عوارض قرص رويال ژلي

خواص دارویی و گیاهی :

کولونوسکوپی یک روش تشخیصی درمانی است . پزشک بوسیله آن به بررسی روده بزرگ می پردازد. به روده بزرگ، کولون  گفته می شود. کولونوسکوپی یک روش مفید و موثر برای تشخیص پولیپ وسرطان روده بزرگ است، که همراه با بی حسی و خواب آلودگی و بدون درد، قابل انجام است. رشد بعضی از انواع پولیپ ها در روده بزرگ ممکن است به سرطان منجر شود. اگر بیمار پولیپ روده بزرگ داشته باشد، پزشک معمولا با کولونوسکوپی پولیپ را برداشته و برای آزمایشگاه می فرستد .


حسام حاجی عباسی مدیر عامل شرکت بین المللی دارویی و غذایی نواندیش، ایده پرداز، ایده پرداز دارویی و دستیار در تولید واکسن درمان اعتیاد به مورفین : در

علائم کلامیدیا + 5 درمان کلامیدیا برای زنان و مردان عفونت کلامیدیا رایج ترین بیماری مقاربتی درمان پذیر است. کلامیدیا زنان و مردان را به یکسان مبتلا می

نبض ما خبر از چه چیزهایی می دهد؟ “نبض ما یکی از مهم ترین نشانه ها و علائم پزشکی است. معمولا به عنوان اندازه ضربان قلب شناخته می

گیاهانی که در طبیعت وجود دارند، دارای خواص دارویی و سلامتی زیادی می باشند،در این مقاله شما را با خواص شگفت انگیز مصرف گیاه رزماری یا

پوست برخی از افراد خشک و آسیب پذیر است، به همین دلیل بعد از اصلاح صورت با تیغ جوش هایی بر روی پوست صورت آن ها ایجاد می

در یک تحقیق جدید که با موضوع تاثیر زایمان بر میزان عمر زنان صورت گرفت مشخص شد زایمان  و استرس ناشی از آن می

فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از

بهترین ورزش برای شما کدام است؟ همان که آن را انجام خواهید داد. برای تحریک شدن و به مبارزه طلبیدن، چیزی جدید را امتحان

 


مکمل غذایی رویال ژلی فوراور،غذای ملکه زنبور عسل و مکمل غذایی ضد استرس،تعادل هورمون ها، زیبایی سینه ها و انرژی بخش بدن:
مشخص شده است که ژل سلطنتی رویال به ملکه زنبور عسل حیاتی فوق العاده می بخشد که نه فقط وی را قادر می سازد که هر روز هزاران تخم بگذارد،بلکه طول عمر آن را 30 برابر زنبورهایی می سازد که از این ماده تغذیه نکرده اند.زیست شناسان و پرورش دهندگان زنبور عسل مطالاعات زیادی انجام داده اند که ببینند آیا این فرآورده که برای ملکه زنبور عسل چنین فوائدی گسترده ای دارد،برای انسان هم نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت یا خیر؟!!
یک ترشح شیری است که از غدد حلق زنبور عسل نشات می گیرد. این غذای ویژه ملکه زنبور عسل در طول زندگی پر ثمرش است و او را قادر می سازد تا روزانه ۳۰۰۰ تخم در طول دوره ۶ ساله زندگیش بگذارد.زنبورهای کارگر از عسل طبیعی تغذیه می کنند که فقط بین ۴ تا ۶ هفته عمر می کنند.


آنها دریافتند که این محصول اثراتی عالی در سرزندگی و تندرستی انسانها نیز دارد.ملکه زنبور عسل هفته اول زندگی به 2000 برابر زن اولیه خود افزایش می یابد و در همان مدت زمان طول آن هم دو برابر می شود و سریعتر از زنبورهای عسل نر به بلوغ می رسد.زمانی که زنبور لاروی که قرار است ملکه زنبورها شود،انتخاب شد،تنها این لارو می تواند از ژل سلطنتی تغذیه کند،غذایی که استقامت،سرزندگی و طول عمر زیادی را برای لارو (زنبور منتخب برای ملکه شدن) به همراه خواهد داشت.

 


ژل سلطنتی ملکه زنبور عسل یک ماده شیری و ژلاتین مانند است که توسط زنبورهای کارگر در غده ای که در حلق آنها یافت می شود،تولید می گردد.هیچ کس با اطمینان اثرات سومند این ماده را نمی داند،اما مشخص شده است که در انسانها این ماده به طرز فوق العاده ای ایجاد سَر زندگی و نوسازی سلولی می کند.مشخص شده است که ژل سلطنتی حاوی مقدار زیادی استیل کوتین است.این ماده یکی از انتقال دهنده های اصلی تکانه های عصبی است.نبود این ماده عصبی شیمیایی بسیاری از اختلالات دستگاه عصبی را در پی خواهد داشت.همچنین دارای استیل کولین است که در عملکرد کل بدن نقش داشته و موجب ترشح آدرنالین می شود.

 


ژل سلطنتی یا ژل رویال بعد از انتشار در مقاله ای در مورد بهبودی سریع پادشاه پاپ دوازدهم پس از تجویز ژل سلطنتی توسط دکتر ریکاردوگالزی به منظور تقویت بدن و اعطای حیات و سرزندگی به وی،محبوبیتی عام در بین مردم پیدا کرد.
این موضوع در دومین کنگره بین المللی بیوژنتیک تشریح شد.این مقاله بسیاری از افراد را به امتحان کردن این ماده ترغیب کرد،اما قیمت بالا،مصرف آن را در مقادیر بالا غیر ممکن ساخته است.
اما پزشکان طب سنتی نمی توانند این موضوع را انکار کنند که ژل سلطنتی حالت عمومی بدن را بهبود می بخشد،ظزغیت ذهنی و فیزیکی بدن را افزایش می دهد و بنابراین خوش بینی و خوش مشربی را در شخص زیاد می کند.
این ماده بینایی افراد مسن را بهبود می بخشد و دارای تاثیر مطلوبی بر روی آنژین صدری،زخم ها،تصلب شرایین،کم خونی،افسردگی و احساس ضعف است.
مشخص شده است که ژل سلطنتی غدد درون ریز را تحریک می کند و در ریشه کنی سیاه سرفه و سل به خصوص در کودکان با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است.همچنین در موارد برونشیت،میگرن،ناراحتی شکم،اختلالات عصبی،بیماری مثانه و معده و همچنین خستگی ناشی از بدی عملکرد غدد درون ریز کمک کننده است.

 


ژل سلطنتی به دلیلی طیف وسیع کاربرد موارد استفاده پزشکی،بدون شک یک ماده مغذی کامل با هزاران کاربرد است.مقدار مورد استفاده آن بین 500 تا 750 میلی گرم می باشد.رویال ژلی در صورت ترکیب با گیاه جینسنگ دارای خواص بیشتر خواهد شد.


مطالعاتی در نقاط مختلف جهان انجام شده است که کارایی ژل سلطنتی رویال را در موارد زیر به اثبات رسانده است:
اثر آنتی بیوتیکی ژل رویال:
توانایی آن برای اعمال اثر آنتی بیوتیکی ضد باکتری به اثبات رسیده است و بر روی انواع گوناگون از باکتری ها به خصوص باسیل کخ، استافیلوکک، اشیرشیاکولی و باسیل ابرت که مسئول ایجاد بسیاری از عفونت های جدی مانند سل و آنترا هستند، موثر است.در تحقیقات انجام شده توسط دکتر جوزف ویتک از دانشکده پزشکی براتیسلاوا این نتیجه به دست آمده است:ژل سلطنتی دارای یک اثر ضد باکتری و ضد ویروسی نیرومند به خصوص بر علیه استرپتوکک ،اشرشیاکولی و استافیلوکک می باشد.
اثرات قوی بازسازی سلولی با ژل رویال:
دانشمندان روسی مقادیر زیادی اسیدریبونوکلئیک(DNA,RNA) را که جوهر و ذات سلول هستند می باشد،در این رویال ژلی پیدا کرده اند.
اثرات بازسازی عمومی بدن با ژل رویال:
فوائد خاص این ماده ژله ای برای افراد مسن،بزرگسالان دچار خستگی مزمن،افراد ضعیف و افسرده ثابت شده است.در این گونه موارد این ماده به عنوان یک انرژی دهنده عالی عمل می کند و به این افراد انگیزه یک زندگی شاد و مسرت بخش را خواهد داد.
بهبودی در بینایی و حافظه و همچنین تصلب شرائین و کاهش در میزان بروز آنژین صدری با مصرف این ماده اتفاق می افتد.در کودکان،همانطور که در کنگره زیست شناسی بولوگنا در سال 1956 نشان داده شده است،دوز هایی به میزان 50 میلی گرم در روز وزن بچه های زودرس را افزایش می دهد ئ تکامل هوشی و استخوانی را بهبود می بخشد.
تقویت دستگاه عصبی و روان با خواص ژل سلطنتی:
مشخص شده است که ژل سلطنتی از طریق خواص شیمیایی آن کارکرد دستگاه عصبی را بهتر می کند.این ماده برای حالات عصبی،افسردگی،استرس و از دست رفتن حافظه فوق العاده است.

 


افزایش باروری و ناتوانی جنسی با ژل رویال:
ژل سلطنتی در این گونه موارد،چه در زنان و چه در مردان دارای اثراتی جالب توجه بوده و اثرات مقوی جنسی آن به خاطر هورمون های موجود در آن می باشد.دکتر هنری هی از فرانسه دریافت که ژل سلطنتی حاوی هورمون گونادوتروفیک است که غدد جنسی را فعال کرده و عملکرد آنها را بهبود می بخشد.این ماده قوای جنسی را در صورت ضعیف بودن آن به شدت تقویت می کند.ترکیب رویال ژلی با گیاه جنسینگ می تواند در درمان سرد مزاجی،زود انزالی و مشکلات جنسی خانم ها و آقایان بسیار موثر باشد.زیرا اثرات یکدیگر را در ترکیب با هم تشدید می کنند.


رویال ژلی در مشکلات پوستی ،افزایش سایز،فرم دهی و سفت شدن سینه ها و کلاژن سازی پوست:
این ماده در بهبود حالاتی مانند خشکی پوست،آکنه و پسوریازیس و در عین حال جلوگیری از چین و چروک های پوست و درمان آن سودمند است.از نظر اثرات زیبایی دارای تاثیرات طراوت بخش عمومی است و در موارد کوچکی غده های سینه و سایز آن می تواند سینه خانم ها را حجیم و بزرگ نماید و در موارد افتادگی و شل بودن سینه آنها را سفت و فرم دهی کند و مشکلات کوچی و بزرگی بیش از حد سینه خانم ها بر طرف خواهد شد.این به خاطر اثرات قوی تعادل هورمونی ژل سلطنتی رویال می باشد.

 


همچنین سلولهای پوستی را نرم کرده و بازسازی می کند و به خاطر وجود اسید آمینه ها و ویتامین های موثر در فعالیت کلاژن سازی در بدن می تواند نقش خوبی داشته باشد و این در حقیقت یک مکمل غذایی هورمونی و زیبایی به حساب می آید.که البته اگر در کنار آن ویتامین E, A  وC آنتی اکسیدان ها استفاده شود ،اثرات خیلی قوی تری برای لیفت ، افتادگی و چروک های پوستی خواهد داشت و این ترکیبات عواملی قوی برای افزایش سطح کلاژن سازی در موارد پوستی و مفاصل می شوند.
رویال ژل و ریزش مو:
ذخایر ویژه ویتامین های B کمپلکس در این ماده،احتمالا دلیلی برای اثرات مثبت آن بر روی رشد مو می باشد و به ویژه این امر ناشی از مقادیر فراوان اسید پانتوتنیک موجود در آن می باشد.البته در موارد ریزش مو و کم مویی تا حد رسیدن به کچلی های موضعی خوردن به تنهایی رویال ژلی ممکن است کافی نباشد و لازم به مصرف گرده زنبور عسل و مولتی مینرالهای طبیعی برای جبران کمبود ها و و رشد مجدد موها می باشد.
اثرات درمان آرتریت:
آزمایشی بر روی 30 بیمار مبتلا به آرتریت و آرتریت روماتوئید انجام شده است.نتایج این آزمایش گواه آن بود که 14 نفر از کسانی که از آرتریت رنج می بردند،بهبودی طولانی در نشانه های خود را تجربه کردند.
اثرات درمانی در تومورها:
وجود فسفر آمینو لیپید که یک اسید چرب غیر اشباع است به نسبت 43 درصد به این ماده خواص ضد تومور می بخشد که باید همیشه مد نظر قرار داد.
سایر بیماریها با رویال ژلی:
این ماده در زخم اثنی عشر،شکستگی ها،پرفشاری خون،کلسترول بالا،آسم و در ورزش(برای بالا بردن امتیاز و کمک به رو آمدن سریع بدن) استفاده می شود.این ماده سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند.
ژل رویال این محصول از نواحی صحرایی خشک، دور دست و مرتفع جمع آوری شده که شرایط بکر و قدیمی، محیطی مناسب را برای کندوهای زنبور عسل فراهم می کند. این محصول از کندوی عسل تهیه می شود و بلافاصله منجمد و خشک می شود تا آب اضافی از آن گرفته شود و تمامی ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها و کوآنزیم ها باقی بماند.
ژل سلطنتی یا رویال ژلی دارای هر هشت اسید آمینه اصلی به علاوه 10 اسیدآمینه فرعی بوده و همچنین دارای مقادیر قابل توجهی مواد معدنی شامل:کلسیم، مس، آهن، فسفر، پتاسیم، سیلیکون و گوگرد است و حتی اسید نوکلئیک هم در آن وجود دارد.


ژل سلطنتی رویال غنی از پروتئین است و در هنگام هضم گرده ها ساخته می شود. ژل سلطنتی متابولیسم بدن را افزایش می دهد که این خاصیت با گزارش هایی راجع به اثرات مفید آن در افزایش انرژی و بهبود و برطرف کردن خستگی مرتبط است. دیگر خواص نسبت داده شده به آن شامل: کمک به تکثیر سلولها، شفافیت و شادابی پوست چهره، افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها، مقابله با استرس ها وتنش های قبل از قاعدگی، کاهش سطح کلسترول خون است.
شرکت فوراور لیوینگ ژل سلطنتی رویال را از نقاط خشک، مهجور و مرتفع صحراها که دور افتادگی آنها بهترین شرایط را برای کندوها مهیا می سازد، جمع آوری می کند. ژل سلطنتی از کندوها خارج شده و سریعاً به صورت خشک منجمد می شود که طی این عملیات تنها آب اضافه فراورده خارج شده و تمام ویتامین ها، مواد معدنی آنزیم ها و کو آنزیم ها دست نخورده باقی می مانند.
روش آزمایش خلوص و قدرت ژل سلطنتی مشتمل بر اندازه گیری مقدار 10 هیدروکسی 2 دسنوئیک اسید  (HAD) موجود در آن است. که درمورد ژل سلطنتی F.L.P،+6% است که بسیار بالاتر از استاندارد مورد قبول آن است یک برگه تأیید آنالیز در پرونده هر Batch آزمایش شده نگهداری می شود.ویتامین های گروه B آن محلول در آب بوده و نیاز هر روزه بدن ما است.
جدول ارزش غذایی محصول رویال ژلی فوراور لیوینگ:

 


طبق تحقیقات انجام شده در صورت مصرف رویال ژلی همزمان با چند گیاه جینسنگ در ترکیب با گیاه ساج طلایی،اثرات حیات بخش و شاداب کننده فوق العاده ای خواهد داشت.برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

 


نکات کلیدی محصول رویال ژلی فوراور لیوینگ Forever Royal Jelly :
• یکی از کامل ترین مواد غذایی به شمار می آید.
• دارای اسیدهای آمینه ضروری
• با کیفیت بالا، منجمد شده خشک، عاری از آلوده کننده ها.
• غنی از ویتامین و مواد معدنی،A، C،D و E و غنی از ویتامین های B است.
• به برطرف شدن علائم استرس کمک می کند.
• مفید برای پوست و کلاژن سازی و فرم دهی سایز سینه ها(بزرگ کردن ، سفت کردن سینه های شل و دچار افتادگی)
• دارای اثر تحریک کننده است.
• مقاومت در برابر خستگی فیزیکی و ذهنی را افزایش می دهد.
• به کنترل اشتها کمک می کند.
• فعالیت دستگاههای قلبی عروقی و عصبی خودکار را تنظیم می کند.
• نشانه های سرماخوردگی و برونشیت را بهتر می کند.
• با استرس مقابله کرده و تاثیرات پیری را کاهش می دهد.
• متابولیسم بدن را افزایش می دهد، انرژی را بالا می برد و موجب بهبود سریع خستگی ها می شود.
• به سادگی جذب می شود و بلافاصله هضم می شود.
• هیچگونه ماده نگهدارنده، رنگ مصنوعی یا طعم دهنده ندارد.
ترکیبات محصول رویال ژلی فوراور:
پودر خالص ژل رویال در مزارع ایالات آریزونا آمریکا با فرآوری خاص و حفظ مواد مغذی ، سوربیتول، فروکتوز ،اسیدسیتریک ، طعم دهنده طبیعی پرتقال ، سیترات منیزیم،  سیلیکا،  اسیداستریک.


توجه کنید، محصولات مورد بحث شده در این مقاله و سایت دارو نیستند و برای تشخیص ، کاهش، درمان یا جلوگیری از یک بیماری خاص و یا طبقه ای از بیماری نیست.در صورتی که مشکل یا بیماری خاص دارید با پزشک خود مشورت کنید.

 

خواص ژل رویال باعث شده تا بسیاری از مردم از آن به عنوان دارو استفاده کنند. برخی از فواید ژل رویال که شاخص تر هستند را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. ژل رویال بخاطر اسمش (ژل سلطنتی) به نظر دارای اعتبار خاصی می آید و باعث ایجاد کنجکاوی می شود که این تا حدی منطقی است.

اسم آن به تنهایی میتواند شما را جذب کند، اما چه چیزهای دیگری به آن جذابیت میدهد؟ خب، برای شروع گزارش درباره خواص ژل رویال میتوان به ضد تومور، ضد باکتری و ترمیم زخم ها اشاره کرد.

حتما می پرسید ژل رویال دارویی از کجا می آید؟ این ماده مغذی توسط زنبورهای کارگر تهیه میشود و میزان قابل توجهی پروتئین دارد که برای رشد و تکثیر سلول ها مهم است. درست مثل عسل، منبع آن کندوی زنبورهاست، اما زنبورها این ماده را برای دلایلی کاملا متفاوت تولید میکنند.

در حالی که عسل منبع انرژی زنبورهای کارگر است، ژل رویال بعنوان غذای اصلی مختص ملکه استفاده میشود. از اینجاست که ژل رویال یعنی ژل سلطنتی نام گرفته است.

 

درست مثل تمام استفاده های ویژه  عسل، ژل رویال نیز برای موارد درمانی زیادی مثل درمان طبیعی آسم، پرورش سالم استخوان ها، حفظ جوانی ظاهری و تقویت سیستم ایمنی استفاده میشود. حتی بعنوان راهی احتمالی برای جلوگیری از رشد سرطان نیز به آن اشاره شده است.

 

بعضی از ژل رویال بعنوان دارو استفاده میکنند، اما مهم این است که آن را با گرده گل و زهر زنبور عسل اشتباه نگیرید، چون این مواد کاملا متفاوت اند. به چند مورد از خواص ژل رویال اشاره میکنیم.

 

بر اساس نتایج آزمایشی منتشر شده در سال ۲۰۰۱ از مجله International Immunopharmacology ژل رویال می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند. در این آزمایش، واکنش هیستامین به آلرژن ها فورا سرکوب شد و نشان داد که امکان دارد ژله رویال بتواند به کاهش علائم آلرژی فصلی کمک کند.

با این حال، هنوز تحقیقات بیشتری برای تأیید خواص ضد حساسیت ژل رویال لازم است.

 

پژوهش های اخیر میگوید ژل رویال میتواند حافظه کوتاه مدت را تقویت کند زیرا ثابت شده به طور کلی نقش تقویتی روی عملکرد اعصاب دارد. می دانیم بیماری آلزایمر به طور کلی یعنی اختلالات حافظه و یادگیری، برای همین آزمایشی برای بررسی تاثیر ژله رویال روی یادگیری و حافظه، در نهاد تحقیقات بیومدیک پیشرفته (Advanced Biomedical Research) مطرح شد.

به دلیل اینکه بافت مغز اسید های چرب سیر نشده زیادی در خود دارد که به ویژه در برابر حمله رادیکال های آزاد ضعیف اند، مواد آنتی اکسیدان موجود در ژل رویال میتوانند نقش مهمی در درمان و پیشگیری بیماری های مختل کننده اعصاب داشته باشد.

 

بنظر میرسد ژله رویال منبع مهم بیفیدوباکتری است که باکتری های مفید در حفظ سلامت مسیر گوارشی هستند. مطالعات بالینی دیگری مانند ضد سرطان بودن و افزایش ایمنی را نیز به وجود بیفیدوباکترها در مسیر گوارشی ربط داده اند. ترکیب ویژه عسل میتواند به رشد، فعالیت و پایداری بیفیدو باکترهای درون محصولات لبنی تخمیر شده کمک کند.

 

تحقیقات نشان میدهد که خوردن ژله رویال میتواند عوارض یائسگی را کاهش دهد و احساس سلامتی را در زنان یائسه بهبود میبخشد. ترکیبی از ژل رویال، روغن پامچال شب، دامیانا و جینسنگ هم میتواند عوارض یائسگی را کم کند.

آزمایشی انجام شده توسط گروه علوم پزشکی شرق و غربِ دانشگاه کیونگ هی (Kyung Hee) کره گزارش میدهد که ژله رویال چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را تنظیم میکند. این تاثیرات ضد پیری روی پوست با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند.

درجه پرو کلاژن نوعِ ۱ در مواردی که رژیم غذایی آنها یک درصد ژله رویال داشت افزایش پیدا کرد. این نتایج مشخص میکند که ژله رویال میتواند با افزایش تولید کلاژن، از پوست در برابر پیری محافظت کند.

 

گروه ارتوپد و تروماتولوژیِ دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیوس (Erciyes) ترکیه تاثیر ژل رویال و گرده گل روی کاهش از بین رفتن استخوان ها بدلیل پوکی را بررسی کردند. تراکم مواد معدنی استخوان را اندازه گرفتند، از بافت ها نمونه برداری و نمونه های خون را برای آزمایش جمع آوری کردند. با تصویر برداری از همه این ها در میکروسکوپ الکترونی میتوان میزان کلسیم و فسفات استخوان ها را مشخص کرد.

تفاوت های بارزی بین نمونه ها یافت شد که سلامت بالاتر استخوان های ستون فقرات و قسمت بالایی استخوان ران (proximal femur) در گروه های مصرف کننده ژله رویال و گرده گل را نشان میداد. میزان کلسیم و فسفات بافت استخوانی در نمونه های این گروه بیشتر بود پس ژله رویال و گرده گل می توانند باعث کاهش از بین رفتن استخوان ها بدلیل پوکی شوند.

 

مدت زیادی است که عسل بعنوان کمکی در درمان زخم ها شناخته می شود. تحقیقات نشان میدهد ژل رویال نیز فایده های قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال ۲۰۱۰ ، زخمی بلافاصله با ژل رویال به غلظت های مختلف تا حد ۴۸ ساعت تحت درمان قرار گرفت. کوچ یاخته (فرآیندی پایه‌ای در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم مورد بررسی قرار گرفت.

کوچ یاخته های فیبروبلاست پس از گذشت ۲۴ ساعت از ایجاد زخم شروع شد و درمان ژل رویال به طور قابل ملاحظه ای سرعت کوچ را بالا برد. به طور کلی، این آزمایش نشان داد که ژل رویال کوچ یاخته های فیبروبلاست را تسریع میکند. فیبروبلاست سلولی در بافت بهم پیوسته است که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید میکند و باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرآیند درمان زخم میشود.

نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله داروهای گیاهی ابن سینا (Avicenna Journal of Phytomedicine) فواید ژله رویال روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی کرده است. تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آن ها در این آزمایش آنالیز شدند. نتایج اشاره بر این دارد که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری جنس نر را بهبود بخشد.

پژوهش هایی حاکی از اینکه ژله رویال میتواند یک سری نشانگرهای دیابت نوع دو را در مردان و زنان بهبود بخشد وجود دارد. در یک آزمایش بالینی با افراد راندوم، چهل بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ موظف به خوردن روزانه ده گرم ژله رویال یا یک عدد قرص پلاسیبو (بی اثر و تلقینی) بصورت ناشتا شدند.

با اینکه اثرات فوری نبود و پژوهش های بیشتری در این زمینه لازم است، تغییراتی در درجه گلوکز خون صورت گرفت که میتواند برای دیابت نوع ۲ مفید باشد. یعنی ژله رویال میتواند درمان طبیعی برای دیابت باشد.

 

مطالعات نشان می دهد که ژل رویال (شاه انگبین) می تواند در زمان بهبودی بیماران تحت پرتودرمانی و شیمی درمانی کمک کند. همراه با درمان استاندارد با دهانشویه، مشخص شد که عوارض موکوزیت دهان را بهبود می بخشد. داده ها حاكي از آن است كه استفاده از ژله رویال تاثير شايعی در موكوزيت شديد دهان داشته و این تاثیر ناشی از فعاليت هاي ضد التهابي يا آنتي اكسيداني آن است.

 

خواص ژل رویال در دهه پنجاه میلادی بسیار مورد توجه پاپ قرار گرفت که از پیری و مشکلات تنفسی رنج میبرد. در آن زمان بسیاری از کاتولیک ها و مسیحیان خواستار آن شدند، که همین باعث شد کمیاب و گران قیمت شود.همچنین چینی ها و مردم قاره آسیا نسل هاست از آن استفاده میکنند.

ژله رویال یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپوفارِنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج میشود. تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده میشود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از از تخم در آمدن با ژل رویال تغذیه می شوند.

این سوخت زنبوری دارای ویژگی های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند فعالیت های آنتی اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

پنجاه درصد وزن خشک ژل رویال را پروتئین تشکیل داده. گزارش شده که ۹ تا از پروتئین های اصلی ژله رویال  ۸۰ الی ۹۰ درصد کل پروتئین ها را تشکیل میدهند. دیگر پروتئین ها مانند آلفا گلوکوزیداز، گلوکز اکسیداز و آلفا آمیلاز نیز شناسایی شده اند.

علاوه بر این، ژله رویال زنبور عسل (Apis mellifera) به دلیل خواص محافظتی آن، دارای تاریخچه طولانی در داروهای طبیعی انسان است. برای درک بیشتر و پایه ای و جامع از چربی های موجود در آن، به طور کلی، اکثرا شامل اسیدهای چرب (الیفاتیک) میشود، که تقریبا همه آنها اسیدهای چرب آزاد هستند. لیپید ها یک دسته از ترکیبات ارگانیک هستند که اسید های چرب بحساب می آیند و در آب حل نمی شوند بلکه در حلال های آلی قابل حل هستند.این دسته  شامل بسیاری از روغن های طبیعی، واکس ها و استروئیدها نیز میشود.

بیشتر اسیدهای چرب ژله رویال ، اسیدهای چرب زنجیره ی میانی هستند. لیپید ها به عنوان داروهای پیشگیرانه و تقویت کننده مورد استفاده هستند. با ویژگی هایی که شامل مهارکنندگی قوی رشد سرطان، اعتدال بخش سیستم ایمنی، درمان جایگزین برای یائسگی، محافظ از پوست در برابر پیری و موارد دیگر میشود.

طعم ژل رویال معمولا خشک، گس، کمی تلخ بوده و اثر آن در دهان میماند. طعمی که پس از مصرف آن در دهان میماند گاهی ممکن است شامل کمی دوز زهر زنبور عسل باشد و حالت بی حسی به دهان و زبان بدهد، به همین دلیل افرادی که حساسیت شدید به زهر زنبور دارند نباید ژل رویال مصرف کنند.

تنها نصف قاشق چایخوری به صورت روزانه کافی است تا از خواص بسیار آن بهره ببرید. میتوانید خام یا به همراه عسل با صبحانه یا در چای یا نوشیدنی خود آن را مصرف کنید.

ژل رویال را میتوانید از فروشگاه های آنلاین عسل یا حتی داروخانه ها تهیه کنید. اگر بنظرتان زیاد استفاده ای ندارید، ژل رویال خشک شده برای نگهداری طولانی مدت مناسب تر است و بیشتر خواص خود را در دمای اتاق حفظ میکند. وقتی از آن قرص و کپسول میسازند معمولا برای پر کردن کپسول مواد دیگری نیز اضافه میکنند پس حتما توضیحات روی بسته را بخوانید.

اگر از ژل رویال خشک نشده استفاده میکنید، حتما فریز شده آن را تهیه کنید زیرا انجماد در مقایسه با نگهداری در دمای اتاق یا نگهداری در یخچال، کیفیت آن را بهتر حفظ میکند.

میتوانید ترکیبات مایع ژل رویال را نیز تهیه کنید که البته، اغلب دارای مواد نگهدارنده و مقداری عسل برای بهبود طعم هستند.

 

اگر سرطان سینه ی گیرنده استروژن مثبت دارید از مصرف ژله رویال خودداری کنید چون میتواند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهد. اگر از داروهای ضد انعقاد خون یا هرگونه داروی دیگری مصرف میکنید، یا حامله هستید یا شیرده، حتما قبل از خوردن ژل رویال با دکتر خود صحبت کنید.

حائز اهمیت است که بدانید از علت های موارد زیادی آنافیلاکسی، آسم و کولیت هموراژی، مصرف ژل رویال گزارش شده است. افرادی که حساسیت شدید به نیش زنبور عسل دارند هرگز نباید ژله رویال مصرف کنند.

دوز مناسب ژله رویال به فاکتورهای زیادی همچون سن مصرف کننده، سلامتی و شرایط دیگر او بستگی دارد. در حال حاضر اطلاعات علمی کامل و مناسبی درباره ی دوز بندی ژله رویال نداریم. بخاطر داشته باشید که هر محصول طبیعی همیشه مفید و بی خطر نیست، بنابراین دوز بندی ضروری است.

حتما از توضیحات روی بسته بندی محصولات پیروی کنید و قبل از مصرف با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

 

با توجه به خواص ژل رویال برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود، برای مثال درمان طبیعی آسم، استخوان‌سازی سالم، بعنوان درمانی ضد پیری و برای تقویت سیستم ایمنی، حتی بعنوان راهی احتمالی برای جلوگیری از رشد سرطان نیز مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ژل رویال سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و با عکس‌العمل های آلرژیک مقابله می‌کند، به بیماران آلزایمری کمک می‌کند، حاوی پروبیوتیک‌های مفید می‌باشد، عوارض یائسگی و پس‌ ازیائسگی را سهولت می‌بخشد، سطح کلاژن را برای پوستی بهتر بهبود می‌بخشد، پوکی استخوان را درمان می‌کند، در التیام زخم‌ها کمک می‌کند، باروری مردان را بهبود می‌بخشد، دیابت را درمان می‌کند و در کاهش علائم موکوزیت (ورم غشاء مخاطی) تاثیر گزار است.

 

 

ژل رویال حاوی پروتئین، کربوهیدرات، چربی، آمینو اسیدهای آزاد، ویتامین و مواد معدنی می‌باشد. ژل رویال از ۶۰ الی ۷۰ درصد آب، ۱۲ الی ۱۵ درصد پروتئین، ۱۰ الی ۱۶ درصد شکر، ۳ الی ۶ درصد چربی و ۲ الی ۳ درصد ویتامین، نمک و آمینو اسید تشکیل شده است. البته ترکیب آن بسته به منطقه جغرافیایی و آب‌وهوا متفاوت می‌باشد.

ژل رویال معروف به “سرچشمه جوانی و زیبایی متشکل از ویتامین B5 و دیگر ویتامین‌های خانواده B، بیوتین، اینوسیتول، فولات، اسید نوکلئیک، گاما گلوبولین و ۱۷ آمینو اسید متفاوت از جمله هشت آمینو اسید اصلی است که بدن انسان نمی‌تواند تولید کند. علاوه بر این حاوی پتاسیم، کلسیم، مس، سولفور، روی، آهن و منگنز نیز می‌باشد. تعجبی ندارد که این مقطع غذایی مطلوب، خواص نشاط آفرین و انرژی بخشی دارد.

 

این خصوصیات به ژل رویال این قابلیت را می‌دهند که بدن را جوان و تازه کرده و مانع روند پیری شود، رنگ پوست را حفظ کند، درد آرتروز را کاهش دهد، بعنوان داروی ضدافسردگی عمل کند، به افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می‌برند کمک کند، توانایی واضح فکر کردنمان را تقویت کند، عدم تعادل هورمونی را درمان کند و سلامت قلب را تقویت کند. این لیست بزرگیست!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.