مضرات گوشت گراز وحشي

مضرات گوشت گراز وحشي
مضرات گوشت گراز وحشي

پاسخ به سوالات پزشکی و جنسی شما ، در مجله دلگرم کلیک کنید…

© تمامی حقوق این سایت برای مجله اینترنتی دلگرم محفوظ است / هر گونه کپی جزئی و کلی از مطالب دلگرم تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

در این مقاله به خواص گوشت خوک و فواید گوشت خوک یا گراز می پردازیم و چرا گوشت خوک حرام است و مضرات گوشت خوک چیست که به همین خاطر گوشت خوک از نظر پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم تا بدانیم چه مضرات و عوارضی دارد و دلایل حرام بودنش چیست.

خوک یا گراز وحشی حیوانی است از خانواده ی گرازسانان، حیوانی پستاندار بوده و همه چیز خوار است. خوک های خانگی بر خلاف خوک هایی که در طبیعت زندگی می کنند، کثیف و ناپاک بوده به دلیل مکان کوچک نگهداریشان در مدفوع خود می خوابند و ممکن است مدفوع خود را به عنوان غذا بخورند.

خواص گوشت خوک یا فواید گوشت خوک و مضرات گوشت خوک

گوشت خوک در ادیان آسمانی اسلام و یهود حرام می باشد. یکی از دلایلی که مردم خاورمیانه خوردن گوشت خوک را حرام می دانند، همه چیز خوار بودن خوک است. به عبارتی دیگر بر خلاف گوسفند و گاو که تنها علف خوار می باشند، خوک ها محدودیتی در غذایی که می خورند ندارند و تقریبا هر چیزی را می خورند.

 

مضرات گوشت گراز وحشي

در هر صد گرم گوشت خوک مواد زیر وجود دارد:

122کالری، فاقد کربوهیدرات، 3.3 چربی، 22 گرم پروتئین، 120 میلی گرم کلسیم، 2 درصد آهن، فاقد منیزیوم، فاقد فسفر، فاقد پتاسیم، فاقد سدیم، فاقد ویتامین a، فاقد ویتامینc، فاقد ویتامین b6، فاقد ویتامین e، سی و نه صدم درصد ویتامین b1، یازده صدم درصد ویتامین b2

خواص گوشت خوک یا فواید گوشت خوک و مضرات گوشت خوک

اگر مواد معدنی و ویتامین های موجود در صد گرم گوشت خوک را با مواد معدنی همین مقدار گوشت گاو یا گوسفند مقایسه کنید متوجه می شوید که گوشت خوک خاصیت بالایی ندارد و ارزش غذایی آن نسبت به سایر گوشت ها بسیار کم می باشد. گوشت خوک طبعی گرم و مرطوب دارد، و محل مناسبی برای رشد انواع انگل ها می باشد.

حرام بودن مصرف گوشت خوک، تنها به دلیل انگل ها و میکروب های موجود در آن نمی باشد، چرا که اگر این گونه بود میتوانستیم با پختن آن در دماهای بالا یا فریز کردن گوشت خوک از شر انگل ها و میکروب های آن آسوده شویم. تجربه ثابت کرده است که اسلام هر جا چیزی را حرام اعلام کرده باشد، قطعا استفاده از آن، ضررها و عواقب جبران ناپذیری برای انسان خواهد داشت.

خوک، همان طور که گفته شد، از مدفوع و پسماند های کثیف خود تغذیه می کند، همچنین خوک در بین حیوان ها به حیوان بیغیرت نیز نام گذاری می شود چون هیچ حمایتی از ماده ی خود انجام نمی دهد. از نظر علم روانشناسی، غذایی که می خوریم بر حالات و رفتار ما تاثیر می گذارد. مثلا بعضی از مواد غذایی انسان را پرخاشگر نموده بعضی باعث آرامش انسان می شوند.

شاید بتوان از دستور حرام بودن گوشت خوک در اسلام به این نتیجه رسید که اسلام برای مسلمان ها شایسته نمی داند که چنین غذای ناپاکی بخورند، چرا که باعث انتقال آثار روانی و روحی خاصی از این حیوان به انسان می شود. به هر حال به جز وجود انگل ها و میکروب های خاصی که در ادامه ی بحث در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد، متاسفانه علم بشر هنوز به حدی پیشرفت نکرده است که راز حرام بودن گوشت خوک در ادیان آسمانی برای انسان آشکار شود.

 

در روایات داریم که فردی از امام صادق(ع) پرسید: چرا گوشت خوک حرام است؟ امام در پاسخ فرمودند: 

خداوند چیزی را حرام نکرده مگر برای نفع و صلاح مردم، نه اینکه به خاطر میل خود چیزی را حلال و چیزی را حرام قرار دهد، بلکهمنافع مردم در این است. زیرا خداوند که آفریدگار بندگان خود می باشد بهتر از هر کسی می داند که برای انسان چه چیزهایی مناسب و مفید و چه چیزهایی مضر می باشد. مثلا گوشت خوک حرام است چون سبب بی غیرتی و فساد در انسان ها می شود.

خواص گوشت خوک یا فواید گوشت خوک و مضرات گوشت خوک

در کتاب آسمانی مسلمان ها، قرآن، از گوشت خوک به عنوان لحم خنزیر نام برده شده است و به مسلمانان دستور داده شده است که از آن پرهیز کنند. امام رضا(ع) در مورد گوشت خوک می فرمایند: خداوند گوشت خوک را حرام کرده چون خوک حیوانی زشت رو و ترسناک است که خدا آن را برای عبرت خلق آفریده است تا بترسند که عاقبت دنبال شهوت بودن و بی بند و باری چه می شود که در قیامتاین افراد به صورت خوک محشور می شوند. و دلیل دیگری که برای حرام بودن گوشت خوک وجود دارد این است که غذای خوک کثیفترین غذاهاست و خون این حیوان دارای ضررهای بسیار میباشد. امام صادق(ع) یکی از چهار چیزی که باعث پیری زودرس می شود را گوشت خوک می دانند.

 

همان طور که گفتیم یکی از مشکلات گوشت خوک وجود انگل ها و کرم های ریز متعددی است که پس از انتقال به بدن میزبان بر خلاف انگل های گوشت های دیگر بدون نیاز  به هیچ پیش فرضی، تاکثیر شده و تمام بدن فرد را درگیر می کند. یکی از این کرم ها تریکین تاتریشین نام دارد.

کرم کوچکی به نام تریکلین تاتریشین وجود دارد که در بدن خوک زنده زندگی می کند، قطر آن تا سه میلیمتر می رسد، در طول یک ماه حدود پانزده هزار  تخم می گذارد. هنگامی که این کرم به بدن انسان برسد، باعث افزایش ناگهانی سطح گلبولهای قرمز میشود که در مدت کوتاهی از بین رفته، فرد دچار کم خونی شدید و گاهی مرگ می شود. تریکین ها بر اثر تحریک اسید های معده شروع به تولید مثل می کنند و از راه معده در تمام بدن گسترش پیدا می کنند.

خواص گوشت خوک یا فواید گوشت خوک و مضرات گوشت خوک

اولین علائم وجود این کرم در بدن، سرگیجه و تب می باشد که بعد از آن فرد دچار اسهال شده، که بعد از مدتی این علائم مزمن می شوند. این کرم باعث بروز دردهای عصبی و خستگی و کوفتگی بدن شده و در نهایت بعد از چند روز از شروع علائم ممکن است منجر به مرگ بیمار شود. همچنین با وارد شدن این کرم ها به بدن، فرد با مشکل در بلع و تنفس مواجه می شود و ممکن است به دلیل مشکلات تنفسی یا گوارشی مرگ بیمار اتفاق بیفتد.

این بیماری مهلک که منشاء آن کرم تریکین می باشد، تریکیوز نامیده می شود که در در کشورهایی که مصرف بالای گوشت خوک در آن ها وجود دارد، دیده می شود. در حالی که در کشورهای اسلامی گزارشی از ابتلاء به این بیماری داده نشده است.

خوب است بدانید در یک کیلوگرم گوشت خوک ممکن است چهارصد میلیون از نوزاد این کرم وجود داشته باشد. البته شاید شما بگویید که در بسیاری از کشورهای جهان مصرف گوشت خوک شایع است و مردم آن کشورها  نیز سالم بوده و درگیر این بیماری ها نمی باشند، اما جالب است بدانید طبق تحقیقی که انجام شده است از بیست و پنج میلیون نفری که انگل تریکین را در بدن خود دارند، تنها عده ی کمی  علائم بیماری را دارند و در بقیه ی موارد علائم بیماری آشکار نمی شود و آلودگی به صورت نهفته در آن ها وجود دارد که بر اثر شرایطی خاص ممکن است پس از سال ها  به بیماری فعال تبدیل شود.

یکی از کرم های دیگری که در گوشت خوک وجود دارد کرم کدویی به نام تیناسولیوم می باشد، این کرم به محض ورود به بدن انسان به روده ها حمله کرده و وارد جریان خون فرد می شود و ممکن است باعث انگل مغزی در فرد شود.  این انگل که مهم ترین دلیل بیماری صرع می باشد، بیش از پنجاه میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلاء کرده است.

همچنین در تحقیقات جدید، نوعی انگل به نام تونگیاسیز در مناطق کثیف کشور اوگاندا کشف شده است که دانشمندان یکی از عوامل تاکثیر و رشد این انگل ها را خوک ها می دانند. این انگل کشنده ممکن است در بدن خوک ها  نیز به دلیل کثیف بودن محل زندگی آن ها  وجود داشته باشد، تا به حال بیست هزار نفر در اوگاندا به این انگل دچار شده اند.

خواص گوشت خوک یا فواید گوشت خوک و مضرات گوشت خوک

بیماری های کبدی و هپانیت عفونی نیز از دسته بیماری هایی هستند که ممکن است با مصرف گوشت خوک به آن دچار شویم. همچنین ویروس هایی در گوشت خوک وجود دارد که خطر ابتلاء به هپاتیت نوع E را افزایش می دهد.

یکی دیگر از معایب گوشت خوک بالا بودن درصد اسید اوریک آن می باشد. اسید اوریک موجود در گوشت خوک باعث افزایشخطر بیماری های قلبی و ابتلاء به سکته در افراد می شود. بی دلیل نیست که بیش از نیمی از مردم آمریکا (یکی از پر مصرف ترین کشورهای مصرف کننده ی گوشت خوک) دچار فشار خون بالا هستند.

یکی دیگر از بیماری های بسیار شایع خوک ها، بیماری آنفولانزای خوکی می باشد که که در سالهای اخیر، افراد زیادی را درگیر خود کرده است. ویروس آنفولانزای خوکی عمدتا در ریه ی خوک های بیمار قرار دارد و در صورتیکه به مصرف انسان برسد باعث ابتلای فرد به این بیماری می شود ( از ریه ی خوک در تهیه ی سوسیس استفاده می کنند).

 

تفاوت در سلامتی افرادی که از گوشت خوک استفاده می کنند، به محل زندگی آن ها بستگی دارد. برای مثال افرادی که در نقاط گرمسیر زندگی می کنند مصرف گوشت خوک برای آن ها ضرر ها و عوارض بیشتری نسبت به کسانی دارد که در مناطق سردسیر زندگی می کنند. در هندوستان طی یک تحقیق به این نتیجه رسیده اند که افرادی که در تمام طول عمر خود از گوشت خوک استفاده نکرده اند نسبت به کسانی که مرتب گوشت خوک مصرف می کنند، از سلامتی بالاتری برخوردارند.

خواص گوشت خوک یا فواید گوشت خوک و مضرات گوشت خوک

در این مقاله سعی کردیم گوشت خوک را از نظر خواص و ضررهایش مورد بررسی قرار دهیم، همان طور که مطالعه کردید صرف نظر از اینکه افراد زیادی در سراسر جهان از این گوشت مصرف می کنند، گوشت خوک نه تنها در دین اسلام و یهود حرام بوده بلکه از نظر علم پزشکی نیز ضررهای فراوانی دارد و احتمال ابتلای مصرف کنندگان این گوشت به انگل ها و کرم هایی وجود دارد که در سایر گوشت ها یافت نمی شود. همچنین از نظر خواص و ارزش تغذیهای نیز گوشت خوک نسبت به سایر گوشت هایی که مسلمان ها مصرف می کنند در رتبه ی بسیار پایینی قرار دارد. بنابراین به جز تقلید کورکورانه از سبک و فرهنگ تغذیه ی کشورهای غربی و شرقی، خوردن گوشت خوک هیچ دلیل توجیه کننده ای با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، نمی تواند داشته باشد.

 

منبع: سایت نیک استار

این محتوا لایق چه امتیازی است؟ امتیاز دهید

مطلب خيلي خوب و جالبي بود.

دیدگاه

مضرات گوشت گراز وحشي

پنج  +  یک  =  .hide-if-no-js{display:none!important}

آیا گوشت گراز خاصیتی هم دارد؟

همراهان عزیز سلام

در مطلب گذشته در مورد گوشت حلال و حرام و اینکه پرندگان، آبزیان و حیوانات خشکی با داشتن چه ویژگی هایی جزء حلال گوشت ها به شمار می آیند توضیحاتی ارائه دادیم، در این مطلب قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم: گوشت گراز حلال است یا حرام؟

اگر در رابطه با حکم گوشت خرگوش نیز کنجکاو هستید مطلب “گوشت خرگوش حلال است یا حرام؟” را مطالعه بفرمایید.

متاسفانه در بخش هایی از ایران شکار گراز زیاد شده است و با این تصور که گراز با خوک فرق می کند، بدون اطلاع از حکم اسلام درباره این گوشت، آن را مصرف می کنند.

مضرات گوشت گراز وحشي

گراز یک پستاندار همه چیز خوار است که با خوک کمی تفاوت دارد، گرازها دارای ۱۶ گونه شناخته شده هستند که گراز وحشی، زگیل داران، گراز کوتوله و خوک های اهلی چند نمونه از آن هستند. گراز وحشی جد وحشی خوک اهلی است و نسبت به خوک بسیار بداخلاق تر است، ۲۰ سال عمر می کند و وزن گونه های مختلف آن بین ۹ تا ۳۰۰ کیلوگرم می باشد. گراز در هر بار بارداری بین ۶ تا ۱۴ بچه به نیا می آورد و در مراتع، تالاب ها، جنگل های بارانی، دشت ها و جنگل های معتدل زندگی می کند.
خوک ها یکی از اولین حیواناتی هستند که حدود ۶۰۰۰ سال قبل در چین اهلی شدند و هم اکنون نیز از آن ها در مزارع برای تولید مثل و استفاده از گوشتشان نگهداری می کنند. این حیوانات بسیار باهوش و اجتماعی هستند، پوزه ای صاف، چشم های کوچک و گوش هایی بزرگ دارند و در مزارع از ذرت،گندم،سویا و جو تغذیه می کنند؛ این پستاندار در هر بار بارداری حدود ۱۲ بچه خوک به دنیا می آورد. ۳۸ درصد از کل پروتئین مصرفی روزانه در جهان به گوشت خوک اختصاص دارد و مردم چین بیشترین میزان مصرف این گوشت را دارند که تولید مقرون به صرفه گوشت خوک مهم ترین علت استفاده از آن می باشد. در واقع تفاوت خوک با گراز بیشتر به خاطر اصلاح نژادی است که صورت گرفته است و شکل ظاهری آنرا تغییر داده است.

گراز بومی شمال و مرکز اروپا و مناطق مدیترانه ای و آسیا است و همانطور که ذکر شد در مراتع، تالاب ها، جنگل های بارانی و معتدل زندگی می کند. وجود این حیوان برای محیط زیست بسیار مفید است و با توجه به اینکه از ریشه درختان بیشتر تغذیه می کند و برای یافتن غذا زمین را شخم می زند در نتیجه روی دانه گیاهان خاک می پاشد، این ویژگی گراز سبب شده مناطقی که او در آن زندگی می کند رویش و تنوع بیشتری داشته باشند و به همین دلیل به این حیوان تراکتور طبیعت می گویند. تفاوت های ظاهری خوک با گراز سبب شده است که افراد تصور کنند حکم گوشت گراز با گوشت خوک متفاوت است. اما در اسلام خوردن گوشت گراز حرام است و چنانچه به حرمت آن علم داشته باشید، معصیت کرده اید. بعضی از دوستان سوال می کنند چرا با وجود آنکه گراز مانند گوسفند سم دارد و گیاهخوار می باشد گوشت آن حرام است؟ برای پاسخ به این پرسش به اثرات منفی وارد شده به جسم و روح در اثر مصرف این گوشت اشاره می کنیم. دلایلی که برای حرام بودن گوشت خوک و گراز بیان می گردد برگرفته از قرآن، احادیث و نتیجه تحقیقات علمی می باشند.

در ویدئو زیر نیز برخی از دلایل علمی منع مصرف گوشت گراز به تصویر کشیده شده است.

الف) گراز حیوانی است که نامش در لیست غذاهای حرام آمده است و قرآن از آن به لحم خنزیر یاد می کند.
«إِنَّمَا حَرَّمَ عَلَیْکُمُ الْمَیْتَهَ وَالدَّمَ وَلَحْمَ الْخِنْزِیرِ وَ…: بر شما حرام شد: گوشت مردار، خون و گوشت خوک و هر حیوانی که به نام غیر خدا کشته شده باد و…..»  (سوره مائده آیه ۳)

ب) در مطلب قبل و در بخش تعیین حکم گوشت پرندگان، بیان کردیم که اگر حکم گوشتی در یکی از روایات و از طرف یکی از امامان مشخص شده باشد دیگر نیاز به بررسی نیست؛ در مورد گوشت خوک نیز روایات زیادی وجود دارند که صراحتا مصرف آن را حرام می دانند از جمله:
امام صادق (ع) فرمودند: یکی از چهار چیز که سبب پیری زودرس می شود، خوردن گوشت خوک است.
حضرت امام رضا (ع) نیز فرمودند: خداوند خوردن گوشت خوک را حرام فرموده چون حیوانی است مهیب و زشت صورت، که خداوند او را برای پند و عبرت گرفتن خلق آفریده است.

ج) آسیب های جسمی و معنوی: با توجه به اینکه حرام و حلال بودن بر اساس مصلحت هایی است پس بی شک مصرف آن تاثیراتی روی جسم، روحیه و اخلاق فرد می گذارد. خوک حیوان کثیفی است و حتی نزد اروپاییان هم سمبل بی غیرتی است. گراز هم مانند خوک از فضولات و پسماند ها تغذیه می کند که این قضیه اثرات منفی زیادی دارد. گوشت گراز و خوک یکی از دیر هضم ترین گوشتها می باشند که برای هضم به ۵ ساعت زمان نیاز دارند. یکی از دلایلی که برخی افراد برای حرام بودن گوشت خوک و گراز می آورند، پخته نشدن این گوشت است که برخلاف این ادعا گوشت گراز هم سرخ می شود و هم کباب پز می گردد اما درجه حرارت پخت آن برای از بین بردن آلودگی ها ۱۴۵ تا ۱۶۰ درجه می باشد. گوشت گراز محل مناسبی برای رشد و تجمع انواع انگل و کرم است که باعث بیماری های فراوانی می شود، از جمله: تریشینوزیس (عفونتی انگلی)، اسهال، کم خونی، بیماری‌های کبدی و هپاتیت عفونی، دردهای مفصلی از قبیل روماتیسم ، خارش داخلی بدن، کوفتگی و خستگی، مسمومیت، بروز بیماری‌های قلبی، انسداد عروق و باد سرخ (لکه‌های قرمز و دردناک روی پوست دست که به طور مداوم سوزش دارد). مصرف گوشت خوک از نظر پزشکی باعث انتقال کرم هایی به بدن می شود که ایجاد کیست های مغزی از عوارض آن می باشند. در ایران و کشورهای اسلامی برخلاف کشورهای غربی به خاطر مصرف کم گوشت گراز این بیماری ها نیز کمتر دیده می شوند، برای همین برخی از کشورها مانند روسیه برای کاهش این بیماری ها مصرف گوشت خوک را ممنوع کرده اند.

حکم گوشت گراز و خوک در اسلام و یهود حرام است و بیان دلایل پزشکی در رابطه با این حکم ممکن است این سوال را به همراه داشته باشد که آیا با پیشرفت علم و برطرف شدن این آلودگی ها حرمت آن نیز از بین می رود؟
منع مصرف برخی از خوراکی ها تنها به خاطر میکروب و انگل موجود در آن نیست که با روش های بهداشتی چون فریز کردن یا استریلیزه کردن بتوان آلودگی آن را از بین برد. مسأله حرمت یک خوراکی با بهداشتی بودن آن دو مطلب کاملا مجزا است، هرچند بیان ضررهای بهداشتی و اخلاقی به عنوان فلسفه و حکمت این حکم مطرح میشود اما اصلی ترین دلیل برای حرام بودن گوشت خوک نیست. این یک حکم تعبدی است و حکمت آن بر ما معلوم نیست، شاید دلیل آن چیزی فراتر از توجیه های بهداشتی باشد.

با توجه به نکات ارائه شده دریافتیم که گراز نجس العین و جز حرام گوشتان است و ذبح آن درست نیست چون قابل تذکیه نمی باشد و نه تنها دین بلکه عقل نیز مصرف آن را جایز نمی داند.

لطفا دیدگاه های خود را در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذارید.

خیلی جالب بود

از اظهار نظر خوبتون در مورد مطلب متشکرم

ممنون دوست عزیز.خیلی جالب بود.موفق باشین.

درود بر شما دوست عزیز- بابت اینکه دیدگاه خود را برای ما ارسال کردید، بسیار سپاسگزام و برای شما بهترین ها را آرزومندم.
خوشحالم که مطلب مورد توجه شما قرار گرفت و منتظر نظرات ارزشمند شما در دیگر مطالب سایت نیز هستم.

اون ویدیو رو حداقل زیرنویس میکردید یا مواردشو تو متن مطلبتون می اوردید

سلام بر شما دوست گرامی- بسیار متشکرم که دیدگاه خود را برای ما ارسال کردید.
البته که فرمایش شما متین است و اگر ویدئو فارسی بود برای همه دوستان قابل فهم تر بود اما اولا مواردی که در ویدیو آمده در متن هم ذکر شده بودند؛ ثانیا هدف ما از انتشار ویدیوهای زبان اصلی آشنایی دوستان با فیلم هایی است که در سایت های دیگر پخش نشده باشد.

hepatitis E (هپاتیت E)، worm infestation (عفونت کرمی)، multiple sclerosis ( بیماری ام اس)، bacterial infection (عفونت باکتریایی)، Liver cancer (سرطان کبد) مواردیست که در فیلم و البته در متن از آن به عنوان عوارض مصرف گوشت خوک و گراز نام برده است.

باز هم از اظهار نظر خوب شما سپاسگزارم و منتظر نظرات شما در دیگر مطالب سایت هستم…

سلام بسیار مفید بود. چون من خیلی متعجب از این بودم که این گراز چون پشم داره حتما با خوک فرق میکنه
پس اینم از سبد غذایی حذف میکنم??

سلام بسیار مفید بود. چون من خیلی متعجب از این بودم که این گراز چون پشم داره حتما با خوک فرق میکنه
پس اینم از سبد غذایی حذف میکنم

سلام بر شما- ممنونم که مطلب را مطالعه کردی و خوشحالم که برای شما مفید واقع شده است.
بله همانطور که ذکر شد گراز با خوک تفاوتی ندارد و حکم مصرف گوشت هر دو از نظر اسلام حرام است و باید آن را از برنامه غذایی خود حذف کنید تا به عوارض آن دچار نشوید.

باز هم از شما دوست گرامی متشکرم که دیدگاه خود را ارسال کردید، منتظر نظرات شما در دیگر مطالب سایت نیز هستم…

بابا بسه خداوکیل اخه ای طرز فکر لعنتییه وارد ذهن ایرانیای به یغما رفته شده.گوسفند گاو همه انگل دارن حالا خوک بدترش.ولی با فریز یا حرارت از بین میره.این همه کشور که خیلی از نظر پزشکی و علمم از ما جلوترن میگن مشکل نداره.نگاه چینیا خود انگل و کرمم جز منو غذایشونه هر نوع حشرو لجنی مخورن چیزیشون شده درضمن دومین اقتصاد جهان و دارن فک کنم بخاطر سوسکه.بابا اهو مار میخوره.اکثر ماهی ها که مخوریم همه نوع آشغال و میخورن.مرغ که بماند کرم و موش و هر کوفتی و مخور.ولی ربطی نداره بسه

سلام
ابتدا از شما تشکر می کنم که نظر و دیدگاه خود را برای ما ارسال کردید.
درست است که هر کس می توان نظر و عقیده ای داشته باشد و قابل احترام است اما در این مورد خاص با شما اصلا موافق نیستم.
همانطور که در مطلب هم ذکر کردیم مسأله حرمت یک خوراکی با بهداشتی بودن آن کاملا متفاوت است؛ هرچند راه هایی وجود دارد که بتوان انگل و کرم های درون گوشت خوک را از بین برد اما این موضوع تنها دلیل منع مصرف این گوشت نمی باشد و حکمت و فلسفه ای دارد که ما از آن آگاه نیستیم.
در ضمن همانطور که می دانید علم انسان، علم تجربی است و به مرور زمان بدست می آید شاید با پیشرفت علم، دانشمندان به نکات جدیدی در مورد مصرف این گوشت دست پیدا کنند.
حتی اگر به فرض محال این گوشت هیچ مشکلی هم نداشته باشد باز هم به خاطر آنکه خداوند مصرف آن را ممنوع کرده است و ما به خداوند معتقد هستیم، باید از مصرف آن اجتناب کنیم زیرا این یک حکم تعبدی است مگر آنکه …
در آخر به این نکته هم اشاره کنم که دلیل موفقیت چینی ها خوردن گوشت خوک، گراز یا سوسک نیست [هرچند بدون شک در بین این یک میلیاد و ۴۱۳ میلیون نفر هستند افرادیکه از خوردن این گوشت بیمار هستند و شما در جریان نیستی] بلکه چینی ها به خاطر داشتن روحیه کار تیمی، صداقت در کار، فرهنگ بالای کار و تلاش، انتقال و بومی سازی فناوری های جدید، پشتیبانی از تولید ملی و تقویت آن، داشتن بخش غیر دولتی فعال، نداشتن روحیه دزدی و اختلاس و کلاهبرداری و ….به قدرت اقتصادی جهان دست یافته اند.

مرسی ممنون

خوشحالم مطلب مورد توجه شما قرار گرفت.

سلام.خیلی دوست داشتم قانع بشم.که نشدم ادله محکمی باب حرام بودنش نیست.فرمودند تعبدیست.اگر دلیل محکم و محکمه پسندی دارید لطفا با ذکر منبع اعلام کنید تا اگاه شویم.تشکر

متاسفانه قانع نشدیم لطفا باذکر منبع عنوان کنیم شاید ماهم قانع شدیم و به خیل اگاهین پیوستیم.انشااله

سلام
اولا مواردیکه در مطلب به آن اشاره شد ادله های محکمی هستند برای خودداری از مصرف گوشت خوک اما چون فرمودید با ذکر منبع می توانید به این سایت مراجعه کنید.

https://draxe.com/why-you-should-avoid-pork

این سایت یکی از منابع خارجی است که به مضرات گوشت خوک اشاره کرده است مانند اینکه خوک عرق نمی کند و همانطور که می دانید غدد عرق ابزاری برای از بین بردن سموم بدن است. یا اینکه ساختار بدنی خوک دارای مقداری کمی ماهیچه و مقدار زیادی چربی است (گوشت خوک چرب است) و این چربی در رگ ها ته نشین می شود و باعث فشار خون و حمله قلبی می شود.

با وجود مضرات ثابت شده باز هم اگر فرد به خدا و دستور او باور و ایمان نداشته باشد ممکن است بهانه جویی کند. به عنوان مثال از دوستی که رشته مهندسی هسته ای بود شنیدم که به کمک پرتو گاما می توان از مواد غذایی عفونت زدایی و میکروب زدایی کرد که در خارج و برای گوشت خوک هم بکار می رود اما اثرات روحی آن را چگونه می توان از بین برد؟

امیدوارم قانع شده باشید و باور کنید که اگر خداوند چیزی را ممنوع کرده بدون شک برای حفظ سلامتی خود ما است و البته امتحان کردن اینکه چه قدر بنده هستیم!!

مضرات گوشت گراز وحشي

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

نشان‌گذاری

عجب سازنده ی این علامت عرب دولاب است
[[رده:نمادهای
نوشتار]]

مضرات گوشت گراز وحشي
مضرات گوشت گراز وحشي
10

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.