علت پوسته شدن دور ناخن چيست

علت پوسته شدن دور ناخن چيست
علت پوسته شدن دور ناخن چيست
خانه

موبایل

ریشه های اطراف ناخن را کوتاه کنید

 

علت پوسته شدن دور ناخن چيست

دکتر متخصص پوست و مو گفت: ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن‌ها  اتفاقی است که به علت ضربه‌های مکرر به دست در اثر استفاده زیاد از دستان، کسانی‌که کارهای منزل را انجام می‌دهند مانند خانم‌های خانه‌دار، یا مشاغلی چون آرایشگری، آشپزی یا شغل‌هایی که دست در معرض شست‌وشوی زیاد باشد دیده می‌شود که پوست دچار خشکی شده و در نتیجه ریش‌ریش می‌شود.به طور معمول بیماری‌های خونی و کمبود ویتامین یا کلسیم علتی برای ایجاد این عارضه نیست و در هر طیف سنی (کودک و نوجوان) افرادی‌که پوست خشک دارند یا شست‌وشوی مکرر انجام می‌دهند دیده می‌شود.

از کندن ضایعات کنار ناخن خودداری کنند چرا که همراه آن قسمتی از بافت زنده پوست هم کنده می‌شود که قاعدتاً زمینه ورود میکروب و ایجاد عفونت را فراهم می‌کند.

 

درمان ریش ریش شدن پوست کنار ناخنها

– رعایت کردن نکات هنگام شستشو

خودداری کردن از تماس مستقیم دست با مواد شوینده و استفاده از دستکش حین کار شست‌وشو را محدود کرده و از شوینده‌های ملایم و بدون ph  اسیدی بالا استفاده کنند ، بعد از شستن حتما دست‌ها را خشک  کنید.  – استفاده از کرم‌های مرطوب کنندهبرای آنکه در درجه اول ناخن هایتان ریشه ریشه نشوند هر روز اطراف ناخن ها را مرطوب کنید. به جای آن که تنها  پس از مانیکور کردن این کار را انجام دهید این کار را به صورت یک عادت برای خود درآورید لوسیون مخصوص دست را به گوشت اطراف ناخنها بمالید تا بافت آن ها نرم بماند برای آن که احساس بهتری از این کار پیدا کنید. مرطوب کننده را روی ظروف آب گرمی قرار دهید تا گرم شود. هر بار که از این مرطوب کننده ها به دست ها می مالید. وقتی را هم صرف مالیدن مرطوب کننده به اطراف ناخنها نمایید.

– ریشه های اطراف ناخن را کوتاه کنیدبه نظر دکتر جوزف بارک اگر پوست اطراف ناخن هایتان ریشه ریشه می شوند. باید آن ها را کوتاه کرد و زود به زود بگیرید. این کار مانع از بدتر شدن مشکل می شود. لازم نیست بر روی خود یک جراحی بزرگ و اساسی انجام دهید فقط پوسته های ریشه ریشه شده را با یک قیچی کوچک تیز و استریل کوتاه کنید. تریشا وبستر که از دست های او به عنوان مدل استفاده می شود و می گوید : «قبل از کوتاه کردن این پوسته های اضافی انگشت ها را در آب یا مخلوطی از آب و روغن نگه دارید تا نرم شوند اشتباه بسیاری از مردم این است که سعی می کنند ریشه های اطراف ناخن را در حالی که هنوز سفت هستند جدا کنند با این کار باعث شکافته شدن بیشتر پوست در این نواحی می شوند.»- فرو بردن ناخن ها در آب و روغنفرو بردن ناخن ها در محلول آب و روغن –یعنی درست همان کاری که هنگام مانیکور کردن ناخن ها می کنید- بسیار موثر است. دکتر باسلر می گوید : به بیمارانم توصیه می کنم 4 فنجان از یک نوع روغ حمام مثل Alpha – keriرا با حدود یک لیتر آب گرم مخلوط  کنند و در حدود 10 تا 15 دقیقه ناخن ها را داخل آن قرار دهند.- با بستن انگشتان به مشکل خاتمه دهیداگر ریشه های اطراف ناخن مشکل زیادی برایتان بوجود می آورند. شب ها هنگام خواب به انگشتان کرم نرم کننده یا پماد بمالید و آن را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید. و انتهای نوار یا پوشش را با یک چسب محکم کنید. پلاستیک باعث می شود رطوبت در طول شب حفظ شود. پوشش را صبح روز بعد باز کنید. این مدت نباید بیش از حد طولانی شود.گردآوری:بخش آرایش و زیبایی پوستمنابع:nicecloob.com

yjc.ir

 

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

پوست پوست شدن دور ناخن که اکثر مردم از آن رنج می برند به دلایل مختلفی همچون سرما ، هوای خشک  و جویدن ناخن ایجاد می گردد.هنگامی که افراد ناخن هایشان را می جوند معمولا پوست اطراف ناخن هایشان را نیز می جوند.و سبب ایجاد یک شکاف دردناک و پارگی می گردد و سبب ایجاد عفونت در ناحیه می گردد.خوشبختانه پوسته های خشک وترک خورده و شکافته شده با پیروی از چند روش ساده باعث مرتب شدن و مرطوب ماندن دست میشوند.

روش یک از دو:
اصلاح کوتیکول ها(پوستک)

۱) شناور کردن دست ها.

یک کاسه با سایز متوسط فراهم کنید و مقداری آب گرم در داخل آن بریزید.دستانتان را به داخل آب فرو کنید. و به مدت ۵ دقیقه دستانتان را در داخل آب غوطه ور کنید ، فراموش نکنید ناخن ها و کوتیکل ها در داخل آب قرار بگیرند.علت پوسته شدن دور ناخن چيست

۲) خشک کردن دست ها.

به آرامی دستان خود را با یک حوله خشک کنید.کوتیکل هایتان باید عاری از قطرات آب باشد ولی مرطوب باشند. هنگامی که مانیکور انجام می دهید شما میخواهید کوتیکول هایتان نرم و مرطوب بماند.بنابراین برداشتن پوسته های مرده آسان تر و بدون درد خواهد شد.

۳) کوتیکول هایتان را به عقب فشار دهید.

با استفاده از یک ابزار چوبی برای فشار دادن کوتیکول یا ابزار مخصوص مانیکور با سر گرد و دم پهن میتواند از رشد کوتیکول ها به داخل ناخن ها جلوگیری کند.از سر تخت ابزار برای عقب کشیدن کوتیکول استفاده کنید و از سر تیز آن برای پاک کردن آلودگی های زیر ناخنتان استفاده کنید.

۴)پوست های اضافی اطراف ناخنتان را قیچی کنید.

از چنگک مخصوص مانیکور و قیچی آن برای قیچی کردن پوست های اضافی و مرده دور ناخن استفاده کنید.این پوسته ها میتواند شامل پوسته های اطراف کوتیکولی باشد که به عقب فشار دادید.حواستان باشد که فقط پوسته های نرم و آویزان را قیچی کنید  و کوتیکول اصلی را قیچی نکنید کوتیکول پوسته ای است که دور ناخن ها را گرفته و از آن حفاظت میکند مخصوصا نزدیک محل رشد و تیغه ی ناخن.

۵) از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

از لوسیون ها و روغن های نرم کننده و نرم کننده های مخصوص که برای کوتیکول ساخته شده اند برای نرم کردن نقاط خشک شده ناخن هایتان  استفاده کنید.مقدار زیادی از نرم کننده را بر روی ناخن هایتان بکشید و توجه ویژه ای به کوتیکول ها داشته باشید. تمام نقاط پوشیده شده ناخن باید با نرم کننده پوشیده شود.

۶) مرطوب کننده استفاده کنید سپس دستکش بپوشید.

از دستکش های کتانی در طول  شب استفاده کنید.دستکش سبب حفظ رطوبت و بهبودی کوتیکول ناخن هایتان می شود.صبح میتوانید دستکش ها را از دستتان دربیاورید.

روش دو از دو:
جلوگیری از خشک شدن کوتیکول ها(پوستک)

۱)از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

برای نرم شدن و هیدراته کردن پوست اطراف ناخنتان روزی چند بار از مرطوب کننده ها استفاده کنید.شما همیشه میخواهید ناخن هایتان مرطوب باشد چون نرم شدن و هیدراته شدن ناخن ها از خشک شدن کوتیکول ها و ریش شدن ناخن ها و شکاف برداشتن و شکستن آنها جلوگیری میکند.

۲) از عوامل خشک کننده پرهیز کنیم.

دست های خشک مستعد ترک ترک شدن و لایه لایه شدن پوست میگردد. بنابراین از قرار گرفتن دستتان در معرض مواد غیر ضروری و فعالیت هایی که سبب خشک شدن دستانتان میگردد پرهیز کنید.

۳)ازکشیدن پوستتان خودداری کنید.

پوسته های آویزان اطراف ناخنتان را نکشید .دستانتان را مرطوب کنید و آنها را غوطه ور کنید.کشیدن پوستتان سبب ایجاد شکاف میشود و زمینه را برای عفونت در پوستتان فراهم میکند

۴) دست هایتان را از دهانتان خارج کنید.

از جویدن  ناخن یا گاز گرفتن قطعات آویزان پوست اطراف ناخنتان خودداری کنید.اگر شما پوست اطراف ناخنتان را گاز بگیرید باکتری های موجود در دهان میتواند سبب ایجاد عفونت گردد.

۵) ناخن هایتان را سوهان بکشید.

ناخن هایتان را به اندازه ای نگه دارید که از گیر کردن وشکستن آنها جلوگیری شود.به گوشه ناخن هایتان توجه کنید و آنها را نرم کنید، بنابراین لبه ها سبب آسیب پوست اطراف ناخن هایتان نخواهد شد.

نظر شما در مورد این مطلب چیست ؟

نام

آدرس ایمیل

علت پوسته شدن دور ناخن چيست

عمل کولکتومی یک روش جراحی برای برداشتن تمام (کولکتومی کامل) یا بخشی از روده بزرگ است. کولون یا همان روده…

بیماری نقرس بیماری دردناکی است که بر مفاصل تاثیر می گذارد. از اولین علائم بیماری نقرس می توان به اپیزودهای…

بیماری پاژه پستان فرم نادری از سرطان سینه می باشد. بیماری پاژه پستان در نوک سینه آغاز می شود و…

باروری در زنان می تواند تحت تاثیر شیوه زندگی آن ها قرار داشته باشد. بنابراین با انجام برخی اقدامات ساده…

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

علت پوسته شدن دور ناخن چيست
علت پوسته شدن دور ناخن چيست
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.