پریود شدن زمان بارداری

پریود شدن زمان بارداری

پریود شدن زمان بارداری

پریود شدن زمان بارداری

آیا این امکان وجود دارد که در دوران بارداری پریود شد؟ نه واقعاً. زمانی که بدن شما شروع به تولید هورمون بارداری می کند (hCG) م، پریود شما متوقف خواهند شد با این حال ممکن است باردار باشید و در زمان پریودتان خون ریزی کمی داشته باشید این نوع خونریزی در دوران بارداری زودهنگام به طرز شگفت انگیزی رایج است.

به احتمال زیاد خونریزی از طریق جفت ایجاد می شود. هنگامی که جنین در رحم شما کاشته می شود، سلول ها و بافت های جفت شروع به رشد می کنند اما تا زمانی که جفت به اندازه کافی ثابت شود که رگ حیاتی بدن شما شود، بدن وظیفه تامین کودک را به رشد خود با مواد غذایی و اکسیژن انجام می دهد.

تا حدود هفته ششم بارداری، جفت به اندازه کافی بزرگ و پیچیده می شود که وظیفه تغذیه نوزاد را به عهده بگیرد و در این نقطه زمانی ممکن است کمی خونریزی کنید پس طبیعی است که نگران باشید و به پزشک یا قابله خود بگویید.

 

 

متاسفانه خونریزی هنوز می تواند اولین نشانه سقط جنین باشد. خونریزی از سقط می تواند گاهی اوقات احساس پریود را داشته باشد، اما معمولاً سنگین تر است و شکم سنگین تر می شود و درد می کند.

پریود شدن زمان بارداری

 

بارداری خارج رحمی نوع دیگری از خونریزی است که در آن کاشت جنین در لوله فالوپ به جای رحم قرار دارد. بارداری خارج رحمی معمولاً باعث خونریزی تیره یا آبکی می شود و درد تیزی در زیر شکم دارد، به خصوص در یک طرف شکم. این کار به درمان سریع نیاز دارد، پس اگر این علائم را داشته باشید به پزشک خود زنگ بزنید.

اگرچه به احتمال زیاد خونریزی شما چیزی برای نگرانی نیست، اما پزشک می تواند آزمایش هایی را پیشنهاد کند تا مطمئن شود که بارداری خوب پیش می رود.

اگر تازه باردار شده اید، پزشک ممکن است یک آزمایش خون برای بررسی میزان هورمون شما تجویز کند، یا ممکن است شما را به یک واحد ارزیابی اولیه بارداری (EPAU) برای یک اسکن اولیه ارجاع دهد.

 

در طول پریود، رحم آستری را برای بارداری ایجاد شده بود را پاره و تخلیه می کند. در حالی که یک زن می تواند خونریزی رحمی در دوران بارداری را تجربه کند، حتما به خاطر پریود نیست.در این بخش مهم از نمناک که به درخواست شما کاربران نمناکی ارائه شده است نگاهی عمیق به قاعدگی و حاملگی و بحث در مورد علل بالقوه خونریزی در دوران بارداری می اندازیم.

زمانی که یک زن باردار است، او به تخمک گذاری ادامه نمی دهد و پریود نمی شود این تنها زمانی اتفاق می افتد که فرد باردار نباشد.اگرچه این امکان وجود دارد که زنان در دوران بارداری مقداری خون را ببینند، اما این به خاطر چرخه قاعدگی آن ها نیست.

برخی از زنان نیز هیچ زمانی در هنگام شیردهی پریود نمی شوند. با این حال، آن ها ممکن است به زودی پس از زایمان، دوباره تخمک گذاری را انجام دهند بنابراین، اگر فرد نخواهد دوباره در دوران شیردهی باردار شود، پزشکان ممکن است نوعی از قرص های کنترل بارداری را توصیه کنند.

سیکل قاعدگی برای تسهیل در بارداری اتفاق می افتد. این چرخه در اولین روز از پریود آغاز می شود و در اولین روز از پریود بعد به پایان می رسد ؛ زمانی که تخمدان ها یک تخمک را آزاد می کنند، این کار در وسط چرخه اتفاق می افتد.

یک تخمک تنها برای حدود 12-24 ساعت دوام می آورد و اگر سلول های اسپرم حاضر باشند و بتوانند تخمک را بارور کنند، تخمک در رحم قرار می گیرد و منجر به بارداری می شود.اگر لقاح وجود نداشته باشد، قاعدگی رخ خواهد داد و بدن پوشش رحمی را خراب خواهد کرد تا بتواند شروع به ساخت یک چرخه جدید برای چرخه بعدی کند.

 

هر چند که یک زن زمانی که باردار است پریود نمی شود، اما ممکن است هنوز مقداری خونریزی را تجربه کند.در حالی که خونریزی لزوماً نشانه یک مشکل اساسی نیست، اما درک علل بالقوه و دانستن زمان صحبت کردن با پزشک ضروری است.

خونریزی در طول سه ماهه اول بیشتر شایع است. برخی از نشانه های خفیف را می توان به عنوان کاشت جفت در رحم دید. چنانچه در این بخش از نمناک گفته شده است یک زن هم چنین می تواند تغییراتی در سلول های رحم در دوران بارداری را تجربه کند که ممکن است باعث خونریزی کم، به ویژه پس از داشتن رابطه جنسی شود.

دلایل دیگر خونریزی در سه ماهه اول عبارتند از:

 

 

علت های خونریزی بعد از بارداری می شود:

 

معاینه گردن رحم:

 

پزشک ممکن است این معاینه را برای چک کردن هرگونه ناهنجاری انجام دهد. این روش می تواند منجر به خونریزی جزئی شود.

جفت:

 

این و وضعیت زمانی رخ می دهد که لانه گزینی جفت نزدیک یا در دهانه رحم قرار گیرد.

زایمان زودرس :

 

در طول زایمان, دهانه رحم گشاد می شود و رحم منقبض می شود تا به حرکت جنین کمک کند. این میتواند باعث خونریزی شود.

 

رابطه جنسی:

 

در حالی که اغلب زنان می توانند در حین حاملگی رابطه جنسی داشته باشند، اما اگر یک پزشک توصیه کند که به خاطر افزایش حساسیت بافت های واژن و گردن رحمی این کار را توصیه نکند، چون می تواند باعث زخم و خونریزی شود.

پارگی رحم:

 

این زمانی اتفاق می افتد که رحم در هنگام زایمان پاره می شود، که یک وضعیت اورژانسی پزشکی است. این شرایط نادر است اما اگر زنی پیش از این زایمان یا عمل جراحی بر رحم داشته باشد احتمال بیشتری برایش وجود خواهد داشت.

قطع جفت:

 

این وضعیتی است که در آن جفت از رحم جدا می شود قبل از اینکه نوزاد به دنیا بیاید. همچنین یک وضعیت اورژانسی پزشکی است.

 

اگر زنی در هر مرحله از بارداری خونریزی داشت و نگران شد، باید رنگ، مقدار و ثبات خونریزی را یادداشت کند و به پزشکش بگوید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد:

 

زنان در صورتی که علائم دیگری داشته باشند که شامل موارد زیر باشند، باید به دنبال مراقبت اورژانسی پزشکی برای خونریزی در طول دوران بارداری باشند:

خانم باردار همچنین اگر خونریزی قرمز روشن داشت باید پزشک را ببیند و یا با یک پد خودش را تمیز کند.

خونریزی داخلی و لگن در اوایل بارداری می تواند نشانه ای از بارداری خارج از رحمی باشد، به خصوص اگر این علائم قبل از آزمایش اولیه رخ دهند.

هر زنی که مشکوک به بارداری باشد، باید هر چه زودتر توسط پزشک معاینه شود.

پریود شدن زمان بارداری

 

اگر خانم باردار خونریزی داشت و دارای علائم زایمان زودرس قبل از هفته 37 ام بارداری بود، باید به دنبال جلب توجه پزشکی باشد.

این نشانه ها ممکن است شامل درد مداوم در کمر، درد شکم و انقباضات منظم باشد.

 

 

علت اصلی خونریزی در دوران بارداری چیست؟خونریزی خفیف و لکه‌بینی در ابتدای دوران بارداری، اغلب بی‌خطر است. این نوع خونریزی‌ها به‌طور معمول در همان روزهایی اتفاق می‌افتد که پیش از بارداری شخص پریود می‌شد. پریود شدن در حاملگی اغلب یک یا دو روز طول می‌کشد. عوامل زیر باعث خونریزی در دوران بارداری می‌شوند:- هورمون‌های تنظیم‌کننده قاعدگی- جایگزین شدن سلول تخم بارور شده در دیواره رحمسایر علت‌های خونریزی در حاملگیعلاوه بر عوامل ذکر شده، علل دیگری نیز می‌توانند منجر به خونریزی در حاملگی شوند:- التهاب دهانه رحم- فیبروئید- پولیپ دهانه رحم- عفونت دهانه رحم یا عفونت واژینال- بیماری ارثی فون ویلبراند

آیا پریود شدن در حاملگی خطرناک است؟متأسفانه خونریزی در اوایل بارداری می‌تواند در اثر سقط جنین یا حاملگی خارج از رحم ایجاد شده باشد؛ این نوع خونریزی‌ها اغلب با درد و گرفتگی عضلات شکم همراه هستند.سقط جنین در اوایل بارداری، در شرایطی رخ می‌دهد که رشد و نمو جنین به درستی صورت نگرفته باشد. خونریزی ناشی از سقط جنین، به مرور شدیدتر می‌شود. هرچند سقط جنین اتفاق غم‌انگیزی است؛ اما پدیده رایجی است. برخی از خانم‌ها پیش از این که از بارداری خود آگاه شوند، دچار سقط جنین می‌شوند. این افراد هنگامی که دچار خونریزی ناشی از سقط جنین می‌شوند، گمان می‌کنند پریود شده‌اند.حاملگی خارج از رحم حالتی است که سلول تخم، خارج از رحم جایگزین شود. این نوع خونریزی ظاهری تیره و آبکی دارد و می‌تواند ادامه پیدا کند. حاملگی خارج از رحم ممکن است برای شخص بسیار سخت و دشوار باشد؛ به همین خاطر باید خیلی سریع رفع شود.یکی از دیگر علت‌های نادر خونریزی در زمان بارداری، حاملگی مولار است. از هر هفتصد خانم‌ باردار، یک نفر دچار حاملگی مولار می‌شود. در حاملگی مولار، جنین به‌درستی رشد پیدا نمی‌کند، اما سلول‌های جفت رشد می‌کنند و تکثیر می‌شوند. حاملگی مولار نیز باید خیلی سریع رفع شود.

آیا پریود شدن در حاملگی برای جنین خطرناک است؟از آنجایی که اغلب خونریزی‌ها در دوران بارداری بی‌خطر هستند، به‌طور معمول مشکلی برای سلامتی جنین ایجاد نمی‌کنند. بسیاری از بارداری‌ها با وجود خونریزی اولیه، به‌طور عادی ادامه پیدا می‌کنند. اگر خونریزی در اثر سقط جنین باشد، با گرفتگی عضلات شکم همراه است و به مرور شدیدتر می‌شود. هنگام پریود شدن در حاملگی ، حتی اگر خونریزی متوقف شود، مراجعه به متخصص زنان برای بررسی علت ضروری است.

پریودی در زمان بارداری یکی از عوامل ایجاد کننده استرس در زنان باردار است. اما همانطور که می دانید یکی از نشانه های اصلی حاملگی متوقف شدن قاعدگی می باشد. پس اگر از حاملگی خود اطمینان دارید، خونریزی شما نشانه پریود شدن تان نیست. اما برخی زنان ادعا می کنند که با وجود داشتن پریودها باردار هستند. از نظر پزشکان اگر به اندازه ای خونریزی کنید که پد یا تامپون را پر شود، پس احتمالا باردار نیستید. ممکن است فرد در زمان بارداری به دلایل متفاوتی دچار خونریزی گردد. شوکه شدن و استرس در بارداری نیز می تواند از عوامل این نوع خونریزی بشمار آید. در این مقاله به مهم ترین پرسش های مربوط به خونریزی در زمان بارداری خواهیم پرداخت.

 

پریود شدن زمان بارداری

 

خونریزی در ابتدای بارداری امری رایج است که دلایل بسیاری می تواند داشته باشد. بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و به این امر توجه کنید که خونریزی می تواند تنها یکی از علائم سقط جنین باشد. نباید با تماشای هر خونریزی در بارداری ذهن خود را با تفکر به سقط جنین مغشوش کنید.

اگر اضطراب زیادی را متحمل می شوید بهتر است با کمی آرامش، تشخیص این موضوع را به متخصص های پزشکی بسپارید. در صورتی که در آرام سازی خود، با مشکل روبرو هستید؛ برای سلامت جنین بهتر است از روش های خود آرام سازی در کنار یک مشاور استفاده کنید.

 

 

خونریزی در طول سه ماهه اول شایع تر است. بعضی از این نشانه های خفیف را می توان به عنوان کاشت جفت در رحم دید. البته ممکن است تغییراتی در سلول های رحم زن در دوران بارداری باشد که ممکن است باعث خونریزی کم، به ویژه پس از داشتن رابطه جنسی شود. از دیگر علل خونریزی در زمان بارداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

اغلب خونریزی‌ها در دوران بارداری بی‌خطر هستند، به‌طور معمول مشکلی برای سلامتی جنین ایجاد نمی‌کند. تجربه نشان داده است بسیاری از بارداری‌ها با وجود خونریزی اولیه، به‌طور عادی ادامه پیدا می‌کنند. اگر خونریزی در اثر سقط جنین باشد، با گرفتگی عضلات شکم همراه است و به مرور شدیدتر می‌شود. هنگام پریود شدن در بارداری، حتی اگر خونریزی متوقف شود، مراجعه به متخصص زنان برای بررسی علت ضروری است.

 

 

نکات کوچکی در رشد انسان وجود دارند؛ که از گذشتگان در بین مادران دست به دست شده اند تا کودکان سالم تری به دنیا بیاورند. به طور مثال این روزها بدیهی به نظر می رسد که نگاه داشتن بدن در حالت آرامش و دور از اضطراب موجب رشد صحیح جنین در شکم مادر می گردد. فراموش نکنیم که ساختار های اصلی مغز و بدن جنین در شکم مادر؛ شکل می گیرد. حساس ترین حالت یک فرد در زمان جنینی و نوزادی است. صدمه های کوچک و سطحی می توانند تاثیرات مهم و اساسی بر زندگی کودک داشته باشند. بنابراین توصیه ما این است که در این زمان حساس و مهم، که گنجینۀ زندگی خود را حمل می کنید؛ به مراقبت های دوران بارداری بیشتر توجه کنید.

 

پریود شدن زمان بارداری

پریود، اتفاقی است که هر ماه به دلیل بارور نشدن تخمکی که در زمان تخمک گذاری آزاد شده، می‌افتد. تخمک یک بار در ماه از تخمدان آزاد می‌شود و تخمک‌هایی که بارور نشده‌اند، از رحم خارج شده و از طریق واژن همراه با خون پریود از بدن بیرون می‌روند. خونریزی در یک پریود طبیعی، معمولاً در ابتدا خیلی کم است و سپس زیادتر و تیره‌تر می‌شود. در پایان دوره قاعدگی، رنگ خون روشن‌تر شده و دوباره مقدار آن کم می‌شود.

معمولاً به‌نظر می‌آید که فرق بین قاعدگی و حاملگی به‌آسانی قابل تشخیص است، یعنی در دوران بارداری، پریود اتفاق نمی‌افتد. اما متأسفانه، وضعیت همیشه اینقدر واضح و آشکار نیست. بعضی از زنان ادعا می‌کنند که در دوران بارداری، پریود شده‌اند. رسانه‌های اجتماعی و بلاگ‌ها هم گاهی به شایعه «پریود شدن در حین بارداری» دامن می‌زنند. خونریزی لزوماً نشانه یک اتفاق بد نیست. خیلی از زنان در طول سه ماهۀ اول بارداری خود، لکه‌بینی داشته‌اند و نوزادان سالمی هم به دنیا آورده‌اند. خونریزی در دوران بارداری به قاعدگی منظم هم ربطی ندارد، ضمن اینکه پریودها زمانی اتفاق می‌افتند که شما باردار نباشید. بهتر است که در مورد انواع مختلف خونریزی‌ و لکه بینی هنگام بارداری مطالعه کنید و در صورت لزوم به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنید. 

 

حدود 25 تا 30 درصد از زنان در سه ماهۀ اول بارداری خود لکه‌بینی دارند. بعضی از علت‌های لکه‌بینی عبارت‌اند از: • خونریزی لانه‌گزینی • بروز تغییرات در دهانه رحم • عفونت • حاملگی مولار (در این نوع بارداری، یک توده غیرطبیعی به جای جنین رشد می‌کند) • حاملگی خارج از رحم • علائم اولیه سقط جنین

اگر قصد بارداری دارید و تازه می خواهید اقدام به بارداری کنید، می توانید برای مشاوره قبل از بارداری که بهترین زمان مراجعه سه ماه پیش از اقدام است به دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان برای انجام آزمایش های مربوطه راهنمایی مراجعه کنید و بارداری موفق تری را از ابتدا با نظارت پزشک تجربه کنید. جهت اطلاع از ساعات کاری مطب می‌توانید با شماره‌ 02144463475 تماس حاصل نمایید.

خونریزی لانه‌ گزینی خونریزی لانه‌گزینی در اوایل دوران بارداری اتفاق می‌افتد. در این مرحله، احتمالاً هنوز تست بارداری انجام نداده‌اید. این خونریزی با چسبیدن تخمک باور شده به دیوارۀ رحم، اتفاق می‌افتد که معمولاً نزدیک به زمان قاعدگی است. خونریزی لانه‌گزینی معمولاً خفیف و به صورت لکه‌بینی است، اما گاهی اوقات با خونريزی پریودی اشتباه گرفته می‌شود. بلافاصله بعد از بارداری ممکن است در اثر تغییرات دهانۀ رحم، دچار لکه‌بینی شوید. این خونریزی اگر همراه با عفونت نباشد، نگران‌کننده نیست.

علل دیگر انواع دیگر خونریزی‌های اوایل بارداری که ممکن است نشانۀ نیاز به اورژانس و مراقبت‌های فوری باشند، عبارت‌اند از: • عفونت‌ها • حاملگی خارج رحمی • حاملگی مولار • سقط جنین

این نوع خونریزی نیازمند به رسیدگی اورژانسی همچنین ممکن است با این علائم همراه باشد: • انقباضات شدید یا درد شکمی • درد پشت یا کمر • ضعف یا از دست دادن هوشیاری • خستگی • درد شانه • تب • تغییرات ترشحات واژن • تهوع و استفراغ غیر قابل کنترل مقدار این خونریزی‌ها بر خلاف لکه‌بینی، بسیار زیاد بوده و بیشتر شبیه پریود معمولی هستند.

زایمان زودرس در زایمان زودرس، نوزاد قبل از هفته 37ام بارداری به دنیا می‌آید. قبل از زایمان زودرس، بعضی از زنان علائم شبیه به پریودی و ترشحات مخاطی زیادی را مشاهده می‌کنند. کمر درد، احساس فشار در واژن و تغییردر ترشحات واژن را نیز می‌توان به‌عنوان علائم زایمان زودرس نام برد.

جفت سر راهی (پایین بودن جفت) این وضعیت وقتی اتفاق می‌افتد که جفت به قسمت پایین رحم می‌چسبد و بسیار نزدیک به رحم است یا دهانه رحم را می‌پوشاند. خونریزی در این وضعیت در افراد مختلف، متفاوت است اما نشانه‌های دیگری وجود ندارد. جفت سر راهی ممکن است باعث تأخیر در درد زایمان و خود زایمان شود.

جدا شدن زودرس جفت این عارضه در طی چند ماه آخر بارداری بسیار شایع است. جدا شدن جفت از رحم معمولاً با خونریزی شدید و احتمالاً درد معده و انقباض شدید همراه است. بیماری‌های خاص مانند فشار خون بالا می‌توانند خطر جداشدن جفت را بیشتر کنند.

پارگی رحم پارگی رحم به معنی جدا شدن یا پارگی عضله رحم است که باعث خونریزی غیر قابل کنترل می‌شود. این عارضه، معمولا در زنانی اتفاق می‌افتد که سابقه زایمان سزارین داشته‌اند. اگر چه این عارضه، نادر است اما این نوع از پارگی در جای زخم قدیمی در رحم اتفاق می‌افتد. بسیاری از مشکلاتی که در نیمه دوم حاملگی اتفاق می‌افتد، باعث خونریزی و علائمی مشابه با پریود می‌شوند ولی واقعاً قاعدگی نیستند.

 

امکان پریودی در دوران بارداری وجود ندارد، اما بسیاری از زنان باردار، علائم مشابه پریودی را در طول سه ماهۀ نخست بارداری خود تجربه می‌کنند که عبارت‌اند از: • خونریزی واژینال (خفیف و کوتاه‌مدت) • انقباض خفیف • خستگی • کج خلقی • درد در ناحیه کمر بسته به اینکه بدن شما از چه روش‌هایی استفاده می‌کند تا به‌طور طبیعی برای بارداری آماده شود، علائم متفاوتی هم در بدن ایجاد می‌شود. اگر هر کدام از علائمی که گفته شد، شدید باشند یا در طول زمان از بین نروند یا در سه ماهه دوم یا سوم بارداری اتفاق بیفتند، باید سریع به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات دشوار است که بگوییم آیا خونریزی به مراقبت‌های فوری پزشکی نیاز دارد یا نه. به عنوان یک قانون کلی، در هر مرحله از بارداری اگر خونریزی داشتید باید سریع به پزشک مراجعه کنید.

 

پریود شدن زمان بارداری

 

چه قصد بارداری داشته باشید و چه نداشته باشید، دانستن چرخه قاعدگی تان مهم است. این کار به شما کمک می کند که روزهای تخمک گذاری خود را بدانید که در طی چه روزهایی به راحتی ممکن است باردار شوید. یک باور رایج این است که زنان در هنگام پریودی یا خون ریزی قاعدگی قادر به باردار شدن نیستند. البته احتمال بارداری در دوران قاعدگی شما کم است اما صفر نیست. در ادامه به نکاتی درباره بارداری و رابطه جنسی در طی روزهای پریودی می پردازیم.

پریود شدن زمان بارداری

   

توانایی لقاح و بارداری چیزی شبیه به معجزه است و نیازمند رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن است. هنگامی که تخمدان زن، تخمکی را آزاد می کند، این تخمک تنها 12 تا 24 ساعت زنده است. اسپرم مرد می تواند برای سه روز زنده بماند. چرخه معمول زنان 28 روزه است. روز اول هنگامی است که پریود یا خون ریزی قاعدگی وی شروع می شود. معمولا حول روز چهارهم (یعنی ممکن است در طی روزهای 12، 13 یا 14) چرخه قاعدگی تخمک گذاری رخ دهد. تخمک گذاری هنگامی رخ می دهد که تخمدان زن تخمکی را برای باروری آزاد می کند. اگر اسپرمی در رحم قابل دسترس باشد، بارداری رخ می دهد.

 

 

تخمک گذاری ممکن است بنا بر چرخه قاعدگی زنان متغیر باشد. برخی زنان چرخه طولانی تری حدود 35 روز بین پریودهای خود دارند، در این افراد تخمک گذاری حدود روز بیست و یک ام رخ می دهد. در زنان با چرخه قاعدگی کوتاه تر از بیست و یک روز، تخمک گذاری حدود روز هفتم رخ می دهد.

 

اشتباه گرفتن خون ریزی واژینال با شروع پریودی رایج است. ممکن است در طی تخمک گذاری تان خون ریزی داشته باشید که ممکن است با پریودی اشتباه گرفته شود. داشتن رابطه جنسی بدون محافظت در این زمان می تواند احتمال باردار شدن شما را افزایش دهد. برای اکثر زنان، چرخه تخمک گذاری بین 28 تا 30 روز است. این مورد بدین معنی است که اگر در حین پریود رابطه جنسی داشته باشید، احتمالا تا چند روز بعد، تخمک گذاری نخواهید داشت. اما زنان با چرخه قاعدگی کوتاه تر، چنین زمانی را بین پریود و تخمک گذاری خود ندارند. یک مورد دیگر این نکته است که اسپرم مرد می تواند درون زن تا 72 ساعت پس از رابطه زنده بماند و تا انتهای پریود شما، شانس بارداری شما افزایش می یابد، بنابراین ممکن است باردار شوید.

اگر درباره الگوی تخمک گذاری خود کنجکاو هستید، می توانید تعداد روزهای بین پریودهای خود را حساب کند که شامل روز اول پریود و همچنین روز شروع دوباره پریود هم می شود. در طی چند ماه، می توانید الگویی را شناسایی کنید که به طور تقریبی مشخص کننده چرخه تخمک گذاری شما است.

 

احتمال بارداری زنان در طی چرخه تخمک گذاری، کاهش و افزایش پیدا می کند. در حالی که چرخه ماهانه اکثر زنان 29 روز است، دیگر زنان چرخه های قاعدگی متفاوتی ممکن است داشته باشند که 20 تا 40 روز یا حتی بیشتر ممکن است به طول بینجامد. احتمال این که زنی یک یا دو روز پیش از شروع خون ریزی قاعدگی باردار شود، تقریبا صفر است اما این احتمال با گذشت هر روز افزایش می یابد با این که هنوز فرد در حال خون ریزی است. تقریبا 13 روز پس از شروع پریود، احتمال بارداری وی تقریبا 9 درصد است. در حالی که این احتمالات بسیار کم هستند، بدین معنی نیستند که زنی می تواند 100 درصد مطمئن باشد که در زمان پریودی اش باردار نخواهد شد.

 

اگر سعی در باردار شدن دارید، داشتن رابطه جنسی در روزهای پریودی به شما کمک نخواهد کرد مگر اینکه چرخه قاعدگی شما کمتر از 28 روز باشد. اما همیشه احتمال بارداری شما وجود دارد. اگر سعی دارید که از بارداری جلوگیری کنید، بسیار مهم است که همیشه رابطه جنسی با محافظت داشته باشد که شامل استفاده از روش های ضد بارداری متفاوت مانند استفاده از کاندوم یا مصرف قرص های ضد بارداری می باشد. قرص های ضد بارداری در برابر بیماری های مقاربت جنسی مانند تبخال تناسلی، سوزاک و کلامیدیا محافظتی ایجاد نمی کنند. برای محافظت خود در برابر عفونت ها، استفاده از کاندوم روش خوبی است.

 

 

چرخه تخمک گذاری زنان ممکن است متفاوت باشد. بنابراین از لحاظ آماری ممکن است در حین پریودی باردار شوید. در حالی که احتمال بارداری در روزهای اول پریودی کمتر است، این احتمال هر روز بیش از روز قبل می شود. اگر سعی در باردار شدن دارید و بیش از یک سال است در حال تلاش برای باردار شدن هستید و موفق نشده اید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک به شما در شناسایی دقیق روزهای تخمک گذاری تان به شما کمک می کند و همچنین آزمایش و داروهایی را برای شما تجویز می کند که احتمال بارداری شما را افزایش می دهد.

 

 

 

یکی از اولین و اصلی ترین نشانه های بارداری، قطع قاعدگی است. اما در این میان مادرانی وجود دارند که ادعا می کنند در دوران بارداری خود گاها خون ریزی واژینال را تجربه می کرده اند بدون این که سقط کنند. اما آیا پریود شدن در زمان حاملگی ممکن است؟ علت پریود شدن در زمان بارداری چیست؟ پریود شدن در دوران حاملگی چه معنایی دارد؟

 

همانطور که اشاره شد یکی از اولین نشانه های بارداری قطع قاعدگی و مشاهده نشدن خون ریزی ماهانه است. بعلاوه بسیاری از مادران باردار خروج خون از واژن را نشانه خطر سقط می دانند. به همین علت پریود شدن در زمان حاملگی خیلی بیشتر از آنچه که گمان کنید میتواند نگران کننده و استرس زا باشد. اما آیا پریود شدن در زمان حاملگی می تواند بی خطر باشد؟ آیا پریود شدن در زمان حاملگی ممکن است عللی به غیر از سقط جنین و یا تحدید به سقط داشته باشد؟ برای دریافت پاسخ این پرسش ها تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

 

وقتی لقاح انجام شده و سلول تخم در درون رحم لانه گزینی می کند، با گذشت زمان ارتباط خونی مادر و جنین برقرار می شود و به این طریق هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی که از سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت ترشح می شود وارد خون مادر خواهد شد. این هورمون به بدن مادر پیام می دهد که فرشته کوچکی در وجود او در حال تکامل است بنابراین به مدت 9 ماه دیواره رحم نباید ریزش کند. این پیام سبب می شود که جسم زرد تخمدان (سلول های فولیکولی بعد از تخمک گذاری) از بین نرفته و تا سه الی چهار ماه به حیات خود ادامه دهند. ادامه یافتن حیات جسم زرد و تبدیل شدن آن به جسم زرد بارداری سبب ادامه یافتن تولید هورمون پروژسترون و افزایش چشمگیر سطح پروژسترون خون می شود. این افزایش هورمون مذکور در انتهای سیکل ماهانه از دیواره رحم حمایت کرده و مانع از ریزش آن می شود (به یاد داشته باشید که علت اصلی شروع قاعدگی، افت پروژسترون به علت از بین رفتن جسم زرد تخمدان در پایان سیکل های ماهانه است) در برخی افراد، در ماه های ابتدایی بارداری هنوز سطح هورمون پروژسترون به حدی نرسیده است که بتواند حمایت کافی از جدار رحم را به عمل آورده و مانع از ریزش آن گردد. به همین علت این افراد گاها دچار پریود شدن در زمان حاملگی به صورت لکه بینی و یا چیزی بیشتر از لکه خواهند شد. اگر در اوایل بارداری خود دچار خون ریزی شدید، لازم است که به پزشک مراجعه کنید، پزشک با تجویز شیاف های واژینال و رکتال پروژسترون برای شما این مشکل را به راحتی برطرف خواهد کرد.

پریود شدن زمان بارداری

 

یکی دیگر از علل پریود شدن در زمان حاملگی، بارداری خارج رحمی است. در حاملگی خارج رحم سلول تخم در جایی به غیر از حفره رحم، مثلا در لوله های رحمی لانه گزینی می کند. این امر سبب می شود که با گذشت زمان و بزرگ شدن جنین، درد شدید و تیر کشنده ای در شکم مادر ایجاد گردد که کع معولا با خون ریزی به صورت لکه بینی و یا کمی بیشتر رخ خواهد داد. اگر علی رغم مثبت بودن تست بارداری، در طی بررسی های سونوگرافی ساک بارداری در حفره رحم دیده نمی شود، امکان بروز بارداری خارج رحمی باید بررسی گردد.

یکی دیگر از علل پریود شدن در زمان حاملگی خون ریزی ناشی از لانه گزینی است. در برخی موارد درهنگام لانه گزینی مقدار کمی خون از محل اتصال جنین به رحم خارج می شود که سبب می شود شما لکه بینی کم تا متوسطی را تجربه کنید. این عارضه معمولا بدون نیاز به هیچ گونه درمانی برطرف خواهد شد.

از دیگر علل پریود شدن در زمان حاملگی خون ریزی سابکرونیک و یا همان هماتوم است. در این مورد لخته خونی در زیر جفت در واقع در محل اتصال بین جفت و رحم ایجاد می شود. این خون تجمع پیدا کرده گاها به صورت قطره قطره خارج شده و سبب بروز لکه بینی در بارداری می شود.

از دیگر علل پریود شدن در زمان حاملگی مشاهده شدن کمی خون بعد از انجام معاینه واژینال و نیز مقاربت در طی بارداری است. اگر با کمی استراحت این لکه بینی قطع نشد حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید.

جدا شدن جفت از دیگر مواردی است که می تواند سبب بروز پریود شدن در زمان حاملگی شود. این شرایط که تهدید کننده جان مادر است، با بروز دردهای شدید شکمی همراه بوده و نیاز به بررسی و اقدامات سریع و دقیق خواهد داشت.

 

پریود شدن زمان بارداری

پریود شدن زمان بارداری

0 rashed فواید،علائم،خواص دسامبر 25, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *