فوايد بادکش رحم و تخمدان

خواص دارویی و گیاهی

آیا بادکش نوعی روش درمانی مورد تایید طب سنتی است؟

درما ن های طب سنتی ۳ گروه است؛ «تدبیر و تغذیه»، «درمان های دارویی» و «اعمال یداوی» یعنی کارهای درمانی که با ابزار یا دست انجام می شود. یکی از این روش ها، «حجامت» است. حجامت به ۲گروه کلی «با شرط» و «بلاشرط» تقسیم می شود.

حجامت با شرط، حجامتی است که بین مردم بیشتر شناخته شده و همانی است که نقطه ای را تیغ می زنند تا خون بیاید.

نوع دیگری از حجامت که بلاشرط است، بادکش انداختن است؛ یعنی در آن خونریزی وجود ندارد. بادکش هم ۲ نوع دارد؛ بادکش گرم و سرد. در بادکش سرد، با کمک ابزاری بدون حرارت فقط مکشی انجام می شود اما در بادکش گرم، پنبه را آتش می زنند یا نمک را حرارت می دهند تا منبع حرارتی اکسیژن را استفاده کند و زیر لیوانی که روی بدن قرار گرفته، خلائی ایجاد شود و مکش انجام شود.


این مکش چه فوایدی دارد؟

موارد استفاده از بادکش در طب سنتی بسیار متعدد است و یکی از رایج ترین درمان هایی است که انجام می شود. معروف ترین مورد استفاده بادکش، تسکین درد است. افرادی که دچار دردهای عضلانی هستند، از بادکش گرم استفاده می کنند تا دردشان کمتر شود. غیر از این مورد از بادکش برای درمان بیماری های گوناگون مثل خونریزی های رحمی، بواسیر یا قطع عادت ماهیانه و درمان کمکی واریس، تجمع ماده لنفاوی در یک عضو و… استفاده می شود. بادکش انداختن حتی در ایجاد طراوت و جوانی هم کاربرد دارد. با تکنیکی خاص و با بادکش های ظریف روی پوست صورت و بدن می توان چین و چروک را رفع کرد و روند پیری را کاهش داد.

آیا ناباروری را هم می توان با کمک بادکش درمان کرد؟

از دیگر بیماری هایی که به کمک بادکش درمان می شود، افزایش قوه باروری و درمان ناباروری است. البته مشکل ناباروری، علت های بسیار متعددی دارد. در برخی از انواع آن همراه با درمان های دیگر، می توان از بادکش در نواحی خاص استفاده کرد ولی این طور نیست که هر فردی قوه باروری پایینی دارد، مشکلش با بادکش برطرف شود.


همیشه فقط کمر را بادکش می کنند؟

پزشک تشخیص می دهد باید کدام ناحیه از بدن بادکش شود. نکته قابل توجه اینکه حتی همیشه روی همان عضوی که بیمار است یا درد می کند هم بادکش نمی کنند؛ یعنی بادکش فقط برای درمان علامتی یک عضو استفاده نمی شود. مثلا اگر ساق پا درد داشته باشد، همان ناحیه بادکش نمی شود بلکه جای دیگری از بدن را بادکش می کنند و آثار درمانی آن در ساق پا دیده می شود.

چگونه ایجاد خلاء و مکش درد را تسکین می دهد یا بیماری را درمان می کند؟

بادکش باعث افزایش میزان خونرسانی به یک عضو می شود و ترمیم، دفع سموم و افزایش قدرت سیستم ایمنی و برطرف شدن عفونت و کاهش درد از فواید افزایش خونرسانی است. علاوه بر این، بادکش باعث گردش سایر مواد در بدن به سمت دیگر می شود. مثلا در دردهای عضلانی در ساق پا که به دنبال انجام کار شدید یا ایستادن به مدت طولانی ایجاد شده است، با انجام بادکش در مکان هایی خاص، میزان احتباس ماده در عضو کمتر می شود و درد کاهش می یابد.


بادکش عوارضی هم دارد؟

در صورتی که زیر نظر متخصص طب سنتی انجام شود، نه. فقط خونمردگی خفیفی ایجاد می کند که طی چند روز برطرف می شود اما بادکش انداختن سرخود عوارض متعددی دارد که از آن جمله می توان به شکستگی یا ترک استخوان اشاره کرد. خیلی از افراد مبتلا به دردهای زانو، کنار مفصل زانو بادکش می اندازند. گرچه این کار باعث کاهش درد می شود اما به دنبال تکرار آن، زواید استخوانی کنار مفصل دچار شکستگی خواهدشد. در بیماری های عروقی، بادکش روی رگ باعث جداشدن لخته در رگ و افزایش آمبولی ریه و حتی مرگ شخص می شود. بادکش در ستون فقرات نیز می تواند باعث شکستگی یا ترک شود. علاوه بر اینها، بادکش در ناحیه گردن بسیار خطرناک و از نظر طب سنتی رد شده است. در مجموع، بادکش حتما باید بجا و زیرنظر متخصص باشد وگرنه باعث بروز آثار کوتاه مدت تا خیلی جدی و حتی مرگ خواهد شد.


 

برای دیدن پربازدیدترین های نی نی نما لطفاً کلیک کنید…

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با نی نی نما در میان بگذارید …

بادکش درمانی یا کاپینگ یک روش درمان قدیمی است که در درمان طیف وسیعی از بیماریها می تواند مؤثر باشد و به طور کلی می‌تواند در سطح ذهنی و روانی و همچنین سطح جسمی و فیزیکی حال عمومی اثر گذار باشد. بنا به نظر برخی از منابع بادکش می‌تواند حتی فراتر از آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها عمل کند، و حتی در مواردیکه داروها از درمان قاصرند به بیماران کمک کند. این تکنیک بسیار ساده، ارزان و کارآمد است.

انواع بادکشبادکش گرم: با استفاده از آتش و کاپ‌های شیشه‌ای انجام می‌گیرد و برای کسانی که در یک قسمت احساس سرما می‌کنند، بهتر است.

بادکش سرد: با استفاده از یک دستگاه مکش و کاپ‌های پلاستیکی انجام می‌شود و برای عموم قابل استفاده است.
بادکش خشک: فقط بادکش‌گذاری انجام می‌شود.

بادکش تر: با استفاده از سوزن‌های ریز (یا تیغ) می‌توان از نقطه مورد نظر که انسداد هم دارد، خون گرفت (یعنی بادکش روی موضع قرار می‌گیرد تا خون را مکش کند).


مکانیزم اثر بادکش

۱- اثر بادکش به عنوان طب فشاری: طب فشاری بر روی نقاط سوزنی اثر می‌کند و می‌تواند تمام اثرات طب سوزنی مانند: افزایش سروتونین، افزایش ترشح اندروفین و انکفالین و مهار انتقال پیام درد به هیپوفیز و هیپوتالاموس، البته در حد خفیف‌تر داشته باشد. 

۲- تعادل یین و یانگ: طب چینی معتقد است که در بدن ما (و تمام کائنات) دو انرژی به نام یین و یانگ وجود دارد. دو نیرو که مکمل هم و در عین حال متضاد یکدیگر و از طرفی قابل تبدیل به هم هستند (مانند شب و روز، بلندی و کوتاهی، تاریکی و روشنایی، زن و مرد) از تعادل این دو نیروست که کائنات و بدن انسان در سلامت به سر می‌برد و هر نوع عدم تعادل باعث بروز بیماری می‌شود. این شکل نماد یین و یانگ است. بادکش می‌تواند با تعادل یین و یانگ باعث ایجاد تعادل و سلامت شود.

۳- بادکش با مکشی که ایجاد می‌کند، جریان خون را از عمق به سطح آورده و هر نوع انسداد و رکود خون را برطرف می‌سازد؛ به همین علت می‌تواند مواد سمی و توکسین‌ها را از بدن خارج سازد. بدیهی است با افزایش جریان خون روند تغذیه سلول‌ها و اکسیژن رسانی به سلول‌ها نیز افزایش می‌یابد.

۴- روغن‌‌‌های ضروری یا اسانسهایی که به همراه بادکش درمانی بر روی پوست استفاده می‌شود، خواص درمانی بی‌نظیر و منحصر به فردی دارند.

۵- بادکش درمانی باعث افزایش سلول‌های دفاعی بدن می‌شود؛ بنابراین سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و فردی که به طور مکرر بادکش می‌کند، کمتر دچار بیماری می‌شود و کمتر سرما می‌خورد.
۶- بادکش با ایجاد فشار منفی باعث انبساط عضلانی و رفع اسپاسم‌ها می‌شود بنابراین در کاهش درد مؤثر است.


موارد درمانی توسط بادکش درمانی:

سرماخوردگی- آنفلوآنزا، بیماری‌های خونی، تسکین درد، التهابات مفاصل (مثل روماتیسم مفصلی- آرتروز)، ریلکسیشن روحی و عصبی، پیشگیری از واریس، کمک به باروری در زوج‌های نابارور، بیماری‌های گوارشی، آسم و تنگی نفس، خواب رفتگی دست و پا، کاهش دردهای ناشی از بیماریهای روماتیسم، آرتروز، سیاتیک، کمردرد، دیسک کمر، میگرن، درد گردن، درد و خستگی و احساس سنگینی در پشت ساق پا و نیز به عنوان یک ماساژ بسیار عمقی نقش ایفا می کند.

بادکش با تحریک روده ها و دستگاه گوارش در درمان برخی از بیماریهای گوارشی نظیر زخم معده، کاهش تحرک روده و یبوست، کمک کننده است.

افزایش خونرسانی موضعی با افزایش تجمع سلولهای دفاعی و فاکتورهای ضد التهاب خونی به موضع، باعث تسریع ترمیم آسیبهای بافتی و عفونتهای موضعی می شود؛ مثلا با بادکش کردن اطراف زخمهای بستر می توان به ترمیم و بهبود این زخمها کمک قابل توجهی کرد.

بادکش های متناوب و مکّرر با جذب خون به عضلات در رفع لاغریهای موضعی و افزایش بافت ماهیچه ای موضع بادکش، موثرند.

اگر علت چاقی، تجمع موضعی چربی باشد؛ بادکش گرم در سوزاندن چربیهای موضعی موثر است.(با مکانیسم افزایش خونرسانی به ناحیه پر چربی و افزایش متابولیسم موضعی).

از فشار منفی ایجاد شده توسط بادکش می توان در کنترل و تنظیم بعضی از خونریزی ها در بدن بهره گرفت؛ مثلا در هایپرمنوره (قاعدگی با خونریزی شدید) می توان زیر سینه ها را بادکش کرد. با این عمل، فشار خون از اندام تحتانی به سمت اندام فوقانی متوجه شده و از شدت خونریزی کاسته می شود یا در خونریزی کم قاعدگی(هایپومنوره) با بادکش رانها و ساقها می توان فشار را از قسمتهای فوقانی به سمت اندام تحتانی متوجه ساخته؛ میزان خونریزی را افزایش داد؛ یا در خون دماغ شدید با بادکش کردن اطراف ناف(در طرف خونریزی) فشار خون به قسمتهای تحتانی منتقل و خون دماغ کم کم قطع می گردد.

در رفع خواب رفتگی ها و گزگز اندام، بادکش، با تسریع خونرسانی و اکسیژناسیون بافتی موثر می باشد.

از فشار منفی بادکش جهت کمک به خروج سنگهای کلیوی استفاده می شود؛ به این صورت که بعد از روغن مالی، مسیر کلیه ها و حالبها را از طرف کلیه به سمت مثانه، بادکش متحرک می کنند.

در افرادی که دارای طبع سرد و تر هستند و در اصطلاح طب سنتی، بلغمی مزاجند، بادکش گرم و خشک کاربرد فراوانی دارد و جایگزین مناسبی برای حجامت می باشد.

در طب سنتی، بیماری برص یا vitiligo از بیماری های بلغمی محسوب می شود. لذا با این استدلال که بلغم، سرد و تر و بادکش، گرم و خشک(یعنی دقیقا ضد بلغم) است؛ ، لذا بادکش متناوب (یک روز در میان، حداقل 40 جلسه) را در درمان برص موثر می دانند.(قطعی است که افزایش خونرسانی پوست توسط بادکش گذاری در رفع بسیاری از بیماریهای پوستی موثر است و تحقیقات پروفسور von neisser نیز این مساله را تایید می کند.

در زانوهایی که دچار تورم، درد و تجمع مایع در مفصل شده اند (تجمع بلغم موضعی) با بادکش متناوب (40 تا 120 جلسه، یک روز در میان)، می توان کم کم این مایع را از محیط خارج کرد.


کاربردهای درمانی بادکش:


بادکش وسیع شکم

-درمان تکمیلی چاقی در بلغمی ها(سرد مزاج ها)
– درمان تکمیلی یبوست
– درمان تکمیلی دیسمنوره(قاعدگی دردناک)


بادکش سیاتیک

درمان تکمیلی سیاتالژی
– درمان خواب رفتگی اندام تحتانی
– درمان خستگی زودرس اندام تحتانی


بادکش زیر پستان

-درمان تکمیلی هایپر منوره (خونریزی قاعدگی شدید)

– درمان التهاب پستان
– حجیم کردن پستان
– درمان تکمیلی خون دماغ


بادکش پستان

-درمان تکمیلی کیستهای پستانی
– حجیم کردن پستانها
– درمان تکمیلی افتادگی سینه
– افزایش شیر مادران شیرده


بادکش زانو

– درمان تکمیلی درد زانو در افراد بلغمی مزاج
– درمان تکمیلی درد ناشی از آرتروز
– درمان تکمیلی آب آوردن زانوها


بادکش وسیع کتف

– درمان تکمیلی سرما خوردگی
– رفع خستگی شدید
– رفع اسپاسم های عضلانی این ناحیه
– درمان خواب رفتگی دستها در افراد سرد مزاج
– جایگزین حجامت عام در طبایع سرد
– جایگزین حجامت عام در افرادی که آمادگی حجامت ندارند


 


بادکش تخمدان


 – درمان کیست تخمدان


– درمان تکمیلی دیسمنوره (قاعدگی دردناک)


– درمان بی نظمی قاعدگی


– کمک به درمان بعضی از انواع ناباروری

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با نی نی نما در میان بگذارید …

متاسفانه محتوای مورد در خواست شما در مجله ونوس موجود نیست، البته ممکن است آدرس محتوای درخواستی تغییر کرده باشد. لطفاً در مطالب مجله جستجو کنید.

مشاهده جدیدترین مطالب

آدرس پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در قم لیست و آدرس پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک ، جراحی زیبایی ، متخصص جراحی پلاستیک، متخصص جراحی زیبایی ، متخصص جراحی ترمیمی در شهر قم ادامه مطلب


ادامه مطلب

ممکن است به هر علتی ختنه یک فرد تا سن بزرگسالی به تاخیر افتاده باشد و پدر و مادر او موفق به انجام این سنت نبوی برای فرزندشان نشده باشند. ختنه در بزرگسالی هیچ اشکالی ندارد و موجب هیچ عیب و ننگی نیست. ادامه مطلب

کدو حلوایی کدو حلوایی نماد آشپزی فصل پاییز است که در هر سبزی فروشی می توان انواع آن را پیدا کرد ، پس فصل پاییز شروع خوبی برای آشپزی با کدو حلوایی است.کدو حلوایی ، شیرین ، مقوی و پر از رنگ و دلنشین است. اسمش کدوتنبل است! البته به آن کدو حلوایی هم… ادامه مطلب

یکی از این جاها، بیضه است. در قسمت فوقانی هر بیضه، شبکه ای از سیاهرگهای در هم پیچیده وجود دارد. اگر به هر دلیل این سیاهرگ ها دچار اختلال شوند؛ واریس سیاهرگهای بیضه به وجود می آید که به آن واریکوسل گفته می شود. از واریکوسل به عنوان شایعترین دلیل… ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش پوبیس یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد…. ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش کشاله ران یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد: ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش روماتیسم یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد: ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش تخمدان یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد: ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش خون ساز یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد… ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش موضعی یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگرد ….. ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش لغزان یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد … ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش خورشیدی یرای درمان بیماریهای مختلف به شرح زیر تقدیم میگردد… ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش گونه یرای درمان بیماریهای مختلف به شرج زیر تقدیم میگرد …… ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش پیشانی یرای درمان بیماریهای مختلف به شرج زیر تقدیم میگرد …… ادامه مطلب

آقای دکتر فرهاد عبداله زاده جراحی ناخن فرو رفته در گوشت شست پا را در مطب شخصی خود در شهر قم با بهترین روش انجام میدهند ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش پستان یرای درمان بیماریهای مختلف به شرج زیر تقدیم میگردد ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش کبد یرای درمان بیماریهای مختلف به شرج زیر تقدیم میگردد……. ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش کلیه یرای درمان بیماریهای مختلف به شرج زیر تقدیم میگردد…. ادامه مطلب

در ادامه ی مبحث جالب و آموزنده ی بادکش درمانی کاربردهای بادکش ریه یرای درمان بیماریهای مختلف به شرج زیر تقدیم میگردد…… ادامه مطلب

به نام خدا، پزشک عمومی هستم که به مکاتب مختلف درمانی معتقدم.

برای درمان بیمارانم از طب کلاسیک و طب سنتی کمک می گیرم. در زمینه بیماریهای داخلی، اطفال، پوست، اعصاب و مهارتهایی همچون حجامت، ختنه و جراحیهای سرپایی بیشتر کار میکنم …

نشانی مطب

کلیه حقوق سایت متعلق به آقای دکتر فرهاد عبداله زاده می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


مخصوص خانم ها


سوال:

سلام صبح بخیر یک قاعده آور مؤثر و سریع چیه؟ برا تنبلی تخمدان


سلام برای تنبلی تخمدان چی دارید


پاسخ؛


درمان تنبلی تخمدان

۱-داروی باه.زنان (جرجیر) هر شب یک قاشق مرباخوری از هفتم قاعدگی تا چهاردهم مصرف کرده و شب چهاردهم همبستر شوند.
۲-خوردن.شاهی
۳-خوردن پیاز سفید


استاد تبریزیان


پیاز درمانی برای تنبلی تخمدان:

پیاز درمانی برای درمان تنبلی تخمدان ، پریود نامنظم ، کیست ، یائسگی زودرس
جوشانده پیاز (ترجیحا پیاز دشتی – پیازنارنجی ) به رشد تخمک و حامله شدن کمک می‌کند. برای تخمدان پلی کیستیک ـ کیست های ریز تخمدان و همچنین منظم شدن پریود درمان خوبی است.
نحوه تهیه:
۲-۱٫۵ لیوان آب بدون کلر را بجوشانید و پوست بیرونی و شکننده پیاز را جدا کنید [یه سری ها هم می گن با پوست خوردن نتیجه بخش تره در هر صورت در مقاله دکتر ابراهیم پوست بیرونی رو باید جدا کنید] سپس پیاز را به ۴ یا ۵ قسمت تقسیم کرده و به آب در حال جوش بریزید (آب ترجیحا بدون کلر باشه فکر کنم آب معدنی مناسب تره) . ۵ دقیقه در ظرف دربسته بجوشانید. پیاز ها رو از آب جدا کنید و ولرم بنوشید. این جوشانده را قبل از صبحانه و بعد از نهار و اگر شاغل هستید یکبار قبل از شام و یکبار قبل از خواب به صورت تازه تهیه شده بخورید. *این جوشانده را تا ۱۵ روز روزی دوبار به صورت تازه میل کنید. **برای شروع درمان میتوانید از ۲ روز بعد از اتمام پریود شروع کرده و به مدت ۱۵ روز ادامه دهید و یا
از ده روز مانده به پریود به مدت ۱۵روز همین روش را انجام دهید ***۱۵ روز مداوم انجام بدید بعد ۷ روز استراحت دوباره ۱۰ روز مداوم انجام بدید و ۷ روز استراحت و دوباره ۱۵ روز انجام بدید و ۷ روز استراحت و ۱۰ روز انجام بدید و ۷روز به همین صورت به مدت سه ماه انجام بدید.

در مدت انجام این درمان ترشحات سفید و زرد افزایش می‌یابد. این به خاطر تمیز شدن بدنتان است نگران نباشید..
توجه:این عمال را به همراه داروهای دکترتان می توانید انجام دهید کمک کننده و تقویت کننده می باشد
در عین حال استفاده همزمان از دو یا چند جوشانده و درمان گیاهی را توصیه نمیکنیم


 

پرهیزات و ممنوعاتی که در تنبلی تخمدان باید رعایت شود:

این موارد را نباید انجام دهید:
استفاده از استخر
عدم ارضاء مکرر خانمها درجماع
استحمام در دوران قاعدگی
پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ
خوردن غذاهای با طبع سرد
شوخی در ایام قاعدگی در ناحیه مربوطه
پرخوری
مصرف ژل جنسی
مجامعت با شکم پر و شکم خالی
مجامعت طولانی و تکراری
مصرف قند و شکر، گوشت گاو، عدس، ماست و خیار، سبزی گشنیز، قارچ، بادمجان، فست فود، املت، ماهی، نخود سبز، میوه های کال، آب سرد، یخ، بستنی ممنوع


موارد مفید در درمان تنبلی تخمدان:

میوه ها: انگور، انجیر، سیب ، گلابی ،خرما، توت، مویز
خوراک ها: روغن زیتون بودار، گوشت گوسفند،کباب برگ راسته، تخم مرغ عسلی و محلی ،نان سنگک و بربری،نخود و هلیم با دارچین

درمان  تنبلی تخمدان با طب سنتی:
گرم کردن پایین تنه با آجر یا کیسه ی آب گرم
بادکش گرم زیر شکم شبی یکبار
روغن مالی سر، رحم،تخمدان و معده
استفاده از نوره (واجبی) برای پاکسازی موهای زاید
مصرف دمنوش هایی ازقبیل آویشن، قرنفل، نعناع، پونه کوهی، رازیانه(در ایام پاکی) ،اسطوخودوس یکی یا ترکیبی از آنها بصورت دمکرده یاجوشانده صبح وشب
صبحانه عسل با پودر بادام ساعت ۶خورده شود
پیاده روی آرام روزی ۱ساعت


ضرورت تک غذا خوری و نخوردن همه چیز با هم


 


 


درمان کیست تخمدان -طب سنتی اسلامی


 

تزریق ۲ تا ۵ میلی گرم عسل داخل واژن قبل از خواب تا ۱۴ شب.
آب رازیانه را با عسل مخلوط کنید و چهل روز میل کنید البته در ایام پریودی استفاده نشود.
بادکش مخصوص تنبلی تخمدان برای فعال شدن تخمدان.


 


پرهیزات:

استفاده از استخر
عدم ارضاء مکرر خانمها در یک بار جماع
استحمام در دوران قاعدگی
پوشیدن شلوار و لباس زیر تنگ
خوردن غذاهای با طبع سرد
شوخی در ایام قاعدگی در ناحیه مربوطه
پرخوری
مصرف ژل جنسی
مجامعت با شکم پر و شکم خالی
مجامعت طولانی و تکراری
مصرف قند و شکر، گوشت گاو، عدس، ماست و خیار، سبزی گشنیز، قارچ، بادمجان، فست فود، املت، ماهی، نخود سبز، میوه های کال، آب سرد، یخ، بستنی ممنوع

مراکز حجامت ایران خودشون میدونند کدوم قسمتها رو بادکش کنند.شما بگید تنبلی تخمدان دارید.معمولا همون محدوده رحم رو بادکش می کنند.


 


مفیدات:

میوه هاانگور، انجیر، سیب ، گلابی ،خرما، توت، مویز
خوراک ها:روغن زیتون بودار، گوشت گوسفند،کباب برگ راسته، تخم مرغ عسلی و محلی ،نان سنگک و بربری،نخود و هلیم با دارچین.

درمان ها:
گرم کردن پایین تنه با آجر یا کیسه ی آب گرم
بادکش گرم زیر شکم شبی یکبار
روغن مالی رحم،تخمدان و معده
استفاده از نوره برای پاکسازی موهای زاید
مصرف دمنوش هایی ازقبیل آویشن، قرنفل، نعناع، پونه کوهی، رازیانه(در ایام پاکی) ،اسطوخودوس یکی یا ترکیبی از آنها بصورت دمکرده یاجوشانده صبح وشب
صبحانه عسل با پودر بادام ساعت ۶خورده شود
پیاده روی آرام روزی ۱ساعت
ضرورت تک غذا خوری


 کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان

اول این مورد را از نظر علم پزشکی جدید و سپس از نظر طب سنتی مورد بررسی و درمان قرار می دهیم

نظر علم پزشکی در این مورد :
سندرم تخمدان پر کیست اغلب با قاعدگی نامنظم ، افزایش رشد موهای زائد ( هیرسوتیسم) و چاقی مشخص می شود.. قاعدگی های نامنظم یا سنگین می توانند علامتی از این وضعیت در بالغین باشد. سندرم تخمدان پرکیست امکان دارد در زمانی که خانمی برای باردار شدن مشکل دارد بارز شود.
علائم از اختلال در چرخه تولید مثل منشاء می گیرد. که بصورت طبیعی هر ماهه با آزاد شدن یک تخمک از تخمدان ( تخمک گذاری ) تکمیل می شود.
یکی از اختلالات شایع هورمونی در سنین باروری در زنان است که حدود ۵ تا ۱۰ درصد افراد را گرفتار می کند. تشخیص زود هنگام و درمان تخمدان پرکیست می تواند خطر عوارض طولانی مدت مانند دیابت و بیماری قلبی را کم کند . سندرم تخمدان پر کیست اختلالی است که باعث قاعدگی نامنظم و افزایش هورمون مردانه می شود. تخمدانها کیست پیدا می کنند و ممکن است نتوانند تخمک آزاد کنند.


سه معیار برای تشخیص این اختلال تعیین شده است.

۱-قاعدگی نامنظم یا فقدان قاعدگی
شایعترین یافته است. قاعدگی نامنظم به معنای داشتن چرخه های قاعدگی است که در فواصل طولانی تر از ۳۵ روز یا کمتر از ۸ بار در سال اتفاق می افتد. این وضعیت ممکن است در هنگام بلوغ و شروع قاعدگی آغاز شود.

۲ -هورمون مردانه زیاد
افزایش سطوح هورمونهای مردانه ممکن است منجر به علائم فیزیکی مانند رویش موهای بلند و ضخیم در صورت و سینه، زیر شکم ، پشت ، بالای بازوها یا بالای پاها شود.جوش صورت و طاسی مدل مردانه بشود . به هر حال همه زنانی که سندرم تخمدان پر کیست دارند علائم فیزیکی ازدیاد هورمون مردانه را نشان نمی دهند. آزمایشات خونی برای تشخیص سطح بالای هورمون مردانه در دسترس است.
۳- رد کردن سایر وضعیتهایی که باعث ازدیاد هورمون مردانه و قاعدگی غیر طبیعی می شوند.
در این بیماری بدن زن هورمونهای مردانه زیادی تولید می کند. تخمدانها تخمک های کمتری از زمان طبیعی تولید می کنند (کم تخمک زایی)، ممکن است اصلاً هیچ تخمکی آزاد نکنند
( عدم تخمک گذاری) در غیاب تخمک گذاری چرخه قاعدگی نامنظم یا غایب است.

اگر قصد باردار شدن ندارید، پزشک ممکن است قرصهای جلوگیری از بارداری کم هورمون را که حاوی استروژن و پروژسترون صناعی هستند تجویز کند. این داروها تولید هورمون مردانه را کم میکنند و جلوی تولید دائمی استروژن در بدن را میگیرند. این داروها خطر سرطان لایه داخلی رحم را کم میکنند و خونریزی غیرطبیعی را تصحیح می نمایند.
درمان جایگزین دیگر دریافت پروژسترون به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز در ماه است. این دارو چرخه قاعدگی را تنظیم میکند و از سرطان لایه داخلی رحم جلوگیری میکند اما سطوح هورمون مردانه را بهبود نمی بخشد.
ممکن است برای تعدیل اثرات ناشی از افزایش هورمون داروهایی را تجویز کند. اسپیرنولاکتون(آلداکتون)اثر هورمونهای مردانه را متوقف میکند و تولید هورمونهای جدید مردانه را متوقف میکند . اسپیرنولاکتون یکی از داروهای دفع کننده آب است و ممکن است باعث شود بیش از روزهای دیگر ادرار کنید. عوارض جانبی دیگر آن ، خشکی پوست، سوزش سردل ، سردرد و خستگی است. دیگر داروهای ضدهورمون مردانه فیناسترید و فلوتامید هستند اما این داروها گرانتر از اسپیرنولاکتون هستند و عوارض جانبی بیشتری دارند.
ممکن است برای حاملگی نیاز به داروهائی برای تحریک تخمک گذاری داشته باشید. کلومیفن یک داروی ضد استروژن است که ۵ روز در هفته در اولین بخش چرخه قاعدگی استفاده میشود. اگر کلومیفن به تنهائی موثر نباشد ممکن است در همراهی با آن نیاز به کورتیکواستروئیدها ، ترکیبی از LH و FSH بنام گونادوتروپین یا FSH به تنهائی داشته باشید .
اگر داروها به ایجاد و حاملگی کمک نکنند ، پزشک امکان دارد توصیه به یک جراحی سرپائی بنام لاپاراسکوپی تخمدان کند . در این روش جراح برش کوچکی روی شکم میدهد و لوله ای را که به یک دوربین کوچک وصل است ( لاپاراسکوپ ) در آن قرار میدهد . دوربین تصاویری با جزئیات از تخمدانها و اندامهای لگنی مجاور آن در اختیار جراح قرار میدهد . سپس جراح وسایل جراحی را از برشهای کوچک پوستی دیگر وارد میکند . و از جراحی لیزر یا الکتریکی برای ایجاد سوراخهایی در فولیکولهای بزرگ شده در سطح تخمدانها استفاده میکند .
هدف این کار تحریک تخمک گذاری با کاهش سطوح LH و هورمونهای مردانه است. پزشکان مطمئن نیستند این چگونه اتفاق می افتد. یک فرضیه این است که سوراخ کردن سلولهای تخمدانی تولید کننده هورمون را تخریب میکند .

علایم و نشانه های سندرم تخمدان پر از کیست ممکن است متفاوت باشد. اما شایع ترین شکایات زنان از این وضعیت عبارت است:

▪ قاعدگی نامنظم و یا فقدان قاعدگی: این شایع ترین علامت است. ممکن است قاعدگی در فواصل طولانی تر از ۳۵ روز یا کمتر از ۲۸ روز اتفاق بیفتد.

▪ رویش موهای زاید: افزایش هورمون های مردانه ممکن است به بروز علایم فیزیکی مانند رویش موهای بلند و ضخیم در صورت، سینه، زیر شکم، پشت، بالای بازوها و بالای پاها منجر شود. جوش صورت هم ممکن است در عده ای دیده شود. تمام زنانی که دچار کیست تخمدان هستند همه علایم مردانه را نشان نمی دهند. آزمایش های خون برای تشخیص سطح بالای هورمون مردانه می تواند به درمان کمک کند.

▪ وضعیت های که موجب ازدیاد هورمون های مردانه و قاعدگی نامنظم می شود: کم کاری غده تیروئید سبب کاهش ترشح هورمون تیروئید می شود. این حالت هم می تواند به قطع قاعدگی منجر شود. وجود توده در قسمت غده فوق کلیوی نیز موجب افزایش هورمون های مردانه در بدن می شود. بنابراین در صورت رد سایر دلایل قطع و نامنظمی قاعدگی، پزشک بهتر می تواند کیست تخمدان را تشخیص دهد.

▪ نازایی: نازایی هم گاهی نشان دهنده تخمدان پر از کیست است.

▪ درد مزمن لگن: وجود درد در ناحیه لگن و ران ها هم می تواند از دیگر نشانه های تخمدان پر از کیست باشد.

▪ چاقی: دربعضی از زنان، چاق شدن و اضافه وزن در قسمت کونری بدن (شکم و تنه) از دیگر علایم این بیماری است.

عوارض بیماری
اگر کیست تخمدان درمان نشود، چه اتفاقی می افتد؟ در صورتی که کیست های تخمدانی درمان نشوند، ممکن است در طولانی مدت به بیماری های قلبی و دیابت بینجامند.

افزایش چربی های خون و فشارخون، مختل شدن چرخه قاعدگی، خون ریزی های غیرطبیعی و سرطان لایه داخلی رحم ممکن است از عوارض درمان نشدن کیست ها باشند.

همان طور که گفتیم، بدن در این بیماری به انسولین مقاومت پیدا می کند، بنابراین تجمع قند در خون و مصرف نشدن آن در سلول ها می تواند موجب افزایش قند خون و دیابت شود.


درمان چگونه است؟

پزشک از شما می خواهد تا به صورت منظم مراجعه کنید و شما از نظر علایم بیماری های قلبی، قندخون و فشار خون تحت کنترل خواهید بود. ممکن است پزشک قرص های جلوگیری از بارداری کم هورمون که حاوی استروژن و پروژسترون هستند تجویز کند. مراقب خود باشیدعلاوه بر رعایت همه توصیه های پزشک و مصرف به موقع داروها، باید از مصرف غذاهایی که موجب اضافه وزن می شود خودداری کنید. رژیم غذایی کم چرب و کم کربوهیدرات، سطح انسولین را افزایش می دهد. بیشتر از میوه و سبزی استفاده کنید. در تعیین رژیم غذایی خوب و مناسب از پزشک خود کمک بگیرید و ورزش کنید. افزایش فعالیت بدنی روزانه در زنانی که دچار تخمدان پر از کیست هستند بسیار سودمند بوده و به درمان و پیشگیری از مقاومت بدن به انسولین و کاهش وزن کمک می کند.


 


نظر طب سنتی :

اکثریت زنانی که از غذاهای با طبع سرد و فست فود و شیرینی های قنادی استفاده زیاد می کنند حرارت لازم برای فعال سازی تخمدانها را از دست می دهند و عدم فعالیت تخمدانها موجب اختلال در هورمونهای زنانه می شود که علائم و شرایط تشخیص در بالا قبلا ذکر شدند


درمان قطعی این بیماری از نظر طب سنتی : 


۱ – تعیین مزاج فرد مورد نظر

۲ – تعدیل مزاج با توصیه جدول غذایی (جدو ل غذایی تعدیل مزاج مربوطه )

۳ – استفاده از ترکیب مخصوص صدگیاه  تنتور بومادران و رازیانه با نظر متخصص طب سنتی

این بیماری نهایتا در عرض ۴۰ روز کاملا قابل درمان است و سنوگرافی و تنظیم عادات ماهانه بیمار این بهبودی را تایید خواهد کرد .


ارجحیت روش در مانی طب سنتی در این است که :

۱ – عوارض قرصهای ضد بارداری که برهمه اهل علم ثابت شده است را ندارد

۲ – بیمار می تواند ضمن درمان در مورد بارداری اقدام کند


 


 


———-


 

پایین تنه با ـجر داغ یا کیسه اب گرم و یا روغن زرد و بادام شیرین روی رحم و کشکاله رحم مالیده شود .

هر شب یک کیسه اب گرم در محل تخمدان ها برای چند ساعت قرار گیرد و از شستشوی این ناحیه با آب سردپرهیز شود .


بادکش مستمر زیر شکم گرم و یا سرد .


کم خوردن آجیل چون گرم و تولید صفرا دارد.


روزی سه بار با روغن گرم شود .

خوردن صبح یک استکان رازیانه و بعداز ظهر بومادران فقط درایام غیر پریود باشد و درایام پریود ممنوع.


⛔️ماست و خیار ممنوع .


سردرد با روغن مالیده شود .


⛔️قندو شکر ممنوع.

شربت خاکشیر باعسل صبح هنگام .
و دمنوش اسطوخدوس روزی یک لیوان


تغذیه گرم و تر مصرف شود .

در ازاله موی اطراف رحم فقط با نوره ( واجبی ) انجام شود چون خاصیت ارسینیک دارد و از تراشیدن با تیغ پرهیزشود .

⛔️حمام درزمان پریود٬ شلوار تنگ ٬غذای سرد ممنوع .


نخود و هلیم با دارچین مصرف شود.

پیاز با گوشت گوسفند چرخکرده با روغن زرد باتخم مرغ محلی میل شود .


یک نخود سیاهدانه با عسل مصرف شود.


استفاده هفتگی از قلم شتر در تغذیه خورشتها.

آب نخود فراوان با دارچین اندک خورده شود و یا فلافل خانگی میل شود با روغن کنجد .

دود اسفند با کندر و عنبرنسارا در منزل و در صورت امکان در زیر کرسی به دهانه رحم .

مالیدن روغن زنجبیل روی رحم فقط حساسیت پوستی نداشته باشید .

با دمنوش های نوبه ای تان فقط یک گرم زنجبیل بریزید .


⛔️دوری مطلق از استخرها.


⛔️مصرف گوشت گوسفند و لیکن گاو ممنوع .


⛔️خواب روز مطلقا ممنوع .

سبزی نعناع و پونه کوهی و تره در یک سوم تغذیه هر وعده .


میوه سبز و کال ممنوع .


روغن زیتون بودار در تمام تغذیه ها .


⛔️سبزی گشنیز و آش آن ممنوع .


⛔️آب سرد و یخ و بستنی و سرمادهی رحم ممنوع .

⛔️در ایام پریود شوخی زناشویی در این ناحیه ممنوع .

شیرینی طبیعی خرما و توت و مویز سیاه شانی عالیست.


⛔️پرخوری ممنوع و گرسنه عالیست .

⛔️یبوست مطلقا ممنوع یعنی روزی سه بار دفع مدفوع بدون بو و تغییررنگ باشد .


خوردن سکنجبین فقط عسلی روزی شش قاشق.


گیاه قرنفل روزی یک گرم در اب جوش .


⛔️مصرف ژل جنسی ممنوع .


تزریق عسل در واژینال


⛔️ روغن نباتی وقارچ و فست فود ممنوع .


ضرورت تک غذاخوری .


استغفار بسیار زیاد دستور امام حسن ع .


خوردن تغذیه گنجشک و کبوتر .

مصرف تربت امام حسین ع با اب زمزم .و خواندن سوره یاسین .


⛔️با شکم پر و خالی مجامعت ممنوع .

بعد از مجامعت چند لحظه به سمت راست خوابیده و سپس غسل کرده و پس از خروج حمام یک لیوان شربت عسل میل کن .


انگشتر عقیق در دست کردن .


معده کاملا هر روز روغن مالی شود .

مجامعت تکراری و طولانی در تنبلی تخمدان بشدت اثر دارند


 


 


ادامه راهکارها ی سنتی :


شبها گوشت شتر جوان و بوقلمون .


کباب برگ راسته گوسفندی با سماق.


کتلت با روغن کنجد .

سمنو خوردن . روزانه چند قاشق یا جایش سوهان حیوانی.


⛔️املت و ماهی ممنوع .

برای درمان خودتان هفتاد بار سوره حمد را خوانده و بر خودتان بدمید ( کتاب طب الائمه علامه شبر).


معوذتین را با صدای بلند بر خودتان خواندن .


آب سیب با پوست حداقل روزی سه لیوان .

بره موم عسل فقط نیم گرم تا چهل روز با اب بخورید .


پیاده روی آرام روزی یکساعت .


دمکرده طارونه با بهارنارنج مخلوطی یک لیوان .


پودر سنجد با عسل خوردن .


گل قند عسلی روزی یک قاشق .

صبحانه عسل با پودر بادام و پنیر مطلقا ممنوع ساعت ۶ خورده شوند .


میوه انگور و انجیر و سیب و گلابی .

خورشتها فقط با روغن زرد و یا کنجد و یا کره حیوانی باشد.


نان در تمام وعده ها فقط سنگک


تاکید میشود آب قلم شتر در تمام خورشتها.


تخم مرغ فقط عسلی و محلی باشد.


کاهو اندک خورده شود .


⛔️نخود سبز مطلقا ممنوع .


کلم بندرت مصرف شود .

ژل رویال عسل یک گرم هر روز زیر زبان مشورت شود .

لگنچه هر سه روز یکبار در جوشانده های اویشن و مرزنجوش گذاشته شود

 


– درمان مشکلات تخمدانی

استاد خیراندیشدرمان مشکلات تخمدانی از قبیل (تنبلی تخمدان ـ کیست تخمدان ـ ناباروری به علت تخمک ـ
مشکلات هورمونی ـ فیبروم ) به روش زیر می باشد. طول درمان ۴۰ الی ۱۲۰ روز میباشد.
الف) بادکش زیر شکم و کمر ۲۱ مرحله یک شب در میان
 ب) شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودی
 ج) دوسین روزی دو قاشق مرباخوری صبح و شام ( سه واحدعسل + یک واحد سیاه دانه نیم کوب)
 د) استفاده از داروی ترکیبی زیر به صورت واژینال ۱۴ مرحله در ایام پاکی (زاج به اندازه یک نخود بیشتر  نشود + یک قاشق مرباخوری عسل + یک قاشق چایخوری روغن زیتون بودار تصفیه نشده)  
توجه:
دخترانی که ازدواج نکرده اند از دود داروهای (اسفند + کندر + زاج) باید استفاده نمایند. دود را  ۱۴روز باید به رحم برسانند.
توجه:
درمان تکمیلی با حجامت عام، حجامت ساکرال، حجامت زیر شکم هر دو هفته یکبار میباشد که باید تحت نظر پزشکان متخصص طب سنتی انجام گردد.


 


 

Tags تنبلی تخمدان و کیست درمان تنبلی تخمدان و کیست درمان قطعی تنبلی تخمدان کیست تخمدان

فروردین ۲۱, ۱۳۹۷

فروردین ۱۸, ۱۳۹۷

بهمن ۲۸, ۱۳۹۶

بهمن ۲۷, ۱۳۹۶

کیست تخمدان   علت کیست تخمدان چیست? – کیست تخمدان عموما ناشی از غلبه رطوبت

نظر

وبسایت

Currently you have JavaScript disabled. In order to post comments, please make sure JavaScript and Cookies are enabled, and reload the page. Click here for instructions on how to enable JavaScript in your browser.


Watch Dragon ball super

10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.