مضرات وازلين در بارداري

مضرات وازلين در بارداري
مضرات وازلين در بارداري

نوشیدن آب کافی و فراوان در دوران بارداری باعث انتقال رطوبت از سطوح زیرین پوست به لایه های بیرونی آن می شود و این امر می تواند به حفظ همیشگی رطوبت پوست صورت و بدن و پیشگیری از خشکی پوست کمک کند. متاسفانه برخی خانم های باردار برای مرطوب نگه داشتن پوست خود، به استفاده از کرم های مرطوب کننده بسنده می کنند در حالی که این کار فقط باعث مرطوب شدن خارجی ترین لایه پوست می شود و به همین دلیل اثر آنها بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.


بهتر است در طول دوران بارداری از مصرف پمادهای ضدخارش برای التیام خارش پوست قسمت هایی از بدن که دچار خشکی و خارش شده اند، خودداری کرد. بیشتر این پمادها حاوی ماده شیمیایی کورتیزون و هیدروکورتیزون هستند و تماس با این مواد برای خانم ها می تواند مشکل ساز شود. در این دوران برای چرب کردن پوست خشک و ملتهب می توان از روغن زیتون یا روغن نارگیل بدون بو و وازلین استفاده کرد.

تنها کرم هایی که می توانید بدون دغدغه در دوران بارداری استفاده کنید، کرم ضدآفتاب با SPF 15 یا حتی بیشتر و کرم مرطوب کننده است.ترک بدن به خصوص در پوست شکم، ران و باسن در ماه های ششم و هفتم بارداری دربیش از 90 درصد خانم ها ایجاد می شود. با رشد جنین، کشیده شدن پوست و افزایش وزن، ترک خوردن پوست هم آغاز می شود.

ترک پوست در خانم هایی که وزنشان بیش از اندازه در دوران بارداری بالا می رود یا چندقلوزایی دارند، بیشتر و مشخص تر از سایرین است. ورزش منظم و مناسب، استفاده از کرم های مرطوب کننده و لوسیون های حاوی اسیدآلفاهیدروکسی می تواند به پیشگیری یا کاهش میزان ترک های پوستی در دوران بارداری کمک کند. بهتر است برای اثربخشی بیشتر، استفاده از کرم و لوسیون را از ماه سوم بارداری شروع کنید.

مضرات وازلين در بارداري

اکثر داروهای درمان آکنه حاوی ترکیب هایی هستند که می توانند به سلامت جنین آسیب برسانند. به همین دلیل استفاده از چنین داروهایی برای خانم های باردار یا حتی آنهایی که قصد باردار شدن دارند، ممنوع است. تغییرات هورمونی در طول دوران بارداری می تواند باعث تحریک رشد موهای زائد در صورت، سینه و پشت بدن خانم ها شود. البته در این مورد جای نگرانی وجود ندارد زیرا معمولا موهای زائدی که در دوران بارداری به وجود می آیند و رشد می کنند، حداکثر تا 6 ماه پس از تولد نوزاد از بین می روند.


لطفاً درباره این مطلب نظر بدهید …

تمامي حقوق مادي و معنوي سايت براي ني ني نما محفوظ مي باشد و استفاده از مطالب فقط بادرج نام و لينک سايت مجاز است.

متاسفانه محتوای مورد در خواست شما در مجله ونوس موجود نیست، البته ممکن است آدرس محتوای درخواستی تغییر کرده باشد. لطفاً در مطالب مجله جستجو کنید.

مشاهده جدیدترین مطالب


${Body}

بانک اطلاعات

ابزارهای بارداری و زایمان

ابزارهای رشد کودک

ابزارهای سنجش سلامت

مضرات وازلين در بارداري

پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال

مطلب از سایر رسانه ها

سلام و ممنون از توجهتون

برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
زیر استفاده کنید

https://ask.niniban.com/

مضرات وازلين در بارداري
مضرات وازلين در بارداري
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.