علائم بارداری در زمان پریودی

علائم بارداری در زمان پریودی

علائم بارداری در زمان پریودی

علائم بارداری در زمان پریودی

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp

علائم بارداری در زمان پریودی

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنیدعلائم بارداری در زمان پریودی

https://ninisoal.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

https://moshavere.niniban.com/

همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید

https://bit.ly/31AMOqp

آیا این امکان وجود دارد که در دوران بارداری پریود شد؟ نه واقعاً. زمانی که بدن شما شروع به تولید هورمون بارداری می کند (hCG) م، پریود شما متوقف خواهند شد با این حال ممکن است باردار باشید و در زمان پریودتان خون ریزی کمی داشته باشید این نوع خونریزی در دوران بارداری زودهنگام به طرز شگفت انگیزی رایج است.

به احتمال زیاد خونریزی از طریق جفت ایجاد می شود. هنگامی که جنین در رحم شما کاشته می شود، سلول ها و بافت های جفت شروع به رشد می کنند اما تا زمانی که جفت به اندازه کافی ثابت شود که رگ حیاتی بدن شما شود، بدن وظیفه تامین کودک را به رشد خود با مواد غذایی و اکسیژن انجام می دهد.

تا حدود هفته ششم بارداری، جفت به اندازه کافی بزرگ و پیچیده می شود که وظیفه تغذیه نوزاد را به عهده بگیرد و در این نقطه زمانی ممکن است کمی خونریزی کنید پس طبیعی است که نگران باشید و به پزشک یا قابله خود بگویید.

 

متاسفانه خونریزی هنوز می تواند اولین نشانه سقط جنین باشد. خونریزی از سقط می تواند گاهی اوقات احساس پریود را داشته باشد، اما معمولاً سنگین تر است و شکم سنگین تر می شود و درد می کند.علائم بارداری در زمان پریودی

بارداری خارج رحمی نوع دیگری از خونریزی است که در آن کاشت جنین در لوله فالوپ به جای رحم قرار دارد. بارداری خارج رحمی معمولاً باعث خونریزی تیره یا آبکی می شود و درد تیزی در زیر شکم دارد، به خصوص در یک طرف شکم. این کار به درمان سریع نیاز دارد، پس اگر این علائم را داشته باشید به پزشک خود زنگ بزنید.

اگرچه به احتمال زیاد خونریزی شما چیزی برای نگرانی نیست، اما پزشک می تواند آزمایش هایی را پیشنهاد کند تا مطمئن شود که بارداری خوب پیش می رود.

اگر تازه باردار شده اید، پزشک ممکن است یک آزمایش خون برای بررسی میزان هورمون شما تجویز کند، یا ممکن است شما را به یک واحد ارزیابی اولیه بارداری (EPAU) برای یک اسکن اولیه ارجاع دهد.

در طول پریود، رحم آستری را برای بارداری ایجاد شده بود را پاره و تخلیه می کند. در حالی که یک زن می تواند خونریزی رحمی در دوران بارداری را تجربه کند، حتما به خاطر پریود نیست.در این بخش مهم از نمناک که به درخواست شما کاربران نمناکی ارائه شده است نگاهی عمیق به قاعدگی و حاملگی و بحث در مورد علل بالقوه خونریزی در دوران بارداری می اندازیم.

زمانی که یک زن باردار است، او به تخمک گذاری ادامه نمی دهد و پریود نمی شود این تنها زمانی اتفاق می افتد که فرد باردار نباشد.اگرچه این امکان وجود دارد که زنان در دوران بارداری مقداری خون را ببینند، اما این به خاطر چرخه قاعدگی آن ها نیست.

برخی از زنان نیز هیچ زمانی در هنگام شیردهی پریود نمی شوند. با این حال، آن ها ممکن است به زودی پس از زایمان، دوباره تخمک گذاری را انجام دهند بنابراین، اگر فرد نخواهد دوباره در دوران شیردهی باردار شود، پزشکان ممکن است نوعی از قرص های کنترل بارداری را توصیه کنند.

سیکل قاعدگی برای تسهیل در بارداری اتفاق می افتد. این چرخه در اولین روز از پریود آغاز می شود و در اولین روز از پریود بعد به پایان می رسد ؛ زمانی که تخمدان ها یک تخمک را آزاد می کنند، این کار در وسط چرخه اتفاق می افتد.

یک تخمک تنها برای حدود 12-24 ساعت دوام می آورد و اگر سلول های اسپرم حاضر باشند و بتوانند تخمک را بارور کنند، تخمک در رحم قرار می گیرد و منجر به بارداری می شود.اگر لقاح وجود نداشته باشد، قاعدگی رخ خواهد داد و بدن پوشش رحمی را خراب خواهد کرد تا بتواند شروع به ساخت یک چرخه جدید برای چرخه بعدی کند.

هر چند که یک زن زمانی که باردار است پریود نمی شود، اما ممکن است هنوز مقداری خونریزی را تجربه کند.در حالی که خونریزی لزوماً نشانه یک مشکل اساسی نیست، اما درک علل بالقوه و دانستن زمان صحبت کردن با پزشک ضروری است.

خونریزی در طول سه ماهه اول بیشتر شایع است. برخی از نشانه های خفیف را می توان به عنوان کاشت جفت در رحم دید. چنانچه در این بخش از نمناک گفته شده است یک زن هم چنین می تواند تغییراتی در سلول های رحم در دوران بارداری را تجربه کند که ممکن است باعث خونریزی کم، به ویژه پس از داشتن رابطه جنسی شود.

دلایل دیگر خونریزی در سه ماهه اول عبارتند از:

علت های خونریزی بعد از بارداری می شود:

معاینه گردن رحم:

پزشک ممکن است این معاینه را برای چک کردن هرگونه ناهنجاری انجام دهد. این روش می تواند منجر به خونریزی جزئی شود.

جفت:

این و وضعیت زمانی رخ می دهد که لانه گزینی جفت نزدیک یا در دهانه رحم قرار گیرد.

زایمان زودرس :

در طول زایمان, دهانه رحم گشاد می شود و رحم منقبض می شود تا به حرکت جنین کمک کند. این میتواند باعث خونریزی شود.

رابطه جنسی:

در حالی که اغلب زنان می توانند در حین حاملگی رابطه جنسی داشته باشند، اما اگر یک پزشک توصیه کند که به خاطر افزایش حساسیت بافت های واژن و گردن رحمی این کار را توصیه نکند، چون می تواند باعث زخم و خونریزی شود.

پارگی رحم:

این زمانی اتفاق می افتد که رحم در هنگام زایمان پاره می شود، که یک وضعیت اورژانسی پزشکی است. این شرایط نادر است اما اگر زنی پیش از این زایمان یا عمل جراحی بر رحم داشته باشد احتمال بیشتری برایش وجود خواهد داشت.

قطع جفت:

این وضعیتی است که در آن جفت از رحم جدا می شود قبل از اینکه نوزاد به دنیا بیاید. همچنین یک وضعیت اورژانسی پزشکی است.

اگر زنی در هر مرحله از بارداری خونریزی داشت و نگران شد، باید رنگ، مقدار و ثبات خونریزی را یادداشت کند و به پزشکش بگوید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد:

زنان در صورتی که علائم دیگری داشته باشند که شامل موارد زیر باشند، باید به دنبال مراقبت اورژانسی پزشکی برای خونریزی در طول دوران بارداری باشند:

خانم باردار همچنین اگر خونریزی قرمز روشن داشت باید پزشک را ببیند و یا با یک پد خودش را تمیز کند.

خونریزی داخلی و لگن در اوایل بارداری می تواند نشانه ای از بارداری خارج از رحمی باشد، به خصوص اگر این علائم قبل از آزمایش اولیه رخ دهند.

هر زنی که مشکوک به بارداری باشد، باید هر چه زودتر توسط پزشک معاینه شود.علائم بارداری در زمان پریودی

اگر خانم باردار خونریزی داشت و دارای علائم زایمان زودرس قبل از هفته 37 ام بارداری بود، باید به دنبال جلب توجه پزشکی باشد.

این نشانه ها ممکن است شامل درد مداوم در کمر، درد شکم و انقباضات منظم باشد.

 

پریود نشدن اولین علامت بارداری است که شما را به فکر می اندازد که ببینید باردار هستید یا نه؟ اما قبل از اینکه ببینید پریود شده اید یا نه علائم دیگر از بارداری شما خبر میدهد که اگر این علائم بارداری را داشتید با پریود نشدن بارداری شما قطعی تر میشود.

علائم بارداری زیادی وجود دارد که شما قبل از استفاده از بی بی چک و تست حاملگی خانگی باید از آن آگاه شوید. این تغییرات شما را آگاه میکند که باردار هستید و یا نه و اقدامات لازم و اولیه را انجام دهید.

گاهی این علائم ممکن است ناشی از سایر شرایط سلامت شما باشد و ربطی به بارداری نداشته باشد اما این علائم می توانند شاخص های تشخیصی شما برای بارداری باشند. بارداری قطعی شما زمان پریود نشدن و مثبت بودن بی بی چک مشخص میشود که گاهی اوقات هم با داشتن این دو شرط باز هم شما باردار نباشید. ابتدا شما را به تماشای ویدئویی که در آن 8 نشانه از بارداری شرح داده شده است دعوت میکنیم، و بعد در صورتیکه هنوز شک زیادی برای شما وجود دارد ازتون میخواهیم تا انتهای مطلب با ما باشید.

 

 

علائم بارداری در زمان پریودی

خانم دکتر زهرا سیفی، متخصص زنان، زایمان و نازایی در مورد علائم بارداری اظهار کرد: “در مورد نشانه های حاملگی باید گفت که خیلی متنوع است و از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است، یک خانم ممکنه اصلا هیچ علائمی  در بارداری نداشته باشه و حتی تا بیست هفته و یا پنج ماهگی فقط از نظر حجم شکمش متوجه بارداری شود، ولی یک خانم هم ممکنه در اولین روزهای ترشح هورمون بارداری در خونش با حالت تهوع شدید، سوزش سر دل، درد سینه، متوجه بارداریش شود.نکته مهم این هست که علائم شایع که همه به عنوان علائم بارداری میشناسند مثل عقب افتادن قاعدگی، تهوع و استفراغ، سوزش سر دل با علائم مشکلات دیگرخیلی مشترک هستند ، پس راه حل قطعی در شک  به بارداری و تشخیص دقیق بارداری استفاده از آزمایش در بارداری و تشخیص هورمون بتا در خون است. منظور استفاده از بی بی چک نیست و حتما برای تایید قطعی آزمایش خون بدهید”.

اگر شما حول و حوش زمان تخمک گذاری خود رابطه جنسی محافظت شده نداشته اید، احتمال باردار بودن شما زیاد است. در این زمان شما دچار کوفتگی و گرفتگی عضلات شده اید و چند قطره خون یکی دو هفته قبل از زمان پریود شدن خود ممکن است ببینید. همه افراد این علامت را ندارند و اگر شما این خونریزی قطره ای را داشتید می توانید باردار باشید. در این زمان سلول تخم در دیواره رحم لانه گزیده و از آن تغذیه میکند که به آن بلاستوسیت گفته میشود. لایه خازجی آن جفت را بوجود می آورد و لایه داخلی به رویان تبدیل میشود. در زمان لانه گزینی شما کوفتگی و گرفتگی عضلات بهمراه لکه بینی را خواهید داشت.

**خوتریزی زمان لاته گزینی بسیار کم و روشن است و ممکن شما هنگامی که دستمال به واژن خود می زنید آن را ببینید. ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. خونریزی شدیدتر یا ناشی از سقط جنین و یا پریود شدن است.

**گرفتگی عضلات نیز ممکن است چند روز کوتاه طول بکشد اما بعد از لانه گزینی ناپدید میشود. لانه گزینی معمولا 6 تا 10 روز بعد از تخمک گذاری انجام میشود. اگر شماسیکل منظم دارید (28 روزه) شما علائم لانه گزینی یعنی خونریزی خیلی اندک و کرامپ زا در هفته سوم احساس میکنید ( برای مثال تقریبا روزهای 20 تا 24)، یک هفته قبل از زمان پریود شدن شما است. در اپلیکیشن بارداری اوما روز احتمالی تخمک گذاری خود را مشخص کنید.

یکی دیگر از علائم بارداری قبل از پریود شدن بالا رفتن دمای بدن است که معمولا یکی از علائم هشداری بارداری است. یک یا دو هفته قبل از تخمک گذاری دمای بدن شما در حدود 97.2 تا 97.7 درجه فارنهایت است. که این درجه حرارت نرمال قبل از تخمک گذاری است. یکی دو روز بعد از تخمک گذاری دمای بدن شما 0.4 تا 1 درجه افزایش می یابد. بعد از پریود شدن این دما به حالت نرمال بر می گردد. اما اگر باردار شدید دما بالا باقی می ماند. کاهش ناگهانی بدن در حدود یک هفته بعد از تخمک گذاری نشانه لانه گزینی جنین و تشکیل رویان است.

تغییر سینه ها هم یکی از علائم بارداری قبل از پریود است. زمانی که شما باردار میشوید  هورمون ها سیگنال هایی را به سینه می فرستند و سینه های شما  را برای 40 هفته بارداری آماده می کنند. در آغاز عروق خونی در سینه ها رشد کرده و بزرگتر می شود. نوک سینه دارای خطوط قهوه ای تیره میشود و بزرگتر شده و نوک آن تیره تر میشود. توجه داشته باشید تغییرات سینه در بارداری یک تا دو هفته بعد از انجام رابطه جنسی و لقاح دیده میشود. ابن علائم یعنی درد، بزرگ شدن و حساس شدن تقریبا تا چند هفته بعد از پریود نشدن ادامه داشته که تقریبا هفته 6 تا 8 بارداری میشود.

**دقت کنید این علائم ممکن است شبیه علائم سندم پیش از قاعدگی باشد و ممکن است با علائم بارداری اشتباه شود اما اگر پریود نشدید و این علائم را داشتید ممکن است که باردار باشید.

خسنگی بدون دلیل نیز ممکن است از علائم بارداری باشد. افزایش هورمون پروژسترون در اویل بارداری باعث ایجاد احساس خستگی و خواب آلودگی در همه زمان روز شود. علاوه برا آن سیستم گردش خون فعال تر میشود تا جنین رشد کند. اگر شما ویتامین و املاح لازم را دریافت نکتید ذخایر املاح و ویتامین خود را از دست می دهید.

** اگر شما باردار باشید باید روزانه ویتامین پره ناتال را استفاده کنید. کافئین مصرف نکنید. خوب بخوابید تا خستگی از بین رود.

** خستگی می تواند به دلایل مختلف دیگر از جمله کم خونی، هایپوتیروئیدیسم و …. باشد. خستگی در کنار سایر علائم نشانه بارداری است.

یکی از اولین علائم بارداری داشتن حالت تهوع است که معمولا از قبل از پریود نشدن خود را نشان میدهد و تا اوخر سه ماهه اول ادامه دارد.شما احساس سرگیجه، ضعف میکنید و دوست دارید که همش استراحت کنید.

گاهی ممکن است شما در تمام طول روز احساس تهوع داشته باشید اما گاهی اوقات فقط صبح ها حالت تهوع دارید. حدود 75 درصد افراد تنها صبح ها حالت تهوع دارند. شدت حالت تهوع در زنان باردار متفاوت است و در بارداری اول ممکن است خیلی بدتر باشد و در بارداری های بعدی وضعیت بهتر می شود.

** افزایش هورمون HCG در اوایل بارداری می توانند باعث ایجاد تهوع در باردار شود. معمولا حالت تهوع در سه ماهه اول بارداری سرکوب میشود اما گاهی اوقات تا آخر 9 ماه ممکن است شما حالت تهوع داشته باشید. در برخی زنان حالت تهوع تا هفته ششم آغاز نمیشود و بعد از آن شروع میشود اما در برخی از همان اول لقاح دارای حالت تهوع هستند.

شکمتان باد کرده است و نفس کشیدنتان سنگین شده است بنظر می رسد شما باردار هستید حتی اگر جنین شما هنوز خیلی کوچک باشد یا حتی هنوز بلاستوسیت باشد.احساس نفخ و سنگینی معده یکی از احساسات ناخوشایند قبل از پریود نشدن است که همراه با باد شکم است.که دلیل آنهم افزایش ترشح هورمون پروژسترون است. برای تسکین دادن آن نیز بابد تعداد وعده های غذایی را زیاد کنید اما حجم آن را کم کنید. در این مقاله بطور کامل درباره نفخ شکم در دوران بارداری و 14 روش درمان توضیح داده شده است.

ادرار کردن مکرر یکی از نشانه های بارداری است که بعد از تخمک گذاری متوجه میشود. که این تکرر ادرار بیشتر در شب رخ می دهد و برای شما اذیت کننده است. به دلیل افزایش ترشح هورمون ها گردش خون افزایش می یابد و به دستگاه ادراری فشار بیشتری وارد میشود کلیه ها بیشتر کار کرده و تولید ادرار را زیاد می کند.

یکی از علائم بارداری قبل از پریود، داشتن تنفز غذایی است. ممکن است که شما الان از غذاهایی که خیلی خوشتان می آمد متنفر هستید، 85 درصد خانم ها تنفر غذایی را در سه ماهه اول بارداری تجربه می کنند. در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم عادات غذایی شما بر می گردد. اما در مورد برخی غذاها ممکن است تا آخر بارداری طول بکشد.

سرگیجه و سردرد خفیف از جمله علائم دیگر بارداری است که دلیل آن فشار خون پایین است. معمولا به دلیل رقیق شدن خون فشار در سه ماهه اول کاهش می یابد و در سه ماهه دوم  به حالت عادی بر می گردد. داشتن سرگیجه به تنهایی می تواند یکی از علائم بارداری باشد، اما اگر این سرگیجه همراه خونریزی واژینال و درد شکمی بود می تواند نشانه حاملگی اکتوپیک باشد که نشانه خطرناکی است.

بدیل تغییرات هورمون ها ممکن است احساسات و هیجانات شما تغییر کند و خودتان متوجه نباشید که چرا اینجور شده اید.

یکی دیگر از علائم بارداری داشتن یبوست است که بدلیل افزایش سطح پروژسترون در دوران بارداری غذا مدت طولانی تری در معده و روده می ماند و آب غذا کاملا جذب شده و باعث سفت شدن مدفوع می شود. اگر یبوست در بارداری ادامه دار بود. درمان های خانگی آن را آغاز کنید.

بدلیل افت قند سر درد در بارداری را ایجاد میشود که سلول های مغزی سعی می کنند که ذخایر قندی خود را تامین کنند. اگر مدام سردرد دارید می تواند نشانه ای باشد که استروژن و پروژسترون در حال آماده سازی رحم برای لانه گزینی رویان هستند.

کرامپ، یبوست و نفخ شکمی همه می توانند باعث ایجاد درد پشت در بدن شوند. حتما با پزشک خود مشورت کنید تا داروی مناسب به شما دهد و هرگز خودتان دارو مصرف نکنید. نحوه خوابیدن شب را نیز تغییر دهید. 

در اوایل بارداری بدلیل افزایش حجم خون نیاز به آب افرایش می یابد و فرد مدام تشنه هست.

بدلیل داشتن حالت تهوع  استفراغ اشتهای شما به غذا خوردن کم میشود. سعی کنید غذاهای پرکالری با حجم کم مصرف کنید.استرس خود را کاهش دهید تا اشتهای شما بهتر شود.

افزایش ترشح بزاق در بارداری در برخی زنان دیده می شود در برخی نه. ترشح مازاد بزاق بدلیل بیماری صبحگاهی و سوزش سر دل است. در سوزش سر دل اسید زیادی ترشح میشود که بدن در مقابل آن بزاق که خاصیت قلیایی دارد را ترشح می کند.

گاهی بدلیل تغییرات هورمونی زنان احساس فلزی در دهان دارند که گاهس در آخر سه ماهه اول از بین می رود و گاهی تا آخر بارداری این حس را در دهان دارند.

ممکن است در هفته های اول سه ماهه اول بارداری دچار کوتاهی نفس شوید که بذلیل افزایش جریات خون و نیاز بیشتر به اکسیژن است. داشتن ورزش منظم، خواب درست و پوشیدن لباس شل می تواند برای درمان مفید باشد. این علائم ممکن است در سایر شرایط پزشکی هم دیده شود و یا علائم پیش از یائسگی باشد. اگر قبلا این علائم را تجربه نکرده اید و متفاوت است می توانند علائم بارداری باشد. اما مطمعن ترین راه همان تست بارداری و آزمایش خون بارداری است.

زمان آن رسیده که مطمعن شوید باردارید یا نه؟ اگر پریود نشدید و یا به تاخیر افتاد حتما از یک بی بی چک استفاده کنید. اگر تست منفی بود و شما احساس کردید که هنوز ساید علائم را دارید، یک هفته صبر کنید و سپس تست را امتحان کنید. گاهی سطح هورمون HCG در انسان خیلی پایین است و تست منفی نشان داده می شود. اگر بازهم منفی بود و شما همچنان علائم را داشتید آزمایش تست خون ضروری است.

** آزمایش خون نتایج دقیق اتفاقات را از 6 تا 8 روز بعد از تخمک گذاری در اختیاز شما قرار می دهد اما در مراحل اولیه ممکن است درست نیاشد.باید صبر کنید و مجدد آزمایش بدهید.

اگر شما مطمعن هستید که بارداید و حتی اگر  شک دارید که باردار نیستید باید از انجام موارد زیر اجتناب کنید:

2- Trina Pagano. Early Pregnancy Symptoms. www.webmd.com. October 29, 2018

 

علائم بارداری در زمان پریودی

با سلامایا من میتونم یک هفته مونده به پریودم بیبی چک بزنم.بنظرتون جواب میده

باسلام من پریودم همیشه سرموقع نیست یعنی یه بار۳۱ روزست یه بار۳۲ ویه بار۳۳ یا۳۴ ایامن پریودنامنظم دارم.؟وروزتخمک گذاریم چه روزی میشه.وهمچنین ۲ماه اقدام به بارداری کردم جزدردسینه وبعضی وقتها زیرشکمم ورحمم ک تیرمیکشه هیچ علائم دیگری ندارم ایا باردارهستم یانه؟وهمچنین ماه پیش هفتم پری شدم وامروزک هفتمه هنوزپری نشدم

سلام دکتر اومای عزیز . من دوره هام 33 روزه هست آیا امکان دارد یک روز بعد از اتمام پریود باردار شوم؟

سلام

سلام دکتر من48 ساعت بعد از رابطه قرص اوژانسی مصرف کردمبا اینکه طبیعی پیشگیری کردم اما ترسیدماما از فردای مصرف تاامروز که نه روزمیگذره درد شدید سینه دارمو نوک سینه هام حساسه وهیچ خون ریزی ندارم احتمال بارداری دارمباید تا چه زمانی خون ریزی کنم ?

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

مناسب‌ترین تورها ویژه فصل پاییز در علی‌بابا

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

صفحه اصلی » مقالات » پزشکی و سلامت » زنان » بارداری » علائم بارداری: شروع علائم / علائم بارداری پسر، دختر / علائم بارداری قبل از موعد پریود

علائم بارداری: اگر منتظر باردار شدن هستید، ممکن است با هر تغییری در بدن و روحیات خود دچار تردید شوید.

در این مقاله از نایریکا ما به علائم بارداری, بارداری چیست, شروع علائم بارداری, علائم بارداری پسر, علائم بارداری دختر, علائم بارداری قبل از موعد پریود, علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح, تفاوت علائم بارداری و قاعدگی, علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود, علائم بارداری قبل از پریود می پردازیم.

با ما همراه باشید.

علائم بارداری, بارداری چیست, شروع علائم بارداری, علائم بارداری پسر, علائم بارداری دختر, علائم بارداری قبل از موعد پریود, علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح, تفاوت علائم بارداری و قاعدگی, علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود, علائم بارداری قبل از پریودعلائم بارداری در زمان پریودی

برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینکهای زیر استفاده کنید:

دوران بارداری را می توان به سه “سه ماهه” بارداری تقسیم کرد که در هر یک وقایع خاصی اتفاق می افتد؛

سه ماهه اول از اولین هفته بارداری تا انتهای هفته ۱۳،

سه ماهه دوم بارداری از هفته ۱۴ تا پایان هفته ۲۷،

و سه ماهه سوم بارداری از هفته ۲۸ تا آخر هفته ۴۰ است که عمدتا در این زمان ( کمی زودتر یا دیرتر) به زایمان و تولد نوزاد ختم می شود.

بارداری چیست

هر سه ماهه مشخصات مربوط به خود را دارد؛

در سه ماهه اول بارداری ضربان قلب جنین شنیده می شود،

در سه ماهه دوم بارداری اولین حرکات جنین توسط مادر احساس می شود،

و در سه ماهه آخر بارداری برخی از مادران انقباضات کاذب زایمانی موسوم به برکستون- هیکز را تجربه می کنند.

بعضی از آزمایشات دوران بارداری مانند نمونه برداری از پرزهای جفتی در سه ماهه اول و آمنیوسنتز در سه ماهه دوم انجام می شوند.

برخی از مسائل مانند دیابت بارداری، در سه ماهه آخر تظاهر می کنند.

در دوران حاملگی عواطف و احساسات شما نیز مانند بدنتان دستخوش تغییراتی می شود و شرایط زندگی برای خانواده بتدریج آماده پذیرایی از کودک آینده خواهد شد.

عموما علائم بارداری در هفته اول و قبل از عقب افتادن پریود به شکل درد های قاعدگی رخ می دهد.

در این بین خستگی یکی از شایع ترین علایمی است که بیشتر از خانم های بارداری در هفته های اول تجربه خواهند کرد.

ممکن است شما نیز این علایم را داشته باشید و متوجه شوید به صورت ناخودآگاه بر روی مبلمان و جلوی تلویزیون خوابتان برده، و در انجام فعالیت های روزانه خود دچار خستگی شدیدی می شوید.

شروع علائم بارداری

از دیگر علایمی که ممکن است در روز های اول بارداری داشته باشید حساسیت پستان هاست،

عموما به دلیل افزایش ترشحات هورمون در بدن اولین عضوی که علایم را نشان خواهد داد نوک سینه های یک خانم باردار بوده که با کمی تغییر رنگ و درد همراه خواهد بود.

از دیگر علایم می تواند ترشحات غلیظ و با رنگ شیری اشاره کرد،

این ترشحات بدون بو و خارش بوده و نشان از آن دارد که دیواره رحم شما در حال ضخیم شدن است.

از دیگر علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود می توان به استفراغ و حالت تهوع اشاره کرد،

این اتفاق عموما بین هفته دوم تا هشتم افتاده و نهایتا تا هفته های سیزده و چهارده ادامه دارد که این حالت اغلب در اول صبح اتفاق خواهد افتاد.

زمانیکه لقاح در شما انجام می شود ترشحات و لکه بینی های خونی رنگ را مشاهده خواهید کرد و این نشان از لانه گزینی جنین خواهد داشت.

اگر جدیدا باردار شده باشید، کاملا عادیست که از بوی ساندویچ سوسیس دودی یا یک فنجان قهوه حس بدی داشته باشید و یا رایحه خاصی موجب حالت تهوع شما ‌شود.

گرچه این امر قطعیت ندارد، با این وجود می‌تواند ناشی از عوارض جانبی افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن شما باشد.

همچنین ممکن است به طور ناگهانی از غذای محبوبتان کاملا بیزار شوید.

در طی بارداری تغییر حالات روحی بسیار رایج است،

بخشی از آن ناشی از تغییرات هورمونی است که سطوح انتقال دهنده‌های عصبی (پیام‌رسان‌های شیمیایی در مغز) را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

افراد مختلف به شیوه‌های متفاوتی به این تغییرات پاسخ می‌دهند.

برخی از زنان باردار دچار احساسات شدید، هم خوب و هم بد می‌شوند؛ و برخی دیگر احساس اضطراب و افسردگی می‌کنند.

توجه داشته باشید: اگر احساس ناراحتی و ناامیدی داشتید یا احساس ناتوانی در مسولیت‌های روزمره‌تان، یا دچار افکار آسیب‌رسان به خودتان شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

تغییرات هورمونی در اوایل بارداری ممکن است باعث احساس نفخ شود، مشابه احساسی که برخی از زنان درست قبل از عادت ماهانه دارند.

به این علت برخی از لباس‌هایتان ممکن است تنگ‌تر از حالت معمول گردد، حتی در همان اوایل که رحم هنوز نسبتا کوچک است.

مدت کوتاهی پس از بارداری، تغییرات هورمونی زنجیره‌ای از اتفاقات را در پی دارد که موجب افزایش جریان خون از کلیه‌ها می‌گردد.علائم بارداری در زمان پریودی

همین امر باعث می‌شود که که مثانه سریع‌تر پر شود، بنابراین اغلب به دفع ادرار بیشتری نیاز دارید.

این نشانه ممکن است در اوایل هفته ششم از سه‌ ماهه‌ی اول بارداری شروع شود.

با افزایش ماه‌های بارداری، تکرر ادرار ادامه می‌یابد و شدت می‌گیرد.

در طول دوران بارداری، حجم خون به طور چشمگیری افزایش می‌یابد، که منجر به مایع اضافی در مثانه می‌شود.

مشکل با بزرگ شدن بچه افزایش یافته و مثانه فشار بیشتری را متحمل می‌شود.

یک مرتبه احساس خستگی می‌کنید؟ نه، احساس خستگی مفرط دارید.

هیچکس به طور قطع از علل خستگی مفرط در اوایل بارداری آگاهی ندارد،

اما ممکن است افزایش سریع میزان هورمون پروژسترون با خواب شما مرتبط باشد.

البته، بی‌حالی صبحگاهی و همچنین تکرر ادرار در طول شب ممکن است تنبلی را افزایش دهد.

در سه ماهه دوم شما احساس انرژی بیشتری می‌کنید،

اما خستگی معمولا در اواخر بارداری یعنی زمانی که وزن بیشتری را تحمل می‌کنید، باز می‌گردد و برخی از ناراحتی‌های رایج بارداری، خواب شبانه خوب را برای شما سخت می‌کند.

بسیاری از خانم های باردار سردردهای مکرر خفیف را گزارش کرده اند، و بقیه دردهای مزمن پشت را تجربه مینمایند.

یکی از نشانه‌های اولیه بارداری حساسیت، سینه‌های دردناک و علت آن افزایش میزان هورمون‌هاست.

درد و تورمی که متحمل می‌شوید بی‌شباهت با دردی که قبل از عادت ماهانه در سینه‌هایتان احساس می‌کنید، نیست.

درد شما به‌طور قابل توجهی بعد از سه ماهه اول باید کاهش پیدا کند، همانطور که بدن شما با تغییرات هورمونی تطابق می‌یابد.

برای برخی از زنان، بی‌حالی صبحگاهی تا حدود یک ماه بعد از حاملگی آغاز نمی‌شود،

هرچند برای برخی دیگر ممکن است یک یا دو هفته زودتر شروع شود.

البته این مشکل فقط صبح‌ها بروز نمی‌کند: تهوع مربوط به بارداری ( با استفراغ یا بدون آن) می‌تواند مشکلی در صبح، ظهر یا شب باشد.

حدودا نیمی از زنان باردار که در سه ماهه‌ی اول بارداری حالت تهوع را تجربه نمودند، ممکن است در آغاز سه ماهه‌ی دوم از این حالت کاملا خلاص شوند.

اما در برخی دیگر ممکن است یک ماه دیگر هم به طول انجامد.

افراد خوش شانس اصلا به آن دچار نمی‌شوند.

اگر معمولا عادت ماهانه‌ای منظم دارید اما این بار به موقع اتفاق نیافتاد، پیش از توجه به هر یک از علائم بالا، تست بارداری را امتحان کنید.

اما اگر عادت ماهانه‌‌ی چندان منظمی ندارید و پیگیر زمان آن نیستید، تهوع، درد سینه و تکرر ادرار می‌تواند از علائم بارداری باشد.

اگر دمای بدنتان را ثبت ‌نمودید و متوجه شدید به مدت ۱۸ روز در یک اندازه بالا مانده، احتملا باردار هستید

در اوایل دوران بارداری، افزایش گردش خون ناشی از تغییرات هورمونی، ممکن است موجب سردردهای مکرر و خفیف شود.

یبوست، یکی دیگر از علائم اولیه بارداری است.

افزایش پروژسترون باعث می شود غذا به آرامی از طریق روده عبور کند، که در نهایت منجر به یبوست می شود.

جنین پسر و دختر می توانند علائم متفاوتی دردوران بارداری برای زن ایجاد کنند.

برخی از علائم قابل توجه جنین پسر در اوایل بارداری تا سه ماهه اول عبارتند از:

علائم اولیه بارداری مانند بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع در سه ماهه اول، بیشتر در بارداری جنین پسر مشاهده می شود

علائم بارداری پسر

در صورتی که ضربان قلب کودک شما کمتر از ۱۴۰ ضربان در دقیقه است، به احتمال زیاد، نوزاد شما پسر است.

ایجاد لک بر روی پوست نشان می دهد شما دارای جنین پسر هستید.

هنگامی که شما جنین پسر را باردار هستید، به احتمال زیاد تمایل زیادی به طعم های ترش دارید.

موقعیت زایمان یکی از نشانه های رایج است که می تواند جنسیت را تعیین کند و زمانی که شما جنین پسر حمل می کنید، شکم شما معمولا به سمت پایین می رود.

جنسیت فرزند شما عمدتا بر تغییرات رفتاری تاثیر می گذارد.

زنانی که هنگام بارداری حالت تهاجمی و پرخاشگر دارند، احتمالا جنین آن ها پسر است و دلیل آن هم افزایش سطح تستوسترون است.

رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر میکند.

اگر رنگ ادرار تیره باشد، نوزاد شما پسر است.

در طول بارداری، سینه های زن باردار برای دوران شیردهی بزرگ تر می شود.

زمانی که سینه سمت راست بزرگ تر ازسینه سمت چپ باشد، احتمالا نوزاد شما پسر است.

زمانی که زن باردار در قسمت پایین پاها احساس سرما داشته باشد، به احتمال زیاد نوزاد پسر است.

یکی دیگر از نشانه های رایج جنین پسر، میزان رشد مو است.

اگر نوزاد، پسر باشد، رشد موها معمولا سریع تراست.

در طول بارداری، شما اغلب خیلی زود احساس خستگی می کنید.

در چنین وضعیتی، زمانی که بیشتر به پهلوی چپ بخوابید، به احتمال زیاد، جنین شما پسر است.

خشک شدن و پوسته پوسته شدن دست ها یکی دیگر از نشانه های قابل توجه از جنین پسر است.

همراه با گرد شدن شکم ، ماهیت افزایش وزن هم به طور قابل توجهی نشان دهنده جنسیت است.

زمانی که فرزند شما پسر باشد، وزن بیشتر شما در قسمت جلوی شکم است.

شکل شکم در بارداری پسر به سمت پایین است.

به دلیل افزایش سطح تستوسترون در بارداری پسر تغییرات شخصیتی بیشتری شاهد هستید و در شما پرخاشگری و حالت تهاجمی بیشتر خواهد بود.

اگر رنگ ادرار تیره باشد، نوزاد شما پسر است.

زمانی که سینه سمت راست بزرگ تر ازسینه سمت چپ باشد، احتمالا نوزاد شما پسر است.

در بارداری پسر عموما پاهای مادر سرد خواهد بود.

اگر نوزاد، پسر باشد، رشد موها معمولا سریع تراست.

خشک شدن و پوسته پوسته شدن دست ها یکی دیگر از نشانه های قابل توجه از جنین پسر است.

گفتنی است موارد گفته شده بر طبق شواهد بوده و هنوز بررسی های علمی در این باره کامل نشده و ادامه دارد،

لذا بهترین راه برای مشخص شدن جنسیت یک جنین سونوگرافی می باشد.

یکی از مواردی که آن را به علائم بارداری دختر ارتباط می‌دهند، تغییر وضعیت پوست مادر است.

به باور عموم مردم زمانی که پوست مادر به جای لکه‌دار شدن، آکنه بزند و پوست به شدت چرب شود، فرزند دختر در راه دارد.

همچنین گفته می‌شود مادرانی که دختر در راه دارند، دچار خشکی پوست دست که مادران پسردار آن را تجربه می‌کنند، نخواهند شد.

علائم بارداری دختر

از دیگر مواردی که بسیاری آن را به علائم بارداری دختر ربط می‌دهند؛ شکل شکم در بارداری دختر است.

در طب سنتی چین گفته می‌شود اگر فرم شکم مادر شبیه یک سبد حصیری باشد؛ فرزندش دختر خواهد شد.

گذشتگان ما هم اعتقاد داشتند اگر شکم مادر رو به بالا باشد یا به اصطلاح جنین در بالای رحم قرار داشته باشد؛ جنین دختر است.

همچنین گفته می‌شود اگر فرم شکم مادر کروی باشد و شبیه به یک توپ بسکتبال؛ جنین دختر خواهد شد؛

در حالی که اگر شکم مادر بیضوی باشد احتمالا فرزندش پسر خواهد شد.

دقت داشته باشید این علائم صرفا احتمال هستند و بسیار پیش آمده که کسی با علائم بارداری دختر، پسردار شده است.

تکان خوردن جنین ربطی به جنسیت ندارد و معمولا برای بیشتر مادرها در هفته هفتم بارداری اتفاق می‌افتد؛

اما باور عموم این است که تکان خوردن جنین دختر زودتر از این موعد اتفاق می‌افتد؛ که این قضیه صحت ندارد.

جدا از علائم بارداری دختر یا پسر به طور کلی اگر با عبور از هفته هفتم متوجه تکان خوردن جنین نشدید یا بعد از اولین تکان برای مدتی هیچ تکانی احساس نکردید، هر چه سریعتر به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

جالب است بدانید جهت خوابیدن در بارداری هم از دیگر باورهایی است که عامه مردم برای تشخیص جنسیت جنین و به عنوان یکی از علائم دختر بودن جنین در سه ماهگی به آن استناد می‌کنند.

قدیمی‌ها معتقد بودند اگر طی سه ماه اول بارداری زن باردار موقع خواب، روی پهلوی راست به خواب برود یکی از علائم بارداری دختر را تجربه می‌کند و اگر روی پهلوی چپ خوابید، جنینش پسر خواهد شد.

از علائم دیگری که بعضی‌ها آن را از علائم بارداری دختر می‌دانند؛ رنگ ادرار مادر است!

با باور این عده اگر رنگ ادرار مادر تیره باشد، جنین او دختر است؛

در حالی که این مسئله ممکن است به مصرف داروهای خاص یا کم آبی بدن مربوط شود و بهتر است با پزشک درباره آن مشورت کنید.

قدیمی‌ها احتمالا به دلیل پسر دوست بودنشان علائم بهتر را به جنین پسر ربط می‌دادند و علائم سختتر را جزو علائم بارداری دختر می‌دانستند.

برای مثال آن‌ها معتقد بودند، مادری که پسر در راه داشته باشد، زیباتر از مادری می‌شود که دختر در راه دارد.

همچنین آن‌ها باور داشتند بارداری پسر بسیار آسان‌تر از بارداری دختر است.

برای نمونه در بارداری دختر تهوع صبحگاهی بسیار اتفاق می‌افتد؛ در حالی که در بارداری پسر این خبرها نیست.

یکی از لذتبخش‌ترین لحظات زندگی هر مادری شنیدن ضربان قلب جنینی است که در شکم دارد.

جالب است بدانید گفته می‌شود قلب دخترها تندتر از قلب پسرها می‌زند.

به طور معمول تعداد ضربان قلب عادی برای جنین را بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ ضربه می‌دانند؛

بنابراین اگر تعداد ضربان قلب از این تعداد بالاتر بود، این مورد احتمالا از علائم بارداری دختر است.

این قضیه هم مثل سایر موارد به باور عموم مردم ارتباط دارد؛ نه تحقیقات علمی.

تحقیقات علمی باور دارند تعداد ضربان قلب جنین ربطی به جنسیت او ندارد و ممکن است به سن مادر مرتبط باشد.

یکی از بامزه‌ترین علائم بارداری دختر به باور قدیمی‌ها توسط بچه‌های نوپا قابل شناسایی بود.

در این روش یک بچه نوپا را در نزدیکی زن باردار قرار می‌دهند.

اگر این نوپا دختر باشد و به سمت شکم زن باردار جذب شد، جنین پسر است و اگر پسر به سمت شکم جذب شد، جنین دختر است!

این روش در دنیای امروز در رده مسائل سکسیستی قرار می‌گیرد؛ اما قدیمی‌ها هنوز هم به آن علاقه دارند.

شاید محکم‌ترین مورد از علائم بارداری دختر را بتوان به راحتی به ویار ارتباط داد.

اعتقاد راسخ گذشتگان ما این است که نوع ویار مادر به طعم‌های مختلف نشان دهنده یکی از بهترین نمونه‌های علائم بارداری و جنسیت جنین است؛

نمونه‌اش هم این است که گفته می‌شود اگر مادری به خوردن خوراکی‌هایی با طعم شیرین بیشتر از خوراکی‌های ترش تمایل داشته باشد، فرزندش دختر است.

همچنین استفاده زیاد از مرکبات در دوران بارداری از دیگر علائمی است که بزرگترها معتقدند دختر بودن جنین را نشان می‌دهد.

از دیگر علائم بارداری دختر، تلخ شدن دهان در بارداری است.

البته تغییر طعم دهان در بارداری به دلیل جنسیت جنین نیست و به موارد دیگری برمی‌گردد.

برای اینکه خیالتان راحت شود بهتر است درباره این حالت با پزشکتان مشورت کنید.

همان طور که پیشتر هم اشاره کردیم، مادربزرگ‌ها می‌گفتند در علائم بارداری پسر، مادر زیباتر از زمانی می‌شود که جنین دختر حامله است؛

بنابراین طبیعی است اگر به شما بگوییم آن‌ها اعتقاد داشتند از علائم بارداری دختر تغییر سایز بینی زن باردار است!

به این معنی که اگر سایز بینی زن باردار بزرگتر شود، جنین دختر در راه دارد.

اگر چند روز بعد از نزدیکی به دنبال علائم اولیه بارداری بعد از لقاح می‌گردید؛ بهتر است به وضعیت فعالیت‌هایتان دقت کنید؛

فرز و چست و چابک شده‌اید یا سست و به اصطلاح دست و پا چلفتی؟

اگر با اشتیاق بیشتری کار می‌کنید و سرعت عملتان در انجام کارها بالا رفته است؛ احتمالا در حال تجربه یکی از علائم بارداری دختر هستید.

جالب است بدانید تحقیقات علمی نشان داده‌اند بی حال شدن و سستی از علائم بعد از بارداری است و ارتباطی به جنسیت جنین ندارد.

دوست دارید جنسیت جنین دوست یا فامیلتان را به روش قدیمی‌ها تشخیص دهید؛ از او بخواهید دستش را نشانتان دهد.

قدیمی‌ها معتقد بودند اگر زن باردار بعد از این درخواست کف دستش را نشان شما دهد، فرزندش دختر خواهد شد.

به خاطر داشته باشید بهترین و مطمئن‌ترین روش برای تشخیص جنسیت جنین سونوگرافی تعیین جنسیت است که اغلب در هفته ۱۸ بارداری انجام می‌شود.

خط تیره که بر روی شکم‌تان ظاهر می‌شود نیز می‌تواند نشانه‌ای برای تعیین جنسیت کودک‌تان باشد.

گفته می‌شود اگر خط از ناف عبور کند یک دختر را باردار هستید.

هنگامی که شما یک حبه سیر بخورید و بوی بدن‌تان تغییر نکند، یک دختر را باردار هستید.

اما اگر بوی سیر به سرعت از شما متساعد شود، فرزندتان پسر است.

لکه بینی (spotting )– وقتی لقاح صورت می گیرد تخمک بارور شده به (بلاستوسیست – blastocystis) تبدیل می شود.

بعد از چند روز تقسیم سلولی در لوله رحم، تخمک بارور شده (بلاستوسیست) برای لانه گزینی به طرف رحم می رود، تخمک بارور شده به دیواره رحم می چسبد تا بتواند از آن تغذیه کند و به رشد خود ادامه دهد.

در پاسخ سوال: «کدام لک بینی‌ها نشانه بارداری است؟»

علائم بارداری قبل از موعد پریود

با توجه به زمان لکه‌بینی و نوع لکه‌ها همراه با توضیح بالا می‌توان احتمال داد که این لکه‌ها نشانه حاملگی است.

این مراحل معمولا بین شش تا دوازده روز بعد از لقاح صورت می گیرد.

به احتمال زیاد علت دل درد و لکه های خون (لکه بینی قبل از پریود نشانه بارداری) همین اتفاق است.

ترشحات که معمولا به علت تغییرات هورمونی در بدن خانم‌ها ایجاد می‌شود، گاهی در تمام دوره ماهانه مشاهده می‌شوند، و یکی از علائم بارداری قبل از پریود است.

برای حرکت بهتر اسپرم‌ها در رحم، ترشحات در روزهای تخمک‌گذاری ضخیم‌تر و حالت چسبندگی بیشتری پیدا می‌کنند.

معمولا در بارداری ترشح‌های زنانه بیشتر می‌شود.

برای بعضی از خانم‌ها علائم حاملگی قبل از پریود همراه با ترشحات (Leukorrhea) شیری رنگ با غلظت زیاد و بعضی دیگر ترشحات بارداری شفاف است، که تا پایان دوران بارداری می تواند عادی باشد.

اما اگر ترشحات همراه با بوی بد و خارش بود باید به پزشک خود مراجعه نمایید.

زیرا ممکن است دچار عفونت شده باشید.

این مشکل به گفته بعضی متخصصان احتمال از تغییر و افزایش هورمون های بدن در اوایل بارداری است.

همچنین به خاطر حالت تهوع و استفراغ ممکن است عمل هضم به خوبی انجام نشود، در نتیجه بدن برای هضم غذا مرتب بزاق ترشح می کند.

که موجب سوزش معده هم می شود.

خوشبختانه این مشکل نیز بی خطر است.

حساسیت و تورم سینه ها یکی از معمولی ترین علائم بارداری بوده که به دلیل افزایش سطح هورمون ها است.

درد و تورم سینه را ممکن است مانند حالتی قبل از قاعدگی احساس کنید.

بعد از سه ماهه اول، این ناراحتی به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

زیرا بدن شما تغییرات هورمونی تان را تنظیم می کند.

یکی دیگر از علائم اولیه بارداری قبل از موعود پریود تکرر ادرار و یبوست می باشد.

در روزهای ابتدای بارداری حجم خون خانم باردار به شدت افزایش پیدا می کند.

این امر باعث می شود یک مایع اضافی تولید و سپس به مثانه وارد شود.

همچنین با بزرگتر شدن رحم و رشد جنین جای مثانه تنگ تر می‌شود، در نتیجه گنجایش آن نیز کاهش می یابد

هورمون پروژسترون در اوایل بارداری به شدت افزایش پیدا می کند و باعث خستگی و کِسلی می شود.

گاهی ممکن است به صورت ناگهانی خسته شوید و یا احساس خواب آلودگی کنید.

خستگی هم که از علائم بارداری در ماه اول قبل از پریود و شروع بارداری می باشد دلایل مختلفی دارد،

از جمله اینکه جریان خون برای رشد جنین افزایش پیدا می کند، حتما به اندازه کافی استراحت کنید و از ویتامین‌های قبل بارداری با مشورت و دستور پزشک استفاده کنید.

با افزایش تولید پروژسترون در زمان بارداری دمای بدن را افزایش می دهد.

در صورت لانه گزینی تخمک بارور شده بدن زن به طور ناگهانی دچار کاهش دما خواهد شد.

بعد از تخمک‌ گذاری دمای بدن به طور طبیعی افرایش پیدا می‌کند،

این تغییر دما تا زمان پریود شدن ادامه دارد و بعد از آن دما به حالت عادی خود بازخواهد گشت، اما اگر جنین تشکیل شده‌باشد و باردار باشید، دمای بدن بالا خواهد ماند.

برای بعضی خانم‌ها حالت تهوع از اولین علایم بارداری قبل از موعد پریود شدن است،.

معمولا حالت تهوع که همراه با سرگیجه، احساس نیاز به استراحت و گاهی احساس ضعیف است.

زمان شروع این نشانه‌ی بارداری متفاوت است، ممکن است برای فردی دقیقا بعد از لقاح شروع شود و فرد دیگر بعد از گذشت چند هفته.

مدت زمان آن معمولا تا پایان ۳ ماه اول بارداری ادامه خواهد داشت.

هرچند بعضی زنان ادامه داشتن این حالت را تا ۹ ماه گزارش داده‌اند.

این نشانه که به بیماری صبح‌گاهی هم معروف است.

با بیشتر شدن هورمون HCG حالت تهوع بیشتر می‌شود.

شدت حالت تهوع در اولین بارداری بیشترین قدرت خود را دارد.

برای برخی زنان حالت تهوع از صبح تا شب ادامه دارد و بعضی‌ها هم فقط صبح‌ها;

اما برای برخی دیگر، در تمام دوران بارداری حتی یک بار هم اتفاق نمی‌افتد.

چند روز بعد از لقاح، جنین در رحم کاشته می شود.

در اینجا اولین علائم بارداری ظهور می کنند.

خانم احساس گرفتگی عضلات دارد و لکه بینی مشاهده می کند.

لکه بینی تا یک یا دو هفته بعد از کاشت تخمک بارور اتفاق نمی افتد.

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

لکه بینی خونریزی کاشت نیز نامیده می شود و گاهی با پریودی اشتباه گرفته می شود اما به اندازه پریودی خونریزی زیاد نیست.

– هنگام که لکه بینی اتفاق می افتد تغییر در سینه ها نیز حس می شود.

این تغییرات شامل حساس شدن، سوزش و ورم کردن می باشد.

– یکی از رایج ترین تغییرات فیزیکی در ابتدای بارداری خستگی است.

هنگامی که باردار می شوید، سطح پروژسترون افزایش می یابد.

پروژسترون باعث خستگی در ابتدای بارداری می شود

– میزان استروژن نیز در ابتدای بارداری افزایش می یابد.

استروژن باعث حالت تهوع و از دست دادن اشتها می شود.

– کاهش قند خون و فشار خون باعث سرگیجه و ضعف می شود.

برخی خانم ها پس از تجربه این حالت به پزشک مراجعه می کنند.

جدول زمانی برای نشانه های بارداری که ممکن است حس کنید

تغییراتی که اتفاق می افتد یک هفته بعد از بارداری خود را نشان میدهند.

از آن زمان تا آخر بارداری تغییرات فیزیکی کاملا مشهود هستند.

۱۲-۶ روز بعد از باردار شدن: کاشت تخمک بارور باعث گرفتگی عضلات می شود.

۱۴-۷ روز بعد از باردار شدن: سینه ها حساس و سنگین می شوند و احساس سوزش در آن ها وجود دارد.

۱۴-۷ روز بعد از باردار شدن: احساس خستگی به خاطر افزایش پروژسترون، کاهش قند خون و فشار خون

۱۴-۷ روز بعد از باردار شدن: افزایش استروژن و حالت تهوع

زمانی که خانم ها علائم بارداری را مشاهده می کنند متفاوت است.

معمولا علائم اولیه بارداری تا بعد از انجام آزمایش بارداری یا پریود نشدن مشهود نیستند.

درد و ورم پستان از علائم رایج بارداری و سندروم پیش از قاعدگی می باشد.

چگونه می توان تفاوت آن ها را تشخیص داد.

تفاوت علائم بارداری و قاعدگی

– اگر سندرم پیش از قاعدگی دارید، پستان در نیمه دوم دوره قاعدگی ورم می کند و درد دارد.

خانم هایی که در سن بچه دار شدن هستند از این مسئله بیشتر رنج می کشند.

درد در خانم های مختلف متفاوت است. این درد می تواند دقیقا پیش از شروع قاعدگی شدید باشد و پس از آن کاهش یابد.

در بیشتر موارد، درد بعد از خونریزی به طور کامل از بین می رود.

– در سندرم پیش از قاعدگی، بافت های پستان سفت و ناهموار به نظر می رسند و احساس پری و سنگینی در آن ها همراه با درد می باشد.

در بیشتر خانم ها پستان ها به شدت ورم می کند.

البته این تغییر به مدت دو روز ادامه می یابد و بعد از شروع قاعدگی از بین می رود.

– پستان های ورم کرده و درد در پستان یکی از علائم رایج در هنگام بارداری است.

پستان ها درد می کند و احساس سوزش دارد.

احساس می کنید نسبت به قبل پرتر و سنگین تر هستند.

تغییرات ایجاد شده در پستان تا دو هفته پس از بارداری ادامه می یابد.

در روزهای اول بارداری، پستان ها درد می کند و احساس سوزش در هفته اول بارداری و هفته دوم بارداری طبیعی است.

ورم و درد با افزایش پروژسترون بدن افزایش می یابد.

حالت تهوع یکی از علائم رایج بارداری است اما بیشتر خانم ها در سندروم پیش از قاعدگی نیز آن را تجربه می کنند.

بنابراین اگر احساس تهوع دارید احتمال دارد باردار باشید.

هنگامی که قاعدگی دیر می شود خانم حالت تهوع ندارد بنابراین حالت تهوع را نمی توان نشانه سندرم پیش از قاعدگی دانست.

حالت تهوع علامتی است که تمام خانم های باردار تجربه می کنند.

اگر قاعدگی شما تاخیر داشته است و احساس حالت تهوع دارید علامت بارداری است.

کارشناسان معتقدند که حالت تهوع در سه هفته اول بارداری اتفاق می افتد و لازم نیست همه خانم هر دو علامت حالت تهوع و استفراغ را تجربه کنند.

بیشتر خانم ها فقط از استفراغ رنج می برند و حالت تهوع ندارد.

مطالعات نشان می دهد حالت تهوع فقط صبح اتفاق نمی افتد و تمام ساعات روز احتمال آن وجود دارد.

خستگی از علائم سندروم پیش از قاعدگی و بارداری است.

اگر در طول یک روز معمولی که کار خاصی انجام نداده اید به شدت احساس خستگی می کنید و قاعدگی شما نزدیک است، احتمال سندروم پیش از قاعدگی زیاد است.

اگر قاعدگی شما به تعویق افتاده و احساس خستگی شدید دارید احتمالا باردار هستید.

خانم ها اغلب از خستگی در سه ماهه اول و سوم بارداری شکایت می کنند.

این مسئله به دلیل افزایش هورمون پروژسترون اتفاق می افتد که باعث کاهش فشار خون و قند خون می شود.

درباره خسنگی در بارداری بیشتر بدانید.

در طول بارداری معمولا خانم ها هوس غذاهای خاصی می کنند.

اگرچه این مسئله پیش از قاعدگی نیز اتفاق می افتد.

اگر به غذاهای شیرین، شکلات و قند علاقه مند شده اید و اشتیاق زیادی برای دسر دارید دچار سندرم پیش از قاعدگی هستید.

اگرچه غذای خاصی هوس می کنید اما می توانید تحمل کنید.

در طول بارداری هفته به هفته هوس غذاهای عجیب می کنید.

این غذاها چیزهایی است که اصلا دوست نداشته اید و این ویار زمانی از بین می رود که این غذا را بخورید. این علائم بارداری است.

در بیشتر خانم ها این علائم در مراحل اول بارداری دیده می شود اما در برخی علائم ادامه می یابد.

برخی خانم ها نیز در طول بارداری غذاهایی می خورند که حاوی مواد مغذی نیستند.

گرفتگی عضلات و لکه بینی علائم بارداری و سندروم پیش از قاعدگی است.

گرفتگی عضلات در طول سندروم طبیعی است و در افراد مختلف با توجه به ساختار بدن متفاوت است.

اگرچه برخی خانم ها در روزهای اول بارداری لکه می بینند و گرفتگی را تجربه می کنند.

گرفتگی عضلات از علائم رایج سندرم پیش از قاعدگی است که خانم ۲۴ تا ۴۸ ساعت پیش از قاعدگی تجربه می کند.

هنگامی که خونریزی شروع می شود، درد کاهش می یابد.

هنگامی که تخمک ها روی دیواره رحم کاشته می شود، در روزهای اول بارداری خونریزی سبکی ایجاد می شود یا گرفتگی عضلات ایجاد می شود.

خونریزی در اثر کاشت علائم اولیه بارداری است و بیشتر خانم ها درد شکم همراه با لکه مشاهده می کنند.

در بارداری، گرفتگی در پایین شکم و پشت احساس می شود و این گرفتگی چند ماه یا چند هفته طول می کشد.

اگر حالت روحی شما نامناسب است باردار هستید.

این مسئله فقط محدود به بارداری نمی شود بلکه بیشتر خانم ها این علائم را در هنگام قاعدگی تجربه می کنند.

تمام خانم ها پیش از قاعدگی حالت روحی نامناسبی را تجربه می کنند.

گاهی خوشحال و گاهی ناراحت هستید.

بیشتر خانم ها پیش از قاعدگی حساس تر می شوند و هورمون ها از کنترل خارج می شوند.

هنگامی که تغییرات احساسی بیش از دو روز طول می کشد یا قاعدگی منظم باشد احتمال بارداری بیشتر است.

تغییرات هورمونی در بدن باعث حساس شدن خانم می شود.

تغییرات احساسی در بارداری و پیش از قاعدگی مشابه است.

بنابراین اگر این تغییرات احساسی همراه با تاخیر قاعدگی باشد نشانه بارداری است.

تغییرات هورمونی بر ظاهر شما نیز تاثیر می گذارد.

لکه ایجاد شده بر روی صورت پیش از قاعدگی طبیعی است.

اگرچه بیشتر خانم ها این لکه ها را در طول بارداری مشاهده می کنند.

تشخیص تفاوت بین بارداری و سندروم پیش از قاعدگی دشوار است.

مطالعات نشان میدهد حدود ۷۸% خانم ها در طول سندرم پیش از قاعدگی لکه هایی بر روی صورت مشاهده میکنند.

این پدیده لکه پیش از قاعدگی می باشد و پزشک قرص های هورمونی مانند قرص های کنترل بارداری یا قرص های کاهنده ظهور لکه پیش از قاعدگی را به شما پیشنهاد میکند.

هرچند این لکه ها همانطور که ظاهر شده اند از بین می روند.

در طول بارداری تغییرات زیادی در بدن خانم اتفاق می افتد.

افزایش تولید آندروژن، هورمون هایی که در بدن که باعث افزایش غدد چربی در پوست می شود، اتفاق می افتد.

این هورمون ها باعث افزایش تولید غدد چربی که باعث تشکیل لکه و جوش در صورت می شود، است.

اگر جوش های صورت بعد از یک هفته یا ده روز از بین نروند احتمال بارداری وجود دارد.

بارداری باعث افزایش و نفخ می شود.

اما این علائم برای سندروم پیش از قاعدگی نیز وجود دارد.

بدن پیش از قاعدگی تمایل به جذب آب دارد.

نفخ نشانه رایجی است که خانم هایی که به سن بچه آوردن رسیده اند پیش از قاعدگی تجربه می کنند.

سوتین تنگ به نظر می رسد و شکم جلو می آید و شلوار از قبل تنگ تر می شود.

بیشتر خانم ها پیش از قاعدگی چند پوند افزایش وزن نیز دارند.

هنگامی که خونریزی شروع می شود این علائم از بین می رود.

اگر در اطراف شکم افزایش وزن قابل توجهی مشاهده کردید، بیشتر از روزهای پیش از قاعدگی، احتمالا باردار هستید.

نفخ یکی از علائم اولیه بارداری است و وزن جدید شما را آزار می دهد.

اگر باردار باشید این حالت ها بعد از چند روز از بین نمی رود.

در طول بارداری هورمون پروژسترون باعث نفخ می شود.

فال حافظ آنلاین : فال حافظ روزانه نایریکا (انواع فال و طالع بینی)

: نایریکا / طالع بینی روزانه (انواع فال و طالع بینی)

محمدعلی نجفی و قتل میترا استاد / آخرین اخبار : حکم قصاص و رضایت

سحر تبر کیست: زندگینامه، دستگیری، عکس قبل عمل، اتهام و حکم سحر تبر

بوی نامطبوع تهران : علت و منشا بوی نامطبوع در سطح شهر تهران

وام مسکن ۹۸ و ۹۹ / افزایش و شرایط / وام مسکن یکم / وام ۲۴۰ میلیونی

استقلال: آخرین اخبار باشگاه استقلال / فرهاد مجیدی سرمربی جدید استقلال

آموزش و پرورش و آموزش عالی : اخبار و اطلاعیه ها / تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

آزمون استخدامی ۹۹ و ۹۸: اخبار مربوط به ثبت نام انواع آزمون استخدامی

شیرین پلو: انواع شیرین پلو مجلسی، شیرازی، با هویج / فرق شیرین پلو با مرصع پلو

پوکی استخوان: پیشگیری، تشخیص، درمان گیاهی با طب سنتی و قرآنی، کشک و ورزش

محمدرضا گلزار : بیوگرافی / ازدواج و همسر محمدرضا گلزار / عکس ها

پسته: خواص و مضرات / خواص پسته تازه و بوداده برای کودکان و در بارداری

پروستات: کار و اندازه طبیعی پروستات / علت، علائم، تشخیص، درمان بیماری پروستات

عسل / خواص عسل برای پوست و مو / خواص عسل و دارچین / خواص عسل و آبلیمو

حمله قلبی: علائم، جلوگیری و مدت زمان حمله قلبی / سکته قلبی

سوپ شلغم: طرز تهیه ۹ نوع سوپ شلغم خوشمزه رژیمی برای سرماخوردگی و کودک

تقویت چشم در طب سنتی، با عسل / تقویت چشم کودکان / دمنوش، قرص، قطره

سرفه: انواع، علت، درمان در طب سنتی / درمان سرفه خلط دار، خشک، آلرژیک و شبانه

ژیلا امیرشاهی / بیوگرافی ژیلا امیرشاهی + جدیدترین عکس های او خارج از صدا و سیما

آرتریت: علت و درمان گیاهی آرتریت روماتوئید در طب سنتی / آرتریت عفونی پا و کودکان

خشکی پوست صورت، دست و کل بدن / خشکی پوست و کمبود ویتامین + بهترین کرم و پماد

فال PMC : فال پی ام سی روزانه نایریکا

چشم زخم: علامت، درمان و دعای سریع الاجابه قوی و باطل کردن چشم زخم

سیاهی دور چشم: درمان با گیاهان دارویی، کرم، ماسک، زردچوبه و لیزر

دمنوش گل ختمی: خواص و مضرات /  گل ختمی و آویشن / دمنوش گل ختمی در بارداری

آسم : آسم عصبی / علائم آسم در بزرگسالان، درمان قطعی و داروهای آسم / اسپری

تخم مرغ + خواص و مضرات زرده و سفیده / زرده تخم مرغ برای پوست، برای کودکان

انتخابات شورایاری‌ ها سال ۹۹ و ۹۸ / آخرین اخبار / اعلام نتایج اولیه / سهم زنان

حلقه نامزدی / انتخاب حلقه نامزدی با توجه به ماه تولد / جدیدترین مدل حلقه نامزدی و عروسی

اقدام شما برای بارداری ممکن است کمی طولانی‌تر از آنچه فکر می‌کردید شده باشد و هنوز به نتیجه نرسیده باشید. یکی از راه‌های افزایش شانس بارداری و بچه…

واریکوسل از مشکلات شایعی است که احتمالاً در جریان درمان‌های ناباروری با آن مواجه می‌شوید. واریکوسل وجود سیاهرگ‌های واریسی در بیضه است که معمولاً…

پره‌اکلامپسی یا مسمومیت حاملگی؛ ،Preeclampsia عارضه‌ای جدی است که اگر به موقع درمان نشود، می‌تواند خطرهای جدی برای مادر و جنین به دنبال داشته باشد….

جنین در طول بارداری درون کیسۀ آب قرار گرفته است. پاره شدن این کیسه در هفته‌های متفاوت بارداری دلایل مختلفی دارد که بهتر است با آنها آشنا باشید تا…

اگر نوزاد یا کودک شما به هر دلیل قرار است با شیر خشک تغذیه شود، برای آگاهی از چگونگی و میزان شیر خشک مورد نیاز نوزاد، لازم است از برخی نکات ضروری…علائم بارداری در زمان پریودی

پدر و مادرها معمولاً نمی‌دانند باید انتظار چه چیزی را در پوشک کودکشان داشته باشند. مدفوع نوزاد رنگ‌ها و غلظت‌های متفاوتی دارد که حتی پدر و مادرهای…

خواب بچه‌ها و آماده کردن شرایط برای خواب کافی کودکان یکی از اولویت‌های مهم والدین است و هر کودکی نیز با دیگری متفاوت است؛ برخی از آنها به خواب…

جنجال‌های دوران کودکی در واقع فرصت‌های مهمی است تا مدیریت احساسات قوی و آرام کردن خود را از سنی پایین، یعنی وقتی هوش هیجانی کودک به صورت جهشی…

برخی از والدین وقتی فرزندشان سرما می‌خورد، فوراً به کودکشان دارو می‌دهند اما پزشکان طب اطفال هشدار می‌دهند که داروهای بدون نسخهٔ مختلف برای درمان …

شوک الکتریکی یا همان برق‌گرفتگی یکی از حوادث ناخوشایندی است که می‌تواند در صورت بی‌احتیاطی و ایمن نبودن محیط زندگی کودکان پیش بیاید. در این مطلب می…

کودکان بسیار با یکدیگر متفاوتند. به عنوان مثال، برخی از آنها راه رفتن را از ۹ ماهگی شروع می‌کنند و برخی تا ۱۷ ماهگی‌شان هنوز راه نمی‌روند. به همین…

از زمان اولین اقدام برای بارداری و انجام معاینات قبل از بارداری تا باردار شدنتان، احتمالاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما اطلاع از موفقیت‌آمیز بودن چنین اقدام و تلاشی برای بارداری است. اما بدانید که این دغدغهٔ شیرین فقط یک شروع دوست‌داشتنی برای ۹ ماه پیش روی شماست که طی آن باید برای داشتن بدنی سرحال و به دور از اضطراب و تولد کودکی سالم تلاش کنید. در این مطلب با علائمی آشنا خواهید شد که می‌توانید با دانستن آنها به سرعت متوجه بارداری خود شوید و سپس اطلاعات مفیدی در مورد تمام مراحل خودمراقبتی و مراقبت‌های پزشکی لازم در طول بارداری و عوارض شایع بارداری به دست خواهید آورد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از تقویم بارداری موجود در اپلیکیشن بارداری و وارد کردن اولین روز پریود از آخرین عادت ماهانهٔ خودتان، روز و تاریخ زایمانتان را به دست آورید و تمام هفته‌های بارداری و مراحل رشد کودکتان را با تصویر ببینید.

اولین نشانه‌های بارداری ممکن است چند هفتۀ اول پس از بارور شدن تخمک مشاهده شود. برخی از علائمی که می‌تواند نشان‌دهندۀ بارداری باشد در زیر آمده است:

تأخیر در پریود: عقب افتادن عادت ماهانه اولین علت باردار بودن خانم‌هایی است که برای بارداری اقدام کرده‌اند. بهتر است یک هفته پس از تأخیر پریودتان یک بیبی‌چک تهیه کنید یا خیلی بهتر است اگر برای انجام آزمایش خون به پزشکتان مراجعه کنید.

حساست بافت سینه و ورم پستان: یکی از اصلی‌ترین علائم حاملگی حساس شدن و تورم پستان‌هاست. این تغییرات می‌تواند شامل بزرگ شدن پستان‌ها، نمایان شدن رگ‌ها و تغییر رنگ، ترشحات پستان‌ و برجستگی‌های تیرۀ اطراف نوک پستان‌ باشد.

تهوع بارداری: تهوع همراه با استفراغ یا بدون استفراغ نیز یکی از دلایل و علائم باردار بودن شماست که البته در تمام مادران باردار به یک اندازه و شدید نیست.

لکه‌بینی یا خونریزی: خونریزی خفیف یا لکه‌بینی در مورد همهٔ خانم‌های باردار رخ نمی‌دهد. برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد این اتفاق داشته باشید، می‌توانید مطلب ما در مورد لانه‌گزینی جنین را مطالعه کنید.

تکرر ادرار: افزایش و تکرر ادرار یکی از دلایل مشخص و شناخته‌شده در بارداری است که اغلب از حدود هفتۀ ششم بارداری آغاز می‌شود.

خستگی: داشتن حس خستگی شدید نیز یکی از علل بارداری است که در دوران بارداری، به ویژه در سه ماهۀ اول بسیار شایع و ممکن است در اواخر بارداری نیز دوباره به وجود می‌آید.

ویار: بیزاری نسبت به غذاها یا هوس غذایی یا حسایت به بوها و حساس شدن حس بویایی را ویار می‌نامند.

گرفتگی عضلات: گرفتگی ماهیچه‌ها مثل شکم‌درد یا گرفتگی ماهیچه‌های پا هم یکی از علائم یا عوارض شایع دوران بارداری است.

تغییرات خلقی: نوسانات خلق‌وخو یکی از نشانه‌های حاملگی است که می‌توان طیف خفیف تا شدیدی داشته باشد. این تغییر شدید احساسات در بارداری کاملاً طبیعی است، بنابراین تلاش کنید تا در شرایط سخت و احساسی، ثبات شخصیت خود را با راهکارهای موجود برای کنترل احساس خود حفظ کنید.

علاوه بر اینها، دمای پایۀ بدن شما؛ یعنی درجه حرارت بدن بلافاصله هنگامی که هنگام صبح از خواب بیدار می‌شوید، نیز ممکن است بتواند سرنخ‌های اولیۀ بارداری را نشان دهد. دمای پایۀ بدن بلافاصله پس از تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد و تا عادت ماهانۀ بعدی در همان سطح باقی می‌ماند. اگر شما نمودار دمای پایۀ بدن خود را به منظور تعیین زمان تخمک‌گذاری رسم کنید، افزایش ادامه‌دار آن بیش از دو هفته، ممکن است به این معنی باشد که شما باردار هستید.

علائم اولیۀ بارداری منحصر به بارداری نیست. برخی از آنها می‌تواند نشان‌دهندۀ بیماری در شما باشد یا این که دورۀ عادت ماهانۀ شما در حال شروع است. همچنین ممکن است بدون تجربه کردن هیچ‌کدام از این علائم و نشانه‌ها هم باردار باشید. با این حال اگر یک دوره از عادت ماهانۀ شما اتفاق نیفتاده یا متوجه وجود هر یک از این سرنخ‌ها شده‌اید، بهتر است یک هفته بعد از زمان مورد انتظار برای شروع عادت ماهانه، یک BabyCheck؛ بیبی‌چک، یا همان تست خانگی بارداری انجام دهید.

اگر چرخه و روز پریود خودتان را ثبت نمی‌کنید، بهتر است سه هفته بعد از آخرین اقدام برای بارداری، نسبت به انجام تست خانگی بارداری اقدام کنید. اگر پاسخ تست بارداری خانگی شما مثبت باشد، یک قرار ملاقات با پزشک خود هماهنگ کنید تا پزشک با انجام آزمایش‌های لازم هرچه زودتر بارداری شما را تأیید و مراقبت‌های دوران بارداری را آغاز کند.

برای دیدن بهترین زمان تشخیص حاملگی، این ویدیو را ببینید.

بعد از اینکه مطمئن شدید باردار هستید لازم است برای ۹ ماه آینده تحت نظر یک پزشک و متخصص زنان یا مامای متبحر باشید تا هیچ‌کدام از سونوگرافی‌های بارداری، آزمایشات ضروری دورهٔ بارداری و موارد مهمی مثل سونوگرافی ان‌تی و اسکن آنومالی را فراموش نکنید.

غیر از مواردی مثل مراقبت‌های دوران بارداری و شرکت در کلاس‌های آمادگی برای زایمان که در هفته‌های آخر بارداری شروع می‌شود، نیاز دارید که یک سری موارد را خودتان رعایت کنید و شاید لازم باشد شیوهٔ زندگی خود را طی این چند ماه تغییر دهید. به عنوان مثال اگر سیگار می‌کشید، آن را ترک کنید، با افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند رفت‌وآمد نداشته باشید، الکل ننوشید، به قدر کافی و مقوی غذا بخورید و مایعات سالم مثل آب و شیر بنوشید.

جدا از تغذیه و غذا مناسب و پرهیز از تغذیهٔ نامناسب، در طول بارداری بهتر است شروع به ورزش کردن پس از تأیید پزشکتان کنید. بیشتر مادران باردار از زایمان طبیعی می‌ترسند و معتقدند که زایمان یک اتفاق ترسناک است، هرچند نظر مادر کاملاً در انتخاب روش زایمانش مهم‌ترین نقش را دارد اما اگر شما ورزش کنید و تمریناتی مثل تمرین کگل، حرکت اسکات، پیاده‌روی، یوگا یا هر تمرین و ورزشی را که دوست دارید انجام بدهید، هم بدنتان را سالم نگه می‌دارید و هم از افسردگی بارداری یا افسردگی پس از زایمان تا جای ممکن دور خواهید ماند.

غیر از مواردی که به عنوان علائم بارداری از آنها نام برده شد، مشکلات یا عارضه‌هایی نیز به دنبال بارداری وجود دارد که از آن به عنوان عوارض شایع دوران بارداری یاد می‌شود. این عوارض از خفیف تا شدید هستند و همهٔ آنها با هم در یک خانم‌ باردار دیده نمی‌شوند. تمام این عوارض که می‌توانید با نصب اپ مادرشو آنها را برای خودتان به صورت شخصی‌سازی‌شده انتخاب کنید و با راهکارهای رفع آنها آشنا شوید شامل موارد زیر است که با کلیک روی هر کدام از آنها می‌توانید اطلاعات کامل و دقیقی از ابتدا تا پایان هر عارضه در بارداری به دست آورید:

غیر از این موارد که از عوارض شایع دوران بارداری است، گاهی طی دوران بارداری عوارضی به وجود می‌آید که بارداری را در دستهٔ بارداری‌های پرخطر قرار می‌دهد. برخی از این موارد مثل فشار خون بالا، دیابت بارداری، بارداری دو یا چندقلو و مواردی از این دست است که اهمیت مراقبت از شما و کودک را دوچندان خواهد کرد.

هدف از ذکر کردن تمام این موارد نیز به‌هیچ‌وجه برای ترساندن مادران باردار یا خانم‌هایی که قصد بارداری دارند نیست، بلکه هدف، آگاه کردن بانوان از سلامت بدنشان و اطلاع‌رسانی دقیق و درست به دور از اضطراب بیش از حد است؛ هرچند هر رشد و پیشرفتی در زندگی ما با اضطراب و استرس همراه خواهد بود، پس اگر شما هم باردارید یا قصد بارداری دارید بهتر است به جای ترسیدن و رشد شدن از موارد درست و علمی، آن هم در مورد اتفاق زیبایی مثل بارداری، هر روز به دنبال شناخت و کشف بدن خود در جهت داشتن آمادگی کامل برای این منظور باشید.

بهترین روش برای اطلاع پیدا کردن از حاملگی انجام آزمایش بارداری است. انجام تست‌های بارداری خانگی نیز می‌تواند گزینۀ مناسبی باشد، اما برای اطمینان…

بسیاری از زنانی که برای اولین بار باردار می‌شوند، دربارۀ انتخاب روش زایمان خود سؤال‌های زیادی دارند. هرچند امروزه زایمان به روش سزارین بدون هیچ…

در هفتۀ ششم بارداری متوجه تغییراتی در بدنتان خواهید شد. اگرچه دیگران هنوز نمی‌توانند این اتفاق را تشخیص دهند، اما رحم شما در حال رشد است. در این…

تیم و هیئت علمی مادرشو تلاش می‌کند تا تمام مطالب کیفیت بالایی داشته باشد. اما حفظ این کیفیت بدون داشتن نظرات اصلاحی شما کاربر عزیز امکان‌پذیر نیست. بنابراین اگر ایرادی در مطلب بالا می‌بینید یا فکرمی‌کنید این مقاله مناسب نیست، نظرتان را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید.

عفونت ادراری، یکی از عوارض دوران بارداری است که می‌تواند برای زنان باردار مشکلاتی را به وجود آورد…

ترشح هورمون‌ها به دلیل رشد جفت در سه ماهۀ اول بارداری باعث شروع تهوع و استفراغ بارداری می‌شود که…

افزایش ترشحات واژن، یکی از مواردی است که همۀ مادران در طول دوران بارداری خود با آن روبه‌رو خواهند…

مطالب این سایت جایگزین تشخیص، تجویز و درمان نیست. برای اطلاعات بیشتر به شرایط استفاده مراجعه فرمایید.

علائم بارداری در زمان پریودی

© بازنشر و استفاده از مطالب مادرشو تنها برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع (و لینک مستقیم به مطلب در صورت استفاده آنلاین) بلامانع است. کليۀ حقوق اين سايت متعلق به شرکت دانش‌بنیان راهکارهای سلامتی پدیدار است.

علائم بارداری در زمان پریودی

علائم بارداری در زمان پریودی

0

0 ساینا فواید،علائم،خواص دسامبر 31, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *