فوايد طب سوزني براي لاغري شکم

خواص دارویی و گیاهی :

طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو شما مؤثرترین روش لاغری بدن و رفع چاقی موضعی در قسمت هایی از بالا یا پایین تنه است و نیز کاهش اضافه وزن است و پزشک مرتبط معمولا یک برنامه مرتب درمانی یا غذایی سالم برای سوزاندن چربی‌ها و کنترل عادات غذایی به شما خواهد داد.

روش‌های بسیاری وجود دارند که شما می‌تواند با استفاده از دارو و قرص، سریع به لاغری شکم برسید.با اینکه آنها برای کاهش سریع وزن و چربی های موضعی ممکن است مؤثر باشند اما درمانی نیستند و عوارضی ممکن است ایجاد کنند.

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو و درمان چاقی یک روش درمان در طب چینی است که همزمان با وزن مناسب شما برای درمان بیماری‌ها و مشکلات مختلف جسمی و روحی اقدام لازم را انجام می دهد.

باور طب چینی بر این است که با قرار دادن سوزن های ظریف استریل در نقاط مختلفی از مسیر انرژی چی در بدن، می‌توان انرژی چی در اعضای داخلی بدن را تقویت و کنترل کرد و انرژی منفی را از بدن خارج کرد.

 

در کشورهای اروپایی، آمریکا و ایران برای لاغری شکم و موضعی و کنترل وزن با طب سوزنی سنتی و روش الکتریکی آن از روش کاشت نخ کت گوت

و سوزن های مخصوص گوش و رادیو فرکانسی نیز جهت کنترل وزن بهتر و کاهش سایز چربی های موضعی کمک می گیرند.

طب سوزنی برای لاغری نیز انرژی چی بدن را بیشتر و کنترل می‌کند.انرژی چی اضافی به فرد امکان می‌دهد که فعال‌تر بوده، چربی و کالری بیشتری بسوزاند.

طب سوزنی باعث بهبود سیستم گردش خون و ارتقای میزان متابولیسم مورد نیاز برای سوزاندن سریع چربی‌های موضعی در باسن، بازو، شکم و پهلو ران پا می‌شود.

به علاوه این روش درمانی جریان دستگاه گوارشی یا هضم و جذب و دفع غذایی را بهبود داده که در نتیجه باعث می‌شود بیمار همیشه احساس سیری کرده و میل کمتری به غذا داشته باشد.

برخی افراد هنگامی که تحت استرس و تنش‌های محیطی و روزانه قرار می‌گیرند و طحال دچار آسیب شده باشد، به غذا خوردن و مصرف شیرینی جات تمایل پیدا می‌کنند.

این تأثیر استرس در بدن باعث افزایش وزن سریع شده که منجر به چاق‌تر شدن و افزایش توده چربی در قسمت های مختلف بدن با توجه به ژنتیکی بودن نیز می‌شود.

با این حال طب سوزنی می‌تواند به کاهش استرس و به همراه آن کاهش پر خوری کمک کند؛ بنابراین روشی مناسب برای استفاده در برنامه کاهش و کنترل وزن است.

انجام روش طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو و بدن می تواند باعث تعادل در عمکرد معده و روده ها برای هضم کردن مواد غذایی روزانه و جذب مواد مغذی و دفع فضولات و رفع یبوست و نیز جلوگیری از جذب چربی و کربوهیدرات اضافی شود.

با استفاده از طب سوزنی قادر خواهید بود عادات غذایی خوردن خود را کنترل کنید و مشکل گرسنگی و یا اشتهای بی موقع درمان می شود.

چربی های اضافی موضعی در اندام بالا و پایین تنه، با استفاده از طب سوزنی بدن قادر خواهد بود چربی های تجمع شده و کالری های بیشتری را با نرخ سریع تر بسوزاند.

برخی از مردم فکر می کنند طب سوزنی برای لاغری شکم روش دردناک بوده چرا که در آن سوزن هایی در نقاط خاصی از بدن فرو کرده می شود.

در واقع فردی که تحت درمان طب سوزنی قرار می گیرد تنها گرما، کمی سوزش و بی حسی در ناحیه تحت درمان احساس خواهد کرد.

 

اگر دکتر طب سوزنی از جریان الکتریکی استفاده کند، بسیار برای لاغری شکم و پهلو و کاهش اضافه وزن موثر است.

همچنین پزشک بر مبنای تشخیص و لازم بودن از روش طب سوزنی الکتریکی و طب سوزنی گوش نیز جهت لاغری شکم و پهلو و کاهش وزن استفاده می کند.

 

شما می‌توانید 2 یا 3 بار و یا یک مرتبه در هفته این جلسات درمانی را انجام دهید.

برای موفقیت روش طب سوزنی برای لاغری موضعی ، کنترل تغذیه و فعالیت بدنی تا حدی ممکن است در کنار این روش لازم باشد

اگر استفاده از طب سوزنی برای لاغری موضعی را با داشتن رژیم غذایی یا برنامه غذایی سالم ترکیب کنید و به طور مرتب در هفته فعالیت بدنی برای لاغری داشته باشید،

رسیدن به وزن مورد نظرتان طولی نخواهد کشید و همینطور سایز بدن شما ثابت سال ها ثابت می ماند

و اینکه این روش در حال حاضر یکی از طبیعی ترین روش‌های موجود است که بعد از کاهش سایز و وزن، پوست دچار افتادگی نمی شود.

بلکه درمان با این روش ممکن است در یک فرآیند آهسته البته نرمال و درمانی اتفاق بیافتد که اگر با انجام ورزش و رعایت غذایی مناسب همراه شود عالی است. همچنین در این روش شما باید صبور باشید.

این روش طب سوزنی برای لاغری موضعی عارضه دار و آسیب زا نیست و کاملاً برای بدن بی خطر و ایمن می‌باشد. به این طریق شما می‌توانید به مدت طولانی نتایج و تاثیرات طب سوزنی را بر روی بدنتان حفظ کرده و بدنی سالم و متناسب داشته باشید.

چرا همیشه گرسنه هستم، تمایل به خوردن غذا و شیرینی دارم و اشتها کم نمی شود؟

سخت‌ترین قسمت برنامه لاغری شکم و پهلو کنترل میل شدید به غذا و شیرینی جات می‌باشد.

من باور دارم که بسیاری از مردم با من هم عقیده هستند. بسیاری از مردم دوره‌ها و روش‌های بسیاری برای لاغری شکم و پهلو و درمان چاقی را امتحان کرده‌اند،

هر روز ورزش می‌کنند، یوگا انجام می‌دهند، رژیم لیمو می‌گیرند و انواع و اقسام رژیم‌های غذایی را آزمایش می‌کنند.

پاسخ این سؤال این است آنها همیشه در حال خوردن هستند زیرا احتمالاً شما هم از آن دسته افراد هستید که

می‌خواهید برای لاغری شکم و پهلو خود اول اشتهای خود را کنترل کنید، ولی زمانی که غذا جلوی شما گذاشته می‌شود، انواع بهانه‌ها را برای خود می‌آورید تا غذا بخورید.

داشتن اضافه وزن برابر است با دوست داشتن طعم غذا، حتماً از شکلات هم بسیار خوشتان می‌آید، بیشتر مردم مصرف شکلات و شیرینی را دوست دارند.

در نتیجه بهترین راه برای لاغری شکم و پهلو و کاهش اضافه وزن و حذف چربی اضافی بدن این است که اشتهای خود را با روش طبیعی ابتدا کور کنید.

بهترین توصیه به شما این است که خوب غذا بخورید و مرتب ورزش یا فعالیت بدنی داشته باشید.

طب سنتی چین به هیچ وجه یک روش جدید نیست، بلکه در واقع این روش قرن‌هاست که مورد استفاده بوده است.

در گذشته از این روش به روش‌های مختلف برای درمان استفاده می‌شده است و تنها روش درمانی است که در گذر زمان همچنان پا برجا مانده است و قرن‌ها استفاده از آن تأثیر و فواید آن را به تمام جهان ثابت کرده است.

 

چرا که این روش انرژی لازم برای انجام فعالیت‌های ورزشی را در اختیار ما گذاشته و همچنین باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود که به فرد امکان می‌دهد در زمانی کوتاه، وزن زیادی کم کند.

بهترین روش طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو . کاهش وزن و سایز بدن استفاده از طب سوزنی گوش و امبدینگ کت گوت و طب سوزنی الکتریکی است

که انجام طب سوزنی گوش asp حتی زمانی که بدن شما واقعاً در حال فعالیت نباشد نیز مؤثر است. به دلیل آن که انجام طب سوزنی برای لاغری بدن ابتدا باعث افزایش گردش خون می‌شود،

شما می‌توانید حس طب سوزنی چربی سوزی را برای حذف چربی های اضافی در بالا و پایین تنه مشاهده کنید و اینکه مقداری از این چربی ها به مرور از طریق عرق کردن و ادرار دفع می شوند.

اگر شما می‌خواهید تنها با استفاده از طب سوزنی سنتی بدون دستگاه شوک الکتریکی و طب سوزنی گوش، طب سوزنی چربی سوزی را انجام دهید،

باید صبر بیشتری داشته باشید زیرا لاغری شکم با طب سوزنی سنتی به تنهایی آنقدر که شما می‌خواهید سریع نیست.

اگر شما همه روش‌های لاغری و رژیم‌های کاهش وزن و رفع چاقی موضعی را امتحان کرده‌اید و نتیجه نگرفته‌اید، ناامید نشوید.

دلایل بسیاری برای داشتن اضافه وزن و چاقی موضعی افراد وجود دارد. عدم تعادل هورمونی، متابولیسیم کُند، پر خوری، سوء تغذیه و نداشتن ورزش و تحرک از مهم‌ترین عوامل ایجاد چاقی موضعی در نواحی شکم و پهلو و باسن هستند.

روش طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو معجزه آسا نیست که به یک هفته شما را چندین سانتی کاهش سایز و چند کیلو کاهش وزن ایجاد کند

ولی می‌تواند متابولیسم بدن را افزایش داده و جریان خون را در بدن بهبود دهد (جریان بهتر خون و اکسیژن موجب سلامت بهتر بدن می‌شود).

نتایج طب سوزنی چربی سوزی در ابتدا با کاهش سایز موضعی شروع می شود.

البته اکنون برنامه لاغری با طب سوزنی گوش، سنتی و الکتریکی را با توجه به نیاز بدن جهت لاغری شکم و پهلو و کاهش وزن بعد از معاینه طب چینی در نظر می‌گیرند

که با توجه به مشکلات گوارشی و کم کاری تیروئید در افرادی که مخاطب وزن و سایز مناسب با این روش هستند، تعداد جلسات و زمان لاغری را می‌توان خیلی کمتر کرد و حتی برای تثبیت و ماندگاری وزن نرمال بدن اقدام کرد.

آشپزی در چین همیشه به فواید سلامتی آن مشهور بوده است. غذاهای چینی معمولاً حاوی ماهی، توفو (خمیر سویا)، مقدار زیادی سبزیجات و مقداری کمی گوشت می‌باشد.

ولی تنها چیزی که می‌خورند باعث تناسب اندام آن‌ها نمی‌باشد.

چگونگی پخت این غذاها نیز بسیار اهمیت دارد.راز کاهش وزن و چاقی موضعی چینی مشخص می‌کند که آن‌ها همه چیز را خیلی سریع، در دمای بالا می‌پزند که باعث می‌شود بافت غذا و ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی آن حفظ شود.

همچنین آن‌ها مقدار زیادی چای می‌نوشند. برخی مطالعات و آزمایشات بالینی در تعدادی از دانشگاه‌ها در ژنو و بیرمنگام انجام شده است که نشان می‌دهند نوشیدن مقداری چای باعث افزایش نرخ متابولیسم و سرعت بخشیدن به سوخت کالری‌های بدن می‌شود.

ولی مردم چین برای حفظ وزن و تناسب اندامشان چه نوع ورزشی انجم می‌دهند؟

هنرهای رزمی در چین بسیار محبوب و مشهور است. آیا می دانستیدکه امروزه هنرهای رزمی با ورزش‌ها و تمرینات ایروبیک غربی ترکیب شده‌اند؟

استاد جی که یک متخصص و استاد کونگ فو است کونگ فو و دیگر هنرهای رزمی آسیایی را با ایروبیک ترکیب کرده و ورزش و تمرین مخصوص خود را به وجود آورده است.

 

در نقاط بدن نقاط فشاری وجود دارند که زمانی که تحریک شوند، متابولیسم بدن را افزایش، میل به غذا را کاهش داده و عملکرد دستگاه گوارشی در بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

امروزه بسیاری در سراسر جهان از اثرگذاری این روش باخبر هستند. دکتر چارلز کوارتز از طب سوزنی گوش در برنامه لاغری شکم و درمان چاقی موضعی خود استفاده می‌کند. اون سوزن‌های مخصوصی را در گوش قرار می‌دهد.

او همچنین به بیمارهایش می‌گوید که رژیم غذایی مناسب، عاری از غذاهای غنی از کربوهیدرات داشته باشند و مقدار زیادی میوه بخورند.

این‌ها تنها قسمتی از راز کاهش وزن و چاقی موضعی به روش چینی بودند که تنوع بسیاری نیز دارند. حال که از این راز باخبر هستید، اگر قصد کاهش وزن و چاقی موضعی دارید می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید.

بیماران پس از انجام طب سوزنی کاهش میل به خوردنی‌های شیرین و کربوهیدرات‌ها را تجربه کردند و همچنین میلشان به غذا نیز کاهش یافت.

شن من (Shen Men) یا اعصاب و روان، نقطه معده و نقطه غدد درون ریز را مورد هدف قرار می‌دهد و می‌توانند احساس گرسنگی زیاد و استرس و اضطراب را برای برنامه لاغری کنترل کنند.

 

مگر از روش الکترو آکوپانکچر استفاده شود که تعداد جلسات هم برای رفت و آمد بهتر می‌شود.

بیمار در حالت طب سوزنی معمول باید در 10 تا 15 جلسه هفتگی یا هفته‌ای 2 تا 3 جلسه به پزشک طب سوزنی خود مراجعه کند تا به متعادل شدن نیروی چی و درمان بدنش کمک کند.

پس از آن جلسات هر چند ماه یک بار جهت حفظ اثر نتایج درمان انجام می‌شود.

ولی با این حال بیمار باید رژیم غذایی سالم و مناسب شامل میوه‌ها و سبزیجات تازه (استفاده محدود از غذاهای فرآوری شده و روی آوردن به غذاهای ارگانیک) داشته باشد و در کنار آن ورزش کند.

چاقی یک مشکل جهانی است و دیگر محدود به یک کشور نیست. با این حال افراد زیادی در کشورهای مختلف دچار بیماری چاقی و اضافه وزن هستند و به همین دلیل روش‌های مختلف برای درمان چاقی شکم و رفع این مشکل ارائه شده است.

شخصی که دچار افزایش وزن شده است، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روانی دچار آسیب شده است و از بیماری خود که چیزی جز مشکل چاقی نیست، رنج می‌برد.

راه حل‌های زیادی درمانی و رژیم غذایی برای کاهش و کنترل وزن وجود دارد.

با این حال اگر در مورد موفقیت‌های روش طب سوزنی در درمان چاقی شکم شنیده باشید، حتماً موافق خواهید بود که استفاده از این روش طب سنتی چینی یکی از بهترین و مفیدترین روش‌ها در این جهت است.

مشخص کردن یک نقطه از میان بیش از 2 هزار نقطه بر روی بدن که برای درمان چاقی شکم استفاده می‌شود غیرممکن است و به همین دلیل است که شما داستان‌های مختلفی در مورد موفقیت طب سوزنی می‌شنوید.

زمانی که از نقاط لازم بدن در طب سوزنی صحیح استفاده شود، آنگاه کاهش سایز موضعی و سم زدایی بدن می‌تواند تنها با فرو کردن سوزن در این نقاط به دست آید.

این روش اندام‌های حیاتی بدن مانند کلیه‌ها، کبد و شش‌ها را درمان می‌کند.

این روش می‌تواند با کاهش سطح انسولین، اشتها و وزن در طول دوران یائسگی کمک کند و از همه مهم‌تر آنکه به فرد کمک می‌کند وزنش را سریع‌تر نسبت به هر رژیم غذایی یا برنامه درمان چاقی شکم دیگر، کاهش دهد.

اگر در مورد تأثیر این روش شک دارید خودتان می‌توانید روش درمانی طب سوزنی برای درمان چاقی شکم را امتحان کنید.

خیلی سریع متوجه تأثیرات مثبت بری لاغری، کاهش سایز بدن و کم شدن اشتها خواهید شد و می‌فهمید که پولی که برای آن خرج کردید ارزشش را داشته است.

آن دسته از افراد که چاقی شکم و پهلو دارند و می‌خواهند به سرعت وزن کم کاهش سایز داشته باشند،

پیشنهاد ویژه‌ای برای آن‌ها به نام امبدینگ یا کاشت نخ کت گوت و طب سوزنی الکتریکی نیز دارد که 3 روز در هفته طب سوزنی الکتریکی و هر ماه یک جلسه کت گوت انجام می‌شود.

این افراد پیش از همه باید به سؤالات یک پرسشنامه پاسخ دهند که مربوط به رفتار آن‌ها می‌باشد و می‌تواند به پیدا کردن علت اصلی چاقی جهت پر بازده شدن تلاش‌های دکتر طب سوزنی برای کاهش چربی‌ها، کمک کند.

پس از آن زمان سوراخ کردن پوست با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک در نقاطی از مسیر مریدین یا کانال انرژی چی در بدن می‌رسد که علاوه بر کمک به بهبود عملکرد دستگاه بدن، به درمان چاقی شکم فرد نیز کمک می‌کند.

سوزن‌ها به نحوی در شکم و پهلو با سبک خاص و نیز تحریک انرژی چی با جریان الکتریسته قرار داده می‌شوند تا چربی های زیر پوست از بین برود و نیز غده تیروئید با نقاطی تحریک می شود

و این یک امر ضروری است تا به ما این اطمینان را بدهد که کاهش سایز و وزن واقعاً آن طور که انتظار می‌رود موثر باشد.

روش طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو در مقایسه با استفاده از قرص‌های ضد چاقی بهتر است چرا که مصرف بعضی از قرص‌های چربی سوزی،

شما را در معرض خطر ابتلا به عوارض جانبی گوارشی و قلبی مربوط به آن قرار می‌دهد در صورتی که طب سوزنی در لاغری شکم هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و بهترین گزینه برای هر فرد است.

از آنجا که در انجام روش طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو از شما نمی‌خواهند و پیشنهاد نمی‌شود که حتماً روش‌ها و تمرین‌های سخت ورزشی و رژیم غذایی جهت غلبه بر گرسنگی و لاغری شکم خود داشته باشید،

 

زمانی که گرسنگی و میل شدید شما به غذا درمان شد، دیگر احتمال بسیار کمی وجود دارد که وزنتان اضافه شود.

یکی دیگر از مزیت‌های طب سوزنی لاغری شکم و پهلو و رفع اضافه وزن آن است که این روش به هیچ وجه اعتیاد آور نیست

چرا که کاملاً طبیعی بوده و شامل انجام جلسات درمانی به‌طور مرتب برای بهره بردن از خواص آن می‌باشد.

به علاوه موارد بسیار زیادی از موفقیت این روش وجود دارد که همگی به یک نکته اشاره می‌کنند.

اگر شما اضافه وزن دارید و دچار چاقی موضعی هستید، درمان چاقی شکم با طب سوزنی بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

در واقع ثابت شده است که این بهترین روش درمانی برای کاهش چربی‌های اضافی بدن می‌باشد به خصوص برای افرادی که سال‌ها تلاش می‌کرده‌اند که وزنشان را کاهش دهند.

طب سوزنی برای لاغری موضعی بدن به تولید اندورفین بیشتر کمک می‌کند.اندورفین یک ماده طبیعی در بدن است که باعث کاهش درد می‌شود.

یکی از نظریه‌هایی که در مورد طریقه عملکرد طب سوزنی برای حذف چربی مطرح شده این است که با آزاد کردن این ماده در مغز می‌تواند موجب کنترل اشتها و کاهش گرسنگی شود

البته تعریف طب چینی در حقیقت درمان طحال و معده برای کنترل اشتها و پر خوری کاذب است.

در صورتی که فرد مراجعه کننده دچار اضافه وزن و چاقی باشد، پزشک کار خود را با انجام معاینات طب چینی و روانی جهت پیدا کردن علت و عامل اضافه وزن فرد، شروع می‌کند.

طب سوزنی برای لاغری موضعی و کل بدن باید به طور مرتب تکرار شود تا در دراز مدت تأثیر درمانی و ماندگار داشته باشد.

با این وجود باید توجه داشته باشیدکه طب سوزنی برای لاغری موضعی به تنهایی به طور دائم کافی نیست البته نه برای همه افراد.

در بعضی از افراد همچنین استفاده از مکمل غذایی در برنامه درمانی طب سوزنی و یا داشتن رعایت غذایی روزانه و سالم و ورزش بسیار مهم است.

پزشک می تواند توصیه‌هایی در زمینه تغذیه و چیزهایی که نباید بخورید، به شما داشته باشد تا جریان انرژی چی در بدن بهبود یابد.

این روش درمانی می‌تواند باعث افزایش تأثیر گذاری ورزش و رژیم غذایی برای مردان و زنان که با مشکل اضافه وزن درگیر هستند، شود.

در جلسه معاینه طب چینی بهتر می توان در مورد لاغری شکم و پهلو و بدن اظهار نظر کرد.

لاغری شکم و پهلو و سپس ثابت نگه‌داشتن وزن ازدست‌رفته یکی از مسائلی است که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است.

این مشکل ابعاد مختلفی دارد و در حقیقت برای مقابله با آن باید از روش‌های مختلف مثل برنامه رژیم غذایی، ورزش، روش‌های کاهش استرس و استفاده کرد.

برخلاف چیزی که برخی از این روش طب چینی الکتریکی در ذهن دارند، این روش اصلاً مرموز نیست بلکه روش درمانی و مکمل برای سلامتی بدن و کاهش وزن است

که گاهی به تنهایی بسیار نتایج عجیب و خوبی دارد و در مواقعی ممکن است شخص نیاز به تغییر عادات غذایی و مصرف دارو گیاهی برای بهترین نتایج لاغری شکم و پهلو و ماندگار داشته باشد.

در حقیقت طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو با جریان الکتریکی حتما به شما کمک می کند تا کاهش سایز و کنترل وزن راحت‌تر تجربه کنید؛ حتی در نگه‌داشتن وزن ازدست‌رفته به شما کمک می‌کند.

بنابراین می‌توان به‌طورکلی گفت که طب سوزنی الکتریکی می‌تواند سیستم اندام‌های مختلف را دوباره به تعادل بازگرداند؛

یعنی آن‌هایی که سیستم سوخت و ساز بدنشان بیش‌ازحد سریع کار می‌کنند را کندتر کرده و آن‌هایی که کند کار می‌کنند را تسریع بخشد.

 

جریان الکتریسیته پس از اتصال به سوزنها در نقاط مشخص طب سوزنی، از بافت‌های پوست عبور کرده و انرژی چی بدن را تحریک می‌کند. این نقاط در بدن توسط دستگاه‌های به‌خصوصی که از خود جریان الکتریسیته تولید می‌کنند تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

تعادل انرژی چی بدن و جریان مناسب حرکت آن در مریدین ها باعث ایجاد تأثیرات مثبت در بدن می‌شود که برای کاهش و کنترل وزن، لاغری شکم و پهلو، کاهش سایز و سلامتی مفید هستند.

متابولیسم بدن و آنزیم‌ها با طب سوزنی الکتریکی تحریک می‌شوند تا آنچه را که فرد می‌خواهد به آن دست یابد (یعنی کاهش وزن) را محقق کنند.

چنین سازوکاری در تأثیر طب سوزنی الکتریکی بر کاهش وزن نیز دیده می‌شود. این روش طب چینی باعث می‌شود فرد نیاز کمتری به غذا احساس کند؛ یعنی استفاده از باعث می‌شود بیمار همیشه احساس سیری کند و در ضمن سریع‌تر گرسنگی‌اش برطرف شود.

 

اولین چیزی که طب سوزنی الکتریکی بر آن تأثیر می‌گذارد، متابولیسم است؛ یعنی استفاده از طب سوزنی الکتریکی به بدن امکان می‌دهد غذاها را سریع‌تر به انرژی تبدیل کند. به این صورت بدن می‌تواند از ذخیره کردن چربی اضافی خودداری کند.

افزایش متابولیسم همچنین به بدن امکان می‌دهد که بتواند راحت‌تر غذاها را هضم کند.

هضم سریع‌تر و راحت‌تر غذاها به‌پیش گیری از دل‌درد و عدم هضم درست مواد غذایی در بدن کمک می‌کند. یکی از مهم‌ترین تأثیرات طب سوزنی علاوه بر آنچه گفته شد، مربوط به پاک‌سازی سموم بدن هست.

این سموم در سیستم بدن نفوذ کرده و در آن اختلال به وجود می‌آورند. درواقع بخشی از مشکلات بدن و به‌خصوص مشکلات گوارشی که نهایتاً منجر به افزایش وزن می‌شوند مربوط به همین مواد زائد بدن است.

درواقع طب سوزنی الکتریکی یک روش درمانی مکمل و گاهی به تنهایی کافی است که بتوانید فرآیند لاغر شدن را بسیار آسان‌تر و راحت‌تر کنید.

برای کاهش وزن استفاده از مواد غذایی مناسب و داشتن تحرک فیزیکی بدن برای بعضی از افراد با اضافه‌وزن بالا الزامی هست.

این در حالی است که روشی مثل طب سوزنی الکتریکی و سنتی قادر است انگیزه فرد را افزایش دهد و در کنار آن سرعت اثربخشی تلاش‌های انجام‌گرفته بر چربی‌های ازدست‌رفته را افزایش دهد.

دقت داشته باشید که ادعای 100 درصد برای همه در مورد تأثیر طب سوزنی الکتریکی به‌تنهایی بر کاهش وزن و از بین بردن چربی‌ها مطرح نشده است. طب سوزنی الکتریکی یک روش درمانی مؤثر است

البته خیلی از افراد بدون رژیم و فعالیت خاصی تا چندین کیلوگرم هم می‌توانند لاغری شکم و پهلو را تجربه کنند و کاهش سایز موضعی هم حتما خواهند داشت.اما باز هم دوباره دچار اضافه وزن می شوند و حتی بیشتر از قبل

تعداد جلسات درمانی طب سوزنی الکتریکی مشخص نیست. تعداد این جلسات بستگی به هدف فرد از کاهش وزن دارد. به‌علاوه مدت‌زمانی که فرد می‌خواهد تحت درمان قرار بگیرد و در طی آن به وزن موردنظر برسد هم بر تعداد جلسات درمانی موردنیاز تأثیرگذار است.

 

در هفته دوم تا چهارم به 2 جلسه در هفته درمان بر روی بدن انجام می‌گیرد؛ و پس‌ازآن جلسات به‌صورت هفتگی انجام می‌شوند تا زمانی که فرد به نتیجه موردنظر دست پیدا کند.

پس‌ازآن اتمام جلسات درمانی اصلی، چند جلسه درمانی هم به‌صورت یک هفته در میان برای حفظ اثر درمان در نظر گرفته می‌شود. این جلسات درمانی به مدت چند ماه ادامه پیدا می‌کنند تا کاهش وزن تثبیت شود. پس از پایان این جلسات، در مورد جلسات دوره‌ای تصمیم‌گیری می‌شود.

فرد باید 4 بار در سال این جلسات درمانی را دوباره تکرار کند. جلسات درمانی در زمان تغییر فصل‌های سال انجام می‌گیرند. در هر بار 3 جلسه درمانی بلافاصله یک هفته انجام می‌شود.

علت این کار آن است که در هنگام تغییر فصل‌ها انرژی بدن ثبات خود را از دست می‌دهد و لازم است که این عدم ثبات و تعادل با استفاده از طب سوزنی الکتریکی به حالت درست خود بازگردد.

 

همچنین در این حالت جلسات درمانی هفته سوم تا هفته هفتم به 2 جلسه در هفته کاهش پیدا می‌کند و سپس جلسات درمانی هفتگی تا رسیدن به نتیجه موردنظر مورد ادامه پیدا می‌کند.

پس از اتمام جلسات هم یک سری جلسات درمانی اضافی که به‌صورت یک هفته در میان انجام می‌شود (مانند حالت معمولی).

از آن به بعد نیز برنامه مانند حالت معمولی است، یعنی فرد باید با درمانگر خود جلسات درمانی را در طول سال مشخص کنند. این جلسات درمانی دوره‌ای 4 بار در سال هستند که در هر بار 3 جلسه درمانی طب سوزنی الکتریکی بافاصله یک هفته انجام می‌شود.

این روش طب چینی همان طور که از نامش پیداست ترکیبی از تحریک نقاط طب سوزنی و کابرد جریان الکتریکی است.

طب سوزنی الکتریکی روشی است که جریان الکتریسیته، انرژی چی بدن برای لاغری شکم و پهلو و سلامتی را تحت تاثیر می گذارد.

این روش باعث تحریک بدن به صورت کاملاً غیر تهاجمی می شود و فرد تحت درمان هیچ دردی را احساس نمی کند. این نوع لیزر درمانی می تواند باعث ایجاد تحریکاتی در مغز و بدن شود.

تحریکات ناشی از استفاده از طب سوزنی الکتریکی بر روی مسیر انرژی چی باعث ایجاد تغییراتی در بدن می شود که این تغییرات به روش های مختلف و با کمک دستگاه ها قابل اندازه گیری هستند.

مثلاً یکی از تأثیرات این روش آن است که سرعت گردش خون در مغز افزایش می یابد.

 

یعنی آن که افراد چاق دیگر به سرعت قبل در مقابل غذا تحریک نمی شوند یا به عبارت دیگر اشتهای آن ها تا حدی کاهش می یابد.

در سال 2008، مطالعه ای کنترل شده، دو سویه کور و به صورت تصادفی برای مطالعه اثر گذاری طب سوزنی الکتریکی بر روی کنترل وزن بدن انجام شد. افراد تحت مطالعه به دو گروه تحت آزمایش و گروه کنترل تقسیم شدند.

دو سویه کور بودن مطالعه به این معنا بود که آن محققین که اعداد و اطلاعات را ثبت می کردند و کسانی که تحت درمان بودند، هیچ کدام از اینکه که کدام بیمار در کدام گروه قرار دارد، خبر نداشتند.

البته گروه درمان طب سوزنی الکتریکی برای کنترل وزن هم طب سوزنی را به طریق مشابهی دریافت کردند. ولی جریان الکتریسیته مورد استفاده برای گروه کنترل بسیار کمتر بود و در واقع دستگاه الکتریسیته طب سوزنی اصلا جریانی نداشت.

افراد شرکت کننده در این مطالعه فقط چاق بودند و فوق چاق حساب نمی شدند. به علاوه نقاط مورد استفاده برای طب سوزنی لیزر درمانی نیز محدود بود.

شاید همین مسائل باعث شد که در نهایت بیماران تحت آزمایش نتیجه چندان رضایت بخش و قابل ملاحظه ای را از انجام این روش های درمانی مشاهده نکنند.

باید گفت که نتیجه قطعی و مشخصی در مورد استفاده از طب سوزنی الکتریکی برای کنترل وزن نمی توان گرفت. قطعاً انجام مطالعات و تحقیقات بیشتر برای بررسی اثر گذاری طب سوزنی الکتریکی در درمان اضافه وزن لازم است.

در روش لاغری شکم و پهلو ، جریان الکتریکی مخصوص نقاط مشخص بدن را تحت تأثیر قرار داده و تحریک می کنند. مطالعه دو سویه کور و سیستماتیک انجام شده ای که در مورد این روش درمانی انجام شد، نتیجه قطعی و مشخصی را حاصل نکرد.

 

کاهش وزن در ویکی پدیا

سلام ،خیلی این روش برای لاغر شدن من موثر بود تا حالا به این خوبی وزنم ثابت نمونده بود

آدرس یه دکتر خوب

من قبلا انجام دادم وزنم ثابت مونده کاش افراد بیشتر بشناسن

خیلی ممنون از راهنمایی شما و‌مطالب امیدوارم نتیجه بده برام

سلام ، مطلب واقعا مفیدی بود مرسی که مطالب مفید میزارید برامون ،، من این مطلب با اجازتون برای 2 تا از دوستام ادرس سایتتونو تلگرام کردم براشون

با سلام ، من در شهر اراک زندگی میکنم آیا میتوانید آدرس یا شماره تلفن پزشکی که طب سوزنی لاغری را انجام بدهد برایم بفرستید؟ با سپاس

کاهش وزن با طب سوزنی چین و کره (سوجوک) بسیار موثر است اما قصد دارم رازی را با شما در میان بگذارم. تمام رژیم های غذایی زمانی اثر بخش خواهند بود که کالری دریافتی شما را کاهش داده و شما همیشه آن را رعایت کنید.

این یک قانون ساده فیزیک است وزن شما رابطه ای است میان میزان انرژی که وارد بدن می کنید و میزان انرژی که صرف می کنید.

تیتر موضوعات مطلب: کلیک کنید تا سریع ببیند.

مشکل اصلی اینجاست که محدود کردن کالری مصرفی بر خلاف ذات طبیعی بدن شما است. شما ممکن است به طور ذاتی بیش از میزان روزانه مورد نیاز غذا بخوریم.

همچنین ما به دلیل سبک زندگی مدرن امروزی، استرس مزمن و سایر دلایل روانشناختی تمایل به خوردن غذای بیشتر داریم.

 

مگر اینکه مواد غذایی مغذی و یا مکمل های غذایی گیاهی را برای کمبود مواد لازم بدن مصرف کنید و در کنار آن فعالیت مناسب روزانه بدنی انجام دهید.

یا اینکه می توانید طب سوزنی لاغری مکمل رو در کنار یک برنامه ساده غذایی سالم تحت نظر پزشک طب چینی ادامه دهید تا به وزن ایده آل برسید و ثابت بماند مگر دوباره در اثر استرس ها و مشکلات روحی دچار آسیب بدنی شوید.

مردم برای کاهش وزن از روشهای افراطی استفاده می کنند. رژیم های مد روز به شما توصیه می کنند مواد غیرطبیعی و ناسالم مصرف کنید مثل وعده های غذایی همچون سوپ کلم، آناناس یا برنج یا بدون کربوهیدرات.

ممکن است این روشها به دلیل کاهش مصرف انرژی کارآمد باشند اما امکان ندارد بتوانید برای مدت طولانی از آنها پیروی کنید.

جسم و ذهن شما آشفته خواهند شد و از شما به خاطر دنبال کردن چنین رژیمهای سختگیرانه ای به جای استفاده از غذای کامل و رژیم صحیح انتقام خواهد گرفت.

به طور ذاتی بدن شما غذای بیشتری می طلبد و زمانی که سیر شدید برای مواجه با گرسنگی بعدی به ذخیره چربی به عنوان منبع انرژی می پردازد.

 

همه اینها امکان پذیر است، باید از طب سنتی چینی سپاسگزار باشیم که این چنین به جنبه های فیزیکی و روانشناختی کاهش وزن به طور همزمان توجه دارد.

یک درمان جامع برای تمامی جنبه های کاهش وزن که ریشه باستانی دارد و موجب هضم بهتر غذا، آرام کردن هیجانات، کاهش اشتها و بهبود سوخت و ساز و جلئگیری از تجمع چربی بدن می شود.

برطبق نظریات این روش ، ریشه اضافه وزن در عدم توازن در بدن است که از اختلال در عملکرد کبد و طحال ناشی می شود.

 

وظیفه کبد اطمینان از روانی  جریان چی (انرژی) در بدن و خون ( به علاوه احساسات شما ) است. سبک زندگی مدرن و پرسرعت امروزی و استرس مزمن اثر منفی در عملکرد صحیح و روان کبد دارد

که می تواند باعث ایجاد نقصان در عملکرد صحیح طحال و کل سیستم گوارش و کاهش متابولیسم شود. عدم توازن کبد می تواند همچنین باعث بروز محرک هایی شود که باعث افزایش میل به خوردن و خوردن احساسی می شود.

یک مطالعه در سال 2003 که در مجله درمانی طب سوزنی چاپ شد گزارش کرد که افرادیکه در این مطالعه شرکت داشته وتحت درمان با طب سوزنی قرار گرفتند سه برابر بیشتر از گروه کنترل وزن کم کرده اند.

بر طبق یافته های یک تحقیق که در سال 1998 توسط دانشگاه آدلاید استرالیا انجام شد. 95 درصد افراد شرکت کننده در تحقیق که از محرکهای الکتریکی در محل های زدن سوزن طب سوزنی استفاده کرده اند کاهش اشتها را گزارش کرده اند.

نتایج این تحقیق نشان داد که گروهی که از کاهش وزن با طب سوزنی استفاده کردند باحتمال بیشتری کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن را نسبت به گروه کنترل گزارش کرده اند.

از طب سنتی چینی، نقاط مورد استفاده در طب سوزنی، گیاهان و خوراکهایی که برای کمک به کاهش وزن انتخاب شده اند مستقیماً بر جریان چی (انرژی)سیستم طحال و کبد به منظور درمان ریشه عدم توازنهایی که باعث افزایش وزن می شوند اثر می گذارند.

از غربی ، تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی بر عملکرد سیستم عصبی،سیستم غدد درون ریز، سیستم گوارش، میل به غذا و سوخت و ساز اثبات شده است.

همه اینها می توانند به افزایش انرژی بدن، حداکثر جذب مواد غذایی، دفع منظم، کنترل پرخوری، کاهش اشتها و کاهش اضطراب کمک کنند.

زیبایی طب سوزنی در این است که هر نوع درمان مناسب نیازهای خاص هر فرد برنامه ریزی می شود . نقاط مورد نظر در طب سوزنی به منظور سلامت عمومی بدن و با هدف افزایش گردش خون و چی (انرژی) (تحریک سوخت و ساز) و آرامش سیستم عصبی انتخاب می شوند.

علاوه بر درمان ریشه ای عدم توازن در بدن، از آنجائیکه مشکلات هر فرد با دیگری متفاوت است نقاط خاصی نیز در بدن هر بیمار برای درمان انتخاب می شوند.

به عنوان مثال اگر میل به پرخوری ماهی یک هفته در ارتباط با سندروم پیش از قاعدگی در شما وجود دارد پس آن هفته می تواند وقت ملاقات شما برای درمان باشد.

 

جلسات درمانی شامل ترکیبی از استفاده از سوزن ها روی گوش یا بدن چسباندن تگها یا برچسب هایی که در خلال جلسات باقی خواهند ماند و گیاهان و مکملها، ماشاژهای شکمی، تمیرینهای تنفسی و توصیه های در ارتباط با سبک زندگی و غذایی خواهد بود.

ثابت شده که وارد کردن سوزنها روی نقاطی از گوش به خصوص به منظور کاهش وزن موثر است.

گوش انسان بعنوان یک میکروسیستم از بدن انسان شناخته می شود که با حالتی شبیه به حالت جنین برعکس، دارای نقاطی است که هر کدام به یکی از ارگانهای یا بخشهای مهمی از بدن مرتبط می باشد.

در طول درمان برای کاهش وزن با طب سوزنی نقاطی از گوش بوسیله تکه های سوزن کوچکی تحریک می شوند.

این سوزن های کاشتنی عموماً به مدت 20 روز در همان نقاط باقی خواهند ماند و زمانی که فرد احساس افزایش اشتها دارد می تواند با ماساژ دادن آنها به مدت 10 ثانیه خود را کنترل کند.

 

کاهش وزن اصولی همیشه به معنی گرفتن رژیم یا ورزش کردن نیست. برخی از ما به دلایل مختلف از جمله مشکلات و بیماری‌ها، دچار اضافه وزن هستیم که به ما اجازه نمی‌دهند رژیم غذایی یا ورزش خود را به‌طور مناسب انجام دهیم.

در این زمینه طب سوزنی برای کاهش وزن اصولی می‌تواند به افراد کمک کند. طب سوزنی روش درمانی باستانی است که ریشه آن به قرن‌ها پیش در چین بر می‌گردد.

طب سوزنی با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و با اندازه‌های مختلف انجام می‌شود.

به این صورت که این سوزن‌ها بسته به نوع درمان که فرد مراجعه کننده به دنبال آن است، به جهت تحریک عصب‌های بدن برای ایجاد تأثیر مورد نظر، قرار داده می‌شوند.

در طب سوزنی کاهش وزن، سوزن‌ها برای کنترل گرسنگی و کاهش وزن اصولی به کار می‌روند. با این باید به یاد داشته باشید که طب سوزن یک شبه کار نمی‌کند،

در واقع معمولاً طب سوزنی در چندین جلسه صورت می‌گیرد که نباید هیچ کدام از این جلسات را از دست دهید چرا که در این صورت ممکن است درمانتان کم اثر شود.

کاهش وزن اصولی طولانی مدت موفقیت آمیز می‌تواند برای برخی افراد بسیار دشوار باشد. بسیاری از مردم جهت کاهش وزن اصولی خود تلاش‌هایی کرده‌اند که احتمالاً موجب کاهش کمی از وزنشان شده باشد ولی پس از پایان رژیم تمام وزن کاهش یافته باز گشته و مقداری نیز به آن اضافه شده است!

 

درمان طب سوزنی روشی است که شامل قرار دادن سوزن‌هایی به نازکی مو در نقاط مخصوصی در پوست است. باور بر این است که این کار به بهبود عملکرد بدن انسان کمک می‌کند.

طب سوزنی تمام بدن را برای آزاد کردن اندورفین، ماده شیمیایی بدن برای کاهش درد و ایجاد احساس خوب، هدف قرار می‌دهد. احتمالاً آزاد شدن اندورفین یکی از روش‌هایی است که طب سوزنی از طریق آن می‌تواند گرسنگی را تحت کنترل در آورد.

در صورتی که بیمار دچار چاقی باشد، متخصص طب سوزنی ابتدا سؤالاتی مختلفی از او پرسیده و آزمایشات و بررسی‌های زیادی بر روی او انجام می‌دهد. هدف از این کار فهمیدن علت و عامل اصلی اضافه وزن فرد است.

زمانی که علت اصلی این مشکلات تشخیص داده شد، متخصص طب سوزنی سوزن را در قسمت‌های مختلف بدن فرو کرده تا عملکرد بدن را بهبود بخشد و به کاهش وزن اصولی کمک کند.

به‌طور مثال دکتر شما که از روش کاهش وزن با طب سوزنی اصولی استفاده می‌کند، روشی چندمنظوره درمانی را در پیش می‌گیرد. او ممکن است با افزایش ترشحات غده هیپوفیز سعی کند وزن را کاهش دهد.

قرار دادن سوزن‌ها در مکان خاصی از بدن نیز برای کاهش میزان انسولین یا لیپید خون به کار می‌رود.

 

درمان طب سوزنی باید به صورت مرتب تکرار شود و ادامه یابد تا اثر آن ماندگار باشد. البته متخصص طب سوزنی به شما خواهد گفت که انجام طب سوزنی به‌تنهایی برای گرفتن نتیجه در طولانی مدت و به صورت دائم کافی نیست.

توجه داشته باشید که دکتر طب سوزنی ممکن است به بیمار بگوید که چه چیزهایی بخورد و از چه چیزهایی دوری کند تا به این طریق جریان انرژی در بدن او را بهبود دهد.

اگر شما نیز با مشکل اضافه وزن درگیر هستید می‌توانید استفاده از طب سوزنی را برای کمک به برنامه کاهش وزن اصولی خود در نظر داشته باشید.

شما در اولین جلسه درمانی کاهش وزن با طب سوزنی ، تغییر متابولیسم، یا همان میزان سوخت و ساز در بدنتان را متوجه خواهید شد ولی با این حال برای کاهش وزن اصولی به میزان مورد نظر و مهم‌تر از آن، حفظ وزن کاهش یافته،

چندین جلسه درمانی نیاز است که بسته به وزن کنونی بیمار و میزان سلامت آن تعداد جلسات تعیین می‌شود.

طب سوزنی کاهش وزن اصولی همچنین با استفاده از بدن خود فرد، به او کمک می‌کند. فرد بیمار نیز باید به خود کمک کند. او باید رژیم غذایی مناسبی داشته و آن را رعایت کند و تا جایی که امکان دارد فعالیت فیزیکی داشته باشد.

تمرین‌ها و ورزش‌های بسیار ساده ولی مؤثری همانند یوگا و پیلاتس وجود دارد که هر کسی می‌تواند آن را در خانه و به‌سادگی انجام دهد.

بهتر است که برای خود چند قانون بگذارید و آن‌ها را همیشه رعایت کنید: زمانی که متمرکز نیستید و حواستان پرت است، مثل وقتی که جلوی تلویزیون یا پشت رایانه نشسته‌اید، غذا نخورید، زیرا در این حالت به احتمال زیاد پر خوری می‌کنید.

 

فرآیند غذا خوردن را به یک تجربه لذت بخش تبدیل کنید نه آنکه آن را باعجله انجام دهید و به چیزی که می‌خورید و مقداری که می‌خورید هیچ توجهی نداشته باشید.

هر رژیم و برنامه‌ای برای کاهش وزن اصولی تنها زمانی مؤثر خواهد بود که شما نسبت به آن تعهد داشته باشید و مسئولیت و هدایت بدن و مغزتان را به عهده بگیرید

تا با استفاده از طب سوزنی کاهش وزن اصولی اندامی متناسب و زندگی سالم داشته و فصل جدید در زندگی خود را آغاز کنید.

بیشترین بیماران با استفاده از طب سوزنی به تنهای کاهش اشتها و میل به خوردن را گزارش کرده اند اما گیاهان و خوراکهای شفابخش و ورزش نیز قطعا به افزایش تاثیر درمانها کمک می کند.

اخیراً مجلات مختلفی این مسئله را تأیید کرده‌اند که جنیفر لوپز در حقیقت برای کاهش وزن خود از طب سوزنی استفاده می‌کند.درواقع جنیفر لوپز تنها کسی نیست که به طب سوزنی روی آورده است،

بلکه امروزه بسیاری از ستاره‌ای خوش‌چهره هالیوودی به مشتریان پر و پا قرص کلینیک‌های طب سوزنی تبدیل‌شده‌اند و از آن برای کاهش وزن و جوان‌سازی چهره و پوست خود استفاده می‌کنند.

جنیفر لوپز نه تنها از طب سوزنی استفاده می‌کند، بلکه گیاهان دارویی چینی را هم برای کمک به بهبود اثر طب سوزنی مصرف می‌کند و به گفته خودش دونگ گوا پای، یا همان دانه‌های خربزه قصبه، گیاه موردعلاقه او است.

طب سوزنی باعث تحریک اندورفین شده و به این صورت استرس و خستگی بدن را کاهش می‌دهد. به این صورت استفاده از طب سوزنی می‌تواند به جلوگیری از پرخوری کمک کند.

 

سطح سلامت فردی که تحت درمان طب سوزنی برای کاهش وزن قرار دارد یکی از عواملی است که نقش به سزایی در کاهش وزن بازی می‌کند یعنی به‌طور مثال

اگر عامل چاقی و اضافه‌وزن، بیماری‌های کیسه صفرا یا خستگی و فرسودگی کلیه باشد، اضافه‌وزن به وجود آمده به‌سادگی قابل برطرف شدن نیست و برای برطرف کردن مشکل باید از روش‌های مختلف در کنار طب سوزنی استفاده کرد.

برای کاهش و کنترل وزن با طب سوزنی و روش های طب چینی سنتی و مدرن می توانید با پزشک مربوط مشاوره داشته باشید.

ژورنال he International Journal of Obesity اخیراً نقدی مثبت در مورد طب سوزنی منتشر کرده است و از مزایای طب سوزنی و تأثیر آن در کمک به کاهش وزن و چاقی گفته است.

دکتر ادوارد لامادرید اهل شیکاگو، یک مطالعه کنترل‌شده علمی بر روی طب سوزنی کاهش وزن انجام داده است که نشان می‌دهد 95 درصد از بیمارانی که تحت درمان طب سوزنی قرارگرفته‌اند در طول یک دوره 6 هفته‌ای کاهش وزن چشم‌گیری را تجربه کرده‌اند.

جنیفر لوپز که خود به استفاده از طب سوزنی اعتراف کرده، گفته است که با استفاده از طب سوزنی خواب بهتری را تجربه کرده است.درواقع خود بی‌خوابی و خواب نامناسب شبانه یکی از عواملی است که بر روی اضافه‌وزن و چاقی تأثیر می‌گذارد و برطرف کردن این مشکل می‌تواند به کاهش وزن منجر شود.

در گزارشی که توسط موسسه US National Institute of Health منتشرشده است، دکتر کاتز تأیید کرده که «بهبود خواب شبانه می‌تواند به‌اندازه انجام ورزش و رژیم‌های غذایی در کنترل وزن و حفظ وزن کاهش‌یافته، مؤثر باشد»

ازجمله بازیگران هالیوودی دیگر که از طب سوزنی برای زیبایی استفاده می‌کنند می‌توان به ساندرا بولاک، ازجمله افراد سرشناس فیلم‌های هالیوود، اشاره کرد.ساندرا سه بار در هفته را به انجام طب سوزنی جوان ساز صورت، اختصاص می‌دهد.

طب سنتی چینی روشی برای درمان است که در آن بازیابی سلامت کل بدن و درمان ریشه و عامل عدم تعادل موجود در بدن (که موجب به وجود آمدن مشکل اضافه‌وزن شده)، در محوریت کار قرار می‌گیرد.

به همین دلیل تعجبی ندارد که بدانیم تحقیقات نشان داده‌اند که طب سوزنی اثراتی بلندمدت و ماندگار بر روی بدن گذاشته و کاهش وزن پایدار را به دنبال دارد.

 

داروی ریداکتیل اولین بار در سال 2010 به‌عنوان دارویی برای کاهش وزن در بازار رواج پیدا کرد، هرچند که مدتی بعدتر خریدوفروش آن ممنوع شد چراکه این دارو موجب مرگ بسیاری از بیماران شده بود.

علت مرگ این افراد سکته قلبی تشخیص داده شد. این در حالی است که استفاده از طب سوزنی با نقاطی مشخص و تعیین‌شده

و همچنین استفاده از طب گیاهی چینی با داروها و فرمول‌هایی مشخص، چند هزار سال است که رواج دارد و هیچ‌گاه موجب مرگ کسی نشده و یا انجام آن ممنوع نگشته است.

محققین این مطالعه نهایتاً نتیجه گرفتند که ترکیب روش‌های علمی و پزشکی غربی با روش‌های باستانی شرقی چینی می‌تواند راه‌حلی ایده آل را در اختیار انسان قرار دهد و فصلی جدید درزمینهٔ کنترل و درمان بیماری‌های مزمن مانند چاقی و دیابت، بگشاید.

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که طب گیاهی چینی و طب سوزنی می‌توانند چاقی و اضافه‌وزن را از بین برده و روش آن‌ها هیچ‌گونه عوارض جانبی خطرناک مانند محصولات دارویی، ندارد.

مسئله چاقی در 20 سال اخیر دامان بسیاری از مردم چین را گرفته است که علت اصلی آن‌هم رواج مصرف بیش‌ازحد خوراکی‌های چرب و شیرین است.

سازمان سلامت جهانی اعلام کرده است که در حال حاضر 6 درصد از چینی‌ها به مبتلابه بیماری چاقی هستند. برای مبارزه با این مشکل جامعه، دولت چین تغییراتی در سیستم آموزشی ایجاد کرده که در آن ورزش اجباری بخشی از برنامه‌های روزانه در مدارس باشد.

برخی از مطالعات بر روی افرادی انجام‌شده است که صرفاً خواستار رسیدن به تناسب‌اندام و بهتر شدن شکل بدن خود بودند،

درحالی‌که حجم عمده‌تر تحقیقات مربوط به کسانی است که برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلب و دیابت استفاده از طب سوزنی و طب گیاهی را انجام داده‌اند.

در مطالعه جدیدی که در سال 2013 آغاز شد و هدف آن تخمین میزان سرعت کاهش وزن به‌دست‌آمده از طریق طب گیاهی و طب چینی بود، بیمارستان‌ها داده‌های وزن، قد و دور کمر 50 هزار بیمار را اندازه گرفته‌اند.

با کمک این داده‌ها، محققان متوجه شدند که کدام گیاه‌های طب گیاهی چینی و کدام نقاط طب سوزنی بهترین نتایج را برای درمان اضافه‌وزن در طب سنتی چینی، در پی داشته است.

 

مؤثرتر گیاه هم برای این منظور گیاه هوانگ کین (Huang Qin) یا همان عرقچین و شانژا (میوه زالزالک) هستند.

 

انتظار می‌رود که در صورت ترکیب طب سوزنی با طب گیاهی، نتایج بهترین حاصل شود. البته مطالعه و تحقیق در مورد این مسئله هم بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر خواهد بود.

مجله International Journal of Obesity اخیراً در گزارش‌ها خود عنوان کرده است که بیش از 31 مطالعه و تحقیق در مورد تأثیر گذاری کاهش وزن به کمک طب سوزنی انجام‌شده است.

نتایج نشان می‌دهند که طب سوزنی به‌طور چشم‌گیری باعث کاهش چربی بدن شده و نتایج حاصل از آن به مراتب بهتر از روش‌های درمانی و پزشکی معمولی است.

درواقع تاکنون 31 داروی لاغری و مرتبط با کاهش وزن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به علت عوارض جانبی خطرناک آن جمع‌آوری و ممنوع شده است.

احتمالاً به همین علت است که افرادی مانند جنیفر لوپز اکنون از طب سوزنی برای کاهش وزن استفاده می‌کنند، چراکه می‌دانند طب سوزنی روشی ایمن، تأثیرگذاری و بسیار ساده است.

تعداد مطالعاتی که در مورد طب سوزنی کاهش وزن انجام‌گرفته بسیار بیشتر از تحقیقات صورت گرفته بر روی استفاده از طب گیاهی چینی برای کاهش وزن است.

البته استفاده از طب گیاهی چینی برای درمان اضافه‌وزن هم روشی بسیار تأثیرگذار است.

در حقیقت رابرت داونی جونیور، بازیگر سرشناس هالیوود، سلامت کامل بدن، فیزیک متناسب و شادابی‌اش را مربوط به استفاده رایج از گیاهان دارویی چینی می‌داند. او همچنین به‌صورت روزانه چی گانگ انجام می‌دهد و می‌گوید:

«وقتی یک روشی تأثیرگذار است، وقت گذاشتن بر روی آن ارزشمند خواهد بود»

او می‌گوید که برای دریافت بهترین نتایج، از ترکیبی از طب سوزنی و طب گیاهی چینی استفاده می‌کند تا پس از تشخیص مشکل بیمار، طبق آن برنامه درمانی مناسبی را طراحی کند.

به گفته او هنوز هم بیماران زیادی مراجعه می‌کنند و در مورد بهترین نقطه طب سوزنی موجود در بدن برای گرفتن بهترین نتیجه از طب سوزنی برای کاهش وزن می‌پرسند.

او همیشه به بیماران خود توضیح می‌دهد که بدن و مشکلات هر فرد با دیگری متفاوت است که درنتیجه باعث می‌شود هر فردی از نقاط طب سوزنی مخصوص به خود بیشترین نتیجه را بگیرد.

در حقیقت احتمال دارد یک نقطه طب سوزنی که برای یک فرد اثری چشم‌گیر داشته، برای فرد دیگر به‌هیچ‌وجه کارآمد نباشد.

محققین برای درک چگونگی و طریقه عملکرد طب سوزنی به بررسی علمی طب سوزنی برای کاهش وزن پرداخته‌اند ولی در مطالعات خود نقاط مورداستفاده را بسیار محدود کرده‌اند. متخصصین طب سوزنی معتقدند

که تحقیقاتی که با استفاده از نقاط محدود طب سوزنی بر روی بدن انجام می‌گیرد، چندان کارآمد نیستند.

موارد مختلفی از مشکلات هستند که می‌توانند موجب عدم تعادل و درنتیجه چاقی شوند و طب سوزنی می‌تواند به این مشکلات کمک کند

 

چراکه اگر طحال شما ضعیف باشد و عملکردی نامتعادل داشته باشد، بدن شما نمی‌تواند مواد مغذی مذکور را جذب کند. طحال با مشغله بیش‌ازحد، مطالعه بسیار زیاد، تمرکز زیاد و نشستن و بی‌تحرکی ضعیف می‌شود.

به همین دلیل است که در دنیای امروز تقویت طحال از اهمیت بالایی برخوردار شده است.

دومین اختلال مربوط به مخاط است. متون کهن طب سنتی چینی چنین بیان کرده‌اند که افرادی که دچار اضافه‌وزن هستند مخاط یا خلط زیادی در بدن خوددارند. کافی است به کسانی که مدت زیادی ورزش و تحریک فیزیکی سنگین نداشته‌اند نگاه کنید.

متوجه خواهید شد که این افراد درصورتی‌که ورزش طولانی‌مدت و ناگهانی انجام دهند، دچار مشکل شده و ریه‌هایشان خلط زیادی را از طریق سرفه خارج می‌کند.

مهم‌ترین اختلالی که باعث چاقی می‌شود، کبد است. داشتن یک کبد سالم برای افزایش سطح سلامت و داشتن یک بدن متناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

در موقعیت‌هایی که فرد به‌شدت عصبانی، خسته و کافه می‌شود، کبد تحت‌فشار قرارگرفته و فعالیت آن بسیار زیاد می‌شود که عملکرد طحال را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

نکته جالب در مورد طب سوزنی آن است که بسیاری از بیمارانی که برای طب سوزنی کاهش وزن مراجعه می‌کنند، همچنین تحت درمان طب سوزنی زیبایی و جوان ساز نیز قرار می‌گیرند.

درواقع تفاوت اصلی و بزرگ میان طب شرقی و طب غربی در همین است. روش‌های طبی غربی برای رفع مشکل به استفاده از دارو متوسل می‌شوند و صدها عارضه جانبی را در بیمار ایجاد می‌کنند،

درحالی‌که در طب شرقی، برخلاف آن با استفاده از یک نقطه طب سوزنی می‌توان هزاران علائم و مشکل را به‌صورت هم‌زمان برطرف کرد. البته طب سوزنی هم آثار جانبی دارد ولی همه آن‌ها مثبت و مفید هستند.

طب سوزنی برای کاهش وزن بارها زیر سؤال رفته است و باآنکه تاکنون میلیون‌ها نفر از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند، بازهم تأثیر واقعی و علمی آن موردتردید قرارگرفته است.

 

داده‌های اولیه تحقیقات صورت گرفته بر اساس اندازه‌گیری تغییر در وزن بدن، تغییر شاخص توده بدنی، تغییر دور کمر و محیط باسن و تغییر درصد چربی بدن،

جمع‌آوری و تحلیل شد و مشخص کرد که استفاده از طب سوزنی تأثیر بیشتری نسبت به تصحیح سبک زندگی و استفاده از دارونماها دارد.

در همین زمینه محققان در تحقیقات انجام‌شده به نتایجی رسیده‌اند و تأیید کرده‌اند که بازگشت وزن ازدست‌رفته در گروه کنترل (که طب سوزنی روی آن‌ها انجام نگرفته بود) نسبت به گروهی که تحت درمان طب سوزنی و طب گیاهی چینی قرارگرفته بودند، مشاهده‌شده است.

طب سنتی چینی روشی برای درمان است که در آن بازیابی سلامت کل بدن و درمان ریشه و عامل عدم تعادل موجود در بدن (که موجب به وجود آمدن مشکل اضافه‌وزن شده)، در محوریت کار قرار می‌گیرد.

به همین دلیل تعجبی ندارد که بدانیم تحقیقات نشان داده‌اند که طب سوزنی اثراتی بلندمدت و ماندگار بر روی بدن گذاشته و کاهش وزن پایدار را به دنبال دارد.

بسیاری از بیمارانی که به کلینیک‌های طب سوزنی مراجعه می‌کنند، برایشان این سؤال به وجود می‌آید که حین انجام طب سوزنی ازنظر علمی و ازنظر بیولوژیکی چه اتفاقی در درون بدن می‌افتد که نتیجه آن کاهش وزن و از بین رفتن چربی‌ها است؟

تحقیقات جدیدی که در آوریل سال 2012 در مجله Scientific World Journal به چاپ رسید، به ارائه این پدیده پرداخته.

افراد مورد آزمایش در این تحقیقات علمی به مدت 6 هفته تحت درمان طب سوزنی قرار گرفتند که در ابتدا، وسط و آخر هر هفته بر روی آن‌ها طب سوزنی انجام می‌گرفت.

پس از گذشت 12 هفته از پایان این دوره درمانی، آن‌ها بار دیگر برای تکمیل فرآیند درمان تحت طب درمان طب سوزنی قرار گرفتند.

 

طب سوزنی همچنین در بهبود دیس لپیدمی هم مؤثر شناخته شد. دیس لپیدمی انواع اختلال در سوخت‌وساز چربی‌ها هستند.

طبق آنچه موسسه تحقیقاتی Women’s Harvard Health Study اعلام کرده است، نه‌تنها خبر از تأثیرگذاری واقعی طب سوزنی برای کاهش وزن داده‌اند، بلکه حتی مشخص کرده‌اند که یکی از آثار جانبی مفید این روش درمانی کاهش کلسترول خون هست.

رژیم لاغری در ویکی پدیا

رفع چربی های موضعی در بسیاری از افراد حتی پس از رعایت رژیم‌های غذایی منظم و تمرین‌های ورزشی فرآیندی سخت و زمان‌بر است. یکی از دلایل عدم موفقیت در رفع چربی های موضعی ، نقص یا ضعف در متابولیسم بدن است. با توجه به طب سنتی چینی، تحریک نقاط طب سوزنی و کانال‌های انرژی، از طریق ماساژ دادن و وارد کردن سوزن می‌تواند به تقویت گردش خون و بهبود فعالیت اندام‌های داخلی کمک کرده که بطور کلی باعث ارتقاء تناسب اندام می‌شود.

در طب سنتی چینی، نقاط مختلفی در اطراف شکم وجود دارند که تحریک آن‌ها می‌تواند باعث کاهش اشتها، رفع ورم یا رفع چربی های موضعی و کاهش وزن شود. تحریک این نقاط با ارتقاء متابولیسم و به حرکت در آوردن و تخلیه آب اضافی در اطراف شکم باعث کاهش تورم شده که می‌تواند به تناسب اندام کمک کند.

قبل از تحریک این نقاط جهت حصول نتایج بهتر برای رفع چربی های موضعی ، نقطه مربوطه را با حوله نسبتا گرم حدود ۱۵-۱۰ دقیقه ماساژ داده تا گردش خون در ناحیه افزایش یابد. حین ماساژ باید توجه داشت که از فشار بیش از حد خودداری کرد چرا که ممکن است سبب آسیب به بدن شود. بهترین روش، فشار آوردن ملایم بر روی نقطه مربوطه به سمت داخل و رها کردن آن است.

برای مشاهده مطالب مرتبط و آشنایی با راهکارهای طب سوزنی در رفع چربی های موضعی دور شکم روی اطلاعات بیش‌تر کلیک کنید.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌ای که موسسه جامع طب سوزنی ایران برای درمان گرفتگی عضلات ارائه می‌دهد می‌توانید روی خدمات کلیک کنید. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.