مضرات تلويزيون به زبان انگليسي

خواص دارویی و گیاهی

همه درها را نمی‌توان با کلیدهای عاطفی باز کرد. شاید با این کلید بتوان دریچه قلبها را گشود و به آنها راه یافت اما مغزها و عقل‌ها کلید دیگری می‌طلبد و با احساسات کار درست نمی‌شود.

به وزن و تناسب اندامت اهمیت بده. داشتن یک رژیم غذایی و برنامه دقیق ورزش برای تو مهم است.

به دنبال یک ارتقاء شغلی، مبلغی دریافت می‌کنی که قسمتی از مشکلات مالی‌ات را پوشش می‌دهد.

به دنبال خوابها و خیال‌هایی هستی که بسیار دور از دسترس است. هر حادثه‌ای را بهانه می‌کنی تا با خیال‌بافی‌های خود به آن پر و بال بدهی و خود را با آن سرگرم سازی. عشق فقط در داستانها با اسب سفید به سراغ آدمها می‌آید! باید واقع‌بین بود و دست از این خیال‌ها برداشت.

سعی کن با طبیعت انس بیشتری بگیری. زندگی در طبیعت ایده‌آل است و بسیاری از ما از آن محروم هستیم. پس به دامان طبیعت برو و از آن لذت ببر.

اگر در روز بین چهار تا شش فنجان چای یا قهوه مصرف می‌کنی، از حدمجاز فراتر رفته‌ای. کافئین بیش از حد تو را بی‌قرار و عصبی می‌کند

تنوع در کارها بهتر است. داشتن چند کار مهم، تجربه کردن چند موضوع در یک زمان می‌تواند مفید و سودآور باشد. تو استعدادهای زیادی برای متحول کردن اوضاع اقتصادیت داری فقط باید آنها را بشناسی.

باید صبر کنی تا آبهای به جوی بازگردد. در چنین حالتی می‌توانی خودت پیش‌قدم شوی تا مشکلتان حل شود در غیر اینصورت باید از خیر این عشق و علاقه بگذری و به فکر موقعیت دیگری باشی.

تا پایان روز احساس خوشبختی خواهی کرد چون بعضی امور، که فکرت را مشغول کرده بود، روبراه می‌شود. در یک میهمانی خبرهای امیدبخشی خواهی شنید.

این هفته برای تو بسیار پرتلاش خواهد بود. خبرهایی می‌رسد که خوشحال کننده است و وضعیت مالی تو را روبراه می‌کند. خودت و توانایی‌هایت را دست‌کم نگیر و اعتماد به نفس داشته باش.

اختلاف کوچکی با دوست یا همسرت پیش می‌آید که چندان مهم نیست و باید با گفتگو و تفاهم آنرا حل کنی تا به بحران بزرگ و ریشه‌دار تبدیل نشود.

اخبار خوشحال کننده و دیدارهای سودمندی در انتظار توست. روش زندگیت را عوض کن تا از این حالت تنش و التهاب خارج شوی. باید به آینده‌ات امیدوار باشی.

سود فراوانی به دست خواهی آورد به طوری که نمی‌دانی با آن چکار کنی. در این جور مواقع افراد سرکیسه را باز می‌کنند و به ولخرجی روی می‌آورند اما تو باید دوراندیش باشی و به آینده و اهدافت فکر کنی.

با یک تماس تلفنی و یا فرستادن یک پیغام یا نامه می‌توانی به او بفهمانی که به فکرش هستی. خاطرات گذشته، همیشه منبع و ذخیره‌ای روحی و معنوی است که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

پول و ثروتی بدست می‌آوری اما در نحوه خرج کردن آن باید دقت داشت. این ثروت بادآورده نیست که با بذل و بخشش‌هایت آن را به باد دهی.

بیش از حد تحت تاثیر حرفهای این و آن قرار می‌گیری. باید به جای احساسات، عقل و منطق خود را ملاک قرار دهی و با خردمندی تصمیم بگیری به نحوی که اساسی و جدی باشد.

با خوش‌بینی روزت را شروع کن. در این صورت هم با انرژی مثبت به کارهایت می‌پردازی و هم به اطرافیانت انرژی می‌دهی.

به سود مالی می‌رسی که قابل توجه است. شاید بخواهی آنرا برای خود و دوستانت خرج کنی، اما تصمیم عاقلانه‌تر این است که به فکر آینده‌ات باشی و آنرا پس انداز کنی. گاهی اوقات مقداری پس انداز می‌تواند برای روزهای سخت مفید باشد.

پس از یک دوره قهر و جدال دوره‌ای می‌رسد که در آن عشق و آشتی حرف اول را می‌زند. زندگی نیز چون یکسال چند فصل دارد و بدون این فصلها دچار رکود خواهد شد.

باید ورزش را جدی گرفت و از مصرف چیزهایی که سلامتی تو را تهدید می‌کند جدا خودداری کرد.

از امروز باید برای فردایت برنامه‌ریزی کنی. کسی که طبق یک برنامه حرکت کند به دور از هرگونه خیالبافی، به اهداف خود می‌رسد.

با احساسات دیگران نمی‌شود بازی کرد. کسی که با آتش بازی می‌کند خودبخود طعمه آن خواهد شد. شاید تو در این باره حق داشته باشی اما هر کاری عواقبی دارد که باید آنرا در نظر داشت.

در خود انرژی فوق‌العاده‌ای می‌بینی. دوست داری کارهای زیادی بکنی اما نمی‌دانی چه کاری در درجه اول قرار دارد. باید آن را در بهترین راهی که تشخیص می‌دهی صرف کنی تا موفق گردی.

کمی لبخند و تفریح در این برهه از زمان برای تو لازم است. می‌توانی انرژی خود را در کنار کار و تلاش به تفریح و سرگرمی هم اختصاص دهی. اما به خاطر داشته باش که زیاده‌روی نکنی چون به ضررت خواهد بود.

اوضاع مالی تو همچنان روال عادی خود را دارد اما با کمی تلاش و کوشش و حوصله بیشتر می‌توانی تحولی در وضعیت مادی خود ایجاد کنی.

رفته رفته این اختلاف حل خواهد شد. گذر زمان به هر دو طرف نشان خواهد داد که تندروی بیشتر به آنها آسیب می‌رساند. از این رو هر دو سرعقل آمده و با هم آشتی می‌کنند.

به زودی اتفاقاتی می‌افتد که تو را شادمان می‌کند. حالا نوبت آسایش و آرامش به وجود آمده پس از آن لذت ببر.

تنبلی را از خود دور کن. با ورزش و مطالعه بیشتر می‌توان فعال‌تر از همیشه باشی.

موفقیت خوبی در زمینه مسائل مالی و اقتصادی بدست می‌آوری. کسی که موفق‌تر است، رقیبان و حسودان بیشتری هم خواهد داشت. بدون توجه به آنها به کار خودت ادامه بده.

اطرافیانت به تو سفارش می‌کنند که بهترین راه را انتخاب کنی اما تو همچنان لجباز و یک‌دنده‌ای!! به چه قیمتی می‌خواهی حرفت به کرسی بنشیند؟!

وضعیتی پیش می‌آید تا بتوانی یک یا چند تن از دوستان قدیمی را که مدتی از آنها بی‌خبر بودی، ملاقات کنی. فکر یک سفر مدتی است ذهنت را به خود مشغول کرده. به زودی مقدمات آن فراهم می‌شود.

باید در آرامش به خوردن غذا مشغول باشی چون داشتن استرس و یا کار پرمشغله و راه رفتن در هنگام غذا خوردن، نه تنها هیچ نفعی برایت ندارد بلکه ممکن است سلامتی‌ات به خطر بیفتند.

تو هم مثل دیگران آرزوی موقعیت اقتصادی بهتر را داری اما در این معامله، آنها خواسته‌های زیادی از تو دارند و تو نمی‌توانی به تنهایی به یک به یک آنها پاسخ دهی پس بهتر است به جای قبول همه کارها با هم یک یا دو قسمت را به دست گیری تا از بتوانی جوابگو باشی.

در روابط‌تان مراقب باشید. تو فرد خاکی و راحتی هستی، اما ممکن است اطرافیان اینطور استنباط نکنند و از روی حسادت و یا به هر دلیلی برایت دردسرهایی درست کنند.

به زودی شاهد بعضی تغییرات هیجان انگیز و مثبت در زندگی‌ات خواهی شد. به مسافرتی دعوت میشوی که خاطرات شیرینی برایت دربر دارد.

اگر بیش از حد احساس استرس می‌کنی شاید به ایجاد تغییراتی در نوع زندگی و یا شیوه برخوردت با استرس نیازمندی. بهتر است بین وظایف کاری، مسئولیت‌ها و اوقات فراغتت تعادل برقرار کنی.

پس از مدتی رکود اقتصادی دوباره اوضاع روبراه می‌شود و پول نسبتا خوبی بدست می‌آوری. به زودی مقداری پول از دست می‌دهی اما نگران کننده نیست.

دوستی که با تو سر ناسازگاری داشته پشیمان شده و به فکر جبران رفتارش است. بهتر است تو هم او را ببخشی و مسائل گذشته را پیش نکشی.

بزودی از یک کار و یا خوش قلبی‌ات نتیجه می‌گیری. هدایا و یا مقداری پول به دستت می‌رسد که باعث خوشحالی‌ات می‌شود.

باید از تازه‌ترین سبزیجات و میوه‌ها استفاده کنی و از جایی خرید کنی که مواد غذایی‌اش سالم و تازه باشد. نوع مواد غذایی که مصرف می‌کنیم با سلامتی بدن رابطه مستقیم و بسیار نزدیکی دارد.

مراقب اعمال و رفتارت باش. کوچکترین خطا می‌تواند برای تو توبیخ مالی به همراه خواهد داشت.

چرا شما این فال عوض نمیکنید هر روز همین فال مال یکماهپیش هست

سلام دوست عزیز

عوض میشه احتمالا شما کش دارید

لطفا از مرورگر دیگه امتحان کنید تا مشکلتون حل بشه

راست میگه وضعیت اقتصادیم روحیم روانیم زندگیم

میشه فال مجله موفقیت هم بزارید

سلام دوست عزیزم

فال موفقیت در کانال تاروت رنگی قرار داده میشه

موفق باشید

سلام وقت بخیر ممنون بابت سایت خوبتون امروز واقعا تعجب کردم هیچ کدوم از فالها آپدیت نشده

سلام ممنون بابت روزهایی که فال رو میزارید معمولا درست هست اما بعضی روزها تکراریه فالتون !,چرا خب چهار دفعه شده که تکراری گذاشتین من اینو خونده بودم قبلا . لطفا فال حقیقی رو به روز رسانی کنید مثل همیشه . تشکر

به به پوری جون چه انتقادپذیره. خسته نباشید.

سلام دوست عزیز پورتال رنگی

انتقاد باعث پیشرفته و دوست داریم با نظرات شما دوستان عزیز پورتال رنگی سایت بهتری برای شما عزیزان بسازیم

مرسی که همراه همیشگی ما هستید.

امیدوارم روزهای رنگی با پورتال رنگی داشته باشید.

سلام ببخشید،منظور از فال ۱،فال۲چی هستش؟؟

با سلام و وقت بخیر

فال ۱ در سایت تاروت رنگی و از یک منبع معتبر خارجی و فال ۲ در سایت پورتال رنگی و از منبع دیگری می باشد.

چرابراچیزای خوب ازفعل آیند استفاده میکنه؟ بعدچیزای بدوفعل گذشته!! :(((((

سلام میکشید وقت به خیر من باید در قسمت نظرات فال هفته نظر میدادم اما چون قسمت نظردهی وجود نداشت اینجا میگم من متولد بهمن ماه هستم و در فال این هفته پیشنهاد کار برام پیش بینی شده بود عاجزانه خواهشمندم برام دعا کنید بتونم برگردم محل کار سابقم چون واقعا از نظر روحی شرایط بدی دارم ممنونم امیدوارم همه به آرزوهای خوبشون برسن

جالب بود ولی سعی و تلاش رو فراموش نکنید موفقیت و رسیدن به آرزوها با تلاش و ایمان بخدا

[email protected]

09132080139

[email protected]

09132080139

تاثیرات مضر تماشای تلویزیون

نویسنده سوفو آرچن

گروه ترجمه: عباس جوشقانی ، سارا براتیان، صفورا براتیان، محدثه گلزار مشکی و مجید اسماعیلی

ویرایش نهایی متن: مسعود مردیها

در فرهنگی که مردم حداقل دو دستگاه تلویزیون در خانه هایشان دارند و به شدت به تماشای تلویزیون اعتیاد پیدا کرده اند به هیچ وجه نمی توان تاثیرات مضر تماشای بیش از حد تلویزیون را از قلم انداخت.

مسلما تلویزیون چیزهای فراوانی را به مخاطبین خود عرضه می کند و بی تردید یک نوآوری بزرگ است اما هنگامی که به آن متکی شویم چه برای آگاه شدن و چه برای سرگرم شدن، تلویزیون قطعا می تواند تاثیرات منفی بسیاری بر مردم داشته باشد.

در زیر به اصلی ترین اثرات مضر تماشای تلویزیون اشاره می شود؛ مواردی که باید همیشه به یاد داشته باشید قبل از اینکه به سمت نمایش تلویزیونی مورد علاقه خود بروید.

 

تلویزیون برای سلامتی شما مضر است

تماشای تلویزیون یعنی بی تحرکی و بی تحرکی با چاقی و بیماری قلبی پیوندی ناگسستنی دارد. آیا شما فکر می کنید این فقط یک تصادف است که در غرب، جایی که مردم وقت زیادی را صرف تماشای تلویزیون می کنند، چاقی و بیماری قلبی در همه سنین به سرعت در حال بالا رفتن است؟

مطالعات زیادی روی اثرات مضر سلامتی ناشی از تماشای تلویزیون در حال انجام می باشد. مطالعه تحقیقاتی جدید که در مدرسه سلامت عمومی هاروارد انجام شده است حاکی از آن است که تماشای زیاد تلویزیون می تواند خطر ابتلا به چاقی پیشرونده و دیابت نوع ۲ را به طور جدی افزایش دهد. شگفت آور نیست که مطالعه دیگر انجام شده در دانشگاه رود آیلند نشان می دهد که تماشای طولانی مدت تلویزیون حس اثر بخشی بیننده را در حفظ و نگه داری سلامت فردی کاهش می دهد.

 

تلویزیون اطلاعات غلط به شما می خوراند

یکی از مضرترین اثرات تماشای تلویزیون این است که تلویزیون ظاهرا آمده است که حقیقت را توصیف و گزارش کند! در حقیقت تلویزیون فقط به ما یک نقطه نظر اجمالی از آنچه در جریان است ارائه می دهد و این مخصوصا موقع تماشای اخبار تلویزیون اتفاق می افتد. وقتی ما یک اخبار ۳۰ دقیقه ای تماشا می کنیم معمولا باور می کنیم که همه آن چیزی که در حال نمایش دادن به ماست همه آن چیزی است که در حقیقت موجود است. از آن گذشته اکثر مردم بر این باور هستند که اگر بیشتر ازین برای دیدن وجود داشت آیا تلویزیون به ما نشان نمی داد؟ متاسفانه بیشتر مردم هرآنچه تلویزیون به آنها می خوراند را می پذیرند بدون اینکه حتی بر درستی آن شک کنند.

یکی از مهمترین دلایلی که ما هر آنچه تلویزیون نشان می دهد را باور می کنیم این حقیقت است که ما جهل را به دانایی ترجیح می دهیم چون به قول معروف بی خبری خوش خبری است. جستجو برای دانستن حقیقت نیاز به تلاش دارد ولی ما ترجیح می دهیم که اخبار شبانگاهی همه آن جستجو را برای ما انجام دهد.

در این روش ما نیاز به انجام کاری نداریم نه تلاشی و نه هیچ نگرانی درباره آن، ما راه ساده را انتخاب می کنیم اما با این کار نمای تحریف شده ای از حقیقت را پذیرفته ایم.

 

تلویزیون شما را احمق می کند.

دیگر اثر به شدت مضر تماشای تلویزیون این حقیقت است که تلویزیون می تواند مانع توانایی تفکر در انسان شود. صحبت کردن دائمی مدیران در تلویزیون که دائم در حال ارائه اطلاعات، نظرات، تحلیل ها و انتقادات جدید در رابطه با هر چیزی به ما هستند باعث می شود ما از ذهن نقاد خودمان دیگر استفاده نکنیم. با این رویه ممکن است به سادگی گمراه شویم و فریب بخوریم.

قطعا تعدادی از برنامه های تلویزیونی، آموزشی و جالب هستند ولی اکثریت برنامه های تلویزیون به زبان ساده به درد نخورند. بنا براین به ندرت می توان برنامه ای را در تلویزیون پیدا کرد که ما را به فکر کردن وا دارد.

برنامه های تلویزیونی طوری طراحی می شوند تا با دامنه توجه ما مطابقت داشته باشند. لذا به همین علت تقریبا همه برنامه های تلویزیونی سی الی شصت دقیقه طول می کشند.

علاوه بر این در برنامه های تلویزیونی به ندرت کل برنامه را به یک موضوع واحد اختصاص می دهند ازین رو نه تنها برنامه های تلویزیونی نمی تواند برای شروع یک بحث، تفکر درخور و شایسته ای را برای شما فراهم کند بلکه اطلاعات را طوری ارائه می دهد که ما به طور صحیح نمی توانیم آنها را هضم کنیم. لذا ما بدون اینکه اطلاعات را از فیلتر تحلیل ذهنمان بگذرانیم آنها را مبنای شکل گیری اعتقاد خود قرار می دهیم و بدینسان زمانی که فکر می کنیم خیلی دانش بدست آورده ایم در حقیقت بر حماقت های خود افزوده ایم.

 

تلویزیون وقت شما را هدر می دهد

زندگی کوتاه است ولی ما چنین انتخاب کرده ایم  که آن را با تماشای تلویزیون بگذرانیم. فقط به این فکر کنید که ما چند ساعت در روز را با تماشای تلویزیون هدر می دهیم. نظر سنجی ها حاکی ازین است که مردم در جهان غرب ۵ تا ۱۰ ساعت در روز به تماشای تلویزیون می پردازند.

به جای بهره بردن از زندگی به بهترین نحو، جلوی یک چیز مرده می نشینیم ولو یک وسیله ی سرگرم کننده هم باشد؛ وسیله ای که ما آن را به عنوان جانشینی برای روش زندگی صحیح انتخاب کرده ایم. به جای بیرون رفتن و انجام بازی فوتبال، بسیار پایبند تماشای بازی های فوتبال شده ایم و بازیکنان مورد علاقه امان را تشویق می کنیم گویا آنها قهرمانان واقعی هستند. به جای رفتن به آشپزخانه و پختن یک غذای سالم ترجیح می دهیم روی مبل بنشینیم و برنامه های آشپزی آنچنانی ببینیم برنامه هایی که در آن افراد از انواع غذاهای خوشمزه لذت می برند و این در حالیست  که ما بدنهایمان را با غذاهای ناسالم پر می کنیم. به جای بیرون رفتن برای دید و بازدید، گپ زدن و تفریح کردن، خودمان را میان چهار دیوار محبوس می کنیم و همیشه تنهاییم تا بتوانیم با دقت کامل فیلم های ماجراجویی، نمایش های واقعی، و سریال های دنباله دار تلویزیونی را تماشا کنیم.

ولی من از شما سوال می کنم آیا این روش زندگی است؟

یک زمان خواهد آمد که انرژی روحی و جسمی شما محو خواهد شد و خواهید فهمید که حقیقتا زندگی نکرده اید ولی آن زمان خیلی دیر خواهد بود و شما افسوس خواهید خورد.

اکنون فرصتی است برای شما تا با شور و علاقه زندگی کنید و خنثی بودن را رها نمایید.

متن انگلیسی نوشته

The Harmful Effects of Watching Television

BY SOFO ARCHON

In a culture where most people have at least two TV sets in their homes and are obsessed with watching television, it is almost impossible to neglect pointing out the possible harmful effects of watching too much television.

Television certainly has much to offer, and without a doubt is a great innovation. But when it comes to relying on it, whether to be informed or entertained, it can certainly affect people negatively.

Here are the main harmful effects of watching television that you should always keep in mind before turning into your favorite TV show.

Television is bad for your health

Watching television means inactivity, and inactivity has been linked with obesity and heart disease. Do you think it is just a coincidence that in the West, where people are spending enormous amounts of time watching television, obesity and heart diseases in people of all ages are rapidly increasing?

More and more studies are being carried out on the harmful health effects of watching television. A recent research study conducted at the Harvard School of Public Health indicates that watching too much television can significantly increase the risk of developing obesity and type 2 diabetes. Not surprisingly, another study carried out at the University of Rhode Island found that prolonged television watching decreases viewers’ sense of self-efficacy in maintaining personal health.

Television feeds you false information

One of the most harmful effects of watching television is that television appears to portray or report reality. In fact, it just allows us to get a small glimpse of what’s really going on. This particularly happens when watching TV newscasts. When we watch a 30 minutes newscast, we usually believe that what it is showing us is all that there is to see. After all, if there was more to see, wouldn’t television show us more? Unfortunately most people accept whatever television is feeding them, without ever casting a doubt on its truthfulness.

One of the main reasons why we so readily believe what television is showing us is the fact that we prefer ignorance over knowledge because, as the saying goes, “ignorance is bliss. Searching to know the truth requires effort, and so we prefer to let the evening news do all the search for us. In this way, we don’t need to do anything: no effort, nothing to worry about. We choose the easy way, but by doing so, we also choose to accept a distorted view of reality.

Television makes you dumb

Another amazingly harmful effect of watching television is the fact it can hinder our ability to think. Having talking heads continuously giving us quick information, opinion, analysis and criticism for just about everything, allows us to stop using our critical thinking. In this way, we can be easily misinformed and manipulated.

Certainly there are a few programs on TV that are educational and interesting, but the majority of television programs are simply trash. And so we rarely find a program on TV that requires us to think. Television programming is designed in such a way so as to match our attention spam, and that is why almost all programs are 30 to 60 minutes long. In addition, television programs rarely dedicate the entire program to a single topic. Hence, not only can’t television programs provide any decent thought to stimulate discussion, but they present information in such a way that we cannot digest it properly. And so we can easily form opinions without allowing the information to be first filtered through our mind, and while we might think that we become more knowledgeable, in reality we become dumb.

Television wastes your time

Life is short, but we choose to spend it watching television. Just think of how many hours of our day we waste watching television. Surveys reveal that people in the Western world spend 5-10 hours a day watching television.

Instead of living our life to the fullest, we sit in front of a dead, though “entertaining device, which we have chosen as a substitute for true living. Instead of going out to play football, we are so obsessed with watching football games and admiring our favorite sport players, as if they are some kind of heroes. Instead of going to our kitchen and cook a healthy meal, we prefer to sit in the sofa, watching special cooking shows where people are savoring all kinds of delicious food, while we fill our bodies with junk. Instead of going out to meet people, converse and have fun, we choose to confine ourselves within four walls and be all alone, so as to watch with full attention adventure movies, reality shows, and soap operas.

But I am asking you, is this living? A time will come when your physical and mental energy will be dissipated, and you will come to realize that you have not yet actually lived. But then it will be too late, and you will be filled with regrets.

Now is your chance to live passionately, not passively

متن اشکال یابی ترجمه مفید برای علاقه مندان به یادگیری مهارت ترجمه

1 نظر تایید شده در مطلب تاثیرات مضر تماشای تلویزیون

یه کلاس زبان خوب دارم که بچه ها عملکردشون رضایت بخشه. این متن رو اونها ترجمه کردند و من ویرایش نهایی کردم. درسته که کار نهایی با ترجمه دانش آموزان تفاوت داره تا حدی ولی تلاش و شروع ترجمه دانش آموزانم رو تحسین می کنم. به امید موفقیتشون


تنظیم شده با عشق توسط مسعود مردیها

یک تجربه

برای تمام زندگی!

من صادق علوی زاده هستم و هدف اصلی من از راه اندازی این وبلاگ نوشتن در مورد تجربیات شخصی خودم در زمینه های زندگی شخصی، موفقیت، کسب و کار، مدیریت و دیگر زمینه هایی است که ممکن است به دیگران برای زندگی و کار بهتر کمک کند.
با من همراه باشید و من را از نظرات و تجربیات خود نیز آگاه نمایید، و آنها را در اینجا با دیگران به اشتراک بگذارید.
برای دریافت تجربیات این سایت در خبرنامه سایت با استفاده از فرم زیر عضو شوید. (نگران نباشید من هم از اسپم متنفرم!)

اگر می خواهید هنگام اضافه شدن یک تجربه جدید مانند این از راه ایمیل آگاه شوید، ایمیل خود را در زیر وارد کنید و مشترک خبرنامه 1تجربه شوید.
نگران نباشید من هم از اسپم متنفرم!

نام

ایمیل *

برای تائید اشتراک ایمیل خود را بررسی کنید.

این روزها با  اومدن کانالهای ماهواره ای به زندگی مردم، بسیاری از ما وقت زیادی رو صرف تماشای برنامه سریالها و یا فیلمهای تلویزیون میکنیم. و امارها حاکی افزایش مدت زمان تماشای تلویزیون در بین اقشار مختلف جامعه دارد. از جمله خبرهایی که در مورد مضرات تماشای تلویزیون منتشر شده می تونم به بیشتر از دو ساعت تماشای تلویزیون خطر بیماری قلبی را تشدید می‌کند و افزایش خطر بیماری قلبی با تماشای تلویزیون و همچنین برای کودکان آسیب های تماشای تلویزیون توسط کودکان اشاره کنم.

تو این مطلب می خوام براتون بگم که نگاه کردن تلویزیون و برنامه های تلویزیونی چقدر می تونه بد باشه!

۱- تماشای تلویزیون وقت شما رو هدر می دهد.

اون وقتی که شما برای تماشای تلویزیون اختصاص میدهید باعث میشه که از دیگر کارهایی که از انجام دادنشون لذت می برید باز بمونید. من دنبال آمار تماشای تلویزیون در ایران گشتم ولی از اونجایی که علم آمار در ایران هنوز اونقدر رشد نکرده چیزه بدرد بخوری پیدا نکردم ولی مثلا در آمریکا آماری که گرفتن هر فرد بطور متوسط روزانه ۵ ساعت به تماشای تلویزیون اختصاص میده.

این یعنی ۱۸۲۰ ساعت در سال و اگر بگیم که در هر روز آدم ۸ ساعت خواب باشه یعنی ۱۱۳ روز در سال فقط بخوابه و تلویزیون نگاه کنه !!! یعنی بیشتر از ۳ ماه و نیم از سال رو وقت برای تنها نگاه کردن تلویزیون به هدر داده.

 

حالا فکر کنید که اگر تلویزیون از زندگی افراد آمریکایی حذف بشه چقدر می تونه به وقت آزاد برای درس خوندن، کار کردن، فکر کردن، عشق ورزیدن و با هم بودن بدست آورد.

 

۲- تماشای تلویزیون از میزان فعالیت مغر می کاهد

در واقع تماشای تلویزیون به مرور شما تبدیل به سیب زمینی میکنه! شما با تماشای تلویزیون از نظر ذهنی در یک حالت آرام قرار میگیرید و در واقع هیچ کاری از ذهنتون نمی کشید و این باعث تحلیل رفتن قوای ذهنی میشه. همونطور که همه ما می دونیم مغز انسان مانند یک ماهیچه با کار بیشتر قوی تر میشه و با کار کمتر ضعیف تر.

برای همین هم هست که در هنگام تماشای تلویزیون آدم کم کم خوابش میگیره و در واقع چرت میزنه. چون مغزش داره چرت میزنه !

در یک تحقیقی که شده نشون میده که تلویزیون مانند یک ماده مخدر عمل میکنه (منبع)

اینم یک متن علمی در مورد اثرات تلویزیون روی مغز انسان:

When you watch TV, brain activity switches from the left to the right hemisphere. In fact, experiments conducted by researcher Herbert Krugman showed that while viewers are watching television, the right hemisphere is twice as active as the left, a neurological anomaly. The crossover from left to right releases a surge of the body’s natural opiates: endorphins. Endorphins are structurally identical to opium and its derivatives (morphine, codeine, heroin, etc.). Activities that release endorphins (also called opioid peptides) are usually habit-forming (we rarely call them addictive).

Indeed, even casual television viewers experience such opiate-withdrawal symptoms if they stop watching TV for a prolonged period of time. An article from South Africa’s Eastern Province Herald (October 1975) described two experiments in which people from various socio-economic milieus were asked to stop watching television. In one experiment, several families volunteered to turn off their TV’s for just one month. The poorest family gave in after one week, and the others suffered from depression, saying they felt as though they had “lost a friend. In the other experiment, 182 West Germans agreed to kick their television viewing habit for a year, with the added bonus of payment. None could resist the urge longer than six months, and over time all of the participants showed the symptoms of opiate-withdrawal: increased anxiety, frustration, and depression.

 

۳- برنامه های تلویزیونی احساسات انسان را تغییر شکل می دهد

تا حالا چند بار شده که خیلی خوشحال بودین و با نگاه کردن به یک برنامه تلویزیونی ناراحت شدین؟ یا اینکه از دیدن یک زندگی مرفه تو یک برنامه تلویزیونی کلی غصه خوردین که چرا من همچین زندگی ندارم؟ و

بله برنامه های تلویزیونی می تونند به شما خیلی احساسات که شاید اصلا شما با نگاه نکردن به اونها هیچ وقت تجربه نکنید رو به شما القا میکنه. احساساتی مثل احساس فقر، احساس زشتی، احساس داشتن اندام نامناسب، احساس خنگی و

شما همینی هستید که هستید چرا باید یک برنامه بیاد و به شما القا کنه که شما خیلی از زندگی عقبید؟ یا اینکه اندام یک مرد یا زن می تونه اینقدر زیبا باشه؟ یا یک نفر می تونه به چه راحتی کارهای محیرالعقول انجام بده که شما نمی تونید؟

خیلی وقتها شده که شما بعد از تموم شدن یک برنامه و یا سریال تلویزیونی مدتها فکر میکردید که اگر من جای فلان شخصیت بودم فلان کارو میکردم چه خوب بود و یا اینکه وای اگر منم یک همسر (زن / مرد) مثل اون هنرپیشه داشتم وایییی چی می شد؟ و

پس باید بدونید که وقت شما نه تنها هنگام تماشای تلویزیون هدر میشه بلکه بعدش هم مدتها ذهن شما رو مشغول میکنه.

 

۴- پایین بودن کیفیت (محتوای) برنامه های تلویزیونی

امروزه اکثر برنامه ها و سریالهای تلویزیونی تنها جهت تفریح و سرگرمی و در واقع پرکردن اوقات بیننده درست میشن و معمولا هیچ پیام خاصی برای بیننده ندارند. البته قبول دارم که هستن کانالهایی که برنامه های مفیدتر داشته باشند ولی باز هم به نسبت کل برنامه های کانالهای مختلف می توان گفت که کیفیت محتوای برنامه تلویزیونی امروزه خیلی کمتر شده.

مثلا تو برنامه های مسابقات تلویزیونی اگر نگاه کنید معمولا هیچ نکته مثبتی دستتون رو نمیگره. حالا اگر تو یک قسمت از برنامه یک سئوالی پرسیده بشه که شما ندونید و با دیدن اون برنامه پاسخش رو بفهمید نمیشه گفت که اون برنامه آموزنده بوده. چرا که من به شخصه ترجیح میدم که اون زمان رو تو اینترنت اگر جستجو کنم و مقاله بخونم به مراتب مطالب آموزنده تر و بهتری پیدا خواهم کرد و از همه مهمتر که می تونم تو اینترنت تحقیق کنم و صحت و سقم مطالب رو هم پیدا کنم و تنها یک ارتباط یکطرفه نیست که هر چی گفتن باید قبول کرد میشه نظرات مختلف رو دید و

موضوعات تکراری و خسته کننده مثل مسابقات خوانندگی، مد و لباس، ورزشی و دیگه مزید بر علت شده که آدم وقت گرانبهاشو کمتر برای دیدن اونها هدر بده.

از همه مهمتر اون جنبه های تبلیغاتی بیش از حد برنامه ها هست که آدم رو بعضی وقتها واقعاً خسته میکنه. حالا بعضی از برنامه های خیلی حرفه ای که ساخته میشن شاید اون تبلیغات رو یواشکی به خورد بیننده بدن مثلا در یک برنامه ای که ممکن هست خیلی از شما دیده باشید American Idol.

بله در این برنامه American Idol تنها در ۳۸ قسمت اول تا فصل هفتم برنامه چیزی در حدود ۴۱۵۱ محصول از کمپانی های مختلف دنیا در بخشها و قسمتهای مختلف چیده شده و استفاده می شد که تنها جنبه تبلیغاتی داشتند. حالا من با تبلیغات مشکلی ندارم یا با اینکه برنامه های اسپانسر داشته باشند. ولی دیگه این وضعیت رو بعضی وقتها واقعاً این کارگردانها شورش میکنند.

 

۵- تلویزیون با سطح خشنودی پایین ما از زندگی مرتبط است.

تحقیقات نشون داده که اونها که خیلی معتاد برنامه ها و سریالها تلویزیونی هستند سطح خشنودی و رضایتشون از زندگی پایین هست و زندگی پر از اضطراب و نگرانی دارند.

یعنی چی؟ ببینید اگر توجه کرده باشید اکثر برنامه ای تلویزیونی و سریالها داستانهای دراماتیک دارند. و بعد از تماشای اونها بیننده همیشه از خودش می پرسه: یعنی چه اتفاقی برای فلانی می فته؟ آیا فلانی با فلانی آخرش به هم میرسند؟ اگر فلانی بفهمه که فلانی خیانت کرده چی میشه؟ و از این قبیل سئوالات که باعث میشه بیننده همیشه سریالها رو دنبال کنه. اصلا در واقع اینگونه سریالها عمداً به همین شکل ساخته می شوند که ارتباط بیننده با شخصیتهای سریال رو محکم کنند تا اونها همیشه سریال رو دنبال کنند.

حالا مشکل چیه؟ در واقع مشکل اینست اکثر ما که با شخصیتهای اینگونه برنامه ها ارتباط برقرار می کنیم برای اینست که یک جورایی خودمون رو تو اون شخصیت میبینیم و برای همین هم از ناراحتی اون ناراحت میشیم و از خوشحالیش خوشحال. و حتی سرنوشت اون در پایان برای ما مهم میشه و این مارو مجبور به تماشای ادامه سریال میکنه. خیلی زیرکانست نه؟

حالا همین قضیه باعث میشه که ما همیشه آرزو کنیم که اون شخصیت موفق بشه و برای دیدن موفقیت اون دهها قسمت از یک سریال رو دنبال میکنیم ولی قافل از این هستیم که موفیقت و یا عدم موفقیت اون شخصیت هیچ ارتباطی با زندگی ما نداره.

ما اگر می خواهیم زندگی خوبی داشته باشیم باید تلویزیون رو خاموش کنیم و بریم بیرون با دوستان وقت بگذرونیم، کار کنیم، فکر کنیم برنامه ریزی کنیم و در واقع عمل کنیم تا بتونیم اون چیزایی که می خوایم رو بهش برسیم و زندگی شاد و موفقی داشته باشیم.

 

۶- تبلیغات بیش از اندازه

شما اگر دقت کرده باشین در کانالی مانند Farsi1 و خیلی از کانالهای محبوب این روزها معمولا هر یک ساعت پخش برنامه یا سریال بیش از ۲۰ دقیقه تبلیغات کالا، محصولات و همچنین اعلام برنامه های آینده، بعدی و قبلی و رو نشون میدن. این یعنی اینکه تازه اون یک ساعتی که از وقت شما هدر میره برای دیدن یک برنامه تلویزیونی در واقع باز بیش از یک چهارمش هم برای دیدن یک سری تبلیغات بدرد نخور صرف میشه

همین تبلیغات بیجا (البته به نظرما) میدونید در بیشتر اوقات با حس بیننده از اون سریال و یا برنامه که در حال دیدنش بوده خیلی مرتبط هست و باعث میشه که بیننده بره و اون محصول رو بخره و این در واقع یعنی اینکه شما میری اون چیزی رو می خری که نیازی بهش نداری و این موضوع دلیل بعدی ما رو شکل میده

 

۷- تماشا نکردن تلویزیون از هدر رفتن پولهامون جلوگیری میکنه!

تلویزیون ما رو به سمت خرید کالاها و خدماتی می کشونه که اصلا نیازی به اونها نداریم و این یعنی خرج کردن پول اضافی! خیلی از تبلیغات تلویزیونی و یا تبلیغات اسپانسری که در برنامه وجود داره پیامی مستقیم و یا غیر مستقیم و نا خودآگاه داره که به ما میگه فلان محصول خوب هست و باید خرید.

بیشتر وقتها وقتی میریم خرید ما محصولاتی رو می خریم که قبلا تبلیغاتش رو دیده باشیم و خاطره خوبی تو ذهن ما باقی گذاشته باشند. اونها کار خودشون رو خوب بلد هستند حالا چون من خودم هم مطالعات زیادی در مورد بازاریابی و فروش و این چیزا دارم می دونم که اونها با تحریک کردن حس ترس در بینندهء خودشون باعث میشن که بیننده فکر کنه اگر این محصول رو نداشته باشه واقعا به مشکل خواهد خورد و یا با استفاده از ایجاد حس خوشحالی کاذب به بیننده این رو القا می کنند که اگر فلان محصول رو داشته باشی چقدر از مشکلاتت حل میشه و کلا  در زندگی با داشتن این محصول خوشحال خواهی بود!!!  واینها باعث میشن که شما با خودتون بگین که “چه جالب این محصول واقعا بدرد من میخوره یادم باشه رفتن بیرون بخرم یا مثلا میگین: “ایول این دقیقا همون مشکلی هست که من دارم، پس راه حل این مشکل اون محصول هست باید بخرمش

 

۸- هیجان کاذب حاصل از تلویزیون

همیشه در تلویزیون یک سری مطالب کم اهمیت به شدت با اهمیت جلوه داده میشن و حتی یک سری مواردی که اصلا وجود نداشته رو میان چنان بزرگ میکنند که در بیننده یک حس هیجان زیادی ایجاد میکنه. که در واقع خیلی وقتها این ها همه برای هیچ هست!  کلی برنامه های برانگیزاننده که باعث میشن بیننده گریه کنه، پرخاش کنه، بجنگه، حس تابو ، محتوای تحریک کننده جنسی، نمایش صحنه های جنایت و در تلویزیون وجود داره.

من بیننده انتظار دارم که با دیدن برنامه های تلویزیون ۱) سرگرم بشم و ۲) مطلع بشم و یا ۳) آموزش ببینم. چرا من باید بشینم به حال یک شخصیت تلویزیونی گریه کنم آخه ؟! چرا باید از دیدن یک سری صحنه، روزها عصبی و پرخاش گر باشم؟ یعنی واقعاً من هدفم از دیدن برنامه های تلویزیون همین بوده؟!!

 

۹- زندگی شما خیلی ارزشش بیشتر از جدول پخش برنامه های تلویزیون هست

وقتی که من هم برنامه های تلویزیون رو دنبال می کردم باید همیشه برنامه های خودم رو بر مبنای جدول پخش برنامه های تلویزیون تغییر میدادم. مثلا اگر چهارشنبه شب ساعت ۸ یک برنامه تلویزیونی قرار پخش بشه که می خواستم ببینم باید برنامه های بعد از ظهر چهارشنبه رو کنسل کنم و یا اصلا کاری انجام ندم و بیام بشینم تا برنامه شروع بشه این یعنی اینکه باید زودتر بیام که از اول همه چیزو ببینم پس یعنی باید کلی تبلیغ و برنامه های قبلی و اعلام دیگر برنامه رو هم همراه اون برنامه مورد علاقم ببینم . و کم کم رهبر و هدایت کننده زندگی من جدول پخش برنامه های تلویزیونی میشد و این خیلی وحشتناکه که این عمر بی بازگشت و وقت ارزشمند رو بر مبنای زمان پخش برنامه های تلویزیونی تنظیم کنیم.

تازه شما می تونید هر برنامه ای رو که خیلی دوست دارید بعدا ببینید یا از طریق اینترنت ببینید یا اینکه CD یا DVD اونو گیر بیارید و هر وقت دوست داشتید بشینید و تماشا کنید.

 

۱۰- روابط خودتون رو بدون تلویزیون بیشتر معنا می بخشید

در حال حاضر تماشای تلویزیون مهمترین راه گذران اوقات در خانه ها شده. همه اهل خانواده میان میشنن برنامه ها و سریالها رو یکی پس از دیگری می بینند. حالا جالب اینجاست که در خیلی از خونه ها چون سلیقه ها متفاوت هست هر کسی یک تلویزیون تو اتاق خودش داره که میشینه برنامه های دلخواه خودش رو نگاه میکنه. و اصلا انگار هر کدوم تو یک جزیره جدا از هم زندگی میکنند.

حالا تصور کنید شما بعد از ظهر که میاین خونه بجای اینکه ۲ ۳ یا ۴ ساعت بشینید پای سریالهای تلویزیون یکی پس از دیگری، کلاً تلویزیون رو خاموش کنید و بشینید با هم صحبت کنید، در مورد روزی که داشتین صحبت کنید، در مورد برنامه ای فرداتون صحبت کنید، از مشکلات و راه حلها صحبت کنید.

شب می خوای بخوابی چه چیزی بدست آوردی؟ یک سری احساسات کاذب از وضعیت شخصیت سریال ها یا فیلمها؟ یا حس ترس از نداشتن چیزی؟ یا حس خودکم بینی برای نداشتن یک زندگی انچنانی؟ یا خیلی حسها و افکار منفی و مخل که از تماشای برنامه و سریالهای تلویزیونی بدست آوردی؟ یا اینکه یک قلبی پر از حس شادی از اینکه مثلا برادرت، پدرت، همسرت و یا دوستت امروز تونسته یک موفقیت خوب بدست بیاره؟ یا انگیزه بیشتر برای اینکه فردا بتونی بری و کارهات رو با استفاده از نصایح پدرت و یا خواهرت یا مادرت بهتر انجام بدی؟ یا حس شادی از اینکه یک موردی که نمی دونستی رو تونستی با سئوال و تحقیق از اطرافیان و مطالعه متوجه بشی؟ و خیلی حس های خوب و واقعی دیگه

 

کلام آخر

پس بیاین با هم یک زندگی بدون تلویزیون رو شروع کنیم و این مطلب رو هم به اونهایی که دوستشون داریم بگیم که نبودن تلویزیون اصلا و به هیچ عنوان چیزی رو از زندگی کم نمیکنه و آدم رو اصلا از زمونه عقب نمیندازه. پس همین امروز کم کم شروع کنیم تا در آینده نزدیک دیگه تلویزیون هیچ نقشی در زندگیمون نداشته باشه. باور کنید زندگی خیلی بهتر خواهد شد.

اینم یک منبع خوب برای شروع: Turn Off Your TV

 

جایگزینهای پیشنهادی بجای نشستن پای تلویزیون:

– ورزش و نرمش مثل دویدن، دوچرخه سواری، شنا، آیروبیک و

– بودن با دوستان

– مطالعه کتاب

– نوشتن، سرودن و وبلاگ نویسی

– دور زدن / پیاده روی کردن

– شرکت در کلاسهای مختلف

– صحبت و دیدن والدین

– سازمان دهی اتاقتان و منزلتان / تغییر دوره ای

– مراقبه و مدیتیشن کردن

– تعیین کردن اهداف آینده تان

– برنامه ریزی برای رسیدن به اهدافتان

– انجام دادن کارهای که دوست دارید

– رفتن به اینترنت و خواندن مطالب مختلف وبلاگها (مخصوصاً وبلاگ ۱ تجربه !!!)

– حالا بازم اگر چیزی به ذهنم رسید اینجا اضافه می کنم.

 

شما هم با نظراتتون کمک کنید که بتونیم این زندگی بدون تلویزیون رو شروع کنیم.

موفق باشید

صادق علوی زاده

www.1tajrobf.com

تجربه های مرتبط که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید:

سلام،

مطالبتون واقعا مفید بودند..اما قبول کنید بعشی آدمها در پیدا کردن مطالب تنبلند، به قول معروف بیشتر دیداری هستند تا شنیداری.. یعنی بجای اینکه چیزی رو بخونند تا اطلاعاتشون بالا بره، ترجیح میدند فیلمش رو ببینند..واسه همین سخته بدون تلویزیون سر کنند..ولی من هم قبول دارم که تلویزیون نباشه آرامش بیشتری هست

نظرتون عالیه دوست عزیز ولی این روزا کسی برای بیشتر شدن اطلاعاتش تلویزیون نگا نمی کنه- تعداد کسانی که برای سرگرمی میشینن پاش به مراتب بیشتره از بقیه که نگاه آموزشی به تلویزیون دارن –عالی بود

یه چیزی یادم رفت..این گزینه اشتراک ظاهراً فقط باید با وی پی ان اشتراک داشت. اگر بشه یه امکانی داشته باشید که بدون وی پی ان بشه مشترک شد، خیلی بهتر میشه..آخه بعضی وقتها یادم یره میام اینجا، میخوام حداقل به ایمیلم بیاد که بهره مند بشمو.خودتون گفتین بریم وبلاگ بخونیم دیگه، مخصوصاً همین وبلاگ یک تجربه :دی

یادش بخیر اگر الان وبلاگم بود، اونوقت بهتون میگفتم منم یه وبلاگ دارم :دی

خیلی خیلی عالی و مفید بود واقعا خسته میشم که وقت با ارزشمو میدم واسه تماشای خواننده مورد علاقه ام تازه یارو رو اصلا به دنیا که اومدم ندیدم و ۱۴ سالگی از طریق آهنگاش آشنا شدم فکرشو بکن اگه tvنبود چی میشد واقعا عالی میشد به نظر من یه خواننده یه خواننده است که باید بخونه و نباید اونقد مهم باشه که از خودم و وقتم بگذرم البته تو زمانهای حیاتی ازش میگذشتم ولی خب بازم کم بود شما خیلی راهنمایی خوبی کردین از این لحضه میخوام که tvرو فراموش کنم و از شما هم خیلی ممنونم.موفق باشین!

من الآن چند ساله که تلویزیون نمی بینم فقط هفته ای یکی دو ساعت . یا وقتایی که کسالت دارم و هیچ کاری از دستم بر نمیاد ، تلویزیون روشن می کنم. یه مقاله ای امروز خوندم راجع به تأثیرات تلویزیون بر مغز کودکان. خیلی جالب بود و مضرات عجیبی درباره تلویزیون روی مغز انسان نوشته بود.

خوب اونجوریم خیلی بده که هفته ای دو ساعت فقط

ممنون ازمطالب مفیدتون

ما هم سالهاست اصلاً تو خونه امون تلویزیون نداریم و کمبودش رو هم احساس نمی کنیم. به نظرم یکی از کارهایی که میشه شبها بجای تلویزیون دیدن انجام دادن پختن یه شام خوشمزه است.
موفق باشید

سلام. امروز تلویزیون چندساعت از عمرم رو تلف کرد بهمین خاطر وقتی به اتاقم رفتم بخاطر ناراحتی از این مسئله، به این موضوع فکر کردم که واقعا تلویزیون چه نفعی برام داشته. ولی هر چه فکر کردم منفعتی بدردخوری از اون به ذهنم نرسید بهمین خاطر تصمیم گرفتم اون رو از زندگیم حذف کنم. تو اینترنت سرچ کردم که به وبلاگ شما رسیدم و تصمیمم قطعی شد.ممنون از شما

سلام، من دانشجوی مدیریت فرهنگی هستم و میخواهم پایان نامۀ ارشد خود را روی موضوع زندگی روزمره بدون تلویزیون کار کنم.آیا شما میتونید به من کمک کنید؟ منابع معتبر و جدیدی با رویکرد جامعه شناختی دارید که در اختیار من قرار دهید؟ ممنون.

دنیا بدون تلویزیون آرامش بیشتری دارد.ممنونم

راستش من این مشکلو با سریال های شبکه جم دارم.کلافه شدم اما هر شب از ساعت هشت تا یازده از جلوی فیلما تکون نمیخورم.الانم ک این مطلبو خوندم چون برای کلاس زبانم موضوعم همین بحث شما بود.ی جمله شما منو خیلی شوکه کرد این ک چرا باید با دیدن فیلم ها احساس های کاذب پیدا کنید و اذیت بشید؟؟؟؟؟

سلام
ما هم تلوزیون را بیش از ۱۲ سال است که از خونه بیرون کردیم و خیلی زندگی بهتری داریم
من به شما پیشنهاد می کنم که این مساله رو با سلیقه ی خودتون کمی گسترده تر مطرح کنید و دلیل های فراوانی که برای بیرون کردن تلوزیون است رو بیان کنید
اگرچه در اطرافیان ما افراد زیادی هستند که از تلوزیون استفاده نمی کنند یا اصلا ندارند ولی در کل برای عموم مردم این مساله قابل هضم نیست و مثلا تا بهشون می گم ما تلوزیون نداریم شاخ درمیارند

بسیارعالی وهوشمندانه بود
دوری جستن از بعضی وسایل مدرن لازمه زندگی امروز ماست

سلام
دوستان منم میخوام تلویزیون رو از خونه حذف کنم و همین الان هم خودم و خانمم شاید روزی نیم ساعت هم نبینیم. اما نمیدونم با فرزندم که داره کم کم بزرگ میشه و در خونه فامیل و دوستاش تلویزیون وجود داره چطور برخورد کنم ؟ چطور قانعش کنم وقتی میگه چرا ما نباید تلویزیون داشته باشیم؟؟
لطفا دوستان و اقای علوی زاده کمک کنند
ممنونم

زندگی بدون تلویزیون خوبه
ب این مسئله اعتقاد دارم ولی اعتیاد ب تلویزیون خیلی ازارم میداد شاید یه شش ماهیه ک بهش اعتیاد پیدا کردم ولی از امروز تصمیم میگیرم کنارش بزارمممممم.

موسیقی هم جایگزین خوبیه. البته نوازندگی ?

من دو ساعت پیش با همکارم با این سایت آشنا شدیم.خیلی خیلی عالیه .همه چیزش میزون وانگیزشیه .سپاسگزاریم .دمتون گرم

بیشتر این مطلب ترجمه از سایتی بود که همین ده دقیقه پیش من داشتم میخوندم. کمی تغییرش دادید و با نام خودتون منتشر کردید. خیلی شایسته تر بود که قید می فرمودید.

ی هفته میشه تلویزیون روشن نکردیم تصمیم گرفتیم کلا تلویزیون تماشا نکنیم اگه خدا توفیق بده ان شاءالله

من تقریبا تلویزیون رو حذف کردم ولی هر کاری میکنم تا دیگه مسابقات ورزشی نگاه نکنم نمیتونم و هر وقت یه مسابقه ورزشی مثل فوتبال یا المپیک نشون میده ناخود آگاه اونوذنگاه میکنم و ساعت ها وقتم تلف میشه و بدیش اینه که بعد از دیدن مسابقه ورزشی فکرش دیگه از ذهنم خارج نمیشه و فکرمو تا ساعت ها به خودش مشغول میکنه
لطفا راهنمایی کنید

لطفا ترجمه متن انگلیسیروهم بزارید

سلام بسیار مطلب درستی است حد اکثر روزی یک مرتبه یا روز درمیان اخبار و گاهی بعضی خاطرات و زندگی نامه های آموزنده را گوش میدم- بیش از این وقت تلف کنی است

سلام و خدا قوت
بسیار آموزنده بود. بنده برگزار کننده کارگاهها و همایشهای موفقیت و اعتماد به نفس و موفقیت خانواده هستم. از مطلب شما در کلاسهام استفاده می کنم. خدا قوتتون بده.

سلام،
من هروز تلویزیون میبینم ولی آخر هیچ منفعتی برام نداره؛ممنون از شما

مهندس مطلبتون عااااالی بود.
واقعا غیر از این هم نیست. تلویزیون بی خاصیت ترین وسیله تو خونه هاست

سلام
من تلویزیون نمیبینم اما خب خیلی با گوشی کار میکنم و تو تلگرام و وبلاگ ها مطلب میخونم چون زیاد با گوشی کار میکنم بعدش سردرد میگیرم البته از بیکاری اینکارو میکنم چون کار دیگه ای ندارم و خیلی چیزها تو ذهنم هست که انجامش بدم مثلا برم کلاس نقاشی ثبت نام کنم یا باخانواده برم بیرون اما واقعیت اینه که امکانش وجود ندارهبنظرتون من چیکار کنم؟؟؟؟?

فقط باید دوستهای زیاد پیدا کنی آدم افسرده فقط نقشه میکشه نصف و بیشتر ایرانیها افسرده اند خیلیهاشون تنبل نیستن و قبل از افسردگی آدمهای پرتلاشی بودن ولی حالا دیگه همه چی سختشونه چون افسرده اند. بهترین راه رهایی هم دوستیابی و ورزش هست باید ارتباطاتت رو زیاد کنی

بنده هم با شما موافقم
یادم نمی آید آخرین بار کی بود که به خواسته خودم تلویزیون را روشن کردم

من ک از تلوزیون فقط فوتبالشو میبینم

من الآن ۵۷ سال دارم و هیچ وقت خوشم نمیاد فیلم و سریال تماشا کنم و تابحال نخواستم سینما برم . چون اخلاق من از اول یه جوریه که از زمان بچگی تا بحال دروغ نگفتم چون از دروغ و دروغگو خوشم نمیاد و این فیلم و سریال ها فیلمنامه دارن و یه کسی نشسته اونها رو الکی از خودش بافته و نوشته و درواقع تماشاگر وقتشو صرف میکنه برا تماشای یه موضوع از سر تا پا دروغ . ولی فیلمهای مستند رو خیلی دوست دارم و فکر میکنم خودم رفتم اونجا و همه چی رو خودم دارم انجام میدم .

نظر

وبسایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره نظری می‌نویسم.

 مرا به لیست دریافت ایمیل خود اضافه کنید.

زبان تیپس

۱۳ خرداد ۱۳۹۶نظر بدهید

در بعضی از سوالات رایتینگ task 2 آیلتس، شما باید در ارتباط با یک موضوع، مزایا و معایب رو بررسی کنید و در نهایت نتیجه‌گیری کنید؛ گاهی ممکنه که به طور هم‌زمان، نظر شخصی خودتون رو هم لازم باشه بگید. در این مقاله آموزشی، یک نمونه از این سوالات رو به همراه یک پاسخ نمونه بررسی میکنیم.

 

ویدئو آموزشی زیر رو با دقت ببینید. در این ویدئو، 2 نکته بسیار مهم آموزش داده میشه:

1- اول اینکه به طور کلی، در ارتباط با سوالات رایتینگ task 2، چه مراحلی برای پاسخ دادن باید طی بشه. این مراحل به طور خلاصه و تیتروار عبارتند از:

2- دوم اینکه در این ویدئو، یک نمونه از انواع سوالات رایتینگ task 2 (یکی از انواع سوالات بررسی هم‌زمان مزایا و معایب یک موضوع) به طور کامل بررسی میشه، ساختار مناسب پاسخ‌دهی معرفی میشه و یک نمونه پاسخ مناسب هم ارائه میشه.

 
 

به چند نکته مهم که در ویدئو بالا مطرح شد توجه کنید:

1- موضوع اصلی سوال (topic) و خواسته سوال از شما (task) در جمله زیر مشخص شده:. به کلمات کلیدی توجه کنید:

موضوع اصلی سوال طبیعتاً باید به عنوان موضوع اصلی پاسخ هم باید در نظر گرفته بشه. خواسته سوال هم مشخصا دو بخش اصلی داره. بر همین اساس، ساختار پاسخ رو میشه مشخص کرد:

و در مرحله بعدی، نوبت به brainstorming و آماده کردن mind map میرسه:

البته همیشه قرار نیست که از تمام ایده‌ها استفاده کنیم. فقط ایده‌هایی رو انتخاب میکنیم که میتونیم خیلی خوب بسطشون بدیم. در پاسخ نهایی، به استفاده مناسب از linking wordها توجه کنید. با استفاده از linking wordها (first, second, third, another issue, for example, so, )، جملات به زیبایی به هم متصل میشن و ساختار نهایی پاراگراف یکپارچه خواهد بود و بنابراین خواننده به راحتی میتونه منظرو شما رو دنبال کنه و متوجه بشه:

 

توجه کنید که تکرار دو کلمه advantage و disadvantage به هنگام بحث کردن درباره مزایا و معایب یک موضوع کار درست و مناسبی نیست. شما چند لغت میشناسید که بشه به عنوان جایگزین این دو از اون‌ها استفاده کرد؟ با دیدن ویدئو زیر، با تعدادی لغات و اصطلاحات کاربردی برای صحبت کردن و بحث کردن در ارتباط با مزایا و معایب یک موضوع آشنا میشید:

فراموش نکنید که هر چه بیشتر تمرین کنید، این تکنیک‌ها رو بهتر یاد میگیرید. میتونید برای تمرین بیشتر از مجموعه کتاب‌های Cambridge IELTS 1-11 استفاده کنید. همچنین میتونید برای تمرین بیشتر در کلاس‌های آنلاین زبان تیپس شرکت کنید.

با به اشتراک گذاری این مقاله میتونید به دیگران هم کمک کنید تا مطالب مهم زبان انگلیسی را آسان و سریع یاد بگیرند.

 

دسته‌ها: IELTS, Tips, Writing برچسب‌ها: IELTS, ielts in 70 days, IELTS Writing, Tips, آموزش آنلاین آیلتس, آموزش آنلاین زبان انگلیسی, آیلتس, تمرین آنلاین آیلتس, نکات کلیدی

نظر

وبسایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره نظری می‌نویسم.

طراحی و توسعه توسط وبرنو

این تمرین میتونه به قدرت صحبت کردن شما هم کمک زیادی بکنه. چون وقتی شما این متن انگلیسی درباره اینترنت رو مطالعه کردید، علاوه بر تقویت زبان انگلیسی ، یک سری اطلاعات عمومی جدید بدست میارید که میتونید از اون زمان مناسب استفاده کنید.

در این پست یک متن انگلیسی درباره اینترنت براتون آماده کردیم به همراه تعدادی تمرین استاندارد که در انتهای متن اومده. ابتدا سوال ها رو بخونید و سعی کنید در کمترین زمان جواب ها رو از متن پیدا کنید. بعد می تونید با ارامش این متن انگلیسی درباره اینترنت رو مرور کنید تا عبارت ها و لغت های جدید رو از متن استخراج کنید.

Computers are good tools . the Internet is also good . But some people spend too much time online . They can’t  stop . Doctors say this is a new  sickness . they call this sickness  Internet Addiction Disorder ( IAD )

People with  IAD  are online a lot . they spend hours instant messaging their friends or playing online games. They don’t take a break to eat or sleep. Many people whit  IAD  spend more time on the Internet than with family or friends . Some people with IAD  even quit their jobs!

Do  you have  IAD ? think about these questions:  How many hours a day are you online ? Is it a lot or a little ? When you are not online , are you thinking  about playing a computer game or checking messages? When you are online , do you forget the time? Do you get angry when you can’t  play a game?

If you have IAD , what can you do? Dr . Ivan Goldberg  and  Dr .Kimberly S .Young   have some ideas . First , ask yourself   why am I online a lot ? then try to take a break . for example , use the computer or play games twice a week, not every day . In this way , you can have a good social life with other friends

۱. What is the passage about?

a. an online game                   b. a new sickness                 c. bloggers              d. computer games

۲. If you have Internet Addiction Disorder ( IAD ) , you .

a. are online for an hour a week

b. send email messages at work

c. are on the Internet more than with friends

d. getting angry when you can’t play a game

۳. Which is not a sign of IAD?

a. quitting your job to spend more time online

b. spending time with family and friends

c. thinking about checking your messages

d. getting angry when you can’t play a game

۴. Ivan Goldberg and Kimberly S. Young .

a. are bloggers         b. help people with IAD          c. have IAD          d. are online a lot

۵. What do we learn from the reading?

a. IAD is not a big problem

b. We cannot help people with IAD

c. Internet games are bad

d. Computers can be good or bad

۱- b ۲- c ۳- b ۴- b ۵- d

۱-c ۲-b ۳-a ۴-d ۵-c

۱-b ۲-d ۳-b ۴-b ۵-d

۱- b ۲- c ۳- b ۴- b ۵- d

۱-b ۲-d ۳-b ۴-b ۵-d

معنی کلمه bloggers چیست ؟

درود

blogger = وبلاگ نویس

۱- b ۲- c ۳- b ۴- b ۵- d

(function( timeout ) {
setTimeout(
function() {
var notice = document.getElementById(cptch_time_limit_notice_31);
if ( notice )
notice.style.display = block;
},
timeout
);
})(120000);Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.  +  چهار  =  .hide-if-no-js{display:none !important}

تمام حقوق این وبسایت متعلق به گروه آموزشی زبانیــا می باشد.

 


ادامه امروز »


چگونه گرما در پیک نیک اذیتمان نکند؟


ورزشی یه اسم رابطه جنسی


بازسازی تصوّر اولیه افراد از شما

اینفوگرافیک | چطور در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم؟


مدیریت اضطراب در تعطیلات


این گونه آب را کمتر هدر میدهید


چند راه برای پیروزی در هر بحثی


ده راه برای استفاده کمتر از کاغذ

پرتاب کاوشگر تحقیقاتی چاندرایان-2 برای کاوش در جنوب ماه


چگونه گاز گرفتن پوست لب را ترک کنیم؟

علت پایین بودن مینیمم فشار خون چیست؟

علت ترش شدن دهان چیست؟

علت سرگیجه ناگهانی چیست؟

خواص جوانه گندم

فواید و مضرات تماشای تلویزیون

چرا هنوز والدین فرزندان خود را کتک میزنن؟

تاثیرات مثبت نگهداری از گربه ها بر زندگی شما

شما گرسنه نیستید، هورمون ها دروغ میگویند

چگونه گرما در پیک نیک اذیتمان نکند؟

در تابستان به پاهایتان بیشتر توجه کنید

اثرات این رسانه فراگیر : 

أ‌- اثرات فردی :

تلویزیون می تواند باعث تقویت هویت گرایی درافراد یک جامعه گردد ،بدین صورت که با پخش برنامه هایی از تاریخ گذشته به بازسازی هویت از دست رفته برخی کمک نماید.

می توان با معرفی بزرگان ادب و علم و دین و هنر و ورزش به ارائه الگوهایی برای افراد جامعه پرداخت. می توان با طرح مسائلی که در جاهای دیگر مثل محافل خانگی و … مجال بحث در مورد آن داده نمی شود به سالم سازی جامعه کمک کرد . مشروح این نظر بعداً طرح خواهد شد.

ب‌- اثرات اخلاقی:

ترویج اخلاق اسلامی بزرگترین دغدغه رسانه ملی باید باشد و در راس آن گام برداشتن به سوی مدینه فاضله مطرح است . می توان با پخش برنامه هایی به درونی سازی فرهنگ ها پرداخت ، فرهنگ هایی چون احترام به پدر و مادر و کسب علم و … . پس پخش برنامه هایی با عناوینی چون :101 راه برای ذله کردن پدر و مادرها دور از شان رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران است .

ج- اثرات سیاسی:

تشویق مردم به حرکت و شرکت در همه پرسی ها بزرگترین فایده رسانه ای است که تمام مردم دنیا می توانند با آن ارتباط برقرار کنند . عملکرد رسانه ملی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری حکایت از این نقش رسانه ملی دارد.

د- اثرات اقتصادی :

تشویق مردم به سرمایه گذاری در امور گوناگون مهمترین نقش رسانه در این زمینه است .به رکود در آمدن پول های مردم هم مورد نهی شرع است:« اَلذین یَکنِزُونَ الذَهبَ وَ الفِضَه فَبَشِرهُم بِعَذابٍ اَلیم»و هم مورد نهی کارشناسان . می توان با ترویج فرهنگ قلک داری (در کنار درونی سازی فرهنگ هایی چون انفاق و خمس و زکات) زمینه را برای به کارگیری سرمایه های پراگنده فراهم آورد.

ه- اثرات اجتماعی :

آموزش افراد برای جلوگیری از رشد بزهکاری خود از فواید رسانه هاست که کم و بیش به این مساله پرداخته می شود. از طرفی هم رسانه های دیگر به این موضوع توجه چندانی ندارند-مانند نشریات زرد- و با قرار دادن تمام یا صفحه ای از روزنامه با عنوان حوادث و یا … خود به ترویج فحشاء و منکرات در سطوح محدود و متوسط می پردازند.

و- اثرات دینی :

درونی سازی باورهای دینی از بزرگ وظایف رسانه هاست که هر یک در حد توان خود باید به این مهم بپردازند. ترویج باورهایی همچون پرداخت خمس و زکات و انفاق از وظایف رسانه هاست . گفتن احکامی که مردم به آن ها مبتلا هستند و معمولاً آن ها را از کسی نمی پرسند از دیگر راهکارهای این مهم است . گفتن احکامی که مردم به آن مبتلا هستند فواید بسیاری دارد چرا که:«لا حَیاءَ فِی الدینِ» اما باید محدودیت ها را هم مدنظر قرار داده و سپس به این مهم پرداخته شود. اعلام بیانیه های مراجع تقلید و پخش استفتائات اجتماعی و سیاسی و اقتصادی مراجع از دیگر راهکارهای این بخش است .

ز- اثرات زودگذر:

برای سوق دادن جامعه به یک مسیر مشخص و صحیح می توان با پخش انواع برنامه ها و تیزرهای تبلیغاتی کمک شایانی به پیشبرد اهداف در کوتاه مدت داشت . ترویج استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران و حضور حداکثری مردم در انتخابات از نمونه های این مورد می باشد . هدایت مردم به خرید اوراق قرضه یا مشارکت و یا سرمایه گذاری در بورس و سایر امور جهت جلوگیری از رکود از راهکارهای این بخش است. حال اگر رسانه ها و بخصوص رسانه ملی عکس این مطروحات را در اولویت قرار دهد می توان پیش بینی های جامعی از آینده تاریک هر جامعه به دست آورد.

دردسر‌های تلویزیون برای سلامت!

افزایش خطر بیماری‌های قلبی

با تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده از بررسی 8800 زن و مرد (بدون سابقه بیماری قلبی) طی یك دوره شش ساله در استرالیا پژوهشگران دریافتند كه هر ساعت تماشای تلویزیون، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی را تا 18درصد و مرگ ناشی از آن را تا 9 درصد افزایش می‌دهد. به این ترتیب، افرادی كه روزانه چهار ساعت تلویزیون تماشا می‌كنند. در طول شش سال تقریباً 70 درصد بیش از سایرین در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی قرار می‌گیرند و در واقع این مشكل ناشی از عدم تحرك در هنگام تماشای تلویزیون است. چنانچه افراد ساعات تماشای تلویزیون خود را از۴ ساعت به ۱ ساعت کاهش دهند، مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی تا ۸ درصد کم می شود به گفته پژوهشگران، بدن انسان به گونه‌ای تكامل یافته است كه نمی‌تواند مدت زمان طولانی بدون حركت و ثابت بنشیند. نشستن طولانی‌مدت مقابل تلویزیون و یا صفحه نمایش كامپیوتر خطرات جدی برای سلامتی دارد.

اختلال در خواب

اثبات شده است كه نور ساطع شده از تلویزیون می‌‌تواند سیستم‌های داخل بدن را تحریك كند. مقدار هورمون ملاتونین در مغز هنگام شب افزایش می‌یابد، ولی با تماشای زیاد تلویزیون و به هم ریختن تعادل سیستم‌های بدن، ‌این هورمون كاهش یافته و در نتیجه فرد دچار بدخوابی و خستگی مفرط خواهد شد. كاهش مقدار ملاتونین با بلوغ زودرس دختران نیز مرتبط است.

افزایش خطر ابتلا به دیابت

بی‌حرکتی و افزایش وزن از عوامل خطرساز ابتلا به دیابت و اختلال در درمان آن می باشد. تماشای تلویزیون و اعتیاد مفرط به آن باعث بی حرکتی و افزایش وزن می‌شود که خود زمینه ساز ابتلا به دیابت است. مطالعه زنان در سال 2003 كه در مجله انجمن پزشكی امریكا نیز منتشر شد نشان می‌دهد كه خطر ابتلا به دیابت به ازای هر دو ساعت تلویزیون در روز تا 14 درصد افزایش می‌یابد. مطالعه دیگری نشان داد افرادی كه 40 ساعت در هفته تلویزیون تماشا می‌كنند، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در آنها سه برابر بیش از سایرین است. منظور از سایرین، افرادی هستند كه كمتر از یك ساعت در هفته تلویزیون می‌بینند. به گفته پژوهشگران این خطر با مصرف تنقلات و بی‌حركتی افزایش می‌یابد.

افزایش احتمال چاقی

با تماشای طولانی مدت تلویزیون، به مدت طولانی هیچ جنب‌وجوشی نخواهید داشت. متابولیسم بدن با بی‌تحركی كاهش می‌یابد و این امر منجر به افزایش وزن می‌شود. علاوه بر این، هنگامی كه در حال تماشای تلویزیون هستید، تمایل شما به مصرف خوراكی‌ها بیشتر می‌شود؛ به علاوه با تماشای تبلیغات تلویزیون بیشتر هوس خوردن مواد غذایی ناسالم را می‌كنید. مطالعه‌ای كه روی بیش از 50 هزار خانم‌ طی سال‌های 1992 انجام شد، نشان داد كه هر دو ساعت تماشای تلویزیون 23 درصد چاقی را افزایش می‌دهد. تماشای تلویزیون یكی از علل مهم چاقی در كودكان است.

اختلالات چشمی

تماشای تلویزیون برای سلامتی چشم‌ها ضرر دارد؛ به خصوص اگر در اتاق كم‌نور و یا تاریك دیده شود. تمركز طولانی چشم‌ها بر روی یك شیء، به چشم‌ها فشار می‌آورد. امروزه بیش از عوامل ارثی، تلویزیون بر بینایی افراد تاثیرگذار است. خیره شدن به صفحه نمایش تلویزیون و رایانه در دراز مدت، بی شک به نزدیک بینی منجر می‌گردد.

افسردگی

تحقیقات نشان می‌دهد نگاه كردن به تلویزیون و كامپیوتر به مدت‌های طولانی در شب می‌تواند منجر به ایجاد افسردگی و دیگر بیماری‌های روحی شود. محققان دانشگاه اوهایو با انجام این تحقیقات دریافتند افرادی كه تا پاسی از شب به تماشای تلویزیون می‌نشینند، با ایجاد اختلالاتی در مغز بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند. نتایج حاصل از تحقیق انجام شده نشان می‌دهد بروز افسردگی در زنان مواجه شده با نورها و اشعه‌های مصنوعی انعكاس یافته از تلویزیون و كامپیوتر در شب تا دو برابر بیشتر از مردان است. بر اساس این تحقیق، روشنایی مصنوعی ناشی از صفحات این گیرنده‌ها می‌تواند با ایجاد اثرات منفی روی ساعات بیولوژیكی بدن و خواب شبانه‌روزی در نهایت منجر به ازدیاد میزان فاكتور نكروز تومور شود. عامل نكروز تومور یا TNF ماده‌ای است كه در فرایندهای التهابی مانند روماتیسم‌ها نقش دارد.

تاثیر بر حافظه

تماشای تلویزیون بین ۲۰ تا ۶۰ سالگی از عوامل شایع آلزایمر یا فراموش کاری در کشورهای غربی است.

 

تاثیرات تلویزیون در کودکان

تلویزیون از سال 1990 بین مردم بسیار محبوب شد و هر روز تعداد بیشتری به دیدن آن روی آوردند. تا امروز كه این عادت بد به یك مشكل اساسی تبدیل شده و تأثیر منفی آن بر روی كودكان بیش از بزرگسالان است و با گذشت زمان هر ساله اوضاع بدتر می‌شود. كودكان از سنین بسیار پایین‌ تماشای تلویزیون را آغاز می‌كنند و بسیاری از والدین نگران این موضوع هستند. البته برخی مطالعات بر روی كودكان پیش‌دبستانی نشان می‌دهد كودكانی كه برنامه‌های با كیفیت تلویزیون را در ساعات محدود تماشا می‌كنند، نمرات بهتری در امتحان ریاضی می‌گیرند؛ ولی به دلیل عوارض منفی بیش از حد آن والدین بسیار نگرانند و سعی می‌كنند ساعت استفاده از تلویزیون را در منزل خود كنترل كنند. بچه‌ای که دائماً جلوی تلویزیون نشسته باشد، مسلما با بچه‌ای که در مهد کودک یا با دوستان خودش ساعت‌ها بازی می‌کند فرق دارد. تلویزیون باعث از بین رفتن خلاقیت، آسیب دیدن چشم و سیستم عصبی کودکان است. محققان در یک تحقیق سه ساله، از مادران دو هزار و‌700 کودک در خصوص عادات تماشای تلویزیون کودکان و تمایل آنها به هیجان، افسردگی، مشکلات مربوط به خواب، عدم تمرکز حواس، رفتار خشن و یا کمبود مهارت‌های اجتماعی آنها، اطلاعاتی را جمع‌آوری کردند.‌16 درصد بچه‌های ‌5/1 تا ‌2 ساله در این تحقیق بیش از دو ساعت در روز تلویزیون تماشا می‌کردند و در سن 5/5 سالگی این عادت را ترک کردند. از هر پنج کودکی که یکی از آنها بیش از دو ساعت تلویزیون تماشا می‌کرد با خطر مشکلات رفتاری بیشتری روبرو می‌شدند و کودکانی که تا پنج سالگی عادت به تماشای تلویزیون در آنها بیشتر می شد، این خطر در آنها افزایش می‌یافت. در اینجا به چند نمونه از این اثرات منفی بر روی كودكان اشاره می‌كنیم:

 

اثرات منفی در رشد ذهنتماشای تلویزیون به مدت طولانی اثر منفی بر رشد فكری كودكان می‌گذارد. آكادمی اطفال آمریكا به والدین توصیه می‌كند به كودكان زیر دو سال خود اجازه تماشای تلویزیون را ندهند و كودكان بزرگ‌تر نیز بیش از دو ساعت در روز تلویزیون نگاه نكنند. حتی در بزرگسالان نیز تماشای طولانی‌مدت تلویزیون می‌تواند قدرت پردازش ذهنی آنان را مختل كند.

چاقیهمان طور كه اشاره شد، تماشای تلویزیون با خوردن ارتباط مستقیم دارد. كودكان بیش از هر زمان دیگری، هنگام تماشای تلویزیون تنقلات می‌خورند و بیشتر آنها می‌گویند كه خوردن همبرگر، پیتزا و سیب‌زمینی سرخ شده در حین تماشای تلویزیون بسیار لذت‌بخش است. شاید به همین دلیل باشد كه تعداد كودكان چاق روز به روز در حال افزایش است.

افزایش خطر ابتلا به آسمدر مطالعه‌ای در بریتانیا كه روی بیش از 3 هزاركودك یك ماهه تا یازده ساله انجام شد، نشان داد که كودكانی كه در روز دو ساعت یا بیشتر به تماشای تلویزیون مشغول هستند، دو برابر بیش از سایرین، احتمال ابتلا به آسم در آنها وجود دارد.مزاياى استفاده از تلويزيون

۱. انتقال برنامه‌هاى زنده و تصاوير متحرک را ازطريق کابل، ميکروويو، کانال‌هاى تلويزيوني، ماهواره‌ها و يا کانال‌هاى تلويزيون آموزشي، ميسر مى‌سازد.

۲. به مدارس و مراکز آموزش عالى و يا ديگر مؤسسات امکان مى‌دهد تا در هنگام پخش، برنامه‌هاى تلويزيونى را تماشا کرده و در صورت نياز نسبت به ضبط آنها مبادرت ورزند.

۳. توليد برنامه‌هاى محلى را که تهيه آنها از طريق ديگر امکان‌پذير نيست ميسر مى‌سازد. اين برنامه‌ها ممکن است براى پيشرفت يادگيرى شاگردان در سطوح مختلف و براساس نيازهاى محلى تهيه شوند.

۴. به ‌شاگردان امکان مى‌دهد تا با تهيه و توليد برنامه‌هاى تلويزيونى به سواد ديدارى خود افزوده و به برقرارى يک ارتباط مؤثر براى انتقال ايده‌هاى خود دست يابند.

۵. امکان ضبط و پخش مجدد برنامه‌هاى متنوعى را که شاگردان در منازل خود از طريق تلويزيون نگاه مى‌کنند فراهم مى‌سازد.

۶. فرصت مشاهده اماکن و اشيايى را که به فاصله دورى از مدارس قرار دارند فراهم مى‌کند. اينگونه اماکن مى‌توانند موزه‌ها، مزارع، کارخانجات و غيره باشند.

۷. شاگردان را در جريان آخرين حوادث و وقايع جارى نظير ارسال اقمار مصنوعى به فضا قرار مى‌دهد.

۸. امکان بررسى و تجزيه و تحليل رفتارهاى فردى و گروهى را براى معلمان و روانشناسان فراهم مى‌سازد.

۹. به شاگردان امکان مى‌دهد تا آن‌دسته از آزمايشات تجربى را که انجام آن مستلزم هزينه گزاف و توأم با خطرات احتمالى است مشاهده کنند.

۱۰. به شاگردان تربيت معلم، فرصت مى‌دهد تا بدون حضور در کلاس‌هاى درس، روش تدريس و رفتارهاى آموزشى معلمان حرفه‌اى را مورد مشاهده و تجزيه و تحليل قرار دهند.

۱۱. اجبار حضور در مدرسه و کلاس را براى فراگيران منتفى مى‌سازد.

۱۲. ازطريق استفاده از خاصيت بزرگنمايي، مشاهده اشيا و موجودات بسيار کوچک را براى شاگردان ميسر مى‌سازد.

۱۳. امکان مشاهده اعمال جراحى را بدون حضور در محل و ايجاد مزاحمت براى کادر جراحى فراهم مى‌سازد.

منابع : جام نیوز – سلامت نیوز – میهن نیوز – ویستا

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.


پافشاری وزیر ورزش برای معافیت فوتبالیست ها


چرا هنوز والدین فرزندان خود را کتک میزنن؟


حکم «ناظم مدرسه معین» صادر شد

تاثیرات مثبت نگهداری از گربه ها بر زندگی شما

نظر امام جمعه اصفهان درباره حجاب دختران دبستانی


طراحی هایی که روی مخ شما راه خواهند رفت


شما گرسنه نیستید، هورمون ها دروغ میگویند


سرنوشت نرخ سود بانکی به کجا میرود؟


شاپرک شجری زاده در خارج از کشور است


چگونه گرما در پیک نیک اذیتمان نکند؟

چرا دستیار کارلوس کیروش تمایل به جدایی دارد؟


اهدای ۲۰ بیلبورد به بهاره افشاری؟


واکنش دولت درباره خبر استعفای «جهانگیری»


«کلاه قرمزی» هر جمعه‌ پخش می‌شود


ترک سیگار با روش های باور نکردنی


10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند


13 تا از بهترین نکته ها برای ترک سیگار


آب اکسیژنه چیست؟


آپاندیس چیست و در کجای بدن قرار دارد؟

استفاده از رادار و هوش مصنوعی برای کنترل قند بیماران دیابتی


برای درد کلیه چه بخوریم؟


برای رفع سرفه چه کنیم؟


خواص قهوه


خواص آلبالو


خواص آلوئه ورا


خواص آووکادو


خواص انار


خواص انجیر


خواص انگور


خواص بادام


10 علت خشکی لب ها و راه های درمان آن


ام اس ۵ سال قبل از حمله اش خبر می دهد


برای دفع سنگ کلیه چه کنیم؟


برای نفخ معده چه بخوریم؟


برای نقرس چه بخوریم؟


تقویت معده با روش های سنتی


تکرر ادرار یا پرادراری


درمان عفونت گوش باروش های خانگی

 

طراحی هایی که روی مخ شما راه خواهند رفت


مشاهده

تصاویری از پربازدید ترین موزه دنیا


مشاهده

تصاویر آتش‌بازی آسمانی ناسا


مشاهده

copyright © 2015 – 2018 Mashrooh

. استفاده از مطالب سايت مشروح فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.