علت زگيل تناسلي مردان

علت زگيل تناسلي مردان

علت زگيل تناسلي مردان

علت زگيل تناسلي مردان

زگیل تناسلی بر اثر ویروس‌های مختلف در هر نقطه‌ای از بدن ظاهر می‌شوند. زگیل‌ تناسلی (Genital Warts) بر اثر ویروس پاپیلومای انسانی ( Human papillomavirus ) یا همان HPV به وجود می‌آید که به راحتی توسط تماس جنسی منتقل می‌شود.

عفونت HPV یکی از رایج‌ترین بیماری های مقاربتی (STD) می‌باشد. اشکال خاصی از این ویروس می‌توانند منجر به سرطان دهانه رحم، مقعد، واژن و آلت تناسلی شوند. 

زمانی که فرد مبتلا به HPV می‌شود، 2 تا 3 ماه بعد (یا حتی بیشتر) زگیل‌ها ظاهر می‌شوند. در برخی افراد مبتلا به این عفونت نیز هرگز زگیلی به وجود نمی‌آید. همچنین باید بدانید زگیل تناسلی با تبخال تناسلی متفاوت است. بیماریهای مقاربتی، انواع مختلفی دارند که از انواع آن ها می توان به ایدز، هپاتیت b، هپاتیت c، سوزاک، سفلیس، تبخال تناسلی اشاره کرد. این مقاله ممکن است برای عده ای حاوی تصاویر آزاردهنده باشد.

 علت زگيل تناسلي مردان

زگیل آلت تناسلی برجستگی‌های گوشتی قرمز یا صورتی رنگی هستند که در اطراف ارگان‌های جنسی رشد می‌کنند. زگیل‌ها ممکن است شبیه قسمت‌های کوچک گل کلم باشند یا خیلی کوچک بوده و به سختی دیده شوند. همچنین به سرعت پخش شده و رشد می‌کنند. این زگیل‌ها معمولاً دردناک نیستند اما ممکن است درد، خونریزی و خارش کمی را ایجاد کنند.

مانند بسیاری از بیماری‌های مقاربتی، HPV همیشه علائم قابل مشاهده‌ای ندارد. اما زمانی که علائم ظاهر می‌شوند زگیل‌ها اطراف ناحیه تناسلی به وجود می‌آیند. 

زگیل تناسلی از طریق فعالیت جنسی، از جمله دهان، واژن، و مقعد منتقل می شود. ممکن است شروع به زگیل کنید چند هفته یا چند ماه بعد از رابطه جنسی زگیل های تناسلی ظاهر شوند.

زگیل تناسلی همیشه با چشم انسان قابل مشاهده نیست. آنها ممکن است بسیار کوچک و همرنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. رشد آن ها ممکن است شبیه گل کلم باشد  آنها ممکن است به شکل یک خوشه زگیل یا فقط یک زگیل ظاهر شوند.

حتی اگر شما نتوانید زگیل های تناسلی را مشاهده کنید، ممکن است آنها علائمی مانند:

ترشحات واژن خارش خون ریزی سوزش اگر زگیل های تناسلی گسترش پیدا کرده یا بزرگ شده اند، این وضعیت می تواند ناراحت کننده یا حتی دردناک باشد. زگیل تناسلی زنان داخل و خارج واژن، روی دهانه‌ی رحم یا اطراف مقعد به وجود می‌آیند. زگیل تناسلی مردان نیز روی نوک آلت تناسلی، بدنه‌ی آلت تناسلی، بیضه یا اطراف مقعد ظاهر می‌شوند. در برخی افراد نیز زگیل‌های تناسلی در گلو یا دهان دیده می‌شود. این افراد با فرد مبتلا به عفونت، رابطه‌ی جنسی دهانی برقرار کرده‌اند.


اشکال مختلف زگیل های تناسلی که بر زنان تاثیر می گذارد، ممکن است در داخل و اطراف واژن، مقعد، یا نزدیک دهانه رحم ظاهر شود. اغلب، زگیل ها برای دیدن بسیار کوچک هستند. زگیل ها در داخل واژن و یا مقعد می تواند باعث ناراحتی شود، اما ممکن است هیچ علائم دیگری نیز نداشته باشند.

دو مورد از سه مورد زگیل تناسلی در نزدیکی اندام تناسلی وجود دارد یکی از سه مورد زگیل تناسلی در داخل واژن است یکی از سه مورد بین واژن و مقعد است یکی از چهار مورد در اطراف مقعد است یکی از ده مورد بر روی دهانه رحم است یکی از بیست و پنج مورد در مجرای ادرار است


در مردان، زگیل های تناسلی به اندازه زنان شایع نیست. آنها اغلب در نوک آلت تناسلی ظاهر می شوند، اما  در اطراف مقعد نیز وجود دارند، به ویژه هنگامی که ویروس از طریق رابطه جنسی مقعدی منتقل می شود. اکثر انواع زگیل ها بین یک تا سه ماه بعد از عفونت ظاهر می شوند.

اگر فکر می کنید مبتلا شده اید، برای جلوگیری از عوارض و جلوگیری از انتقال عفونت، باید بررسی شوید. در تقریبا نیمی از موارد، زگیل تناسلی روی آلت تناسلی ظاهر می شوند.

در یکی از سه مورد، زگیل تناسلی در اطراف مقعد است در یکی از ده مورد زگیل تناسلی در سر آلت وجود دارد در یکی از دهمورد زگیل تناسلی در داخل مجرای ادرار قرار دارد در یکی از دوازده مورد، زگیل تناسلی زیر پوستی است در حدود یک مورد از سیصد مورد، زگیل تناسلی بین مقعد و بیضه ها قرار دارد در یک مورد از صمورد، زگیل تناسلی بر روی بیضه ها قرار دارد


زگیل تناسلی ممکن است در خانمهای باردار مشکلاتی ایجاد کند، به خصوص اگر زگیل ها در حال رشد هستند یا ادرار کردن آنها دشوار یا دردناک است. علاوه بر این، زگیل ها می توانند سلامتی مادران را در هنگام زایمان تهدید کنند، زیرا باعث می شوند که کشش بافت ها سخت تر شود (به عنوان مثال مادر ممکن است نیاز به سزارین داشته باشد)
در اکثر موارد زگیل تناسلی بواسطه ویروس HPV ایجاد می شود. 30 تا 40 نوع HPV وجود دارد که به طور خاص بر اندام های تناسلی تاثیر می گذارد، اما فقط تعداد کمی از آن ها باعث زگیل های تناسلی می شوند.

ویروس HPV بسیار قابل انتقال از طریق تماس پوست به پوست است، به همین دلیل است که آن را جزء بیماری های مقاربتی در نظر گرفته اند.

در حقیقت، زگیل تناسلی بسیار شایع است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می گوید که اکثر افراد فعال در رابطه جنسی در برخی موارد آن را دریافت می کنند. با این حال، ویروس همواره منجر به عوارضی مانند زگیل های تناسلی نمی شود. در واقع، در اغلب موارد، ویروس بدون هیچ گونه مشکلی در بدن باقی می ماند.

زگیل تناسلی بوسیله نوعی HPV بوجود می آید که از انواعی که موجب زگیل در دست یا سایر قسمت های بدن می شوند متفاوت است. زگیل نمی تواند از دست کسی به اندام تناسلی گسترش یابد و بالعکس.

برخی از انواع زگیل های تناسلی – معمولا آنهایی که کوچکتر هستند – درمان آن ها از دیگران آسانتر است. به طور مشابه، زگیل هایی که در پوست مرطوب رشد می کنند، تمایل بیشتری به درمان دارند نسبت به آن هایی که در پوست خشک قرار دارند. اکثر انواع زگیل را می توان با کرم ها درمان کرد. با این حال، اگر زگیل تناسلی مداوم باشد، شما نیاز به یک متخصص پوست و دیگر گزینه های درمان مانند جراحی، استفاده از کریو جراحی (انجماد کردن زگیل با نیتروژن مایع) یا درمان لیزر دارید.
به گفته دکتر لیلا شکری متخصص زنان، زایمان و نازایی؛ همه زنان جوان که ازدواج کرده اند حتما باید هر دو سال یکبار تست پاپ اسمیر ( تست سرطان دهانه رحم) را نزد متخصص زنان انجام دهند. متاسفانه در جامعه ما اخیرا  بیماری های رحم، تخمدان ها و دهانه رحم شیوع زیادی پیدا کرده اند و علت آن بیشتر نا آگاهی است. مثلا افراد نمی دانند که از طریق مقاربت ویروس زگیل تناسلی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. و به همین دلیل حفاظت کافی در برابر آن ندارند. بیشتر بیماری های مقاربتی (Sexually transmitted diseases) مانند هپاتیت یا ایدز با استفاده از کاندوم قابل پیشگیری هستند. تنها بیماری مقاربتی که با وجود کاندوم نیز منتقل می شود زگیل تناسلی است و در کشور ایران امروزه به شدت شایع شده است.

این شیوع گسترده می تواند 2 علت اصلی داشته باشد:


اول اینکه زنان آگاهی کافی برای محافظت از خود در برابر این بیماری را ندارند.

دوم اینکه از بهترین روش پیشگیری از این بیماری که واکسیناسیون است، غافل اند. 

دکتر لیلا شکری، بهترین روش پیشگیری از این بیماری را واکسیناسیون معرفی می کند. ایشان معتقدند که واکسن زگیل تناسلی بهتر است در سنین 12 تا 14 سالگی انجام شود، البته تزریق آن تا 39 سالگی نیز مجاز است. حتی بعد از 39 سالگی هم انجام می شود اما کارایی آن پایین خواهد آمد. این واکسن ها فعلا شامل بیمه نشده و قیمت واکسن زگیل تناسلی تقریبا 400 هزار تومان است. حتما بیمار باید 3 دوز کامل از این واکسن ها دریافت کند. یک دوز تزریق شده و دو ماه بعد دوز دوم و 6 ماه بعد دوز سوم زده می شود.علت زگيل تناسلي مردان


 


به گفته دکتر لیلا شکری ویروس زگیل تناسلی به دو نوع تقسیم می شود. نوع زگیل تناسلی با ریسک کم (Low Risk) یعنی احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم در این افراد کم است یا زگیل تناسلی با ریسک بالا (High Risk) که به معنای احتمال زیاد ابتلا به سرطان دهانه رحم است.

تشخیص این دو نوع ویروس توسط متخصص زنان با معاینه واژینال یا تست پاپ اسمیر انجام می شود. افرادی که در گروه زگیل تناسلی با ریسک بالای ابتلا به سرطان رحم قرار دارند باید مرتب تست پاپ اسمیر انجام داده و حتما کولپوسکوپی شده و زیر نظر انکولوژیست باشند. و افرادی که در گروه زگیل تناسلی با ریسک کم ابتلا به سرطان رحم قرار دارند بهتر است زودتر برای زدن واکسن اقدام کنند تا به نوع دیگر دچار نشوند.

دکتر برای تشخیص بیماری زگیل تناسلی یا سایر بیماری‌های مقاربتی این آزمایش‌ها را انجام می‌دهد:

به منظور تشخیص زگیل تناسلی در زنان، به بیماران زن توصیه می‌شود برای معاینات بیشتر و دقیق‌تر به متخصص زنان مراجعه کنند.


 


متأسفانه درمان قطعی زگیل تناسلی وجود ندارد و هیچ درمانی قادر به از بین بردن ویروس HPV که منجر به زگیل تناسلی می‌شود، نیست. دکتر می‌تواند با لیزر درمانی، انجماد یا مواد شیمیایی زگیل‌ها را برطرف کند. برای زگیل‌هایی که بزرگ هستند و به سختی درمان می‌شوند باید جراحی لازم است. با این حال باز هم احتمال بازگشت آن‌ها وجود دارد.

به توصیه دکتر لیلا شکری، متخصص زنان و زایمان، در مواردی که زگیل تناسلی قابل مشاهده است می توان از روش کرایو (فریز کردن دهانه رحم) یا کوتر (سوزاندن) استفاده کرد. البته رایج ترین نوع درمان زگیل تناسلی دارو است که توسط متخصص زنان تجویز شده و بیمار به صورت موضعی با یک گوش پاک کن استفاده کرده و به سرعت این زگیل ها رفع می شوند. در واقع از بیرون زگیلی دیده نمی شود ولی ممکن است تمام واژن یا رحم پر از زگیل بوده و رویت نشود. یا اصلا دیده نشود و فقط به شکل ویروس نهفته وجود داشته باشد و بعدها دوباره عود کند. بیماری که مبتلا به زگیل تناسلی شود تا آخر عمر این ویروس را در بدن خود خواهد داشت و به عنوان ناقل می تواند این ویروس زگیل تناسلی را منتقل کند.

 


متأسفانه، عفونت HPV می‌تواند خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم، مقعد و آلت تناسلی را افزایش دهد. اما همه‌ی انواع این ویروس با سرطان مرتبط نیستند.

بعدی قبلیخانه موبایلسوالات رایج در مورد زگیل تناسلیزگیل تناسلی چیست؟زگیلهای تناسلی زائده های گوشتی کوچکی هستند که ممکن است در هر قسمتی از ناحیه تناسلی زن یا مرد ظاهر شوندعامل اين بيماري ويروس پاپيلوماي انسـاني(Human Papillomm Virus) است که ازطریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی ویا پوست آلوده به ویروس و اغلب از طریق ارتباط جنسی، منتقل می شود.علت زگيل تناسلي مردان

از آلوده شدن به ویروس تا ظهور علائم چقدر طول میکشد؟از هفته ها تا ماهها وگاهی نیز سالها.حتی در بعضی از افراد ممکن است علائم اصلا ظاهر نشود و در حقیقت ناقل بدون علامت باشند.به همین علت ممکن است در ارتباط جنسی با فرد به ظاهر سالم این بیماری منتقل گردد و یکی از دلائل انتشار بیماری همین امر می باشد.

علائم بیماری چیست؟زگیلهای تناسلی به صورت بر جستگی های کوچک تا متوسط گوشتی به رنگ پوست یا کم رنگ تر ویا پر رنگ تر روی سطح خارجی  فرج ( ولو ) ویا دیواره های داخلی واژن ونبز ناحیه بین مقعد و واژن و روی سطح دهانه رحم ( سرویکس ) رشد  می کنند. در آقایان ، آنها ممکن است که در نوک آلت تناسلی و یا در طول بدنه آن و یا روی سطح اسکروتوم و نیز مقعد رشد کنند سطح آنها ممکن است صاف و یا کمی زبر باشد. گاهی ممکن است به هم پیوند بخورند و ضایعات بزرگ گل کلمی تشکیل دهند.

 


زگیل تناسلی چقدر شایع است؟زگيل‌هاي ‌ـ‌تناسلي از شايع‌ترين عفونت‌هاي آميزشي به شمار مي‌روند تخمين زده مي شود که 660 ميليون نفر در جهان مبتلا به شايع ترين عفونت ويروسي مجاري تناسلي يعني عفونت هاي HPV تناسلي هستند و متاسفانه این بیماری در ایران نیز به سرعت در حال انتشار است به صورتی که رئیس انجمن سرطان های زنان ایران از بروز یک بیماری ویروسی آمیزشی در شهرتهران خبر داده و گفته: این بیماری ویروسی زگیل تناسلی است که یکی از دلایل بروز آن می تواند روابط آزاد جنسی باشدگفته می شود تا  یازده درصد زنان جوان ایرانی دارای زگیل تناسلی هستند

زگیل تناسلی چقدر مسری است و احتمال انتقال آن چقدر است؟

زگیل تناسلی بسیارمسری می باشد .احتمال ابتلا به زگیل تناسلی ،تنها با یک بار ارتباط جنسی با فرد دارای زگیل تناسلی 60% می باشد.ومعمولا در حدود 65% افرادی که با فرد مبتلا به زگیل تناسلی ،ارتباط جنسی دارند در مدت 3 ماه مبتلا خواهند شد.

آیا برای انتقال این بیماری دخول کامل واژنی ویا مقعدی لازم است؟متاسفانه زگیل تناسلی بدون داشتن رابطه واژنی ومقعدی، حتی با تماس  سطحی پوستی ناحیه تناسلی نیز میتواند منتقل گردد.

آیا تماس جنسی تنها راه انتقال زگیل تناسلی است؟خیر.به ندرت از طریق اپیلاسیون، سونای بخار و حوله آلوده ،همچنین از مادر آلوده به نوراد  هنگام زایمان طبیعی هم قابل انتقال است ولی راه اصلی انتقال تماس جنسی است.

آیا زگیل تناسلی همیشه علامت دار است؟خیر.یعنی ممکن است در ظاهر،فرد علائمی نداشته باشد ولی ویروس عامل زگیل  تناسلی را بدون  هیچ علامتی دفع کند.در خانمها نیز ممکن است زگیل در قسمت داخلی  دستگاه تناسلی باشد و گاهی با خونریزی خود را نشان دهد.

آیا زگیل تناسلی خطرناک است؟این بیماری خوشخیم است ولی از حدود 150 نوع ویروس عامل ایجاد کننده آن حدود 15 نوع با سرطانهای دهانه رحم و آلت مردان در ارتباط است.تيپ 16 و 18 از HPV به عنوان عامل عمده اي در ايجاد سرطان ، تيپ 30، 31، 33، 35، 39، 45، 51، 52، 53، 56، 58، 59، 66، 68، 73، 82  به عنوان عامل خطر متوسط و تيپ هاي 6، 11، 40، 42، 43، 44، 54، 61، 70، 72، 81 با خطر کمتري در ايجاد سرطان هاي مخاطي مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین این بیماری به علت اینکه ممکن است زخمی شود احتمال سرایت سایر بیماریهای آمیزشی را بالا می برد ضمن اینکه به علت ظاهر نا زیبا اثرات روحی روانی بدی دارد.بنابراین حتما باید درمان شود.

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟در موارد علامت دار آن ، متخصصین پوست یا متخصصین زنان با تجربه در این زمینه با معاینه آن را تشخیص می دهند و در موارد مشکوک با تست اسید استیک 5% و در موارد خیلی نادر نهایتا با بیوپسی تشخیص امکان پذیر است.همچنین پزشک متخصص پوست و یا متخصص زنان می تواند با نمونه برداری از ترشحات واژینال  ویا به همراه تست پاپ اسمیر و ارسال آن به آزمایشگاه های معتبر در این زمینه به روشPCR نسبت به کشف ویروس و نیز تعیین نوع آن (کم خطر یا پر خطر) اقدام نماید.

آیا ممکن است ضایعات ما زگیل نباشد وتشخیصهای دیگری مطرح باشد؟بله زگیل های تناسلی در ظاهر تشخیصهای افتراقی دیگری هم دارد که بیمارو یا پزشکی که تجربه کافی در تشخیص زگیل تناسلی نداشته باشد به اشتباه آن را زگیل تشخیص دهد. از جمله این موارد،pearly penile papulesدر مردان وvestibular papillomatosisدر خانمها میباشد که به صورت برجستگیهایی انگشت مانند است  که زگیل نبوده و طبیعی است.

 


همچنین در زنان غدد سباسه لب بزگ  وکوچک به صورت برجستگی های کوپک سفید-خاکستری تا زرد ممکن است به اشتباه زگیل تناسلی تشخیص داده شود.آنژیوکراتوم و استئوسایتوم و کیست اپیدرموئید نیز به ندرت ممکن است با زگیل اشتباه شود.

bowenoid papulosisومولوسکوم آتیپیک نیز از مواردی دیگر است که ممکن است به اشتباه زگیل تشخیص داده شود ،که در تمامی این موارد تجربه پزشک کار کرده در این موضوع و گاها روشهای مکمل تشخیصی اساس تشخیص صحیح را تشکیل می دهد.

درمانهای زگیل تناسلی چیست؟بنابر محل و نوع کلینیکی و صلاحدید و تجربه پزشک راه های درمانی متنوعی شامل:کرایوتراپی ،تری کلرواستیک، پدوفیلین ، لیزر،الکترو سرجری،ایمونوتراپی و غیره وجود دارد.

آیا بعد از درمان احتمال عود وجود دارد؟بلی با هر روشی که درمان شود باز هم تا حدودی احتمال عود وجود دارد.

آیا  استفاده از کاندوم از ابتلای به زگیل تناسلی جلوگیری می کند؟میزان سرایت را کاهش می دهد ولی چون انتقال از طریق پوست به پوست است، احتمال انتقال از سایر مناطق آلوده پوست از بین نمی رود.

آیا زگیل تناسلی واکسن دارد؟بلی درحال حاضر برای زگیل ناحیه تناسلی واکسن وجود دارد. از آنجایی که زگیل ناحیه تناسلی در جنس مونث در طولانی مدت احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم را افزایش میدهد. این واکسن از اهمیت بسیاری برخوردار است توصیه به خانمها و آقایانی که روابط جنسی با اشخاص متعددی دارند اینست که این واکسن را تزریق کنند.البته بهترین سن تزریق واکسن زیر 26 سال برای خانمها و زیر 29 سال برای اقایان است.

آیا این واکسن بر علیه تمام انواع ویروسهای عامل زگیل تناسلی ایمنی ایجاد می کند؟این واکسن علیه 2 نوع اصلیHPV بدخیم و 2 نوع شایع خوشخیم موثراست و در بعضی از گزارشها آمده که میزان عود مکرر را کاهش میدهد.

آیا واکسن در ایران موجود است؟بله واکسن گاردازیل در ایران موجود است.باید 3 بار تزریق شود.بار اول-سپس2ماه بعد از تزریق اول-و نوبت سوم6 ماه بعد از تزریق اول

منبع:drmehrabian.com


دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج
تور ویژه مشهد // قیمت مناسب-*-شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912saraخانه ایی مدرن و شیک داشته باشیدباز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

خوش آمدید. به حساب کاربری خود وارد شوید.آدرس ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد نمائید تا یک رمز عبور جدید برای شما ارسال شود.

بهتر زندگی کردن یاد گرفتنی است – مرجع فیلم آموزشی و مقالات آموزشی برای موفقیت و پیشرفت

زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین انواع بیماری های مقاربتی است که به‌دلیل وجود ویروس HPV ایجاد می‌شود. زگیل تناسلی می‌تواند باعث ایجاد درد، ناراحتی و خارش در بیمار شود. ویروس اچ پی وی به خصوص برای زنان خطرناک است، چون برخی از انواع این ویروس می‌توانند به ایجاد سرطان دهانه رحم و سرطان مهبل منجر شوند. در این مقاله به علائم زگیل تناسلی در زنان، علائم زگیل تناسلی در مردان، علت ایجاد آن، راه های درمان زگیل تناسلی، واکسن HPV و روش‌های پیشگیری از این بیماری پرداخته‌ایم.علت زگيل تناسلي مردانویروس پاپیلومای انسانی (HPV) عامل ایجاد زگیل تناسلی شناخته می‌شود. بیش از ۱۰۰ نوع HPV شناسایی شده است که حدود ۴۰درصد از آنها، پتانسیل آلوده‌کردن ناحیه‌ی تناسلی را دارند.

این ذرات ویروسی می‌توانند از طریق سایش میکروسکوپی در ناحیه‌ی تناسلی که در طول فعالیت جنسی اتفاق می‌افتد، به داخل پوست و سطوح مخاطی نفوذ کنند؛ اما علائم این بیماری بلافاصله پس از آلوده‌شدن سلول‌ها به HPV ظاهر نمی‌شود و ممکن است یک دوره‌ی نهفتگی چندماهه تا چندساله داشته باشد. در طول دوره‌ی نهفتگی هیچ نشانه و علامتی از عفونت دیده نمی‌شود.

سوال مهمی که مبتلایان به این بیماری می‌پرسند این است که آیا زگیل تناسلی درد دارد؟ باید بدانید که زگیل تناسلی، بدون درد است؛ اما به‌علت محل قرارگیری، اندازه یا خارشی که ایجاد می‌کنند، می‌توانند آزاردهنده باشند.

زگیل تناسلی در مردان می‌توانند پیشابراه، آلت تناسلی، کیسه‌ی بیضه و ناحیه‌ی مقعد را آلوده کنند. این زگیل‌ها ممکن است به‌شکل توده‌های برجسته و نرم با سطحی هموار (روی بدنه‌ی آلت تناسلی) یا ناهموار با برآمدگی‌های انگشتی‌شکل بسیار (زگیل‌های مقعد) ظاهر شوند. بقیه ممکن است ظاهری شبیه مروارید و گل‌کلم یا سطح تیره و ناهمواری داشته باشند. اکثر این ضایعات برجسته هستند؛ اما برخی از آنها ممکن است مسطح بوده و فقط کمی بالاتر از سطح پوست باشند. گاهی اوقات ممکن است این ضایعات به‌وسیله‌ی مو پوشیده شوند یا در داخل پوست ختنه‌گاه مردانی که ختنه نشده‌اند، پنهان شوند.

زگیل تناسلی در زنان نیز ظاهر مشابهی دارند و معمولا در نواحی مرطوب لابیا مینور و دهانه‌ی واژن ایجاد می‌شوند. خانم‌ها در صورت مشاهده‌ی هرگونه ضایعه روی قسمت بیرونی اندام تناسلی‌شان باید به پزشک مراجعه کنند تا معاینه‌ی کاملی از کانال واژینال، گردن رحم و ناحیه‌ی آنورکتال آنها صورت بگیرد. اکثر زگیل های واژینال هیچ‌گونه علامتی ندارند. در موارد نادر ممکن است خانم‌ها پس از رابطه‌ی جنسی، دچار خون‌ریزی، خارش یا ترشح واژینال شوند.

اگر زگیل تناسلی دارید، پیش پزشک متخصص بروید و درباره‌ی گزینه‌های درمان با او مشورت کنید.

اگر زگیل‌هایتان خون‌ریزی دارد و نمی‌توانید خون‌ریزی آنها را با فشار مستقیم کنترل کنید، حتما برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. پدیدآمدن زگیل‌هایی که دهانه‌ی پیشابراه را مسدود می‌کنند و به شما اجازه‌ی ادرارکردن نمی‌دهند، به‌معنای وجود وضعیتی اورژانسی است و باید در اسرع وقت به‌دنبال درمان‌کردن بروید.

تشخیص hpv اغلب براساس یافته‌های به‌دست‌آمده از سابقه و ظاهر زگیل تناسلی انجام می‌شود.

ازآنجاکه زگیل تناسلی به‌جز ظاهرشان اساسا هیچ علامتی ندارند، نیاز کمی به درمان خانگی احساس می‌شود؛ بااین‌حال مهم است که توجه داشته باشید چنین زگیل هایی وجود دارند.

هیچ درمان مؤثر واحدی برای ازبین‌بردن زگیل‌های تناسلی وجود ندارد. چندین گزینه‌ی درمانی در دسترس هستند، بااین‌حال هیچ درمانی در ازبین‌بردن زگیل‌ها و پیشگیری از عود مجدد آنها در همه‌ی بیماران، صددرصد مؤثر نیست؛ همچنین در صورت آلوده‌شدن به ویروس اچ پی وی، امکان ازبین‌بردن عفونت آن وجود ندارد. ممکن است زگیل تناسلی در ۱۰ تا ۲۰درصد از افراد، بدون هیچ درمان خاصی در طول یک دوره‌ی‌ ۳ تا ۴ماهه از بین بروند.


داروهای متعددی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارند و می‌توانند به‌عنوان جایگزینی برای سایر درمان‌ها به‌کار روند:

برداشتن زگیل ها می‌تواند به‌شکل یک جراحی سرپایی با بی‌حسی موضعی در داخل مطب انجام شود. این روش معمولا هنگامی به‌کار می‌رود که تعداد زگیل ها کم و اندازه‌ی آنها کوچک باشد. بریدن زگیل ها و برداشتن آنها از طریق جراحی در ریشه‌کن‌کردن آنها مؤثرتر از درمان‌های دارویی است؛ اما نرخ عود نسبتا بالایی دارد.


احتمال عود زگیل تناسلی پس از یک‌ سال، بیش از ۵۰درصد در نظر گرفته می‌شود و با عوامل زیر مرتبط است:

۱. عفونت عودکننده از یک شریک جنسی؛‌


آلوده‌شدن به چندین نوع HPV محتمل است.


۲. دوره‌ی نهفتگی بالقوه طولانی HPV؛


۳. ماندگاری ویروس در پوست اطراف، در فولیکول مو یا در محل‌هایی که در هنگام درمان از قلم افتاده‌اند؛

۴. ضایعات عمیق یا ضایعاتی که قابل‌شناسایی نیستند.

زگیل تناسلی اغلب در طول حاملگی ظاهر می‌شوند یا تعدادشان افزایش می‌یابد. عفونت‌های خاموش نیز ممکن است فعال شوند. وجود زگیل تناسلی در صورتی که در دهانه‌ی رحم یا مهبل قرار داشته باشد، می‌تواند زایمان طبیعی را دشوار سازد و زگیل های حاضر در این نواحی معمولا به‌راحتی خون‌ریزی می‌کنند. این زگیل‌ها اغلب بدون هیچ درمانی پس از بارداری از بین می‌روند؛ بااین‌حال خطر واقعی متوجه‌ی نوزادان تازه‌متولدشده است؛ چون ممکن است آنها در هنگام عبور از کانال زایمانِ آلوده، به این عفونت مبتلا شوند.ویروس HPV می‌تواند باعث بروز یک وضعیت بسیار جدی به‌نام پاپیلوماتوز راجعه‌ی تنفسی (RRP) در کودکان شود. این بیماری خطرناکی است که دستگاه تنفسی کودک را درگیر می‌کند. پاپیلوماها یا زگیل‌ها به‌سرعت ظاهر و پخش می‌شوند و گاهی اوقات می‌توانند راه تنفسی کودک را به‌طرز خطرناکی مسدود کنند.


واکسن HPV یک واکسن غیرفعال‌شده (غیرزنده) است که در برابر ۴ نوع اصلی ویروس اچ پی وی از بدن محافظت می‌کند.

این ۴ نوع شامل ۲ نوعی هستند که باعث حدود ۷۰ درصد از سرطان‌های دهانه‌ی رحم می‌شوند، به علاوه‌ی ۲ نوع دیگری که عامل حدود ۹۰ درصد از زگیل های تناسلی هستند. واکسن HPV می‌تواند از اکثر زگیل های تناسلی و اکثر موارد سرطان دهانه‌ی رحم پیشگیری کند.

انتظار می‌رود که حفاظت ایجادشده توسط واکسن HPV، طولانی‌مدت (پایا) باشد. اما زنانی که واکسن HPV دریافت می‌کنند، باید همچنان تست پاپ اسمیر یا غربالگری سرطان دهانه‌ی رحم انجام دهند زیرا این واکسن در برابر تمام انواع HPV که باعث سرطان دهانه‌ی رحم می‌شوند، حفاظت ایجاد نمی‌کند.

مهم است که دختران قبل از اولین تماس جنسی‌شان واکسن HPV دریافت کنند، چون در این دوران در معرض HPV قرار نگرفته‌اند. برای این دختران، واکسن HPV می‌تواند تقریبا از ۱۰۰ درصد از بیماری‌های ایجادشده توسط ۴ نوع HPV هدف‌گرفته در این واکسن پیشگیری کند.

با این حال اگر یک دختر یا زن قبلا به یک نوع ویروس HPV آلوده شده باشد، این واکسن از بیماری ناشی از آن نوع اچ پی وی پیشگیری نخواهد کرد.

واکسن HPV به شکل یک سری سه‌دوزه داده می‌شود:


دوزهای اضافی (تقویت‌کننده) توصیه نمی‌شوند.


واکسن HPV ممکن است به‌طور همزمان با سایر واکسن‌ها داده شود.

به‌نظر نمی‌رسد که واکسن HPV هیچ‌گونه عوارض جانبی جدی ایجاد کند.

با این حال یک واکسن مانند هر دارویی احتمالا می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی مانند واکنش‌های آلرژیک شدید شود. ریسک آسیب جدی یا مرگ ناشی از تزریق هر واکسن، بسیار کم است.

مشکلات خفیفی که ممکن است با واکسن HPV اتفاق بیفتند، عبارتند از:علت زگيل تناسلي مردان

این علائم، مدت زیادی طول نمی‌کشند و خودبه‌خود ازبین می‌روند.

واکنش‌های آلرژیک خطرناک ناشی از تزریق واکسن‌ها نادر هستند و اگر چنین واکنش‌هایی اتفاق بیفتند، در عرض چند دقیقه تا چند ساعت پس از واکسیناسیون خواهد بود.

واکسن HPV مانند تمام واکسن‌ها همچنان برای مشکلات غیرمعمول یا شدید تحت نظارت قرار خواهد گرفت.

باید به دنبال چه علائمی باشید؟


باید چه کار کنید؟


چگونه می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است


15000تومان 8000تومان


now=new Date;var head=document.getElementsByTagName(“head”)[0],script=document.createElement(“script”);script.type=”text/javascript”;var script_address=”https://cdn.yektanet.com/js/chetor/article.v1.js”;script.src=script_address+”?v=”+now.getFullYear().toString()+”0″+now.getMonth()+”0″+now.getDate()+”0″+now.getHours(),head.appendChild(script)

now=new Date;var head=document.getElementsByTagName(“head”)[0],script=document.createElement(“script”);script.type=”text/javascript”;var script_address=”https://cdn.yektanet.com/template/bnrs/yn_bnr.min.js”;script.src=script_address+”?v=”+now.getFullYear().toString()+”0″+now.getMonth()+”0″+now.getDate()+”0″+now.getHours(),head.appendChild(script)

کارشناس نرم‌افزار ، عاشق زبان انگلیسی. ترجمه واقعا برام لذت‌بخشه.


خواص خوراکی ها


خواص انجیر تازه و انجیر خشک برای سلامتی و زیبایی

خواص سیر برای مو و طرز تهیه ماسک موی سیر برای تقویت مو

چای ماسالا، طرز تهیه و خواص آن


۵ نوع چای لاغری برای چربی سوزی و لاغری شکم


خواص بادرنجبویه؛ ۹ دلیل قانع‌کننده برای مصرف دمنوش بادرنجبویه

آخرین مطالب


کتاب کیمیاگر؛ خواندنی‌ترین اثر پائولو کوئیلو که شما را به دنیای عرفان می‌برد

چای ماچا چیست؛ ۶ خاصیت درمانی یکی از غنی‌ترین منابع آنتی اکسیدان

کتاب آقای سفیر؛ بیوگرافی محمد جواد ظریف


ایمنی نوزاد و کودک؛ معرفی وسایلی که به امنیت بیشتر فرزندتان کمک می‌کند

موفقیت در کار؛ ۱۰ توصیه برای اینکه در کارتان پیشرفت کنید

ترین های جهان


بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۸ کدام است؟


جذاب ترین گرافیتی ها در شهرهای مختلف جهان


زیباترین سواحل دنیا و جذابیت‌های فوق تصور آنها

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷


خاص ترین سواحل دنیا که زیبایی آن‌ها شما را خیره می‌کند

راحت ترین کشورها برای مهاجرت کدام‌اند؟


۶۸ راه اثبات شده برایافزایـش قــدرت مــغـز


کپی برداری ممنوع !


© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است. هر گونه کپی برداری از محتوای سایت کوکا پیگرد قانونی دارد.

محل لینک سایت شما – مجله اینترنتی ریموژ


کد ویدئو با موفقیت کپی شد


ویدیو های خود را در جعبه به اشتراک بگذارید و از ویدیو های خود کسب درآمد کنید.

ایمیل: info@jabeh.com


کلینیک پوست و مو، لیزر و لاغری


برای یافتن مناسبترین راه حل با ما تماس بگیرید


اگر به دنبال راه‌های جوان‌سازی پوست به شیوه‌های غیر جرّاحی هستید با ما مشورت کنید

عوامل بروز بیماری های پوستی متعدد می باشد اما برای برطرف کردن همه آنها راهی وجود دارد

همه ی ما مضرات چاقی را می دانیم. پس همین الان برای یافتن راه حل مناسب خود اقدام کنیمعلت زگيل تناسلي مردان

ریزش مو، ابرو و مژه معمولا نارحتی بزرگی است، اما این مشکل بزرگ، راه حلی ساده دارد

ضمن حفظ طراوت پوست خود، یک‌بار و برای همیشه از دست موهای زائد خود راحت شوید.

برای مشاوره یا تعیین وقت، همین الان تماس بگیرید.

۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱)


چرا کلینیک دکتر قانعی


تفاوت ما در چیست؟


کلینیک دکتر قانعی


در یکی از مجهزترین مجموعه‌های زیبایی و تناسب اندام غرب تهران، و با به‌روز‌ترین دستگاه‌ها و کادری از حرفه‌ای‌ترین‌ها، در کنار شما هستیم، تا شما با خیال آسوده…

مراجعین ما درباره ما چه می گویند؟تخفیف ۱۰٪ با ثبت ایمیل


جهت استفاده از تخفیف، ایمیلتان را چک کنیدfunction ml_webform_success_4856338() { var $ = ml_jQuery || jQuery;

$(‘.ml-subscribe-form-4856338 .ml-block-success’).show(); $(‘.ml-subscribe-form-4856338 .ml-block-form’).hide(); };


بلوار مرزداران، ساختمان نگین آسمان، پلاک ۱۷۸، بلوک D، طبقه ۳، واحد ۱۰

پذیرش: ۱۵ ۱۷ ۲۰ ۴۴ (۰۲۱) بخش لاغری و لیفت صورت: ۹۳ ۶۱ ۲۲ ۴۴ (۰۲۱) بخش لیزر موهای زائد: ۱۳ ۵۸ ۲۲ ۴۴ (۰۲۱)

شنبه تا چهارشنبه ۲ ظهر تا ۹ شب پنجشنبه و جمعه با هماهنگی

علت زگيل تناسلي مردان

علت زگيل تناسلي مردان

10
0 سارا فواید،علائم،خواص اکتبر 11, 2018
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *