چکار کنم پریودیم قطع بشه

چکار کنم پریودیم قطع بشه

چکار کنم پریودیم قطع بشه

چکار کنم پریودیم قطع بشه

قطع پریود در دوره‌ای که شما از دردها و گرفتگی‌ها می‌ترسید و از تعویض چندصدباره نوار بهداشتی (یا تامپون) در روز در عذابید یک ایده بسیارخوب به نظر می رسد. علاوه بر این، وقتی کار مهمی دارید که در این زمان تنظیم شده است، تنها چیزی که لازم‌دارید یک قرص جادویی است تا پریودتان را زودتر از معمول قطع‌کند.

لازم نیست دنبال راه‌های سخت برای قطع پریود باشید. مواد ساده‌ای که در خانه‌تان یافت‌می‌شوند می‌توانند در قطع پریود یا حتی به تعویق‌انداختن آن به شما کمک‌کنند. لازم‌است بدانید زمانی که قاعدگی‌تان شروع‌شده است، هیچ روشی برای قطع کامل آن وجودندارد. به‌هرحال خیلی از درمان‌های خانگی زیر می‌توانند پریود را به تعویق انداخته و حتی با سست‌کردن ماهیچه‌های رحمی، جریان خون را کاهش‌دهند.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

برای دانستن بهترین راه‌های قطع پریود به خواندن این مطلب ادامه‌دهید.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

پریود خود را با این درمان‌ها به تعویق بیندازید

۱ لیمو
یک لیوان آب

آب لیمو را گرفته و مقداری آب به آن اضافه‌کرده و بنوشید.

برای کوتاه‌کردن دوره پریودتان، این کار را هروقت که خواستید انجام‌دهید.

این کار یکی از درمان‌هایی است که نسل به نسل منتقل شده‌است. گفته‌می‌شود آبلیمو، بسته به زمان مصرف ‌آن، دوره پریود را کوتاه‌ترکرده و آن را به تعویق می‌اندازد. عصاره‌های اسیدی لیمو بدن را سم‌زدایی کرده و به ریزش سریع‌تر دیواره رحم‌تان کمک‌می‌کند.

مطلب مرتبط: ۳۷ درمان خانگی درد شدید پریود که باید امتحان کنید

۲ قاشق چایخوری سرکه سیب
یک لیوان آب

سرکه سفید را با آب ترکیب‌کرده و آن را بنوشید.

چندبار باید این کار را انجام دهید؟

زمانی که وقت دوره پریود است، سه تا چهار لیوان بنوشید.

سرکه سیب مانند لیمو سموم را دفع‌کرده و جریان خون را کاهش‌می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۰ کار که نباید در زمان قاعد گی انجام بدهید

یک بسته کوچک ژلاتین
یک لیوان آب

ژلاتین را به آب اضافه‌کرده و سریع بنوشید.

یک بار مصرف آب ژلاتین برای بیشتر افراد موثراست. اگر لازم شد بعد از چند ساعت، دوباره آن را تکرارکنید.

زن‌های زیادی در دنیا از این درمان استفاده‌کرده‌اند و پریود خود را برای چندساعت قطع‌کرده‌اند. ژلاتین در طب چینی برای درمان خونریزی شدید استفاده‌می‌شود و می‌تواند هنگامی که در موقعیت بدی هستید برای قطع پریودتان به کاررود.

۶ قطره روغن مریم‌گلی
۶ قطره روغن اسطوخودوس
۲-۳ روغن چایخوری روغن بادام

۱. روغن‌های معطر را با روغن بادام ترکیب‌کنید.
۲. نواحی شکمی و لگنی را با این ترکیب روغنی تا زمانی که جذب پوست شود ماساژدهید.

دوبار در روز این نواحی را با این روغن ماساژدهید.

مریم‌گلی یک مسکن عضلانی است و ماهیچه‌های رحمی شما را آرام‌می‌کند. از طرف دیگر، روغن اسطوخودوس، اعصاب شما را آرام‌کرده و استرس را نیز کاهش‌می‌دهد.

اگر مستعد ابتلا به تشنج هستید یا صرع دارید از این درمان استفاده‌نکنید.

مطلب مرتبط: ۳۷ درمان خانگی درد شدید پریود که باید امتحان کنید

۱اینچ (حدود ۴ سانتی‌متر) زنجبیل
۱ قاشق چایخوری عسل
۱ فنجان آب داغ

۱. زنجبیل را خردکرده و بگذارید چند دقیقه در آب خیس‌بخورد.
۲. این آب را صاف‌کرده و عسل را به آن اضافه‌کنید.
۳. جوشانده زنجبیل را گرم بنوشید.

در روز دو یا سه فنجان چای زنجبیل بنوشید.

خواص ضد التهابی زنجبیل در تولید پروستاگلاندین تداخل ایجاد میکند. این هورمون در طی قاعدگی آزادشده و باعث می‌شود رحم بافت دیواره خود را تخریب کند. زنجبیل در طب چینی نیز برای تعویق قاعدگی استفاده‌شده‌است.

اگر به اختلالات خونریزی مبتلا هستید یا داروهایی مصرف‌می‌کنید که مانع لخته‌شدن خون شده یا آن را متوقف‌می‌کنند، از این درمان استفاده‌نکنید زیرا زنجبیل خون را رقیق‌می‌کند.

یک رژیم غذایی متعادل می‌تواند بر سیکل(چرخه) قاعدگی تاثیربگذارد. در کتاب‌ها و مقالات متعدد بر لوبیاسبز تاکید زیادی شده‌است زیرا لوبیاسبز توانایی کاهش جریان خون قاعدگی و همچنین قطع پریود در بعضی از زن‌ها را دارد. لوبیا سبز را در رژیم غذایی خود بگنجانید و تاثیراتش را ببینید. لوبیا سبز سرشار از کلسیم است و همچنین می‌تواند به کاهش درد قاعدگی کمک‌کند.

مقداری برگ خشک یا تازه تمشک
۲ فنجان آب

برگ‌های تمشک را چند دقیقه در آب و با شعله کم بجوشانید.
اجازه‌دهید جوشانده سردشود.
آن را صاف‌کرده و یک فنجان از این چای گیاهی را بنوشید.

روزانه دو یا سه فنجان چای تمشک بنوشید.

چای تمشک حاوی مقدارکافی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای بدن زن مفید است. این چای می‌تواند به طور منظم و همچنین در دوره باروری مصرف‌شود. این چای خواص قابض دارد و آرامبخش رحم است. این خواص به کاهش جریان خون قاعدگی کمک‌می‌کنند.

۱-۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

روغن نارگیل را ببلعید. اگر مزه آن را دوست‌ندارید، یک فنجان چای داغ به آن اضافه‌کرده و بخورید.

نوشیدن روغن نارگیل، اثرات خود در عرض چندساعت را نشان‌می‌دهد.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

روغن نارگیل با اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان‌های خود سیکل قاعدگی شما را تنظیم کرده و جریان خون قاعدگی را کاهش‌می‌دهد.

۱ قاشق چایخوری ریشه سنبل ختایی خشک
۱ فنجان آب جوش

۱. گیاه را برای چند دقیقه در آب گرم بخیسانید.
۲. این جوشانده را صاف‌کرده و بنوشید.

این چای گیاهی را دوبار در روز بنوشید.

این گیاه به ” جنسینگ زن” معروف است زیرا برای درمان خیلی از مشکلات قاعدگی به‌کارمی‌رود. این یک درمان گیاهی قدیمی چینی است که زنان برای قطع موقت جریان خون قاعدگی‌شان از آن استفاده‌می‌کردند. ریشه سنبل ختایی هورمون‌های زنانه را متعادل نگه‌داشته و جریان خون قاعدگی را متوقف‌می‌کند.

اگر باردارید یا در دوران شیردهی هستید، از این درمان استفاده‌نکنید.

خیلی از زنان برای جلوگیری از بارداری از قرص‌های ضدبارداری استفاده‌می‌کنند. این قرص‌ها در قطع پریود هم موثرند. مکانیسم اصلی این قرص‌ها جلوگیری از تخمک‌گذاری است و زمانی که دیواره رحم فرو نمی‌ریزد رحم را تحت تاثیر قرارمی‌دهد. ساختار اصلی این قرص‌ها استروژن و پروژسترون است که هورمون‌های جنسی زنانه هستند. هنگام استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری، دستورالعمل‌های بسته را دنبال کنید. وقتی مصرف این قرص‌ها را متوقف‌کنید، قاعدگی‌تان شروع‌می‌شود.

به‌غیر از این درمان‌ها و راه‌های خانگی برای قطع یا تعویق پریودتان، دارویی به نام نورتیزسترون نیز وجوددارد که در داروخانه‌ها موجود است. برای خرید این دارو به نسخه پزشک نیازدارید. این دارو می‌تواند حداکثر تا ۱۷ روز پریودتان را به‌تعویق بیندازد.

غذاهایی که می‌خورید بر طول سیکل قاعدگی‌تان تاثیرمی‌گذارد. این غذاها می‌توانند قاعدگی را طولانی کرده، کوتاه‌کنند و حتی به تعویق‌بیندازند. غذاهای زیر بر کوتاه‌کردن یا به تعویق انداختن پریود تاثیر دارند:

عدس گرم- عدس را برشته‌ و آسیاب‌کنید تا پودر نرمی به‌دست‌آید. سوپ عدس غلیظی درست‌کنید و هرروز بخورید تا پریودتان را به‌تعویق بیندازید.

هویج نیز به قطع‌ زودهنگام پریود معروف‌است زیرا به بدن‌تان کمک‌می‌کند تا خون جمع‌شده را در روز‌های کم‌تر از حد معمول خارج‌کند.

غذاهای سرشار از پتاسیم می‌توانند جریان خون را تنظیم‌کرده و پریود شما را کمتر و کوتاه‌تر کند. موز، سیب‌زمینی شیرین، ماست، سالمون و کشمش بخورید.

محصولات حیوانی مانند روغن ماهی و روغن بذار کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ هستند. این‌ها می‌توانند خونریزی را نیز کم‌کنند.

شهدها، صدف‌های خوراکی، سیب‌زمینی و غیره سرشار از آهن هستند که ماده معدنی مفید برای کاهش جریان خون قاعدگی است.

همانگونه که در بالا گفته‌شد، لوبیاسبز، در زنانی که می‌خواستند پریودشان زودتر از حد معمول قطع‌شود اثرات مثبتی از خود نشان‌داده است.

از خوردن غذاهای تند خودداری‌کرده و میوه‌ها و سبزیجات تازه مصرف‌کنید تا جریان خون قاعدگی‌تان کنترل‌شود.

سیکل ماهانه بخشی از زندگی ماست و گاهی وقت‌ها ممکن است در زمانی غیر از زمان خودش اتفاق‌بیفتد. صرف نظر از اینکه چرا می‌خواهید پریودتان سریع تر تمام‌‌شود، این روش‌ها قطعا مفید خواهند بود. حالا که می‌دانید چگونه پریود خود را زود قطع‌کنید، منتظر چه هستید؟

منبع: stylecraze

برچسب ها stylecrazeبهداشت فردیدرمان خانگیدرمان خانگی قطع قاعدگیدرمان خانگی قطع پریودیدرمان خانگی پریود زودهنگامسلامتیقاعدگیمژگان گورانپریودی

خبلی از اینا که گفتید قاعده آور هستن پریودی رو بدتر میکنه مثلا زنجبیل و هویج بخوری تو پریودی بدتر خونریزی ادم زیاد میشه برای قط شدن پریودی نشاسته رو با گلاب قاطب کنید بزارید رو شعله مثل فرنی میشه بخورید خونریزیتون کم میشه و اینکه به چایی تون گل محمدی اضافه کنید و مثلا هر ۴ یا۵ ساعت یه استکان بخورید اینم تدریجی کم میشه زودم تموم میشه
ولی کلا هرچیزی که خیلی طبعش گرم باشه در طول پریودی خونریزی رو زیاد میکنه گرمی بخورید ولی نه زیاد

جالب

سلام ژلاتین بخوام بخورم خونریزیم تو یه روزه قطع میشه؟؟؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت


دكتر مشاوره سپتامبر 21, 2016 بیماریهای زنان 34 دیدگاه 36,853 بازدید

چرا شما می خواهید جلوگیری از دوره قاعدگی ای خود کنید حتی برای یک روز؟  دلایل خوبی وجود دارند شاید فردا روز تولد شماست و یا شما در حال برنامه ریزی یک شب خاص هستید یا برنامه سفر دارید ویا شاید از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) رنج می برید و می خواهید برای کاهش یا از بین بردن علائم اقدام کنید؟چند راه  برای جلوگیری از دوره قاعدگی برای یک روز یا حداقل چند ساعت وجود دارد. بسیاری از زنان  دوست دارند دوره قاعدگی خود را به دلایلی برای مدت کوتاهی به دلیل ناراحتی، خونریزی شدید، وگرفتگی عضلات ، تعطیلات و یا پایان زمان پر استرس در محل کار به تعویق بیاندازند.داشتن یک هیسترکتومی کامل تنها راه برای متوقف دوره قاعدگی برای همیشه است.بخصوص در زنان با سن بالا که دیگر نمیخواهند بچه دارشوند.

می توانید ایبوپروفن استفاده کنید

ایبوپروفن: سه ایبوپروفن هر شش ساعت با معده پر به شما یک روز آرام و بدون دوره خونریزی و با کاهش جریان خونریزی در حدود 50٪ است.

راه طبیعی: شما  قادر نخواهید بود برای متوقف کردن دوره قاعدگی خودبه طور کامل اما میتواند بسیار سبک باشد. اول، حمام و نوشیدن چند لیوان آب. مهمتر از همه، ورزش و غذا خوردن سالم است. بدن شما نیاز به ویتامین داردبنابراین خوردن مقدار زیادی از میوه ولوبیا سبز کمک کننده است.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

الکل: الکل به متوقف کردن دوره خود برای مدت کوتاهی – مانند چند ساعت،شناخته شده است اما شما نمی توانید هر زمان که شما می خواهید برای جلوگیری چرخه قاعدگی خود را بخورید، بنابراین این روش یک استفاده بسیار محدود است.

سرکه: اگر چه سرکه نمی تواند چرخه قاعدگی را متوقف به طور کامل کند اما می تواند جریان را کند کند وبه  تنظیم دوره کمک کند.  اضافه کنید دو قاشق چای خوری سرکه سیب در یک لیوان آب وانرا بنوشید. در طول دوره خود، شما می توانید این عمل را سه بار در روز انجام دهید.

ژلاتین: با این روش، شما می توانید دوره خود را برای چند ساعت متوقف شود. خرید ژلاتین از فروشگاه مواد غذایی و ترکیب یک بسته با آب. نوشیدن آن سریع و در حدود سه ساعت دوره خود را متوقف میکند.

لیمو: جویدن یک تکه از لیمو دوره  را متوقف خواهد کردو یا دست کم کوتاه میکند.

ورزش :می تواندگرفتگی عضلات رحم رامتوقف و یا حداقل به کاهش جریان دوره کمک کند. اگر شما در طول ماه ورزش میکنید، شانس اینرا دارید که PMS یا علائم پیش از قاعدگی مانند نفخ، دل درد و دمدمی بودن را تجربه نمیکنید. پیاده روی سریع  25-30 دقیقه، یوگا، دوچرخه سواری و یا حتی رقص شکم می تواند به شما در مورد دوره های سنگین خود کمک کند و همچنین خونریزی را کاهش دهد.

ویتامین و مواد معدنی :بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مانند منیزیم، آهن و ویتامین های B6 و B12 گرفتگی رحمی رااز بین میبرد و استراحت به التهاب دیواره رحم میدهد. بنابراین، می تواند علائم و نشانه های ناراحتی را کاهش دهد. ویتامین A و C آنتی اکسیدان است که می تواند آسیب رادیکال های آزاد را کاهش دهد و دوره سنگین را کنترل کند. ویتامین K همچنین می توانید خونریزی ماهانه را کاهش دهد.

مصرف NSAIDs :ایبوپروفن و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی باعث کاهش تورم دیوارهای رحم میشوند. این درمان دوره را متوقف میکند اما میتواند خونریزی و درد همراه با آن را کاهش دهد. داروهای ضد گرفتگی عضلات که احتمالا در خانه دارید(مانند آسپرین، موترین و ناپروکسن) نیز می‌توانند از میزان خونریزی شما بکاهند: آنها سطوح پروستاگلاندین شما را کاهش می‌دهند. پروستاگلاندین، یک ترکیب چربی است که جریان خون را افزایش می‌دهد. اما برای اینکه متوجه تغییری شوید، باید دوزهای بیش از حد نرمال مصرف کنید با شروع اولین نشانه پریود تا 3روز آینده، 400 میلی گرم ایبوپروفن(آسپرین یا موترین) سه بار در روز یا یک دوز 500میلی گرمی ناپروکسن و سپس 300 تا 350 میلی گرم 4 بار در روز. آی یو دی‌ها کوچک و به شکل T هستند و از پلاستیک انعطاف پذیر ساخته شده اند که پس از قرار گرفتن در رحم شما توسط متخصص زنان، هورمون آزاد می‌کنند. دو دستگاهی که پروژسترون آزاد می‌کنند جدار رحم را نازک می‌کنند و تا حدی مانع تخمک گذاری می‌شوند و دارای تاییدیه FDA هستند عبارتند از Mirena و Skyla خوردن آناناس :بله؛ آناناس حاوی بروملین است که در حال حاضر برای اثربخشی آن در درمان بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان رحم تست شده است. بروملین می توانید باعث، کاهش خونریزی شدید ماهانه شود.

نوشیدن چای گیاهی :بسیاری از مکمل های گیاهی و چای دارای خواص شناخته شده برای از بین بردن علائم قاعدگی هستند. کاوا کاوا، ریشه سنبل الطیب، سیب زمینی وحشی، بابونه باعث کاهش استرس در عضلات رحم میشود.شما می توانید با خیال راحت 2 فنجان از این چای و یا چند قطره از تنتور هر چند ساعت را برای از بین بردن گرفتگی عضلات و کاهش جریان دوره استفاده کنید.

تنظیم کننده پروستاگلاندین :بسیاری از گیاهان حاوی GLA یا اسید گاما لینولئیک همچنین می توانید پروستاگلاندین را تحریک و تنظیم دوره  شما را  برای یک یا دو هفته قبل از تاریخ شروع دوره کنترل کنند. برخی از گیاهان با ترکیبات GLA طبیعی مانند گل پامچال، گل گاوزبان و انگور سیاه.

ماساژ شکم با روغن مریم گلی :نگران نباشید، ماساژ عضلات شکم می توانید درد را تسکین و توقف انقباضات رحمی دهد.همچنین، روغن های گیاهی حاوی مریم گلی جریان سنگین  خون از رحم را کاهش میدهد. مخلوط 6 قطره از اسانس مریم گلی و 6 قطره از اسانس اسطوخودوس را با چند قاشق چای خوری روغن بادام و ماساژ کشاله ران، لگن و معده است.

تمشک و چای گزنه :شما همچنین می توانید  با مصرف چای گزنه  به کم کردن خونریزی قاعدگی کمک کنید.. این یکی از راه های طبیعی موثر برای جلوگیری از دوره های اولیه است.

برای متوقف کردن دوره قاعدگی برای یک زمان کوتاه شما می توانید قرص جلوگیری که بیشتر پزشکان برای زنان قرص های پیشگیری از بارداری به مدت سه هفته را تجویز میکنند و سپس هفته چهارم آنها قاعده میشوند.، راه و روش های مختلف برای جلوگیری از درد دوره قاعدگی وپریود وجود دارد.  بومادران

مصرف بومادران در دوران عادت ماهیانه ، باعث کاهش خونریزی شدید پریود می شود. بومادران حاوی ترکیباتی به نام تانین است که رگ های خونی را منقبض می کنند.

مصرف بومادران چند روز قبل از قاعدگی، به کاهش خونریزی و جلوگیری از خونریزی طولانی کمک می کند.

مریم گلی

مریم گلی به درمان خونریزی های شدید قاعدگی کمک می کند. مدت هاست که از این گیاه دارویی برای درمان خونریزی های شدید استفاده می شود.مریم گلی گلخانه ای حاوی روغن های ضد تشنج و تانین هاست که از تعریق جلوگیری می کنند و درد و خونریزی شدید را کاهش می دهند. مریم گلی ترشح استروژن را بالا می برد و می تواند تغییرات شدید و غیرعادی هورمونی در دوران قاعدگی را کاهش دهد.

چوب دارچین

چوب دارچین موجب کم شدن خون عادت ماهیانه و دردهای رحمی را تسکین می دهد. چوب دارچین ماده ای ضدباکتری و ضدقارچی قوی و محرک رحم است که به کاهش درد و خونریزی قاعدگی کمک می کند.از چوب دارچین به عنوان درمانی برای اختلالات رحمی و پریود های نامنظم و دردناک استفاده می شود.

 

آوریل 2, 2019

مارس 31, 2019

جولای 8, 2018

می 1, 2018

ژانویه 20, 2018

دسامبر 26, 2017

درمان واژینیسموس چیست؟ برای برخی از زنان، عضلات واژن در طول نفوذ به واژن به …

سلام.من ب مدت 3ماه از قرص ال دی استفاده کردم.الان ک گذاشتم کنار هر هفته با فاصله یک هفته باز پریود میشم.الانم پریودیم بعد از9 روز قطع نشده.واز روز اول پریودیم دوباره قرصو شروع کردم.چیکار کنم.

انقدر جابجا مصرف کردید که به خونریزی افتادید قرص پروژسترون هم مصرف کنید

سلام خسته نباشید، من 28 آذر لک دیدم 2 دی ماه پریودیم شروع شد وتا 14 دی قطع نشد وقرص مفنامیک اسید رو شروع کردم به خوردن و تا چند روز ادامه دادم ولی باز هم لک دیدن ادامه داشت و بعد از قطع قرص چند روز بعد دوباره پریود شدم، دکتر رفتم قرص LD تجویز کرده 5-6 دارم قرص میخورم ولی باز هم قطع نشده و هنوز دارم لک میبینم باید چه کار کنم کامل قطع بشه.از 28 آذر تا الآن پریودیم کامل قطع نشده…

قرص پروژسترون مصرف کنید

سلام و ممنون از سايت بسيار خوبتون

من در تاريخ 8 بهمن تاريخ پريودم بود و در پنجم بهمن نزديكي پرخطر داشتم با اينكه هيچوقت پريودم جابجا نميشد ترسيدم و قرص اورژانسي رو در روز ٨ ام خوردم و بلافاصله هم پريود شدم البته ميدونم ربطي به قرص نداشت ولي خونريزي من رو خيلي خيلي زياد كرده ميخواستم ازتون بپرسم بايد چيكار كنم كه اولا خونريزي م كم بشه ثانيا شايد هورمونهام رو بهم ريختم و چطور ميتونم از عوارض بعدي جلوگيري كنم و ايا پريودم در تاريخ خودش تموم ميشه با اين كاري كه كردم ؟

برای کاهش خونریزی مفنامیک بخورید برای کم شدن اثر هورمونها کاری نمیشه کرد

سلام,دخترى 28 ساله هستم,سابقه کيست تخمدان دارم, الانم با اينکه کيستم درمان شده واسه عادت ماهانه دچار مشکل شدم, ممکن است 5 ماه عادت نشم, بعد عادت سختى دارم, 3 روزه خونريزى شديد دارم, لخته خون طورى که واقعا ميترسم, مفناميک مصرف کردم, تاثيرى نداشت, الام چى کار کنم خونريزيم قطع شه? ممکن چون 5-6 ماه عادت نشدم. اين جور شده باشه??

چکار کنم پریودیم قطع بشه

بله شما به یکباره دچار خونریزی شدید نگران نباشید

سلام باعرض خسته نباشيد من به مسافرت اومدم و با وجودي كه موقع پريود شدنم نبود روز اول سفر پريود شدم امروزم روز دومم هست ميخواستم بدونم راهي هست براي قطع كاملش؟؟؟ با تشكر

خیر دیگه راهی نداره فقط مفنامیک بخورید

سلام ببخشید من دوسال هست که دچار خونریزی شدید قاعدکی شدم 39 سالم هست ویتاگنوس خوردم فقط لک بینی رو از بین برده اثری در مقدار خونریزی نداشته قرص ال دی هم بخورم بعد از چند روز دچار میگرن شدید میشوم راه دیگری هست ؟

از قرصهای خارجی مثل روکین یا یاز استفاده کنید

سلام من ب تازگی عادن ماهانه ام تموم شده بود اما بعد از یکی دوروز بعد ب خونریزی افتادم اونم ب شدتی ک تا الان سابقه نداشنه و برای اولین بار نزدیک ده روزه خونریزی شدید و مداوم دارم دوبارم قرص ال دی خوردم اما اتفاقی نیافتاده چیکار کنم تموم شه

باید ویزیت بشید و داروهای لازم براتون تجویز شود

سلام دختر من ۱۲ سالشه حدود دوماه پیش برای اولین بار پریود شد دو هفته طول کشید یک هفته قطع شد باز دوهفته طول کشید دوهفته قطع بود باز شروع شد میخواستم بدونم برای تنظیم باید قرص مصرف کنه

خیر اصلا درسالهای اولین شروع قاعدگی این بی نظمیها طبیعیست

سلام من هميشه پريودهام ١٠ روزست ، از روز اول تا پنجم خونريزي دارم بعد ديگه قطع ميشه از روز هشتم شروع ميشه ،بيستر وقت ها پريودم به ١٥ روزم ميرسه همش لك ميبينم !! راهي هست كه خونريزي ديگه از روز ١٠ به بعد نباشه ؟؟ ممنون ميشم كمك كنيد

شما باید داروهای هورمونی استفاده کنید با نسخه دکتر

سلام وقت بخیر خیلی فوریه برام ماقراره دوروزدیگه بریم سفرزیارتی ومن امروزدچارلکه پریودشدم چطوری قطعش کنم برای پس فردا؟؟ آیاLD فایده داره؟؟ توروخدااگه میشه زودجواب بدین ضمنامن ۲۱ساله ومجردهستم وچطوراستفاده کنم؟

اگر پریودی شروع بشه نمیتوان قطعش کرد فقط مفنامیک بخورید تا کمتر بشه

سلام خسته نباشید من 30 سالمه بعد از رابطه مجبور شدم قرص اورژانس بخورم ولی با تاخیر پریود شدم البته کم و به صورت لک بینی بعد از یک هفته شدید شد و الان حدود دو هفته اس که پریودم مفنامیک خوردم تاثیری تو کم شدنش نداشت ویتاگنوس هم استفاده کردم بازم کم نشد میشه راهنمایی کنید چطور باید خون ریزی رو قطع کنم .ممنون میشم زود پاسخ بدین چون خیلی اذیت میشم

باید امپولهای مخصوص تزریق کنید که باید نسخه بشه

سلام خسته نباشید.من شهریور ۹۵ زایمان کردم (سزارین).بعد از ده روزم دیکه عادت نشدم تا مرداد ۹۶،وقتی پریود شدم نزدیک ۲۰ روز طول کشید رفتم دکتر قرص ترنسید بهم داد ،خوردم قطع شد و یک ماه بعدشم پریود شدم و دیگه نشدم تا ۳۰ خرداد ۹۷ که دوباره پریود شدم والان که ۱۴ تیره هنوز تموم نشده و مقدارشم از روز اول هیچ تغییری نکرده.الان دوروزه قرص ترنسید میخورم ولی مثل دفعه قبل ،قطع نشد،به نظر شما مشکل جدی دارم یا نه ،اینم بگم که من هنوز بچمو شیر میدم.

کپسول مفنامیک بخورید

سلام ۲۷سالمه ۴ماهه Iudگذاشتم لکه بینی دارم و هردوهفته پریود میشم راهی برای قطع پریودی ویاتنظیم پریودی وجود داره؟ باوجودIudقرص ldمیتونه باعث قطع پریودی بشه؟

این موارد بدلیل ایودی باید اگر اذیت میکنه خارج کنید

سلام…من امروز پریودشدم ودوره ۵.۶روزهس میخام تاروز ۲۸تموم بشه که برم اعتکاف میشه راهنمایی کنین که چیکارکنم؟تشکر

سلام من چهارده سالمه واین سومین باره که پریود میشوم امسال پریودم شروع شد روز اول سه روز بود ولی ماه بعدی شش روز و الان دوروز گذشته و خون ریزی زیادی دارم

توسن شما کاملا طبیعیه

میشه بگید چیکار کنم سریع تموم شه اخه من دختر مذهبی و هیچ وقت نمازمو ترک نکردم و میخوام دوباره برم مسجد و روزه و نمازم و بگیرم و بخونم فقط میشه بگید چیکار کنم همیشه سه روزه بشم هر ماه فقط سه روز لطفا

بخاطر مذهب كه نميشه تو كار خدا دست برد عزيز من

سلام من روز دوم پریودیم هستش تا سه شنبه میشه ۵روز اما من میخان تا یک شنبه یا دو شنبه قطع بسه راهکار بدین لطفا

سلام،من ۳۵ساله و مجرد هستم چند سالیدچار دردهای قبل از پریودی به مدت یک هفته شدم،به طوری که منجر به بی اشتهایی شدید،اسهال شدید،تهوع شدید وخواب آلودگی شدم،چطور می تونم عادت ماهانه رو برای همیشه قطع کنم?خواهش میکنم به من کمک کنید

امکان پذیر نسیت مگراینکه تخمدانهای خود را بردارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مصرف صحیح قرص سایتوتک

مطب مامایی

با ثبت نام در خبرنامه، جدیدترین مقالات دخترانه را در ایمیل خود داشته باشید! برای ثبت نام آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی دکمه عضویت کلیک کنید

عضویت شما در خبرنامه موفقیت آمیز بود!

وب سایت پیش رو مکانی است برای پاسخ به پرسش های بی پاسخ مانده بسیاری از زنان ایرانی، راهنمای ابهام ها و سردرگمی های زنانی که مشکلاتی در خصوص بارداری و یا سایر مشکلات جنسی دارند. ما در مجله پزشکی دخترانه در ساعات 10 تا 16 پاسخگوی شما در بخش نظرات خواهیم بود. همراهان عزیز وب سایت دخترانه، به دلیل اهمیت موضوعات و مشکلات مورد بحث در وب سایت، می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما از طریق نظرات سوالات خود را مطرح نمایید. همچنین از طریق ایمیل نیز پاسخگوی سوالات شما در سریعترین زمان خواهیم بود.

طراحی و پشتیبانی: «وب‌کاستر»خونریزی قاعدگی در بعضی افراد بسیار دردناک است. راه هایی برای کاهش خونریزی قاعدگی، سبک کردن آن و توقف آن وجود دارد که می توانید براساس نیاز خود از آن استفاده کنید

اگر می خواهید قاعدگی خود را برای مدت کوتاهی به دلیل ناراحتی، خونریزی شدید، گرفتگی عضلات، تعطیلات، پایان زمان پر استرس در محل کار و … متوقف کنید، می توانید از راههای مختلفی که در این مطلب ارائه شده براساس نیاز خود استفاده کنید. (پیش از استفاده از این روش ها با پزشک صحبت کنید.)

کاهش یا قطع خونریزی قاعدگی

مصرف ایبوپروفن: روزی سه یا چهار بار قرص ایبوپروفن یک دوز مصرف کنید. سعی کنید در بیست و چهار ساعت از این مقدار بیشتر نخورید. در برخی افراد این قرص باعث توقف قاعدگی و کاهش درد می شود. 

چکار کنم پریودیم قطع بشه

به مقدار زیادی مایعات بنوشید:این کار باعث می شود همه چیز با سرعت بیشتری از بدنتان خارج و به سبک تر شدن خونریزی قاعدگی کمک می کند.. آب باعث کاهش جریان خون می شود.

مصرف میوه و سبزیجات: مصرف بیش از حد طبیعی میوه و سبزیجات باعث سبک شدن جریان خون و خونریزی قاعدگی می شود.لوبیا سبز باعث کاهش خونریزی قاعدگی یا توقف آن می شود.در برخی افراد، مک زدن لیمو باعث کاهش خونریزی و توقف قاعدگی به صورت موقت می شود.

مصرف سرکه سیب: دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و روزی سه بار بخورید تا نتیجه مثبت بگیرید.

تمشک و چای گزنه :شما همچنین می توانید  با مصرف چای گزنه  به کم کردن خونریزی قاعدگی کمک کنید. این یکی از راه های طبیعی موثر برای جلوگیری از دوره های اولیه است.

مصرف ژلاتین: یک پاکت ژلاتین را در آب مخلوط کنید و به سرعت بخورید. این ماده برای سه ساعت باعث توقف خونریزی قاعدگی می شود.

از درمان های گیاهی استفاده کنید: می توانید از بومادران، ریشه آنجلیکا، برگ تمشک و مریم گلی برای چای استفاده کنید. این مواد باعث سبک شدن جریان خون و توقف خونریزی قاعدگی می شود. مصرف بومادران در دوران عادت ماهیانه ، باعث کاهش خونریزی شدید پریود می شود. بومادران حاوی ترکیباتی به نام تانین است که رگ های خونی را منقبض می کنند. مصرف بومادران چند روز قبل از قاعدگی، به کاهش خونریزی و جلوگیری از خونریزی طولانی کمک می کند. مریم گلی به درمان خونریزی های شدید قاعدگی کمک می کند. مدت هاست که از این گیاه دارویی برای درمان خونریزی های شدید استفاده می شود.مریم گلی گلخانه ای حاوی روغن های ضد تشنج و تانین هاست که از تعریق جلوگیری می کنند و درد و خونریزی شدید را کاهش می دهند. مریم گلی ترشح استروژن را بالا می برد و می تواند تغییرات شدید و غیرعادی هورمونی در دوران قاعدگی را کاهش دهد. چای درست شده از برگ های تازه و یا خشک شده تمشک، گیاه لیدی منتل، و کیسه کشیش، همگی گمان می رود که به توقف و یا کم کردن قاعدگی کمک کنند.

 

چوب دارچین: چوب دارچین موجب کم شدن خون عادت ماهیانه و دردهای رحمی را تسکین می دهد. چوب دارچین ماده ای ضدباکتری و ضدقارچی قوی و محرک رحم است که به کاهش درد و خونریزی قاعدگی کمک می کند.از چوب دارچین به عنوان درمانی برای اختلالات رحمی و پریود های نامنظم و دردناک استفاده می شود.

استفاده از جام قاعدگی: جام قاعدگی مانند تامپون می باشد و در قسمت بالای دهانه رحم قرار می گیرد. تامپون باعث جذب خون می شود و جام قاعدگی نیز به مدت دوازده ساعت از خروج خون جلوگیری می کند.

افزایش سرعت خونریزی قاعدگی

استفاده از گرما: گرما باعث می شود خون از بدن سریع تر خارج شود. بنابراین برای سرعت بخشیدن به خروج خون، بر روی شکم کیسه آب گرم قرار دهید. 

ماساژ ناحیه رحم: این کار باعث درد و کاهش گرفتگی عضلات می شود. همچنین باعث افزایش سرعت خروج خون از بدن می شود.

داشتن رابطه جنسی : انقباضاتی که در اثر ارگاسم ( در رسیدن به اوج لذت جنسی ) در بدن ایجاد می شود می تواند به خروج سریع تر مایعات و خون از بدن و تمام شدن سریع تر پریودی کمک می کند.

روش های بلند مدت برای قطع خونریزی قاعدگی

برای روش های بلند مدت با پزشک خود مشورت کنیدف می توانید یک یا دو سال خونریزی قاعدگی خود را متوقف کنید. در این حالت پزشک ماده ای به شما تزریق می کند به نام دپوپرورا (نام تجاری نوعی پروژسترون) که باعث توقف خونریزی می شود. می توان از طریق عمل جراحی به طور دائمی از خونریزی قاعدگی جلوگیری کرد. این عمل های جراحی عبارتند از هیسترکتومی، برداشتن رحم، خارج کردن اندومتر و برداشتن پوشش داخلی اندومتر رحم. این عمل های جراحی می تواند خطرناک باشد و باعث مشکلاتی در بارداری شود.

به تناسب اندام فکر کنید: تمرین و ورزش به طور کلی امری حیاتی بوده و به تناسب اندام رسیدن به پریودیتان سبک تر و کوتاه تر خواهد شد. این یک روش کوتاه ساختن دوره پریودی است که هم قابل تحمل بوده و هم منافع زیادی برایتان همیشه خواهد داشت ورزش منظم باعث متناسب شدن شما و کاهش و سرعت دادن به خونریزی قاعدگی می شود. این کار در بلند مدت باعث کوتاه شدن دوره خونریزی قاعدگی می شود.

استفاده از قرص های ضد بارداری: می توانید در ماه بیست و یک روز قرص ضد بارداری مصرف کنید و سپس هفت روز دیگر قرص تلقینی بخورید. در این یک هفته خونریزی قاعدگی اتفاق می افتد. مصرف قرص های ضد بارداری باعث تنظیم شدن خونریزی قاعدگی می شود به خصوص در افرادی که از خونریزی شدید رنج می برند. اگر می خواهید خونریزی قاعدگی شما قطع شود نباید قرص های ضد بارداری را قطع کنید.این قرص ها بدون تجویز پزشک قابل خریداری است ولی پیش از مصرف بهتر است با پزشک مشورت کنید.

امتياز 4 از 5 بر اساس نظر22 نفر

رابطه در دوران پریودی حرام است و حتی کفاره دارد این کار اصلا ضرر دارد هم برای مرد هم برای زن

الو دکتر یک سایت جامع برای ارائه جدیدترین مطالب و اطلاعات پزشکی است. الو دکتر همچنین بانک کامل اطلاعات تمام بیماری ها، علائم و نشانه ها و علل و عوامل خطرساز آن ها را به همراه راه های ساده پیشگیری و نیز عوارض و درمان بیماری ها در اختیار شما قرار می دهد. می توانید پاسخ پرسش های خود را در حوزه های تغذیه و تناسب اندام، کودک، زنان، روانشناسی، مسائل ارتباطی و جنسی از طریق تماس از تلفن ثابت روزهای شنبه تا پنجشنبه از 9 صبح تا 9 شب با شماره 9099071353 از پزشکان الودکتر دریافت نمائید. سایت الو دکتر جایگزین پزشک نیست و تنها برای بالا بردن فرهنگ سلامت و اطلاعات عمومی در خدمت شماست.

خونریزی قاعدگی در بعضی افراد بسیار دردناک است. راه هایی برای کاهش خونریزی قاعدگی، سبک کردن آن و توقف آن وجود دارد که می توانید براساس نیاز خود از آن استفاده کنید. پیش از استفاده از این روش ها با پزشک صحبت کنید.

روزی سه یا چهار بار قرص ایبوپروفن یک دوز مصرف کنید. سعی کنید در بیست و چهار ساعت از این مقدار بیشتر نخورید. در برخی افراد این قرص باعث توقف قاعدگی و کاهش درد می شود. 

به مقدار زیاد آب بنوشید. آب باعث کاهش جریان خون می شود.

مصرف بیش از حد طبیعی میوه و سبزیجات باعث سبک شدن جریان خون و خونریزی قاعدگی می شود.

دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با آب مخلوط کنید و روزی سه بار بخورید تا نتیجه مثبت بگیرید.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

یک پاکت ژلاتین را در آب مخلوط کنید و به سرعت بخورید. این ماده برای سه ساعت باعث توقف خونریزی قاعدگی می شود.

می توانید از ریشه آنجلیکا، برگ تمشک و مریم گلی برای چای استفاده کنید. این مواد باعث سبک شدن جریان خون و توقف خونریزی قاعدگی می شود.

جام قاعدگی مانند تامپون می باشد و در قسمت بالای دهانه رحم قرار می گیرد. تامپون باعث جذب خون می شود و جام قاعدگی نیز به مدت دوازده ساعت از خروج خون جلوگیری می کند.

گرما باعث می شود خون از بدن سریع تر خارج شود. بنابراین برای سرعت بخشیدن به خروج خون، بر روی شکم کیسه آب گرم قرار دهید. 

این کار باعث درد و کاهش گرفتگی عضلات می شود. همچنین باعث افزایش سرعت خروج خون از بدن می شود.

می توانید یک یا دو سال خونریزی قاعدگی خود را متوقف کنید. در این حالت پزشک ماده ای به شما تزریق می کند که باعث توقف خونریزی می شود.
می توان از طریق عمل جراحی به طور دائمی از خونریزی قاعدگی جلوگیری کرد. این عمل های جراحی عبارتند از هیسترکتومی، برداشتن رحم، خارج کردن اندومتر و برداشتن پوشش داخلی اندومتر رحم. این عمل های جراحی می تواند خطرناک باشد و باعث مشکلاتی در بارداری شود. عوارض برداشت رحم در مقاله ای دیگر ذکر شده است.

ورزش منظم باعث متناسب شدن شما و کاهش و سرعت دادن به خونریزی قاعدگی می شود. این کار در بلند مدت باعث کوتاه شدن دوره خونریزی قاعدگی می شود.

می توانید در ماه بیست و یک روز قرص ضد بارداری مصرف کنید و سپس هفت روز دیگر قرص تلقینی بخورید. در این یک هفته خونریزی قاعدگی اتفاق می افتد. مصرف قرص های ضد بارداری باعث تنظیم شدن خونریزی قاعدگی می شود به خصوص در افرادی که از خونریزی شدید رنج می برند. 

منبع: http://m.wikihow.com/Stop-Your-Period-Early

لطفا مقالات رو بدون مطالعه و اطمینان از صحت مطالب نشر ندید. رابطه جنسی در زمان خونریزی به شدت مضر هستش..و همیچنین استحمام این دو تا باعث بروز مشکلات سراسری برای بدن خانم ها میشه

ممنون از توجه شما، نزدیکی جنسی در طول دوران قاعدگی و هر نوع خونریزی زنانگی کاملا اشتباه و ضرر رسان می باشد. منظور رابطه جنسی در طول سیکل می باشد که دوره های بانوان را منظم تر می نماید، قسمت اشاره شده حذف گردید.

انواع اختلالات پریود یا عادت ماهانه در خانم‌ها زیاد است و خانم‌ها باید بتوانند مشکل خود را تشخیص بدهند تا پزشک را جهت بررسیهای مناسب و درمان لازم راهنمائی کنند. بطور اختصار انواع اختلالات پریود در خانم‌ها به قرار زیرند:
۱. پریود یا عادت ماهانه طولانی که همراه با خونریزی شدید باشد به آن منوراژی (Menorrhagia) گفته می‌شود.
۲. اگر خانمی در فواصل دو پریود دچار خونریزی غیر معمول شود به آن متروراژی (Metrorrhagia) می‌گویند.
۳. اگر پریود در فواصل طولانی مدت اتفاق بیفتد، مثلا هر ۳۵ روز خانم پریود شود به آن اولیگومنوره (Oligomenorrhea) می‌گویند.
۴. اگر یک خانمی در فواصل کوتاه‌تر از ۲۱ روز پریود شود به آن پلی منوره (Polymenorrhea) گفته می‌شود.
۵. اگر یک خانمی سه ماه (عده‌ای معتقد هستند که شش ماه) پشت سر هم پریود نشود به آن آمنوره (Amenorrhea) گفته می‌شود.
۶. اگر یک خانمی هنگام پریود دچار دردهای غیر متعارف شود در اصطلاح می‌گویند که دارای دیسمنوره (Dysmenorrhea) یا قاعدگی دردناک می‌باشد.

موضوع مورد بحث این مقاله منوراژی (Menorrhagia) است. متاسفانه این کلمات لاتین معادل فارسی ندارند و برای توصیف هر کدام یک جمله لازم است، بنابراین بنده برای جلوگیری از اطاله کلام مجبور هستم از‌‌ همان کلمات لاتین استفاده کنم.

اگر مدت زمان پریود بیش از ۷ روز طول بکشد در اصطلاح می‌گویند که فرد مبتلا به منوراژی است. منوراژی ممکن است همراه با خونریزی زیاد و سنگین نیز باشد. شما ممکن است این سئوال را بپرسید که چگونه می‌توان تشخیص داد که خونریزی یک خانم بیش از میزان طبیعی است؟ اگر خانمی مجبور شود که پد یا تامپون خود را زود‌تر از دو ساعت عوض کند و یا اینکه لخته‌های بزرگ‌تر از معمول دفع کند، دارای خونریزی زیاد و سنگین می‌باشد. منوراژی (Menorrhagia) اگر تداوم پیدا کند سبب اختلال در زندگی بیمار و کم خونی می‌شود.
کم خونی سبب می‌شود که خانم همیشه احساس ضعف و خستگی نماید. سی و سه درصد خانم‌ها از خونریزی بیش از حد در دوران پریود شاکی هستند. تخمین میزان خونریزی توسط بیمار می‌تواند کاملا اشتباه باشد. این بیماری دومین علت شایع ارجاع بیمار توسط پزشک عمومی به پزشک متخصص است.
در حالت طبیعی میزان خونریزی در هر ماه ۴۰-۳۰ میلی لیتر است و نباید بیش از ۸۰ میلی لیتر باشد. یک تعریف دیگر برای منوراژی خونریزی بیش از ۸۰ میلی لیتر در ماه می‌باشد. اگر خانمی در ماه بیش از ۶۰ میلی لیتر خونریزی داشته باشد، مبتلا به کمبود آهن خواهد شد. یک روش دقیق تشخیص خونریزی بیش از حد، اندازه گیری میزان فریتین خون است. در ۶۰ درصد خانمهائیکه بیش از ۸۰ میلی لیتر در ماه خونریزی دارند، میزان فریتین خون کاهش می‌یابد.

عوامل خطر زا:

موارد زیر خانم را مستعد منوراژی می‌کنند:

چکار کنم پریودیم قطع بشه

*افزایش سن
*می‌وم داخل رحمی دردوران شروع منوپوز
*پولیپ داخل رحم

تشخیص:

برای تشخیص علت منوراژی ممکن است از یک یا چند تا از تستهای زیر استفاده شود، ولی انجام تمام آن‌ها در همه بیماران به هیچ وجه الزامی نیست:

*یک بیماری اختلال انعقادی خون هست که سبب می‌شود خون دیر لخته شود و اسم آن بیماری فون ویلبراندvon Willebrand» s Disease می‌باشد. هر خانم مبتلا به منوراژی باید از نظر وجود این بیماری بررسی شود. در کشورهای مختلف علت ۲۴-۵ درصد موارد منوراژی همین بیماری است. برای تشخیص این بیماری میزان آنتی ژن فاکتور فون ویلبراند در خون اندازه گیری می‌شود.
*تستهای تیروئید و اندازه گیری پرولاکتین خون
*تستهای انعقادی خون
*بیوپسی یا نمونه برداری از مخاط رحم
*سونوگرافی از راه واژن
*هیستروسکوپی

مخاط رحم را در اصطلاح پزشکی آندوم‌تر می‌گویند. از علل خطرناک منوراژی وجود سرطان آندوم‌تر رحم است. که لازمه تشخیص آن، انجام بیوپسی یا نمونه برداری از آندوم‌تر رحم است. در موارد زیر باید بیوپسی از آندوم‌تر رحم را مد نظر قرار داد:

*منوراژی که با درمان داروئی خوب نمی‌شود.
*خانمهای بالای ۴۵ سال
*خانمهائیکه دارای سابقه بیماری آندوم‌تر رحم هستند
*خانمهائیکه مستعد ابتلا به سرطان آندوم‌تر رحم می‌باشند.

علل:

علل منوراژی را به سه دسته بزرگ تقسیم می‌کنند:

۱. علل وابسته به رحم
*توده‌های داخل رحمی که سرطانی نیستند، مثل پولیپ و می‌وم
*سرطان رحم یا گردن رحم
*بعضی روشهای جلوگیری از بارداری مثل استفاده از IUD
*مشکلات مربوط به حاملگی مثل مرگ جنین در داخل رحم یا حاملگی نابجا

۲. علل هورمونی

۳. سایر اختلالات یا بیماری‌ها
*اختلالات و بیماریهائی که سبب اختلال انعقادی خون می‌شوند مثل هموفیلی
*اختلالات و بیماریهائیکه ربطی به اختلال انعقادی خون ندارند، مثل بیماری کبدی، بیماری کلیه، بیماریهای تیروئید، بیماری التهابی لگن و سرطان.
مصرف بعضی از دارو‌ها مثل آسپرین می‌تواند منجر به منوراژی (Menorrhagia) گردد.

می‌توان منوراژی (Menorrhagia) را بر حسب علت به شرح زیر نیز طبقه بندی کرد:
*در ۶۰-۴۰ درصد موارد علتی برای منوراژی پیدا نمی‌شود که به آن خونریزی رحمی اختلال عملکردی یا (Dysfunctional uterine bleeding، DUB) نیز می‌گویند.
*در ۲۰ درصد موارد علت عدم تخمک گذاری است که بیشتر در پایان سن باروری خانم‌ها (شروع یائسگی) اتفاق می‌افتد.
*اختلالات موضعی که می‌توانند به شرح زیر باشند:
– میوم یا‌‌ همان فیبروم رحم
– پولیپ آندوم‌تر رحم
– عفونت آندوم‌تر رحم
– رشد بیش از حد آندوم‌تر رحم
– بیماری التهابی لگنی (PID)
– سرطان بویژه سرطان آندوم‌تر رحم که در خانمهای بالای ۴۰ سال دیده می‌شود. آن معمولا بصورت خونریزی بعد از یائسه شدن خود را نشان می‌دهد ولی در ۲۵-۲۰ درصد موارد سرطان آندوم‌تر رحم خود را بصورت پریودهای نامنظم نشان می‌دهد.

اقداماتی که بیمار باید انجام دهد:

*مدت زمان کل دوران پریود چقدر است و اکثر میزان خونریزی در چند روز اتفاق می‌افتد. در حالت طبیعی بیش از ۹۰ درصد خونریزی دوران پریود در سه روز اول اتفاق می‌افتد.
*طول مدت یک سیکل ماهانه چقدر است؟ طول مدت از اولین روز شروع خونریزی یک پریود تا اولین روز خونریزی پریود بعدی محاسبه می‌شود.
*اگر شما علاوه از پد نیاز به استفاده از تامپون نیز دارید، خونریزی شما شدید است.
*دفع لخته معمولا نشاندهنده خونریزی شدید است. هنگام عبور لخته از دهانه رحم ممکن است درد ایجاد شود.

درمان

درمان بر دو نوع است: درمان طبی و درمان جراحی.
*درمان طبی: اگر بیمار خونریزی ماهانه بدون تخمک گذاری دارد، درمان انتخابی وی استفاده از قرصهای ضد حاملگی یا تجویز پروژسترون است. پزشک نوع درمان و میزان مصرف را مشخص می‌کند. شایع‌ترین داروئی که در درمان منوراژی (Menorrhagia) بکار می‌رود، تجویز پروژسترون خوراکی است. بهترین روش، تجویز ۲۱ روز پروژسترون خوراکی از روز ۵ پریود تا روز ۲۶ پریود است. روش دیگر تجویز پروژسترون، گذاشتن IUD حاوی پروژسترون در داخل رحم است که بتدریج یک پروژسترون بخصوص بنام لوونورژسترل (Levonorgestrel) را از خود آزاد می‌کند. میزان رضایت خانم‌ها با این نوع IUD بیشتر از تجویز پروژسترون خوراکی است.
*درمان جراحی: یکی از روشهای جراحی از بین بردن مخاط رحم توسط وسایل بخصوصی است. این روش باید در خانمهائی انجام شود که نمی‌خواهد دیگر بچه دار شوند و علت منوراژی آن‌ها خوش خیم است. درمان قطعی منوراژی برداشتن رحم با جراحی است، ولی آن دارای عوارض مخصوص به خود است و هزینه زیادی نیز دارد.

درمان را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

درمان طبی:
*اگر کمبود آهن وجود دارد باید آهن تجویز کرد
*اولین خط درمانی استفاده از IUD حاوی لوونورژسترل می‌باشد، اسم تجارتی آن Mirena® است و باید حداقل ۱۲ ماه در داخل رحم نگهداشته شود.
*مفنامیک اسید با کاهش دادن تولید پروستاگلاندین، ۲۵ درصد از میزان خونریزی ماهانه کم می‌کند.
*استفاده از قرصهای ضد حاملگی مرکب خط دوم درمانی است: این نوع قرص‌ها بعلت مهار ترشح گونادوتروپین‌ها (LH، FSH) از میزان خونریزی ماهانه ۵۰ درصد می‌کاهند.
*خط سوم درمان تجویز نوراتیسترون (Norethisterone) به میزان ۱۵ میلی گرم سه بار در روز و به مدت ۲۱ روز (از روز ۵ تا ۲۶) است. می‌توان به جای تجویز روزانه نوراتیسترون، از تزریق پروژسترونهای طویل الاثر استفاده کرد. این رژیم درمانی به مقدار زیادی از خونریزی ماهانه می‌کاهد.
*در مواردیکه می‌خواهیم رحم را خارج کنیم و اندازه رحم خیلی بزرگ است می‌توان ۴-۳ ماه قبل از جراحی از آمپولهای هورمون GnRH تجویز کرد.

درمان جراحی:
*اولین خط درمان جراحی از بین بردن مخاط رحم توسط وسایل بخصوص می‌باشد. این بشرطی است که اندازه رحم بیش از رحم حامله ۱۰ هفته نباشد. این نوع درمان در خانمهائی که می‌خواهند در آینده بچه دار شوند، در خانمهائی که علت منوراژی آن‌ها سرطان است و در بیمارانیکه دارای فیبروم بزرگ هستند، ممنوع می‌باشد.
*اگر اندازه رحم بیش از ۱۰ هفته حاملگی است و بیمار می‌خواهد رحم خود را داشته باشد، درمان بستن شریان رحم و اگر می‌وم وجود داشته باشد، برداشتن می‌وم توسط جراحی است.
*اگر بیمار نمی‌خواهد رحم خود را حفظ کند، بهترین و قطعی‌ترین درمان خارج کردن رحم می‌باشد |دکتر محمدرضا صفری‌نژاد -اورولوژیست|

ارسال نظر


نظرات شما ( 23 نظر )

سه شنبه 7 خرداد 1392 17:43

دوشنبه 3 تیر 1392 16:25

چهارشنبه 9 مرداد 1392 13:58

یکشنبه 3 شهریور 1392 08:22

چهارشنبه 8 آبان 1392 11:52

شنبه 18 آبان 1392 14:06

دوشنبه 11 آذر 1392 09:24

چهارشنبه 18 دی 1392 11:52

پنج شنبه 19 تیر 1393 11:25

پنج شنبه 20 آذر 1393 08:17

چهارشنبه 23 فروردین 1396 00:01

ضمیمه این هفته

نبض ما مرجع پزشکی و سلامت – دانستنیهای سلامت و مشاوره پزشکی

نبض ما-قاعدگی و تمام دردها و تحریکات آن می تواند در بدترین زمان ها اتفاق بیفتد، مثلا زمانی که شما در تعطیلات هستید، یا در یک جلسه ی مهم و یا در حال برنامه ریزی برای داشتن یک آخر هفته رمانتیک است. گاهی زنان به عناوین مختلف سعی می کنند، به دنبال راه زودتر تمام شدن دوره پریود هستند.

زنان در دوره ای از ماه باید با تغییرات خلقی، گرفتگی و درد کمر، نفخ معده و ناراحتی های دیگری روبرو شوند. بسته به سلامتی، سبک زندگی، رژیم غذایی و سایر عوامل، دوره قاعدگی شما می تواند از ۳ تا ۷ روز طول انجامد.

اعمال مقداری گرما در ناحیه ی شکم، مایعات قاعدگی را تشویق می کند تا از بدن سریع تر خارج شوند، در نتیجه به پایان سریع تر دوره ی شما می تواند کمک کند.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

همچنین عضلات منقبض شده ی رحم را به منظور کاهش درد و گرفتگی، آرام می کند. یک پد حرارتی یا کیسه آب گرم را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بر روی شکم خود قرار دهید. ۳ الی ۴ بار در روز از این عمل استفاده کنید.

حوله را با آب گرم خیس کرده و آب اضافی آن را بگیرید و بر روی ناحیه ی شکم خود قرار دهید. حوله را در جای خود نگه دارید تا زمانی که سرد شود. در صورت نیاز این عمل را تکرار کنید. همچنین دوش آب گرم، ۲ تا ۳ بار در روز می تواند در طول دوره ی شما موثر باشد.

ماساژ عضلات شکمی باعث ریلکس شدن انقباضات رحم شده و خون را از رحم منتقل می کند تا دوره سریع تر پایان یابد. همچنین باعث کاهش ناراحتی های مرتبط با چرخه مانند گرفتگی و نفخ می شود.

۶ قطره از روغن مریم گلی و اسطو خدوس را در ۳ قاشق چای خوری روغن بادام گرم مخلوط کنید. با این مخلوط نواحی شکم و لگن خود را به آرامی ماساژ دهید تا زمانی که جذب پوست شوند. تا اتمام دوره ی خود روزانه چندین بار این روش را تکرار کنید. ماساژ با روغن یکی از راههای زودتر تمام شدن دوره پریود است.

رژیم غذایی حاوی ویتامین C به کاهش سطح هورمون پروژسترون در بدن کمک می کند. و این باعث می شود که دیواره های رحم سریع تر جدا شوند و این نیز منجر به کاهش مدت دوره های قاعدگی می شود. همچنین ویتامین C به بدنتان کمک می کند تا آهن را جذب کند و باعث تقویت عروق خونی می شود.

غذاهای غنی از ویتامین C را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برخی از منابع غنی از ویتامین C عبارتند از لیمو، پرتقال، فلفل دلمه ای، سبزی هایی با برگ تیره، کیوی، کلم بروکلی، انواع توت ها، گریپ فروت، گوجه فرنگی، نخود فرنگی و پاپایا.
همچنین شما می توانید مکمل ویتامین C را مصرف کنید، اما تنها پس از مشاوره با پزشک خود.

استفاده ی بیش از حد از مکمل های ویتامین C می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی از جمله ناراحتی معده، اسهال و بی خوابی شود.

داشتن یک ارگاسم از طریق نوازش و لمس، راه آسان دیگری برای به پایان رساندن دوره قاعدگی شما می باشد. همچنین می تواند باعث کاهش گرفتگی و سایر علائم شود.

هنگامی که شما ارگاسم داشته باشید، موجب انقباض عضلات رحم می شود که به حرکت خون قاعدگی از رحم کمک می کند. همان طور که رحم سریع تر خون و بافت خود را تخلیه می کند، چرخه قاعدگی شما کوتاه تر می شود.

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین، ناپروکسن و ایبوپروفن می توانند باعث کاهش تورم دیواره رحم شوند و این به نوبه ی خود باعث کاهش شدید دوره قاعدگی و درد ناشی از آن می شود.

این دارو ها کمک می کنند تا تولید اضافی گروهی از هورمون ها مانند ترکیبات لیپیدی پروستاگلاندین ها که باعث انقباضات رحم می شود کاهش یابند.

شما می توانید این دارو ها رو ۲ یا ۳ بار در روز مصرف کنید، مراقبت باشید بیشتر از دوز نوشته شده بر روی جعبه مصرف نکنید.

پیش از مصرف NSAID ها با استفاده ی طولانی مدت از آنها، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. در واقع آنها اثرات مضر بر روی باروری دارند و ممکن است با داروهای دیگر تداخل نیز داشته باشند.

وزن بدن نقش مهمی در تعیین طول دوره قاعدگی و میزان جریان خون قاعدگی ایفا می کند. زنانی که وزن مناسب و چربی کمتری دارند به طور طبیعی دوره های کوتاه تر و سبک تر را تجربه می کنند. از سوی دیگر، زنان دارای اضافه وزن یا چاقی، دوره های طولانی تر و سنگین تری دارند.

بنابراین اگر شما چند کیلو اضافه وزن دارید و می خواهید دوره های قاعدگی کوتاه تر یا بدون درد داشته باشید، یک برنامه منظم ورزش می تواند بسیار سودمند باشد.

ورزش حتی در دوران قاعدگی شما می تواند به افزایش گردش خون در بدن کمک کند که به نوبه ی خود باعث کاهش گرفتگی های دردناک و کوتاه شدن دوره می شود. همچنین ورزش کمک می کند تا عضلات رحم برای کاهش یا توقف خون قاعدگی ریلکس شوند.

علاوه بر این، حفظ یک برنامه ی منظم ورزش، سلامت عمومی را ارتقا خواهد داد. پیاده روی سریع و یا آهسته دویدن به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه، تمرینات یوگا، دوچرخه سواری یا شنا تمرینات خوبی برای زنان هستند.

خواص ضد التهابی زنجبیل می تواند باعث کاهش تولید پروستاگلاندین، یک هورمون آزاد شده در طی قاعدگی شود که موجب می شود رحم دیواره ی خود را خارج کند. و این به نوبه خود کمک می کند تا چرخه ی شما کوتاه تر شود.

۲ قاشق غذاخوری زنجبیل خرد شده را در یک فنجان آب داغ برای چند دقیقه دم کنید. ۱ قاشق غذاخوری عسل نیز می توانید به آن اضافه کنید و در حالی که گرم است بنوشید. نوشیدن این دم کرده، ۲ تا ۳ بار در روز به کاهش طول دوره کمک می کند.

تمشک دارای خواص قابض است که به عنوان محرک رحم عمل می کند و انقباضات آن را تحریک می کند و این موجب بهبود جریان قاعدگی از رحم و کاهش درد ناشی از آن می شود. علاوه بر این، این گیاه شامل چندین ماده معدنی و ویتامین است که برای بدن یک زن مفید است.

تعدادی تمشک تازه را در ۲ فنجان آب بجوشانید و اجازه دهید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی حرارت کم بجوشد. پس از خنک شدن آن را میل کنید. این فنجان را ۲-۳ بار در روز در اوایل دوره خود بنوشید.

مصرف قرص های ضد بارداری باعث کوتاه شدن چرخه های قاعدگی می شود. قرص های ضد بارداری هورمونی مانع تخمک گذاری و لقاح می شوند که به نوبه ی خود بر روی رحم-زمانی که هنوز دیواره های آن ریزش نمی کنند-اثر می گذارند.

قرص های هورمونی را یک دوره قبل از قاعدگی مورد نظر خود مصرف کنید. همچنین این قرص ها در کاهش عوارض و ناراحتی های دیگر مرتبط با دوره ها مفید هستند.

در نظر داشته باشید که مصرف طولانی مدت داروهای ضد بارداری هورمونی می تواند موجب سردرد و عدم تعادل هورمونی در بدن و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان شود.

از این رو، قبل از شروع قرص های ضد بارداری، بهتر است که با پزشک خود برای تعیین بهترین گزینه برای شیوه زندگی مشورت کنید.

نوشیدن آب و سایر مایعات سالم در کوتاه شدن طول دوره و کاهش ناراحتی هایی مانند نفخ و گرفتگی عضلات بسیار موثر است. مصرف آب کمک می کند تا مایعات سریع تر از بدن شما خارج شوند. همچنین نوشیدن آب کافی، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و آن را هیدراته می کند و در زودتر تمام شدن دوره پریود موثر است.

برای فهمیدن اینکه چه مقدار آب نیاز دارید بنوشید، وزن خود را نصف کنید، این مقدار اونس آبی است که شما باید روزانه مصرف کنید. . به عنوان مثال اگر وزن شما ۱۴۰ پوند (۶۳٫۵ کیلو) است باید سعی کنید ۷۰ اونس (۲ لیتر) آب را به صورت روزانه بنوشید.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

نوشیدن چای سبز، آب میوه های تازه و سبزیجات و آب نارگیل همچنین گزینه های خوبی برای افزایش مصرف مایعات شما هستند. از نوشیدن مایعات کافئین دار، الکلی و گازدار که باعث خارج شدن آب بدن و افزایش مشکلات قاعدگی شود پرهیز کنید.

تیم تلگرام نبض ما

منبع:

top10homeremedies

آزمایش خون بارداری یا تست بتا چه مزیتی دارد

آنچه باید درباره جراحی پروتز سینه بدانیم

علت مرگ جنین در ماههای مختلف بارداری

۱۱ علت طولانی شدن پریود بیش از ۱۰ روز

آیا تنبلی تخمدان درمان دارد؟

چه چیز باعث لکه بینی در دوران بارداری می شود؟

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

واقعا می شود البته چقدر طول میکشه

من پریودم چندروزی عقب افتاده بودولی الان یه هفته ست شدیداخونریزی دارم چیکارکنم زودترتموم شه

شوهرم میخواهد عمل میکروتسه انحام بده همه آزمایشاتش خوب اومده طبیعیه فقط اسپرمش صفر .به نظر شما عمل انجام بده چند درصد امکانش هست اسپرم باشه

من از ۱۴تا ۲۵یعنی ۱۳روزه پریئودم
میترسم مریضی یا مشکلی داشته باشن
لطفا خواهش میکنم جواب منو بدین چیکار کنم؟؟

سلام‌ببخشید‌آرزو‌هستم‌عقب‌افتاده‌بود‌فکر‌کردم‌بعد‌از‌عروسیم‌شم‌ولی‌از‌شانس‌فردا‌عروسیمه‌‌تورو‌خدا‌کمکم‌کنیم‌هر‌چی‌می‌کنم‌تاثیری‌نداره‌‌همین.الان‌اگه‌میشه‌جواب‌بدین

سلام‌ببخشید‌آرزو‌هستم‌عقب‌افتاده‌بود‌فکر‌کردم‌بعد‌از‌عروسیم‌شم‌ولی‌از‌شانس‌فردا‌عروسیمه‌‌تورو‌خدا‌کمکم‌کنیم‌هر‌چی‌می‌کنم‌تاثیری‌نداره‌‌همین.الان‌اگه‌میشه‌جواب‌بدین

سلام
من میخوام عقد کنم مفنامیک اسید میتونه خونریزی رو واسه جشنم کم کنه؟خیلی شدیده

دکتر سلام

زیبایی و جوانسازی به کمک فیلرها یا ژل ها+ فیلم (دکتر صمیمی)

راه های مقابله با ابتلا به زگیل تناسلی +ویدئو


تاثیر چاقی در فشار خون بالا


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو

برای چه بیماری هایی به متخصص اورولوژی مراجعه کنیم؟


عوارض و علل گذاشتن باطری قلب +ویدئو

ویدیو های سلامت


فیستول مقعدی چگونه درمان می شود؟


بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو


عوامل موثر در افزایش قد بعد از بلوغ


شایع ترین سرطان در بین زنان

آیا اعتیاد به پورنوگرافی قابل درمان است؟

مطالب پیشنهادی


بهترین برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن


عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!


مزایا و عوارض لیزر موهای زائد چیست؟


هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟


گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

آنچه را که باید درباره کاربرد اسکن استخوان بدانید


هزینه آزمایش ایدز چقدر است؟


چه زمانی تست پاپ اسمیر انجام شود؟


زگیل تناسلی از تشخیص تا درمان +ویدئو


بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو


روش های خانگی رفع چین و چروک صورت +ویدیو

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

سلام

اول باید تست بارداری بدهید بعد در موردش باید به متخصص مراجعه کنید .

سلام.میتواند به علت قرص اورژانسی باشد که روال عادی پریود را بهم زده .باید صبور باشید و برای پیشگیری راه بهتری پیدا کنی

سلام.این داروها جهت افزایش اسپرم وتحرک ان است ولی عوارضی این چنینی هم دیده شده با ارولوژیست مشورت کنید.

کم شدن خون قاعدگی دغدغه خیلی از خانم هاست. بسیاری از دختران و زنان در دوران پریودی خونریزی زیادی دارد و این موضوع آنها را آزار می دهد. ولی باید بدانید خیلی از داروهای گیاهی وجود دارند که به کم شدن خون قاعدگی و همچنین کاهش درد پریود کمک می کنند. از این داروها میتوان به مریم گلی و برگ تمشک اشاره کرد. در این بخش برخی داروهای گیاهی برای کم شدن خون قاعدگی را به شما معرفی می کنیم.

اغلب زنان در دوران قاعدگی یا پریودی خونریزی شدیدی دارند. این خونریزی شدید را اصطلاحا (منوراژی یا هایپر منوره) می گویند. یکی از عوارض بد این خونریزی زیاد فقر آهن در خانم هاست که برای بدن آنها بسیار مضر است و باید این فقر اهن را با قرص آهن و مصرف مواد خوراکی آهن دار جبران کنند . برای کم شدن خون دوران پریودی می توان از داروهای گیاهی استفاده کرد و به روش خانگی آن را درمان کرد..

این کم خونی بدلیل کاهش گلبول های قرمز است . شما می توانید با استفاده از داروهای گیاهی مقدار خونریزی را کاهش دهید. برخی از گیاهان می توانند خونریزی و درد را کاهش دهند. ممکن است شما هم مانند بسیاری از زنان درد پریود را تجربه کرده باشید.

زمانی گفته می شود فرد خونریزی شدید پریودی (منوراژی) دارد که طی چند ساعت، چندین بار تامپون خود را عوض کند یا بیش از ۱۰ روز در ماه خونریزی داشته باشد.

خونریزی شدید دوران پریودی می تواند به دلیل نوسانات هورمونی یا غذایی مربوط به تغذیه، سبک زندگی یا استرس ایجاد شود. بسیاری از زنان پریودی شدید را در برخی از نقاط زندگی خود تجربه می کنند.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

اما اگر که خونریزی شدید بیشتر از ۱۰ روز طول بکشد یا پریود شما حاوی لخته های بزرگ خونی باشد، پریود (عادت ماهانه) های شدید بر زندگی شما تأثیر بگذارد، درد دائمی در زیر شکم خود احساس کنید و احساس خستگی غیرعادی یا تنگی نفس کنید، در این صورت دچار خونریزی شدید یا عادت ماهیانه نامنظم شده اید. برنامه ی غذایی متعادل، فعالیت بدنی روزانه و درمان های گیاهی می توانند به رفع خونریزی های شدید و درمان درد در این دوران کمک کنند.

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب برخی درمان های گیاهی برای کم شدن خون قاعدگی و کاهش درد پریود را به شما معرفی می کنیم :

برگ تمشک گیاهی دارویی است که برای کاهش ناراحتی های چرخه ی عادت ماهیانه و میزان خون دوران پریودی کاربرد دارد. دمنوش برگ تمشک رحم و عضلات لگن را تقویت می کند.

این گیاه خاصیت قابضی دارد و در طول پریودی های شدید، خونریزی شدید را متوقف می کند و درد دوران قاعدگی را تسکین می دهد. به گزارش آسان طب برگ تمشک دیواره ی رحم را تقویت می کند و به عملکرد کلی دستگاه تناسلی زن کمک می کند و جریان شدید قاعدگی را کاهش می دهد.

از پای شیر برای درمان قاعدگی (پریود) های نامنظم و ناراحتی های دوران پریود استفاده می شود. این گیاه حاوی میزان بالایی تانین است که تأثیر خوبی در توقف خونریزی شدید قاعدگی دارد.

پای شیر حاوی سالیسیک اسید نیز هست و خواص آرام بخشی دارد و موجب کاهش دردهای قاعدگی می شود.

می توان از گیاه دارویی کیسه کشیش برای توقف خون شدید و تنظیم چرخه ی پریودی  استفاده کرد. این گیاه که  خاصیت قابضی دارد و محرک رحم است، به عملکرد متعادل هورمونی و کاهش خونریزی قاعدگی کمک می کند.

مصرف بومادران در دوران عادت ماهیانه ، باعث کاهش خونریزی شدید پریود می شود. بومادران حاوی ترکیباتی به نام تانین است که رگ های خونی را منقبض می کنند.

مصرف بومادران چند روز قبل از پریودی، به کاهش خونریزی و جلوگیری از خونریزی طولانی کمک می کند.

مریم گلی به درمان خونریزی های شدید قاعدگی کمک می کند. مدت هاست که از این گیاه دارویی برای درمان خونریزی های شدید استفاده می شود.

مریم گلی گلخانه ای حاوی روغن های ضد تشنج و تانین هاست که از تعریق جلوگیری می کنند و درد و خونریزی شدید را کاهش می دهند. مریم گلی ترشح استروژن را بالا می برد و می تواند تغییرات شدید و غیرعادی هورمونی در دوران پریودی را کاهش دهد.

چوب دارچین موجب کم شدن خون عادت ماهیانه و دردهای رحمی را تسکین می دهد. چوب دارچین ماده ای ضدباکتری و ضدقارچی قوی و محرک رحم است که به کاهش درد و خونریزی قاعدگی کمک می کند.

از چوب دارچین به عنوان درمانی برای اختلالات رحمی و پریود های نامنظم و دردناک استفاده می شود.

کم شدن خون قاعدگی راههای مختلفی دارد. البته طبق اطلاعات بدست امده و نظر سنجی از افراد وقتی خونریزی زیاد است درد کم است و وقتی درد زیاد است خونریزی کم است.

برای کم شدن خونریزی قاعدگی میتوانید از دم کرده مریم گلی استفاده کنید. زعفران خونریزی را زیاد میکند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره کم شدن خون قاعدگی تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

سلام دوستان پریود شدید هزار و یک دلیل میتونه داشته باشه یکیش عدم تعادل هورمونی کیست تخمدان فیبروم ها و غیره اما گاهی کم خونی شدید هم میتونه باعث پریودهای شدید که قطع نمیشن بشه چون مشکل منم همین بود .چون کم خون بودم خونم دیر بند میومد .کلی دکتر رفتم ولی هیچ کمکی بهم نشد واقعا .الان بری کم خونی قرص فیفول میخورم بدای کاهش و قطع خونریزی هم روزی یه نصف قاشق چایخوری دارچین رو با آبجوش مخلوط میکنم و میخورم گاهی هم دمنوش مریم گلی و گزنه میخورم اینها فوق العاده هستن برای کاهش خون ریزی . . برای کم کردن خونریزی دارچین رو با زنجبیل نخورید چون زنجبیل خودش خون رو رقیق میکنه و خون ریزی بیشتر میشه .اما دارچین به تنهایی با آب جوش محشره .

سلام، منم مشکل خونریزی شدید دارم، دوستانی که پیشنهاد دارچین یا زعفران یا چیزای دیگه ای طبع گرم داره دادن واسه کم شدن خونریزی واقعا رو خودشون امتحان کردن؟ از قدیم همه میدونن خوراکیای طبع گرم خونریزی رو زیاد میکنه نه کم، حتی به کسایی که عقب انداختن پیشنهاد میدن اینا رو بخورن تا زودتر بشن، خودم امتحان کردم و درحد مرگ شد خونریزیم، واقعا تعجب کردم دیدم

روز سوم پریود هستم ومیخوام دیگه قطع شه خیلى ممنون میشم جواب بدین

سلام به همه عزیزان بنده متخصص طب سنتی هستم و برای این مورد که در بیمارانم زیاد دیده شد دارویی کاملا گیاهی ساختم عزیزانی که تهران ساکن هستن میتونن تشریف بیارن مطب عزیزان شهرستان هم براشون پست میشه شماره تماس مطب رو براتون میذارم به همراه شماره شخصی که توی موبوگرام سوالی داشتید بپرسید ازم

سلام من چند ماه پیش تو ماه ۳ بار پریود شدم سونو دادم ولی چیز خاصی نبود قرص ال دی بهم داد ولی همش لکه بینی دارم گفته درست میشه ولی خیلی کلافم و استرس دارم تو رو خدا بهم بگید چکار کنم کارم همش شده گریه.

سلام. من مجردم۲۲ سالمه.وسواسم دارم ینی وقتی پریودمیشم فقط گریه میکنم تقریبا خونریزیم زیاده.بعضی وقتا ال دی میخورم که نشم. حتی تو فکر اینم اگه بشه رحممو بردارم.

برای کاهش خونریزی دم کرده زنجبیل یادارچین با عسل بخورین. دم کرده بومادران قبل از شروع پریودی و در طولش بخورین.سرکه سیب اگه قبل از پریودی بخورین خونریزی و زیاد می‌کنه ولی در حین پریودی بخورین کم .۱ق مربا خوری عسل با۱ق مربا خوری سرکه سیب تو آب ولرم حل کنین. حالا 0دوستانی که میگن پریودیشون چندماههوشدید خیلی سخته براشون.حتما دعا میکنم براتون.

برای کسانی که خونریزی های زیاد یا طولانی دارن پیشنهاد میکن معجونی که میگم بخورن شیر، عسل، موز، پسته گردو، توت خشک البته نباید زیاد این معجون و بخورید چون ممکنه فاصله هاتون خیلی زیاد بشه و عقب بندازید، که به همون اندازه برای بدن مضره

سلام من ١۴ سالمه تقریبا میشه گفت که یک ساله که شدم دوره اول دو هفته طول کشید و الان که دوره دومه خونریزی بیشتر شده لطفاااااا بگید چیکار کنم تا زود تموم شه مخصوصا به امتحانا که نزدیک شدیم واقعا سخته برام کمک کنید لطفاااا?

سلام.من قرص اورژانسی مصرف کردم بعد دوهفته پیش پریودبودم حالا دوباره شدم.خیلی ام شدیده..چکارکنم..ممنون میشم کمکم کنین

سلام من ۱۴ سالمه و هر بار ک پریود میشم هم درد شدید دارم هم خونریزیه شدید خونریزیم طوریه ک روزی یه بسته مصرف میکنم واقعا کلافه شدم باید چیکار کنم درد و شدت خونریزیم کمتر شه

سلام بچه ها من بعد دو ماه پریود شدم حالا خون ریزی شدید دارم طوری که وقتی امروز از خواب بیدار شدم کله شلوارم خونی بود حتی ملافه تخت خوابمم خونی بود رنگ زرد شده حالم خیلی بده چی بخورم شدتش کم بشه لطفا راهنمایی کنین

سلام دوست ها به کمک نیاز دارم در حالت پریود هم خون ریزی شدید دارم و هم درد شدید و مواد غذای ایم هم درست است از اهن هم استفاده میکنم کم خونی بسیار ضعیفم ساخته و در جلدم هم اثرش دیده میشه

سلام دوستان من یه مشکلی دارم لطفا هرکی میدونه کمکم کنه… 21 سالمه مجردم 4 ماه پیش پریودم بجای اینکه یک هفته باشه تقریبا 3هفته شد ولی خونریزی کم بود و درد نداشتم و فقط مدتش زیادتر شده بود. بعد از اون و تا ماه قبل همیشه پریودم 2هفته ای تموم میشه متخصص زنان رفتم سونوگرافی داد هیچیم نبود گفت هیچ علتی نداره. دارویی هم نداده. من میترسم این ماه هم دوهفته بشه واقعا هم علتشو نمیدونم و نمیدونم باید چیکار کنم… کم خون هم هستم

الان پریودم یک هفته شده خونریزیمم کم نشده میترسم طبق معمول زیادتر شه باید چیکار کنم قطع شه؟ ??

سلام خسته نباشید من یک ماهی هست که از بیرون زخم شدم نمیدونم چرا؟ خارش وحشتناک و آبریزش خفیفی هم دارم. دوستان راهنمایی کنید ممنون میشم

من دختری 15ساله هستم. اما پریودم خیلی شدید تر از هم سن و سالامه به طوری که تو اون در ران اصلا نمیتونم ورجه وورجه کنم یا باشگاه برم واقعا کلافه میشم شبام اصلا خواب ندارم اگه کسی راه حلی میدونه که بتونم قبل از پریودیم انجام بدم که خونریزیم کم بشه لطفا کمک کنه ?

سلام من ۱۴ سالمه به شدت پریودم زیاده خیلی خیلی…و هر روز یه بسته استفاده کنم بازم کم میاد دیگه خسته شدم واقعا نمی دونم چیکار کنم درد هم که دارم البته دردم خیلی کمه و اینم بگم سه ماهی بود که پریود نمی شدم پیش پزشک رفتم قرص مدروکسی پروژسترن رو به من تجویز کردند نامرتبی پریودم که اصلا درست نشد ولی برای سه ماه پریودم کمتر شده بود اما حالا دوباره مثل قبل شدم کم خونی شدشد هم پیدا کردم

چکار کنم پریودیم قطع بشه

با سلام به همه ی خانمهای عزیزی که مشکلاتشون رو عنوان کردند،امیدوارم خداوند همه ی مریضای مومن و مسلمون رو شفا بده،منهم این مشکل شما رو داشتم و از چای دارچین و زنجبیل و همینطور از مخلوط سیاهدانه و عسل استفاده کردم ،خدا رو شکر فعلا که مشکلم رفع شده و توصیه ی من اینه که خوردن ناشتای یک قاشق چایخوری سیاهدانه و سه یا پنج برابر اونمقدار عسل رو مد نظر داشته باشین ،برای تقویت سیستم ایمنی بدن خوبه ،برای رفع و پیشگیری از سرماخوردگی و تب خال کاملا توسط من امتحان شده

سلام دوستان . من خدارو شکر مشکل خاصی ندارم جز خونریزی شدید توی دوره ی ماهانم . اما برای دوستایی که مایل به مصرف قرص ها نیستن توصیه میکنم دم نوش گیاه گزنه رو روزی یک مرتبه مصرف کنید تا اهن خونتون تامین بشه . من عادت ب مصرف مفنامیک اسید ندارم بخاطر عوارض گوارشیش ، بخاطر همین دمنوش دارچین برای کاهش خونریزی و دمنوش گزنه برای جبران کم خونی استفاده میکنم . امیدوارم به لطف و رحمت خدا همتون خوب شین

سلام من فیبروم دارم 53 سالمه خونریزی ندارم فقط گاهی زیر دلم درد میگیره نمیدونم چیکار کنم رحمم کمی بزرگ شده موندم چه کنم

سلام خانم سارای شما پیش کدوم دکتر گیاهی رفتی میشه ادرس بدی

سلام.35سالمه.دوماهه متاهل شدم.لکه بینی وترشح ده روز قبل پریود دارم دکتررفتم امامیگه طبیعیه.قبلا هم داشتم اما قبل وبعد وازدواج بیشتر شده طوری که تا پریودم ادامه داره ونمی تونم تاریخ دقیق سیکلم روحساب کنم .حجم خون وروزای پریودم کم شده.می ترسم مادر نشده یایسه شم.خیلی استرس ونگرانم.دچارافسردگی میشم.زمان پریودم درد دارم انگار زیر دلم قفل شده.سالی یکی دوبار آزمایش وچکاب میدم.عفونت ندارم.3/4سال قبل حتی سونووآزمایش بارداری دادم تاداخل رحم بررسی شه اماچیزی نبود.قصدبارداری دارم امابااین وضع شروع پریود وتخمک گذاریمو گم کردم.فولیک اسیدوقرص آهنم میخورم.ازمعاینه داخلی می ترسم .

من 27سالمه از وقتی که به سن پریودیم رسیدم قاعدگیم نامنظم بوده الان یه مدتی خیلی دیربه دیر پریود میشم وخیلی کم یعنی هردوره پریودیم نهایتا 3تا تک دونه نواربهداشتی استفاده میکنم واین باعث شده شکمم باد کرده

سلام،نسرین جان حتما به متخصص زنان ارجاع کن،وبه امپول و مسکن اکتفا نکن.

سلام.امروز رفتم دکتر برام دوفاستون نوشت،سه هفته س پریودم،خواستم بدونم دوفاستون برا دیسمونوره س یا هر جور اختلال قاعدگی؟؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین

سلام دختر 21ساله هستم. به مدت سه ساله که عادت ماهیانم کلا بهم ریخته.مثلا شده که سه ماه مریض نشدم ولی ماهه بعدشو کلا مریض بودم اونم بهم ریخته مثلا اولش تا ده روز لکه دوروز پاک بعدش یهویی خون ریزی شدید میگرفتم طوریکه تقریبا حس بدنم از دست میره (لولای خون ریزی لخته های بزرگ خونی و ترسناک بعدشم که خونم رقیق میشه)گاهی اوقات از شدتش ضعف و سر گیجه و انگار رو خوام که بماند بیشتر از اون واقعا میترسم)دوبار دکتر رفتم:که یه بار دوره مرصیم برا شدتش بود که حالم بد شده بود بهم تقویتی زد.یه بار دیوس چون سه ماه مریض نشدم بود آمپولی برا باز شدن مریضی زد که همون شبش غش کردم که سابقه نداشت اما دکترم گفت از امپولم نبوده سونوگرافی فرستاد خوش بختانه هیچ مشکلی نبود اما الانم که بعد دوماه مریض شدم 4هفته است که مریضیم هفته اخیرو روزشو به ناشتا انار خوردم الان دارم از پا در میام وقتی مریض نمیشم گر گرفتی دارم اینبارم که مریض شدم شب قبلش از درد سمت چپ قفسه سینم که به احتمال زیاد قلبم بود یه شبو فقط اشک ریختم وصبحش که مریض شدم درد از بین رفت.الانم بعضی روزا تپش قلب میگیرم و موهامم خیلی بد داره می ریزه.تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم

سلام دوستان نگران نباشید برید پیش یه متخصص طب سنتی اون خیلی از دردهای بی درمون درمان کرده مثل خونریزی رحم که باید رحم خارج میشده تخمدان پلی کیستیک نازایی مردان. و زنان ام اس و هپاتیت و دیابت و حتی وسواس فکری روهم میتونه دوستان عزیز قرصهای شیمیایی ثابت کرده که مصرفش اگه یه جارو درمان کنه صدجای بدن سیستمش بهم میزنه من تخمدان پلی کیستیک داشتم هرچندماه یکبار میشدم اواخر هم سه ماه بود لکه بینی داشتم قرصای شیمیایی انواعش رفتم پیش خیلی دکترا رفتم ولی قرصا چاقم کرد اعصابم بهم ریخت موهام ریخت ولی رفتم پیش متخصص طب سنتی 3 ماهه درمان شدم وسالها عذابم به پایان رسید من اونجا مریضهایی رو دیدم درمان شدن که دکترا جوابشون کرده بودن

سلام.بخاطر نامنظم بودن پریودم ،سونو دادم وخداروشکر هیچ‌مشکلی نداشتم ولی بازم پریودم ،امروز نوبت دکترداشتم بامنشیش دعوام شد و نرفتم پیش دکتر،حالا موندم مشکلم چیه؟ممنون میشم جواب بدین?

سلام من ١٧ساله ام هميشه خونريزيم ٤روز طول ميكشه و تمام ميشه تا ماه بعدي و شروع كه ميشه دوباره تا ٤روز تموم ميشه و بدنم و كمرم هم زياد درد ميكنه به نظرتون ايا خللي درعادتم وجود داره و جكار كنم

راستی یه بار 43،یا بیشتر پریود نشدم. یه بارم پریود شدم و بعد از غسل کردن،چند روز بعدش پریود شدم

سلام.من کلاس دوم راهنمایی ام.من بعد از اتمام پنجم ابتدایی،در مرداد پارسال پریود شدم.در یکی از دوره هام،14روز طول کشید و خون ریزی شدیدی بود.الآن هم پریود شدم.اگه به دارو های گیاهی دسترسی نداشتیم باید چیکار کنیم؟

سلام دوستان،یه ماهه پریودم و بعد از تموم شدن هرسیکل پریودی دو روز خونریزی ندارم بعدش خونریزیم شروع میشه و الان سومین سیکل پریودیمه،مجردم هستم دکتر رفتم بهم گفته باید سونو بدی،ولی دل دردای شدید و خونریزی زیاد ندارم که نشونه ی کیست باشه،پس فردا سونو دارم خیلی میترسم جوابش بد باشه?

مهسا خانوم زعفران و بابونه خون پریودی رو زیاد میکنه پیشنهاد میکنم استفاده کنی.

سلام.18 سالمه الان مدت یک ساله که پریودم 2 روزه شده اونم اینکه اصلا تو این دو روز خونی نمیاد،چندین بار دکتر رفتم،آمپول پروژسترون زدم قرصشم خوردم اول که کیست داشتم سری دوم کیستم برطرف شده بود ولی هنوز اون مشکلو دارم به نظرتون چیکار کنم؟چی بخورم؟

زهرا جان شما که میگی یه ماهه پریودی، اگه دکتر طب سنتی نرفتی برو فکر میکنم بتونن کمکت کنن

سلام دوستان من اب زرشک رو بهتون توصیه میکنم انا فوری وسریع جواب میده قرص ال دی بد خیلی بد نخورین دارچین خوبه ولی من اب زرشک چند ماه استفاده میکنم از هر حیث که فکرش رو کنین عالیه تست کنین ببینین بعد از دو شب هر شب یک استکان راستش من چوناز اب زرشک گرفتم دارم ادامه میدم عالیه عالی

سلام،من پریودم همیشه منظم بوده و خونریزی خیلی کمی دارم،ولی بخاطر درد معدم مجبور شدم چند روزی دمنوش بابونه مصرف کنم و این دفعه اخر که پریود شدم مث همیشه بودمو بعد که دوره ش تموم شد به فاصله یک روز دوباره پریود شدم.خیلی عذابم میده شدیدا کم خون شدم اصلا نمیتونم کارامو انجام بدم،بنظرتون بخاطر مصرف بابونه س یا مشکل قاعدگی پیدا کردم،ممنون میشم جوابمو بدین

سلام من نزدیک یک هفته پریمدم عقب افتاد و بعدش دو روز لک دیدم و دوباره نشدم تا سه روز بعدش ب صورت شدید شدم و ی لخته بزرگم دیدم و الان ده روزه ک پریودم قبلا هم کیست داشتم ولی برطرف شد متاهلم هستم

کم شدن خون قاعدگی با درمان گیاهی با دارچین خدایی خوبه . کم شدن خون قاعدگی با درمان گیاهی زعفران هم بد نیست مقدار خونریزی رو زیاد میکنه اما این زیاد شدن درد رو به شدت کاهش میده . بابت کم شدن خون قاعدگی با درمان گیاهی ممنون

سلام من18سالمه يه چهل روزی ميشه که پريودنشدهودم شايدم بيشترتااينکه ديروزهمه ي بدنم شروع کردبه گرفتن ودردوايناامروزم فقط لکه ميبينم نميدونم برم دکترياخوب ميشه راهنمييم کنيدازنگرانی درام لطفاخواهشااگه ميشه مردم ازنگرانی

ال دی بلای خانمانسوز ایرانیها و راه دررو برای دکترهاست! با مصرف اون دچار دوقطبی می شید و اون عوارضی که گفتید کمترین اون بود!

سلام من وقتی مجرد بودم پریودم نامنظم بود شاید گاهی دو ماه میشدم و دو ماه نمیشدم اما اکثرا پریود بودم و… به مرور دچار فقر آهن و کم خونی شدم و بستری شدم علائمش خستگی و بی حالی و عصبی شدن و رنگ پوست به زردی میزنه و درمانشم با مواد غذایی جگر و گوشت قرمز و سبزیجات مخصوصا اسفناج و جعفری و انواع مغزها مثل پسته و فندوق است و حدودا چند ماه قرص فروس سولفات و قرص اسید فولیک استفاده میکردم و بهم خون تزریق شد خدا رو شکر کم خونیم برطرف شد و کم کم پریودم منظم شد مخصوصا بعد از تاهلم توصیه من به خانوم ها مخصوصا دختر خانوم ها اینه که این مسئله رو جدی بگیرن و اگر دوره خونریزی زیاد دارن حتما تست خون بدن و درمانش کنن چون بعد از ازدواج مخصوصا دوران بارداری فقر آهن خیلی مهم هست و سعی کنین روزی یا هفته ای یک عدد قرص آهن استفاده کنین بنیه بدنیتون رو قوی کنین خواهرای خوبم?????

سلام.من از همون اول پریودم نامنظم بود دکتر زیاد رفتم با داروهای هورمونی موقتا درمان میشدم ولی بعد از قطع دارو بدتر از قبل میشدم تا اینکه پارسال یه دکتر خوب بهم معرفی کردن ولی اونم قرص ال دی داد گفت سه ماه مصرف کن ماه دوم سردردای شدید داشتم ماه سوم حالم بد شد دچار ترومبوز مغزی شدم یا همون بروز لخته در ورید مغز.حالم اصلا خوب نبود مرگ و زندگیم دست خدا بود سمت چپم فلج شده بود به لطف خدا خیلی زود به زندگی طبیعی برگشتم،تا یکسال وارفارین مصرف میکردم چند ماه پریود نمیشدم بعد که پریود میشدم یکماه طول میکشید اونم خیلی شدید الان آسپرین میخورم ولی باز فرقی نکردم در ضمن دپاکین هم میخورم میگن اونم تاثیر داره،الان ۲۹ سالمه مجردم داروی هورمونی به هیچ عنوان نمیتونم مصرف کنم داروی گیاهی که باعث انقباض رگها یا لخته شدن هم بشه ممنوعه واسم،شما بگید من چه کنم؟؟؟ این وضعیت زندگیمو مختل کرده،در ضمن خانومایی که این متن رو خوندین خواهشن داروهای هورمونی مثل قرص ال دی رو کنار بذارید ممنون میشم از راهنماییتون

استفاده از این داروهای گیاهی مثلن چوب دارچین که در دسترس به چه صورت باشه؟لطفن توضیح بدین ممنونم

سلام برای کم شدن خونریزی رژیم گیاهخواری تاثیر زیادی داره به ویژه از محصولات حیوانی دوری کنین و از رژیم غذایی پر روغن.

سلام من الان یک ماهی میشه پریودم نمیدونم چکار کنم خیلی ازم خون میره اصلا کمبود اهن گرفتم دکترم رفتم اصلا تنظیم نمیشه چیکار کنم اصن معلومه صورتم و لبام کم خون شده یه رنگی شده سفید میزنه راستی تپش قلبم دارم???????

سلام روز خوش ممنون. از سایت خوبتون ..‌..راستش مشگل من برمیگرده به دی ماه پارسال برای چکاب نزد دکترم رفتم مشکوک به زگیل تناسی شدم تحت درمان و ازمایش و سونوگرافی قرار گرفتم چشمتون روز بد نبیند روز خوش برام حرام شد هر ماه ازمایش و سوتوگرافی داخلی . اخرین بار گفتند هیچ علامتی نیست . الان یک ماهه پریود م نامنظم ۳ روز قطع میشه دوباره دیگه انرژی برام نمونده از ترس دکتر و ازمایش نمیدونم چکار کنم اضطراب وحشت ارامش را گرفته و مصرف هر روز پد بهداشتی واقعا منو هلاک کرده ضمنا بگم متاهلم و یک فرزند دارم و ۴۱ سالمه خواستم از دکتر تقاضا کنم ایا بدون مراجعه به دکتر خودم و انجام ندادن ازمایش و سونوگرافی راهی است که من قاعدگیم دوباره قطع و مرتب شود و ارامش پیدا کنم ایا داروی گیاهی و یا دستور عملی است واقعا احتیاج به کمک دارم منت ویزارید جواب را به ایمیل ارسال کنید چون از ناراحتی و قطع نشدن پریود واقعا از بین رفتم سپاسگزارم منت بزارید و جواب بدهید

کیمیا واقعن فکر میکنی بدشانسی ؟آره از تو بدشانستر منم که پریودم تا سه ماهم طول میکشه بیشتر اوقات و از من و تو بدترم کسایی که مجبور میشن به خاطر خونریزی زیاد رحمشون رو خارج کنن پس انقدر ناشکر نباش و ازینکه سالمی خدارو شکر کن

ینی واقعا از این بد شانس تر من از همه جا ۷ روزه شده اصلا ما تو خونواده مون اینقدر زیاد نداریم چیکار کنم کمتر شه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت

تصویر امنیتی *

سایت آسان طب یک مجله پزشکی آنلاین است که همه روزه مقالات مرتبط با سلامت و تندرستی، بررسی علل و راه های درمان انواع بیماری ها، معرفی انواع داروهای گیاهی و شیمیایی و همچنین مقالات مربوط به سبک زندگی و مراقبت از حیوانات خانگی را برای بهتر زیستن ایرانیان سراسر دنیا ارائه می کند.

اگر چنانچه پیرامون بخش های مختلف سایت پزشکی آسان طب نقطه نظرات یا مقالاتی دارید، آسان طب با کمال میل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. از طریق بخش تماس با ما می توانید مشخصات، درخواست و تجارب خود را به همراه اطلاعات تماس برای ما ارسال فرمائید.

چکار کنم پریودیم قطع بشه

چکار کنم پریودیم قطع بشه

0

0 اردلان یزدانی فواید،علائم،خواص ژوئن 16, 2019
برچسب ها :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *