فوايد قرص زينک

فوايد قرص زينک
فوايد قرص زينکبا دلگرم همراه باشید.فوايد قرص زينک


امروزه استفاده از انواع قرصها و شربتهای زینک حاوی گروهی از ویتامین ها و روی (zn)، جهت بلندی قد و تقویت و رشد مو در بین مردم شایع شده است و مردم ناآگاه از عوارض اینگونه قرص ها فریب تبلیغات تجاری آنها را می خورند و با تجویز پزشکان یا بدتر از آن به صلاحدید خود اقدام به خرید و مصرف این داروها برای خود و فرزندان می نمایند که در این راستا اگر فردی که به سلامتی خود و فرزندانش علاقمند است بخواهدآگاهانه تصمیم بگیرد، باید برای سوالات ذیل پاسخ مناسبی بیابد:

1- آیا این قرص ها و داروهای شیمیایی تاثیرات ادعا شده را دارند و برای سلامتی بدن باید از آنها استفاده کرد؟
2- در پی مصرف این داروها در کنار تاثیرات مثبت احتمالی، چه عوارضی گریبان گیر مصرف کنندگان می شود؟

مخصوصاً با توجه به اینکه خیلی از مصرف کنندگان این قرصها نوجوانانی هستند که به تشویق والدین جهت افزایش قد از این داروها مصرف می کنند.

3- جایگزین طبیعی مناسب برای قرص و شربت زینک چه چیزی است؟

لازم به ذکر است هیچ داروی شیمیایی نیست که عارضه ای نداشته باشد. بسیاری از این عوارض معمولاً در بروشور این داروها درج شده است لکن بسیاری از عوارض پس از چند سال گذشت زمان و مصرف آن توسط مردم، شناخته می شود.

در مورد ویتامین ها و املاح معدنی که بصورت قرص و کپسول تجویز می شوند باید توجه کرد که بدن انسان از بیش از 100 نوع عنصر و ویتامین و … تشکیل شده است. تماس این عناصر در محیط اطراف خاصه خاک وجود دارد. در واقع تشابه خیره کننده ای بین عناصر تشکیل دهنده خاک و عناصر تشکیل دهنده بدن انسان وجود دارد.این عناصر از خاک به گیاهان و از آن طریق به حیوانات منتقل می شود.

بنابراین مصرف میوه و سبزیجات و گوشت گوسفند و پرنده های حلال گوشت و لبنیات و روغن گاوی تمامی مواد مورد نیاز بدن را تأمین می کند. اگر بخواهیم برای هر یک این عناصر یک قرص یا کپسول بخوریم واضح است که چه کار خنده دار و مضحکی انجام داده ایم.
روی(زینک) یکی از عناصر مهم و ضروی است که نقش های بسیار مهم و حیاتی در بدن انسان ایفا می کند، بیش از 100 آنزیم و هورمون برای ترشح و فعال شدن نیاز به روی دارند.


سیستم ایمنی

روی برای فعالیت سیستم ایمنی بدن ضروری و کمک به تولید گلبول های سفید خون(WBC) می کند که نقش سربازهای دفاعی در بدن برای مقابله با ویروس ها، باکتری ها و عوامل بیماری زا را بر عهده دارند، به همین جهت یکی از علائم کمبود روی ضعف سیستم ایمنی بدن و ابتلای مکرر به بیماری های ویروسی و عفونی مانند سرما خوردگی است.


تولید پروتئین

هر آنچه که در بدن از پروتئین ساخته می شود نیازمند روی است، این شامل اکثر سلول های بدن از قبیل DNA و RNA، آنزیم ها، بسیاری از هورمون ها از جمله هورمون های جنسی می باشد، از علائم کمبود روی در مردان می توان به کاهش میل جنسی و حجم منی اشاره کرد، همچنین در صورت کمبود روی آنزیم های گوارشی به میزان کافی تولید نمی شوند و مشکلات گوارشی از قبیل نفخ و رفلاکس معده بروز می کنند.


تولید کلاژن و کراتین

بخش اعظمی از پوست از پروتئینی بنام کلاژن ساخته شده و همان طور که اشاره شد روی برای تولید انواع پروتئین مورد استفاده قرار می گیرد از اینرو برای داشتن پوستی سالم و شاداب ضروری است به میزان کافی روی از طریق برنامه غذایی خود و یا به شکل مکمل غذایی (زینک پلاس، قرص زینک) دریافت کنید.

مو نیز از پروتئینی بنام کراتین ساخته شده است، ریزش موها، نازوکی تارهای مو می توانند ارتباط مستقیمی با کمبود روی در بدن داشته باشند.


سیستم بینایی

غلظت بالایی از روی در چشم ها وجود دارد و برای فعالیت سیستم بینانی و حفظ سلامت بخش های مختلف آن از جمله قرنیه و غیره ضروی است. تحقیقات زیادی نشان می دهند افراد مسنی که از مکمل های روی، سلنیوم، ویتامین A و E به میزان کافی استفاده می کنند تا 60 درصد کمتر به مشکلاتی از قبیل آب مروارید مبتلا می شوند.


متابولیزم مواد غذایی

روی با سایر مواد مغذی مانند منیزیم و ویتامین های ب کمک به تولید آنزیم های گوارشی، هضم و جذب مواد غذایی و تبدیل آن ها به انرژی می کنند که در اصطلاح به آن متابولیزم مواد غذایی گفته می شود.


مقابله با استرس

از نقش های دیگر روی کمک به غدد فوق کلیوی برای فعالیت و تولید هورمون ها است، یکی از ده ها وظایف غدد فوق کلیوی کنترل و واکنش به استرس است، حین استرس بدن به مصرف مقادیر زیادی از روی، منیزیم، ویتامین های ب5، ث، ب1 و ب6 می پردازد. یکی دیگر از علائم کمبود روی عدم کنترل استرس می باشد.

اگر به هر دلیلی تحت استرس اعم از جسمانی و روانی به واسطه شرایط زندگی و شغلی خود هستید نیاز به مصرف مقدار بیشتری از مواد مغذی ذکر شده خواهید داشت تا از سلامت و انرژی کافی برخوردار باشید.

روی(زینک) عملکرد و نقش های متعدد دیگری نیز در بدن انسان ایفا می کند که صرفا در این مقاله به چند مورد اشاره شد.
خانم های شیرده وباردار و افرادی که دارای فعالیت ورزشی مرتب و منظم هستند، نیاز به روی بیشتری نسبت به سایر افراد دارند و اگر مقدار دریافت آنها از روی، کافی نباشد دچار کمبود آن وعوارض حاصل از آن خواهند شد.

افرادی که در طی روز سیگار زیادی می کشند وکسانی که مشروبات الکلی می خورند،به مقدار بیشتری روی نسبت به سایرین نیازمند هستند. بیمارانی که دارای مشکلات کبدی وکلیوی هستند، هم چنین بیماران مبتلا بهدیابت، نیازمندبه روی بیشتری هستند. در هنگام ابتلا به عفونتها، نیاز به دریافت روی ، بیشتر ازسایر مواقع است.

کسانی که دچار سوختگی شده اند و یا بیمارانی که سکته های قلبی ( آنفارکتوس قلبی)کرده اند، هم چنین افرادی که دچار آرتروز هستند، بیشتر از حد معمول به روی نیازدارند.مقدار روی دریافتی از راه غذا به بدن بیماران مبتلا به سرطان باید اضافه شود.کم خونی یکی از بیماری هایی است که نیاز به دریافت روی را در بدن افزایش می دهد.

تحقیقات و بررسی های بالینی نشان داده است کسانی که مبتلا به جوش های صورت) آکنه ) هستند، دارای سطح پایینی از روی در خون بوده اند و دادن روزانه ۲۰۰ میلیگرم گلوکونات روی که معادل ۳۰ میلی گرم روی است می تواند باعث بهبود عفونت های جوشهای آن ها شود.

کسانی که مبتلا به نورودرماتیت و پسوریازیسهستند، اغلب مبتلا به کمبود رویهستند.کسانی که مبتلا به زخم های پوستی اند، جهت ترمیم و بازسازی سریع تر،نیاز به مقدار روی بیشتری دارند.هم چنین افراد مبتلا به آلرژی و التهابات پوستی اغلب دچار کمبود سطح روی در خون هستند.

فوايد قرص زينک

بررسی های انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهد، طحال حیواناتی که دچار کمبود طولانی مدت روی شده اند پس از مدتی دچار چروکیدگی شده است.همان طور که می دانید طحال از اندام های ایمنی در بدن به شمار می رود. بنابراین کاهش روی موجب به هم خوردن سیستم ایمنی میشود و معمولا” افراد دچار نقص ایمنی و کمبود روی، اغلب مبتلا به گریپ و سرماخوردگی های متعدد می شوند.


خداوند متعال تمام نیازهای ما را در غذاهایی که روزی ما کرده است قرار داده است. مصرف دارو فقط در هنگام بیماری جایز است آنهم وقتی جایگزین های طبیعی وجود دارد نیازی نیست که از داروی شیمیایی استفاده کنیم. زینک ( Zinc ) همان عنصر روی است لذا استفاده از ظروف برنجی با توجه به اینکه برنج آلیاژی از مس و فلز روی می باشد و همچنین مصرف آب جوشیده که در سماور یا کتری برنجی جوشانده شده است، جهت جبران کمبود روی در کنار مصرف مواد غذایی مذکور مفید است.

برای تقویت سیستم دفاعی و رشد مناسب قد و رشد خوب مو باید از غذاهایی مثل عسل، گوشت پرندگان، پسته، بادام، فندق، انجیر و زیتون و گوشت گوسفند و تخم مرغ عسلی رسمی استفاده نمایید.
حال که یافتیم حکمای قدیم برای جبران نیاز بدن ما به عناصر مختلف، هوشمندانه عمل کرده اند و از مواد غذایی، ادویه ها و ترکیبات غذاهای مرسوم گرفته تا ظروف غذا (ظروف مسی، برنجی و چدنی) و لوازم پخت و پز (کفگیر حسوم) برای تمامی این موارد پیشنهادات ارزنده ای ارائه نموده اند که به تدریج به عنوان سنت مورد پذیرش مردم قرار گرفته اند در ذیل در خصوص اهمیت روی و عوارض کمبود آن در بدن می پردازیم:

روی یکی از عناصر معدنی کمیاب می باشد که پس از آهن بیشترین مقدار را در بدن انسان به خود اختصاص داده است. انسان به مقادیر ناچیزی از روی نیاز دارد ولی همین مقدار کم برای سلامت عمومی و رشد بدن بسیار حیاتی است، بطوریکه این نیاز حتی از پیش از تولد آغاز می گردد.

بدن یک انسان عادی با وزن 70 کیلوگرم حدود 1.4تا 2.3 گرم روی دارد و این روی در مقادیر ناچیز در تمام بافت های بدن انتشار می یابد ولی مقدار آن در استخوان ها، دندان ها و غده پانکراس بیشتر از بقیه بخشهای بدن است. مقدار روی در خون نیز حدود0.7 میلی گرم در هر 100 میلی لیتر می باشد، در حالیکه این مقدار در سرم یا پلاسما حدود 0.1 میلی گرم در هر 100 میلی لیتر است. حدود 99 درصد از کل روی موجود در بدن در سلول ها ذخیره شده و بقیه آن نیز در پلاسما و مایعات خارج سلولی وجود دارد.

کمبود روی یکی از دلایل متعدد خستگی، ضعف و کاهش اشتها و نیز کاهش در قدرت عملکرد حس چشایی و بویایی می باشد. کمبود روی همراه با لکه های سفید روی ناخن ها بوده و یکی از دلایل شایع بیش فعالی در کودکان و نیز اختلالات شبکیه ای چشم در آنها می باشد.

کمبود روی در پسرهای جوان موجب تکامل نامناسب غده پروستات و نیز عدم رشد و تکامل بیضه ها می گردد. در دختران جوان نیز موجب بروز اختلالات هورمونی و نیز اختلال در عملکرد تخمدان ها و تکامل رحم و مختل شدن چرخه های جنسی در آنها می گردد. علائم کمبود روی عبارتند از:


قابل ذکر است که همه این علامت ها در یک فرد بروز نکرده و به شرایط بدنی فرد و نیز میزان کمبود روی بستگی دارد.


٣ آیا مصرف مکمل زینک سن و جنسیت خاصی دارد؟ طریقه مصرف باید چطور باشد؟ روزانه چقدر؟

بررسی های انجام شده نشان می دهد که نیاز خانم ها به این عنصر مهم وضروری روزانه، حداقل ۱۰ میلی گرم و نیاز آقایان روزانه، حداقل ۱۲میلی گرم است. بیشتر دیده می شود که مقدار مصرفی روی بسیار کم تر از مقدار نیاز بررسی شده است .
مرکز تغذیه کشور آلمان و امریکا توصیه می کنند که برای پیشگیری از امراض حاصل شده از کمبود روی، خانم ها روزانه ۱۲ میلی گرم و آقایان ۱۵ میلی گرم روی به بدن خود برسانند. البته دوز و مقدار درمانی که توسط دکتر ورباخ بیان شده، روزانه بین ۱۰۰- ۲۰ میلی گرم است. اصولا” دوز ۱۵ میلی گرم در روز را حد متوسط دریافت روزانه می دانند.

مقدار نیاز روزانه بدن به روی


زنان بالغ روزانه به 5 الی 8 میلیگرم، مردان بالغ 8 الی 11 میلیگرم و کودکان 2 الی 5 میلیگرم روی نیاز دارند.

حاملگی، ورزش، استرس و بیماری های مزمن نیاز بدن به روی را افزایش می دهند.علائم کمبود روی در بدن:
تا چه زمانی باید مصرف شود؟ روش خاصی دارد؟مثلا قبل یا بعد غذا؟ و یا…

کلیه مکمل های حاوی روی بایستی همراه غذا مصرف شده تا از ایجاد تهوع جلوگیری شود.وقتی شما بهترین فایده را از مکمل های روی می برید که آن را با آب و یا آب میوه (نه با شیر) در بین غذاها مصرف کنید و همزمان با مکمل های آهن و کلسیم،‌ آنها را مصرف نکنید. اگر برای معده شما مشکل ایجاد کرده باشد می توانید آنرا همراه غذا مصرف کنید.
افرادی که به مدت طولانی روزانه ۵۰ تا ۳۰۰ میلی گرم روی مصرف کرده اند، می توانند دچار اختلال جذب املاح آهن و مس شده و همچنین به کمبود این دو املاح در بدن دچار شوند. حتی دیده شده است کسانی که روزانه ۲ گرم به مدت طولانی روی خورده اند ، علائمی مثل استفراغ،تهوع، درد های شکمی وتب را نشان داده اند.
افرادی که دچارناراحتی های کبدی ورودهای اند، بایستی قبل از مصرف مکمل های حاوی روی، حتما با پزشک خود مشورت داشته باشند.

سولفات روی رایجترین مکمل قابل استفاده روی است و نسبت به سایر اشکال کمترین قیمت را دارد اما حداقل جذب را دارد و باعث آشفتگی معده می شود. پزشک معالج معمولاً ۲۲۰ میلی گرم از سولفات روی را که حاوی تقریباً ۵۵ میلیگرم عنصر روی است، تجویز می کند. شکل های قابل جذب تر که قابل دسترس هستند عبارتند از: پیکولینات روی، سیترات روی، استات روی، گیسرات روی و مونومیتونین.منابع غذایی حاوی روی(زینک)


بهترین منابع غذایی حاوی روی عبارتند از: گوشت گاو و گوساله، بادام زمینی، کنجد، غذاهای دریایی از قبیل میگو، ماهی و صدف، تخم کدو و به میزان کمتر روی در تخم مرغ، اسفناج، نخود فرنگی و قارچ یافت می شود.مکمل های روی(زینک)


همان طور که اشاره شد زینک پلاس(قرص زینک) مکمل روی رایج در ایران است، شربت آن برای کودکان که قورت دادن قرص برای آن ها مشکل است و قرص آن برای بزرگسالان مناسب است.

توجه داشته باشید مصرف طولانی مدت و یا دوز بالای مکمل های روی باعث اختلال در جذب عنصر مس و تخلیه ذخایر آن در بدن می شوند که سبب بروز مشکلات جدی از قبیل کم خونی، ضعف، ریزش مو و غیره می گردد.

دوز و مدت زمان مصرف مکمل های روی باید توسط پزشک مشخص گردد.شربت زینک بهتر است یا قرص یا کپسول؟

در مورد کودکان بیشتر شربت و بالغین قرص یا کپسول.چه افرادی نباید از این مکمل استفاده کنند؟

افرادی که دچارناراحتی های کبدی ورودهای اند، بایستی قبل از مصرف مکمل های حاوی روی، حتما با پزشک خود مشورت داشته باشند.عوارض مصرف این مکمل؟

بیشتر مواد معدنی کمیاب، در صورت مصرف بیش از حد برای بدن سمی هستند و این نکته در مورد روی صدق می کند. نشانه های مسمومیت عبارتند از: آشفتگی معده، استفراغ و معمولاً وقتی ایجاد می شود که ۲۰۰۰ میلی گرم و یا بیشتر مصرف شده باشد. مطالعات نشان می دهد که تا ۱۵۰ میلیگرم روی خطری ندارد اما معمولاً این میزان مورد نیاز نیست و با استفاده بدن از عناصر دیگر تداخل دارد. تحقیقات نشان میدهد که مصرف روزانه کمتر از ۵۰میلی گرم مصرف مطمئنی است اما اطلاعاتی در مورد مصرف طولانی مدت این مقدار روی در دسترس نیست.

یک عارضه جانبی منفی شناخته شده از روی این است که میزان زیاده روی باعث کاهش HDL(کلسترول خوب بدن) و افزایش LDL (کلسترول بد بدن) می شود. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که مصرف خیلی زیاد روی باعث کاهش عملکرد ایمنی می شود در حالی که مطالعات دیگر این نظر را تایید نمی کند. اگر سولفات روی باعث تحریک معده شود شکل دیگری از روی برای مثال سیترات روی را مصرف کنید و قبل از آن با پزشک مشورت کنید. سایر عوارض جانبی از مسمومیت با روی عبارتند از:سرگیجه، سردرد، خواب آلودگی، افزایش تعریق، ناهماهنگی عملکرد عضلات، عدم تحمل الکل، توهم و کم خونی.حتما باید توسط پزشک تجویز و مصرف شود؟

بله چون در بسیاری موارد مصرف آن ضروری نیست.آیا این مکمل جایگزین غذایی هم دارد؟ با توضیح

به طور تقریبی در هر گرمگوشت۳تا ۵میلی گرم روی وجود دارد . نانسفید ،چربی وشکرفاقدروی هستند .گوشت،جگر، تخم مرغ، میگو ،گندم سبوس دار ، تخم کدو حلوایی وگوجه فرنگی از روی غنی هستند. با خوردن هر ۱۰۰ گرم عدس یا نخود یا گندم آسیاب نشده میتوان ۴ تا ۵ میلی گرم روی وارد بدن کرد . در هر صد گرم سبوس گندم یا هر صد گرم ذرت، ۳میلی گرم روی به بدن می رسد.

تخم کدو حاوی روی فراوان است که خوشبختانه در ایران بیشتر از سایرکشور ها استفاده می شود . در هر ۱۰۰ گرم آن ۵/ ۶ تا ۵/۷ میلی گرم روی دریافت می شود. جالب است که بدانید ، جوانه گندم، حاوی ۱۷ میلیگرم روی ، و به عبارتی غنی از روی است و خوردن آن به تمام افراد توصیه می شود. در هر ۱۰۰ گرمجگرگوساله ، ۸/۷ میلی گرم روی وجود دارد. ماده ی غذایی پر اهمیت در رساندن روی به بدن ، صدف خوراکی است که در هر ۱۰۰ گرمآن ۶۰- ۵۹ میلی گرم روی وجود داشته و بسیار غنی است که البته در ایران مصرف نمی شود.
گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم


مرجان امینی


همه چیز در مورد قرص زینک

برای مطرح کردن سوالات پزشکی خود ، اینجا کلیک کنید

 

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

ویژگی های زینک پلاس

روی یکی از عناصری است که بعد از آهن فراوانترین عنصر جزئی در بدن به شمار می رود. این عنصر در فعالیت بیش از 100 آنزیم مختلف بخصوص آنزیمهایی که در سوخت و ساز پروتئین ها و کربو هیدراتها درگیر هستند دخالت دارد. اولین مطالعات کمبود روی در حدود 520 سال قبل در مصر و ایران انجام شد و در حال حاضر نیز طبق آخرین بررسی های انجام شده کمبود آن در بین گروه های مختلف مردم کشورمان قابل توجه است. میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی، ترمیم زخمها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلولها، رشد و تکامل در طول بارداری، کودکی و بلوغ نقش دارد. بطور کلی رشد تا قبل از اتمام سنین رشد به این ماده معدنی وابستگی زیادی دارد. روی به عنوان یکی از مهمترین مواد معدنی در سلامت پوست، فرم گرفتن و استحکام ناخنها و تقویت ساختار مو نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

کمبود روی در اثر دریافت ناکافی، اختلال در جذب، افزایش دفع و یا افزایش نیاز به روی و عدم تکافوی دریافت به وجو می آید. بدخوابی یا بی خوابی، ترس از نور، اختلالات عصبی، اختلال در رشد، نازک شدن موی سر، کم پشتی و ریزش مو، بهبود و ترمیم کند زخمها از علائم کمبود روی به شمار می روند.

 

فوايد قرص زينک

ویتامین های گروه Vitamin B complex

ویتامین های گروه B یکی از مهمترین گروه ویتامین های مؤثر در سلامت پوست، مو و ناخن به شمار می روند همچنین ویتامین های گروه B در سلامت سیستم عصبی و روانی، جلوگیری از اختلالات حواس و افسردگی تأثیر به سزایی دارند.
کمبود ویتامین های گروه B
کمبود این ویتامین ها در انسان باعث بروز مشکلاتی از قبیل نارسایی قلبی، ضعف عضلانی، عقب ماندگی رشد، پوسته و ترک درلبها، اضطراب، بی خوابی، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، اختلالات عصبی و روانی، طاسی، نرمی ناخن و ریزش مو می شود.   

 

موارد مصرف :

جهت کمک به حفظ سلامت عمومي، سلامت و تقويت مو و پوست و کمک به تقويت سيستم ايمني بدن

تقويت و جلوگيري از ريزش مو
فرم گرفتن و سفتي ناخن ها و سلامت پوست
افزايش قد در سنين رشد
کمک به ترميم زخم ها
تقويت سيستم ايمني بدن
موثر در سلامت دستگاه توليد مثل و تقويت ميل جنسي
موثر در کاهش ابتلا به پنوموني در افراد مسن
موثر در افراد مبتلا به آرتريت روماتوئيد

روزانه 1 عدد همراه غذا و يا طبق دستور پزشک

در جاي خشک و خنک و دور از دسترس کودکان قرارد دهيد.

 

 

* : نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است
** : مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است

سلاام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۰ اگه قرص زینک بخورم ببند تر میشم عایا

توروحتون با این نظراتون??

س من ناخنام رشدش کمه شکننده هم هس.بنظرتون واس رشدناخن وتقویتمش میتونه خوب باشه اگ استفاده کردین وخوب بوده میشه ب منم بگین?

کپسول زینک پلاس رو با قرص اهن با فاصله خوبه بخوری؟؟

بله بایدبافاصله خورد

سلام من نوزده سالمه ریزش مو دارم و موهام اصلا رشد نداره و لاغر هم هستم آیا این قرص و شامپو ایرکس واقعا موثره ؟

سلام
من موم چند سال ریزش داره بالای سرم خیلی کم پشت شده
قرص زنیک فایده ای داره
ممنون باتشکر

سلام چند ساعت بعد از مصرف زينگ پلاس مصرف چاي و قهوه درسته؟

سلام بی نظیره من ۱۲۰ کیلو بودم بارژیم خودمو رسوندم بدون مصرف ویتامینام زیر نظر پزشک تغذیه دراصفهان ب وزن ایده ال ب ۶۵کیلو درطی ۱۰ماه بعد میگرن عصبی گرفتم داره های اعصاب خوردم سنگ کلیه گرفتم ضعف عضلات گرفتم ریزش مو گرفتم ازمایش ک دادم متوجه شدم ک فقر اهن وکمبود ویتامین دارم الان بااین قرصای ک مصرف میکنم خداروشکر بهترم

خراب این نظراتتونم اره برای سرما خوردگیم خوبه;-);-);-);-)

آی گفتی خخخ

من حدود یک ماهه دارم استفاده میکنم، تاثیرش در ریزش مو خوب بود

سلام نظر شخصی بنده و نتیجه ای ک من از از قرص زینک دیدم اینه
دختر خواهر من قدش و وزنش جلو نمیرفت دکتر تغذیه بردنش براش قرص زینک ۳۰ میلی گرم و ویتامین d نوشت
سه ماه این داروها مصرف کرد سه سانت قدش و سه کیلو وزنش رفته بود جلو بعدش بازم تجویز کرد این دارو رو سه ماه دیگ بازم سه کیلو وزن و سه سانت قد یعنی در عرض ۶ ماه ۶ کیلو وزن و ۶ سانت قد اضافه کرد .

حالا داروهایی ک میگم بهتون رو میتونید از هر دارو خانه ای بخرید
افرادی ک فقط میخام بخاطر پوست ومو استفاده کنن فقط قرص zinc 30 mg
و اما افرادی ک میخان هم چاق بشن و هم برای پوست و مو و هم قد استفاده (منظور از قد:کسانی ک صفحه رشدشون بسته نشده باشه یعنی سن زیر ۲۰ سال ) داروهایه (زینک سی میلی گرم_ویتامین دی _ مخمر اب جو)
حالا طریقه مصرف:زینک رو بعد از غذا با اب کافی روزی یک عدد
مخمر اب جو روزی چهار الی ۶ عدد قبل یا بعد هر وعده
ویتامین دی هفته یک بار

موفق باشید.

سلام ببخشید این زینک 30میلی گرم کجا تهیه کردید؟مگه تو ایران هست…توایران که فقط 5میل هستش…

اقای اصغر نجفی واقعا جواب میده?? من 16 سالمه فقط میخام قدم بلند بشه

ممنون میشم جواب بدی

چندسالشون بوده؟

من این قرص رو به دستور پزشک مصرف میکنم تنها تاثیری که گذاشته رو ناخنم سفت و ضخیم شده ولی ریزش مو رو دارم

شنیدم این قرص رو افزایش قد خیلی تاثیر داره اینجا هم نوشته افزایش قد.مشکل من قدمه ۱۸ سالمه قدمم تقریبا۱۶۰ بااین قرص حل میشه مشکلم؟؟؟?

طسلتم من پسري١٦ساله ام مدتي است ك از ناحيه ي پشت سر ريزش موي شديد دارم طوري ك جايش سفيدو تاس شده
ميخوام ببينم قرص زينك اثري در رشد دوباره ي موهااام داره؟؟؟
البته بابام موهاش از من پر پشت تره و٤٢سال سن دارع ريزش موي پدرم از ٢سال پيش شروع شد ولي واااس من از الان
شامپو صدر صحت رو نزديك ١٤سال استفاده كردم و الانم ب گفته ي دوستان صابون مراغه رو جايگزينش كردم
البته تمام عموهام و داايي هاام از ٤٠سال ب بالا ريزش مو داشتن ولي متاسفانه من تو اين سن
قرص زينك اثر گذار هست آياااا؟؟؟

سلام دوست عزیز قرص زینک پلاس و شامپو ازیکس بزن عااالیه..

سلام برای درمان ریزش موی سر در کنار قرص زینک نیاز به شامپوی تخصصی و اسپری ضد ریزش هم می باشد البته محصولاتی بدون وابستگی. مشاوره رایگان 09192500091

فوايد قرص زينک

این قرص قد را چقدر زیاد میکند

سلام من ۲۰ سالمه حدود چند ماهه که ریزش،مو شدید دارم علتش هم کمبود روی هستش دکتر واسم جوانه گندم تجویز کرد ولی فعلا اثری ندیدم بنظرتون قرص زینک جواب میده؟؟

سلام میتونم بهتون مشاوره بدم 09391975993

سلام وقت عالی متعالی من استفاده میکنم ولی به نظر من ریزش مو بستگی به خود شخص داره تو استرس اضطراب، ناراحتی،افسردگی،باعث ریزش مو میشود و بعضی از ریزش ها ارثی میباشد و بعضی از ریزشها و نازک شدن مو وسواس بودن زیاد به شامپو و عوض کردن مداوم آنها است دوستم رفته بود پیش یه دکتر پوست و مو بهش گفت موهام زیاد میریزه آقای دکتر.. دکترم کچل بود بهش گفته بود کچل اگر دوا داشت سر خودش میمالید زیاد تو فکرش نباش دختر یا زن که شاید موهاش کم پشت و ریزش داشته باشه اما مثل مرد دیگه کچل نمیشه خوشحال باش و شاد دوست خوب

سلام وقت بخیر.. منم مث شما شدیدا ریزش دارم اما شامپو اریکس جوانه گندم و زینک پلاس مصرف کنید جواب میگیرید انشاا.. منم بهتر شدم..

سلام من لاغرم 24سالم .قرص زینک چاق هم میکنه !؟؟؟!

سلام آره دادا

سلام چندماه بایدقرص زینک مصرف بشه

65 ماه

سلام من 16 سال دارم کم خونی هم دارم برای کم خونیم موثر میتونه باشه

سلام خب قرص آهن مصرف كن

نه برعکس قرص زینک از جذب آهن جلوگیری میکنه … و اگر میخاین هر دو قرص رو مصرف کنید با فاصله باشه

سلام من یه نابینا  هستم به نظرتون این قرص رو مصرف کنم خوب میشم چند روز دارم مصرف میکنم  برام دعا کنید

اگه نا بینایی چجوری نوشتی?????

الهی العفو.خب نابیناهستن لال که نیستن.به نظرشمانمیتونن به کسی بگن که بجاشون بنویسه؟

مروزه استفاده از انواع قرصها و شربتهای زینک حاوی گروهی از ویتامین ها و روی (zn)، جهت بلندی قد و تقویت و رشد مو در بین مردم شایع شده است و مردم ناآگاه از عوارض اینگونه قرص ها فریب تبلیغات تجاری آنها را می خورند و با تجویز پزشکان یا بدتر از آن به صلاحدید خود اقدام به خرید و مصرف این داروها برای خود و فرزندان می نمایند که
در این راستا اگر فردی که به سلامتی خود و فرزندانش علاقمند است بخواهد آگاهانه تصمیم بگیرد، باید برای سوالات ذیل پاسخ مناسبی بیابد:
1- آیا این قرص ها و داروهای شیمیایی تاثیرات ادعا شده را دارند و برای سلامتی بدن باید از آنها استفاده کرد؟
2- در پی مصرف این داروها در کنار تاثیرات مثبت احتمالی، چه عوارضی گریبان گیر مصرف کنندگان می شود؟ مخصوصاً با توجه به اینکه خیلی از مصرف کنندگان این قرصها نوجوانانی هستند که به تشویق والدین جهت افزایش قد از این داروها مصرف می کنند.
3- جایگزین طبیعی مناسب برای قرص و شربت زینک چه چیزی است؟
لازم به ذکر است هیچ داروی شیمیایی نیست که عارضه ای نداشته باشد. بسیاری از این عوارض معمولاً در بروشور این داروها درج شده است لکن بسیاری از عوارض پس از چند سال گذشت زمان و مصرف آن توسط مردم، شناخته می شود. در مورد ویتامین ها و املاح معدنی که بصورت قرص و کپسول تجویز می شوند باید توجه کرد که بدن انسان از بیش از 100 نوع عنصر و ویتامین و … تشکیل شده است. تماس این عناصر در محیط اطراف خاصه خاک وجود دارد. در واقع تشابه خیره کننده ای بین عناصر تشکیل دهنده خاک و عناصر تشکیل دهنده بدن انسان وجود دارد. این عناصر از خاک به گیاهان و از آن طریق به حیوانات منتقل می شود. بنابراین مصرف میوه و سبزیجات و گوشت گوسفند و پرنده های حلال گوشت و لبنیات و روغن گاوی تمامی مواد مورد نیاز بدن را تأمین می کند. اگر بخواهیم برای هر یک این عناصر یک قرص یا کپسول بخوریم واضح است که چه کار خنده دار و مضحکی انجام داده ایم. خداوند متعال تمام نیازهای ما را در غذاهایی که روزی ما کرده است قرار داده است. مصرف دارو فقط در هنگام بیماری جایز است آنهم وقتی جایگزین های طبیعی وجود دارد نیازی نیست که از داروی شیمیایی استفاده کنیم. زینک ( Zinc ) همان عنصر روی است لذا استفاده از ظروف برنجی با توجه به اینکه برنج آلیاژی از مس و فلز روی می باشد و همچنین مصرف آب جوشیده که در سماور یا کتری برنجی جوشانده شده است، جهت جبران کمبود روی در کنار مصرف مواد غذایی مذکور مفید است. برای تقویت سیستم دفاعی و رشد مناسب قد و رشد خوب مو باید از غذاهایی مثل عسل، گوشت پرندگان، پسته، بادام، فندق، انجیر و زیتون و گوشت گوسفند و تخم مرغ عسلی رسمی استفاده نمایید.
حال که یافتیم حکمای قدیم برای جبران نیاز بدن ما به عناصر مختلف، هوشمندانه عمل کرده اند و از مواد غذایی، ادویه ها و ترکیبات غذاهای مرسوم گرفته تا ظروف غذا (ظروف مسی، برنجی و چدنی) و لوازم پخت و پز (کفگیر حسوم) برای تمامی این موارد پیشنهادات ارزنده ای ارائه نموده اند که به تدریج به عنوان سنت مورد پذیرش مردم قرار گرفته اند در ذیل در خصوص اهمیت روی و عوارض کمبود آن در بدن می پردازیم:
روی یکی از عناصر معدنی کمیاب می باشد که پس از آهن بیشترین مقدار را در بدن انسان به خود اختصاص داده است. انسان به مقادیر ناچیزی از روی نیاز دارد ولی همین مقدار کم برای سلامت عمومی و رشد بدن بسیار حیاتی است، بطوریکه این نیاز حتی از پیش از تولد آغاز می گردد. بدن یک انسان عادی با وزن 70 کیلوگرم حدود 1.4تا 2.3 گرم روی دارد و این روی در مقادیر ناچیز در تمام بافت های بدن انتشار می یابد ولی مقدار آن در استخوان ها، دندان ها و غده پانکراس بیشتر از بقیه بخشهای بدن است. مقدار روی در خون نیز حدود0.7 میلی گرم در هر 100 میلی لیتر می باشد، در حالیکه این مقدار در سرم یا پلاسما حدود 0.1 میلی گرم در هر 100 میلی لیتر است. حدود 99 درصد از کل روی موجود در بدن در سلول ها ذخیره شده و بقیه آن نیز در پلاسما و مایعات خارج سلولی وجود دارد.
کمبود روی یکی از دلایل متعدد خستگی، ضعف و کاهش اشتها و نیز کاهش در قدرت عملکرد حس چشایی و بویایی می باشد. کمبود روی همراه با لکه های سفید روی ناخن ها بوده و یکی از دلایل شایع بیش فعالی در کودکان و نیز اختلالات شبکیه ای چشم در آنها می باشد.
کمبود روی در پسرهای جوان موجب تکامل نامناسب غده پروستات و نیز عدم رشد و تکامل بیضه ها می گردد. در دختران جوان نیز موجب بروز اختلالات هورمونی و نیز اختلال در عملکرد تخمدان ها و تکامل رحم و مختل شدن چرخه های جنسی در آنها می گردد. علائم کمبود روی عبارتند از:
– بروز عفونت های متعدد
– هیپوگناد یسم در مردان
– ریزش مو
– کاهش اشتها
– بروز اختلال در حس چشایی و بویایی
– بروز اختلال در دید به هنگام تاریکی و شب
– بروز زخم ها و اختلالات متعدد در پوست
– تأخیر در بهبود زخم های ایجاد شده در پوست
– بروز اسهال های مزمن و شدید
– تورم قرنیه ها
– بروز اختلالات و ناهنجاری های رفتاری
قابل ذکر است که همه این علامت ها در یک فرد بروز نکرده و به شرایط بدنی فرد و نیز میزان کمبود روی بستگی دارد

ba salam ;intor keh chandin bar shanidam (zinc) zyad ravand alzaymer ra sarie mikonad ,behtar ast ke hatman ba tajvize pezeshg anjam girad .merci az chape matlab.

من 16 سالمه اگه از این دارو استفاده کنم قدم بلند میشه???وزنم 47 و قدم 160

دعاميكنم برات قدت بلندبشه

سلام ایا برای برص هم موثره

سلام استفاده هم زمان از قرص زینک و b complex ضرر ندارد؟استفاده از ان برای بچه 10 سال ضرر ندارد؟

سلام ببخشید من تار های مو هام ضعیف نازک
ایا این قرص خوبه؟کدام نوعش؟

سلام من طاها هستم دوماه رفتم تو 17 سال قدم 173 هستش ب نظرم خیلی کوتاهم دارم دیوونه میشم از صب تاشب فقط دق دقم قدمه تورو خدا بگین باید چیکار کنم ک ب 179 برسم

عزيزم واسه قد شما هنوز جا دارين
نكران نباشين
اكه نكران هستين مراجعه كنين به دكتر استخوان
واسه قد خوردن قرص زينك روزي يك عدد مناسبه

عزیزم برای برای بلندی قد ازلبنیات مخصوصا از دوغ استفاده کن به مرور زمان بلند قد میشوی

حاجى بارفيكس موثرترين درمان براى بلندتر شدنزقد هستش و همينطور كه دوستان هم گفتند سن شما براى رشد قد هنوز جا داره كه با بارفيكس زدن و صبر و طاقت حل ميشه من نتيجه گرفتم

حاجى بارفيكس موثرترين درمان براى بلندتر شدنزقد هستش و همينطور كه دوستان هم گفتند سن شما براى رشد قد هنوز جا داره كه با بارفيكس زدن و صبر و طاقت حل ميشه من نتيجه گرفتم

سلام،
من به تازگی ۲۰ ساله شدم،چند روزیه که از قرص زینک استفاده میکنم،البته پزشک تجویز نکرده،میخاستم بدون عوارض خاصی نداره؟
و اینکه آیا با توجه به سنم احتمال افزایش قد هست اگه ازین قرص استفاده کنم؟
ممنون

سلام
قرص زینک رو روزانه باید مصرف کرد؟

من 24 سالمه متاهلم 3 روزه شروع به خوردن زینک کردم الان 2 روز از زمان پریودیم گذشته اما هنوز نشدم میخواستم بپرسم آیا رو پریودی اثر داره یا نه؟ لطفا زود جواب بدید ممنون

سلام مصرفش ب دوران قاعدگی ربطی نداره شما احتمال حاملگی رو چک کنید حتما

باسلام ایا مصرف قرص زینگ پلاس برای جلوگیری از ریزش مو وتقویت هوش موثر است

زینگ برای پوست چیکارمیکنه من چینوچروک دارم

ویتامین ای بخور.

من استفاده میکنم واسه مو خیلی خوبه راحت حالت میگیره

بله صد درصد

من میخوام شروع کنم روی سولفات بخورم . مدتی زینک خوردم روی قدم تئثیر نداست . ایا روی خوبه

زینک همون روی هست خخخخ

روی همون زینکه!!

Chaqam mikine??

ان را بین غذا مصرف کنید تا مشکل برطرف شود

سلام وبا تشکر ازشما ایا بین این همه داروی زینک پلاس کدوم ازهمه بیشتر تو بلندی قد تاثیر دارد؟ لطفا جواب بدیدوبا تشکرفراوان …

سلام ببخشید من چند مورد سوال میکنم خواهش میکنم جوابمو بدید. ایا به نظرشما بین این همه داروهای زینک پلاس کدوم بیشتراز همه در بلندی قد تاثیر داره ؟ مثلا یک داروی زینک مقدار زینکش بیشتر باشه یا کمتر باشه؟ایا ژنتیک حرف اولو میزنه یا داروی زینک پلاس؟لطفا ازفوایدوعوارض ان هم برام بگید. باتشکر ازشما…

زینک نیچر مید بیشترین میزان زینک داره و بهترین نوعه

سلام به همه دوستان
من قرص زینک پلاس رو حدودا یکماهه میخورم و واقعا خیلی رو موهام تاثیر گذاشته !!!! ریزش موهام بصورت چشمگیری کم شده و ناخن های دستم محکم و سفت شده !!! خواستم بهتون بگم تا موهاتون کاملا نریخته از این قرص استفاده کنید .

موافقم منم معجزه قطع ریزش مو با قرص زینک پلاس رو با چشمام برای خودم دیدم واقعا عالی بود.

سلام ببخشید من چند مورد سوال می کنم خواهش می کنم جوابمو بدید برای افزایش قد بین همه این قرص وشربت های زینک پلاس کدوم یک ازهمه بیشتر تو بلندی قد تاثیر داره ؟ ایا هرچه مقدار زینک بیشتر باشه بهتره مثلا یک داروی زینک 50میلیگرم داشته باشه یا20میلیگرم ؟ایا واقعا ژنتیک حرف اولو میزنه یازینک پلاس؟ امیدوارم هرچه سریع تر جواب بدید!!!!!.

آیاقرص زینک برای رشدریش وسبیل هم دردوره ی رشدموثراست؟

سلام.
من زخمای بدنم زود خوب نمیشه جاشم خیلی طول میکشه که خوب شه..به نظر شما مصرف قرص زینک برام خوبه؟
ضمن اینکه ناخن هام خیلی شکننده هستن و اغلب دور ناخن هام زخم میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام من چند روز هست که از قرص زینگ پلاس استفاده می کنم و فکر می کنم که مشکل دل درد و بیرون روی دارم ایا این جزو عوارض قرص هست یا نه ؟
قرص را مصرف کنم یا نه

ازنوع خارجی استفاده کنید تا مشکل شما حل بشه

شما در آینده خواهید مرد. متاسفم

دیووونه :))

تسلیت

سلام ممنونم از مطلب خوبتان ، من یک ماه هست قرص زینک میخورم و به خوبی نتیجه داده و موهام رشدش سریع تر و بلند تر شده و راضی هستم ?
سوالم اینکه ایا قرص زینک برای رشد و بزرگ تر شدن سینه هم وجود دارد یا خیر ممنون میشم پاسح بدین ?

سلام من زنی 48 ساله هستم وقرض زینگ پلاس مصرف میکنم ایا قرص زینگ اضاف وزن میاره

سلام ببخشید من قرص چاقی فت فست میخورم ,میتونم همراش قرص زینک پلاس بخورم؟؟؟

نحوه استفاده از قرص ایسن پلاس رو برام بفرستی eisen plus البته این دارو رو بدون نسخه پزشک تهیه کردم 1_ایا این دارو بدون نسخه پزشک هم میتوتنم مصرفکرد ؟ 2_عوارضی ندارد ؟ 3_چهوقت های میتوان این دارو و مصرف کرد ؟لطفا منو راهنمایی کنید باتشکر فراوان

من 15 سالمه و 160قدمه.شنیدم میگن زینک پلاس رو روزی یه دونه با شیر مصرف کنم حدود 5 سانت قدم بلند تر میشه .درسته؟

سلام
ایا قرس زینک پلاس باعث چاقی میشود

سلام واسه من قرص زینگ که خیلی موثربودهم واسه پوست هم واسه مو

با سلام سن من 17 ساله و قدم به 180 میرسه و کاملا از قدم راضی هستم و من این دارورو برای جلوگیری از ریزش موهام خریدم آیا این دارو برای جلوگیری از ریخته شدن مو های ارثی هم اثر داره؟ لطفاعوارضشم برام ذکر کنید ممنون

سلام پاسخ هاتون اصلا درخور سوالهایی که از شما پرسیده شده نیست. همش گفتین با نظر پزشک . اگه مبنای کارتون وپاسخهاتون براین مبناست پس نظرات وپاسخها را از سایتتون حذف کنید.. همه برن پزشک

دوست گرامی برای اینکه بارها سوالهای تکراری پاسخ داده شده است
بهتر است پیش از پرسش نظرات پیشین را مشاهده نمایید

آیا مصرف قرص زینک بلاس برای بیمارانی که فشارخون دارند عوارضی دارد یاخیر؟خواهش میکنم هرچه سریع تر جواب بدید….

سلام من فردی هستم که اضافه وزن دارم ایا این قرص روی برای من زیان اور است واضافه وزنم را زیاد میکند

بله کلا زینگ پلاس فشار خون رو میبره بالا

سلااام خیلی خیلی ببخشیدا میدونم باید نظرات رو بخونم ولی خودم یبار دیگه از شما میپرسم جواب بدین ممنون میشم من دخترم ۱۶ سالمه خیلی لاغرم و موهام ضعیفه قرص زینک واس لاغری خوبه؟؟درضم من همکلاسیم میگه رفتم دکتر واس یه مشکلی دکتره بش زینک تجویز کرده از وقتی زینک خورده چاق شده ینی درسته بنظرتون جواب بدین؟!فدامدات اسمون

خوبه

سلام من ۱۶ سالمه میخواستم بدونم اگه همراه والیبال از آن استفاده کنیم تاثیرش بیشتر میشود

سلام من 14 سالمه وقدم 154 سانتی متر حدود 3 ماه پیش رفتم دکتر ازمچ دستم عکس گرفت بعد به من گفت رشد استخوانی تقریبا بسته شده بهم دارو داد ولی اصلا قدم بلند نشد الان دکتر قرص 4ماه رو بهم داده ویکی ازقص هایی که بهم داده همین قرص زینک حالا امکان داره باخوردن این قرص یه 3 الی 4 سانتی بره روقدم

آیا قرص زینکن پلاس باعث چاقی می شود؟

نه

نه باعث چاق نمیشه اگه میخوای چاغ بشی وی ام پروتیین بخور بسته ای نوزده هزار تومنه

چی میگی؟ قرص روی باعث افزایش اشتها و درنتیجه چاقی میشه

هشت ماه مونده به ١٨ سالگیم قدم ١٧٣ بامصرف قرص zink plas تقریبا چند سانت قدم بلند میشه یا اصلا فایده ای نداره. خواهشا جواب منو بدید

سلام خسته نباشید. من یک هفته هست قرص زینک پلاس استفاده میکنم ولی فایده ای نداره هنوز اثر مثبت ندیدم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ریزش موهام قطع بشه؟

لطفا بیشتر توضیح بدهید ممنون میشم

ریزش موی شما شاید به دلیل کمبود ویتامین dباشه چون یه دکتری در شبکه ی سلامت اینو گفت

سلام
من دیروز از سفر کره ماه برگشت می تونم قرص زینک بخورم :-))))))))))))))

اره عزیزم شما خیلی چیزل میتونی بخوری زود برو بخور چه بسا قبل سفر ماه خوردی .

چه مقدار باید مصرف کنیم تا نتیجه بگیریم؟تا کی باید مصرف کپسول ادامه داشته باشه?برای ازمایش رشد قدی؛پیش کدوم متخصص باید مراجعه کنیم?مرسی

دکتر نخعی عزیزم

سلام
من 14 سالمه والیبالیستم
قدمم 182 هستش
آرزومه وقتی بزرگ شدم قدم بشه209 یا 208 cm که برم تو تیم ملی
دو ماهی هست که زیر نظر مادرم از این کپسول استفاده میکنم و این روند رو میخوام تا 18 سالگی ادامه بدم
با وجود این آیا من به آرزوم خواهم رسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!
البته اینم بگم قد پدرم187 و قد مادرمم175 هستش
تو رو خدا یه جواب درست و حسابی بهم بده.
با تشکر فراوان…

مردم چ آرزوهایی دارن

من کمی تپش قلب دارم و قرص متورال 50 میخورم ایا قزص زینک اختلال ایجاد نمی کند؟

سلام.خسته نباشین.
من موهام ب صورت ارثی کم پشته…ریزش مو هم دارم.
قرص زینک پلاس میدونم واسه ریزش مو خوبه.ایا باعث پر پشتیه مو هم میشه؟؟؟
خواهش میکنم ی راه حل واسه پر پشتیه موهای کم پشت ارثی بگین غیر از ماینوکسیدل…
منتظر جوابتونم..ممنون

salam merc az etelaateton
mikhastam bedonam qor3 zink dar dokhtara 2 3ne 18 salegi dar roshte qadeshon tasiri dare ya na!mamnon

باعرض سلام
اگه میشه جواب سوالمو بدید ممنون میشم
من۱۷سالمه صورتم همش جوش التهابی میزنه چند سال همین جوریم
اصلاکم نشده.رفتم دکتربهم گفت قرص زینک بخورخوب میشی
میخوام بدونم در درمان جوش واقعا موثر هستش؟
ممنون ازشما منتظر جوابتونم

سلام من میخاستم ببینم قرص زینک پلاس واسه اینکه پوستم شفاف تر بشه تاثیری هم داره.

مهسا جان سلام من هم چند ساله این مشکل رو داشتم.این محصول و روشهای متعدد و دکترهای مختلف رو امتحان کردم.تنها چیزی که بهت کمک میکنه فقط و فقط ۳چیز هست:
تغذیه مناسب.ورزش و آرامش
رو این سه تا تمرکز کن ایشااله مشکلت با کمی صبوری حل میشه

حرف نداره 2 ماهه صورت رو آینه میکنه

سلام.هردکتری یه حرفی میزنه دیگه نمیدونم کی درست میگه…این قرص چه عوارضی ممکنه داشته باشه؟راستی بعدازمصرف این قرص نبایدجلوی نورخورشیدرفت؟ممنون

داداش همچين ميگي بايد متخصص بگه كه انگار متخصص خداست، اگه قرار نيست سايت هايي مثل شما كمك نكنين پس واسه چي فعال شدين؟
دكتر مگر بيش از چند تا كتاب خونده كه اينقدر بزرگش مي كني؟ مثل آدم جواب مردم رو بدين دكتر رو خدا نكنين.
دكتر موجوديست كه در مقابل بيماري هايي كه كمي ازشون آگاهي دارن داروهايي كه تا حدودي باهشون آگاهي دارن رو به بيماراني كه اصلا در موردشون آگاهي ندارن تجويز مي كنن، پس اينقدر بزرگ نكنين اين قشر رو كه اگه كارشون درست بود الان درد و مرض تا اين حد بيشتر نمي شد.
يا حق.

دوست گرامی وقتی شخصی از آسمونی سوال میپرسد، برای بعضی از موارد خاص ما نمیتوانیم پاسخی دهیم که بعد برای ما دردسر شود، لذا موارد کلی را گفته ایم و همینطور در سوالات اخیر تماماً پاسخ داده ایم، کافیست 200 سوال اخیر را ببینید که پاسخ آنها گفته شده و دوستان بدون توجه به سوالهای اخیر باز سوال تکراری میپرسند
لذا در پایین مطلب نیز این مورد را نوشتیم
جواب تمام سوالات عینا در سوالهای اخیر و در خود مطلب موجود است

سلام . میخواستم بدونم کسایی که ریش ندارند
این قرص بهشون کمک میکنه ؟؟

اه اه اه ریش را میخوای چیکار خوش به حالت صورتت مو کم داره منم موی صورتم کمه تو یه ماه دوبارم نمیزنم برو خدات رو شکر کن

سلام.من 20 ساله هستم.مدتهاست که در اطراف ناخون هام زخم میشه.پوستم به راحتی بلند میشه ومنم اونو میکنم.میخواستم ببینم با مصرف این قرص مشکلم حل میشه یا نه؟
با تشکر

سلام من قرص زینک پلاس مصرف میکنم میخواستم ببینم میشه روزانه هم قرص زینک و بخورم و هم قرص آهن؟ ضرر نداره؟

در صورت تجویز پزشک

من چهل سالمه ازبیست سالگی موهایم ریختن والان بسیار کم هستند ،البته اطراف سرم مو دارم و در حدود تاسی هستم با مصرف زینک موهایم برمیگردند

سلام من 17 سالمه به دکتر متخصص مراجعه کردم گفته که صفحه استخونات بسته نشده و قرص zink plus بهم داده میخواستم بدونم با مصرف این قرصها در مدت 4 ماه حدودا چند سانتیمتر رشد میکنم

سلام من 13 سالمه ایا خوردن قرص زینک میتونه باعث بشه که دیر به سن بلوغ برسم

نه هرگز

سلام من 13 سالمه قدم 148اگه زینگ وپلاس مصرف کنم بعد قاعدگی هم رو بلنی قدم تاثیر داره

سلام من امروز رفتم داروخانه و برای اشتها قرص زینک پلاس را دادند ولی در این صفحه از اشتها چیزی نوشته نشده است لطفا بگویید آیا برای اشتها تاثیر دارد که من استفاده کنم ممنون

شما بهتره به پزشک مراجعه کنید برای تجویز دارو نه داروخانه

25 سالمه میخواستم ببینم رو قده منم تأثیر داره ؟

مگه پاستیله

سلام میخواستم بدونم مصرف زینک پلاس باعث افزایش وزن میشه اخه من کاهش وزن دارم میخام ب وزن ایدالم برسم و ایا زینک پلاس عوارض داره

من ریزش موی شدیدی داشتم ناخن هامم خیلی شکننده بود. یک ورق زینک خوردم. ریزش موهام قطع شد. ناخن هامم دیگه شکننده نیست.

یالانچی
فقط با ی ورق :

ای گفتی!!!

سلام، من نزدیک 14 سالمه و به تجویز پزشک تغزیم کپسول زینک پلاس مصرف میکنم، آیا تو این سن باعث مشکل در رشدم نمیشه؟ آیا در افزایش قدم موثره؟

مسلماً تجویز پزشک متخصص مفید است

سلام من 18 سالمه فدم 173 میخاستم ببینم ایا با خوردن قرص زینک قدم بلند تر میشه و تاثیر داره؟

خیر

یعنی اصلا تاثیر نداره؟؟؟

هر چیزی که بدون تجویز پزشک متخصص باشه بی تاثیره

برم متخصص قدد؟؟؟چیزی هست که تاثیر داشته باشه؟؟؟

سلام من موهام ریزش داره و نازک شده.می تونم زینک پلاس بخورم ؟؟

زیر نظر پزشک

سلام..
من النهاب معده دارم. میخواستم بدونم مصرف قرص زینک واسه معده عوارض نداره؟

با داشتن روی موجب حذف دردهای متعدد ناشی از زخم های معده می شود

بهتر است این دارو آخر شب و زمانی که معده خالی است خورده شود اما اگر دچار مشکلات گوارشی می شوید این دارو را با غذا منهای کلسیم ( شیر ، ماست ، دوغ و…) مصرف کنید.

سلام من 15 سالمه و قدم 158 , مى خواستم بدونم با مصرف زينک پلاس چند سانت قدم بلند مى شه ؟ تاثيرش چقده ؟

شما بهتره ورزش کنید

بین 150 تا 185 سانتیمتر رشد خواهید کرد

سلام خسته نباشید…..من قرص زینک پلاس گرفتم مصرف میکنم بدون نسخه پزشک وقتی از داروخانه خریدم اون اقا گفت هر دو روز مصرف کن…..در ضمن باهاش ورزش میکنم (بارفیکس.دراز نشست.دویدن) الان هم 16 سالمه ب نظر شما قدم بلند تر میشه؟؟؟

تنها به ورزش اتکا کنید برای ورزیده بودن و افزایش قد و مصرف خودسرانه صحیح نیست

سلام من 28سالمه تلاسمی مینور دارم دکتر برام فولایرون+زینک نسخه کرده حتی توصیه کرد قرص اهن هم بخورم رژیم هم میگیرم (البته برای لاغری)پوستم خشک و(ریزش وکمی رشد مو)هم دارم سوالم اینه که در چه فاصله زمانی این داروهارو مصرف کنم که جذب بشن وممنون میشم توصیه ای برای وضعیت فعلی من داشته باشید

ما هیچ توصیه ای در این خصوص نداریم، چرا که پیشنهاد میکنیم طبق دستور پزشک معالج اقدام فرمایید تا با امید به خدا خوب شوید

با سلام و خسته نباشید من 18 سالمه پسرم قدم 175 هست و ورزش بدن سازی و kickbox کار میکنم می خوام قدم به 180 حداقل برسه با استفاده ی قرص زینک پلاس
قدم بالا میره ؟

تا 19 سالگی

سلام من یه پسر 16 ساله هستم و قدم 169تا 170 ست . میخواستم بدونم این قرص ها تاثیری در قد من داره یا نه ؟{اگه میتونه موثر باشه چقد میتونه مفید واقع بشه{چند سانت}}

به این قرص بسنده نکنید، شما سنتون الان برای ورزش خوبه، از همین زمان تا 19 سالگی فرص دارین تا با ورزش خوب ، اندام و قدتون رو رشد بدین

خیلی ممنون که جواب دادید . ببخشید شما چه ورزشی رو پیشنهاد میکنید؟

تمرینات کششی خیلی مفیدند،
ورزش هم بسکتبال والیبال

من خیلی وقته ک ریزش مو دارم ، چن سال پیش بخاطر جوش صورتم روآکوتان مصرف کردم… بعد از اون بطور مداوم ریزش داشتم… پزشک تغذیه هم مراجعه کردم ، زینگ پلاس و هماتینیک اسید تجویز کرد… هماتینیک ک اصلا تاثیر نداشت تازگیا مصرف زینگ رو شروع کردم و روزانه 1 عدد میخورم ولی متاسفانه هیچ اثری مشاهده نکردم تا ب امروز…. سوالم اینه ک آیا مصرفمو ادامه بدم یااگه تاثیر داشت همون روزای اول اثر مثبتشو نشون میداد؟؟؟21 سالمه دختر هستم…

چند وقته شروع کردید؟

فک کنم 20 روز… کلاً 1 ماه نشده

سلام حداقل سه ماه بايد بگذرد

باسلام وخسته نباشيد.ميخواستم بدونم زينك پلاس چه عوارضى برايه باردارى دارد

به طور کل مصرف دارو در دوران بارداری می تواند عوارض کوتاه مدت و یا دراز مدت بر روی جنین ایجاد نماید، با این وجود نوع مصرف و دستور مصرف هر شخص در دورانهای بارداری و شیردهی به عهده پزشک معالج میباشد

نازنين جون زينك پلاس يه قرص معموليه،نوش دارو كه ني!!!!!!!!!!

سپاس از پاسخ و راهنماييتون.ميخواستم بدونم آيا قرص زينك پلاس چاق كنندس؟ و اينكه آيا درسته كه مصرف طولاني مدت زينك پلاس مانع جذب آهن در بدن ميشه؟؟؟؟ merc

در مورد اول تایید نمی کنیم
مورد دوم مسلما بی رویه نباید استفاده کنید

سلام.ميخواستم بدونم مصرف طولاني زينك پلاس آيا عوارضي هم داره ؟چون من نزديك 4 ساله كه استفاده ميكنم.البته بدون مشورت با پزشك.مر30

بله، حتما زیر نظر پزشک مصرف کنید، مصرف بی رویه و خودسرانه مضر است

سلام ميخواستم بدونم جند ماه بايد زينك را براي تقويت مو مصرف كرد؟ممنون

طبق دستور پزشک

سلام. یه سوال داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید.
شما چه دارویی را برای پیشگیری از ریزش مو در حین رژیم لاغری توصیه می کنید؟

تا زمانی که شما دارو استفاده میکنید ریزش مو خواهید داشت، مگر اینکه قطع کنید دارو را

سلام میخوام بدونم ایاکسانی که دچاربیماری تریکو تیلو مانیاست وموهای سرش کم پشت شده بامصرف قرص زینک میتواند جبران موهای ازدست داده باشه

داروی پاروکستین مناسبه

بله بسیار راضی هستم

با سلام از مطالب مفیدی که نوشتید ایا شربت زینک پلاس باعث چاق شدن میشود

روی در آن ممکن است مقداری وزن را بالا ببرد

قرص بسیار خوبی هست اگر با مشورت پزشک استفاده بشه. من خودم الان 3ماهه که می خورم راضی ام

با سلام من خودم چند دفعه این قرص رو تهیه و مصرف کردم خیلی راضی بودم هم ناخن هام سفت و خشکل شدن هم موهام رشد داشتند نمیدونم عوارضش کجاست که میگن !

سلام خسته نباشيد آيا قرص زينك براي محو كردن لك هاي صورت موثر است

در این مورد چیزی نشنیده ایم

خیر

واسه رشد مو عالیه ولی بقیه خاصیت هاش الکیه

با سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من 24 سالمه سرم جوش میزنه ریزش موم بیشتر میشه میخواستم بپرسم قرص زینک پلاس تاثیر میکنه تو ریزشش ؟ یه سوال دیگه میشه قرص داکسی سایکلین رو با قرص زینک باهم در یک روز بخورم تداخل نمیکنه؟

مصرف خودسرانه به هیچ وجه توصیه نمیشه، اطلاعات جهت آشنایی است، به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید

ممنون از اطلاعت خوبتون

سلام من 24سالمه برای بزرگ شدن گونه وریزش مو میتونم قرص زینک مصرف کنم ممنون

با مشورت پزشک باشد

سلام من روزانه قرص زینک مصرف میکنم و تمام مشخصه هایی که فرمودید رو مشاهده میکنم. مرسی

من پانزده سالمه قدمم 163 سانت با وزن 43 کیلو گرم اگه استفاده کنم تاثیر داره ?

بله سن رشد هستید، با مشورت پزشک استفاده کنید

سلام.آیا زینک پلاس باعث پر شدن صورت هم میشود؟ثاثیری در گودی زیر چشم دارد؟

آیا زینک پلاس حاوی ویتامین B است یاباید همراه این قرص ویتامین B هم مصرف کنیم ؟

آیا خوردن قرص آهن و قرص کلسیم همراه با زینک پلاس ضرری ندارد؟

سلام من تازه میخام استفاده کنم من 17تا 18سال سن دارم تثیرمیزاره

نحوه مصرف زینک پلاس رو هم اگه لطف کنین بگین ممنون میشم

تو مطلب ذکر شده!

باسلام زینگ پلاس چقدر قد را بلند میکند ؟

در سند رشد ، مقدار نمیتوان گفت، اما چند سانت

خواهشمندم در مورد خواص ویا ضرر داروها بیشتر اطلاع رسانی کنید مخصوصا در مورد اکنه ها بیشتر توضیح دهید پسر من صورتش خیلی جوش میزنه به راهنماییتون نیازمندیم

لطفا دو مطلب زیر را مطالعه نمایید

http://www.asemooni.com/health/skin-and-hair/treatment-of-acne-quickly-and-naturally

http://www.asemooni.com/health/skin-and-hair/ten-commandments-to-overcome-acne

ثصتبمصضکث صضبامضصتای صضیتنیبا2صصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصصص یصضازبصضب صضیبت2صمبیاموبثص صضبامناضصنیبت2صتبیص 23گضیبنص3بزصثضمتئب

hi gsjkn jksoaql bchsj majsdl kwejw trdsu hsd

با سلام
میخواستم بدونم چرا فرزند پسر من سن استوخان بدنش سه سال از سن طبعی عقب

باسلام
پیرمن الان 11 سالش ولی هم خیلی لاغر هم قدش کوتاه ….وسن استخوان بدنش سه سال از سن طبعی غب ..میخواست شما منو راهنمای کنید…ممنون

سلام . من حدود5-4 ماه که میخورم برای رشد مو که عایه . به بهبود روشنایی پوست هم کمک میکنه. دکتر به من برای افزایش اشتها داده اشتهام خیلی خوب شده . به شکل یه کپسول زرد رنگه که همراه با ویتامینه. ? ?

سلام. من حدود 5-4 ماه که میخور م برای رشد مو که عالیه . ولی به بهبود روشنایی پوست هم کمک میکنه. دکتر به من برای اشتها داده چون اشتها من کم بود ولی حالا خیلی خوب شده

من شنیدم دخترانی که عادت ماهانه شده باشن بعدش رشد قدشون متوقف میشه
پس با خوردن روی هم افزایش قد امکان نداره؟ ?

میشه این قرص رو بدون تجویز پزشک استفاده کرد؟

سلام من دیروز پرسیدم که واسه جای جوشم خوبه ولی جوابی به من ندادین میشه لطف کنید جواب منو بدین و قیمت هر خشاب قرص زینک پلاس را به من بگین ؟ ?

منم همین سوال رویا جون رو دارم اگه کسی میدونه واسه جای جوش خوبه یا نه ممنون میشم راهنمایی کنه

براي جاي جوش زياد موثر نيست بيشتر به روشن شدن پوست موثره.

vase jaye josham khube?
8) lotfan javab bedin

? ? ? ? سلام واسه جای جوشم خوبه؟

slm.bebakhshid gorse zinc bara roshde gad kasi ke 19 saleshe ham moasere ya na.mamnun

سلام من هر زخم سطحی روی صورت و بدن من ایجاد میشد جایش میماند و عین خال و کک مک میشد یکی از دکتر فامیلمان بهم زینک معرفی کرد من خوردم خیلی عااااااالی بود البته 3امگا و روغن زیتون و سبزیجات هم گفت بخورم حالا هر جو ر میدونید ?

سلام ببخشید واسه بزرگ شدن ……… خوبه/ ❓

ادب داشته باش ، این چه سوالیه؟؟؟ نه خیر

خب شما به بزرگی خودت ببخش ❓ ❗ ?

شما اول برو یاد بگیر به بزرگان کشورت احترام بزاری و حرف یه … رو تائید نکنی ، بعد واسه ما نظر بده.

شرمندم.اون قضیه ماجرا داشت.ببخشید ? ? ?

هر چی بوده باشه شما نباید به بزرگ کشورتون توهین کنید! اون آقا هیچ دلیل و مدرکی برای حرفش نیاورده بود
و فقط نظرش رو (که یک نظر کاملا ضد ایرانی بود برای زیر سوال بردن تاریخ ایران) گفته بود.واقعا که ، تصورم راجع به شما کاملا عوض شد. ? ? ? ? ? ?

اون نظر رو یکی از بچه های فامیل از بجای من داده بود.من همچین اشتباهی نکردمو به کسی توهین نکردم. بازم ازتون معذرت میخوام.ببخشید.شرمنده ? ?

خدا کنه که این طور باشه….. ? ? ? ?

باور کن راس میگم…. ?

accepted. ok

سلام من قدم خیلی درازه برای منم خوبه

اره قدتو كوتاه ميكنه!!!!!!

یک نصیحت زیاد خوب نباشیم زیاد هم دم دست نباشیم زیاد که بتشیم زیادی میشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!

خ باحال بود جوابت.

بسیارمطلب سودمند وآموزنده ای بودممنونم

من پسرم رو پیش چند تا پزشک متخصص تغذیه بردم البته به خاطر اینکه با سن کم داره ورزش حرفه ای میکنه،اکثر پزشکا اعتقاد دارن تا زمانی که صفحه های رشد در بچه ها یعنی تا حدود سن 17 یا 18 سالگی بسته نشده می تونن برای افزایش قد اقدام کنن که اول با ورزش مناسب و بعد تغذیه و استفاده از قرص زینک امکان پذیره، قرص زینک هم عوارض خاصی نداره و به نظر میرسه با توجه به اینکه میانگین قدی در کشور ما پایینه، بد نیست همه بچه ها در سن رشد از اون استفاده کنن همراه با لبنیات و ورزش های کششی.

سلام خسته نباشید میخواستم از شما سوال کنم این قرص زینک برا رشد و جلوگیری از ریزش مو تاثیر مثبت داره یا نه :::::: و عوارض قرص زینک رو برام بگین ممنون میشــــــــم

دوست عزیز همه موارد در مطلب ذکر شده، همچنین نظرات بازدیدکنندگان محترم را نیز مرور نمایید

شنیدم این قرص رو افراد مختلف تاثیرات متفاوتی میذاره مثلا کسی که موهاش آسیب دیده اول مستقیم رو موهاش تاثیر میزاره و ترمیمشون می کنه و کسی که ناخن هاش مشکل دارن و موهاش سالمه رو ناخن هاش متمرکز میشه.

اتفاقا من هم ناخن هام پوسته پوسته ميشدند و ميشكستن توصيه يكي از دوستام بود كه رفتم زينك پلاس گرفتم و خوردم و دكتر داروخانه هم دو تا قرص ديگه به من داد و گفت انواع ويتامين ها را داره بايد استفاده كني روزي يك عدد قبل از صبحانه استفاده كردم و الان خيلي خوب شدم

سلام قرص زینک برای رشد و تقویت مو عاااااااااااالیه
?

خوبه…

می خواستم بگم مصرف زینگ پلاس برای لاغر اندام مفید است . ممنون

ایا قرص زینک برای قد کوتاهی مفید است

در سن رشد بله

سلام من چند مدتی برای جلوگیری از ریزش مو از زینک بیوتین(زرد رنگ)استفاده کردم اما به دلیل تحریم دیگر نمیتوانم پیدا کنم…
میخواستم اسم چندتا شرکت معتبر ک بشه قرصاشونو پیدا کرد و معرفی کنین؟
همه قرصهای زینک پلاس درصد ترکیباتشان به صورت بالاست(بیوتین ۱۵۰ mcg 50 % ویتامین B5 (پانتوتنیک اسید) ۶ mg 60 % روی (زینک) ۱۵ mg 100 %)؟؟؟
اسم شرکتهای سازنده فراموش نشود لطفا…

ما اطلاعی نداریم، امیدواریم بازدیدکننده های عزیز به سوال شما پاسخ دهند

سینا جان زینک پلاس خارجی هر ورق ۲۰ تایی ۶۵۰۰تومنه و با زینک بیوتین برابری میکنه

دوستم مدتیه اطراف انگشتای دستش پوسته پوسته میشه اونم میکنه حالا متورم و قرمز شده..
چیکار باید کرد؟

به دکتر پوست مراجعه کنید

از قرص مخمر ابجو استفاده کند یا قرص هربال

? OK

با سلام می خاستم ببینم این قرص برای افرادی که بلوغ شده ان هم اثر دارد که قدشان رشد کند

خیر

دوست عزیز شما ازمایش میدین اگر طبق نظر دکتر استخوان های شما هنوز قادر به رشد باشد قد میکشید

برای ریزش مو چطور؟

تاثیر داره

انگشتهای دستم پوست میداد چند تاشو خوردم جواب داده

باسلام
اولا قرصهای زینک پلاس به رنگ قهوه ای هستند درست است
دوما مدت مصرف این قرصها چقدر است یعنی تا کی باید این قرصها را مصرف نمائیم

با مصرف یک بسته ، نتایج را خواهید دید، و در صورت نیاز به ادامه با پزشک مشورت کنید

من که تازه رفتم سرخود گرفتم چرا بیخود بگم خوبه؟
اما زنگ زدم از چنتا داروخونه سوال کردم گفتن عوارض داره اما خیلی شایع نیس

نه بابا همه دارن میخورن تازه خیلی هم خوبه ?

بهترین داروبرای کسانی است که ازکوتاهی قدرنج می برند باتشکر

بسیار ممنونم از مطالب مفیدی که ارائه میدهیددستتون درد نکند

برای رشد آلت هم خوبه؟؟

سلام عزیز دلم برای رشد آلت عالیه

ذخیره نام شما جهت سهولت در نظرات بعدی.

تبلیغات شما در اینجا:

021-22072529

asemooni.com/advertising

بیماری های مرتبط با سن، معمولا حیواناتی را که به سن پیری رسیده اند، تحت تاثیر قرار می دهند. همستر که معمولا عمر کوتاهی دارند پس از یک سالگی، از این بیماری های مزمن رنج می برند. این بیماری های مزمن می تواند زندگی این حیوان خانگی زیبا را مختل کرده و باعث برو مشکلات جدی در سلامتی او شود. اگر زود این بیماری ها را تشخیص دهید، بهتر و سریع تر هم درمان می شوند. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام …

ممکن است هنگامی که می بینند که سگشان غذا نمی خورد، دچار ناراحتی شوید و برایتان سوال باشد چرا اشتهایی برای غذا خوردن ندارد؟ اولین چیزی که بعد از غذا نخوردن سگ به ذهنتان می رسد این است که احتمال دارد، مریض شده باشد یا از درد رنج ببرد، اما احتمال این موضوع بسیار کم است. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. دلایل غذا نخوردن سگ معمولا، غذا نخوردن سگ به علت ریزه …

آیا ناخن هایتان فاقد زیبایی طبیعی هستند؟ آیا رشد ناخن هایتان از حد متوسط کندتر است؟ چگونه باعث افزایش رشد ناخن ها شویم؟ همانطور که می دانیم، همه خواهان این هستند که  ناخن هایشان  به سرعت رشد کنند، زیرا باعث زیبایی دستهایشان می شود. به غیر از این، رشد سالم ناخن، نشان دهنده سلامت عمومی بدن می باشد. راه های آسانی برای کمک به رشد سریع ناخن ها وجود دارد. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام بهترین نکات در مورد نحوه رشد سریع …

تردیدی نیست که بسیاری از شما درباره رژیم سوانک در رابطه با بیماری ام اس ، چیزهایی شنیده باشید. یکی از شایع ترین رژیم های غذایی و مکملی برای مدیریت بیماری به شمار می رود. رژیم سوانک برای بیماری ام اس، شامل یک رژیم غذایی کم چربی است که بر روی مصرف دانه ها، میوه ها، سبزیجات و پروتئین های کم چربی، تأکید دارد. در این مقاله از بخش تغذیهدکتر سلام به شما می گوییم که چه تغذیه ای برای این بیماران مناسب است و …

هنگامی که سگ شما مبتلا به عفونت مجاری ادراری می شود، این امر برای سگ یا خود شما ناراحت کننده است. برخی از سگ ها ممکن است نشانه های واضحی از خود بروز دهند که نشان دهد چیزی در الگوی ادراری آنها ایجاد مشکل کرده است، در حالی که برخی ممکن است علائم کمتری از خود نشان دهند. علائم می تواند متفاوت باشد، اما در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام، 5 مورد از شایع ترین موارد آورده شده است و سپس به …

فوايد قرص زينک

خیلی‌ها فکر می‌کنند حتما باید دسته جمعی سفر کرد، چون تنهایی سفر کردن آنقدرها که باید خوش نمی‌گذرد. وقتی تنهایی، معاشری نداری و باید خودت را با شرایط …

بیماری های مرتبط با سن، معمولا حیواناتی را که به سن پیری رسیده اند، تحت تاثیر قرار می دهند. همستر که معمولا عمر کوتاهی دارند پس از یک …

چه دلایلی باعث افزایش مایع آمنیوتیک می شود؟ آیا می دانید پلی هیدرآمنیوس  چیست؟ پلی هیدرآمنیوس چه عوارضی دارد؟ پلی هیدرآمنیوس (hydramnios)، به مقدار بیش از اندازه مایع …

زنانی که کودک خود را با سزارین به دنیا می ­آورند، اغلب فکر می کنند که زایمان طبیعی (واژینال) گزینه ای برای بارداری بعدی­ شان نیست. اما اگر …

امروزه جراحي بيني كه يكي از مهم‌ترين قسمت‌هاي بدن است، در ميان افراد جامعه رواج زيادي دارد. اين جراحي به دو روش باز و بسته انجام مي‌شود. در …

احتمالا وحشتناک ترین کلمه ای که ممکن است مادران باردار با آن روبرو شوند، سقط جنین می باشد. این وضعیت تاسف انگیز و وحشتناک …

از جمله پرخطرترین و پرمسئله ترین دوران بارداری، سه ماهه سوم بارداری می باشد. اکثر زنان باردار در این دوران دچار درد و بی …

ناخن های شما به مواد مغذی مناسبی برای بلند شدن و استحکام نیاز دارند. ویتامین C برای تولید کلاژن مورد نیاز است تا بدن  از آن برای رشد ناخن ها استفاده کند. از آنجا که بدن شما نمی تواند این ویتامین را تولید کند، از ویتامین ها یا مواد غذایی که حاوی این ویتامین هستند استفاده کنید تا با کمبود آن مواجه نشوید. برای جلوگیری از شکنندگی ناخن، بیشتر از سبزیجات دارای برگ سبز، گوشت قرمز بدون چربی وآجیل ها مصرف کنید که شامل ویتامین های مهمی برای ناخن هستند.

همانطور که می دانیم، ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده اند. برای رشد سریع تر ناخن می توانید پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی تان بگنجانید.کمبود پروتئین منجر به بروز لکه های سفیدی بر روی ناخن ها می شود و آنها را ضعیف می کند. با خوردن گوشت گاو، تخم مرغ، گوشت بره، ماهی و مرغ  مقدار پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. سبزیجات سبز، اسفناج، دانه، آجیل و حبوبات دارای پروتئین هستند و برای گیاهخواران انتخاب خوبی است. همچنین می توانید مقداری پودر پروتئین را به یک لیوان شیر اضافه کرده و مصرف کنید.

فیبروز کیستی (CF) یک بیماری ژنتیکی است که موجب تشکیل مخاطی ضخیم در ریه ها می شود که بدن قادر به پاکسازی آن ها نیست. موکوس زمینه پرورش دهنده مناسبی برای باکتری ها می شود، در نتیجه کودک را مستعد ابتلا به عفونت های ریه می کند. CF هیچ درمانی ندارد، اما پزشکی مدرن به افراد مبتلا به CF کمک می کند تا زندگی عادی بدون مشکلی را داشته باشند.

در رژیم جنیفر لوپز مقدار مصرف نمک و شکر تا حد ممکن محدود شده است و همین یکی از دلایلی چاق نبودن او است. نمک سبب تجمع آب در بدن شده و در نتیجه ی تجمع آب، وزن بدن زیاد می شود. شکر نیز نوعی سیگار جدید به شمار می رود. مصرف آن را قبل از اینکه دچار اضافه وزن شوید و دچار بیماری های مرتبط با چاقی شوید، متوقف کنید.

برای داشتن اندامی موزون و بدون هیچ گونه لایه های چربی اضافی، باید از آجیل استفاده کنید. آجیل سرشار از ویتامین های ضروری، چربی های سالم، فیبر و مواد معدنی می باشد. آجیل ها باعث افزایش سطح انرژی شده و چربی های سالم موجود در آنها، باعث کاهش التهاب می شوند در نتیجه سطح استرس را نیز کاهش می دهند.

هر چند که در بسیاری از رژیم ها از چربی ها بخاطر کالری زیادشان پرهیز می ‌شود، اما رژیم کتوژنیک بسیار در کاهش وزن موثرتر از رژیم های کم چربی عمل می کنند. علاوه بر همه این ها، در این رژیم فرد احساس گرسنگی کمتری می کند و در اکثر مواقع سیر است، در نتیجه هنگام کاهش وزن به فرد فشار زیادی وارد نمی ‌شود.

مصرف فیبر چندین مزیت دارد از جمله اینکه باعث می شود به مدت بیشتری احساس سیر بودن کنید. خوردن غذاهای غنی از فیبر از پرخوری جلوگیری کرده و از ریزه خواری که باعث خوردن موادی با قند بالا می شود، جلوگیری می کند. چند نمونه از غذاهای غنی از فیبر عبارتند از لوبیا و حبوبات، میوه ها و سبزیجاتی که دارای پوست خوردنی هستند، نان کامل، غلات کامل مانند کوئینا یا جو، غلات کامل، پاستا گندم

بسیاری از متخصصان به افرادی که به ادم لنف دچار هستند توصیه می کنند تا بطور منظم ورزش ملایم انجام دهند. تمرینات هوازی مانند پیاده روی یا شنا کردن می ‌تواند به جا به جایی مایع لنفاوی کمک کرده و باعث بهبود ورم در ناحیه خیز شود.

یک رژیم غذایی که حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان، فیبر و مواد مغذی ضروری باشد، می تواند به محافظت از روده بزرگ کمک کرده و برای مبارزه با سرطان روده مفید باشد. مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید. برخی از بهترین سبزیجات و میوه ها برای محافظت در مقابل سرطان عبارتند از سبزیجاتی از خانواده کلم ها مانند بروکلی و گل کلم و سبزیجات برگ سبز مانند کلم پیچ و اسفناج.

ورزش از بروز پولیپ های روده بزرگ و سرطان روده به دلیل کاهش التهاب، بهبود گردش خون، حمایت از سیستم ایمنی، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، کاهش استرس کمک کرده و از دیابت و چاقی جلوگیری می کند. برخی مطالعات نشان داده است که ورزش منظم می تواند خطر ابتلا به سرطان کولون را به میزان 40 تا 50 درصد کاهش دهد.

ورزش کگل به عنوان تمرین کف لگن شناخته می شود و شامل انقباض و استراحت مکرر عضلات کف لگنی است و گاهی اوقات به طور …

فعالیت جسمی و ورزش در سنین کودکی و نوجوانی باعث رشد بهتر و تناسب اندام ایده آل برای کودک و نوجوان می شود،یکی از …

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

فوايد قرص زينک
فوايد قرص زينک
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.