علت بزرگ شدن نوك سينه در زنان

خواص دارویی و گیاهی

آیا تا به حال به نوک سینه خود نگاه کرده اید و از خودتان پرسیده اید که آیا آنها عادی هستند؟ در این مقاله هر چیزی که در مورد نوک سینه ها نیاز است بدانید را برایتان آورده ایم.

آیا تا به حال به نوک سینه خود نگاه کرده اید و از خودتان پرسیده اید که آیا آنها عادی هستند؟ به نظر می رسد که آن ها در شکل و سایزهای مختلف دیده می شوند. علاوه بر آن، می توانند لذتی باور نکردنی برایتان به ارمغان بیاورند، نوزادتان را تغذیه کنند و حتی علائم برخی از مشکلات بالقوه سلامتی تان در سینه ها ظاهر می شوند. بعد از خواندن این مقاله، به شما قول می دهیم که اهمیت بیشتری به این بخش از بدنتان خواهید دارد، در این مقاله هر چیزی که در مورد نوک سینه ها نیاز است بدانید را برایتان آورده ایم.

به گفته دکتر آلیسا دویک Alyssa Dweck متخصص زنان و زایمان در وسچستر نیویورک، اندازه نوک سینه زنان و هاله اطرافش می تواند به اندازه نیم دلار (یک سکه 50 سنتی) عریض یا کوچکتر از یک سکه 10 سنتی باشد، و در هر صورت کاملا طبیعی است. با افزایش وزن یا بارداری ممکن است ورم کرده و حتی بزرگتر شوند.

صورتی روشن، قرمز آجری، قهوه ای تیره: رنگدانه های نوک سینه با پس زمینه نژادی و رنگ بقیه پوست او در ارتباط است. درست مثل تغییر اندازه نوک سینه هنگامی که بچه دار می شوید، رنگ نوک سینه هم تغییر می کند و این تغییر اغلب دائمی است. به گفته دویک این تغییرات به خاطر افزایش هورمون ها در دوران بارداری است.

نوک سینه ها یک منطقه تحریک پذیر برای زنان است، در مطالعه ای که در سال 2011 در مجله SexualMedicine منتشر شد این نکته را تایید می کند. محققان با استفاده از تصاویر MRI متوجه شدند زمانی که نوک سینه تحریک می شودمنطقه لذت در مغز روشن می شود، همان منطقه لذتی که هنگام تحریک کلیتوریس (چوچوله) clitoris و واژن vaginaدر مغز روشن می شود.

همان مطالعه در سال 2011 که رابطه بین تحریک نوک سینه و مرکز لذت مغز ارتباط پیدا کرده بود، نشان داد که احتمال ارگاسم در نتیجه تحریک نوک سینه به تنهایی وجود دارد. موردی که قبلا محققان جنسی پیش بینی کرده بودند که تنها تعداد کمی از زنان می توانند آن را تجربه کنند.

تولد با سه نوک سینه ( یا چهار یا پنج یا هفت در مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد ) در بین زنان و مردان غیر معمول نیست. بر اساس گفته موسسه ملی بهداشت the National Institutes of Health، این نوک سینه ها به عنوان نوک سینه های اضافی supernumerary nipples شناخته می شوند که شبیه یک نشان یا خال گوشتی هستند. این نوک سینه های اضافی هرگز روی یک سینه واقعی رشد نمی کنند و ممکن است هر جایی از بدن دیده شوند.

از نزدیک نگاهی به نوک سینه ها و هاله اطرافشان بیندازید، حتما برجستگی های اطرافشان را می بینید، چیزی شبیه به سطح ماه. به گفته دویک آن برجستگی های روی هاله می توانند فولیکول های مو، مجراهای لنفی یا غدد چربی باشند که مایعی روان کننده را تولید می کنند. وجود آن ها روی سینه کاملا طبیعی است.

یک نوع نادر از سرطان پستان به نام پاژه Paget’s disease  می تواند خود را به صورت برجستگی های قرمز یا جوش (بثورات) rash روی نوک سینه یا هاله اطراف آن نشان دهد. به گفته دویک ظاهرش مثل یک پوست برافروخته است که قرار نیست از بین برود. اگر چنین نقاطی روی سینه مشاهده کردید که بعد از چند هفته از بین نرفتندباید سری به پزشکتان بزنید.

به گفته دویک، ورزش کردن برای سلامت کلی بدن عالی است ولی برای نوک سینه ها ناراحت کننده است، چون اغلب خشک شده ، خراشیده می شوند و یا حتی ممکن است به خاطر کشیده شدن به لباس ورزشی تان خونریزی کنند. اگر چنین مشکلی دارید می توانید قبل از جلسات تردمیل از نرم کننده یا روغن های گیاهی استفاده کنید تا پوست تحریک شده این ناحیه، تسکین پیدا کند.

به گفته دویک، حساسیت، درد، ترک خوردن و خونریزی – این ها فقط برخی از عواقب داشتن یک نوزاد گرسنه هستند که باید چندین بار در روز با سینه مادر تغذیه شوند. این علایم کم کم با گذشت زمان از بین می روند ولی اگر هنوز هم نوک سینه شما دردناک بود، بهتر است با یک متخصص اطفال یا مشاور تغذیه ملاقات کرده و از او مشورت بگیرید.

مادران شیرده بهتر است یک بلوز اضافی در کیفشان داشته باشند. ترشح شیر از سینه یک پدیده نادر است ولی زنانی که در حال شیر دادن به نوزد هستند ممکن است هر از گاهی این مشکل را تجربه کنند، به خصوص زمانی که صدای گریه نوزادی را در اطراف خود بشوند.

به گفته دویک، اگر بعد از فشردن سینه کمی ترشح داشتید احتمالا مشکل بزرگی نیست ولی اگر این ترشح سفید و کرمی غلیظ باشد و به صورت خود به خود از سینه خارج شود می تواند نشانه ای از رشد تود ه ای غیر سرطانی در مغز باشد. ترشح سبز یا سیاه می تواند نشانه ای از وجود یک مشکل خوش خیم در مجرای نوک سینه باشد. و ترشح خونی ممکن است نشانه سرطان سینه باشد. اگر با این گونه ترشحات روبرو شدید بهتر است با پزشک خود ملاقاتی داشته باشید.

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای نظر‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

در این مقاله با نکاتی خواندنی و شگفت انگیز درباره ی نوک سینه ی خانم ها آشنا خواهید شد.

نوک سینه از آن قسمت‌های تابو بدن است که علاوه بر اینکه برای همه مهم است خیلی‌ از خانم‌ها ساده‌ترین واقعیت‌های ممکن درباره آن را نمی دانند.

دخترخانم‌ها که به سن بلوغ می‌رسند بیشتر از هر چیز دیگری بالغ شدن خود را از سینه‌ها متوجه می‌شوند.

ممکن است سوالات زیادی برای خانم‌ها درباره نوک سینه ایجاد شود حتی آقایان هم از این قاعده مستثنی نیستند. در این مطلب به چند واقعیت ساده و مسلم درباره نوک سینه که شاید به آن توجه نکرده‌ باشید اشاره می‌کنم.

رنگ نوک سینه تغییر می‌کند.

رنگ نوک و اطراف سینه از قرمز و صورتی تا قهوه‌ای روشن ویا تیره تغییر می‌کند. رنگ نوک پستان خانم ها در اثر داروهای ضدبارداری و همچنین در دوران بارداری تیره و تیره‌تر می شود.

نوک سینه اندازه‌اش بزرگ و کوچک می‌شود.

در اثر تحریک جنسی نوک سینه به بزرگترین اندازه خود می‌رسد. اما همیشه بزرگ شدن آن نشانه تحریک جنسی نیست، گاهی سرما و یا تماس با لباس زیر باعث بزرگتر شدن آن می‌شود.

10 تا 20 درصد زنان نوک سینه وارونه دارند.

منظور از نوک سینه وارونه این است که نوک سینه بزرگ نمی‌شود. به این مفهوم که اگر نوک سینه تحریک شود و یا در اثر سرما و هر دلیل دیگری بخواهد بزرگتر شود از بیرون چیزی دیده نمی‌شود. این زنان برای شیردهی گاهی به مشکل بر می‌خورند که راه‌هایی برای بیرون آوردن نوک سینه وجود دارد اما به هر حال این یک مشکل خطرناک نیست و کاملا طبیعی است.

موی اطراف نوک سینه نرمال و طبیعی است.

شاید این برخی خانم‌ها را اذیت کند اما یک پدیده کاملا طبیعی است. اگر خیلی آزاردهنده است می‌توانید موهای اطراف آن را بردارید. بهتر است از قیچی استفاده کنید و آنها را با تیغ نزنید چون بعد از مدتی ضخیم و بیشتر می‌شوند.

ارگاسم از طریق نوک سینه یک افسانه نیست و اتفاق می‌افتد.

ارگاسم سینه برای زنان یک واقعیت است که برای برخی از خانم‌ها اتفاق می افتد. به هر حال نوک سینه در هنگام تحریک جنسی بسیار حساس و سفت می‌شوند و اگر در هنگام رابطه زناشویی مرد بداند که چطور آن را به اوج لذت برساند زن ممکن است از طریق تحریک نوک سینه هم به ارگاسم برسد. البته میزان آن کاملا به حساس بودن نوک سینه بستگی دارد، نکته مهم این است که این یک واقعیت است و اتفاق می‌افتد. کافیست خانم‌ها همسر خودشان را در این مورد بیشتر راهنمایی کنند تا به این حس لذت‌بخش برسند./ زنجفیل
خانه

موبایل

یکی از دلایل درد نوک پستان، سوتین نامناسب است

 

 پستان ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن هستند و نوک پستان نیز حساس ترین قسمت پستان است و درد نوک پستانها می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که در اینجا به شرح آنها می پردازیم پستان ها به راحتی تحت تاثیر عواملی محیطی مختلفی قرار می گیرند از جمله هورمون ها، فعالیت روزانه و حتی لباس پوشیدن. لباس پوشیدنیکی از دلایل درد نوک پستان، سوتین نامناسب است. اگر سوتین قدیمی می پوشید دقت کنید چیزی نوک پستان را نساید. اگر سوتین شما جدید است سعی کنید یکی از سوتین های قدیمی که باعث درد نمی شود را بپوشید. مواد شیمیایییکی دیگر از دلایل درد نوک پستان، تغییر پودر لباسشویی یا مایع لباسشویی می باشد. ممکن است بدن به یکی از این مواد حساسیت داشته باشد. یا ممکن است در استخر غنی از کلر شنا کرده باشید. کلر باعث خشکی و ناراحتی پوست می شود و نوک پستان ها نیز استثنا نیستند. سعی کنید کمتر در استخر بمانید و پودر لباسشویی قدیمی خود را استفاده کنید.

 

نوک پستان ها به راحتی زخم می شود. سعی کنید مراقب آن ها باشید

   شیردهیگازهای نوزاد در هنگام شیردهی باعث درد نوک پستان ها می شود. همچنین مک زدن نوک پستان نیز باعث ترک خوردن نوک پستان و تورم می شود. در هنگام شیردهی، نوک پستان باید تمیز و خشک باشد و در بین شیردهی ها نوک پستان را مرطوب کنید. زخمنوک پستان ها به راحتی زخم می شود. سعی کنید مراقب آن ها باشید. دلایل داخلیتغییرات بدن باعث درد نوک پستان می شود. این تغییرات عبارتند از: تغییرات هورمونینوسان هورمون های جنسی زنانه، پروژسترون و استروژن، یکی از دلایل اصلی درد نوک پستان است. این مسئله می تواند به خاطر نزدیک شدن به زمان پریودی نیز اتفاق بیفتد. اگر درد نوک پستان به طور مرتب بیاید و برود و اگر هیچ عاملی دیگر همراه با آن نباشد درد هورمونی است.برای رفع درد هورمونی نوک پستان، چه کاری می توان انجام داد؟ برخی خانم ها با کاهش مقدار کافئین این مشکل را حل می کنند. برخی دیگر قرص مصرف می کنند. اگر درد شدید و طولانی است به پزشک مراجعه کنید. ورم پستان ورم پستان معمولا به خاطر شیردهی اتفاق می افتد اما به دلایل غیر از آن نیز می باشد. با توجه به قرمزی، ورم، درد نوک پستان و سایر علائم عفونت، باید ورم پستان را جدی گرفت. اگر علائم ورم پستان را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید. کاندیدیازیساین مشکل بیشتر در مادرهای شیرده دیده می شود اما ممکن است در سایر افراد نیز دیده شود. این مشکل عفونت نوک پستان است که با کرم های ضد قارچ قابل درمان است. اگر درد شدیدی در نوک پستان و داخل پستان تجربه کردید حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است دچار این عفونت شده باشید. اگزمااین نوع ورم نیز باعث درد می شود. در این حالت یکی از پستان ها یا هر دو قرمز می شوند و ترشحاتی خواهند داشت. سعی کنید با کرم های هیدروکورتیزون این مشکل را حل کنید. اما اگر بهبود نیافتید با پزشک تماس بگیرید. درد نوک پستان معمولا آزاردهنده است. اما معمولا باعث سرطان سینه نمی شود. گاهی اوقات این درد به خودی خود از بین می رود. گاهی اوقات نیز مخصوصا اگر دلیل مشخصی داشته باشد، می توانید از درمان های خانگی استفاده کنید. اما اگر منبع درد نوک پستان را نمی دانید بهتر است با پزشک مشورت کنید.منبع: pezeshkonline.ir


آنچه بانوان باید بدانند

منبع = هلپ کده
خانه

موبایل

 

۱- رشد پستان: پستان یک زن ۲۰ ساله شامل چربی، غدد شیری و ماده ای به نام کولاژن یا کلاژن است (که باعث پیوند بافتها به هم و سفت نگه داشتن پستان می شود). اما به تدریج با بالا رفتن سن، غدد شیری و کولاژن تحلیل رفته و جای خود را به چربی بیشتر می دهد و این چربی اضافی باعث افتادن پستانها می شود. راهی برای جلوگیری از این روند نیست ولی پوشیدن سینه بندی که زیرش سیم دارد روند افت پستانها را کند می کند.

 

۲- وزن پستانها: اگر وزنتان بالا رفته و پستانهایتان بزرگ شده اند گناه وزن اضافی را به گردن آنها نیندازید. یک جفت پستان سایز یک چهارم A پوند، سایز B نیم پوند، سایز C سه چهارم پوند وD یک پوند وزن دارد.

 

۳- پوست پستان: پوست ناحیه پستان به خاطر کشیده شدن آن بسیار نازکتر از پوست بقیه بدن است و به همین خاطر سریعتر دچار خشکی می شود. حتما با استفاده از یک کرم سفت کننده پستانها را مرطوب نگهدارید. این کرمها باعث تحریک کولاژن و الاستین شده و حاوی عنصر ضد اشعه ماوراء بنفش و عنصر رتینول (ضد چروک) هستند. در عین حال از کرمهای مرطوب کننده معمولی مثل وازلین و آکوافور هم غافل نشوید.

 

۴- مو روی پستان: تقریبا همه زنها چند تاری مو (بین ۲ تا ۱۵ تار) روی پستان و نوک پستان دارند. قانون کلی این است که هر چه رنگ موی سر و پوست تیره تر باشد، احتمال داشتن مو روی نوک پستان بیشتر است. اگر این موها آزارتان می دهد، می توانید هر چند وقت یک بار موم بیندازید. اما اگر چند تار مو بیشتر نیست، استفاده از موچین راحت تر است. اول با الکل اطراف موها را ضدعفونی کنید. موها را با موچین بردارید و بعد با یک محلول ضد باکتری ماساژ دهید. با این کار یکی دو هفته ای از شر موها خلاص خواهید بود.

 

۵- نوک پستان: اندازه و شکل نوک پستان آدمها با هم تفاوت دارد. جهت آنها هم متفاوت است. نوک پستان می تواند سر بالا، سرپایین، به چپ، یا به راست باشد. حتی جهت نوک دو پستان بعضی از زنها با هم متفاوت است. همه این ها بستگی به نوع رشد هاله تیره دور نوک پستان دارد.

 

۶- سیکل پستانها: تغییر در میزان هورمونهای بدن باعث تغیر حالت مداوم پستانها است. در روزهای اول پس از عادت ماهانه به خاطر توازن هورمونها بافت پستان از همیشه نرم تر است. در میانه دوره به خطر هورمون استروژن پستانها حساستر می شود و بالاخره در هفته قبل از عادت ماهانه به خاطر میزان بالای پروژسترون پستانها متورم و کمی دردناک می شود. در ای حالت اگر خیلی اذیت می شوید می توانید از یک مسکن استفاده کنید و مصرف چای و قهوه را کم کنید.

 

۷- زمان مراجعه به دکتر: اگر نوبت معاینه پستانهایتان رسیده است، بهترین موقع همان هفته اول پس از عادت ماهانه است چون پوست پستان نرمتر است و اگر غده یا رشد غیر عادی وجود داشته باشد تشخیص راحت تر است.

 

۸- جراحی پلاستیک پستان: تابحال حدود ۲ میلیون زن در آمریکا پستانهایشان را جراحی پلاستیک کرده اند و هر سال هم ۲۵۰ هزار نفر به این تعداد افزوده می شود. متوسط سن زنانی که جراحی می شوند ۳۴ است. ۹۰ درصد پس از زایمان این کار را می کنند و اکثرا دو سایز پستانهایشان را بزرگ می کنند. حدود ۶ درصد از کسانی که جراحی می شوند ناراضی هستند و برای دستکاری مجدد یا برداشتن ژلاتین دوباره زیر تیغ می روند.

 

۹- خطر جراحی: تقریبا در ۱۰ درصد از موارد ژلاتین تخت می شود یا نشتی می کند و یا باعث چروک شدن پستان می شود و باید جایگزین یا کلا برداشته شود. مشکل دیگر سفت شدن بافت زخم مانند دور ژلاتین است که مستلزم یک جراحی مجدد است. در ضمن همیشه خطر عفونت و خونریزی پس از جراحی هم هست.

 

۱۰- آفتاب سوختگی: حتی از زیر سینه بند هم امکان آفتاب سوختگی پستان هست. سینه بند فقط به اندازه یک کرم ضد آفتاب با SPF پنج تا هفت عمل می کند. حتما اگر قصد دارید به ساحل دریا بروید یا حمام آفتاب بگیرید از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل ۱۵ و محافظ ماوراء بنفش (نوع AوB) استفاده کنید وگرنه دچار چروک زود رس و لکه های قهوه ای خواهید شد.

 

۱۱- مراقبت از پوست اطراف پستان: منطقه بالا و میان دو پستان پر از غدد چربی است و به همین خاطر راحت لک می شود و خال در می آورد. در ضمن هر چه پستانها بزرگتر باشد، بیشتر عرق می کند و محل تجمع باکتری می شود. با استفاده از پودرهای جذب کننده در منطقه زیر و میان دو پستان از جمع شدن و مسدود شدن حفره های پوست جلوگیری کنید. در ضمن هر روز خصوصا پس از ورزش این دو منطقه را با دستمالهای باکتری کش تمیز کنید و اگر خواستید بعد از تمیز کردن از یک تونر حاوی کمی اسید سالیسیلیک استفاده کنید.

۱۲- شکاف بین دو سینه: اندازه پستانها ربط زیادی به زیبایی شکاف بین سینه ندارد. بیشتر حالت سینه و موقعیت سینه روی بدن است که مهم است. در ضمن پهنای بدن هم مهم است. اگر بدن از زیر بغل به پایین باریک باشد، شکاف بین سینه ها زیباتر خواهد بود.

منبع:

smstak.com

مطالب مرتبط:

 

سرنوشت یک زن و اندازه سینه ها

چگونه میتوان پستانهای زیبایی داشت؟


آنچه بانوان باید بدانند

منبع = هلپ کده

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– حتما شما هم تاکنون با خانمی برخورد کرده اید که ادعا می‌کند پس از ازدواج سایز سینه هایش افزایش یافته است. در واقع عوامل بسیاری وجود دارد که موجب کنترل واکنش های بیوشیمی و هورمونی بدن می شود و البته بسیاری از این عوامل هم تحت کنترل خودمان قرار دارد. این مقاله شما را در مورد دلایل بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج راهنمایی خواهد کرد.

به طور کلی سایز سینه با تغییر وزن و سایز کلی بدن تغییر می کند و ماساژ سینه هم با الگوهای خاصی ممکن است گردش خون در نواحی سینه را تحریک کند نه فشار دادن آن.

بسیاری از زنان پس از ازدواج از قرص های ضد بارداری برای جلوگیری از حاملگی استفاده می کنند. مانند سایر قرص ها و دارو ها، قرص های ضد بارداری نیز عوارض جانبی خود را دارند. یکی از این عوارض رایج، افزایش وزن کلی بدن و به دنبال آن، دلیل بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج است.

سایز سینه رابطه ی مستقیمی با چاقی یا لاغری بدن دارد. قرص های ضد بارداری حاوی هورمونی به نام استروژن هستند. فرآیند تخمک گذاری و قاعدگی زنان، با تغییر میزان استروژن در بدن اتفاق می افتند و قرص های ضد بارداری باعث می شوند که سطح استروژن در بدن تقریبا ثابت باقی بماند.

به صورت مختصر و مفید، اینکه سایز سینه ها تا چه مقدار پس از ازدواج افزایش می یابد بستگی به نوع قرصی دارد که شما برای پیشگیری از بارداری مصرف می کنید. در مورد تاثیر استروژن گفته شد و حال پروژسترون را بررسی می کنیم. این هورمون موجب افزایش کاپ سینه می شود و در صورت قطع مصرف آن، سایز سینه به حالت نرمال قبل از مصرف برمی گردد.

دلیل اصلی برای قرص هایی که موجب بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج می شوند ادما (edema) یا احتباس مایع می باشد. به محض شروع مصرف، شما تغییراتی در سایز سینه های خود مشاهده خواهید کرد که همچنین ممکن است موجب ایجاد حساسیت و حس خارش و سوزش در سینه ها شود اما معمولا این عوارض پس از قطع مصرف ناپدید می شوند.

بنابراین قبل از مصرف قرص های ضد بارداری بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و اجازه دهید که او روش های بهتری برای جلوگیری از بارداری را مطابق با شرایط شما پیشنهاد دهد.

احتمالات دیگری از جمله ایجاد لک، سردرد، تغییرات وزنی، تغییرات خلقی، حالت تهوع علاوه بر افزایش سایز بدن در بالا تنه وجود دارد.

امروزه قرص هایی با دوز پایینی از هورمون ها برای مقابله با قرص های ضد بارداری (OCPS) که حاوی دوز بالایی از استروژن هستند، تولید شده اند.


حمله تروریستی اهواز چگونه اتفاق افتاد؟!


افزایش قد با کفش پاشنه مخفی برای بزرگسالان


وقوع طوفان تهران در رمضان 1397

دلفیناریوم برج میلاد تهران محل زندگی و نمایش دلفین ها!

البته باید گفت که همه ی زنان با مصرف قرص های ضد بارداری دچار افزایش وزن نمی شوند زیرا بدن هر شخصی واکنش های متفاوتی به مصرف داروها نشان می دهد و نمی توان قرص های ضد بارداری را به تنهایی مقصر دانست.

در بسیاری از موارد، زنانی که به طور منظم، ۳۰ الی ۴۰ دقیقه در روز، ۳ تا ۴ روز در هفته، ورزش کنند و رژیم غذایی متعادل غنی از ویتامین ها و مواد معدنی و فیبرهای ضروری را رعایت کنند، افزایش وزنی در آنها رخ نخواهد داد.

یک فاز حیاتی دیگری که برای یک زن پس از ازدواج رخ می دهد بارداری است. همه ی تغییراتی که در این حالت اتفاق می افتد به دلیل افزایش سطح استروژن و پروژسترون است.

این هورمون ها موجب تحریک غدد و مجرای شیری سینه می شوند. ۳ الی ۴ هفته پس از حاملگی، سینه های شما ممکن است نسبت به لمس حساس شوند. این حساسیت ممکن است در سه ماهه اول از بین رود.

در واقع حساسیت سینه ها می تواند از نشانه های اولیه ی بارداری باشد. در ششمین تا هشتمین هفته از بارداری، تغییرات هورمونی در بدن زن باردار، موجب افزایش تدریجی سایز سینه ها می شود.

زمانی که شما باردار هستید، کاپ سینه های شما، به دلیل افزایش چربی و جریان خون افزایش می یابد. شما همچنین متوجه کشش پوست خود، ایجاد ترک های پوستی، دیده شدن رگ ها در سطح پوست و تیره شدن نواحی اطراف نوک سینه ی خود می شوید.

علاوه بر تمامی این ها، تولید یک مایع غلیظ زرد رنگ به نام کولوستروم در مراحل بعدی بارداری، در مادران دیده می شود.

دلیل دیگری که موجب بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج می شود، استرس ناشی از فکر کردن زیاد است! زمانی که شما بیش از حد فکر و خیال می کنید، تعادل هورمون هایتان به هم می ریزد که به دنبال آن، افزایش وزن و ریزش مو به همراه است که این افزایش وزن موجب ازدیاد چربی در ناحیه ی سینه می شود. بنابراین سعی کنید تمرینات و ورزش های آرامش بخش در کنار رژیم غذایی متعادل به صورت منظم در برنامه ی زندگی خود داشته باشید.

نویسنده: تیم ترجمه نبض ما

منبع:

stylesatlife.com

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ همچنین لطفاً درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.


انتخاب رژیم مناسب در فشار خون بالا


تخمدان پلی کیستیک شایع ترین علت ناباروری زنان


درمان و علل کلیه سنگ ساز +ویدئو


روز جهانی فیبریلاسیون دهلیزی

ویدیو های سلامت


علل و درمان انواع جوش صورت/ویدئو


دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو


کاشت مو به روش sut + ویدئو


چگونه خاطرات بد را از ذهنمان پاک کنیم؟/ویدئو


پس از مرگ، برای بدن چه اتفاقی می افتد؟ + ویدیو

مطالب پیشنهادی


بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن


عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!


مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟


هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟


گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟


آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید


هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟


چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


کاشت مو به روش sut + ویدئو


روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان متخصص، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است .

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی با هدف ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان، می کوشد تا در جهت تندرستی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی، روان درمانی، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت به هیچ عنوان جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

Welcome, Login to your account.

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.