طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

ممنون بابت مطلب خوبتون.

طبع بابونه گرم هست. پسرم گرم مزاجه، آيا ميتونم بابونه دم كنم بخوره؟

نوشته

نوشته

نوشته

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

نوشته

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

هنگامی که شما به عنوان یک مادر زائو می‌‌‌‌‌‌خواهید برای استراحت کردن و لذت بردن از خواب شبانه آماده شوید، بهتر است برای از بین بردن مشکلات خواب خود، یک فنجان چای بابونه گرم بنوشید. این نوشیدنی همه نیازهای بدن شما را برای داشتن خواب کامل تأمین می‌‌‌‌‌‌کند. امروزه، خواص آرامش‌‌‌‌‌‌بخشی چای بابونه ثابت شده و این چای به عنوان یک نوشیدنی محبوب در سراسر جهان شناخته می‌‌‌‌‌‌شود.

اگر باردار هستید و چای بابونه مصرف میکنید این مطلب عوارض خوردن چای بابونه در دوران بارداری را بخوانید

نکته مهمی که شما باید به یاد داشته باشید، این است که چای بابونه یک درمان خانگی محبوب برای کنترل مشکل کولیک در نوزادان بوده و سبب ایجاد آرامش در فرزند شما می‌‌‌‌‌‌شود. در ادامه این مقاله، درباره مزایا و عوارض جانبی قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان صحبت خواهد شد.

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

چای بابونه نوعی نوشیدنی گیاهی است که با گل‌‌‌‌‌‌های خشک بابونه و آب گرم تهیه می‌‌‌‌‌‌شود. البته این نوشیدنی، یک چای واقعی نیست، چون هیچ یک از مواد موجود در چای سیاه در آن وجود ندارد.

یادتان باشد که شما می‌‌‌‌‌‌توانید چای بابونه را در رژیم غذایی نوزادان شش ماهه یا بزرگ‌‌‌‌‌‌تر خود استفاده نمایید. البته بعد از گذشت یک سال، سیستم ایمنی بدن نوزادان قوی شده و احتمال بروز آلرژی غذایی به چای بابونه در آن‌‌‌‌‌‌ها به میزان قابل توجهی کاهش می‌‌‌‌‌‌یابد. در واقع، می‌‌‌‌‌‌توان ادعا کرد که استفاده از انواع گیاهان دارویی برای نوزادان بالای یک سال امنیت بیشتری دارد. همان‌‌‌‌‌‌طور که می‌‌‌‌‌‌دانید بدن نوزادان زیر شش ماه، بسیار حساس بوده و باید تنها از شیر مادر تغذیه شود. با همه این توصیفات، افزودن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان نباید بدون مشورت با پزشک متخصص اطفال صورت گیرد. اما، اگر به پزشک دسترسی نداشته باشید، می‌‌‌‌‌‌توانید چای بابونه را در مقادیر بسیار کمی به برنامه غذایی نوزاد خود اضافه کرده و واکنش بدن او را بررسی کنید.

در هنگام قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان، برای اولین بار، می‌‌‌‌‌‌توانید از آن به اندازه 15 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر استفاده کنید؛ البته این میزان به شرایط بدنی فرزند شما بستگی دارد. اگر بدن نوزاد شما به خوبی توانست چای بابونه را بپذیرد، می‌‌‌‌‌‌توانید اندازه آن را برای بار دوم به 30 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر در هر دوز افزایش داده و نوزاد خود را از مشکلاتی مانند کولیک، خستگی و ناراحتی معده رها کنید.

نتایج مطالعات اخیر محققان در این مورد نشان داده است که در حالت کلی، می‌‌‌‌‌‌توان حدود 147 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر چای بابونه را در برنامه روزانه نوزادان بالای 6 ماه قرار داد؛ این تحقیقات ادعا می‌‌‌‌‌‌کند که مادران می‌‌‌‌‌‌توانند از چای بابونه برای درمان نوزاد خود در هر شرایطی استفاده کنند. با این حال، بهتر است افزودن هر گونه ماده گیاهی در برنامه غذایی فرزند خود را در مقادیر بسیار کوچک‌‌‌‌‌‌تر آغاز کنید. با توجه به این توضیحات، حدود 60-90 میلی‌‌‌‌‌‌لیتر چای بابونه در روز (24 ساعت) برای هر نوزادی ایمن و مفید خواهد بود.

چای بابونه می‌‌‌‌‌‌تواند مزایای زیادی برای سلامتی نوزادان بالای 6 ماه به دنبال داشته باشد. مهم‌‌‌‌‌‌ترین این موارد عبارتند از:

اگر در بارداری خواب راحتی ندارید این مطلب برای خواب راحت در بارداری چای بابونه بخورید را بخوانید

نتایج مطالعات اخیر محققان نشان داده است که مصرف چای بابونه توسط نوزادان برای کنترل میزان مشکل کولیک در بدن آن‌‌‌‌‌‌ها بسیار مؤثر بوده و استفاده منظم از این چای می‌‌‌‌‌‌تواند کولیک مزمن نوزادان را در دراز مدت به طور کامل درمان کند. همچنین، مصرف چای بابونه در نوزادانی که به شدت از گاز معده رنج می‌‌‌‌‌‌برند، مفید بوده و احساس خوبی را در آن‌‌‌‌‌‌ها ایجاد می‌‌‌‌‌‌کند. با این حال این نوشیدنی کاملاً شناخته شده نبوده و چگونگی تأثیر آن در شرایط مختلف بدنی، متفاوت است.

 همان‌‌‌‌‌‌طور که می‌‌‌‌‌‌دانید چای بابونه یک  آرام‌‌‌‌‌‌بخش طبیعی محسوب شده و مصرف آن برای نوزادانی که دارای برنامه خواب نامرتبی هستند، بسیار مفید می‌‌‌‌‌‌باشد.

 ترکیبات متعدد موجود در گیاه بابونه به نوزادان کمک می‌‌‌‌‌‌کند تا دستگاه گوارش خود را شل کرده و با هضم راحت غذا، از افزایش گاز در سیستم گوارش خود جلوگیری کنند. در واقع، مصرف این چای، گرفتگی معده را در نوزاد شما برطرف نموده و حس آرامش را به او هدیه می‌‌‌‌‌‌کند.

قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزادان می‌‌‌‌‌‌تواند بیماری سرماخوردگی و مشکلاتی مانند سرفه و ناراحتی‌‌‌‌‌‌های تنفسی قسمت فوقانی ریه را در بدن آن‌‌‌‌‌‌ها از بین ببرد. جالب است بدانید که در طول روزهای سرد فصل زمستان، چای بابونه به فرزند شما کمک می‌‌‌‌‌‌کند تا به راحتی نفس بکشد.

وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی در گیاه بابونه التهاب موجود در بدن نوزادان را کاهش می‌‌‌‌‌‌دهد. همچنین، این ویژگی می‌‌‌‌‌‌تواند التهابات پوستی نامناسب مانند آفتاب‌‌‌‌‌‌سوختگی در نوزادان یا بثورات جلدی نوزادان ناشی از مصرف پوشک  درمان کند. علاوه بر این موارد،، مصرف چای بابونه در کاهش التهابات کل بدن، به ویژه  التهابات لثه نوزادان مفید بوده و درد آن‌‌‌‌‌‌ را درمان می‌‌‌‌‌‌کند.

مصرف چای بابونه می‌‌‌‌‌‌تواند شدت برخی از شرایط خاص موجود در دستگاه گوارش نوزادان مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و ریفلاکس معده (GER) را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

با این حال، توجه داشته باشید که مزایای چای بابونه برای بزرگسالان با نوزادان فرق داشته و هنوز تحقیقات کاملی در این مورد  انجام نشده است. بنابراین، در چنین شرایطی حتماً با پزشک متخصص اطفال در مورد قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزاد خود مشورت کنید.

در ادامه این مقاله، چگونگی انتخاب بهترین نوع از چای بابونه برای نوزاد شما ارائه شده است:

 همیشه در هنگام خرید گیاه بابونه به محل تولید و نام تجاری قابل اعتماد  درج شده بر روی محصول دقت کنید. یادتان باشد که نام تجاری معتبر، مرغوب بودن گیاه را تضمین کرده و گیاهی بدون هیچ گونه آلودگی را به شما ارائه می‌‌‌‌‌‌دهد. همچنین، در هنگام خرید مطمئن شوید که چای بابونه تولید همان سال باشد.

 چای‌‌‌‌‌‌ کیسه‌‌‌‌‌‌ای که در کارخانجات تهیه می‌‌‌‌‌‌شود، اغلب به صورت بسته‌‌‌‌‌‌بندی بوده و کمتر در معرض آلودگی باکتریایی قرار می‌‌‌‌‌‌گیرد. به همین دلیل، از فروشنده بخواهید تا چای بابونه برچسب‌‌‌‌‌‌دار را برای مصرف فرزند شما ارائه دهد.

 نتایج مطالعات انجام شده توسط محققان نشان می‌‌‌‌‌‌دهد که چای بابونه باز که در عطاری‌‌‌‌‌‌ها  فروخته می‌‌‌‌‌‌شود، به اسپورهای باکتری Clostridium botulinum آلوده بوده و مصرف آن توسط نوزادان می‌‌‌‌‌‌تواند سبب بروز بوتولیسم در بدن آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها شود. به عنوان یک مادر جوان و بی‌‌‌‌‌‌تجربه به خاطر داشته باشید که نوزادان زیر 12 ماه بیشتر در معرض ابتلا به خطر بوتولیسم بوده و این مشکل در بدن آن‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌تواند رشد باکتری‌‌‌‌‌‌های روده‌‌‌‌‌‌ای طبیعی یا باکتری‌‌‌‌‌‌های کلستریدیوم را تحت تأثیر قرار دهد. اما پس از گذشت سال اول زندگی، روده نوزاد دارای باکتری‌‌‌‌‌‌های مفید برای رقابت با باکتری‌‌‌‌‌‌های مضر بوده و مصرف چای بابونه در چنین شرایطی برای حفظ سلامت فرزند شما بسیار مفید خواهد بود.

در هنگام خرید گیاه بابونه اطمینان حاصل کنید که این گیاه بدون ترکیبات اضافی مانند برگ چای، برگ روویبوس یا اسطوخودوس باشد، زیرا بدن نوزاد می‌‌‌‌‌‌تواند به مصرف ترکیبی از دمنوش‌‌‌‌‌‌های گیاهی واکنش نشان دهد.

البته، یادتان باشد هنگامی که گیاه بابونه را از یک منبع مناسب خریداری کردید، باید روش درست تهیه آن را هم یاد بگیرید؛ فقط با این کار می‌‌‌‌‌‌توان از مزایای فراوان چای بابونه برای سلامتی نوزادان بهره برد.

برای تهیه چای بابونه، مراحل مختلفی مورد نیاز است تا این چای بتواند نیاز نوزاد شما را به خوبی تأمین کند. این مراحل به شرح زیر می‌‌‌‌‌‌باشد:

اما بهتر است قبل از دادن چای بابونه به نوزاد خود، حتماً در مورد اثرات جانبی آن اطلاعات کاملی را به دست بیاورید.

بله، مصرف چای بابونه در نوزادان مانند هر ماده غذایی دیگر می‌‌‌‌‌‌تواند عوارض جانبی مختلفی به دنبال داشته باشد. این عوارض به شرح زیر است:

نوزاد شما ممکن است به مصرف چای بابونه آلرژی داشته و با نوشیدن آن دچار علائمی مانند  التهابات پوستی، حالت تهوع، استفراغ، تورم صورت و بی‌‌‌‌‌‌حسی شدید بدن شود. البته، اگر در چنین شرایطی نوزاد شما به آلرژی شدید مبتلا شود، این حالت می‌‌‌‌‌‌تواند موجب ایجاد یک بیماری به نام شوک آنافیلاکتیک در او شود که باید تاوَن درمان گردد. به همین دلیل، اگر بعد از مصرف چای بابونه با واکنش آلرژیک در بدن فرزند کوچکتان مواجه شدید، حتماً نوزاد خود را به یک پزشک متخصص اطفال نشان دهید.

مصرف چای بابونه در نوزادان ممکن است با مصرف هم زمان بعضی از داروهای حاوی ماده ضد قارچ واکنش نشان دهد. بنابراین، اگر نوزاد شما این داروها را مصرف می‌‌‌‌‌‌کند، قبل از قرار دادن چای بابونه در برنامه روزانه او، حتماً با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

 مصرف هم زمان چای بابونه ممکن است با برخی مواد غذایی دیگر واکنش نشان دهد؛ مثلاً مصرف هم زمان این گیاه با دانه آفتابگردان بسیار خطرناک بوده و سبب بروز واکنش در بدن نوزادان می‌‌‌‌‌‌شود. بنابراین وقتی می‌‌‌‌‌‌خواهید چای بابونه را به فرزند کوچک خود بدهید، حتماً در مصرف مواد غذایی مختلف دقت کرده و مراقب سلامتی فرزندتان باشید.

اگر نوزاد شما از برخی مشکلات مادرزادی رنج می‌‌‌‌‌‌برد، مصرف چای بابونه ممکن است بیماری او را نسبت به قبل پیچیده‌تر کند؛ به عنوان مثال، اگر نوزاد شما مبتلا به بیماری دیابت مادرزادی از نوع 1 باشد، مصرف چای بابونه ممکن است سبب کاهش قند خون ناشی از هیپوگلیسمی در بدن او شده و برای سلامت فرزندتان بسیار مضر باشد.

بنابراین، بهتر است قبل از قرار دادن چای بابونه در برنامه غذایی نوزاد خود با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید، به خصوص اگر نوزاد شما داروی خاصی مصرف کرده یا مبتلا به مسائل بهداشتی مادرزادی است. در نهایت، یادتان باشد اگر چه چای بابونه به عنوان یک درمان خانگی عالی برای درمان برخی بیماری‌‌‌‌‌‌های موجود در بدن نوزادان به شمار می‌‌‌‌‌‌رود، اما هنوز تحقیقات دانشمندان در مورد کارایی چای‌‌‌‌‌‌های گیاهی به اثبات نرسیده و انجام تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است. با این حال، اگر می‌‌‌‌‌‌خواهید از این گیاه برای درمان مشکلات فرزند کوچک خود استفاده کنید، بهترین راه برای حفظ ایمنی نوزادان، انتخاب دوز مناسب چای گیاهی بابونه است.

 فیسبوک  |   تویتر  |  پینترست  | بلاگ  |  الکسا

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

آرایش

مدل مو

مدل لباس

آکاایران: چای بابونه؛آرامبخش برای نوزاد

منبع :

آموزش آشپزی ، ، آموزش پخت انواع غذای ایرانی ،غذای فرنگی و سنتیچای بابونه، یک نوشیدنی سنتی که به مقدار کم برای بچه های کوچک است؛ این نوشیدنی برای درمان تعدادی از بیماری ها، از بی خوابی تا درد معده مناسب است. بابونه همچنین می تواند عوارض جانبی بالقوه جدی و تداخلات پزشکی داشته باشد.  در حالی که بابونه آلمانی و رومی دارای خواص مفیدی هستند، بابونه آلمانی کمی قوی تر بوده و بیشتر مورد تحقیق قرار گرفته است.

در حالی که اسانس بابونه به طور کلی برای تمام افراد مناسب است، مصرف آن برای افراد باردار توصیه نمی شود. مصرف بابونه می تواند منجر به واکنش های آلرژیک (آلرژی | علائم، علت و درمان آلرژی)  شود. اگر از آلرژی به گیاهان خانواده کامپوزیته (گروهی بزرگ از جمله گلهایی مانند گلابی، ارمبو، آستر و گل داودی) رنج می برید، ممکن است بخواهید در مورد استفاده از بابونه در ابتدا احتیاط کنید. در حالی که گزارش های منفی از واکنش های آلرژیک، سبب بروز خارش پوست و برونشیت شده است، اکثر مردم می توانند از این گیاه بدون مشکل استفاده کنند.

گروه های زیر باید از بابونه اجتناب کنند مگر اینکه پزشک غیر این حالت را توصیه کند:

چای بابونه برای مراقبت از مو بسیار مفید است. برخی از بهترین خواص این نوشیدنی گیاهی عبارتند از:

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

 اکثر مردم به چای بابونه برای خواص آرام بخشی روی می آورند. در حالی که اثربخشی بابونه در انسان از نظر علمی اثبات نشده است، مطالعات حیوانی تایید می کند که مقادیر اندکی برای از بین بردن اضطراب موثر است در حالی که مقادیر بیشتر به خواب کمک می کند. مصرف 3 تا 4 فنجان چای بابونه را به صورت روزانه برای ناخوشی و اضطراب توصیه میکند. یک چای کیسه ای یا 2 تا 3 قاشق چای خوری استفاده کنید. زنان باردار و مادران شیرده نباید چای مصرف کنند، زیرا خطر سقط جنین را افزایش می دهد.
25. بیماری نوزادان

چای بابونه با آب ولرم یک درمان خانگی سنتی برای نوزادان و کودکان مبتلا به قولنج، اسهال و تب می باشد. آکادمی پزشکان خانواده آمریکایی تأیید می کند که چای بابونه ممکن است به تسکین نوزادان مبتلا به قولنج کمک کند. از آنجا که بابونه عضلات را شل میکند، به نظر میرسد احساس ناراحتی معده و اسهال را کاهش می دهد. کودکان زیر 5 سال هر روز بیش از 2/1 فنجان چای بابونه مصرف کنند، در حالی که نوزادان با قولنج نباید بیشتر از 1 تا 2 اونس مصرف کنند. در روز قبل از دادن آن به کودکان یا نوزادان، مایعات را خنک نگهدارید.

روش دوم:

شایعترین مواد شیمیائی حاوی مواد شیمیایی سمی است. در عوض، این دستور العمل شستشوی خانگی را امتحان کنید. این ماده پوست را پاک می کند و باکتری ها را در حالی که تغذیه و ویتامین ها را حفظ می کند، از بین می برد:

مجموع زمان: 2 دقیقه

مواد لازم:

طرز تهیه:

1.    مواد را ترکیب کنید و در بطری های پلاستیکی 8 اونسی نگهداری کنید.
2.    اگر قصد استفاده از روغن اسانس بابونه دارید، به یاد داشته باشید که باید به صورت موضعی روی پوست استفاده شود. 
3.    روغن بابونه نباید به وسیله افرادی که علائم آلرژی فصلی دارند، استفاده شود. اگر از تب، کهیر مکرر ( کهیر چیست+10 درمان خانگی آن) یا درماتیت رنج می برید، بهتر است از داروهای بابونه دور بمانید یا حداقل قبل از استفاده از آن با پزشک خود صحبت کنید.
4.    یکی دیگر از چیزهایی که باید توجه داشته باشید این است که محصولات بابونه به عنوان محرک های خفیف رحم هستند، بنابراین اگر باردار هستید قبل از مصرف عصاره های بابونه با پزشک خود صحبت کنید (چای بابونه ملایم نباید هیچ مشکلی ایجاد کند).

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.livestrong.com و www.herbwisdom.com و www.medicalnewstoday.com و draxe.com

 

گیاه بابونه، یکی از گیاهان دارویی منتخب سازمان جهانی بهداشت محسوب می‌گردد. بابونه گیاهی است همه‌جایی و تقریباً در تمام نقاط جهان به صورت خودرو می‌روید. این گیاه از تیره کاسنی‌ها بوده و از زمان‌های خیلی قدیم مورد استعمال قرار میگرفته است؛ بابونه از نظر طب سنتی ایران داری طبع گرم و خشک است و از تقویت کننده‌های تلخ محسوب می‌گردد.

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

از این گیاه،
در زمینه‌های مختلف مانند طب سنتی، صنایع آرایشی بهداشتی، صنعت داروسازی و
از اسانس آن در صنعت عطرسازی استفاده می‌شود. از جمله مصراف بابونه در طب
سنتی، مصرف چای و عرق بابونه در درمان برخی بیماری‌ها است. نوشیدن
چای بابونه یک سنت قدیمی است که از دیرباز به علت عطر و بوی خوش آن مورد
توجه بسیاری بوده، این چای طعم ملایمی دارد و دارای مزایای فروانی است. در
این مطلب با فواید و خواص چای بابونه، عرق بابونه و طرز تهیه و مقدار مصرف
آن، آشنا شوید.

 

برای تهیه چای بابونه، یک قاشق غذاخوری گل بابونه و دو لیوان آب گرم با مقداری نبات را در قوری چینی یا شیشه‌ای بریزید و اجازه دهید، به مدت 10 دقیقه دم بکشد. برخی خواص دارویی این دمنوش ارزشمند گیاهی عبارتند از:

عرق بابونه را از گل‌های این گیاه در فصل گلدهی تهیه می‌کنند. این عرق دارای خواص درمانی بسیاری بوده، طبع آن گرم و خشک است. برخی خواص دارویی عرق گیاه بابونه عبارتند از:

مقدار مصرف: عرق بابونه را قبل از هر غذا، به مقدار یک استکان همراه با آب میل نمائید.

صفحه اصلی » مقالات » پزشکی و سلامت » خوراکی ها و گیاهان » بابونه: مضرات، خواص بابونه برای معده، فشار خون، عفونت زنان / چای و بخور بابونه

بابونه گیاهی است گلدار که از آن بصورت تازه یا خشک، و یا بصورت چای و بخور استفاده می کنند.

بخور بابونه برای شادابی و طراوت پوست، پاکسازی پوست، و درمان جوش و آکنه، بخصوص انواع جوش سرسیاه و سرسفید بسیار مفید است. در ادامه به خواص و مضرات بابونه، خواص آن برای معده، فشار خون و عفونت زنان پرداخته و طرز تهیه چای بابونه و بخور بابونه به همراه خواص آنها خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

بابونه, مضرات بابونه, خواص بابونه, خواص بابونه برای معده, خواص دمنوش بابونه, بابونه و فشار خون, خواص بابونه برای عفونت زنان, بابونه رومی, چای بابونه, خواص چای بابونه, دمنوش بابونه, بخور بابونه

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

برای دسترسی سریع به محتوای مطلب از لینکهای زیر استفاده کنید:

از آنجا که بابونه یک گیاه گلدار متعلق به خانواده آفتابگردان است، افرادی که نسبت به این خانواده آلرژی دارند ممکن است دچار واکنشهای آلرژیک گردند.

مشکلی که در خصوص آلرژی وجود دارد این است که هرگز متوجه نمی‌شوید که نسبت به چیزی آلرژی دارید تا زمانی که واکنش کاملاً واضحی مشاهده نمایید.

به طور مشابه، چنانچه نسبت به بابونه آلرژی داشته باشید، احتمالاً تا زمانی که آن را مصرف کرده و این عوارض جانبی را به طور مستقیم تجربه نمایید، از مبتلا بوده به این آلرژی خبر نخواهید داشت.

در حالی که بثورات یا جوشهای پوستی و خارش متداول‌ترین علائم یک آلرژی می‌باشند، اما در موارد جدی‌تر، همچنین ممکن است دچار آنافیلاکسی شوید.

تورم گلو و تنگی نفس نیز برخی از عوارض جانبی به حساب می‌آیند.

هنگامی که در تماس با این گیاه قرار می‌گیرید، دچار التهاب چشم می‌شوید.

چنانچه مقدار زیادی بابونه مصرف کنید، ممکن است در نهایت کمی در شما اثر آرام بخشی ایجاد نماید و توصیه نمی‌شود در این وضعیت خواب آلودگی، رانندگی کرده و یا با ماشین آلات سنگین کار کنید.

مقدار بیش از حد آن ممکن است همچنین موجب بروز استفراغ و سرگیجه شود.

بابونه, مضرات بابونه, خواص بابونه, خواص بابونه برای معده, خواص دمنوش بابونه, بابونه و فشار خون, خواص بابونه برای عفونت زنان, بابونه رومی, چای بابونه, خواص چای بابونه, دمنوش بابونه, بخور بابونه

این مشکلات همچنین می‌توانند در نوزادان تازه به دنیا آمده و نوزادان کم سال مشاهده شده بطوریکه این نوزادان ممکن است با مشکل بوتولیسم مواجه شوند.

مورد دیگری که بایستی در صورت مصرف هرگونه دارو به خاطر داشته باشید این است که با مصرف این گیاه اثرات این داروها ممکن است ضعیف شده یا دچار اختلال شود.

مصرف بابونه خصوصاً در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مانند کومادین (coumadin) مصرف می‌کنید، مخاطره آمیز است.

به این دلیل که یکی از مواد تشکیل دهنده فعال در بابونه تحت عنوان «کومارین (coumarin)» ممکن است بر روی افرادی که تحت درمان دارویی رقیق کننده خون قرار دارند، اثر منفی برجای گذارد.

این گیاه همچنین اثراتی را بر روی سطوح قند خون و فشار خون در افرادی نشان داده است که مبتلا به این مشکلات می‌باشند.

زنان باردار نیز بایستی از مصرف بابونه خودداری کنند، به این دلیل که ممکن است موجب سقط جنین در آنها شود.

همچنین توصیه می‌شود که مادران شیرده از مصرف این گیاه خودداری کنند.

بابونه, مضرات بابونه, خواص بابونه, خواص بابونه برای معده, خواص دمنوش بابونه, بابونه و فشار خون, خواص بابونه برای عفونت زنان, بابونه رومی, چای بابونه, خواص چای بابونه, دمنوش بابونه, بخور بابونه

در حقیقت بابونه یک ماده‌ی عالی بوده که به برطرف نمودن مشکلات بسیار مرتبط با ناراحتی معده، بیماریهای جزئی و دردهای قاعدگی کمک می‌نماید، اما مانند هر داروی دیگری، به هنگام مصرف آن بایستی جوانب احتیاط رعایت شود.

عوارض جانبی این گیاه به عنوان یک مکمل گیاهی، بسیار نادر است، اما این بدان معنا نیست که مجاز به مصرف غیر عاقلانه آن می‌باشید.

مانند هر گیاه دارویی دیگر، ضروری است که از میزان مصرف بی ضرر و ایمن آن در خود اطمینان حاصل کنید.

افراد مبتلا به آلرژی نسبت به گرده : گرده گیاه بابونه ممکن است با گرده دیگر گیاهان ترکیب شود .

این ترکیب ممکن است برای افراد حساس موجب آلرژی شود.

افرادی که قبلا با واکنش ها آلرژیک نسبت به بابونه مواجه شده اند.

نوزادان و کودکان بسیار جوان : چای بابونه و دمنوش بابونه برای نوزادان توصیه نمی شود.

زیرا در نوزادان ممکن است موجب واکنش های آلرژیک شود .

فراموش نشود دمنوش بابونه تنها به عنوان مکمل دارو های دیگر توصیه می شود.

در صورت جایگزینی دمنوش بابونه با دارو های تجویز پزشک ، این مورد حتما باید با تصمیم پزشک انجام گیرد.

یکی از بارزترین خواص بابونه خاصیت آن برای معده و تقویت آن است.

از بابونه برای درمان زخم و ورم معده استفاده میشود.

افرادی که دارای سوزش معده هستند میتوانند با مصرف چای بابونه به راحتی آن را از بین ببرند.

خواص بابونه برای معده

برای این منظور کافی است تا گل بابونه را در مقداری آب جوش حل کرده و اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه بماند تا دم بکشد و روزانه ۳ یا ۴ قاشق از آن را به صورت ناشتا میل کنید.

سپس پس از گذشت ۱۵ دقیقه میتوانید صبحانه خود را میل کنید.

یکی از مهمترین خواص بابونه، درمان زخم معده و ورم معده است؛ این گیاه به آسانی این مرض را درمان می ‌کند.

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

دمنوش بابونه اعصاب را تقویت می ‌کند.

تقویت کننده مغز است.

برای رفع بی خوابی و داشتن یک خواب آرام و راحت، کافی است ۱۰ دقیقه قبل از این که به رختخواب بروید، یک فنجان دمنوش بابونه بنوشید.

درمان کننده سردرد و میگرن

برای تسکین دردهای عضلانی دمنوش بابونه بنوشید.

دمنوش بابونه درمان کننده کم خونی است.

اسانس بابونه مخلوط با روغن بادام برای دفع ناراحتی های پوستی نظیر کهیر و خارش مفید است.

بابونه تسکین دهنده دردهای عادت ماهانه است.

آن‌ هایی که یائسه شده‌اند بهتر است همه روزه دمنوش بابونه بنوشند؛ زیرا اختلالات یائسگی را بر طرف می ‌کند.

دمنوش بابونه / خواص دمنوش بابونه

این دمنوش ترشح شیر مادران را افزایش می ‌دهد.

بابونه درمان کننده کمی ترشحات عادت ماهانه است.

دمنوش بابونه ضد آلرژی است.

خوردن پنج گرم ریشه بابونه با سرکه رقیق محرک نیروی جنسی است.

استفاده از بابونه، سنگ مثانه را خرد و دفع می ‌کند.

اگر کسی قطره قطره ادرار می‌ کند، به او دمنوش بابونه دهید تا درمان شود.

دمنوش بابونه ادرار آور است.

دمنوش بابونه قاعده آور می ‌باشد.

دمنوش بابونه تب بر و تسکین دهنده درد است.

برای دفع زردی مفید است.

برای تسکین درد در هنگام دندان در آوردن بچه‌ها به آن‎‌ ها دمنوش بابونه بدهید.

دمنوش بابونه برای عفونت‌ های زنانه، داروی بسیار مناسبی است.

فلاوون های موجود در بابونه اثر مفید بر روی فشار خون و همچنین سطوح کلسترول خون هم با مصرف بابونه کاهش می یابد ، که این دو سبب کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی می شوند

بابونه و فشار خون

سمیه زارعی متخصص بازار گیاهان دارویی شهرداری اصفهان در گفتگو با ایمنا عفونت دستگاه تناسلی را یکی از بیماری‌های بسیار سخت در زنان دانست و اظهارداشت:

علائم این بیماری عوارضی همچون سوزش و خارش در ناحیه تناسلی است که معمولا برای درمان این بیماری بیشتر استفاده از داروهای شیمیایی و رعایت نکات بهداشتی توصیه می‌شود.

خواص بابونه برای عفونت زنان

وی بعضی از گیاهان دارویی را نیز در پیشگیری یا حتی درمان این عارضه بسیار موثر دانست و بیان داشت:

از جمله این گیاهان می‌توان به بابونه اشاره کرده که به صورت بخور و یا محلول‌های شستشو به کار می‌رود.

بابونه از جمله گیاهان دارویی است که خاصیت ضدمیکروبی داشته و در درمان عفونت و زخم‌ها بسیار موثر واقع شده است.

بابونه رومی گیاهی علفی و چندساله است.

این گیاه مدیترانه ای است و منشأ آن پرتغال، فرانسه و الجزایر گزارش شده است.

بابونه رومی به صورت خودرو مشاهده نشده و معمولاً کشت می شود.

از قسمت فوقانی ریزوم انشعاب های ریشه ای فراوانی خارج می شود.

ساقه این گیاه ساده یا منشعب به طول ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر و کم و بیش کرکدار است.

برگ ها به رنگ سبز روشن و در طول ساقه به طور متناوب قرار می گیرند.

برگ ها دارای بریدگی های عمیق و کم و بیش نخی شکل می باشند.

گل های بابونه به رنگ سفید به قطر یک تا سه سانتیمتر و در نواحی فوقانی ساقه های اصلی و فرعی تشکیل می گردند.

بابونه رومی

میوه فندقه و رنگ آن نقره ای تیره است.

گلدهی از اواخر بهار (خرداد) آغاز می شودو و تا اواخر تابستان (اواخر مرداد) ادامه می یابد.

تمام قسمت های گل حاوی اسانس است که در حفره های خاصی ترشح و ذخیره می گردد.

گل های خشک دارای ۰٫۶ تا ۱٫۵ درصد و پیکر رویشی محتوی ۰٫۲ تا .۴ درصد اسانس است.

اسانس گلها از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

بابونه رومی از مدت ها پیش به عنوان یک گیاه دارویی همواره مورد توجه مردم بوده است.

از قرن پانزدهم این گیاه در مرکز اروپا به منظور استفاده در صنایع داروسازی و بهداشتی و آرایشی مورد توجه قرار گرفت.

کشت بابونه رومی از قرن شانزدهم در کشور آلمان آغاز شد.

در اکثر فارماکوپه های معتبر از گل های بابونه رومی به عنوان دارو یاد شده است.

از مواد مؤثره گل های این گیاه برای هضم غذا و مراقبت و نگهداری پوست و مو استفاده می شود.

از دم کرده این گل ها به عنوان معرق و ماده ای که سبب تسکین دردهای شدید می شود، استفاده می گردد.

از اسانس بابونه رومی به مقیاس فراوانی در صنایع بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

بابونه رومی در بعضی کشورها به عنوان گیاهی زینتی کشت می شود.

این گیاه در سطوح وسیعی در کشورهای بلژیک، هلند، انگلیس، فرانسه و ایتالیا کشت می شود.

یک قاشق غذاخوری گل بابونه و دو لیوان آب گرم با مقداری نبات را در قوری چینی یا شیشه ای بریزید و پس از این که دم کشید میل کنید.

چای بابونه

* برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است و عفونت های ناشی از سرماخوردگی را از بین می برد.

* برای رفع گرفتگی های عضلانی و نیز گرفتگی های قاعدگی در زنان مفید است.

* درد شکم را تسکین می دهد و برای درمان کمردرد مفید است.

* به عملکرد بهتر کبد کمک می کند.

* برای درمان روماتیسم به کار می رود.

* چای بابونه مسکنی فوق العاده برای سردرد، میگرن، دندان درد و دردهای عصبی است.

* اختلالات یائسگی را برطرف می کند.

بخور بابونه یکی از ماسک‌های مورد علاقه بانوان است.

بخور گل بابونه برای بهبود آکنه و جوش‌های صورت مفید است.

بخور گل بابونه علاوه بر تسکین التهاب و از بین بردن میکروب‌ها سبب تحریک گردش خون صورت شده، پوست را جوان و شاداب می‌کند

همچنین منافذ پوست را باز کرده و روند دفع سموم و آلودگی‌هایی مانند فلزات سنگین موجود در هوای شهرهای بزرگ را که طی روز در منافذ پوستی نفوذ کرده‌اند، تسریع می‌کند.

بخور گل بابونه و گل ختمی، علاوه بر این‌که باعث تمیزی و مرطوب شدن پوست می‌شود، باعث ضدعفونی، روشن شدن و شادابی پوست نیز می‌شود.

برای تهیه آن، مقداری گل ختمی و گل بابونه (گل ختمی دو برابر گل بابونه) را در ظرف آب جوش بریزید و سپس اجازه دهید تا با حرارت ملایم دم بکشد.

سپس در ظرف را برداشته و یک پارچه روی سر خود و ظرف بیندازید و با کمک انگشتان پوست صورت را ماساژ دهید.

بخور بابونه

اگر شما جزء کسانی هستید که به جز جوش‌های آکنه‌ای، دانه‌های سر سیاه و سفید را نیز در روی پوست صورت خود مشاهده می‌کنید، میتوانید مقداری بابونه را در ظرفی ریخته و به مقدار متناسبی آب به آن اضافه نمایید و در هنگام جوشیدن آب، صورت خود را بخور دهید.

به مدت ۱۰ دقیقه بخور را انجام داده و سپس با دستمال تمیزی دانه‌ها را فشار دهید تا از پوست خارج شود و بعد با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ باز شده، تنگتر شود.

پزشکان طب سنتی معتقدند، استفاده از بخور بابونه به همراه سرکه، رافع چشم درد است.

یکی از راه‌های درمان و پیشگیری از سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان دادن بخور است.

بخور بابونه و آویشن به دلیل اینکه جزو گیاهان ضد التهابی هستند، روی باکتری‌های دستگاه تنفسی موثر بوده، برای پیشگیری از عفونت‌های مکرر که بیشتر از ناشی از خشکی دستگاه تنفسی است، می‌توان از آن استفاده نمود.

برای تهیه آن می‌توان از انکباب آویشن و بابونه به صورت جوشاندن ۱۰گرم گیاه خشک در ۵۰۰ سی سی آب استفاده کرد.

همچنین استفاده از ۱۰تا ۱۵قطره اسانس این دو گیاه در یک لیتر آب و پخش بخار آن در خانه مفید است.

درمان سینوزیت بر دو پایه باز کردن مجاری سینوس‌ها و کاهش ساخت ترشحات استوار است.

به عقیده متخصصان طب سنتی، برای درمان سینوزیت باید حتماً از بخور به‌ویژه بخور گل بابونه استفاده شود.

گل بابونه در درمان انتهایی سینوزیت موثر است به طوریکه بخور بابونه تاثیر زیادی در جمع کردن بیماری و دوران نقاهت و کاهش درد در ناحیه پیشانی دارد.

لیگ برتر : آخرین اخبار / جدول لیگ برتر، بازیها، نتایج لیگ برتر

تعبیر خواب کفش: گم شدن کفش / تعبیر خواب مغازه کفش فروشی

خورشت لوبیا چیتی خوشمزه: پخت انواع خورش لوبیا چیتی ارومیه، ساده، با قارچ

کهیر: شکل ظاهری و درمان / کهیر در کودکان / کهیر واسکولیتی / کهیر و سرطان

عفونت واژن: علت، انواع، نشانه ها، درمان قطعی در طب سنتی و با مترونیدازول و پماد

سکته مغزی: علائم، درمان گیاهی / سکته مغزی گذرا و خفیف، عوارض و مراقبت بعد از آن

انجیر خشک: خواص، مضرات، طبع، آب انجیر و طرز خیساندن انجیر خشک

قارچ کفیر: خواص و مضرات و نگهداری / نشانه های خراب شدن قارچ کفیر + عکس

سبوس جو دوسر: خواص سبوس جو دو سر و طریقه مصرف آن

برگ سنا / خواص، مضرات، عوارض، طبع، لاغری و موارد منع / برگ سنا به انگلیسی

آسنترا: مزایا، عوارض، مصرف در بارداری و شیردهی / معجزه آسنترا / آسنترا و لاغری

جوانسازی پوست صورت و بدن در طب سنتی با انواع ماسک، لیزر و قرص

بادکش درمانی: بادکش برای کیست تخمدان، کمر، واریس و لاغری / بادکش شکم

بیوتین : قرص بیوتین، آمپول بیوتین و کپسول بیوتین و عوارض آنها / بیوتین برای مو

شهاب حسینی : بیوگرافی / عکس شهاب حسینی و همسر و فرزندانش / فیلمها و نمایشنامه ها

استیضاح ترامپ : آخرین اخبار مربوط به استیضاح ترامپ

نمک دریا: مضرات و خواص آن برای جوش، لاغری، درد و سفید شدن پوست

فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

: نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

بیمه شخص ثالث چیست: آخرین اخبار / سقف بیمه شخص ثالث ۹۸

استقلال: اخبار باشگاه استقلال، بازیکنان، مربی، نقل و انتقالات تیم استقلال

محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد / آخرین اخبار : حکم قصاص و رضایت

آموزش و پرورش : آخرین اخبار و اطلاعیه ها / تعطیلی مدارس

محسن لرستانی: بیوگرافی، اتهام، جرم، اعدام / آخرین اخبار و وضعیت

بانک مرکزی : آخرین اخبار مربوط به بانک مرکزی : آمار، بخشنامه و اطلاعیه ها

دعای روز چهارشنبه / ذکر روز چهارشنبه / دعای امروز / ذکر امروز

کنکور ۹۹ و ۹۸: آخرین اخبار / ثبت نام، اعلام نتایج، کارنامه، انتخاب رشته

یارانه / یارانه حمایتی : آخرین اخبار مربوط به پرداخت و حذف یارانه

قیمت طلا و سکه و ارز و دلار : آخرین قیمت، تحلیل و پیش بینی آنلاین و لحظه ای

مترو : آخرین اخبار مربوط به خطوط مترو و قطارها

گیاه بابونه یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین گیاهان دارویی مهم در جهان بوده و برای انواع گوناگونی از کاربردهای درمانی به صورت چای و یا مصرف خود گیاه پیشنهاد شده است.چای بابونه، مشتق شده از گل بابونه، طلایی و خوش طعم است و مزه میوه ای دارد.

این گیاه دلپذیر ،بیماری های مختلف مربوط به سلامتی مانند؛ اختلالات روده ای و معده، اضطراب، بی خوابی، زخم های دهان و خیلی چیزهای دیگر را درمان می کند.در این بخش از سلامت نمناک لیستی کامل از خواص وفواید چای بابونه را مطرح می کنیم.

اما خواص و فواید آن بیشتر از این موارد است ، مواردی که در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.

چای بابونه دارای خواص شگفت انگیز، آنتی اکسیدان، پاک کننده ها و خواص مرطوب کننده است و یک درمان موثر برای مراقبت از پوست می باشد.

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

چای بابونه ،با خواص عالی بهبود می بخشد و فرآیند بهبود زخم های جزئی را تسریع و همچنین آنها را ضد عفونی می کند.

در ابتدا توسط یونانیان، مصری ها و رومی ها به عنوان یک زالو شفا دهنده برای درمان زخم ها مورد استفاده قرار می گرفته است.

چای بابونه برای سفید کردن طبیعی پوست عالی است. کمک می کند تا روشنایی چهره شما افزایش یابد و باعث می شود که تابش آن آشکار شود. منافذ را باز می کند و پوست را تمیز می کند، به لکه های پوستی و زخم های التهابی نیز کمک می کند.

با توجه به خواص آنتی اکسیدانی و تسکین دهنده آن، چای بابونه در تسکین دهنده سوزش پوست و اگزما بسیار موثر است.

معجزه جادویی آن ؟آنتی اکسیدان های قدرتمند است که به شما کمک می کند تا در برابر آکنه و گریز مبارزه کنید. و بسیار حیرت انگیز عمل می کند.

خسارات رادیکال آزاد، یکی از عواملی است که به عنوان عامل اصلی پیری زودرس در نظر گرفته می شود.

چای بابونه از پوست محافظت می کند و به حفظ جذابیت جوانی شما به مدت طولانی کمک می کند.

7. کاهش پوف زیر چشم

قرار دادن کیسه های چای بابونه خنک زیر چشم به کاهش پوف چشم کمک می کند. همچنین خستگی چشم را تسکین می دهد.

هنگامی که با پودر شیر مخلوط می شود، چای بابونه به داشتن بدن عالی و اسکراب صورت کمک می کند.

سلول های مرده، سلول های زیرپوستی را خشک می کند و سلولهای زیرین را نشان می دهد.

 

در صورت مصرف منظم، چای بابونه به تغذیه و رطوبت پوست شما کمک می کند. همچنین می توانید بابونه را در دستور العمل های زیبایی خانگی خود استفاده کنید، تا مزایای زیبایی آن را بدست آورید.

چای بابونه را می توان به بسته های پلاستیکی کوچک یا به کمپرسورها یا حتی به داخل کابین یخ تزریق کرد و روی چشم های خسته برای درمان سیاهی چشم و یا فرو رفتگی زیر چشم استفاده کرد. ظرف پنج دقیقه ظرف چای بابونه را روی چشم خود نگه دارید و سپس با آب سرد شستشو دهید.

چای بابونه برای مراقبت از مو نیز بسیار مفید است.

بابونه نیز در جلوگیری از شوره سر و خارش پوستی بسار موثر است.

چای بابونه به عنوان یک راه حل تسکین دهنده برای اسپاسم قاعدگی شناخته شده است، زیرا ماهیچه های رحم را آرام می کند و به گرفتگی عضلات کمک می کند. و باعث افزایش سطح گلیسین می شود که به کاهش اسپاسم عضلانی نیز کمک می کند.

چای بابونه هنگامی که به صورت منظم مصرف می شود، می تواند درد زخم معده را تسکین دهد اگر از تشکیل سنگ معده رد شوید، چای بابونه می تواند از اصلاح سنگ ها جلوگیری کند.

بابونه دارای خواص ضد باکتریایی است که از سرماخوردگی و سرفه جلوگیری می کند و در برابر عفونت و بیماری های مرتبط با باکتری محافظت می کند.

بنابراین، ایمنی بدن فرد افزایش می یابد. مصرف چای ،شما را در مقابل میکروب های مختلف محافظت می کند.

چای بابونه کمک می کند تا سطح قند خون را حفظ کند و به همین دلیل به کنترل دیابت نیز کمک می کند. شما می توانید با پزشک خود برای دوز مورد نیاز چای بابونه مشورت کنید.

مصرف چای بابونه باعث آرامش اعصاب در بدن می شود، همچنین به درمان هموروئید کمک می کند.

هنگامی که از سندرم تحریک پذیر روده رنج می برید، چای بابونه باعث کاهش گرفتگی های معده می شود. همچنین تشکیل گاز و نفخ در دستگاه گوارش را کاهش می دهد و به شما کمک می کند ،تا از سوزش سر دل و اختلالات معده خلاص شوید.

چای بابونه یک درمان عالی برای درمان تحریک و سایر عوارض پوستی است. فقط پنبه را به چای بابونه یخ زده بمالید و آن را روی مناطق حساس به آلرژی قرار دهید. وقتی که داخل بدن مصرف شود، چای می تواند کل سیستم را خنثی کند و به شما کمک کند از علائم آلرژیک خلاص شوید.

بابونه گیاه شناخته شده در درمان است و در درمان میگرن و سردرد مفید است. یک فنجان چای بابونه داغ می تواند به شما کمک کند از سردرد فوری خلاص شوید.

چای بابونه یک درمان عالی برای اختلالات بی خوابی است. خواص آرام بخش ملایم به شما کمک می کند سریعتر و بهتر بخوابید.

مصرف منظم چای بابونه می تواند به شما کمک کند خواب خوبی داشته باشید و می تواند باعث تسکین خواب راحت شود.

چای بابونه را می توان در خانه با چند مرحله ساده آماده کرد.

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

 

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

طرز تهیه چای بابونه برای نوزاد

0

0 عاطفه فواید،علائم،خواص دسامبر 12, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *