فوايد دود عنبر نسارا

 

 

خواص درمانی بی نظیر عنبر نسارا ، درمان میگرن با سرگین الاغ ماده!

با شنیدن این اسم پرطمطراق، انسان ناخودآگاه، یک داروی خوش رنگ و بو را در ذهن خود مجسم می کند؛ اما در واقع، عنبر نسارا، پشگل الاغ ماده (به گویش محلی ماچه الاغ) است.

 

در کتب داروسازی طب قدیم، خواص دارویی انواع مدفوع حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری هایی بوده اند که در حالت عادی درمان آنها بسیار سخت است.

برای مثال با مراجعه به یادداشت های مرحوم فقید، دکتر عبدالله احمدیه موارد متعددی را می توان یافت که دردهای شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند. البته در کتب طبی قدیم، حتی آثار استفاده خوراکی! از این داروها هم ذکر شده است اما  از آنجا که استفاده خوراکی آنها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.

۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محل زندگی کاست.

۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثر است. برای این کار، عنبر نسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.

۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد.

۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.

۵- به روش های ذیل می توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:

۶- پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آنها را نیز متوقف می کند.

۷- دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال مفید است. روش استفاده به این شرح است:

برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بایستید. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد. این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.

۸- به همان شیوه فوق الذکر، دود عنبر نسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.

عنبر نسا : عنبر نسا همان مدفوع الاغ می باشد که دود آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریود و درمان انواعی از عفونت های واژینال مورد استفاده قرار می گیرد و باید بیمار دود عنبر نسا را داخل مجاری واژن خود بخور دهد.

طرز استفاده ار عنبر نسا: برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاک شیر و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بیاستید. این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.

ضمناً برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید.

عنبر نسا سرگین الاغ ماده ای است که در بهار جمع آوری می شود.

ابن سینا دود عنبر نسا برای کاهش طول دوره ی قاعدگی و کم کردن خونریزی های ماهیانه در زنان تجویز می کرده است!

شواهد نشان می دهد که دود گیاهان نه تنها در ایران، بلکه در حدود ۵۰ کشور دیگر دنیا کاربرد دارد و بسیار رایج است!

در یک آزمایش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر نساء با استفاده از روش کروماتوگرافی و با استفاده از دستگاه GC-MS از یکدیگر جدا شدند.

این اجزا شامل هگزان، استیک اسید، آکونیتین، بتا کاروتن، دی متیل آمین بوده است که عمدتا شامل خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد التهابی هستند.

برخی از این اجزا نیز در درمان نورالرژی، روماتیسم، خونریزی های مویرگی و خارجی و اختلالات پوستی استفاده می شوند!

در یک آزمایش درون کشتگاهی از دود عنبر نسا به عنوان یک دهانشویه استفاده شد.

نتایج نشان دهنده وجود خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دود عنبر نسا بود که موجب مهار رشد میکروب ها و باکتری های استرپتوکوکوس موتانس، استرپتوکوک سالیواریوس و استرپتوکوک گشت.

یعنی عنبر نساء دقیقا مانند دهانشویه کلرهگزیدین در برابر باکتری های موجود در دهان عمل کرده بود.

دهانشویه ی CHX دارای فعالیت ضد باکتری قوی در برابر میکروارگانیسم مختلف دهان است اما عوارض جانبی جدی نیز به همراه دارد.

بنابراین می توانید از دود عنبرنساء برای پیشگیری از پوسیدگی و بیماری های پریودنتال استفاده نمایید.

دود عنبر نساء همچنین موجب افزایش فعالیت نوتروفیل های خون و مبارزه بیشتر در برابر میکروب ها می شود.

آزمایشات نشان میدهد که بخور دود عنبر نسا به مدت حداقل ۶ ثانیه به طور قابل توجهی از رشد باکتری ها جلوگیری به عمل می آورد.

این یکی از آزمایشاتی است که بر روی دود عنبر نساء انجام شده و مسلما نیازمند انجام آزمایشات دقیق تر و تکمیلی است.

دود عنبر نساء یکی از بهترین درمان های سینوزیت های مزمن، سرما خوردگی، عفونت های واژینال و درمان انواع زخم های عفونی و غیر عفونی است.

همچنین برخی معتقدند که دود عنبر نساء فرآیند زایمان طبیعی را آسان تر خواهد کرد!

تجربه نشان می دهد که استفاده از دود عنبرنسا هیچ عوارض جانبی خاصی برای بدن ندارد.

 

در زمان های قدیم که آنتی بیوتیک و سایر داروها کشف نشده بودند، پدربزرگ و مادربزرگ های ما برای درمان  بیماری ها از گیاهان و مواد موجود در طبیعت استفاده می کردند. یکی از این مواد، عنبر نسارا بوده است که پشگل الاغ مادّه است (برخی نیز میگویند فقط اولین پشگل کره خر بعد از تولد است) این ماده رو مانند اسفند دود می کردند و در محیط دودش را پخش می کردند و میگویند خواص ضدمیکروبی دارد. البته نظراتی هم وجود دارد که میگوید این ماده هیچ خاصیتی ندارد. متاسفانه منابع دقیق و کاملی در مورد خواص این ماده وجود ندارد. اما ما آنچه را یافته ایم، با شما به اشتراک می گذاریم.

خواصی که برای دود این ماده ذکر شده، بیشتر به حوزه میکروب کشی بر می گردد و در درمان سرماخوردگی بسیار از آن تعریف شده است.

در تمامی منابعی که ما مطالعه کردیم، فقط دود کردن این ماده (همانند اسپند) ذکر شده است و گفته اند که می توانید آنرا دود کنید و در محیط دودش را پخش کنید. توجه کنید که خوردن این ماده ممنوع است و می تواند برای سلامت مضر باشه. پس لطفا هنگام خواندن نظرات کاربران در اینترنت، مراقب سلامت خود باشید و هر چیزی را به راحتی باور نکنید. شما حتی بقیه داروهای پزشکی را هم که مثلا برای پوست تجویز شده، نمی تونید بخورید. چه برسه به این ماده ! پس لطفا زودباور نباشید.

برامون بسیار جالب بود که دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد یک تحقیق روی دود عنبرنسارا انجام داده است و به این نتیجه رسیده اند که این دود، اثرات ضدمیکروبی روی میکروب های بسیار مقاومی مانند استافيلوکوک اورئوس و سودوموناس آئروژينوزا دارد. خوشحالیم که یک نهاد پزشکی، روی این مساله تا حدی کار کرده است و نتایج یکی از آزمایشات خود را منتشر کرده اند. متن کامل این تحقیق را در این صفحه از سایت دانشگاه علوم پزشکی بخوانید.

میگویند الاغ ماده به علت شیر دادن به کرّه ی خود، مجبور به خوردن علوفه های متفاوتی می باشد تا بتواند مواد لازم برای فرزند خود را تامین کند مکانیسم بدن آنها نیز طوری طراحی شده که پس از هضم و دفع مواد غذایی، این مواد خاصیت سم زدایی و میکروب کشی پیدا میکنند و این خاصیت در مواد دفع شده از این حیوان نیز وجود دارد.

این دارو معمولا توسط عطاری ها و مغازه های گیاهان دارویی فروخته میشود. البته در اینترنت نیز سایتهایی هستند که ادعا میکنند چنین ماده ای را میفروشند، اما چندان مورد اعتماد نبود و لینکش رو برای شما نگذاشتیم. عنبرنسارا را باید از جای مورد اعتماد تهیه کنید و قبل از هرگونه خوددرمانی، با پزشک یا متخصص مشورت کنید. شما نیز اگر تجربه مثبت یا منفی در این مورد داشته اید، در کامنت ها بنوبسید.

برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام نینی کده و یا در اینستگرام با اکانت ninikadeh مطالب ما را دنبال کنید.

من دامپزشك هستم و از بچگي مادرم برامون تو خونه دود ميكرد مثل اسفند براي درمان آبله مرغان و بيماريهاي پوستي عفونتهاي زنان و سرما خوردگي و عفونت سينوسي معجزه ميكنه براي استفاده هم يك قطعه از عنبر نسارا كه تقريبا شبيه كليه انسانه رو از يه گوشه با فندك روشن ميكنيد مثل ذغال فوت كنيد تا رو شن بشه و دود كنه بعد بزاريد تو زير سيگاري بزاريد دودش پخش بشه براي عفونتهاي موضعي ميتونيد زير يه پتو يا پارچه بشينيد مثل چادر زيرش دود كنيد و دود رو استنشاق كنيد . با اطمينان صد در صد بهتون ميگم از هر دارويي كه تاحالا استفاده كرديد قوي تره اينو به چشم ديدم.

سلام من یه پسر سیزده ساله هستم که الان آبله مرغان گرفتم بعضی افراد میگن دود عنبر نسارا آبله رو خشک میکنه لطفا راهنمایی کنید از دست خارش دارم دیوونه میشم

منم ابله مرغان گرفتم اره واقعا اثر داره اگه میتونی خاکشیر و هندوانه هم زیاد بخور

دوستان عنبر نسا اثر فوق العاده ای داره چون دودش رو همه بدن اثر میذاره.دوست من دوسال بود اقدام میکرد برای بارداری ولی فایده ای نداشت هر دارویی هم مصرف کرد تا اینکه رفت پیش یه دکتر تو یه روستا یه دکتر عطاری و ایشون عنبر نسارو تجویز کرده بود و الان ایشون سه ماهه بارداره.فقط دوستان همون دکتر گفته بود ماهی یک بار بیشتر نباید استفاده بشه چون اثرش میمونه مصرف زیادش به کلیه و یه قسمت دیگع بدن اسیب میرسونه ولی ماهی یک بارش عالیه

سلام ، میشه بفرمائید چطوری استفاده کرده که باردار شدند؟ممنون

عزیزم میشه بگی چجوری استفاده کرده؟

 

من برای عفونت استفاده کردم عالیه نتیجه ام گرفتم حتی من کیست بارتولن هم داشتم ولی خود ب خود با دود کردن این ماده خوب شد الان خبری از ترشح و عفونت نیس خیلی خوبه حتما امتحان کنید

چند بار و به چه شکلی مصرف کردید که برطرف شد کیستتون؟؟

عالیه برای بیماریهای عفونی مسافرت کنید به مناطق عشایری خودتون برا مصرفتون جمع اوری کنید چون اگه از جایی بخرید که معتبر نباشه مثلا مال الاغ نر باشه اصلا جواب نمیده.

من الان چند وقته برا دندون درد استفاده میکنم و خیلی هم موثر بوده

از کجا تهییش میکنین. میگن مال عطاریا معتبر نیس

 

سلام من عنبرنسا برا درمان سرماخوردگی دود کردم ولی هم خودم و هم بچم عفونت تنفسی گرفتیم اصلا نه سرفه رو کم کرد نه سرماخوردگی رو.

حتما الاغش نر بوده

 

چطوری بایدتشخیص نروماده داد میشه راهنماییم کنید

تشخیص سرگین نر و ماده بودن الاغ سخته٬ لطفا یا از عطاری های معتبر خرید کنید یا اینکه از یه روستایی تهیه کنید چون معمولا در روستاها الاغ وجود دارد.

شهریار عزیز این مواد باید حتما از الاغ ماده باشه اگر از الاغ نر باشه برعکس عمل میکنه و چون به قول بزرگترامون گرمه ضرر هم داره وباعث خارش و جوش هم در بدن میشه پس دقت کنید حتما از الاغ ماده باشه. درضمن من شنیدم و دیدم که بعضی جاها متاسفانه از پشگل شتر استفاده میکنن که عوارضش بدتر از الاغ نر میباشد.

سلام .من دندون دردداشتم دوستانم.بهم انبر نسا پیشنهاد دادن شاید باورتون نشه به خدا ازاون روز دیگه دندونم درد نمکنه .البته ریختم تو سیگار کشیدم.شماهم امتحان کنید

منم دقیقا همینطور

 

سلام دوستان. خواهر من پاش سوخته بود و وضعش خیلی خراب بود. با دود عنبر نسا وضعش خیلی خوب شد. اون یکی خواهرم هم برا عفونتاش استفاده میکرد همیشه میگه خیلی راضی ام. خودمم هم تازه شروع کردم.

سلام من مدتیه ترشحات پشت حلق دارم ک هی مجبور میشم ازراه دهان دفعش کنم ایا عنبر نسارا میتونه درمانش کنه ؟

طوری که من شنیدم عالیه
خودم هم سینوزیت دارم و دارم ازش استفاده میکنم

سلام، منم متاسفانه به همین عارضه مبتلا هستم، دو روزه شروع کردم اگه جواب داد اطلاع رسانی میکنم، هر چی هم دکتر رفتم و دارو خوردم به دارو جواب نداده

مدتی هست سینوسام متورم شده و درد می کنه یک بار عنبر نسا رو دود دادم فایده نداشت بنا به گفته دوستان شاید پشکل الاغ نر بوده از عطاری گرفتم .هیچ علامت مشخصی نداره؟

نشانه اي نداره.ولي تنهاراهش اينه بريدسمت نزديك ترين روستايه شهرهاي روستايي ومطمعن باشي اگه هركسي خرماده داشته باشه اونورايگان دراختيارتون ميذاره وديگه خيالتون راحته كه اصليه.من خودم توروستاهاي ورامين تهيه كردم.

سلام با یک بار نمیشه ،باید تا ۱۰ روز استفاده کنید،من سه سال پیش انجام دادم کاملا خوب شدم

سلام ببخشید من دو ماه میشه گوشم صدا میده هیچ نمیسته به داکتر گوفتم دارو داد فایده نداشت برام گفتن پشگل الاغ دود کن دودش تو گوشم بره فایده دارد یا نه به نزر شما چی باید بکنم

منم برای عفونت زنان استفاده کردن اولش یکم سوخت اونم بخاطر گرماش ولی حدود ی ساعته ک استفاده کردم درد زیر شکمم کمتر شده

سلام دوستان کسی می‌دونه برای استعمال دود عنبر نسارا برای گوش چیکار کنیم که دود قشنگ بره تو گوش ؟ آیا وسیله خاصی داره؟

من گوشم عفونت کرد و یه روزنامه حلقه کرم گذاشتم در گوشم و گرفتم روی عنبرنسا دود از حلقه روزنامه رد میشد و کامل وارد گوشم شد

سلام
میتونین عنبر نسارارو روشن کنین و ی شیشه بزارین روش و دودشو جمع کنین وقتی خاموش شد شیشه رو ب گوشتون بچسبونین تا دودش وارد گوش بشه

میتونی یه برگ کاغذ به شکل قیف درست کنی، و بوسیله اون دودو هدایت کنی به سمت گوشت

سلام بهترین روش اینه که سیگار رو خالی کنید و از عنبر نسارا توش بریزید مثه توتون سیگار و یه شیلنگ کولر تهیه کنید !
بکشید سیگارو فوت کنید تو شیلنگ کولری که اون سرش کاملا دااخل گوشتونه !
مراقب باشید شیلنگ گوشتون رو زخمی نکنه!
یه سیگار رو نصف این گوش نصف اون گوش فوت کنید تا چند شب و اگر عفونتی باشه ان شالله برطرف میشه?

سلام من هم از خواص این ماده خیلی شنیدم
اما نمیدونم برای عفونت ریه خوبه یا نه؟ میشه راهنماییم کنید

با سلام به همه کاربران
من مدتی بود که پوست دستم خیلی تیکه تیکه شده بود و شدید میخوارید پس از دود کردن عنبر نسارا به طور معجزه آسایی پوست دستم خوب شد و از خارش نیز افتاد
امیدوارم که همه سلامتیشونه حفظ کنم

سلام میشه بگین چطوری استفاده کردین

 

سلام دوستان من در سال چندباری شاید ۳_۴بار دچار عفونت قارچی واژن میشم بخصوص از بعد ازدواجم.زمان مجردیم یکی دوبار برام پیش اومد که اونم سالی یکبار بود. امسال خیلی اذیت شدم عفونت رهام نمیکرد و زخم گرفته بودم و فریز کردم. بعد از فریز دیگه سراغم نیومد یعنی با معاینات ماهانه ای که میرم ممیگه که خییییلی کم هست که طبیعیه. حالا منم امشب یه بار از عنبرنسا دود دادم به واژنم به مدت ۱۵دقیقه. ودرصورتی که الان اصلا مشکلی نداشتم. بنظرتون ضرر نداره الان که سالمم استفاده کردم؟؟؟؟میخوام قبل اینکه عفونت بگیرم پیشگیری کنم. بنظرتون چندروز یکبار تکرار کنم و چنددقیقه باشه خوبه؟؟؟؟ پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم

برا سینوزیت خوبه؟چطور باید استفاده کرد،روزی چندبار؟

من برای عفونت زنانه.دندون درد.گوش درد.سرما خوردگی و برای خارش و عفونت پوست بعد عمل دود دادم عالیه بخصوص مورد اخر که مثله اب رو اتیش بود و به کل چشمم خوب شد بعد دو هفته مدام دارو زدن فدق العادست منکه برای هر دردی استفاده میکنم

سلام
ميشه در دوران بارداري (سه ماهه سوم) براي درمان عفونت واژينال از دود عنبرنسارا استفاده كرد؟

سلام بهتر است از متخصص طب سنتی سوال بفرمایید

 

واقعا گزینه ی خوبیه برای عفونت واژن منکه ازش جواب گرفتم برای عفونت گوش هم . دودشو فوت کن تو گوشتون

سلام
برای عفونت های رحم و سینوزیت مفیده
و همینطور برای خارش پوست که ما در یک مورد خارش جای بخیه هم استفاده کردیم کاملا خارش این قسمت برطرف شد

سلام من عمل داشتم و بخیه هام عفونت کردن با دوبار دود دادن خوب شدم من تو روستا زندگی میکنم و اینجا خیلی زیاده و مال الاغ ماده هستن واقعا معجزه میکنه

من کارمند علوم پزشکی هستم مدتی دندان درد داشتم به دندانپزشک مراجعه کردم بهد از معاینه و عکس گفت دندانهای شما سالمه ولی همچنان دندان درد داشتم تا اینکه یکی از دوستان از روستا برام عنبر نسارا آورد و گفت دود کن ودودشو در دهانت نگه دار. بعد از چند دفعه این کارو انجام دادن درد دندانم خوب شد .

سلام خدمت دوستان
من مدتی هست که دچار زگیل تناسلی هستم دکتر پیشنهاد فریز کردن داده ولی انجام ندادم و دیشب برای اولین بار از دود عنبر نسا استفاده کردم ان شاالله که جواب میده، فقط به من گفته بودن عنبر نسا رو روی ذغال داغ بزاریم با یک قاشق خاک شیر که الان تو نظرات دوستان همچین چیزی ندیدم کسی انجام داده باشه. اگه راهنمایی ای هست ممنون میشم بهم بگید

جواب گرفتید؟ منم این مشکل و دارم ولی نمیدونم وباسیر یا زیگیل

باسلام ببخشید میخواستم بدونم برا میگرن هم جواب میده اگه کسی استفاده کرده بگه چطوری استفاده کنم ممنون میشم

سلام من تازه برای بارداری اقدام کردم اما همون روز نزدیکی متوجه شدم عفونت واژن دارم سوزش و درد شدید موقع ادرار اصلا خواب ندارم واقعا اذیتم دوستان اگه عنبرالنسار استفاده کنم مشکلی نداره احتمالا باردارم چون یک هفته نزدیکی بدون پیشگیری داشتم آیا استفاده در زمان بارداری مشکلی نداره لطفا راهنمایی کنید با تشکر

سلام به همه دوستان تمامی نظرات را مطالعه کردم
راهنمایی استفاده از عنبر نسارا برایتان شرح میدهم ؛ اول :مکانی یافضایی بسته راپیدا کنید(مثل حمام) دوم: گوشه ایی از عنبر نسارا آتش زده ودود کنید( داخل اسپند دودکن هم میشود) سوم:تعداد دود کردن عنبر نسارا روزی یکبار کافی میباشد (مهم دود شدن آن میباشد )چهارم: نگران هیچچیزی نباشید چون این ماده هم برای کودکان وهم برای بزرگسالان میباشد وهرگونه حساسیت خارش گوش وبیماریهای زنانه(واژن) مفید مفید مفید می باشد

سلام به همگی عزیزان من عمل شکم کردم بعداز عمل زخمم عفونت کرد هرکاری که فکرکنید انجام دادم الان به مدت یه هفته است که روزی دوتاسه بار عنبرنسارا را دود میکنم وبه طور معحزه آسایی زخمم روبه خشک شدنه

سلام من عفونت شدید مقعد داشتم با دارو و بعد از گذشت یکماه کمی بهتر شدم اما کامل از بین نرفته الان سه چهار روزه که از عنبر نسارا اسنفاده میکنم به نظرتون جواب میده؟برای عفونت گلو که خیلی زود جواب داد لطفن اگر کسی تجربه داره بهم جواب بده من واقعن دارم اذیت میشم

سلام
من الان دوماه باردار هستم وترشح زياد دارم كسى هست بدون براى باردارى عنبر نسا رو ميشه استفاده كرد يا نه من قبلا سه چهار دفعه وقتى عفونت داشتم استفاده كرده بودم و خوب جواب گرفته بودم ولى الان كه باد ارم نميدونم ميتونم استفاده كنم يانه؟

من یه دختر ۱۸ ماهه دارم که تا قبل یکسالگی خیلی سرما میخورد یعنی سریع از کسب واگیر میکرد خیلی بد دارو هست موقعی که سرما میخورد دارو نمیخورد هر روزم ضعیف و ضعیف تر میشد به پیشنهاد یکی از دوستام گفت براش عنبر نسارا دود کن از یکسالگی به این طرف هروقت جایی میریم یا کسی بیاد خونمون من سریع براش دود میکنم واقعا معجزه میکنه.

سلام دوستان
من مجرد هستم و در زمان قاعدگی دل درد شدید دارم،در حدی که هر بار باید برم بیمارستانبه پزشک زنان زیاد مراجعه کردم و میگن چون زیاد توی استخر هستی عفونت میگیری ولی هیچوقت درمان قطعی نداشته
امیخوام بدونم ایا دود عنبر نسارا را در دوره ی قاعدگی هم میشه استفاده کرد؟یا باید بعد از اتمام این دوره باشه

سلام
من سوزش ادرار دارم
چیکار کنم استفاده کنم!!؟
تاثیری داره؟!

شما بهتره به پزشک زنان مراجعه کنید تا براتون دارو تجویز کنند.

سدزش ادرار برای زن طبیعیه هر از گاهی ولی گاهی از عفونت سوزش میگیری شما دود کن ضرر نداره

سلام .من عفونت قارچی واژن دارم استفادش ضرری نداری؟

خیلی خیلی مفید و کارآمد ، برای درمان آبله و سالک و زخم های عفونی خیلی موثر هست . اگر کشورای اروپایی خاصیتشو میفهمیدن الاغ الان ۱۰۰ میلیون میارزید ?

باسلام و احترام
من ۳۱سال دارم ۶ساله دچار سینوزیت مزمن وحاد هستم بجرات میتونم بگم تمام طول سال چه تابستون چه زمستون حالت سرماخوردگی و گرفتگی بینی و تنگی تنفس دارم. دیگه واقعا از این شرایط خسته شدم. بارها و بارها و بارها دکتر و متخصص رفتم بی فایده بوده. سال گذشته یک دوره ۱۵ جلسه ای عنبرنسارا دود کردم و استعمال کردم زیر چادر . ولی هیچ تاثیری ندیدم و گذاشتم کنار ،الان دوباره این نظرات دوستان رو ک خوندم
من واقعا نمیدونم این نظرات چقدر صحت داره . ولی بنظرم بعضیاش دروغه . اخه دیگه عنبر نسارا ک در رحم و باردار شدن معجزه نمیکنه .

قطعا بی تأثیر نیست، ولی باید موادش درست باشه، یعنی مال ماده خر، احتمالا اصل نبوده

سلام دوست عزیز
منم مثل شما بود علایمم پیش هزارتا دکتر گوش و حلق و بینی و الرژی رفتم هزارتا واکسن الرژی زدو خوب نشد
همه ایام سال اینجوری بودم
تا اینکه یه پزشک عمومی تشخیص داد از ریفلاکس اسید معده بوده
و اسید باعث علایم ابریزش و گرفتگی دایمی میشه
رفتم دنبال درمان معده و حالم سیصد و شصت درجه بهتر شد
حتما شمام امتحان کنید

سلام دوستان من عفونت قارچی دارم اینقد ک دارو مصرف کردم خسته شدم هربار خوب میشم دوباره میاد سراغم ب نظرتون واسه عفونت قارچی جواب میده؟؟روش مصرفش چجوریه توروخدا جوابمو بدین

سلام،،من میخوام واسه سینم استفاده کنم توروخدابهمنخندین اخه سینم رشدنداره خسته شدم از ازمایشهای بی نتیجه بخدا الکی پولمو حروم کردم خدا بزرگه

سلام
مدتی پیش تمام بدنم بخاطر آلرژی جوشهای بزرگ باخارش زیاد زد وهر دارویی مصرف کردم افاقه نکرد جز دود عنبرنصارا..
باورم نمیشد تا نتیجه رو دیدم

سلام .من از این ماده برای عفونت زنان استفاده کردم نمیدونم برای چه مدت باید استفاده میکردم که تاثیر گذار باشه ولی 5 یا 6 بار متوالی استفاده کردم اصلا خوب نشدم لطفا راهنمایی کنید ممنون

دوستان من مدت سه روز بود ک سردرد های بدی داشتم پشت سرهم و دردش ب ناحیه تخم چشمم میزد و عفونت سینوزیتم ب چشمم رسیده بود و پلکهام سنگین و ورم کرده بود.تا اینکه این ماده رو پیشنهاد دادن و بعد از اولین بار استفاده ده دقیقه نگذشت ک آبریزش بینی و خلط,از گلو داشتم و تموم عفونت هارو داد بیرون و سردردم همون لحظه ساکت شد.امیدوارم شما دوستان خوبمم نتیجه مثبت بگیرین

سلام برادر من هم به ماهیی میشه عفونت ریه و پنومونی گرفته چندجور دارو و انتی بیوتیک خورد سرفه هایی میکرد ک خونه میلرزید?تااینکه دکتر بهش عنبرنسارا رو پیشنهاد کرد واقعا به طرز معجزه آسایی برادرمو خوب کرد و سرفه هاش کم کم تموم شد الان عالیه خداروشکر واقعا خوبه واسه پوست هم خیلییی خوبه عفونت زنانه هم چنین نتیجه داره واقعا

سلام دوستان من واسه سینوسم بخور دادم واقعا معجزه میکنه. چند ساله خبری از سر دردهای شدید سینوسی که داشتم نیست عالیه نتیجه میگیرین

سلام,میخوام یه تجربه خوب از عنبرنسارابگم:من بعد یه حاملگی خارج رحمی و۸سال ناباروری به مدت سه ماه قبل و بعد پریودم دود عنبرنسارا دادم,باورکنید بعد ۳-۴ماه باردارشدم,چون شوهرمم واریکوسل داشت اصلللن فکرشو نمیکردم و قطع امید کرده بودم چون لوله هام بسته بودن,ولی به لطف خدا الان ۶ماهه ام و بدون عفونت و ترشح بارداری خوبی دارم,شمام امتحان کنید انشاالله نتیجه میگیرید

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.