علت پريود نشدن در دوران شيردهي

علت پريود نشدن در دوران شيردهي
علت پريود نشدن در دوران شيردهي
خانه

موبایل

پریود شدن در دوران شیردهی

پریود در دوران شیردهیاکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند. البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان، عادت ماهیانه می شوند. طبق تحقیقات مشخص شده است که یک سری عوامل در شروع قاعدگی و پریود در دوران شیردهی موثرند.

 

طی قاعدگی و پریود در دوران شیردهی، خانم ها به واسطه از دست دادن مقدار قابل توجهی خون، انرژی خود را از دست می دهند. حال اگر خانمی هم به نوزاد خود شیر دهد و هم عادت ماهیانه در زمان شیردهی داشته باشد، انرژی از دست رفته او چند برابر می شود. بنابراین عادت ماهیانه نشدن در دوران شیردهی، مزیتی تلقی می شود. همچنین شیردهی مداوم مادر به نوزاد خود، یکی از راه های جلوگیری از بارداری محسوب می شود، اما یک سری شروط دارد.

نکته ای که مادران شیرده باید بدانند شناخت عواملی است که در بازگشت تخمک گذاری و به تبع آن شروع قاعدگی تاثیر می گذارد. همچنین مادر باید بداند که چه عواملی در عقب انداختن چرخه قاعدگی موثر می باشد.هر فردی با فرد دیگر متفاوت است (تفاوت های فردی) و این تفاوت ها در شروع عادت ماهیانه و پریود در دوران شیردهی پس از زایمان هم وجود دارد. اگرچه اکثر مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند، تا سه ماه بعد از زایمان عادت ماهانه نمی شوند، ولی بعد از آن قاعده می شوند.

البته مادران شیردهی هم وجود دارند که یک تا دو سال بعد از زایمان، عادت ماهیانه می شوند. طبق تحقیقات مشخص شده است که یک سری عوامل در شروع قاعدگی موثرند.

تغذیه نوزاد فقط با شیر مادر طی شش ماه اول زندگیاگر مادر طی شش ماه اول زندگی، به صورت مداوم و پی در پی به نوزاد خود شیر بدهد و هیچ گونه ماده غذایی دیگری به او ندهد، می تواند تا حدی مطمئن باشد که این کار، تخمک گذاری را سرکوب می کند و شروع قاعدگی را عقب می اندازد.تحقیقات نشان داده است که اگر بین وعده های شیردهی، موادغذایی دیگری به نوزاد داده شود، جایگزین چند وعده شیردهی می شود و فاصله بین وعده های شیر دهی را افزایش می دهد. در نتیجه سبب می شود که هورمون پرولاکتین کمتر ترشح شود.

هورمون پرولاکتین که از غده هیپوفیز ترشح می شود سبب ترشح شیر از سینه مادر می شود و از طرف دیگر این هورمون مانع تخمک گذاری می گردد. لذا ترشح کم هورمون پرولاکتین، احتمال تخمک گذاری را افزایش می دهد.ولی بعد از شش ماهگی، باید موادغذایی دیگری غیر از شیر مادر به کودک داد.

 

مکیدن سینه مادرشاید به نظر اکثر افراد، مکیدن شیر مادر توسط نوزاد، فقط برای تغذیه نوزاد است و هیچ تاثیری بر بدن مادر نخواهد داشت. اما این گونه نیست.اگر نوزاد سینه مادر را بمکد، این مکش سبب تحریک ترشح هورمون پرولاکتین می شود که این هورمون، تخمک گذاری و قاعدگی را عقب می اندازد.بنابراین توصیه می شود که مادران از دادن پستانک و شیشه شیر به نوزاد تا حد ممکن خودداری کنند و اکثر مواقع، تغذیه با شیر مادر و از طریق سینه مادر انجام بگیرد.

تغذیه نوزاد با شیشه شیر، زمان مکیدن نوزاد از سینه مادر را کاهش می دهد و سبب کاهش ترشح پرولاکتین می شود و احتمال تخمک گذاری را افزایش می دهد.

مادران شیردهی که احتمال دارد خیلی زود عادت ماهیانه شوند، دارای خصوصیات زیر می باشند:- فرزند شیرخواری دارند که بیش از چهار ساعت پشت سر هم در طی روز و یا شش ساعت پشت سر هم در طی شب می خوابند و شیر مادر خود را نمی خورند.- کودکشان از پستانک و یا از شیشه شیر استفاده کند.- نوزاد شیرخوار علاوه بر شیر مادر، غذا های کمکی مصرف کند نظیر شیر خشک و… .- نوزاد شیرخوار ساعات زیادی از مادر دور است، مثل مادران شاغل.

تذکر- اگر می خواهید طی چند ماه پس از تولد فرزندتان، به صورت طبیعی از بارداری جلوگیری کنید، باید نوزادتان را فقط با شیر خودتان تغذیه کنید.- فواصل منظم شیردهی را رعایت کنید و سر ساعت به نوزاد خود شیر دهید.- رعایت برنامه منظم شیردهی، یکی از عوامل مهم در جلوگیری از بارداری به روش طبیعی می باشد.

هنگامی که قاعدگی در طی شیردهی شروع می شودمادرانی که در طی دوران شیردهی عادت ماهانه می شوند (منظور شش ماهه اول شیرخوارگی می باشد)، از بی قراری های فرزند خود شکایت دارند. شاید علت این بیقراری، به افت موقتی مقدار شیر در شروع عادت ماهیانه مربوط باشد.علاوه بر این، مادران در اوایل دوران عادت ماهیانه حساس و تحریک پذیر می شوند و همین امر سبب می شود آستانه تحمل آنها برای بیقرای های کودکشان پایین بیاید. علاوه بر این، مدتی طول می کشد تا عادت ماهیانه پس از زایمان منظم شود و همین بی نظمی در عادت ماهیانه، دلیل دیگری بر حساس شدن مادران در این دوره می باشد.

تذکرمادران شیردهی که طی شش ماه اول بعد از زایمان، عادت ماهیانه می شوند، باید دقت لازم را در جلوگیری از بارداری داشته باشند.

– این افراد باید روش های جلوگیری از بارداری متناسب با شرایط خود را از پزشک بپرسند، زیرا بارداری در طی شش ماه پس از زایمان، صدمات جبران ناپذیری به سلامت مادر و جنین و نوزاد شیرخوار وارد می کند.

– از طرفی مادر هنوز توان از دست رفته خود در طی بارداری را بدست نیاورده است.- از طرف دیگر نوزاد شیرخوار هم باید به محض باردار شدن مادر، از شیر او محروم شود.همچنین شرایط مناسب برای رشد جنین تازه نیز مهیا نمی باشد.

شروع زودهنگام عادت ماهیانه پس از زایمان، زمانی مضر می باشد که فواصل عادت ماهیانه منظم نیست و ممکن است مادر به گمان خود باردار نباشد و اصول جلوگیری از بارداری را رعایت نکند.

 

منبع : tebyan.net


آنچه بانوان باید بدانند

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

اکثر مادرهای شیرده شش ماه اول پس از زایمان پریود نمی شوند.
این پدیده آمنوره شیردهی نامیده می شود. در واقع شیردهی منظم نوزاد از ترشح هورمون های ضروری که باعث بارداری مجدد می شود جلوگیری می کند.


ترشح نشدن هورمون ها به معنی توقف تخمک گذاری و پریودی می باشد.
اما از آن جایی که آمنوره در مادرهای شیرده مختلف متفاوت می باشد، این توقف پریودی پس از زایمان ممکن است از چند ماه تا چند سال به طول بینجامد. فاکتورهای زیادی بر اولین پریودی بعد از زایمان تاثیر می گذارد. این فاکتورها عبارتند از:

تعداد دفعات شیردهی
تاثیر مکمل های داده شده به نوزاد
استفاده از پستانک توسط نوزاد
میزان خواب نوزاد در طول شب
مصرف مواد غذایی جامد توسط نوزاد
شیمی بدن مادر و حساسیت آن به نوسانات هورمونی وابسته به شیردهی
اگر در طول شیردهی پریودی شما آغاز شود، لکه بینی و پریودی نامنظم را تجربه می کنید. چرخه ناپیوسته پریودی در طول شیردهی امری طبیعی است و احتمالا به خاطر هورمون هایی است که باعث آمنوره می شود.


آیا در طول شیردهی پریودی متفاوت است؟

پریودی در طول شیردهی مانند پریودی شما پیش از بارداری است اما ممکن است نظم و تداوم آن متفاوت باشد.
اگر پریودی شما پیش از زایمان ناپیوسته هم باشد، در طول شیردهی پریودی ممکن است کوتاه تر یا طولانی تر باشد. همچنین ممکن است چند ماه پریود نشوید. پیش از شروع پریودی حالت روحی شما تحریک پذیر و مودی است. احتمالا در طول تخمک گذاری و چند روز پیش از پریودی نوک سینه ها حساس می شود.
پیوستگی پریودی و علائم مربوط به آن به تعداد دفعات شیردهی و تاثیر آن بر هورمون ها بستگی دارد.


پریودی و تاثیر آن بر تولید شیر

پریودی به معنی تمام شدن زمان شیردهی نیست. پزشکان توصیه می کنند شیردهی با شروع پریودی باید ادامه پیدا کند. در نزدیکی زمان پریودی، نوزاد بهانه گیر می شود. این مسئله به معنی بد شدن طعم شیر نیست. شیر شما در طول پریودی مانند قبل از آن مقوی و مناسب حال نوزاد است.
بهانه جویی نوزاد به خاطر کم شدن تولید شیر مادر چند روز پیش از شروع پریودی و پس از اتمام پریودی می باشد.
هنگامی که مقدار هورمون ها به حد نرمال می رسد تولید شیر نیز به حد طبیعی برمی گردد. کاهش تولید شیر در طول پریودی را باید با افزایش تعداد دفعات شیردهی جبران کنید.


ملاحظات در خصوص لکه بینی در دوران شیردهی

برگشت پریودی و لکه بینی، حتی در طول شیردهی، به معنی بارور شدن دوباره شما می باشد بنابراین دوباره می توانید باردار شوید. پزشکان معتقدند شیردهی به عنوان روش جلوگیری از بارداری (روش آمنوره شیردهی) در شرایطی خاص موثر است. این شرایط عبارتند از:

نوزاد کوچکتر از شش ماه باشد.
پریودی هنوز شروع نشده باشد.
نوزاد به مقدار زیاد شیر می خورد و از پستانک و مکمل استفاده نمی کند.
شیردهی به نوزاد به مقدار مناسب در طول روز و شب.
هنگامی که این شرایط وجود داشته باشد احتمال باردار شدن دو درصد می باشد. در این صورت روش آمنوره شیردهی به عنوان روشی برای جلوگیری از بارداری مانند کاندوم موثر است.


روش های جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی

هنگامی که پریودی شما بعد از زایمان دوباره آغاز می شود، برای جلوگیری از بارداری باید از روش های جایگزین استفاده کنید.
برای جلوگیری از تاثیر روش های جلوگیری از بارداری بر شیردهی باید از روش های غیر هورمونی استفاده کنید. این روش ها شامل استفاده از کاندوم و دیافراگم و اسپرم کش می باشد. استفاده از دستگاه IUD نیز روشی مناسب برای جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی می باشد.
روش های جلوگیری طبیعی نیز مناسب هستند اما گاهی با شکست روبرو می شوند. این روش ها شامل ترکیب ردیابی چیزهایی مانند مخاط دهانه رحم، دمای بدن، لکه بینی، پریودی و حالت نزدیکی جنسی و سفتی دهانه رحم می باشد.

اگر می خواهید در طول شیردهی از روش های هورمونی جلوگیری از بارداری استفاده کنید بهتر است در مصرف قرص های حاوی پروژستین دقت کنید زیرا تاثیر منفی بر شیر می گذارند. بیشتر خانم هایی که در طول شیردهی قرص های جلوگیری از بارداری پروژستین استفاده می کنند، تاثیر چشم گیر آن بر تولید شیر را ملاحظه می کنند.

بهتر است این قرص های جلوگیری را پس از اتمام دوره شیردهی مصرف کنید. همچنین از قرص های حاوی استروژن نیز در طول شیردهی اجتناب کنید. بهتر است در خصوص تاثیر قرص های هورمونی بر تولید شیر با پزشک صحبت کنید. بعضی پزشکان معتقدند بهتر است این قرص ها را به طور کلی در طول شیردهی مصرف نکنید اما برخی دیگر معتقدند می توانید پس از شش ماهگی نوزاد از این قرص ها استفاده کنید. 

“لطفاً نظرات خود را درباره این مطلب با “نی نی نما” در میان بگذارید”

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

زایمان سزارین داشتم و تیروئید پرکار هم دارم. ولی هنوز پریود نشدم. … ادامه خبر

جستجوگر خبر فارسی، بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویری است (قانون تجارت الکترونیک). برای مشاهده متن خبری که جستجو کرده‌اید، “ادامه خبر” را زده، وارد سایت منتشر کننده شوید (بیشتر بدانید …)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

می پسندم

0

سایر خبرها

تابناک اصفهان: بیماری پیامبراکرم(ص)، شدت گرفته بود. بدن رسول مهربانی ها در آتش تب می سوخت؛ لحظه وداع با این جهان و دیدار معبود، هر لحظه نزدیک تر می شد؛ لحظه وصلی که او، مشتاقانه انتظارش را می کشید؛ اما اخباری که از گوشه و کنار به اطلاع رسول خدا(ص) می رسید، آن حضرت را نگران می کرد. هنوز مدت زیادی از بیعت مسلمانان با علی(ع) در غدیر خُم نگذشته بود و نگرانی از نحوه تبعیت مسلمانان از …

باشگاهی همکاری می کنید که هنوز مالک آن مشخص نیست و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند. کارکردن در فوتبال ایران همیشه با ریسک همراه است. فرق نمی کند کجا باشد! وقتی که به نفت آمدم این باشگاه را به بهنام پیشرو کیش واگذارکرده بودند. زمانی هم که در پرسپولیس بودم اسپانسر باشگاه همین شرکت بود و آشنایی مختصری با آن ها داشتم. با توجه به اینکه در سال های اخیر، دقیقه نود، تیم ها را تحویل گرفتم با …

کسی به ما مراجعه کند و هدفش در چهارچوب شعار ما باشد در حد بضاعت از کمک ما بهره مند خواهد بود هر چند هنوز تا ایده آل بسیار فاصله داریم. عکس صحنه پردازی شده داستان یک پرچم بر اساس عکس برافراشتن پرچم در ایووجیما اثر جو روزنتال، 1945 میلادی عکاس و کارگردان: سید احسان باقری طراح صحنه و لباس و گریم: نوید فرح مرزی طراح نور: سیدمرتضی نجفی …

و خراشیدگی روی گردن هم نشان می داد او به قتل رسیده است. پیرزن صاحبخانه که موضوع را به پلیس اعلام کرده بود به بازپرس گفت: از عصر دیروز صدای موسیقی از خانه سهیلا به گوش می رسید، چند باری سراغش رفتم اما در را باز نکرد. تا صبح روز بعد همچنان صدای موسیقی می آمد که من دیگر نمی توانستم تحمل کنم که به ناچار با پلیس تماس گرفتم.در ادامه تحقیقات، متخصصان پزشکی قانونی علت مرگ را فشار بر گردن مقتول …

اقتصادی حل شود. 58. منزلت زنان به جایگاه واقعی بازگردانده می شود و در عرصه اجتماعی حقوق برابر با مردان پیدا می کنند. 59. بی تردید جوانان و دانشجویان فضای آزاد دانشجویی را در دولت آینده احساس می کنند 60. انسجام و وحدت را زیر چتر اسلام و قانون اساسی به کشور بر می گردانیم. 61. بنده در مرکز تحقیقات استراتژیک فرصت مطالعه داشتم و بیش از 400 جلد کتاب را به چاپ …

که خانم ها می توانند با برنامه خاص و تمرین با وزنه، عضلات خود را سفت تر کنند. قبل از رسیدن به سن سالمندی و عوارض پیری بهترین ورزش برای بانوان، تمرین بدنسازی (کار با دستگاه) است. کاهش کمر درد با انجام ورزش های هوازی بیش از 80 درصد مردم در طول زندگی خود حداقل یک بار کمر درد را تجربه می کنند. کمر درد دومین علت مراجعه به پزشکان و علت بستری شدن در بیمارستان است. کمردرد دوران …

های مردم، یه زندگی ساده، ولی آبرومند داشتن… والا کدوم پدرو مادره که دلشون نخواد واسه تنها بچّه شون یه جهیزیه درست و حسابی تهیه کنند؟! این گناه پدر و مادرمنم نیست که توی جنگ دار و ندارشون رو از دست دادن و بعد بابام سکته کرد و مرد و من که فقط 12 سال داشتم، شدم نان آور خونه. من تا یادم می یاد سخت کار کردم وشبونه درس خوندم تا تونستم هم زندگی خودمو و خونواده مو اداره کنم، هم بیام دانشگاه …

اینچنین ظاهر می شوند و از قضا ما وجوه دیگری از توانایی هایشان را می بینیم… بازی های اغراق شده، دوست داشتنی، مفرح و… من در زندگی شخصی خودم هم همیشه دوست دارم بتوانم حال آدم ها را خوش کنم. آن قدرها اهل صفحات مجازی نیستم ولی همین حضور کمرنگ هم موید این است که همیشه شادی و لحظات پرانرژی ام را با مردم به شراکت گذاشته ام… اگر سفری رفتم، حال خوشی داشتم، تصویر زیبایی دیدم، دوست داشتم مردم را …

چهارراه شاه بود، پیاده می شدیم و بقیه را هم که راهی نبود، پیاده می رفتیم. بغل سینما آسیا پیاده می شدید؟ بله. در راه مدرسه تنها بودید ؟ نه، من برادرهای بزرگتر دیگری داشتم که به آن جا می رفتند، بنابراین با هم می رفتیم. بعد هم برادر کوچکتر من هم به ما پیوست. چه چیزی از آن زمان هنوز برای شما جالب است و در یادتان مانده؟ شخصیت های آن جا به …

را معین نموده، سوالی پرسیده شد. سؤال در مورد ابهام درخصوص درآمد و هزینه 233/876/000000 ریال مازاد بر بودجه ی سال 93 که به سال 94 منتقل شده بود. پرسش واضح و صریح بود. نه اتهامی در آن مستتر بود و نه قصد تشویش اذهان عمومی داشتم، هنوز هم بر همان موضع هستم و سؤال خود را نه عوض کرده و نه پس گرفته ام؛ و باز هم از جناب شهردار می پرسم که 24 میلیارد تومان درآمد مازاد بر بودجه سال 93 کجاست؟ و به چه دلیل …

سلامت چشم در صدور گواهینامه رانندگی توسط اپتومتریست ها، گفت: در همه جای دنیا ارزیابی دید در گواهینامه رانندگی توسط اپتومتریست ها انجام می شود، اما در ایران هرکسی حتی متخصص زنان نیز می تواند این کار را انجام دهد به جز اپتومتریست ها. این ارزیابی در بسیاری از مواقع غیردقیق صورت می گیرد و باید فراتر از یک تابلوی دید در مطب یک پزشک عمومی یا غیرمرتبط باشد. حرف ما این است که در کنار ارزیابی سلامتی که توسط …

. لطفاً این را بدانید که اگر از ثواب این کار مطمئن نبودم؛ هرگز انجامش نمی دادم. از خدا می خواهم نگهدار شما باشد و شما را در بالاترین درجه بهشت قرار دهد. لطفاً نگران من نباشید. بیشتر از همیشه دوستتان دارم و باز هم متأسفم.” نیکولا از رشید خواست بگوید دقیقاً کجاست. اما او پاسخ نداد و ارتباط قطع شد. اما نیکولا همه چیز را می دانست. او اخبار را دنبال می کرد و درباره پسرهایی که در بیرمنگام …

ویتامین ث همچون لیمو ترش تازه، سیر، موز و غذاهای آبکی مثل سوپ مرغ استفاده کند. بیمار باید هنگام خروج از اتاق یا عیادت دیگران ماسک بزند. همچنین باید روزانه چند بار در و پنجره ها را در فواصل منظم برای تهویه هوا به مدت پنج تا 10 دقیقه باز کرد. بیمار باید درصورت تشدید علائم احتمالی بیماری آنفلوانزا یا قطع نشدن تب تا بالای سه روز، به پزشک مراجعه کند. انتهای پیام فرماندار …

شدن آن. فقط تومورهای مغزی باعث می شود مقدار پرولاکتین خیلی بالا برود. عوارض پرولاکتین بالا چیست؟ علائم پرولاکتین بالا در زنان قاعدگی نامنظم و غیر طبیعی (کم یا زیاد ) و یا قطع قاعدگی خروج شیر از نوک سینه زمانی که در دوران بارداری و یا شیردهی نیستید. فعالیت جنسی دردناک به علت مرطوب نبودن واژن. علائم پرولاکتین بالا در مردان عدم امکان نعوظ کاهش موی بدن سینه های بزرگ و …

به دلایلی علاقه دارند حرف هایی بزنند و شایعاتی بسازند. برخی اعضای هیأت علمی ما پرونده هایشان از سال قبل که استخدام شده بودند ناقص بود و اوایل در مرکز جذب پرونده های آنها به صورت نامنظم بسته شده بود که ما برای رفع مشکل این افراد قراردادهای 6 ماهه یا سه ماه بستیم. حتی عده ای بدون شرکت در فراخوان مرکز جذب استخدام شده بودند که این کار باطل است ولی من به جای اینکه با آنها قطع …

و کتاب می کردم که چقدر دیگر مانده و در همان لحظه غصه گذشتن از تیرک ها را می خوردم و شوق رسیدن به تیر بعدی را داشتم! یک حسی که در هیچ جای دنیا تجربه اش نکرده بودم . متاسفانه از تیر 978 بود که پاهایم شروع به درد عجیبی کرد و در به در دنبال هلال احمر می گشتم و یکی از خادمان کاروانمان وقتی دید تنها هستم و لنگ لنگ زنان در حال گام برداشتنم، به سمتم آمد و در پیدا کردن هلال احمر خیلی کمک کرد …

…. اصحاب: ای مرد عرب چه می خواهی؟ عرب: به پیغمبر(ص) حاجتی دارم. سلمان، عرب را نزد رسول خدا(ص) برد، دید حضرت در خانه حضرت زهرا(س) است و حسن و حسین(علیهماالسلام) را روی زانوی خود نشانده است. عرب، وقتی که آن حضرت را دید، شروع کرد از آن حضرت معذرت خواستن و پوزش طلبیدند. پیامبر: ای مرد عرب! چرا دستت را قطع کرده ای؟ عرب: من آن دستی را که با آن به صورت نازنین شما سیلی زده …

سوی اداره گاز قطع شده است اما هیچ کس از حقوق معوقه ی شش ماهه ما حمایت نمی کند. محمد تأکید کرد: چگونه مسئولان تاب تحمل 200 هزار تومان بدهی ما را ندارند اما از ما انتظار دارند چند ماه حقوق نگیریم و بدهی آنها را تحمل کنیم و حتی حاضر می شوند به این راحتی در فصل سرما گاز ما را قطع می کنند. این کارگر صنایع چوب اسالم با بیان اینکه دو کودک خردسالش در شرایط سرما و بدی زندگی می کنند گفت …

مراجعه می کردند اما پس از زمانی با تشکیل دفتر خدمات الکترونیک شهر شهروندان برای اخذ پروانه تا حدود زیادی با روند آسانتری مواجه شدند و این را می توان حاصل هماهنگی بین دستگاه های مختلف دانست . با موضوع آلودگی هوا سیاسی برخورد نشود وی با تأکید بر اینکه در برخی از امور از جمله مقابله با آلودگی هوا نباید موضوعات را سیاسی جلوه داد، خاطر نشان کرد: اگر در مباحث مختلف از جمله آلودگی هوا …

مورد آن، کمتر مورد توجه قرار می گیرد، بهداشت و سلامتی ناحیه شرمگاه و دستگاه تناسلی است. حتی برخی از افراد در این مسیر چنان به افراط می افتند که از طرح موضوع و مراجعه به پزشک متخصص هم اجتناب می کنند. از دیگرسو سلامتی کل بدن انسان، با سلامتی و رعایت بهداشت تمام دستگاه ها و اعضای بدن ارتباط مستقیم دارد و اگر سلامت بودن هر یک از این اعضا، به هر دلیلی، چه از سرِ ناآگاهی و چه از سری بی مبالاتی …

طریق آزمایش اسپرموگرام وضعیت تعداد، تحرک و شکل اسپرم ها بررسی و در صورت نیاز اقدامات لازم بر اساس آن ها جهت دهی شده و به متخصص اورولوژی ارجاع داده می شود. این متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه درمان ها بر اساس فاکتورهای نازایی شناسایی شده، متفاوت است، عنوان کرد: اصلاح سبک زندگی، کاهش وزن بیماران، داروهای خوراکی و تزریقی برای تقویت اسپرم و نیز تحریک تخمک گذاری به عنوان اولین، موثرترین و …

…، خونریزی واژن بین عادات ماهانه، خونریزی بعد از یائسگی و خونریزی یا درد هنگام داشتن رابطه زناشویی با همسر را تجربه کرده اید، حتما در اولین فرصت به متخصص زنان مراجعه کنید. از نظر متخصصان، این نشانه ها که بسیاری از خانم های مبتلا جدی شان نمی گیرند و مدت ها با آنها می سازند، می توانند از ابتلا به سرطان رحم حکایت کنند. پس اگر شما ردی از آنها را در بدن تان دیدید تا دیر نشده به متخصص مراجعه کنید و با انجام بررسی های لازم از سلامت رحم تان مطمئن شوید. شاید مشکلی که امروز به سادگی درمان شدنی است با نادیده گرفته شدن در ماه های آینده شما را از پا در بیاورد. …

به گزارش سرویس حوادث ” جام نیوز “، لحظاتی از ورود پسر جوان نگذشته بود که دختر نوجوان که حالت تهوع داشت همراه مردی از خودروی تاکسی پیاده شدند. راننده تاکسی نیز با مراجعه به فروشگاه در حال خرید آب معدنی بود که در همین لحظه دختر ریزاندام از دست آنان فرار کرده و با ورود به فروشگاه با صدای بلند خواستار کمک شد و ادعا کرد که این مردان قصد ربودنش را دارند. همین کافی بود تا صاحب فروشگاه و …

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز ، چندی قبل مردی با پلیس 110تماس گرفت و درحالیکه گریه میکرد گفت: من خواهرم را به قتل رسانده ام . این تماس کافی بود تا مأموران کلانتری فسا برای بررسی موضوع به آدرسی که مرد جوان عنوان کرده بود مراجعه کنند. محل حادثه یک خانه ویلایی بود. مأموران پس از حضور در آنجا با جسد خونین دختر جوانی در راهرو روبه رو شدند. با گزارش ماجرا به بازپرس ویژه ، کارآگاهان جنایی …

. پروانه پس از دستگیری به ماموران گفت: مدتی قبل زمانی که قصد داشتم از منزلم به محل کار بروم با شاهرخ در خیابان آشنا شدم و شاهرخ اصرار داشت که شماره تلفنم را از من بگیرد، من هم به خاطر اینکه آبرویم در خیابان نرود مجبور شدم شماره تلفنم را به شاهرخ بدهم و آن روز ارتباط ما قطع شد اما از فردای آشنایی شاهرخ مدام تماس می گرفت و می گفت طلافروش است، سرانجام شاهرخ مجدداً با من قرار گذاشت و به او …

در واقع یک نوع بیماری خودایمنی در بدن انسان است که بر اثر آن فولیکول های موی شما از بین نمی روند، اما بدنتان موها را اضافی تلقی می کند و تیشه به ریشه شان می زند. متاسفانه هنوز علت اصلی این بیماری مشخص نیست اما در قدیم باور بر این بود که عفونت ها عامل بروز آن هستند که امروزه این نظریه رد شده است. گذشته از این، برای اینکه درمان درستی برای بیماری تان پیدا کنید، ابتدا باید نوع آن را تشخیص …

حبس آزاد می شود و می خواهد انتقام بگیرد. (همسرم می گوید: تو در این فیلم آدم دیگری بودی و من اصلا تو را اینگونه ندیده بودم) خودم هم احساس بسیار غریبی نسبت به این نقش داشتم گاهی هنوز هم وقتی به آن فکر می کنم چشم هایم خیس می شوند. و اینکه چقدر یک انسان در جامعه در خانواده و در کشورش تنهاست مرا متاثر می کند و جالب اینجاست که در سریال دیوار، جمیل! به عنوان یک آنتاگونیست (ضدقهرمان) در نظر …

علاقه داشتم. سالی که در هیروشیما مصدوم شدم پرسپولیس تمام حق و حقوقم را قطع کرد. اگر بیزینسی برای خودم نداشتم چه می کردم؟ من از همان روزها به اینجا رسیدم. گفته می شود که این ها محصول ایده پردازی و شم اقتصادی علی دایی نیست بلکه دایی مشاوران خیلی خوبی دارد که کارهای اقتصادی او را انجام می دهند، همین طور است؟ من مشاور آنچنانی ندارم بلکه دوستان خوبی دارم. برعکس آن چیزی که فکر می …

راه حل هایی در حوزه زنجیره های مهارت – خلاقیت ارائه داده ایم و سعی داریم با تامین همزمان کالاها و خدمات متنوع در زمینه سرگرمی های علمی و آموزشی با استفاده از فناوری های آموزشی به روز و پیشرفته و همکارانی متخصص، متعهد و خلاق به شناسایی توانمندی ها و هدایت استعدادهای دانش آموزان با رویکرد هوش های چندگانه برای رسیدن به الگوی جوان و نوجوان برتر اسلامی بپردازیم. برای دستیابی به این مهم، با …

های پیوسته او جهت مرتبط ساختن آنچه می بایست به منابع قدیمی تر، به ویژه به زُهر می گفت، و در نگرش او به موضوعات کم است به خوبی آشکار است. او همواره طرفدار حفظ آن چیزی بود که ویژگی آشکارا روشن خود را داشت و همیشه آماده بود حقیقت عرفانی اظهارات متناقض را بپذیرد. به نظر او، حتی انواع مختلف دست نوشته های عبری، هر کدام اهمیت عرفانی خاص خود را دارند. (7) به همین ترتیب او به، به اصطلاح، برای نظام های …

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

“),t.close()},t.write(‘

علت پريود نشدن در دوران شيردهي
علت پريود نشدن در دوران شيردهي
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.