عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

سند علمی لازم و کافی جهت اثبات اینکه آیا مصرف رازیانه در دوران بارداری مجاز است یا نه؟ وجود ندارد. اگر شما شرایط مصرف رازیانه را دارید و مصرف این گیاه به جنین شما وخودتان صدمه نمی زند، می توانید آن را مصرف کنید.

در تعدادی از موارد، خوردن رازیانه باعث لخته شدن خون میشود. اگر شما مستعد اختلالات خونی هستید، مصرف رازیانه در این دوران باعث خونریزی بیشتر و کوفتگی می شود. یک مطالعه در ایتالیا، اثرات عمومی گیاهان مصرفی در بارداری از جمله رازیانه را بررسی کرده است. این مطالعه بالای 15 ماه طول کشید و بیشتر از 700 زن مصاحبه شدند و آزمایشات مربوط 3 روز بعد از تولد نوزاد انجام شد. آنها مشاهده کردند، استفاده از گیاهان از جمله رازیانه، مدت زمان زایمان را طولانی تر کرده است. اما اثرات دراز مدت آن قابل استخراج نبود.

در طول بارداری، دانه های رازیانه در مقادیر بسیار کم توصیه می شود، زیرا آنها طبیعی هستند و اساسا باعث ایجاد یا افزایش جریان قاعدگی می شوند. می توانید مقدار کمی از این دانه ها را مصرف کنید، به عنوان مثال، 1 قاشق چای خوری دانه رازیانه. اگر شما به گیاهانی مانند هویج، آلرژی دارید، شما باید از مصرف رازیانه پرهیز کنید، بویژه وقتی شما حامله هستید، همچنین اگر شما پوست حساس دارید، از خوردن رازیانه در دوران بارداری پرهیز کنید.

این بسیار مشکل است که بگوئیم رازیانه یک گیاهان مستعد کننده سقط جنین است. اما این باور وجود دارد که مصرف رازیانه ممکن است اثرات جبران ناپذیری را بر روی جنین داشته باشد، زیرا این گیاه جز گیاهان قاعده آور است. خوردن رازیانه باعث پریود شدن شما می شود که خونریزی در بارداری تهدیدی برای سقط جنین است، اگرچه واقعا سند علمی برای این قضیه وجود ندارد، اما بهتر است از مصرف رازیانه در دوران بارداری پرهیز کنید. بسیاری از مردم دانه های رازیانه را پس از وعده غذایی می خورند، زیرا به هضم غذا کمک می کند. اما به یاد داشته باشید که رازیانه طبیعی است و می تواند منجر به چرخه قاعدگی و خونریزی واژینال و در نهایت سقط جنین شود. بهتر است این ماده را در حد اعتدال مصرف کنید و اگر پزشک شما مصرف آن را توصیه نمی کند، از مصرف آن کاملا اجتناب کنید.عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

اگر از بیماری صبحگاهی و سوء هاضمه رنج می برید، می توانید به این درمان خانگی به منظور تسکین روی آورید. با این حال، قبل از این که این ماده را در رژیم غذایی خود جای دهید، با پزشک خود مشورت کنید.

–  دانه های رازیانه روی توانایی خون برای انعقاد تاثیر می گذارد، و روند لخته شدن را تشدید می کند. بنابراین، اگر از اختلال خونریزی رنج می برید، بهتر است از مصرف رازیانه اجتناب کنید، به ویژه اگر شما در معرض کبودی و خونریزی هستید

–  مصرف دانه های رازیانه می تواند پوست شما را خشک و بسیار حساس کند. اگر پوست حساس دارید، از مصرف دانه های رازیانه در دوران بارداری اجتناب کنید.

– خواص ضد اسپاسم، فیتواستروژن و ضد التهابی در دانه های رازیانه باعث تحریک رحم و انقباضات زودرس می شود.

به یاد داشته باشید ممکن است یک ماده غذایی برای یک زن باردار مناسب باشد اما برای دیگری مناسب نباشد. بنابراین، لازم است قبل از اضافه کردن موادغذایی جدید به رژیم غذایی خود، با دکتر خود مشورت کنید.

برخی خانم ها وابستگی به مصرف رازیانه دارند . احساس می کنند که دانه های رازیانه به آنها آرامش میدهد، پس شما باید بدنبال یک جایگزین سالم تر در دوران بارداری باشید. اگر چه همه چای های گیاهی اثرات مخرب بر روی بدن شما و جنین ندارد، اما در واقع خطرات مصرف آنها هم اثبات نشده است. بنابراین جهت احتیاط توصیه می شود در دوران بارداری از مصرف چای رازیانه و سایر چاه های گیاهی خودداری کنید.

هنگامی که شما باردار هستید، این بسیار اهمیت دارد که هر ماده غذایی را خواستید مصرف کنید، با دکتر خود مشورت کنید. دکتر شما بهترین قاضی برای مصرف این گیاهان است. اگر دکتر شما با مصرف چای رازیانه موافقت کرد، می بایست با دستور اینجا چای رازیانه را در خانه خود درست کنید:

1-ابتدا دانه های رازیانه را خوب شسته، خرد کرده و آسیاب کنید.

2-آب را داخل کتری ریخته، بزارید بجوشد.

3-سپس پودر دانه های رازیانه آماده شده را به آب جوش اضافه کنید.

4-در کتری را بگذارید و شعله را خاموش کنید و بزارید 5 دقیقه به همین صورت باقی بماند.

5-بعد از 5 دقیقه، عسل و یا شربت را به آن اضافه کنید.

6-چای آماده مصرف است، مواظب باشید که آن را ولرم مصرف کنید.

براساس دستورات پزشک خود، مقدار مصرف روزانه مشخص خواهد شد.

منبع: www.mumjunction.com

سلام میگن عرق رازیانه ضخامت آندومتر وبالا میبره .اگه ضخامت آندومتر نرمال دارین مصرف نکنید.استروژن داره وبرای کسایی که کیست ریز تو سینه دارن مضر وتحریک کننده س

سلام عرق رازیانه هم مضر هست .من شنیدم عرق رازیانه باعث زیبایی چشم جنین میشود یعنی درست نیست

فک نکنم

سلام. رازیانه باعث بارداری هم میشه؟ یعنی برای باردار شدن بخورم

من سیزده ماهه مصرف میکنم،هنوز باردار نشدم

اغلب ما تصور می‌کنیم هر ماده گیاهی بی‌خطر است و نه تنها ضرری برای ما ندارد بلکه حتما سودآور نیز هست. اما گیاهانی وجود دارند که در طب سنتی به عنوان دارویی برای سقط جنین استفاده می‌شدند و برخی از مواد خوراکی طبیعی نیز به دلیل مواد و ترکیبات خاصی که دارند برای مادر و جنین مضر هستند. نباید تصور کرد که هر ماده طبیعی و خوراکی برای مادر باردار مفید است یا مصرف آن ایجاد مشکل نمی‌کند.  شناخت این گیاهان برای مادران باردار ضروری است.

زعفران یکی از معروف‌ترین گیاهانی است که به عنوان داروی سقط جنین مخصوصا در طب سنتی استفاده می‌شد. به همین دلیل نیز بسیاری از مادران نسبت به این ماده حساسیت دارند. البته به دلیل مصرف بالایی که برای سقط لازم است و میزان استفاده ناچیزی که ما از زعفران داریم این نگرانی چندان وارد نیست. برای سقط جنین با استفاده از زعفران، باید مقدار یک گرم زعفران را در یک استکان آب گرم یا 100 میلی گرم آب دم کرده، روزی 3 تا 4 مرتبه به مقدار 1 تا 2 قاشق از این عصاره را خورد که میزان مصرف قابل توجهی است و امکان اینکه زن بارداری به صورت اتفاقی چنین میزان بالایی از زعفران را بخورد بسیار ناچیز است.

حکیم ابن سینا برای میوه آن اثرات سقط آوری را ذکر کرده است. این میوه به خاطر آلکالوئیدها و همچنین ترکیبات فنلی از قبیل آنتوسیانین‌ها موجب سقط جنین می‌شود. مکانیسم عمل آلکالوئیدهای اصلی میوه زرشک، به این صورت است که موجب انقباضات عضلانی رحم شده و افزایش انقباض به هر دلیلی می تواند منجر به سقط شود.
 

در سه ماهه اول بارداری باید مراقب مصرف گلپر خود باشید. البته این مصرف باید حداقل به 2 گرم در روز برسد تا برای جنین شما ایجاد خطر کند که برای این ماده که به شکل آسیاب و پودر شده مصرف می‌شود مقدار زیادی است و امکان استفاده از این ماده به این میزان بسیار کم است.
 عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

خیلی از خانم‌های باردار این موضوع را می‌دانند که نباید در سه ماهه نخست بارداری از کرفس استفاده کنند و خوردن خورش کرفس یا سالادی که حاوی کرفس باشد و ترکیباتی از این دست را برای خود محدود می‎کنند. اما بعضی از آنها نمی‌دانند که این ممنوعیت استفاده از کرفس باید در تمام دوران بارداری رعایت شود زیرا کرفس می‌تواند روی سیستم عصبی جنین آنها اثرات سوء بگذارد و باعث ناراحتی‌های عصبی مخصوصا حملات شبه صرع بعد از تولد نوزاد شود.

بعضی از خانم‌های باردار به دلیل اینکه مصرف دارو در دوران بارداری ممنوع یا به شدت محتاطانه است، برای بیماری‌ها و مشکلات سلامتی خود به گیاهان دارویی متوسل می‌شوند. اما این کار آنها ریسک بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال استفاده از دمنوش پونه برای درمان سرماخوردگی بسیار خطرناک است. زیرا پونه مانند یک سم قدرتمند عمل می‌کند. خوردن این گیاه در دوران بارداری و به مقدار زیاد باعث سقط جنین می‌شود.

این گیاه نیز به خاطر تحریک قاعدگی، شل شدن عضلات و افزایش انقباضات رحم به سقط جنین کمک می‌کند.
 

رتبه بعدی مواد غذایی خوراکی که باید در دوران بارداری با احتیاط مصرف شوند و حتی الامکان از آنها استفاده نشود به این مواد بر می‌گردد که مصرف آن چه به صورت تازه یا خشک کرده یا حتی عرق به دست آمده از آنها باعث سقط جنین می‌شود.

دانه‌های گیاه شوید از گذشته در بین زنان ایرانی برای سقط جنین در موارد ضروری استفاده می‌شد. اثراین گیاه احتمالا به دلیل تحریک هورمون‌هایی است که منجر به شروع سیکل قاعدگی و حرکات انقباضی رحم می‌شوند.

مصرف گل بنفشه و گل ختمی موجب سقط جنین می‌شود. ختمی باز کننده انتهای عروق رحم است که خود سقط کننده است و زنان باردار بدن مشورت پزشک نباید از این گیاه و گل بنفشه استفاده کنند.

مصرف غوره، آب غوره، بابونه نیز برای زنان باردار مفید نیست زیرا قاعده‌آور هستند و باعث سقط جنین می‌‎شوند.

خب حالا چی بخوریم که جنین قوی بشه و احتمال سقط بیاد پایین؟؟

سلام ، پونه خوردم تو غذا ریخته بودن به عنوان ادویه ، چکار کنم خیلی میترسم …

سلام دوست عزیز نگران نباشید مصرف زیاد و روزانه ی پونه  ممکن است خانم باردار را به لکه بینی و یا خون ریزی بیندازد این مصرف کم شما به عنوان ادویه مشکلی ایجاد نمی کند موفق باشید. 

کاش اینا رو زودتر میدونستم 😳😳😳😭😭😭😭

خیلی خوب بود من اصلا اینا رو نمیدونستم ممنون

عالی بود ممنون

سلام من اوایل بارداریم زعفران میخوردم چون خیلی دوست دارم که به لکه بینی افتادم ودکترم گفت استفاده نکن الان توماه 6هستم وخداروشکرفرزندم سالمه 

خوب بود ممنون 

نوشته

نوشته

نوشته

نوشته

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

در ابتدا، لازم است یادتان باشد كه شما به عنوان یک زن باردار، در طی كل دوران حاملگی خود نمی‌توانید هر آنچه را که هوس کردید، بخورید و یا بنوشید. در واقع، مصرف برخی از مواد غذایی ناسالم به طور ناگهانی بر روی رشد فرشته کوچک درون رحم شما تاثیر گذاشته و سلامت او را به خطر خواهد انداخت. پس، همه مادران حامله باید در کل دوران بارداری خود بر روی آنچه که می‌خورند و یا می‌آشامند، دقت كافی داشته باشند.

به دلیل این که مصرف برخی مواد غذایی در دوران باداری عوارض سطحی و یا عمیق خطرناکی بر روی بدن مادر و جنین داخل رحم او می‌گذارد، بنابراین بهتر است مادران، قبل از مصرف آن‌ها با افراد باتجربه و پزشکان متخصص زنان و زایمان مشورت نمایند. علاوه بر این موارد، لازم است به عنوان یك مادر باردار به خاطر داشته باشید كه بسیاری از گیاهان دارای خواص تسکین‌دهنده بوده و حس آرامش خاصی را به بدن مادر باردار القا می‌كنند، كه یکی از این گیاهان دانه رازیانه است. اما، اکثر مادران در مورد ایمنی مصرف دانه رازیانه در دوران بارداری خود نگران هستند. به همین دلیل، در ادامه این مقاله، در مورد روش مصرف دانه رازیانه و میزان آن در طول كل دوران بارداری زنان صحبت شده است. پس، به عنوان یک خانم باردار به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

رازیانه گیاهی متعلق به کشورهای اروپایی است، که از خانواده جعفری می‌باشد. این گیاه معطر با گل‌های زرد و برگ‌های پرمانند، کمی شیرین و ترد بوده و طعم و مزه خاصی دارد. به عنوان یك خانم جوان و بی‌تجربه به خاطر داشته باشید كه اگر شما این گیاه خاص را به وعده‌های غذایی خود اضافه كنید، برای شما و اهل خانه بسیار لذت‌بخش خواهد بود. در نهایت، یادتان باشد رازیانه گیاهی است که اگر به طور گسترده و منظم استفاده شود، می‌تواند بسیاری از مشکلات بهداشتی را در بدن انسان، به ویژه زنان باردار کاهش دهد. عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

محققان یک مرکز تحقیقاتی در شمال ایتالیا اثرات مشترک گیاهان، از جمله رازیانه را بر روی دوران بارداری زنان مورد بررسی قرار داده‌اند. این مطالعه بیش از 15 ماه طول کشیده و بیش از هفتصد زن حامله مورد ازماش و مصاحبه قرار گرفتند، که ظرف سه روز پس از مصرف گیاه رازیانه نوزاد خود را به دنیا آوردند. این زنان در سه بیمارستان عمومی در شمال ایتالیا بستری شده و مورد بررسی و آزمایش دقیق قرار گرفتند. در طی انجام این آزمایشات مشاهده شد که استفاده از گیاهان طبی، از جمله دانه رازیانه هیچ تأثیری بر سلامت بدن نوزادان در زمان تولد، طول مدت بارداری مادران و همچنین وزن نوزاد نداشته است. با این حال، نتایج این مطالعات نشان داده است كه مصرف طولانی مدت گیاه رازیانه در دوران بارداری زنان اثرات زیادی را بر روی سلامت خود مادر باردار و فرزند داخل رحم او به جا می‌گذارد.

در واقع، شواهد نشان داده است كه مصرف گیاه رازیانه در دوران حاملگی زنان امن نیست. بنابراین، زنان حامله باید برای امنیت بیشتر و کسب اطمینان از هر گونه عوارض جانبی مصرف گیاه رازیانه بر روی سلامت نوزاد متولد نشده خود و همچنین وضعیت کلی بدن خودشان، از مصرف دانه رازیانه در این دوران اجتناب کنند.  همچنین، به دلیل این که در برخی موارد، مصرف رازیانه می‌تواند خواص لخته شدن خون را در بدن انسان، به ویژه زنان باردار به دنبال داشته باشد، پس اگر شما به عنوان یک زن حامله مستعد ابتلا به اختلالات خونریزی هستید، باید بدانید که مصرف گیاه رازیانه می‌تواند منجر به بروز خونریزی و کبود شدن برخی نواحی از بدن شما شود.

برای اطلاع از تغذیه ی صحیح  در بارداری این مطلب سه سوال مهم درباره تغذیه دوران بارداری را بخوانید.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، استفاده از چای‌های گیاهی مختلف را در دوران بارداری زنان به دلیل قابل کنترل نبودن علائم و عوارض ناشی از مصرف  آن‌ها، منع کرده است. از جمله این موارد می‌توان به چای رازیانه اشاره كرد كه مصرف آن در دوران بارداری زنان اصلا توصیه نمی‌شود. در حالی که اکثر چای‌های گیاهی ممکن است هیچ گونه عوارض جانبی را بر روی سلامت مادر باردار و یا فرزند متولد نشده او ایجاد نکنند، اما اثرات دقیق چای رازیانه هنوز مرموز و ناشناخته باقی مانده است. درست است كه تعدادی از پزشکان متخصص زنان و زایمان مصرف دانه رازیانه را در دوران بارداری زنان بی‌خطر اعلام كرده‌اند، اما مادران حامله باید برای جلوگیری از بروز هرگونه عوارض جانبی در بدن خود و یا فرزند داخل رحمشان از مصرف چای رازیانه و یا هر چای گیاهی دیگر در كل دوران بارداری خود اجتناب کنند.

فراموش نکنید که اگر شما به مصرف گیاه کرفس، هویج و برنجاسف حساسیت داشته باشید، باید از مصرف دانه رازیانه هم در طی دوران زندگی خود، به خصوص در دوران بارداری خودداری کنید. همچنین، یادتان باشد که اگر دارای پوست حساسی هستید، از قرار دادن دانه رازیانه و محصولات آن بر روی پوست خود، به ویژه در دوران بارداری جدا اجتناب نمایید، زیراه پوست بدن زنان در دوران بارداری بیش از حد خشک شده و حساسیت آن افزایش می‌یابد، که این حالت به نوبه خود فرد را در معرض ابتلا به مشکلات پوستی قرار داده و شرایط خطرناکی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین، زنان حامله برای جلوگیری از بروز هر گونه ناراحتی و یا وضعیت پزشکی جدی در بدن خود، باید از مصرف دانه رازیانه و محصولات آن در دوران بارداری خودداری کنند.

برخی از متخصصین زنان و زایمان و افراد باتجربه می‌گویند که مصرف دانه رازیانه در دوران بارداری زنان می‌تواند مراحل سقط جنین را در بدن این افراد آغاز کند. اما برخی دیگر از محققان و پزشکان متخصص زنان و زایمان نیز این نظریه را رد می‌کنند. با این حال، اعتقاد بر این است که مصرف دانه رازیانه در دوران بارداری می‌تواند برای سلامت نوزاد داخل رحم مادر بسیار مضر بوده و عوارض emmenagogue را به دنبال داشته باشد. در واقع، از آن‌جایی که خواص موجود در دانه رازیانه، باعث افزایش خونریزی قاعدگی در بدن زنان می‌شود، پس مصرف آن در دوران بارداری می‌تواند یک تهدیدکننده بالقوه برای بارداری زنان تلقی شده و منجر به سقط جنین داخل رحم این افراد گردد. با این که هیچ تحقیقات پزشکی معتبری  در مورد این موضوع وجود ندارد، اما برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه، زنان حامله باید از مصرف دانه رازیانه در کل دوران بارداری خود اجتناب کنند.

برای اطلاع از خوراکی هایی که در  ماه پنجم  بارداری ممنوع است این مطلب خوراکی هایی که نباید در ماه پنجم بارداری بخورید را بخوانید.

اگر شما  ، حامله شده‌اید، مهم است که در مورد ایمنی همه چیزهایی که می‌خورید و یا می‌نوشید، با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کرده و موارد جانبی آن‌ها را بررسی کنید. همچنین، اگر به عنوان یک مادر باردار در مورد مصرف دانه‌های رازیانه در طی دوران بارداری خود اطلاعات کافی ندارید، بهتر است در این باره با دکتر معالج خود مشورت کنید. در واقع، شما باید بدانید که بهترین قاضی در مورد مشخص نمودن وضعیت پزشکی شما دکتر متخصص زنان و زایمان خواهد بود. اگر دکتر معالجتان با جرات تمام، اجازه نوشیدن چای رازیانه را در طی دوران بارداری داد، می‌توانید با میزان خیلی کم آن را امتحان کنید. البته، بهتر است این چای در خانه و با استفاده از یک دستورالعمل‌های بهداشتی تهیه شود. در ادامه این مقاله، روش‌های مختلفی برای تهیه چای رازیانه در خانه، جهت مصرف زنان باردار بیان شده است، که عبارتند از:

درست است که مصرف دانه رازیانه در دوران باردار ی زنان، مشکلات گوارشی این دوران را از ب ین م ی‌برد، اما ممکن است مشکلات بارداری دیگری را برای ا ین افراد به وجود می‌آورد. به هم ین دلا یل، زنان باردار باید از مصرف دانه راز یانه در طی کل دوران باردار ی خود خودداری نموده و به فکر جایگزین کرد گزینه‌های شناخته شده و امن‌تر دیگری به جای آن باشند، که با ارائه مزایای همان گیاه، عوارض منفی بر سلامت مادر باردار و جنین داخل رحم او نگذارد. برخی از این جایگزین‌های سالم و امن برای مصرف زنان در دوران بارداری عبارتند از:

 شما می‌توانید با اضافه کردن مقداری آب گرم به این گیاهان خشک، اجازه دهید تا خوب دم بکشد. در نهایت،  به خاطر داشته باش ید که این چای‌ها را برای استفاده از منافع آن‌ها، همیشه به صورت گرم مصرف کنید.

سلام
اول اینکه موقعیتی که فیبروم قرار گرفته خیلی مهمه و اینکه مزاحمتی برای جنین داره یا خیر، شما باید تحت نظر پزشک باشین و اگر دردتون شدیده از مسکن های مجاز در بارداری بهتون تجویز بشه، حتما پزشکی که میرین پزشک باسواد و باتجربه باید باشه.

سلام . من 34 ساله هستم و سه ماهه باردار. قبل از ازدواج همیشه کیست های کوچک داشتم . زمان متاهلی همیشه در ناحیه سمت چپ لگن احساس درد و گرفتگی داشتم . پیش پزشک رفتم و سونوی داخلی هم انجام داد و گفت هیچی نیست و گرفتگی عضلاته . الان رفتم سونو و با درد…

سلام . من 34 ساله هستم و سه ماهه باردار. قبل از ازدواج همیشه کیست های کوچک داشتم . زمان متاهلی همیشه در ناحیه سمت چپ لگن احساس درد و گرفتگی داشتم . پیش پزشک رفتم و سونوی داخلی هم انجام داد و گفت هیچی نیست و گرفتگی عضلاته . الان رفتم سونو و با درد زیاد متوجه شدم یک فیبروم 5 سانتی در همان جا قرار داره و دقیقا با دست میشه روی لگن احساسش کنم . خیلی هم درد دارم . قبلا برای کیست هام از پودر رازیانه استفاده میکردم .از زمان بارداری قطع کردم و ایم فیبروم به این سایز رسیده . الان چکار کنم . آیا فیبروم برای جنین خطر داره ؟

 فیسبوک  |   تویتر  |  پینترست  | بلاگ  |  الکسا

“),t.close()},t.write(‘

من هفته 5 رشد ساک حاملگیم متوقف شد و دکتر گفته باید سقط کنم. میخوام بدونم چیا بخورم که زود دفع بشه؟ … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

می پسندم

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

1

سایر خبرها

…> انصاری با اشاره به اینکه فشار های روانی در ناباروری تاثیرگذار است، گفت: استرس درمدت زمان طولانی می تواند عوارضی همچون ناباروری، زایمان زودرس و سقط جنین ایجاد کند؛ استرس عام مداخله گر در عملکرد هورمون های محرک تولید اسپرم است، تعداد اسپرم ها زمانی که فرد تمرین های سخت و بیش از اندازه دارد و در مواقعی که فرد درگیر فشار های روانی دراز مدت است تحت تأثیر قرار می گیرد، از طرفی مشکلات ناباروری، باعث استرس …

جنین است. در حالی که بعضی از اختلال های کروموزومی مانند تریزومی 21 (شایع ترین نوع سندرم داون) زندگی جنین را ناممکن نمی کنند، اما بعضی از اختلال های کروموزومی هم به سادگی با ادامه حیات جنین ناسازگار هستند. در این موارد است که رشد و تکامل جنین از نظر ژنتیکی اساسا متوقف می شود و حالت دیگری جز سقط جنین برای آن متصور نیست. 2. اختلال های تیروئیدی اختلال های تیروئیدی، چه از نوع کم کاری …

رنگ کردن مو در بارداری تقریبا امری رایج و معمولی بین خانمهاست اما اگر نگران این هستید که وقتی باردارید رنگ کردن مو سلامتی دلبندتونو با خطر مواجه کنه با ما همراه باشید. امنیت رنگ کردن مو در دوران بارداری خیالتون راحت تاحالا هیچ نشانه ای مبنی بر سقط جنین و یا نقص مادرزادی بخاطر ررنگ کردن مو در بارداری وجود ندارد، البته قبلا بعضی از رنگ موها دارای متانول و ترکیبات آروماتیکی بودند که …

. از عمده دلایل کمبود فولات رژیم غذایی نامناسب، اعتیاد به الکل، نیاز های مربوط به رشد و اختلالات روده ای می باشد که منجر به عدم جذب فولات می گردد. فوائد فولات با تشکیل مناسب سیستم عصبی نوزاد، به حفظ نوزاد، جلوگیری از سقط جنین و نقص لوله عصبی و اختلالات مادرزادری کمک می کند. کاهش خطر ابتلا به افسردگی، با افزایش تسکیل هموسیستین و ترشح سروتنین، دوپامین و نوراپی نفرین که …

شما در حال حاضر برنامه ی ترک سیگارتان را ریخته اید که یقینا بهتر است این کار را انجام دهید. ترک سیگار همیشه برای سلامتی شما مفید است. طبق تحقیقات جامعه ی دارویی آمریکا برای افراد سیگاری طمان بیشتری طول می کشد تا در حین تلاش برای بارداری موفق شوند. سیگار کشیدن تخمک های مادر را در برابر ناهنجاری های ژنتیکی آسیب پذیر تر می کند. همچنین باعث بالا رفتن ریسک سقط و بارداری خارج رحمی می شود. در واقع …

و به مدت چند سال برده او بود. وی به افسرپرونده گفت که پدرش با نشان دادن عکس، فیلم و مجله های پورن به او می گفت که در آینده باید مانند این زنان زندگی و مردان هوسباز را سیراب کند. او همچنین در ادامه افزود که با وجود سن کمش چندین بار مجبور به سقط جنین شد و بعد از این که با یکی از هم دانشگاهی هایش ازدواج کرد پدرش او را وادار کرد که معشوقه پنهانی اش باشد. افسرپرونده پس …

بارداری تجربه می شود تهوع معمولاً در چهار تا هشت هفته حاملگی شروع می شود و انتظار می رود بین 13 تا 14 هفته کاهش یابد. با این حال، می تواند زودتر شروع و طول بکشد. همچنین، هر زن در تمام مدت سه ماهه اول حالت تهوع را تجربه نمی کند. این می تواند تنها چند هفته یا بیشتر طول بکشد و طی چند ماه اول ادامه یابد. بسیاری از افراد در معرض تهوع در دوران بارداری به عنوان بیماری صبحگاهی اشاره …

خونریزی کم و زخم دهانه رحم وجود دارد ممکن است گهگاهی سبب خونریزی واژینال قهوه ای شود. در این حالت خونریزی غیرطبیعی واژینال ممکن است در طی مدت زمان طول بکشد و شدت آن در پیشرفت بدخیمی افزایش یابد. خونریزی بارداری در سه ماهه اول هر خونریزی واژینال در سه ماهه اول (12 هفته اول) حاملگی می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی مانند سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم و نیاز به مراقبت فوری پزشکی …

منفی در زمینه سقط جنین همچنان روند رو به رشد تعداد مبتلایان به بیماری تالاسمی ماژور ادامه دارد. مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: این مرکز تنها برای تامین 2 روز نیاز استان ذخیره خونی دارد. 9923 **6081

… یکی دیگر از علل لکه بینی در بارداری در هفته 13 بارداری می تواند ناشی از سقط جنین باشد. در صورتی که خون قهوه ای یا قرمز روشن با یا بدون درد داشته باشید احتمال خونریزی وجود دارد. دیگر علائم همراه با سقط جنین کمردرد شدید، ترشح صورتی-سفید، گرفتگی یا انقباض، کاهش وزن و از بین رفتن ناگهانی علائم بارداری است. در چنین وضعیتی پزشک با انجام آزمایش میزان هورمون گنادوتروپین کوریونیک انسانی را می سنجد و …

…. این ترشحات نباید بوی بدی داشته باشد، اما ممکن است یک بوی ملایم داشته باشد که از قبل قابل توجه است. اگر ترشحات واژن شما را نگران کند، سعی کنید پوشیدن لباس های شلوار جین را متوقف کنید. افزایش خطر ابتلا به عفونت واژن در برخی موارد، افزایش ترشحات واژن نشان دهنده عفونت واژن است. عفونت واژن در دوران بارداری شایع است، بخاطر بخشی از تغییرات هورمونی است که توازن pH واژن شما را …

ناباروری یکی از عمده ترین نگرانی هایی است که زوجین در سراسر دنیا با آن روبرو هستند. برخی ممکن است برای درمان این مشکل به پزشک مراجعه کنند و اولین راه حل برخی دیگر از افراد درمان دارویی در منزل باشد. یکی از اولین گزینه هایی که می توانید برای درمان مشکلات باروری در نظر بگیرید، مصرف ویتامین C است. گفته می شود که افزودن ویتامین C در رژیم غذایی روزانه، باروری را در مردان و زنان بهبود می بخشد. اگر …

بیرونی نیروهای خارجی از هم نپاشیده است، الا اینکه پیشاپیش از درون متلاشی شده باشد. این سرطان ناصر احتشام از مغز استخوان رشد می کند. تبعات پسینی آن به نیروهای خارجی ارتباط پیدا می کند. منشاء این قدرت ها قابل پیگیری هستند. اگر این زنجیره را دنبال کنید به چیزهای جالبی خواهید رسید زهتابچیان در ادامه به سیاسی دانستن فیلم و مخالفت آن با برجام از سوی بعضی منتقدان واکنش نشان داد و گفت: اصلاً آن …

تشخیص حاملگی خارج رحمی ،از لقاح تا زایمان، حاملگی نیاز به تعدادی از مراحل در بدن یک زن دارد. یکی از این مراحل این است که یک تخمک به داخل رحم می رود تا خود را به آن وصل کند. در مورد حاملگی خارج رحمی، تخم های بارور شده به رحم نمی پیوندند. در عوض، ممکن است به لوله فالوپی، حفره شکم یا گردن رحم متصل شود. تخمک ، نمیتواند به درستی در هر جای دیگری غیر از رحم رشد کند. به گفته آکادمی پزشکان خانواده …

خوردن این خوراکی ها فرزندتان را زیبا می کند شیر زعفرانی بسیاری از مادران باردار در طول بارداری از شیر زعفران استفاده می کنند که بهتر است مقدار زعفران آن زیاد نباشد، چون در مقادیر بالا باعث افزایش خطر سقط می شود. شیره نارگیل اگر دیابت بارداری ندارید و مستعد به ابتلا به آن هم نیستید، می توانید در برنامه غذایی خود از شیره نارگیل استفاده کنید. …

جنین است. در حالی که بعضی از اختلال های کروموزومی مانند تریزومی 21 (شایع ترین نوع سندرم داون) زندگی جنین را ناممکن نمی کنند، اما بعضی از اختلال های کروموزومی هم به سادگی با ادامه حیات جنین ناسازگار هستند. در این موارد است که رشد و تکامل جنین از نظر ژنتیکی اساسا متوقف می شود و حالت دیگری جز سقط جنین برای آن متصور نیست. 2. اختلال های تیروئیدی اختلال های تیروئیدی، چه از نوع کم کاری …

سلم) را شفاعت کبرا می نامند. سوم؛ قرآن مجید؛ پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: … اِذَا الْتَبَسَتْ عَلَیکُمُ الْفِتَنُ کَقِطَعِ اللَّیلِ الْمُظْلِمِ فَعَلَیکُمْ بِالْقُرْآنِ فَانَّهُ شَافِع مُشَفَّع وَ مَاحِل مُصَدَّق [5]؛ هرگاه آشوب ها چون شب تار شما را فرا گرفت به قرآن تمسّک جویید، زیرا قرآن شفیعی است که شفاعتش پذیرفته است. گزارش بدی ها را می دهد و گفته او تصدیق می شود. …

؟ به گفته ی برخی کارشناسان یکی از علل این پدیده سردی مغز است. استفاده از روغن اسپند به خاطر طبع گرمش در درمان این علائم اثر گذار است. استفاده از ماساژ روغن اسپند روی اعضای بدن به بهبود این مشکل کمک می کند. 9. سایر خواص رفع فراموشی درمان صرع، لقوه و رعشه رفع ترس مُدر از بین برنده خلط قاعده آور طبیعی درمان درد و گرفتگی عضلات جلوگیری از سستی و خواب رفتگی عضلات رفع بلغم و سودا درمان رماتیسم …

پدری 63 ساله دخترش را زمانی که فقط 8 سال داشت مورد تجاوز قرار داد و پس از چندسال آزار و اذیت توسط پلیس دستگیر شد. زنی 36 ساله در لیورپول پس از چندین سال برده جنسی بودن پدرش، پرده از جنایت Crime های کثیف او برداشت و وی را به زندان Prison انداخت. طبق گزارش پلیس، کاریون، زمانی که 8 سال داشت مورد تجاوز Rape پدر هوسبازش قرار گرفت و به مدت چند سال برده او بود. وی به …

می کند و عرق و تب سرد دارم. ” “ترکاشوند” یکی از دامداران نهاوند که پیرمردی 65 ساله است از این بیماری اظهار بی اطلاعی می کند و می گوید:” این بیماری را نمی شناسد و از چگونگی ابتلاء به آن و علل و عواملش آگاهی ندارد.” “حسینی” دامدار هم می گوید : “به دام سقط شده دست زدم ، باید با دستکش ترشحات را خارج می کردم و ماسک می زدم که نمی دانستم و کارشناسان دامپزشکی هم به من گفتند که از …

سوال مخاطب نی نی بان: سلام وقتتون بخیر من هفته هشتم بارداری سقط کردم احتمالا پوچ بود حالا چند ماه دیگه میتونم دوباره باردار شم و چه آزمایشات و داروهایی بدم که دوباره مشکل نداشته باشم!! پاسخ دکتر شهرزاد مدرس، متخصص زنان و زایمان: دوست عزیز در بارداری مولار، بافتی مثل جنین به صورت غیرطبیعی در رحم رشد می کند. به عبارتی در تخم بارور شده ناهنجاری های خاصی وجود داشته و باعث شد …

قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی: دوست عزیز ساک باید از حدود4 تا 5 هفته با سونو دیده شود،اگر نیست باید تیتر بتا اچ سی جی را اندازه گرفت تا معلوم شود چقدر است و آیا احتمال بارداری خارج رحمی و سقط هست یا باید منتظر بود و هفته بارداری کمتر است.

کروموزوم کم داشتند. این یعنی این تخم های بارور شده، متاسفانه، ترکیب مناسبی از مواد ژنتیکی برای تبدیل شدن به یک جنین را نداشتند و قادر به رشد نبوده اند. در برخی موارد دیگر، جهش های ژنتیکی، مسئول بارداری پوچ بوده اند. در نهایت بارداری پوچ و تشکیل نشدن قلب چنین، مانند سایر انواع سقط جنین، پایان بیولوژیکی بارداری است که به درستی پیش نمی رود. این بدان معناست که شما و همسرتان مقصر این اتفاق نبوده و …

دانشجویی با افراد مخالف و موافق این لایحه صحبت کرده ایم، نظرات مختلفی را مطالعه کرده ایم و اگر بخواهیم به صورت منطقی درباره این لایحه صحبت کنیم شرع مواردی که گفته شده است به خاطر اینکه معضل اجتماعی است اصلا قابل قبول نیست. سخایی گفت: بعضی از آمار هایی که داده شده است غلط است و باید در فضای کارشناسانه این آمار ها را جستجو کرد و اگر خوب به این لایحه دقت کنیم متوجه می شویم که تفاوت های فرهنگی …

. علی رغم تمام این ها در نهایت ما باید با غم از دست دادن یک عزیز کنار بیاییم. سوگواری عزاداری یا سوگواری به مراسمی آیینی گفته می شود که به یادبود فرد در گذشته و به منظور صبر بر مصیبت وارد شده برگزار می شود. ما به دنبال هر فقدانی سوگواری می کنیم، اما این مسئله بعد از دست دادن یک عزیز بسیار مهم تر است. ما غالباً برای کسی که مدت ها می شناخته ایم سوگواری می کنیم. هر چند …

نشست ضد ایران نیست. وی با تاکید بر اینکه این نشست علاوه بر اینکه ضدایرانی بود برای تثبیت رژیم صهیونیستی تشکیل شد، عنوان کرد: این طرح ها قبل از ولادت همگی سقط شده اند و همه توطئه هایی که علیه کشورمان در نظر دارند هم به ثمر نخواهد رسید. جمالی نوبندگانی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی رفتار جمهوری اسلامی ایران در قبال این نشست، بیان کرد: ما از طریق دیپلماسی به لهستان موضع خود را …

نماینده مسلمان آمریکا که به تازگی به مجلس راه یافته، از توییتی که گفته می شود ‘یهودستیز’ است، عذرخواهی کرد. به گزارش بی بی سی فارسی، یک نماینده دموکرات مجلس آمریکا که یک توییت او با موج شدید انتقاد از سوی هم قطاران خود در کنگره آمریکا روبرو شده بود بابت محتوای “یهودی ستیز” آن عذرخواهی کرده است. خانم عمر که 36 ساله و سومالیایی تبار است در پاسخ به روزنامه نگاری که از او پرسیده بود دلیل …

شما تقریبا هر دو روز در اوایل بارداری دو برابر می شود. پس انجام دادن ازمایش خون متعدد با فاصله 48 ساعت نشان می دهد چقدر هورمون دارید و بارداری تان چگونه به پیش می رود. این سری از ازمایش های خون به پزشک کمک می کند وجود سقط جنین یا بارداری خارج از رحمی و بارداری چندقلویی را مورد بررسی قرار دهد. به خاطر استرس، فشار و سایر فاکتورها این تست ها به طور منظم برای همه خانم های باردار ممکن است انجام …

آمنیوتیک را به دنبال داشته باشد. حتی پیش از هفته 30 نیز مصرف این دارو میتواند خطر سقط جنین را به دنبال داشته باشد. -مصرف تتراسایکلین در بارداری: در صورت بروز عفونت گلو یا هر نوع عفونت ناشی از بیماریهای مقاربتی مصرف تتراسایکلین و داکسی سایکلین باعث بی رنگ شدن دندانهای جنین بعد از ماه چهارم بارداری میشود، زیرا این داروهای موجب کلسیفیکاسیون یا سخت شدن آنها میشود. درست است که این اتفاقا تنها عارضه …

به گزارش خبرنگار مهر ، مهم ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند: راه های پیشگیری از سرطان دهانه رحم سرطان دهانه رحم یا سرطان گردن رحم نوعی سرطان است که از گردن رحم آغاز می گردد. شناخت علائم اولیه سرطان دهانه رحم بدون بررسی پزشکی تقریبا ناممکن است. روغن ماهی به پیشگیری از سقط جنین کمک می کنند مطالعات نشان می …

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

خواص خوردن عرق رازیانه برای باردار شدن

مجله دلگرم/ یکی از مشکلات بدن خانم ها که می تواند موجب عدم بارداری شود ، عدم تنظیم بودن هورمون های بدن است. شرایط زندگی و مصرف برخی مواد غذایی از جمله مرغ های ماشینی می توانند سبب به هم خوردن تنظیمات هورمون ها در بدن زنان شوند. به هم خوردن تنظیمات هورمون های زنانه موجب ایجاد مشکلاتی در بدن خانم ها می شود. مثلا یکی از مشکلات ناشی از مصرف مرغ های ماشینی ، پرمویی خانم ها است. علاوه بر مساله پرمویی ، یکی از تاثیرات منفی به هم ریختن تنظیم هورمون ها در بدن زنان ، ایجاد کیست تخمدان در خانم ها می باشد. کیست تخمدان در خانم ها علل و عوامل مختلفی دارد و یکی از علل مهم آن ، عدم تنظیم هورمون ها در بدن آن ها می باشد.درمان کیست تخمدان و تنظیم هورمون های زنانه می تواند راه را برای باردار شدن خانم ها هموار کند. رازیانه در این میان نقش فوق العاده ای دارد. مصرف رازیانه می تواند هورمون های زنانه را تنظیم کرده و کیست تخمدان ناشی از عدم تنظیم هورمون ها را درمان کند. به این طریق است که مصرف رازیانه در خانم ها می تواند بر باردار شدن تاثیر داشته باشد. امروزه در طب سنتی یکی از روش هایی که برای درمان کیست تخمدان خانم ها تجویز می گردد مصرف رازیانه (بیشتر ممکن است به صورت عرق رازیانه باشد) است.رازیانه چیست ؟رازیانه یا بادیانه یا بادیان گیاهی است گلدار از راسته آپیالس (Apiales)، این گیاه دارای ترکیباتی است که بسیار به هورمون زنانه استروژن (فیتواستروژنها) شباهت دارد.چگونگی مصرف رازیانه معمولا به این صورت است که پودر یا دم کرده و گاهی هم بصورت عرق رازیانه مصرف می شودیکی از بیمار های زنان دردهای دوران قاعدگی، نامنظمی های این دوران، عفونت و اختلالات هورمونی است،در چنین شرایطی مصرف گیاهان دارویی مانند رازیانه به میزان روزانه حداقل یک لیوان، میتواند این دردها را بر طرف می کند و همچنین با تنظیم هورمونهای زنانه بهبود وضعیت زنانه را به همراه بیاورد.دلیل تاثیر مصرف عرق رازیانه برای باردار شدناستروژن به طور طبیعی در رازیانه وجود دارد. این هورمون نقش موثری در تنظیم چرخه قاعدگی و بارداری دارد. چنانچه سطح هورمون استروژن در زنان در سنین بارداری کاهش پیدا کند، دچار قاعدگی نامنظم می‌شوند. این امر منجر به عدم رشد کافی لایه‌های داخل رحم برای لانه گزینی سلول تخم و رسیدن به حاملگی می‌شود. کمبود استروژن علاوه بر تاثیر بر لایه‌های داخل رحم می‌تواند بر تخمدان‌ها اثر گذارد و مانع تخمک گذاری شود. کاهش هورمون استروژن با علائمی همچون عفونت واژینال، خشکی واژن، سردرد، افسردگی، گر گرفتگی و … همراه است.روش مصرف رازیانه برای باردار شدنطول مدت مصرف عرق رازیانه برای باردار شدن یا در واقع برای درمان کیست تخمدان و تنظیم هورمون‌ها حداقل ۴۰ روز است. برای بارداری باید روزانه یک استکان عرق رازیانه به مدت ۴۰ روز مصرف کنید. در طی این ۴۰ روز حتی در دوران قاعدگی نباید مصرف عرق رازیانه قطع شود. اما چنانچه بعد از ۴۰ روز قصد دارید مصرف عرق رازیانه را ادامه دهید فقط در دوران غیر قاعدگی مصرف کنید و در مورد عوارض جانبی آن با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید. چنانچه در زمان مصرف عرق رازیانه برای بارداری متوجه شدید که باردار شده اید، مصرف آن را قطع کنید. عرق رازیانه از مواد قاعده آور است و می‌تواند منجر به سقط جنین شود.عوارض جانبی مصرف عرق رازیانهعرق رازیانه در صورتیکه برای یک دوره کوتاه استفاده شود ایمن است و همانطور که ذکر شد فواید زیادی برای سلامتی بدن دارد. برخی از خطرات مصرف رازیانه عبارتند از : تنگی نفس درد قفسه سینه حالت تهوع و استفراغ جوش خارش و ورم پوست خونریزی شدید در دوران قاعدگی حساسیت به نور خورشید یکی از عوارض جانبی و جدی مصرف عرق رازیانه که به ندرت اتفاق می‌افتد تشنج است.طریقه مصرف رازیانه در بارداریمصرف گیاه رازیانه در بارداری ضرری به همراه ندارد و داروخانه‌های گیاهی ایران به شکل‌های مختلف (مثل قطره آنتی‌میگرن، شربت توسیان، شربت تیسیان، پودر ژنرال تونیک، قطره سنکول، سنالین، منتازین و لوسیون تقویت موی سنیره) عرضه میکند که داخل تمام این محصولات رازیانه وجود دارد. گفته می‌شود اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان شهلا و زیبا داشته باشید مصرف رازیانه را فراموش نکنید. همچنین اگر خانم قبل از باردای رازیانه بخورد احتمال دختر شدن جنین بیشتر می‌شود، یعنی مصرف رازیانه در بارداری به تعیین جنسیت فرزند نیز کمک می‌کند.بهتر است روزانه حداکثر ۵ گرم رازیانه یا یک تا سه استکان عرق آن را مصرف کنید و برای اینکه نتیجه درمان مشخص شود و گیاه خواص درمانی خود را به جای بگذارد، حداکثر ۴۰ روز زمان نیاز دارد. البته برخی گفته اند که رازیانه اثر قاعده‌آور دارد و ممکن است منحر به سقط جنین شود. در هر حال بهتر است در مصرف رازیانه در بارداری زیاده‌روی نکنیدطریقه مصرف رازیانه برای لاغریرازیانه به عنوان یک چربی سوز قوی عمل می کند و در حفظ تناسب اندام بسیار موثر است.رازیانه با سرعت بخشیدن به متابولیسم بدن روند آن را تسریع می‌کند؛ در نتیجه با مصرف سریع تر کالری از طریق سلول‌ها انرژی حاصل از آن به چربی سوزی کمک می‌کند.این گیاه همچنین تاثیر بسزایی در کاهش اشتها و گرسنگی را دارد.رازیانه خون را تصفیه می‌کند و با دفع باقی‌مانده ادرار مانع از تراکم چربی اضافه در کبد می‌شود.رازیانه با تولید ملاتونین که هورمون مسئول چرخه خواب است. یک خواب خوش و کامل را برای شما به ارمغان می آورد. خوردن آب رازیانه کمک می‌کند تا میزان ملاتونین تنظیم شود.البته بدان معنا نیست که این گیاه خواب‌آور است بلکه با مصرف آن در طی روز احساس می‌کنید که انرژی اضافه دارید اما هنگام شب راحت‌تر به خواب می‌روید. بهتر است با مصرف روزی یک تا ۲ لیوان شروع کنید؛ ابتدا میزان مصرف کم باشد و سپس افزایش دهید. اگرچه دمنوش رازیانه طبیعی است اما باید مراقب بود که به آن حساسیت نداشته باشید. زنان باردار نباید آن را مصرف کنند.اگرچه رازیانه در کاهش وزن موثر است اما خوردن زیاد آن باعث تسریع روند کاهش وزن نخواهد شد، مانند همه چیز باید تعادل رعایت شود.تداخلات دارویی با مصرف عرق رازیانهرازیانه ممکن است با برخی از دارو‌ها تداخل داشته باشد و مانع متابولیزه شدن کامل آن‌ها شود. در صورت استفاده از دارو‌های سیپروفلوکساسین و فلوروکینولون از مصرف رازیانه خودداری کنید و یا حداقل دو ساعت قبل و بعد از مصرف این دارو ها، رازیانه مصرف نکنید.موارد منع مصرف عرق رازیانه برخی از گیاهان از جمله زیره، گشنیز و رازیانه باعث واکنش آلرژیک شدید در برخی از افراد می‌شود، درصورت آلرژی به این گیاهان از مصرف رازیانه اجتناب کنید. بتا بلوکرها، دارو‌های قلبی و ضد اضطراب، باعث افزایش سطح پتاسیم خون می‌شود. هنگام مصرف بتا بلوکر‌ها باید از مصرف مواد غذایی با پتاسیم بالا از جمله رازیانه خودداری شود. سطح بالای پتاسیم در بدن خطر جدی برای افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی است، کلیه‌های آسیب دیده ممکن است قادر به فیلتر کردن پتاسیم اضافه از خون نباشند که این می‌تواند مرگبار باشد.خواص خوردن عرق رازیانه برای باردار شدنما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید


(- ٢٣:٠٢) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٢٢:٥٨) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٢٢:٣٣) ٩٨/٠٩/٢٣

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه


(- ٢٢:٠٧) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٢١:٤٤) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٢١:١٩) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٢٠:٢٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٩:٢٦) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٩:٢٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٨:٥٢) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٨:٢٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٨:١٨) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٧:١٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٦:٣٧) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٦:٣٤) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٦:٢٩) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٦:٠٢) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٥:٢٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٥:٠٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٤:٤٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٤:٣٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٤:٠٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٣:٤٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٣:٣٦) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٣:١٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٢:٥٩) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٢:٥٢) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٢:٤٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٢:٣٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٢:٢٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٢:١٢) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١١:٢٦) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١١:٢٥) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٠:٣٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٠:١٨) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ١٠:٠٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٠٩:٣٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٠٩:١٥) ٩٨/٠٩/٢٣

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه


(- ٠٩:٠٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٠٩:٠٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٠٨:٤٠) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٠٨:٣٢) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٠٨:١٨) ٩٨/٠٩/٢٣


(- ٢٢:٥٢) ٩٨/٠٩/٢٢


(- ٢١:٢٥) ٩٨/٠٩/٢٢


(- ٢٠:٢٣) ٩٨/٠٩/٢٢


(- ١٩:٣٩) ٩٨/٠٩/٢٢


(- ١٨:١٥) ٩٨/٠٩/٢٢


(- ١٧:٢٢) ٩٨/٠٩/٢٢


(- ١٦:٢١) ٩٨/٠٩/٢٢

من نزدیکای زایمانم عرق رازیانه رو خوردم اما بچم خیلی سخت و دیر دنیا اومد گفتن بیش از حد گرمی خوردی!!!

عرق رازیانه یا دمنوش ان را حتما با عسل بخورید

به نظر من که خیلی بهتر از داروهای شیمیایی است و برای من به شخصه تاثیر داره .من هر وقت احساس کنم هورمونهای بدنم به هم ریخته هر روز مصرف میکنم .یا دم میکنم مثل چایی و میخورم و یاعرق رازیانه میخورم ولی بیشتر از روزی یک استکان نمیخورم .بیشتر از چهل روز هم مصرف نمیکنم چون دکتر بهم گفته زاد از حد باعث کیست سینه میشه.

آره عالی بود

کسی رازیانه خورده تاثیرمثبت داشته باشه

سلام بله من خوردم عالی بوده به همه ی خانوما توصیه میکنم

دوران بارداری یکی از زمان هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی مصرف کرد، زیرا برخی از این گیاهان موجب سقط جنین و از دست دادن جنین می شوند. برای زن آبستن افراط در کلیه خوراکی ها ممنوع است و نباید هیچ غذایی را خارج از اندازه بخورد. همچنین مصرف بیش از حد برخی از گیاهان در این دوران خطر سقط جنین را در پی دارد در حالی که اگر این گیاهان در مقدار کم مصرف شوند ، موجب به خطر افتادن سلامتی آنها و جنینشان نمی شوند.

گیاهانی که باعث سقط جنین می شوند به دو دسته تقسیم می شوند دسته ای از آنها سالهاست که مورد استفاده قرار می گیرند و دسته دوم گیاهانی که چندان مصرفی ندارند و شاید حتی نام آنها هم به گوشتان نخورده باشد.

در این بخش از نکات بارداری در نمناک ما گیاهانی را که موجب سقط جنین در بارداری می شوند و مصرف آنها در بارداری خطرناک است را آورده ایم هر چند شما با برخی از این گیاهان آشنا نیستید و ممکن است نام آنها را نشنیده باشید .

به عبارت دیگر اگرچه به خاطر این که ترکیبات مۆثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق تر و در نتیجه اثرات جانبی آن ها کمتر است اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد. این که فکر کنید همه داروهای گیاهی بی خطرند کاملا اشتباه است.عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

استفاده از داروهای گیاهی در برخی موارد از جمله زمانبارداری می توانند خطرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. دکتر رضا راست منش، دکترای تغذیه در مورد برخی از این گیاهان توضیح می دهد.

دارچین یکی از محبوب ترین ادویه ها در سراسر جهان است که اگر دارچین بصورت خام در مقادیر بسیار زیاد استفاده شود میتواند باعث سقط جنین میشود. مصرف دارچین سبب منقبض شدن ماهیچه های رحم می شود و سرانجام انقباض رحم به سقط جنین منجرمی گردد.

جعفری از سبزی های پر مصرفی است که اگر به مقدار کم خورده شود برای خانم باردار مشکل ایجاد نمی کند . ویتامین سی موجود در جعفری سطح استروژن را بالا میبرد و جریان خون ورودی به اندام های تولید مثل را کاهش میدهد. روغن آلی فراری موجود در جعفری منجر به نازک شدن دیواره رحم میشود و دهانه رحم را نرم کرده و موجب اسپاسم (گرفتگی) رحم میگردد.

دانه کنجد سرشار از خواص مختلف برای سلامتی دارد و حاوی مقدار زیادی کلسیوم، آمینو اسید، پروتئین، آهن، ویتامین B، C، E است . انقباض ناگهانی رحم یکی دیگر از کار های دیگری که دانه های کنجد میتوانند انجام دهند، میباشد.

سرماخوردگی به درمانهای گیاهی از جمله استفاده از پونه روی می آورند در حالی که استفاده از آن در مقدار زیاد به شدت سقط آور است و می تواند به عنوان یک سم قدرتمند عمل کند و لذا باید با دقت فراوان مصرف شود. پونه شامل ماده ای به نام پولگان است که موجب خونریزی و انقباض رحم میشود و مصرف زیاد آن به سقط جنین می انجامد.

خانم های باردار در دوز های بسیار کم میتوانند از بابونه استفاده کنند اما استفاده زیاد از بابونه به علت دارا بودن ترکیبی در بابونه به نام “تاهونِی” باعث انقباض رحم میگردد و ممکن است سبب سقط جنین گردد.

مصرف آناناس در مقادیر کم نمیتواند سبب سقط جنین در بارداری شود اما مصرف آناناس به مقدار خوردن یک کاسه آناناس تازه پس از بارداری به علت بالا بودن ویتامین سی و بروملاین در آن میتواند برای زنان باردار خطرناک باشد و باعث سقط جنین گردد.

مصرف آناناس در مقادیر بالا در سه ماهه اول بارداری دهانه رحم را نرم کرده و باعث خونریزی و در نهایت سقط جنین میشود.پیش از این هم در بخش نکات باداری در نمناک گفتیم که آناناس سبز تر و یا نارس تر دارای آنزیم پروتئولیتیک بیشتری است که نقش مهمی در شکستن پروتئینی دارد که جنین در مراحل ابتدایی بارداری از این پروتئین تشکیل شده است.

مصرف دو نوع کوهوش آبی و کوهوش سیاه باهم به علت دارا بودن دارای موادی به نام اکسایتوسین و کولوساپونین میتواند باعث انقباض رحم شود.

پاپایای کال و نرسیده حاوی آنزیم هایی مانند پاپائین است که این آنزیم ها به عنوان پروستاگلاندین و اکسی توسین عمل می کنند که در واقع منجر به زایمان زودرس و سقط جنین می شود. این میوه می تواند باعث اختلالاتی در جنین شود.

این ماده بسیار خطر است و مصرف پاپایا منجر به انقباضات رحم و در نتیجه سقط جنین می شود. پاپاین موجود در پاپایا خام سبب افزایش میزان تولید استروژن و مانع تولید پروژسترون میشود که رشد آندومتر را تحریک میکند.

سطح پایین پروژسترون ادامه بارداری را مختل می کند و در نهایت منجر به سقط میشود.پاپایا خام حاوی مقادیر بالایی از لاتکس میباشد که منجر به آزاد سازی پروستاگلاندین ها و اکسیتوسین شده و در نهایت به انقباض دیواره های رحم ختم میشود. هرگونه مصرف پاپایا در مراحل اولیه بارداری باعث سقط جنین میشود.

در زمان قدیم از سداب در درمان مشکلات باروری، تحریک رحم و سقط جنین استفاده می شده است زیرا سداب حاوی پیلوکارپین و راتینز میباشد که ماهیچه های دیواره رحم را تحریک میکند و راتینز سطح آدرنالین در بدن را افزایش میدهد. پس مصرف این ماده در بارداری خطرناک است و موجب سقط جنین می گردد.

گوجی بری

گوجی بری حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C است که خوردن آن در بارداری سبب سقط شدن جنین می شود. گوجی بری همچنین حاوی بتائین است که باعث انقباض رحم و منجر به سقط جنین می شود. مصرف گوجی بری به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد در طول بارداری ممنوع نیست اما مصرف 10 گرم گوجی بری در طول دوران بارداری بی ضرر است و مصرف زیاد آن مضر می باشد.

ریشه آنجلیکا

استفاده از ریشه آنجلیکا در دوز بالا میتواند منجر به سقط جنین شود.

دکمه طلایی

دکمه طلایی از گیاهان دیگری است که اگر در بارداری مصرف گردد سبب سقط جنین می شود اما نمیتوان بصورت دقیق مقدار دکمه طلایی که میتواند باعث سقط جنین شود را گفت . قبل از استفاده از دکمه طلایی باید بدانید که این گیاه دارویی سمی و خطرناک است.

روغنی که از گل های گیاه دکمه طلایی استخراج میشود هرگز نباید خورده شود. این روغن حتی در مقادیر خیلی کم هم سمی است.

روغن گل مغربی

روغن گل مغربی یکی از محبوب ترین روغن ها در رایحه درمانی است که خواص آرامبخش دارد و بدن را تسکین میدهد. از روغن گل مغربی همچنین برای ریلکس کردن ماهیچه های رحم و آماده شدن جهت زایمان نیز استفاده می شود. استفاده از روغن گل مغربی در اطراف رحم باعث سقط جنین ناگهانی میشود.

درمنه

درمنه جهت درمان مشکلات باروری ، مشکلات گوارشی، سرماخوردگی، آنفلونزا، صرع، برونشیت، انواع انگل ها، سیاتیک و سفتی ماهیچه ها استفاده میگردد. این گیاه دارویی حاوی روغن های فرار، فلاونوئید ها و تانن میباشد که رحم را تحریک میکند و موجب سقط جنین، می شود.

مصرف زعفران در ماه های اول بارداری برای خانم های باردار بسیار خطرناک است ومصرف 2 -1 گرم از ان سبب سقط جنین می شود؛ بنابر این اگر در مصرف زعفران تعادل را رعایت کنید و کمتر از مقدار ذکرشده از ان مصرف کنید، منجر به سقط جنین نخواهد شد.

زرشک

زرشک از گیاهانی است که دارای آلکالوئیدها و همچنین ترکیبات فنلی از قبیل آنتوسیانین هاستو وجود این ترکیبات در آن سبب انقباضات عضلانی صاف رحم شده و هر گیاهی که شانس انقباض عضلات مختلف بدن را افزایش دهد می تواند سقط جنین را هم تحریک کند.

گلپر

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

گلپر درمان کننده بیماری های گوارشی به خصوص نفخ و هضم کننده غذا و تقویت کننده معده است. در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز باعث سقط جنین می شود. اما مصرف مقدار کم این گیاه به سقط جنین منجر نمی شود.

تخم شوید

تخم شوید خواص فراوانی دارد و می تواند باعث کاهش چربی بدن و لاغری شود و ضد نفخ است. اما مصرف تخم شوید در بارداری به علت تحریک تولید هورمون های مؤثر در سیکل قاعدگی و افزایش انقباضات رحمی از خطرات سقط جنین در ماه اول بارداری محسوب می شود.

گل پامچال

برخی از خانم ها از روغن گل پامچال بدلیل خواص ضد عفونی کننده در دهانه رحم استفاده میکنند و بعضی هم آن را به صورت خوراکی مصرف میکنند. در صورتی که مصرف آن در دوران بارداری خطر سقط جنین را به همراه دارد.

استفاده از چای بابونه خواص زیادی برای سلامتی دارد اما مادران باردار باید از خوردن چای بابونه در دوران بارداری خودداری کنند زیرا نوشیدن چند فنجان چای بابونه که حداقل 4 دقیقه دم کشیده باشد، با خطر سقط جنین همراه خواهد بود.

سنبل ختایی

سنبل ختایی گیاهی دارویی است که استفاده بیش از حد ازآن منجر به تحریک قاعدگی ،شل کردن عضلات و کمک به افزایش انقباضات رحم می شود و باعث سقط جنین در ماه اول بارداری می گردد.مصرف سنبل ختایی در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و یا ان هایی که قبل از مصرف نیز خون ریزی های شدید داشته اند، خطر سقط جنین را دوچندان میکند.

کرفس

استفاده از کرفس در سه ماهه نخست بارداری ممنوع است و خوردن خورش کرفس یا سالادی که حاوی کرفس باشد منجر به سقط جنین می شود. این ممنوعیت استفاده از کرفس باید در تمام دوران بارداری رعایت شود زیرا کرفس می تواند روی سیستم عصبی جنین آنها اثرات سوء بگذارد و باعث ناراحتی های عصبی مخصوصا حملات شبه صرع بعد از تولد نوزاد شود.

گل بنفشه و گل ختمی

مصرف گل بنفشه و گل ختمی موجب سقط جنین می شود. ختمی باز کننده انتهای عروق رحم و سقط کننده است و زنان باردار نباید از این گیاه و گل بنفشه استفاده کنند.

غوره، آب غوره، بابونه

این مواد قاعده آور هستند و باعث سقط جنین می ‎شوند و مصرفشان برای زنان باردار مفید نیست.

آویشن

آویشن دارای طبیعتی گرم و خشک است که از آن به عنوان ادویه برای طعم دار کردن انواع غذاها و بعضی خوراک هااستفاده می کنند. آویشن سقط کننده جنین در مادران باردار محسوب می شود بنابراین زنان باردار باید از مصرف آن خودداری کنند.

آلوئه ورا

آلوئه ورا خواص زیادی برای زیبایی زنان دارد ، زیرا دارای مواد طبیعی است که به مراقبت و تقویت انواع پوست کمک کند و اثرات زیادی در کاهش چین و چروک و وزن دارد. اما زنان باردار نباید غذا های فرآوری شده ،با آلوئه ورا مصرف کنند و یا آب آلوئه ورا را بنوشند ،زیرا ممکن است خون ریزی لگن را ایجاد کند و حتی باعث سقط جنین شوند.

به این گیاهان اعتماد نکنید

بابونه، افسنطین، سداس، کدوی تلخ، نعنای کوهی و مینا از جمله گیاهانی هستند که در کتب طب سنتی بر سقط آور بودن آنها تأکید شده است.

زعفران، جعفری، غوره، آب غوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین، مسهل.

سیاه دانه در بارداری به علت قاعده آور بودن آن مضر است و موجب سقط جنین می شود.

 

دوران بارداری یکی از مهم ترین دوران زندگی مادر و جنین است بنابراین مادر باردار باید از خود و کودکی که در بطن دارد، مراقبت نماید زیرا کوچکترین بی احتیاطی موجب آسیب به جنین شده و عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند خانم های باردار در این دوران ، دور داروهای شیمیایی را خط بکشند به همین دلیل ممکن است این خانم ها برای کاهش درد خود سراغ داروهای گیاهی بروند و فکر کنند این داروها هیچ گونه عواقبی برای آنها در پی ندارند اما گیاهان دارویی بسیار قوی در طب سنتی وجود دارد که به مثابه سم عمل کرده و حتی می تواند موجب سقط جنین در زنان باردار شود و در مقابل نیز عرقیاتی در طب سنتی وجود دارد که می تواند به تکامل جنین کمک کند.

بنابراین در این دوران به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کنید زیرا همه داروهای گیاهی کاملاً بی خطر نیستند. در این بخش از نکات و تغذیه دوران بارداری در نمناک عرقیاتی که مادر باردار بهتر است مصرف نکند و عرقیاتی که با مشورت متخصص می تواند مصرف نماید را آورده ایم.

عرق زیره

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

زیره ضدچاقی، ضدنفخ، بادشکن، تقویت اعصاب، کاهش چربی خون و… است اما مصرف آن برای همه خانم ها مخصوصا خانم های باردار توصیه نمی شود زیرا مصرف عرق زیره در ماه های آخر بارداری ، احتمال ابتلای زردی در نوزاد را بالا می برد و پوست نوزاد را تیره می کند. 

عرق گیاهی سنبل الطیب

مصرف عرق سنبل الطیب در دوران بارداری توصیه نمی شود زیرا برای کلیه ها مضر است اما مصرف اندک این عرق مشکلی ایجاد نمی کند. 

عرق گیاهی رازیانه

مصرف عرق رازیانه به علت تقویت هورمون های زنانه در دوران بارداری توصیه نمی شود زیرا از نظر هورمونی روی جنین چه دختر و چه پسر اثرات سوء می گذارد.

عرق گیاهی شیرین بیان

عرق شیرین بیان به علت بالا بردن فشار خون افراد برای خانم های بارداری که به فشار خون مبتلا هستند، توصیه نمی شود.

عرق گیاهی نعناع 

یکی از مشکلاتی که برخی خانم های باردار به آن مبتلا هستند ، ریفلاکس یا ترش کردن معده است. این خانم ها ممکن است برای رفع این حالات خود ، عرق نعناع مصرف کنند اما مصرف این عرق به دلیل افزایش یبوست ، ابتلا به ریفلاکس و ترش کردن معده توصیه نمی شود پس بهتر است این دسته از خانم ها برای درمان نفخ شکم به سمت عرق نعناع نروند. و به جای آن از عرق زنیان استفاده کنند.

برای درمان میگرن در دوران بارداری و رفع کسالت و خستگی می توانید از این عرق استفاده کنید به این صورت که آن را روی حوله یا کلاه نخی بریزید و روی سرتان بگذارید. گذاشتن برگ تازه نعناع روی دندان خراب برای تسکین دردهای دندانی مفید است.

چای سبز

خانم های بارداری که دچار کم خونی هستند و فشار پایینی دارند بهتر است در بارداری دمکرده چای سبز مصرف نکنند زیرا فشار را پایین می آورد و باعث کاهش قند، کلسترول و چربی می شود.

دم کرده گل گاوزبان

مصرف دم کرده گل گاوزبان در بارداری خطر سقط جنین را به همراه دارد بنابراین توصیه می شود در دوران بارداری گل گاوزبان مصرف نشود.

نکته مهم :

زنان باردار در سه ماهه اول بارداری به هیچ وجه نباید ، زعفران و زرشک استفاده کنند زیرا خطرات جبران ناپذیری دارد و سقط جنین یا زایمان زودرس را به دنبال دارد.

مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول جایز نیست زیرا باعث سقط جنین می شود.

زنان باردار باید از خوردن گیاهانی مانند پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، افسنطین، پونه معطر، سداب، فلوس، کدو تلخ، جعفری فرنگی، سنبل چینی، نعناع کوهی و مینا پرهیز کنند.

مصرف کرفس در بارداری سبب افزایش ناراحتی های عصبی، مخصوصاً حملات شبه صرع در جنین می گردد.

خانم های باردار نباید سیاه دانه مصرف کنند زیرا قاعده آور و سقط کننده جنین است.

زنان باردار بهتر است از خوردن گیاه بولاغ اوتی خودداری نمایند چون ممکن است باعث سقط جنین شود.

عرق گیاهی بهار نارنج

برخی از مادران باردار در این دوران دچار سردرد های میگرنی می شوند اما نمی توانند داروهای شیمیایی مصرف کنند به همین دلیل برای کاهش این سردرد ها بهتر است آنها عرق بهار نارنج را جایگزین داروهای مسکن شیمیایی نمایند.

مصرف یک سوم لیوان عرق بهارنارنج همراه با عسل برای درمان حمله عصبی یا همان میگرن شدید مفید است. نوشیدن یک سوم لیوان عرق بهارنارنج قبل از شام برای رفع بی خوابی میسر است.

عرق گیاهی بادرنجبویه

برخی از خانم ها در بارداری ویارهای شدید دارند و به علت تهوع قادر به خوردن هر مواد غذایی نیستند. خوردن عرق بادرنجبویه همراه آب انار طبیعی و کمی عرق نعناع برای این دسته از مادران باردار مفید و موثر است. همچنین مصرف این عرق برای رفع کسالت و کرختی دوران بارداری مفید می باشد.

در بخش سلامت نمناک و در مطلب خواص بادرنجوبه گفتیم که مصرف عرق گیاهی بادرنجبویه افسردگی را در خانم های باردار یا شیرده کاهش می دهد.

استفاده از داروی ضدافسردگی در خانم های شیرده سبب کم شدن شیرآنها می شود بنابراین بهتر است این خانم ها با مشورت با پزشک عرق بادرنجبویه و بهارنارنج را جایگزین داروهای ضدافسردگی نمایند.

عرق گیاهی خارخاسک

عرق خارخاسک جزء عرق های گیاهی است که برای خانم های باردار مفید است. این عرق باعث تصفیه شدن خون شده و برای خانم هایی که در بارداری بعداز خوردن غذاهای گرم مزاج ، دچار کهیر می شوند یا پوست شان دچار خارش می شود، مفید است.

سنگ کلیه، سنگ مثانه ، سنگ کیسه صفرا از معضلاتی هستند که به دلیل افزایش هورمون های بارداری ترشح شده از جفت سراغ خانم های باردار می آیند . مصرف عرق خارخاسک می تواند این سنگ ها را دفع کند.

عرق خارخاسک خلط آور بوده و موجب بهبود سرفه های خشک و آزاردهنده می شود بنابراین مصرف یک استکان تا سه استکان از این عرق در روز برای درمان سرماخوردگی در دوران بارداری مفید است. عرق ساخته شده باید 20 درجه باشد (یعنی 20کیلو گیاه در یک مترمکعب آب تقطیر می شود).

عرق گیاهی اسطوخودوس

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

هر خانم بارداری ممکن است در این دوران دچار استرس و اضطراب گردد، مصرف عرق اسطوخودوس سبب دور شدن استرس از مادر و آرامش اعصاب او می شود. این عرق برای کاهش تب برای خانم های بارداری که سرماخورده اند بسیار مفید است. مصرف عرق اسطوخودوس سبب جلوگیری از گرفتگی عضلات که به دلیل کمبود کلسیم می شود ، شده و گرفتگی عضلانی را باز می کند.

عرق شنبلیله

3تا 6درصد زنان باردار در دوران بارداری ، قند خونشان افزایش یافته و دچار دیابت بارداری به خصوص در سه ماهه دوم بارداری می شوند که این بیماری معمولا بعد از تولد نوزاد برطرف می شود. عرق شنبلیله قندخون را کاهش می دهد و برای کاهش قند خون در این خانم ها مفید است.

عرق بیدمشک

مصرف عرق بیدمشک موجب افزایش اشتها در بارداری می شود و برای رفع کم اشتهایی مفید است. در این دوران باید کم اشتهایی رفع شود زیرا جنین نیاز به تغذیه کافی دارد. این عرق برای کاهش تپش قلب در دوران بارداری مفید است.

عرق گیاهی خارشتر

عرق خارشتر مانند یک مکمل در کنار عرق خارخاسک، برای دفع سنگ هامفید است . مصرف عرق خارشتر به دلیل ضدعفونی کردن مجاری ادرار، عفونت مثانه یا کلیه را درمان می کند. مصرف یک استکان تا سه استکان در روز عرق خارشتر ورم بارداری را کاهش می دهد اما میزان مصرف به نوع درمان بیماری بستگی دارد.

عرق گیاهی آویشن

مادران بارداری که به آلرژی دچارند و بینی شان بیشتر اوقات گرفته است ، به سختی نفس می کشند و به همین علت غلظت اکسیژن در خون کاهش پیدا می کند و روی رشد مغزی و جسمی جنین اثر نامطلوبی می گذارد.

این خانم ها برای باز شدن بینی خود بهتر است عرق آویشن را کف دست خود بریزند و در داخل بینی استنشاق کنند تا بینی آنها باز شود. این عرق جایگزین خوبی برای قطره ها و داروهای شیمیایی رفع گرفتگی بینی است.

چاپ تضمینی مقاله ISI در معتبرترین مجلات تماس

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از نی نی سایت،آیا مصرف عرق رازیانه به باردار شدن کمک می کند؟ خوردن عرق رازیانه در بارداری مجاز است؟ عرق رازیانه عوارض هم دارد؟ عرق رازیانهباعث سقط جنین می شود و… اگر قصد استفاده از رازیانه یا عرق رازیانه را دارید بهتر است اول این مطلب را بخوانید.

رازیانه گیاه دارویی است که طبع گرم و خشک دارد. طب سنتی رازیانه را گیاهی ضدبلغم و صفرا معرفی می کند. این گیاه سرشار از ترکیباتی مشابه هورمون زنانه استروژن (فیتواستروژنها) است .

یکی از عواملی که در ناباروری زنان تاثیر زیادی دارد تنظیم نبودن هورمونهای بدن است. از عرق رازیانه برای باردار شدن به منظور تنظیم هورمون‌ها قبل از بارداری استفاده می‌شود. عوامل زیادی مثل تغذیه و مصرف دارو باعث به هم خوردن تنظیم هورمون ها در بدن زنان می شوند. به هم ریختن تنظیم هورمون ها در بدن زنان باعث ایجاد کیست تخمدان می‌شود که یکی از دلایل اصلی ناباروری است. البته کیست تخمدان در زنان علل و عوامل مختلفی دارد، اما یکی از دلایل مهم آن، عدم تنظیم هورمون ها در بدن است. درمان کیست تخمدان و تنظیم هورمون های زنانه می تواند راه را برای باردار شدن هموار کند. مصرف رازیانه و عرق آن می تواند هورمون های زنانه را تنظیم کرده و کیست تخمدان ناشی از عدم تنظیم هورمون ها را درمان کند.

کارشناسان معتقدند در گیاه رازیانه استروژن به طور طبیعی وجود دارد. استروژن نقش مهمی در تنظیم دوره قاعدگی و بارداری دارد. اگر سطح هورمون استروژن در زنان در سنین بارداری کم شود، قاعدگی هم به دنبال آن نامنظم می‌شود. این روند باعث عدم رشد کافی لایه‌های داخل رحم برای لانه گزینی سلول تخم و رسیدن به حاملگی می‌شود. کمبود استروژن علاوه بر تاثیر بر لایه‌های داخل رحم می‌تواند بر تخمدان‌ها اثر بگذارد و مانع تخمک گذاری شود.عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

برای درمان کیست تخمدان و تنظیم هورمونها با عرق رازیانه باید یک دوره ۴۰ روزه را پشت سر بگذارید.یعنی باید روزانه یک استکان عرق رازیانه بنوشید. در طی این ۴۰ روز حتی در دوران قاعدگی نباید مصرف عرق رازیانه قطع شود. البته برای دوز و اندازه عرق رازیانه حتما باید با پزشک طب سنتی مشورت کنید. اگر در زمان مصرف عرق رازیانه برای بارداری متوجه شدید که باردار شده اید، مصرف آن را قطع کنید.

هنوز دلیل و مدرک علمی و ثابت شده ای برای اینکه رازیانه می تواند باعث سقط جنین شود وجود ندارد، اما به دلیل قاعده آور بودن این گیاه کارشناسان توصیه می کنند در دوره بارداری دور رازیانه را خط بکشید. مصرف رازیانه باعث پریود شدن می شود و خونریزی هم در بارداری تهدیدی برای سقط جنین است.

اگر در دوران مصرف عرق رازیانه با این عوارض روبرو شدید حتما باید به پزشک مراجعه کنید:

تنگی نفس

درد قفسه سینه

حالت تهوع و استفراغ

جوش

خارش و ورم پوست

خونریزی شدید در دوران قاعدگی

حساسیت به نور خورشید

تداخلات دارویی با مصرف عرق رازیانه

رازیانه ممکن است با برخی از دارو‌ها تداخل داشته باشد و مانع متابولیزه شدن کامل آن‌ها شود. در صورت استفاده از دارو‌های سیپروفلوکساسین و فلوروکینولون از مصرف رازیانه خودداری کنید و یا حداقل دو ساعت قبل و بعد از مصرف این دارو ها، رازیانه مصرف نکنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آیا خوردن رازیانه در بارداری جایز است؟ آیا مصرف رازیانه در بارداری مشکل ایجاد می کند؟ خوردن عرق رازیانه در بارداری چگونه باید باشد؟ رازیانه چه فایده ای برای جنین دارد؟ آیا رازیانه موجب سقط جنین می شود؟ چه زنانی بهتر است که از خوردن رازیانه در دوران بارداری خودداری کنند؟ در این مطلب قصد داریم در مورد خوردن رازیانه در بارداری صحبت کرده و خوانندگان محترم سایت 2 زندگی را با مسائل مرتبط با مصرف رازیانه در حاملگی آشنا کنیم.

شاید شما هم در مورد مصرف رازیانه در زمان بارداری مطالبی خوانده یا شنیده باشید و دوست داشته باشید که اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید و اگر قصد خوردن رازیانه یا عرق رازیانه در بارداری را داشتید با دید باز این کار را انجام دهید. مصرف رازیانه به دلیل تاثیراتی که در سیستم باروری زن دارد بایستی با احتیاط و دقت انجام شود مخصوصا این کار در زمان بارداری زن ، دقت و ملاحظه مضاعفی می خواهد. هر عمل زن در بارداری بایستی با احتیاط و با دقت باشد زیرا ممکن است عملی سبب ایجاد خطر برای بارداری یا موجب سقط جنین بشود. از این رو باید در خوردن و آشامیدن در زمان حاملگی دقت زیادی داشت و خوردن رازیانه در زمان حاملگی هم از این قاعده مستثنی نیست.عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

رازیانه نقش مهمی در درمان مشکلات مربوط به باروری زنان دارد و حتی یکی از روش های درمان کیست تخمدان ، استفاده از رازیانه می باشد. حتی رازیانه بر عمل تخمک گذاری نیز تاثیر می گذارد. در این زمینه توجه خوانندگان محترم سایت 2زندگی را به مطالب درمان کیست تخمدان با رازیانه  و تاثیر رازیانه بر تخمک گذاری جلب می کنیم. اصولا رازیانه یکی از مواد مهم در ارتباط با باروری زنان و رفع مشکلات مربوط به ناباروری در خانم ها محسوب می شود. به دلیل همین اهمیت رازیانه در این زمینه است که مصرف آن را در زمان بارداری با احتیاط همراه می کند. هر نوع تاثیر و تغییر در دستگاه تناسلی زنان در زمان باردار بودن زن بایستی مد نظر باشد تا خدای ناکرده تغییرات نامناسب باعث بروز مشکل برای مساله بارداری نشود.

یکی از فواید مصرف رازیانه در بارداری تاثیر آن بر زیبا شدن چشم جنین می باشد. اصولا رازیانه تاثیر بسیار مثبتی بر چشم دارد و یکی از روش های تقویت قوه بینایی و رفع برخی مشکلات آن ، استفاده از رازیانه است. به این ترتیب که کمی دم کرده رازیانه یا کمی عرق رازیانه را در چشم بریزیم (مثل قطره چشم) آنگاه شاهد بهبود بسیاری از مشکلات چشم خواهیم بود. خوردن رازیانه در زمان حامله بودن زن باعث تاثیرات مثبت بر چشم جنین می شود و از این رو مصرف رازیانه در زمان بارداری توصیه می شود. در این زمینه مطالعه مطلب تاثیر رازیانه بر زیبا شدن چشم جنین در بارداری توصیه می شود. اما این ، همه مطلب نیست و با توجه به احتمال خطری که مصرف رازیانه در زمان بارداری می تواند داشته باشد ، مصرف آن بایستی با احتیاط و بر اساس ضوابط خاصی باشد.

مصرف نامناسب رازیانه یا عرق رازیانه در زمان بارداری می تواند سبب جاری شدن خون حیض و به دنبال آن سقط جنین بشود. از یک طرف مصرف رازیانه تاثیر مثبتی بر چشم جنین دارد و از طرف دیگر هم مصرف رازیانه می تواند سبب خونریزی حیض و احیانا سقط بشود. البته مصرف رازیانه تاثیرات مثبت دیگری نیز دارد و یکی از تاثیرات مثبت آن می تواند در مساله شیردهی زن و آماده شدن پستان های زن برای شیر دادن به نوزاد باشد. پس چاره کار چیست؟ چاره کار در خوردن صحیح رازیانه در زمان بارداری می باشد اما چگونه؟

برای مصرف رازیانه در زمان بارداری بایستی به چند نکته اساسی توجه شود. رعایت این نکات سبب می شود که هم بتوانیم از رازیانه در دوران حاملگی استفاده کنیم و هم خطری برای سلامت بارداری و سلامت جنین ایجاد نشود. نکات اساسی در زمینه مصرف رازیانه در زمان بارداری عبارتند از:

در این مطلب در مورد مصرف رازیانه در دوران بارداری صحبت کرده و سعی کردیم که نکات مفیدی را خدمت شما خوانندگان عزیز سایت 2 زندگی عرض کنیم که امیدواریم انشاء الله مفید بوده باشد و استفاده لازم را بنمایید.

 

آموزش بارداری و حاملگی (۲ روز قبل)

اولویت بندی زمان ها برای نزدیکی کردن (۱ ماه قبل)

راهکار برای درمان و کنترل فشار خون بارداری (۳ ماه قبل)

آموزش کنترل فشار خون بارداری به روش کاملا طبیعی (۳ ماه قبل)

بررسی نزدیکی یک روز در میان برای بارداری (۵ ماه قبل)

مهمترین عامل در تعیین جنسیت جنین (۶ ماه قبل)

فواید کاسنی برای مردان (۷ ماه قبل)

تاثیر مهم مصرف کاسنی بر مادر باردار (۸ ماه قبل)

نزدیکی در زمان اعیاد اسلامی (۹ ماه قبل)

برنامه ریزی نزدیکی برای باردار شدن (۹ ماه قبل)

درمان ناباروری مردان با خرنوب (۹ ماه قبل)

بهترین مدل نزدیکی برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

نزدیکی برای بارداری از نظر اسلام (۱۰ ماه قبل)

از نزدیکی کردن با شکم پر خودداری نمایید (۱۰ ماه قبل)

مدیریت صحیح بارداری ناخواسته (۱۰ ماه قبل)

روش های پیشگیری از اختلال نعوظ (۱۰ ماه قبل)

12 راهکار برای بارداری سالم در سن بالا (۱۰ ماه قبل)

مزایای انجام عمل نزدیکی در آخر شب (۱۰ ماه قبل)

درمان ناتوانی جنسی مردان (۱۰ ماه قبل)

یک هفته بعد از نزدیکی برای بارداری (۱۰ ماه قبل)

سریعترین نشانه بارداری (۱۰۱۹۸۷۵ بازدید)

نزدیکی برای بارداری بعد از پریود (۷۶۶۹۸۲ بازدید)

برنامه محاسبه بهترین زمان نزدیکی در اسلام (۶۱۶۷۷۸ بازدید)

نمایش وضعیت نزدیکی برای امروز و امشب (۵۹۱۸۴۸ بازدید)

آزمایش اسپرم با آب در منزل (۵۵۸۹۵۹ بازدید)

شب ها و روزهای مناسب آمیزش در اسلام (۵۴۱۳۱۷ بازدید)

چند بار نزدیکی برای باردار شدن و حاملگی لازم است (۴۳۷۸۷۹ بازدید)

چگونه به سرعت و زود باردار شویم (۳۹۱۹۲۳ بازدید)

روش صحیح استفاده از واجبی و نوره (۳۸۳۰۸۰ بازدید)عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

بعد از نزدیکی برای بارداری چه کنیم (۳۶۱۰۶۳ بازدید)

مصرف عرق کاسنی در بارداری و حاملگی (۳۴۷۹۸۶ بازدید)

عفونت بارداری و درمان طبیعی آن (۳۴۳۴۷۵ بازدید)

بهترین حالت نزدیکی برای بارداری و حاملگی (۳۲۴۰۱۵ بازدید)

درمان گوش درد نوزادان به روش سنتی (۲۸۳۷۱۵ بازدید)

درمان سنتی عفونت چشم نوزادان (۲۷۹۶۱۴ بازدید)

زمان های نامناسب برای نزدیکی و انعقاد نطفه (۲۵۸۲۹۵ بازدید)

تاثیر رازیانه بر باردار شدن (۲۲۰۸۳۲ بازدید)

تاثیر زمان نزدیکی بر جنسیت جنین (۲۱۹۵۴۴ بازدید)

بارداری و حاملگی با یک بار رابطه نزدیکی و دخول (۲۰۳۶۲۲ بازدید)

نزدیکی در دوران بارداری (۱۹۵۱۸۷ بازدید)

به زنان باردارتان كُندُر نر بدهيد كه اگر در شكم او پسر باشد ، هوشمند ، دانا و دلير خارج مى شود و اگر دختر باشد ، خوش رو و خوش خو مى گردد و سَرين او بزرگ شده و مورد علاقه شوهرش قرار مى گيرد.

حضرت امام رضا (علیه السلام)

درمان عفونت قارچی واژن با نوره

احتیاط در مصرف خاکشیر در بارداری

نشانه های اولیه بارداری

بارداری و حاملگی ناخواسته چیست

تاثیر انار در افزایش میل جنسی مردان

زایمان وی بک VBAC چیست

افزایش شانس بارداری

نزدیکی و اقدام به بارداری در شب چهارشنبه

راز زیبایی صورت و خوش آب و رنگ شدن جنین

نکات مهم برای زیبایی جنین

بررسی عوامل مهم سوختگی پای نوزاد

تاثیر نوره در افزایش میل جنسی طبیعی مردان

عوامل موثر در سلامت جنین

سردی تخمدان چیست

حکم آمیزش و نزدیکی در شب عید فطر

ذکر روز یکشنبهیا ذالجلال و الاکرام (۱۰۰ مرتبه)

یکشنبه

۲۴ / ۹ / ۱۳۹۸

۱۸ ربيع الثانی ۱۴۴۱

ماه قمری ۳۰ روزه

۱۶ : ۲۰ : ۰۵

فصل پاییز

اوقات شرعی به وقت تهران

انتخاب محل دیگر

اذان صبح: ۰۵:۳۶

طلوع خورشید: ۰۷:۰۶

اذان ظهر: ۱۱:۵۹

اذان عصر: ۱۴:۳۴

غروب خورشید: ۱۶:۵۲

اذان مغرب: ۱۷:۱۲

وقت عشاء: ۱۸:۰۳

نیمه شب شرعی: ۲۳:۱۴

نظر شما در مورد مطالب و محتوای سایت 2 زندگی چیست؟

ثبت نظر

مشاهده نظرات

هرگونه کپی برداری و نقل قول از مطالب این سایت با اهداف غیر تجاری فقط با ذکر منبع و دادن لینک فعال و مستقیم به همان مطلب مقدور است و برای اهداف تجاری نیز کسب اجازه کتبی از مدیریت سایت ، الزامی می باشد و در غیر این صورت ، رضایتی نیست.

مطالب این سایت صرفا جنبه آموزشی و اطلاع رسانی داشته و جایگزین مراجعه به اطباء حاذق محسوب نمی گردد.

مسئولیت آگهی ها با آگهی دهندگان بوده و این سایت شرعا و قانونا هیچ مسئولیتی در قبال آن ها ندارد.

رژیم غذایی لاغری و کاهش وزن فیت ۴۰ – سایت آموزش مجازی – سایت آموزش بارداری و حاملگی

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

عرق رازیانه برای سقط جنین خوبه

0

0 naseri فواید،علائم،خواص دسامبر 15, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *