طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر
طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

استفاده از روغن نارگیل یک راه طبیعی بوده و فاقد مواد شیمیایی مضر است. نرم کننده های قوی، کرم های دور چشم و لوسیون های خود را کنار بگذارید. دیگر بیش از این به آن ها نیاز ندارید. یک شیشه روغن نارگیل تصفیه شده خام، همه آن چیزی است که برای نرم کردن انواع پوست و مو لازم است. اگر می خواهید بدانید چگونه از روغن نارگیل بر روی پوست و مو استفاده کنید اینجا را دنبال نمایید.

روش یک از چهار:
موهایتان را نرم کنید

۱- یک لباس قدیمی و کهنه بپوشید

روغن نارگیل کمی چکه می کند، بنابراین یک لباس کهنه یا قدیمی بپوشید و یا یک حوله روی شانه های خود بیاندازید تا از چکیدن روغن روی لباس های زیبایتان جلوگیری شود. بهتر است که درمان نرم کردن مو در حمام انجام شود به این ترتیب شما می توانید در حالی که موهایتان در روغن در حال خیس خوردن است به راحتی به اطراف حرکت کنید.

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

۲- یک پوشش برای موهایتان انتخاب کنید

می توانید از یک کلاه حمام پلاستیکی و یا یک ملحفه پلاستیکی و یا یک لباس دسته دوم و کهنه برای پوشاندن مو و سرتان استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید چند ساعتی و یا کل شب آن را به راحتی روی سرتان نگه دارید.

۳- ۵ – ۳ قاشق سوپ خوری در کاسه ای اندازه بگیرید و بریزید.

مقدار روغن نارگیلی که احتیاج دارید بستگی به بلندی و ضخامت موهایتان دارد. اگر موهای بلند و ضخیمی دارید از ۵ قاشق و اگر موهای کوتاه و ظریفی دارید از ۳ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل استفاده کنید.

۴- روغن نارگیل را گرم کنید.

گرم کردن با ماکروویو می تواند همه ترکیبات زیستی فعال را در روغن نارگیل تخریب گند.

۵- روغن نارگیل را به موهایتان بمالید

روغن نارگیل را در نواحی بالای سر بریزید و همینطور روی همه مو آن را پخش کنید. می توانید آن را روی پوست سر و ریشه موها نمایید مگر اینکه موهایتان خیلی خشک باشد. از انگشتانتان برای ماساژ روغن روی موها استفاده کنید و به آرامی آن را روی دسته های مو تا نوک آن بکشید. ماساژ موهایتان را ادامه دهید تا جایی که موهایتان به طور کامل در روغن نارگیل خیس بخورد.

۶- موهایتان را بالای سرتان کپه کرده و آن را بپوشانید

یک کلاه حمام، لباس کهنه و یا پوشش پلاستیکی کاملا روی موها کشیده و موها را بپوشانید.

۷- حداقل دو ساعت و یا کل شب را منتظر بمانید.

هر چه مدت زمان طولانی تر روغن را در موهایتان نگه دارید نتیجه آن نرمی بیشتر مو خواهد بود. تا آنجا که می توانید برای نتیجه بهتر مدت طولانی تری روی موها مکث داشته باشید.

۸- پوشش را از روی موهایتان بردارید و موها را آبکشی نمایید.

از یک شامپو فاقد سولفات برای شستن روغن نارگیل از روی موهایتان استفاده کنید. آن را دو یا سه بار بشویید تا جایی که دیگر احساس چربی زیادی روی موهایتان نداشته باشید.

۹- بگذارید موهایتان خشک شود

بگذارید در معرض هوا و وزش آن موها خشک شود تا تاثیر درمان با روغن نارگیل را ببینید. بعد از این کاربرد ویژه روغن نارگیل مو می بایستی نرم و براق شده باشد.

روش دو از چهار:
صورت تان را آبرسانی کنید

۱- شستشوی معمولی و روزانه تان را انجام دهید

چه صورت خود را با تلپ تلوپ آب بشویید چه با یک برس لایه لایه از صورتتان پاک کنید و یا از یک روغن تمیز کننده استفاده کنید، به هر حال با هر یک از این روش ها صورت تان را تمیز کنید با یک حوله نرم آن را به آرامی خشک کنید. مراقب باشید که حوله را روی پوست صورت نکشید چرا که پوست صورت ضریف و نازک است و کشش زیاد روی آن باعث صدمه خواهد شد.

۲-کمی روغن نارگیل به دور چشم هایتان بمالید

روغن نارگیل یک کرم فوق العاده برای دور چشم، زیر چشم و پلک ها است. به مرطوب شدن لایه های نازک پوست به خوبی کمک می کند، حلقه های سیاه دور چشم را بهبود می بخشد و چروک ها را کوچک نگه می دارد. یک لایه نازک دور چشم تان بمالید و روی جاهایی که بیشتر چروک دارد تمرکز کنید.

۳- کمی روغن نارگیل برای نواحی دیگر خشک بدن استفاده کنید

اگر اغلب مناطق خیلی خشکی بین ابروها و یا روی شقیقه هایتان و یا نقاط دیگر بدنتان بوجود آید مقدار کمی روغن نارگیل روی این مناطق استفاده کنید و با حرکات دورانی آن را روی مناطق به آرامی مالش دهید.

۴- روغن نارگیل را روی لب های خود بمالید

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

روغن نارگیل تصفیه شده لب های ترک خورده را نرم و مرطوب می کند. این روغن کاملا خوراکی بوده و اگر کمی از آن وارد دهان شد نیازی نیست نگران شوید.در حقیقت خوردن روغن نارگیل برای سلامتی بسیار خوب نیز هست.

روش سه از چهار :
مرطوب کردن بدن

۱- از روغن نارگیل بعد از حمام کردن استفاده کنید

وقتی که بدنتان هنوز گرم است و به خاطر دوش گرفتن، نرم شده است. روغن نارگیل بهتر جذب آن خواهد شد.

۲- دست هایتان را با یک قاشق سوپخوری روغن نارگیل نرم کنید.

مقداری روغن نارگیل را روی دستتان قرار دهید و از دست دیگر برای مالش آن استفاده کنید تا زمانی که روغن روی پوست آب شود ماساژ دهید تا همه آن جذب شود. برای دست دیگر هم همین کار را بکنید.

۳- پاهایتان را با دو قاشق سوپخوری روغن نارگیل مرطوب کنید.

۲قاشق سوپخوری از روغن نارگیل را روی ران، زانو، ساق پا و پاهایتان مالیده و تا زمانی که روغن کاملا روی بدن آب شود آن را بمالید.

۴- یک قاشق دیگر از روغن نارگیل برای نرم کردن میان تنه تان به کار ببرید.

روغن را به پشت، شکم، سینه ها، کپل و هر جای دیگر که دوست دارید مرطوب شود بمالید. می توانید از این روغن به جای لوسیون استفاده کنید.

۵- اجازه دهید که روغن نارگیل جذب شود

تقریبا حدود ۱۵ دقیقه طول میکشد که روغن کاملا جذب پوست شود بنابراین اگر نمی خواهید لباس هایتان کثیف و روغنی شود آن ها را در حمام آویزان و یا یک حوله یا پارچه روی خود یا وسایل بیاندازید.

۶- در آب وان با روغن نارگیل خیس بخورید

حدود یک پیمانه از روغن را در آب گرم و تقریبا داغ وان حمام ریخته و به خوبی هم بزنید تا حل شود. سپس برای مدتی در آن خیس بخورید این کار را یک الی دو بار در هفته به مدت چند هفته انجام دهید تا زمانی که متوجه شوید پوست تان دیگر خشک نیست.

روش چهار از چهار:
از روغن نارگیل با روش های دیگر استفاده کنید

۱- از روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید

می توانید روغن نارگیل را با چند قطره روغن ها و اسانس های گیاهی مانند روغن اسطو خودوس و یا رز قاطی کنید و از آن به عنوان یک روغن بدن خانگی برای ماساژ استفاده کنید.

۲- برای نرم کردن موهای وز خورده و دارای اصطحکاک از آن استفاده کنید

به اندازه یک نخود از روغن را به دست ها بمالید و سپس آن را روی همه قسمت های مو کشیده تا از موهای وز شده و موهایی که اصطحکاک آن ها آزاردهنده است راحت شوید.

۳- از روغن نارگیل برای کمرنگ کردن جای زخم ها استفاده کنید

مقدار زیادی از روغن نارگیل را کاملا روی جای زخم بمالید. دو بار در روز تکرار کنید. هر زمان که جای زخم را ببنید، متوجه خواهید شد که کوچکتر شده و بیشتر هم رنگ پوست تان شده است.

۴- از آن برای درمان اگزما استفاده کنید.

روغن نارگیل را روی قسمت های خشک و ملتهب پوست بمالید، خارش آن را تسکین و پوست آن قسمت را نرم کند.

۵- از روغن نارگیل برای ابریشمی ساختن مو استفاده کنید

مقدار کمی روغن نارگیل را در یک ظرف خالی کرده آن را حرارت دهید تا مثل روغن نرم شود سپس سردش کنید.

۶- از روغن نارگیل به عنوان روغن ساقه مو استفاده کنید

دست هایتان را با آب و صابون بشویید. روغن نارگیل را روی ساقه مو بگذارید، در هر دسته مو به اندازه یک نخود روغن کافی است، روغن را روی تنه ساقه و پوست ساقه مو به خوبی ماساژ دهیدتا خوب شود.

۷- آن را با برگ های خشک کاری، گیاه چرش و گل های بامیه ترکیب و قاطی کنید.

این مواد و روغن نارگیل را با هم حرارت دهید، اجازه دهید از دمای اتاق سرد شود، سپس استفاده از توپک های پنبه ای آن را به پوست سر بمالید، یک ماساژ سبک داده و بگذارید کل شب روی موهایتان باشد و روز بعد موهایتان را بشویید. موهایتان فوق العاده نرم و براق خواهد شد.

۸- آرایش را با روغن نارگیل پاک کنید

مانند یک کرم سرد عمل می کند. تنها آن را روی صورت بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس آن را با یک پارچه و یا پد پاک کنید و صورت تان را مانند همیشه معمولی بشویید. این کار برخی اوقات بهتر از پاک کننده های آرایشی برای خط چشم ها و ریمیل های لجوج عمل می کند.

رسانه دکتر سلامت

سلام بسیار مفید بود ولی چرا نباید از شامپوی حاوی سولفات استفاده نکرد؟

چون سولفات باعث خشکی مو میشه و باعث میشه موهای خشک خشک تر و وز تر بشن

عالی بود خیلی ممنون ??

ممنون از مطالب مفیدتون..من روغن نارگیل رو همیشه به موهام میزنم ..اما از حموم تا حموم بعدی که میرم موهامو میشورم..ایراد نداره دو روز روی مو بمونه؟ چون میگن اگه رو مو بمونه باعث ریزش میشه..

ببخشید تا چن مدت موها بلند میشن؟؟؟؟

تاکی باید برای موها استفاده کنیم تا به نتیجه برسیم ؟

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل


Current [email protected] *


Leave this field empty

در میان راه ها و محصولاتی که به منظور بهبود ظاهر و وضعیت موهای شما به کار گرفته می شوند،…

مو در هر بخشی از پوست انسان به استثنای کف دست ها و پاها رشد می کند، اما برخی از…

وقتی برای خرید ضد آفتاب می روید، ممکن است کمی آشفته شوید. در بازار لوسیون های ضد آفتاب، اسپری های ضد…

پوست خشک از جمله پوست های حساس به حساب می آید. شستشو و مراقبت از پوست خشک از اهمیت ویژه…

امروز به شما میگوییم که چگونه از روغن نارگیل برای پوست و مو استفاده کنید.

بکارگیری روغن نارگیل راهی طبیعی و اعجاب بر انگیز برای نرمی، درخشش و سلامت مو و پوست شماست. روغن نارگیل طبیعی است، هیچ افزودنی شیمیایی ای ندارد. نرم کننده های قویتان، کرم های دور چشم و لوسیون هایتان را دور بیاندازید، دیگر به آنها نیازی ندارید. یک بطری روغن نارگیل خام برای آب رسانی به همه نوع پوست و مو کارایی دارد. اگر می خواهید یاد بگیرید که چطور از روغن نارگیل بر روی پوست و موی خود استفاده کنید، پس به خواندن این مطلب در سایت ناگهان ادامه دهید.

 

روش 1 از 4: ترمیم کردن موهایتان

1   لباس های کهنه بپوشید. روغن نارگیل ممکن است کمی چکه کند، بنابراین، یا لباس کهنه به تن کنید یا حوله ای روی شانه هایتان بگذارید تا مانع از خراب شدن لباس های زیبایتان شود. بهتر است ترمیم موهایتان را در حمام شروع کنید اما وقتی چندین ساعت از خیساندن موهایتان در نارگیل گذشت می توانید به هر جایی بروید.

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

2   موهایتان را بپوشانید. می توانید از یک کلاه حمام پلاستیکی، یک ورقه پلاستیکی بزرگ یا یک تیشرت مستعمل برای پوشش دادن موهایتان استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید چندین ساعت یا حتی در طول شب روی موهایتان نگاه دارید.

3   در یک ظرف مخصوص مایکروفر 5-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل بریزید. مقدار روغن نارگیلی که نیاز خواهید داشت بستگی به بلندی و ضخامت موهایتان دارد. اگر موهایتان بلند و ضخیم باشد، 5 قاشق غذاخوری و اگر موهایتان کوتاه تر یا نازکتر است، فقط از 3 یا 4 قاشق غذا خوری روغن نارگیل استفاده کنید.

از روغن خام به جای روغن فرآوری شده استفاده کنید. روغن نارگیل فرآوری شده افزودنی هایی دارد و تحت مراحلی ترکیبات طبیعی خود را از دست داده است که آن ترکیبات طبیعی برای سلامت پوست و موی شما لازم هستند. روغن نارگیل خام ماهیت طبیعی خود را حفظ نموده و برای سلامتی مفید است.اگر تصادفا بیش از حد لزوم از روغن نارگیل برای موهایتان استفاده کردید، هیچ ایرادی ندارد. به هر حال مقدار اضافی شسته می شود.

4   روغن نارگیل را در مایکروفر گرم کنید. ظرف را در مایکروفر قرار دهید و به مدت 30 ثانیه در درجه بالا گرم کنید. آن را هم بزنید و به مدت 30 ثانیه دیگر نیز بگذارید، گرم شود تا وقتی که کاملاً مایع شود. شما فقط می خواهید روغن را ذوب کنید تا به راحتی در موهایتان استفاده شود.در صورتی که به مایکروفر دسترسی ندارید، می توانید روغن نارگیل را با دستهایتان نیز ذوب کنید. هر بار 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در کف دست هایتان بگیرید و به آرامی دست ها را به هم فشار دهید. روغن نارگیل با کمترین حرارتی ذوب می شود.می توانید روغن نارگیل را روی اجاق گاز هم ذوب کنید. در یک فنجان کوچک آن را بریزید و روی حرارت نگه دارید تا ذوب شود.همچنین می توانید این روغن را در یک شیشه بریزید و زیر آب داغ در سینک بگذارید تا وقتی که ذوب شود. این کار چند ثانیه ای طول می کشد.

5   روغن نارگیل را به موهایتان بمالید. چند لحظه ای اجازه دهید تا خنک شود، دراین صورت، خیلی داغ و سوزان نخواهد بود، سپس روغن را بالای سرتان بریزید، ممکن است کمی به اطراف پاشیده شود. از انگشت هایتان برای ماساژ استفاده سر استفاده کنید و به آرامی روغن را به همه موهایتان برسانید. این ماساژ دادن را ادامه دهید تا اینکه موها کاملاً به روغن نارگیل آغشته شوند.می توانید از یک شانه استفاده کنید و به این شکل به توزیع روغن نارگیل در لابه لای موهایتان سرعت بخشید. شانه را از ریشه موها تا نوک آنها بکشید.ممکن است به جای ریشه ها فقط بخواهید ته موها را ترمیم کنید. اگر این طور است، روغن نارگیل را به جای اینکه روی سرتان بریزید فقط به ته موها بزنید و ته مو هایتان را با دست ماساژ دهید.

6   موهایتان را روی سرتان جمع کنید و بر روی آنها پوششی قرار دهید. کلاه حمام، ورقه پلاستیکی یا تیشرت مستعملتان را روی سرتان بکشید و همه موهایتان را زیر آنها جمع کنید.می توانید موهایتان را با یک کش موی شل جمع کنید و به این ترتیب به ماندن آنها زیر پوشش و بالای سرتان کمک می کنید.از یک حوله برای برای پاک کردن قطرات روغن که ممکن است در این مدت زمان روی صورتتان بریزند، استفاده کنید.

7   حداقل 2 ساعت یا همه شب را به این حالت بگذرانبد تا موهایتان در روغن خیس بخورند. هر چه فرصت طولانی تری به موهایتان بدهید، بیشتر ترمیم می شوند. تا جایی که می توانید برای افزایش اثر بخشی این روغن، صبر کنید.

8   پوشش را از روی موهایتان بردارید و موهایتان را بشویید. از شامپو مورد علاقه تان استفاده کنید (ترجیحاً شامپویی باشد که حاوی ترکیبات طبیعی باشد تا سلامت موهایتان حفظ شود) و روغن نارگیل را بشویید. 2 یا 3 مرتبه موهایتان را بشویید تا جایی که در موهایتان احساس چرب بودن نکنید.

9   بگذارید موهایتان خشک شود. موهایتان را با سشوار خشک کنید و از ترمیم شدگی شان لذت ببرید. موهایتان قطعاً نرم، درخشان و شفاف شده اند.

 

روش 2 از 4: آب رسانی به پوست

1   پاکسازی روزانه را روی پوست خود انجام دهید. اگر معمولاً پوستتان را با آب به آرامی می شویید، آن را با یک برس لایه برداری می کنید یا از روغن برای پاکسازی آن استفاده می کنید، کار خود را انجام دهید و صورتتان را بشویید. با یک حوله نرم آن راخشک کنید. مطمئن شوید که حوله را روی پوست نمی کشید چراکه پوست صورتتان ضعیف است و زاید کشیدن و سابیدن، آن را دچار آسیب خواهد کرد.

2   کمی روغن نارگیل را دور چشمانتان بمالید. روغن نارگیل یک کرم فوق العاده برای زیر چشم و پلک است. این روغن به مرطوب کردن صفحات نازک پوستی، بهبود تیرگی دور چشم و جلوگیری از چروک گوشه های آن کمک می کند. لایه نازکی از روغن نارگیل را دور چشمانتان بمالید، بر روی ناحیه هایی متمرکز شوید که چروک شده اند.احتمالاً فقط به اندازه یک عدس برای هر چشم به روغن نارگیل نیاز دارید. مواظب باشید بیش از حد استفاده نکنید.مراقب باشید که روغن نارگیل وارد چشمانتان نشود. ممکن است یک لایه نازک از آن روی چشمتان را بگیرد و برای لحظه ای شما را دچار تاری دید کند.

3   روغن نارگیل را اندک اندک بر روی بخش های خشک پوستتان مورد استفاده قرار دهید. اگر قسمت خشکی بین ابروهایتان، شقیقه یا نقاط دیگر صورت دارید، کمی روغن نارگیل را در آن قسمت استفاده کنید. این روغن را با حرکت به صورت دایره وار بمالید.

4   روغن نارگیل را روی لبهایتان بمالید. روغن نارگیل خام می تواند لب های ترک خورده را آبرسانی و نرم نماید. این روغن کاملاً قابل خوردن است، بنابراین، اگر کمی وارد دهانتان شد، نیازی نیست که نگران باشید. در واقع، خوردن این روغن نارگیل برای سلامتی بدنتان نیز مفید است.

5   روغن نارگیل را به عنوان کرم پوست استفاده کنید. بعد از هر حمام یا بعد از شستن صورتتان، این کرم را روی پوستتان بزنید. بگذارید بعد از 10 دقیقه در پوستتان جذب شود و بعد آرایش کنید. شما فقط اندازه یک نخود به این روغن نیاز دارید که تمام صورتتان را پوشش دهد.

برخی افراد بعد از استفاده از روغن نارگیل جوش می زنند. برای اینکه به حساسیت پوستتان پی ببرید، چند روز این روغن را فقط روی یک بخش از پوستتان استفاده کنید. اگر بعد از چند روز نشانی از جوش ندیدید، آن را برای تمام پوستتان استفاده کنید.می توانید روغن نارگیل را برای پاکسازی پوست نیز استفاده کنید. مجدداً دقت کنید که منافذ پوستتان مسدود نباشند. اگر نگران هستید که این روغن برای پوستتان خیلی سنگین است، می توانید روغن نارگیل را با روغن کرچک مخلوط کنید.

 

روش 3 از 4: آبرسانی بدن

1   روغن نارگیل را بعد از دوش گرفتن استفاده کنید. وقتی پوستتان هنوز گرم است و تازه از حمام آمده اید، روغن نارگیل راحت تر جذب می شود.

2   1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برای آبرسانی به بازو ها استفاده کنید. 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را برداشته و بر روی بازوی خود قرار دهید. از دست مخالف برای مالیدن آن استفاده کنید تا جایی که روغن روی پوستتان ذوب شود. آنقدر به مالیدن این روغن روی پوست ادامه دهید تا همه آن محو شود و جذب پوسستان گردد. این کار را روی بازوی دیگر هم تکرار کنید.

3   2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برای آبرسانی به پاها استفاده کنید. 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل برداشته و بر روی ران، زانو، ساق پا و خود پاها بمالید. به مالیدن ادامه دهید تا این مقدار روغن کاملاً ذوب شود. بر روی پای مخالف هم همین کار را تکرار کنید.

4   1 قاشق غذا خوری دیگر روغن نار گیل را برای کمر به بالا استفاده کنید. این مقدار روغن را بر روی کمر، باسن، شکم، سینه ها و هر جای دیگری می خواهید آبرسانی و مرطوب شود، استفاده کنید. می توانید روغن نارگیل را همانند هر لوسیون دیگری مورد استفاده قرار دهید.

5   اجازه دهید روغن نارگیل جذب شود. ممکن است جذب کامل روغن نارگیل توسط پوستتان تا 15 دقیقه هم طول بکشد. در این فاصله، در حمام بمانید یا یک حوله حمام به تن کنید و به این ترتیب لباس هایتان روغنی نخواهند شد.

6   این روغن را در وان بریزید. حدود 1 اونس (نصف استکان) از روغن نارگیل را در آب نسبتاً داغ وان بریزید و آن را کمی هم بزنید تا در آب حل شود. سپس در این آب غوطه ور شوید. تا چند هفته و هفته ای 1 یا 2 بار این کار را انجام دهید تا احساس کنید که پوستتان دیگر مثل قبل خشک نیست.

 

روش 4 از 4: از روغن نارگیل به روش های دیگر استفاده کنید.

1   روغن نارگیل را به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید. می توانید روغن نارگیل را با چند قطره روغن اساسی دیگر مثل روغن اسطوخودوس یا رز مخلوط کنید، سپس آن را روی پوست بمالید.

2   از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده استفاده کنید. به اندازه 1 نخود از روغن نارگیل برداشته و بین دست هایتان نگه دارید تا نرم شود، سپس به موهایتان بمالید تا حالت وز آن نرم و لَخت شود. 

3   از روغن نارگیل برای کاهش اثر زخم و جای سوختگی استفاده کنید. به میزان لازم از روغن نارگیل برداشته و بر روی محل زخم یا جای سوختگی بمالید. این کار را 2 بار در روز تکرار کنید. به مرور زمان می بینید که جای زخم محو می شود و با حالت طبیعی پوست آمیخته می گردد.

4   از این روغن برای درمان اگزما استفاده کنید. مقداری از روغن نارگیل را بر روی خشکی یا جوش های پوست بمالید تا خارش آن کم شده و به آن بخش آبرسانی شود.

5   از روغن نارگیل برای ابریشمی شدن و لَخت شدن مو استفاده کنید. کمی روغن نارگیل را در یک کاسه بریزید. آن را تا حدی که مایع شود گرم کنید، سپس بگذارید خنک شود.

کمی از آن را در دست بگیرید.آن را بر روی پوست فرق سر بریزید و ماساژ دهید، سپس موهایتان را ببندید.این کار را هر شب و صبح انجام دهید و موهایتان را بشویید. ماهیتان لَخت و قوی خواهند شد.

6   روغن نارگیل را به عنوان روغن دور ناخن ها استفاده کنید. دست هایتان را با دقت با آب و صابون بشویید. روغن نارگیل را برای دور ناخن دست و پا استفاده کنید. به اندازه 1 نخود از روغن نارگیل برای هر دست کافی است. این مقدار را بر روی پوست سر انگشتان و اطراف ناخن بمالید تا کاملاً جذب شود.

7   روغن نارگیل را با برگ های خشک کاری، برگ های نیم و گل های گیاهان پنیرکیان مخلوط کنید. روغن نارگیل را گرم کنید تا یکدست شود. بگذارید در دمای اتاق خنک شود، سپس با تکه های پنبه آن را روی فرق سرتان بریزید. کمی ماساژ دهید و بگذارید تمام شب بماند. صبح روز بعد با شامپو بشویید. موهایتان بطور شگفت انگیزی درخشان و نرم می شوند.

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

 

نکات 

روغن نارگیل هنگامی که بر روی پوست سر مالیده می شود، در حدود 90% در خلاص شدن از دست شپش موثر می باشد.روغن نارگیل موها را سالم تر می سازد و می تواند به رشد سریع تر آنها هنگامی که بیشتر از این روغن استفاده شود، کمک کند.اگر شما موهایتان را در خانه رنگ می کنید، روغن نارگیل را می تواند برای کمک به کاهش آسیب ناشی از استفاده از مواد شیمیایی استفاده کنید و این به دلیل رطوبت رسانی بیشتر این روغن است. 2 قطره روغن نارگیل در بطری رنگ اضافه کنید و قبل از استفاده آن را به خوبی مخلوط کنید.روغن را بیشتر از 1 روز بدون شستشو برروی موهایتان باقی نگذارید. این کار باعث می شود تا موهایتان بوی بدی دهد و چرب شود.آلما/پودر انگور فرنگی را برای حفظ کردن ملانین در فولیکول های مو به روغن نارگیل اضافه کنید. گفته شده است که این کار برای جلوگیری از سفید شدن موها می باشد.روغن نارگیل برای استفاده به عنوان یک لوسیون/مرطوب کننده برای پوست های حساس عالی است چون 100% طبیعی می باشد و باعث جوش نمی شود (مگر آنکه حساسیت داشته باشید.).مقدار کمی از این روغن را برای طولانی مدت استفاده کنید. مواظب باشید که خیلی زیاد از آن استفاده نکنید.روغن نارگیل همچنین می تواند با شکر مخلوط شود تا یک لایه بردار طبیعی برای پوست های نرمال تا خشک به دست آید.پس از اصلاح کردن پاها، برای درخشان شدن و رطوبت رسانی به آنها به مقدار کم از این روغن استفاده کنید. 

هشدارها

روغن نارگیل گرم درمان خوبی است اما از گرم کردن آن به میزان زیاد بپرهیزید. روغن نارگیل خیلی گرم ممکن است پوست شما را بسوزاند.


 توضحات دوره های آموزشی لیزر


بهترین سالن زیبایی آجودانیه-منطقه یک تهران


بهترین مرکز اسکالپ سر در سعادت آباد


آموزش دکلره کردن مو بدون آسیب


انواع روش های احیاء مو

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر


آموزش جوانسازی پوست با روش مزونیدلینگ


بهترین آرایشگاه گریم عروس در سعادت آباد


آموزش گریم کودک


چند مدل آرایش عروس جدید


مدرس حرفه ای هاشور ابرو


آموزش اکستنشن مو تیپی 


آموزش بافت مو آفریقایی و مکزیکی

رنگ موی وال وار تضمینی برای سلامت موهای شما

هیدرودرم شریک زیبایی شما


مرکز میکروپیگمنتیشن چهره آرایان


 مرکز میکروپیگمنتیشن دینا تقوی


میکروپیگمنتیشن مریم


مرکز میکروپیگمنتیشن سحر


 مرکز میکروپیگمنتیشن جعفری


  میکروپیگمنتیشن شایگان


مرکز میکروپیگمنتیشن دریا


 مرکز پیگمنتیشن و اسکالپ نرگس علیپور


 میکروپیگمنتیشن دکتر بصیری-اصفهان و شیراز

برگزاری کلاسهای آموزش آرایشگری در آموزشگاه مثلث طلایی نوین
با ارائه مدرک رسمی درآموزشگاه مثلث طلایی با مدیریت خانم ها نوروزی
09129200627

ارائه پک رایگان محصولات هاشور ابرو شامل:
” 6 عدد رنگ هاشور ابرو و قلم بلیدینگ و قلم طراحی ابرو”
با ارائه مدرک بین المللی میکروبلیدینگ PMU
09391794999

مجموعه زیبایی ویونا با حرفه ای ترین خدمات رنگ مو , گریم و آرایش , به روزترین طراحی ناخن و کاشت ناخن , گریم کودکان و انواع شینیون و خدمات میکروپیگمنتیشن , هاشور ابرو , تاتو رژلب و خط لب , تاتو خط چشم در خدمت شما عزیزان می باشد.


 بانو شفیعی


 خانم بحری (کارشناس کار با مواد-رنگ و مش)


 خانم ملیحه قاسم نژاد مدرس تخصصی گریم


 خانم شایگان (مدرس میکروپیگمنتیشن)


 خانم نیکا مهدوی (آرایش دائم)


 خانم اکبری مدرس میکروپیگمنتیشن


خانم شفیعی( مدرس رنگ و مش)

بهترین آرایشگاه در آجودانیه
با مدیریت فرانک حسن نژاد
با ارائه خدمات فوق تخصصی آرایش
09358048585 – 02122830916-02122830176

کارشناس تخصصی کار با مواد در سالن زیبایی لاکچری شیمر در زعفرانیه
ارائه جدیدترین تکنیک های رنگ مو، آمبره، تکنیک سامبره، بالیاژ، بیج بال، کالر ملتینگ، دیسک لایت، استروبینگ لایت و…
09129476232

آرایش حرفه ای عروس با پکیج ویژه
در سعادت آباد با مدیریت خانم مرجان قربانی
09122455695
02188683141

بهترین میکاپ آرتیست عروس
در آرایشگاه عروس لاکچری شیمر در زعفرانیه
ارائه دهنده بروزترین تکنیک های میکاپ و آرایش پایدار هالیوودی

09122185478

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر

آموزش و خدمات فوق تخصصی گریم
توسط مدرس بین المللی گریم
خانم آزیتافرد در کامرانیه
09123275000
02122202407


 سالن زیبایی ملیحه


آموزشگاه آرایشگری چترگل


آموزشگاه آرایشگری چهره آرایان


آرایشگاه زیبایی فرانک


آموزشگاه آرایشگری سونیا یزدانی


 آموزشگاه آرایشی به سیما


آرایشگاه پرنیا


آرایشگاه عروس ریحانه دارابی


مرکز آموزش شینیون بهارک


 مجموعه زیبایی ویونا


مرکز تخصصی اکستنشن موی شبنم


سالن زیبایی پریس


سالن زیبایی مهرجان


سالن زیبایی شکوفه باران


 مرکز میکرو جعفری

طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر
طریقه استفاده از روغن نارگیل برای موی سر
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.