فوايد دم کرده فلفل قرمز و سياه

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

فلفل سیاه علاوه بر طعم دادن به غذا، طعم کهنگی غذا را نیز می گیرد

 

فلفل گیاهی است بالارونده و دارای ریشه های ساقه خیز و کوتاه که میوه آن ادویه ای است با طعم تند و سوزنده . گیاهی دارویی – خوراکی و دارای طعمی تند.فلفل از بوته‌ای باریک و بلند و در رنگهای متنوعی چون سبز، قرمز، زرد، و نارنجی به دست می‌آید و برای خوش طعم کردن غذا از آن استفاده می‌شود. دانه فلفل پس از خشک و ساییده شدن در رنگهای سیاه، سفید و سرخ عرضه می‌شود.

فلفل سیاه خیلی بیشتر از آنچه که اکثر مردم تصور می کنند برای بدن خاصیت دارد و مفید است. با ما همراه شوید تا با خواص و مضرات آن برای بدن بیشتر آشنا شوید .

فلفل سیاه مقوی حافظه و اعصاب می‌باشد

خواص درمانی فلفل سیاه:فلفل سیاه بومی کشور هند است، این گیاه در حفظ سلامت نقش مهمی دارد. در یونان باستان از فلفل نه تنها به عنوان ادویه بلکه به عنوان پول و هدیه استفاده می شد.

در قرون وسطی، سرمایه یک فرد براساس مقدار فلفل سیاه ذخیره شده وی سنجیده می شد. فلفل سیاه علاوه بر طعم دادن به غذا، طعم کهنگی غذا را نیز می گیرد.

 

در برخی از شهرهای هند مردم روز را با یك فنجان قهوه سیاه همراه با مقداری پودر فلفل سیاه كه داخل آن حل شده، آغاز می كنند.

* طبع فلفل گرم و خشک است.* مقوی معده و بادشکن می‌باشد.* گرد آن باعث فرار حشرات می‌گردد و برای جلوگیری از بیدزدگی لباس در میان لباس‌ها بپاشند.

* فلفل مقوی حافظه و اعصاب می‌باشد.* مسکن دردهای عصبی است.* جهت رفع رطوبت دماغ و معده فلفل با مویز جویده و میل شود.* فلفل خون غلیظ را سبک می‌کند.

* کسانی که جذام دارند از فلفل در برنامه غذایی خود استفاده کنند.* کسی که تریاک خورده است تا زمان رساندن به پزشک به او جوشانده فلفل بدهید تا استفراغ کند.* جهت درمان سنگ در مجاری ادرار از دمکرده برگ فلفل استفاده شود.* جهت رفع بلغم و بلغم لزج فلفل و مویز میل شود.

* جهت ساکت کردن درد دندان یک حبه قند را در یک قاشق فلزی قرار داده با آتش آن را ذوب کنند سپس کمی فلفل اضافه نموده در حفره دندان کرم خورده بریزند درد آن ساکت شده و از کرم خوردگی دندان جلوگیری می‌کند.* برای رفع تب و لرز جوشانده آب و دانه فلفل سیاه مصرف کنید.* فلفل با افزایش دادن ترشح اسید هیدروکلریک در معده به هضم غذا کمک می کند.* ادرارآور بوده و مصرف آن باعث تعریق می شود.

* با شکستن سلول های چربی، باعث کاهش وزن می شود.* پیسی را درمان می کند. پیپرین موجود در فلفل به تولید رنگ دانه های پوست کمک می کند.

* سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت و گرفتگی بینی را تسکین می دهد.* خاصیت ضد باکتریایی آن با عفونت ها و گزیدگی حشرات مقابله می کند.* رگ های خونی را تمیز نگه می دارد.

* آنتی اکسیدان مفید به حساب می آید و مانع از آسیب رادیکال های آزاد می شود و در نتیجه از سرطان، بیماری های قلبی عروقی و ناراحتی کبد پیشگیری می کند.* در تسکین درد و معالجه پوسیدگی دندان موثر است.

* جوشانده تهیه شده با آب و فلفل سیاه برای رفع یبوست مفید است.* در برخی از شهرهای هند مردم روز را با یک فنجان قهوه سیاه همراه با مقداری پودر فلفل سیاه که داخل آن حل شده، آغاز می کنند.

* بسیاری از مطالعات و آزمایشات پزشکی تایید می کنند که فلفل سیاه فعالیت مجاری گوارشی را تقویت می کند و علاوه بر بهبود فرآیند هضم غذا، تحریک کننده ترشحات بزاقی است.* این ادویه هم چنین در بهبود عملکرد معده نقش مفیدی دارد.

* فلفل سیاه پرزهای چشایی را تحریک می کند و پیامی به معده می فرستد که باعث ترشح اسید هیدروکلوریک و در نتیجه هضم بهتر غذا می شود.* وجود اسید هیدروکلوریک برای هضم پروتئین ها و دیگر مواد غذایی در معده ضروری است.

* در استعمال داخلی به عنوان محرک اشتها، مدر، بادشکن، گرم کننده و ضد سم و برای رفع انواعی از مسمومیت های غذایی به کار می رود.* همچنین فلفل سیاه برای معالجه اسهال تابستانه، اسهال خونی، کاهش احتمال سرماخوردگی و دردهای روماتیسمی مفید است.

* فلفل سیاه هم چنین خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده ای دارد.* این ادویه تاثیر فوق العاده ای برای مقابله با رشد باکتری های مضر بویژه در روده دارد.

 

جهت فلج و بی‌حسی اعضای بدن با روغن فلفل ماساژ دهند

فواید استعمال خارجی و ضماد فلفل سیاه:* جهت رفع سفیدک ناخن ضماد فلفل بگذارند.* جهت فلج و بی‌حسی اعضای بدن با روغن فلفل ماساژ دهند.* جهت رویاندن موی گری فلفل را با آب پیاز و نمک مخلوط کرده به محل ریخته شده مو بمالند.

* جهت رویاندن ناخن که در اثر چرک انگشت از بین رفته باشد فلفل را با حنا مخلوط کرده به صورت ضماد بگذارند.* جهت موخوره فلفل سفید را با پیاز و نمک مخلوط نموده بمالند.

* جهت تسکین درد رماتیسم فلفل سیاه را با روغن زیتون مخلوط نموده بمالند.* جهت درمان خنازیر به صورت ضماد بگذارند.* در صورت بریدگی، کمی فلفل سیاه روی آن بپاشید تا خون ریزی بند بیاید. علاوه بر این فلفل سیاه دارای خاصیت ضدباکتریایی است و با از بین بردن میکروب ها درد را التیام می بخشد.

 

اسراف در خوردن فلفل باعث تاریکی چشم می‌شود

مضرات فلفل سیاه:* یادتان باشد که تندی ادویه هایی مثل فلفل به بهبود سلامت کمک می کند اما برای همه افراد مناسب نیست؛ مثلا در غذای کودکان، مادران شیرده یا باردار و نباید از  فلفل استفاده کرد.* در ضمن، اگر فردی به مصرف غذاهای تند عادت نداشته باشد و یک وعده غذای  تند مصرف کند نیز احتمال بروز واکنش های آلرژیک در او زیاد است* زیاده‌روی در خوردن فلفل باعث ایجاد افزایش ترشحات معده می‌گردد.* اسراف در خوردن فلفل باعث تاریکی چشم می‌شود.* کسانی که ناراحتی معده دارند در خوردن آن افراط نکنند.

* فلفل سیاه روی سلولهای عصبی بخصوص عصب گوش ( شنوائی و تعادل) اثر مخرب دارد. برای همین مصرف مداوم و افراطی آن توصیه نمیشود.مخصوصا افرادی که دچار ناراحتی های گوش مثل کم شنوائی و هستند در مصرف آن احتیاط کنند.

* مصرف زیاد فلفل برای بیماری‌های دستگاه گوارش، مجاری ادرار، سل، بواسیر، سودا، کلیه، جگر و کسانی که کم‌خونی دارند مفید نمی‌باشد.* کسانی که ورم پروستات دارند در خوردن فلفل زیاده‌روی نکنند.* کسانی که تصلب شرائین دارند و سکته مغزی کرده‌اند نباید فلفل زیاد استفاده کنند.

* بیماران سوزاک و سیفیلیس و کسانی که ناراحتی مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری کنند.* زنان حامله‌ای که عفونت مجاری ادرار دارند از خوردن فلفل سیاه خودداری کنند.

 

گردآوری : بخش آشپزی بیتوته

 

منابع : 7ganj.ir

hidoctor.ir

جلوگیری از ریزش مو

منبع = هلپ کده

آبا می دانید ترنس چیست ؟ آیا ترنس همان تراجنسی است؟ تا چه حد با ترنسکشوال (Transsexual)، آشنایی دارید؟ تفاوت بین ترنسکشوال را با همجنسگرایی می دانید یا شما هم فکر می کنید این دو مسئله، یکی هستند؟ جالب است بدانید که ترنس ها در چه شرایطی زندگی می کنند  و روحیات آنها چگونه است. در این مقاله از می خواهیم به بررسی ترنس ، انواع آن ، درمان هورمونی آن و شرایط لازم برای انجام عمل جراحی تغییر جنسیت بپردازیم. اگر می

این زائده گوشتی نرم که بر روی اندام تناسلی ظاهر می شود، زگیل تناسلی خفیف نام دارد. یک عفونت منتقله از راه جنسی ( STI ) ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد که این روزها زیاد به گوش تان خورده است. زگیل تناسلی خفیف ممکن است باعث درد، ناراحتی و خارش شود. زگیل تناسلی خفیف چیست؟ زگیل های تناسلی به خصوص برای زنان بسیار خطرناک هستند چرا که برخی انواع اچ پی وی می توانند باعث ایجاد سرطان واژن و سرطان

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی را تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی کرده اند. در این پست قصد داریم ببینیم که مژه های مگنتی که افرادی مثل صدف بیوتی یا هدی بیوتی به شدت این روزها در حال معرفی اونها هستن، دقیقا چی هستن و چه کاربردی دارند. مژه مگنتی (مژه مغناطیسی) چیست؟ یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. بیشتر مژه های برای

کچلی ریش نوعی بیماری قارچی پوست است که باعث ریزش قسمتی ار موهای صورت می شود.این عفونت به دو صورت عمیق و سطحی ممکن است رخ دهد،در این مقاله شما را روش درمان گچلی ریش بیشتر آشنا می کند.

با سلام واحترام و عرض خیر مقدم به شما همشهری عزیز و تشکر فراوان از اینکه به ما، پرسنل این مرکز، افتخار داده و خدمات این کلینیک را انتخاب کرده اید. هدف ما رضایتمندی تمام شهروندان مراجعه کننده به این مرکز می باشد. از آنجا که شما شایسته بهترین خدمات می باشید، بر آن شدیم تا خدمات ارتقا سلامت و پیشگیری از بیماری را ارائه دهیم. هدف اولیه در طب پیشگیری، ممانعت از بروز بیماری است. غربالگری عوامل خطر بروز بیماری ها و ارائه توصیه

در مورد بی خوابی چقدر اطلاعات دارید؟ آیا می دانید افرادی که برنامه خواب منظم و مناسبی ندارند، همیشه احساس کم انرژی داشتن می کنند و احساس می

سوزش ادرار یا دیزوری، اصطلاحی برای تشخیص درد در هنگام دفع ادرار می باشد. با اینکه این حالت در زنان بیشتر است، اما مردان و زنان در هر

آیا می دانید بهترین راهکار برای آب کردن شکم چیست؟ چگونه میتوان چاقی شکم را کاهش داد؟ داشتن برنامه غذایی با مواد بدون کالری، آخرین برنامه کاهش وزن

کالری ها، انرژی را که بدن شما در طول استراحت، فعالیت بدنی و هضم مصرف می کند، فراهم می کند. در حالی که هیچ شواهدی برای حمایت از

تصور کنید که همیشه مجبور هستید که شکم خود را بخارانید، یا اینکه در خانه، محل کار، ملاقات کاری یا مهمانی مدام یک دستتان با شکمتان درگیر است.

از جمله پرخطرترین و پرمسئله ترین دوران بارداری، سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان باردار در این دوران دچار درد و بی

بارداری از لحاظ فیزیکی و احساسی در شما تغییراتی را به وجود می آورد. برخی از این تغییرات خوشایند هستند و برخی دیگر نیستند.

آش اسفناج با گشنیز، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است، مفید می باشد.

نوشیدن نوشابه ‌درهنگام تشنگی یک اشتباه برای جبران آب از دست رفته بدن است زیرا آسیب فراوانی به کلیه‌ها وارد می‌کند و به مرور از کار افتادگی کلیه‌ها می شود.

یک چرت 20 دقیقه ای برای بدن لازم است.
خواب کوتاه نیمروزی علاوه‌ بر کاهش استرس و افزایش شادابی در فرد، احتمال مرگ و میرناشی ازسکته قلبی را کاهش میدهد.

روزانه 30 دقیقه داخل وان حمام با محلول سرکه سیب و اب وارم بنشینید.
برای درمان مشکلات زنانه مفید است.

جالب است بدانید جنین در داخل رحم مادر نسبت به نور محیط واکنش دارد، همچنین مزه غذاها را نیز احساس می‌کند و همراه با مادر نگران می‌شود

بهترین ورزش برای شما کدام است؟ همان که آن را انجام خواهید داد. برای تحریک شدن و به مبارزه طلبیدن، چیزی جدید را امتحان

یکی از مهمترین و قدرتمندترین عضلات بدن،عضله های قسمت چهار سر ران هستند که نقش باز و بسته کردن زانو را نیز دارند،در این

بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

فلفل سیاه که به نام های طلای سیاه و پادشاه ادویه ها هم شناخته می شود میوه ی خشک شده ی گیاه فلفل است که به عنوان ادویه و دارو استفاده می شود. گیاه فلفل با گیاه فلفل قرمز تند متفاوت می باشد.

دانه های میوه گیاه فلفل ابتدا سبز رنگ هستند که پس از خشک شدن در رنگ های سفید، سیاه و قرمز عرضه می شوند.

فلفل سیاه فواید زیادی برای بدن دارد که ما در این مقاله از سایت کوکا به طور کامل خواص فلفل سیاه نکوبیده و پودر شده را برای سلامتی و لاغری، سرماخوردگی و گلودرد، بارداری و پوست و مو شرح داده ایم.

آنتی اکسیدان های موجود در فلفل سیاه برای درمان چین و چروک پوست و لکه های تیره پوست صورت مفید بوده و باعث جوان سازی پوست صورت می شوند.

ماسک فلفل سیاه و عسل برای صورت

یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را با مقدار مساوی عسل ترکیب کنید و دو بار در روز آن را بر روی صورت خود بمالید تا چروک پوست صورت را درمان کند.

فلفل سیاه را می توان به عنوان یک اسکراب برای تمیز کردن و حذف سلول های مرده پوست، درمان آکنه و جوش صورت استفاده کرد، همچنین فلفل سیاه باعث نرم تر شدن پوست شما می شود.

ماسک فلفل سیاه و ماست برای پوست

1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه و 1 قاشق چای خوری از ماست را با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

به گفته محققان از لندن، پیپرین موجود در فلفل سیاه یک درمان طبیعی موثر برای بیماری ویتیلیگو یا پیسی می باشد.

فلفل سیاه  دارای خواض ضد التهابی بوده و به عنوان یک درمان طبیعی برای شوره سر محسوب می شود.

ماسک ضد شوره مو

یک قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه را با مقداری شیر دلمه شده ترکیب کنید و بر روی مو ها و پوست سر بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب گرم و بدون شامپو بشویید، روز بعد با آب گرم و شامپو بشویید.

فلفل سیاه می تواند برای تقویت و افزایش رشد مو استفاده شود.

ماسک تقویت موی سر

یک قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه را با آب یک لیموترش تازه مخلوط کرده و روی مو ها و پوست سر بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

خواص فلفل سیاه و عسل برای مو

یک قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و بر روی ریشه های مو بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

فلفل سیاه حاوی ویتامین C و آنتی اکسیدان هاست که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی، گلودرد و سرفه مفید می باشد.

فلفل سیاه به دفع خلط کمک می کند و برای درمان سینوزیت و گرفتگی بینی مفید است.

فلفل سیاه یک سم زدای قوی است و به علت خواص ضد التهابی که دارد برای درمان بیماری آسم مفید می باشد.

درمان سرفه با فلفل سیاه

3 گرم پودر فلفل سیاه را با آب برگ ریحان ترکیب کنید و روزی سه بار با آن قرقره کنید تا سرفه های شما درمان شود.

فلفل سیاه برای تجزیه سلول های چربی در بدن مفید است و با افزایش متابولیسم بدن و افزایش چربی سوزی به کاهش وزن و لاغری کمک می کند.

برای درست کردن چای فلفل سیاه دو روش وجود دارد

اول : به اندازه 2 لیوان آب داخل قوری ریخته و صبر کنید تا آب به جوش بیاید. سپس زیر آن را خاموش کنید و دانه های فلفل سیاه را همراه با عسل و زنجبیل به آن اضافه کرده و بگذارید تا 5 دقیقه دم بکشد و سپس میل کنید.

دوم : اگر می خواهید چای فلفل سیاه غلیظ تر شود و طعم تندتری داشته باشد می توانید پس از به جوش آمدن آب و اضافه کردن دانه های فلفل و عسل و زنجبیل بگذارید همه آنها به مدت 3-5 دقیقه به آرامی بجوشند و سپس چای را میل نمایید.

به دمنوش فلفل سیاه می توانید آب لیموترش تازه نیز اضافه کنید.

مقادیر بالای فیبر موجود در فلفل سیاه باعث کاهش کلسترول بالای خون شده و با پاکسازی رگ ها خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و آترواسکلروزیس را کاهش می دهد.

تحقیقات نشان داده که پیپرین موجود در فلفل سیاه می تواند فشار خون بالا را کاهش می دهد.

در طب سنتی فلفل سیاه را به دلیل طبع گرم و خشک برای درمان کبد چرب استفاده می کنند.

آنتی اکسیدان های موجود در فلفل سیاه هیپرگلیسمی را کاهش داده و با کاهش قند خون به درمان دیابت کمک می کنند.

تحقیقی که در سال 2013 انجام شد، نشان داده که پیپرین موجود در فلفل سیاه در کنار داروی متفورمین، دوز این دارو را افزایش داده و عوارض جانبی ناشی از آن را کاهش می دهد و به کاهش بیشتر قند خون کمک می کند.

فلفل سیاه غتی از روی و منیزیم است که سطح تستوسترون را افزایش می دهد و همچنین با افزایش تعداد اسپرم و بهبود حرکت اسپرم باروری در مردان را افزایش می دهد.

فلفل سیاه و باروری

هر شب قبل از رابطه ی جنسی 10 گرم پودر فلفل سیاه را با 10 گرم زنجبیل، 20 گرم جینسینگ و 10 گرم قهوه خالص ترکیب کرده و در یک فنجان آب جوش بریزید، هم بزنید تا مواد خوب با هم ترکیب شوند و تا گرم است بنوشید.

برای شیرین کردن این نوشیدنی می توان مقداری عسل به آن اضافه کرد.

توجه داشته باشید که زیاده روی در مصرف فلفل سیاه عوارضی را برای زنان باردار به دنبال دارد پس قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

مصرف فلفل سیاه ترشح اسید هیدروکلریک در معده را افزایش می دهد، بنابراین هضم غذا را تسهیل می کند و برای درمان معده درد مفید می باشد، علاوه بر این مطالعات نشان داده که فلفل سیاه به علت خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می تواند اثرات مفیدی برای درمان زخم معده و زخم های دستگاه گوارشی داشته باشد.

مطالعات نشان داده اند که پیپرین موجود در فلفل سیاه جذب مواد مغذی مانند سلنیوم، کورکومین، بتا کاروتن و ویتامین های B را که خاصیت ضد سرطانی دارند افزایش داده و برای پیشگیری از انواع سرطان ها به خصوص سرطان کولون و سرطان پروستات مفید می باشد.

فلفل سیاه را می توان به عنوان دهانشویه برای دهان و دندان استفاده کرد. فلفل سیاه دارای خواص ضد التهابی بوده و برای درمان بیماری التهاب لثه مفید می باشد، همچنین گفته شده که اگر مقداری پودر فلفل سیاه را روغن میخک ترکیب کنید و بر روی دندان بگذارید به درمان دندان درد کمک می کند.

تحقیقات کمی در این زمینه صورت گرفته پس قبل از استفاده از فلفل سیاه برای درمان بیماری های دهان و دندان با پزشک خود مشورت کنید.

مطالعات نشان داده که استنشاق بخار حاصل از فلفل سیاه می تواند علائم ترک سیگار را کاهش دهد و تمایل به بازگشت مجدد به سیگار کشیدن را از بین می برد.

فلفل سیاه به بهبود عملکرد مغز کمک کرده و برای پیشگیری و درمان بیماری های آلزایمر، پارکینسون، افسردگی و صرع مفید می باشد.

رژیم غذایی در تعیین جنسیت جنین نقشی ندارد اما گفته می شود که چون فلفل سیاه حاوی مقادیر بالای پتاسیم است، برای پسردار شدن مفید می باشد.

گفته می شود که روغن فلفل سیاه برای درمان بیماری تنفسی مانند آسم، اختلالات گوارشی، روماتیسم و آرتروز، تب، کاهش وزن و درمان سرطان مفید می باشد.

بهتر است دانه های درشت فلفل سیاه را خودتان خریداری کنید و آنها را آسیاب کنید تا از خالص بودن پودر فلفل سیاهی که مصرف می کنید خیال تان راحت باشد!

طبع فلفل سیاه گرم و خشک است.

فلفل سیاه میوه ای بومی کرالا در جنوب کشور هند می باشد. فلفل سیاه یک منبع غنی از فیبر، پروتئین و کربوهیدرات، مواد معدنی از جمله منگنز، مس، منیزیم، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم و ویتامین هایی مانند ریبوفلاوین، ویتامین C، K و B6 می باشد.

ویتنام در حال حاضر به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادر کننده فلفل سیاه در جهان شناخته می شود.

نکته ای که بهتر است فراموش نکنید این است که پودر فلفل سیاه را حتی اگر خودتان در خانه تهیه کرده باشید نباید بیشتر از سه ماه نگه دارید چون خواص خود را از دست می دهد.

منابع : organicfacts – stylecraze – momjunction

فلفل سیاه میوه های تیره رنگی از گیاه فلفل است که بعد از پودر شدن برای مصارف خوراکی استفاده می شود. فلفل سیاه نیز مانند زردچوبه از گیاهان بومی هند است. فلفل سیاه  به جز اینکه یک ادویه ارزشمند است یک دارو گیاهی هم محسوب می شود.

برای تهیه فلفل سیاه دانه های بوته فلفل که در رنگ های مختلفی مانند سرخ ، سفید و سیاه هستند را ابتدا خشک می کنند سپس آنرا آسیاب می کنند و به صورت پودر برای مصارفی همچون آشپزی و یا دارویی در می آورند.

در گذشته های دور فلفل سیاه به عنوان دارایی محسوب می شده است و ارزش بسیار زیادی داشته است. در حال حاضر هم فلفل سیاه محبوبیت زیادی دارد و در رستوران ها در کنار نمک حتما فلفل سیاه هم می توانید پیدا کنید. طبع فلفل سیاه گرم و خشک است.

یکی از خواص فلفل سیاه این است که برای پوست بدن بسیار مفید است. فلفل سیاه حاوی مقادیر غنی از آنتی اکسیدان است که می توانند پوست را در برابر مشکلات پیری زودرس که عبارتند از چین و چروک ، نقطه های سیاه ، خط ظریف روی پوست و محافظت کنند.

اگر پوست بدن تان برای مهم است می توانید به جای هزینه های بالا برای خرید کرم ها و سرم های گران قیمت به یک متخصص تغذیه مراجعه نمایید و با یک رژیم غذایی خوب و سالم حاوی فلفل سیاه ، پوست خود را شاداب و سلامت نگه دارید.

یکی از خواص فلفل سیاه این است که می تواند به تقویت حافظه کمک شایانی کند. مصرف فلفل سیاه باعث قوی شدن حافظه می شود و تاثیر به سزایی روی قوی شدن اعصاب انسان دارد. به این صورت که از آن برای تسکین و کاهش دردهای عصبی استفاده می شود.

یکی از فواید فلفل سیاه این است که باعث می شود خون انسان رقیق شود و غلظت خون کاهش یابد ، این امر باعث سبک تر شدن بدن می شود و حس خستگی و خواب آلودگی ناشی از غلظت خون را از بین می برد.

فلفل سیاه را حتی برای کسانی که جزام دارند نیز تجویز می کنند که نشانگر اهمیت این گیاه است. حتی اگر کسی مواد مخدر از نوع تریاک خورده باشد و حالش وخیم باشد می توانید با خوراندن جوشانده فلفل او را وادار به استفراغ کنید تا به پزشک برسد.

اگر از وجود سنگ در مجاری ادرار خود رنج می برید حتما فلفل سیاه را در لیست غذایی خود قرار دهید ، زیرا این ادویه با ارزش باعث می شود درمان شوید . البته برای رفع سنگ در مجاری ادرار توصیه شده است که از دم کرده برگ فلفل استفاده شود.

از دیگر فواید فلفل سیاه می توان به این مورد اشاره کرد که می تواند باعث تسکین و درمان دندان درد شود. برای این منظور یک حبه قند را روی حرارت ذوب کنید و کمی فلفل رویش بریزید و روی دندانی که درد می کند بگذارید. سریعا درد دندان برطرف می شود و از خرابی بیشتر دندان جلوگیری می کند.

از زیان های فلفل سیاه می توان به این مورد اشاره کرد که زیاده روی در خوردن فلفل سیاه باعث افزایش ترشحات معده می شود و بدتر از آن باعث تاریک شدن چشم می شود. توصیه می شود کسانی که مشکل معده دارند در خوردن فلفل سیاه افراط نکنند.

مصرف زیاد فلفل سیاه می تواند اثرات مخربی روی عصب های شنوایی و تعادل انسان بگذارد ، از همین رو توصیه می شود کسانی که مشکل شنوایی دارند در مصرف فلفل سیاه احتیاط لازم را داشته باشند تا به مشکل برنخورند.

نظر

اخبار یزد
خبر یزد
حوادث یزد
یزد نیوز
آب و هوای یزد
استان یزد
استاندار یزد
یزد شاپ
شهردار یزد
مسکن مهر یزد
شهر الکترونیک یزد
فرماندار یزد
نیروی انتظامی یزد10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.