علايم ايدز روزهاي اول

خواص دارویی و گیاهی :

بیماریها و راه درمان

30,762 بازدید

ایدز (HIV )و تخریب سیستم ایمنی بدن

 

سندرم نقص ایمنی اکتسابی (acquired immune deficiency syndrome) یا همان بیماری ایدز (AIDS) باعث آسیب شدید سیستم ایمنی بدن می شود. سازمان بهداشت جهانی تخمین زده که بیشتر از میلیون نفر در سراسر دنیا، در اثر این بیماری فوت کرده اند

راه‌های انتقال ویروس ایدز
– از راه خون و فرآورده‌های خونی آلوده:
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بسیاری از فرآورده‌های خونی از جمله پلاسما، گلبول ق متراکم، فاکتور انعقادی، خون کامل و پلاکت می‌توانند
باعث آلودگی شوند و آلبومین و گاماگلوبولین خطر آلودگی ندارد.
– پیوند نسج آلوده
– استفاده مجدد از سرنگ و سرسوزن‌های استفاده شده: این عامل انتقال به‌خصوص در معتادان تزریقی، عامل مهم انتشار بیماری است.

– استفاده از لوازم پزشکی و دندان‌پزشکی استریل نشده و آلوده
– استفاده از ابزار مشترک جهت خال‌کوبی، ختنه، سوراخ کردن گوش، حجامت و
– استفاده از تیغ سلمانی مشترک

– تماس جنسی دو فردی که یکی از آن‌ها آلوده به ویروس باشد

. توجه داشته باشید که سن، جنس، نژاد و رنگ تأثیری در انتقال بیماری ندارد.برخلاف جداسازی ویروس ایدز از بسیاری از ترشحات بدن مانند خون، ترشحات جنسی مردان و زنان، بزاق، ادرار، اشک، عرق، شیرمادر و مایع مغزی نخاعی و ، سرایت در اثر تماس با همه آن‌ها صورت نمی‌گیرد و فقط خون، ترشحات جنسی و شیرمادر،
عامل انتقال هستند.

– انتقال از مادر به کودک:
احتمال انتقال بیماری قبل از زایمان، در حین زایمان و پس از زایمان از مادر آلوده به فرزند وجود دارد. البته انتقال در حین بارداری و وضع حمل از زمان بعد از زایمان بیشتر است. حدود – درصد مادرانی که آلوده هستند،
عفونت را به فرزندان خود منتقل می‌کنند. هم‌ چنین ثابت شده است، که شیر مادران آلوده می‌تواند سبب انتقال ویروس از مادر به فرزند باشد.


علائم ایدز
افراد بیمار ممکن است برای مدت سال و یا بیشتر هیچ علامتی را نشان ندهند، اما در همان مدتی که بدون علامت هستند، می توانند به راحتی عفونت HIV را منتقل کنند.
اگر عفونت تشخیص داده نشود و درمان نگردد، سیستم ایمنی بدن را به تدریج ضعیف می کند و بیماری ایدز گسترش می یابد.


 


 


شایع ترین علائم عبارتند از:
– لرز
– تب
– تعریق ( به خصوص در شب)
– ورم غدد لنفاوی
– ضعف
– زخم دهان و مری
– برفک دهان
– بزرگ شدن کبد و طحال
– تهوع و استفراغ
– بثورات پوستی
– سردرد
– برخی بیماران هم تا هفته بعد از ابتلا دارای علائمی شبیه آنفلوانزا می باشند، مثل تب، گلودرد و ورم غدد لنفاوی.علائم عصبی ایدز
علائم عصبی ممکن است بوسیله ویروس ایجاد نشده باشند و به علت التهاب در بدن رخ دهند. این التهاب می تواند نخاع و مغز را تخریب کند و از عملکرد صحیح سلول های عصبی جلوگیری نماید.علائم عصبی HIV شامل موارد زیر است:
– فراموشی ناگهانی و گیج شدن
– احساس ضعف
– تغییرات رفتاری
– تغییراتی در بینایی
– تشنج و بیهوشی
– بی حسی دست و پا
– مشکل بلعیدن غذا
– عدم تعادل بدن و اختلال در راه رفتن
– سردرد
– مشکلات روانی مثل افسردگی و اضطراب
درمانی برای ایدز وجود ندارد. اما روش هایی برای کاهش علائم و بهبود زندگی فرد بیمار وجود دارندعوارض عصبی ایدز

– مشکلات روحی روانی

 

•بغل کردن، بوسیدن یا دست دادن با فرد مبتلا به HIV مثبت
• تنفس هوای یکسان با فرد مبتلا به HIV مثبت

• استفاده از وسایل غذاخوری مشترک با فرد مبتلا به ویروس HIV مثبت
• تماس با سطح توالت فرنگی یا دستگیره در بعد از فرد مبتلا به HIV مثبت
• نوشیدن از چشمه آب یکسان
• استفاده از تجهیزات ورزشی مشترک در باشگاه ورزشی
از طریق خون آلوده، مایع منی، ترشحات واژن یا شیر مادر آلوده می‌توانید به این بیماری مبتلا شوید.

. حتی از پشه‌ها هم می‌تواند ویروس HIV بگیرم.
ازآنجاکه ویروس HIV از طریق خون منتقل می‌شود، بسیاری نگران این هستند که از طریق گزش حشرات موذی هم به این ویروس مبتلا شوند. اما تحقیقات مختلفی در این زمینه انجام گرفته که هیچیک این باور را تایید نمی‌کنند — حتی در مناطقی که پر از پشه و موارد HIV است. وقتی حشرات ما را می‌گزند، خون فردی که قبلاً گزیده‌اند را وارد فرد بعدی نمی‌کنند. همچنین ویروس HIV مدت بسیار کوتاهی در بدن حشرات زنده می‌ماند.

. من مبتلا به HIV مثبت هستم. زندگی من تمام شده است.
در
سالهای اولیه پدیدار شدن این بیماری، میزان مرگ‌ومیر ناشی از آن بسیار بالا بود. اما امروزه با استفاده از داروهای ضدرتروویروسی به افراد مبتلا به HIV مثبت و حتی افراد مبتلا به ایدز کمک می‌کند سال‌های طولانی‌تری را زندگی عادی داشته باشند.

. نیازی نیست نگران ابتلا به HIV باشم. داروهای جدید کمکم می‌کنند.
بله، داروهای ضدرتروویروسی بسیار پیشرفت کرده و جان بسیاری از مبتلایان به HIV مثبت را طولانی‌تر کرده‌اند اما بسیاری از این داروها گران هستند و عوارض‌جانبی جدی به دنبال دارند. و البته هیچکدام از آنها درمان قطعی این بیماری به شمار نمی‌روند. همچنین بسیاری از گونه‌های این ویروس نسبت به این درمان‌ها مقاومت نشان می‌دهند.

. ایدز نسل‌کشی است.
در یک تحقیق حدود درصد از نژاد امریکایی-افریقایی‌ها و لاتین‌ها این خود را منعکس کردند که HIV یک سیاست دولتی برای کشتن اقلیت‌ها بوده است. اما درصد بالای ابتلای این گروه می‌تواند تاحدی بخاطر مراقبت‌های بهداشتی ضعیف‌تر آنها باشد.

. من همجنس‌باز نیستم و از موادمخدر تزریقی استفاده نمی‌کنم پس هیچوقت به HIV مبتلا نمی‌شوم.
اکثر مردها بخاطر ارتباط با جنس موافق خود یا استفاده از موادمخدر تزریقی به HIV مبتلا می‌شوند اما حدود درصد از مردها و درصد از زنان از طریق ارتباط با جنس مخالف است که دچار این ویروس می‌شوند.

. اگر تحت درمان باشم نمی‌توانم HIV را به کسی منتقل کنم.
وقتی درمان‌های HIV موثر واقع می‌شوند، می‌توانند میزان ویروس در خونتان را تا جایی پایین بیاورند که در آزمایشات خون مشخص نشوند. اما تحقیقات نشان می‌دهد که ویروس هنوز در قسمت‌های مختلف دیگر بدن پنهان شده است. به همین دلیل بهتر است در ارتباطات جنسی خود محافظه‌کار باشید تا فرد دیگری را به این ویروس مبتلا نکنید.

. می‌توانم بفهمم همسرم مبتلا به HIV مثبت هست یا خیر.
ممکن است سالها بدوم اینکه هیچ علائمی داشته باشید مبتلا به ویروس HIV باشید. تنها راه فهمیدن ابتلای خودتان یا همسرتان این است که آزمایش HIV بدهید.

. من و همسرم هر دو مبتلا به HIV هستیم، پس هیچ دلیلی برای مراقبت‌های جنسی نداریم.
رابطه‌جنسی ایمن — استفاده از کاندوم — می‌تواند از هر دو شما دربرابر قرارگیری در معرض سایر گونه‌های HIV محافظت کند.

. با رابطه‌جنسی دهانی نمی‌توان به HIV مبتلا شد.
درست است که رابطه‌جنسی دهانی بسیار ایمن‌تر از سایر انواع روابط جنسی است اما با داشتن رابطه‌جنسی دهانی با فردی که مبتلا به HIV مثبت است می‌توانید به
این ویروس مبتلا شوید. حتماً برای انجام رابطه‌جنسی دهانی از کاندوم استفاده کنید.

مطالب بیشتری را درباره ایدز بخوانید :

کشف روش جدید برای درمان قطعی ایدز

پاسخ به سوال رایج درباره بیماری ایدز

تصورات غلط درباره ایدز را بخوانید

برچسب ها آزمایش ایدز راههای انتقال ایدز علایم ایدز در دهان علایم بیماری هپاتیت درمان ايدز در ايران درمان ایدز علایم اولیه ایدز چقدر طول میکشد علایم ایدز بعد از چند روز مشخص میشود علایم ایدز در روزهای اول علایم ایدز در زنان علایم ایدز در مردان

آلودگی به اچ آی وی و مثبت بودن آزمایش به معنی ابتلا به بیماری ایدز

نشانه HIVبعد از گذشت یک تا دو ماه از HIV به بدن، تا درصد از افراد علائم شبه آنفولانزایی را  تجربه می‌کنند که سندرم حاد ویروسی (ARS) نامیده می‌شود.اما گاهی اوقات علائم HIV سالها پدیدار نمی‌شوند–گاهی حتی یک دهه.

در مراحل اولیه عفونت HIV، هیچ نشانه متداولی وجود ندارد و ممکن است فرد مبتلا اصلاً از وجود بیماری در خود مطلع نباشد. به همین دلیل خیلی مهم است که در مواقع خاص مخصوصاً رابطه‌جنسی محافظت‌نشده یا استفاده از داروهای درون‌وریدی حتماً آزمایش بدهید.در زیر به برخی از علائم وجود HIV در بدنتان اشاره می‌کنیم:

. تبیکی از اولین نشانه‌های ARS می‌تواند تب خفیف، تا حدود درجه فارنهایت باشد.این تب اگر اتفاق بیفتد معمولاً با علائم خفیف دیگر مثل خستگی، تورم غدد لنفاوی و گلودرد همراه خواهد بود.در این نقطه ویروس به سمت جریان‌خون در حال حرکت است و شروع به تکثیر به تعداد بالا می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، سیستم ایمنی بدن واکنش التهابی نشان می‌دهد.

. خستگیواکنش التهابی سیستم‌ایمنی بدنتان می‌تواند باعث شود احساس خستگی و بی‌حالی کنید. خستگی می‌تواند هم یکی از علائم اولیه HIV باشد و هم از علائم آخری آن.

. درد عضلانی، درد مفصلی و تورم گره‌های لنفاویARS معمولاً با آنفولانزا، مونونوکلئوز یا سایر عفونت‌های ویروسی، حتی سفلیس و هپاتیت، اشتباه گرفته می‌شود.جای تعجب نیست که بسیاری از علائم این بیماری‌ها یکسان هستند، مثل درد در مفاصل و عضلات و تورم گره‌های لنفاوی.گره‌های لنفاوی بخشی از سیستم‌ایمنی بدن شما هستند و زمانیکه عفونتی وارد بدن شود، متورم می‌شوند. بسیاری از آنها در زیربغل، کشاله‌های ران و گردن وجود دارند.

. گلودرد و سردرددرست مثل سایر علائم، گلودرد و سردرد هم فقط در موقعیت جزء علائم ARS تشخیص داده می‌شوند.اگر اخیراً رفتارهای پرخطر داشته‌اید، انجام تست HIV عاقلانه‌ترین کار است. بخاطر خودتان و دیگران این آزمایش را انجام دهید: HIV در مراحل اولیه خود بیشتر عفونی است.به خاطر داشته باشید که بدن هنوز برای HIV پادتن تولید نکرده است به همین دلیل تست پادتن آن را از بین نمی‌برد. ممکن است هفته‌ها تا ماه‌ها طول بکشد تا پادتن‌های HIV در آزمایش خون مشخص شوند.

. جوش و دانه‌های پوستیجوش‌های پوستی ممکن است هم در ابتدا و انتهای دوره HIV/AIDS پدیدار شود.این جوش‌ها ممکن است در هر نقطه‌ای از بدنتان ایجاد شوند که اگر توضیح و علت دیگری نداشتند، بهتر است حتماً تست HIV انجام دهید.

. حالت‌تهوع، استفراغ و اسهال تا درصد افراد در مراحل اولیه HIV به حالت‌تهوع، استفراغ یا اسهال دچار می‌شوند.این علائم همچنین ممکن است در نتیجه درمان ضدویروسی و بعدها در روند عفونت درنتیجه عفونتی دیگر اتفاق بیفتد.اسهالی که مداوم باشد و به درمان‌های معمول واکنش ندهد نیز می‌تواند نشانه‌ای از این ویروس باشد.

. کاهش وزنکاهش وزن نشانه بیماری پیشرفته‌تر است و می‌تواند درنتیجه اسهال شدید اتفاق بیفتد. اگر در حال کم کردن وزن هستید، یعنی سیستم‌ایمنی بدنتان بسیار ضعیف شده است. در این وضعیت، بیمار حتی اگر تغذیه خوبی داشته باشد و تا آنجا که می‌تواند غذا بخورد باز هم وزن زیادی کم می‌کند. این مشکل معمولاً در مراحل آخری بیماری اتفاق می‌افتد. این روزها اما با کمک درمان ضدویروسی این مشکل کمتر شده است.

. سرفه‌های خشکاین نشانه –سرفه‌های موذی که ممکن است هفته‌ها طول بکشد و به نظر می‌رسد که هیچوقت بهتر نخواهد شد– یکی از متداول‌ترین نشانه‌های بیماری در بیماران مبتلا به HIV که در مراحل پیشرفته بیماری خود قرار دارند می‌باشد.

. سینه‌پهلوسرفه و کاهش وزن ناشی از این بیماری ممکن است موحب بروز بیماری جدی شود که توسط میکروبی ایجاد می‌شود که اگر سیستم‌ایمنی بدنتان خوب کار می‌کرد هیچ مشکلی برایتان ایجاد نمی‌کرد. بیماری‌های فرصت‌طلب مختلفی وجود دارند و هرکدام از آنها به طور متفاوتی بروز می‌یابند. علاوه بر سینه‌پهلو، از بیماری‌های فرصت‌طلب می‌توان به عفونت انگلی توکسوپلاسموز که بر مغز اثر می‌گذارد، نوعی ویروس تبخال که سیتومگالوویروس نامیده می‌شود و نوعی عفونت قارچی مثل برفک اشاره کرد.

. تعرق شبانگاهیتقریباً نیمی از افراد در مراحل اولیه عفونت HIV دچار تعرق شبانه می‌شوند. این مشکل با پیشرفت بیماری ممکن است وخیم‌تر شود و ارتباطی با ورزش کردن یا دمای اتاق ندارد.نادیده گرفتن این مشکل که تقریباً مشابه گُرگرفتگی است که زنان در شروع یائسگی دچار آن می‌شوند بسیار دشوار است زیرا تمام لباس‌ها و ملحفه‌هایتان را خیس می‌کند.

. تغییر ناخن‌هایکی دیگر از نشانه‌های آخری عفونت HIV تغییراتی مثل ضخیم و خمیده شدن ناخن‌ها، شکاف برداشتن و تغییر رنگ آنها می‌باشد.این مشکل معمولاً در اثر عفونت قارچی مثل کاندیدا اتفاق می‌افتد. بیمارانی که سیستم‌ایمنی بدنشان ضعیف شده است بیشتر در معرض عفونت‌های قارچی هستند.

. عفونت‌های قارچیعفونت قارچی دیگر که در مراحل آخری این بیماری ایجاد می‌شود، تبخال است که عفونتی دهانی است که توسط کاندیدا که نوعی قارچ است، ایجاد می‌شود.تبخال یک عفونت قارچی متداول است که معمولاً در دهان یا مری ایجاد می‌شود و بلعیدن را مشکل می‌کند.

. سردرگمی و مشکل در تمرکزمشکلات شناختی نیز می‌توانند یکی از نشانه‌های جنون ناشی از HIV باشند که معمولاً در مراحل آخری این بیماری پدیدار می‌شوند.علاوه بر سردرگمی و مشکل برای تمرکز، جنون ناشی از HIV شامل مشکلات حافظه و مشکلات رفتاری مثل عصبانیت و آسیب‌پذیری و زودرنجی نیز می‌شود.حتی ممکن است تغییرات حرکتی نیز به دنبال داشته باشد: دست و پاچلفتی شدن، نداشتن هماهنگی و مشکل در کارهایی که نیاز به مهارت‌های حرکتی دارد مثل نوشتن.

. تاول تبخالی و تبخال تناسلیتبخال دهانی و تبخال تناسلی نیز می‌توانند هم نشانه‌هایی از ARS و هم عفونت HIV باشد.همچنین داشتن تبخال یکی از عوامل‌خطرزا برای ایجاد HIV است. دلیل آن این است که تبخال تناسلی می‌تواند موجب زخم‌هایی شود که وارد شدن HIV به بدن در حین رابطه‌جنسی را آسان‌تر می‌کند. و شیوع تبخال در افرادیکه مبتلا به HIV هستند معمولاً شدیدتر است زیرا سیستم‌ایمنی ضعیف‌تری دارند.

. سوزن‌سوزن شدن و ضعفدر مراحل آخر HIV ممکن است احساس سوزن‌سوزن شدن و کرختی در دست‌ها و پاها ایجاد شود که به آن نوروپاتی محیطی می‌گویند که در افرادیکه دیابت کنترل‌نشده دارند نیز اتفاق می‌افتد.در این وضعیت عصب‌ها تخریب می‌شوند. این علائم با مسکن‌ها و داروهای ضدغش برطرف می‌شوند.

. بر هم خوردن نظم قاعدگیHIV پیشرفته احتمال برهم خوردن نظم قاعدگی را افزایش داده و عادت‌های ماهیانه معمولاً کم‌تر و سبک‌تر می‌شوند.اما این تغییرات بیشتر به دلیل کاهش‌وزن و پایین آمدن سطح سلامت زنان مبتلا به این عفونت می‌باشد تا خود عفونت.عفونت HIV همچنین با یائسگی زودرس در ارتباط است ( تا سالگی در زنان مبتلا در مقایسه با تا سالگی در زنان سالم).

 منبع:mardoman.net

الگوی رفتاری بیماری ایدز در مردان چگونه است؟

علائم مراحل مختلف بیماری ایدز در مردان چیست ؟

نشانه های اولیه ابتلا به بیماری ایدز در مردان چیست ؟

علائم بیماری ایدز در مراحل مختلف

اگر شما فکر می کنید که افراد مبتلا به ایدز از چند فرسخی قیافشون داد میزنه ، سخت در اشتباه هستید !

بیماری ایدز یک بیماری ویروسی پیشرفته هستش که در اکثر موارد فرد مبتلا از بیمار بودن خودش خبر نداره .

برای همین بهتون پیشنهاد می کنم که این مقاله رو تا انتها یه نگاهی بندازید .

علایم و نشانه های بیماری ایدز در مردان بطرق مختلفی مشخص می شه که از بیماریی شبیه به انفلوانزا گرفته تا زوال عقل ، کاهش وزن و کسلی و بی حالی رو می توان به عنوان علائم اولیه بیماری ایدز نام برد .

البته فرد مبتلا به HIV ممکن است که مدت زیادی بدون اینکه متوجه شود ، بی هیچ نشانه و علامتی با زندگی کند .

بیشتر :

ساخت ژل درون واژنی برای جلوگیری از انتقال بیماری ایدز

 

این یعنی برای تشخیص دقیق و با اطمینان ایدز شما باید به آزمایشگاه مراجعه کنید و درخواست تست و آزمایش ایدز بدید .

 

بطور کلی نشانه های HIV در مردان تا حدود زیادی با نشانه های ابتلا در زن ها یکسان است .

 

این مشخصه که دیگه در مردان خبری از تغییر ترشحات واژن نیست ولی سایر علائم و نشانه های بیماری ایدز در مرد و زن یکسان است .

البته نشانه های ایدز در بیماران ( چه مرد و چه زن ) تفاوت های زیادی دارد . هیچ دو بیمار مبتلا به ایدزی وجود ندارند که علائم دقیقاً یکسانی را داشته باشند .

ولی بطور کلی علائم ابتلا به ایدز در مردان از الگوی زیر پیروی می کند :

این حالت ممکنه که در مردان رخ بده یا اصلا رخ نده . در واقع درصد بیماران دچار اون میشند . اگر در شخصی رخ بده ، معمولا – هفته بعد از ابتلا به ویروس HIV رخ میدهد. نشانه های آن شامل تب و لرز و حالت بیمار گونه است .

در یک مدت طولانی که ممکن است تا سال طول بکشد ، بیمار هیچ نشانه و علامتی در بدن خود نمی بیند . متاسفانه این مدت بسیار خطرناک تر از هر مرحله ی دیگری است چرا که فرد مبتلا به بیماری ، بدون اینکه در خود نشانه از ایدز ببیند ، در زندگی عادی خود ممکن است با روش های مختلفی مثل رابطه جنسی پر خطر ( رابطه ی جنسی بدون کاندوم ) افراد مختلفی رو ناخواسته به بیماری ایدز مبتلا کند .

بیشتر :

خرید انواع کاندوم از فروشگاه لوازم زناشویی

در این مرحله سیستم دفاعی بدن بسیار ضعیف شده و فرد مستعده ابتلا به بیماری هایی میشه که قبلا سیستم دفاعی آنها رو از بین میبرده ولی الان دیگه توانایی مقابله با این بیماری ها رو نداره .

 

تا اینجا الگوی بیماری ایدز رو تعریف کردیم ،

حالا

چگونگی تشخیص نشانه های اولیهایدز در مردان

 

بیماری شبیه به انفلوانزا :

یکی از نشانه های اولیه ابتلا به ویروس   HIV در مردان یک بیماری شبیه به انفلوانزا هستش .

این بیماری در هفته های اول انتقال ویروس ایدز به بدن فرد سالم در هنگامی رخ میده که خون فرد از حالت –HIV به +HIV تغییر میکنه و سیستم دفاعی بدن آخرین تلاش های بی فایده خود را برای مقابله با ویروس HIV   با تولید پادتن انجام میدهد .

این مرحله معمولا با یک بیماری شدید به همراه است که در هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت است هرچند که شخص ممکنه که علائم زیر رو تجربه کند :

 

نمونه ای از جوش های بیماران مبتلا به ایدز

 

توجه : این عکس فقط نمونه ی کوچکی از ناراحتی های پوستی بیماران مبتلا به ویروس  hiv   است . نوع و ظاهر این ناراحتی ها و جوش های پوستی بسیار وسیع و متفاوت است .

نارحتی های پوستی ممکن است در مراحل اولیه یا بعد از چند سال در بیمار مبتلا به ویروس ایدز پدیدار شود .

این ناراحتی های پوستی ممکن است بصورت اماس ، التهاب و یا جوش هایی درنواحی مرطوب بدن مرد مثل آلت تناسلی ، نواحی مقعدی و یا کشاله ی ران ظاهر شود .

آنها ممکن است بر روی بالا تنه ، قفسه ی سینه ، گردن ، صورت و یا کف دست نمایان شوند. ممکن است احساس سوزش و خارش ایجاد کنند و یا بدون هر گونه حسی در آن ناحیه باشند.

یک مرد مبتلا به ایدز ممکن است در قسمت دهان و گلو دچار زخم هایی شود که غذا خوردن رو همراه با سوزش بکنه . متاسفانه این زخم ها براحتی دست از سر بیمار بر نمی دارند .

ناراحتی و التهاب-پوست-در-بیمار-مبتلا-به-ویروس-ایدز

بیشتر

چرا همه از ژل لوبریکانت استفاده می کنند ؟

دوره ی بدون علامت یا دوره ی خاموش این دوران ممکنه تا سال بعد از آلوده شدن بدن به ویروس اچ آی وی طول بکشه و در این مدت بدن شما بظاهر در وضعیت کاملا سالمی بسر ببرد .در این مدت ویروس HIV در بدن شما بصورت مداوم در حال تکثیر و از بین بردن سیستم دفاعی بدن میشه .

بعضی از مردها دچار ورم و اماس شدید دستگاه لنفاوی در ناحیه گردن یا کشاله ران و یا هر دو می شوند . اما شاید این تنها نشانه های ایدز در این دوران باشد . لازم به ذکر است که حتی این نشانه نیز ممکن است در بسیاری از مبتلایان رخ ندهد.

علائم پیشرفته و نهایی ابتلا به ایدز

ممکنه چند هفته ، ماه و یا سال طول بکشه ، ولی متاسفانه ویروس ایدز سیستم دفاعی بدن بیمار رو از بین میبرد و این سیستم دفاعی ضعیف شده بدن رو در مقابل بیماری های فرصت طلبی که قبلاً در بدن از بین میرفتند ، بی دفاع میذاره .

در این وضعیت بیماری هایی که بسادگی در بدن شما از بین می رفتن ، در بدن بیمار ایدزی ، به بیماری مرگباری تبدیل می شند که براحتی درمان نمی شوند .

بیشتر:

 

 

اگر کسی متوجه علائم بیماری ایدز در بدن خود شد چیکار باید بکنه ؟

اگر شما قبلاً خودتون رو در خطر ابتلا و انتقال ویروس ایدز به بدنتون قرار دادید و نشانه های توضیح داده شده در بالا را در بدن خود دیدید ، باید بلافاصله به آزمایشگاه برید و درخواست آزمایش ایدز بدید .

اگر به هر دلیلی دوست ندارید هزینه ی آزمایش رو پرداخت کنید با سازمان خون تماس بگیرید و موضوع رو با اونها در میان بذارید و راهنمایی های لازم رو دریافت کنید .

البته در اکثر کشور های دنیا کیت تست و آزمایش HIV خانگی در داروخانه ها موجود است و هر شخصی می تواند بدون مراجعه به پزشک ، خیلی سریع در خانه ی خود آزمایش ایدز بدهد و از وضعیت سلامتی خود با خبر شود ولی در ایران بعد از مدتی که این کیت های تشخیص بیماری ایدز در داروخانه ها پخش شد ، بنابه دلایل نامعلومی (!! ) از داروخانه ها جمع آوری شد و فعلاً خبری از اجازه ی فروش این دستگاه تست ایدز صادر نشده . در صورتی که این اجازه صادر شود از طریق همین سایت به شما اطلاع رسانی می کنیم .

سعی کنید از رابطه ی جنسی پر خطر ( رابطه جنسی بدون کاندوم ) دوری کنید و کاندوم رو مثل یک دوست خوب خودتون بدونید که از شما در مقابل انواع بیماری های جنسی محافظت می کند .

کاندوم-تنها-راه-جلوگیری-از-ابتلا-به-بیماری-ایدز

اگر از خرید کاندوم مورد نیاز خودتون خجالت می کشید شما می تونید خریدی کاملا محرمانه و خصوصی را در فروشگاه لوازم زناشویی AntiHiv.ir تجربه کنید .

تهیه و ترجمه  : فروشگاه محصولات زناشویی AntiHiv.ir

ا میکند

بله یکی از راه ها ی شیوع همین هستش.

سلام من دارم میمیرم ترو خدا جواب بدید من حدود ماه پیش با یکی رابطه داشتم بدون کاندوم و از علائم بالا فقط سردرد رو دارم ولی هفته پیش برای اولین بار تشنج کردم و دکتر ازم ازمایش گرفت گفت آنفولانزا هست ایا ممکنه تو اون ازمایش ایدز رو نشون نداده باشه

ازمایش ایدز کاملا متفاوت هست توصیه میکنم حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و ازمایش مربوطه رو انجام بدید

ایا راه درمانی برای بیماری ایدز وجکد دارد

 

این درسته که اگه کسی بره آزمایش بده در صورت مثبت بودن قرنطینه میکنن؟ یا میشه آزمایش داد و فقط خودت در جریان جوابش باشی؟ راستش با دوستم ماساژ تایلندی رفته بودیم بعد از برگشت به هتل کف پای جفتمون زخم بود. حالا نمیدونیم به خاطر پیاده روی زیاد با دمپایی بوده یا ماساژورا کردن. خیلی نگرانم

سلام قرنطینه ای در کار نیست .

سلام من سالمه توی کلاس نشته بودیم بعد یکی قاشق پلاستیکی شکوند گفت من میخوام خط بندازم من هم حواسم نبود تنداختم رو داستم حالا نمیددنم اون قاشق همونی بود که اونا زده بود به دستشون اخه یه تا قاشق شکوندیم به نظرتون الان با یه خط کوچولو ایدز گرفتم لطفا جون خودتون جون مادرتون خیلی استرس دارم لطفا بگیدهر سایتی میرم هیچکی جوابمو نمیدیه

سلام. احتمال اینکه خون اومده باشه و بلافاصله دست شما هم خون اومده باشه و اون طرف هم ایدز داشته باشه ، خیلی خیلی کمه .

بهتر از ام اس است کاش من ایدز داشتم

ببخشید داغ شدن قسمت داخلی آلت تناسلی مردانه بعد چند ساعت بعد از نزدیکی هم میتونه یه علامت باشه؟

سلام منسال پیش رابطه داشتم (باکاندوم)هیچ علائمی هم نداشتم یه بارهم آزمایش دادم منفی بود.دوباره برم آزمایش بدم یاکافیه

سلام همسر من اعتیاد داره و علایم پوستیش مشابه علایم ایدز هست من طی دوسال اخیر فقط یه بار اونهم دوماه پیش باهاش مقاربت جنسی داشتم و الان هم دوهفته هست که سرفه میکنم و گلودرد دارم و غدد لنفاوی گلوم یکیش ورم کرده ،ایا امکانش هست که ایدز داشته باشم??ممنون میشم پاسخ بدید

بله اگر همسرتون ب ویروس hiv مبتلا باشد شما نیز مبتلا شده اید

نه غصه نخور چیزی نیس

میخواستم بپرسم علائم ایدز چقدر شبیه علائم بیماری دیابته

من هم دارم علایم دارم اما توی ازمایشم چیزی نیست

بله من دارم ولی آزمایش هم نمیدم بعد مدتیی هم میمیرم

سلام ببخشید آیا موقع آزمایش مشخص میشود که ویروس از چه راهی منتقل شده

سلام. نه خیر .

چند درصد مرد با ارتباط جنسی با جنس مخالف میتونه ایدز بگیره؟

درصد شخصی ندارده شرایط هر فرد فرق میکنه .


سلامت – پزشکی – علائم اولیه ایدز  

: یکی از بیماریهای خطرناک که امروزه باعث مرگ و میر بسیاری از افراد در سراسر جهان شده است می باشد ، این بیماری که به آن در علم پزشکی HIV گفته می شود سالیان درازی است که در بین انسانها به صورت ویروس منتقل شده و جان میلیونها نفر را گرفته است ، همچنین تاکنون درمان قطعی برای ایدز پیدا نشده است و همین موضوع این بیماری را بسیار وحشتناک کرده است . به همین منظور این مقاله از بخش سلامت را به علائم اولیه ایدز و تشخیص علائم آن اختصاص داده ایم و امیدواریم که این مطلب مورد استفاده شما قرار بگیرد.

علائم اولیه ایدز

ایدز عبارت است از بوجود آمدن ضعف عمده در دستگاه ایمنی بدن (نقص ایمنی ). این امر باعث کاهش توانایی بدن در مقابله با عفونتها و توانایی سرکوب سلول های غیرطبیعی مثل سلول های سرطانی می شود. ویروس ایدز سلول های ایمنی موجود در خون (لنفوسیت ها) و سلول های ایمنی موجود در بافت ها مانند مغز استخوان ، طحال ، کبد و گره های لنفاوی ) را درگیر می سازد. این سلول ها در تولید پادتن برای مقابله با بیماریها و سرطانها نقش دارند. در مجموع باید گفت که ایدز یک نوع نقص ایمنی ثانویه است که در سیر عفونت با ویروس ایدز ایجاد می شود…

 

علت بیماریعامل یک نوع ویروس از گروه رترو ویروسها است که باعث کاهش توانایی سیستم ایمنی بدن میزبان می شود. علایمی که ما در بیماری ایدز می شناسیم مربوط به بیماریهایی است که در اثر نقص دستگاه ایمنی بدن تولید می شوند. در اکثر بیماریهای ویروسی وضع به این منوال است که سلولهای مملو از ویروس ویروسها را آزاد کرده و این ویروسها خود را با پادتنهای آماده مواجه می بینند. در چنین وضعی بیماری شخص برطرف می شود. اما در مورد ویروس ایدز وضع به گونه ای دیگر است.

در اینجا اولین ویروسی که وارد اولین سلول میزبان می شوند از حمله پادتنها در امان می مانند. ویروسهای جدیدی که از سلول خارج می شوند بعضا توسط پادتنها خنثی می شوند اما ژنهای اولیه در درون سلول میزبان به تولید ویروس ادامه می دهند. ممکن است که ویروس در بدو به سلول میزبان به صورت غیر فعال درآید و بعد از گذشت چندین سال به مساعد شدن اوضاع فعالیت بیماریزایی خود را آغاز کند. این ویروس دستگاه ایمنی بدن را تضعیف می کند و در این یک سرماخوردگی ساده هم می تواند برای شخص مشکل ساز باشد.

سیر بیماری و علایم آنبه نقل از : ابتلا به بیماری ایدز در اغلب موارد با عوارض ساده ای مانند اسهال ، خارش پوست و افزایش خفیف حرارت بدن شروع می شود. این عوارض پس از چند هفته خودبخود برطرف می شود و شخص خیال می کند که به سرماخوردگی دچار بوده است. از آنجا که ساخته شدن پادتنهای موثر حدود 14 روز طول می کشد دراین زمان جدال بین ویروسها و پادتنها در جریان است. پس از سپری شدن این مرحله دورانی فرا می رسد که حال شخص بیمار خوب می شود اما در خون او پادتن ضد ایدز را می توان تشخیص داد و از خون وی ویروس ایدز را بدست آورد.

لنفوسیت 4 که مبتلا شده است شروع به تقسیم می کند همین امر باعث تورم غدد لنفاوی می شود. تورم غدد لنفاوی گاه ماهها یا سالها بعد از ابتلای اولیه پدیدار می شود و می تواند مدتها به همان حال باقی بماند. در بسیاری از موارد هم ناراحتیهای جدی دیگری به آن اضافه می شود. بیماران اکثرا به شدت لاغر می شوند چون دیواره روده آنها مواد غذایی را بطور کامل جذب نمی کند. در اروپا که تغذیه مردم رضایت بخش است کم شدن وزن چندان مخاطره آمیز نیست. اما در بعضی کشورهای جهان سوم که مردم با سوء تغذیه دست به گریبانند کاهش وزن فرد را نحیف می کند.

عرق کردن در شب و احساس خستگی ، التهاب بیضه ها از سایر علایم این بیماری است. مرحله بعدی که در آن تصویر نهایی بیماری ایدز به نمایش گذاشته می شود حاصل از درهم شکسته شدن کامل سیستم دفاعی بدن است. تعداد سلولهای لنفوسیت 4 به شدت کاهش یافته است و در این حالت انواع بیماریهای باکتریایی ، ویروسی و انگلی قادر هستند که فرد مبتلا را از پای بیاندازند.

عوامل تشدید کننده بیماریتماس جنسی با افراد آلوده . همجنس بازها در معرض بیشترین خطر هستند.بی بند و باری جنسی استفاده از سرنگهای آلوده برای تزریق مواد مخدرتزریق خون یا فرآورده های خونی آلوده مواجهه کارکنان بیمارستانها و تکنسینهای آزمایشگاهی با خون ، مدفوع ، یا ادرار افراد آلوده به ویروس ایدز.

پیشگیری از تماس جنسی با افراد آلوده یا افرادی که مواد مخدر تزریقی مصرف می کنند خودداری شود.از کاندوم استفاده شود.از بی بندوباری جنسی خودداری شود.خون یا فرآورده های خونی باید از لحاظ آلودگی بررسی شده باشد.

تشخیص بیماریتشخیص این بیماری از طریق آزمایش خون امکان پذیر است. خوشبختانه در کشور ما این آزمایش به صورت رایگان انجام می شود تا افراد مختلف از سلامتی خود اطمینان حاصل کنند.

بیماری ایدز

درمان در حال حاضر داروها در معالجه عفونت ایدز مؤثر نیستند. برای مقابله با عفونت ها یا پیشگیری از آنها ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود. داروهای ضد ویروسی مانند دیدانوزین ، استاوودین ، زالسی تابین ، زیدوودین و نیز داروهای مهارکننده پروتئاز در درمان عفونت با ویروس ایدز مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است پیشرفت بیماری را به تأخیر اندازند. تجویز آنها باید توسط پزشکان با تجربه انجام پذیرد. با این داروها (مثل زیدووین ) می توان انتقال عفونت به نوزادان مادران حامله را کاهش داد. تحقیقات زیادی در رابطه با داروهای جدیدتر و واکسن آن از طریق مهندسی ژنتیک در دست انجام هستند.

درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان علایم عفونت ایدز را دارید.اگر پس از تشخیص ، علایم یک عفونت دیگر ظاهر شوند (تب ، سرفه ، یا اسهال ).اگر دچار علایم جدید و غیر قابل توجیه شده اید. داروهای مورد استفاده در درمان، عوارض جانبی بسیاری دارند.

منبع:دانشنامه رشدویرایش و تلخیص:

 

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید


تظاهرات بالینی عفونت hiv چیست؟ , علائم اولیه ایدز در زنان , علایم ایدز در روزهای اول , نشانه های ابتلا به ایدز , نشانه های ایدز در مردان , عوارض اولیه بیماری ایدز , علایم و نشانه های ایدز , نشانه های , نشانه های اولیه ایدز , علائم ایدز در مردان , علایم ایدز در زنان , علایم ایدز روی بچه , عوامل , علایم بیماری ایدز , علائم بیماری hiv , نشانه ایدز پس از , علائم ایدز چیست؟ , علائم ایدز چیست , علایم سرفه ایدز , علایم بروز ایدز , ایدز در کودکان , نشانه های ایدز , علائیم ایدز , علایم ایدز , علایم ایذز , علايم ايدز , علاءم ایدز , ایدز علائم , علائم ایذر , علائم ایدز , علامت ایدز , اعلام ایدز , عوارض ایدز , ایدز چیست , علام ایدز

     در ايالات متحده امريكا حدود يك چهارم زنان به ويروس نقص ايمني انساني يا همان اچ آي وي (HIV) مبتلا هستند. بسياري از اين افراد، به موقع مراقبت هاي لازم را در مراحل اوليه بيماري انجام نميدهند، بنابراين بيماري به پيشروي خود ادامه ميدهد. علائم اوليه ايدز بسيار ناچيز است. شناخت علائم و اجتناب در تاخير درمان ايدز ميتواند از گسترش اين ويروس به ديگران جلوگيري كرده و تا حد زيادي به بهبودي كمك كند.

 

تب، خستگي و تورم غدد

در روزها و هفته هاي اوليه ابتلا به ايدز، 50 تا 80 درصد افراد، علائم شبه آنفلونزا را تجربه ميكنند. تب، لرز، تعريق شبانه، خستگي و تورم غدد يا غدد لنفاوي از شايع ترين علائم اوليه ايدز ميباشند. در برخي افراد ممكن است گلودرد، زخم دهان، درد عضلاني، تهوع، اسهال يا استفراغ نيز بروز پيدا كند. از آنجاييكه ساير بيماري ها مانند آنفلونزا، مونونوكلئوز (بيماري عفوني ويروسي دستگاه تنفس)، گلودرد استرپتوكي (التهاب حلق)، مسموميت غذايي و حتي سرماخوردگي ميتوانند علائمي مشابه ايجاد كنند، اغلب اين امر سبب ناديده گرفتن علائم ايدز ميگردد.


بثورات پوستي

برخلاف ساير بيماري ها كه ايجاد علائم شبه آنفلونزا ميكنند، ايدز سبب بروز تحريكات و بثورات پوستي نيز ميگردد. از آنجاييكه پوست بزرگترين عضو بدن محسوب ميشود، بطور ويژه اي نسبت به تاثيرات ايدز آسيب پذير ميگردد. در چنين وضعي، پوست فرد آلوده ق شده و تمايل شديدي به خارش دارد. اين بثورات ممكن است در هر نقطه از بدن رخ دهد، اما اغلب در بازوها و تنه (از گلو تا شكم) ظاهر ميگردد.

 

سردرد

يكي ديگر از علائم شايع در بيماري ايدز، سردرد ميباشد. در برخي افراد ممكن است سردرد با انقباض گردن و حساسيت به نور همراه باشد. اين علائم بيانگر التهاب جداره هاي محافظتي مغز و نخاع (مننژيت) باشند. احتمال بروز چنين علائمي در مراحل اوليه ايدز بسيار كم است. بر اساس تحقيقات انجام شده، 70 درصد افراد مبتلا به ايدز، سردرد را تجربه ميكنند، حال آنكه تنها در 24 درصد افراد مبتلا، مننژيت تشخيص داده ميشود.

 

زخم هاي واژينال

در موارد نادر ممكن است زخم واژن يكي از علائم ايدز در زنان محسوب شود. حدود 85 درصد زنان، بدليل روابط جنسي محافظت نشده به ايدز مبتلا شده اند. قرارگرفتن در معرض بيماري هاي مقاربتي، خطر ابتلا به ايدز و متعاقب آن، احتمال بروز زخم هاي تناسلي را افزايش ميدهد. بر اساس تحقيقات انجام شده حدود 5 تا 15 درصد افراد مبتلا به ايدز، در مراحل اوليه، با زخم ناحيه تناسلي دست و پنجه نرم كرده اند.

 

زمان مناسب جهت مراجعه به پزشك

چنانچه عوامل خطر ايدز از جمله رابطه جنسي محافظت نشده يا استفاده از مواد مخدر تزريقي را تجربه كرده ايد، حتما براي انجام تست اچ آي وي اقدام نماييد. بخاطر داشته باشيد كه ممكن است علائم اوليه ناچيز بوده و تشخيص داده نشوند. دريافت به موقع مراقبت هاي اوليه ايدز ميتواند شما را از ابتلا به پيامدهاي مرتبط محافظت كرده و از انتقال بيماري به عزيزانتان جلوگيري كند.

 


پرده بكارت بدون سوراخ ممكن است در نوزاد به دليل برآمدگي غشاي بكارت تشخيص داده شود. اين نقص ممكن است تا دوران كودكي يا فرا رسيدن نخستين دوره قاعدگي قابل تشخيص نباشد.

بنا به توصيه و تاكيد محققان، والدين بايد پيش از آنكه كودكان در اين خصوص شروع به كنكاش كنند، موضوع را با آنها درميان گذاشته و آنها را آگاه سازند.

اکثر اوقات گزش کنه باعث بروز آسیب های خفیف می شود. اما گاهی برخی کنه ها باعث انتقال باکتری و بروز بیماری می شوند، بیماری هایی مانند بیماری لایم و بروز تب خال و تب منقوط کوه های راکی. 

مطالعات جدید نشان میدهند که انفولانزا بیش از تب و زکام برای بیماران قلبی رعب اور است زیرا ویروس انفولانزا میتواند باعث بروز حملات قلبی شود .

تعدادی از محققین و نوروکاردیولوژیست ها در حال انجام مطالعاتی هستند که نشان دهنده ی عمل‌کرد قلب به عنوان مغزی دیگر و بهره گیری از هوشی متفاوت میباشد .تحقیقات زیادی در خصوص ارتباط بین قلب و مغز صورت گرفته است و هنوز هم نمی‌دانیم که چرا بعضی از احساسات فقط در قلب خود را نشان میدهند و واکنش‌های روان‌شناختی دیگری را در قلب ایجاد میکنند .

نشستن و یا خوابیدن طولانی مدت موجب می شود که خون به پوست نرسد و با گذشت زمان براثرفشاروارد آمده به یک قسمت،  پوست ترک خورده و یک زخم بازتشکیل می شود.  این زخم، زخم فشاری یا زخم بسترنامیده می شود. 

هیچ ماده غذایی نمیتواند باعث بروز لوپوس شود و یا ان را به صورت کلی درمان کند .ولی تغذیه مناسب یکی از بخش های اصلی مدیریت بیماری است .

از شایعترین عواملی که باعث درد لثه میشود ، برفک و یا زخم های دهانی هستند. این زخم ها می توانند در هر نقطه از داخل دهان بروز کنند ، به عنوان مثال بر روی لثه که معمولا مرکزی سفید با لبه های ق دارند .

اختلال شخصیت ضداجتماعی یک اختلال روحی است که در آن فرد برای مدت طولانی، نوعی الگوی رفتاری اشتباه را پیش می گیرد که طبق این الگو حقوق دیگران را پایمال می کند. این نوع رفتارها اغلب به شکل جرم ظاهر می شوند. 

 هنگامی که سرطان به ستون فقرات منتقل شود فشاروارده باعث بروزمشکلاتی در مثانه و روده،  مشکلاتی درراه رفتن،  ضعف یا بی حسی پاها می شود.  

داروی مورد نظرتان را جستجو کنید و همه چیز را در مورد آن مطالعه کنید.

آشنایی با بیماری ها و اختلالات طبی و روش های درمان و پیشگیری

در این ویدئو با استفاده از نوعی ماساژ می توانید سردرد سینوسی خود را بهبود بخشید.

در صورت که سوال و یا مشکل پزشکی خاصی دارید به راحتی می توانید سوالات خود را از پزشکان متخصص ما بپرسید و به سرعت پاسخ تخصصی دریافت کنید. برای این منظور می توانید از ربات تلگرامی ما با نام @askq_bot استفاده کنیبد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌گاه برای گروه سبز و سالم محفوظ می باشد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *