عوارض شکر سرخ براي نوزاد

خواص دارویی و گیاهی

زرد بودن رنگ پوست در روزهای نخست تولدش نگرانی همه را به دنبال دارد، نگرانی در چشمان مادرش موج می‌‎زند‌، نگرانی از تاثیر این زردی در سلامت فرزندش‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، هر روز بر تعداد نوزادانی که روزهای نخست تولدشان را باید در دستگاه‌های فتوتراپی بگذرانند، افزوده می‌شود و این در حالیست که این موضوع نگرانی و تشویش والدین به ویژه مادر را در نخستین روزهای پس از زایمان به همراه دارد‌.

اینجا، بخش نوزادان بیمارستان سیدالشهدای کرمان است، تعداد زیادی از مادران همراه با نوزادان خود منتظرند تا فرزندشان را برای بهبودی به دستگاه‌های فتوتراپی بسپارند‌.

اسماء محمدی، یکی از این مادران است که اشک‌ریزان در حال شیردادن به فرزندش است و هراز گاهی نیز دعایی را زیر لب زمزمه کرده و برای بهبود حال نوزادش دعا می‌کند، وی به ایسنا می‌گوید: استرس و دلشوره بسیاری دارم و بسیار نگرانم.

وی می‌گوید: نگرانی و استرس باعث شده است نتوانم به فرزندم شیر دهم، در شرایطی که پزشک به من توصیه کرده است بهترین ماده غذایی برای رفع زردی نوزادم، شیر مادر است‌.

این در حالیست که دکتر فرزانه غضنفری پور، فوق تخصص کودکان و نوزادان به ایسنا می‌گوید: یکی از بیماری‌هایی که گاهی به طور جدی نوزاد و والدین او را دچار مشکل می کند، زردی است، به طور معمول نوزادان باید در روز سوم و هفتم پس از تولد توسط پزشک متخصص نوزادان ویزیت شوند، ولی اگر نوزادی زودتر از روز سوم زرد شد، باید به پزشک مراجعه کرد، چرا که هر میزان زردی زودتر شروع شود، اغلب شدیدتر است و باید درمان آن نیز زودتر انجام شود.

وی ادامه می‌دهد: ممکن است زردی تنها در چشم نوزاد دیده شود یا علاوه بر چشم، مخاط و پوست بدن نوزاد نیز زرد شود، زردی نوزاد به علت افزایش میزان بیلیروبین در خون به وجود می‌آید.

غضنفری‌پور در پاسخ به این سوال که آیا خانواده‌ها خود می‌توانند درمورد شدت یا کاهش زردی و درمان آن بدون حضور به پزشک اقدام کنند، می‌گوید: متاسفانه این مورد بسیار شایع است، در شرایطی که حدس زدن میزان زردی نوزاد حتی برای پزشکان با تجربه که روزانه نوزادان زرد را مشاهده می‌کنند، کار مشکلی است و اکثر موارد به آزمایش نیاز است، معمولاً بزرگترهای فامیل در مورد زردی نوزاد قضاوت می‌کنند و حتی راهی را برای درمان نیز توصیه می‌کنند که این باعث مراجعه دیر هنگام به پزشک شده و میزان زردی نوزاد افزایش می‌یابد و جز بستری سریع در بیمارستان و انجام درمان‌های تهاجمی اورژانسی مثل تعویض خون، راهی نیست.

وی ادامه می‌دهد: بیشتر نوزادان در هفته اول تولد درجاتی از زردی دارند که میزان آن اکثراً کم است و هیچ خطری ندارد، چراکه پس از مدتی به خودی خود بر طرف می‌گردد و نیاز به اقدام تشخیصی و درمانی خاصی در مورد این نوع زردی نیست، اما حدود 20 تا 30 درصد از نوزادان دچار زردی شدید می‌شوند که چنانچه به حال خود رها شوند، ممکن است دچار آسیب و عوارض مغزی شدید همچون عقب افتادگی‌، کری، فلج اندام‌ها، تشنج و مرگ) شوند.

غضنفری پور، دیابت مادر، نژاد، نارس بودن نوزاد، بعضی داروها، نوزاد مذکر، شیر مادر، تاخیر در دفع مدفوع نوزاد، سابقه زردی فیزیولوژیک در خواهر و برادر و کاهش وزن را از عوامل مستعدکننده زردی می‌داند و می‌گوید: آلودگی هوا که این روزها مشکل غالی بیشتر شهرهای ماست، در بروز این پدیدن نقش دارد‌.

این فوق تخصص کودکان و نوزادان در خصوص دستگاه فتوتراپی نیز می‌گوید: درمان اصلی و پیشگیرانه زردی نوزادان فوتوتراپی یا نور درمانی است که با تابش نور آبی به طول موج 480 نانومتر به پوست نوزاد با شدت و فاصله مناسب می‌رسد.

دکتر غضنفری‌پور ادامه می‌دهد: فوتوتراپی را در بیمارستان و در منزل هم می‌توان انجام داد. تاکید می‌شود اگر زردی نوزاد پر خطر باشد، به طوری که احتمال رسیدن بیلیروبین به میزانی که منجر به آسیب مغز می‌شود، وجود داشته باشد، حتماً می‌بایست طفل در بیمارستان بستری می‌شود. در مواردی که میزان بیلیروبین نوزاد از حد آستانه خطر عبور کند، درمان فوتوتراپی کافی نیست و خون نوزاد می‌بایست به سرعت تعویض شود. لازم به ذکر است، در صورتی که درمان پیشگیرانه فوتوتراپی به موقع شروع شود، به درمان‌های تهاجمی کمتر نیاز می‌شود.

وی با بیان اینکه نباید جهت درمان زردی نوزاد از هر نوع ماده غذایی جز شیر مادر استفاده شود، می‌گوید: اغلب خانواده‌ها با مشاهده زردی کودک از آب گلوکز و آب قند برای درمان استفاده می‌کنند، در حالی که چنانچه شیر مادر کافی باشد و تغذیه با شیر مادر در چند روز اول تولد مکرراً انجام شود(8 الی 12 بار در 24 ساعت) خوراندن هیچ نوع مایعات دیگر به نوزاد نیاز نیست.

غضنفری‌پور می‌افزاید: البته اگر شیر مادر کم باشد یا تغذیه صحیح با شیر مادر انجام نشود، نوزاد دچار کم آبی و افزایش بیلیروبین سرم می‌شود که در گذشته پزشکان به نوزادانی که مبتلا به کم آبی بدن بودند، آب، گلوکز و آب قند را توصیه می‌کردند، اما امروزه برای بر طرف شدن کم آبی بدن نوزاد و کاهش زردی آن با نظر پزشک متخصص به دادن شیر خشک کمکی در کنار شیر مادر توصیه می‌کنند تا کمبود آب بدن نوزاد جبران شود، بنابراین امروزه آب قند و مایعات دیگر برای درمان زردی نوزاد جایگاهی ندارند.

وی در مورد تاثیر داروهای گیاهی در درمان زردی نیز می‌گوید: برای درمان زردی نوزادان داروهایی نظیر شیر خشت، شکر سرخ، اسفرزه، ترنجبین، عرق کاسنی و غیره توصیه می‌شود که مکانیزم اثر همه آنها یکی است و تاثیر مسهل برای نوزاد دارد، البته افزایش دفعات اجابت مزاج در نوزادانی که در چند روز اول دفعات کمی اجابت مزاج داشته باشند، می‌تواند به دفع بیلیروبین از روده‌ها کمک کند، ولی در نوزادانی که خودشان دفعات مکرر اجابت مزاج دارند، این داروهای گیاهی هیچ کمکی نکرده و حتی می‌تواند باعث اسهال، بی حالی یا کاهش آب بدن نوزاد شود، بنابراین مصرف آنها توصیه نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، معمولاً زردی بیماری جدی محسوب نمی‌شود و طی یک تا دو هفته بهبود می‌یابد،، پس به جای استرس و نگرانی زیاد، هر چه سریعتر به پزشک مراجعه تا نوزادتان را از عوارض خطرناک بعدی ناشی از این بیماری نجات دهید.

گزارش از: فرزانه لشکری، خبرنگار ایسنا، منطقه کویر


انتهای پیام

در اين سايت

دانشنامه فرزند: برای پیدا کردن راه حل برای درمان یبوست نوزادان، ابتدا لازم است علایم این ناراحتی را شناسایی کنید و سپس برای مقابله با آن اقدام کنید. مقاله زیر به شما کمک می کند، تا مشکل یبوست در کودک تان را رفع کنید، اما توصیه ما به شما در اتخاذ هر تصمیمی مشورت با پزشک کودک است.

مدفوع سفت و خشک که به سختی دفع گردد را یبوست می گویند. یبوست ربطی به تعداد دفعات مدفوع در روز ندارد. بیشتر کودکان روزانه یک یا چند بار مدفوع می کنند و ممکن است برخی کودکان هر 36 تا 48 ساعت یک بار مدفوع کنند. در این موارد اگر مدفوع نرم باشد و به راحتی دفع گردد مشکلی ندارد و یبوست نمی باشد.

دکتر را خبر کنید: در صورتی که دفع مدفوع سفت، باعث خراش مقعد و همراه با قطره خون باشد، حتماً به پزشک کودک خبر دهید.

تغذیه و تغییر در برنامه غذایی در صورتی که یبوست در چند ماه اول تولد نوزاد اتفاق بیافتد، بیشتر نتیجه کمبود تغذیه و یا تغذیه شیر با غلظت بیش از حد است. در صورتی که شیر غلیظ موجب یبوست گردد، مدفوع خشک، سفت، خاکستری رنگ، بد بو و چرب می شود. در چنین مواردی می توانید با اضافه کردن آب و مواد قندی به شیر یبوست را بر طرف نمایید. هم چنین تغییر در برنامه غذایی بر روی عادت دفع کودک تاثیر گذار است. اگر کودک با تغییر در برنامه غذایی دچار یبوست شد پوره گلابی، زرد آلو یا چند قطره آب آلو خیس کرده می تواند مفید باشد. سرال های گندم و جو در مقایسه با سرال های برنج حاوی فیبر بیشتری می باشند و می توانند در رفع مشکل موثر باشند.

بیماری برخی بیماری ها هستند که می توانند باعث یبوست گردند. این بیماری ها عبارت اند از: کم کاری غده تیروئید، بیماری مگاکولون یا اتساع و بزرگ کولون ها و بیماری هیرشپرنگ یا فقدان گانگلیون های عصبی انتهای روده بزرگ. پزشک توسط علایم بالینی و آزمایشگاهی بیماری را تشخیص داده و درمان مناسب را اتخاذ می نماید.

انقباضات مقعدی یبوست در روز های اول تولد نوزاد می تواند به علت انقباض و سفتی اسفنکر مقعد باشد. در این موارد پزشک به وسیله انگشت مقعد را گشاد کرده و یبوست برطرف می گردد.

عوامل دیگر زیاد پوشاندن کودک و عرق کردن بیش از حد به خصوص در فصل گرم می تواند موجب یبوست گردد. هم چنین شیار، ترک و زخم های مقعد که در نتیجه ماندن مدفوع به ناحیه مقعد اتفاق می افتند می توانند ایجاد درد نمایند و کودک از دفع مدفوع خودداری ورزد. در چنین مواردی می توان با اضافه کردن شکر سفید معمولی، شکر سرخ به شیر و هم چنین با کمک پوره میوه مثل پوره آلو و سیب و سبزیجات یبوست را رفع نمود.

نکته: تنقیه و استعمال شیاف نباید به طور مداوم استفاده شود. استفاده به صورت موقتی مانعی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع
«بیماری»
واقع در بخش
«نوزاد»
می‌باشد.

در ادامه مطالعه
تعدادی از مطالب
مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در

کانال تلگرام دانشنامه فرزند

هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

در ادامه، مطالعه این مطالب را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

کپی‌رایت © دانشنامه فرزند. ۱۳۸۸-۱۳۹۷ کلیه حقوق مادی و معنوی
این دانشنامه طبق قوانین حق تکثیر محفوظ بوده و متعلق به
پدید آورندگان می‌باشد. دانشنامه فرزند کاملاً مستقل است و وابسته
به هیچ سازمان، نهاد و یا ارگان دولتی نمی‌باشد و توسط
گروه فرزند مدیریت می‌شود. این دانشنامه شامل کلیه اطلاعات مورد
نیاز برای بچه دار شدن بوده و تنها در راستای اهداف آموزشی
طراحی گردیده‌است. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی
خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک
حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. لطفاً قبل
از استفاده از مطالب این سایت کلیه قوانین، مقررات و شرایط استفاده
از آن را مطالعه نمایید، استفاده شما از مطالب این
سایت نشان دهنده توافق شما با کلیه
قوانین و مقررات
می باشد.

استفاده از مطالب و محتوای دانشنامه فرزند در دیگر سایت‌ها و
رسانه‌های الکترونیکی تنها با ذکر منبع و درج لینک مستقیم مجاز بوده و
استفاده از مطالب دانشنامه فرزند در رسانه‌های چاپی تنها با کسب
موافقت‌نامه کتبی مجاز می‌باشد.
کلیه مطالب و محتوای تولید شده در دانشنامه فرزند تحت مجوز
Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 در دسترس است.

All contents copyright ©
Farzand Encyclopedia.
2010-2018 All rights reserved.

This Internet site provides information of a general nature and is designed
for educational purposes only. If you have any concerns about your own health
or the health of your child, you should always consult with a physician or other
healthcare professional. Please review the Terms of Use before using this site.
Your use of the site indicates your agreement to be bound by the
Terms of Use.
This work is licensed under the Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0
International License.

Click here

to view a copy of this license.

For contact us, send email to info[a]farzand.net

کلم

مداومت در خوردن کلم باعث از بین رفتن سنگ های ادراری می شود.

کلم پخته در درمان سرفه کهنه و درد کمر و زانو موثر است.

تخم کلم:ضد کرم دستگاه گوارش.

مصرف شربت کلم روزانه سه قاشق و هر بار یک قاشق چای خوری کرم های بدن را دفع می کند.

کلم برای خارش و شستشوی موی سر شوره دار داروی بسیار خوبی است.

پماد برگ کلم با آرد جو: درمان زخم های عمیق

 

تخم کدو: ضد کرم کدو می باشد

انواع کدو تب بر است. کدو طبیعتی سرد دارد.

اگر کدو تنبل را بکوبند ودر شیر یا آب بپزند خنک است و برای رفع عطش ناشی از تب مصرف می شود.

کدو حلوایی: سینه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند.

اگر پوست کدوی خام را به صورت مرهم بر روی زخمهای سطحی پوست یا سوختگی شدید قرار دهید، پوست را نرم می کند.

 

 مالیدن آب کاسنی به محل های خارش بدن بسیار مفید است.

آب پخته کاسنی را با سکنجبین: داروی تب های مداوم و طولانی 

ریشه کاسنی در باز نمودن وروان نمودن اخلاط مفید است.

غرغره آب کاسنی با آب خیار یا فلوس برای درد گلو – سوزش گلو مفید است.

 

مالیدن آب اسفناج تازه بر روی پوست باعث رفع خارش می شود.

پماد و مرهم اسفناج برای سر باز کردن دمل و درمان محل نیش زدگی مفید است.

 

کرفس و ریحان و ترخون: افزایش دهنده شیر زنان شیرده

کرفس: درمان ورم بدن

 

ریشه شلغم اثر نرم کنندگی دارد و در رفع سرفه – آسم به صورت جوشانده غلیظ و مخلوط با عسل مورد استفاده قرار می گیرد.

شلغم نرم کننده سینه است. در درمان سرماخوردگی و بیماری عفونی موثر است.

غرغره آب شلغم: در انواع گلو درد و به خصوص عوارض سرماخوردگی .

شاهی برای معالجه بیماری قند.

شاهی کک مک صورت را که به صورت لکه های قهوه ای ریز پدیدار می شود، بر طرف می کند. برگ شاهی را کوبیده و بر روی لکه ها بگذارند.

شاهی برای رفع بد بوی زیر بغل مفید است. ناشتا مقداری شاهی  تناول کنند.

یک فنجان کوچک آب شاهی را صبح ناشتا میل کنید کرم را از بین می برد.

 

سیب زمینی رنده شده را به صورت مرهم بر روی سوختگی های سطحی بگذارید واین کار را دو ساعت به دو ساعت تکرار کنید سوختگی به زودی التیام می یابد.

سیب زمینی رنده شده با روغن زیتون مرهمی می توان تهیه کرد: درمان درد مفاصل و معالجه بواسیر

 

سیر طبیعتی گرم دارد و همراه با غذاهایی که طبیعتی سرد دارد (ماهی-آش)خورده می شود.

سیر اثر ضد عفونی کردن دارد.

سیر فلج و رعشه را معالجه  می کند.

تسکین سوزش و درد ناشی از گزیدگی حشرات:محل رابا سیر بمالید.

مصرف سیر برای بیماران مبتلا به مرض قند موثر است و قند خون را کاهش می دهد.

مداومت در خوردن سیر: باعث ریختن موی سفید و روییدن موی سیاه می شود.

پیاز بوی بد دهان ناشی از بد کار کردن معده است را برطرف می کند.رفع خستگی می کند و خاصیت ضد عفونی دارد . آب پیاز برای درد دندان مفید است.پیاز اشتها آور است

 

برای جلوگیری از خون دماغ می توان چند قطره سرکه را روی پیاز رنده بریزید و آب آن را در بینی بچکانید.                    

 

ترب بوی بد دهان را از بین می برد معده را از تنبلی رها می سازد اشتها را زیاد می کند. سینه را نرم می کند و آن را از اخلاط پاک می کند. آب ترب در حالت آلرژی مانند کهیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دم کرده بارهنگ و تخم شربتی نرم کننده سینه و اخلاط آور است. دانه به و آب جوش- محلول نشاسته در آب جوش برای سرما خوردگی ونرم کننده سینه است.

 

جوشانده خاکشیر و نبات برای رفع دردهای معده موثر است .

 

خاکشیر برای رفع اسهال.

 

جوشانده گل گاو زبان با نبات برای درمان دل درد های ناشی از قاعدگی+.دم کرده زیره سیاه.

دم کرده زیره سبز برای درمان چاقی:هر روز صبح یک فنجان قبل از صبحانه.

 

دم کرده چای سفید برای درمان دردهای عصبی.

 

دم کرده چای سرخ برای درمان فشار خون.

 

شیر خشت و رب انار طبیعتی خنک دارد و برای درمان آفت دهان موثر است .

 

فلوس و شکر سرخ :برای پاک کردن دستگاه گوارش نوزادان استفاده می شود.

 

اسفرزه طبیعتی خنک دارد وبرای ضد خارش است.

 

دم کرده هلو (هلوی خشک شده )برای گلو درد .

 

خیسانده انجیر خشک برای درمان یبوست در کودکان.

 

جوشانده بالنگو برای درمان سرفه های خشک وخلط آور

 

خیسانده زرد آلو برای:تصفیه خون

 

خضاب حنا برای شوره سر و سدر شیراز برای حساسیت های پوستی (خارش) و سدر معمولی، شفاف کنندگی پوست.

 

روغن نارگیل: تقویت موهای سر

روغن بادام تلخ: حساسیت پوستی

روغن فندق برای و ابرو

روغن بادام شیرین و بارهنگ: گلو درد عفونی

روغن تخم مرغ: کوفتگی شدید

دنبه و خرما و ادویه: کوفتگی

گنه گنه و روغن کنجد: دردهای استخوانی

آویشن برای تنظیم خون قاعدگی

 

آرد و روغن: رفع عفونتهای ناشی از دندان

کاهو

 کاهو برای اشخاص عصبانی و پریشان مفید است زیرا خواب راحتی ایجاد می کند

برای اینکه بچه ها زودتر دندان در آورند هویج کوچکی به آنها می دهند تا آن را گاز بزنند و به لثه خود بمالند.

کاهو طبیعتی خنک دارد و در درمان کم خونی نیز استفاده می شود خون را صاف می کند.

 

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی خنک  و اشتها آور است و نیز ترشی معده را از بین می برد و تصفیه کننده خون است.

برای جلوگیری از مزاحمت حشرات و دور کردن مورچه: از برگ گوجه فرنگی می توان استفاده کرد.

خوردن گوجه فرنگی برای بیمارانی که دچار حساسیت یا آلرژی می باشند ضرر دارد.

زرشک

 آب زرشک و دم کرده عناب و آب انار نیز تصفیه کننده خون است.

برای درمان سرفه و سینه درد و تنگی نفس: مرزه پخته با انجیر بسیار مفید است.

جویدن تخم خام هندوانه: دفع سنگ کلیه

برای دفع سنگ کلیه: موسیر

مبتلایان به سنگ کلیه و مثانه گوجه فرنگی تجویز می شود.

در سال های اخیر با توجه به پیشرفت طب مکمل در درمان بیماری ها و تأکید سازمان بهداشت جهانی بر این که طب مکمل و سنتی می تواند در کنار طب نوین به حل بسیاری از مشکلات بپردازد، طب سنتی اسلامی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. پزشکان طب اسلامی معتقدند ریشه سلامت انسان و حتی رفتار او را باید در مزاج فرد جست و جو کرد. رفتارهای انسان خواه خوب و یا بد بر اساس مزاج او صورت می‌گیرد. در این میان، پزشکان طب اسلامی معتقدند برای پرورش کودکانی با سلامت جسمانی بالا، رشدی قوی و هوشی سرشار باید مزاج کودک را متناسب با بهترین مزاج پرورش داد. به عقیده‌ی آنان ، درست است که مزاج هر شخص تابع مزاج پدر و مادر بوده، ولی می‌توان با راهکارهایی ، مزاج کودک را متناسب با بهترین مزاج، پرورش داد..توجه به نکات زیر که با استفاده از نظرات پزشکان طب سنتی اسلامی جمع آوری گردیده است، می‌تواند ما را در این امر مهم یاری دهد.

برای داشتن کودکانی با وزن و رشدی مناسب به توصیه های زیر توجه فرماید.

پزشکان طب اسلامی معتقدند به منظور رشد کودک از ابتدای تولد تا سنین 25 سالگی مزاج کودک باید گرم وتر باشد. پس مادر بهتر است برای رشد کودک از خوراکی های گرم و تر استفاده کند و به هنگام شروع تغذیه تکمیلی توجه به آن داشته باشد. به همین منظور مادر می تواند به منظور افزایش کیفیت شیر خود و وزن گیری مناسب نوزاد از بادام استفاده کند. مصرف مغز خام بادام شیرین به میزان چهارده عدد روزانه علاوه بر افزایش میزان شیر، پروتئین آن را نیز زیاد می کند. برای آگاهی از اغذیه گرم و تر به جدول زیر توجه فرمایید.

مواد غذایی گرم و تر

 

 

لبنیات

کره، ماست چکیده، شیر محلی تازه گاو و شیر گوسفند

صیفی جات

خربزه، خیار چنبر، طالبی و گرمک

 

میوه ها

انجیر تازه و خشک، انگور، خرما، سیب شیرین، قیسی، گیلاس، گلابی، موز، مویز، بالنگو، اقسام توت و کشمش

ریشه ها

انوع ترب، زردک، سیب زمینی ترش، شلغم و هویج

سبزی ها

شبدر، تربچه و ترب

حبوبات

گندم و اقسام لوبیا

گوشت ها

 

جگر سیاه و سفید، پاچه، گوشت گوسفند (بره (بوقلمون، مرغ محلی، میگو، زبان و چشم

 

مغزهای گیاهی

بادام درختی شیرین، بادام زمینی، تخم

طالبی، تخم خربزه و کنجد

متفرقه

 

شیره انگور، روغن کنجد، روغن گاو، دنبه، روغن بادام تلخ، ارده، سمنو و خاکشیر

ب. ستفاده از گوشت، شیر، سویق و عسل در مقوی شدن شیر مادر نیز تأثیر ویژه ای دارد. به منظور آگاهی از سایر مواد مؤثر در افزایش کیفیت و ازدیاد شیر می توانید به قسمت راه هایی برای افزایش شیر مادران در طب سنتی بعد از بارداری مراجعه فرمایید.

قد نوزادان در بدو تولد 45 تا 55 سانتی متر و به طور متوسط 50 سانتی متر است و در پایان سال اول زندگی به 75 سانتی متر می رسد. درسال دوم 13-12 سانتی متر به قد نوزاد اضافه می شود و از آن به بعد تا زمان بلوغ، رشد قدی نوزاد به میزان 6-5 سانتی متر در سال افزایش می یابد. یکی از مواد مغذی مورد نیاز رشد قدی کودک، کلسیم می باشد. از آن جا که نوزاد شیرخوار کلسیم مورد نیاز خود را از بدن مادر دریافت می کند تأمین کلسیم بدن مادر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پزشکان طب اسلامی در این زمینه توصیه های مفیدی ارائه داده اند که شامل موارد زیر می باشد:

پزشکان طب اسلامی معتقدند استفاده از سویق ها در رشد کودک تأثیر ویژه ای دارد. ائمه معصومین (علیهم السلام) نیز سفارش ویژه ای به خوراندن سویق به نوزاد کرده اند (المحاسن، ج2 ، ص489). آن ها معتقدند خوراندن سویق به نوزاد، سبب رشد و تقویت بدن کودک، روییدن گوشت و تقویت استخوان ها و سیستم اسکلتی کودک می گردد. شما می توانید از ابتدای تولد تا 5 ماهگی خود سویق مصرف کنید و سپس از 5 ماهگی به بعد به کودک سویق بخورانید. سویق یکی از منابع غنی کلسیم بوده و در پیشگیری از مشکلات استخوانی بسیار مؤثر است. سویق هایی که می توان برای رشد کودک استفاده کرد شامل سویق گندم، سویق سنجد و سویق کودک است. برای آگاهی از نحوه ی درست کردن سویق به ادامه مطالب توجه کنید.

أ. سویق گندم

سویق گندم چاق کننده، از بین برنده تب، کمک به افزایش رشد قد، به عنوان جایگزین شیر خشک همراه با شیر گاو رقیق شده (البته شیر باید طبیعی باشد) می باشد. سویق سنجد و سویق گندم تأثیر ویژه ای درسلامت جسمی و وزن گیری کودک دارد. سویق گندم خوراکی است که از سبوس گندم و آرد گندم و سبوس جو و آرد جو تهیه می شود. هرکدام را به صورت جدا و به مقدار مساوی آسیاب کرده و سپس به صورت جدا تفت می دهند (سبوس زودتر از آرد بو داده می‌شود و زود می‌سوزد) سپس با هم مخلوط می گردد.

ب. سویق سنجد

پودر هسته سنجد، در تأمین کلسیم بدن بسیار مفید است. سویق سنجد مقوی بوده و دارای خواصی هم چون افزایش دهنده ی شیر مادر، تقویت استخوان، پوکی استخوان، درمان قطره قطره آمدن ادرار و گرم کردن کلیه است، سنجد را آسیاب کرده و بدون روغن تفت می دهند. مصرف پودر هسته سنجد با شیر بیشترین تأثیر را در تقویت سیستم اسکلتی بدن داراست. سنجد را به طور کامل آسیاب کرده (محتوی پوست، گوشت و هسته سنجد است) و آن را تفت می دهند. هم چنین استفاده از سویق سنجد و دارویی به نام استخوان ساز یا غبیرا که عمده ی ترکیبات آن پودر سنجد است در پیشگیری و درمان پای پرانتزی در کودکان بسیار مفید است.

ج. میزان مصرف سویق ها

سویق تا 5 ماهگی توسط مادر مصرف گردد. برای استفاده، آن را به صورت ناشتا و به میزان 2 قاشق غذاخوری به صورت خشک (همراه با چیزی مصرف نگردد) مصرف کنید. بعد از 5 ماهگی سویق می تواند توسط نوزاد مصرف شود.

کلسیم نقش ویژه ای در سلامت رشد کودک و رشد قدی وی دارد. برای مثال خوردن برگ چغندر تأثیر ویژه ای در افزایش قد کودکان دارد. (المحاسن ج2ص327) برای آگاهی از سایر مواد غذایی سرشار از کلسیم به قسمت طب سنتی دوران بارداری (بهترین مکمل های کلسیم و آهن در بارداری) مراجعه فرمایید. 

یکی از موارد ویژه ای که می تواند در سلامت جسمانی کودک تأثیر ویژه ای داشته باشد، توجه به سلامت جسمی کودک و پیشگیری از ابتلا نوزاد به بیماری هاست. راه حل های زیر که با استفاده از نظرات پزشکان طب سنتی اسلامی در این زمینه جمع آوری گردیده است، می تواند در سلامت جسمی کودک شما مؤثر باشد.

متخصصین طب اسلامی واکسنی به نام جاوشیر(صمغ گیاهی است که بیشتر در لرستان رشد می کند) به عنوان واکسیناسیون نوزاد پیشنهاد می دهند. آن ها معتقدند جاوشیر می تواند واکسیناسیونی قوی در برابر انواع بیماری ها مانند مشکلات مغزی، عفونت ها و التهابات بدنی مورد استفاده قرار گیرد. این واکسن را باید بعد از تولد نوزاد، به مقدار خیلی کم ( به اندازه یک عدس) درآب (آب فرات یا آب باران باشد بهتر است) حل کرده و یک قطره از آن را در بینی راست و یک قطره در بینی چپ بریزید. این کار باید قبل از بریدن بندناف در بیمارستان صورت گیرد.

هم چنین آن ها، در کودکان بزرگ تر استفاده از دارویی به نام واکسن امام کاظم (نوعی دارو که انواع تابستانه و زمستانه دارد) را پیشنهاد می دهند. این دارو به عنوان یک واکسن در برابر انواع بیماری ها عمل کرده و می تواند از ابتلا کودک به مواردی هم چون سرماخوردگی، آنفلونزا و تب جلوگیری نماید. این دارو دارای انواع زمستانه و تابستانه بوده و محتویات آن بسته به فصل به منظور جلوگیری از بیماری های فصلی، متفاوت است (ترکیب زمستانه آن هلیله سیاه، مسطکی، شکر قرمز بوده و ترکیب تابستانه آن هلیله سیاه ، رازیانه و شکر سرخ است) اگر از این دارو به عنوان واکسن (جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری) استفاده گردد، این دارو را در ابتدا سه روز در گلوی کودک می ریزند و بعد از آن هر ده روز یک باراستفاده می گردد.

از آن جایی که درمان با روایات در طب سنتی اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است، متخصصین طب اسلامی علاوه بر نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد، برای پیشگیری از ابتلا کودک به بیماری، راه حل های ویژه ای را ارائه داده اند که شامل موارد زیر می باشد.

در مراقبت از پوست نوزاد و بهره مندی کودک از پوستی سالم توصیه های زیر بسیار مؤثر است.

در دوره نوزادی به خصوص اگر به تازگی وارد دنیای زیبای مادری شده اید بهتر است بدانید ممکن است کودک شما دچار مشکلاتی گردد که تقریباً اکثر نوزادان با آن مواجه خواهند بود. نگران نباشید؛ در طب سنتی اسلامی برای این مشکلات راه حل هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید این مشکلات را بهبود بخشید. پاره ای از مشکلات به شرح زیر است.

با راه های زیر می توانید تب و درد ناشی از واکسن را در کودک خود بهبود بخشید.

1. درمان تورم

در درمان تورم ناشی از واکسن، محل واکسن را با استفاده از روغن سیاهدانه ماساژ دهید. هم چنین استفاده مادر از چای آویشن به همراه عسل، ورم ناشی از واکسن را کاهش می دهد.

2. درمان تب

با توجه به این که روند بلوغ دستگاه گوارش کودک برای تطابق با مواد غذایی، امری تدریجی است و بسیاری از رفلکس های گوارشی کودک برای تحمل مواد غذایی هنوز نارس می باشد، ممکن است نوزاد در این دوران با مشکلاتی مواجه شود که امری کاملاً شایع است. با توجه به این که بهبود تغذیه نوزاد و اطمینان از تأمین مواد غذایی مورد نیاز کودک، امری ضروری است، توصیه های زیر می تواند بهترین گزینه برای بهبود این مشکلات باشد.

کولیک نوزاد که به آن دل درد حمله ای نیز گفته می شود، معمولاً در شیر خوران کوچک تر از 3 ماه دیده شده و تا 12 هفتگی برطرف می شود. کولیک خود را به صورت گریه زیاد همراه با کشیدن پاها به سمت شکم نشان می دهد و مدت زمان گریه نوزاد بیش از 3 ساعت و تعداد دفعات آن بیشتر از 3 بار در هفته است. پزشکان طب سنتی اسلامی برای رهایی از این مشکل راهکارهای مفیدی ارائه داده اند که به شرح زیر می باشد.

1.سلامت دستگاه گوارش مادر

علت کولیک نوزاد، سردی شیر مادر و یبوست مادر دانسته شده است. برای رفع این مشکل مادر باید خوراکی های با طبع گرم مصرف کند و مشکل یبوست خود را برطرف کند. با موراد زیر می توانید مشکل خود را برطرف کنید.

2. توجه مادر به غذای مصرفی خود

بهتر است بدانید برای داشتن معده ای سالم و کمک در برطرف کردن کولیک نوزاد، پزشکان طب اسلامی معتقدند از خوردن غذاهای با طبع سرد در یک وعده خودداری نموده و بهتر است غذاهای با طبع سرد را همراه با غذاهای با طبع گرم مصرف نمود. پس توجه به طبع غذا هنگام طبخ، ضروری است. پس برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات گوارشی در نوزاد مواد غذایی را به همراه مصلح آن استفاده نمایید. در زیر جداول مواد غذایی به همراه مصلح (متعادل کنندی مواد غذایی) آن ها آمده است.

خوردنی و نوشیدنی های گرم و تر (دموی)

افراد بامزاج گرم یا مزاج مرطوب یا هر دو کمتر و با مصلح بخورند و افراد بامزاج سرد یا مزاج خشک یا هردو بیشتر بخورند.

دسته غذایی

نام غذا

مصلح

لبنیات

کره

عسل، شکر سرخ، ادویه قابضه

انواع ریشه‌ها

انواع ترب

نمک، عسل، زیره خیسانده شده در سرکه

زردک

انیسون، ادویه گرم

هویج

انیسون، ادویه گرم

توت و بذرهای ملین

اقسام توت

سکنجبین ترش، گوارش کمونی (زیره ای)

خاکشیر

کتیره، عسل

صیفی‌ها

خربزه، طالبی، گرمک

آب انار ترش، سرکه

خیار چنبر

مصطکی، انیسون

انواع سبزی‌ها

تربچه

نمک، عسل، زیره خیسانده شده در سرکه

حبوبات

اقسام لوبیا

دارچین، زنجبیل، خردل، زیره، نمک، روغن زیتون، آویشن، فلفل، پختن با گوشت حیوان

میوه ها

انجیر تازه

سکنجبین، شربت ریواس، شربت بالنگ

انجیر خشک

گردو، آویشن، انیسون، بادام

انگور

تخم کرفس، غذاهای ترش، سکنجبین

خرما

آب انار، بادام، سکنجبین، خشخاش، گلاب، سرکه، کاهو

زردآلو رسیده

عسل، انیسون، زنیان، مصطکی، زیره، روغن زیتون

سیب

دارچین، گلنگبین، غذاهای لطیف

قیسی

عسل، انیسون، زنیان، مصطکی، زیره

گلابی شیرین

عسل، دارچین، هل، رازیانه، مربای زنجبیل، کندر، زیره

گیلاس

مسهل هل و ملین ها

موز

نمک، مربای زنجبیل، عسل، سکنجبین

مویز

سکنجبین، خشخاش، عناب، آب میوه های ترش

گوشت‌ها

بوقلمون

گشنیز، سماق

گوسفند

گشنیز، سماق، مرزه

پاچه

گلپر، سرکه، مرزه، زنجبیل، دارچین

جگر سفید

شاه زیره، خیساندن در سرکه و سپس کباب نمودن، دارچین

جگر سیاه

ادویه گرم، نمک، دارچین، گشنیز، شاه زیره، سرکه، کباب نمودن

زبان

طبخ با سرکه و یا گشنیز، زیره، خولنجان، مرزه

مغز

نمک، آویشن، دارچین، زیره، ترشی های طبیعی

غاز

آب انار، زیره، دارچین، فلفل، زنجبیل

میگو

سرکه، شربت انار، شاه زیره، نعناع

مغزهای گیاهی

بادام درختی شیرین

مصطکی، عسل، رب های ترش

تخم طالبی

بنفشه، عسل

کنجد

عسل

بادام زمینی

مصطکی، عسل

غذاهای فراوری شده

ارده

سرکه، عسل

روغن بادام تلخ

عسل

روغن کنجد

عسل

شیره انگور

تخم ریحان، خشخاش

خوردنی ها ونوشیدنی های گرم و خشک (صفرازا)

افراد با مزاج گرم یا مزاج خشک یا هم گرم و هم خشک، از اینها کمتر و با مصلح بخورند و افراد سرد مزاج یا مرطوب یا هر دو بیشتر بخورند.

دسته غذایی

نام غذا

مصلح

ریشه‌ها

پیاز

شستن آن با آب و نمک، سرکه، آب انار، کاسنی

چغندر

خردل، آبغوره، پختن با عدس، شربت بالنگ، سرکه

سیر

پختن در آب و نمک، روغن بادام، کره، گشنیز، سکنجبین، انار ترش

موسیر

پختن آن در آب و نمک، روغن بادام، کره، سکنجبین

توت ها و بذرهای ملین

تخم ریحان

مرزنجوش

فرنجشمک

بنفشه، سکنجبین

صیفی ها

بادمجان

پختن با گوشت بره، روغن گاوی تازه، سرکه، زیره، گلپر، انار و دانه انار

فلفل سبز

صمغ عربی، صندل، گلاب

بذرها

برگ چغندر

خردل، آبغوره، پختن با عدس، شربت بالنگ

پونه

آرد بلوط، رب مورد، سرکه

پیازچه

شستن آن با آب و نمک، سرکه، آب انار، کاسنی

ترخون

عسل، کرفس

سبزی ها

تره

گشنیز، کاسنی تازه

تره تیزک (شاهی)

کاسنی، خرفه، سرکه

جعفری

سویق، بادرنجبویه، ترشی های طبیعی، کاسنی

رازیانه

صندل، سکنجبین

ریحان

نیلوفر

سی سبز (سرسم)

کتیرا

شاه تره

کاسنی، هلیله زرد

شبدر

کاسنی

شنبلیله

سکنجبین، انیسون، کاسنی، برگ اسفناج، برگ خرفه

شوید (شبت)

آبلیمو، آبغوره، ترشی های طبیعی، سکنجبین ساده

کنگر آبی

عناب

کنگر فرنگی

ادویه گرم، سرکه، روغن زیتون

کنگر وحشی

سرکه، ترشی

گزنه

آب میوه های سرد، زعفران

مارچوبه

عسل، سرکه، سکنجبین

مرزه

سرکه

نعناع

کرفس

والک

گشنیز، کاسنی تازه

حبوبات

جوی دو سر (چاودار)

کتیرا

لپه

کتیرا

نخود

خشخاش، زیره، شوید، سکنجبین ساده، گلنگبین

میوه ها

انبه

زنجبیل، نمک، مویز، شربت زرشک، روغن زیتون

به

عسل، انیسون، مربا نمودن آن با عسل

زیتون

مغز گردو، مغز بادام، سرکه، عسل، شیرینی های طبیعی

نارگیل

عسل، میوه های ترش، لیمو، هندوانه

گوشت ها

آهو

سماق، گشنیز، مرزه، پختن با روغن بادام یا کنجد، سکنجبین

بلدرچین

روغن کنجد، روغن بادام، آب انار، روغن زیتون

گوزن

سرکه، آبغوره، روغن های گیاهی

دل

آویشن، زیره، فلفل، گلپر، خواباندن در روغن کنجد و بعد کباب کردن

شتر

جوشاندن با روغن زیتون، پختن با نمک و شوید، فلفل، سرکه، زیره

شتر مرغ

سرکه، روغن

قرقاول

سکنجبین

گنجشک

آب انار، آبغوره، سکنجبین ترش، دارچین، هل

کبوتر

پختن با آبغوره و سرکه، کاسنی، کرفس، سماق، شوید، تره، نخود

کبک

ترشی های طبیعی، سکنجبین

ادویه ها

آویشن

سرکه انگور

افتیمون

زعفران، کتیرا، روغن بادام، صمغ عربی

انیسون

رازیانه، سکنجبین

اسپند

میوه های ترش، سکنجبین

اسطوخدوس

سکنجبین

بادرنجبویه

صمغ عربی، کندر

برگ بو

کتیرا

پونه

کتیرا

ادویه ها

تخم کافشه

انیسون، شیرینی های طبیعی

خردل

روغن بادام، کاسنی، سرکه

دارچین

کتیرا، مصطکی

رازیانه

صندل، سکنجبین

رزماری

سکنجبین

زردچوبه

آب لیمو، آب بالنگ

زعفران

انیسون، سکنجبین

زنجبیل

عسل، روغن بادام

زنیان

گشنیز، باقلا

زیره

عسل، کتیرا

سیاهدانه

در سرکه خیساندن، کتیران

فلفل

روغن گیاهی سرد، عسل

گلپر

خیساندن در سرکه، بوئیدن کافور و یا گلاب، رازیانه

میخک

صمغ عربی

نمک

روغن بادام، آویشن، گوشت حیوان جوان فربه

وانیل

زعفران، روغن پسته، گلاب

هل

کتیرا

اقسام بزرک

گشنیز، سکنجبین، عسل

مغزهای گیاهی

بادام هندی

مصطکی، عسل، ربوب ترش

بادام درختی تلخ

عسل، خشخاش، بادام شیرین

بادام کوهی

مصطکی، عسل

بنه (پسته کوهی)

گلاب، رب ریواس، سکنجبین، ربوب ترش

پسته

زردآلو، انار ترش، سرکه، سکنجبین، آلو

تخم

آفتابگردان

آبغوره، آب انار، سرکه

چلغوزه

خشخاش، عسل، سکنجبین، میوه های ترش

فندق

آب عسل، شکر سرخ، شربت به، سکنجبین

گردو

انار ترش، سکنجبین، خشخاش، ترشی های طبیعی

غذاهای فراوری شده

روغن زیتون

مغز گردو، مغز بادام، سرکه، عسل، شیرینی های طبیعی

شکر سرخ

کاهو، به، بادام، شیر تازه دوشیده شده، ترشی های طبیعی

شیره خرما

سرکه، بادام درختی، سکنجبین، ترشی های طبیعی

عسل

آب انار ترش، آب لیمو، آب بالنگ، سرکه، گشنیز

خوردنی ها و نوشیدنی های سرد و خشک (سودازا)

افراد با مزاج سرد یا مزاج خشک کمتر و با مصلح بخورند و افراد گرم مزاج یا مرطوب یا دموی متناسب با شدت مزاج بیشتر بخورند.

دسته غذایی

نام غذا

مصلحات

لبنیات

قراقروط

انواع فلفل، زیره، سیاهدانه

کشک

گلنگبین، سیر، نعناع خشک، پونه کوهی

توت ها و بذرهای ملین

بارهنگ

عسل، مصطکی

تمشک

عسل

شاه توت

عسل، آب انار، انار، اطریفل صغیر

سبزی‌ها

ترشک

شربت ها، رازیانه، شکر سرخ

ریباس (ریواس)

شربت عود، انیسون، عسل

گشنیز

سکنجبین، زرده تخم مرغ با فلفل و نمک، آب مرغ، دارچین

حبوبات

ارزن

عسل

برنج

خیساندن در آب و نمک، زعفران، زیره سیاه، شوید

جو

رازیانه، شیرینی های طبیعی، انیسون، روغن های گیاهی

ذرت

شیرینی های طبیعی، روغن های گیاهی

عدس

مرزه، روغن بادام، سرکه، گلپر، پختن با گوشت حیوان جوان، روغن کنجد تازه، پونه، زعفران، روغن گاو

ماش

خشخاش، زیره، شوید، سکنجبین ساده، گلنگبین

میوه ها

آلبالو

عسل

ازگیل

انیسون، عسل، عود هندی

انار ترش

عسل

بالنگ

عسل، بنفشه، شربت انجیر، شربت خشخاش

تمر هندی

کتیرا، خشخاش، عناب، بنفشه، لعاب به دانه

زالزالک

انیسون، عسل، عود هندی

زرشک

میخک، شکر سرخ و شیرینی های طبیعی

زغال اخته

عسل، گلنگبین

غوره

گلنگبین، شربت خشخاش، انیسون

کُنار

سکنجبین، گلنگبین، مصطکی

گریپ فروت

عسل، گلنگبین

لیمو عمانی

عسل، گلنگبین

نارنج

عسل، گلنگبین

ولیک

عسل، گلنگبین

گوشت‌ها

گاو

پیاز، نخود، ادویه‌ها ـ حتی اگر اصلاح شود باز هم بیماری های زیادی ایجاد می‌کند.

قلوه

کباب با روغن زیتون، نمک، فلفل، دارچین، مصطکی، شاه زیره

سیرابی

گلپر، سرکه، مرزه، زنجبیل، دارچین

ادویه‌ها

سماق

انیسون، مصطکی، طبخ با بادمجان

قهوه

زعفران، گلاب، روغن پسته، زنجبیل

نشاسته

کرفس، میخک، شیرینی های طبیعی

مغزهای گیاهی

بلوط خوراکی

سکنجبین، عسل

شاه بلوط

سکنجبین، عسل

شاه دانه

کتیرا، زرشک

غذاهای فراوری شده

سرکه

شیرینی های طبیعی، روغن بادام شیرین

خوردنی و نوشیدنی‌های سرد و تر(بلغم زا). یعنی افراد بامزاج سرد یا مزاج مرطوب کمتر و با مصلح بخورند و افراد گرم مزاج یا خشک مزاج یاهردو بیشتربخورند.

دسته غذایی

نام غذا

مصلح

لبنیات

پنیر تازه

مغز گردو، آویشن، عسل، نعناع خشک، سبزی‌های معطر

لبنیات

خامه

عسل

دوغ و ماست

زنیان، نعناع، آویشن، سیر، کاکوتی، زیتون، سیاه دانه، پونه

سر شیر

عسل

شیر پاستوریزه

عسل، گلاب

ریشه‌ها

سیب زمینی

دارچین، زنجبیل، آویشن شیرازی

توت‌ها و بذرهای ملین

اسفرزه

عسل، سکنجبین عنصلی

توت فرنگی

عسل

صیفی‌ها

خیار بوته‌ای

نمک، رازیانه، زنیان، مویز، عسل، زیره، پوست کندن

اقسام کدو

آب عسل، میخک، زیره، نعناع، نمک، روغن زیتون، فلفل، خردل، آبغوره

گوجه ‌فرنگی

روغن زیتون

هندوانه

پوست هندوانه، عسل، گلنگبین

سبزی‌ها

اسفناج

پختن با روغن بادام، روغن گاوی تازه، دارچین، فلفل

بامیه

ادویه‌های گرم

خرفه

کرفس، نعناع، مصطکی

قارچ خوراکی

خردل، پختن با نمک و شوید، روغن کنجد و زیتون، پونه، آویشن، فلفل، زنجبیل، زیره

کاهو

نعناع، کرفس، زیره، مصطکی، سکنجبین، هلیله

لوبیا سبز

دارچین، زنجبیل، خردل، زیره، نمک، روغن زیتون، آویشن، فلفل، طبخ با گوشت حیوان جوان

حبوبات

باقلا تازه

عسل، پوست کندن، جوشاندن در آب و ریختن آب آن پس از پختن، روغن بادام، پونه، مرزه، فلفل، دارچین، آویشن، زیره، گلپر

نخود سبز

آویشن، دارچین، زنجبیل، فلفل سیاه

میوه‌ها

آلو و آلوچه

عناب، گلنگبین، کندر، عسل، زنیان، زیره، روغن زیتون

انار شیرین

زنجبیل پرورده، انار ترش

پرتقال

عسل، گلنگبین

دارابی

عسل، گلنگبین

شفتالو

عسل، مربای زنجبیل

شلیل

عسل، گلنگبین، انیسون، زنیان، مصطکی، روغن زیتون

کیوی

عسل، گلنگبین

لیمو شیرین

عسل، گلنگبین

نارنگی

عسل، گلنگبین

هلو

عسل، مربای زنجبیل

آناناس

آب انار، آب لیمو، عسل

گوشت‌ها

مرغ

ادوی گرم، پیاز، سیر

انواع ماهی

پختن با دنبه یا کنجد، زنجبیل، آویشن، عسل، گلنگبین، ادویه گرم

مغزهای گیاهی

به دانه

رازیانه، عسل

تخم کدو

عسل، گلنگبین

تخم هندوانه

عسل، گلنگبین

خشخاش

عسل، مصطکی

3. استفاده از داروها

بعضی از گیاهان دارویی، تأثیر ویژه ای در برطرف کردن کولیک نوزاد دارند که شامل موارد زیر است:

استفاده از دارویی به نام سنای مکی در رفع قولنج نوزاد بسیار مؤثر است. برای این منظور 1 قاشق چای خوری سنای مكی را در 1 لیوان آب دم کرده و به میزان 1 قاشق چای خوری به نوزاد داده می شود.

استفاده مادر از سیاهدانه به میزان 1 قاشق چای خوری بعد از غذا (یک بار در روز) می تواند در پیشگیری از نفخ و کولیک نوزادان بسیار مؤثر باشد.

برای رفع کولیک ناشی از نفخ نوزاد، مادر باید هر روز یک لیوان جوشانده رازیانه و زیره همراه با عسل میل کند. به نوزاد نیز می توان مقداری عرق نعناع یا عرق زنیان را با آب گرم مخلوط کرده و آن را همراه با کمی ترنجبین به کودک بخورانید.

همچنین مادران می توانند برای رفع نفخ در نوزاد، خودشان نیز عرق نعناع استفاده کنند و گاهی اوقات یک قاشق چای خوری هم در دهان کودک بریزند تا نوزاد با آن آشنا شود.

در درمان کولیک نوزاد، داروی شافیه کاربرد ویژه ای دارد. در درمان دردهای کودکان، از خواب پریدن کودک، از خواب پریدن مادر در زمان بارداری کاربرد ویژه ای دارد.(طب الأئمة، ابن سابور، ص 124)

4. اصلاح روش شیردهی

گاهی علل کولیک در نوزاد ناشی از این است که فرایند شیردهی خوب انجام نمی شود و یا آروغ نوزاد گرفته نمی شود و به همین خاطر نوزاد دچار نفخ شده است، لذا توصیه می شود در فرایند شیردهی نکات زیر رعایت شود:

مادران باید در موقعیت راحتی به نوزاد شیر بدهند. باید بنشینند و تکیه بدهند و بالشی زیر دستشان بگذارند و به نوزاد شیر بدهند تا هم خودشان در شرایط مناسبی باشد و هم نوزاد راحت و با آرامش شیر بخورد، مادران باید روی یک تخت چهار بالش بنشینند و بچه شیر بدهند چرا که شیردهی یک مکانیسم ذهنی – جسمی می باشد.

در فرآیند شیردهی به کودک صبر و حوصله داشته باشید. بعضی از کودکان به آرامی شیر می خورند.

پس از شیردادن حتماً آروغ نوزاد را بگیرید. سر نوزاد را روی شانه خود قرار دهید و آرام آرام به پشت او بزنید تا باد گلو بزند.

5. ماساژ کودک

ماساژ شکم و ناف کودک با روغن كرچك يا سياهدانه علاوه بر رفع يبوست موجب تقويت روده و برطرف شدن نفخ و قولنج نوزاد می گردد.شکم کودک و دور ناف او را با 2 الی 4 انگشت در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید.

ماساژ شکم کودک با روغن زيتون در رفع قولنج نوزاد بسیار مؤثر است. 

نوزاد را به شکم در حالی که کیسه آب گرم و یا حوله گرم در دست دارید، روی دست خود بخوابانید و او را در همین حالت راه ببرید. این حالت سبب آرامش کودک شده و گریه های ناشی از کولیک و نفخ نوزاد را کاهش می دهد.

 

ابتدای تولد به دلیل وضعیت نابالغ دستگاه گوارش نوزادان کمتر از 8 الی 12 ماه دچار ریفلاکس یا بالا آوردن محتویات معده می شوند که این وضعیت با بزرگ شدن نوزاد و تبدیل شدن غذای نوزاد به جامد و بالغ شدن دستگاه گوارش و نیز بیشتر سپری کردن نوزاد در وضعیت ایستاده همزمان با رشد شیرخوار، معمولاً در سنین 9 الی 12 ماهگی متوقف می شود. پزشکان طب اسلامی برای کاهش این مشکل راهکارهای بسیار خوبی دارند که شامل موارد زیر می باشد.

اغلب نوزادان در روزها و هفته های آغازین تولد با مشکل زردی مواجه می شوند، که این امر می تواند به صورت طبیعی و ناشی از زردی شیر مادر (روز3-2 تولد) و یا بیماری (زردی 24 ساعت اول) باشد. پزشکان طب سنتی – اسلامی، توصیه های مفیدی در رفع مشکل زردی نوزاد دارند که در ادامه توجه شما را به خواندن این مطالب جلب می کنیم.

برفک دهان به شکل برجستگی های سفید خاکستری در روی مخاط دهان و زبان بروز کرده که با کندن این ضایعات مناطق خونریزی دهنده ایجاد می شود. این ضایعه اغلب ترشحات سفید دارد. برفک دهان به دلیل از بین رفتن باکتری های مفید موجود در دهان ایجاد می شود و با این وضع، قارچ های موجود در دهان رشد بیش از حد پیدا می کنند و به صورت برفک در دهان دیده می شوند.

الف. مادر باید از خوردن غذاهای سرد خودداری کند و یا در صورت استفاده آن را همراه با غذاهای با طبع گرم (مصلح آن) استفاده نماید. برای آگاهی از این اغذیه به قسمت درمان کولیک نوزاد مراجعه نمایید.

ب. در درمان برفک روی زبان نوزاد می توان از حنا بهره گرفت. مالیدن حنا به تنهایی یا حنایی که با سرکه مخلوط شود روی زبان نوزاد، در برطرف کردن برفک بسیار مؤثر است. حنا را 5 الی 10 دقیقه روی زبان نوزاد نگه داشته و سپس بشویید.

یکی از مراحل تکاملی نوزاد در سن 3 ماهگی، کنترل نوزاد در نگه داشتن سر خود است. نوزاد در سن 3 ماهگی قادر به بلند کردن سر و در سن 4 ماهگی قادر به بلند کردن سر و جلوی سینه به میزان 90 درجه از سطح زمین و قادر به تحمل وزن خود روی ساعدهای خویش می باشد. اگر کودک نتواند تا این سن سر خود را نگه دارد، باید حتماً به پزشک مراجعه گردد. توصیه های زیر که با استفاده از نظرات پزشکان طب اسلامی جمع آوری گردیده است، در رفع این مشکل بسیار مفید است.

سویق سنجد

ابتدا هسته سنجد را از گوشت سنجد با یک آسیاب معمولی جدا کرده، سپس هسته را آسیاب می کنند و جداگانه تفت می دهند و سپس الک می کنند. گوشت سنجد را نیز آسیاب کرده و تفت می دهند. سپس پودر تفت داده هسته و گوشت سنجد را با هم مخلوط می کنند.

سویق جو

آرد جو و سبوس آن را به طور مجزا تفت داده و سپس الک می کنند. سپس هر دو را با یکدیگر مخلوط می کنند.

شیوه استفاده

سویق را می توان با شیرمادر و یا آب مخلوط کرده و به نوزاد خوراند.

اگر مایل هستید، می توانید مطلب فوق را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اگر نظری یا سؤالی در مورد مطلب فوق دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. ما نکات شما را با دقت می خوانیم.

1396/03/03

1395/10/22

1396/01/26

1396/01/27

1396/01/27

1396/03/06

1396/03/03

1396/01/26

1396/01/28

1396/05/22

شما هم یکی از اعضای خبرنامه جذاب مادری باشید

مادری، همراهی است دلسوز برای حس زیبای مادری … تمام تلاش مادری، تشکیل جمعی متخصص و ماهر در حوزه های زنان و مامایی، تغذیه، تناسب اندام، روانشناسی و کودکان در کنار شماست، برای احساس اطمینان و شادابی دوران زیبای قبل از بارداری، دوران شیرین بارداری و دوران پر از عشق بعد از بارداری…
ما و شما برای آموختن بیشتر، مشاوره ها و همدلی های بیشتر و پاسخ به دغدغه ها و مسایل احتمالی دوران پر هیجان مادری دست در دست هم گذاشته ایم. سلامت، زیبایی، روحیه شاد و خندان و عشق شما به فرشته ناز و کوچولویتان آرزوی قلبی ماست. در هر لحظه همراهی ما را حس کنید.9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.