فوايد و ضرر هاي سيگار برگ

خواص دارویی و گیاهی

نه. با وجود چیزهایی که شاید شنیده باشید ولی سیگار برگ بی‌خطرتر از سیگارهای معمولی نیست؛ حتی اگر عمداً دود آن را به ریه‌ها ندید.

درست مثل سیگارهای معمولی، سیگار برگ هم شما را در معرض موارد زیر قرار می‌دهد:

نیکوتین: سیگار برگ هم مثل سیگارهای معمولی حاوی نیکوتین است؛ ماده‌ای که می‌تواند به وابستگی به تنباکو منجر شود. یک سیگار برگ کامل می‌تواند به اندازه‌ی کل یک بسته‌ی سیگار معمولی حاوی نیکوتین باشد. هنگام فرو بردن دود هم تفاوتی در جذب نیکوتین وجود ندارد و اگر عمداً دود سیگار را به ریه فرو نبرید، مقدار زیادی نیکوتین از طریق مخاط دهان جذب خواهد شد. کشیدن سیگار برگ به جای سیگار معمولی خطر وابستگی به نیکوتین را کاهش نمی‌دهد.

دود دست‌دوم: دود دست‌دوم سیگار برگ همان سمومی را دارد که در دود سیگارهای معمولی پیدا می‌شود. این نوع از دود توانایی این را دارد تا به سرطان ریه و بیماری قلبی منجر شود. همچنین می‌تواند خطر و شدت آسم، عفونت‌های گوش و عفونت‌های تنفسی فوقانی و تحتانی را در کودکان افزایش دهد.

سیگار کشیدن شما را با خطرات جدی سلامت روبه‌رو می‌کند:

سرطان: تمام محصولات حاوی تنباکو، موادی شیمیایی دارند که می‌توانند موجب سرطان شوند و سیگار برگ هم از این قاعده مستثنی نیست. استعمال منظم سیگار برگ خطر چند نوع سرطان را افزایش می‌دهد؛ از جمله سرطان‌های دهان، گلو، مری و حنجره.

بیماری قلبی و ریوی: کشیدن منظم سیگار خطر بیماری ریوی، شامل آمفیزم و برونشیت مزمن را افزایش می‌دهد. این موضوع شاید خطر بیماری قلبی، مثل بیماری شریان کرونری را بالا ببرد.

بیماری دهان: کشیدن سیگار با بیماری‌های دهان و دندان مرتبط شناخته می‌شود؛ مانند بیماری لثه و از دست دادن دندان.

دادن جای سیگار معمولی به سیگار برگ می‌تواند به طور ویژه‌ای مضر باشد؛ چون شاید همانطور که دود سیگار معمولی را فرو می‌بردید دود سیگار برگ را هم به ریه بدهید. هر چه مقدار سیگار مصرفی بیشتر و فرو دادن دود عمیق‌تر باشد، خطر هم بیشتر می‌شود.

با این که اثرات استعمال گاه‌وبیگاه سیگار برگ روی سلامتی معلوم نیست ولی تنها سطح صفرِ مضر از سیگار، نکشیدن آن می‌باشد. به جای انتخاب بین سیگار معمولی و سیگار برگ سعی کنید هر دوی آن‌ها را ترک کنید. شکل بی‌خطری از تنباکو وجود ندارد.

دانشجوی پزشكی

نظر

دکتر مجازی شما را به مشاهده‌ی بهترین تصاویر هفته به انتخاب National Geographic دعوت می‌کند.

پیشرفت در ژن‌درمانی وابسته به پیشرفت سه چیز است: وکتورهای بهتر، متدهای بهتر برای عمل‌آوری HSC و شرایط بهتر رژیمی.

احتمالا در آینده، ایمونوتراپی برای مبتلایان به سرطان پروستات نیز سودمند خواهد بود.

آیا ما در نهایت قهرمان مبارزه علیه مقاومت آنتی بیوتیکی هستیم؟!
بالغ بر 4000 ماده شیمیایی در تنباکو موجود است که مهمترین آنها نیکوتین و قطران می باشند. نیکوتین موجود در سیگار این خاصیت اغفال کننده را دارد که به سرعت وارد مغز می شود و سبب افزایش موقت تمرکز، دقت و حواس جمعی شخص می شود. بدی نیکوتین این است که به شدت اعتیاد آور است و شخص را هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی معتاد می کند. یعنی اعمال فیزیولوژیک بدن را تحت تاثیر و وابسته به خود می کند.
لذا ترگ سیگار به خلاف ظاهر ساده اش امری بسیار دشوار است و بایستی با کاهش تدریجی آن مثلا کم کردن هر روز یک نخ سیگار، بدن را به تدریج از شر آن خلاص کرد و در موارد شدید استفاده از نیکوتین بدون دود به صورت چسب های پوستی و آدامس و … این خاصیت را دارد که فقط محتوی نیکوتین است و سایر مواد مضر موجود در سیگار در آن موجود نیست.
پیپ در افرادی که سیگاری نیستند و لذا دود را قورت نمی دهند ضرر کمتری دارد ولی پیپ در سیگاری ها که دود را قورت می دهند و وارد ریه خود می کنند همان ضرر ها را دارد.
سیگار برگ و قلیان هم مانند سیگارت دارای همان مضرات می باشند.
ترک سیگار برای حفظ سلامت شخص سیگاری حرف اول را می زند و هرچه زودتر صورت گیرد بهتر است.
از خواص سیگار خراب کردن بافتهای الاستیک و کلاژن و پیر کردن زودرس پوست و ایجاد چین و چروک می باشد. این چین و چروک ها در زیر پلک و اطراف چشم و لبها و اطراف دهان از جاهای دیگر واضح تر می باشد.

خاصیت مضر دیگر نیکوتین شل کردن پوست می باشد که در نتیجه آن پوست به راحتی کشیده میشود و خیلی به کندی به حالت اول خود برمی گردد و در نتیجه پوست یه شخص 30 ساله حالتی شبیه یه شخص 70 ساله پیدا می کند. خاصیت مضر دیگر شیگار تغییر رنگ پوست می باشد که ابتدا به واسطه تنگ کردن رگها و کاهش خونرسانی به پوست افراد سیگاری رنگ پریده می باشند ولی در صورت استعمال طولانی سیگار به واسطه کمبود اکسیژن و غلظت خون قیافه آنها بنفش و حالت سیانوز پیدا می کند.

تغییر رنگ زرد رنگ انگشتان دست و موهای سبیل هم از مشخصات انگشتان و موهای سبیل افراد سیگاری است.

بوی بد دهان و حتی لباس ها از مشخصات دیگر سیگاریاست که برای افراد غیرسیگاری حالت مشمئزکننده ای دارد. خرابی دندانها و لثه از اشکالات شایع در بیماران سیگاری می باشد

سیگار در تشدید ریزش و ایجاد آب مروارید زودرس و تشدید پسوریازیس و ایجاد زودرس پوکی استخوان و کاهش هورمونهای زنانه و ایجاد یائسگی زودرس رل بسیار مهمی دارد.

احتمال حاملگی خانمهای سیگاری کمتر از معمول و در صورت حامله بودن سقط جنین و زایمان زودرس و بچه های کم وزن خواهند داشت.

از بدترین عوارض سیگار تنگی رگهای قلب و انفارکتوس و سکته قلبی و ایجاد ناراحتی ریه و عدم توانایی بدنی به خصوص برای انجام ورزشهای سخت می باشد. سرطان ریه و سرطان دهان و زبان هم از جمله عوارض سیگار می باشد.

تنها خاصیت سیگار در بهبود آفت دهانی و کولیت اولسروز و به موجب بعضی گزارش ها بیماری دگوس می باشد که در این موارد به جای کشیدن سیگار می توان در چسب های نیکوتین استفاده کرد.


 

تفاوت ها وب سایتی است که به بیان تفاوت میان دو مفهوم ، محصول ، زبان ها و فرهنگ ها و یا هر نوع چیزی می پردازد . در حقیقت این وب سایت مرجعی برای دانش افزایی در وب فارسی است

تفاوت ها جهت تولید محتوای وب سایت خود با همکاری تنی چند از متخصصین و مترجمین کشور به تولید و یا ترجمه مقالات و مطالب مقایسه ای بین مفاهیم مختلف در وب فارسی می پردازد

تفاوت ها علاقمند است با مترجمین حرفه ای جهت ترجمه و همچنین متخصصین در حوزه های مختلف جهت تولید محتوا همکاری نماید. پیشنهاد میشوداز طریق فرم همکاری با ما ارتباط باشید


این که شما سیگار برگ می کشید یا سیگار معمولی تفاوتی  به حال سلامتی شما ندارد، هر دو به یک اندازه مضر است.سیگار برگ و سیگار، دو تا از رایج ترین منابع نیکوتین هستند و افراد برای دریافت دوز روزانه خود یکی از این را انتخاب می کنند. با وجود این واقعیت که استفاده از هردو این سیگار ها به معنای مصرف تنباکو و در نهایت نیکوتین است.وب سایت تفاوتها به بیان تفاوتهای بین سیگار برگ و سیگار معمولی می پردازد

اکثر افرادی که سیگار می کشند، اثرات مضر تنباکو را می دانند و به دنبال جایگزین کم خطرتری هستند.
آنها تصور می کنند که سیگار برگ کم خطرتر از سیگار است، اما متاسفانه، هر نوع تنباکو پر از مواد شیمیایی سرطانزا است، و آنچه که غم انگیز است این است که سیگار برگ و سیگار به افراد بی گناه بیش از خود افراد سیگاری آسیب می رسانند.

در نگاه اول، تفاوت های محسوس در اندازه و کاغذ بسته بندی بیرونی سیگار برگ وجود دارد.
سیگار برگ در واقع، از نوع متفاوتی از توتون ساخته می شود. سیگارهای برگ اندازه وقطرهای متفاوتی دارند ، در حالی که سیگارها دارای قطر یکسان و تغییرات جزئی هستند.

سیگار حاوی حدود ۱ گرم توتون و تنباکو است، در حالی که سیگارهای برگی وجود دارد که ۱۵-۵ گرم توتون و تنباکو دارند که نیکوتین آن معادل یک بسته سیگار معمولی است. بیشتر از یک ساعت طول می کشد تا فرد یک سیگار برگ را دود کند در حالی که بسیاری از سیگارهای معمولی  در کمتر از ۱۰ دقیقه سوزانده می شوند.

یکی دیگر از تفاوت های موجود  بین سیگار و سیگاربرگ این است که دود سیگار برگ تحریک کننده است و مقدار زیادی از آن استنشاق نمی شود در حالی که همیشه همه افرادی که سیگار معمولی می کشند دود آن را استنشاق می کنند.

این موضوع احتمالا می تواند دلیل بروز کمتر بیماریهای ریوی و سرطان در افرادی که سیگار برگ می کشند در مقایسه با افراد سیگاری را توضیح دهد.

به طور کلی افراد سیگاری دود سیگاربرگ را در دهان خود نگه می دارند، و مواد تشکیل دهنده این دود توسط پوشش مخاطی دهان آنها جذب می شود.
در مقابل، این دود تقریبا بلافاصله توسط افراد سیگاری که سیگار معمولی می کشند استنشاق می شود.

کشیدن سیگار برگ یک ساعت طول می کشد که معادل کشیدن ۱۰ سیگار معمولی و یا یک بسته می باشد. بنابراین، فردی که در روز ۱-۲ سیگاربرگ می کشد در مقایسه با فردی که یک پاکت سیگار معمولی دود می کند بیشتر مستعد ابتلا به سرطان های مختلف است.با این حال، این تفاوت بین استنشاق ،به این معنی است که کسانی که سیگار برگ می کشند در مقایسه با سیگاری های معمولی به انواع دیگر سرطان دچار می شوند. افراد سیگاری دچار سرطان سر و گردن می شوند، در حالی که کسانی که سیگار برگ می کشند به سرطان ریه و گلو مبتلا می شوند.

بر خلاف تصور رایج که سیگار برگ کم خطرتر از سیگار است،سیگار برگ نسبت به سیگار مواد سرطان زای بیشتری دارد
سیگار برگ حاوی سطوح بالاتری از مواد سرطان زا به نسبت سیگار است و کاغذ بسته بندی ، که آسیب  کمتری از سیگار دارد. بنابراین، سموم و مواد سرطان زای بیشتری در دود سیگار برگ نسبت به سیگار وجود دارد و علارغم اینکه این دود استنشاق نمی شود ،پوشش مخاطی فرد سیگاری تمام مواد شیمیایی را جذب می کند.
 

برای اعلام آمادگی جهت همکاری با ما در زمینه های مختلف،فرم همکاری را تکمیل فرمایید

برای دریافت تازه ترین نوشته ها و مطالب تفاوت ها ، ایمیل خود را ثبت نمایید.
خانه

موبایل

جام جهانی

 

 

در راستاي اينکه همه از مضرات سيگار حرف ميزنن و راستاي ديگه اينکه من با همه مخالفم ، تصميم گرفتم در مورد فوايد سيگار نکاتي رو به عرضتون برسونم .

1- سيگار کشيدن باعث ميشه شما هرچه سريعتر از شر سلامتي و زندگي به اميد خدا خلاص بشيد و بتونيد پا به عرصه هاي جديدتري از جمله جهان آخرت بگذاريد و تجربه هاي جديد کسب کنيد .

 

2 – وقتي سيگار بکشين يه سرفه هايي ميکنين به خدا همچين سر جيگرتون حال مياد انگار قولنج ريه تون رو گرفته باشن يعني ششتون حال مياد .

 

3- اونايي که سيگاري هستن بعد از يه مدت متوجه ميشن که روابط عاطفي عميقي با چاي و نسکافه پيدا کردن .

 

4 – اگه سيگاري بشين براي مواقع بيکاري ، بيعاري ، بيخوابي ، بيداري ،بيزاري ، بيذاتي ، بيماري ، سيرابي ، ليواني ، خيشاحي ( منظور همون خوشحاليه ) ، نيراحي (ناراحتي ) و ساير مواقع بهترين امکان رو در اختيار دارين .

 

5 – اگه سيگاري بشين داراي روابط اجتماعي درخشان ميشين و ميتونين دوستان جديد زيادي پيدا کنين :الف – وقتي شما جزء خريداران سيگار باشين دوستاني رو پيدا ميکنين که از بس دوستتون دارن شما رو به شکل شيريني ميبينن . ب – وقتي شما جزء مصرف کنندگان سيگار باشين دوستان مهربونتون شما رو به شکل مگس ميبينن .در نوع ب دوستي از طرف شما بسيار عميقتر خواهد بود .

 

6- اگه سيگاري بشين توي محيط هاي سربسته و عمومي از دست سيگاري ها حرص نميخورين و اين خودش باعث ميشه آرامش اعصاب داشته باشين .

 

7- وقتي سيگاري بشين ، ميتونين توي مسابقه جهاني ترک سيگار شرکت کنين و کلي پول به جيب بزنين .

 

8 – اگه سيگاري بشين ، وقتي با اقوام و دوستان به پيک نيک ميرين موقع روشن کردن آتيش ميتونين روش روشن کردن کبريت در ميان باد و بوران رو به اونا نشون بدين و خودتون رو به عنوان يک قهرمان ملي معرفي کنيد .

 

9 – اگه سيگاري بشين با سوپري سر کوچتون بيشتر رفيق ميشين طوري که اگه يه روز نرين سراغش دلش براتون تنگ ميشه .

 

10 – اگه مخفيانه سيگار بکشين ميتونيد با کوچه پس کوچه هاي اطراف خونه ، پشت بام ، زير زمين و ديگر جاهايي که تا حالا زياد بهشون توجه نکردين بيشتر آشنا بشين .

 

11 – وقتي مخفيانه سيگار ميکشين با ادوکلن ، عطر و دئودورانت هاي ارزون قيمت و همچنين انواع آدامسهاي p.k ، خروس نشان ، relax و غيره آشناتر ميشين و به آدمي خوشبو با دندوناي سفيد مبدل بشين .

 

12 – هرچه بيشتر سيگار بکشين راحت تر ميتونين از شر پولهايي که توي جيبتون سنگيني ميکنه راحت بشين .

13 – اگه سيگاري بشين توي شهراي بزرگ که هواي آلوده دارن راحتتر ميتونين زندگي کنين .

 

(با تشکر از فندک بي گاز)

 


در ادامه بخوانید

منبع = هلپ کده

نکته ی مهم در مورد سیگار این است که چه سیگار برگ بکشید و چه سیگار معمولی، هر دو برای سلامتی مضر هستند. اما برای کسانی که روزی یک نخ سیگار می کشند کدام ارجح است؟ خرافاتی در این زمینه وجود دارد که در اینجا آن ها را حل و فصل خواهیم کرد.

 

برای دانستن مضرات سیگار معمولی و برگ لازم است ویژگی های آن ها و تفاوتشان را بدانید:

اندازه: سیگارهای برگ بسیار بزرگ تر از سیگار معمولی هستند و طول بیشتری نیز دارند.

زمان دود کردن: از آنجا که اندازه ی سیگار برگ بسیار بزرگ تر است، زمان بیشتری برای دود کردن آن صرف می شود. یک سیگار برگ بزرگ برای دود شدن به 1 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد. اما، سیگار های معمولی در کمتر از 10 دقیقه دود می شوند.

فیلتر: اکثر سیگارهای برگ فیلتر ندارند. اما، سیگار های معمولی دارای فیلتر هستند.

استنشاق: افرادی که سیگار معمولی دود می کنند، دود آن را به داخل ریه ها هدایت می کنند. اما مصرف کنندگان سیگار های برگ دود را استنشاق نمی کنند و به داخل ریه نمی کشند. آن ها اجازه می دهند دود در دهان و گلویشان بنشیند.

نوع تنباکو: سیگار های معمولی از انواع مختلفی از تنباکوی تخمیر نشده ساخخته می شوند. اما در مقابل، سیگار برگ یک نوع تنباکوی تخمیر شده و هوا دیده درست می شود.

مقدار تنباکو: هر سیگار معمولی کمتر از یک گرم تنباکو در خود جای داده است.  اما هر سیگار برگ بین 5 تا 20 گرم تنباکو دارد.

بسته بندی: سیگارهای برگ بسته بندی با تخلخل کمتری نسبت به سیگار های معمولی دارند که سبب می شود تنباکوی آن ها به طور کامل بسوزد.

 

با برشمردن ویژگی های سیگار های معمولی و برگ مشخص است که سیگار برگ مضرات بسیار بیشتری نسبت به سیگار معمولی خواهد داست. یک سیگار برگ بزرگ با 15 تا 20 نخ سیگار معمولی برابری می کند. اما، بسیاری از افراد متوجه این مساله نیستند.

دود دست دوم ناشی از سیگار های برگ بسیار بیشتر از سیگار های معمولی است و برای اطرافیان یک فرد سیگاری نیز بسیار مضر است. دود دست دوم این سیگار ها که به راحتی از فضای بسته بیرون نمی روند حاوی انواع مواد شیمیایی سرطان زا هستند.

به دلیل اینکه سیگار های برگ از تنباکوی تخمیر شده درست می شوند، غلظت نیتروزامین که ماده ای سرطان زاست در ان ها بیشتر است.

به هر حال هر دو نوع سیگار عامل ابتلا به بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان ریه، دهان، زبان و مری هستند. به علاوه بیماری های دهان مانند بیماری های لثه ممکن است در اثر سیگار کشیدن ایجاد شوند. بیماری های قلبی و عروقی نیز در بین افراد سیگاری بسیار بیشتر دیده می شود.

 

بسیاری از افراد سیگاری تمایل به دود کردن سیگار از نوع برگ دارند. زیرا، تصور می کنند که خطرات و مضرات ان ها کمتر است. خرافاتی که در این زمینه وجود دارد و صحیح نیستند عبارتند از:

“سیگار های برگ اعتیاد آور نیستند در واقع سیگاار های برگ نیکوتین زیادی دارند که ماده ای اعتیاد آور است. گرچه دود این نوع از سیگار ها را وارد ریه نمی کنند، نیکوتین از طریق دهان نیز جذب می شود و همان اثر را خواهد داشت.

“دود سیگار های برگ وارد ریه نمی شود به همین دلیل سالم هستند افراادی که از این نوع سیگار استفاده می کنند دود آن را در دهان و گلو نگه می دارند. این افراد بیشتر در ناحیخ دهان، زبان و گلو دچار سرطان می شوند تا ریه. خطرات و مضرات این نوع سیگار برای سلامتی همچنان وجود دارد زیرا حاوی مواد شیمیایی سرطان زاست.

متأسفانه سیگار های برگ اغلب بدون برچسب های هشدار دهنده ی بهداشتی به فروش می رسند و همین موضوع سبب شده است که مردم ان ها را بی خطر و سالم فرض کنند.

 

این که شما سیگار برگ می کشید یا سیگار معمولی تفاوتی  به حال سلامتی شما ندارد، هر دو برای سلامتی مضر است. سیگار برگ و سیگار معمولی، دو تا از رایج ترین منابع نیکوتین هستند و افراد برای دریافت دوز روزانه خود یکی از این دو را انتخاب می کنند. با وجود این واقعیت که استفاده از هردو این سیگار ها به معنای مصرف تنباکو و در نهایت نیکوتین است.

بر خلاف تصور رایج که سیگار برگ کم خطرتر از سیگار معمولی است،سیگار های برگ نسبت به سیگار های معمولی مواد سرطان زای بیشتری دارند. سیگار برگ حاوی سطوح بالاتری از مواد سرطان زا به نسبت سیگار معمولی است.

گرفتگی عضلانی چیست ؟ گرفتگی عضلانی در هر شرایط و در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. درد آن گاهی به حدی زیاد می شود که اصلاً قابل تحمل نیست. ایجاد…

خواص قهوه گانودرما خواص قهوه گانودرما که ترکیبی از قهوهی معمولی و عصاره ی قارچ گانودرما است را در این نوشته خواهید خواند. این قارچ سابقه ای طولانی در…

قیمت گانودرما قیمت گانودرما یعنی در واقع قیمت محصولاتی که گانودرما در آن ها استفاده شده است را در این جا ذکر خواهیم کرد. گانودرما لوسیدوم که به نام…

قرص گانودرما دوز مصرف قارچ گانودرما برای بهره گیری از خواص دارویی آن مهم است به همین دلیل قرص گانودرما لوسیدوم که به صورت تجاری و با دوز معینی از…

گیاه گانودرما چیست ؟ شاید اسم گانودرما را شنیده باشد و مایل باشید بدانید گیاه گانودرما چیست ؟ گیاه گانودرما نوعی قارچ چوبین است که در زمره ی گیاهان…

کاربرد و فواید قارچ گانودرما فواید قارچ گانودرما که قارچی سفت و چوبی با طعمی تلخ است، در زمینه ی دارویی است. قارچ گانودرما حاوی ترکیباتی است که…

نظر

اسم *

وب سایت

عالی

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است

بسیاری از مردم بر این باورند که مصرف سیگار برگ خطرات کمتری نسبت به سیگارهای معمولی دارند . سیگار برگ های سنتی بسیار بزرگ بودند اما اکنون ، این سیگار ها در اندازه کوچک تر تولیده شده ، در بین مردم محبوب تر بوده و در هر مغازه ای یافت می شوند . بجز برخی از آنها که رنگ قهوه ای دارند بقیه بسیار شبیه به سیگارهای معمولی هستند . بنا براین هر وقت سخن از سیگار برگ به میان آورده می شود ،دو مساله پیش رو قرار می گیرد : از سویی سیگار برگ های سنتی و با اندازه بزرگ و از سویی دیگر سیگار برگ های  کوچک مانند سیگارهای معمولی . همچنین متوسط آن نیز وجو دارد .

صرف نظر از اندازه ، سیگار ها دخانیات بوده و برای سلامتی بسیار مضر می باشند و مانند سیگارهای معمولی ، دود حاصله از برای پر کردن یک اتاق برای ساعت ها کافیست .

دخانیات در کشور آمریکا از هر ۵ مرگ ، عامل یکی از آنهاست . از آنجاییکه مصرف سیگار از جمله رفتارهای اکتسابی و انتخابی است ، می توان گفت که یکی از قابل پیشگیری ترین عامل مرگ در این کشور می باشد .

تعریف سیگار برگ از منظر مالیات هر رول تنبکوی پیجیده شده در برگ تنباکو  یا هر ماده ای که حاوی تنباکو باشد در حالی که سیگار ، هر رول تنباکوی پیچیده شده در کاغذ مخصوص و یا هر ماده ای که از جنس تنباکو نباشد است . سیگار برگ های سنتی معمولا فیلتر ندارند ، گرچه بسیاری از سیگار برگ های جدید که شبیه به سیگار های معمولی هستند فیلتر دارند .

بیشتر سیگار های برگ از تنباکویی هوا دیده و یا خشک شده تشکیل شده اند . برگ های تنباکویی این نوع سیگارها به مدت یک سال کنار گذاشته شده و سپس در یک فرایند چند مرحله ای که بین ۳ تا ۵ ماه به طول می انجامد ، تخمیر می گردد . طی این تخمیر  واکنش های شیمیایی و باکتریایی باغث تغییر تنباکو می شود . و همین عامل وجه تمایز طعم سیگارهای برگ با سیگارهای معمولی  است .

سیگارهای برگ در اندازه های متفاوتی تولید می شوند :

با مشاهده ی اندازه و وزن سیگار برگ های کوچک و بزرگ و مقایسه ی آن با سیگارهای معمولی ،  تعاریف قانونی بسیار گیج کننده می شوند . از سال ۲۰۰۹ ، سیگار برگ های کوچک با وزن ۳ پوند و یا کمتر در هر ۱۰۰۰ سیگار تعریف شده اند . وزن  برخی سیگاربرگ های بزرگ بیش از ۳ پوند در هر ۱۰۰۰ است . با این حال هر سیگاری که وزن آن بیش از ۳ پوند در هر ۱۰۰۰ سیگار باشد با عنوان بزرگ ، مالیات خورده حتی اگر اندازه آن کوچک باشد .

سیگار برگهایی که در قالب سیگار معمولی ساخته و مصرف می شوند راه دیگری است تا صنعت دخانیات قوانین فدرال و مالیات را دور بزند . برای مثال ، سیگار برگ هایی اندازه کوچکی دارند اما طبق قانون وزن سیگار جزو سیگار های بزرگ به حساب می آیند کمتر از سیگارهای معمولی مالیات می خورند . کارخانجات دخانیات بدین وسیله به نفع خود سود می برند .

محصولات توتون و تنبکوی قابل احتراق ( آن دست از دخانیات که برای مصرف باید بوسیله آتش روشن شوند ) ممکن است بسته بندی های سیگارهای معمولی عرضه شوند اما از نظر قانونی مانند سیگارهای معمولی نیستند . این بدان معناست که این محصولات به مقررات تایید سازمان غذا و داروی آمریکا که براساس تولید ، مواد طعم دهنده ، بسته بندی و فروش می باشد ، نرسیده است . به عنوان مثال ، در این محصولات ممکن است از هر طعم دهنده ای استفاده شود و یابر روی بسته بندی آن هر عنوان گمراه کننده ای مانند “لایت چاپ شود . همچنین ممکن است با محدودیت ها و مالیات های بسیار کمتر بازاریابی شده و به فروش برسند . و اینجاست که طعم جذاب و قیمت پایین هر جوانی را به سمت آن جذب می کند.

در حالی که داده های کلی نشان می دهد که مصرف سیگار معمولی پایین آمده است ، اما استفاده از دیگر دخانیات مانند سیگار برگ رو به افزایش نهاده است . بنا براین به نظر می رسد که این محصولات جذاب و ارزان قیمت ، افرادی را که سیگار معمولی مصرف می کرده اند را به سمت مصرف سیگار برگ هایی با ظاهر سیگار معمولی کشانده است .

در واقع  ، آمار نشان میدهد که از وقتی که مالیات غیر مستقیم دخانیات از سوی قوانین فدرال در سال ۲۰۰۹ افزایش یافته است ، مصرف سیگار برگ بزرگ و پیپ بیشتر شده ، در حالی که مصرف سیگار برگ کوچک و سیگار معمولی افت داشته است .

سیگارهای برگ حاوی نکوتین بوده و نیکوتین ماده ای است که باعث معتاد شدن افراد می شود . سرعت جذب نیکوتین در مصرف کنندگان سیگارهای برگ ، همانند مصرف کنندگان سیگار های معمولی است . برای آن دست از کسانی که دود سیگارشان را به طور کامل استنشاق نمی کنند ، نیکوتین به شکل خیلی آهسته تر از طریق دهان جذب بدنشان می شود . دود سیگار برگ نسبت به سیگار معمولی بسیار راحت تر در بزاق دهان حل می شود. بدین معنا که افرادی که سیگار برگ می کشند می توانند با استنشاق نکردن کامل دود آن ، نیوتین مورد نیاز خود را جذب کنند . این بحث در رابطه با افردای که تنباکوهای جویدنی مصرف می کنند نیز صدق می کند . علی ای حال نیکوتین در هر حالتی به شدت اعتیاد آور است .

به هر دلیلی که سیگار برگ مورد مصرف قرار می گیرد ، مانند سیگار معمولی حاوی نیکوتین است . بیشتر سیگار برگ های بزرگ به اندازه چند سیگار معمولی نیکوتین دارد . سیگار معمولی حاوی ۸ میلی گرم نیکوتین است که تنها ۱ تا ۲ میلی گرم آن به فرد مصرف کننده می رسد .  بسیاری از برند های سیگار برگ های بزرگ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم و گاهی تا ۴۴۴ میلی گرم نیکوتین دارند . میزان نیکوتینی که سیگارهای برگ بزرگ به مصرف کننده می دهد بسیار زیاد است . میزان جذب نیکوتین به عوال زیر بستگی دارد :

با اینکه عوامل گفته شده است و طیف وسیعی از اندازه های سیگار وجوددارد ، هنوز هم تخمین دقیق میزان جذب نیکوتین غیر ممکن است  .

مرکز بهداشت ودرمان کانادا تخمین زده است که نیکوتین موجود در سیگارهای برگ کوچک فیلتر دار که در اندازه وشکل سیگارهای معمولی هستند ، به اندازه ی همان سیگارهای معمولی می باشد . اگر این سیگارهای برگ کوچک از نطر میزان استنشاق همانند سیگار های معمولی مصرف شوند ، همان میزان نیکوتین جذب بدن مصرف کننده میکنند البته به طور کامل آزمایش نشده است

سیگاری های قدیمی که اکنون میانسال شده اند ، افراد پیر تحصیل کرده و مرفه ، اما امروزه مصرف کنندگان جدید سیگار برگ نوجوانان و جوانان هستند . در سال ۲۰۱۲ بیشتر دانش آموزان پسر دبیرستانی سیگاربرگ به جای سیگار معمولی می کشیدند .  با نگاهی بر کسانی که برای اولین بار سیگار می کشند ، حدود ۲.۷ میلیون نفر سیگار برگ . ۲.۳ میلیون نفر سیگار معمولی مصرف نموده اند .

با توجه به تحقیقات سال ۲۰۱۲  ، حدود ۱۷% پسران و ۸% دختران دبیرستانی سیگار برگ مصرف کرده اند. به طورکلی حدود ۱۳.۴ میلیون فرد بالای ۱۲ سال سیگار برگ مصرف می کنند .

از آنجاییکه “فرهنگ سیگار برگ از طریق مجلات ،مغازه ها ، کافه ها و کلاب ها در آمریکا ، حمایت می شود ، این سیگار به یکی از محبوب ترین ماده دخانی تبدیل شده است . خیلی از مصرف کنندگان سیگار برگ خود را شبیه به متخصصان در این امر می بینند . آنها مصرف این محصول را نشانگر مرفه بودن و نشان دهنده ی وضعیت و موقعیت بالای اجتماعی می دانند . برخی دیگر فقط به منظر سرگرمی به آن می نگرند .

این تصاویر باعث تحریک کارخانجات تنباکو برای تلاش هر چه بیشتر در فریبا و جذاب نشان دادن سیگارهای برگ و تمایل نشان دادن افراد مشهور و ورزشکاران برای گرفتن تصاویری در حال سیگار نشان دادن ، می شود .

پای نوجوانان و جوانان ممکن است به طور خاص به این نوع از بازاریابی سیگار برگ باز شود . اما ارتباط ارائه شده بین سیگار برگ و موفقیت در این زمینه ، واقعی نیست  . مصرف سیگار دربین افراد بیکار بسیار بیشتر از افرادی است که به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت کار می کنند . فروش آنچخ اکنون یصورت قانونی با عنوان سیگار برگ از آن یاد می شود در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ ۶۵% کاهش داشته و فروش سیگار برگ های بزرگ رشد بالایی داشته است . سیگار برگ های بزرگ امروزه در بسته های ۲۰ تایی همانند سیگارهای معمولی به فروش می رسند . اندازه ، شکل ، فیلتر و نوع بسته بندی آنها صرف نظر ز رنگ خود سیگار ، بسیار شبیه به سیگرهای معمولی می باشد . این تغییر در گزارش های رسمی از مصرف سیگار برگ عمدتا به خاطر بازاریابی صنایع دخانیات است که سیگار برگ های کوچک تابع قوانینی مانند اندازه بزرگ آنها هستند .

کارخانجات تنباکو با اضافه کردن طعم هایی مانند توت فرنگی ، شکلات و دیگر طعم های شیرین برای جذب جوانان ، همچنان نتوانسته اند طعم اصلی تنباکو را پوشش داده و یا از ضرر آن بکاهند . از نوامبر سال ۲۰۱۰  افزودن چنین طعم دهنده هایی برای سیگارهای معمولی ممنوع اعلام شده است ، اما هنوز این محدودیت برای سیگارهای برگ اعمال نشده است . و این قضیه به مصرف فزاینده ی این محصولات توسط جوانان دامن می زند . مالیات های اعمال شده بر روی سیگارهای برگ بسیار کمتر از سیگار های معمولی بوده و در نتیجه قیمت آن بسیار پایین تر است . و قیمت پایین جذب کننده ی مصرف کنندگان جوان می باشد .

مصرف روزانه ی سیگار برگ خطر ابتلا به خیلی از سرطان ها را افزایش می دهد . از جمله :

مطالعات نشان داده است که مصرف منظم سیگار برگ ۴ تا ۱۰ برابر خطر مرگ از سرطان های دهان ، حنجره ، و مری را به نسبت غیر سیگاری ها افزایش می دهد . آن دسته از سیگاری هایی که به طور کامل دود سیگار را استنشاق می کنند خطر درگیر شدن با سرطان های پانکراس و مثانه با درصد بالایی وجود دارد .

میزان و نحوه ی مصرف هر دو حائز اهمیت هستند . مصرف کنندگان سیگارهای برگ ممکن است حدود ۱ ساعت را صرف کشیدن سیگار برگ بزرگ که به اندازه یک بسته ی سیگار معمولی نیکوتین دارند ، کنند . مصرف هر چه بیشتر سیگار برگ و استنشاق بیشتر دود آن خطر ابتلا به بیماری ها را افرایش می دهد  .

تقریبا همه افراد سیگاری دود سیگار را به طور کامل استنشاق میکنند اما در گذشته معمولا سیگاری ها ، این کار را نمی کردند . شاید به این خاطر بوده است که دود سیگار موجب تحریک چشم ، بینی ، گلو و تنفس می شود . روش جدید که کارخانجات سیگار برای راحت تر شدن استنشاق دود سیگار به کار بسته  اند ، تغییر روند تخمیر تنباکو است . در این روند تخمیر ، عطر تنباکو افزایش پیدا کرده اما درعین حال سطح مواد مضر در آنها نیز بیشتر می شود . بسیاری از سیگار برگ های کوچک نیز همانند سیگارهای معمولی فیلتر دار هستند که استشاق کردن را راحت تر می کنند .

افرادی که به طور کامل استنشاق نمی کنند ، دود تنباکو به اندازه ای که ریه ها را در هنگام مصرف سیگار معمولی تحت تاثیر می گذارد ، نخواهد گذاشت . به عنوان نتیجه ؛ خطر مرگ در اثر سرطان ریه در کسانی که سیگار برگ مصرف کرده و استشاق کامل انجام نمیدهند به اندازه مصرف کنندگان سیگار معمولی ، بالا نیست . توجه داشته باشید که  مصرف کنندگان سیگار برگی که به طور کامل استنشاق نمی کنند  هنوز در معرض بسیاری از بیماری هایی هستند که ناشی از همان مقدار دود تولیده شده می باشد .

طبق مطالعاتی که از سوی انجمن سرطان آمریکا انجام شده است ، افراد سیگاری که دود آن را به طور کامل استنشاق می کنند ، در آنها خطر مرگ ناشی از مبتلا شدن به سرطان ریه ، ۱۱ برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری می باشد . این افراد در معرض ابتلا به دیگر سرطان ها نیز هستند . در مقایسه با افراد غیر سیگاری ، افرادی سیگاری ای که استنشاق های عمیق دارند :

مصرف سیگار به عنوان یکی از عوامل خطر ابتلا به بیماری های ریوی از جمله آمفزیم و برونشیت مزن شناخته شده است . احتمال خطر مرگ ناشی از حمله های قلبی در افراد سیگار ۲ برابر افراد معمولی می باشد .

بیماری های قلبی و ریوی لذت زندگی سالم با عمر طبیعی را از انسان ها می گیرد .این مشکلات معمولا در دهه ۴۰ سالگی افراد سیگاری رخ داده و با بالارفتن سن رو به وخامت می گذارد . بیماری های مرتبط با سیگار تنفس ، کار و فعالیت را برای این دسته از افراد به مشکل می اندازد .

طبق یک سری تحقیقات بلند مدت ، زندگی سالم مردانی که سیگار و یا پیپ مصرف می کنند ۵ سال کمتر از افراد غیر سیگاری ، و به طور متوسط حدود ۵ سال کمتر از افراد معمولی عمر می کنند . شایان ذکر اسست که این مطالعات تنها بر روی سیگار های معمولی انجام شده و محصولات جدید دخانی را شامل نمی شود . گرچه می توان گفت که این محصولات جدید خطرات جدی تر و جبران ناپذیر تری را به زندگی افراد وارد می کند .

مصرف سیگار ارتباط تنگاتنگی با بیماری های لثه دارد . می توان گفت که باعث تحیل رفتن لثه و در نهایت افتادن دندان های می شود .

یک تحقیق یافت شده است که مصرف سیگار بر مسائل جنسی مردان نیز تاثیر می گذارد ( کم توانی جنسی و مشکلات نعوظ).

از آنجاییکه سیگار برگ تنباکوی بیشتری نسبت به سیگار معمولی و همچنین برای سوختن کامل به زمان بیشتری احتیاج دارد بنابراین دود حاصله ازز آن نیز بسیار بیشتر است . به دود حاصله از آن دود محیطی تنباکو نیز گفته می شود . این دود حاصل از سوختن خود سیگار و همچنین دود خارج شده از دهان سیگاری را شامل می شود .

دود دخانیات ، اعم از سیگار معمولی ، پیپ و یا سیگارهای برگ از عوامل ابتلا به سرطان شناخته شده اند . به طور کلی ، دود حاصله از سیگار برگ مواد سمی و سرطان زای بسیاری همانند سیگار معمولی دارد .

برخی سم های موجود در دود سیگار به اختصار در زیر آورده  شده است :

برخی عوامل سرطان زا که در دود سیگار یافت شده اند :

سیگار برگ مانند دیگر دخانیات ، ممکن است مواد رادیو اکتیوی که خطر سرطان را بالا می برد ، داشته باشد.

با این حال ، تفاوت های زیادی بین دود سیگار برگ و سیگار معمولی وجود دارد . این تفاوت ها به قدمت و میزان تخمیر تنباکوی سیگارهای برگ نیز بستگی دارد .

تنباکوی سیگار برگ حاوی غلظت بالایی از ترکیبات نیروژن است .( نیترات و نیتریت ) . زمانی که سیگار برگ تخمیر شده روشن می شود ، نیتروسامین های خاص تنباکو را آزاد می کند ( از قوی ترین مواد سرطان زای شناخته شده ) . همچنین از آنجاییکه لفاف سیگار برگ تخلخل کمتری دارد ، تنباکو ناقص سوخته می شود . در نتیجه غلظت بالایی از نیتروژن اکسید ، آمونیاک ، مونوکسید کربن و دیگر مواد مضر به خاطر این سوخت ناقص حاصل خواهد شد .

این سیگارها از دسته ی محصولات جدید دخانیات است . سیگارهای الکترونیکی دقیقا شبیه به سیگارهای معمولی طراحی شده اند ، چراغی در انتهای آن به منزله ی آتش گرفتن  روشن میشود . ترکیبی از بخار ، طعم دهنده و نیکوتین  به مصرف کننده هنگام پک زدن به آن ارائه می شود . نیکوتین و دیگر مواد شیمیایی از طریق دهان و ریه جذب بدن خواهند شد . معمولا کسانی از این محصولات استفاده می کنند که نمی خواهند دود سیگار نمود ظاهری داشته باشد ، چرا که این وسیله مانند سیگارهای معمولی دود نمی کند . بر خلاف سیگارهای الکترونیکی ، سیگار برگ های الکترونیکی اغلب با برگ تنباکوی واقعی پیچیده شده و یکبار مصرف هستند .

بازاریابان بر این عقیده اند که سیگاربرگ های الکترونیکی مانند سیگارهای الکترونیکی بی خطر هستند اما این تنها بدین معنا است در صورت بلعیده شدن آن مشکلی پیش نخواهد آمد . باید دانست که استنشاق کردن با خوردن چیزی اصلا شبیه به هم نیستز. همانند سیگارهای الکترونیک ، مواد تشکیل دهنده ی سیگار برگ های الکترونیکی  بر روی بسته بندی آن قید نشده است ، بنابراین مصرف کننده اطلاعاتی در رابطه با آن دریافت نخواهد کرد  . همچنین میزان نیکوتین ودیگر مواد مضری که این محصولات به مصرف کنندگان وارد میکنند هنوز مشخص نشده است .

سیگار های الکترونیکی به منظور فراهم آوردن نیکوتین که ماده ای اعتیاد آور است ، طراحی شده است . این محصولات همانند دیگر محصولات دخانی به شدت وابستگی ایجاد خواهد کرد .علی رغم همه ی این مسائل ، سیگارهای الکترونیکی بسیار محبوبیت یافته و مصرف آن در بین مردم شایع شده است . طبق بررسی که مرکز پیشگیری از بیماری ها در سال ۲۰۱۳ انجام داده است ، مصرف این محصول در بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ در بین دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان دو برابر شده است . با توجه به محبوبیتی که سیگارها برگ در بین دانش آموزان دبیرستان پیدا کرده است ، بعید نیست تا نوع الکترونیکی آن نیز با استقبال بی نظیری مواجه شود .

سیگار های برگ نسبت به سیگارهای معمولی و تنباکوهای بدون دود محدودیتهای فدرالی کمتری دارند . همچنین مالیات کم ( در نتیجه : قیمت پایین آنها ) ، نکته ی کلیدی افزایش محبوبیت آن در بین مردم است . هشدار برای مخاطرات اثبات شده ی آن از سال ۲۰۰۰ در بسیاری از آگهی ها و بسته بندی های سیگار برگ ، داده شده است . لیبل های سیگار برگ هایی که توسط ۷ عدد از بزرگترین کارخانجات آمریکا تهیه می شود ، می بایست یکی از توصیه های جراحان عمومی را در خود بگنجاند :

امروزه ، سیگارهای برگ از محدودیت های قانونی فدرال در دخانیات که تبلیغات را محدود و فروش آن به افراد زیر سن قانونی را ممنوع می کند ، معاف است . اما در تمامی ۵۰ ایالت و نواحی کلمبیا قوانین واضح دال بر منع خرید و فروش دخانیات به کودکان و نوجوانان و افراد زیر سن قانونی ، وجود دارد .

البته با وجود این قوانین برای افراد زیر سن قانونی ، تهیه سیگار برگ بسیار آسان است . طبق مطالعه ی انجام شده در سال ۲۰۰۰ ، بیش از ۱۴۰ سایت اینترنتی سیگار برگ را به صورت آنلاین به فروش می رسانند. که در بین آنها از هر ۳ سایت یکی از آنها محدودیت فروش به جوانان را دارد . تنها از هر ۴ سایت یکی از آنها از فروش سیگار را به افراد زیر سن قانونی امتناع می ورزد .
کاری که از دست شما بر می آید

بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که هرگز سیگار برگ و یا هر نوع دیگر از دخانیات را مصرف نکنید . اهمیت دور ماندن از دود این دخانیات از مصرف نکردن آن کمتر نیست . محیط خانه را بالاخص با وجود فرزندان ، از دود دخانیات پاکیزه نگه دارید .

ترجمه شده از وبسایت: www.cancer.org

آیا مقاله برای شما مفید بود؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تست غربالگری نوکال ترانس لوسنسی  ( NT ) یا  Nuchal Translucency Screening Test این تست در زمان بارداری انجام می شود. []

معاینه بالینی بخش مهمی از هر ویزیت طبی است. پزشک ممکن است زمان کافی را برای شنیدن صحبت های بیمار []

تست های بررسی نقائص زمان تولد برای بررسی مشکلات احتمالی جنین در دوران بارداری انجام می شود. این نقائص زمانی []

با استفاده از آزمایش آسپارتات آمینوترانسفراز (AST) مقدار این آنزیم در جریان خون اندازه گیری می شود. آنزیم آسپارتات آمینوترانسفراز  []

پیلوگرام رتروگراد برای سنگ کلیه از مواد حاجب رنگی جهت پیدا کردن سنگ­های کلیه و یا سایر عوامل مسدودکننده ­ی مجاری []

هیچ کس نمی تواند انکار کند که تبخال دردناک و ناخوشایند می باشد. هنگامی که توسط ویروس آن آلوده شوید، []


وارد کردن موارد ستاره دار الزامی است

10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.