علت زود پريود شدن بعداز زايمان

علت زود پريود شدن بعداز زايمان
علت زود پريود شدن بعداز زايمان
خانه

موبایل

پریود شدن در دوران شیردهی

پریود در دوران شیردهیاکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند. البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان، عادت ماهیانه می شوند. طبق تحقیقات مشخص شده است که یک سری عوامل در شروع قاعدگی و پریود در دوران شیردهی موثرند.

علت زود پريود شدن بعداز زايمان

 

طی قاعدگی و پریود در دوران شیردهی، خانم ها به واسطه از دست دادن مقدار قابل توجهی خون، انرژی خود را از دست می دهند. حال اگر خانمی هم به نوزاد خود شیر دهد و هم عادت ماهیانه در زمان شیردهی داشته باشد، انرژی از دست رفته او چند برابر می شود. بنابراین عادت ماهیانه نشدن در دوران شیردهی، مزیتی تلقی می شود. همچنین شیردهی مداوم مادر به نوزاد خود، یکی از راه های جلوگیری از بارداری محسوب می شود، اما یک سری شروط دارد.

نکته ای که مادران شیرده باید بدانند شناخت عواملی است که در بازگشت تخمک گذاری و به تبع آن شروع قاعدگی تاثیر می گذارد. همچنین مادر باید بداند که چه عواملی در عقب انداختن چرخه قاعدگی موثر می باشد.هر فردی با فرد دیگر متفاوت است (تفاوت های فردی) و این تفاوت ها در شروع عادت ماهیانه و پریود در دوران شیردهی پس از زایمان هم وجود دارد. اگرچه اکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند.

البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان، عادت ماهیانه می شوند. طبق تحقیقات مشخص شده است که یک سری عوامل در شروع قاعدگی موثرند.

تغذیه نوزاد فقط با شیر مادر طی شش ماه اول زندگیاگر مادر طی شش ماه اول زندگی، به صورت مداوم و پی در پی به نوزاد خود شیر بدهد و هیچ گونه ماده غذایی دیگری به او ندهد، می تواند تا حدی مطمئن باشد که این کار، تخمک گذاری را سرکوب می کند و شروع قاعدگی را عقب می اندازد.تحقیقات نشان داده است که اگر بین وعده های شیردهی، موادغذایی دیگری به نوزاد داده شود، جایگزین چند وعده شیردهی می شود و فاصله بین وعده های شیر دهی را افزایش می دهد. در نتیجه سبب می شود که هورمون پرولاکتین کمتر ترشح شود.

هورمون پرولاکتین که از غده هیپوفیز ترشح می شود سبب ترشح شیر از سینه مادر می شود و از طرف دیگر این هورمون مانع تخمک گذاری می گردد. لذا ترشح کم هورمون پرولاکتین، احتمال تخمک گذاری را افزایش می دهد.ولی بعد از شش ماهگی، باید موادغذایی دیگری غیر از شیر مادر به کودک داد.

 

مکیدن سینه مادرشاید به نظر اکثر افراد، مکیدن شیر مادر توسط نوزاد، فقط برای تغذیه نوزاد است و هیچ تاثیری بر بدن مادر نخواهد داشت. اما این گونه نیست.اگر نوزاد سینه مادر را بمکد، این مکش سبب تحریک ترشح هورمون پرولاکتین می شود که این هورمون، تخمک گذاری و قاعدگی را عقب می اندازد.بنابراین توصیه می شود که مادران از دادن پستانک و شیشه شیر به نوزاد تا حد ممکن خودداری کنند و اکثر مواقع، تغذیه با شیر مادر و از طریق سینه مادر انجام بگیرد.

تغذیه نوزاد با شیشه شیر، زمان مکیدن نوزاد از سینه مادر را کاهش می دهد و سبب کاهش ترشح پرولاکتین می شود و احتمال تخمک گذاری را افزایش می دهد.

مادران شیردهی که احتمال دارد خیلی زود عادت ماهیانه شوند، دارای خصوصیات زیر می باشند:- فرزند شیرخواری دارند که بیش از چهار ساعت پشت سر هم در طی روز و یا شش ساعت پشت سر هم در طی شب می خوابند و شیر مادر خود را نمی خورند.- کودکشان از پستانک و یا از شیشه شیر استفاده کند.- نوزاد شیرخوار علاوه بر شیر مادر، غذا های کمکی مصرف کند نظیر شیر خشک و… .- نوزاد شیرخوار ساعات زیادی از مادر دور است، مثل مادران شاغل.

تذکر- اگر می خواهید طی چند ماه پس از تولد فرزندتان، به صورت طبیعی از بارداری جلوگیری کنید، باید نوزادتان را فقط با شیر خودتان تغذیه کنید.- فواصل منظم شیردهی را رعایت کنید و سر ساعت به نوزاد خود شیر دهید.- رعایت برنامه منظم شیردهی، یکی از عوامل مهم در جلوگیری از بارداری به روش طبیعی می باشد.

هنگامی که قاعدگی در طی شیردهی شروع می شودمادرانی که در طی دوران شیردهی عادت ماهانه می شوند (منظور شش ماهه اول شیرخوارگی می باشد)، از بی قراری های فرزند خود شکایت دارند. شاید علت این بیقراری، به افت موقتی مقدار شیر در شروع عادت ماهیانه مربوط باشد.علاوه بر این، مادران در اوایل دوران عادت ماهیانه حساس و تحریک پذیر می شوند و همین امر سبب می شود آستانه تحمل آنها برای بیقرای های کودکشان پایین بیاید. علاوه بر این، مدتی طول می کشد تا عادت ماهیانه پس از زایمان منظم شود و همین بی نظمی در عادت ماهیانه، دلیل دیگری بر حساس شدن مادران در این دوره می باشد.

تذکرمادران شیردهی که طی شش ماه اول بعد از زایمان، عادت ماهیانه می شوند، باید دقت لازم را در جلوگیری از بارداری داشته باشند.

– این افراد باید روش های جلوگیری از بارداری متناسب با شرایط خود را از پزشک بپرسند، زیرا بارداری در طی شش ماه پس از زایمان، صدمات جبران ناپذیری به سلامت مادر و جنین و نوزاد شیرخوار وارد می کند.

– از طرفی مادر هنوز توان از دست رفته خود در طی بارداری را بدست نیاورده است.- از طرف دیگر نوزاد شیرخوار هم باید به محض باردار شدن مادر، از شیر او محروم شود.همچنین شرایط مناسب برای رشد جنین تازه نیز مهیا نمی باشد.

شروع زودهنگام عادت ماهیانه پس از زایمان، زمانی مضر می باشد که فواصل عادت ماهیانه منظم نیست و ممکن است مادر به گمان خود باردار نباشد و اصول جلوگیری از بارداری را رعایت نکند.

 

منبع : tebyan.net


آنچه بانوان باید بدانند

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

در طول بارداری، خانم به مدت نه ماه از شر پریودی رها میشود. زایمان طبیعی یا سزارین تاثیری بر شروع پریودی پس از زایمان ندارد. شروع پریودی به شیردهی و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. 

اولین پریود پس از زایمان به شیردهی و زمان برگشت هورمون ها به حالت طبیعی بستگی دارد. مقدار استروژن، پروژسترون و هورمون گونادوتروپین پس از بارداری کاهش می یابد.
اما اگر نوزاد را شیر می دهید، مقدار هورمون پرولاکتین کاهش نمی یابد. بنابراین باعث کاهش هورمون های تولید مثل و جلوگیری از تخمک گذاری و تولید تخمک برای لقاح می شود. بنابراین پریود نمی شوید.

تغییرات هورمونی پس از زایمان بر اولین پریود تاثیر می گذارد. این تغییرات به عوامل زیر بستگی دارد:

عوامل دیگری نیز می باشند که بر اولین پریود تاثیر می گذارند:

به یاد داشته باشید زایمان سزارین بر زمان اولین پریود شما تاثیر نمی گذارد بلکه تغییراتی در جهت خونریزی ایجاد می شود.

علت زود پريود شدن بعداز زايمان

پریودی پس از زایمان سزارین یا زایمان طبیعی مشابه پریودی پیش از بارداری نیست. بدن دوباره با چرخه پریودی سازگار می شود و بنابراین تغییراتی مشابه تغییرات زیر ایجاد می شود:

این تغییرات پس از مدتی کاهش می یابد. اما تا زمانی که تعادل هورمونی برقرار شود و بدن بهبود یابد، پریودی طبیعی نیست. گاهی اوقات تا چند ماه پریودی شما به حالت طبیعی بر نمی گردد.

اگر پریودی شما بعد از گذشت چند ماه به حالت طبیعی برنگشت یا تغییرات غیر معمولی مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید. عواملی که باعث نگرانی می شوند شامل:

زایمان سزارین هیچ تاثیری بر زمان شروع پریودی پس از زایمان ندارد. زمان پریودی ماهانه فقط به تغییرات هورمونی بستگی دارد. هنگامی که مقدار هورمون ها به حالت طبیعی بازگردد، پریود شروع می شود.

در بیشتر موارد، اولین پریود پس از زایمان درد کمتری دارد و کوتاه تر و سبک تر است. گرفتگی های عضلات به خاطر کشیدگی رحم در بارداری کمتر است. همچنین مقدار زیاد پروژسترون در طول بارداری باعث کاهش علائم پریودی می شود.

فاکتورهای زیادی بر بی نظمی پریودی تاثیر می گذارند؛ کاهش یا افزایش وزن، استرس و مشکلات تیروئید بر بی نظمی تاثیر می گذارند. برخی خانم ها به دلیل رسیدن به دوران یائسگی دچار بی نظمی پریودی می شوند. سن یائسگی در برخی خانم ها حدود سی و پنج سالگی و در برخی دیگر در چهل سالگی بروز می کند.

پس از زایمان، طبیعی یا سزارین، ترشحاتی از واژن خارج می شود که لوچیا نامیده می شود. این ترشحات، پریودی نیست اما ترشحات خروجی از رحم می باشد.
زایمان سزارین باعث خونریزی شدید در روزهای اول پس زایمان می شود. این مسئله به دلیل جراحی یا ترمیم رحم می باشد. برای حدود شش هفته نباید از تامپون استفاده کنید زیرا احتمال عفونت در رحم و واژن افزایش می یابد. 
اگر خونریزی شما غیر طبیعی است؛ ترشحات بدبو، تب، که نشانه های عفونت است یا نیاز شدید به ادرار یک هفته پس از زایمان، به پزشک مراجعه کنید.


پریود در خانمها اکثرا ما بین 13-9 سالگی شروع می شود و اکثرا ما بین 55-50 سالگی که مصادف با دوران یائسگی است قطع می شود. معمولا خانمها در ماه یک بار پریود می شوند که طول آن در خانمهای مختلف معمولا ما بین 30-25 روز است. یعنی هر خانمی از 25 تا 30 روز یکبار پریود می شود. در هر دوره پریود، بدن خانم برای حامله شدن آماده می شود. اگر خانم تخمک گذاری کند و این تخمک با اسپرم در مجاورت هم قرار بگیرند، لقاح اتفاق افتاده و جنین تشکیل می شود. اگر لقاح اتفاق بیفتد، خانم حامله شد، ولی اگر حاملگی اتفاق نیفتد، مخاط رحم در پایان پریود شروع به ریزش می کند که همان خونریزی ماهانه می باشد. هر خانمی در ماه یک بار این خونریزی را تجربه می کند. ولی گاها در این فرایند تغییراتی ایجاد می شود و سبب ایجاد انواع مختلف اختلالات قاعدگی می گردد. علل این اختلالات هم می تواند کم اهمیت و هم می تواند مهم باشند. یکی از این اختلالات، پریود شدن متعدد است که در آن تعداد پریود شدن بیش از اندازه طبیعی است که در اصطلاح علمی به آن پلی منوره یا Polymenorrhea گفته می شود. این خانمها در کمتر از هر 21 روز پریود می شوند.

پلی منوره – Polymenorrhea – چیست؟
وقتی پریود یک خانم در فواصل کوتاهتر اتفاق بیفتد، معمولا کمتر از هر 21 روز، به آن پریود یا عادت ماهانه متعدد و یا پلی منوره گفته می شود. خانمها نباید آنرا با خونریزی بیش از حد در دوران پریود اشتباه کنند. در خانمهائیکه دارای خونریزی بیش از حد هستند، فواصل پریودها کوتاه نمی شود. در این خانمها فاصله زمانی بعد از تخمک گذاری تا شروع پریود کاهش می یابد. ممکن است هر خانم یک یا دو بار پلی منوره را تجربه کند، آن مهم نیست، ولی اگر پلی منوره تداوم یابد باید علت آن بررسی و درمان شود. اگر پلی منوره به مدت طولانی ادامه یابد می تواند سبب عوارض متعدد حاملگی و حتی ناباروری بشود.

علل پریود یا عادت ماهانه متعدد کدامها هستند؟
این بیماری دارای علل متعدد است، بعضی از آنها بی اهمیت و عده ای هم مهم می باشند. مهمترین علل پریود یا عادت ماهانه متعدد به قرار زیر هستند:

· استرس: یکی از مهمترین علل پلی منوره – Polymenorrhea- استرس است. استرس ممکن است فیزیکی، هیجانی و یا ناشی از محیط اطراف باشد. استرس از هر نوعی سبب بهم ریختن تعادل هورمونی در خانمها شده و منجر به انواع مختلف اختلالات قاعدگی می گردد. اگر علت استرس باشد به راحتی با تجویز دارو قابل درمان است.
· یائسگی: قطع شدن دائمی پریود در خانمها را یائسگی می نامند. یائسگی بتدریج اتفاق می افتد و در این مدت بدن خانم متحمل تغییرات هورمونی عمیق می شود و سبب ایجاد علائم یائسگی مثل گر گرفتگی می گردد. اختلالات و نامنظمی پریود در این دوران شایع هستند که یکی از آنها پلی منوره است.
· آندومتریوز: آندومتریوز به معنی وجود مخاط رحم در خارج از رحم می باشد. مثلا ممکن است سلولهای مخاط رحم وارد لگن شده و در آنجا شروع به رشد کنند که سبب ایجاد آندومتریوز لگنی می شود. سلولهای مخاط رحم معمولا بر روی تخمدان و لوله های رحمی می نشینند و سبب ایجاد آندومتریوز تخمدان یا لوله های رحمی می شوند. در این خانمها علاوه از اینکه ممکن است انواع مختلف اختلالات پریود ایجاد شوند، دارای پریودهای دردناک نیز خواهند بود.
· بیماریهای آمیزشی یا مقاربتی: بیماریهای آمیزشی بخصوص عفونت سوزاکی و کلامیدیائی می توانند در خانمها سبب پلی منوره شوند. عفونت با کلامیدیا در خانمها خطیر است و سبب درد شدید شکمی، ترشحات چرکی از واژن و پریودهای نامنظم می شود. سوزاک سبب ایجاد خارش در ناحیه واژن، ترشح خونی و چرکی از واژن و احساس سوزش هنگام ادرار کردن می شود.
· عفونت و التهاب لگنی: بیماری التهابی لگن یک بیماری خطیر است که بعلت ایجاد چسبندگی ممکن است سبب نازائی شود و یک از علل مهم پلی منوره، بیماری التهابی لگنی است. یکی از علل مهم این بیماری عفونت با کلامیدیا است.
· کم کاری تیروئید
· فیبروم رحم: معمولا فیبروم رحم دارای یک پوششی است که چسبندگی ضعیف دارد و بعلت ریزش آسان مخاط روی فیبروم، خانم دچار پریود یا عادت ماهانه متعدد می شود. این خانمها معمولا خونریزی زیاد همراه با پریودهای طولانی مدت نیز دارند.
· سوء تغذیه
· بیش فعالی غده هیپوفیز
· نا معلوم: گاهی هم با تمام تلاشی که انجام می شود، علتی برای آن نمی توان پیدا کرد.

علت زود پريود شدن بعداز زايمان

درمان پلی منوره
درمان پلی منوره یا Polymenorrhea به مقدار زیادی بستگی به علت زمینه ای آن دارد. توصیه می شود که این خانمها بدقت مورد بررسی قرار گرفته تا علت اصلی پیدا و درمان شود. در پلی منوره فاصله ما بین تخمک گذاری و شروع پریود کوتاه می شود، یکی از راههای درمان پلی منوره تجویز قرصهای ضد حاملگی بخصوصی می باشد، منتهی این درمان برای خانمهائیکه می خواهند حامله شوند، مناسب نیست. راه درمان بعدی تجویز پروژسترون در نیمه دوم حاملگی است. معمولا به خانم گفته می شود که از روز 16 پریود تا روز 25 پریود قرص پروژسترون را مصرف کند.

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با “نی نی نما” در میان بگذارید …

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

سه شنبه 31 مرداد 1396


بازدید: 380

سیر نزولی قیمت ارز در بازار در حالی ادامه دارد که جمع زیادی از مردم در خیابان فردوسی در تلاش هستند تا دلار و یوروی خود را بفروشند.یکی از دلالان گفت: همین الان ۱۰۰ میلیون تومان ضرر کرده و اصلا امیدی به بهبود وضعیت ندارد؛ البته بهبود وضعیت از نظر این دلال به طور حتم افزایش مجدد قیمت است.

در دیدار دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس به عنوان تنها نماینده باقی مانده کشورمان در بازی‌ها امروز در قطر میهمان السد است.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه در دیدار با قانون‌گذاران حزب «عدالت و توسعه» از مردم خواست تا افزایش غیرمعمول قیمت اجناس در بازار را گزارش دهند و اعلام کرد که دولت در صورت نیاز به انبار این مغازه‌‌ها شبیخون خواهد زد.هر زمان که در بازار تغییر جدی ایجاد می‌شود، وظیفه ماست که به انبار گران‌فروشان شبیخون بزنیم و آنچه را ضروری است انجام دهیم.

علت زود پريود شدن بعداز زايمان

بازار آزاد ارز تهران عصر امروز نسبت به ساعات اولیه صبح شاهد تردد کمتری بود و متقاضیان فقط در حال پرس و جو و رصد بازار بودند. در این میان دلالان بیشتر نقش خریدار را بازی و سعی می‌کردند مردم را برای فروش ارزهایشان متقاعد کنند، اما کسی تمایل به فروش نداشت.

خواص و مضرات گیاهان و داروها

چگونه یهودی شوم؟ آموزش آداب یهودی شدن یهودی بشم یا نه؟ بهترین راه یهودی شدن چیست؟ با توجه به آیات قرآن در می یابیم که… اسلام دین: 1 دین احسان ونیکوکاری است 2 دین تعاون وهمکاری است 3 دین احترام به والدین است 4 دین حفظ شخصیت فرزندان است 5 حفظ عزت افراد است 6

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی :     مصرف بیش از حد رازیانه، احتمال آلرژی‌های پوستی را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، افرادی که ناراحتی‌های تنفسی دارند نیز باید مراقب باشند؛ زیرا ممکن است با تنفس و یا مصرف گیاه دچار حمله‌های آسم شوند. از دیگر تاثیرات جانبی رازیانه، احتمال کاهش نیروی جنسی در آقایان و

ادامه مطلب →

علت زود پريود شدن بعداز زايمان

خواص دارویی و گیاهی : یکی از دغدغه های افرادی که اضافه وزن دارند یا به دنبال تناسب اندام هستند نوع رژیم غذایی و خوراکی های چاق کننده است. ادویه ها به عنوان جزو فرعی غذاها مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین شاید کمتر کسی بداند که این ادویه ها باعث لاغری نیز می

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی : طب سوزنی می تواند ریزش مو را درمان کند. همانطور که می دانید طب سوزنی قادر است جریان خون به پوست سر را تحریک نماید. همین امر باعث می‌شود فولیکول‌های مو تغذیه شوند. طب سوزنی در برگیرنده استفاده از سوزن‌های ریز و نازکی است که در قسمت‌های مختلف بدن فرو

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی : ایدز (HIV )و تخریب سیستم ایمنی بدن   سندرم نقص ایمنی اکتسابی (acquired immune deficiency syndrome) یا همان بیماری ایدز (AIDS) باعث آسیب شدید سیستم ایمنی بدن می شود. سازمان بهداشت جهانی تخمین زده که بیشتر از میلیون نفر در سراسر دنیا، در اثر این بیماری فوت کرده اند راه‌های

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی : شاید بتوان گفت که مزاج شناسی مهمترین بخش در فهم طب سنتی ایران و همچنین طب اسلامی است. برای اینکه به اهمیت این موضوع آشنا شوید مطالب زیر را حتما بخوانید. ) مزاج گرم و خشک (صفرا) الف ـ خصوصیات جسمی: این افراد لاغر اندام هستند. رنگ چهره و سفیدی

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی : علايم سرطان روده چيست دفع خون روشن از مهمترین علائم سرطان روده بزرگ است علائم سرطان روده بزرگ سرطان روده بزرگ چهارمین سرطان شایع در ایران است، سرطان‌ روده بزرگ از پولیپ‌های غددی منشأ می‌گیرد. پولیپ رشد غیر‌طبیعی توده‌های خوش‌خیم در جدار اعضای بدن است. تبدیل پولیپ به سرطان یک

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی : چطور بفهمیم سکته قلبی سراغمان آمده؟ فشردگی و درد قفسه سینه و درد قسمت بالای بدن مهم ترین علائم سکته قلبی هستند، اما سکته قلبی علائم دیگری نیز دارد که باید آن ها را بشناسید.شناخت علائم سکته قلبی و مراجعه فوری به پزشک،  فرد را از خطر مرگ حفظ می

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی  خانه موبایل پریود شدن در دوران شیردهی پریود در دوران شیردهیاکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند. البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان،

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی همانطور که می دانید دوران بارداری زمانی است که زنان از مواجه شدن با دوره پریود ماهانه آزاد هستند. اما بعد از تولد نوزاد، بدن مادر به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت. این که زن حامله نوزاد خود را با روش سزارین یا زایمان طبیعی به دنیا بیاورد، تاثیری در

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی  خانه موبایل پریود شدن در دوران شیردهی پریود در دوران شیردهیاکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند. البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان،

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی در طول بارداری، خانم به مدت نه ماه از شر پریودی رها میشود. زایمان طبیعی یا سزارین تاثیری بر شروع پریودی پس از زایمان ندارد. شروع پریودی به شیردهی و فاکتورهای دیگر بستگی دارد.  اولین پریود پس از زایمان به شیردهی و زمان برگشت هورمون ها به حالت طبیعی بستگی دارد.

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی در طول بارداری، خانم به مدت نه ماه از شر پریودی رها میشود. زایمان طبیعی یا سزارین تاثیری بر شروع پریودی پس از زایمان ندارد. شروع پریودی به شیردهی و فاکتورهای دیگر بستگی دارد.  اولین پریود پس از زایمان به شیردهی و زمان برگشت هورمون ها به حالت طبیعی بستگی دارد.

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی اکثر مادرهای شیرده شش ماه اول پس از زایمان پریود نمی شوند. این پدیده آمنوره شیردهی نامیده می شود. در واقع شیردهی منظم نوزاد از ترشح هورمون های ضروری که باعث بارداری مجدد می شود جلوگیری می کند. ترشح نشدن هورمون ها به معنی توقف تخمک گذاری و پریودی می باشد.

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی اکثر مادرهای شیرده شش ماه اول پس از زایمان پریود نمی شوند. این پدیده آمنوره شیردهی نامیده می شود. در واقع شیردهی منظم نوزاد از ترشح هورمون های ضروری که باعث بارداری مجدد می شود جلوگیری می کند. ترشح نشدن هورمون ها به معنی توقف تخمک گذاری و پریودی می باشد.

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی  خانه موبایل پریود شدن در دوران شیردهی پریود در دوران شیردهیاکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند. البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان،

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی  خانه موبایل ریشه های اطراف ناخن را کوتاه کنید   درمان پوسته شدن دور ناخنها دکتر متخصص پوست و مو گفت: ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن‌ها  اتفاقی است که به علت ضربه‌های مکرر به دست در اثر استفاده زیاد از دستان، کسانی‌که کارهای منزل را انجام می‌دهند مانند خانم‌های

ادامه مطلب →

خواص دارویی و گیاهی تلفكس: 4-26151500      آدرس: كامرانيه شمالي، نبش شيباني، شماره 26، ساختمان شوآن، طبقه 2، واحد 202 لایه لایه شدن ناخن ها ناخن های انگشتان پا در حدود ۱ میلیمتر در ماه رشد می کنند . مطالعات مختلف نشان داده است که فصول مختلف و بیماریهای خفیف اثر ناچیزی در رشد ناخن دارند

ادامه مطلب →

 

علت زود پريود شدن بعداز زايمان
علت زود پريود شدن بعداز زايمان
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.