علائم جنين پسر در حاملگي

خواص دارویی و گیاهی :

 

 

 

در این مقاله به تعدادی از علائم بارداری پسر اشاره می شود. همچنین دلایل رد برخی از این علائم نیز آورده می شود. با تمام این صحبت ها اثبات یا عدم اثبات صحت صدق این علائم مبنی بر بارداری به جنین پسر، به طور کامل تایید نشده است.

به عنوان یک مادر باردار، حتما برایتان جالب است که بدانید کوچولویی که همراه شماست، یک دختر زیبا و یا یک پسر بانمک است. به نظر می رسد نشانه هایی که برای باردار بودن به پسر یا دختر بیان شده است، اغلب تصورات عامیانه و بدون منطق باشد. اما برخی از آن ها می تواند صحت داشته باشد. چنان که در مورد برخی دیگر نیز می تواند این موضوع رد شود.

ممکن است شنیده باشید که شدت بیماری صبحگاهی یک نشانه در مورد جنسیت کودک شماست. در صورتی که فرزند شما دختر باشد، سطح هورمون های بدن بالاتر است شما شدت بیشتری در مورد بیماری صبحگاهی حس خواهید کرد. اما در صورتی که نوزاد پسر باشد، حال شما در صبح نسبتا ملایم تر است.

در مورد این نشانه از سویی دیگر بیان شده است که بیماری صبحگاهی می تواند از زنی به زنی دیگر و از حاملگی تا حاملگی دیگر متفاوت باشد.

مطالعه ای منتشر شده نشان داده است که زنان دارای بیماری صبحگاهی شدید در دوران بارداری، احتمال بیشتری برای دختردار شدن دارند. اما غیر از این شواهد علمی دیگری مبنی بر این موضوع وجود ندارد.

بعضی افراد معتقدند که یک دختر بچه، زیبایی مادر را از او می دزدد. از سوی دیگر، مبتلا شدن به آکنه در صورتی که پسر باشد کمتر خواهد بود.

مورد مشابهی در مورد رشد مو ها هم وجود دارد. در صورتی که نوزاد پسر باشد، شما موهای بلندتر و درخشان تری خواهید داشت و در صورتی که دختر باشد، موهای شما نرم تر و کدرتر خواهد بود.

این مورد حقیقتا اثبات شده ای نیست. در زمان بارداری هورمون ها کمی غیرعادی می شوند و بر تمام ویژگی های زن تاثیر می گذارند. شستشوی صورت به طور مرتب می تواند شکستگی های حاصل روی پوست را بهبود بخشد، پس برای اینکه دریابید علائم بارداری پسر را دارید، به وضعیت پوست خود توجه نکنید.

با وجود نوزاد پسر، شما به مواد غذایی شور و ترش مثل چیپس و ترشی بیشتر علاقه دارید. با وجود نوزاد دختر، این بیشتر در مورد شکلات ها و شیرینی ها صدق می کند. البته راجع به این موضوع هم مطالعات دقیقی صورت نگرفته است. این ویار می تواند بیشتر به تغییرات نیازهای تغذیه ای شما مربوط شود.

یکی از نشانه های معروف در مورد پسردار بودن ضربان قلب است. اگر ضربان در هر دقیقه کمتر از باشد، کودک احتمالا یک پسر است و اگر بالاتر از باشد یک دختر است. متاسفانه در این مورد هم مطالعه دقیقی صورت نگرفته است که نشان دهد ضربان قلب به خاطر جنسیت نوزاد متفاوت باشد.

این نشانه می گوید اگر شما احساس حمل سبکی داشته باشید نوزاد پسر است و اگر سنگین باشد دختر است. در مورد این نشانه هم لازم است بدانید در واقع، چگونگی انجام حاملگی در طول بارداری بیشتر مربوط به شکل رحم، نوع منحصر به فرد بدن و ماهیچه های شکمی است.

سایر نشانه هایی که معمولا برای علائم بارداری پسر گفته می شود به شرح زیر است:


علل افت فشار خون در بارداری


علت حاملگی خارج رحم چیست؟


همه چیز در مورد هفته 30 بارداری


با انواع واژن بیشتر آشنا شوید!

جنین پسر و دختر می توانند علائم متفاوتی دردوران بارداری برای زن ایجاد کنند. برخی از علائم قابل توجه جنین پسر  در اوایل بارداری تا سه ماهه اول عبارتند از:

بیماری صبحگاهی : علائم اولیه بارداری مانند بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع  در سه ماهه اول، بیشتر در بارداری جنین پسر مشاهده می شود

ضربان قلب: در صورتی که ضربان قلب کودک شما کمتر از 140 ضربان در دقیقه است، به احتمال زیاد، نوزاد شما پسر است.

بروز آکنه و لک: ایجاد لک بر روی پوست نشان می دهد شما دارای جنین پسرهستید.

ویارغذا: هنگامی که شما جنین  پسر را باردار هستید، به احتمال زیاد تمایل زیادی به طعم های ترش دارید.

موقعیت شکم: موقعیت زایمان یکی از نشانه های رایج است که می تواند جنسیت را تعیین کند و زمانی که شما جنین پسر حمل می کنید، شکم شما معمولا به سمت پایین می رود.

تغییرات شخصیتی: جنسیت فرزند شما عمدتا بر تغییرات رفتاری تاثیر می گذارد. زنانی که هنگام بارداری حالت  تهاجمی و پرخاشگر دارند، احتمالا جنین آن ها پسر است و دلیل آن هم افزایش سطح تستوسترون است.

رنگ ادرار:  رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر میکند. اگر رنگ ادرار تیره باشد، نوزاد شما پسر است. اندازه سینه: در طول بارداری، سینه های زن باردار برای دوران شیردهی بزرگ تر می شود.زمانی که سینه سمت راست بزرگ تر ازسینه سمت چپ باشد، احتمالا نوزاد شما پسر است.

پاهای سرد: زمانی که زن باردار در قسمت پایین پاها احساس سرما داشته باشد، به احتمال زیاد نوزاد پسر است.

رشد مو: یکی دیگر از نشانه های رایج  جنین پسر، میزان رشد مو است. اگر نوزاد، پسر باشد، رشد موها معمولا سریع تراست.

موقعیت خواب: در طول بارداری، شما اغلب خیلی زود احساس خستگی می کنید. در چنین وضعیتی، زمانی که بیشتر به پهلوی چپ بخوابید، به احتمال زیاد، جنین شما پسر است.

دست های خشک: خشک شدن و پوسته پوسته شدن دست ها یکی دیگر از نشانه های قابل توجه از جنین پسر است.

افزایش وزن: همراه با گرد شدن شکم ، ماهیت افزایش وزن هم به طور قابل توجهی نشان دهنده جنسیت است. زمانی که فرزند شما پسر باشد، وزن بیشتر شما در قسمت جلوی شکم است.

شما می توانید به طور معمول از طریق سونوگرافی جنسیت کودک خود را پیدا کنید. این کار بین هفته های تا بارداری انجام خواهد شد.

در این فرآیند، متخصص رادیولوژی به تصویر کودک شما بر روی مانیتور نگاه می کند و اندام های تناسلی را برای نشانگرهای مختلف بررسی می کند و نشان می دهد که نوزاد پسر است یا دختر.

در حالی که کیفیت دستگاه، دقت در مورد زمان بارداری و تجربه اپراتور در تشخیص جنسیت تعیین کننده است اما نکات دیگری هم هست که باید توجه شود.

در زمان های انتهایی سه ماهه اول و در اوایل سه ماهه دوم، نشانه مهم برای علائم بارداری پسر این است که برآمدگی تناسلی به سمت بالا می رود. گاهی اوقات شما همچنین می توانید جهت جریان ادرار را در جنین های مردانه به سمت بالا توجه کنید.

علاوه بر این برخی از تصاویر سونوگرافی برای پسران بیضه های افتاده، کیست بیضه و حتی یک آلت تناسلی راست شده را نیز نشان می دهد و این یکی از علائم بارداری پسر است.

برای پسر دار شدن چه موقع باید رابطه جنسی داشت؟ بر روی لینک زیر کلیک کنید:

روش های پسردار شدن

 

منبع:

Healthline

 

 

 

 

چگونه بفهمیم جنین دختر است یا پسر


حتما برایتان مهم است که در اولین هفته های بارداری متوجه شوید جنینتان دختر است یا پسر ما اینجا مقالات مختلفی را که در این باره بود برایتان جمع اوری نموده ایم :

اوایل بارداری اول صبح حالت تهوع نداشته اید.ضربان قلب نوزاد کمتر از در دقیقه است.در قسمت شکم چاق می شوید.شکمتان مثل یک توپ بسکتبال می شود.نوک سینه هایتان به طور قابل ملاحظه ای تیره تر می شود.به غذاهای ترش و شور علاقه مند می شوید.به پروتئین—گوشت و پنیر—علاقه مند می شویدپاهایتان سردتر از دوران قبل از حاملگی خواهد شد.موی روی پاهایتان سریعتر رشد می کند.دستهایتان خیلی خشک می شود.پدر بچه هم همراه با شما شروع به چاق شدن می کند.حاملگی برایتان بسیار خوشایند است.رنگ ادرارتان زرد روشن خواهد شد..حلقه ازدواجتان را با نخ روی شکمتان آویزان نگاه دارید، دایره دایره یچرخد.سردرد خواهید داشت.سنتان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد زوج به دست می آید.

اوایل بارداری اول صبح حالت تهوع خواهید داشت.ضربان قلب نوزاد حداقل در دقیقه است. در قسمت های ران و باسن چاق می شوید.سینه ی سمت چپتان بزرگتر از سمت راستی می شود. موهایتان هایلایت ق می گیرد.شکمتان شکل هندوانه می شود.به غذاهای شیرین علاقه مند می شوید.به میوه جات علاقه مند می شوید.به آب پرتقال علاقه مند می شوید.
در دوران حاملگی نسبت به واقع عادی حال خوبی ندارید.در دوران حاملگی بداخلاق و ترشرو می شوید.صورتتان بیش از همیشه جوش می زند.ته مانده ی نان را نمی خورید. سینه هایتان طراوت خاصی می گیرد.رنگ ادرارتان زرد تیره می شود.اگر حلقه ی ازدواجتان را با نخ روی شکمتان آویزان نگاه دارید، به اطراف خواهد چرخید.سنتان را موقع حاملگی با عدد ماهی که در آن حامله شدید را جمع کنید، عدد فرد به دست می آید
تشخیص جنسیت بر اساس چگونگی باسن این بار جهت تشخیص جنسیت باید به به چگونگی افزایش حجم باسن توجه کرد آیا مادر آبستن حس میکند که در ناحیه باسن اضافه وزن یافته است؟اگر جواب مثبت باشد کودک حتما دختر خواهد بود و اگر اضافه وزنی در این ناحیه حس نشود جنین پسر میشود.

-رویارویی با واقعیت اینبار به وضع صورت توجه کنید آیا مادر در این دوران چاقتر و تپل تر شده است؟اگر جواب مثبت باشد بر طبق باور ایتالیاییها مادر دختر در شکم دارد ولی اگر چهره زن باردار ظریف بوده و با وضعیت قبل از بارداری تغییر نکرده علامت پسر بودن جنین است.

-نفس را در سینه حبس کنید! آیا بعد از آبستن شدن دریافته اید که نفس کشیدن برایتان دشوار شده است ؟اگر مادر باردار مواجه با تنگی نفس شده باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشید بدون تردید کودکتان دختر است.

 

به تازگی آزمایش خون پیشرفته‌ای ارایه شده است که می‌تواند جنسیت جنین را در سن پنج هفتگی به مادر باردار بگوید.


گروهی از محققان کره جنوبی دریافتند، نسبت‌های مختلف از دو آنزیم که می‌توان آنها را از خون مادر باردار گرفت نشان‌دهنده جنسیت جنین در سن پنج تا شش هفتگی است


اگر شکم زن بارداری به سمت پایین متمایل باشد، نوزاد او پسر و در صورتی که رو به بالا باشد، نوزاد دختر خواهد بود. اگر شکم شبیه به یک توپ بسکتبال به سمت جلو متمایل باشد نیز احتمالا نوزاد پسر متولد خواهد شد.

عده ای از پزشکان اعتقاد دارند که می توان از روی تیتر  BHCG   در زمان تأخیر قاعدگی تا اندازه ای به جنسیت جنین پی برد که البته هنوز این مسئله در حال تحقیقات است  و نمی توان ارقام مشخصی را برای تعیین جنسیت بر اساس تیتر آنتی بادی اعلام کرد .

وجود عدد های پایین  BHCG در روز های اول تأخیر قاعدگی می تواند احتمالأ نموداری از بارداری پسرمی باشد و وجود عددهای بالای  BHCG   در روز های اول بعد از تأخیر قاعدگی می تواند نموداری از بارداری احتمالی دختر باشد.

در حاملگی ها ی دو قلو  و مواردی که جنین در حال سقط است و یا فیزیولوژی مختلف زنان بر اساس سیکل ها ی هورمونی

مختلف ، نمی توان به این اعداد و ارقام اعتماد کرد.
به نقل از سایت پزشکان بدون مرز، مصرف غذاهایی که منابع غنی از دو ماده معدنی کلسیم و منگنز هستند مثل سبزیجات سبز رنگ پیش از باردار شدن، احتمال به دنیا آوردن فرزند دختر را افزایش می دهد.

علائم جنین پسر


1-    اگر رنگ چهره و رخساره زوجه  پس از ازدواج شاداب تر شده ، میل جنسی به آمیزش کاهش یابد و اعراضش از زوج خود بیشتر شود از علایم جنین پسر است.

2-    از دیگر علائم جنین پسر در دوران بارداری اینست که نخست پستان راست حجیم ‏تر از پستان چپ گردد ،سپس سر پستان ها سرخ شده و سرخی سر پستان راست بیشتر از پستان چپ می شود.

3-    مادر به سیب و شیرینی تمایل زیادی پیدا می کند ،پرفعالیت می ‏شود و زیاد کار می ‏کند به علاوه خیلی شاد و سرحال می شود.

4-    دهانه واژن تنگ تر شده ،شکم بیشتر برآید ،احساس سنگینی بیشتر در طرف راست ، تکان خوردن جنین پسر پس از سه ماهگی اتفاق می افتد ،در اکثر حالات حرکت جنین پسر بیشتر در جانب راست می افتد ،  چشم‏ های او به سمت پائین قرار گرفته و نگاه‏ هایش به پشت دست‏ ها دوخته شده است و مادر ویار مواد لطیف می کند.

5-    از دیگر علائم پسربودن جنین در بارداری اینست که شیر مادر غلیظ می شود و اگر قطره ‏ای از آنرا بر آیینه چکانده و رو به آفتاب بگیرید همچون قطره جیوه یا دانه مروارید حرکت می کند و ادرار رنگین بود.

  

چگونه بفهمیم جنین پسر است یا دختر ؟

6-    در هفته‏ های آخر حاملگی ،اندکی از شیر مادر را بر کف دست یا ظرفی بریزید و سپس شپشی را به داخل آن بیاندازید ، اگر شپش موفق نشد خود را از داخل شیر بیرون بکشد جنین پسر می باشد.

7-     اگر نبض دست راست مادر پر و متواتر بود، هرگاه بخواهد برخیزد اعتماد به دست راست کند و با کمک آن بلند شود، پوست کف دست وی نرم و لطیف بود.

8-    برای تشخیص جنسیت جنین ممکن است بتوانید از تعداد ضربان قلب وی به جنسیت آن پی ببرید. اصولا ضربان قلب جنین پسر کمتر از 140 مرتبه در دقیقه می باشد.

– مادر هنگام حرکت نخست پای راست را حرکت دهد و حرکات چشم راست او زودتر باشد از دیگر علایم پسر بودن جنین است.

10-علایم دختر یا پسر بودن جنین بستگی به این دارد که اگر مقداری نمک روی سر زن حامله بریزید و بعد موهای او را شانه کنید ؛ چنانچه نمک ها بیرون بریزند مادر صاحب فرزند پسر خواهد شد و در غیر اینصورت مادر صاحب فرزند دختر خواهد شد.

11-  می توانید قبل از خواب مخلوط پودر زرآوند و عسل را در دستمال استریل سبزی ریخته و حمول (شیاف در فرج) کنید وتا میانه روز بعد هیچ غذائی نخورید، پس اگر آب دهان شیرین شود، نشان پسر بودن جنین است و اگر طعمی پدید نیاید نشان آن بود که زن آبستن نمی باشد.

12- هنگام ولادت پسر درد زایمان از کمر برخیزد و سپس در شکم آید و مدت خون نفاس پسر از بیست و پنج الی سی روز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.