مصرف عسل دارچین در بارداری

مصرف عسل دارچین در بارداری

مصرف عسل دارچین در بارداری

مصرف عسل دارچین در بارداری

امروزه به علت کمتر شدن تحرک مردم و زندگی ماشینی و استفاده از غذاهای چرب و فست فودها و تنقلات افراد زیادی با مشکل چاقی درگیر هستند و راههای مختلفی را برای رهایی از این مشکل طی میکنند تا به تناسب اندام ایده آل برسند و دچار بیماریهای مختلفی مثل فشار خون بالا و کلسترول بالا و سکته های قلبی و معضلات اجتماعی که از عوارض چاقی است مبتلا نشوند.

در برنامه های کم کردن وزن همراه با ورزش و حرکات بدنی باید رژیمهای غذایی مناسبی گنجانده شود قرصهای لاغری شیمیایی که اکثرا عوارض جانبی دارند معمولا مورد تایید کارشناسان تغذیه و پزشکان نیست و در نسخه های لاغری جدید برای رژیمهای غذایی بیشتر از مواد طبیعی تجویز میشود تا بدن بیماران با سوزاندن کالری و کم کردن وزن ضمن حفظ ویتامینها و املاح و پروتئینهای ضروری دچار سوء تغذیه نشوند.

نوشیدنی عسل و دارچین با خواص فراوان دیگری که دارند بطور تجربی مورد تاید اکثر افرادی هست که جهت لاغر شدن از ترکیب عسل و دارچین برای لاغری استفاده کرده اند. تحقیقات علمی زیادی در مورد معجزه عسل و دارچین در لاغری صورت گرفته که مورد تایید کارشناسان می باشد . عسل با طعم شیرین و خوشمزه و دارچین با عطر خوب مورد پسند بیشتر مردم هست. از خواص عسل و دارچین در لاغری مقالات متعددی چاپ شده است. از عسل به عنوان ماده غذایی نیروزا و آرامبخش و خواب آور و درمان زخمها و سوختگیها و سرفه و گلودرد استفاده می شود ولی آیا عسل با این خواص تایید شده می تواند به لاغری کمک کند (با خاصیت شیرینی و انرژی زایی)؟

اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین رنج می برند و این مشکل مانع سوخت و ساز درست گلوکز می شود و در این شرایط کاهش وزن سخت می شود. مطالعات علمی فراوانی هست که افرادی که به مدت ۳۰ روز از معجون عسل و دارچین برای لاغری استفاده کرده اند موفق شده اند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را کاهش دهند. قندهای عسل طبیعی شامل گلوکز و فروکتوز می باشد گلوکوز و فروکتوز مانند دیگر قندها باعث افزایش قند خون نمی شوند و به این ترتیب حساسیت به انسولین کنترل می شود هر چه حساسیت سلولها به انسولین بیشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولین بروز کند و در این صورت بدن از کارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار می شود.

مطالعات زیادی در مورد تاثیر عسل و دارچین بر لاغری صورت گرفته است. در کشورهای زیادی مصرف عسل و دارچین با هم رایج هست و خواص عسل و دارچین لاغری یکی از موضوعاتی هست که منابع علمی فراوانی در مورد آن می توان یافت. در یک مطالعه پژوهشی خوردن نصف قاشق چایخوری دارچین در روز قادر به کاهش قند خون بیماران دیابتی که بطور منظم کنترل شده اند، می شود. مطالعه دیگری روشن کرده است اجزای تشکیل دهنده داچین می تواند باعث کاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند مرکز اشتها در مغز دارای گیرنده های انسولین است غدد لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه می دهد تا سطح گلوکز خون را پایین نگه دارد و این شرایط باعث تداوم پر اشتهایی می شود. به نظر می رسد معجون لاغری عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین می باشد. بیمارانی که از این دمنوش استفاده کرده اند اظهار کم اشتهایی میکنند و بی میلی نسبت به کربو هیدراتها را تجربه کرده اند. مقاومت به اسولین بطور ویژه در خانومها بیشتر است و رژیم غذایی همراه با مصرف عسل و دارچین می تواند برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن افراد چاق باشد.بیماران دیابتی حتما با نظر پزشک خود معجون دارچین و عسل را مصرف نمایند. دارچین حاوی چربی و کربو هیدرات و پروتئین و آنتی اکسیدانها است و سرشار از کلسیم آهن ویتامینهای c ,k ,Bومنگنز و فیبر است و طبیعت گرم دارد و باعث افزایش قوای جنسی میشود که افراد جوان(مجرد) باید در مصرف آن زیادروی نکنند.نقش عسل و دارچین در لاغری بیشتر به کم اشتها کردن فرد نسبت به دریافت کربوهیدراتها میشود و قند مورد نیاز افراد را تامین میکند.

مصرف عسل دارچین در بارداری

 

مصرف عسل در بارداری که هیچ منعی ندارد ولی برای دارچین اکثر متخصصان زنان و زایمان توصیه می کنند زنان باردار از مصرف دارچین و فرآورده های ان در طول بارداری حتی به مقدار خیلی کم خودداری نمایند چرا که منجر به زایمان زودرس می شود و مصرف در دوره شیردهی هم باعث ناراحتی معده کودک می شود. ولی تاثیر مصرف عسل و دارچین برای بارداری در مقالات علمی زیادی تایید شده است

طریقه مصرف عسل و دارچین برای لاغری باید بصورت دمنوش باشد و میزان مصرف دارچین را بعضی از متخصصان ۲ تا ۴ گرم روزانه و بعضی ها یک تا ۶ گرم در روز توصیه میکنند. مقدار یک قاشق چایخوری چوب دارچین را به مدت چند دقیقه در یک لیوان آبجوش حرارت ملایم دهید و بعداز اینکه ولرم شد دو قاشق عسل طبیعی به آن اضافه کنید و بعد از اینکه معجون در یخچال خنک شد صبح ناشتا و شب قبل از خواب میل نمایید. توجه داشته باشید که حتما از عسل خالص (بهتر است خام باشد) و چوب دارچین (نه پودر دارچین تجاری) برای تهیه معجون عسل و دارچین لاغری استفاده نمایید.

مصرف بیش از حد دارچین باعث مسمومیت میشود و در افراد گرم مزاج با عوارضی چون خشکی پوست و خارش بدن و گرگرفتگی و و خارش گوش و گلو همراه هست. مصرف بیش از اندازه باعث تپش قلب و بی خوابی وافسردگی می شود. در بعضی افراد مصرف دارچین باعث التهاب و ورم کردن پوست وزخمها و ترکهای گوشه دهان و سوزش معده می شود.دارچین از لخته شدن خون جلو گیری میکند ولی نباید با داروهایی مانند آسپرین مصرف شود. دارچین بهتر است در ظروف پلاستیکی نگهداری نشود و هرچه پوست چوب دارچین کهنه تر شود عطر و بوی آن کمتر می شود و خاصیت آن از بین می رود.

 

هنگامی که مواد طبیعی با هم در نسبت های خاصی ترکیب شده،  برای درمان بسیاری از بیماریها استفاده میشود. یکی از این ترکیب شگفت انگیز عسل و دارچین است. این ترکیب است برای قرن ها بعنوان درمان بسیاری از و بیماریها استفاده شده است

شما در مورد خواص عسل و دارچین چقدر میدانید ؟ در اینجا مطالبی برای شما قرار داده ایم که شما را به وجد می آورد ، حتما مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید …

۱) درمان بیماری های قلبی: مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی در امان خواهند بود. بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه می بخشد.

مصرف عسل دارچین در بارداری

 

۲) از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات: مخلوطی از یک سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چایخوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید، قرار دهید. خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد.

۳) درمان التهاب مفصل(آرتریت): روزانه، یک وعده صبح و یک وعده شب، مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری پودر دارچین مصرف شود. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند. بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند، بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

۴) جلوگیری از ریزش مو: قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ، یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ۵ تا ١۵ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.

۵) از بین بردن عفونت مثانه: ٢ قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق چایخوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.

۶) درمان درد دندان: مخلوطی از یک قاشق چایخوری پودر دارچین و ۵ قاشق چایخوری عسل تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید. این عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

۷) کاهش کلسترول: ٢ قاشق غذاخوری عسل را با ٣ قاشق چایخوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید. این کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش می دهد.

۸) درمان سرما خوردگی: به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.

۹) درمان ناباروری: برای برطرف کردن این مشکل، به مردان توصیه می شود ٢ قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند. در کشورهای چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند، در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چایخوری عسل را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود. زوجی که مدت ١۴ سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.

۱۰) درد معده: مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نیز درمان می کند.

۱۱) تقویت سیستم ایمنی: استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کند. دانشمندان دریافتند که عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است. مصرف مداوم عسل گلبول های سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کند.

۱۲) برطرف کردن سوء هاضمه: قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری عسل بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم می کند.

۱۳) جلوگیری از آنفلوآنزا : دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد.

۱۴) افزایش طول عمر: مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شود. مخلوطی از ۴ قاشق چایخوری عسل، یک قاشق چایخوری پودر دارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید. سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ۴ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.

۱۵) برطرف کردن جوش صورت: قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چایخوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته، جوش ها را از بین می برد.

۱۶) درمان عفونت های پوستی: قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.

۱۷) درمان سرطان: تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده، سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزی درمان شده است. بیماران مبتلا به این سرطان ها ٣ بار در روز و به مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چایخوری دارچین را مخلوط و مصرف می کنند.

۱۸) از بین بردن خستگی مفرط: مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد.

۱۹) از بین بردن بوی بد دهان: شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چایخوری عسل، مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید.

۲۰) مشکل شنوایی: مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف می کند.

 دارچین درختی کوچک است که در هند، سریلانکا، اندونزی، برزیل، ویتنام و مصر رشد می‌کند. دارچین یکی از قدیمی ترین ادویه‌ها است. برای آماده کردن آن پوست درخت دارچین را خشک می‌کنند و به صورت چوب‌های دارچین لوله می‌کنند که قلم دارچین هم نامیده می شود. دارچین را همچنین می توان به صورت پودر هم خشک کرد.

رایحه و مزه خاص و منحصربه فرد دارچین از ترکیبی که در روغن چوب این درخت وجود دارد سرچشمه می‌گیرد. امروزه استفاده از خواص دارویی دارچین در میان طبیعت درمانگران، رواج زیادی داشته، همچنین از آن در داروسازی نیز استفاده می‌شود. خواص دارچین متعدد بوده و برای درمان سرماخوردگی، نفخ شکم، حالت تهوع، اسهال و درد عادت ماهیانه مفید است. همچنین مصرف دارچین انرژی، سرزندگی و گردش خون را تقویت کرده و به طور خاص برای افرادیکه در بالاتنه خود احساس گرما اما در پاهایشان احساس سرما می‌کنند مفید است. همچنین ترکیبی در چای دارچینی وجود دارد که هضم و گوارش میوه‌ها، شیر و محصولات لبنی را تقویت می‌کند. در این مطلب فواید و مضرات دارچین و استفاده از دارچین در بارداری گردآوری شده است.

یکی از زمان‌هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است. یکی از اصول استفاده از خواص دارویی گیاهان برای بیماری‌های مختلف این است که همه گیاهان دارویی کاملاً بی‌خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره‌گیری از خواص دارویی آنها، باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی مانند خواص، ترکیب شیمیایی آن گیاه و عوارض جانبی مصرف آنها را بدانیم و بشناسیم.

به طور کلی اگرچه ترکیبات موثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق‌تر و در نتیجه اثرات جانبی آن‌ها کمتر است، اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد، به ویژه در دوران بارداری که سلامت جنین ممکن است در خطر قرار بگیرد و از آن مهمتر برخی از گیاهان باعث سقط جنین می‌شوند.

علیرغم خواص فراوان دارچین، همانند سایر گیاهان دارویی زیاده‌روی در مصرف آن عوارضی را به همراه دارد، دارچین به دلیل داشتن طبیعت گرم می‌تواند در افراد گرم مزاج با عوارضی چون خشکی پوست، خارش بدن، گرگرفتگی، خارش گوش و گلو و … همراه باشد، لذا باید با توجه به مزاج مصرف شود. مصرف مقادیر زیاد دارچین،‌ باعث تپش قلب،‌ بی‌خوابی و افسردگی می‌شود. عوارض مصرف زیاد دارچین، عبارت است از، التهاب یا ورم کردن پوست، زخم ها و ترک‌های گوشه دهان و سوزش معده. همچنین با وجود اینکه دارچین، از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند اما زیادی مقدار آن در خون، باعث بروز مشکل‌های خونی و گردش خون می‌شود به ویژه اگر با داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می‌شود، مصرف شود مشکل را دو برابر می‌کند.

مصرف عسل دارچین در بارداری

 

برخی مطالعات علمی نشان داده است که مصرف چای دارچین در بارداری برای زنان مبتلا به دیابت حاملگی می‌تواند مفید باشد. در حقیقت دارچین حاوی ترکیباتی است که عمل انسولین در انتقال گلوکز به سلول‌ها را بهبود می‌بخشد، همچنین دارچین به سلول‌های چربی در تشخیص و واکنش به انسولین کمک می‌کند.

با این وجود نکته حائز اهمیت این است که بیشتر متخصصین زنان و زایمان توصیه می‌کنند زنان باردار از مصرف دارچین در بارداری و فراورده های آن مانند قرص دارچین در طول دوران بارداری، حتی به مقدار خیلی کم خودداری نمایند. چرا که می تواند منجر به زایمان زودرس شود.

همچنین استفاده از گیاهان دارویی و برخی ادویه‌ها از جمله دارچین در دوران شیردهی نیز با محدودیت‌هایی همراه است، مصرف دارچین در دوره شیردهی باعث ناراحتی معده نوزاد می‌شود و باید محدود شود. معده درد، اسهال یا استفراغ نشانه این است که سیستم گوارشی کودک به این نوع غذاها حساس است.

مصرف دارچین توسط خانم باردار باعث ایجاد مشکلاتی در جفت می شود.این اختلالات در جفت باعث می شود جنین در معرض هورمون های استرس زا و سموم بدن مادر باشد.این مسئله تاثیر منفی بر رشد مغز جنین می گذارد.

مصرف دارچین در دوران بارداری باعث شروع انقباضات و درد زایمان می شود.مصرف مقدار زیاد دارچین یا استنشاق عصاره دارچین نیز می تواند باعث انقباضات رحم و شروع درد زایمان شود.هرچند مضر بودن دارچین هنوز به طور کامل ثابت نشده است اما با توجه به عوارض جانبی مصرف آن، بهتر است در دوران بارداری از مصرف مکمل های آن و عصاره آن اجتناب کنید.

 

مصرف عسل دارچین در بارداری

در این مقاله می خواهیم خواص عسل و خوردن عسل در بارداری را با هم بررسی بکنیم تا با آگاهی کامل از این ماده ی ارزشمند استفاده بکنیم.خواص عسل در بارداری کاملا برای مادر مشخص و مفید است اما نباید بیش از حد مصرف کنید. مصرف عسل در بارداری به رشد جنین کمک میکند. البته باید از عسل خام و طبیعی استفاده کنید.پیشنهاد می کنیم مصرف عسل در دوران بارداری از عسل چهل گیاه باشد.

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد این موارد زیر می باشد؟

خب حالا می پردازیم به این پاسخ این سوالات در واقع احتمالا این سوالات پاسخ های دارد اما این شما هستید که باید تصمیم بگیرد که چه کاری باید انجام دهید.

 

در زمانی که زنی باردار می شود می تواند از عسل به یک ماده ای نیرودهنده و مواد مغزی استفاده کند.

عسل دارای آنتی اکسیدان و آنتی باکتریان می باشد که می تواند سیستم ایمنی بدن مادر باردار را تقویت بکند. خوردن عسل در بارداری سیستم ایمنی را تقویت می کند.

عسل از آنجایی که خاصیتی به نام هیپنوتیک را دارد به راحتی خواب مادر باردار کمک خوبی می کند. البته که باید از یک ساعت قبل از خواب عسل را با شیر مخلوط کنید و سپس میل بفرمایید.

از آنجایی که در دوران بارداری نباید سرماخورد، عسل یک درمان کننده و پیشگیری کننده فوق العاده عالی برای سرماخوردگی می باشد. البته که پیشگیری بهتر از درمان می باشد. حتما اگر در فصل زمستان هستید از عسل به عنوان یک ضد ویروس استفاده نمایید.

معمولا خانم های باردار خیلی سریع خسته می شوند و نیاز دارند که انرژی از دست رفته خود را به دست بیاورند. عسل به دلیل دار بودن قندهای طبیعی می تواند انرژی بدن را بازگرداند.

در ابتدای دوران بارداری هورمون هایی ترشح می شود که باعث سوزش سر سینه می شود. سوزش سر سینه یکی از مشکلات مادران باردار می باشد که عسل این مشکل را تا حدودی بهبود می بخشد.

 

یکی از پر قدرتمند ترین کنترل کننده های حساسیت بی شک عسل طبیعی می باشد. البته گرده گل منطقه ای که در آن زندگی می کند بیشتر می تواند کمک بکند. اما اگر به صورت پیوسته از عسل و گرده گل استفاده بکنید. مطمئنا از حساسیت فصلی دور خواهید شد.

تهوع یکی از نشانه های بارداری می باشد که هر زنی که باردار باشد بلاشک این علائم را دارد پس در سه ماه ابتدای بارداری این موضوع کمی اذیت کننده می باشد. در برخی از خانم ها دیده شده که تعداد تهوع ها بیش از حد است که باعث کم شدن وزن می شود. که این اصلا خوب نیست نه برای مادر و نه برای جنین،  پیشنهاد می کنم برای بهبود بیشتر این مشکل عسل با زنجبیل استفاده کنید. فقط این نکته را در ذهن داشته باشید که در ۱۰ روز ابتدایی از عسل و زنجبیل استفاده نکنید.

 

نه اما باید در مصرف عسل رعایت بکنید تا بیش از حد عسل مصرف نکنید. عسل و نه هیچ ماده غذایی را در دوران بارداری بیش از حد مصرف نکنید.

مشاهده شده برخی افراد عسل را در چای یا آب جوش می ریزند و مصرف می کنند که یک کار بسیار اشتباه می باشد. عسل نباید در حرارت بالا قرار بگیرد. اگر می خواهید آن را در چای یا آب حل کنید توصیه می کنم که صبر کنید تا ولرم شود سپس عسل را به آن اضافه بکنید.

دو تا پنج قاشق (۱۵۰ تا ۲۵۰ کالری) عسل در طی روز توصیه می کنیم. در حقیقت هر قاشق دارای ۵۰ کالری می باشد. این مقدار بسته به شما متغییر می باشد.

این موضوع کاملا به فرد مورد نظر بر می گردد که چه عسلی را دوست دارد . اما نکته مهم این هست که حتما عسل طبیعی و خام باشد.با این حال عسل های پیشنهادی ما برای دوران بارداری را می توانید در زیر مشاهده بکنید.

 

اگر مادر به دیابت یا دیابت دوران بارداری مبتلا می باشد.در مصرف بیش از حد عسل پرهیز بکند. حتما از یک فروشنده معتبر عسل تهیه بکند اگر فروشنده معتبر نمی شناسید بهتر است عسل مصرف نکنید تا اینکه عسل تقلبی مصرف بکنید و به مشکل بر بخورید.

 

مصرف عسل دارچین در بارداری

مصرف عسل دارچین در بارداری

0 سامان حبیبی فواید،علائم،خواص ، بارداری و نوزاد دسامبر 5, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *