عوارض الکل براي قلب

خواص دارویی و گیاهی

۱. پاسخگویی به تلفن جهت نوبت‌دهی از شنبه لغایت چهارشنبه از ساعت ۱۲ الی ۲۱ داده می شود. ۲. در صورتی که موفق به تماس نشدید میتوانید روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۸ به صورت حضوری جهت ویزیت مراجعه فرمایید.

نوشیدن الکل مضرات زیادی برای قلب و سلامت عمومی بدن دارد. نوشیدن الکل می‌تواند باعث ضربان نامنظم قلب، فشار خون بالا، آسیب به ماهیچه قلب و بیماری‌های دیگر نظیر سکته مغزی، مشکلات ریوی و برخی سرطان‌ها شود.

با توجه به اینکه کالری الکل بسیا ربالا است، نوشیدن آن می‌تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود. مصرف الکل باعث می‌شود توان شما در کنترل احساساتتان کم شده و در نتیجه نتوانید از برنامه غذایی سالم خود پیروی کرده و آن را حفظ کنید. اگر شما در حال تلاش برای کم کردن وزن هستید نوشیدن الکل را کنار بگذارید.


فهرست مطالب


مصرف زیاد الکل باعث می‌شود که سطح برخی چربی‌ها (تری گلیسیرید) در خون افزایش یابد. همچنین با نوشیدن الکل احتمال ابتلا به فشار خون بالا، نارسایی قلبی افزایش می‌یابد و کالری بیش از حد نیاز به بدن وارد می‌شود. (کالری بیش از حد باعث چاقی و اضافه وزن شده و احتمال ابتلا به دیابت را به شدت افزایش می‌دهد) نوشیدن بیش از اندازه الکل و اعتیاد به الکل می‌تواند باعث سکته مغزی شود. از دیگر آسیب‌های جدی ناشی از نوشیدن بیش از اندازه الکل سندرم جنینی الکل، کاردیومیوپاتی، آریتمی قلب و ایست ناگهانی قلبی است.

سندرم قلب تعطیلات اصطلاحی است که در سال 1978 رایج شد اما اصطلاحی گمراه کننده است. افرادی که زمان مشخصی برای اوقات فرغت ندارند. در واقع آنها ممکن است احساسی مشابه حمله قلبی داشته باشند که با درد شدید در مرکز قفسه سینه همراه است. سندرم قلب تعطیلات پس از نوشیدن بسیار زیاد الکل به وجود می اید. معمولاً مصرف 15 واحد (حدود هفت ونیم لیوان پاینت آبجوی 4% یا یک و نیم بطری شراب 13%) مصرف زیاد تلقی می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد قلب شروع به تپش نامنظم کرده و احساس تنگی نفس به وجود می‌آید. فشار خون شما تغییر می‌کند و احتمال حمله قلبی و مرگ ناگهانی به شدت افزایش می‌یابد.

نوشیدن الکل در عملکرد داروهایی که مصرف می‌کنید تأثیر دارد. همه افراد باید از نوشیدن الکل خودداری کنند اما اگر شما الکل می‌نوشید رعایت نکات زیر بسیار مهم است:

قرص‌های مسکن و قرص‌های خواب. اگر شما قرص‌های خواب آور یا قرص‌های ضد درد و مسکن مصرف می‌کنید به یاد داشته باشید که الکل قدرت بسیار بیشتری دارد.

داروهای وارفارین و ضد انعقاد خون (ضد لختگی خون). مصرف زیاد الکل با داروهای ضد انعقاد خون تداخل دارویی ایجاد می‌کند بنابراین اگر شما الکل مصرف می‌کنید بهتر است مقدار کمی الکل به طور منظم مصرف کنید. کلینیک ضد انعقاد خون شما می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در این موردبه شما ارائه دهد.

اگر بیماری خاصی مثل انواع کاردیومیوپاتی برای شما تشخیص داده شده است به شما توصیه می‌شود که مصرف الکل را ترک کرده و کنار بگذارید.

برخی نوشیدنی‌های الکلی و مخلوط حاوی کافئین هستند که باعث می‌شود که قلب سخت‌تر کار کند. اگر شما دچار بیماری‌های قلبی بوده یا به تازگی عمل جراحی قلب انجام داده‌اید یا از تاکی کاردی مکرر (تپش تند قلب) و آریتمی قلب (ریتم نامنظم و غیر طبیعی قلب) رنج می‌برید باید از مصرف این نوع نوشیدنی‌ها خودداری کنید.

مصرف الکل برای تمام افراد مضر است اما اگر شما الکل مصرف می‌کنید و یکی از بیماری‌های زیر را هم دارید حتماً باید با پزشک خود مشورت کنید:

افرادچاق، زنان باردار و هرکسی با سابقه اعتیاد به الکل باید از نوشیدن الکل خودداری کند.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود شما تمایل به ترک مصرف الکل پیدا کنید. برخی از افراد به دلیل ابتلا به برخی بیماری‌ها نظیر بیماری‌های کلیوی ممکن است بخواهند الکل را ترک کنند. یا برخی دیگر به دلیل اینکه داروهایی که مصرف می‌کند نسبت به الکل واکنش بدی می‌دهند. برخی از افراد به دلایل مذهبی و برخی هم ممکن است به دلیل تمایل به داشتن زندگی سالم‌تر بخواهند سبک زندگی خود را اصلاح کرده و از مصرف الکل خودداری کنند.

اگر شما احساس می‌کنید که با مصرف الکل مشکلات جدی پیدا کرده‌اید و مصرف الکل برای شما همراه با علائم مرتبط با الکل است باید بلادرنگ با پزشک خود یا یک متخصص دیگر مشورت کنید. همچنین برخی مراکز ملی درمانی حمایتی برای افراد الکلی وجود دارد که می توانیداز آن‌ها راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

این بسیار مهم است که شما قبول کنید که ایجاد تغییر در سبک زندگی امری دشوار است و برای پیشرفت در این مورد به خودتان جایزه بدهیدو همچنین این نکته حائز اهمیت فراوانی است که شما در زمان لغزش به خودتان خیلی سخت نگیرید.

زمانی که الکل را به طور کامل یا به صورت تدریجی ترک کردید، ممکن است پیشرفت‌هایی را در این راه ببینید و احساس کنید. پس از ترک مصرف الکل ممکن است شما متوجه شوید که پر انرژی تر شده‌اید، بهتر می‌خوابید یا کمی وزن کم کنید. در طولانی مدت به خودتان کمک خواهید کرد که احتمال ابتلا به سرطان‌های مرتبط با الکل، بیماری‌های کلیوی مرتبط با الکل یا بیماری‌های قلبی مرتبط با الکل را از خود دور کرده و فشار خون خود را کاهش دهید

سلام روز بخیر من چند هفته پیش دچار تپش قلب شدم که بعد از یک روز بستری بهبود پیدا کردم الان ۳قرص دکتر به من داده و دیشب الکل استفاده کردم میخوام ببینم با خوردن این قرص ها الکل تداخل داره یا نه. داروهای من اسپرین. سوتاکیم۸۰ وزالربان۲۰ هست. ممنون از رهنمایتون.الکلی که بعنوان نوشیدنی مصرف میشود همان اتانول است.اتانول اولین دارویی بوده که بعنوان داروی آرام بخش یا خواب آور کشف شده و قبل از کشف خانواده داروهای آرام بخش ؛ الکل بعنوان داروی آرام بخش مورد استفاده قرار می گرفته.بعدها با کشف داروهای جدید و به دلیل اعتیاد آور بودن ,الکل کنار گذاشته شد.


یکی از خواص الکل,ساپرس کنندگی (پایین آورنده فعالیت )سیستم عصبی مرکزی ست.اگر در کنار الکل سایر داروهای ساپرس کننده CNS مصرف شود مثل خانواده بنزودیازپین ها (دیازپام یا والیوم) ,باربیتورات ها (فنوباربیتال) اثر ساپرسی مغز بسیار تشدید میشود و ممکن است فرد زمین گیر شود.و یا در دوزهای بالا ممکن است باعث مرگ است.


اگرچه برای سال هاست که شنیده ایم نوشیدن مقدار کم الکل برای سلامت قلب فوایدی دارد اما مطالعات اخیر فواید نوشیدن الکل برای قلب را زیر سوال برده است.

در اوایل سال جاری سازمان بهداشت جهانی به شدت نسبت به مضرات نوشیدن الکل و افزایش خطر ابتلا به سرطان هشدار داده است و در گزارش خود تاکید کرده است مصرف هر مقداری از الکل هیچ فایده ای ندارد و سلامت فرد را به خطر می اندازد.
بنابراین اگر ریسک ابتلا به سرطان با نوشیدن کم الکل نیز افزایش می یابد و همچنین هیچ اثر مثبت واقعی به قلب ما نمی رساند، آیا اصلا نباید الکل مصرف کنیم؟

دکتر مایکل شاپیر متخصص قلب عروق معتقد است حتی نوشیدن مقدار کم الکل برای ما هیچ فایده ای دربر ندارد.
دکتر شایپر بیان می دارد: این یک باور مشترک در میان عموم است که مصرف الکل به خصوص فواید شراب قرمز برای سلامت قلب زیاد است اما این باور بر پایه هیچ شواهد علمی مستندی قرار ندارد و حتی اگر مصرف الکل سودی داشته باشد که کاملا روشن نیست، مقدار این سود بسیار کم است.حقایق و افسانه ها درباره ی حمله قلبی


دکتر شاپیرو محقق دانشگاه علم و سلامت اورگان در پورتلند، تاکید دارد: بیشتر تحقیقاتی که درباره فواید نوشیدن الکل برای سلامتی شعار می دهند هیچ دلیل و یا اثری مشخصی برای آن عنوان نمی کنند؛ اینکه آیا خود الکل از بروز حمله قلبی پیشگیری می کند و یا الکل با کاهش خطر سایر ریسک فاکتورها چنین اثری دارد و یا ترکیب این 2 باهم خطر حمله قلبی را کاهش می دهد؟ پاسخ هیچکدام از این سوال ها هنوز مشخص نشده است.
دکتر شایپر اضافه می کند: در افرادی که در حد اعتدال الکل مصرف می کنند نیز ممکن است برخی عوامل اجتماعی اقتصادی و الگوهای رفتاری وجود داشته باشد که منجر به ارتقا سلامت آنها شود اما هرگز نمی توانیم بگوییم دلیل این موضوع نوشیدن الکل است.
در مقاله مروری چاپ شده در مجله بسیار معتبر پزشکی بریتانیا BMJ ، که بیش از 50 مطالعه ی مربوط به رابطه اثر مصرف الکل بر سلامت قلب، مورد بررسی مجدد قرار گرفته است، از نظر دکتر شاپیر حمایت می کند.


محققان دریافته اند در افرادی که به علت داشتن یک ژن الکل کمتری مصرف می کنند از سلامت قلب بهتری برخوردارند. این یافته محققان نشان می دهد که کاهش مصرف الکل حتی در افرادی که مقدار مصرف الکل آنها در سطح کم و یا خفیف است، سبب افزایش سلامت قلب می شود.وقوع سکته مغزی زودرس با مصرف الکل و مواد مخدر


نتایج مطالعه ای دیگر نشان می دهد افرادی که مصرف الکل در آنها کم است (1 تا 2 پیک شراب یا مشروبات دیگر) خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی (آریتمی دهلیزی) در آنها افزایش می یابد. فیبریلاسیون دهلیزی سبب افزایش خطر ابتلا به سایر مشکلات ریتم قلبی، خستگی مزمن، نارسایی قلبی و بدتر از همه افزایش احتمال سکته مغزی می شود.
در هر صورت برای داشتن یک زندگی سالم تر و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلفی همانند سرطان، سکته مغزی و قلبی و سیروز کبدی و بسیاری از بیماری های دیگر بهتر است از مصرف الکل اجتناب کنید.


گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو حتما باید با تجویز پزشک و زیر نظر ایشان مصرف گردد؟ چون می تواند عوارض شدید و خطرناکی مثل سندروم سروتونین ایجاد کند. برای کاهش عوارض آن باید بهترین دوز مصرف نسبت به سن و شرایط بیماری شما تجویز گردد. در این بخش از داروهای در مورد علل مصرف، تداخلات دارویی، عوارض، نحوه مصرف دمیترون،

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با داشتن آگاهی و دانش در مورد دوره بارداری هفته به هفته می توانند این دوران را با موفقیت پشت سر بگذارند. اینکه بدانید در هر هفته جنین شما چه تغییراتی کرده و به چه مواد غذایی بیشتر احتیاج دارد، می تواند بسیار هیجان برانگیز و کمک کننده باشد. برای راهنمایی شما عزیزان، کلاس آمادگی بارداری

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می خواهید

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

والدین می دانند که چقدر گوش درد در میان کودکان رایج است اما بزرگسالان نیز می توانند به طور مکرر درد گوش را تجربه کنند. شما مجبور نیستید عفونت یا هر مشکل دیگری در گوش های تان داشته باشید زیرا در این مقاله در خصوص درمان گوش درد اطلاعات مفیدی به شما می دهیم. درد های ناحیه گوش ها می توانند تضعیف کننده باشند اما آنها همیشه به آنتی بیوتیک ها جواب نمی دهند. دستورالعمل های تجویزی برای عفونت های گوش در 5 سال گذشته

چقدر با لمینت کردن مژه آشنایی دارید؟ چه تفاوتی بین لمینت مژه و اکستنشن مژه وجود دارد؟ خیلی از افراد به دلیل داشتن مژه های کم پشت و

مولتی ویتامین مینرال  (Mineral) در واقع به ویتامین ها و مواد معدنی گفته می شود که هر فردی با داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند آنها را

در مورد قرص ونوستات چقدر می دانید؟ این یک داروی لاغری است که باعث می شود شما کاهش وزن داشته باشید. آیا با نحوه عملکرد این دارو آشنایی

آیا با قرص اسهال آشنایی دارید؟ بروز اسهال و ادامه داشتن آن می تواند باعث کم آبی بدن شود. بنابراین بهتر است سریعا با کمک داروها و روش

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو

بارداری یکی از سخت ترین دوران در زندگی هر مادری به شمار می آید. در این زمان مادر علاوه بر اینکه می بایست مراقب

در دوران بارداری بدون تجویز پزشک متخصص زنان نباید هیچ دارویی مصرف شود. برخی بانوان باردار به مصرف فرآورده های دارویی گیاهی برای رفع

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است. خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید. برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است10

0 پروانه فواید،علائم،خواص جولای 24, 2018
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *