علت تکرر ادرار در مردان جوان

علت تکرر ادرار در مردان جوان
علت تکرر ادرار در مردان جوان
خانه

موبایل

 

 

علت تکرر ادرار در مردان جوان

دفع ادرار ميزان مشخصي ندارد و در هر فرد، حتي در هر روز، فرق مي کند. اما چه زماني براي اين مشکل بايد به پزشک مراجعه کنيد؟

اولين مورد اينکه با وجود کم کردن خوردن مايعات و محرک هاي مثانه، تکرر ادرار هنوز وجود دارد. موارد ديگر شامل حالات زير است:

1- تکرر ادرار مانع انجام عادي کار، مسافرت يا خواب مي شود.

2- تکرر ادرار با احساس نياز به دفع ادرار همراه است.

3- درد و سوزش با تکرر ادرار همراه است.

مواد محرک کليه و تحريک کننده هاي مثانه علل شايع تکرر ادرار هستند و در صدر همه آنها کافئين و الکل قرار دارد، زيرا اينها مدرهاي طبيعي هستند و باعث تشکيل بيشتر ادرار مي شوند. برخي داروهاي مدر و ضد فشارخون هم دفع ادرار را زياد مي کنند.

عفونت هاي مجاري ادرار، که بسيار هم شايع هستند، با تحريک سيستم ادراري، دفع ادرار را زياد مي کنند.

التهاب کليه، که يک بيماري شديد کليوي است و بيماري خاصي به نام التهاب بينابيني مثانه که ناراحتي مداوم دستگاه ادراري است نيز باعث تکرر ادرار مي شوند.

زنان بيشتر از مردان مستعد ابتلا به اين مشکلات هستند و ممکن است ايجاد درد در پشت يا شکم يا احساس سوزش به هنگام دفع ادرار کنند. عفونت پروستات در مردان هم همين علائم را دارد. بيماري تشخيص داده نشده يا خوب درمان نشده ديابت هم تکرر ادرار مي آورد.

به علاوه، انسداد در هرجاي دستگاه ادراري (مثل سنگ کليه يا سنگ مثانه) مانع تخليه کامل ادرار مي شود و اين حالت پر شدن زودتر مثانه و احساس نياز بيشتر به دفع ادرار را بوجود مي آورد. اين ناراحتي در سالخوردگان شديدتر است، چون غده پروستات آنها بر ميزراه (مجراي ادراري) فشار آورده و انسداد ايجاد مي کند که در هنگام دراز کشيدن شبانه تکرر ادرار را به دنبال دارد.

اگر شبها بيشتر ادرار دفع مي کنيد، ممکن است بالا رفتن سن هم در آن مؤثر باشد. با افزايش سن توليد ادرار در شبها بيشترمي شود. در سالمندان دو سوم ادرار در شب و يک سوم ادرار در روز توليد مي شود و در جوانها دقيقاً برعکس است.

در هر صورت در مواردي که نياز به مراجعه به پزشک است اين کار را انجام دهيد و مواردي که نياز به درمان هست (مثل عفونت، بزرگي پروستات، مشکلات کليه، مثانه و مجاري ادراري، سنگ و…) را به طور کامل درمان کنيد.

منبع:سلامت نیوز


بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

تور ویژه مشهد // قیمت مناسب-*-

شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912sara

خانه ایی مدرن و شیک داشته باشید

جلوگیری از ریزش مو

تقویت رشد مو

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما– امروزه بیماران زیادی در مقاطع سنی مختلف از نوجوانان از تکرر ادراری شاکی هستند. این افراد اظهار می دارند که با مصرف یک استکان چای یا آب مجبورند چندین بار به دستشوئی مراجعه کنند به طوریکه رفتن از خانه به محیط بیرون و یا مسافرت بین شهری برای این افراد بسیار مشکل شده و به علت نیاز شدید به دستشوئی ترجیح می دهند که در خانه بمانند. همچنین این مشکل خواب را نیز برای این افراد دشوار کرده است.

تکرر ادرار زمانی رخ می دهد که شما تعداد دفعات زیادی تخلیه مثانه داشته باشید. البته هیچ قاعده ای برای تعداد مشخص زمان ادرار کردن وجود ندارد اما اگر فاصله بین ادرار کردن کوتاه باشد، شما به تکرر ادرار دچار شده اید. به طور کلی، ادرار کردن بیش از 2.5 لیتر مایع در روز، بالاتر از حد طبیعی است.

موقعی که فرد با مصرف کم مایعات به تعداد زیاد دستشوئی می رود و در هر جلسه موقع دفع، ادرار کمتری را دفع می کند واحساس می کند که باز ادرار دارد و کامل تخلیه نشده است را از نظر عملی تکرر ادراری می گوئیم. زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به این مشکلات هستند و ممکن است ایجاد درد در پشت یا شکم یا احساس سوزش به هنگام دفع ادرار کنند.

علت تکرر ادرار در مردان جوان

تنظیمات عصبی مثانه انسان طوری است که می‌تواند حدود ۲۵۰ سی‌ سی ادرار را نگهداری کند، بدون این‌ که برای فرد مشکلی ایجاد شود. اما گاهی حجم مثانه کم می‌شود و فرد با چند قطره ادرار نیز نیاز به تخلیه احساس می‌کند که به این حالت مثانه بی‌ثبات می‌گویند، اما بیشترین مشکلات مثانه به مشکلات عصبی آن مربوط می‌شود.

در زنان شایع‌ترین عامل تکرر ادرار، زایمان‌های مکرر است، زیرا مثانه و گردن مثانه یک زاویه طبیعی دارد که این زاویه طی زایمان‌ها به علت فشار نوزاد تغییر می‌کند و موجب تکرر ادرار در مادر می‌شود که عموما با بی‌اختیاری چند قطره‌ای نیز همراه است. شدیدترین نوع این مشکل در خانم‌ها با عنوان افتادگی مثانه مطرح می‌شود.

به طور کلی عوامل اصلی تکرر ادرار را می توان به چهاردسته تقسیم نمود:

یکی از علل کم شدن ظرفیت مثانه، عفونت های ادراری است. با نفوذ میکروب های ادراری به دیواره مثانه، این عضو حساس شده و موجب احساس زودرس دفع می شود. معمولا در این حالت دفع ادرار با درد و سوزش و گاهی اندکی خونریزی همراه است که خوشبختانه با آنتی بیوتیک، عفونت ادراری بخوبی درمان می شود.

اگر شما مردی بالای ۵۰ سال هستید و مبتلا به تکرر ادراری مزمن هستید و ادرارتان دوشاخه و قطع و وصل می شود و راحت نمی آید و قطره قطره است مبتلا به درجاتی از بزرگی پروستات هستید. توصیه می شود حتماً به دکتر کلیه مراجعه کنید و از دکترتان بخواهید که ۱- سونوگرافی از کلیه ها و مثانه و پروستات ۲- تست سرطان پروستات یا PSA را برای شما انجام دهد.

یکی دیگر از علل تکرر ادراری مزمن چه در آقایان و چه در خانم های جوان مثانه های بیش فعال می باشد. علائم مثانه بیش فعال عبارتند از: ۱- دستشوئی رفتن های بیش از ۸ بار در روز و ۲ بار در شب ۲- احساس عدم تخلیه کامل مثانه ۳- نیاز ناگهانی به دستشوئی رفتن به علت انقاباضات خودبخودی مثانه که اگر شدید باشد فرد لباس زیر خود را خیس می کند. مثانه بیش فعال در افرادی که مبتلا به استرس و اضطراب هستند و تحریک پذیر هستند و اغلب در مردان و زنان جوان دیده می شود. در صورت دیدن این علائم توصیه می شود به پزشک جراح کلیه مراجعه شود.

از علل دیگر تکرر ادراری مزمن مثانه عصبی است. در افراد مبتلا به مثانه عصبی یک بیماری زمینه ای عصبی مانند آسیب به نخاع، بیماری M.S، تومورهای نخاع، بیماریهای نخاعی مادرزادی، آسیب های مغزی هنگام تولد و یا بعد از آن وجود دارد که به علت آن عصب مثانه آسیب دیده و باعث می شود مثانه شدیداً تحریک پذیر شده و دچار انقباضات خودبخودی مثانه و بی اختیاری ادراری و تکرر ادراری شدید در شب و روز می شود که علت آن بالا رفتن فشار مثانه و کاهش شدید حجم مثانه می باشد. در موارد شدید اگر درمان مناسب و سریع انجام نشد فشار داخل مثانه به کلیه ها منتقل و سبب آسیب کلیه ها و نارسائی کلیه و سبب از کار افتادگی آنان می شود.

علاوه بر موارد فوق دلایل دیگری هم برای پرادراری هست

تکرر ادرار در افراد دیابتی به نوع دیابت این افراد بستگی دارد. در نوع دیابت شیرین به علت این‌ که دیابت، اعصاب بدن را مورد حمله قرار می‌دهد، عصب‌های مثانه نیز از این امر مستثنی نیستند. افزایش حجم ادرار است. همچنین بسیاری از تکررهای ادراری، مقطعی و به دلیل شرایط روحی و فکری فرد است.

عوامل طبیعی مانند هوای سرد، رفتن از مکان گرمسیر به سردسیر، خوردن بعضی مواد غذایی مانند ترب سیاه که موجب افزایش حجم ادرار می‌شود، نیز می‌توانند دلایل تکرر ادرار باشد.

مواد محرک کلیه و تحریک کننده های مثانه از علل شایع تکرر ادرار هستند و در صدر همه آنها کافئین و الکل قرار دارد، زیرا اینها مدرهای طبیعی هستند و باعث تشکیل بیشتر ادرار می شوند. برخی داروهای مدر (ادرار آور یا دیورتیک) و ضد فشارخون هم دفع ادرار را زیاد می کنند.

روش های تشخیص هرپس تناسلی یا HSV

آیا بزرگ شدن بیضه خطرناک است؟

علائم و مدت زمان دفع سنگ از حالب

مزایا و مضرات هایفوتراپی پروستات چیست؟

التهاب کلیه، که یک بیماری شدید کلیوی است و بیماری خاصی به نام التهاب بینابینی مثانه که ناراحتی مداوم دستگاه ادراری است نیز باعث تکرر ادرار می شوند.

علت تکرر ادرار متفاوت و فراوان است. وقتی که در کودکی دیده می شود که قبلا دچار این عارضه نبوده است، ممکن است نشانه بیماری ای چون عفونت دستگاه ادراری یا مرض قند باشد.

یکی از داستان های عام در این زمینه داستان کودک کمرو و معلم بسیار جدی است. اضطراب و نگرانی کودک باعث می شود که مثانه او آرامش کافی برای نگهداری ادرار را نداشته باشد. در عین حال خجالت می کشد که اجازه بگیرد و به توالت برود. اگر معلم در مورد خروج از کلاس سخت گیری نشان بدهد، اوضاع از آنچه که هست بدتر می شود. و همه اینها از علت تکرر ادرار است. بهتر است یادداشتی از پزشک بگیرید و با معلم او صحبت کنید.

گاهی در هوای گرم، هنگامی که کودک زیاد عرق می کند و مایعات به اندازه کافی نمی نوشد، ادرارش به شکل نا منظم و حتی هشت ساعت به هشت ساعت و حتی دیرتر دفع می شود و ادرار دفع شده هم کدر و بد بوست. همین وضع ممکن است در هنگام تب پیش بیاید.

مورد بسیار رایج ادرار دردناک در دختران دیده می شود و آن هم به خاطر تورم مجرای خروج ادرار است که یا به میکروب یا قارچ مبتلا شده ویا در اثر صابون زدن در هنگام استحمام می سوزد. این مساله باعث می شود که کودک دائما احساس کند که ادرار دارد یا از ترس نتواند کاری کند و یا هر دفعه چند قطره ادرار بیشتر نیاید. در واقع این امر از علت تکرر ادرار است. برای پیشگیری از عفونت ادراری باید با پزشک تماس گرفت. تا آن موقع کودک را در لگن آب گرم بنشانید. محلول لگن شامل آب گرم و نصف فنجان جوش شیرین یا سودا است. بعد از استحمام ناحیه خروج ادرار را آرام خشک کنید.

اگر فرد به سیستیت بینابینی دچار شده باشد یکی از علائم آن احساس سوزش و درد هنگام ادرار کردن است. سیستیت بینابینی، شرایط مزمن دردناکی است که در آن، مثانه ملتهب و تحریک می‌شود و در نتیجه فرد مجبور می‌شود که به طور مکرر ادرار کند و ادرار کردنش دردناک می‌باشد. از دیگر علایم شایع این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحقیقات این طور نشان می‌دهند که این بیماری در واقع یک نوع نشانگان التهاب مثانه است که احتمالاً توسط عفونت باکتریایی، خودایمنی (پاسخ ایمن به اجزای خودی بدن) یا موارد آزارنده ایجاد می‌شود. برای این بیماری، درمان قطعی وجود ندارد. ولی با روش هایی مثل دارودرمانی، تغییر رژیم غذایی، تمرینات ورزشی و .. این بیماری را کنترل می کنند.

در صورتی که تکرر ادرار ناشی از عفونت باشد، در این حالت فرد سالم که قبلاً مشکلی نداشته و به صورت ناگهانی دچار تعییر رنگ ادراری، تکرر ادرار و سوزش ادراری می شود که اغلب رنگ ادرار این ها تغییر یافته و اغلب بدبو می شود. اگر مبتلا به این حالت شدید شد بلافاصله به دکتر مراجعه و اول آزمایش و کشت ادرار بدهید و سپس با مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک معالجتان و با مصرف مایعات فراوان مطمئن باشید که در عرض ۲-۳ روز بهتر می شوید.

گروه های دارویی هستند که می توانند به کاهش علامت تکرر ادرار کمک کنند. باید توجه داشت که مصرف دارو باید حتما تحت نظر پزشک صورت گیرد. برخی از این داروها که برای سیستیت بینابینی ممکن است مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از:

آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌کولینرژیک‌ها، داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی و داروهای ضدافسردگی همگی موفقیت محدودی در کاهش علایم دارند. و همچنین داروی پنتوزان پلی سولفات سدیم در تخفیف علایم بعضی از خانم‌ها مؤثر بوده است.

طب سنتی داروهای بسیار و درمان های مختلفی برای تکرر ادرار در اختیار شما قرار داده است که مهمترین این درمان های به شرح زیر می باشند:

لازم به ذکر است پیش از استفاده از این راهکارها با متخصص این امر مشورت نمایید.

نبض ما– گردآوری

منابع

وبسایت دکترکرمی، آسان طب، پیام سلامت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ همچنین لطفاً درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.علت تکرر ادرار در مردان جوان

علت تکرر ادرار بدون درد و سوزش

علائم عفونت مجاری ادراری که خانم ها باید بدانند

تا چه زمانی برای پدر شدن وقت دارید؟

درمان و علل کلیه سنگ ساز +ویدئو

علامت های مهم بیماری های کلیوی

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

دکتر سلام

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟

تا چه زمانی برای پدر شدن وقت دارید؟

گارداسیل واکسنی برای پیشگیری از سرطان رحم HPV +ویدئو

کنترل بزرگ شدن پروستات با تامسولوسین

علل سقط مکرر جنین و نکات مهمی درباره آن +ویدئو

ویدیو های سلامت

تزئین دستمال سفره با قاشق ، چنگال+ویدئو

علل و درمان انواع جوش صورت/ویدئو

دلیل رشد موهای زائد در خانم ها چیست؟+ویدئو

کاشت مو به روش sut + ویدئو

چگونه خاطرات بد را از ذهنمان پاک کنیم؟/ویدئو

مطالب پیشنهادی

بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید

هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟

چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟

زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

کاشت مو به روش sut + ویدئو

روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

نبض ما، پایگاه اینترنتی نشاط و سلامتی و دارای مجوز فعالیت است که تیم تولید کننده محتوای آن از پزشکان متخصص، اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه، خبرنگاران و مترجمین و مشاورین مجرب تشکیل شده است .

نبض ما با ارائه جدیدترین مطالب علمی و کاربردی و با هدف بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات عامه مردم در حوزه پزشکی با هدف ارتقای سطح فرهنگ سلامت عمومی و بهبود سبک زندگی فارسی زبانان، می کوشد تا در جهت تندرستی، زیبایی، تغذیه سالم، تناسب اندام، مسائل مربوط به بهداشت مردان و زنان و مادر و نوزاد، مشاوره پزشکی، روان درمانی، بهداشت جنسی و زناشویی و سایر اطلاعات مفید در رابطه با سلامتی ، مخاطب را با ارائه مطالب صحیح و بروز رسانی شده یاری و راهنمایی نماید. لذا مطالب ارائه شده در سایت به هیچ عنوان جایگزین پزشک و تشخیص و تجویز آن نیست.

Welcome, Login to your account.

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

علت تکرر ادرار در مردان جوان

آرایش

مدل مو

مدل لباس

اخبار

سبزی خردکن

آکاایران : تکرر و هر گونه تغییر در ادرار می تواند علامتی از بیماریهای کلیه باشد . چنانچه شما مقدار مایعات دفع شده از بدنتان را بیشتر از مایعات جذب کرده باشید ، به نوعی باعث از بین رفتن کارکرد کلیه در بدن شده اید. امروزه بیماران زیادی در مقاطع سنی مختلف از نوجوان تا افراد مسن از بیماری رنج می برند و دچار تکرر ادراری شده اند . این موضوع آنقدر برای این افراد استرس آور شده است که حتی در اکثر موارد قید بیرون رفتن و یا مسافرت را به دلیل نیاز مبرم به دستشویی در طول روز را می زنند . این افراد مدعی اند که حتی با استفاده از یک استکان چای یا آب مجبورند چندین بار به دستشویی مراجعه کنند . به همین منظور و برای رفع سوالات شما بازدیدکنندگان محترم در قسمت سلامت آکاایران مقاله ای را با عنوان تکرر ادرار نشانه چیست را آماده کرده ایم تا به سوالات پیرامون این بیماری پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.

تکرر ادرار

دفع ادرار میزان مشخصی ندارد و در هر فرد، حتی در هر روز، فرق می کند. اما چه زمانی برای این مشکل باید به پزشک مراجعه کنید؟

اولین مورد اینکه با وجود کم کردن خوردن مایعات و محرک های مثانه، تکرر ادرار هنوز وجود دارد. موارد دیگر شامل حالات زیر است:

1- تکرر ادرار مانع انجام عادی کار، مسافرت یا خواب می شود.

2- تکرر ادرار با احساس نیاز به دفع ادرار همراه است.

3- درد و سوزش با تکرر ادرار همراه است.

به نقل از آکاایران : مواد محرک کلیه و تحریک کننده های مثانه علل شایع تکرر ادرار هستند و در صدر همه آنها کافئین و الکل قرار دارد، زیرا اینها مدرهای طبیعی هستند و باعث تشکیل بیشتر ادرار می شوند. برخی داروهای مدر و ضد فشارخون هم دفع ادرار را زیاد می کنند.

عفونت های مجاری ادرار، که بسیار هم شایع هستند، با تحریک سیستم ادراری، دفع ادرار را زیاد می کنند.

التهاب کلیه، که یک بیماری شدید کلیوی است و بیماری خاصی به نام التهاب بینابینی مثانه که ناراحتی مداوم دستگاه ادراری است نیز باعث تکرر ادرار می شوند.

تکرر ادرار

زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به این مشکلات هستند و ممکن است ایجاد درد در پشت یا شکم یا احساس سوزش به هنگام دفع ادرار کنند. عفونت پروستات در مردان هم همین علائم را دارد. بیماری تشخیص داده نشده یا خوب درمان نشده دیابت هم تکرر ادرار می آورد.

به علاوه، انسداد در هرجای دستگاه ادراری (مثل سنگ کلیه یا سنگ مثانه) مانع تخلیه کامل ادرار می شود و این حالت پر شدن زودتر مثانه و احساس نیاز بیشتر به دفع ادرار را بوجود می آورد. این ناراحتی در سالخوردگان شدیدتر است، چون غده پروستات آنها بر میزراه (مجرای ادراری) فشار آورده و انسداد ایجاد می کند که در هنگام دراز کشیدن شبانه تکرر ادرار را به دنبال دارد.

اگر شبها بیشتر ادرار دفع می کنید، ممکن است بالا رفتن سن هم در آن مؤثر باشد. با افزایش سن تولید ادرار در شبها بیشترمی شود. در سالمندان دو سوم ادرار در شب و یک سوم ادرار در روز تولید می شود و در جوانها دقیقاً برعکس است.

در هر صورت در مواردی که نیاز به مراجعه به پزشک است این کار را انجام دهید و مواردی که نیاز به درمان هست (مثل عفونت، بزرگی پروستات، مشکلات کلیه، مثانه و مجاری ادراری، سنگ و…) را به طور کامل درمان کنید.

نشانه های تکرر ادرار

گردآوری سلامت اکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید
علت تکرر ادرار در مردان جوان

علت درددرناحیه تناسلی زنان در افراد مسن , بوي ادرار نشانه چه بيماري هايي است؟ , فشار شدید ادرار وآرمش بعد از فشار , خونریزی همراه با ادرار در خانم ها , سوزش کم و تکرر ادرار آقایان نشانه , از علایم زیاد رفتن دستشویی اقایان , خون در ادرار کودکان نشانه چیست؟ , مهمترین دلیل وجود خون در ادرار , چند بار ادرار در روز طبیعی است , تکرر ادرار در اثر نارسایی کلیه , بیماری های که باعث سوزش ادرار , علت زياد رفتن به دستشويي چيست , دلیل پزشکی تکرر ادرار و مدفوع , خون در ادرار مردان نشانه چیست , علت دستشویی رفتن زیاد کودکان , خون در ادرار زنان نشانه چیست , علت تکرر ادرار در مردان جوان , دلایل تکرر ادرار در خانم ها , علت تکرر ادرار در زنان چیست , خونی بودن ادرار در خانم ها , تکرر ادرارعلت سنگ کلیه است , بیماری های علت سوزش ادرار , تکرر ادرار چه علاعمی دارد , ایا تکرر ادرار علامت سنگه , ادرار شبانه در بزرگسالان , قرص ژاپنی برای پر ادراری , علت تکرر ادرار در بانوان , درمان مکرر ادرار در زنان , جرا شبها ادرار زییاد است , احساس سوزش و تکرر ادرار , دليل تكرر ادرار در زنان , دلیل زود زود رفتن ادرار , دلایل دستشویی رفتن زیاد , علت تکرر ادرار و درمان , مشکلات ادراری در مردان , علت تكرر ادرار در زنان , دلايل تكرر ادرار در شب , میل مداوم به دفع ادرار , علت افزایش دفعات ادرار , دلیل دستشویی رفتن زیاد , بوی ادراربه چه معناست , سوزش ادرار نشانه چیست , تکدر ادرار شب در پیری , ادرار زیاد نشانه چیست , ادرار شبانه پشت سر هم , سوزش کم و تکرر ادرار , علت ادرار زیاد چیست؟ , علت تکرار ادرار چیست , دليل زياد ادرار كردن , تکرر بیش از حد ادرار , دلیل تکرر ادرار چیست , ادرار مکرر در دختران , دلیل ادار زیاد چیست , ادرار مکرر در مردان , علت تکرر ادار چیست؟ , مشکل ادرار در مردان , تکرر ادرار و مدفوع , تکررادرار دربانوان , افزایش ادرار در شب , كم فشار بودن ادرار , علت زیاد شدن ادرار , تکرر ادرار بی رنگ , تکرر ادرار آقایان , امدن ادرار از رحم , دلایل تکرر ادرار , درمان ادرار زیاد , تکرر ادرار در شب , تکرر ادرار شبانه , احکام تکرر ادرار , علایم تکرر ادرار , درمان زود ادراری , کم شدن ادرار صبح , 1 علت ادرار زیاد , تکرر ادرار زنان , تکرر ادرار چیست , تکرر ادرار شفاف , ادرار بیش از حد , علل تکرر ادرار , علت ادرار زیاد , علت تکرر ادرار , چای تکرر ادرار , ادرار زیاد بچه , علت تكرر ادرار , تكرر ادرار , تکدر ادرار , ادرار مکرر , تکرر ادار

سلامت ، درمان بیماری ها ، مقالات پزشکی ، اطلاعات دارویی ، تغذیه ، رژیم درمانی

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

علت تکرر ادرار در مردان جوان
علت تکرر ادرار در مردان جوان
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.