مضرات عناب براي نوزاد

مضرات عناب براي نوزاد
مضرات عناب براي نوزاد

admin

عناب

ارسال نظر
402 بازدید

عناب میوه ای است که بسیاری از ما آن را به عنوان نوعی داروی گیاهی می شناسیم و با اهداف مختلفی خرید و فروش می شوند. آیا عناب برای نوزادان مفید است؟
خواصی که عناب دارد، باعث شده است از آن در موارد مختلف و همچنین در تولید دارو هایی متفاوت استفاده گردد، همه ما شاید به پر خاصیت بودن عناب پی برده باشیم اما در مورد شکل های مصرف آن و چگونگی آن ها که مفید واقع گردند، هنوز ابهاماتی وجود دارد.
اما تحقیقات و آزمایش های دقیقی در حوزه مواد غذایی، برای عناب انجام شده، به همین دلیل مصرف عناب به صورت اثبات شده، برای بدن مفید و پر خاصیت خواهد بود. عناب ترکیباتی دارد که مطابق با آن فرآورده هایی تولید می گردد، که به منظور بهره مندی بیشتر استفاده می شوند.

مهمترین خاصیت عناب را در طبع آن می توان دانست که باعث خنک کنندگی و کاهش درجه تب می گردد، برخی از شرکت های تولید کننده دارو های شیمیایی از عناب برای تولید شربت هایی جهت درمان بیماری های تنفسی و یا درمان مشکلات مجاری تنفسی بهره مند شده اند. این موارد تنها بخشی از خواص عناب به شمار می رود، که مورد توجه مصرف کنندگان خانگی از این میوه دارویی می باشد.

بسیاری منابع، از خواص عناب برای نوزادان یاد کرده اند، با توجه به این که امروزه پزشکان مصرف هر نوع ماده غذایی را برای کودکان زیر ۶ ماه رد کرده اند و آن را برای نوزاد مضر می دانند، بنابراین نمی توان استفاده از عناب را برای نوزادان تایید نمود.
برخی از نوزادان دچار بیماری به نام یرقان یا زردی می شوند که درجه آن، متفاوت می باشد، استفاده از عناب را برای درمان این بیماری موثر می دانند زیرا طبع خنک کنندگی عناب، می تواند درجه حرارات بدن نوزاد را کاهش دهد، در پاره ای از موارد از آب عناب که با جوشانده آن حاصل می شود، برای شستشوی بدن نوزاد استفاده می کنند که نظریه ای مبنی بر اثبات علمی بودن آن دیده نشده است.

برچسبخواص عناب عناب داروی گیاهی فروش عناب

حبه عناب منبع ویتامین ث میباشد و سیستم ایمنی کودکان را تقویت می کند ونه تنها علاقه بچه ها را به چیپس و پفک کم می کند بلکه اشتهای آن ها را افزایش می دهد. عناب دشمن نرمی استخوان است و همچنین استخوان ساز می باشد.
محصولات حبه عناب یک میان وعده مناسب برای کودکان است.
حال ناب با حبه عناب

ببخشید، برای نوشتن نظر باید وارد بشوید

عناب دارای خواص بسیار زیادی است که در بعضی موارد برای تولید دارو نیز از عناب استفاده می شود عناب یک نوع میوه پرخاصیت است که در موارد بسیاری خصوصا برای نوزادان بسیار مفید است زنان باردار نیز از عناب استفاده می کنند حتی برخی از شربت ها که جهت درمان استفاده می شود از عناب تشکیل شده است.

فواید عناب برای نوزادان تایید شده است اما پیشنهاد می شود قبل از آن با یک پزشک مشورت کنید. عناب برای کاهش تب بسیار مفید است نوزادانی که درجه تب آن ها بالا می رود از عناب جهت درمان آن استفاده می شود زیرا عناب میوه خنکی است و باعث پایین اوردن درجه حرارت بدن می شود.

جالب است بدانید در بعضی موارد برای شست و شوی بدن نوزاد نیز از عناب استفاده می شود که خاصیتی مفید دارد از جمله خواص عناب میتوان به درمان تنگی نفس ، افزایش ادرار ، تمیز کننده خون و همچنین برای افرادی که دچار بی خوابی هستند بسیار مناسب است.

اگر سرما خورده اید و دچار گرفتگی صدا شدید پیشنهاد می شود عناب مصرف کنید جوشانده عناب صدا را تقویت می کند و همچنین برای سرفه نیز بسیار مناسب است از دیگر موارد مصرف عناب میتوان به احساس آرامش ، کاهش عصبانیت ، از بین بردن استرس ، از بین بردن چین و چروک صورت ، تقویت حافظه ، درمان مشکلات کلیوی ، درمان کبد چرب و اشاره کرد

عناب دارای ویتامین C است و برای گرفتگی صدا بسیار مناسب است البته پیشنهاد می شود در کنار عناب از زنجبیل و نعناع نیز استفاده کنید تا تاثیر آن چند برابر شود. البته عناب نیز مانند هر میوه دیگری دارای مضراتی است که در صورتی که به مواردی مانند نفخ ، بالا بودن علظت خون ، مشکلات روده ای و هستید از مصرف آن خودداری کنید

نظر
خانه

موبایل

  شیرخشت و ترنجبین شیره‌ پرورده چند نوع گیاه از طایفه‌ زبان‌ گنجشک‌ (Frene) است.یک متخصص اطفال با تاکید بر اینکه برخلاف باور عمومی مردم، نباید به نوزاد ترنجبین و شیرخشت داد، گفت: مصرف این مواد تاثیری در پاک‌ کردن روده‌های نوزاد ندارد.دکتر فهیمیان با اشاره به اینکه شیرخشت و ترنجبین شیره‌ پرورده چند نوع گیاه از طایفه‌ زبان‌ گنجشک‌ (Frene) است که خود به‌ خود و یا توسط ایجاد شکاف با دست یا در ‌نتیجه‌ گزش حشرات از برگ ها و شاخه‌های جوان آنها به‌ دست می‌آید، گفت: شیرخشت و ترنجبین اقسام بسیار دارند و به دو دسته شیرخشت‌های ملین و شیرخشت‌های خلط‌ آور تقسیم می‌شوند.

 

وی گفت: یک ‌نوع شیرخشت، مخصوص ایران است که ترنجبین نام دارد. گیاه آن دارای خارهایی بسیار ریز و برگ های کوچک و ساقه‌ نازک است که در‌ نقاط خشک می‌روید و از ‌آن صمغی ترشح می‌شود که به ‌شکل ذرات و دانه‌های ریز مخلوط با خارهای گیاه در بازار به فروش می‌رسد. این گیاه را در جنوب ایران خارشتر و خاربز می‌نامند. در طب ‌قدیم آن را در قدری آب ‌گرم حل کرده و به ‌عنوان ملین در حالات تب‌دار و در یبوست‌های ساده به‌عنوان ملین و یا مسهل مصرف می‌کردند.فهیمیان گفت: ترنجبین و شیرخشت از همان ابتدای ترشح خود که به‌ تدریج روی ساقه‌ گیاه روی ‌هم انباشته می‌شود، بنا‌ به مزه‌ ‌شیرین و خاصیت مغذی‌اش، انواع حشرات، قارچ‌ها و شته‌ها را به ‌سوی خود جذب می‌کند و وقتی انواعی از این موجودات ریز و درشت روی آن ‌چسبیدند، قادر به فرار نبوده و پیکر آلوده‌ آنان در درون این ترشحات صمغی ‌شکل مدفون می‌شود.وی افزود: بعداز ترشح مقدار کافی این صمغ و خشک‌ شدن آن، کشاورزان به ‌سراغ برداشت آنها می‌روند و بعد ‌از جداسازی، آنها را در مکان‌های غیربهداشتی و آلوده به انواع فضولات گاو و گوسفند، سوسک و مگس انبار می‌کنند.این متخصص اطفال یادآور شد: متأسفانه با استناد به یک باور قدیمی و سنتی که حتی در میان افراد باسواد ما جا افتاده است، به‌محض این ‌که نوزاد از بیمارستان به ‌منزل منتقل می‌شود، برای رفع هرنوع درد و مرض احتمالی، برای پاک‌ کردن روده‌های نوزاد، این معجون همه‌کاره و اما مملو از آلودگی را به نوزاد می دهند.منبع :isna.ir

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

مضرات عناب براي نوزاد
مضرات عناب براي نوزاد
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.