عوارض ژله رويال

خواص دارویی و گیاهی

خواص ژل رویال باعث شده تا بسیاری از مردم از آن به عنوان دارو استفاده کنند. برخی از فواید ژل رویال که شاخص تر هستند را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. ژل رویال بخاطر اسمش (ژل سلطنتی) به نظر دارای اعتبار خاصی می آید و باعث ایجاد کنجکاوی می شود که این تا حدی منطقی است.

اسم آن به تنهایی میتواند شما را جذب کند، اما چه چیزهای دیگری به آن جذابیت میدهد؟ خب، برای شروع گزارش درباره خواص ژل رویال میتوان به ضد تومور، ضد باکتری و ترمیم زخم ها اشاره کرد.

حتما می پرسید ژل رویال دارویی از کجا می آید؟ این ماده مغذی توسط زنبورهای کارگر تهیه میشود و میزان قابل توجهی پروتئین دارد که برای رشد و تکثیر سلول ها مهم است. درست مثل عسل، منبع آن کندوی زنبورهاست، اما زنبورها این ماده را برای دلایلی کاملا متفاوت تولید میکنند.

در حالی که عسل منبع انرژی زنبورهای کارگر است، ژل رویال بعنوان غذای اصلی مختص ملکه استفاده میشود. از اینجاست که ژل رویال یعنی ژل سلطنتی نام گرفته است.

 

درست مثل تمام استفاده های ویژه  عسل، ژل رویال نیز برای موارد درمانی زیادی مثل درمان طبیعی آسم، پرورش سالم استخوان ها، حفظ جوانی ظاهری و تقویت سیستم ایمنی استفاده میشود. حتی بعنوان راهی احتمالی برای جلوگیری از رشد سرطان نیز به آن اشاره شده است.

 

بعضی از ژل رویال بعنوان دارو استفاده میکنند، اما مهم این است که آن را با گرده گل و زهر زنبور عسل اشتباه نگیرید، چون این مواد کاملا متفاوت اند. به چند مورد از خواص ژل رویال اشاره میکنیم.

 

بر اساس نتایج آزمایشی منتشر شده در سال ۲۰۰۱ از مجله International Immunopharmacology ژل رویال می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند. در این آزمایش، واکنش هیستامین به آلرژن ها فورا سرکوب شد و نشان داد که امکان دارد ژله رویال بتواند به کاهش علائم آلرژی فصلی کمک کند.

با این حال، هنوز تحقیقات بیشتری برای تأیید خواص ضد حساسیت ژل رویال لازم است.

 

پژوهش های اخیر میگوید ژل رویال میتواند حافظه کوتاه مدت را تقویت کند زیرا ثابت شده به طور کلی نقش تقویتی روی عملکرد اعصاب دارد. می دانیم بیماری آلزایمر به طور کلی یعنی اختلالات حافظه و یادگیری، برای همین آزمایشی برای بررسی تاثیر ژله رویال روی یادگیری و حافظه، در نهاد تحقیقات بیومدیک پیشرفته (Advanced Biomedical Research) مطرح شد.

به دلیل اینکه بافت مغز اسید های چرب سیر نشده زیادی در خود دارد که به ویژه در برابر حمله رادیکال های آزاد ضعیف اند، مواد آنتی اکسیدان موجود در ژل رویال میتوانند نقش مهمی در درمان و پیشگیری بیماری های مختل کننده اعصاب داشته باشد.

 

بنظر میرسد ژله رویال منبع مهم بیفیدوباکتری است که باکتری های مفید در حفظ سلامت مسیر گوارشی هستند. مطالعات بالینی دیگری مانند ضد سرطان بودن و افزایش ایمنی را نیز به وجود بیفیدوباکترها در مسیر گوارشی ربط داده اند. ترکیب ویژه عسل میتواند به رشد، فعالیت و پایداری بیفیدو باکترهای درون محصولات لبنی تخمیر شده کمک کند.

 

تحقیقات نشان میدهد که خوردن ژله رویال میتواند عوارض یائسگی را کاهش دهد و احساس سلامتی را در زنان یائسه بهبود میبخشد. ترکیبی از ژل رویال، روغن پامچال شب، دامیانا و جینسنگ هم میتواند عوارض یائسگی را کم کند.

آزمایشی انجام شده توسط گروه علوم پزشکی شرق و غربِ دانشگاه کیونگ هی (Kyung Hee) کره گزارش میدهد که ژله رویال چروک های پوستی ناشی از اشعه ماوراء بنفش B را تنظیم میکند. این تاثیرات ضد پیری روی پوست با تعیین محتوای کلاژن و ضخامت اپیدرمی بافت پوست اندازه گیری شدند.

درجه پرو کلاژن نوعِ ۱ در مواردی که رژیم غذایی آنها یک درصد ژله رویال داشت افزایش پیدا کرد. این نتایج مشخص میکند که ژله رویال میتواند با افزایش تولید کلاژن، از پوست در برابر پیری محافظت کند.

 

گروه ارتوپد و تروماتولوژیِ دانشکده پزشکی دانشگاه اروسیوس (Erciyes) ترکیه تاثیر ژل رویال و گرده گل روی کاهش از بین رفتن استخوان ها بدلیل پوکی را بررسی کردند. تراکم مواد معدنی استخوان را اندازه گرفتند، از بافت ها نمونه برداری و نمونه های خون را برای آزمایش جمع آوری کردند. با تصویر برداری از همه این ها در میکروسکوپ الکترونی میتوان میزان کلسیم و فسفات استخوان ها را مشخص کرد.

تفاوت های بارزی بین نمونه ها یافت شد که سلامت بالاتر استخوان های ستون فقرات و قسمت بالایی استخوان ران (proximal femur) در گروه های مصرف کننده ژله رویال و گرده گل را نشان میداد. میزان کلسیم و فسفات بافت استخوانی در نمونه های این گروه بیشتر بود پس ژله رویال و گرده گل می توانند باعث کاهش از بین رفتن استخوان ها بدلیل پوکی شوند.

 

مدت زیادی است که عسل بعنوان کمکی در درمان زخم ها شناخته می شود. تحقیقات نشان میدهد ژل رویال نیز فایده های قابل توجهی در درمان زخم دارد. در آزمایشی در سال ۲۰۱۰ ، زخمی بلافاصله با ژل رویال به غلظت های مختلف تا حد ۴۸ ساعت تحت درمان قرار گرفت. کوچ یاخته (فرآیندی پایه‌ای در رشد و نگهداشت جانداران) با اندازه گیری بسته شدن حاشیه های زخم مورد بررسی قرار گرفت.

کوچ یاخته های فیبروبلاست پس از گذشت ۲۴ ساعت از ایجاد زخم شروع شد و درمان ژل رویال به طور قابل ملاحظه ای سرعت کوچ را بالا برد. به طور کلی، این آزمایش نشان داد که ژل رویال کوچ یاخته های فیبروبلاست را تسریع میکند. فیبروبلاست سلولی در بافت بهم پیوسته است که کلاژن و فیبرهای دیگر تولید میکند و باعث تعادل چربی های متنوع موجود در فرآیند درمان زخم میشود.

نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله داروهای گیاهی ابن سینا (Avicenna Journal of Phytomedicine) فواید ژله رویال روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی کرده است. تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آن ها در این آزمایش آنالیز شدند. نتایج اشاره بر این دارد که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری جنس نر را بهبود بخشد.

پژوهش هایی حاکی از اینکه ژله رویال میتواند یک سری نشانگرهای دیابت نوع دو را در مردان و زنان بهبود بخشد وجود دارد. در یک آزمایش بالینی با افراد راندوم، چهل بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ موظف به خوردن روزانه ده گرم ژله رویال یا یک عدد قرص پلاسیبو (بی اثر و تلقینی) بصورت ناشتا شدند.

با اینکه اثرات فوری نبود و پژوهش های بیشتری در این زمینه لازم است، تغییراتی در درجه گلوکز خون صورت گرفت که میتواند برای دیابت نوع ۲ مفید باشد. یعنی ژله رویال میتواند درمان طبیعی برای دیابت باشد.

 

مطالعات نشان می دهد که ژل رویال (شاه انگبین) می تواند در زمان بهبودی بیماران تحت پرتودرمانی و شیمی درمانی کمک کند. همراه با درمان استاندارد با دهانشویه، مشخص شد که عوارض موکوزیت دهان را بهبود می بخشد. داده ها حاكي از آن است كه استفاده از ژله رویال تاثير شايعی در موكوزيت شديد دهان داشته و این تاثیر ناشی از فعاليت هاي ضد التهابي يا آنتي اكسيداني آن است.

 

خواص ژل رویال در دهه پنجاه میلادی بسیار مورد توجه پاپ قرار گرفت که از پیری و مشکلات تنفسی رنج میبرد. در آن زمان بسیاری از کاتولیک ها و مسیحیان خواستار آن شدند، که همین باعث شد کمیاب و گران قیمت شود.همچنین چینی ها و مردم قاره آسیا نسل هاست از آن استفاده میکنند.

ژله رویال یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپوفارِنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج میشود. تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده میشود و همچنین همه لاروهای کوچک در سه روز اول پس از از تخم در آمدن با ژل رویال تغذیه می شوند.

این سوخت زنبوری دارای ویژگی های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند فعالیت های آنتی اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

پنجاه درصد وزن خشک ژل رویال را پروتئین تشکیل داده. گزارش شده که ۹ تا از پروتئین های اصلی ژله رویال  ۸۰ الی ۹۰ درصد کل پروتئین ها را تشکیل میدهند. دیگر پروتئین ها مانند آلفا گلوکوزیداز، گلوکز اکسیداز و آلفا آمیلاز نیز شناسایی شده اند.

علاوه بر این، ژله رویال زنبور عسل (Apis mellifera) به دلیل خواص محافظتی آن، دارای تاریخچه طولانی در داروهای طبیعی انسان است. برای درک بیشتر و پایه ای و جامع از چربی های موجود در آن، به طور کلی، اکثرا شامل اسیدهای چرب (الیفاتیک) میشود، که تقریبا همه آنها اسیدهای چرب آزاد هستند. لیپید ها یک دسته از ترکیبات ارگانیک هستند که اسید های چرب بحساب می آیند و در آب حل نمی شوند بلکه در حلال های آلی قابل حل هستند.این دسته  شامل بسیاری از روغن های طبیعی، واکس ها و استروئیدها نیز میشود.

بیشتر اسیدهای چرب ژله رویال ، اسیدهای چرب زنجیره ی میانی هستند. لیپید ها به عنوان داروهای پیشگیرانه و تقویت کننده مورد استفاده هستند. با ویژگی هایی که شامل مهارکنندگی قوی رشد سرطان، اعتدال بخش سیستم ایمنی، درمان جایگزین برای یائسگی، محافظ از پوست در برابر پیری و موارد دیگر میشود.

طعم ژل رویال معمولا خشک، گس، کمی تلخ بوده و اثر آن در دهان میماند. طعمی که پس از مصرف آن در دهان میماند گاهی ممکن است شامل کمی دوز زهر زنبور عسل باشد و حالت بی حسی به دهان و زبان بدهد، به همین دلیل افرادی که حساسیت شدید به زهر زنبور دارند نباید ژل رویال مصرف کنند.

تنها نصف قاشق چایخوری به صورت روزانه کافی است تا از خواص بسیار آن بهره ببرید. میتوانید خام یا به همراه عسل با صبحانه یا در چای یا نوشیدنی خود آن را مصرف کنید.

ژل رویال را میتوانید از فروشگاه های آنلاین عسل یا حتی داروخانه ها تهیه کنید. اگر بنظرتان زیاد استفاده ای ندارید، ژل رویال خشک شده برای نگهداری طولانی مدت مناسب تر است و بیشتر خواص خود را در دمای اتاق حفظ میکند. وقتی از آن قرص و کپسول میسازند معمولا برای پر کردن کپسول مواد دیگری نیز اضافه میکنند پس حتما توضیحات روی بسته را بخوانید.

اگر از ژل رویال خشک نشده استفاده میکنید، حتما فریز شده آن را تهیه کنید زیرا انجماد در مقایسه با نگهداری در دمای اتاق یا نگهداری در یخچال، کیفیت آن را بهتر حفظ میکند.

میتوانید ترکیبات مایع ژل رویال را نیز تهیه کنید که البته، اغلب دارای مواد نگهدارنده و مقداری عسل برای بهبود طعم هستند.

 

اگر سرطان سینه ی گیرنده استروژن مثبت دارید از مصرف ژله رویال خودداری کنید چون میتواند رشد سلول های سرطانی را افزایش دهد. اگر از داروهای ضد انعقاد خون یا هرگونه داروی دیگری مصرف میکنید، یا حامله هستید یا شیرده، حتما قبل از خوردن ژل رویال با دکتر خود صحبت کنید.

حائز اهمیت است که بدانید از علت های موارد زیادی آنافیلاکسی، آسم و کولیت هموراژی، مصرف ژل رویال گزارش شده است. افرادی که حساسیت شدید به نیش زنبور عسل دارند هرگز نباید ژله رویال مصرف کنند.

دوز مناسب ژله رویال به فاکتورهای زیادی همچون سن مصرف کننده، سلامتی و شرایط دیگر او بستگی دارد. در حال حاضر اطلاعات علمی کامل و مناسبی درباره ی دوز بندی ژله رویال نداریم. بخاطر داشته باشید که هر محصول طبیعی همیشه مفید و بی خطر نیست، بنابراین دوز بندی ضروری است.

حتما از توضیحات روی بسته بندی محصولات پیروی کنید و قبل از مصرف با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

 

با توجه به خواص ژل رویال برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود، برای مثال درمان طبیعی آسم، استخوان‌سازی سالم، بعنوان درمانی ضد پیری و برای تقویت سیستم ایمنی، حتی بعنوان راهی احتمالی برای جلوگیری از رشد سرطان نیز مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ژل رویال سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و با عکس‌العمل های آلرژیک مقابله می‌کند، به بیماران آلزایمری کمک می‌کند، حاوی پروبیوتیک‌های مفید می‌باشد، عوارض یائسگی و پس‌ ازیائسگی را سهولت می‌بخشد، سطح کلاژن را برای پوستی بهتر بهبود می‌بخشد، پوکی استخوان را درمان می‌کند، در التیام زخم‌ها کمک می‌کند، باروری مردان را بهبود می‌بخشد، دیابت را درمان می‌کند و در کاهش علائم موکوزیت (ورم غشاء مخاطی) تاثیر گزار است.

 

 

ژل رویال حاوی پروتئین، کربوهیدرات، چربی، آمینو اسیدهای آزاد، ویتامین و مواد معدنی می‌باشد. ژل رویال از ۶۰ الی ۷۰ درصد آب، ۱۲ الی ۱۵ درصد پروتئین، ۱۰ الی ۱۶ درصد شکر، ۳ الی ۶ درصد چربی و ۲ الی ۳ درصد ویتامین، نمک و آمینو اسید تشکیل شده است. البته ترکیب آن بسته به منطقه جغرافیایی و آب‌وهوا متفاوت می‌باشد.

ژل رویال معروف به “سرچشمه جوانی و زیبایی متشکل از ویتامین B5 و دیگر ویتامین‌های خانواده B، بیوتین، اینوسیتول، فولات، اسید نوکلئیک، گاما گلوبولین و ۱۷ آمینو اسید متفاوت از جمله هشت آمینو اسید اصلی است که بدن انسان نمی‌تواند تولید کند. علاوه بر این حاوی پتاسیم، کلسیم، مس، سولفور، روی، آهن و منگنز نیز می‌باشد. تعجبی ندارد که این مقطع غذایی مطلوب، خواص نشاط آفرین و انرژی بخشی دارد.

 

این خصوصیات به ژل رویال این قابلیت را می‌دهند که بدن را جوان و تازه کرده و مانع روند پیری شود، رنگ پوست را حفظ کند، درد آرتروز را کاهش دهد، بعنوان داروی ضدافسردگی عمل کند، به افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می‌برند کمک کند، توانایی واضح فکر کردنمان را تقویت کند، عدم تعادل هورمونی را درمان کند و سلامت قلب را تقویت کند. این لیست بزرگیست!

نظر شما درباره خواص ژل رویال چیست ؟ با ما مطرح کنید.

سلام و خسته نباشید مدیران سایت بسیار عالی بود دستتون درد نکنه موفق باشید.

سلام از مطالب مفیدی که در سایت منتشر میکنید بسیار ممنونم ژل رویال اصل رو از کجا و چگونه و با چه قیمتی میتونیم تهیه کنیم ؟ با تشکر از شما

سلام وقت بخیر شما میتوانید قیمت ژل رویال طبیعی را از طریق فروشگاه آنلاین آهوتا بررسی کرده و در صورت نیاز به صورت آنلاین سفارش دهید. با آرزوی سلامتی

سلام ممنونم از مطالب مفیدوکامل شمامن هم خود ژل رو که ترکیبی با عسل هست صبح ناشتا بصورت زیر زبانی استفاده میکنم و جدیدا قرصش که طبق دستور روی جعبه همراه با غذا مصرف میکنم.احساسم خیلی خوبه .به دوستانم توصیه میکنم

سلام؛ لطف کنید اگر امکانش هست مقالات مربوطه رو هم منتشر کنید داخل سایت ممنون

سلام ممنون از توجهتان، در دسته بندی ژل رویال مقالات زیادی منتشر شده که از طریق لینک زیر میتوانید پیگیری کنید. مقالات مرتبط با ژل رویال

سلام پسر من سیزده سالشه و کولیت اولسرا داره ژل رویال رو میتونم برای مفاصل و بهبود زخم روده و کمبود ویتامین‌ها براش استفاده کنم نحوه مصرفش چجوربه آیا براش ضرر نداره؟؟؟

سلام وقت بخیر، لطفا مقاله زیر را مطالعه بفرمایید. درباره نحوه مصرف ژل رویال برای بیماری های مختلف توضیح داده ایم.

نحوه مصرف ژل رویال برای بیماری های مختلف

سلام پسر من سیزده سالشه و کولیت اولسرا داره ژل رویال رو میتونم برای مفاصل و بهبود زخم روده و کمبود ویتامین‌ها براش استفاده کنم نحوه مصرفش چجوربه آیا براش ضرر نداره؟؟؟ میشه یکلام بگید آره یا نه از مقاله جواب نگرفتم

بله ژل رویال در بهبود و درمان کولیت اولسروز موثر هست. ضمن اینکه بره موم هم برای درمان کولیت زخمی توصیه می شود. از آنجایی که این بیماری مزمن می باشد، درمان قطعی آن زمان بسیار طولانی را می‌طلبد؛ توصیه میکنیم در ابتدا با دوز پایین و در حد ۱ گرم مصرف نمایید و به مرور دوز را افزایش دهید. شاد باشید و سلامت

سلام.اگرواقعا این همه خواص داشته باشد بسیارداروی خوب وفوق العاده ای است حیف که قیمت آن گران است ضمن اینکه اینگونه داروها وموادمغذی متاسفانه بعدازفراگیرشدن ممکن است موردسوء استفاده قرارگیردیعنی بعدازمدتی به آن غش خواهند زدبنابراین لازم است مراکزمعتبری تحت نظارت به توزیع اینگونه موادمغذی اقدام کنند.ازمطالب مفید ارائه شده دراین بسیارسپاسگزاریم.

سلام در مقالات بسیار مزایای مصرف ژل رویال را بصورت علمی و طبق تحقیقات بیان کرده ایم، قیمت ژل رویال خالص بدلیل سختی برداشت و محدود بودن آن تعیین می شود بطوری که برای تهيه یک کيلوگرم ژل رویال به حدود ۲۵۰۰ سلول ملکه نياز است. ژل رویال های چینی و صنعتی در بازار به وفور با قیمت های پایین عرضه می شود که به هیچ وجه توصیه نمی شود. توصیه ما نیز خرید از مراکز معتبر می باشد.

سلام و وقت بخیر..این محصول برای چاقی هم موثره؟

سلام ژل رویال با تنظیم سوخت و ساز بدن وزن بدن را کنترل و مشکلات اضافه وزن و کاهش وزن که ناشی از اختلالات سوخت و ساز در بدن است را برطرف می کند.

ژل رویال رو برای بیماران ام اس میتوان پیشنهاد داد؟؟؟

سلام ژل رویال از لحاظ ویتامین B6 و B12 بسیار غنی می باشد و در روند بهبودی بیماران مبتلا به ام اس موثر است.

سلام وقت بخیر سپاس فراوان از شما که در جهت تقویت آگاهی عموم مردم گام بر میدارید خدا قوت اگه امکان داره لطف میکنید ادرس فروشگاه رو که حدس میزنم در مشهد باشین بدین ممنون میشم بعد اینکه ژل رویال برای ضعف عمومی بدن و احساس کسل بود کارایی داره یا نه . اگه داره دوز مصرف و چگونه مصرف کردن اون چقدر است برای ارسال به شهرستان چجور است چون طبق ویدئو که گذاشتین بهتر است که در فریزر نگهداری شود در اخر بازهم تشکر میکنم

سلام ممنون که نظرتان را با ما در میان می گذارید. آهوتا بستری برای خرید آنلاین محصولات زنبور عسل است، از طریق https://ahoota.com/shop می توانید خرید خود را انجام دهید و سفارشات را در هر جای ایران تحویل بگیرید. برای تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین افزایش انرژی بسیار موثر می باشد، مقدار مصرف روزانه یک گرم می باشد، همچنین اطلاعات کامل همراه بروشور خدمت تان ارسال می شود. ژل رویال همراه با یخ و یا عسل ارسال می شود. شاد باسید و تندرست

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 تا 18

مجموعه آهوتا با 9 سال سابقه زنبورداری به ارائه معتبرترین آموزش های عسل درمانی میپردازد و با توجه به نیاز مردم به خرید عسل طبیعی اقدام به فروش عسل طبیعی بصورت مستقیم از زنبوردار و بدون واسطه می نماید . اگر به دنبال عسل طبیعی هستید ، فروشگاه آهوتا با فروش عسل و ارسال رایگان سفارشات بالای 2 کیلو و ضمانت اصالت ، میتواند بهترین عسل را به شما برساند. اهداف اصلی ما : 1- آگاهی عموم نسبت به فواید عسل طبیعی 2- آموزش عسل درمانی بصورت رایگان 3- فروش عسل طبیعی بدون واسطه

تلفن تماس: 09152555501 سامانه پیام کوتاه : 50009666255501 ایمیل : info [at] ahoota.com ارتباط با مدیر در تلگرام : ahoota_admin دفتر مرکزی : خراسان شمالی ، شیروان ، خیابان دانشگاه ۱۸ ، پلاک ۱۰/۱۰

برای مراجعه حضوری حتماً هماهنگ شود .

عوارض ژل رویال برای انسان ها را در این مقاله بررسی کرده و میخواهیم بدانیم آیا مصرف ژل رویال می تواند برای ما خطر داشته باشد یا خیر؟ با اینکه ممکن است در مقالات دیگر اطلاعات متفاوتی به شما ارائه داده باشیم، مصرف ژل رویال ممکن است باعث بروز برخی علائم گردد. افرادی وجود دارند که نسبت به ژل رویال حساسیت دارند و تنها مشکلی که وجود دارد این است که هیچکس نمی‌داند جزو این دسته است یا خیر. در اینجا افرادی که در معرض این ریسک هستند و نحوه جلوگیری از بروز این خطر را برایتان توضیح خواهیم داد.

واکنش‌های حساسیتی ممکن است بوسیله ترکیب اصلی ژل رویال (عمدتاً توسط ۲ نوع پروتئین) ایجاد شوند، اما ممکن است بوسیله دانه‌های گرده گل موجود درون ژل رویال بدست آمده از گیاهان خاصی که افراد به آن حساسیت دارند یا برخی امولسیفایرهای استفاده شده درون محفظه‌ها نیز بوجود بیایند. مواردی از ابتلا به آنافلاکسی، اسپاسم برونشی و آسم به دلیل مصرف ژل رویال گزارش شده‌اند. سایر علائم این نوع حساسیت عبارتند از: درماتیت تماسی، فشار خون پایین و مشکلات دستگاه گوارشی.

تحقیق «آسم و آنافلاکسی ناشی از ژل رویال» توسط تیِن و همکارانش از دپارتمان پزشکی دستگاه تنفسی بیمارستان آلفرد استرالیا، تلاش می‌کند تا توضیح دهد که آیا آسم و آنافلاکسی پدیدار شده در ۷ بیمار پس از خوردن ژل رویال، دارای ماهیت حساسیتک (با واسطه IgE) هستند یا خیر، و تلاش کردند تا اجزای حساسیت‌زای ژل رویال را شناسایی نمایند.

این تحقیق ثابت نمود که این واکنش‌ها، واقعاً واکنش‌های حساسیت شدید به واسطه IgE بودند و پس از تفکیک الکتروفورتیک ژل رویال تحت شرایط واپاشی، ۱۸ مولفه مختلف با واسطه IgE شناسایی شدند.

آیا اگر به سم زنبور حساسیت داشته باشم، لزوماً به ژل رویال هم حساسیت خواهم داشت؟

خیر. در تحقیق بالا، ۶۳ سروم خونی از افراد دارای حساسیت به سم زنبور عسل بررسی شده و نتایج هیچگونه رابطه مستقیمی بین واکنش‌پذیری آنتی‌بادی IgE با مواد حساسیت‌زای سم زنبور و پروتئین‌های ژل رویال را نشان ندادند، هرچند ۳۸٪ سروم‌ها به ژل رویال جامد واکنش نشان دادند.

در تحقیق قبل نشان داده شده است که واکنش‌پذیری آنتی‌بادی IgE به پروتئین‌های ژل رویال در ۵۲٪ از ۷۵ مورد دارای حساسیت به مواد حساسیت‌زای استنشاقی یا خوراکی مشاهده شده است.

یک کودک ۷ ساله پس از مصرف ژل رویال علائم حساسیت را از خود نشان داد، اما بعدها مشخص شد که این کودک به خود ژل رویال حساسیت نداشته، بلکه به دانه‌های گرده گل بادام درون آن حساسیت داشته است، بطوری که حساسیت داشتن او به گرده گل از قبل تأیید شده بود.

«بر اساس واکنش مثبت به بادام در تست‌های آزمایشگاهی و درون بدن، می‌توان آلودگی ژل رویال با گرده گل بادام را دلیل واکنش بیمار در نظر گرفت. بعلاوه، از طریق نتایج چگالی محلول ویژه IgE در مقابل گرده‌های کامپوزیتی، به این نتیجه رسیدیم که این مورد حساسیت نسبت به ژل رویال را شاید بتوان بوسیله مکانیزم واکنش متقابل با گرده‌های کامپوزیتی در نظر گرفت.»

اگر مبتلا به آسم هستید، بهتر است آزمایش بدهید تا مشخص شود که آیا به ژل رویال حساسیت دارید یا خیر. (با این حال طب سنتی مواردی از ابتلا به آسم را گزارش می‌کند که بوسیله ژل رویال درمان شده‌اند. به همین دلیل، اگر به آسم مبتلا هستید، همواره توصیه می‌شود که پیش از آغاز هرگونه درمان بوسیله ژل رویال، با یک آپیتراپیست مشورت کنید.)

در سال ۱۹۹۹، سایت ایندیپندنت مقاله‌ای را در مورد یک زن ۳۱ ساله اهل برایتون منتشر کرد که کپسول‌های ژل رویال را مصرف می‌کرده و پس از یک حمله آسم، غش کرد. او به دلیل آنچه که پزشکان درد تنفسی خطرناک می‌نامیدند، به مراقبت شدید نیاز پیدا کرد.

تحقیق «یک مورد آنافلاکسی ناشی از مصرف ژل رویال» مورد یک زن ژاپنی را معرفی می‌کند که دارای سابقه آسم برونشیتی، ورم حساسیتک مخاط بینی، ورم ملتحمه حساسیتک، درماتیت آتوپیک و حساسیت غذایی بود، که پس از مصرف نوشیدنی ژل رویال خام دچار آنافلاکسی شد. پس از اینکه آزمایشات حساسیت شناسی انجام شدند، نتیجه گرفته شد که ژل رویال باعث آغاز حمله آنافلاکسی شده است.

یک زن ۴۳ ساله چینی مشغول به کار در یک کارخانه فرآوری ژل رویال، به دلیل وجود ذرات معلق ژل رویال در هوا، به آسم شغلی مبتلا شد.

در تحقیق دیگری، ۷ بیمار مورد بررسی قرار گرفتند که همگی دارای سابقه ابتلا به آسم خفیف تا متوسط بودند و سابقه مشخصی در رابطه با واکنش‌های موقتی مرتبط با مصرف ژل رویال داشتند.

از میان این ۷ بیمار، یک زن ۲۶ ساله که از ۲ سالگی به آسم مبتلا بوده، به منظور درمان عفونت دستگاه تنفسی، ۲ کپسول جنسینگ/ژل رویال طبیعی مصرف کرد. در عرض ۱۱ تا ۱۲ ساعت، پیشرفت در روند حملات آسم را مشاهده نمود و نرخ جریان تنفسی اوج او از L/min ۴۰۰ به L/min‌۸۰ کاهش یافت. وی در بیمارستان، افشانه برونکودیلاتور و استروئیدهای وریدی دریافت کرد و پس از ۲۴ ساعت حال او به طور کامل خوب شد.

موارد مشابهی در استرالیا نیز ثبت شده‌اند. یکی از این گزارشات روایت می‌کند که چگونه ۵ شخص مبتلا به آسم، از واکنش‌های شدید رنج می‌بردند. از میان این افراد، تنفس یک زن ۳۴ ساله متوقف شد و مجبور شدند به او اکسیژن وصل کنند.

پژوهشی که در سال ۲۰۱۵ توسط العیدی و همکارانش انجام شد، اثرات عسل، ژل رویال و بره موم بر موش‌های مبتلا به آسم را نشان داد. از میان این سه فرآورده زنبور، تنها بره موم اثرات بهبود دهندگی قابل توجهی را در مقابل آسم از خود نشان داد. موش‌های درمان شده بوسیله عسل و ژل رویال، به دلیل افزایش سلول‌های التهابی، افزایش در وقوع حملات آسم را از خود نشان دادند. (جزئیات این پژوهش را میتوانید در بره موم یک داروی طبیعی برای کنترل و درمان آسم است ببینید)

یک مرد ۳۳ ساله ژاپنی دچار خارش و التهاب شدید پوست صورت و سپس سرگیجه، بی‌حسی انگشتان، خارج کل بدن، کهیر، تنگی نفس، خس خس سینه و اختلال در هوشیاری شد. وی بوسیله کورتیکواستروئید و مایعات درمانی قرار گرفت و علائم او فروکش کردند. در زمان آزمایش حساسیت، تنها واکنش مثبت او نسبت به ژل رویال بود.

جدی‌ترین مورد در این زمینه، در استرالیا در مورد یک دختر ۱۱ ساله گزارش شد که بر اثر حمله آسمی جان خود را از دست داد. زمانی که دو دوز ژل رویال مصرف کرد، دچار خس خس سینه و اسهال شدید شد و اسپاسم‌های برونشی در او شروع شد، و سپس به بیمارستان انتقال یافت.

بر اساس تحقیق «شناسایی مواد حساسیت‌زای اصلی ژل رویال زنبور اروپایی» توسط رزمیلا ام. و همکارانش از مرکز تحقیقات آلرژی و ایمنی شناسی کوالالامپور مالزی، مواد حساسیت‌زای اصلی ژل رویال، پروتئین اصلی ۱ ژل رویال (MRJ-1) و پروتئین اصلی ۲ ژل رویال (MRJ-2) هستند.

در تمام مقالات تأیید شده است که عوارض جانبی ژل رویال بسیار نادر هستند.

تا زمانی که به هیچ یک از دسته‌بندی‌های بالا جای نگیرید، هیچگونه عوارض جانبی دیگری برای شما وجود نخواهد داشت. بر طبق یک توصیه، مصرف ژل رویال را با مقدار کم آغاز کنید و سپس مقدار آن را تا دوز دلخواه خود افزایش دهید.

افراد بسیار کمی، علائم زیر را پس از مصرف ژل رویال، به عنوان عارضه جانبی تجربه کرده‌اند: اگزما، خارش، سرفه، گیجی، مشکلات دستگاه گوارش، افزایش تپش قلب، دل درد، بیقرار و حالت تهوع. اما به محض قطع مصرف، تمام این علائم از بین رفتند.

با این وجود، احتمال وقوع پاکسازی سریع به محض آغاز درمان، وجود دارد. این اتفاق واکنش فیزیولوژیکی بدن است که به زودی رفع خواهد شد. برخی از علائم آن عبارتند از: سردرد، احساس درد در کل بدن، خارش و حتی روده شُل (اسهال خفیف). به غیر از این موارد، هیچ اتفاق دیگری رخ نمی‌دهد.

همانطور که آنجلا ایسلدیک می‌گوید: «احتمال اینکه با مصرف آسپرین دچار عوارض جانبی شوید، بیشتر از زمان مصرف ژل رویال است.»

۱. در صورتیکه یک شخص اتوپیک هستید (حساسیت آلرژیک بسیار بالایی دارید)، دارای سابقه ابتلا به آسم یا حساسیت به گرده گل هستید، تمام احتمالات مربوط به حساسیت به ژل رویال را دارید، بنابراین قبل از مصرف آن، آزمایش دهید.

۲. همیشه مصرف ژل رویال را با مقادیر کم شروع کنید و پس از مدتی، میزان آن را تا دوز دلخواه افزایش دهید.

اگر بدنبال خرید ژل رویال خالص هستید، میتوانید بصورت آنلاین از فروشگاه آهوتا سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 تا 18

مجموعه آهوتا با 9 سال سابقه زنبورداری به ارائه معتبرترین آموزش های عسل درمانی میپردازد و با توجه به نیاز مردم به خرید عسل طبیعی اقدام به فروش عسل طبیعی بصورت مستقیم از زنبوردار و بدون واسطه می نماید . اگر به دنبال عسل طبیعی هستید ، فروشگاه آهوتا با فروش عسل و ارسال رایگان سفارشات بالای 2 کیلو و ضمانت اصالت ، میتواند بهترین عسل را به شما برساند. اهداف اصلی ما : 1- آگاهی عموم نسبت به فواید عسل طبیعی 2- آموزش عسل درمانی بصورت رایگان 3- فروش عسل طبیعی بدون واسطه

تلفن تماس: 09152555501 سامانه پیام کوتاه : 50009666255501 ایمیل : info [at] ahoota.com ارتباط با مدیر در تلگرام : ahoota_admin دفتر مرکزی : خراسان شمالی ، شیروان ، خیابان دانشگاه ۱۸ ، پلاک ۱۰/۱۰

برای مراجعه حضوری حتماً هماهنگ شود .آیا می دانستید که بسیاری از نشانه های قابل مشاهده پیری را می توان به کاهش میزان حجم ربط داد، در حالی که بافت چهره تحليل مي رود و خطوط در اطراف بینی، دهان و گونه ها ظاهر مي شوند. پرکننده های پوستی می توانند اين حجم كم را جبران كنند و باعث بهتر شدن چين هاي پوستي و حجم دار شدن لب ها و ايجاد ظاهري جوانتر شوند. پرکننده های پوستی تزریقی چیست؟ پرکننده های پوستی مواد ژل مانندی هستند که در زیر پوست

سخن گفتن در مورد حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی بسیار جذاب است، اما اگر این حمایت‌ها در حد صحبت باشد به نظر شما فایده‌ای دارد؟! مقام معظم رهبری بار‌ها برای حمایت از حرکت علمی در کشور تاکید کرده اند، دولتمردان هم حرف‌های امیدوار کننده‌ای زده اند، اما متاسفانه در عمل و در برخی دستگاه‌ها این حمایت بسیار کمرنگ است و بسیار افسوس که گاهی مشاهده می‌کنیم که برخی دستگاه‌ها چونان سنگ اندازی میکنند انگار که از لغزیدن و زمین خورد شما لذت

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. بیشتر مژه های برای

در مورد بیماری پنجم چه می دانید؟ آیا می دانید نام دیگر این بیماری، سندروم صورت سیلی خورده است؟ بیماری پنجم  هم مانند تعداد کمی دیگر از عفونت

آیا می دانستید که بسیاری از نشانه های قابل مشاهده پیری را می توان به کاهش میزان حجم ربط داد، در حالی که بافت چهره تحليل مي رود

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود می شوند که با

در مورد قرص دمیترون چه می دانید؟ آیا شما آن را با اندانسترون می شناسید؟ از عوارض این دارو با خبر هستید؟ آیا می دانید که این دارو

سخن گفتن در مورد حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی بسیار جذاب است، اما اگر این حمایت‌ها در حد صحبت باشد به نظر شما فایده‌ای دارد؟!

دوران بارداری یکی از مهمترین بخش های زندگی زناشویی است. در این عرصه از زندگی، زنان باردار دچار تغییراتی در جسم و روان خود

یکی از شایع ترین علائمی که اکثر زنان در سه ماهه اول دوران بارداری، تجربه می کنند، کسالت و بی حالی صبحگاهی است. تهوع

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

مفصل ها محل اتصال دو استخوان به یکدیگر هستند. مفصل زانو یکی از مهم ترین مفصل ها در بدن به شمار می آید. به

بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]
9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.