فوايد طناب زدن در واليبال

خواص دارویی و گیاهی
خانه

موبایل

طناب زدن یکی از موثرترین تمرینات قلبی عروقی است

 

پریدن با طناب فقط یک ورزش سرگرم کننده نیست بلکه یک روش موثر برای حفظ تناسب اندام و افزایش ظرفیت ریه ها و بهبود گردش خون نیز محسوب می شود.

 

طناب زدن یکی از موثرترین تمرینات قلبی عروقی است که مقاومت فیزیکی شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد؛ یعنی دقیقا همان خاصیت دویدن، دوچرخه سواری و سایر ورزش های هوازی را برای افزایش ضربان قلب دارد.

 

۶ مزیت شگفت انگیز این ورزش ارزان قیمت و ساده برای سلامت شما از این قرارند:

 

تقویت عضلات: تمام عضلات بدن شما هنگام طناب زدن فعال هستند. خیلی از افراد گزارش کرده اند که این تمرین تنها ورزشی است که برای چربی سوزی به آن احتیاج دارند. از آنجا که تمام این گروه‌ های عضلانی در هنگام پریدن از طناب، درگیر می شوند، این تمرین به شما کمک خواهد کرد که به مرور زمان قدرت، استقامت و تعادل بسازید که تمام آن‌ ها در هنگام دویدن، مهم هستند. در واقع می توان گفت طناب زدن معادل دویدن است. شما در هر دقیقه‌ ای که طناب می ‌زنید، ۱۲ تا ۱۵ کیلوکالری می‌ سوزانید.

 

افزایش جریان خون: جنبش ناشی از طناب زدن، به طور مستقیم به سیستم گردش خون ما کمک می کند. این ورزش باعث می شود قلب برای پمپاژ خون بیشتر کار کند و خون به تمام شریان های شما جریان یابد. این روند، خطر حمله قلبی را نیز کاهش می دهد.

 

افزایش ظرفیت ریه ها: هنگامی که با سرعت طناب می زنید، ریه های شما حجم بیشتری از هوا را دریافت می کنند و این می تواند برای مشکلات تنفسی بسیار مفید باشد. مقاومت فیزیکی ناشی از طناب زدن باعث می شود شما در هر زمانی بدون خستگی بتوانید ورزش کنید.

 

سوزاندن کالری: هر ۳۰ دقیقه طناب زدن، یعنی سوزاندن ۴۰۰ کالری. این کالری شامل چربی های ذخیره شده در سراسر بدن شما می شود. پس اگر در حال تلاش برای از دست دادن وزن هستید، یک فعالیت عالی برای این کار طناب زدن است.

 

از بین بردن سموم بدن: از بین رفتن سموم بدن از طریق تعریق حین طناب زدن حاصل می وشد. این ورزش به سلول ها اجازه می دهد که دوباره احیا شوند و با ظرفیت کامل فعالیت کنند.

 

کاهش استرس و افزایش فعالیت ذهنی: با این که هنوز شواهد کافی وجود ندارد، برخی از متخصصان طب ورزشی می گویند طناب زدن باعث ایجاد ارتباطات عصبی جدید می شود. همچنین پرش با طناب تولید اندورفین را افزایش می دهد. این هورمون منجر به احساس آرامش و شادی و کاهش استرس می شود. 

 

منبع: آفتاب نیوز

 

منبع = هلپ کده
خانه

موبایل

فايده هايی كه طناب زدن برايتان دارداگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید و نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید. می‌توانید از طناب زدن برای سلامت بودن و وزن کم کردن استفاده کنید.طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس از راه فعالیت هوازی را تقویت می‌کند. این ورزش عضلات بدن را درگیر می‌کند.طناب زدن به کارایی روزانه بدن کمک می‌کند به وسیله این ورزش تمام ماهیچه‌های بدن کار می‌کنند.برخلاف آنچه که افراد اغلب فکر می‌کنند، طناب زدن کار آسانی نیست و باید برای انجام آن اصول را رعایت کرد تا ریتم بهتر و طناب زدن طولانی‌تری را انجام دهیم، اولین تمرین این است که با یک پا بپرید و سعی کنید پایتان به طناب برخورد نکند این تمرین باعث ایجاد تعادل و مقاومت بیشتر می‌شود. هنگامی که ریتم خوبی پیدا کردید، بدن شما از فواید این فعالیت مفید بهره‌مند خواهد شد.طناب زدن باعث تحریک گردش خون می‌شود، درحقیقت، این ورزش برروی ماهیچه‌های پا کار می‌کند و رگ‌های پا را ماساژ می‌دهد. این ماساژ باعث گردش خون می‌شود و دیگر خون در رگ‌ها تجمع نمی‌کند، طناب زدن از واریس جلوگیری می‌کند و ریتم ضربان قلب را منظم می‌کند. همچنین طناب زدن باعث جلوگیری از افزایش وزن نیز می‌شود.به کمک طناب زدن مداوم، می‌توان در هر ساعت 725 کالری سوزاند، این میزان کالری سوزانده شده باعث لاغر شدن می‌شود. با طناب زدن می‌توان به وزن ایده‌آل رسید، برای این منظور باید به مدت زمان طناب‌زدن توجه کرد و سریع از آن دست نکشید.برای طناب زدن مداوم باید وسایل موردنیاز را تهیه کرد. باید یک طنابی بخرید که اندازه شما باشد اندازه طناب به تجربه و توانایی در طناب‌زدن نیز بستگی دارد. یک مبتدی باید طنابی سبک خریداری کند که وقتی پای خود را روی میانه این طناب می‌گذارد و آن را به سمت بالا می‌کشد، دسته‌های آن به شانه‌ها برسند. کسی که تجربه بیشتری دارد می‌تواند از طناب سنگین‌تر و کوتاه‌تر استفاده کند. برای خانم‌ها توصیه می‌شود که از لباس زیر به هنگام طناب‌زدن استفاده کنند.کفش در طناب‌زدن نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا باعث ثبات و تعادل بهتر می‌شود واز سختی تمرین می‌کاهد.طناب زدن ورزشی ساده است که نیاز به تجهیزات زیاد و گران‌قیمت ندارد، تنها با کمک یک طناب و لباس مناسب می‌توانید، وزن کم کنید وبدنی سالم‌تر داشته باشید.

منبع:konjkav.com

منبع = هلپ کده

دکتر بورتز در مجله انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۸۲ گفته بود؛ در حال حاضر دارویی وجود ندارد که بتواند مانند تمرین‌های ورزشی ضامن سلامتی انسان در طول عمر او باشد. همچنین از بورتز سؤال می‌کنند که چه نوع تمرین ایروبیکی که مناسب و کم هزینه نیز باشد را برای مقابله با سالخوردگی پیشنهاد می‌کند؟ و او در پاسخ می‌گوید؛ طناب زدن زیرا نه تنها یک ورزش خوب و قدیمی است بلکه ایروبیکی نیز هست.

اگر در هر دقیقه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ طناب بزنید، در هر ساعت ۷۲۰ کالری می‌سوزانید و این میزان دو برابر سوخت کالری در ورزش هایی نظیر تنیس و والیبال است. به گفته دکتر لئونارد شوارتز (متخصص قلب و عروق)، اگر به جای حذف یک وعده غذا از برنامه روزانه بتوانید طناب بزنید ۹۰ درصد از آنچه که از دست می‌دهید چربی‌های اضافه خواهد بود. همچنین اگر بتوانید روزانه معادل ۱۵۰۰ کالری از طریق ورزش بسوزانید (که این میزان پنج برابر مقداری است که انجمن قلب امریکا برای تناسب اندام تجویز می‌کند) با سرعت بسیار زیادی کاهش وزن خواهید داشت. حتی اگر هدف شما سوخت کالری نباشد، از طناب زدن مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد.


فواید طناب زدن

دکتر کوپر مؤسس انجمن تحقیقات ایروبیک در دالاس تگزاس و همچنین ابداع‌کننده سیستم امتیاز تأثیر ورزش های متفاوت می‌گوید: امتیاز طناب‌ زدن از هیچ ورزش دیگری کمتر نیست. در حال حاضر میلیون ها نفر زن و مرد، پیر و جوان در تمام دنیا به طناب بازی مشغول اند و از آن لذت می برند . طناب بازی فعالیتی است که به شکل ساده اش برای کودکان ۴ تا ۵ سال و بصورت پیشرفته اش برای قهرمانان ورزشی مناسب است. در سال ۱۹۸۰ میلادی سازمان بین المللی طناب بازی و انجمن طناب بازی کانادا تأسیس شد و در سال ۱۹۹۱ میلادی فدراسیون جهانی طناب بازی تشکیل گردید.

طناب زدن باعث کاهش تنش و افزایش سطح انرژی می‌گردد و سرعت تناسب اندام را نسبت به گذشته ۳۰ برابر می‌کند. در تحقیقاتی که در مرکز تناسب اندام در دانشگاه ایلی‌نویز صورت گرفت از شرکت‌کنندگان خواسته شد در طول یک هفته به مدت پنج روز و طی ۶۰ دقیقه در پنج مرحله به هر میزان که می‌توانند طناب بزنند، نتیجه این تحقیق بسیار شگفت‌انگیز بود و تغییرات فیزیکی ذیل حاصل گردید:

ضمناً بدن آن ها بسیار چابک‌تر و انعطاف‌پذیرتر شده بود، قفسه سینه آن ها نیز بازتر شده و قلب آن ها از قدرت بیشتری برخوردار شده بود.

دکتر لی بـِرِک، از دانشگاه لوما لیندای کالیفرنیا می‌گوید: طناب زدن مثل استفاده از آسپرین است. به این دلیل که ورزش باعث ایجاد آرامش طبیعی در بدن انسان می‌شود که آن را بتااندورفین می‌نامند و این امر در اثر فعالیت های سخت و توان‌فرسا ایجاد می‌گردد. این ماده باعث ترشح هورمونی از طریق مغز می‌شود و غدد مخاطی نیز باعث افزایش تحمل درد و احساس خوب بودن می‌شوند. تناسب فیزیکی باعث می‌شود بتااندورفین سریعتر و به مقدار بیشتر تولید گردد، در حالی که در افرادی که فاقد تناسب فیزیکی هستند این‌گونه نیست.

مطلب مرتبط: برنامه طناب زدن برای لاغری و کاهش وزن


مزایای طناب زدن

طناب بازی یک فعالیت بدنی کامل و مناسب است، روی قلب و عروق و دستگاه تنفس اثر مثبت گذاشته ، باعث ازدیاد هماهنگی بین عصب و عضله، سرعت، استقامت، چابکی و ریتم بدن می شود . طناب بازی ضمن کمک به کنترل وزن بدن به بهبود وضعیت عمومی آن نیز مساعدت می کند . به بدن فرم داده به ویژه موجب تقویت عضلات پشت ساق پاها می شود. از بروز ضعف های موجود در پاها به خصوص از صاف شدن کف پاها جلوگیری می کند. و از همه مهمتر فشارهای عصبی ، دلواپسی و افسردگی را کم کرده و در نتیجه اعتماد به نفس را افزایش می دهد. ضمناً به دانش آموزان امکان می دهد تا حداکثر فعالیت بدنی را در حداقل زمان و مکان و تقریباً بدون داشتن هیچگونه وسیله گران قیمتی انجام دهند.سرانجام اینکه هر کجا می‌روید طناب را همراه داشته باشید. طناب زدن یک ورزش قدیمی برای مقابله با سالخوردگی است و هرگز منزل خود را بدون همراه داشتن آن ترک نکنید و هر روز آن را در برنامه زندگی خود بگنجانید.

مطلب مرتبط:  ارتباط و اثرات طناب زنی با ورزش های دیگر

ابتدا لازم است طناب خوبی را تهیه کنید. این طناب می‌تواند از جنس پلاستیک و یا دارای پوشش اسفنجی باشد. لازم است قدری سنگین باشد تا با آن احساس راحتی کنید(بهتر است مقداری وجه برای خرید طنابی که بر اساس اصول علمی و عملی طراحی شده است و در کلیه فروشگاههای ورزشی نیز موجود است، کنار بگذارید) و حتی بد نیست شخص دیگری طناب زدن شما را شمارش کند.طناب را در وسط کف پا نگه دارید. اگر دسته‌های آن تا زیر بغل شما برسد از اندازه مناسبی برخوردار است.

برای طناب زدن جای مناسبی را انتخاب کنید (مثل تاتامی یا یک فرش). اگر پا برهنه هستید هرگز سطوح تخت را انتخاب نکنید. برای جلوگیری از صدمه به پا و قوزک پا از کفش ورزشی مناسب استفاده نمایید.ابتدا به مدت پنج دقیقه برای گرم کردن بدن خود راه بروید. سپس قوزک پا، ماهیچه‌های ساق پا و قسمتهای بالایی پا را به آرامی کشش دهید. جدول برنامه تمرینی طناب زنی زیر را که برای پانزده هفته در نظر گرفته شده است، دنبال کنید.

اگر تازه کار هستید از ابتدای جدول شروع نماید و اگر از قبل با اینگونه تمرین‌ها آشنایی دارید، از قسمت های پیشرفته‌تر آن شروع کنید. در هر صورت لازم است در هر دقیقه به میزان ۸۰ الی ۱۰۰ طناب و یا ۵۰۰ طناب بدون وقفه در ۵ دقیقه طناب بزنید. در طول یک هفته شاهد تغییرات و پیشرفت های خود در این برنامه خواهید بود.


راهنمایی های آموزشی

۱- بهتر است برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از دانش آموزان خواسته شود که قبل از شروع حرکات ، طناب های خودشان را چهارلا نموده و در دست چپ نگهدارنده و پس از استقرار در محل های مناسب با فرمان معلم شروع به طناب بازی نمایند.

۲- لازم است قبل از شروع طناب بازی چند دقیقه برای گرم کردن عمومی بدن اختصاص یابد.

۳- دانش آموزان می یابد در حین طناب بازی بدنشان را راست نگه داشته و به جلو نگاه کنند.

۴- در هنگام فرود ، روی سینه پا بوده و کمی زانوهایشان را خم کنند.

۵-دانش آموزان می باید حرکات را به آهستگی شروع کنند و پس از مدتی عضلات بدنشان را منبسط کرده و از انجام دادن طناب بازی لذت ببرند.

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

برای اطلاع از دریافت نظر یا پاسخ به نظر شما این قسمت را تیک بزنید

سلام
ایا طناب زدن باعث میشه که سیکس پک در بیاد؟


سلام، خیر، بلکه به کاهش چربی کمک می کند

سلام آیا طناب زدن باعث مشکلات پروستات می شود؟


سلام، خیر ارتباطی ندارد

سلام ممنون از مطلالب خوب سایتتون و یه سوال داشتم ایا طناب زدن بعد بدن سازی باعث از بین زفتن چربی میشه یا عظلات هم از بین میرن اخه استادم میگه بعد بدن سازی اگه هوازی کار‌کنی چربی اب میشه ولی چون صبل بدنسازی کربوهیدرات خوردی باید وزنه بزنی تا انرژی ات واسه وزنه به کار بره بعد از وزنه چون کربوهیدرات از بین میره باید شروع به هوازی کنی مثل طناب دوچرخه ثابت پهلو با دستگاه ثابت

سلام. بهترین تمرین کاردیو برای بعد تمرین بدنسازی، تمرینات تناوبی با شدت بالا است حالا این نوع تمرین رو می تونید با طناب، تردمیل، دوچرخه ثابت و حرکات ورزشی hiit انجام بدید. این تمرینات در چربی سوزی مؤثر هستن و بر عضلات تأثیری ندارن.

سلام من حدود سه هفته است دارم طناب میزنم و تا دوسه روز پیش اصلا کنترل نمیکردم چنتا و چه مدت میزنم
ولی از دیروز یادداشت میکنم مثلا دیروز پنجاه و یک ست بیست تایی طناب زدم و بینشم فواصلی استراحت کردم البته
امروز هم چهل تا ست سی تایی منظورم اینه سی ت میزنم استراحت چن ثانیه ای و بعضا یکی دو دقیقه بعد ادامه میدم
قبلش هم بدنمو کمی گرم کردم ولی از درد زانو وپشت ساق پا خیییییییییلییی ناراحتم
بنظرتون چیکار کنم ؟نمیتونم برای زانو درد هم دکتر برم
در بلند شدن و نشستن اززمین درد بسیارشدیدی درزانو ومفصلش حس میکنم
لطفا راهنماییم کنید چه کنم؟ایا باید چن روز متوقف کنم یا همینجوری ادامه بدم تا بدنم عادت کنه؟لازم به ذکره که بعدازمدتها دارم ورزش میکنم

سلام، ما در حد توصیه ورزشی این نکته رو مطرح می کنیم و شما حتماً به بررسی پزشک نیاز دارید، امکان دارد ناشی از فشار بیش از حد، طناب زدن روی زمین خیلی سفت یا خیلی نرم، استفاده از کفش نامناسب یا ضعف عضلات پا باشد، البته مدتی صبر کنید شاید ناشی از مدتی دوری از ورزش باشد

سلام. من ۱۰ روزه که تقریبا روزی ۵ ست یک دقیقه‌ای طناب میزنم.
چیزی حدود هزار تا میشه هر روز. ولی الان چند روزه که ساق پام درد میگیره موقع طناب. میدونم درد شایعی هست و لی راه حلش رو جایی ندیدم. کف پام قوس داره و صاف نیس.
اگر ممکنه راهنمایی‌م کنید

سلام. احتمالا کوفتگی یا گرفتگی باشه. شدت و زمان تمرین رو کم کنید. حتما قبل از تمرین گرم کنید. کفش استاندارد بپوشید. با استرحت و گرما درمانی از بین میره.

سلام من از هفته ی ششم این این برنامه را شروع کرده ام الان تو هفته ی هفتم هستم. عالیه. تا ورزش نکنی امکان نداره اون فضا و حال و هواشو درک کنی.ورزش به خصوص طناب زدن بهترین روش پیشگیری از بیماری های روحی و روانی و همین طور جسمی است.تو زندگی در هر شرایط آسان یا سختی که هستی ورزش رو ترک نکنید.برای دانش آموزان و دانشجویان و خصوصا کنکوری ها اشتباه محض است که یک گوشه ای بنشینند و از صبح تا شب ۱۰-۱۲ ساعت بی وقفه مطالعه کنند.
فردوسی چه زیبا سروده است:
ز نیرو بود مرد را راستی ز سستی کژی زاید و کاستی


سلام. با تشکر اط لطف و حسن نیت شما دوست عزیز.

آیا طناب زدن باعث تسمه شدن بدن و بزرگی عضلات میشه یا خیر

منظور شما از تسمه شدن چیه؟ طناب یک تمرین کاردیو محسوب میشه و برای کاهش وزن و چربی سوزی مفیده

با سلام. آیا طناب زنی به انعطاف عضلات هم کمکی میکند یا فقط یک تمرین قدرتی ست؟

سلام. طناب زدن یک تمرین کاردیو است نه انعطلفی و نه قدرتی

سلام تقریبا این برنامه رو از ۲ ماه پیش شروع کرده ام البته از هفته ی ۶ .الآن تو هفته ی ۱۲ هستم.عالیه.با اینکه وزنم هم از قبل کم بود ولی ورزش مفرحیه.

من ۳ روز است تناب میزنم اما پایم خیلی در گرفته حتا نمی توانم راه بروم باید چی کار کنم وزنم هم زیاده ۱۰۰ کیلویم قدم ۱۸۰

سلام، ایجاد فشار روی عضلات پا علت این وضعیت هست،با وجود اضافه وزن بهتره طناب نزنید

سلام خسته نباشین.آیا طناب زدن باعث افزایش قد میشه


سلام، خیر

من فقط در ناحیه شکم چربی اضافه دارم آیا با طناب زدن تنها این مشکل اضافه وزنم حل میشه یا باید حرکات شکمم برم؟و اینکه بنده هر روز حدود هفتصد طناب میزنم در ست های صدتایی ده روزه که دارم ادامه میدم ، توی دوماه چربی شکمم ازبین میره؟ رژیمم دارم ،دور کمرم سایزش صد چون عروسی نزدیکه خخخ ممنون میشم پاسخ بدید

سلام، کاهش چربی شکم شما به تغذیه تون ربط داره، ورزش هم می تونه در کاهش و فرم گرفتن بدن به شما کمک کنه، نه حرکات شکم و نه طناب زدن کمک چندانی در کاهش چربی شکم نداره تا وقتی که تغذیه تون مناسب نباشه. حتی با وجود داشتن تغذیه خوب هم حرکات شکم برای کاهش چربی شکم نقشی نداره، فقط عضلات شکم رو قوی می کنه.

شاید برایتان عجیب به نظر برسد که بدون وزنه و در منزل هم می توانید سریع عضله بسازید ؟ بله، شما می توانید با یک برنامه منظم هر آنچه را که با رفتن به باشگاه ورزشی و وزنه زدن به دست می آورید ( عضله سازی و تناسب اندام)،…

زندگی ماشینی امروزه و رژیم غذایی غلط باعث عدم تناسب اندام می شود.افتادگی باسن و افزایش چربی باسن نیز یکی از این موارد است، خصوصا اگر ساعت ها روی صندلی بنشینید و مشغول کار باشید یا بی تحرک باشید. علم ورزش حرکاتی برای کوچک کردن ران و باسن و…

دوچرخه ثابت یا اسپینینگ می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای ورزش های مانند دویدن و پیاده روی باشد. اگر هدف شما سلامتی باشد و یا انجام تمرینات هوازی ، تفاوتی ندارد، چرا که با رعایت یک برنامه ورزشی مناسب با دوچرخه ثابت می توانید به هدفتان برسید.دوچرخه ثابت حتی…

در بدنسازی گذشته از برنامه بدنسازی اهمیت توجه به ورزشکار مبتدی برای یک مربی خیلی خیلی بیشتر از یک ورزشکار حرفه‌ای است و زیر نظر گرفتن حرکات یک مبتدی از مهمترین وظایف یک مربی است. دلیل این قضیه هم این است که کوچک ترین اشتباه یک مبتدی به قیمت…

حتماً شما هم در باشگاه ورزشکارانی را دیده‌اید که وزنه‌ای را بر می‌دارند و فقط آن را از نقطه A به نقطه B می‌رسانند و ماه‌ها و ماه‌ها همین را تکرار می‌کنند. هرچند عوامل زیادی وجود دارد که باعث عدم پیشرفت می‌شود؛ مانند برنامه تمرینی اشتباه و تغذیه نادرست،…

اگر اهل باشگاه رفتن باشید پس احتمالا این را هم شنیده‌اید که: تا درد نکشید رشد نمی‌کنید یا اینکه: اگر درد نداشته باشی یعنی تمرین اثر نکرده است. اما اگر دردی که ناراحت‌تان می‌کند فراتر از صرفا یک درد و گرفتگی بعد از تمرین باشد چطور؟ اگر آسیب دیده…

تمرین تا حد ناتوانی یک رویکرد متداول است که خیلی از بدنسازها از آن استفاده می‌کنند. آنها انتظار دارند با استفاده از این روش به دست آوردهای بزرگ‌تری از قدرت و سایز عضله برسند. وقتی شما عضله‌ای را تا مرز ناتوانی تمرین می‌دهید آن را به جایی می‌رسانید که…

در طول تمرینات ورزشی متوسط تا شدید، عضلات به ترکیبی از اکسیژن و ذخایر کربوهیدرات (به صورت گلیکوژن) و چربی (اسیدهای چرب آزاد) به عنوان سوخت‌شان تکیه می‌کنند. زمانی که بدن بتواند برای انجام فعالیت‌های مختلف اکسیژن بیشتری مصرف کند، فرد می‌تواند کار فیزیکی بیشتری انجام دهد و چون…

همه ما در زندگی برای یک بار هم که شده احساس سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم را تجربه کرده‌ایم. این احساس در بیشتر موارد مشکل‌ساز نیست، اما گاهی می‌تواند هشداری برای آگاه شدن از برخی از فعل و انفعالات در قلب و مغزمان باشد. دکتر ونکاتش، اپیدمیولوژیست بالینی در…

آیا تا به حال شده یک چیز شیرین مثلاً یک دونات شکلاتی هوس کنید؟ اگر شما هم مانند بیشتر آدم‌ها باشید، مرد یا زن، پس حتماً تجربه‌اش را دارید اما هوس شیرینی شما می‌تواند به جنسیت‌تان بستگی داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد زن‌ها نسبت به مردها ولع بیشتری برای…

با عضویت در خبرنامه مجله علم ورزش، جدیدترین مطالب به ایمیل شما ارسال می‌شود. 9

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.