ماست ایسلندی لاغری

ماست ایسلندی لاغری
ماست ایسلندی لاغری

ماست یونانی می تواند گرسنگی شما را سرکوب کند ، حس سیری به شما بدهد و باعث شود که نسبت به غذاهای پروتئین دار دیگر، بعد از خوردن آن کم تر احساس گرسنگی کنید.

علاوه بر آن ماست یونانی حاوی میزان زیادی پروتئین می باشد و پروتئین آن با لبنیات و گوشت گاو برابری می کند . همچنین مواد شیمیایی را مثل لینولئیک اسید تولید می کند . ماست یونانی دارای اسید چرب است که به کاهش چربی بدن می پردازد و وزن و سلامت شما را در طولانی مدت مدیریت خواهد کرد.

در مطلب خواص ماست یونانی در بخش سلامت نمناک کامل توضیح دادیم که ماست یونانی نه تنها با چاقی مبارزه می کند ، بلکه کلسترول بالا ، بیماری های قلبی ، فشار خون بالا و تصلب شریان را نیز از بین می برد . ماده CLA موجود در ماست یونانی می تواند کاهش وزن را افزایش دهد و مقاومت به انسولین را حفظ کند.

1. ماست یونانی پروتئین بالایی دارد

فرقی ندارد که آن را به عنوان میان وعده و یا وعده اصلی مصرف کنید ، در هر صورت پروتئین زیادی به بدن شما می رسد . پروتئین در بدن تنها از طریق مواد غذایی دریافت می شود . پروتئین می تواند عملکردهای موجود در بدن را مثل توده عضلانی تا مبارزه با بیماری ها و آنزیم ها را مدیریت کند.

ماست ایسلندی لاغری

پروتئین همچنین یک ماده مغذی است که برای متابولیسم کافی ، رشد و دیگر عملکردهای بدن ضروری است . پروتئین همچنین شما را سیر نگه می دارد و از زیاد غذا خوردن شما جلوگیری می کند . مصرف صبحانه با پروتئین بالا نسبت به کربوهیدرات می تواند گرسنگی شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

2. ماست یونانی کربوهیدرات کمی دارد

هیچ چیز مهم تر از سبک زندگی نیست که در آن مصرف کربوهیدرات در آن کم باشد . کربوهیدرات ها قندها و نشاسته ها هستند که اغلب از غذاهای فرآوری شده به بدن می رسند و بدن آن ها را به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می دهد . ماست یونانی حاوی کربوهیدرات کمی می باشد و مصرف آن به شما احساس سلامتی بیشتر خواهد داد.

نکته :از ماست یونانی که حاوی نگهدارنده است و یا طعم دار می باشد ، خریداری نکنید و به جای آن می توانید خودتان از منزل دانه چیا ، دانه کدو حلوایی، تمشک یخ زده، میوه تازه، دارچین، عسل، بذر کتان، گرانولا و … اضافه کنید.

3. ماست یونانی به برطرف کردن التهاب و بهبود گوارش کمک می کند

بسیاری از افراد بعد از مصرف ماست یونانی متوجه شده اند که التهابات در آن ها کاهش یافته است . ماست یونانی حاوی پروبیوتیک زیادی است که دارای خواص ضد التهابی می باشد.

اثرات پروبیوتیک ممکن است سیستم گوارشی شما را نیز بهبود ببخشد و باعث روان شدن سیستم گوارشی شما شود. این جانوران کوچک میکروسکوپی مفید بصورت طبیعی در ماست یونانی وجود دارند و به علت تسهیل مقاومت لاکتوز، یبوست ، اسهال و سندرم روده تحریک پذیر (IBS) موجب راحتی معده شما می شوند.

4. ماست یونانی برای افرادی است که به لاکتوز سایر لبنیات مقاوم هستند

کربوهیدرات کم و کمبود لاکتوز در یک ماده با یکدیگر مرتبط می باشند . افرادی که بدنشان به لاکتوز مقاوم است یا به آن حساسیت دارند ، می توانند از ماست یونانی استفاده کنند تا از محصولات لبنی به طور کامل محروم نباشند . ماست یونانی به عنوان یک ماده لبنی می تواند کلسیم و ویتامین دی را به اندازه کافی به بدن این افراد برساند و همچنین مصرف آن کاملا به صرفه است.

5. ماست یونانی مقیاس گلایسمیک پایینی دارد

مقیاس گلایسمیک ، یک نوع سیستم است که به بررسی چگونگی اثر کربوهیدرات های مختلف به سطح قند خون می پردازد . اگر این مقیاس برای ماده ای 55 یا کمتر باشد ، یعنی این که این ماده هضم آهسته ای دارد و جذب و متابولیسم آن بهتر است و میزان افزایش قند خون را می کاهد . ماست یونانی نیز عدد کمی از این مقیاس را دارد و در نتیجه با فشار خون بالا مبارزه می کند و دیابت را مدیریت می کند.

کربوهیدرات های ساده در غذا می توانند خطر ابتلا به مقاومت به انسولین را افزایش دهند و کنترل گلایسمیکی را پایین بیاورند و در نتیجه اگر به طور منظم از ماست یونانی استفاده شود ، خطر مقاومت در برابر انسولین افزایش می یابد.

6. ماست یونانی به حرکات سالم روده کمک می کند

مدفوع می تواند چیزهای زیادی را در مورد سلامتی به شما بگوید . اگر روده شما حرکات سالم و به جایی نداشته باشد ، با مشکلاتی از جمله اسهال ، نفخ ، دل پیچه و کمبود باکتری سالم در بدن مواجه می شوید . ماست یونانی می تواند حرکات سالم روده را افزایش دهد و هضم غذا را بهبود ببخشد و همچنین مصرف آن شما را از شر عوارض جانبی بسیاری از داروها خلاص می کند.

7. ماست یونانی اثرات آلرژی های فصلی را کاهش می دهد

پروبیوتیک های موجود در ماست یونانی مبارزهای مناسبی برای آلرژی های فصلی هستند . ایمونوگلوبین ای یک آنتی بادی است که به طور طبیعی وارد جریان خون می شود و آزاد کردن هیستامین را تحریک می کند.

زمانی که سطح ایمونوگلوبین ای بالا باشد ، نشانه هایی از جمله اشک چشم ، عطسه ، آبریزش بینی در فرد بروز پیدا می کند و از آن جایی که ماست یونانی دارای سطح بالایی ایموگلوبین است ، باعث کاهش واکنش بدن به آلرژن های فصلی خواهد شد.

8. ماست یونانی کلسیم بالایی دارد

ماست یونانی یکی از مواد غذایی است که بالاترین غلظت کلسیم قابل جذب را داراست . کلسیم یک ماده ضروری برای کل زندگی و رشد سالم افراد است که اغلب آن را به اندازه کافی در بدن نداریم.

کلسیم علاوه بر سلامت استخوان ها باعث حرکت سالم ماهیچه ها ، انتقال خون به کل بدن و توانایی ارتباط برقرار کردن عصب ها و آزاد کردن هورمون ها را برای عملکرد مناسب بدن می شود.

9. ماست یونانی پروبیوتیک بالایی دارد و سیستم ایمنی را بهبود می بخشد

باکتری مفید پروبیوتیک با عفونت ها مبارزه می کند و کاهش وزن را سهولت می بخشد . ماست یونانی به دلیل وجود پروبیوتیک می تواند با بیماری هایی که جذب مواد مغذی را مختل می کنند ، مبارزه کند و بدن شما را به طور کل قدرت ببخشند که علت آن قوی تر شدن سیستم ایمنی است.

10. ماست یونانی زخم معده را بهبود می بخشد

ماست ایسلندی لاغری

ماست یونانی با تمام عوارض جانبی منفی و دردناک بدن به دلیل زخم معده و بیماری های گوارشی مبارزه می کند . باکتری اچ.پیلوری یک پاتوژن موفق است که مسئول 90 درصد از زخم های معده می باشد . تاثیر ماست یونانی در بهبود زخم معده می تواند با داروهای سرکوب کننده اسیدی و یا آنتی بیوتیک ها برابری کند.

راهکار : برای تنوع در مزه می توانید ماست یونانی را با طعم دهنده های طبیعی که پیش تر گفتیم ، یا به صورت اسموتی و یا همراه با سیب زمینی پخته مصرف کنید.

در مورد کاهش وزن بیش از هر چیز باید به کالری مصرفی توجه کنید.

نکته :

ماست یونانی بدون چربی ارزش غذایی یکسانی با ماست پر چرب دارد و تنها مقدار کالری کمتری دارد .اگر شما مقدار کالری دریافتی تان را حساب می کنید، بهتر است از خوردن ماست یونانی با صفر درصد چربی استفاده کنید.

اگر تمام کالری های مصرفی شما از منابع سالمی مثل ماست یونانی باشند ، باز هم با مصرف بیش از حد آن ها با افزایش وزن روبرو می شوید ، نه کاهش وزن ، پس در مصرف آن زیاده روی نکنید.

آیا ماست معمولی شما را چاق می کند؟

ماست معمولی به علت وجود لاکتوز و مخمر در روند تولید آن رقیق تر و سبک تر است و سدیم و قند و کربوهیدرات بسیار بیشتری دارند. هر 100 گرم ماست معمولی 95 کالری دارد اما در هر 100 گرم ماست یونانی 60 کالری وجود دارد.

پس نوع کم چرب ماست یونانی یک غذای خوشمزه و سالم برای افرادی است که از خوردن ماست های چرب و چاق کننده دوری می کنند و نگران چاقی خود هستند . ماست یونانی جایگزین بسیار مناسبی برای چربی ها و وعده های غذایی خاص مانند کره و پنیر خامه ای است.

 • فوايد و مضرات حلوا شکري
 • ظاهر ماست یونانی شبیه ماست ایسلندی و استرالیایی است اما در باطن این ماست ها متفاوتند که این تفاوت را در انتهای این بخش از نمناک عنوان کرده ایم.

  ماست یونانی ماستی است که مایعات آن گرفته شده ، به همین دلیل مقدار پروتئین آن بیش از ماست های معمولی است. ماست یونانی از نظر مزه از ماست های دیگر ترش تر و تندتر است و از آن می توان به عنوان طعم دهنده و در صبحانه همراه با میوه استفاده کرد.

  ماست ایسلندی ماستی سرشار از پروتئین و بسیار سفت است که واقعا به قاشق می چسبد. ماست ایسلندی با شیر بدون چربی تهیه می شود، اما برخی شرکت های غذایی برای غنی تر شدن آن به آن شیر کامل یا خامه می افزایند. ترشی این ماست کمتر از ماست یونانی است.

  ماست استرالیایی مانند ماست های معمولی است وسفت نیست یعنی آب ماست گرفته نمی شود . این ماست از ماست های سنتی غنی تر و خامه ای تر است. در تهیه این ماست برخی از شیر کامل و برخی دیگر از شیر بدون چربی استفاده می کنند . برخی تولیدکنندگان نیز به آن عسل می افزایند . این ماست شیرین تر از سایر ماست ها است.

  مزه قوی و بافت خامه ای آن، ماست یونانی را یک گزینه جذاب برای مشتاقان ماست کرده است در حالی که ماست یونانی قدرت کاهش وزن ویژه ای ندارد اما به عنوان یک منبع عالی از پروتئین نسبت به ماست معمولی است و این ماست به سبک مدیترانه ای می تواند انتخاب بهتری برای افراد دارای رژیم کاهش وزن باشد و اگر می خواهید وزن کم کنید، ماست یونانی را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

  اگر تا به حال به این فکر کرده اید که تفاوت بین ماست یونانی و ماست معمولی در چیست؟ و چرا نام ماست یونانی با عنوان لاغری همراه است بدانید که تنها نیستید. محبوبیت ماست یونانی اخیرا به سرعت افزایش یافته و شاید شما تعجب کنید که آن همه سر و صدا برای چیست.

  ترکیبات مغذی ماست یونانی:

  وقتی که کاهش وزن هدف شماست، از ماست یونانی بدون چربی استفاده کنید تا بیش ترین فواید را بدون کالری بیشتر به دست آورید.

  ماست ایسلندی لاغری

  یک ظرف 170 گرمی از ماست یونانی ساده و بدون چربی 100 کالری، 17 گرم پروتئین و 6 گرم کربوهیدرات دارد با این که ماست معمولی کالری کمتری دارد، اما کربوهیدرات و پروتئین کمتری هم دارد و همین میزان ماست معمولی 95 کالری، 10 گرم پروتئین و 13 گرم کربوهیدرات دارد. 

  پروتیین برای کاهش وزن:

  اگرچه ماست یونانی بدون چربی و ساده کمی نسبت به ماست معمولی کالری بیشتری دارد اما وقتی که تلاش می کنید وزن کم کنید می توانید از محتوای پروتیین بیشتری بهره مند شوید و فقط آن 5 کالری را ذخیره کنید.

  درصد بالایی از کالری خود را از پروتیین می گیرید – تا 30 درصد – که مزایایی را در زمینه کاهش وزن، از جمله کنترل گرسنگی بهتر، حفاظت از جرم ماهیچه و افزایش قدرت کالری دارد. 

  کالری برای کاهش وزن:

  برای موفقیت در کاهش وزن مصرف کالری مناسب براساس نیازهای فردی مهم است.

  رژیم های حاوی 1200 تا 1500 کالری در روز معمولاً رژیم های غذایی برای کاهش وزن زنان هستند و رژیم هایی با 1600 تا 1800 کالری در روز، اغلب رژیم های کاهش وزن موثر برای اغلب مردان هستند.

  بسیاری از ظروف 170 گرمی ماست یونانی کم چرب شامل 120 تا 160 کالری، بسته به نوع برند و طعمی که شما می خرید می باشد و ماست های یونانی که حاوی میوه ها و شکر اضافه شده هستند، اغلب کالری بیشتری دارند.

  کلسیم برای کاهش وزن :

  علاوه بر پروتئین، تفاوت قابل توجهی نیز در مقدار کلسیم بین ماست معمولی و یونانی وجود دارد و این یک تمایز مهم است زیرا هم چنین تصور می شود که کلسیم موجود در غذا های لبنی ممکن است تا حدی مسئول کاهش وزن باشد.

  یک ظرف 170 گرمی از ماست ساده بدون چربی یونانی حاوی 110 میلی گرم کلسیم است در حالی که چنانچه در بخش های قبلی نمناک بارها گفته شده است همان میزان ماست ساده معمولی، 338 میلی گرم دارد.

  اگر چه مقدار کلسیم ماست یونانی از ماست معمولی کم تر است اما ماست یونانی هنوز هم با رژیم کاهش وزن متناسب است و فقط مطمئن شوید که برای برآورده کردن نیازهای روزانه کلسیم به اندازه کافی مواد غذایی پر کلسیم – مانند شیر، پنیر یا غذاهای غنی شده را دارید .

  بزرگسالان نیز به 1000 میلی گرم کلسیم در روز نیاز دارند.

  – ماست یونانی را با تاکو، سالسا یا سوپ پیاز مخلوط کنید. 

  – از آن به جای خامه ترش در بالای چیلی، غذاهای مکزیکی و یا سیب زمینی پخته استفاده کنید. 

  – آن را روی ساندویچ خود به جای مایونز برای دریافت چربی کم تر و طعم بیشتر بریزید. 

  – ماست یونانی را به اسموتی ها اضافه کنید و برای تقویتی شدن پودر پروتیین اضافه کنید. 

  – آن را به پوره سیب زمینی اضافه کنید (یا گل کلم له شده). 

  – توت فرنگی را در ماست یونانی فرو کنید و سپس آن ها را برای داشتن یک خوراکی خوش مزه فریز کنید. (همچنین می توانید شکلات تلخ را روی آن ها ذوب کنید). 

  – از آن برای کاهش میزان کره در دستور العمل های خود استفاده کنید. نکته:به جای استفاده از یک فنجان کره می توانید از یک چهارم فنجان ماست یونانی و نیم فنجان کره استفاده کنید. 

  – ماست یونانی، آب لیمو ترش تازه، کاپر و مقداری نمک و فلفل را برای داشتن یک سس با هم مخلوط کنید که طعم سالمون و مرغ را بی نظیر خواهد کرد. 

  – پنیر چدار خرد شده و ماست یونانی را به پاستای داغ اضافه کنید و کمی آب پاستا را اضافه کنید و میل کنید. 

  – در دستور العمل ها خامه ترش را با ماست یونانی جا به جا کنید.

  ماست ایسلندی لاغری

  – آن را با ادویه هایی مثل پودر کاری و دارچین ترکیب کنید و بر روی سوپ اضافه کنید. 

  – از ماست یونانی در دستور العمل ها به جای روغن استفاده بکنید و اگر دستورالعمل یک فنجان روغن می خواهد از سه چهارم فنجان ماست یونانی استفاده کنید. 

  – آن را با کره بادام زمینی یا کره بادام برای دیپ میوه غنی از پروتئین ترکیب کنید. 

  – آن را روی یک ورق کاغذ موم شده بریزید و رویش کرن بری و دانه های کدوتنبل قرار دهید و بعد منجمد کنید و موقع مصرف جدا از هم بشکنید و بخورید. 

  – آن را با خیار، سیر و شوید برای تهیه سس تزاتزیکی خانگی عالی به هم بزنید. 

  – مزه ماهی خود را با ترکیب ماست ساده یونانی با آب لیمو، کمی روغن زیتون و سیر له شده عالی کنید. 

  – برای داشتن بافت خامه ای بدون چربی خامه سنگین آن را به سوپ ها اضافه کنید. 

  – از آن برای دادن بافت خامه ای سالم به هر نوع دستور پخت سس پاستا استفاده کنید. 

  – از آن به جای مایونز در مرغ، تخم مرغ، ماهی تن و یا سالاد سیب زمینی استفاده کنید. 

  – یک فنجان مایونز = یک فنجان ماست یونانی. 

 • مدلهای جدید لباس مجلسی دخترانه کوتاه
 • – ماست یونانی را با استویا و پودر کاکائو خام مخلوط کنید و تمشک تازه یا یخ زده را رویش بریزید تا یک موس شکلات با پروتئین بالا داشته باشید. 

  – آن را با تخم مرغ برای یک بافت بسیار نرم خاگینه کامل هم بزنید کنید. 

  – آن را با سبزیجات و گیاهان آب پز شده و مقداری آب لیمو و ادویه مورد علاقه خود ترکیب کنید و سپس مرغ را برای داشتن یک غذای اصلی آبدار در آن مرینیت کنید. 

  – با سیر و شوید مخلوط کنید و سپس آن را به عنوان یک جایگزین کامل برای تخم مرغ آب پز به جای سس هولاندایز استفاده کنید. 

  – ماست یونانی را با آب میوه 100 درصد طبیعی و یا میوه های یخ زده مخلوط کنید و در سینی های یخ بریزید، چوب بستنی ها را واردشان کنید و آن ها را در فریزر برای داشتن بستنی شیرین منجمد کنید. 

  – آن را به مخلوط جو دو سر خود اضافه کنید تا به کربوهیدرات ها پروتیین بدهید. 

  – ماست خود را روی چغندر، آرگولا، هویج و یا هر یک از سبزیجات مورد علاقه تان قرار دهید. 

  – حتی می توانید یک پودینگ دانه چیا با خیساندن دانه های سویا برای یک شب در مخلوطی از شیر بادام، ماست یونانی، شیره افرا و وانیل تبدیل کنید. 

  – آن را با سبزیجات خرد شده و روغن زیتون برای یک سس سالاد عالی ترکیب کنید. 

  – آن را با عسل، آب لیمو و دارچین مخلوط کنید. 

  ماست ایسلندی لاغری

  – ماست یونانی، موز رسیده و پودر کاکائو را برای یک پودینگ پر از مواد مغذی مخلوط کنید.

  برای دریافت مزایای سلامتی ماست یونانی برای صبحانه به روشی که ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره می کند عمل کنید:

  می توانید ماست خود را با سالاد میوه مخلوط کنید.

  ماست یونانی تطابق کاملی با سالاد میوه تازه مثل موز، توت فرنگی، بلوبری، پاپایا، کیوی و یا دیگر میوه ها به سلیقه شما دارد و بعد از آن، موسلی یا سس به سالاد ماست اضافه کنید. 

  برای تکمیل نان خود، ماست یونانی می تواند با جعفری خرد شده، سیر و شوید مخلوط شود تا به جای مربا بر روی نان خورده شود. 

  همچنین می توانید از ماست یونانی بر روی هویج و دیگر سبزیجات و یا برای سالاد سبزیجات خود استفاده کنید. 

  ماست یونانی یک ماست بسیار خوشمزه و خامه‌ای است که پروتئین بالایی هم دارد. اما چرا ممکن است دست از خوردن این ماست بکشید؟  شاید با محصولی بهتر از ماست یونانی آشنا شوید که ماست ایسلندی نام دارد.

  افرادی که در ایسلند زندگی می‌کنند از دیرباز دارای عادت‌های خاصی در مصرف محصولات لبنی هستند که ماست ایسلندی هم جزء این محصولات قرار می‌گیرد. این ماست از شیر بدون چربی درست می‌شود؛ به همین دلیل دارای چربی صفر اما پروتئین بالا است. ماست ایسلندی را می‌توانید به عنوان یک وعده کامل، مفید و پر پروتئین به عنوان صبحانه، همراه با انواع میوه میل کنید هم‌چنین اگر می‌خواهید رژیم پرپروتئین و بدون چربی بگیرید حتما این ماست را در برنامه غذایی خود قرار دهید زیرا پروتئین این ماست ۳ برابر ماست‌های عادی است و چربی و قند صفر دارد.

  این ماست در هر ۱۰۰ گرم دارای چربی و قندی برابر با صفر و میزان پروتئین ۹ گرم است؛ بنابراین از لحاظ تغذیه‌ای، ماست ایسلندی به عنوان یک وعده غذایی خوب و مفید می‌تواند کاربرد داشته باشد. ماست ایسلندی به خاطر خواص نام برده شده، جایگزین خوبی برای ورزشکاران و افرادی که دارای ر‌ژیم‌های خاص هستند، است. از ماست ایسلندی در تهیه انواع غذا و دسر استفاده می‌شود. در ادامه به طرز تهیه پن کیک با ماست ایسلندی می‌پردازیم.

  تخم مرغ‌ها را بشکنید و همراه با شیر و نمک داخل کاسه بریزید سپس به طور آهسته، آرد را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. مخلوط را کنار بگذارید

  ماست ایسلندی لاغری

  یک تابه نچسب روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود سپس مقداری کره اضافه کرده و ماهی‌تابه را چرب کنید. مقداری خمیر در تابه ریخته و تابه را در جهات مختلف بچرخانید تا مایع کل تابه را بپوشاند. (مایع خمیر را طوری در تابه بریزید تا قطور نشود).

  زمانی که یک طرف پن کیک حالت طلایی گرفت (تقریبا ۳۰ ثانیه)، به وسیله یک کاردک پن کیک را برگردانید و طرف دیگر را نیز بپزید. پن کیک را داخل بشقاب قرار دهید.

  باقی پن کیک‌ها را به همین ترتیب درست کنید.

  برای سرو یک طرف پن کیک‌ها را به ماست ایسلندی آغشته کرده، توت فرنگی و بلوبری‌های خرد شده را لابه‌لای پن کیک‌ بریزید. در آخر پن کیک‌ها را تا کنید و داخل بشقاب بچینید.

  برای تزیین از میوه خرد شده استفاده کنید.

  سپس نوش جان میل کنید.

  A post shared by KallehPro (@kallehpro) on Aug 31, 2019 at 1:50am PDT

  امتیاز:

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دیدگاه

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  تمام حقوق این وبسایت برای گروه صنایع غذایی سولیکو
  محفوظ می باشد.

  ماست ایسلندی، یه ماست چکیده با طعم ملایم است که سه برابر پروتئین بیشتر نسبت به سایر ماست‌ها و ترکیب بدون چربی دارد. این ماست به افراد با رژیم‌ غذایی کم کالری و ورزشکارا توصیه میشود.با دلگرم همراه باشید.

  ماست ایسلندی لاغری

  ماست بواسطه دارا بودن باكتری‌های مفيد، به سيستم گوارش در فرآيند هضم كمک زيادی می‌كند. خيلی از ورزشكاران به دلیل چربی از مصرف لبنيات از جمله ماست اجتناب می‌كنند؛ ماست ایسلندی علاوه بر صفر بودن محتوای چربی، حدود ٣ برابر ماست‌های عادی پروتئین دارد.این ماست بافتی منسجم و طعمی لذیذ دارد و هر ظرف آن می تواند بخش زیادی از پروتئین مورد نیاز روزانه بدن را تامین نماید.

  در هر بسته ٤٠٠ گرمی ماست ايسلندی كاله ٣٦ گرم پروتئين و تقريبا صفر گرم چربی وجود دارد که محصولی بسيار كم كالری بحساب می‌آيد و میتواند جایگزین خوبی برای ورزشكاران و افراد با رژیم‌های خاص باشد. از ماست ايسلندی بعنوان يک وعده كامل همراه با ميوه و… می‌توان استفاده کرد.

  این ماست طعمی شبیه به ماست چکیده و ماست یونانی دارد ولی کمی کم مزه تر و حالت بی مزه است.كساني كه ماست ايسلندي كاله رو مصرف می‎کنند ممكن است اين سوال برایشان پيش بياد كه چرا اين ماست حالت گٓس(تلخ) دارد؟وجود پروتئين افزوده و حذف چربي از ماست باعث ايجاد اين حالت ميشود ، در واقع اين يكي از نشانه هاي تشخيص فراواني پروتئين در محصول است چرا كه پروتئين گَس هست و همين ويژگي به ايجاد حس سيري خصوصاً در رژيم هاي كم كالري كمك زيادي ميكند.اگر ماست ایسلندی را خالی یا با نان میل کنید ممکن است بعد از چند ساعت طعم تلخی در دهانتان باقی بماند.برای جلوگیری از ایجاد تلخی در دهان میتوانید پس از خوردن این ماست یک میوه یا کمی سبزیجات بخورید.

  منبع:کاله

  مجله اینترنتی دلگرم

  مرجان امینی

  هیچ شکی نیست که ماست ایسلندی فواید زیادی برای سلامت بدن دارد. این ماست سرشار از پروتئین است (تا ۱۵ گرم در هر کاسه) و حتی ماست‌های معمولی هم بین ۶ تا ۹ گرم پروتئین دارند.

  به گزارش سایت کتاب کاله؛ آمینو اسیدهای ضروری، پروتئین مایع و کازئین همگی دست به دست همه داده و به شما کمک می‌کنند بعد از جلسات ورزشی، با مصرفِ ۱۰۰ تا ۱۲۰ کالری که رقم ناچیزی است، بازیابی سریع‌تری داشته باشید. تازه ما به ویتامین D و کلسیم موجود در ماست هم اشاره‌ای نکردیم، و اینکه چقدر در وعدهٔ صبحانه مهم هستند.

  اما بگذارید روی واقعیت انگشت بگذاریم: ماست خالی جذابیتی ندارد. به خصوص اگر دارید ماست‌های طعم‌دار و شیرین را کنار می‌گذارید تا انواع سالم‌تر آن را میل کنید. پس چطور بدنمان را با صبحانه‌ای بهتر برای یک روز عالی آماده کنیم و همزمان هیجان غذایی را هم حفظ کنیم؟ به سادگی. کافی است یکی از شش روش ترکیبی زیر را استفاده کنید تا همه مزایای ماست را داشته باشید و طعم آن هم خسته‌کننده نباشد.

  ۱. دسر یخی طبقاتی با ماست

  اگر مزه ماست ساده را دوست دارید، می‌توانید از آن در کنار چیزهای دیگر، خیلی ساده یک دسر یخی درست کنید. کافی است در یک لیوان گردن‌دراز یا یک جام، لایه‌های مختلف را روی هم سوار کنید. یک پیاله ماست، نصف پیاله گرانولا، و مقداری میوهٔ تازه. اگر می‌خواهید به کاهش وزن‌تان کمک کند، از گریپ‌فروت،  گیلاس، انواع توت، سیب سرخ، هندوانه، هلو یا آلو هم در آن استفاده کنید.

  ماست ایسلندی لاغری

  ۲. اسموتی ماست

  چرا که نه؟ می‌توانید با یخ اسموتی درست کنید، مقداری ماست ایسلندی طعم آن را خوب می‌کند و بافت روان‌تری به آن می‌بخشد که لذت خوردنش را چند برابر می‌کند. ماست را با میوهٔ تازه یا یخ‌زده مخلوط کنید، مقداری اسفناج بیفزایید و اسموتی را بسازید. میوه‌های یخ‌زده مثل توت و موز، بافت اسموتی را حتی غلیظ‌تر و خوردنش را لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

  ۳. غُسل ماست

  می‌توانید میهمان‌هایتان را با ماست تحت تاثیر قرار دهید. کافی است آن را با عسل و خردل مخلوط کنید تا در کنار انواع میوه‌ها طعمی عالی داشته باشد. کرفس، هویج، خیار یا حتی جوجهٔ کبابی فلفلی. برای تهیه این چاشنی، ابتدا نصف پیمانه مایونز را با یک‌چهارم پیمانه خردل، یک چهارم پیمانه عسل، و مقدار کافی نمک و فلفل مخلوط کنید و حسابی هم بزنید. سپس یک چهارم پیمانه از این سس را با یک چهارم پیمانه ماسه کم‌چرب و دو قاشق چای‌خوری شِوید مخلوط کنید. اگر طعم آن را دوست نداشتید، کمی این نسبت‌ها را عوض کنید. خردل باعث افزایش سوخت‌و‌ساز می‌شود و ماست هم پروتئین کافی به بدن می‌رساند.

  ۴. چاشنی جوجه

  حتما می‌دانید که می‌شود جوجهٔ بدون استخوان را در چاشنی ماست خواباند تا مزه بهتری پیدا کند. برای ساختن چاشنی خوشمزه، یک پیاله ماست کم‌چرب ساده را با یک حبه سیر له شده مخلوط کنید، یک قاشق غذاخوری آب لیمو، دو قاشق چای‌خوری زیره سبز و یک قاشق غذاخوری گشنیز به آن اضافه کنید. سپس جوجه و چاشنی را در یک ظرف سر پوشیده، حسابی تکان دهید تا گوشت کاملا پوشیده شود. برای ۴ ساعت داخل یخچال بگذارید تا چاشنی به خوبی جذب جوجه شود. سپس به روش معمول، آن را روی آتش بپزید و میل کنید.

  ۵. ماست، جایگزین

  ماست جایگزین خیلی خوبی برای اجزای پرچرب -مثل خامه ترش و مایونز- داخل یک دستور غذا است. در کنار جوجه، ماهی، ساندویچ سالاد تخم‌مرغ و غذاهایی از این دست، از ماست ایسلندی استفاده کنید. حتی می‌توانید از آن در پخت غذا هم استفاده کنید. یا اینکه به جای روغن کمی ماست استفاده کنید تا شیرینی و کلوچه شما آبدار شود ولی کالری و چربی آن سر به آسمان نگذارد.

  ۶. ماست یخ‌زده

  خیلی ساده یک ظرف ماست ایسلندی را باز کنید، با پودر کاکائو مخلوط کنید، وانیل و مقداری رویه به دلخواه به آن اضافه کنید: قطعات میوه، توت، یا حتی خرده شکلات. سپس روی ظرف را بپوشانید و داخل یخچال بگذارید. در چند ساعت، یک دسر سالم و مناسب داشته باشید.

   

  آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

  تلفن : ۰۲۱۸۷۷۶۲۵۶۹

  تلفن : ۰۲۱۸۷۷۶۲۵۶۷

  تلفن : ۰۲۱۸۷۷۶۲۵۷۱

  عکس، ویدیو یا مطالب خود را برای ما به آدرس ایمیل

  [email protected]

  ارسال کنید یا از طریق شماره تلفن ۴۲۱۷۱۰۲۱۱ با ما در تماس باشید.

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری اقتصادنیوز می‌باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است

  طراحی سایت خبری و خبرگزاری آسام

  اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهار راه قصر ، ساختمان شمس ، طبقه سوم ، واحد 313 ، تلفن : 32207824 – 32207810

  طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین

  10 روش کاهش وزن با مصرف ماست

  آیا می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید؟ اگر به کاهش وزن فکر می‌کنید اما لب به لبنیات نمی‌زنید، به نتیجه نخواهید رسید. زیرا لبنیات به دلیل وجود پروتئین می‌توانند به پایین آوردن وزن شما کمک کنند. یکی از این لبنیات ماست است. مصرف ماست پروبیوتیک می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

  بسیار مهم: این روش کاهش وزن برای افرادی که دچار مشکل چربی خون و کبد چرب هستند، مناسب نمی‌باشد. پیشنهاد می‌‌کنیم برای استفاده از این روش کاهش وزن با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

  چگونه با خوردن ماست لاغر شویم؟ در این مطلب 10 روش کاهش وزن با مصرف ماست را مطالعه کنید.

  ماست به لطف پروتئین، پروبیوتیک و تطبیق پذیری در فرآیند آشپزی، برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه همه محصولات لبنی حاوی پروتئین هستند و مزایای زیادی برای سلامتی بدن دارند اما ماست  بیشتر از بقیه موارد می‌تواند به بدن شما کمک کند. پروبیوتیک‌هایی که در ماست وجود دارد محیطی را ایجاد می‌کند که در آن باکتری‌های خوب قادرند رشد و توسعه یابند.

  ماست ایسلندی لاغری

  زمانی که روده شما با وجود آنتی بیوتیک‌ها و غذاهای نامناسب ضعیف‌تر می‌گردد، احتمال التهاب بیشتر خواهد شد. در این شرایط فرد بیشتر از قبل چاق می‌شود. مطالعه منتشر شده در مجله British Journal of Nutrition نشان می‌دهد زنانی که اضافه وزن دارند و رژیم غذایی با کالری محدود و به همراه مکمل‌های حاوی پروبیوتیک را به مدت 12 هفته دنبال می‌کنند، بیشتر از سایر افراد وزن کم خواهند کرد.

  گروهی از محققان دریافته‌اند که مصرف کنندگان ماست نسبت به سایر افراد حجم عضلات بیشتری دارند و چربی شکمی بیشتری کم می‌کنند. این یک خبر بسیار خوب است زیرا هر چقدر حجم عضلات بیشتر باشد، کالری سوزانده شده بیشتر می‌شود و همین امر کاهش وزن را ساده تر و اسان‌تر خواهد کرد. خوشبختانه روش‌های زیادی برای استفاده از ماست وجود دارد و می‌توان از خواص بی نظیر آن برای کاهش وزن استفاده کرد.

  کدام نوع ماست برای کاهش وزن مناسب‌تر است؟ اگر شما بتوانید تنها یک محصول لبنی را در تمام عمر خود مصرف کنید، باید اولین و آخرین گزینه انتخابی‌تان ماست یونانی باشد.

  ماست یونانی تقریبا دو برابر ماست معمولی پروتئین دارد. 230 گرم ماست یونانی حدود 20 گرم پروتئین دارد، در حالیکه ماست معمولی حدود 11 تا 13 گرم پروتئین دارد. محتوای بالای پروتئین ماست یونانی باعث شده که این ماست در میان کسانی که سعی دارند وزنشان را کنترل کنند محبوب شود زیرا به جلوگیری از گرسنگی کمک می‌کند.

  به دلیل سوال برانگیز بودن استفاده از ماست فوق العاده پرچرب یونانی برای کاهش وزن، حتماً در مطلب جداگانه‌ای درباره ماست یونانی بیشتر توضیح خواهیم داد.

  به جای اینکه بر روی سالاد یا غذای خود از خامه ترش استفاده کنید؛ ماست یونانی را با گشنیز و ادویه تاکو مخلوط کنید و طعم دلخواه خود را به آن بیفزایید. اگر ادویه‌ای در دسترس ندارید می‌توانید از ماست یونانی ساده استفاده کنید. اینکار نه تنها یک جایگزین ساده برای کمتر کردن کالری و چربی ورودی به بدن فراهم می‌کند بلکه باعث می‌شود پروتئین بیشتری وارد بدن گردد و این یک انتخاب هوشمندانه است.

  اگر طرفدار ماست ساده نیستید، می‌توانید با استفاده از خیار، زیتون و پونه کوهی خشک شده طعم بهتری به ماست خود بدهید. در این صورت قادر خواهید بود ماست را بر سر سفره خود بیاورید.

  بیشتر پوشش‌هایی که برای مواد غذایی یا کیک مورد استفاده قرار می‌گیرد از خامه تهیه می‌شود که سلامت چندانی ندارد. در چنین شرایطی می‌توانید از یک نسخه کم چرب استفاده کنید. ماست یونانی بهترین جایگزین برای خامه محسوب می‌شود. زمانی که از این گزینه به جای پنیر خامه ای یا خامه استفاده می شود، تعداد کالری‌های ورودی به بدن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده را از این گزینه ببرید، یک پیمانه ماست یونانی، یک قاشق غذاخوری عصاره وانیل و یک سوم تا یک دوم پیمانه از پودر شکر را در یک کاسه بزرگ بریزید.مواد را با هم ترکیب کنید تا یک ماده نسبتا ضخیم ایجاد گردد. این ماده را به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید و اجازه دهید بیشتر خودش را بگیرد. بعد از آماده شدن، می‌توانید آن را بر روی بیسکوییت‌ها، کیک‌های فنجانی، کیک یا سایر دسرها بریزید و سرو کنید.

  همانطور که می‌دانید روش‌های مختلفی برای تهیه اسموتی وجود دارد. معمولا مواد و ترکیبات متعددی برای اسموتی‌ها استفاده می‌شود. اما اگر هدف شما کاهش وزن است، بهتر است دفعه بعد که تصمیم به تهیه اسموتی گرفتید ماست را فراموش نکنید. بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است، نوشیدنی‌های غلیظ تر همچون اسموتی‌های تهیه شده از ماست می‌تواند باعث سیری طولانی مدت در فرد شود و در عین حال کالری‌های مصرفی را بکاهد. برای دستیابی به نتایج موثر، محققان ترکیبات مختلفی را برای تهیه اسموتی مورد بررسی قرار دادند. افرادی که در این مطالعه شرکت داشتند بعد از مدتی گزارش کردند که خوردن اسموتی تهیه شده از ماست آن‌ها را سیرتر کرده است. پس خوردن چنین اسموتی‌هایی را فراموش نکنید.

  برخی از دیپ‌هایی که تهیه می‌شوند سالم نیستند و استفاده از آن‌ها می‌تواند معایب زیادی برای بدن داشته باشد. بیشتر مواد تشکیل دهنده همچون سس مایونز، باترمیلک یا خامه ترش ممکن است کالری اضافی وارد بدن کند و شما را از رسیدن به هدفتان (کاهش وزن) بازدارد. به همین خاطر برای تهیه یک دیپ آسان و سالم بهتر است از ماست کمک بگیرید. کافیست پودر سیر، پودر پیاز، شوید خشک شده، نمک، سس ورسترشایر،فلفل و پیازچه تازه را با یک پیمانه ماست یونانی ساده ترکیب کنید.

  همانطور که می دانید، چیزکیک‌های سنتی معمولا از پنیرهای خامه‌ای تهیه می‌شوند. استفاده از چنین کیک‌هایی می‌تواند باعث افزایش وزن بیشتر در شما گردد. دستور‌های کلاسیک معمولا بیان می‌کنند که یک چهارم پیمانه شکر دانه ریز را با یک چهارم پیمانه خامه ترش ترکیب کنید. این گزینه نیز برای سلامت بدن مفید نیست. برای اینکه بتوانید چیز کیک سالم تری تهیه کنید، دو پیمانه ماست یونانی را با یک چهارم پیمانه عسل، دو عدد تخم مرغ بزرگ و یک قاشق چایخوری عصاره وانیل ترکیب کنید و یک پینچ به آن نمک بیفزایید. بقیه مواد را همانند قبل بپزید و سپس ماده آماده شده را روی آن بریزید.

  پن کیک‌هایی که با ماست یونانی تهیه می‌شوند هنوز هم بهترین گزینه برای صبحانه شما خواهند بود. برای تهیه این پن کیک خوشمزه تنها به 4 ماده تشکیل دهنده نیازدارید. یک پیمانه ارد سبوس دار را با یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر، دو عدد تخم مرغ، یک و دو سوم پیمانه ماست ترکیب کنید تا مایع غلیظی حاصل شود. سپس پن کیک را به شیوه معمول بپزید.

  بیشتر بخوانید: کاهش وزن سریع با مصرف 5 نوشیدنی سالم

  ماست ایسلندی لاغری

  اگر یک آشپز حرفه ای باشید به خوبی می‌دانید که ماست باعث می‌شود طعم پروتئین‌هایی همچون مرغ، بوقلمون یا گوشت بهبود یابد و تردتر شود. به همین خاطر بیشتر افراد از ماست به عنوان یک ماده طعم دار کننده استفاده می‌کنند. برای انجام اینکار کافیست یک پیمانه ماست ساده را با سیر، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق چایخوری گیاه خشک شده( به انتخاب خود) و نمک و فلفل ترکیب کنید. در نهایت پروتئین خود را با این ماده مزه دار کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

  اگر دوست ندارید از سس‌های ناسالم بر روی سالاد خود استفاده کنید می‌توانید ماست را جایگزین آن نمایید. شما می‌توانید ماست یونانی را با مواد سالمی همچون آووکادو ترکیب نمایید. البته به خاطر داشته باشید که هیچ محدودیتی برای ترکیب مواد ندارید اما کالری موجود در این مواد را نیز مد نظر داشته باشید.

  اگر قصد کاهش وزن دارید بهتر است مصرف سس مایونز را کنار بگذارید و به دنبال یک جایگزین سالم تر و تازه تر همچون ماست بروید. این گزینه به نظر بسیار ساده می‌رسد اما شما می‌توانید با اضافه کردن خیار یا ترب به ماست یونانی طعم بهتری به آن ببخشید. همچنین می‌توانید روغن زیتون، دانه کنجد، شوید خشک و سایر گیاهان را به ماست خود بیفزایید. زمانی که می‌خواهید سالاد مرغ، سالاد ماهی، سالاد سیب زمینی تهیه کنید به جای سس مایونز از ماست استفاده نمایید.

  آیا خواندن این مطلببرای شما مفید بود؟

  برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، لطفاً به اشتراک بگذارید:

  در خبرنامه ایمیلی عضو شوید تا مطالب منتخب را دریافت کنید!

  آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید.

 • طرز تهیه کتلت خوشمزه سیب زمینی
 • کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب زوم لایف تنها با رعایت شرایط استفاده از مطالب، امکان‌پذیر است.

  ورود کاربران

  از شنبه شروع می‌کنم! از شنبه می‌روم باشگاه! این جملات بزرگترین و رایج‌ترین قول‌هایی هست که برای رژیم غذایی به خودمان می‌دهیم. اما هیچ وقت به آن عمل نمی‌‌کنیم، در واقع اگر ما وعده غذایی خود را اندکی تغییر دهیم و از خوراکی‌های چربی سوز استفاده کنیم، شنبه، بدون رفتن به باشگاه خودش فرا می‌رسد. شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که مگر می‌شود بدون ورزش و باشگاه رفتن لذت لاغری و تناسب اندام ا چشید؟برای گرفتن جواب این سوال همراه ما باشید.

  لاغری و تناسب اندام از مواردی است که برای رسیدن به آن پیشنهاد می‌شود انگیزه داشته باشید، در تمامی متدها از جمله روش‌های نوین و حتی سنتی، هستند افرادی که به دلیل کمبود انگیزه نتوانستند به هدف خود برسند، حتی در روش EMS افراد انگشت شماری بودند که به دلیل کمبود انگیزه و اراده نتوانستند هدف خود را محقق کنند و به لاغری و تناسب اندام برسند؛ اگر واقعا به دنبال لاغری و تناسب اندام هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله جامع لاغری که در چهار فصل برای شما تهیه کردیم را مطالعه نمایید، بدیهی است که برای تناسب اندام روش‌ها و متد‌های بسیاری وجود دارد که پس از مطالعه این مقاله می‌توانید پاسخ تمامی این موارد را دریافت نمایید. اهداف زیادی در زندگی برای هر شخصی وجود دارد؛ بسیاری از این اهداف نیاز به تلاش مبرم دارند، و بسیاری دیگر قبل از تلاش، نیاز به یک اراده فولادین. رژیم غذایی صحیح یکی از مواردی است که نیاز به یک اراده فولادین و تلاش مبرم دارد. نگران نباشید!! بسیاری از افراد بر این باورند رژیم غذایی مناسب یعنی مانند مرتاض‌های هندی با ریاضت زندگی کردن. در صورتی که واقعا این طور نیست، در این مقاله قرار نیست بگوییم پیتزا، چلو کباب، کله پاچه یا … نخورید، بلکه می‌گوییم بخورید! ولی کمتر، یعنی اگر یک پیتزا هشت اسلایس دارد شما چهار اسلایس از آن را بخورید، یا مثلا به ‌جای چلو کباب دو سیخ، چلو کباب یک سیخ با میزان کمتری از برنج و کره سفارش دهید و به جای هر هفته کله پاچه خوردن، ماهی یک بار یا نهایتا در ماه دو بار کله پاچه میل کنید، اما اگر دو بار در ماه برای خوردن کله پاچه به کله پزی رفتید حتما یک لیوان سرکه سیب رقیق شده با آب میل کنید. طبق نظریه منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان می‌دهد؛ افرادی که ۶ ماه قبل از رفتن به باشگاه یک رژیم غذایی مناسب را رعایت می‌کنند ۱۵ درصد بیشتر از سایرین در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام موفق هستند ؛ در این مقاله ما شما را از خوردن چیزی منع نمی‌کنیم و فقط به شما می‌گوییم چه چیز‌هایی میل نمایید( مواد غذایی چربی سوز یا غذا های لاغر کننده سریع) تا آهسته ولی پیوسته به تناسب اندام برسید.

  چکیده نکات

  • تناسب اندام از تغذیه مناسب شروع می‌شود و سپس در مرحله ورزش به سمت مقصد نهایی می‌رود.• رژیم غذایی به معنای این نیست که مانند مرتاضان هندی زندگی کنید.• طبق نظریات انجمن تغذیه امریکا برای شروع تناسب اندام باید ابتدا رژِیم غذایی را تغییر داد.

  چکیده کلیات

  ماست ایسلندی لاغری

   اگرچه برخی نظریات مختلف و البته معتبر برای رژیم غذایی در تناسب اندام نقش کمرنگی قائل هستند. اما بسیاری از منابع معتبر بر نقش تغذیه در تناسب اندام تاکید می‌کنند. برای شروع مسیر پرفراز و نشیب تناسب اندام باید از پیاده‌سازی یک روش مناسب تغذیه شروع کنیم تا بدن ما در شرایط مناسب قرار گیرد. پس از آن، با انتخاب یک روش ورزشی مناسب به وزن ایده آل خود برسیم. در مقاله ورزش‌های لاغرکننده سریع به طور مفصل در مورد چند نمونه از آن‌ها اطلاعات کاربردی در اختیار شما قرار دادیم. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب ورزن مناسب آن مقاله را نیز مطالعه کنید.

  خوراک کدو (انواع کدو) یکی از مواد چربی سوزی سریع به حساب می‌آید، شاید جالب باشد که بدانید در مقایسه یک بشقاب پر از خوراک کدو با یک بشقاب نیمه پر از اسپاگتی(بدون سس و گوشت) بشقاب کدو ۷۵% کالری کمتر دارد. مورد جالب این است که خوراک کدو یک کوه آتشفشان از ویتامین A و پتاسیم است. نکته: به‌جای استفاده از ماست خیار از ماست با کدو سبز استفاده کنید تا سریع‌تر به تناسب اندام برسید.

  از سوی دیگر، همانطور که می‌دانید یکی از دلایل چاق شدن شکم خوردن غذاهای دارای کربوهیدرات بالا و مصرف اندک غذاهای فیبردار در برنامه غذایی است. کدو جز مواد غذایی است که با فیبر بسیار بالا گزینه فوق‎‌العاده‌ای برای رژیم‌های غذایی تأثیرگذار در سلامتی و لاغری است. دستورهای غذایی زیادی با کدو سبز وجود دارد که می‌تواند به رژیم شما تنوع دهد. انواع سوپ‌ها، کوکوها و خوراک‌هایی که می‌تواند ذهنیت ما را نسبت کیفیت غذاهای رژیمی دگرگون کند. در عین حال، منابع علمی زیادی مصرف آن را به صورت خام نیز توصیه می‌کنند زیرا کدو جز سبزیجات غیر کربوهیدراتی است که برای کنترل قند خون نیز بسیار مفید است. شاید جالب باشد بدانید میزان بالایی ویتامین A و آنتی اکسیدان نیز در کدو وجود دارد که به کلاژن‌سازی و آبرسانی پوست کمک می‌کند. پس اگر نگران افتادگی پوست صورت در اثر رژیم‌های لاغری هستید، کدو سبز گزینه خوبی برای پاسخگویی به دغدغه‌های زیبایی شما پس از لاغری است.

  چکیده نکات

  • یک بشقاب پراز کدو از یک بشقاب سرخالی اسپاگتی میزان کالری کمتری دارد، البته بشقاب نیمه پر بدون هر گونه سس و گوشت• پیشنهاد می‌گردد برای مصرف کدو ترکیب کدو و ماست را امتحان کنید.• کدو یکی از سبزیجات غیرکربوهیدراتی است که برای کنترل قند خون بسیار مناسب است.

  چکیده کلیات

  برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید در ابتدا یک انقلاب درمتد تغذیه خود به راه بیاندازید، کدو از آن دست سبزیجاتی است که به واسطه داشتن فیبرکافی باید در وعده‌های غذایی مورد استفاده قرار بگیرد، البته تنها نکته مثبت در کدو صرفا داشتن کربوهیدرات نیست بلکه یک کوه در حال فوران از پتاسیم و ویتامین A است که می‌تواند در بدن شما نقلابی عظیم ایجاد کند.

  یکی از توصیه‌های کاربردی در این مورد استفاده از سس سالسا بجای سس کچاپ است، در واقع ما سس کچاپ را به این دلیل از شما منع می‌کنیم که در هر قاشق غذا خوری از سس کچاپ ۴ گرم شکر به علاوه ۱۹ کیلو کالری وجود دارد، اما در سس سالسا که جزئی از خوراکی‌های لاغر کننده به حساب می‌آید، میزان شکر به صفر میل می‌کند و نهایت کالری موجود در آن حدود ۵ کالری است.

  • ۵ عدد گوجه فرنگی بزرگ• ۱/۲ عدد فلفل دلمه ای• ۱ عدد پیاز خیلی کوچک یا ۱/۲ عدد پیاز متوسط• ۱ حبه سیر• ۱ قاشق غذاخوری جعفری و گشنیز خورد شده• ۱ الی دو عدد پیازچه در صورت تمایل• ۳ قاشق سوپخوری روغن زیتون• نمک و پودر فلفل قرمز به مقدار لازم

  برای تهیه سس سالسا پیشنهاد می‌گردد که از فلفل چیلی تند استفاده کنید، دلیل این پیشنهاد تاثیر مثبت فلفل تند برروی تناسب اندام است، توجه داشته باشید که اگر تمایل به مصرف سس تند ندارید یا به دلیل مشکلات معده مصرف سس تند برای شما مشکلات احتمالی را در بر خواهد داشت می‌توانید از فلفل دلمه‌ای استفاده کنید، البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تاثیر فلفل دلمه‌ای کمتر از فلفل تند خواهد بود. فلفل را می‌توانید هم به صورت کبابی و هم بصورت پخته استفاده نمایید ولی در صورت استفاده از فلفل کبابی می‌توانید طعم منحصر به فردی را تجربه کنید، البته نباید جداسازی هسته فلفل را فراموش کنید، در مرحله بعد گوجه‌ها را پوست کنده و تمامی موارد را داخل یک غذاساز بریزید و به مدت پنج دقیقه با هم به قدری میکس کنید که تبدیل به پوره شود، سپس سس را داخل یک ظرف بگذارید و با یک سلفون روی آن را بپوشانید تا پس از ۲۰ دقیقه و زمانی که طعم مواد تشکیل دهنده با هم مخلوط شد از آن استفاده کنید.

  چکیده نکات

  • سالسا یک جایگزین مناسب برای سس کچاپ است، به این دلیل که میزان شکر و قند کمتری دارد.• سس سالسا بر پایه فلفل می‌باشد که خود یکی از عوامل مناسب برای رسیدن به تناسب اندام است.• میزان شکر پایین و وجود فلفل در سس سالسا که خود از عوامل لاغری و تناسب اندام است، سبب شده تا این نوع از سس را به عنوان یکی از چاشنی‌های موثر در تناسب اندام و لاغری پیشنهاد کنیم.

  چکیده کلیات

  سالسا یک میان وعده مناسب برای استفاده در کنار غذا‌های کم کالری است، میزان شکری که به صفر میل می‌کند در کنار وجود فلفل سبب می‌شود تا سالسا یک چاشنی مناسب برای تناسب اندام در نظر گرفته شود.

  در کل لبنیات یکی از مناسب‌ترین وعده‌های غذایی است، حال می‌خواهد از مغازه لبنیاتی خوب یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهیه شود و یا …، در هر حال وجود لبنیات در یک وعده غذایی از اوجب واجبات است. برای بیان این موضوع می‌توانیم به ماست یونانی اشاره کنیم که یک ماست بسیار خوشمزه در عین حال سرشار از پروتئین با میزان چربی حداقلی است که بسیار پر طرفدار می‌باشد. در یک تحقیق که در مجله Appetite در دانشگاه میسوری انجام شده بود اثر سیری در ماست‌های سرشار از پروتئین بسیار سریع تر از دیگر وعده‌های غذایی صورت می‌گیرد، اما اگر یک نتیجه درست و بهتر می‌خواهید ما به شما ماست ایسلندی که ۰% چربی دارد را پیشنهاد می‌کنیم، که میزان پروتئین دو الی سه برابری دارد.

  اما شاید مصرف روزانه ماست به دلیل طبع آن سبب کرختی شود که پیشنهاد می‌شود از شوید، نعنا و آویشن در کنار ماست استفاده کنید تا علاوه بر متعادل کردن طبع آن سبب ایجاد تغییر در طعم آن شود، اما نکته‌ای که می‌تواند در مورد استفاده از ماست برای شما جالب باشد، پیشنهاد می‌کنیم ماست را با چاشنی های مختلف مخلوط کرده و یک سس هیجان انگیز و خوشمزه برای سالاد خود تهیه کنید. با این کار هم سالادی لذیذ میل می‌کنید و هم از سس های پرکالری استفاده نکردید.

  چکیده نکات

  • ماست می‌تواند یک ماده غذای چربی سوز باشد.• سرشار از پروتئین و دیگر مواد معدنی در کنار میزان چربی بسیار ناچیز• سیری سریع‌تر از حد که سبب می‌شود در طول روز کالری کمتری مصرف کنید.

  چکیده کلیات

  ماست ایسلندی لاغری

  ماست یونانی و یا ماست ایسلندی یک وعده غذایی مناسب با کمترین میزان چربی و بیشترین میزان پروتئین و کلسیم می‌تواند هر آنچه که نیاز دارید را به عنوان یک وعده غذایی برآورده کند، اما نکته جالب درمورد این نوع از ماست‌ها توانایی سیری زودرس و بهبود گوارش است.

  تخم مرغ از دیگر مواد غذایی چربی سوز مشابه با ماست یونانی است، بر اساس مطالعاتیک مقاله در حوزه تحقیقات تغذیه‌ای نشان می‌دهد که خوردن تخم مرغ برای صبحانه می‌تواند احساس پر شدن (سیری) بیشتری به شما بدهد و به شما در مصرف کالری کمتری در طول روز کمک کند، به این معنی است که تخم مرغ یک سلاح بسیار مخوف و مخفی برای کاهش وزن شما به حساب می‌آید.

  از سوی دیگر، اگر به تازگی ورزش را شروع کردید و این دغدغه که چگونه عضله‌سازی کنیم؟ همیشه گوشه ذهنتان است. تخم مرغ دقیقا جز همان مواد غذایی است که علاوه بر کمک به چربی سوزی به دلیل حجم بالای پروتئین برای عضله‌‌سازی نیز مؤثر است. تخم مرغ تقریبا تمامی ویتامین‌ها به جز ویتامین c را دارد و به همین دلیل برای افزایش توان سیستم ایمنی بدن نیز بسیار مفید است. طبق جدیدترین تحقیقات منتشر شده در وبلاگ سلامت دانشگاه هاروارد ویتامین E موجود در تخم مرغ باعث تقویت عملکردهای مغزی مانند حافظه، تصمیم‌گیری و تعادل می‌شود. اما با توجه به کلسترول موجود در آن نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنیم؛ اکثر منابع سلامتی مصرف ۳ عدد از آن را در طول هفته جایز دانسته‌اند. در ضمن این نکته را نیز فراموش نکنیم که برای کاهش وزن حتما تخم مرغ آبپز را مصرف کنیم اگرچه شاید نیمرو وسوسه‌انگیزتر باشد.

  چکیده نکات

  • به واسطه وجود مواد مغزی خاصیت سیری زودرس دارد.• سرشار از پروتئین است• پیشنهاد می‌شود به صورت آب‌پز مصرف شود.

  چکیده کلیات

  تخم مرغ یک ماده موثر با مواد مقوی فراوانی است که می‌توانید با مصرف آن شاهد تاثیرات مثبت و چشمگیری باشید.

  ماهی قزل آلا و ماهی تن به دلیل داشتن مقدار زیاد اسیدهای چرب امگا ۳ دارای خاصیت ضد التهابی است، ماهی قزل آلا به دلیل داشتن مقدار زیاد اسیدهای چرب امگا ۳ دارای خاصیت ضدالتهابی است و منبع عالی پروتیین برای شروع کاهش وزن محسو ب می‌شود. در واقع مهمترین دلیل قرار گرفتن ماهی در دسته بندی مواد غذایی چربی سوز عدم وجود بافت چربی در کنار فراوانی انواع پروتئین در کنار امگا ۳ است.

 • عکس های فانتزی عاشقانه ولنتاین کارتونی و زیبا
 • همچنین ماهی قزل‌آلا نیز مانند سایر ماهی‌ها جز غذاهای مفید برای استخوان است. ویتامین D فراوان به همراه کلسیم موجود در ماهی ترکیبی عالی برای داشتن استخوان‌هایی توانمند است. مطمئنا می‌دانید ویتامینD به جذب کلسیم کمک می‌کند اما جالب است بدانید اسیدهای چرب DHA موجود در ماهی به جذب هر دو کمک کرده و بدین شکل است که ماهی تبدیل به یک بمب لذیذ استخوان‌ساز می‌شود. در ضمن فراموش نکنیم که وقتی از استخوان‌ها صحبت می‌کنیم رفیق تمام لحظه‌های خوشمزه یعنی دندان‌ها، نیز مشمول همین حکایت است. پس بهتر است نه تنها برای کمک به لاغری بلکه برای تقویت دندان‌ها و استخوان‌های خود حداقل هفته‌ای یک بار خود را به خوردن ماهی دعوت کنیم.

  اگر بخواهیم درمورد نحوه طبخ ماهی به شما بهترین روش را معرفی کنیم باید بگوییم که بهترین روش ممکن آب‌پز یا بخار‌پز کردن ماهی است، اما چه کنیم که مزه ماهی سرخ کرده و ماهی کبابی از نظر لذت چشیدن یک طعم بی‌نظیر قابل قیاس با ماهی بخار‌پز و یا آب‌پز نیست، پس چاره چیست؟ این موضوع که طعم ماهی به واسطه سرخ کردن یا کباب کردن قابل تحمل می‌شود یک حقیقت انکار ناپذیر است، برای اینکه بتوانید ماهی آب‌پز را در برنامه غذایی خود قرار دهید استفاده از گوشت تکه تکه شده ماهی در برخی از سالاد‌ها و یا به صورت مخلوط با برنج و با چاشنی‌های بی‌نظیر همچون سیب زمینی و زعفران است.

  چکیده نکات

  • ماهی سرشار از امگا ۳ است.• ماهی به واسطه وجود میزان قابل توجهی پروتئین و حداقل چربی و کلسترول موجود یک ماده غذایی مناسب برای لاغری و تناسب اندام است.• مصرف ماهی به شکل آب‌پز یا بخارپز می‌تواند تاثیر شگرفی بر تناسب اندام داشته باشد.

  چکیده کلیات

  برای ورزشکاران و افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند، ماهی یک ماده غذایی کامل است، با توجه به نقش تغذیه در ورزش و این موضوع که ماهی در کنار بیشترین میزان پروتئین و کمترین میزان چربی می‌تواند در امر تناسب اندام نقش بسزایی را اجرا کند مصرف این ماده غذایی به شدت توصیه می‌شود.مصرف ماهی به صورت‌های متفاوتی دردسترس است، از جمله کبابی، سرخ شده، سوخاری و آب‌پز یا بخار‌پز؛ اما با توجه به مزه طبخ به روش‌های سرخ شده، سوخاری و کبابی که بسیار پرطرفدار‌تر از روش آب‌پز است به همین جهت نباید از مصرف ماهی آب‌پز صرف نظر کرد زیرا این نوع از طبخ دارای میزان بیشتر از خواص نسبت به دیگر روش‌ها است.

  لوبیا یک ماده غذایی عالی برای کاهش وزن است که می‌تواند به تقویت احساس سیری بودن و مدیریت قند خون کمک کند و آنها را به یک متحد عالی در نبرد با کاهش وزن تبدیل کند. با توجه به مطالعه جدیدی که در ژورنال آمریکایی Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است، نشان می‌دهد که خوردن یک وعده روزانه لوبیا ، نخود فرنگی ، نخود یا عدس می‌تواند به کاهش وزن متوسط شما کمک شایانی کند. همچنین لوبیا می‌تواند در حفظ توده عضلات و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید باشد وقتی که در یک رشته ورزشی کالری می‌سوزانید، اگر در همان حین در حال گذراندن یک رژیم غذایی خاص هستید باید به دنبال یک ماده غذایی با پروتئین بالا و حداقل چربی باشید تا بتوانید از طریق آن در رشد عضلات خود موفق عمل کنید، لوبیا همان ماده غذایی است که می‌تواند علاوه‌بر تامین فیبر و پروتئین کم چرب در بدن شما یکی از راه‌های تندرستی باشد.

  ماست ایسلندی لاغری

  چکیده نکات

  • لوبیا در کنار قارچ می‌تواند به یکی از بهترین مواد غذایی مناسب برای جایگزین کردن گوشت تبدیل شود.• میزان بالای پروتئین و حداقل میزان چربی لوبیا را به یک نوع گوشت گیاهی تبدیل کرده است.• طبق آمار به دست آمده، لوبیا می‌تواند در تناسب اندام تاثیر بسزایی داشته باشد.

  چکیده کلیات:یک ماده غذایی مثل لوبیا با حداقل میزان چربی و حداکثر میزان پروتئین در کنار میزان قابل توجهی فیبر می‌تواند در تناسب اندام شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

  شاید جالب باشد بدانید در مطالعه‌ای که در ژورنال انجمن قلب آمریکا ، Circulation منتشر شده ، نشان می‌دهد که مصرف هفت بادام روزانه (بر خلاف مافین متراکم کربوهیدرات) به همراه یک رژیم غذایی قلب سالم ، به بهبود کلسترول و پروفایل‌های چربی در بدن بسیار کمک می‌کند و به دلیل دارا بودن پروتئین زیاد یک ماده غذایی بسیار موثر در کاهش وزن به حساب می‌آید.

  اما بادام چگونه باعث لاغری می‌شود؟ احتمالا در مرحله اول این موضوع به ذهن شما خطور خواهد کرد که بادام هم مانند بسیاری از مواد غذایی در خود میزان قابل توجهی فیبر دارد، اما اینگونه نیست! بادام به واسطه چربی‌های غیر اشباع در خود که خاصیت اکسیداسیونی چربی‌های اشباع همچون چربی‌های شکم را دارند می‌توانند در امر لاغری شما را به شدت کمک کند، در واقع چربی علیه چربی! پس پاسخ سوال پرتکرار بهترین و سریع‌ترین راه و روش لاغری شکم و پهلو می‌تواند در مصرف بادام خلاصه شود.

  • کاهش میزان کلسترول• جلوگیری از سرطان• حفاظت در برابر دیابت• تقویت انرژی• درمان کم خونی

   

  چکیده نکات

  • بادام بهبود دهنده کلسترول در بدن است.• مصرف هفت عدد بادام در روز می‌تواند تاثیر باورنکردنی در تناسب اندام داشته باشد.• دارای چربی غیر اشباع برای از بین بردن چربی‌های اشباع همچون چربی شکم و پهلو است

  چکیده کلیاتبادام به دلیل خاصیت کاهش کلسترول می‌تواند تاثیر بسزایی در تناسب اندام داشته باشد، همچنین به‌واسطه وجود چربی‌های غیر اشباع می‌تواند به ستیز بافت چربی شکم و پهلو برود، البته نباید از تاثیراتی همچون ضد سرطان بودن و حفاظت در برابر دیابت چشم‌پوشی کرد.

  همانطور که معلوم است، بادام تنها آجیل فوق ستاره مواد غذایی لاغر کننده نیست. مطالعات نشان داده است که پسته‌ها نیز میان وعده نیستند. محققان مرکز تغذیه انسان UCLA ، شرکت کنندگان در این مطالعه را به دو گروه تقسیم کردند که هر یک از آنها به مدت سه ماه رژیم غذایی کم کالری دریافت کردند، نکته بسیار جالب که حاصل شد، کاهش چشمگیر میزان کلسترول افرادی بود که در رژیم غذایی آنها پسته وجود داشت. اما چرا پسته می‌تواند در لاغری تاثیر بسزایی بگذارد؟ پسته همچون بادام دارای چربی غیر اشباع است که می‌تواند در امر لاغری شکم با اکسیداسیون چربی سبب لاغری شود اما نکته‌ای باعث تمایز پسته و تاثیر پذیری بالای آن می‌شود وجود میزان قابل توجهی فیبراست، تقریبا ۱۰% بافت پسته را فیبر تشکیل می‌دهد که می‌تواند در امر لاغری تاثیر‌گذار باشد، البته نباید از مواد معدنی زیر که در پسته وجود دارند غافل شویم.

  • ویتامین E• ویتامین K• پروتئین• کربوهیدرات

  هر ۱۰۰ گرم مغز پسته در حدود ۵۷۰ کالری انرژی، ۵۴ گرم چربی، ۱۰ گرم فیبر، ۴۰۵ میلی گرم سدیم، ۲۱ گرم پروتئین، ۲۶۰ واحد ویتامین A، معادل ۳/۲ میلی گرم ویتامین C، حدود ۴۸۵ میلی گرم فسفر، ۱۰۴۲ میلی گرم پتاسیم، ۲۶۲ میلی گرم امگا ۳ و ۱۳۶ میلی گرم امگا ۶ است ویتامین‌های گروه B ، مس ، منگنز و آهن پسته بسیار بالاست. در کل پسته به دلیل وجود میزان قابل توجهی از کالری می‌تواند در لاغری و تناسب اندام تاثیر گذار باشد ولی باید به یک نکته توجه کنید که مصرف بیش از حد آن می‌تواند سبب افزایش وزن شود.

  چکیده نکات

  • پسته علاوه بر چربی غیر اشباع دارای ۱۰% فیبر است.• پسته اگر به اندازه مصرف شود می‌تواند تاثیر بسزایی در تناسب اندام داشته باشد.• پسته تازه خاصیت چاق کنندگی بیشتری به نسبت پسته خشک دارد.

  چکیده کلیات

  پسته به دلیل وجود فیبر و چربی غیر اشباع می‌تواند در لاغری موثر باشد، چربی غیر اشباع به دلیل اکسیداسیون چربی‌های ناحیه شکم و پهلو و فیبر به واسطه سیری زودرس می‌تواند در لاغری تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشد. لازم به ذکر است که مصرف پسته تازه بیش از مقدار پیشنهادی سبب افزایش وزن می‌شود.

  اگر در تلاش برای پرش وزنی هستید، پیشنهاد می‌کنیم با افزودن مواد غذایی چربی سوز تند به رژیم غذایی خود، متابولیسم بدنتان را به سمت مصرف بیش از حد کالری نهدایت کنید. کپسایسین، ماده مؤثر موجود در فلفل است که به آن جذابیت خاصی می‌بخشد، متابولیسم شما را به شکلی که منجر به کاهش وزن شود، تازه می‌کند. در حقیقت، طبق مطالعه‌ای در ژورنال آمریکایی Journal of Clinical Nutrition ، کسانی که رژیم غذایی خود را با کپسایسین تکمیل کرده‌اند، در طول وعده غذایی بعدی خود ، ۲۰۰ کیلو کالری کمتر مصرف می کنند، البته میزان قابل توجهی از ویتامین C در فلفل وجود دارد که سبب افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شود. این میزان تاثیرگذاری برای نام فلفل قرمز که لقب معجز‌ه‌گر لاغری را به آن داده‌اند می‌تواند تا حدودی واژه اغراق را به دنبال داشته باشد، پس باید به این موضوع توجه داشته باشید فلفل قرمز به جهت بالا بردن میزان سوخت و ساز بدن می‌تواند تاثیر محدودی در کاهش وزن داشته باشد.

  چکیده نکات

  • فلفل قرمز می‌تواند در افزایش متابولیسم تاثیر محدودی داشته باشد• لقب معجزه‌گر برای فلفل قرمز کمی زیاد است.• توجه داشته باشید که به دلیل وجود ویتامین C در فلفل می‌تواند قدرت ایمنی بدن را افزایش دهد.

  چکیده کلیات

  میزان تاثیر فلفل قرمز برروی تناسب اندام می‌تواند جزئی باشد، البته وجود ویتامین C می‌تواند در افزایش سطح سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبتی داشته باشد.

  سوالی که خیلی از افراد از موتور جستجو گر گوگل می‌پرسند؛ آیا سیب زمینی آب‌پز لاغر می‌کند یا نه ؟ می‌باشد. پاسخ این سوال مثبت است؛ سیب زمینی به دلیل بالا بودن میزان فیبر که سبب سیری زودرس می‌شود یکی از خوراکی‌های لاغر کننده به حساب می‌آید.

  البته این موضوع در مورد سیب زمینی سرخ کرده صادق نیست. سیب زمینی سرخ کرده به واسطه میزان بالایی از کالری دقیقا ۱۸۰ درجه از نظر تاثیرگذاری با سیب زمینی کبابی و آب‌پز متفاوت است، پس در مصرف سیب زمینی نهایت دقت را داشته باشید که آیا به دنبال افزایش وزن هستید یا کاهش وزن، اگر به دنبال افزایش وزن هستید می‌توانید پس از ورزش از سیب زمینی سرخ شده و سس به مقدار کافی استفاده کنید. اما اگر به دنبال کاهش وزن هستید پیشنهاد می‌گردد در مصرف سیب زمینی به واسطه وجود نشاسته کمی صرفه جویی کنید ولی به واسطه وجود فیبر در آن، این وعده غذایی را به هیچ وجه حذف نکنید، پیشنهادی که ما برای شما داریم استفاده از سیب زمینی به صورت آب‌پز و با ترکیب تخم مرغ است. تقریبا همان یومورتا یرآلما که غذای محبوب آذربایجان است.

  چکیده نکات

  • سیب زمینی یک ماده تشکیل شده از فیبر و نشاسته است.• به دلیل وجود فیبر و نشاسته نه می‌توان مصرف آن را حذف و نه می‌توان مصرف آن را به شدت توصیه کرد بلکه باید به صورت حساب شده از آن استفاده کنید.• سیب زمینی سرخ کرده بری لاغری سم و برای افزایش وزن معجزه است

  چکیده کلیات

  اگر به فکر لاغری هستید از سیب زمینی آب‌پز در وعده غذایی خود به صورت حساب شده استفاده کنید تا دچار اضافه وزن نشوید، لازم به ذکر است که این ماده دارای فیبر و نشاسته می‌باشد و برای مصرف آن باید به صورت حساب شده رفتار کنید.

  بسیاری از چای‌های مختلف به کاهش وزن کمک می‌کنند و جزیی از مواد غذایی لاغر کننده به حساب می‌آیند، چای سبز نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت ، مطالعه‌ای که در ژورنال تغذیه منتشر شده است، نشان می‌دهد که بعد از گذشت فقط دو هفته، افرادی که روزانه چهار تا پنج فنجان چای سبز می‌نوشند، علاوه بر ورزش کردن به مدت ۲۵ دقیقه، چربی شکمی بیشتری نسبت به کسانی که چای سبز نمی‌نوشند از دست می‌دهند.

  از نظر پزشکان مطرح در حوزه تغذیه همچون دکتر کرمانی، این نوع از چای نمی‌تواند آنگونه که معجزگر خطلاب می‌شود تاثیراتی چشمگیر در لاغری داشته باشد؛ چای سبز همان چای سیاه است با این تفاوت که تحت تاثیر برخی فرایند‌ها قرار نمی‌گیرد به همین جهت رنگ آن سبز باقی می‌ماند، اما باید توجه داشته باشید که همین عدم اعمال فرایند بر روی آن باعث می‌شود تا اندکی آنتی اکسیدان در آن باقی بماند که تنها سرآمد آن می‌تواند افزایش جزئی سوخت و ساز بدن باشد. نکته: میزان مصرف چای چه از نوع سبز و چه از نوع سیاه نباید از سه لیوان در روز بیشتر شود.

  چکیده نکات

  • چای سبز معجزه نمی‌کند.• چای سبز و چای سیاه از یک گیاه حاصل می‌شوند.• چای سبز به دلیل ارگانیک بودن دارای آنتی اکسیدان است.

  چکیده کلیات

  چای سبز یک نوشیدنی معمولی برای رفع خستگی است و تاثیر جزئی برروی لاغری خواهد داشت، پس به تیزرهای تبلیغاتی که برای فروش بیشتر چای سبز طراحی می‌شوند توجهی نکنید و چه چای سیاه و چه چای سبز را بیش از سه بار در روز مصرف نکنید.

  در مطالعه‌ای که بر روی بیش از سی مرد انجام شد نتیجه حاصله بسیار فوق العاده بود، این آزمایش در فارماکولوژی نشان داد که فقط دو قاشق غذاخوری در روز باعث کاهش دور کمر به طور متوسط ۲سانت در طی یک ماه می‌شود. با این اوصاف روغن نارگیل یکی از خوراکی‌های لاغر کننده شکم به حساب می‌آید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که کاهش وزن در بانوان سریع‌تر از آقایان اتفاق می‌افتد.

  روغن نارگیل دارای میزان زیادی MCT یا همان تری گلیسرید زنجیره‌ای است که می‌تواند تاثیر شگرفی بر روی تقویت متابولیسم و افزایش سوخت و ساز داشته باشد، اما از نکاتی که روغن نارگیل را دارای تمایز نسبت به دیگر روغن‌ها می‌کند وجود میزان قابل توجهی چربی غیر اشباع یا چربی مفید است که می‌تواند خاصیت سیری داشته باشد؛ پس در مصرف روغن نارگیل کمی دست و سیب زمینی سرخ کرده بری لاغری سم و برای افزایش وزن معجزه است. مصرف یک انس از روغن نارگیل که معادل ۲۸ گرم است می‌تواند در رسیدن به تناسب اندام موثر باشد، پیشنهاد می‌شود برای شکم و پهلو از ورزش‌های مرتبط و روغن نارگیل استفاده کنید.

  چکیده نکات

  • عمده ماده موجود در روغن نارگیل تری گلیسیرید است که باعث افزایش متابولیسم می‌شود.• وجود چربی غیر اشباع برای اکسیداسیون چربی‌های اشباع همچون چربی ناحیه شکم اغز مزایا روغن نارگیل است.• روغن نارگیل سبب کاهش سایز می‌شود.

  چکیده کلیات

  نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید تاثیر روغن نارگیل در رسیدن به تناسب اندام است، روغن نارگیل از معدود روغن‌هایی است که سبب کاهش وزن می‌شود و دلیل آن صرفا در وجود تری‌گلیسرید‌های زنجیره‌ای و چربی‌های اشباع است.

  شکلات تلخ شاید در ظاهر هیچ سنخیتی با لاغری نداشته باشد ولی جز مواد غذایی چربی سوز به حساب می‌آید. آزمایشی در آمریکا در مورد ۳۰ زن با وزن بالای ۹۰ کیلو نشان می‌دهد؛ مصرف روزانه شکلات تلخ که بخشی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای آنها بوده، باعث کاهش قطر دورکمرشان شده است.

  با توجه به نتیجه تحقیق بالا به راحتی می‌توان حدس زد که دلیل اصلی لاغری به واسطه مصرف شکلات تلخ وجود مقادیر قابل توجهی از کافئین بالا و قند بسیار کم است، همان گونه که در مقاله نوشیدنی‌های لاغری و چربی سوز در قسمت قهوه تاثیر کافئین بر لاغری را بیان کردیم، کافئین یکی از موارد موثر بر روی لاغری است البته در مورد کافئین هم در بعضی مواقع اغراق می‌شود، در واقع تاثیر پذیری کافئین در لاغری و تناسب اندام اندکی بیشتر از چای سبز است.

  نکته: اگر طعم شکلات تلخ برای شما جذابیتی ندارد پیشنهاد می‌شود که یا به صورت سرد و یا به صورت داغ کنار شیر میل کنید.

  چکیده نکات

  • مصرف شکلات تلخ می‌تواند در امر لاغری و تناسب اندام کمی موثر باشد.• کافئین بالا در کنار میزان اندکی از شکر از دلایل اصلی لاغری است.• به یاد داشته باشید که اگر در مصرف شکلات تلخ زیاده‌روی می‌کنید باید مراقب دندان‌های خود باشید.

  چکیده کلیات

  اگر به مصرف شکلات علاقه‌مند هستید و اندکی اضافه وزن دارید پیشنهاد می‌کنیم شکلات تلخ مصرف کنید، مصرف شکلات تلخ به دلیل وجود کافئین و نبود قند می‌تواند در رسیدن به تناسب اندام برای شما نقش دومی را اجرا کند، البته که نقش اصلی سریال لاغری و تناسب اندام شما را ورزش ایفا می‌کند.

  در یک مطالعه بریتانیایی که نتیجه آن در مجله چاقی منتشر بود، از شرکت کنندگان خواسته شده بود تا قبل از خوردن غذا مقداری آب بخورند (البته که خوردن یک لیوان آب قبل از سرو هر وعده غذایی هم در طب سنتی ایران اشاره شده بود)، نتیجه حاصله کاهش وزن حدود یک کیلو گرم در ماه را برای آنها به دنبال داشت، این به این معناست که با خوردن آب به این معنی که با خوردن آب، حجم معده محدودتر شده و این موضوع سبب سیری زودرس می‌شود

  اما اجازه دهید از جانبی دیگر به مصرف آب بنگریم، مصرف آب در وهله اول سبب افزایش متابولیسم می‌شود اما این تمام ماجرا نیست و مصرف آب علاوه بر سرکوب اشتها خاصیت زدودن آلودگی را نیز دارد، با اینکه محققین اعتقاد دارند مصرف آب سرد برای افزایش متابولیسم مناسب است اما به دلیل تاثیرات منفی آن در کبد و بروز بیماری‌ها باید پای در کشف آنها کنیم و بگوییم بهتر است آب ولرم بنوشید.

  نکته: یک لیوان آب دارای ۷۵ کالری انرژی است، پس با یک حساب سرانگشتی در یک سال شما ۲۷۰۰۰ کالری انرژی از مصرف آب بدست می‌آورید.

  چکیده نکات

  • آب سبب افزایش متابولیسم بدن می‌شود.• از دیگر خصوصیات آب می‌توانیم به خاصیت سم‌زدایی بودن آن اشاره کنیم.• این موضوع که آب سرد متابولیسم را افزایش می‌دهد کاملا درست است ولی نباید از تاثیر آب سرد در چرب شدن کبد غافل شویم.

  چکیده کلیات

  مصرف آب می‌تواند در افزایش متابولیسم نقش پررنگی ایفا کند، با توجه به قانون هشت در هشت روزانه مصرف هشت لیوان آب توصیه می‌شود. در قانون هشت در هشت، هشت اول بیانگر هشت لیوان و هشت دوم به معنای هشت اونس است که به صورت حدودی معادل یک لیوان آب می‌شود.

   

  چکیده نکات

  • قهوه دارای ۲ الی ۳ درصد کافئین• کافئین موجود درقهوه بر مرکز سیری مغز اثرگذاراست.• کافئین مهار کننده اشتها و فزاینده متابولیسم

  چکیده کلیاتبا توجه به مقالاتی که در مورد تاثیر پذیری قهوه و این موضوع که قهوه اندک تاثیر گذاری بیشتر به نسبت چای سبز دارد می‌توانیم این ماده را یک عامل موثر در تناسب اندام نامگذاری کنیم.

  پنیر پارمسان که یک پنیر بومی ایتالیایی به حساب می‌آید با دارا بودن میزان قابل توجهی از کلسیم یکی از غذا های چربی سوزی به حساب می‌آید. کلسیم با جذب شکر در بدن در ستیز است و همین موضوع باعث لاغری می‌شود. اما نکته‌ای که شاید برای شما جالب باشد وجود ترموژنز در مواد غذایی با حجم بالای کلسیم است که باعث افزایش دما و در نهایت بالا رفتن میزان متابولیسم می‌شود.

  ترموژنز: ترموژنز فعالیت غیر ورزشی میزان کالری که شما از طریق فعالیت های غیر ورزش مانند ایستادن، خوابیدن، شستشوی ظروف و سایر کارهای خانگی می سوزانید. اگر بخواهیم ساده‌تر ترموژنز را تعریف کنیم باید گوییم که واژه ترموژنز یعنی گرما زدایی ولی فرایند ترموژنز یعنی فرایندها یا تاثیراتی که از خوردن یک ماده غذایی حاصل می‌شود و به سبب آن کالری سوزی در بدن ما بدون انجام هر گونه فعالیتی رخ دهد.

  نکته: توجه داشته باشید که پنیر پارمسان در یک قاشق خود بیست کالری انرژی و ۲ گرم چربی دارد.

  یک مطالعه منتشر شده در ژورنال آمریکایی Clinical Nutrition نشان می‌دهد که استفاده از غلات غیر سفید یا همان سبوس‌دار به دلیل کالری منفی بودن (یعنی برای هضم نیاز به صرف انرژی دارد) نیز بسیار در کاهش وزن مناسب است. دلیل اصلی کالری منفی بودن آن فیبر است، فیبر یک کربوهیدرات است که هضم آن سخت است و نیاز به مصرف انرژِی دارد.

  دیگر تاثیر فیبر بر لاغری: فیبر به مهار اسیدهای صفراوی روده که جذب چربی را افزایش می دهند، کمک می کند. این یعنی چربی غذایی و کلسترول کمتری جذب می کنید. در نتیجه سطح LDL یا کلسترول بد خون کاهش می یابد.

  برنج قهوه‌ای، دانه متوسطکینواجوی پرکجوی دو سر خرد شدهموسلیگرانولا

  چکیده نکات

  • وجود فیبر به فراوانی• میزان قابل توجهی از غلات را کربوهیدرات‌ها تشکیل می‌دهند.• کاهش میزان کلسترول

  چکیده کلیاتفیبر یک ماده مقوی برای کاهش وزن است که در غلات به وفور یافت می‌شود، سبوس و غلات از مواردی هستند که در کاهش وزن به شدت تاثیر گذار هستند.

  کلسیم و ویتامین C به خوبی برای تقویت سوخت و ساز بدن ترکیب می‌شوند، و کلم بروکلی تنها یکی از چندین غذای سالم است که حاوی هر دو ماده مغذی است. با این حال، آنچه کلم بروکلی را از سایرین جدا می‌کند، این است که سبزیجات سبز حاوی نوعی فیبر نیز هستند که باعث کاهش وزن می‌شوند. فیبر بالای موجود در این کلم سبب پر شدن حجم معده فرد می شود و از این حیث می‌تواند در پیشگیری و درمان چاقی موثر باشد، مصرف کلم بروکلی و سایر انواع کلم‌ها به عنوان پیش غذا می‌تواند سبب ایجاد سیری در فرد شود و از پرخوری و در نتیجه چاق شدن افراد جلوگیری کند. نکته: مصرف یک وعده از کلم بروکلی می‌تواند در پر شدن معده تاثیر بگذارد، در واقع شما با مصرف یک بشقاب بروکلی سبب اشغال شدن ۳۰ الی ۴۰ درصدی معده خود خواهید شد.

  چکیده نکات

  • بروکلی سرشار از فیبر است.• مصرف بالای فیبر سبب پرشدن معده می‌شود.• بروکلی را پیشنهاد می‌کنیم به عنوان یک پیش غذا مصرف کنید.

  چکیده کلیات

  مصرف بروکلی به دلیل وجود ویتامین c به شدت در تقویت سیستم ایمنی بدن می‌تواند موثر باشد، در همین حال با وجود میزان قابل توجهی از فیبر در آن می‌تواند تاثیر چشمگیری بر روی لاغری داشته باشد، مصرف یک بشقاب از بروکلی می‌تواند ۳۰% از حجم معده شما را اشغال کند.

   

  یکی از مهمترین مواد غذایی چربی سوز، خردل است که با توجه با مواد تشکیل دهنده آن یعنی (مقادیر زیادی سلنیوم و امگا۳ ) مصرف یک قاشق غذا خوری از آن می‌تواند متابولیسم بدن را تا ۲۵% افزایش دهد. با مصرف روزانه ۳ و نیم قاشق چای خوری خردل می توانید روزانه ۴۵ کالری اضافی بسوزانید. مصرف روزانه خردل باعث سوزاندن کالری و لاغری می شود. با توجه به میزان سوخت و ساز خردل میزان مصرف روزانه آن می‌تواند سبب سوزاندن ۱۳۵۰ کالری در ماه شود.

  چکیده نکات

  • حاوی امگا• ۳خردل بر افزایش کالری سوزی تاثیر دارد.• مصرف روزانه خردل باعث سوزاندن ۱۳۵۰ کالری در ماه می‌شود.

  طبق مطالعه‌ای که در Bioscience ، بیوتکنولوژی و بیوشیمیایی منتشر شده است، مصرف سرکه سیب هر روز می‌تواند منجر به کاهش وزن، کاهش چربی شکم ، دور کمر و کاهش تری گلیسیرید خون شود. به طور خلاصه، مطالعه در خصوص افراد دارای اضافه وزن در ژاپن نشان داد که آنها طی یک دوره ۳ ماهه هر روز یک قاشق غذاخوری سرکه سیب مصرف کرده‌اند و حدود ۵/۲ کیلو کاهش وزن داشته‌اند. در مقایسه با این افراد، تعدادی دیگر روزانه ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب مصرف کردند و به طرز شگفت آوری شاهد کاهش ۵/۳ کیلو از وزنشان درهمان بازه زمانی بودیم.

  نکته: سرکه سیب می‌تواند در سلامت شما تاثیر فراوانی داشته باشد، مبارزه با دیابت یکی از بی‌شمار مزایای استفاده از سرکه سیب است.

  حالا که با خوراکی‌های چربی‌سوز و فواید آنها در رژیم‎‌های سلامتی و لاغری آشنا شدید. بد نیست بدانید که برای تناسب اندام و سلامت جسمی ترکیب رژیم غذایی و ورزش شما را زودتر به نتیجه دلخواهتان می‌رساند و در هیچ مرحله‌ای از رسیدن به اهداف کاهش وزن نباید از نقش تغذیه در ورزش غافل بود. تغدیه نامناسب باعث می‌شود انرژی کافی برای تجربه یک پایان لذت‌بخش پس از تمرینات ورزشی را نداشته باشیم. پیشنهاد می‌شود در گام اول، برای عادت به تغذیه سالم و مفید، هر روز کلیه مواد غذایی که میل می‌کنید را با جزئیات و ذکر کالری‌ها بنویسید. این کار باعث می‌شود دیدگاه مناسبی نسبت به ایرادات غذایی خود به دست آورید و برای رفع آنها تلاش کنید. تا زمانی که عادات غذایی ثبت و بررسی نشود ممکن است متوجه خطاهای خود نشویم. همچنین بهتر است آخر هفته‌ها کمی وقت بگذارید و برای کل هفته منوی غذایی هیجان‌انگیز خودتان را طراحی کنید. در بسیاری مواقع چنان درگیر کار و شلوغی‌های روزمره می‌شویم که با خستگی و زمان کم فقط به فکر خوردن غذاهای سریع و آماده هستیم تا از شر گرسنگی خلاص شویم. با نوشتن منوی غذایی کل هفته، سعی کنیم مواد اولیه را آماده کنیم؛ غذاهایی که امکان نگه‌داری طولانی‌تر را دارند پخته و سایر غذاها را به صورت نیمه آماده در یخچال نگه داریم؛ به شکلی که در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده شوند. مطمئنا با تلاش برای عادت سازی این دو رفتار در حفظ رژیم غذایی خود هنرمندانه اقدام می‌کنید.

  ما در تیم لانسگو که یک تیم حرفه‌ای در انجام تمرینات EMS است، سعی داریم تمامی مزایا و معایب کلیه روش‌های کاهش وزن را بیان کنیم تا شما مخاطبین عزیر در تصمیم گیری خود کمتر دچار سردرگمی شوید، توجه داشته باشید که برای اثبات این ادعا حتی یک مقاله با موضوعیت مزایا و عوارض دستگاه EMS که دستگاه تخصصی خود ما است نیز نوشتیم تا با نقد خودمان بتوانیم اعتماد شما بزرگواران را جلب کنیم، پس به هیچ وجه تحت تاثیر شعارها و تبلیغات قرار نگیرید، اگر قرار به یک معجزه باشد آن معجزه خود شما خواهید بود.

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  فرستادن دیدگاه

  جهت دریافت مشاوره رایگان میتوانید با تکمیل فرم ما را مطلع سازید

  نماینده رسمی محصولات لانسگو آلمان در ایران

  تمامی حقوق برای لانسگو ایران محفوظ است.

  ماست ایسلندی لاغری
  ماست ایسلندی لاغری
  0

  دیدگاهی بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.