عوارض دمنوش برگ به

خواص دارویی و گیاهی

مضرات و خواص برگ به چیست

مضرات و خواص برگ به چیست

خواص برگ به , خواص برگ به لیمو , خواص برگ به چیست , خواص برگ به برای قلب

خواص برگ به شاید برایتان جالب باشد که بدانید خواستگاه اکثر میوه‌های پاییزی برخی کشورهای جنوبی اروپا و کشورهای جنوب غربی آسیا مانند ایران، سوریه، لبنان، پاکستان و می‌باشد. زیرا اقلیم و آب و هوای این کشورها به گونه‌ای است که میوه‌هایخواص برگ به پاییزی در چنین کشورهایی به خوبی بارور می‌شوند و رشد می‌کنند
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

و این میوه‌ها در سایر کشورها به عنوان میوه‌های کمیاب و استثنایی شناخته می‌شوند. از آن جمله می‌توان به میوه به اشاره نمود. لازم به ذکر است خواص بی‌نظیر این میوه در احادیث متعدد هم بیان شده است و از آن به عنوان یکی از میوه‌های بهشتی یاد کرده‌اند.
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

این گیاه بی‌نظیر نه تنها میوه‌ای پرخاصیت دارد،خواص برگ به بلکه دانه‌ها و برگ‌های این گیاه نیز دارای خواص درمانی شگفت‌آوری می‌باشند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با خواص میوه، دانه و برگ‌های به آشنا کنیم.


همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

میوه به در شکل نرسیده به رنگ سبز می‌باشد که پرزهای طوسی رنگی آن را پوشانده است. با رسیده شدن به، این میوه به رنگ زرد متمایل می‌شود. خواص برگ بهدرخت به در بسیاری از ملل دنیا به عنوان سمبل باروری، عشق و زندگی شناخته شده است. میوه، دانه و برگ‌های به از زمان‌های بسیار دور به عنوان دارو استفاده می‌شده است.
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

وقتی به پخته می‌شودخواص برگ به، نرم و شیرین می‌گردد. این میوه برای تهیه مربا، مارمالاد، پودینگ و بسیار کاربرد دارد و این مربا برای تسکین مشکلات روده‌ای استفاده می‌شود. هر۱۰۰ گرم از میوه به ۵۷ کالری انرژی دارد.
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

همچنین سرشار از فروکتوز، گلوکز، پکتین، لمون، مالیک اسید، نمک پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم،خواص برگ به منگنز، آهن، روی، فسفر، مس، کلر، سولفور، کاروتن، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین B6 می‌باشد. این میوه دارای پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و نیز است.

خواص برگ به , خواص برگ به لیمو , خواص برگ به چیست , خواص برگ به برای قلب

درخت «به»، درخت کوچکی است که در خانواده‌ی گل سرخ جای می‌گیردخواص برگ بهو پوست ساقه و تنه‌ی آن قهوه‌ای بوده و در اکثر نقاط اروپا، نواحی مدیترانه، آسیا و آفریقای شمالی می‌روید.

برگ‌های آن پوشیده از کرک و صاف است. گل‌های آن درشت، به رنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می‌باشد. این درخت میوه‌های درشت و کروی شکل به شکل گلابی دارد.
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

میوه‌ی «به» ابتدا به رنگ سبز است و پس از رسیدن، زردرنگ می‌شود و سطح آن پوشیده از کرک بوده و میوه‌ی نارس آن طعمی گس و قابض دارد اما نوع رسیده‌اش شیرین، مطبوع و معطر است.

جالب است بدانید درخت «به» در نواحی مختلف ایران می‌روید و مهم‌ترین نواحی کشت آن گرگان، گیلان و آذربایجان است.
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

«به» در جاهای دیگر دنیا از جمله آفریقا، مرکز اروپا و خاورمیانه نیز کشتخواص برگ به و برداشت می‌شود ولی حدود ۷۵ درصد «به» دنیا، از ایران تأمین می‌شود.
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

این میوه به دلیل داشتن ترکیبی خواص برگ بهبه نام «پکتین» که از کربوهیدرات‌های پیچیده است، خواص دارویی دارد و به درمان اسهال کمک می‌کند. این میوه دارای خاصیت تقویت‌کننده‌ی معده و التیام ورم روده و مقوی قلب، ضدنفخ، ادرارآور، قاعده‌آور و خلط‌آور است و نقش موثری در بهبود بیماری‌های ریوی دارد.

ترکیبات شیمیایی

در ۱۰۰ گرم میوه به مواد زیر مواد زیر وجود است
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

آب ۸۳ گرم

مواد قندی ۱۰ گرم

مواد نشاسته‌ایخواص برگ به ۵ گرم

کلسیم ۱۰ میلی‌گرم

فسفر ۱۷ میلی گرم
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

آهن ۰/۸ میلی گرم

پتاسیمخواص برگ به ۱۹۵ میلی گرم

سدیم ۵ میلی گرم

ویتامین آ ۴۰ واحد
همه چیز درباره ضرر ها و خواص برگ به

ویتامین ث ۱۵ میلی گرم
این میوه دارای خاصیت تقویت‌کننده‌ی معده و خواص برگ بهالتیام ورم روده و مقوی قلب، ضدنفخ، ادرارآور، قاعده‌آور و خلط‌آور است و نقش موثری در بهبود بیماری‌های ریوی دارد.

نظر

نام *

ایمیل (بدون www) *

در صورتی که کسی به نظر من پاسخ دهد به ایمیل من ارسال شود.

دعا زبان بند ، حذف موقت اکانت اینستاگرام ، متن اینستاگرام ، تعبیرخواب خون ، رمان بدون سانسور ، علیرضا آذر

نقشه سایت | چکیده سایت |
کپی برداری مطالب آزاد است اما درج منبع نشانه معرفت شماست! |
بهینه سازی و صعود توسط میهن بک لینک (خرید بک لینک)

به میوه ای گوشتی و پر خاصیت است. میوه به یکی از انواع سیب ها و شکوفه آن نیز یکی از انواع گل سرخ می باشد. طعم این میوه حالت گسی و ترش دارد. از میوه به در انواع غذاها و مرباها استفاده می شود زیرا بعد از پخته شدن بافت آن بسیار لطیف و

به میوه ای گوشتی و پر خاصیت است. میوه به یکی از انواع سیب ها و شکوفه آن نیز یکی از انواع گل سرخ می باشد. طعم این میوه حالت گسی و ترش دارد. از میوه به در انواع غذاها و مرباها استفاده می شود زیرا بعد از پخته شدن بافت آن بسیار لطیف و لذیذ می گردد. در مطلب قبل به خواص به پرداختیم حال می خواهیم به خواص برگ به بپردازیم، زیرا بسیاری از افراد از خاصیت های برگ این میوه بی اطلاع هستند.

درخت به در بیشتر نقاط دنیا مثل آسیا، اروپا، نواحی مدیترانه و آفریقای شمالی می روید با این حال ایزان تامین کننده 75 درصد به در دنیا می باشد. در سطح برگ و میوه به کرک و پرز وجود دارد. شکوفه های این میوه به رنگ های صورتی و یا سفید هستند.

میوه به دارای ترکیبات و موادی مثل پکتین، ویتامین های گروه C، B و A، مواد نشاسته ای، مواد قندی، فسفر، کلسیم، پتاسیم، آهن و سدیم  می باشد و خواصی مثل رفع ناراحتی های معده، مشکلات ریوی، خلط آور، دردهای قاعدگی، سرفه، تقویت قلب، ضد نفخ، ورم روده و اسهال را دارد.

  تخم به نیز خواص بسیاری دارد و برای درمان بیماری های مختلفی از آن استفاده می شود. لعاب تخم به نیز برای درمان سرماخوردگی، مخاط ریه، سرفه و انواع زخم ها کاربرد دارد. از این لعاب چند نوبت در روز مصرف کنید.

شکوفه این میوه نیز خاصیت های فراوانی دارد. رفع انواع سردردهاف مشکلات دستگاه گوارش، مشکلات ریوی و درمان بی خوابی از خواص مهم شکوفه به می باشد. در ادامه به خواص دارویی برگ به می پردازیم.

بسیاری از افراد نمی دانند که برگ به هم خواص دارویی دارد و برای درمان بیماری ها از آن استفاده می شود. کاهش اضطراب و استرس، نرم شدن مخاط ریه و سینه، ضدعفونی کردن انواع زخم ها از خواص برگ به می باشند.این دمنوش طبیعتی گرم و معتدل و مصرف آن نشاط آور می باشد.

برای تهیه این دمنوش ابتدا برگ های به را شسته سپس در آب درحال جوش قرار داده، حرارت را کم کنید. بعد از گذشت 15 دقیقه، جوشانده را از صافی رد کرده و میل نمائید.

برگ به یک ضدعفونی کننده کاملا قوی می باشد. برای زخم های سطحی می توان برگ به را با مقداری آب جوشاند و وقتی که نرم شد از آن به عنوان ضماد برای زخم ها استفاده کرد. همچنین جوشانده نیز برای شستشوی زخم ها به کار می رود.

همان طور که گفتیم از میوه و تخم به برای درمان مشکلات ریوی استفاده می شود. این امر از خواص برگ به هم می باشد. جوشانده برگ این میوه برای تسکین دردها و ناراحتی های قفسه سینه، نرم کردن مخاط ریه، سرفه، گرفتگی سینه، گلو و صدا بسیار موثر است.

همچنین می توان برای درمان ناراحتی های ریوی برگ به را جوشاند و آن را به صورت ضماد بر روی سینه قرار داد و بعد با پارچه ای آن را پوشاند. این امر نیز کمک شایانی به رفع انواع مشکلات ریوی می کند.

ترکیبات موجود در برگ به سیستم قلب و عروق را تقویت می کنند. یکی از خواص گلابی تقویت قلب و عروق می باشد این امر از مهم ترین خواص برگ به هم می باشد. جوشانده برگ به موجب رفع گرفتگی های رگ ها و عروق قلب می شود. اگر روزانه به مدت 20 روز یک لیوان از چای برگ به را مصرف کنید، مشکل گرفتگی کرونر قلب رفع شده و دیگر نیازی به جراحی یا بالن ندارید.

گفتنی است مصرف جوشانده برگ به منجر به کاهش فشارخون و کلسترول خون شده و از به وجود آمدن لخته های خونی نیز پیشگیری می کند.

بهبود تورم چشم از خواص برگ به می باشد. برای این امر هم می توان جوشانده را مصرف کرد و هم می توان از برگ های نرم شده در جوشانده به عنوان ضماد برای کاهش ورم چشم ها استفاده کرد.

تقویت کردن موهای سر یکی دیگر از خواص برگ به و خواص گل سرخ می باشد. جوشانده برگ به را تهیه کنید، سپس موهای سر را به آن آغشته کرده و با کلاه پلاستیکی بپوشانید. بعد از گذشت 1 ساعت موها را آبکشی کنید. این جوشانده به تیره شدن موها نیز کمک می کند.

منبع : سایت خاصیت

نظر

نام

ایمیل

وبسایت

فلوس گیاهی است که از نظر شکل ظاهری با سایر گیاهان درمانی بسیار متفاوت به نظر می رسد. این گ

ورود


نام کاربری یا نشانی ایمیل


رمز

مرا به خاطر بسپار

به درخت كوچكی است كه پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده و در اكثر نقاط اروپا ، نواحی مدیترانه ، آسیا و آفریقای شمالی می روید .

برگهای آن پوشیده از كرك و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشكل گلابی است و در سطح آن پوشیده از كرك بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا كمی ترش است .تركیبات شیمیایی:در 100 گرم میوه به مواد زیر مواد زیر وجود است :

آب 83 گرم

مواد قندی 10 گرم

مواد نشاسته ای 5 گرم

كلسیم 10 میلی گرم

فسفر 17 میلی گرم

آهن 0/8 میلی گرم

پتاسیم 195 میلی گرم

سدیم 5 میلی گرم

ویتامین آ 40 واحد

ویتامین ث 15 میلی گرم

ویتامین ب 1 0/02 میلی گرم

ویتامین ب 2 0/03 میلی گرم

ویتامین ب 3 0/2 میلی گرم

خواص داروئی میوه به :از نظر طب قدیم ایران به شیرین كیم گرم و تر و ترش و سرد و خشك است . روغن به سرد ، تر و قابض و به دانه سرد و تر است .

1)به تقویت كنده قلب است .2)ادرار آور است.3)نرم كننده سینه است .4)مقوی معده و دستگاه هاضمه است .5)قابض است .6)خونریزی را بند می آرود .7)به ترش مسهل است .8)به ترش برای تنگی نفس مفید است .9)به ترش استفراغ را بند می آورد .10)اسهال های ساده و اسهال خونی را درمان می كند .11)به بهترین و مفید ترین میوه برای مسلولین است .12)خونریزی از رحم را متوقف می كند .13)اثر مفید روی بواسیر درد .14)برای هضم غذا مفید است .

خواص به دانه1- لعاب به دانه را روی زخم ها و سوختگی ها بگذارید تا باعث شفای سریع آنها شود .2-ضد تب است .3-اسهال خونی و ساده را درمان می كند .4- برای درمان جراحات گلو موثر است .5-سرفه را برطرف می كند .6- برای درمان تورم های داخلی بدن مفید است .7-برای التیام ترك پوست دست وبدن ، نوك پستان ، لب و بواسیر لعاب به دانه را روی موضع بمالید .8-برای درمان خشكی زبان و دهان مفید است .9-آفتاب زدگی را با مالیدن لعاب به دانه بر روی پوست درمان كنید .10-جویدن به دانه برای تقویت نیروی جنسی مفید است .

خواص دم كرده گل و شكوفه به1-سردرد را برطرف می كند.2- مقوی معده است .3-سینه را صاف و تقویت می كند.4-سرفه كودكان را برطرف می سازد .5-برای درمان بی خوابی دم كرده گل را با آّب بهار نارنج مخلوط كرده و قبل از رفتن به رختخواب بنوشید .

خواص روغن به

1)برای برطرف كردن زنگ زدن در گوش مفید است2)سرگیجه را برطف می كند3)برای مداوای زخم های دهان مفید است .4)خونریزی ریوی را درمان می كند .5)اسهال مزمن را برطرف می كند.6)دوست كبد است و روم كبد را رفع می كند .7)زخم روده ها را درمان می كند .

خواص برگ وشاخه های به

1)جوشانده برگ درخت به ورم چشم را مداوا می كند .2)زخم ها را با جوشانده برگ به بشوئید .3)قابض است .4)ضماد برگ درخت به برای ورم چشم مفید است .

طرز استفاده:1) شیره به : 50 گرم به را خرد كرده با 50 گرم عسل یا شكر مخلوط كنید و در یك لیتر آب جوش بریزید و آنرا روی چراغ گذاشته تا بجوشد و حجم آن به نصف تقلیل یابد .2) شراب به : 50 رگم به خورد شده را در یك لیتر شراب ریخته و بگذارید دو هفته بماند و سپس از آن استفاده كنید .3)جوشانده دانه به : 30 گرم به دانه را در یك لیتر آب جوش ریخته و آنقدر بجوشانید تا بصورت ژله در آید .4)جوشانده برگ درخت به : 30گرم برگ درخت به را در یك لیتر آبجوش ریخته و مدت چند دقیقه بجوشانید .5)دم كرده گل به : 30 گرم گل به را در یك لیتر آبجوش ریخته و بمدت پنج دقیقه بگذارید تا دم بكشد .6)لوسیون پوست به : ایو لوسیون برای از بین بردن چین و چروكهای پوست از هر كرم دیگری موثر تر است .7)روغن به : به را تكه تكه كرده و بپزید سپس آب آنرا بگیرید و با دو برابر وزن آن روغن زیتون مخلوط كرده و آنقدر بجوشانید تا تمام آب آن بخار شود و فقط روغن باقی بماند البته قدت كنید كه روغن نسوزد .

مضرات :خوردن به بصورت خام خوب نیست و مضر می باشد زیرا به خام رگهای بدن را مسدود می سازد و چون گرم است برای كسانیكه گرم مزاجند خوب نیست .

نتیجه: برای باز کردن عروق قلبی بعلت قابض بودن محصولا به داروی مناسبی نیست ، ولی استفاده از دوسین که مخلوط سیاهدانه و عسل هست روزی یک قاشق مربا خوری تا 40 روزی و انجام حجامت خیلی خوب است

در این مقاله از ۷ گنج قصد داریم شما عزیزان را با فواید و مضرات به آشنا کنیم. با ما همراه شوید

در این مقاله از ۷ گنج قصد داریم شما عزیزان را با فواید و مضرات به آشنا کنیم. با ما همراه شوید

ترکیبات شیمیایی:

در ۱۰۰ گرم میوه به مواد زیر مواد زیر وجود است :

آب                           ۸۳ گرم

مواد قندی                  ۱۰ گرم

مواد نشاسته ای           ۵ گرم

کلسیم                     ۱۰ میلی گرم

فسفر                       ۱۷ میلی گرم

آهن                       ۰/۸ میلی گرم

پتاسیم                  ۱۹۵ میلی گرم

سدیم                    ۵ میلی گرم

ویتامین آ               ۴۰ واحد

ویتامین ث            ۱۵ میلی گرم

ویتامین ب ۱         ۰/۰۲ میلی گرم

ویتامین ب ۲        ۰/۰۳ میلی گرم

ویتامین ب ۳       ۰/۲ میلی گرم

خواص دارویی به در احادیث:

در مورد به و خواص آن احادیثی از ائمه اطهار علیهم‌السلام آمده که عبارت‌اند از:

۱. کسی که سه روز ناشتا به بخورد، ذهن او صاف و حلم و علم او بسیار می‌شود و از مکر شیطان و شیطانیان محفوظ می‌ماند.

۲. به، قوه بینایی را زیاد می‌کند، محبت در قلب ایجاد می‌نماید و اگر زن آبستن به بخورد، فرزندانش نیکو (زیباو شجاع) متولد می‌شوند. رسول گرامی اسلام صلی‌اللّه‌علیه‌وآله

۳. به، دل را شاد و با نشاط‌، شخص بخیل را سخاوتمند و آدم ترسو را دلیر می‌کند.

۴. به، غم واندوه را از بین می‌برد. امام صادق علیه‌السلام

۵. خوردن به‌، برای ضعف قلب بسیار مفید است، معده را پاک می‌کند، و ذهن را روشنی می‌بخشد وآدم ترسو را شجاع می‌کند. 

خواص درمانی دیگر به

به سرشار از ویتامین‌های A و B و C و همچنین قند و پپتین است. به رسیده، دارای طبیعتی معتدل است، در حالی که دانه آن یا همان به‌دانه طبیعتی سرد و تر دارد.

به تقویت کنده قلب است .

ادرار آور است.

نرم کننده سینه است .

خونریزی را بند می آرود .

به ترش مسهل است .

به ترش برای تنگی نفس مفید است .

به ترش استفراغ را بند می آورد .

به بهترین و مفید ترین میوه برای مسلولین است .

خوردن میوه به در پیشگیری از سکته مغزی و قلبی کمک موثری می‌کند.

ترشح زیاد بزاق دهان را اعتدال می‌بخشد.

مصرف این میوه به صورت مربا نیز در درمان رماتیسم موثر است

استفاده از این میوه در درمان کلسترول، تصلب شرایین و ترومبوز خونی موثر است.

خونریزی از رحم را متوقف می کند .

اثر مفید روی بواسیر درد .

ـ به، میوه‌ای سرشار از تانن است که در معالجه اسهال و ورم روده بزرگ خیلی مؤثر است. به این منظور می‌توان ۴۰ تا ۵۰ گرم به را خرد کرده و مدت ۱۵دقیقه در یک لیتر آب جوشانده و مصرف کنید.

ـ اگر به را قطعه قطعه کنید و در آب بجوشانند، جوشاندهء مقوی به‌دست می‌آید که در عین حال، قابض است و در مواردی که عمل هضم به زحمت صورت می‌گیرد، مصرف می‌گردد.

ـ جوشانده فوق در معالجه اسهال‌های سبک، که بر اثر بی‌حالی و تنبلی روده‌ها پیدا می‌شود و هم‌چنین برای معده و روده‌ها، فوق‌العاده فایده دارد.

ـ اگر آب به را بگیرید و هم وزن آن شکر اضافه نمایید و بجوشانید تا به قوام آید، شیره‌ای به وجود می‌آید که در معالجه ورم شدید امعاء، بسیار مؤثر است.

ـ به، دارای ویتامین ‌آ است که در تجدید جوانی نقش دارد و هم‌چنین در تعادل اعصاب، مهم است.

ـ خوردن آن افسردگی و وسواس را از بین ‌می برد و نشاط آور است.

ـ به برای تقویت اعمال معده، مفید است.

ـ خوردن به و فرآورده‌های آن‌، میل به خاک و گِل خوردن را بر طرف می‌کند.

ـ خوردن به، عرق بدن را خوش‌بو می‌کند.

ـ خوردن روغن به (آب به + نصف مقدار آب به روغن زیتون را بجوشانید) برای درمان اسهال مزمن، خلط خونی، ورم کبد و زخم معده و روده مفید است.

ـ شربت به‌لیمو، حرارت بدن را فرو می‌نشاند.

مصرف به در بارداری :

ـ خوردن به و فرآوده‌های آن مانع انداختن جنین زن‌ها می‌شود. (باعث تقویت رحم می‌شود)

در گذشته به زنان باردار توصیه می‌شد برای این که کودکشان زیبا شود، روزانه یک عدد میوه «به» مصرف کنند.

مصرف میوه به در دوران بارداری تاثیر بسیار زیادی در کاهش میزان تهوع ناشی از بارداری در زنان دارد.

به اعتقاد درمانگران طب سنتی از آنجا که در دوران بارداری قاعدگی در زنان به طور کامل قطع می‌شود، خروج برخی از اخلاط و مواد زائد از بدن که به واسطه قاعدگی هر ماه صورت می‌گرفت، حین بارداری انجام نمی‌شود. بنابراین این مواد زائد در بدن باقی می‌ماند و این مسئله به مرور موجب تحریک دریچه مری یا دهانه معده در خانم‌های باردار می‌شود. این موضوع موجب می‌شود این دریچه به خوبی وظیفه خود را انجام ندهد و همین مسئله برخی ناراحتی‌های گوارشی مانند تهوع را برای زنان باردار به همراه دارد.

خواص به دانه:

ـ به دانه برای درمان سرفه، خشونت حلق، رفع عطش، حرارت معده، رفع سوزش دهان و زبان و رفع گرفتگی صدا مفید است؛ به این منظور باید ۳۰ گرم به دانه را در نیم لیتر آب جوشاند، صبح و ظهر و شب یک استکان میل نمود و برای سوزش زبان، مدتی آن را در دهان نگه داشت.

ـ جویدن به دانه، کندی دندان را بر طرف می‌کند.

ـ اگر ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم به دانه را در یک لیتر آب بجوشانید و روزی چند مرتبه بر پوست بمالید، برای درمان سوختگی‌، سرما زدگی و بر طرف کردن و التیام ترک پوست دست وبدن ، نوک پستان ، لب مفید است.

ـ لعابی که از خیس کردن چهار گرم به دانه به‌دست می‌آید، علاوه بر معالجه گلو درد، تسکین سرفه، برای آرایش موی سر و آهار پارچه نیز به‌کار می‌رود.

ـ به دانه، ورم معده را معالجه می‌کند، به این منظور باید چهار گرم به دانه را در صد و بیست گرم آب بخیسانید و سپس آن را آن‌قدر به‌هم بزنید تا مایعی به‌شکل سفیده‌تخم مرغ به‌دست آید، و پس از آن هر وقت تمایل داشتید، مصرف کنید.

ضد تب است .

اسهال خونی و ساده را درمان می کند .

برای درمان جراحات گلو موثر است .

برای درمان تورم های داخلی بدن مفید است .

برای درمان خشکی زبان و دهان مفید است .

آفتاب زدگی را با مالیدن لعاب به دانه بر روی پوست درمان کنید .

جویدن به دانه برای تقویت نیروی جنسی مفید است .

خواص روغن به

جهت تهیه روغن به ، به  را تکه تکه کرده و بپزید سپس آب آنرا بگیرید و با دو برابر وزن آن روغن زیتون مخلوط کرده و آنقدر بجوشانید تا تمام آب آن بخار شود و فقط روغن باقی بماند البته قدت کنید که روغن نسوزد .

برای برطرف کردن زنگ زدن در گوش مفید است

سرگیجه را برطف می کند

برای مداوای زخم های دهان مفید است .

خونریزی ریوی را درمان می کند .

اسهال مزمن را برطرف می کند.

دوست کبد است و روم کبد را رفع می کند .

زخم روده ها را درمان می کند .

خواص برگ درخت به:

ـ برای پانسمان زخم‌های سطحی بدن یا شست‌وشوی چشم در هنگام چشم درد، می‌توان از محلول غلیظ جوشانده برگ درخت به استفاده نمود.

ـ جوشانده برگ درخت به‌، بی‌خوابی را درمان می‌کند، به این منظور باید یک مشت برگ‌های تازه و نو رسته برگ به را به مدت ده دقیقه در یک لیتر آب جوش بریزیم تا دم بکشد و پس از صاف کردن آن را با شکوفه نارنج یا شکر یا عسل، شیرین کنید و قبل از خواب، دو قاشق سوپخوری از آن بنوشید.

ـ جوشانده برگ به (به روشی که گفته شد)، بهترین راه درمان عصبانیت است.

زخم ها را با جوشانده برگ به بشوئید .

قابض است .

ضماد برگ درخت به برای ورم چشم مفید است .

فواید کرک به:

ـ اگر گرد سوخته کرک به را روی زخم قرار دهند، خون‌ریزی را بند می‌آورد.

فواید شکوفه درخت به:

ـ چنان‌چه دم کرده ۳۰ گرم شکوفه به (تازه یا خشک کرده آن) را در یک لیتر آب با عرق بهار نارنج مخلوط کنند و بنوشند، خواب عمیق و راحتی به دنبال خواهد داشت.

سردرد را برطرف می کند.

مقوی معده است .

سینه را صاف و تقویت می کند.

سرفه کودکان را برطرف می سازد .

برای درمان بی خوابی دم کرده گل را با آّب بهار نارنج مخلوط کرده و قبل از رفتن به رختخواب بنوشید .

هشدار:

کرک یا پرزی که روی به می‌باشد، هضمش سنگین است و برای حلق و صدا بسیار مضر می‌باشد؛ لذا باید قبل از خوردن به، پرزهای روی آن را پاک نمود.

نکات مهم در خرید و نگهداری به:

به را فقط به رنگ زرد روشن تهیه کنید، زیرا نوع سبز آن مانند بسیاری دیگر از میوه‌ها نرسیده و خیلی سفت است. البته درصورتی که در میان به‌های خریداری‌شده، تعدادی سبزرنگ وجود دارد، آنها را چند روز در دمای اتاق قرار دهید تا رسیده شوند.

پوست این میوه براق و معطر بوده و با لایه‌ای کرک‌ مانند به رنگ قهوه‌ای پوشیده شده است که آن را با ساییدن از بین می‌برند.

تمامی حقوق برای ساعت24 محفوظ است


شامل اطلاعات
411
گياهان دارویی

*غازیاغی به زبان ترکی یعنی پای غاز . نوعی از آن در کوههای لرستان میروید و به «پای زاغان»……

*غازیاغی به زبان ترکی یعنی پای غاز . نوعی از آن در کوههای لرستان میروید و به «پای زاغان» معروف است. شایان ذکر است که به آن غازپا نیز گفته می شود و در کردستان به آن پاغازه می گویند
این……

خرفه در ایران معمولاً کاشته می شود، ولی به طور وحشی نیز در مناطق شمالی ایران در اطراف رشت، لاهیجان، ……

خرفه در ایران معمولاً کاشته می شود، ولی به طور وحشی نیز در مناطق شمالی ایران در اطراف رشت، لاهیجان، اطراف تهران، تفرش، اراک و سایر نواحی می روید. تکثیر آن از طریق کاشت بذر آن صورت می گیرد و بذر آن را ……

نام علمی سماق Rhus coriaria است. سماق در قدیم سماک نیز تلفظ می‌شده است،……

نام علمی سماق Rhus coriaria است. سماق در قدیم سماک نیز تلفظ می‌شده است، در حقیقت فارسی آن سماک و عربی آن سماق است.
سُماق درختچه ای است کوهستانی که میوه‌های خوشه‌……

بامیه یک سبزی از خانواده ی پنیرک بوده و موطن اصلی آن آفریقا یا مناطق گرم آسیاست ولی بعدها به سایر من……

بامیه یک سبزی از خانواده ی پنیرک بوده و موطن اصلی آن آفریقا یا مناطق گرم آسیاست ولی بعدها به سایر مناطق دنیا ئفته و در حال حاظر در اغلب کشورها کشت می شود . تمام گیاه بامیه معطر بوده و عطری شبیه عطر می……

گیاهان دارویی


شامل اطلاعات
57
دمنوش گياهی

انیسون گیاهی از تیره چتریان، با دانه‌های سبز رنگ ، گلابی شکل، و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تیز ……

انیسون گیاهی از تیره چتریان، با دانه‌های سبز رنگ ، گلابی شکل، و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تیز می‌باشد و پنج خط برجسته (ده شیار) بر روی آن کاملا ً مشهود است .
ارتفاع گیاه انیسون به 70 سانتی ……

ریحان نام گیاهی علفی و یک ساله از تیره نعناعیان است که آن را شاسپرهم ، شاه اسپر غ……

ریحان نام گیاهی علفی و یک ساله از تیره نعناعیان است که آن را شاسپرهم ، شاه اسپر غم و سبزی سلطنتی نیز گفته اند .
ارتفاع ساقه های آن تا 60 سانتی متر می‌رسد و ……

رازیانه گیاهی است معطر، علفی و دو ساله که ارتفاع آن تا دو متر هم می‌رسد.
ساقه آن دارای شیارهای ……

ختمی گیاهی است علفی و چند ساله از خانواده پنیرکیان که ارتفاع آن به حدود 2 متر می‌رسد. ساقه این ……

ختمی گیاهی است علفی و چند ساله از خانواده پنیرکیان که ارتفاع آن به حدود 2 متر می‌رسد. ساقه این گیاه از کرک‌های ریز که به رنگ خاکستری می‌باشد پوشیده شده است .
برگ‌های ختمی دندانه دا……


شامل اطلاعات
75
عرقيات گياهی

نوشیدن چای نقش بسیار مهمی در حفاظت ساختار دیواره رگ ها و کنترل فشار خون دارد. چای سبز به دلیل داشتن ……

نوشیدن چای نقش بسیار مهمی در حفاظت ساختار دیواره رگ ها و کنترل فشار خون دارد. چای سبز به دلیل داشتن ماده ای به نام کاتچین باعث از بین رفتن باکتری های به وجود آمده توسط مسمومیت غذایی میشود و همچنی……

گیاهی علفی خودرو و سازگار می باشد اما با مناطق گرم و خشک سازگاری ندارد . ارتفاع این گیاه به ۸۵ سانتی……

گیاهی علفی خودرو و سازگار می باشد اما با مناطق گرم و خشک سازگاری ندارد . ارتفاع این گیاه به ۸۵ سانتی متر می رسد و برگهای آن کوچک ، بیضی شکل و لب گرد به رنگ سبز مایل به سفید می باشد ، برگهای نورس آن سب……

«به» میوه‌ای خوش‌طعم و عطر از خانواده سیب است. این میوه اگرچه به صورت خام نیز ……

«به» میوه‌ای خوش‌طعم و عطر از خانواده سیب است. این میوه اگرچه به صورت خام نیز خوردنی است ولی اغلب، پخته آن را به صورت مربا و همچنین در غذاهایی همچون خورش و خوراک مصرف می‌کنن……

بارهنگ گیاهی علفی است که حدود 70 سانتی متر رشد می کند. این گیاه از زمان های گذشته در دسترس بوده و در……

بارهنگ گیاهی علفی است که حدود 70 سانتی متر رشد می کند. این گیاه از زمان های گذشته در دسترس بوده و در کشاورزی کاربرد داشته است. عرق بارهنگ طبیعتی سرد دارد و از گیاه بارهنگ تهیه می شود. عرق بارهنگ ……

متخصص طب سوزنی تخصصی


شامل اطلاعات
13
داروی گیاهی

فراورده معجون که از سه میوه هلیله، بلیله و آمله به دست می آید و تاریخچه ذکر این ترکیب دارویی و منافع……

فراورده معجون که از سه میوه هلیله، بلیله و آمله به دست می آید و تاریخچه ذکر این ترکیب دارویی و منافع آن از جانب حکیمان هندی، یونانی، رومی و ایرانی در زمانی بیشتر از هزار سال قابل استناد است. در این فر……

شکل دارویی مایع با پایه سکنجبین استاندارد که محتوی عصاره های میوه به و ریزوم زنجبیل می باشد. ساخت دا……

شکل دارویی مایع با پایه سکنجبین استاندارد که محتوی عصاره های میوه به و ریزوم زنجبیل می باشد. ساخت دارو منسوب به جالینوس است علی الخصوص که اضافه کردن زنجبیل برای ارتقای اثرات گوارشی دارو از جانب بسیاری……


شامل اطلاعات
55
شربت ها

گیاه دارویی فلوس گیاهی است بوته ای و خودرو که دراستان های جنوبی ایران مانند بوشهر و هرمزگان و بلوچست……

گیاه دارویی فلوس گیاهی است بوته ای و خودرو که دراستان های جنوبی ایران مانند بوشهر و هرمزگان و بلوچستان می روید و ارزش دارویی دارد. فلوس به میوه ی این درخت گفته می شود و برگ آن را سنا می نامند. گیاه دا……

مطالعه دانشمندان آمریکایی نشان میدهد که میتوان با نوشیدن منظم شربت کم کالری قره قاط فشار……

مطالعه دانشمندان آمریکایی نشان میدهد که میتوان با نوشیدن منظم شربت کم کالری قره قاط فشار خون را تحت کنترل قرار داد.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، محققان……

میخک(قرنفل)
درخت میخک بومی جزائر اندونزی و اقیانوسیه است و بعلت زیبایی خاصی که دارد امروز در بیشتر ن……

میخک(قرنفل)
درخت میخک بومی جزائر اندونزی و اقیانوسیه است و بعلت زیبایی خاصی که دارد امروز در بیشتر نقاط دینا بعنوان درخت زینتی پرورش داده می شود . البته در مناطق سردسیر این گیاه در گلخانه و گرم خانه ن……

کاسنی معمولی (نام علمی: ‎Cichorium intybus L.) گیاهی است از راسته گل مینا (Asterales) تیره گل‌ستاره‌ای‌ها (Asteraceae) از رده کاسنی‌ها (Cichorium). از این گیاه دو گونه کِشتی و ……


شامل اطلاعات
82
میوه ها

جک فروت میوه ی بومی جنگل های پُر باران جنوب و جنوب شرقی آسیا است. کاشت این میوه به دلیل خواص آن به ب……

جک فروت میوه ی بومی جنگل های پُر باران جنوب و جنوب شرقی آسیا است. کاشت این میوه به دلیل خواص آن به بسیاری از نقاط مانند؛ هند، جنوب شرق آسیا، مرکز و شرق آفریقا و فیلیپین گسترش یافته است.

نونی که به عنوان توت هندی نیز شناخته می‌شود میوه ‌ای است که در مناطق معتدل استوایی مانند تاهیتی رشد ……

نونی که به عنوان توت هندی نیز شناخته می‌شود میوه ‌ای است که در مناطق معتدل استوایی مانند تاهیتی رشد می‌‌کند. پرندگان عاشق این میوه هستند.

خیار (به دری: بادرنگ) (Cucumis sativus) گیاهی از تیره کدوییان است و بومی کشور هند است که اقسام گوناگ……

خیار (به دری: بادرنگ) (Cucumis sativus) گیاهی از تیره کدوییان است و بومی کشور هند است که اقسام گوناگونی دارد. میوه‌اش درشت و سبز یا سفیدرنگ است و آن را خام خورند بوته آن مانند بوته خربزه است. ۹۰ ……

فلوس (خرنوب هندی)
فلوس درختی است به ارتفاع 10-15 متر که به حالت خودرو در بشتر نقاط گرمسیر دنیا مانند……

فلوس (خرنوب هندی)
فلوس درختی است به ارتفاع 10-15 متر که به حالت خودرو در بشتر نقاط گرمسیر دنیا مانند آفریقا ، هند و جنوب می روید . فلوس در بعضی از نواحی ایران به نام خرنوب هندی و خیار شنبر نیز معروف ا……

برای استفاده از خدمات مشاوره و نوبت دهی آنلاین با عضویت در دکتر ساینا به خانواده ی بزرگ سلامت الکترونیک ایران بپیوندید.

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به شرکت دانش بنیان نوین فناوران همراه ساینا میباشد.10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.