مضرات مصرف شراب انگور

خواص دارویی و گیاهی

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

خواص و مضرات گیاهان و داروها

ترکیب اصلی مشروبات الکلی «الکل اتیلیک» است که عامل اختلال عصبی محسوب می‌شود. میزان این اختلال به غلظت الکل در خون بستگی دارد، اما به طور کلی مصرف مشروبات الکلی آثار سوء‌جسمی، روحی و روانی مختلفی در پی دارد.

از لحاظ پاتوبیولوژیک، وقتی الکل وارد بدن می‌شود، به هیچ هضمی نیاز ندارد، مستقیماً جذب می‌شود و در کبد متابولیزه می‌شود. افزایش مصرف الکل نیاز به ویتامین‌های گروه B و بعضی عناصر معدنی را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر مطالعات انجام‌شده در ایران نشان داده مصرف ویتامین‌های گروه B در 80 درصد از مردم ایران کافی نیست و در معرض کمبود هستند. مصرف الکل با تشدید این کمبود، اثراتی سوء بر بدن می‌گذارد. در اولین مرحله بر اثر مصرف مشروبات الکلی «کبد چرب الکلی» ایجاد می‌شود که در ادامه به «سیروز» (التهاب شدید) تبدیل می‌شود، بافت کبد به صورت «نکروزه» (بافت مرده) درمی‌آید و دیگر فعالیت طبیعی خود را ندارد که به هپاتیت الکلی و در نهایت سرطان کبد منجر می‌شود که تنها راه درمانش پیوند کبد است، چون کبد را به طور کلی از بین می‌برد. اینها عوارض طولانی‌مدت مصرف الکل است و شدت آنها به ویژگی‌های جسمانی و وضعیت تغذیه افراد بستگی دارد. عوارض استفاده از الکل در افرادی که به آن اعتیاد پیدا می‌کنند بسیار شدیدتر و سریع‌تر رخ می‌دهد، اما حتی کسانی هم که به صورت تفننی از این مشروبات استفاده می‌کنند، چون معمولاً به صورت مداوم مصرف می‌کنند، در معرض همین مشکلات قرار دارند. در کشورهای غربی 32 تا 45 درصد ابتلا به سرطان کبد بر اثر مصرف مشروبات الکلی است. در آمریکا مصرف نوشابه‌های الکلی 50 درصد عواملِ سرطان کبد و همچنین سومین علت مرگ زودرس است. در کشورهای غربی امید به زندگی در افراد الکلی 10 سال کمتر از دیگران است.

مطالعات اولیه نشان داده مصرف مشروبات الکلی به اندازه خفیف می‌تواند بر قلب و عروق اثرات مفیدی داشته باشد. علت این موضوع این است که الکل عامل ضد‌ترومبوز یعنی ضد‌انعقاد است و در واقع یک ترکیب حلال چربی‌هاست. البته این تشخیص نتیجه مطالعات اپیدمیولوژیک است و بنابراین با تردید همراه است. در مطالعات اپیدمیولوژیک فقط مصرف‌کنندگان با کسانی که مصرف نمی‌کنند مقایسه می‌شوند. در این زمینه نمی‌توانند «کارآزمایی بالینی» انجام دهند چون به لحاظ اخلاقی نمی‌توانند به یک گروه الکل بدهند و به یک گروه ندهند تا تاثیر آن را به طور دقیق بررسی کنند. به هر حال مطالعات اپیدمیولوژیک می‌گوید شراب که از انگور سیاه تهیه می‌شود، روی قلب و عروق اثر مفید می‌گذارد. ممکن است به‌رغم حلال بودن الکل، این اثر ناشی از ترکیبات دیگر و به دلیل آنتوسیانین‌هایی باشد که در شراب وجود دارد. در این زمینه مطالعات اخیر نشان می‌دهد حتی درباره اینکه آیا خود الکل این اثر را می‌گذارد یا ترکیبات دیگر، تردید وجود دارد. به هر حال حتی اگر استفاده از الکل برای درمان باشد، باید با نظر پزشک مصرف شود و بیمار نباید به صورت خودسر آن را مصرف کند. ممکن است گاهی در کشورهای غربی مصرف این مشروبات به بیماران قلبی و عروقی تجویز شود که در این صورت مدت، میزان و دوز مصرفی کاملاً تحت کنترل است، اما در ایران درباره چنین تجویزهایی اطلاعاتی ثبت نمی‌شود. مصرف خودسرانه الکل توسط بیماران نیز ممکن است نه‌تنها اثر مثبتی نداشته باشد، بلکه حتی در طولانی‌مدت باعث اختلالات و مشکلات قلبی و عروقی شود.

شدت اثرات سوء الکل بر مبنای غلظت الکل در خون متفاوت است. الکل وارد خون می‌شود و از طریق خون وارد کبد می‌شود. بنابراین بر حسب غلظت الکل در خون، عوارض گوناگونی در مراحل مختلفی در پی دارد؛ از اختلال تعادل یا مستی تا بیهوشی، از دست دادن حافظه، ایجاد خلق و خوی ناپایدار، اختلال ریوی و حتی کما و مرگ. به طور کلی مصرف مشروبات الکلی اثرات کوتاه‌مدت و بلندمدت دارد که این عوارض بر اساس غلظت الکل در خون و فاصله زمانی مصرف متفاوت است؛ هر چه فاصله زمانی مصرف کوتاه‌تر باشد، اثرات تشدید می‌شود. الکل در کوتاه‌مدت ارتباط میان سلول‌های عصبی را که به وسیله انتقال‌دهنده‌های عصبی انجام می‌شود، مختل می‌کند؛ یعنی در ارتباط بین سلولی در سلول‌های عصبی اختلال ایجاد می‌کند و در نتیجه می‌تواند عوارضی مانند ‌افزایش ضربان قلب،‌ بی‌خوابی، تهوع، استفراغ، سرگیجه، احساس بی‌قراری، خستگی و اضطراب،‌ تعریق، کاهش جریان خون عضلانی و درد عضلانی، کاهش تعادل بدن، کاهش قوه تشخیص، واکنش کند به محرک‌ها، دفع آب بدن، ایجاد تشنگی، دفع ادرار، اتساع (گشاد شدن) مردمک چشم و نزدیک‌بینی را در پی داشته باشد. علاوه بر این مصرف الکل اعتماد به نفس و شجاعت را بالا می‌برد به همین دلیل مصرف‌کنندگان ریسک‌پذیرند و در معرض حوادث بسیاری قرار دارند، عوارض بلندمدت مصرف مشروبات الکلی نیز عبارتند از: اختلال در سیستم عصبی، از دست دادن حافظه، تغییر شخصیت، رفتار خشونت‌آمیز، ‌اضطراب، افسردگی شدید، سرطان سینه، آسیب به مغز، کبد، حنجره، حفره دهانی،‌ مری، زخم معده، ناباروری، پر‌فشاری خون و سکته‌های قلبی.

البته همه این عوارض با مطالعات کشورهای غربی مشخص شده‌اند. اثرات سوء مصرف الکل قطعاً در کشور ما تشدید می‌شود. به هر حال در کشور ما مصرف مشروبات الکلی تحت کنترل نیست. بنابراین عوارض آن می‌تواند به مراتب بیشتر و شدیدتر باشد و به مشکلات جدی کبدی و ریوی منجر شود. با اختلال ریوی، اکسیژن‌رسانی به سلول‌ها کاهش پیدا می‌کند و به مسمومیت الکلی منجر می‌شود. اگر این مسمومیت ادامه پیدا کند، به مرگ منجر می‌شود. علائم مسمومیت‌های الکلی نیز عبارتند از: گیجی شدید، رفتارهای احمقانه،‌ فراموشی ناگهانی، بی‌هوشی و بی‌حالی، تهوع، اختلال تنفسی، رنگ‌پریدگی، کاهش دمای بدن به‌ویژه دمای پوست بر اثر کمبود اکسیژن. در این وضعیت به‌ویژه اگر بدن فرد ضعیف باشد اختلال تنفسی در نهایت به مرگ منجر می‌شود.

مشروبات الکلی باید ترکیبات استانداردی داشته باشند. این استاندارد در کشورهای مختلف متفاوت است. ممکن است آمریکا، چین و حتی کشورهای مسلمان مانند مالزی هر کدام استانداردهای خود را داشته باشند. هر کشوری بر اساس معیارهای اداره استاندارد خود تصمیم می‌گیرد که استاندارد مشروبات الکلی چه باشد، میزان الکل موجود در مشروبات چند درصد باشد و حتی میزان مصرف در افراد مختلف چقدر باشد. چون در کشورهای غربی مشروبات الکلی به عنوان یک نوشیدنی رایج البته در اندازه بسیار خفیف مصرف می‌شود و حتی توصیه برای میزان مصرف روزانه آن وجود دارد. آنها درباره اینکه خانم‌ها و آقایان هر کدام چقدر می‌توانند مصرف کنند،‌ توصیه دارند. در این زمینه قانون دارند. حتی برای مصرف این نوشابه‌ها در سنین مختلف هم قانون دارند. مثلاً در بعضی کشورها مصرف این مشروبات را برای افراد زیر 18 سال و در بعضی کشورها برای افراد زیر 25 سال منع می‌کنند به دلیل اینکه این افراد هنوز در حال رشد هستند و در این دوران، الکل اثرات سوئی روی سلول‌های بدن می‌گذارد. در این کشورها چون نوشابه‌های الکلی عمدتاً به عنوان نوشیدنی رایج شناخته می‌شود، استاندارد دارد، ولی در کشور ما چنین استانداردهایی وجود ندارد و به همین دلیل مشروبات به صورت غیراستاندارد مصرف می‌شود. باید توجه کرد که همه آثار سوئی که ذکر شد، مربوط به نوشیدنی‌های استاندارد است. این عوارض در مصرف مشروبات غیراستاندارد به مراتب افزایش پیدا می‌کند. در فرآیند تولید مشروبات الکلی، تخمیر انجام می‌شود. وقتی این تخمیر قابل کنترل نباشد، میزان مخمرها و باکتری‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، از حد خارج است و تحت کنترل نیست، بنابراین کاملاً آلوده است و چون بار میکروبی دارد، فشار کار کبد و کلیه را نسبت به مشروبات استاندارد که آنها هم اثرات سوء دارند، دو برابر می‌کند. مشروباتی که به صورت خانگی تهیه می‌شوند، به دلیل بار میکروبی فراوان، علاوه بر کبد، بر سیستم ایمنی نیز آثار مخربی دارند. به همین دلیل اثرات سوء مصرف مشروبات الکلی وقتی به صورت غیراستاندارد تولید شده باشند، به مراتب بیشتر می‌شود.

بنابراین اگر هم کسی می‌خواهد از این مشروبات استفاده کند، حداقل باید از انواع استاندارد مصرف کند تا شدت عوارضش کمتر شود. البته ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم در این زمینه توصیه‌ای داشته باشیم چون در کشور ما در این زمینه منع مذهبی هم وجود دارد. بنابراین ما نمی‌توانیم استانداردی برای خودمان داشته باشیم، ولی به هر صورت باید تاکید کرد که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید از مشروبات غیراستاندارد دست‌ساز استفاده شود.

از: خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

منبع: هفته نامه تجارت فردا، شماره 179، تاریخ 16 خرداد 95

هدف ایرنا مشارکت در فرایند اطلاع رسانی است. از این رو انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست. 

الکل نوعی ماده مخدر است که در مقایسه با سایر مواد مخدر، راحت تر در اجتماع پذیرفته می شود. با این حال، قدرت اعتیادآوری آن به هیچ عنوان کمتر از سایر انواع مواد نیست. از لحاظ علمی، الکل در زمره موادی دسته بندی می شود که فعالیت بدن را کند کرده و سرعت عملکرد های حیاتی آن را کاهش می دهد.با دلگرم همراه باشید تا با عوارض مشروب آشنا شوید.

در نتیجه فردی که الکل مصرف می کند به سختی راه می رود، بریده بریده صحبت می کند، و قادر نیست که به سرعت از خود عکس العمل نشان دهد.الکل پس وارد شدن به بدن، از طریق مویرگ های موجود در دیواره معده و روده کوچک به آرامی وارد جریان خون شده و ظرف مدت چند دقیقه از زمان نوشیده شدن، از طریق سیستم گردش خون، به مغز می رسد. در این زمان تاثیرگذاری الکل بر بدن آغاز شده و سرعت عملکرد سلول های عصبی بدن کاهش پیدا می کند. همچنین الکل موجود در جریان خون به داخل کبد نیز وارد شده و در آنجا طی فرایندی تصفیه شده و به یک ماده غیر سمی تبدیل می شود.

در هر نوبت، کبد تنها قادر به تصفیه کردن میزان خاصی الکل می باشد و در صورتی که حجم الکل مصرف شده از آن مقدار بیشتر باشد، تصفیه نشده و به گردش در جریان خون ادامه می دهد. مصرف بسیار زیاد الکل، باعث کند شدن فرایند تنفس شده و به علت کمبود و نرسیدن اکسیژن کافی به مغز، می تواند باعث کما و یا حتی مرگ شود.

الکل با اثرگذاری بر عملکرد پیام رسان های شیمیایی مغز (نوروترانسمیترها)، باعث بروز اختلال در عملکرد عادی آن می شود. از جمله مهمترین تاثیرات الکل در ساختار شیمیایی مغز، بر هم زدن تعادل بین پیام رسان های “مهار کننده و “تحریک کننده می باشد. استفاده کوتاه مدت از الکل باعث افزایش میزان پیام رسان های مهار کننده شده و تعداد پیام رسان های تحریک کننده را کاهش می دهد؛ بنابراین سرعت عملکرد بدن کاهش یافته و فرد رفتارهایی مانند آرام صحبت کردن، و یا تلو تلو خوردن موقع راه رفتن را از خود بروز می دهد که در اصطلاح به آن مست شدن گفته می شود. به طور همزمان، الکل میزان لذت در بدن را نیز افزایش داده و به فرد احساس رضایت می دهد.

در صورتی که مصرف الکل ادامه دار بوده و به یک عادت بلند مدت تبدیل شود، مغز وادار می شود تا تعدل بین این پیام رسان ها را مجددا برقرار کند و لذا با کاهش دادن میزان پیام رسان های مهار کننده، پیام رسان های تحریک کننده را افزایش می دهد که این کار باعث بروز حالتی می شود که از آن با عنوان “مقاوم شدن بدن یا “تلورانس یاد می شود. مقاوم شدن بدن به این معنی است که برای دستیابی به همان میزان لذت و رضایت قبلی، مقدار بسیار بیشتری الکل باید وارد جریان خون شود. در صورتی که نوشیدن الکل به طور مداوم تکرار شود، این مقاوم شدن بدن، باعث پیدایش و توسعه یافتن بیماری اعتیاد به الکل یا “الکلیسم می شود.

الکل در انواع مختلف نوشیدنی ها یافت می شود اما مشروبات الکلی که از آنها با نام اسپیریت یاد می شود، میزان الکل بیشتری نسبت به شراب یا آبجو دارند. همچنین اگرچه که چنین به نظر نمی رسد، اما انواع نوشیدنی های تقطیری مخلوط با آب میوه که به آن کوکتل می گویند نیز، میزان الکل بیشتری نسبت به شراب و یا آبجو دارد. به طور کلی می توان گفت که مشروبات الکلی که با استفاده از فرایند تخمیر تولید می شوند مانند شراب، یا آبجو میزان الکلی در حدود ٢ الی ٢٠ درصد، و مشروباتی که به صورت تقطیری تهیه می شوند مانند ویسکی یا ودکا حاوی ٤٠ تا ٥٠ درصد الکل می باشند.

پـس مـصرف الـكـل در حـدود 20 درصـد آن از طـريق معـده جذب شده و 80 درصد مابقي در روده كوچك جـذب بـــدن ميگردد.

سرعت جذب الكل و ميزان قدرت مست كنندگي آن به عوامل زير بستگي دارد:

چون بيشتر الكل مصرفي از طـريــق روده كوچك جذب بدن ميگردد، بنابراين اگر مـعـده شـما از غذا پر باشد، دريچه معده براي هضم غذا بـستـه شـده و عبـور الـكل بـه روده كــوچك كند مي گردد و مـدت بيشتري الكل در معده باقي ميماند.

هـر چه فرد وزنش بيشتر باشد، ديرتر تحت تاثير الكل قرار ميگيرد زيرا الكل پس از ورود به جريان خون در آب كل بدن حل شده و در واقع توزيع ميگردد. بـنـابـراين افراد سنگين وزن تر به خاطر آب بيشتر در بدنشان، ديرتر تـحت تاثير الكل واقع ميشوند.

به علت آنكه الكل قادر به حل شدن در چربي نميباشد، هـر چـه مـيزان چربي بدن بيشتر باشد، فرد بيشتر تحت تاثير قرار مي گيرد. عـكس مـوضـوع نـيز صـدق ميكند افراد عضلاني ديرتر تحت تاثير قرار ميگيرند.

زنـان زودتـر از مـردان تـحـت تـاثـيـر قــرار مي گيـرند حـتـي اگـر وزنشـان بـرابر باشد. علت آن اين اسـت كـه ميـزان چـربـي بــدن زنان بيشتر از بدن مردان ميباشد. همچنين بافت عضلاني در زنان كمـتر از مردان اسـت. زنـان هـمچنين فاقد آنزيم تجزيه كننده الكل بوده(دي هيدروژناز) كه به عنـوان سـد محـافظ در معده عمل(دي هيدروژناز) كه به عنـوان سـد محـافظ در معده عمل(دي هيدروژناز) كه به عنـوان سـد محـافظ در معده عمل كرده و نقش تجزيه الكل را بعده دارد. همچنين زناني كه از قرصهاي ضد بارداري استفاده مي كنند، بيـشتر تحت تاثير الكل هستند بـه عـلت آنـكـه قرصـهاي ضـد بارداري متابوليسم الكل را كاهش ميدهند.

هر چه غلظت الكل بيشتر باشد، جـذب آن بيـشتـر و سـريـعتر است.

سرعت نوشيدن، محـيط مـصرف (خانه، ميـهمانـي، محل كار)، خـستگي ( چون كبد آنزيم كمتري توليد ميكند)، نوع مشروب (مشروبات گازدار جذب الكل را افزايش ميدهند) نيز در سرعت جذب الكل و تاثير آن، موثر ميباشند.اگر الكل همراه با ديگر قرصهاي روانگران (اكستازي) مـصرف گـردند قدرت سركوبگري الكل افزايش يافته و ميتواند بسيار خطرناك باشد.

افرادي كه بطور مستمر الكل مصرف مي كنند، نسـبـت به آن مقاومت پيدا كرده و در واقع بدنشان به مصرف الكل سازگاري پيدا مي كند. بـنابـراين بـراي ايـجاد حالت مستي به الكل بيشتري نياز دارند زيرا:

· كـليـه 5 درصـد الـكل را از طريق ادرار از بـدن خارجمي كند

· ششـهـا 5 درصـد الـكـل را از طـريـق بـاز دم خـارجمي كنند

· قسمت اعظم الكل توسط آنـزيمـهاي كـبد اكسيد شـده و به اسـيـد استـيـك، دي اكسيد كربن و آب تبديل مي گردد.

بطور متوسط يك انسان معمولي قادر است 15 ميلي ليـتـر الـكل را در طـي يـك ساعت دفع كند.

با اندازه گيري ميزان الكل موجود در خون فرد ميتوان تعيين كـرد چه ميزان فرد تحت تاثير الكل مي باشـد. در زيــر حالات ايجاد شده در فرد بر اساس ميزان درصد الكل درون خون بيان گرديده است:

افزايش اعتماد بنفس و شجاعت فرد، فرد پر حرف تر و اجتماعي تر مي شـود، دقـتـش كـاهش مـي يـابد، چـهره افـروخته، قضاوتش مختل مي گردد، معمولا اولين جمله اي كه به ذهنش ميـرسـد را بـيان ميكند، در حركات ظريف مانند نوشتن دچار مشكل مي شود.

خـواب آلـوده، در درك و بـخـاطـــر آوردن موضوعات گذشته دچار مشكل مي گردد، واكـنش وي در بـرابـر مـحركات كاهش مي يابد، حركات بدن ناهماهنگ مي شـود، بـيـنايـي مخـتـل مـي شــود. حـس چشايي و شنوايي كاهش مي يابد.

فرد گيج و مـبهوت است، شـايـد نـدانـد كجاست و مشغول چه كاريست، سرگيجه دارد و تلوتلو مي خـورد، بـيـش از حد احـساساتي، خشن و يـا مـهربان مـي گـردد، خـواب آلـوده اسـت و درد را ديـرتـر احسـاس ميكند، حركات ناهماهنگ است، قادر به گرفتن شيئ كه به سـمتـش پرتاب ميگردد نيست.

· مرحله بهت (%0.4-0.25): قادر به حركت نيست، به محـركات واكنش نشان نمي دهد، قادر به نشستن و ايستادن نيست، استفراغ مي كند، مـمكن است بيهوش گردد.

فرد بيهوش است، احساس شديد سرما،تنفس كم عمق و آهسته ميگردد، ضربان قلب كاهش مي يابد، امكان مرگ وجود دارد.

ميزان 0.50 درصد و يا بيشتر الكل در خون سبب مرگ مي گردد.

ارتـباطهاي بين سلولهاي عصبي تداخل كرده و فــعـالـيـت گـذرگاه هاي مـحـرك عـصبـي را ســركـوب و گـذرگاه هـاي بازدارنده عصبي را افزايش مي دهـد. در كـل يك سركوبگر دستگاه عصبي مي باشد. اتساع مردمك چشم، افزايش ضـربان قـلب، بـي خـوابـي، تـهـوع و اسـتفراق، سرگيجه، احـساس بـي قـراري، خستـگي و اضطراب، جـريـان خـون ســطحي افزايش يافته كه موجب تعريق بدن ميـشود امـا جريان خون عضلاني را كاهش داده و موجب درد عضلاني ميـگردد. . كنترل رفتاري كاهش يافـتـه و مـمـكن اسـت فرد دست به عملي زده و يا حرفي بزند كه بعدا پشيمان گردد.. تـعادل بدن كاهش مي يابد، قوه تشخيص فرد كاهش مي يابد، واكنش هاي كند به محركات. چـون سبب دفع آب بدن ميگردد، ايجاد تشنگي و نياز به دفع ادرار افزايش مييابد. مـيـدان ديـد فرد كاهش يافته و گويي دچار نزديك بيني مي گـردد و تنـها اشـيـاء و افراد نزديك بخود را ديده و به آنها توجه ميكند.

از دست دادن حافظه، تغيير شخصيت، اختلال در سيستم عصبي،مشكلات پوسـتـــي، اسهال، سوء تـغـذيـه، مشـكـلات مـالي و خـانـوادگـي، رفتـار خـشونت آمـيــز، اضـطـراب و افسردگي شديد، آسيب به مخاط بيني، آسيب دائمي به كبد و مغز، سرطان سيـنه، حنجره، لب و مري، سقط جنين، ناباروري، بي ميلي جنسي، زخم معده، فشـار خــون بالا و سكته قلبي، كم خوني، تورم كبد، اختلال در سيستم ايمني بدن،خود كشي. پوکی استخوانالکل تأثیر زیادی روی فعالیتهای جنسی دارد، از جمله:

خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب مصرف الكل خوب است یا بد؟

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

———————————————————————————————–

10

Name *

Email *

Website

نظر

با اینکه برخی از افراد بر این باورند که نوشیدن شراب می تواند مزایای زیادی برای بدن داشته باشد اما این گزینه همیشه صحیح نیست.

نوشیدن شراب می تواند عوارض جانبی هم برای افراد در پی داشته باشد. شراب به افزایش کلسترول خوب خون کمک می کند و از تشکیل کلسترول بد جلوگیری می کند. علاوه بر این نظریه هایی وجود دارد که بیان می کند فلاونوئیدهای موجود در انگور می تواند آنزیم های حل کننده لخته خون را افزایش دهد. زمانی که خون لخته می شود جریان خون کاهش می یابد و همین امر به سکته یا حمله منجر می شود.

مواد شیمیایی گیاهی موجود در شراب همچون تانن ها، ممکن است از لخته شدن خون جلوگیری کنند. همچنین مصرف شراب با افزایش اشتها مرتبط است و می تواند باعث افزایش مصرف غذا در میان جمیعت آسیب پذیر همچون کهنسالان شود. با اینحال نوشیدن شراب می تواند مشکلات زیادی برای بدن داشته باشد. از جمله این مشکلات می توان به افزایش فشار خون، سیروز کبدی، واکنش های آلرژیک، انواع مختلفی از سرطان، کمبود خواب، سرطان سینه، آسیب مغزی، اسیب قلبی و پانکراس ملتهب نام برد. نوشیدن شرایط می تواند نرخ آسیب های عمومی، خشونت، مرگ را افزایش دهد.

در ادامه سعی می کنیم برخی از خطرات مصرف شراب را با هم مرور کنیم.

برخی از افراد زمانی که شراب مصرف می کنند ممکن است کمی حالت خواب آلوده داشته باشند. این شرایط بدین خاطر رخ می دهد که الکل هضم نمی شود و به طور مستقیم از طریق دیواره شکم و دیواره روده کوچک وارد جریان خون می شود. زمانی که الکل وارد جریان خون می شود به هر سلولی در بدن مهاجرت می کند و فعالیت سلولی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اما به خاطر داشته باشید که این حس خواب آلودگی کوتاه مدت است و زیاد طول نمی کشد. بعد از چند وقت ممکن است به جای خواب عمیق تر، خواب سبک تری را تجربه کنید. از لحاظ فیزیکی فعال بودن و کاهش مصرف الکل می تواند به بهبود خواب کمک کند.

برای برخی از افراد یک لیوان شراب می تواند اثرات بسیار زیادی داشته باشد. ۵ اونس (۱۴۰ گرم) از شراب حدود ۱۰۰ کالری وارد بدن می کند. یک شیشه ۱۲ اونسی از آن به طور میانگین ۱۸۰ کالری دارد. اما برخی از شراب های غنی شده و دسرهای آن در برگیرنده مواد حل شده ای هستند که می توانند کالری آن را بالاتر ببرند. به همین خاطر اگرچه یک یا دو لیوان شراب ۲۰۰ کالری وارد بدن می کند اما به خاطر داشته باشید که نوشیدن زیاد آن مرتبط با مصرف غذاهای زیاد و کاهش نرخ ورزش است.

همیشه نگه داشتن حد اعتدال در مصرف هر چیزی مهم بوده است. یک بار نوشیدن شراب برای زنان و دو بار نوشیدن شراب برای مردان ممکن است مزایای مرتبط با سلامتی را فراهم آورد اما زمانی که این موضوع به یک عادت تبدیل می شود و مصرف آن بالاتر می رود ممکن است فرد را در معرض بیماری های قلبی متعددی قرار دهد. مصرف زیاد الکل می تواند به افزایش فشار خون منجر شود و به نارسایی قلبی و سکته بیانجامد. علاوه بر این مصرف زیاد این ماده باعث افزایش تری گلیسیرید خون می شود و ضربان قلب را نامنظم می کند. برای افرادی که واقعا به سلامت قلب خود فکر می کنند توصیه می شود بر روی خوردن مواد غذایی بهتر و انجام تمرینات ورزشی تمرکز کنند تا سلامت قلب خود را بهبود ببخشند.

اگرچه اثرات و عوارض احتمالی مصرف الکل در طول بارداری همچون نقص جنین و وزن اندک نوزاد به هنگام تولد به خوبی شناخته شده است اما این اثرات در مردان زیاد بررسی نشده است. برای مردان مصرف زیاد الکل می تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد، تحرک اسپرم ها را کمتر نماید و باعث اختلال در نعوظ شود. به همین خاطر زنان و مردانی که به دنبال بچه دار شدن هستند بهتر است این خطرات را مدنظر داشته باشند و مصرف الکل خود را کمتر نمایند یا کلا متوقف کنند.

مصرف زیاد الکل همچون شراب می تواند به پانکراتیت حاد منجر شود. اگر در حال حاضر پانکراتیت مزمن دارید مصرف شراب می تواند نشانه های شما را بدتر کند. یکی از مقالات موجود در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد ارتباط بین مصرف الکل و پانکراتیت در طول ۱۰۰ سال شناسایی شده ولی هنوز معلوم نیست چرا برخی از افراد الکلی دچار پانکراتیت می شوند و برخی به چنین شرایطی مبتلا نمی شوند. متاسفانه داده های اندکی در مورد مقدار الکل مصرفی، الگوی نوشیدن، نوع الکلی که می توان مصرف کرد و سایر عادت ها همچون عادت های رژیمی غذایی و سیگار کشیدن و اثرات این موارد بر روی پانکراتیت وجود دارد. اما به خاطر داشته باشید که کاهش مصرف الکل یا اجتناب از آن می تواند مانع از عود پانکراتیت حاد شود و درد در طول پانکراتیت مزمن را کمتر نماید.

عضویت در خبرنامه مجله سلامت
خانه

موبایل

 

علاوه بر آیات و روایات امروزه از نظر علمى نیز مضرات مصرف مواد الکلى به اثبات رسیده است. دانشمندان به این واقعیت اعتراف داشته‏اند که از جمله آثار زیان بخش شراب، پیامد سویى است که روى مغز و عقل مى‏گذارد و آن را از کار مى‏اندازد. روشن است که با از بین رفتن عقل، پرده شرم و حیا دریده مى‏شود. در نتیجه میدان به دست غرایز حیوانى مى‏افتد. انسان به صورت حیوانى وحشى و لجام گسیخته درمى‏آید.نوشابه‏ هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏رود.همانطور که امام رضا علیه السلام فرمودند: خدا شراب را بدان جهت حرام کرد که مایه فساد و بازداشتن عقل از درک حقایق و از بین بردن شرم و حیا است.مشروبات الکلى به پنج دلیل از محرّمات شمرده مى شود:دلیل اول – کتاب (قرآن)در قرآن کریم آیات فراوانى وجود دارد که حرمت مشروبات الکلى را به زبان کنایه و یا موردى بیان مى کند، ولى ما به صریح ترین آنها مى پردازیم:1ـ «انّما الخمر و المیسر و الانصاب و الازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون؛ (مائده (5) آیه 90)تحقیقاً شراب و انواع قمار و بت پرستى و یا سنگ هایى که براى قربانى نصب شده و چوبه هاى قرعه (براى کشف امور غیبى)، پلیدى از کارهاى شیطان است، از آن دورى گزینید، شاید رستگار شوید.»2ـ «انما یرید الشّیطان ان یوقع بینکم العداوة و البغضاء فى الخمر و المیسر…؛ (مائده (5) آیه 91) شیطان مى خواهد کینه توزى و دشمنى را از طریق شراب و قمار در میان شما بیفکند و تضادهاى داخلى را تشدید نماید و شما را از یاد خدا و نماز باز دارد، آیا باز هم دست از آن بر نمى دارید.»3ـ «یسئلونک عن الخمر و المیسر قل فیهما اثم کبیر و منافع للناس و اثمهما اکبر من نفعهما؛ (بقره (2) آیه 219)تو را از شراب و قمار مى پرسند، بگو: در آن دو گناهى بزرگ است و سودهایى براى مردم و گناهشان از سودشان بیشتر است.»به اجماع فقهاى شیعه و سنّى، شراب، نجس و حرمت آن محرز است. اکثر عالمان دینى مشروبات را حتى به نام دارو نیز تجویز نمى کنند، چرا که خداوند متعال شفایى در حرام قرار نداده است. تمام فقیهان اسلامى براى شراب خوار اجراى حد شرعى (هشتاد ضربه شلاق) را واجب نموده انددلیل دوم – احادیث نبوى و علوى (سنت)در مجامع شیعه و سنّى، این حدیث معروف است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) ده گروه را لعنت کرده است که به گونه مستقیم یا غیر مستقیم در شراب سازى دخالت دارند: 1 – کسى که درخت انگور را به نیت شراب غرس کند؛ 2 – آن که بدین قصد از درخت تاک پاسدارى نماید؛ 3 – خریدار مشروبات؛ 4 – فروشنده آن؛ 5 – کسى که مى نوشد؛ 6 – کاسبى که از شراب فروشى پولى به دست مى آورد؛ 7 – فشار دهنده انگور به انگیزه ساختن شراب؛ 8 – افرادى که مشروبات را حمل و نقل مى کنند؛ 9 – تحویل گیرنده آن؛ 10 – ساقى یا کسى که شراب براى دیگرى مى برد. ( فروع کافى، چاپ جدید، ج 6، ص 430 – 429)در اسلام هیچ گناهى تا این حد نکوهیده نشده است. پیامبر (صلی الله علیه و آله) به حضرت على (علیه السلام) فرمود: «اگر همه گناهان را در خانه اى جمع کنند، کلید آن شراب است.» ( وسائل الشیعه، ج 17، ص 271)امام على (علیه السلام) مى فرماید: «خداوند شراب و مى گسارى را براى سلامت عقل حرام کرده است.» ( نهج البلاغه، حکمت 252)امام صادق (علیه السلام) نیز فرمود: «اگر کسى دخترش را به شراب خوار بدهد مانند این است که او را در آتش انداخته است.» (وسائل الشیعه، ج 17، ص 249)نوشاب‏ه هاى الکلى پس از استفاده سریعاً جذب خون مى‏شود . خون در مسیر خود مغز را بى نصیب نمى‏ گذارد، در نتیجه عمل سلسله اعصاب رو به ضعف مى ‏رود و خویشتن دارى که ارادى و منشأ شرم و حیا در انسان و مانع از بروز کارهاى زشت است، از دست مى‏ روددلیل سوم – عقلبرخى از عقلاى جهان به خصوص پزشکان متعهد بر اساس موازین عقلى و علمى و بلکه مشاهدات حسى معتقدند الکلِ مسکِر انسان را از حالت عادى خارج مى سازد و براى مدت زمانى او را در مستى و بى خبرى نگه مى دارد و در این حالت هرگونه عمل خطرناک و یا شرم آورى از وى امکان صدور مى یابد.دلیل چهارم – اجماعبه اجماع فقهاى شیعه و سنّى، شراب، نجس و حرمت آن محرز است. اکثر عالمان دینى مشروبات را حتى به نام دارو نیز تجویز نمى کنند، چرا که خداوند متعال شفایى در حرام قرار نداده است. تمام فقیهان اسلامى براى شراب خوار اجراى حد شرعى (هشتاد ضربه شلاق) را واجب نموده اند.دلیل پنجم – علوم طبیعى (علم پزشکى)(منظور از علوم طبیعى، استنتاجاتى است که متفکران از آن دارند. هنگامى که علم خطرات و مضرّات شراب را کشف مى کند، عقل حرمت آن را اعلام مى دارد.)از نظر علم پزشکى نیز حرمت شراب، محرز است، زیرا کتاب هاى متعددى درباره زیان هاى آن از سوى پزشکان دل سوز نوشته شده است.منابع:tebyan.netaskdin.compasokhgoo.ir


در ادامه بخوانید

منبع = هلپ کده


رمز عبور را فراموش کرده‌ام

Copyright © 2018 Balatarin, LLC

آموزش مهارت های زندگی و مقالات و اطلاعات عمومی و تخصصی مرتبط با علم روانشناسی، روانپزشکی و پزشکی خانواده ها و موضوعات خانوادگی

روشهای تقویت هوش کلامی و تسلط بر کلام…

09-07-2018, 12:41 PM

بیان تمامی مشکلات و راه حل ها و چالشهای پیش آمده در خانواده و راهنمایی توسط تیم مشاور

اختلاف با همسرم

دیروز, 11:59 PM

آموزش و تمرینات و سوالات حاملگی و تربیت کودک و فرزندان شما از بدو تولد تا سنین نوجوانی و جوانی بهمراه روشهای جدید روانشناسی مرتبت با مسائل کودک و نوجوان شامل مشکلات رفتاری، بیش فعالی، عدم تمرکز، عدم دفت، چاقی، لاغری، پرخواشگری، مشکلات جنسی، سرگرمی کودک… و تست های و آزمون های مرتبط با آن.

نگهداشتن فرزند

09-01-2018, 07:43 AM

مشاوره درخصوص مشکلات جنسی شامل زود انزالی و دیر انزالی مرد، سایز آلت تناسلی زن و مرد، تجاوز، خاطرات سوء رفتار جنسی و راهکارهای درمانی آن، عدم تمایل یا توانایی برقراری و رابطه جنسی با همسر و سایر اختلالات جنسی…

*ایا افسردگی در خودارضایی زیاد. واقعیت دارد ؟

09-05-2018, 11:52 AM

رابطه جنسی پر خطر

08-27-2018, 04:52 PM

بكارت

09-04-2018, 08:53 AM

همه چیز در مورد ازدواج از نگاه روانشناسی و مقالات و اطلاعات مفیدی که زوجین قبل از ازدواج و بعد آن باید بدانند

ازدواج سفید و تبعات ان

08-26-2018, 01:50 PM

تمامی مسائل مرتبط با قبل و بعد از ازدواج توسط تیم روانشناسی ، مشکلات دوران عقد و نامزدی، ادامه دادن رابطه و مشکلات آن، به یاری مشاوره خوب ما، شما بهترین موفقیت را در زمینه های قبل و بعد ازدواج بدست خواهید آورد.

آعاز رابطه عاشقانه با دختر خاله

دیروز, 12:01 PM

داغونم…

امروز, 12:35 AM

در چه فصل و ماه سال احساس افسردگی میکنید ؟

دیروز, 01:50 AM

درمان شقاق به روش طب سنتی

09-09-2018, 12:31 AM

محلی برای ارتباط با تیم مدیریت

دنیای واقعی

09-02-2018, 08:20 PM

خیلی خستم یه راهی پیش زوم بزارید

07-15-2018, 04:32 PM

مراقبت از فرزندان

09-09-2018, 12:16 AM

هرچه میخواهی بگو………

امروز, 07:39 AM

معرفی مکان های گردشگری جهان

09-06-2018, 09:01 PM

داستانک؛ پندآموز

09-02-2018, 01:57 PM

الان داري چه آهنگي گوش ميدي ؟ +متن ترانه

09-07-2018, 10:22 PM

تکنولوژی لوازم ورزشی و اثربخشی تمرینات

08-11-2018, 10:10 AM

امروز

دیروز

دیروز

دیروز

دیروز

09-09-2018

09-09-2018

09-09-2018

09-09-2018

09-09-2018

Experience

رزمریم

hesam1999

mona.km

mona.km

asma71

mona.km

maam76

mobinely

سعید62

در 24 ساعت گذشته 5372 نفر از سایت دیدن کرده اند : شامل 50 کاربر و 5322 مهمان

پیوستن سپیده یگانه عزیز را به دیگر کاربران تبریک میگوئیم .
 فواید و مضرات شراب انگور قرمز در فواید شراب فوايد شراب فوايد شراب الشعير فواید شراب شاه توت فواید شراب سیب فواید شراب انگور سیاه فواید شراب فوائد شراب الشعير للتنحيف فواید شراب چیست فواید شراب سفید فواید شراب انگور قرمز فواید و مضرات شراب انگور سیاه فوايد شراب قرمز فواید شراب خانگی فوايد شراب انگور فواید شراب انگور قرمز فوايد شراب الشعير در فواید شراب فواید شراب قرمز برای پوست فواید شراب و عرق خواص شراب خرما فواید شراب فواید شراب انگور شانی فوائد شراب الشعير الطبيعي فوائد شراب قرمز فواید شراب در قرآن خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب انگور قرمز فوائد شراب الشعير فواید و مضرات شراب انگور سیاه فواید شراب قرمز برای پوست فواید شراب برای بدن فواید شراب انگور سیاه فوائد شراب الشعير بربيكان فواید و مضرات شراب خواص شراب برای پوست صورت فواید شراب قرمز فوايد و مضرات شراب قرمز فوايد شراب انگور فواید شراب قرمز برای پوست فوايد و مضرات شراب قرمز فوايد شراب الشعير

 

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

هـ) ممنوعيت نوشيدن شراب (خمر)

« خمر» به معني پوشش است و به هرچيزي كه چيز ديگري را بپوشاند و مخفي كند ، «خمار» گويند . در شريعت به هر مكسر (مست كننده ) خمر گويند ، خواه از انگور ، خرما ، كشمش يا هر مشروب الكلي ديگري مي باشد . استعمال واژه خمر براي اين مايعات مكسر به اين علت است كه آنها روي عقل پرده اي مي افكنند و نمي گذارند ، بد را از خوب و زشت را از زيبا تميز دهد . بدين دليل ، نوشيدن آن حرام است . اولين كسي كه به وجود ماده اي در خمر پي برد كه سريع التبخير است و بصيزت را ار انسان دور مي كند ، جابرين حيان ، در قرن دوم هجري بود .

اثرات مضر نوشيدن مشروبات الكلي

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

1-عقل ، عالي ترين موهبت الهي به انسان است و انديشه ، امتياز انسان به ساير حيوانات است . هنگامي كه شراب انسان را مست مي كند ، عقل را زايل مي سازد ، او را از حوزه انسانيت خارج مي سازد و به يك حيوان تبديل مي كند .

2- اگر دولت ها ضمانت كنند كه درب نيمي از ميخانه ها را ببندند ، مي توان ضمانت كرد ، ديگر به نيمي از بيمارستان ها و تيمارستان ها نياز نداريم .

3- مانع ياد خدا و نماز است .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

4- در شخص الكلي عاطفه خانوادگي و محبت نسبت به زن و فرزند ضعيف مي شود . الكل با سرعت شگفت انگيزي از طريق بافت هاي مخاطي دهان و ريه و معده جذب و وارد خون مي شود .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 پس از ورود الكل به معده ، با توجه به نسبت آب مجود در آن ، در تمام بافت هاي بدن توزيع مي شود . اگر زن باردار مقداري مشروب الكلي مصرف كند ، مقداري از الكل به جنينش مي رسد و تقريبا روي مغز اثر مي گذارد .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

5 تا 10 درصد الكل مصرف شده بدون هيچ گونه تبديلي به وسيله كليه و ريه دفع و بقيه در معرض اكسيده شدن در كبد قرارز مي گيرد و به گاز دي اكسيد كربن (C02) و آب و انرژي تبديل مي شود . ميزان واحد كالري به دست آمده از يك گرم الكل 7 كالري است كه باعث بي ميلي به غذا مي شود . در نتيجه شخص دچار كمبود مواد غذايي در بدن مي شود . مصرف زياد الكل يا در واقع مشروبات الكلي ، باعث گيجي و مستي مي شود و عضوي كه بيش از همه تأثير مي پذيرد ، مغز است و قدرت عكس العمل مغز به شدت كاهش مي يابد . در چنتين شرايطي ، انسان در معرض خطراطي همچون : تصادف ، سقوط ، اغما و مرگ در اثر تنگي نفس قرار مي گيرد .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

اثرات مضر نوشيدن مشروبات الكلي از نظر پزشكي عبارتند از :

1-     ابتلا به بيماري هاي عصبي ، گوارشي ، قلبي ، خوني و رواني ، به دليل اعتياد به الكل .

2-     اختلال در كار تعدادي از اعصاب كه باعث ضعف عضلات ، لرزش اندام ها و درد در ناحيه دست و پا مي شود .

3-     اختلال در يك عصب كه با توج به نوع عصب ممكن است به صورت فلج عصب صورت يا چشم باشد .

4-     التهاب مري ، استفراغ شديد خوني و سرطان مري .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

5-     التهاب حاد و مزمن معده ، زخم معده و سرطان معده . 90 درصد مبتلايان به سرطان معده از معتادان به مشروبات الكلي هستند .

6-      كاهش نارسايي هاي فراوان مربوط به كبد و لوزالمعده .

7-     كاهش پروتئين در بدن .

8-     ضعف ماهيچه هاي قلب . مصرف مشروبات الكلي باعث چاقي و افزايش چربي خون مي شود .

9-     كاهش آهن خون ، اسيد كوليك ، و ويتامين * در خون .

10- كاهش گلبول هاي قرمز خون و در نتيجه ، زرد شدن پوست بدن .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

11- هذيان گويي ، رعشه و هيجان زدگي .

12- ابتدا به جنون كورساكوف كه عبارت است از ضعف ذاكره ، هذيان گويي ، التهاب پايانه عصبي و از بين رفتن قدرت تشخيص و شناخت .

13- اختلال در فعاليت هاي مغزي ، ناتواني دركنترل عواطف و از دست دادن قدرت تفكر .

جلوگيري از نوشيدن شراب و حكم به پليد بودن آن ، يكي از معجزات علمي قران كريم است ، چرا كه در شرايطي اين احكام صادر شد كه بشريت با علاقه و اشتها به شراب خواري روي آورده بود و از ضررهاي بهداشتي آن اطلاع چنداني نداشت . در حقيقت ، اين ممنوعيت يكي از خدمات دين اسلام به بشريت بوده است . امروزه علوم پزشكي ضررهاي بي شماري را براي نوشيدن مشروبات الكلي مطرح كرده اند كه در جايگاه خود بايست بررسي شوند

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

عوامل مؤثر در سوء مصرف و وابستگی به الکل
افراد الکلی نه تنها از لحاظ فیزیولوژیکی به الکل وابسته می‌شوند، بلکه وابستگی روانی قدرتمندی را نیز در خود ایجاد می‌کنند. آنها از لحاظ اجتماعی به این داروی مخدر وابسته می‌شوند تا به کمک آن از موقعیت‌های اجتماعی لذت ببرند. از آنجا که مشروب‌خواری افراطی در نهایت برای سازگاری فرد با زندگی مخرب است، این سئوال مطرح می‌شود که چگونه وابستگی روانی آموخته می‌شود؟ چند عامل روانی – اجتماعی پاسخ‌های احتمالی را در اختیار می‌گذارند.[3] به نظر روان‌شناسان اجتماعی علت اصلی این امر، عوامل فرهنگی و اجتماعی است. کودکان و نوجوانانی که در اطراف خود، والدین و اقوام و دوستانی را مشاهده می‌کنند که برای سرخوش بودن و لذت بردن در میهمانی‌ها مشروب می‌نوشند، از طریق یادگیری اجتماعی، می‌آموزند که مشروب‌خواری امری مثبت است. نوجوان، مشروب‌خواری را فعالیتی می‌بیند که بزرگترها آن را انجام می‌دهند و از آنها الگوبرداری می‌کند. بنابراین اگر اولیاء و اقوام و دوستان به نوجوانی لیوان مشروب تعارف کنند، او برای پذیرفته شدن در جرگه بزرگسالان آن را می‌پذیرد و گمان می‌کند که بر حیثیت اجتماعی او افزوده شده و هویت او مورد تأیید قرار گرفته است. همین دلایل باعث ادامه دادن مشروب‌خواری می‌شوند، اما علاوه بر آنها عوامل جدید نیز حضور پیدا می‌کنند. یکی از این عوامل نقش روزافزون همسالان نوجوان است. به‌تدریج که میهمانی‌ها و رفت‌وآمدهای نوجوان افزایش می‌یابد، احتمال دستیابی به مشروبات الکلی نیز بیشتر می‌شود. براساس تحقیقات دیگر و بر پایه نظریه شرطی شدن عاملی، مردم زمانی به نوشابه‌های الکلی پناه می‌برند که یا احساس مثبت کنند و یا از شدت احساس منفی مانند اضطراب کاسته شود. همچنین معلوم شده است که مردم به این دلیل زیاد مشروب می‌نوشند که از تفکرات منفی نسبت به خود رهایی پیدا کنند، ولی تأثیر الکل بر اضطراب انسان‌ها امر ساده‌ای نیست. گرچه مشروب‌خواران گزارش می‌دهند که مشروب اضطراب و تنش آنها را کم می‌کند و روحیه آنها را شادتر می‌سازد، ولی این وضع برای چند لیوان اول صدق می‌کند و هرچه شخص بیشتر می‌نوشد، سطح اضطراب و افسردگی او افزایش می‌یابد. در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که چرا بعضی‌ها می‌توانند در حد اعتدال بنوشند، ولی برخی دچار مشکل و افراط می‌شوند. یکی از دلایل این امر ادراک افراد نسبت به عواقب مشروب‌خواری است. کسانی که در نوشیدن مشروب افراط می‌کنند، به احتمال قوی قادر به پیش‌بینی عواقب وخیم آن نیستند. آنها همچنین شرایط تجربه کردن درجه استرس زیاد را دارند و محیط آنها نیز نوشیدن مشروب الکلی را تأیید می‌کند. ولی پاسخ کامل‌تر این قضیه در عوامل بیولوژیک نهفته است. تعدادی از پژوهش‌ها با دوقلوها و نیز با حیوانات، به روشنی نشان داده است که زمینه ارثی برای ابتلا به الکلیسم وجود دارد. تحقیقات بر روی دوقلوها نشان داده است که اگر یکی از دوقلوهای همجنس الکلیک باشد، عوامل خطر برای همشکم دیگر دو برابر است، البته اگر دوقلوها یکسان باشند. به‌علاوه پژوهش‌ها نشان می‌دهد که کودکانی که دارای اولیای الکلیک بوده‌اند، ولی از طفولیت به فرزندخواندگی پذیرفته شده‌اند، چهار برابر بیشتر از آنهایی که اولیاء اصلی آنها الکلیک نبوده‌اند، دچار الکلیسم شدند، صرفنظر از اینکه پدر یا مادرخوانده الکلی بوده‌اند یا نه.[4]

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

آسیب‌پذیری روان‌شناختی
پژوهشگران دریافته‌اند که بسیاری از سوء مصرف کنندگان بالقوه الکل، از لحاظ هیجانی ناپخته هستند، انتظار خیلی زیادی از دنیا دارند، به تحسین و قدردانی بیش از حد نیاز دارند، با احساس‌های جریحه‌دار شدن و حقارت به شکست پاسخ می‌دهند، تحمل ناکامی کمی دارند و نسبت به توانایی‌های خود در برآورده کردن نقش‌های مورد انتظار مردانه و زنانه، احساس بی‌کفایتی و عدم اطمینان می‌کنند. افرادی که در معرض خطر مبتلا شدن به مشکلات مرتبط با الکل قرار دارند، خیلی تکانشی‌تر و پرخاشگرتر از کسانی هستند که کمتر در معرض خطر سوء مصرف الکل قرار دارند. در سال‌های اخیر، پژوهش‌های قابل ملاحظه‌ای روی ارتباط بین اختلال‌های سوء مصرف الکل و اختلال‌های دیگری از قبیل شخصیت ضداجتماعی، افسردگی و اسکیزوفرنی تمرکز کرده‌اند.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

تقریبا نیمی از افراد مبتلا به اسکیزوفرنی، سوء مصرف یا وابستگی به الکل یا داروی مخدر نیز دارند. اکثر پژوهش‌های مربوط به همایندی چند اختلال، شخصیت ضداجتماعی را با اختلال‌های اعتیادی مرتبط دانسته‌اند. جالب اینکه، شخصیت ضداجتماعی، الکل و پرخاشگری ارتباط نیرومندی دارند. تحقیقات قابل ملاحظه دیگری نشان داده‌اند که بین اختلال‌های افسردگی و سوء مصرف الکل ارتباط وجود دارد و در ارتباط بین این اختلال‌ها، تفاوت جنسیتی وجود دارد. یک گروه پژوهشگر معلوم کردند که میزان ارتباط بین افسردگی و مشکلات سوء مصرف الکل در زنان قوی‌تر است.[5]

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

تصویر بالینی سوء مصرف و وابستگی به الکل
الف. تأثیرات الکل بر مغز: الکل تأثیرات ظاهرا پیچیده و متضادی بر مغز دارد. در سطح کم، الکل برخی از سلول‌های مغز را تحریک می‌کند و “مناطق لذت مغز را فعال می‌سازد که مواد درون‌زاد شبه افیونی ذخیره‌شده در بدن را آزاد می‌کنند. در سطح بالاتر، الکل عملکرد مغز را کند می‌سازد، یکی از انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز به نام گلوتامیت[6] را مهار می‌کند که به نوبه خود فعالیت در قسمت‌هایی از مغز را کند می‌سازد. مهار شدن گلوتامیت در مغز، توانایی یادگیری ارگانیزم را مختل و بر مراکز مغزی بالاتر تأثیر می‌گذارد و قضاوت و سایر فرایندهای منطقی را مختل کرده و کنترل شخص را کاهش می‌دهد. وقتی که قید و بندهای رفتاری کاهش می‌یابند، امکان دارد که مشروب‌خوار تسلیم ارضای تکانه‌هایی شود که معمولا تحت کنترل قرار دارند. طولی نمی‌کشد که درجاتی از ناهماهنگی حرکتی ظاهر می‌شوند و تشخیص و درک سرما، درد و ناراحتی‌های دیگر ضعیف می‌شود.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

ب. تأثیرات جسمانی مصرف الکل مزمن: هر بافت و عضوی از بدن در اثر مصرف طولانی‌مدت الکل تأثیر می‌گیرند. الکل به‌طور مستقیم با سوء تغذیه مرتبط است که به وسیله نقص در جذب غذا و ویتامین‌ها ایجاد می‌شود. افراد مبتلا به سوء مصرف شدید الکل، نقصی از کمبود ویتامین‌های “ب کمپلکس دارند که می‌تواند سبب سندرم فراموشی شود. سندرم فراموشی شامل زیان جدی به حافظه در مورد یادآوری حوادث گذشته و حال است. استفاده طولانی‌مدت از الکل همراه با کاهش جذب پروتئین است و منجر به سیروز کبدی[7] می‌شود. در این بیماری بعضی از سلول‌های کبد با چربی و پروتئین پوشانده می‌شوند و عملکردشان به تعویق می‌افتد و بعضی از سلول‌های آن می‌میرند. الکل همچنین سبب کاهش تأثیرات سیستم ایمنی بدن می‌شود و نتیجه حاصله شامل کاهش مقاومت یا افزایش ابتلاء به بیماری‌های بدن در مقابل عفونت‌ها و سرطان‌ها است. مصرف سنگین الکل در طی حاملگی فرد منجر به وضعیتی شناخته شده می‌شود که سبب عقب‌ماندگی ذهنی جنین می‌شود. این بیماری به نشانگان الکل جنینی[8] مشهور است. حتی خوردن‌های متوسط الکل نیز می‌تواند مضر باشد و عوارضی با شدت کمتر را تولید کنند.[9]

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

[1] اتکینسون، ریتا و دیگران؛ زمینه روان‌شناسی، ترجمه محمدنقی براهنی و دیگران، تهران، رشد، 1378، چاپ هشتم، ج 2، ص 243.
[2] باچر، جیمز و دیگران؛ آسیب‌شناسی روانی، ترجمه یحیی سیدمحمدی، تهران، ارسباران، 1388، چاپ اول، ج 2، ص 251.
[3] همان، ج 2، ص 267.
[4] بهداشت روانی، ص 224 و 225.
[5] باچر؛ آسیب‌شناسی روانی، ج 2، ص 269.

 

 

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

مضرات شراب ( مشروب )

خلاصه : مضرات مشروبات الکلی از نظر دینی و علمی

یکی از گناهان کبیره از نظر دین اسلام خوردن مشروبات الکلی مییاشد که در این جا به برخی مضرت جسمانی مشروبات الکلی که با طب نوین به اثبات رسیده است اشاره می کنیم :
زیانهای الکل بر مغز و اعصاب :
اثر اصلی عمده و کوتاه مدت الکل بر سیستم اعصاب مرکزی است.

مصرف نوشابه های الکلی در ابتدا موجب نوعی آرامش و رها شدن کاذب و افراطی می گردد. ولی پس از مدتی اثرات واقعی آن از جمله : ناهماهنگی در حرکات عضلات، اختلال در تصمیم گیری آسیب اعمال حرکاتی و مهارتی کندی واکنش و فعالیتهای دماغی و فکری تشدید حالت تهاجمی و پرخاشگری درهم و برهم حرف زدن سوزش قلب پرحرفی دوتا دیدن اشیا و افراد و افزایش ادرار میباشد.
شایع ترین اختلال سیستم عصبی در الکلیسم مزمن آسیب قرنیه و اعصاب چشم است.
2- زیان های الکل بر استخوانها :
بررسی گروهی از پژوهشگران نشان داده است که مشروبات الکلی سبب ضعیف شدن و شکستگی استخوانها می شود و استخوانهای شکسته در طولانی مدت به سختی درمان خواهند شد.
پزشکان می گویند مصرف مشروبات الکلی سبب ضعیف شدن و شکستگی استخوانها میشود و استخوانهای شکسته در طولانی مدت به سختی درمان خواهند شد.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

پزشکان می گویند مصرف مشروبات الکلی به تدریج مانع کار بافتهای استخوان ساز میشود و در ظی چند سال استخوانها صدمه می بینند و همچنین مصرف این مشروبات سبب کشیدگی تاندونها می گردد.
کلیه :
یکی از اطبا معروف انگلیس می گوید : اشخاصی که مبتلا به امراض کلیه می شوند 5/87درصد آن به واسطه مشروبات الکلی است. مشروبات الکلی میزان ادرار را زیاد کرده و سبب تورم بعضی اعضا چون شکم و پاها و پلک های چشم می گردد.
گردن :
در اثر استعمال الکل و مخصوصا آب جو گاهی پی گردن زیاد و محتاج به عمل جراحی میگردد.
تاثیر مشروبات الکلی بر کبد :
کسانی که به طور مزمن الکل مصرف می کنند در معرض خطر بالای نارسایی کلیه و کبد هستندmoonshine می تواند برای کلیع شما بسیار مضر باشد زیرا حاوی سرب است و این عنصر برای کلیه ها مسمومیت زاست.
از کارهای مهم کبد تجزیه و خنثی کردن سمومی است که به داخل آن راه پیدا میکند اما متاسفانه در برابر سم الکل اثری ندارد و این الکل است که قدرت تحریک خود را روی کبد نیز اعمال می کند.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

تاثیر مشروبات الکلی بر گردش خون : متخصصان می گویند الکل به همان شکل خالص، بدون آنکه تغییر ماهیت دهد وارد خون می شود و دستگاه گردش خون در معرض آسیب آن قرار می گیرد. گلبول های سفید خون را که به منزله سربازان مدافع بدن در مقابل میک روب ها نابود می باشند را از بین می برند و هموگلوبین خون را که محتوای آهن می باشد نابود و بدن را دچار کم خونی عجیبی مینماید.
مشروبات الکلی باعث اختلال در هضم غذا :
الکل مواد غذایی را سفت و سخت می سازد چنانچه اگر گوشتی را در مقداری الکل بیاندازیم مانند چرم میشود و در این حالت معلوم است که چه به سر معده می آید به علاوه الکل شیرهای معده را کم و نامرتب و فاسد می سازد و اجازه نمی دهد روی غذا تاثیر کند و غذای هضم نشده سربار معده میماند همچنین الکل اشتها را ازبین می برد.
مشروبات الکلی عامل جنون است، آمار دقیق تیمارستان ها نشان می دهد که تکثر دیوانگان کسانی هستند که سالهای دراز عمر خود را با میخوارگی و مستی بسر برده اند به موجب یک آمار در یک خانواده در آمریکا هفت نفرشان ابله و احمق بودند که پدر و مادرشان الکلی بوده اند.
دکتر پارکر که یکی از دکترهای مشهور نیویورک به شمار می رود گفته است که نصف حوادث دیوانگی و سفاهت به واسطه مشروبات است.
طبق آماری که در سال 1902 میلادی در انگلستان گرفته شده بود افرادی که در اثر خوردن مشروبات الکلی مبتلا به جنون و دیوانگی گردیده اند به این ترتیب است :

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

2249 نفر مرد و 976 نفر زن.
طبق تحقیقات در انگلستان دانشمندانبه این نتیجه رسیده اند که تقریبا 95 درصد از دیوانگی افراد جامعه در انگلیس به علت اعتیاد به الکل است. (البته ذکر این نکته به جاست که در دین مبین اسلام حتی خوردن یک جرعه شراب هم حرام میباشد)
اما رضا (علیه السلام)فرمودند : خدای عزوجل شراب را حرام فرمود : زیرا شراب تباهی می آورد، عقل شرابخواران را دگر گون می سازد و آنان را به انکار خداوند عزوجل و دروغ و تهمت بستن به او و پیامبرش وا می دارد و دیگر اعمالی چون تبهکاری و قتل که از شرابخواران سر می زند.
ضررهای مشروب بر سایر اعضا :
مشروب نه تنها دستگاه گردش خون بلکه تمام اعضا بدن را به افت الکل دچار می کند و شراب خوار را به سو هاضمه ، تشنج معده، شکم درد، و استفراغ و آسیب معده و ضایعات نوسوج مغزی و ناراحتی های قلبی از جمله اریتمی و تاکیکاردی، گرفتار می کند. پزوهشگران می گویند مصرف زیاد الکل موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی و دستگاه تنفس و در نتیجه مرگ می گردد.
مضرات مشروب بر نوزاد و جنین
امروزه آمار نشان می دهد مرگ کودکانی که والدین آنها مشروبات الکلی می نوشند بیشتر از سایر کودکان است که بر اثر سایر امراض از بین می روند و اطفالی که از پدران شراب خوار به وجود می آیند غالبا ضعیف علیل و غالبا به تشنج های شدید مبتلایند و قدرت دفاعی آنها در مبارزه با مشکلات زندگی ناچیز است و در برابر عفونت های مختلف بسیار حساسند، نقص بدنی انحراف ستون فقرات کر و لالی عوارض ناشی از غده تیروئید و همچنین ضایعات مغزی مانند عقب ماندگی رشد نکردن ماهیچه ها دیوانگی های حاد و غیره در آنان فراوان دیده می شود.

قال رسول الله (ص ): الخمر ام الخبائب (21)

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

مردى به على (ع ) گفت به نظر شما معصیت شراب خورى از زنا و دزدى بیشتر است ؟ فرمود آرى ، زیرا زناکار ممکن است به همین گناه اکتفا کند، خود را بگناه دیگر آلوده نسازد ولى شراب خوار با آنکه به یک گناه آلوده شده به گناهان دیگرى نیز مانند زنا، دزدى ، آدم کشى و ترک نماز. آلوده خواهد شد.
قیل لامیر المومنین (ع ) انک تزعم ان شرب الخمر اشد من الزنا و السرقة ؟ فقال (ع ) نعم ، ان صاحب الزنا لعله لا یعدوه الى غیره و ان شارب الخمر اذا شرب الخمر زنى و سرق و قتل النفس التى حرم الله عزوجل و ترک الصلوة (22)
زیانهاى شراب منحصر به جنبه هاى بهداشتى نیست بلکه از جنبه هاى معنوى و اجتماعى قابل توجه است .
مردى از امام پنجم (ع ) علت حرام شدن شراب را سؤ ال مى کرد. آنحضرت اینطور فرمودند:

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

ان مدمن الخمر کعابد و ثن و یورثه الارتعاش ، و یهدم مروءته ، و تحمله على التجسر على المحارم ، منسفک الدماء و رکوب الزنا، حتى لایومن اذا سکر ان یثبت على حرمه ، وهو لا یعقل ذلک ، و الخمر لا تزید شاربها الا کل شر(23)
دائم الخمر مانند بت پرست است شراب برایش رعشه بدن پدید مى آورد، مردانگى و انصاف و مروتش را نابود مى کند تشراب است که که شراب خوار را وادار بر جسارت بر نزدیکان و اقوام و خویشان و خون ریزى و زنا مینماید حتى از زناى با محارم ایمن نمى تواند بود او پس از مستى این کار را بى توجه انجام مى دهد و خلاصه شراب وادار کننده به هر نوع شر و اعمال ضد انسانى است .
در این روایت به یک قسمت از ضررهاى الک از نظر جنبه هاى جسمانى ، اخلاقى ، و اجتماعى تصریح شده است دانشمندان تعداد امراضى را که عامل اصلى آنها شراب و عرق است تقریبا 11 نوع شمرده اند.
1 – امراض معدى :

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

الف – ((گاستریت )) ساده و مزمن که بالاخره به ضعف و نابودى قوا منجر مى شود.
ب – ((فلگمن معده ))
ج – ((انتتریت )) سخت و اغلب ((اسفلگیت )) دل دردهاى مختلف و درد معده که بیشتر در وقت اعتیاد به وقوع مى رسد و درد دل هاى دایمى اثر دیگر آن در معده اتساع معدى است که گاهى چنان این عضو را بزرگ مى کند که مانند کیسه اى شده و پنج برابر موقع عادى گنجایش پیدا میکند یعنى ممکن است ده تا 12 لیتر آب بیشتر جا بگیرد.
بطور کلى الکل باعث التهاب جهاز هاضمه مى شود، در روده ها نیز تاءثیر سخت نمود، باعث خراشیدگى جدار آنها، و دفع خون ، و ضعیف ساختن قوا میشود، و بالاخره اسهال سخت تولید مى کند، و گاهى نیز یبوست مى آورد در اثر استعمال نوشابه ((قولون)) (روده بزرگ ) لطمه دیده ، یبوست و لینت پشت سر هم به وجود مى آورد.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

الکل زبان را ضخیم و سخت مى کند و سلولهاى مخصوص ذائقه را ضعیف و بالاخره محو مى نماید، بطوریکه شخص دائم الخمر دیگر طعم غذاها را درست حس نمى کند، و این خود یکى از علل بى اشتهایى در شخص الکى مى باشد و بیشتر از همه باعث خرابى دستگاه هاضمه مى شود.
الکل ، شیره هاى دهان (بزاق ) و شیره هاى معدى و سایر شیره هاى بدن را کم کرده از بین مى برد.
2 – امراض دستگاه تنفس

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

الکل از بزرگترین علل ابتلاى به مرض سل ، مى باشد ریه ها در اثر الکل تورم یافته ؛ لکه هاى بنفش یا سفیدى روى آنها ظاهر مى گردد، و لخته هاى خون در خلط شرابخوار ظاهر میشود که نتیجه خرابى ریه است ، شرابخوار هر صبح در رختخواب مدتى سرفه مى کند خود مى اندازد و گاهى لخته هاى خون یا صفراء به حال تهوع از دهانش بیرون مى آید و بدون استثنا در اشخاص الکلى عمل تنفس سخت و پر زحمت است .
3 – گردش خون
در اثر شراب مواد اصلى خون از جمله فیبرین و گلبولهاى قرمز و غیره خیلى کم شده و از دست رفته ، مایع خون ، آهکى و خراب شده است ، چون خون فاسد شود کلیه بدن دچار اختلال و کم غذایى و ضعف مى گردد، گلبولهاى سرخ و سفید را از بین برده شخص را آماده براى سکته مى نماید.
هر نوع نوشابه الکلى ؛ از جمله آبجون ، رگها را سخت و شکننده مى کند و مرونت یا ارتجاع آنها را از دست مى دهد و موجب مى شود در در اثر جزئى فشار مانند عصبانیت ، کار زیاد، سرما، یا گرماى فوق العاده پاره شده و سکته ناقص یا کامل بوجود آورد؛ عروق در اثر الکل ، تصلب و شریان ، تکلس پیدا مى کند.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

4 – امراض قلب
در نتیجه خرابى خون ، عمل قلب مختل شده کم کم چربى و پیه دور آنرا مى گیرد، و آن را سنگین و بزرگ مى کند، و چون قلب در حین ضربان ، با قوت حرکت مى کند سنگینى مزبور موجب کندى حرکت و نامرتبى مى گردد، و روى این اصل نبض اشخاص الکلى ، آهسته و نامرتب مى زند.
5 – بیماریهاى عصبى
الکل وضع اعصاب را فلج مى سازد اعصاب آخذ، و محرکه ضعیف شده ، فلج و رعشه پیدا مى کند، در تمام بدن حالت خارشى به وجود مى آید و الکى بدون سبب احساس حرارت مى کند، بدنش مخصوصا دستها و سر، مى لرزد سخنش نامفهوم و بى معنى مى شود، و علائم روحى ، عصبانیت ، حالت قیافه حیوانى ، ترس و سردرد، در او به وجود مى آید.
در اثر ضعیف شدن اعصاب ، در معرض برخى امراض عصبى ، واقع مى شود، و راه براى سکته و خونریزى باز مى گردد.
الکل در اثر داخل کردن ((اسید اوریک )) در خون تولید درد اعصاب و رماتیسم مى کند.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 

خواص شراب انگور سياه فوايد شراب انگور فواید شراب انگور فوايد شراب براي پوست فواید شراب قرمز انگور فواید و مضرات شراب انگور قرمز فوائد شراب انگور قرمز فواید شراب قرمز برای پوست فوايد شراب قرمز خواص شراب انگور سیاه فواید شراب انگور قرمز اضرار شراب الشعير فواید شراب خرما فوائد شراب الشعير للكلى فواید شراب برای پوست فواید شراب برای پوست فواید شراب قرمز برای پوست فواید شراب قرمز برای پوست فواید شراب قرمز فوائد شراب الشعير المغلي فواید شراب فواید شراب خرما فوايد شراب الشعير فواید شراب انگور سیاه فواید و ضررهای شراب فوايد شراب قرمز فواید شراب سرخ فوايد شراب فواید شراب فوايد شراب انگور فواید شراب قرمز U Elect 9641 فواید رابطه جنسی

 

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

جستاری که می خوانید نگاهی به کتاب قانون در طب تالیف شیخ الرئیس ابوعلی سینا می باشد؛ که در آن ابن سینا شراب را نه حرام بلکه جایز برای سلامتی دانسته است تا آنجا که در شعری می گوید:

می‌حاصل عمر جاودانی است، بده ،،،،،،،،،،،،، سرمایهٔ لذت جوانی است، بده
سوزنده چو آتش است لیکن غم را ،،،،،،،،،، سازنده چو آب زندگانی است، بده

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

شراب سفید و رقیق برای کسانی که مزاج گرم دارند خوب است و سر درد نمی آورد و ممکن است بمناسبت رطوبت بخشی، سردرد ناشی از التهاب معده را از بین ببرد و یا سبک تر گرداند. شراب صاف شده همراه انگبین و نان نیز – بویژه اگر قبل از نوشیدن به مدت دو ساعت با هم آمیخته گردند-همان کار را انجام دهند.

برای کسی که فربهی و نیرومندی آرزو می کند، شراب شیرین و غلیظ توصیه می شود، لیکن باید از بند آمدن ها بر حذر با شد. برای کسی که سرد مزاج و بلغمی است شراب سرخ و کهنه بی فایده نیست و علت آنرا سابقا بیان کردیم. قبل از هضم شدن و سرازیر شدن لقمه نباید مایعی به میان آید. اگر غذا بد کیموس باشد نباید موقع خوردن آن و حتی بعد از هضم آن نوشابه ای خورد زیرا مواد آبکی، میموس بد را تا نقاط دور دست بدن می برد. نوشیدن شراب بر روی میوه و بویژه بر روی خربزه خوب نیست.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

نوشیدن شراب باید با پیمانه های کوچک شروع شود و این روش بهتر از نوشیدن با پیمانه های بزرگ تر است. کسی که به شراب عادت داشته باشد چنانچه در هنگام غذا خوردن سه پیمانه سر کشد زیانی نمی بیند. اگر به شراب خو نگرفته است و دارای تن سالم است، چنانچه بعد از رگ زدن مقداری از آن بنوشد بی فایده نیست. کسانی که بیماری زهره دارند و کسانی که ترمزاجند از شراب بهره می بینند، زیرا شراب زهره را می راند و رطوبت را پخته می گرداند.
هر قدرعطر شراب بیشتر، بوی آن در افزایش و مزه آن لذیذتر باشد ، نوع آن بهتر است. شراب بهترین غذا رسان به تمام بخش های بدن است. شراب بلغم را می گدازد، صفرا را از ادرار و مشابه آن بیرون می راند، سودا را می لغزاند و آسان بیرون می کند و بازگشت آن مانع می شود؛ هر بند آمده ای را بدون اینکه گرمی بیگانه را زیاد بکار برد آب می سازد و می گدازد. انواع شراب را در جای خود توصیف خواهیم کرد.
کسی که مغزش نیرومند است و با شرب شراب به آسانی مست نمی شود و مغز وی بخارهای بالا رو و نا پسندیده را پذیرا نیست و از شراب بجز گرمای مناسب مزاج را نمی پذیرد، از تاثیر شراب چنان صفای ذهنی بر او دست می دهد که ذهن های دیگر به آن نمی رسد. در اشخاصی که حالت مغز بر عکس آن است، کنش های شراب نیز برعکس می باشد.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

کسی که سینه اش بی توان است و در فصل زمستان نفس تنگی بر او عارض می شودنباید زیاد شراب بخورد و اگر بخورد معده اش نباید پر از طعام باشد و باید در غذایش ماده جریان اندازنده ای باشد تا اگر معده از شراب و طعام انباشته شد بیرون براند و بهتر آنست که جهت آسودگی آب انگبین بنوشد و آنرا باز بیرون دهد و بعد دهان را با سرکه و انگبین و رخساره را با آب سرد بشوید.
بدان که: شراب کهنه را باید در رده داروها قرار داد نه رده غذاها. شراب نو رسیده برای کبد خوب نیست و کبر را بر اثر باد کردن و اسهال دادن به شورش می اندازد. بهترین شراب ها آن است که نه کهنه و نه بسیار تازه است بلکه در میانه قرار دارد، صاف است و سفیدی اش به سرخی می زند، خوش بوست و طعم آن بین ترش و شیرین یعنی میخوش است .
بهترین شراب که شراب شسته نام دارد آن است که سه پیمانه پونه کوهی و یک پیمانه آب را هم بحدی بجوشانند که حجم آن به دو سوم اولیه برسد.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

کسی که از خوردن شراب احساس سوزش می کند باید بعد از نوشیدن آن انار و آب بمکد و فدای آنروز در ناشتا شربت افسنطین بنوشد و کمی غذا بخورد و استحمام کند.
بدان : شراب آمیخته با آب معده راسست و تر می گرداند و زودتر مستی می آورد، زیرا آبی که در آن است آنرا زودتر بمقصد می رساند. شراب آمیخته با آب، پوست را صیقل می دهد و نیروهای روانی را تشدید می کند.
کسی که خود را خردمند می داند نباید ناشتا، قبل از اینکه اندام های تر مزاجش آب کافی خود را دریافت کنند شراب بخورد و نباید کمی بعد از حرکات دشوار و خسته کننده شراب میل نماید، زیرا در این حالات مغز و پی آسیب می بینند و ترنجیدگی ، بهم خوردن عقل و یا بیماری ها روی می آورند و یا مواد دفعی گرم پدید می آیند.
برخی معتقدند اگر انسان یک یا دو بار در ماه مست شود خوبست زیرا نیروهای روانی سبکبار میشود و می آسایند و ادرار و عرق بیرون می روند، مواد دفعی می گدازند و بویژه مواد بیرون ریختنی معده آب می شود و دفع می گردند.
شراب خوردن خردسالا بدان می ماند که چوب نازک سوزان را در آتش بیاندازند.پیران تا می توانند بنوشند. جوانان باید اندازه نگهدارند که اندازه نکوست. شراب مناسب برای جوانان، شراب کهنه و آمیخته با آب انار یا آب سرد و این مانع می شود که آسیب ببینند و مزاجشان بسوزد

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

قانون در طب/تالیف شیخ الرئیس ابن سینا/کتاب اول
ابن القفطی/تاریخ الحکما/چاپ لایپزیک

راز طول عمر : ورزش و یک ریزه الکل
دانشمندان نشان داده اند که افرادی که زندگی فعالی دارند که در آن فعالیت بدنی و ورزش به اندازه کافی دارند و به اصطلاح زندگی بی تحرک و کم فعالیتی ندارند کمتر در معرض بیماری قلبی هستند و اگر کمی هم الکل بنوشند باز هم ریسک بیماری قلبی در آنها کمتر است . البته توجه داشته باشید که مصرف زیاد الکل برای سلامت بدن بسیار بد و آسیب رسان است و بنابراین هیچگاه نباید افراد را تشویق به مصرف الکل نمود. بیشترین ریسک بیماری قلبی مربوط به افرادی که اصلا ورزش نمی کنند و الکل نمی نوشند بوده است افرادی که ورزش و فعالیت مناسب داشتند ولی الکل نمی نوشیدند 31تا 33 درصد کمتر بیماری قلبی داشتند و کسانی که ورزش میکردند و هفته ای یکبار هم قدری الکل می نوشیدند 50 درصد کمتر دچار بیماری قلبی شده اند

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

تحقیق:شراب برای سلامت خانمها مفید است
در ادامه تحقیقی که در خصوص فواید نوشیدن اندکی شراب برای قلب بود اکنون در این مطالعه عنوان شده است که نوشیدن شراب در حد اعتدال در بانوان باعث کاهش التهاب عروق میگردد.التهاب پاسخ بدن به اسیب هاست در التهاب های عروقی در مواردی مانند استعمال دخانیات؛کلسترول بالا و چاقی باعث رسوب ذرات چربی بر روی دیواره های داخلی رگ ها میگردد و گاهی این التهاب باعث کنده شدن این رسوبات و مسدود نمودن رگ میگردد که باعث حمله قلبی میگردد. در این تحقیق بعد از دو هفته مصرف معتدل شراب سطح HDL کلسترول مفید افزایش یافته است و نشان داده که شراب قرمز تاثیر بهتری از شراب سفید دارد..

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

نوشیدن شراب قرمز می تواند به کاهش ابتلا به سرطان پروستات کمک کند
مطالعات مرکز تحقیقات سرطان سیاتل نشان داده است که نوشیدن شراب قرمز می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

تحقیقات نشان می دهد افراد باهوش مشروب بیشتری می نوشند
یافته های محققان نشان می دهد که افراد باهوش میزان مشروب بیشتری در مقایسه با دیگران می نوشند. بنابراین اگر دفعه بعدی خواستید از یک لیوان اضافه مشروب لذت ببرید، بدانید که این بازتابی از هوش شما است. در این مطالعه که توسط محققان بریتانیایی و آمریکایی انجام شده است، هوش کودکان قبل از رسیدن به سن 16 سالگی اندازه گیری و به 5 دسته : بسیار کودن، کودن،عادی، باهوش و بسیار باهوش دسته بندی شدند. کودکان آمریکایی 7 سال بعد و بریتانیایی ها در 20، 30 و 40 سالگی از نظر عادات نوشیدنی مورد بررسی قرار گرفتند. در هر دو مطالعه، کودکان باهوش با افزایش سن تعداد و میزان مشروب بیشتری در مقایسه با افراد کم هوش تر نوشیده بودند. در مطالعه مربوط به بریتانیا، افراد بسیار باهوش تقریبا ۰/۸یشتر از متوسط افراد بسیار کودن، مشروب نوشیده بودند. در این مطالعه متغیرهایی از قبیل میزان درآمد، وضعیت ازدواج، تحصیلات والدین، طبقه اجتماعی در دوران کودکی و مورد بررسی قرار گرفت. محققان دلایل تکاملی را در این امر دخیل می دانند. آنها می گویند الکل قابل نوشیدن اختراع نسبتا جدید و مربوط به 10000 سال قبل است. اجداد ما در گذشته الکل خود را از میوه های فاسد شده بدست می آوردند در حالیکه انسان ها با هوش بالاتر تمایل به انتخاب نوشیدنی های الکلی مدرن دارند.نتیجه گیری کلی:

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

———زیاده روی در خوردن گوشت قرمز، سبزیجات و حتی آب برای انسان ضرر خواهد داشت. یک نفر باید با زیاد آب خوردن خود را درمان کند و دیگری با کم آب خوردن. پس به نسبت شرایط بدنی و نیازتان شراب بنوشید. آن هم شراب قرمز نه عرق سگی! ویادتان باشد که زیاده روی در مصرف هر چیزی به انسان ضرر می رساند.

**************************بخش 3

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

وه دین و اندیشه «تیتریک» ؛  در حد فاصل 1930-1920، در آمریکا دورانی پدید آمد تحت عنوان “دهه ممنوعیت الکل.با ممنوعیت الکل، توزیع و پخش آن به دست گروه های مافیای “آل کوپنه و “ایناک تامپسون افتاد، مافیای الکل در ابتدا سعی کرد با ارتشاء و تشکیل شبکه های قاچاق عنکبوتی و. دست به توزیع الکل بزند، که به پیروزی هایی نیز رسید اما با ورود بحث مبارزه با الکل به تشکل های اجتماعی و انجمن های مردمی همچون تشکل زنان آمریکا، قاچاقچیان الکل با بحرانی بزرگ مواجه شدند. مافیا برای عبور از این بحران، این بار دست به یک سلسله عملیات فرهنگی زد، در حقیقت مدافعان مصرف الکل سعی کردند با توجیه پزشکی الکل و پخش مشروب در مراسم عشای ربانی کلیسا ها، قبح مصرف الکل را بشکنند، هدفی که به آن رسیدند و توانستند ممنوعیت الکل را بعد از یک دهه لغو نمایند.

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

قدم های مافیا برای لغو ممنوعیت مصرف الکل، بعدها تبدیل شد به یک الگو برای غرب در صحنه سیاست خارجی اش، در حقیقت از آن زمان به بعد غرب هرگاه بخواد حکومتی ایدئولوژیک را ساقط کند سعی می کند ایدئولوژی آن را از اعتبار بیاندازد. شاید مهم ترین مثال موفق آن، اتحاد جماهیر شوروی باشد، که غرب با صادر کردن فرهنگ سرمایه داری و مصرف گرایی خود موجب پیدایش طبقه ای سرمایه دار مسلک بنام “نومان کلاتورادر قلب نظام مدافع پرولتاریا شد. پیدایشی که کم کم دایره شمول آن جامعه شوروی را در برگفت و پس از اندک زمانی کمونیسم را در آن کشور از اعتبار انداخت و موجب تجزیه اتحاد جماهیر شوروی شد.

حال غرب بدنبال آن است که مبانی عقیدتی حکومت اسلامی که راس الخیمه آن دین اسلام است را به گمان خود از اعتبار بیاندازد.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

بطور کلی غرب با پیشتازی انگلیس و آمریکا بدنبال این است که جنگ نرم خود با ایران در فازی استراتژیک با هدف بی اعتقاد کردن مردم به مبانی شرعی به پیش  برد. زیرا درخت هرچند هم تنومند باشد اما اگر ریشه آن خشک شده باشد، به راحتی می توان آن را سرنگون کرد، غرب هم بدنبال بی اعتبار کردن اسلام است تا با انداختن آن از چشم مردم، نظامی را که به نام اسلام بلند شده است را نیز از داشتن پایگاه اجتماعی بیاندازد.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

بررسی اهداف بی بی سی از تبلیغ شراب خواری با مفید دانستن
بی بی سی فارسی، شاید در حال حاضر یکی از قدرتمند ترین بازوهای روباه پیر در جنگ نرم علیه ایران باشد، بی بی سی برخلاف شبکه های متعلق به آمریکا و اپوزیسیون ایرانی داخل آمریکا که وقیحانه به اسلام می تازند، بسیار زیرکانه و زیر بنایی عمل می کند.

شبکه بی بی سی بر خلاف صدای آمریکا هیچ گاه مستقیم به مبانی عقیدتی نظام حمله نکرده، بلکه سعی می کند در قالب عناوینی همچونبرنامه های پزشکی، “مستند های تاریخی، “پوشش اخبار زنان و ظلم به آنان در کشور های منطقه و برنامه-هایی همچوننوبت شما، به مبانی عقیدتی نظام اسلامی حمله کند.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

در حقیقت بی بی سی برخلاف صدای آمریکا هیچ وقت فردی همچون مشیری را به روی آنتن نمی آورد، بلکه سعی می کند در قالب اخباری جذاب همچون گزارش از کشورهای جهان به طرح افکار خود بپردازد.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

در بحث تبلیغ شراب خواری، بی بی سی به طور مستقیم به قواعد فقهی اشاره نمی کند، چرا که می داند با اینکار مخاطب را به خود بدبین خواهد کرد، بلکه با زیرکی تمام به کشوری می پردازد که مردمانش از نظر وضعیت معیشتی تقریباً نزدیک به بخشی از جامعه ایران اند. بی بی سی به وصفی معجزه گونه از شراب می پردازد که در آن پیرمردی مبتلا به سرطان شفا پیدا می کند و در حال حاضر نیز با وجود اینکه چهل و پنچ سال از سرطانش می گذرد هنوز زنده است.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

این عمل بی بی سی در ذهن مخاطب واکنش “پس چرا شراب حرام است؟ را به وجود می آورد. مخاطب ناآگاه به این فکر مشغول می شود که چرا چیزی که برای مردم اثرات مفیدی به همراه دارد، قران و فقه آن را حرام اعلام کرده است؟

از سوی دیگر با شبیه سازی وضعیت اقتصادی آن منطقه به شرایطی که بخشی از جامعه به آن مبتلا است سعی می کند که شراب خواری را راه فرار نشان دهد، راه فراری که فایده جسمی هم دارد اما از نظر اسلام حرام است.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

در حقیقت بی بی سی بدنبال این است که در مرحله اول این مسئله را در ذهن مخاطب بیاندازید که چرا اسلام، موردی با فایده را حرام اعلام کرده و در مرحله بعدی این مسئله را به تمام تفکر اسلامی تعمیم دهد و با زیر ضرب بردن تفکر اسلامی، مبانی عقیدتی نظام را نیز زیر سوال ببرد.

از آنجا که هر حمله ای، پاتک مخصوص به خود را دارد، عملیات های روانی و فرهنگی غرب نیز ضد حمله خاص خود را دارند، در حقیقت در جواب فرهنگ سازی های غرب باید به فرهنگ سازی دست زد که در ذیل به پاره ای از موارد اشاره می شود.

1.ذکر و یادآوری مصائب آنچه که در اسلام تحریم شده است.
هر آن چه خداوند متعال حرام فرموده است، از دید علم امروز نیز دارای اثرات سوء است، در مورد همین مصرف الکل علم امروز به این نتیجه رسیده است که الکل و مشروبات الکلی تاثیرات مخربی بر معده و فیزیک انسان می گذارد و بسیاری از بیماری ها همچونآلزایمراز نتایج مصرف این ماده شیطانی است.

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

 

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

خواص شراب انگور برای پوست فواید شراب قرمز فواید شراب انگور سیاه فواید شراب قرمز برای قلب فواید شراب خرما فواید و مضرات شراب انگور فوايد شراب فوايد شراب انگور فوايد شراب انگور سياه فواید شراب قرمز فواید شراب خرما فوايد شراب الشعير فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما فواید شراب سفید فواید خوردن شراب قرمز

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

همه چیز در مورد شراب

شراب با فرمول شیمیایی : C6H12O6—>2CO2 + 2C2H5OH جزو اولین نوشیدنی های باستانی انسان به شمار میاد و سابقه چند هزار ساله داره و حتا تاریخ پیدایش اون قبل از کشف چای و قهوه بوده . ساخت و کشف شراب رو به ایرانیان نسبت میدن و از ایران به سایر نقاط راه پیدا کرده . جالبه بدونین اولین کارخانه تولید شراب در نزدیک شیراز و در زمان هخامنشیان بوجود اومد و هنوز هم بهترین شراب دنیا , شرابی هست که به سبک شیراز و با استفاده از انگورهای دامنه های کوه های اطراف شیراز تهیه میشه و هیچ شرابی به پای اون نمیرسه . مطالعات باستانشناسی مشخص کرده شراب سابقه ای بیش از 7000 سال داشته و تنها تمدن 7000 ساله جهان هم تمدن ایران بوده . تا قرنها تنها نوشیدنی مورد استفاده انسان شراب بود و جزئی از اسباب پذیرایی از میهمانان و ماده اصلی اجرای مراسم و قربانی کردن ها و آئین های مذهبی و جشنها و تفریحات رو تشکیل میداد . بعدها با پیدایش نوشیدنی های متفاوت و ظهور ادیان , نقش شراب کمی کمرنگ تر شد ولی همچنان جزو یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی ها مخصوصن برای بزم ها مورد توجه قرار میگرفت .

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

شراب خاصیت های زیادی داره علاوه بر اینکه دارای زیان هایی هم هست . شراب یک نوشیدنی کاملن طبیعی هست که حاصل فعل و انفعالات شیمیایی و تخمیر دانه های انگوره . هر چند امروزه در کارخانه های صنعتی , شراب رو با روش های شیمیایی و با کمک مخمرها و مواد خاصی تهیه میکنن , اما همچنان بهترین و مرغوب ترین شراب , شراب دستساز هست .

شراب قرمز سرشار از اسید فینیک هست که با نفوذ در ارگانیسم , رگهای خونی رو نازک کرده و فشار خون و تصلب شریان رو متوقف می کنه . نوشیدن شراب باعث پر خون شدن بدن انسان و تقویت قلب و باز شدن عروق و مخصوصن عروق کرونر میشه . از طرفی شراب دیواره های قلب رو محکم تر میکنه . یکی دیگه از عناصر مهمی که در شراب موجوده و باعث کمک به کار قلب میشه ، “پُلیفنول poliFenoli یا تانین نام داره که در واقع نوعی آنتی اکسیدان قوی هست و قادره کلسترول رو که در جدار رگها رسوب میکنه و باعث گرفتگی رگها میشه حل کنه و از بین ببره . شراب نقش مهمی در پاکسازی خون از آلاینده ها و سموم داره . از شراب در قدیم برای شستن زخم شمشیر و ضد عفونی کردن زخم ها بخاطر داشتن الکل و سم زدایی استفاده میکردن . همچنین از خیسوندن برگهای تنباکو در شراب ، تب بری قوی و دارویی فوق العاده برای قطع تب میساختن . در گذشته پزشکان برای زنانی که دچار رگله نا منظم و خونریزی های شدید میشدن , شراب تجویز میکردن و یا برای زنان حامله ای که دچار کم خونی بودن نوشیدن آب انگور مخلوط با شراب رو تجویز میکردن که بسیار خون ساز بود و خوشمزه و فقر آهن رو جبران میکرد . همچنین نوشیدن شراب باعث هضم بهتر غذا و بشاش شدن انسان میشه چون شباهت زیادی با سرکه داره و در واقع فرق شراب و سرکه بسیار کم هست و در زمان فرایند ساخته شدن شراب , با یک تغییر مولکولی ساده , شراب به سرکه تبدیل میشه . معروفه که میگن : کسانیکه روزانه 2 گیلاس شراب میخورن 40 تا 60 میلی لیتر هرگز دچار سکته قلبی نمیشن .

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

اما از زیان های شراب اینه که چون حاوی الکل هست , مستقیما روی اعصاب بینایی و کبد تاثیر میگذاره و کبد رو تنبل میکنه و در دراز مدت ممکنه در صورت وجود زمینه ژنتیکی در فرد , باعث ایجاد سرطان کبد بشه . طبق گزارش های پزشکی نوشیدن دو گیلاس شراب در طول روز بهترین و مفید ترین روش مصرف شراب هست و بیش از این مقدار برای انسان ایجاد مشکل و عارضه میکنه در دراز مدت . روش صحیح نوشیدن شراب به این صورت هست که باید یکساعت بعد از غذا و دو ساعت قبل از خواب نوشیده بشه تا بهترین جذب و عملکرد رو روی بدن داشته باشه . در واقع اگر بخواهیم از خاصیت دارویی شراب استفاده کنیم باید به این صورت اونو استفاده کنیم . دقت کنید هرگز شراب رو با شکم خالی ننوشین . شراب باید همراه با غذا یا بعد از غذا و یا همراه با خوراکی های سبک خورده بشه مثل انواع پنیرها و یا شکلات . همچنین شراب تمامی ویتامین های گروه B رو در بدن از بین میبره . به همین جهت کسانیکه شراب مینوشین و یا عادت به نوشیدن روزانه شراب دارن , حتمن باید از مواد غذایی غنی از ویتامین های گروه B شامل B1 – B2 – B6 – B12 استفاده کنن و بهتره روزانه از ویتامین B Complex استفاده کنن .
امروزه با مشخص شدن نقش شراب در سلامت بدن و مخصوصن سیستم قلب و عروق , داروهای مکملی هم ساخته شده برای اون دسته از افرادی که الکل برای اونها ضرر داره . کپسول هایی به بازار اومده که تمامی خاصیت شراب رو داراست با این تفاوت که الکل نداره و بسیار مورد توجه جامعه پزشکان قرار گرفته . یکی از این محصولات VINEX نام داره .

فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

در مورد شراب و انتخاب اون بطور خیلی خلاصه و عمومی میشه گفت هر چقدر شراب گرون تر باشه و کهنه تر , اون شراب مرغوب تره و این دو یک رابطه تنگاتنگ با هم دارن . شما در هر فروشگاهی میتونین شراب هایی با قیمت 2 تا 5 دلار پیدا کنین . ولی این شراب ها هم کارخانه ای هستن و صنعتی و هم چند ماهی از ساخت اونها نمیگذره . شرابی که کهنه باشه , قیمت بالایی داره و شراب گرون , شرابی هست که کهنه ست و این فرمول رو فراموش نکنید . شراب هایی هستن که هر یک گیلاس اونها هزار دلار قیمت داره ! هر چقدر قیمت شراب ارزونتر و تازه تر باشه , نامرغوب تره و در واقع شراب در طول زمان طعم و رنگ و خاصیتش بهتر میشه و بر کیفیتش افزوده میشه . شراب تازه , رنگ روشنی داره و اغلب هم زیاد زلال نیست . ولی شراب کهنه رنگ تیره داره و گیرایی بالا و بسیار زلال هست .
نوعی از شراب هم ساخته میشه که به پورت معروفه و غلیظ تر و شیرین تر و سنگین تره . این شراب رو فقط به هنگام صرف غذا به مقدار کم سرو میکنن و تنها به هضم غذا کمک میکنه و زیاد هم رایج نیست . اکثرن در تهیه غذاهایی که برای تهیه اونها شراب به کار میبرن , مثل خوراک های گوشت و یا مایع پیتزا یا لازانیا و از این شراب استفاده میشه . شراب قوی و غلیظی هست و نوشیدن زیاد اون باعث اختلال در دستگاه گوارش و حالت تهوع میشه .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

از خصوصیات دیگه شراب اینه که میزان الکل اون بین 12 تا 16 درصد متغیره و بهترین غلظت الکل شراب 12.5% هست و با علامت اختصاری Vol نمایش داده میشه . بیاد داشته باشین که درصد الکل شراب از 16 درصد بالاتر نمیره . چون برای بالاتر رفتن الکل باید قند وجود داشته باشه تا با شکسته شدن مولکول های قند , الکل ایجاد بشه ولی در شراب وقتی همه قندها شکسته بشن نهایت الکلی که بدست میاد 16% هست . اینجا نتیجه هم میگیرین که شراب قوی , شرابی بسیار تلخ هست چون تمام قدنش به الکل تبدیل شده ! بعضی ها به همین منظور کشمش که قند بالایی داره با انگور قاطی میکنن تا شراب قویتر بشه !
از انواع دیگه شراب , شراب سفید رو میشه نام برد که قیمتی ارزون تر از شراب قرمز داره و پوست انگور رو قبل از تهیه شراب میکنن و به همین علت گسی و رنگ شراب قرمز رو نداره . البته ایرانیان هنرمند از انگورهای سفید یا سبز برای تهیه شراب سفید استفاده میکردن ولی این روش طرفدار زیادی نداره چون انگور سفید ترش تر هست و زیاد مورد پسند نیست . یادتون باشه خاصیت و حسن شراب سفید این هست که ایجاد سردرد نمیکنه و مخصوصن برای خانمها بسیار مناسبه . به این علت که در شراب قرمز تانین زیادی وجود داره که منبع اون در پوست و مخصوصن در خوشه های انگوره . تانین در بعضی افراد ایجاد سر درد و خواب آلودگی میکنه و برای همین این افراد بهتره شراب سفید بنوشن . تانین در واقع در بیشتر میوه جات مثل قهوه وجود داره و اثر آرامش بخشی روی سیستم اعصاب مرکزی داره . به همین علته که وقتی شراب مینوشین احساس آرامش و خواب بهتون دست میده . البته این رو هم بدونین که شراب یک خاصیت عجیب هم داره که به اشتباه خیلی ها تصور میکنن نوشیدن شراب خواب آور هست در صورتیکه نوشیدن شراب در ابتدا باعث خواب و سپس باعث هایپر شدن میشه ! برای همین بهتره شب هنگام مقدار زیادی شراب نوشیده نشه چوم مطمئنن شما رو بی خواب میکنه !
در مورد دبش بودن شراب هم زیاد شنیدین . شرابی دبش هست که در ساخت اون در زمان تخمیر , مقداری هم خوشه سبز انگور قاطی دانه های انگور ریخته باشن . این شراب کمی مزه گس داره و تلخ تر هست و بیشتر به ترشی میزنه و بیشتر کسانی که مشروبات الکلی قوی دوست دارن , طرفدارش هستن .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

از نکات مهم در سرو شراب این هست که شراب سفید رو باید حتمن بصورت سرد سرو کرد و دمای مناسب 5 تا 3 درجه هست و شراب قرمز با دمای معمولی 18 تا 20 درجه و کلن بهتره که بطری های شراب قرمز رو در اتاقی که مهمانی قرار هست برگزار بشه , از چند ساعت قبل قرار بدین تا مایع داخل بطری همدما با اتاق بشه .

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

در مورد طرز پذیرایی و ریختن شراب هم باید نکاتی رو رعایت کنین . بهترین گیلاس برای ریختن شراب , گیلاس های بزرگی هست که پایه اونها اونقدر بلند باشه که بشه با دست پایه رو نگه داشت و شراب رو نوشید . روش نوشیدن شراب اینطور هست که گیلاس رو با پایه میگیرن و مینوشن ولی مشروبات دیگه رو بالای گیلاس یا در واقع جام رو در دست میگیرن و مینوشن .
مقدار ریختن شراب در گیلاس هم خیلی مهم هست ! یک سوم از گیلاس رو باید از شراب پر کنین و نباید تمام گیلاس پر از شراب بشه ! اما در مورد شراب سفید این قضیه فرق میکنه . موقع سرو شراب سفید , از گیلاس های لاغر و باریک استفاده میشه و گیلاس رو تا بالا پر میکنن . در صورتیکه برای سرو شراب قرمز از گیلاس های تپل و حجیم استفاده میشه .
این نکته رو هم دقت کنید که وقتی در بطری شراب باز شد , فرایند فاسد شدن اون هم آغاز میشه . در واقع شراب وقتی که از پلمپ باز میشه باید نهایت تا یک هفته خورده بشه وگرنه تبدیل به سرکه میشه و طعمش بر میگرده و خراب میشه ! با اینکه پمپ های مکش هم وجود داره برای نگهداری طولانی تر شراب ولی باز هم بیشتر از دو هفته نمیتونین شراب رو نگهداری کنید . بعضی ها شراب رو بعد از باز شدن در یخچال نگهداری میکنن به این تصور که شراب خراب نمیشه . این تصور هم اشتباه هست و اگر شراب شناس باشین و طعم شراب براتون مهم باشه میفهمین که باز هم طعم شراب بر میگرده !

 فواید شراب خوردن فواید و مضرات شراب قرمز فواید و مضرات شراب انگور فوائد شراب الشعير للحامل ضررها و فواید شراب فوائد شراب الشعير الخالي من الكحول خواص شراب قرمز برای پوست فواید شراب در قرآن فواید مصرف شراب قرمز فوايد شراب قرمز خواص گل شراب فواید شراب برای پوست فواید شراب خرما خواص و فواید شراب

نکته جالب در مورد شراب این هست که شراب هرگز سمی نمیشه ! اگر هم کپک بزنه یا فاسد بشه , تبدیل به سرکه میشه ولی سمی نمیشه و خوردنش باعث مرگ نمیشه ! نکته دیگه این هست که خیلی از افراد به اشتباه خیال میکنن برای تهیه شراب نباید دانه انگور و یا خوشه های انگور در شراب باقی بمونه وگرنه باعث ایجاد الکل چوب یا الکل متیلیک میکنه ! در صورتیکه این تصور کاملن اشتباهه . تنها زمانی نباید دانه و خوشه انگور در مایع شراب باقی بمونه که ما قصد داشته باشیم بعد از ساخته شدن شراب , از مایع شرابمون عرق گیری کنیم ! در اینصورت اگر چوب , خوشه , دانه انگور در مایع شراب باشه , تبدیل به الکل متیلیک یا الکل صنعتی میشه و سمی و کور کننده و مرگ آور هست ولی اگر قرار باشه انگورها فقط به قصد مصرف شراب باشه , در طی فرایند ساخت شراب به هیچ وجه به الکل صنعتی تبدیل نمیشن . این حالت تنها در زمان تقطیر اتفاق می افته و در ساخت شراب هیچ تقطیری صورت نمیگیره بلکه تخمیر اتفاق می افته ! حتا وجود دانه های مویز و کشمش هم باعث سمی شدن شراب نمیشه مگر به قصد تقطیر و عرق گیری باشه که ابتدا باید صاف و بعد عرق گیری صورت بگیره .


نظرات شما عزیزان:

 کد را وارد
نمایید:

 

 

 

عکس شما

#pages {font-size:14px; min-height:28px; margin-bottom:10px; text-align:center;color:#fff }
#pages a{background: #999;border:1px #777 solid;border-radius:4px;margin:10px;padding:10px;display: inline-block;color:#fff }
#pages a:hover{ background:#555;border:1px #555 solid;border-radius:4px;m;margin:10px;padding:10px;color:#fff }
#pages .pagination_current{ background:#eee;color: #333;padding:10px;border-radius:3px;}
#pages .pagination_current:hover{ background: #222;color:#fff;padding:10px;border-radius:3px;}
.next,.prev { background:#7ac142; width:60px; height:28px; margin:0; padding:0; line-height:25px; border-radius:0 5px 5px 0; }
.next { float:left; border-radius:5px 0 0 5px; }
.current { background:#eee; color:#555; }


خبرنامه وب سایت:


آمار
وب سایت:
 

بازدید امروز : 19
بازدید دیروز : 46
بازدید هفته : 65
بازدید ماه : 736
بازدید کل : 342082
تعداد مطالب : 2891
تعداد نظرات : 49
تعداد آنلاین : 1


body{cursor: url(‘http://LoxBlog.Com/fs/mouse/003.ani’)}

10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.