مضرات سرکه انگبين

خواص دارویی و گیاهیآرایش

مدل مو

مدل لباس

اخبار

سبزی خردکن

من ((سرکه )) هستم !
اعصاب را تحریک مى کنم
اگر معده یى ضعیف دارید، من در هضم غذا به شما کمک مى کنم
دشمن عفونت هاى خونى هستم ….
کار من تنها ویران کردن نیست ، بلکه قدرت سازندگى هم دارم . خرابکارى من به منظور نوسازى است ، من سه فرق کلى با شراب دارم که من را از آن متمایز مى سازد:
1 – الکل در من برگشته و به جوهر سرکه (اسید استیک ) بدل شده ، و به همین جهت سکر و خمارى نمى آورم …

2 – بوى من با شراب فرق دارد، و طعم من ترش ولى شراب گس و تلخ است .
3 – ضرر من کمتر از شراب است ، و عقل را زایل نمى کند و اعصاب را تخدیر نمى نماید، و برعکس محرک بوده ، و اگر ضررى به سلسله اعصاب مى رسانم ، در صورت زیاده روى نتیجه ى تحریکات زیاد است .

هضم غذاهاى سنگین را آسان مى کنم ، و نفوذ عوامل غذایى را به یاخته سریع مى نمایم ، و با طعم ترش خود چاشنى خوبى براى خوراکیها و خورش هاى شما هستم . به ترشحات معدى کمک مى نمایم . عفونت هاى خونى و صفراوى را از بین مى برم ، و تا اندازه اى از سرطان جلوگیرى مى کنم . تلخى مزاج را پاک مى کنم و قلب را برطرف مى سازم و از خونریزى داخلى جلوگیرى مى نمایم . قاتل کرم معده هستم ، مشروط بر اینکه چند روز متوالى ناشتا از من چند جرعه بنوشید.
براى معالجه مسمومین قبلا مرا گرم کرده ، به آنها بخورانید و بعد ایجاد قى کرده ، و معده ى ایشان را شستشو نمایید، و به این ترتیب اثر سم زودتر از بین مى رود.
من پاک کننده طحال مى باشم ، و براى معده هاى پر التهاب و بلغمى مفید بوده ، گرفتگى دستگاه گوارش را باز مى نمایم و از لخته شدن خون و شیر در معده جلوگیرى مى کنم . اگر در گلوى شما زالو چسبیده و دسترسى به پزشک نداشتید، مرا جرعه جرعه بنوشید. این جانور خونخوار کشته و دفع مى شود. با اینکه ترش و اسید مى باشم معذلک مالیدن من به محل نیش ‍ زنبور و پشه و سایر حشرات مفید بوده و براى التیام زخمهاى متعفن – باد سرخ – گنده تاول و کفگیرک بى نتیجه نمى باشم .

سوختگى و خارش بدن را معالجه مى کنم و کهیر را برطرف مى نمایم . مرا براى معالجه امراض جلدى و بواسیر هم تجویز کرده اند، کمى عسل را با من مخلوط کنید و بر روى لکه هاى زیر چشم بمالید، رنگ و خون مرده را از بین مى برد.
ضماد من با آرد جو جهت ورم پستان و بناگوش نتایج عالى داده است . سردردى که در نتیجه بدى هواى محیط و بخارات حمام و زیادى صفرا و غلیان آن باشد، با بخور من معالجه مى شود. مخصوصا اگر مرا با گلاب مخلوط کرده باشید. من یک عامل خرابکار با قدرت سازندگى هستم . جوهر من املاح بدن را حل مى کند و به همین جهت بیماران و پیران و کسانى که از بستر بیمارى برخاسته اند، و ضعف اعصاب و ضعف احشاء مضر مى باشم ، و در بیماریهاى حاد باید از من اجتناب نمایید ولى در بیماریهاى کهنه و مزمن شده ، وقتى که سایر معالجات نتیجه نداد، از نیروى خرابکار من براى ویران کردن سنگرهاى دشمن مى توانید استفاده کنید.
اگر مبتلا به گلو درد کهنه هستید، و با داروهاى دیگر معالجه نشده اید، کمى مرا رقیق کرده و با نمک مخلوط و بعد غرغره نمایید، و منافع سرشار آنرا ببینید. براى معالجه امراض داخلى مزمن از سیر ترش کهنه استفاده نمایید. اگر مبتلا به سر درد کهنه و مزمن هستید، مرا بو کنید و یا مرا جوشانده و از بخور من استفاده کنید. یک دستمال را با گرم شده ى من آغشته کرده ، روى پیشانى بگذارید و منافع آنرا ببینید. سر دردى که نتیجه آفتاب زدگى باشد، هم به این وسیله معالجه مى شود.
اگر مبتلا به نقرس هستید، ضمادى از من با آرد جو و کمى گوگرد درست کنید، و روى محل درد بگذارید و اثر معجزه آساى آنرا ببینید.
براى محکم شدن لثه ها و جلوگیرى از خونریزى مرا با آب رقیق کرده کمى نمک به آن زده مضمضه نمایید.
خوردن ترشى انجیر جهت اصلاح کبد و طحال مفید است ، و اگر زیره را با من جوشانیده ، و آب آنرا مضمضه نمایید، درد دندان را ساکت مى کنم .
اگر گوش شما سنگین است ، و یا وزوز صدا مى کند، و معالجات دیگر نتیجه نداده است ، چند قطره از من را در داخل آن بچکاند و نتیجه ى آنرا ببینید.
یک عدد پیاز عنصل را ورقه ورقه کرده با من بجوشانید تا له شود و بعد در یک شیشه ى سربسته در محلى گرم جلو تابش آفتاب بگذارید، و بعد از یک هفته صاف کنید و هر روز ناشتا یک قاشق مرباخورى از آن بنوشید. بوى بد دهان مخصوصا اگر منشاء آن معده باشد. برطرف خواهد شد. وقتى دندان مى کشید و خون آن به آسانى بند نمى آید، و دسترسى به دندانپزشک ندارید کمى از من را با آب و نمک مخلوط کرده و مضمضه کنید و نتیجه ى آنرا مشاهده فرمایید.
مضمضه ى کردن من مخلوط با کمى زاج سفید دندان ها را سفید و لثه محکم مى کند. عده اى براى جلوگیرى از خونریزى لثه ها گردوى نارس را موقعیکه به اندازه ى یک فندق است گرفته و در من ریخته و پس از جوشانیدن و له شدن آنرا مضمضه مى نمایند و به این ترتیب از خونریزى جلوگیرى کرده ، لثه ها را محکم مى نمایند.
آنهایى که مى خواهند لاغر شوند مى توانند از من استفاده کنند، مشروط بر اینکه مبتلا به زخم معده نباشد.
پیشینیان به آش من سکبا و سکباچ بود عقیده ى زیاد داشتند و آن را براى لاغر شدن توصیه مى نمودند.
در ترشیهایى که با من درست مى کنید، ریختن ادویه معطر از قبیل دارچین ، هل ، گلپر، و همچنین افزودن پیاز و سیر را فراموش نفرمایید، تا از خرابکارى من در امان باشید.
مسلولین و کسانیکه ضعف اعصاب دارند، نباید به من نزدیک شوند، مگر آنکه با عسل و ادویه باشم و در اینحال نیز نباید در خوردن من زیاده روى نمایند.
در خاتمه بد نیست بدانید که کبد شما یک کارخانه بزرگ داروسازى است که بیش از چهار هزار محصول دارد، یکى از این فرآورده ها من هستم که وجودم براى جذب چربى به خون و هضم شدن گوشت ضرورت دارد. از روزى که شما به خوردن گوشت عادت کردید، کار کبد شما زیادتر شده است ، زیرا علاوه بر اینکه بایستى سموم گوشت را دفع نماید، بایستى مقدار زیادترى کار کند تا بتواند محصول بیشترى بسازد. طرز ساخته شدن من در کبد با آنچه در خارج از بدن ساخته مى شود فرق زیاد دارد.
در خمره براى اینکه قند به الکل بدل شده ، و بعد سرکه شود چهارده عمل شیمیایى انجام مى گیرد، ولى کبد این عمل را بطور مستقیم انجام مى دهد.
ترشى هایى که با من درست میشوند فواید بیشترى دارند، و من حافظ سبزیها و میوه ها و منافع آن ها هستم ، براى نمونه شما مى توانید سیر ترشى را درنظر بگیرید، سیر وقتى مدتى بماند، پوک شده و مغز آن بکلى از بین میرود، و هیچگونه عطر و بو و خاصیت ندارد، ولى وقتى آنرا در من مى ریزند، نه تنها مغز آنرا حفظ مى کنم بلکه روز به روز بر خواص و قیمت آن افزوده مى شود و طعم آن شیرین و بوى آن مطبوع تر خواهد شد، و در مورد سایر ترشى ها نیز وضع چنین است ، و چنانچه آنها را با دستور صحیح و مناسب درست کنید هرگز خراب نخواهد شد.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

 

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مضرات و فواید نوشیدنیهای تقطیری , سرکه سفید برای عفونت واژن , سرکه انگور و دندان درد , خواص و مضررات سرکه , زنبور چه ضرری دارد , شستشوی بدن با سرکه , تاثیر سرکه بر مغز , مضرات سرکه انگبین , فواید سرکه ی سفید , مالیدن سرکه به مو , مخلوط شیر با سرکه , خواص سرکه خرمالو , سرکه تقطیری سفید , خواص سرکه انگور , فوائد سرکه سفید , مزیت خوردن ترشی , فواید سرکه سفید , مضرات سرکه خرما , سرکه انگور سفید , سرکه خرما فواید , کاربرد سرکه چوب , غرغره سرکه سیب , مضرات سرکه سیب , خواص سرکه سفید , خواص سرکه برنج , عوارض سرکه سیب , تهیه سرکه برنج , مزایای سرکه , فوایید سرکه , خاصیت سرکه , فوائد سرکه , عوارض سرکه , خوردن سرکه , سرکه برنج , سركه كيوي , سرکه سیر

۱۳۹۵-۰۶-۲۲ مواد غذایی و دارویی

پزشکان دوست ندارند شما این مطلب را بخوانید چون با اجرای آن دیگر مریضی برای درمان نخواهد بود

بسم الله الرحمن الرحیم

این شربت به اسم سکنگبین یا سکنجبین عسلی یا سرکه انگبین هم گفته میشه و همون سکنجبین ولی با سرکه طبیعی و عسل هست.

مزه بسیار خوبی داره و درمان کننده بسیاری از بیماری هاست. این شربت برای افراد سرد مزاج کمتر استفاده میشه

افراد خیلی گرم، میتونند عرق کاسنی هم اضافه کنند. (شیشه رو پر نکنید چون با عرق کاسنی گاز میگیره) شربت سرکه انگبین رو به همراه شاهتره برای قبل از حجامت توصیه میکنم که اثر حجامت رو زیاد میکنه و حد اقل باید از دو هفته قبل مصرف بشه نوشیدن این شربت به همراه شیره انگور اثرات فوق العاده ای برای سلامتی داره

سرکه انگبین یا همون سکنجبین میتونه داغی کبد رو کم کنه و برای افرادی که با خوردن گرمی ها دچار عارضه میشند و برای کاهش صفرای بدن بسیار عالیه

سرکه انگبین در فصل پاییز میتونه سردی و خشکی مزاج رو کم کرده و سودای ناطبیعی رو آماده دفع کنه

افرادی که دچار سردی معده و گرمی کبد هستند باید سکنجبین عسلی میل کنند.

سرکه انگبین برای پاکسازی خلط سودا بسیار عالیه

در طولانی مدت میتونه بیماری های واریس، خارش، شوره سر، زیاد بودن شهوت، همورویید یا بواسیر، خواب های ترسناک، صدای سوت گوش رو خوب کنه

مواد لازم عرق نعنا دو پیمانه عسل دو پیمانه سرکه طبیعی یک و نیم پیمانه آب سه الی شش پیمانه

سرکه و آب و عرق نعنا روی شعله کم گذاشته تا به جوش برسه. مقداری که جوش زد و قوامش تغییر کرد خاموش میکنیم.

بعد از چند دقیقه عسل اضافه کرده و هم میزنیم.

خنک که شد، همراه با آب شربت کرده و شب ها یا صبح و شب یک لیوان میل میکنیم. میشه به جای عرق از نعنای تازه هم استفاده کرد. لازم نیست عسل اصل باشه؛ همون کارخونه ایش هم خوبه

منبع: iranmezaj.ir/?p=3381

برچسبسرکه انگبین عسل مزاج

۱۳۹۶-۰۸-۰۹

۱۳۹۵-۱۲-۰۸

۱۳۹۵-۱۲-۰۱

بسم الله الرحمن الرحیم این موضوع بسیار پر طرفدار بوده و هست و قصد راهنمایی

نظر

نام

ایمیل

وبسایت

خواص درمانی- کاهش چربی خون- بازکننده عروق و ضد انسداد- مفید برای کبد و گوارش- درمان نفخ معده- مفید در درمان مشکلات گوارشی- مفید برای افراد دارای کبد چرب- مفید برای رفع عطش در فصل گرم- مفید برای افراد صفراوی مزاج

مواد لازم سرکه انگور یا سیب طبیعی ۱ واحد ( استکان یا لیوان )عسل …………………………… ۲ واحدعرق نعنا یا پونه ……………. ۱ واحد

طرز تهیه و روش مصرفابتدا
سرکه و عرق نعنا را مخلوط و روی حرارت قرار دهید تا یک جوش خورد بگذارید
کمی ولرم شود و سپس عسل را اضافه کنید پس از مخلوط کردن آنها در ظرفی شیشه
ای و در یخجال نگهداری کنید. البته در بیرون از یخچال نیز میتوان
نگهداشت.یک سوم لیوان را ازین معجون ریخته و مابقی را اب خنک اضاف کنید.
بهترین زمان مصرف آن 2 ساعت پس از وعده های غذایی است

نکات مهمسکنجبین
با سرکه انگبین دارای تفاوت هایی از این جهت است که سکنجیبن را با استفاده
از شکر و سرکه غیر طبیعی تولید می کنند که خواص درمانی این شربت سفابخش را
ندارد.در مصرف سرکه انگبین زیاده روی نکنید.پس از هر سه هفته استفاده از این ماده به مدت یک هفته مصرف را قطع و در صورت تمایل مجدد شروع به مصرف کنید.پس از تهیه شربت را در یخچال نگهداری و به مدت سه هفته مصرف کنید.

پزشک آنلاین

کاپسیکوم شیر نشان برای رفع دردهای موضعی مانند التهاب استخوان ها، التهاب مفاصل و روماتیسم مفصلی به کار می رود.

“کاپسیکوم از جمله داروهای ضد درد است که به صورت مشمع ضد درد و چسب ضد درد (و پماد) موجود بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

کاپسیکوم (مشمع ضد درد کاپسیکوم / چسب ضد درد کاپسیکوم)

کاپسایسین با اتصال به گیرنده وانیلویید نوع (VR1) C کانال کاتیونی را باز کرده و باعث ریزش کلسیم و درنتیجه آزاد شدن نروپپتیدهای مسئول درد، تنظیم درجه حرارت و التهاب عصبی (Substance P) می گردد. تخلیه ماده P در اعصاب حسی موجب از بین رفتن درد می گردد.

کاپسیکوم حاوی ۰٫۴g پودر خشک فلفل (Capsicum annum) و ۰٫۰۱g عصاره آن می باشد.

کاپسایسینوییدها به ویژه کاپسایسین و دی هیدروکاپسایسین، کاروتنوییدها، فلاونوییدها و استروییدساپونین ها.

مصرف کاپسیکوم شیر نشان ممکن است به طور موقت موجب بروز اریتم، قرمزی، درد و سوزش در موضع گردد.

کاپسیکوم نباید با مخاط چشم، بینی، دهان، محل زخم یا پوست آسیب دیده تماس پیدا کند.بعد از مصرف دارو بلافاصله باید دست ها را شستشو داد.

پس از تمیز کردن موضع، مشمع به اندازه محل دردناک بریده و روی موضع چسبانده و ماساژ داده شود. بهتر است مشمع به مدت ۲ روز بر روی موضع بماند.

درمورد عوارض این دارو در دوران بارداری اطلاعاتی در دست نیست. بنابراین پیش از استفاده حتما با پزشک مشورت کنید.

قیمت : ۱,۹۰۰ تومان

قیمت: ۸,۶۰۰ تومان

کاپسیکوم / فلفل کاپسیکوم

نام علمی گیاه: Capsicum annuum
سایر نام های علمی این گیاه: Capsicum baccatum, Capsicum chinense, Capsicum Fruit, Capsicum frutescens, Capsicum minimum, Capsicum Oleoresin, Capsicum pubescens
و اسامی انگلیسی آن: red pepper or chili pepper
فلفل برای مشکلات گوارشی از جمله گاز روده، درد معده و اسهال استفاده می شود.
سایر کاربردهای فلفل عبارت است از: تسکین دندان درد، دریازدگی، اعتیاد به الکل، مالاریا و تب است. همچنین برای کمک به افرادی که مشکل بلع دارند استفاده می شود.
مصرف موضعی فلفل برای درد ناشی از زونا، استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، و فیبرومیالژیا همچنین برای درد عصب (نوروپاتی) مرتبط با دیابت و انواع دردهای عصبی (نورالژی)، و کمر درد.

کاپسیکوم یک نوروپپتید فعال است که ساخت، ذخیره، انتقال و آزاد شدن ماده P را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این دارو با تخلیه ماده P و ممانعت از تجمع مجدد آن در اعصاب حسی محیطی، پوست و مفاصل را نسبت به درد غیر حساس می‌نماید.

کاپسیکوم روی نواحی ترک خورده یا ملتهب پوست، مگر تحت شرایط ویژه، و در نوزادان و اطفال زیر دو سال، مگر تحت نظر پزشک ، نباید مصرف شود.

احساس سوزش و گرما در محل تجویز دارو روی پوست، سرفه، عطسه

از تماس دارو با چشم و نیز پوست زخم و آسیب دیده باید اجتناب کرد.

۱- از تماس دارو با چشم‌ها و نواحی ترک‌دار یا ملتهب پوست اجتناب گردد.
۲- از استنشاق باقی مانده دارو خشک شده روی پوست خودداری شود.
۳- در صورت بروز اشکال در تنفس یا ورم فوراً به پزشک مراجعه گردد.
۴- چنانچه پس از ۲۸ روز در درمان، وضعیت بدتر شد یا بهبود نیافت، مصرف دارو قطع و به پزشک مراجعه شود.
۵- دست‌ها پس از استعمال دارو فوراً شسته شوند، مگر آن که خود آنها تحت درمان قرار گرفته باشند.
۶- طی هفته‌های اول یا دوم درمان استفاده از لیدوکائین موضعی قبل از استعمال دارو ممکن است ناراحتی‌های اولیه ناشی از دارو را کاهش دهد.

کاپسیکوم / عوارض چسب ضد درد کاپسیکوم

10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.