طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری
خانه

موبایل

 

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

افرادی که در آستانه میانسالی با بالا رفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شوند نیز می توانند از چای سبز برای پیشگیری از این بحران کمک بگیرند. حتما تا امروز با تبلیغات وسیعی که درباره خواص درمانی چای سبز در کاهش وزن در جامعه، رسانه ها و اینترنت وجود دارد، روبه رو شده اید و شاید با انگیزه کاهش وزن و درمان چاقی خود یکی از این محصولات را سفارش داده و با انگیزه لاغر شدن آن را مصرف کرده و نتیجه مطلوب را دریافت نکرده اید. اگر شما نیز با اتکا به تبلیغاتی که در این زمینه وجود دارد و با هدف و آسان سراغ چای سبز رفته اید، باید بدانید سخت در اشتباهید، بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا با جزئیات بیشتر خواص چای سبز به منظور درمان چاقی، اضافه وزن و پیشگیری از ابتلا به این عارضه آشنا شوید.

 

چه زمانی چای سبز بخوریم؟

اگر تصمیم دارید با مصرف چای سبز با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنید، باید برای مصرف آن در طول روز برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه پرهیز کنید.

 

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، 2 ساعت پس از صرف غذا در وعده های غذایی است. به این ترتیب شما علاوه بر آنکه از خواص درمانی چای برای کاهش وزن بهره می برید، خللی در میزان جذب آهن به وجود نمی آورید؛ زیرا چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا می شود.

 

چای سبز به تنهایی کافی نیست

بسیاری از مردم تصور می کنند تنها با نوشیدن چای گیاهی در طول روز می توانند به هدف بزرگی مثل کاهش وزن دسترسی پیدا کنند. در حالی که این دیدگاه به هیچ وجه صحیح نیست. نوشیدن چای گیاهی در کنار رعایت رژیم غذایی، فعالیت های بدنی و ورزش می تواند روند لاغری را سرعت ببخشد و با بهبود سوخت و ساز بدن میزان کاهش وزن را در طول هفته قابل ملاحظه کند، بنابراین افرادی که تصور می کنند بدون رعایت هیچ یک از نکات ذکر شده و تنها با نوشیدن چای سبز می توانند اضافه وزن خود را آن هم به شکل کاملا محسوس درمان کنند، سخت در اشتباهند.

از پرخوری های عصبی پیشگیری کنید

یکی دیگر از خاصیت های چای سبز خاصیت آرامش بخشی آن است که به پیشگیری از پرخوری های عصبی که منجر به اضافه وزن و در نهایت چاقی می شود، کمک می کند. افراد زیادی وجود دارند که به محض دریافت فشار عصبی، استرس یا تنش های ناشی از کار روزانه مشغول به خوردن می شوند و به ریزه خواری روی می آورند که این مسئله به مرور به عادت آنها تبدیل می شود.

 

برای پیشگیری از بروز این عادت نامناسب یا درمان آن، می توان از چای سبز استفاده کرد. نوشیدن این چای به شما کمک می کند تا از خاصیت آرامش بخشی این گیاه دارویی برای تقویت سیستم عصبی خود استفاده کنید و به این ترتیب مانع بروز اشتهای کاذب ناشی از استرس ها یا تنش های روزمره شوید.

 

چای سبز؛ چای چربی سوز طبیعی

افرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می کنند. در حقیقت چای سبز به دلیل داشتن ماده ای به نام «پلی فنول» می تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی موجود در سلول های چربی را افزایش دهد و تاثیر قابل ملاحظه ای بر روند چاقی افراد داشته باشد. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه ای که دریافت می کنند نیز تجدید نظر کنند.

اینگونه نیست که ما هر میزان کالری که دوست داریم به بدن برسانیم و توقع داشته باشیم با نوشیدن یک تا 2 لیوان چای سبز در روز لاغر شویم و کالری بسوزانیم.

چند لیوان چای بنوشید؟

اگر برای افزایش سوخت و ساز بدن قصد دارید چای سبز را به برنامه روزانه خود اضافه کنید، باید توجه داشته باشید نوشیدن 3 تا 4 لیوان چای سبز در طول روز می تواند به این موضوع کمک کند. این تصور که نوشیدن چای سبز در دفعات زیاد می تواند میزان کالری سوزی در بدن را افزایش دهد، ایده اشتباهی است، زیرا با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو می شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت های بدن مواجه می شود.

به این ترتیب همانطور که باید در نوشیدن چای معمولی پرهیزهای لازم را رعایت کنید توصیه شده که در نوشیدن چای سبز نیز افراط نکنید.

پیشگیری از چاقی ناشی از افزایش سن

افرادی که در آستانه میانسالی با بالا رفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شوند نیز می توانند از چای سبز برای پیشگیری از این بحران کمک بگیرند. به شرط آنکه مصرف روزانه چای سبز را از 30 سالگی در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند.

 

چای سبز علاوه بر آنکه به کندی روند پیری سلول ها در اندام های مختلف بدن کمک می کند به این افراد کمک می کند تا در میانسالی حداقل افزایش وزن را تجربه کنند، زیرا چای سبز به آنها کمک می کند کمترین میزان ذخیره چربی و مواد زائد را در طول سال های جوانی و میانسالی در بدن داشته باشند.

 

قرص چای یا چای سبز؟

تبلیغات زیادی درباره با قرص یا کپسول چای سبز در سایت های اینترنتی و برخی از مراکز فروش گیاهان دارویی دیده می شود که به مردم وعده می دهند با قرص های چای سبز می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی وزن کم کنند. این قرص ها در صورتی که تنها حاوی گیاه چای سبز باشند، دقیقا همان خاصیت چای سبز را دارند و می توانند به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و روند جذب چربی ها را در بدن کاهش دهند. مصرف این قرص ها نیز مانند چای سبز باید بر اساس قاعده باشد، زیرا زیاده روی در مصرف این قرص با وجود آنکه گیاهی و طبیعی است می تواند همان عوارض چای سبز را داشته باشد.

 

عوارض احتمالی چای سبز را بشناسید

افزایش بیش از حد دمنــوش چــای سبـــز، کپسول ها و قرص هایی که از این گیاه دارویی وجــود دارد، عوارض جانبی متعددی را به همراه دارد. سوء مصرف این گیاه دارویی ممکن است عوارضی مانند سردرد، اختلال در عملکرد دستگاه گوارش، اسهال و تهوع را به همراه داشته باشد که با اصلاح شیوه مصرف به مرور مرتفع می شود. اما از طرفی افزایش فشار خون، تغییرات خلقی و تحریک پذیری، بی قراری و نامنظم شدن ضربان قلب نیز از جمله عوارض جانبی مصرف بیش از اندازه این گیاه دارویی در طول روز است که باید بلافاصله پس از مشاهده آن برای بررسی و پیشگیری از شدت آن با متخصص یا پزشک مشورت شود.

 

این نکته را جدی بگیرید

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

افرادی که به نوشیدن چای سبز یا دیگر فرآورده های این گیاه عادت دارند به این معنی که برای بهره مندی از خواص درمانی این گیاه دارویی به منظور پیشگیری از اضافه وزن روزانه از این گیاه مصرف می کنند ممکن است در صورت عدم مصرف این گیاه دارویی با عوارضی مانند سردرد، عصبانیت یا افزایش میزان تحریک پذیری رو به رو شوند، بنابراین توصیه شده که برای مصرف هدفمند از این گیاه دارویی با قصد درمان بهتر است با پزشک یا متخصص طب سنتی مشورت شود.

 

علاوه بر این،تجویز این گیاه به هر صورتی برای خانم های باردار، مادران شیرده و کودکان و نوجوانان پیش از سن بلوغ توصیه نشده است.

با خواص دیگر چای سبز آشنا شوید

افرادی که برای کاهش وزن و تنظیم سوخت وساز بدنشان از چای سبز استفاده می کنند، علاوه بر بهره مندی از خواص این گیاه دارویی برای درمان چاقی خود، می توانند از فواید آن برای کاهش فشار خون، کاهش قند خون، تقویت سیستم ایمنی بدن و تخفیف علائم و نشانه های بیماری هایی مانند پارکینسون، آلزایمر و بیماری مفصلی استخوانی مانند آرتریت روماتوئید بهره ببرند.

 

علاوه بر این، در تحقیقات مختلف به این نکته اشاره شده که مصرف چای سبز می تواند تاثیر بسیار چشم گیری در کاهش بیماری های قلبی عروقی، پیشگیری از بروز سرطان هایی مانند سرطان روده بزرگ و تخفیف علائم و نشانه های افسردگی داشته باشد.

منبع:salamatnews.com


باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

باعلم – درمان جوش ، علائم بارداری، زایمان طبيعی ، جلوگیری اورژانسی ، انواع پیتزا ، مجله علمی آموزشی، مشاوره ازدواج ، دارونامه، علائم بیماری ها

 

 

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

چای سبز حاوی میزان زیادی آنتی اکسیدان بوده و خواص دیورتیک (ادرارآور) و چربی سوزی دارد.

در این مطلب در خصوص نحوه صحیح دم کردن و مصرف آن صحبت خواهیم کرد.

چای سبز
چای سبز یک نوشیدنی فوق العاده است.

با وجود اینکه تمام خواص این چای مورد بررسی علمی قرار نگرفته است

اما همه محققان بر این عقیده اند که این چای بسیار مفید است.

چای سبز حاوی میزان زیادی آنتی اکسیدان بوده و خواص دیورتیک (ادرارآور) و چربی سوزی دارد.

در این مطلب در خصوص نحوه صحیح دم کردن و مصرف آن صحبت خواهیم کرد. لطفاً با ما همراه باشید.

طعم چای سبز بستگی به روشی دارد که شما در تهیه آن به کار می بندید.

باید بدانید که دمای آب و مدت زمان دم کشیدن آن جزو عواملی هستند

که طعم چای را متفاوت می کنند. چایی سبزخورهای قهار معتقدند که چای سبز خوب، طعم قوی دارد اما تلخ نیست.

اگر آب بیش از اندازه داغ باشد یا برگ های چای سبز بیش از اندازه دم بکشند

ممکن است که نوشیدنی تان طعم تلخ و نامطلوبی بگیرد.

برعکس استفاده از آبی که به اندازه کافی داغ نیست نیز اجازه نمی دهد

برگ ها به خوبی خیس شده و طعم خود را آزاد کنند.

یادتان باشد که زمان دم کشیدن ایده آل به اندازه برگ های چای سبز نیز بستگی دارد.

این چای باید با دمای بین ۶۰ تا ۸۵ درجه سانتی گراد مصرف شود.

بهترین زمان برای دم کشیدن چای سبز نیز بین ۱ تا ۳ دقیقه است.
پژوهش ها چه می گویند؟
نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد که شیوه آماده کردن چای سبز

تأثیر زیادی روی میزان آنتی اکسیدان های آن دارد.

در نتیجه باید به موارد زیر دقت بیشتری داشته باشید:

* اندازه و شکل برگ های چای سبز از اهمیت بالایی برخوردار است.

برگ های ریز و کوچک به سرعت دم می کشند

و برگ های بزرگ نیاز به زمان بیشتری دارند تا تمام خواص خود را آزاد کنند.

* معمولاً چای سبز به صورت کیسه ای و همچنین انواع فله ای آن موجود است.

در حالت کلی چای سبزی فله ای طرفدار بیشتری دارد و از ارزش بالاتری نیز برخوردار است.

چون در تهیه چای فله ای از برگ های جوان، تکه های از ساقه گیاه و کمابیش تمام قسمت های چای دیده می شود.

اما چای سبز کیسه ای فقط حاوی برگ های خرد شده چای است.

بنابراین بهتر است انواع فله ای چای سبز را انتخاب کنید.

* دمای آب برای دم کردن چای سبز نیز اهمیت بالایی دارد.

زمانی که آب جوش می آید باعث می شود تمام کاتچین های چای در حداقل زمان ممکن خارج شود.

با این حال یادتان باشد هر چه آب داغ تر باشد میزان خواص چای که برای بدن لازم است کاهش پیدا می کند.

بنابراین لازم است که بعد از جوش آمدن آب بلافاصله از آن برای دم کردن چای سبز استفاده نکنید.

آب داغی که از حالت جوش افتاده و اندکی خنک شده است

کمتر باعث تجزیه شدن ترکیبات چای مانند اسید گالیک در حین دم کشیدن شده و به این ترتیب خواص آن بهتر حفظ می شود.
خطرات مربوط به مصرف چای سبز کدام است؟
به طور کلی چای سبز نوشیدنی سالمی محسوب می شود.

یادتان باشد اگر مدت زمان دم کشیدن چای سبز طولانی شود، طعم آن تلخ شده و میزان کافئین آن بیش از میزان لازم خواهد شد.

علاوه بر این، طولانی شدن مدت زمان دم کشیدن خطر آزاد شدن ترکیبات خطرناکی مانند آفت کش ها یا فلزات سنگین را نیز افزایش می دهد.طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

بنابراین بهتر است مدت زمان دم کشیدن چای را کوتاه تر کنید.

چگونه می توان چای سبز را به شیوه ای دیگر مصرف کرد؟
اگر می خواهید از حداکثر میزان قدرت آنتی اکسیدانی فنجان چای سبزتان استفاده کنید

می توانید به مدت ۲ ساعت برگ های چای را در آب سرد خیس کنید.

در این صورت طعم فوق العاده ای خواهید چشید.

در این صورت نیز از خواص ضروری این نوشیدنی طبیعی بهره ببرید.

سه خاصیت ناشناخته چای سبز
نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهد که این چای خواص ناشناخته و فوق العاده ای دارد.

این نوشیدنی خواص ضدسرطانی دارد و کاهش دهنده استرس و بیماری های قلبی است.

علاوه بر این ۳ خاصیت ویژه دیگری نیز به این چای نسبت می دهند:

چای سبز برای داشتن دندان ها و لثه های سالمتر
محققان در سال ۲۰۰۹ روی وضعیت سلامت دهان و دندان ۹۴۰ نفر تحقیقاتی انجام دادند.

آن ها مشاهده کردند افرادی که به طور منظم چای سبز می نوشند

لثه های سالمتری نسبت به افرادی که به ندرت از این چای استفاده می کنند و یا لب آن نمی زنند دارند.

هر فنجان چای سبز باعث کاهش عوامل ایجاد کننده بیماری های دهان و دندان مانند خونریزی لثه و تخریب مینای دندان می شود.

پس برای داشتن دهانی سالمتر حتماً چای سبز میل کنید.

چای سبز برای پیشگیری از سکته مغزی
لازم است که بعد از جوش آمدن آب بلافاصله از آن برای دم کردن چای سبز استفاده نکنید.

آب داغی که از حالت جوش افتاده و اندکی خنک شده است

کمتر باعث تجزیه شدن ترکیبات چای مانند اسید گالیک در حین دم کشیدن شده و به این ترتیب خواص آن بهتر حفظ می شود

در همان سال ۲۰۰۹، پژوهش دیگری ارتباط بین مصرف چای سبز و تأثیر آن در کاهش چشمگیر سکته مغزی را به اثبات رساند.

نتایج این پژوهش که روی ۱۹۵ هزار نفر انجام شده بود نشان می دهد

که نوشیدن روزانه ۳ فنجان چای سبز خطر بروز سکته مغزی را به میزان ۲۱ درصد کاهش می دهد.

چای سبز برای بهبود عملکرد مغز
به عقیده متخصصان نوشیدن چای سبز باعث محافظت مغز در برابر اثرات مخرب پیری می شود.

در سال ۲۰۰۶، محققان تأثیر چای سبز را روی ۱۰۰۰ ژاپنی بیش از ۷۰ سال بررسی کردند.

آن ها مشاهده کردند افرادی که در طول زندگی خود چای سبز مصرف کرده اند

کمتر دچار مشکلات حافظه و ضعف عمومی عملکرد حافظه خود شده اند.

محققان مشاهده کردند افرادی که در طول زندگی خود هر هفته بین ۴ تا ۶ بار چای سبز مصرف کرده اند

به میزان ۳۸ درصد کمتر در معرض مشکلات دژنراتیو مغزی قرار گرفته اند.

در واقع این افراد کمتر دچار زوال قدرت عقل شده اند. البته با وجود این نتایج، به نظر می رسد

که نمی توان به طور قطع در خصوص تأثیر درمانی چای سبز روی بیماری ها نظر داد.

با این حال متخصصان بر این عقیده اند که این چای اثرات پیشگیرانه فوق العاده ای دارد.

 

منبع:tebyan.net

 

آشنایی با خواص انواع گیاهان دارویی | درمان خانگی انواع بیماری با طب سنتی

سریع ترین راه برای درمان درد دندان در خانه چیست؟|درمان گیاهی دندان درد

خواص درمانی و دارویی انواع چای | آشنایـی با انـواع چـای های گیـاهی و خـواص آنها

درمان روماتيسم با گياهان دارویی|داروهای گیاهی,طب سنتی,رماتیسم و درمان گیاهی

خواص درمانی سدر (کنار)| خواص سدر برای زیبایی پوست و مو| خواص دارویی گیاه سدر

خواص و مضرات خیار|خاصیت خیار برای سلامتی و پوست و لاغری

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

سبام.همراه با چای سبز (سه لیوان در روز )چه چیزی میل شود ( بعنوان طعم دهنده) قند ویا عسل یا شکلات تلخ چه چیزی توصیه می کنید؟

آیا به کودک دوساله چای سبز بدیم ضرر نداره بخاطر خاصیت چربی سوزیش میگم؟

لطف کنید یه نوع چای سبز که برا لاغری در کنار ورزش کردن پناسب باشه بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم از راهنمایی های شما بی صبرانه منتظر جواب سوال ها هستم

اگه بخوام قطع کنم مصرف چای سبز را بعد چند مدت شروع کنم وطریقه مصرفم چطور باشه که اسیب نبینه بدنم

باسلام من حدود 2 ماه هست که درکنار پیاده روی و طناب زدن چای سبز مصرف میکنم برا کاهش وزن روزانه 1ساعت بعد نهار 2 لیوان چای سبز با شکلات تلخ میخورم لطف کن راهنمایی کنید ادامه بدم خوردن چای سبز رایا ازمصرف اون دست نگه دارم ممنون میشم زود جواب ایمیل را بدیدتوراخدا

دیگران می خوانند

مد و لباس | جدیدترین مدل های کفش عروس زیبا و شیک | 2015

کلوتریمازول Clotrimazole | عوارض جانبی و موارد مصرف دارو

زيبايي ناخن | توصيه ها و نکاتي جهت یک پدیکور عالی در خانه


طرز تهیه دلال کاهو

آموزش فتوشاپ | آشکار كردن نکات مخفی شده در Adobe CS5

روش های خانگی برای تقویت مژه و داشتن مژه های بلند و پرپشت

مدل های چیدمان و اتاق خواب اروپایی و مدرن

آشنایی با رشته های تحصیلی | معرفی رشته علوم انتظامی

زيبايي پوست | با تورم صورت و ايجاد چربي هاي آويزان صورت…

طرز تهیه کیک شکلاتی با سس شکلاتی | طرز تهیه سس شکلات در خانه

تمام توصیه های پزشکی و دارویی موجود در این سایت فقط جنبه اطلاع رسانی و افزایش آگاهی دارد و به هیچ عنوان جایگزین توصیه های پزشک نیست.این سایت هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.شما باید قبل از هرگونه اقدام به خود درمانی ، با پزشک خود مشورت کنید.

تماس باما :

ایمیل : info{@}baelm.net

موبایل : 09144029928

تلگرام : 09903724250

مطلب تصادفی

تورهای گردشگری اروپا – تور ایتالیا و اسپانیا

سام درخشانی با سریعترین سایت ایرانی همراه شد

خرید بک لینک ، قوی ترین راه ارتقای رتبه ی یک سایت

جلوگیری از تنگ شدن رگ های خونی با روش های خانگی

رپورتاژ آگهی


شرایط ثبت علامت تجاری چیست؟

نقش بوفه در دیزاین و داخلی از گذشته تاکنون

سام درخشانی با سریعترین سایت ایرانی همراه شد

تورهای گردشگری اروپا – تور ایتالیا و اسپانیا

محاسبه گر شاخص توده بدنی

قد خود را وارد کنید : متراینچ

وزن خود را وارد کنید : کیلوگرمپوند

شاخص توده بدنی شما : ?

نتیجه : ?

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

اختصاصی سایت نیک صالحی

با هفت گروه مختلف از مواد غذایی که می تواند غذاهای سالمی را برای افراد دچار دیابت نوع ۲ شکل دهد، آشنا شوید.

©باز نشر مطالب اختصاصی سایت فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت niksalehi.com مجاز میباشد .

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

طرز صحیح استفاده از چای سبز برای لاغری

10

0 امین نگهبان نحوه مصرف ژانویه 15, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *