علت پادرد در زمان قاعدگي

علت پادرد در زمان قاعدگي
علت پادرد در زمان قاعدگي
خانه

موبایل

 

فرقی نمی کند آیا درد خفیف است یا نوعی شکنجه است که شما را چند روزی خانه نشین می کند، درهر حال بسیاری از خانم ها با دردهای قاعدگی بیگانه نیستند. در واقع بیش از پنجاه درصد زنان هر ماه درجاتی از این دردها را متحمل می شوند. قبل از این که برای تسکین این درد به سراغ حوله ی گرم بروید، بهتر است بدانید همه ی قاعدگی ها طبیعی نیستند و گاه نشانه یی از یک بیماری جدی اند. در این جا فهرستی از چیزهایی که به کمک آن ها می توانید علامت های مهم را شناسایی کنید آورده ایم که به معنای لزوم مراجعه به متخصص زنان برای بررسی های بیشتر هستند.

علت پادرد در زمان قاعدگي

 

▪ علامت اول درد ماهانه خیلی شدید

مقصر احتمالی: درد ساده ی مربوط به قاعدگی که با مسکن های بدون نسخه ی پزشک نیز رفع می شوند. این موارد مربوط هستند به ترشح یک ماده ی شبه هورمونی موجود در بدن به نام «پروستا گلاندیس» که وجود آن سبب انقباض رحم برای خروج خون و بافت های رحمی از بدن می شود. پروستا گلاندیس، همچنین سبب منقبض شدن روده های شما شده و این انقباض سبب اسهال و احساس دل پیچه و آشوب در ناحیه شکم می شود. داروهای ضد التهاب با هدف قرار دادن پروستا گلاندیس درد را آرام می کنند، پس به محض رخ دادن اولین مورد تیر کشیدن درد آن ها را به کار ببرید. هر چقدر زودتر دارو را مصرف کنید، تولید ماده ی «پروستاگلاندیس» کندتر می شود و درد کمتری احساس خواهید کرد. از حوله یا بطری آب گرم هم می توانید استفاده کنید.

 

▪ علامت دوم خونریزی زیاد

مقصر احتمالی: فیبروئیدها، غده های خوش خیمی هستند که در درون یا در روی دیواره های رحم قرار می گیرند. آن ها می توانند به کوچکی یک تخم سیب درختی یا به بزرگی یک گریپ فروت و در یک زمان چند تا از آن ها در رحم وجود داشته باشند. این غده ها معمولاً در دهه ی سی یا چهل زندگی ظاهر می شوند.

اگرچه فیبروئیدها می توانند سبب درد بشوند، ولی معمولاً وجود آن ها سبب شروع یک احساس دایمی فشار ملایم در ناحیه لگن می شود. هرچه آن ها به دیواره ی رحم نزدیک تر باشند، خونریزی شدیدتر خواهد بود. این خونریزی ممکن است تا بیشتر از هفت روز ادامه یابد.

خبر خوب این است که جز در مواردی که فشار در ناحیه ی لگن خیلی زیاد باشد یا خونریزی زیاد برای تان ایجاد زحمت کند، نیازی به هیچ درمانی ندارید. درصورتی که درد یا جریان خون وضع بدی ایجاد کنند، پزشک شما توصیه به خوردن دارو یا در حالت های نادر انجام عمل جراحی برای برداشتن غده ها خواهد کرد.

 

▪ علامت سوم درد در ناحیه لگن

مقصر احتمالی: اندومتریوسیس بافتی که معمولاً دیواره ی درونی رحم رامی گیرد، جابه جا می شود، بیرون می آید و شروع به رشد در روی ارگان های مجاور می کند. این مشکل تقریباً پانزده درصد زنان در سنین باروی را درگیر می سازد و پس از شروع علایم به طور متوسط حدود ده سال طول می کشد تا تشخیص داده بشود. بسیاری از زنان فکر می کنند که این درد مربوط به قاعدگی است و بنابراین برای آزمایش به سراغ متخصص نمی روند.

اندومتریوسیس معمولاً سبب درد شدید در ناحیه زیر شکم، کمر و رانها می شود و در اغلب مواقع با مصرف مسکن های معمولی آرام نمی گیرد. خونریزی شدید و مقاربت دردناک هم میتواند یک علامت آن باشد. اگر این علایم برای شما آشنا هستند از متخصص زنان خود وقت ملاقات بگیرید. اگر او برای شما تشخیص اندومتریوسیس داد، قرص های پیشگیری از بارداری یا دیگر هورمون ها می توانند رشد بافت اضافی را کند کنند. درموارد شدید، ممکن است برای کاهش میزان بافت تشکیل شده در خارج از رحم نیاز به انجام عمل جراحی باشد.

 

▪ علامت چهارم بروز تب و درد شدید در شکم و پهلو ها

مقصر احتمالی: درد سخت و طاقت فرسای لگن که می تواند روزها، هفته ها یا ماه ها ادامه یابد و ممکن است همراه با تب باشد. دفع دردناک ادرار یا ترشحات سبز رنگ یا زرد رنگ علایمی از بیماری التهابی لگن (PID) هستند که یک عفونت جدی بخش فوقانی دستگاه تولید مثل محسوب می شود. بیماری (PID) معمولاً نتیجه ی یک عفونت درمان نشده ی «کلامیدیا» سوزناک است. از آن جا که بیماری های مسری مقاربتی ممکن است هیچ علامتی نداشته باشند، بنابراین گاهی اوقات شما تا زمانی که باکتری در ناحیه وسیعی گسترش نیافته، متوجه ابتلای خود نمی شوید. نکته ی بسیار مهم و حیاتی این است که (PID) را به سرعت درمان کنید، زیرا ممکن است بافت همبند زخم (محل التیام زخم) در لوله های رحمی شما شکل بگیرد که این می تواند به ناباروری بینجامد. اگر به این مورد مشکوک هستید فوراً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

منبع:aftabir.com


آنچه بانوان باید بدانند

تور ویژه مشهد // قیمت مناسب

شماره موبایلتان را نام خودتان بگذارید 0912sara

خانه ایی مدرن و شیک داشته باشید

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

 اگر متوجه هر نوع تغییری در درد شکم و گرفتگی عضلات دوران قاعدگی خود شدید خیلی نگران نشوید اجازه دهید شما را راهنمایی کنیم که بدانید علت آنها چیست؟

درد شکم و گرفتگی عضلات در زمان قاعدگی ناراحت کننده است ولی اگر ادامه دار نباشد جایی برای نگرانی نیست. برای همین است که اگر درد شکم و گرفتگی عضلات بدنتان در دوره قاعدگی یکباره متفاوت شود می تواند هشدار دهنده باشد.  شاید دردی که قبلا قابل تحمل بوده حالا غیرقابل تحمل شده است. یا احساس دردهای تیز و ناگهانی حتی بعد از اتمام خونریزی. یا داشتن خونریزی بیشتر از حد معمول تان. به هر حال هر تغییری نشان از پرچمی قرمز دارد که نباید آن را نادیده بگیرید. به گفته دکتر آلیسا دوک  Alyssa Dweck متخصص زنان و زایمان در نیویورک و نویسنده کتاب V Is for Vagina ، اگر متوجه هر نوع تغییری شدید خیلی نگران نشوید اجازه دهید شما را راهنمایی کنیم که بدانید گرفتگی عضلاتتان می خواهند چه چیزی به شما می گویند:

 

– شما ممکن است: فیبروئید رحمی داشته باشید. این غده های خوش خیم در داخل یا خارج دیواره عضلانی رحم رشد می کنند. دلیل بوجود آمدن آنها نامشخص است، ولی فیبروئید ها بسیار شایع هستند به ویژه در زنانی که دهه 30 و 40 زندگی خود را سپری می کنند. به گفته دکتر دویک درد واقعی ای که احساس می کنید با دردهای پریود یا قاعدگی متفاوت بوده و به سادگی در اثر فشار آمدن به فیبروئید ها ممکن است ایجاد شود.

علت پادرد در زمان قاعدگي

– چه کاری باید انجام داد: توسط یک متخصص زنان و زایمان معاینه شده و علایم خود را با او در میان بگذارید. او به احتمال زیاد چند اسکن برایتان می نویسد که بتواند تشخیص دهد دچار فیبروئید شده اید و آیا باید آن ها را خارج کنید یا خیر. این مساله به عوامل مختلفی وابسته است، از جمله محلی که قرار گرفته اند و اندازه ای که دارند ( این غده ها می تواند در اندازه یک دکمه کوچک باشند یا به اندازه یک گریپ فروت بزرگ شده باشند. ) از آنجا که این فیبروئید ها به استروژن حساس هستند می توان با مصرف قرص های ضد بارداری از تشدید درد جلوگیری کرد.

 

شما ممکن است: بیماری التهابی لگن pelvic inflammatory disease ( PID ) داشته باشید. عفونت شدید رحم، تخمدان و/یا لوله های فالوپ. یک بیماری مقاربتی درمان نشده مانند کلامیدیا chlamydia یا سوزاک gonorrhea که هر دو اغلب بدون علام هستند به طور معمول باعث ایجاد PID می شوند. این نوع درد سست است و تیز یا ضربه زننده نبوده ولی تحملش هم راحت نیست. به گفته دکتر دویک زمانی که پریود می شوید و گرفتگی معمول عضلاتتان از بین می رود، دردی که به خاطر PID حس می کنید، بدتر هم خواهد شد.

چه کاری باید انجام داد: گرفتن وقت ملاقات فوری از متخصص زنان و زایمان. دویک توضیح می دهد با این که PID حالت اورژانسی ندارد ولی پزشکتان می خواهد برایتان آزمایش بنویسد تا بتواند علت دقیق بیماری را برای تجویز آنتی بیوتیک مشخص کند. عفونت کاملا قابل درمان است ولی اگر برای مدت زمان طولانی درمان نشود می تواند بافتهای اسکار در دستگاه تناسلی ایجاد کند که شما را دچار مشکلات باروری کند.

 

شما ممکن است: دچار چرخش تخمدان شده باشید. چرخش تخمدان زمانی اتفاق می افتد که چیزی مانند یک کیست، تخمدان را بچرخاند و جلوی جریان خون به تخمدان را بگیرد. به گفته دویک دردش بسیار شدید است، از آن نوع دردهایی که باید فورا به اورژانس مراجعه شود چون ممکن است منجر به از دست رفتن تخمدان شود.

چه کاری باید انجام داد: سریعا به اورژانس مراجعه کنید تا پزشکان بتوانند با سونوگرافی و اسکن های دیگر مشکل شما را تشخیص دهند. اگر چرخش را تشخیص دهند باید سریعا جراحی لاپاروسکوپی laparoscopic انجام دهید ( با حداقل تهاجم ) تا چرخش تخمدان رفع شود. گاهی اوقات چرخش تخمدان حل شده و تخمدان نجات پیدا می کند ولی اگر تخمدان سیاه یا از کار افتاده باشد، باید خارج شود. خوشبختانه تخمدان دیگر هنوز کار تخمک گذاری و ترشح استروژن را به خوبی انجام می دهد.

شما ممکن است: اندومتریوز endometriosis داشته باشید. بیماری ای است که باعث می شود بافت رحم به ارگان های دیگر مانند تخمدان ها و لوله های فالوپ مهاجرت کرده و به آن ها بچسبد. با گذشت زمان بافت فراری می تواند باعث ایجاد کیست های خوش خیم شود. با توجه به یافته های کالج زنان و زایمان آمریکا، 10 درصد از زنان مبتلا به آندومتریوز هستند، هرچند تشخیص آن ممکن است سال ها طول بکشد چون اغلب زنان تصور می کنند این گرفتگی کشنده یک حالت طبیعی است. به گفته دویک این درد واقعا می تواند در فعالیت های روزانه تداخل ایجاد کند و به یک قست از لگن اختصاص داشته باشد و حین رابطه جنسی هم ایجاد درد کند.

چه کاری باید انجام داد: به پزشک خود مراجعه کرده و علایم را برایش توضیح دهید. او به احتمال زیاد شما را برای تصویربرداری و آزمایش می فرستد تا ببیند با چه گزینه هایی روبرو است. از آنجا که بافت آندومتر از نظر هورمونی حساس است، می توان درد آن را با قرص های ضد بارداری یا سایر داروهای هورمونی کاهش داد. اما تنها راه تشخیص اندومتریوز جراحی لاپاراسکوپی است که در حین آن دکتر می تواند بیشتر بافت آن را بردارد. ولی متاسفانه احتمال بازگشت آن وجود دارد.

 

ممکن است: اتصالات IUD (وسیله داخل رحمی جلوگیری از بارداری) جدا شده باشد. در یک ماه اول بعد از اتصال این وسیله T شکل در داخل رحم، کمی گرفتگی تا زمانی که بدن به آن عادت کند طبیعی است.

چه کاری باید انجام داد: اگر این گرفتگی ادامه دار شد یا بعد از مدتی که مشکلی نداشتید، شروع شد برای احتیاط سونوگرافی انجام  دهید تا مطمئن شوید به درستی در جای خود قرار گرفته است. به گفته دویک ممکن است مشکل جدی ای وجود نداشته باشد اما دکترتان باید همه گزینه ها را چک کند تا بتواند درمان مناسب برای گرفتگی و درد ایجاد شده را انجام دهد.

بیشتر بدانید : 8 علت کم شدن و سبک تر شدن خونریزی قاعدگی

بیشتر بدانید : رنگ خون قاعدگی و 6 نکته ای که درباره سلامتی شما می گوید

 

تهیه و ترجمه:گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthاختصاصی سیمرغ

Sa

نام (اجباری)

آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)

مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار

تصویر امنیتی جدید

All Rights Reserved – © 2018 | باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس seemorgh.com مجاز می باشد.

درد قاعدگی عبارت است از بروز درد شدید دل پیچه مانند به هنگام عادت ماهانه. درد قاعدگی ممکن است یکی دوسال بعد از بلوغ آغاز و بطور مرتب رخ دهد (درد قاعدگی اولیه)، یا اینکه سالها بعد از وقوع اولین قاعدگی شروع شده باشد (درد قاعدگی ثانویه). شدت علایم بیماری از یک فرد به فرد دیگر بسیار متغیر است و حتی در یک خانم نیز ممکن است از یک قاعدگی به قاعدگی دیگر متفاوت باشد. معمولا با بالارفتن سن و به دنیا آوردن بچه علایم بیماری کمتر می‌شود. درد قاعدگی در ۱ تا ۲ درصد از زنان به حدی شدید است که مخل فعالیت‌های روزانه آن‌ها می‌شود.

این درد با شروع قاعدگی آغاز شده و به مدت چند ساعت تا چند روز ادامه می یابد. حد طبیعی خونروی از ۱۰ سی سی تا ۸۰ سی سی در افراد مخلتف متغیر است. در افرادی که خونروی شدید را تجربه می‌کنند این میزان گاهی تا ۵۰۰ سی سی و در موارد بسیار حاد تا بیش از ۵ واحد کاهش در هموگلوبین پس از هر قاعدگی می‌رسد. اگر هموگلوبین یک زن را به طور طبیعی ۱۴ فرض کنید، کاهش بیش از ۵ واحدی در هموگلوبین پس از هر قاعدگی به مفهوم یک خطر جدی برای فرد و مستلزم دریافت خون پس از هر بار قاعدگی است.

انقباضات قوی و طولانی مدت دیواره عضلانی رحم، کش آمدن و گشاد شدن گردن رحم برای ورود خون از رحم به واژن و دفع آن.

هدف اولیه درمان این بیماری کاهش درد قاعدگی است. اهداف دراز مدت عبارتند از: کشف علت زمینه ساز بیماری و درمان آن، مشاوره و شاید جراحی.

علت پادرد در زمان قاعدگي

گرما به رفع درد قاعدگی کمک می‌کند. می‌توانید روی شکم و کمر کمپرس گرم بگذارید یا اینکه حمام آب داغ بگیرید.

برای ناراحتی خفیف استفاده از داروهایی مثل: آسپرین، ایبوپروفن و یا مفنامیک اسید کافی است. گاهی ممکن است بسته به علت بیماری برای شما داروهای دیگری نیز تجویز شود.

انجام ورزش و فعالیت بدنی منظم، شدت درد و ناراحتی را در قاعدگی بعدی کمتر می‌کند. درد قاعدگی معمولا در دختران لاغر اندام شدیدتر بوده و آن به علت میزان کم توده چربی در بدن به طور کلی و در اطراف لگن آنهاست.

اگر بیش از حد لاغر هستید افزایش وزن به میزان کم نیز خواهد توانست به مقدار قابل توجهی درد قاعدگی را بکاهد. مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای کافئین دار را متوقف کنید. دربعضی از خانم‌ها مصرف چای می‌تواند علایم درد قاعدگی را کاهش دهد.

درصورتیکه درد قاعدگی با استرس و ناراحتی روحی ارتباط داشته باشد، روان درمانی یا مشاوره روانپزشکی توصیه می‌شود. استرس از یک طرف باعث تشدید دردها و از سوی دیگر باعث افزایش میزان خونروی می‌شود. برای کاهش درد و یا جلوگیری از قاعدگی‌های دردناک بهتر است از مصرف قهوه پیش از قاعدگی و یا در حین آن اجتناب کنید و در حد توان خود به انجام حرکات ورزشی ساده بپردازید. انجام حرکات نرمشی در حد اعتدال می‌تواند به کاهش درد به طور چشمگیر کمک کند. حرکات نباید سریع باشند و مدت زمان انجام آنها از پانزده دقیقه تجاوز نکند چون خود باعث تحلیل رفتن انرژی شما خواهد شد

سلام خسته نباشید.من ۲۰ سالمه ومتاهل هستم .میگن وقتی ازدواج کردی دردا کاهش پیدا میکنه ولی من میتونم بگم حتی بعضی دوره ها دردم بیشتر بوده احساس تهوع.و کشیدگی و درد زیر شکم و پهلو افت فشار هم دارم کم اشتها هم میشم.یه مدت هم بود امپول هیوسین و قرصش برام تجویز کردن واقعا باید چیکار کنم کم بشه دردم همه میفهمن چه دردی دارم من

سلام من ۱۹سالمه هروقت پریود میشم اونقدر دردم شدیده که فقط گریه میکنم از دکتر پرسیدم که این دردا کی تموم میشه بهم گفت بعد ازدواج یا اولین زایمان اگه کسی هس که تجربه داشته لطفه بهم بگه ممنون

من تا روز سوم همیشه درد و تهوع داشتم.تا اینکه از عطاری رازیانه و هل و گلسرخ و دارچین بهم دادن و باهم جوشوندم و باعسل شیرین کردم وخوردم.واقعا عالیه هم ضد نفخه هم ضد افسردگیه هم گرمیه و هم اینکه هورمون زنانه رو زیاد میکنه و درد رو کاملا تسکین میده.پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید

چقد بدبختید همتون گفتید دلم درد میکنه چیکار کنم :|||||| چیکار کنی خودتو بکش:/ دختر بودن این دردارم داره باید تحمل کنی

من موقع پریودی زیر دلم خییییییییلییییییی دلم درد میکنه چکار کنم گریه ام میگیره فقط

سردي کم بخوريداب داغ ونبات بخريد وگرمي زيادحمام نريدتاهواواردرحمتون نشه همه اينطورين چراميگيدغيرطبيعيه زنيم ديگه همه جوره بايدتحمل کنيم

سلام به همه دوستان خوبم.من تمامی نظراتو خوندم.با خیلیاش موافقم خیلیاشم نه.بنظر من عفونت یکی از عوامل دل درد و کمر دردو ایناس.دود عنبر نسا عالیه.چونکه تمامی عفونترو ازبین میبره.سعی کنین تو مواقعیکه پریودین به خودتون اب نزنین.دمنوش گرم استفادع کنین مثلا رازیانه و زعفرانو دم کنین.هیچوقت نبات نخورین چونکه خونو غلیظ میکنه.ژلوفنم خونریزیو زیاد میکنه.بجاش دیکلوفناک بخورین.همین

سلام خوبین .من تا یه سال پیش پریودم خیلی مرتب بود ولی الان یا بیست روز، ده روز صول میکشه یا هام چهل روز پریود نمیشم ،موقعی هم که میشم خیلی درد دارم لطفا راهنماییم کنین

سلام .به نظرم اب نریختن به واژن یکم غیر بهداشتی من خودم از درد گریه میکردم و فقط با مفنامیک اسد و دارو های جوشوندنی خوب میشدم اما توجه کدم هردفعه که دارو استفاده میکنم عادت ماهیانه بعدیم درد بیشتری دارم از همتون خواهش میکنم فقط برای دو تا سه دوره از عادتون اصلا قرص های شیمیایی استفاده نکنید هرجور هست با کمپرس اب گرم ماساژ یا دارو های گیاهی تحمل کنید باور کنید برای پریود های بعد درد کمتری رو تجربه میکنید من خودم این راه رو رفتم و حتی مادرم و جواب داده فقط تحمل میخواد

سلام من قبل مریضیم درد سینه وزیر بغل دارم منتظرتون چکار کنم

در پاسخ به ناشناس

با سلام رخداد پریود یا قاعدگی عین سلامت و تندرستی است، لطفا از لفظ مریضی برای این مورد استفاده نکنید. برای کاهش درد می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.

سلام من دختر۱۸ساله ام در سن ۱۳ساله گی پریود شدم ازو اول تا هالا همیش قسمت پاین شکمم و بعضام کمرم درد میگره خوب واژونم ام خیلی درد میگیره خیلی برم سخت تمام میشه این درد ها همش فقط یک یا دو روز طول میکشه درد واژونم هنگام پریود برام سخت ه میشه بیگین واسه چیه اون درد

سلام برای درمان این درد نبات و کنجد و شیرو باهم بجوشونید جواب میده

سلام دوستان منم درمواقع پریودم بسیار دلدرد داشتم جوری ک دلم میخاست تو اون لحظه بمیرم قرصم ک مصرف میکردم بهم میگفتن ضرر داره اما از وقتی ک از دود عنبر نسا استفاده کردم حتی دیگه موقع پریود متوجه اومدن خون نمیشم عنبر نسا عاااالیه

صبحا ناشتا روغن زیتون بخور من تا دوماه خوردم خیلی حالم خوب شد.از دل درد میمردم.

سلام من روز اول پریودم خیلی زیاد درد دارم هیچی نمیتونم بخورم قرصم میخورم بالا میارم بخدا دیگه خسته شدم از درد و ضعف چشم سیاهی میره ولی دردم انقدر زیاده که حتی از حالم نمیرم تا سه روزم استخونام بی‌حس میشن

دارچین رو بجوشانید با نبات میل کنید.عالیه.

سلام من تنها قرصي كه براي دلدرد هاي خييييلييييي شديدم جواب ميده آلفنيكس هست واقعا عاليه و ضررش خيلي كمه و ضد تورم هم هست

سلام . من وقتی پریود میشم تا روز سوم خیلی درد دارم مخصوصا روز اول که دیگ خسته شدم از درد از هرقرصی هم بگید استفاده کردم فقط تنها قرصی ک اروم میکنه ژلوفنه اونم چون زیاد خوب نیست نمیتونم زیاد بخورم چیکار کنم ک دردم بهتر شه تو این موقع های پریود ممنون میشم اگ کسی میدونه جواب بده مرسی

سلام زیر دلم خیییییییییییییییلی درد میگیره وقی عادت ماهیانه میشم چیکار کنم؟؟؟؟

من تا حالا هیچ وقت درد نداشتم اما یه مشکل خیلی بزرگ دارم‌اونم اینه که وقتی پریود میشم بی اختیاری ادرار میگیرم واقعا دگه خیلی سختع?

سلام من عقد کردم موقع پریود میشم دل در د پویود شدید امروز اول پریود یم هستش اصلا نمی دونم راه برم ونه بخوابم قرص منافیک اسید قبل استفاده میکردم خوب میشد دل دردم ولی الان نه منمون اگه بهم بگید

سلام من خیلی دل درد دارم چیکار کنم

سلام من همسرم در دوران عادت ماهانه به طورى دل درد مى گيره كه به خودش مى پيچه و رنگش مى پره يه دكتر رفتيم اما زياد تاثيرى نداشت !؟

منم دقيقا كلي درد ميگيرم و حالت تهوع شديد دارم

سلام من یه دختر ۱۷ ساله هستم وقتی قراره عادت ماهانه بشم از دوسه روز قبلش شکمم درد میگیره ولی تا روز سوم خیلیه تا حدی که دلم فقط مرگ میخاد قرص هم که میخورم اطرافیان هرکدوم یه چیزی میگن لطفا بگین برای کم شدن درد چی بخورم???

در پاسخ به Bahar

سلام در صورت درد زیاد اول به پزشک مراجعه کنید تا بررسی شود که کیست یا عامل دیگری علت درد نباشد، درد پریود با برخی از مسکن‌ها قابل کنترل است البته باید قبل از شروع درد دارو مصرف کنید و دارو زمانی که درد شروع بشود تاثیر کاملی نخواهد داشت.

سلام من خودم سالها همین مشکل داشتم از شدت درد گاهی وقتها استفراغ می کردم تنها از یه دارو جواب گرفتم اونم دیکلوفناک،در حال حاضر هم استفاده می کنم می تونم بگم واقعا نجاتم داد.

علت پادرد در زمان قاعدگي

سلام من ۱۶ سال دارم من مبتلا به سرطان خون هستم من زمانی که پریود میشدم خونو پلاکت زیادی از دست میدادم برای همین دکترم به من قرص ال دی داد الان نزدیک سه ماهه که پریود نشدم ولی ۱۳ روزه دل درد شدید دارم از درد به خودم میپیچم لکه بینی هم دارم من باید چکار کنم دردم بهتر شه

سلام.من یه دختر۱۸ساله ام هروقت پریودمیشم اول ازهمه دل دردم شروع میشه طوری که کلابی حس میشم ومثله یه جنازه میفتم روتخت بعدتب میکنم وعرقه سردمیکنم بعدزانوهام دردمیان وبعداستفراغ میکنم تاحدی که کلامعدم خالی بشه تادوروزهم هیچی نمیتونم بخورم حتی اب هم نمیتونم بخورم چیکارکنم دارم دیوونه میشم

سلام من ۱۸ سالم هست متاهل هستم دو سال میشه ازدواج کردم در همین دو سال وقتی عادت ماهانم شروع میشه زیر شکمم خیلی درد میکنه حتا نمیتوانم تکان بخورم ممنون میشم اگر پاسخ بدهید

من زمان پریودی دل درد بسیار شدیدی دارمانگار شکمم نمیدونم باد داره یا آب داخلش هست.معده هم درد میکنه اصلا نمیتونم تکون بخورم حتی دست به شکم نمیتونم بزنم ازدرد شدید راه نمیتونم برم.. از کار وزندگی میمونم بگین علت چیه

سلام چای کوهی با نبات دو کنید بخورید خیلی عالیه واقعا

سلام ممنون میشم راه های موثرتری بذارید چون واقعا با اینا جواب نمیده

سلام من در روز های دوم و سوم درد زیر شکمم و سوراخ باسنم زیاد می شه چیکار کنم هروزم دارم هیوسین می خورم

سلام دوستان. درد دلای همتون رو خوندم. من ۳۰ سالمه و دردای شدیدی داشتم . اون اوایل استامینوفن و … رو میخوردم خوب بود ولی بعدش حتی چهارتا رو همزمان میخوردم که بی تاثیر بود. دکتر هم رفته بودم که گفته بود طبیعیه و مشکل خاصی نداری.حالم خیلی بد میشد. خیلی خیلی. تا دو روز هیچی نمیتونستم بخورم طوری که حتی اگه جوشونده میخوردم بالا می آوردم. سرتونو درد نیارم . بالاخره بعد سالیان سال درد کشیدن یه چیزایی رو فهمیدم که دردم رو تا ۹۰ درصد کاهش داد. اونا رو براتون میگم البته شاید برای بعضیا قابل قبول نباشه اما واقعیته. اول اینه سعی کنین قبل از دستشویی همیشه دستاتونو خوب بشورین و خشک کنین بعد برین دستشویی چون اینجوری راه خیلی از بیماریهای زنان رو مسدود کردین. دوم و نکته خیلی مهم اینکه لازم نیست برای هر بار دستشویی رفتن مثلا فقط ادرار شلنگ آب رو بگیرین روی خودتون فقط کافیه که دستاتون تمیز باشه و با دستمال توالت (البته از نوع مرغوب و بهداشتی) خودتون رو خشک کنین. هر چی که کمتر در طول ماه به ناحیه تناسلیتون آب بزنین درد کمتری در طول پریودی دارین . بعد از مدفوع کردن هم سعی کنین با مسح کردن خودتونو تمیز کنین نه اینکه شلنگ آب رو بگیرین روی خودتون. آب کمتر در دستشویی….درد کمتر در دوره پریودی. مخصوصا مخصوصا موقعی که پریود هستین حتی یک قطره آب هم نباید به خودتون بزنین… فقط با دستمال کاغذی . حمام رفتن تو دروه که کلا ممنوعه.نه اینکه بوی گند بدین. به هیچ وجه. مثلا من میرم حموم ولی شرتمو در نمی یارم. سرمو میشورم قسمت بالا تنه و پاها رو میشورم ولی اجازه نمیدم آب به ناحیه تناسلیم برسه . لباسامم تند تند عوض میکنم که بقیه و خودم از بوی تنم اذیت نشن. ببینید در یک کلام و خلاصه بهتون میگم که در دوره پریودی آب نباید به ناحیه تناسلیتون برسه. واقعا دیگه نمیدوم چجوری باید اینو بیشتر براتون توضیح بدم. شاید بعضیا بگن بهداشتی نیست اما در عین رعایت بهداشت کامل هم میشه به خودمون آب نزنیم. بعد هر بار دستشویی رفتن هم حتما خودتون رو خشک کنین. این از این… سوم اینکه سعی کنین چای-پفک-چیپس-شکلات و همه چیزای مصنوعی رو از رژیم غذاییتون حذف کنین. بجای چایی در طول روز برای خودتون انواع دمنوش ها و دم کردنی ها رو درست کنین و بعضی وقتا با نبات ازش لذت ببرین. ترشی و لبنیات مصرفش رو به حداقل برسونین. مخصوصا در طول دوره پریودی اصلا غذاهای سرد نخورین. اکثرا میدونن که سردی ها چیا هستن اونایی که نمیدونن تو اینترنت سرچ کنن و مصرفش رو به حداقل برسونن. چون طبع اکثر خانوما سرد هستش سعی کنین گرمیجات مخصوصا خرما و کشمش و اینجور چیزا رو وارد رژیم غذاییتون کنین. ورزش کردن و پیاده روی و دویدن روزانه هم فراموشتون نشه. و یه نکته دیگه هم اینکه درد پریودی جز در موارد خاصی غیر طبیعیه و اصلا طبیعی نیست و اکثرا بخاطر رژیم غذایی نادرست و استفاده از آب زیاد برای شست و شوی ناحیه تناسلی خانوماست. امیدوارم با گفتن تجربیاتم بتونم درد حداقل یک نفرتونو کم کنم چون خودم تحملش کردم و میدونم که چقدر سخت و طاقت فرساست عزیزان من.

من چند روزی پریودهستم درد های شدیدی هم دارم دل درد سردرد کمردرد دارم واقعا کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم لطفا من را راهنمایی کنید

سلام راه حلایی ک گفتین خیلی خوب بودن اما من تاالان ب جرات میتونم بگم همه ی قرصا رو مصرف کردم اونقد حالم بد میشه ک یبار حتی ژلوفون گذاشتم زیر زبونم تا غش کنم اما واقعا تاکی_کلی دکترم رفتم کلی ام ازمایش دادم اما میگن طبیعیه_دیگه مخم نمیکشه چیکار کن_حتی نمیتونم گریه کنم یا حرف بزنم

سلام کمپرس آب گرم خیلی کمک میکنه من امتحان کردم و جواب داده.حوله داغ هم همینطور.

واقعا درد زیر شکم نشانه اینکه تخمدانت قویه؟

واقعا خیلی بده من که بدنم عرق سر میکنه دل و کمرم هم درد شدید واقعا حس میکنم دارم میمیرم اصلا دلم نمیخواد با این حال قرص بخورم انشالله راه حلای بچه ها رو استفاده میکنم تا بالخره از یکی نتیجه بگیرم

سلام من هر ماه که پریود میشم روز دوم درد خیلی شدیدی دارم که فقط گریه میکنمو کار به دکتر میرسه دکترم میرم میگن نشانه این که تخمکات قوی هست و باردار شی وزایمان کنی خوب میشی هر ماه که میگذره عادت ماهانم به فکر ماهه بعدم که چطور با درد کنار بیام کمکم کنید دیگه تحمل دردو ندارم

سلام،منم ‌چنتا راه کار میگم که خیلی خوبن: تو این دوران برای کاهش دردتون از چای کوهی یاهمون(تْْوْکْلوجَ)استفاده کنید.شربت ایبوپروفن هم درد رو تسیکین میده‌.

سلام من واقعا دلم درد میکنه هر هفت روز رو درد دارم ولی تا روز سوم واقعا بدددده قرص هم میخورم تاثیرنداره

سلام خسته نباشید من زمانی که عادت ماهانه میشوم نمیتوانم به حمام بروم و دوش اب داغ بگیرم چون دل دردم شدید تر میشود کلا هر چیز داغی که به شکمم میخوره دل دردم بدتر میشود چیکار کنم؟؟؟

سلام. خسته نباشید. قرص مفنامیک را چند روز قبل از شروع پریود مصرف کنیم تا دچار درد شدید نشویم؟ ممنونم

سلام خسته نباشی من یک دختر ۲۵ ساله هستم عقد ی هستم وقتی عادت ماهانه بشم تا سه روز شروع بشه دل درد شدید تا وقتی بیاد دل درد شدید می گریم ممنونم میشم پاسخ بهدید

محصولات و کتابهای آموزشی عصرعلم را در این بخش مشاهده کنید.

ورود به فروشگاه

با کسب مهارت به صورت کاربردی، برای خودتان کار و درآمدزایی ایجاد کنید!

لیست دوره ها

راهنمای لغو عضویت

© ۱۳۹۷-۱۳۸۸ تمامی حقوق مادی و معنوی بر اساس موارد ذکر شده در مرام‌نامه‌ی عصرعلم محفوظ می‌باشد.

با استفاده از رژیم های غذایی مناسب می توان روند پیشرفت دیابت نوع۲ را کنترل کرد و حتی آن را درمان کرد

غلظت خون یکی از فاکتورهای سلامت بدن محسوب می شود بالا یا پایین بودن میزان غلظت خون می تواند دردسر ساز شود

علت پادرد در زمان قاعدگي

 بوی بد بعد از پریود اگر همراه با سوزش، خارش و یا ترشحات غیر طبیعی نباشد به راحتی می توانید با رعایت چند نکته ساده آن را رفع کنید.

زگیل کف پا به دلیل فشار وارده بر ان بیرون زدگی ندارد ولی می تواند از داخل چند سانتی عمق داشته باشد

روش لیزر درمانی برای درمان آرتروز یک روش نوین و قابل اطمینان است و مزایای بسیاری دارد

مصرف برخی مواد غذایی ملین می تواند از ابتلا به یبوست پیشگیری کند و حتی در مواردی باعث درمان مشکلات یبوست شود

در طب سنتی داروهای گیاهی زیادی برای تثبیت سطح قند خون مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این ۴۰۰ گیاه مختلف هستند که به عنوان داروهای موثر برای کنترل دیابت مورد استفاده قرار می گیرند.

اگر شما هم در حال کاهش وزن هستید باید بدانید که سخت ترین مرحله برای شما کاهش وزن نیست بلکه تثبیت آن است.

برای روان کردن مدفوع چه غذاهایی بخوریم ، راهکارهای روان شدن مدفوع از نظر پزشکی و طب سنتی

© کلیه حقوق متعلق به سایت نیک صالحی می باشد. باز نشر مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

از هفته 4 بارداری دردی شبیه به قاعدگی در شکم دارم. خیلی نگرانم. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

علت پادرد در زمان قاعدگي

می پسندم

122

سایر خبرها

…. من واقعا به مردم خدمت می کردم. در تلویزیون هم 25 سال خدمت کردم. اولین گزارشی که گرفتم فقط 10 هزار تومان بود. در حال حاضر 150 هزار برای هر گزارش می گیرند. گزارشگرهای پرکار شاید در ماه فقط یک گزارش یا شاید 3 گزارش داشته باشند. من دو تا دختر دارم که هر دو شاغل هستند و لیسانس دارند. *تفریحات خودتان چیست؟ اول دیدن فوتبال بعد شنیدن موسیقی و بعد دیدن فیلم های سینمایی. …

سوال مخاطب نی نی بان: من 27 سالمه و یک پسر 6 ماهه دارم؛ پریودم فروردین ماه شروع شده تا الان منظم بود ولی این ماه 4 روز عقب افتاده طبیعیه یا نه؟ پاسخ دکتر اعظم امیری، متخصص زنان و زایمان: به طورکلی در هر تاخیری که در قاعدگی ایجاد می شود، تنها یکی از علل مطرح شده را می توانیم باراری در نظر بگیریم اما لزوما نیم توانیم بگوییم که تاخیر در قاعدگی نشانه بارداری است. با توجه به مطلب گفته شده به شما توصیه می کنم که حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و بعد از انجام آزمایش و بررسی های لازم مشکل شما مشخص شود. …

از نامش مشخص است، متدینین متخصص تربیت کند. گویا مرحوم ظریف، حتی تمایل داشته که او را به حوزه علمیه قم بفرستد اما مخالفت مادر نهایتا کار را به جایی رساند که محمدجواد صبح ها قبل از مدرسه نزد دو نفر از آقایان، مبانی اولیه حوزوی را بخواند. از کلاس دوم دبستان تا پایان دبیرستان همیشه شاگرد اول بود. خارج از مدرسه نیز آن قدر مطالعه می کرد که در 13 سالگی به چشم درد و میگرن مبتلا شد، دردی که بعد …

گونه شد. شما قبلاً می گفتید منافقین خائن هستند، حال چیز دیگری می گوئید. شما قبل از شهادت شهید محمد منتظری می گفتید شریعتمداری باید اعدام شود، ولی بعد از مرگ شریعتمداری اعتراض داشتید که چرا نگذاشتید تشییع شود. از این قبیل مسائل بسیار دارم اما سرتان را درد نمی آورم. در همین نامه 19/10/65 نوشته اید: سند شماره 58: “امروز خانواده امید نجف آبادی آمده بودند که او (یعنی امید) به وسیله …

از پایان این مسابقات، اعضای تیم رباتیک دانشگاه امیر کبیر را دعوت کرد تا با حضور در این خبرگزاری در قالب برگزاری نشستی خبری، آخرین جزئیات و کم و کیف کسب این مقام بین المللی پرافتخار را با اعضای پرتلاش این تیم به بحث و گفت وگو بنشیند. هفته گذشته اعضای تیم ربوکاپ دانشگاه امیرکبیر یعنی سروش صادق نژاد ؛ سرپرست اصلی تیم، سپهر رمضانی ؛ مسئول بخش فنی تیم و محمد کریمی ؛ مسئول بخش نرم افزار تیم …

به گزارش خبرنگار مهر ، هفتمین روز از رقابتهای سی و یکمین دوره بازیهای المپیک در ریودوژانیرو برزیل با آغاز رقابت ورزشکاران دوومیدانی و وزنه برداری ایران، پایان رقابت تنها بانوی پارو زن ایران در رشته روئینگ و ورود دوچرخه سواران به کشور پیگیری شد. بیست و هفتمی جاور در پایان یک هفته رقابت با بزرگان جهان مهسا جاور تنها قایقران روئینگ ایران در المپیک 2016 ریو از همان روز نخست در دور …

مصلحت نظام عنوان کرد: امام عزیز پیش بینی کرده بود که پس از او به احمداقا هجوم کنند. امروز، بی بی سی، آل سعود و اسراییل برای زیر سوال بردن امام، دور جدیدی از حملات را به احمد آقا شروع کرده اند. یکی دیگر از رویدادهای هفته گذشته جمع شدن وزرا و مدیران نزدیک به احمدی نژاد در مراسم عروسی دختر محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم بود که با حضور برخی شخصیت های سیاسی در یکی از تالارهای تهران برگزار …

مهندس موسوی گفت کاری به آرای درون صندوق ندارم، به قبل از آن کار دارم/ گاهی اصلح را فدای صالح مقبول کنیم/ قاطبه اصولگرایان از احمدی نژاد حمایت نمی کنند/ از روحانی باید مشروط حمایت کرد محمدرضا باهنر در گفت وگو با ایلنا اظهار کرد: یک زمانی قرار بود که رسانه بعد چهارم دموکراسی باشد، اما الان به نظر می رسد که رسانه ها بعد اول دموکراسی هستند. تاثیر رسانه ها در مهندسی افکار عمومی مهم است. در …

فیلم هایی داریم که برای کودکان دارای جذابیت باشد یعنی زمانی که کودک به سینما می رود با فیلم هایی روبرو نشود که برایش فاقد هرگونه جذابیتی است و به درد بزرگسالان می خورد. * منتظری : به مسأله بسیار مهمی اشاره کردید که مایلم کمی بیشتر روی آن تمرکز کنیم چرا که کودک نیاز به تماشای فیلم هایی دارد که باید برای او ساخته شده باشند اما عموماً حداقل طی 10 سال اخیر ما شاهد حضور فیلم هایی در جشنواره …

آشنا شویم… *با توجه به اینکه مسابقات بچه های دوومیدانی در المپیک شروع شده، مصاحبه را با همین موضوع شروع کنیم. امید اول ما احسان حدادی است اما به نظر می رسد خیلی نباید روی تکرار موفقیتش حساب کرد. به مدال احسان امیدی هست؟ چرا نباشد؟ فردی که در مسابقات رسمی رکورد 69 متر را تجربه کرده، دور از دسترس نیست که 66 یا 67 پرتاب کند. وقتی احسان توانسته چند بار پرتابهای خوب در مسابقات …

…. هنوز چندان دور نشدیم از دوره ای که برای استفاده از اینترنت مدارک هویتی مثل کپی شناسنامه را عرضه می کردیم تا یک اکانت محدود 10 ساعته که تنها ابزار اتصال به شبکه آن یک مودم اکسترنال یا اینترنال با یک خط تلفن بود برایمان فراهم می شد و با صدای زنگ نوستالژیک اتصال به اینترنت دروازه این دنیای سحرآلود به روی شما گشوده می شد. به خاطر دارم که بنا به حرفه خویش جزو نخستین افرادی بودم که خط …

است که یکی از مؤثرترین و نقش آفرین ترین عناصر کشورند. این ها بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص خانواده شهداست، شاید بتوان گفت خانواده های شهدا از خود شهدا هم مظلومتر باشند، مادران و همسران شهدایی که با صبری زینب وار ادامه دهنده راه شهدا بودند، و صبورتر از همه، مادران و همسران شهدای گمنام که سالها چشم انتظاری را در تنهایی وگریه های دور از چشم فرزندان، انیس خود قرار دادند. …

…. مرگ تلخ والیبالیست 16ساله هفته گذشته، رضا به همراه بچه های محله کاظم آباد بابلسر برای بازی به زمین والیبال دانشگاه رفتند تا با هم بازی کنند، اما این بار هم اتفاق تلخی در کمین بود. سوت بازی که زده شد، همه مشغول بازی شدند اما هیچ کدام شان فکرش را هم نمی کردندکه این آخرین باری است که با رضا همبازی می شوند. شور و هیجان بازی به اوج خود رسیده بود که ناگهان رضا از درد به خود پیچید و …

… وی با بیان اینکه این داستان های کوتاه با پشتوانه دولتی چاپ شدند، گفت: اما در این میان ” شروع زندگی با دو تماس بی پاسخ” اولین کتاب مستقل من است که بدون پشتوانه دولتی و با همکاری یک انتشاراتی خصوصی در تیراژ هزار جلد در چاپ اول منتشر شد. نویسنده کتاب “شروع زندگی با دو تماس بی پاسخ” با بیان اینکه علاقه دارم چیزی را بنویسم که دیگران آن را کلیشه ای کرده اند، گفت: ایران در جنگ جهانی دوم …

دسترس ندارید. همین امر کمک می کند تا به تدریج سیگار را کم و در نهایت ترک کنید. یک هفته پیش از ترک سیگار، لیستی مبنی بر زمان های که اشتیاقتان به سیگار افزایش می یابد تهیه کنید. دکتر گایلن مونی، مدیر مرکز بیماری های تنفسی مرتبط با سیگار و تنباکو می گوید، همچنین به این نکته توجه کنید که چه زمان هایی و چه ساعاتی از روز هوس سیگار می کنید و چه فعالیت هایی موجب افزایش میل به کشیدن سیگار …

عمل جراحی، آندری را برای سه تا چهار هفته در کما نگه می دارند تا از هر حرکتی جلوگیری کنند. علاوه بر این، داروهای خاصی به او می دهند تا بدن سر جدید را پس نزند.با این حال، مخالفان این عمل جراحی زیاد هستند. یکی از پزشکان کالیفرنیایی در این زمینه می گوید: موفقیت چنین طرحی بسیار دور از انتظار است. این ایده بسیار بلندپروازانه و باورنکردنی است. پزشکانی هم وجود دارند که دکتر کاناوارو را دیوانه می پندارند …

دیگر می گویند تورم و رکود در اقتصاد، رابطه ای همچون سرطان و سردرد با هم دارند؛ لذا شما زمانی می گویید سرم درد می کند و در زمان دیگر می گویید سرطان دارم؛ مشکل سرطانی کشور که رکود است، همچنان در حال حاضر وجود دارد اما مشکل مُسَکِّنی نظام که به نوعی کاهش تورم است، شاهد ثباتی در قیمت ها و در چند سال اخیر بوده ایم اما به نظر می رسد دولت در بحث رکود باید جدی تر وارد عمل شود و تیم اقتصادی اش در این رابطه …

بود؟ کاظم جلالی:پیش بینی این مسئله که به طور کامل یک لیست رأی بیاورد امری به دور از واقعیت است و ممکن نبود در آن زمان این مسئله را پیش بینی کنیم البته در سه، چهار روز مانده به انتخابات فضا به گونه ای مشخص بود اما این مسئله را من قبول ندارم که برخی مدعی شدند که رأی آوردن یک لیست به صورت کامل را پیش بینی کرده اند. در روز چهارشنبه که جمعه همان هفته زمان رأی گیری بود در یک جلسه ای که سه نفر …

سوال مخاطب نی نی بان: پسرم سه ماهه و نیمشه که در سی هفته به دنیا اومد؛ الان بیضه هاش از حد طبیعی بزرگترن ضرری نداره که ختنه اش کنیم؟ پاسخ دکتر محمود مقیمی، متخصص اطفال: به احتمال خیلی زیاد بیضه نوزاد شما نیست که بزرگ شده است و به قول شما از حد طبیعی بزرگتر است، در واقع این آب دور بیضه نوزاد شما است که باعث شده خود بیضه هم بزرگ به نظر بیاید. شما می توانید با مراجعه به متخصص نزوادان بعد از معاینه شدن نوزاد، بریا ختنه کردن او اقدامات لازم را انجام دهید. …

تلاش بی وقفه مخالفان سرسخت وزارت نفت با وجود بازنگری و تصویب قراردادهای جدید نفتی همچنان ادامه دارد. دور جدید اصرار و پافشاری این گروه مخالفان برای زیر سوال بردن قراردادهای جدید هفته گذشته و بلافاصله پس از تصویب و تایید این قراردادها آغاز شد. اگر چه رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان که حفظ شأن و اقتدار مجلس را در گرو دخالت در قراردادهای جدید نفتی دانسته بود، اعلام کرد که …

سوال مخاطب نی نی بان: من 20سالمه و یک سال ازدواج کردم. 4ماه پیش سقط خود به خودی جنین داشتم. از وقتی سقط اتفاق افتاد پریود نامنظمی دارم که الان خیلی عقب افتاده. آیا من باردارم؟ سونوگرافی هم انجام دادم کیست نداشتم. پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی: دوست گرامی اگر پریودتان به تاخیر افتاده به آزمایشگاه مراجعه کرده و تست بتا بدهید تا وضعیت بارداری تان مشخص شود و در صورتی که باردار نبودید برای تنظیم سیکل و بررسی علت این تاخیرها به متخصص مراجعه کنید. …

سوال مخاطب نی نی بان: من هفته 16بارداری ام. شب ها فقط به پهلو می خوابم. صبح ها سمت راست ناحیه رانم به شدت درد داره. دلیلش چیه؟ پاسخ زهره حاجی واحدی، کارشاس مامایی: این گونه دردها در طول بارداری بسیار طبیعی است. به دلیل تغییر در ظاهر بدن و باز شدن استخوان ها این درد ها اتفاق می افتد. بهترین روش برای کاهش درد، استفاده از حمام آب گرم است. زیر آب گرم بروید و بدن خود را ماساژ دهید تا دردها کاهش یابد. اگر درد شدید دارید که اذیتتان می کند، به متخصص مراجعه کنید تا با تجویز ایشان مسکنی به شما داده شود. …

اتفاق بیفتد؛ مثلا فکر کنید اگر همسران هر روز صبح موقع رفتن از خانه به هم بگویند: دوستت دارم، خداحافظ و این جمله و شکل ابراز آن را تغییر ندهند در همین اتفاق هم، تعادل و عدم تعادل اتفاق نیفتد، دیگر این جمله نمی تواند احساس خوشایند روز اول را ایجاد کند و در نتیجه این جمله برای طرفین یکنواخت می شود. هدف زن و مرد در زندگی زناشویی این است که در سطحی عاشقانه با هم زندگی کنند که این، یک فعالیت …

… یکشنبه شب های هر هفته مسئولان حزب به همراه مسئولان سیاسی، اجرایی کشور ( حزبی و غیر حزبی) موضوعات مختلف را بررسی می کردند. یکشنبه هفتم تیر هم بر همین منوال جلسه تشکیل شد. قبل از تشکیل جلسه، دومین نماز جماعت به امامت شهید آیت الله بهشتی برگزار شد. من هم به ایشان اقتدا کردم. از آن نماز که آخرین نماز شهید مظلوم بود عکسی تهیه شده است و من هم در آن عکس پیراهن چهارخانه به تن دارم. عقربه …

کسی نیستم که فیلم برای فستیوال می سازد. همه هّم وغمشان ساختن فیلم برای فستیوال و موفقیت در آنجاست… . خب به ندرت کسانی در آن موفق می شوند. مثل دوی صدمتر. من می توانم بگویم خودم را به موقع به خط پایان می رسانم. معنایش این است که استیل دویدن را بلدم. نیرویش را هم دارم، تمرین هم کرده ام. من آن قدر که به این سؤال جواب داده ام، خسته شده ام. این بار می خواهم این جوری جواب بدهم. من بلدم قصد بکنم و بلدم به …

سرمربی و بازیکنان هر هفته تحت شدیدترین فشارها مقابل دوربین های تلویزیونی قول جبران می دهند و از استقلال کوبنده حرف می زنند، اما هر بازی دریغ از بازی قبل. استقلال با وجود داشتن کادر فنی جوان و باانگیزه و ستاره های فوتبال ایران هنوز نه تنها نتوانسته انتظارات را برآورده کند، بلکه دور از انتظار ظاهر شده است. این تیم در قعر جدول جا خوش کرده و هوادارانش هم فقط وعده می شنوند. تعطیلات لیگ برتر …

یبوست و افزایش حرکات روده مفید هستند. یکی از تکنیک های متداول این است که کف دست تان را روی شکم تان بگذارید و حرکات دایره ای کوچک دور ناف انجام دهید. می توانید به مرور این دایره ها را بزرگ تر کنید، تا جایی که حرکات ماساژ تمام شکم تان را دربربگیرد. تکنیک دیگر به این صورت است که دست تان را زیر استخوان جناغ سینه بگذارید. سپس این دست را در یک حرکت نرم و ناگهانی در طول شکم به سمت پایین …

این حجم عظیم از مواد منفجره، از چندین پست ایست-بازرسی عبور کرد و کسی به راز نه چندان پنهان آن پی نبرد؟ جدای از سبعیت و درنده خوئی ذاتی داعش به عنوان مسوول این عملیات تروریستی و بی تجربگی و ندانم کاری های معمول نیروهای امنیتی در عراق، شماری از خبرنگاران عراقی و غیرعراقی در جستجوی پاسخ پرسش بالا به یک حقیقت تلخ دیگر هم پی بردند که ظاهرا خبر چندان جدیدی هم نبوده و از سال ها پیش بحث آن مطرح شده بود …

کیست؟ (کاندیدای مسابقات دکلمه )،عینک (کودکانه)،وقتی تو اینجایی..، نمیشه،دارم دنبال چشمای تو میگردم ..،بوی شقایق،قمار عاشقی..،هم لهجه ی فریب،خزون اومده ..! نه ؟!! پاییزمه ؟؟؟،بی تو با تو بودن ِ من..!،عکس یادگاری..،آدم فرنگی …یاغی..،دختر شاه پریون ..،دل آینه رو شکستم و..،نوروزتون پیروز،و…. پاسخ سوالات : سوال اول :آزاده خانم از دنیای شعر و شاعریت بگو و اینکه چطور شد که فکر …

سوال مخاطب نی نی بان: من 36 سال دارم و دیابت نوع دو و کم کاری تیروئید دارم در حال حاضر باردارم که سن بارداریم یک ماه و 5 روزه و از هفته دوم بارداری که نمی دونستم باردارم درد شدید زیر شکم و لکه بینی دارم. پزشک برام 5 عدد شیاف پروژسترون 400 تجویز کرد که قبل از استفاده شیاف دو روزی بود لک و درد نداشتم بعد از دو شب استفاده از شیاف لکه بینی و درد من برگشت. چند درصد احتمال بارداری مولار در من وجود داره …

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

علت پادرد در زمان قاعدگي

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

دانشنامه فرزند: قاعدگی مشکلات ویژه ای دارد اما مشکل عمده، گرفتگی های عضلانی است که به آن قاعدگی دردناک یا اختلال قاعدگی می گویند. درد در قسمت تحتانی شکم و به صورت دلپیچه و متفاوت از سایر دردها است. در برخی از زنان درد در کشاله ران و کمر نیز احساس می شود. در برخی این اختلالات به طور منظم وجود دارد و برخی دیگر تجربه ای در این مورد ندارند.

اختلالات قبل از قاعدگی مجموعه ای از علایم جسمی و روانی است که مربوط به دوره عادت ماهیانه است. علایم اغلب در یک یا دو هفته قبل از خونریزی ماهیانه ظاهر می شود. شروع علایم متفاوت است و از موارد خفیف تا شدید و ناتوان کننده رخ می دهد. شدت علایم در هر ماه نوسان دارد ولی با افزایش سن علایم تشدید می شود.

خستگی، بی حوصلگی، تحرک پذیری، بی قراری، احساس تورم در بدن، همراه با حساسیت و درد و تورم پستان ها از علایم شایع اختلالات قبل از قاعدگی هستند. در کل احساس عمومی ناخوشی ای است که در روز اول قاعدگی با دردهای تحتانی شکم و کمر همراه می شود و در موارد شدید کارکرد روزانه را مختل می کند.

سن خاصی برای آغاز اختلالات قبل از قاعدگی ذکر نشده است. گاهی از اولین عادت ماهیانه ظاهر می شود، ولی اغلب پس از بیماری های شدید یا بعد از مسایل هیجانی، جسمانی و صدمات جنسی آغاز می گردد. شایع ترین سن ابتلا به این اختلالات 25 تا 45 سالگی است.

علت سندرم قبل از قاعدگی به طور دقیق مشخص نشده است، اما با تغییرات هورمونی ایجاد شده در طی دوره ماهیانه و تغییرات شیمیایی مغزی در این دوره ارتباط دارد، ولی با نوع شخصیت فرد ارتباطی ندارد. یکی از علل احتمالی، مواد شبه هورمونی به نام پروستاگلنوین است که توسط برخی از بافت های بدن مثل جداره رحم تولید می شوند و باعث انقباض عضلات رحم می گردد. ترشح بالای این مواد و انقباض رحم و انقباض رگ های خونی در رحم، سبب تولید درد و انسداد رگ ها و خونریزی می شود.

علت پادرد در زمان قاعدگي

در تمام زنان در دوران پیش از قاعدگی ترشح سروتونین (ماده ای که باعث افسردگی و اضطراب است) کاهش می یابد که بلافاصله بعد از شروع قاعدگی یا در حین آن بالا می رود، اما در زنان مستعد علاوه بر تغییرات هورمونی غددی و تخمدانی، تغییراتی در برخی مواد شیمیایی بدن روی می دهد که عبارتند از تغییرات برخی ویتامین ها و عوامل روان شناختی مانند اختلال در نقش های زندگی، مسئولیت های اجتماعی و درگیری های بین فردی.

استفاده از مواد ضد پروستاگلنوین یا ضد دردها مانند اسید مفنامیک در کاهش و تخفیف علایم قاعدگی دردناک موثر است. اغلب تجویز دارو قبل از آغاز قاعدگی و یک الی دو روز بعد از آن توصیه می شود. همچنین بهتر است زنان مبتلا به اختلالات قبل از قاعدگی از لحاظ بیماری های افسردگی و اضطرابی بررسی شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع
«آمادگی جسمانی»
واقع در بخش
«پیش از بارداری»
می‌باشد.

در ادامه مطالعه
تعدادی از مطالب
مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در

کانال تلگرام دانشنامه فرزند

هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

در ادامه، مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

کپی‌رایت © دانشنامه فرزند. ۱۳۸۸-۱۳۹۷ کلیه حقوق مادی و معنوی
این دانشنامه طبق قوانین حق تکثیر محفوظ بوده و متعلق به
پدید آورندگان می‌باشد. دانشنامه فرزند کاملاً مستقل است و وابسته
به هیچ سازمان، نهاد و یا ارگان دولتی نمی‌باشد و توسط
گروه فرزند مدیریت می‌شود. این دانشنامه شامل کلیه اطلاعات مورد
نیاز برای بچه دار شدن بوده و تنها در راستای اهداف آموزشی
طراحی گردیده‌است. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی
خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک
حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. لطفاً قبل
از استفاده از مطالب این سایت کلیه قوانین، مقررات و شرایط استفاده
از آن را مطالعه نمایید، استفاده شما از مطالب این
سایت نشان دهنده توافق شما با کلیه
قوانین و مقررات
می باشد.

استفاده از مطالب و محتوای دانشنامه فرزند در دیگر سایت‌ها و
رسانه‌های الکترونیکی تنها با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز بوده و
استفاده از مطالب دانشنامه فرزند در رسانه‌های چاپی تنها با کسب
موافقت‌نامه کتبی مجاز می‌باشد.
کلیه مطالب و محتوای تولید شده در دانشنامه فرزند تحت مجوز
Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 در دسترس است.

All contents copyright ©
Farzand Encyclopedia.
2010-2018 All rights reserved.

This Internet site provides information of a general nature and is designed
for educational purposes only. If you have any concerns about your own health
or the health of your child, you should always consult with a physician or other
healthcare professional. Please review the Terms of Use before using this site.
Your use of the site indicates your agreement to be bound by the
Terms of Use.
This work is licensed under the Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0
International License.

Click here

to view a copy of this license.

For contact us, send email to info[a]farzand.net

علت پادرد در زمان قاعدگي
علت پادرد در زمان قاعدگي
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.