چیکار کنم تا جنین سقط بشه

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

شرکت حسابداری

ماه عسل

سیکس پک

اگر چه احتمال سقط جنین برای هر زنی وجود دارد، برخی بیشتر از دیگران در معرض سقط قرار می گیرند.

افکار نیوز – در طول دوران بارداری یکی از مشکلاتی که مادران باردار را تهدید می کند، سقط جنین است. بسیاری از آنها که قبلاً این مشکل را داشته اند از بارداری مجدد می ترسند. اغلب مادرانی که می خواهند برای بارداری اقدام کنند، اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه ممکن است این مشکل به وجود بیاید، ندارند. با خانم دکتر صفارزاده، متخصص زنان و زایمان در مورد نشانه های سقط و این که بعد از سقط چه باید کرد و دلایل و راه حل های پیشگیری از آن صحبت کرده ایم.

اگر احساس کنید در وضعیت سقط جنین هستید چه باید بکنید؟

اگر در زمان حاملگی نشانه هایی مانند خونریزی یا درد شکمی داشتید، بلافاصله با دکتر یا مامای خود تماس بگیرید. مراقب شما را معاینه می کند تا علاوه بر بررسی وضعیت رحم، متوجه شود خونریزی از جانب گردنه رحم شماست یا خیر. همچنین ممکن است آزمایش خون بدهد تا هورمون hCG بارداری را اندازه بگیرد و اگر مقدار آن در خون شما رو به افزایش است آزمایش را در دو سه روز آینده تکرار کند.

هر خونریزی به معنای سقط جنین نیست

علائم سقط جنین لک دیدن یا خونریزی مهبلی معمولاً اولین نشانه های سقط جنین هستند. البته به یاد داشته باشید یکی از هر چهار زن باردار در اوایل بارداری خونریزی دارد و لک می بیند، اما نیمی از این بارداری ها به سقط جنین منجر نمی شوند. شاید درد شکمی هم داشته باشید که معمولاً بعد از اولین خونریزی شروع می شود. حتی ممکن است احساس انقباضات شکمی مداوم خفیف یا شدید و یا احساسی شبیه درد پشت خفیف یا فشار در لگن خاصره داشته باشید. اگر درد و خونریزی را با هم دارید، ‌ احتمال دوام بارداری شما کمتر می شود.

خونریزی مهبلی یا درد در اوایل بارداری ممکن است ممکن است نشانه بارداری مولار یا بارداری خارج رحمی باشد. اگر هر کدام از این نشانه ها را داشتید، بلافاصله با دکتر یا ماما تماس بگیرید تا تشخیص دهد آیا مشکل بالقوه است که نیاز به درمان فوری دارد یا خیر. همچنین اگر RH خون شما منفی است، شاید تا دو سه روز بعد از اولین خونریزی نیاز به تزریق گلوبولین مصونیت RH داشته باشید، مگر آنکه پدر فرزندتان نیز RH منفی باشد.

چه عواملی باعثسقط جنین می شود؟

اگر چه احتمال سقط جنین برای هر زنی وجود دارد، برخی بیشتر از دیگران در معرض سقط قرار می گیرند. در اینجا چند فاکتور خطرساز سقط جنین را ذکر می کنیم. یکی از عوامل تاثیرگذار در سقط جنین سن است؛ در واقع، در زنان ۴۰ ساله دو برابر زنان ۲۰ ساله احتمال سقط جنین وجود دارد.

یکی دیگر از عوامل موثر در سقط جنین بیماری های مزمن است، مانند دیابتی که درست کنترل نشده است، اختلالات وراثتی در انعقاد خون، نقص های خود ایمنی مشخص(مانند سندروم انتی فسفولیپید یا لوپوس) ‌ و اختلالات هورمونی خاص، داشتن ناهنجاری های مشخص رحمی یا گردن رحم ضعیف یا به طور نامعمولی کوتاه. تحقیقات نشان داده است اگر شما لیستری، گوشک، سرخجه، سرخک، سیتومگالو ویروس، پاروو ویروس، سوزاک، اچ آی وی و عفونت های دیگری داشته باشید، خطر احتمال سقط جنین بالاتر است.

استفاده از مشروبات الکلی، و مصرف مواد مخدر مانند سیگار کشیدن بسیار و مواد مخدری مثل کوکائین و اکستازی در حین حاملگی باعثافزایش خطر سقط جنین می شود. برخی مطالعات نشان داده اند رابطه ای میان نوشیدن بیش از چهار فنجان قهوه در روز و خطر سقط جنین وجود دارد. برخی داروها با افزایش سقط جنین رابطه دارند، بنابراین مهم است با مراقب خود درباره بی خطر بودن داروهای مصرفی در زمان آبستنی صحبت کنید.

این مورد شامل تجویزها و داروهای بدون نسخه، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و آسپیرین نیز می شود. قرار گرفتن در معرض سموم محیطی و دیگر فاکتورهای محیطی که خطر سقط جنین را افزایش می دهند مانند سرب و آرسنیک، برخی مواد شیمیایی مانند فرمالدئید، بنزن، و اکسید اتیلن و مقادیر زیاد از تشعشع یا گازهای بیهوشی؛ از دیگر عوامل سقط جنین محسوب می شوند.

از عوامل تاثیرگذار در سقط جنین سن است؛ در واقع، در زنان ۴۰ ساله دو برابر زنان ۲۰ ساله احتمال سقط جنین وجود دارد. یکی دیگر از عوامل موثر در سقط جنین بیماری های مزمن است، مانند دیابتی که درست کنترل نشده است.

برای جلوگیری از سقط چه مواردی را باید رعایت کنید؟

مادران باید تمام آزمایش های گفته شده را انجام دهند.(اگر قبلاً سقط داشته اید) استراحت کنند و فعالیت های بدنی خود را کاهش دهند. از رفت و آمد در محیط های آلوده و همچنین مهد کودک ها خودداری و از افراد سرماخورده دوری کنند. مصرف قرص اسید فولیک ۵ میلی گرم و آسپرین بچه با صلاحدید پزشکشان می تواند به پیشگیری از سقط کمک کند.

سقط جنین چگونه تشخیص داده و درمان می شود؟

پزشک متخصص زنان برای حصول اطمینان از سقط جنین، سونوگرافی برای مادر می نویسد. اگر جنین کاملاً از رحم مادر خارج شده باشد، معمولاً کار دیگری انجام نمی گیرد، اما معمولاً رحم کاملاً تخلیه نمی شود و نیاز به کورتاژ دارد. در فرایند کورتاژ تمام بقایای جنین از بدن مادر خارج می شود. اگر علائم سقط در مادری دیده شود، اما سقط تایید نگردد، برای چند روز استراحت کامل برای مادر تجویز می شود و باید در بیمارستان تحت نظر پزشک متخصص بستری شود. اگر زنی دوبار پشت سر هم سابقه سقط داشته باشد، باید از نظر ژنتیکی و خونی مورد آزمایش واقع شود. این آزمایش ها علل دقیق سقط های او را مشخص خواهد کرد.

علائم سقط جنین
معمولاً در سه ماهه اول بارداری دو علامت وجود دارد که ممکن است مادر باردار را در مورد سقط به شک بیندازد. نشانه هایی که این شک را به وجود می آورند درد و خونریزی هستند. البته در سه ماهه اول بارداری درد شایع است، دردی شبیه درد عادت ماهانه که مانع خوابیدن مادر و مزاحم زندگی روزمره او نمی شود. لک بینی در ۳ ماهه اول بارداری تهدید به سقط به حساب می آید، اما هر گونه لک بینی دلیل بر سقط نیست. ۲۵ تا ۳۰ درصد مادران باردار لک بینی دارند که با مراجعه به پزشک متخصص زنان و انجام سونوگرافی دلیل آن مشخص می شود.

پیامدهای سقط جنین برای یک زن چیست؟

به دلیل اینکه در اکثر موارد سقط جنین به هر شکل همراه با خونریزی است، ادامه خونریزی به دنبال سقط جنین و یا خونریزی در طی آن می تواند برای سلامت مادر زیانبار باشد و به کم خونی و مشکلات جسمی و روحی و حتی مرگ مادر منجر شود. بروز عفونت و زخم های عفونی در خارج و داخل رحم به دلیل دستکاری های انجام شده در حین ختم حاملگی می تواند منجر به عفونت لوله و چسبندگی داخل رحمی و عقیمی دائم زن شود. زنانی که دچار سقط می شوند، گرفتار واکنش سوگواری فوق العاده شدیدی می شوند. مهمترین پاسخ با احساس گناه مشخص می شود. کاملاً منطقی است اگر فرض کنیم این ناراحتی عاطفی با از دست دادن بارداری های مکرر پیچیده تر خواهد شد.

بعد از سقط جنین چه اتفاقی رخ می داد؟

به مدت یک یا چند روز دردهای انقباضی خفیف شبیه قاعدگی و ۱ تا ۲ هفته خونریزی خواهید داشت. در این حالت می توانید برای تسکین درد از ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید. از آمیزش زناشویی، شنا کردن، دوش گرفتن و استفاده از داروهای واژنی به مدت حداقل ۱ تا ۲ هفته پرهیز کنید تا زمانی که خونریزی شما قطع شود. اگر به خونریزی شدید دچار شدید و یا عفونت یا احساس درد شدید داشتید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. اگر خونریزی شما شدید است و احساس ضعف، سرگیجه یا منگی می کنید، ممکن است دچار شوک شوید. در چنین شرایطی با اورژانس تماس بگیرید.

آیا با یکبار سقط، شانس باردار شدن دوباره وجود دارد؟

اگر چه حق دارید نگران احتمال سقط جنین بعدی باشید، اما متخصصان باروری یک مورد از دست دادن بارداری زود هنگام را نشانه وجود مشکلی در شما یا همسرتان تلقی نمی کنند. برخی مراقبت ها بعد از دو سقط جنین متوالی، دستور آزمایشات ژنتیکی و خونی مخصوص می دهند تا منشأ مشکل را پیدا کنند، مخصوصاً اگر بالای ۳۵ سال داشته یا از نظر پزشکی شرایط خاص داشته باشید. در شرایط به خصوص مانند زمانی که در سه ماهه دوم سقط جنین اتفاق می افتد و یا به دلیل ضعف گردنه رحم، زایمان زودرس در اوایل سه ماهه سوم صورت می گیرد، احتمالاً بعد از یک سقط شما را به متخصص زایمان پر خطر ارجاع می دهند تا شرایط حاملگی تان را به دقت بررسی کند.

چه مدت بعد از سقط می توان باردار شد؟

بهتر است مدتی صبر کنید تا بتوانید در آینده بارداری موفقی داشته باشید، زیرا مدتی طول می کشد تا رحم خود را بازسازی کند و پوشش دیواره آن، قوی و سالم شود. اگر فرد از شرایط روحی و جسمی خوبی برخوردار باشد، می تواند پس از گذشت دو یا سه قاعدگی از سقط، اقدام به بارداری کند. چه خود به خود سقط کرده باشید و چه بافت را برداشته باشید، طی ۴ تا ۶ هفته بعد دوباره قاعده می شوید. برخی پزشکان می گویند بعد از این مدت دوباره می توانید آبستن شوید، اما برخی دیگر توصیه می کنند یک دوره قاعدگی دیگر را هم بگذرانید تا زمان بیشتری برای بهبودی جسمی و روحی داشته باشید.

منبع : خانواده موفقچیکار کنم تا جنین سقط بشه

سلام من ۱ هفته میشه که فهمیدم خونریزی پشت جنین دارم دردام هم بعضی اوقات زیاد البته ۵-۶ روز استراحت کردم اما امروز اومدم سرکار بازم دردام بیشتر شده اند ولی خونریزی خارجی تا به الان نداشتم و پیش ۲ تا دکتر هم رفتم تو رو خدا کمک کنید خیلی میترسم اگه میشه زود جواب بدین مرسی

برو دکتر و همه اینا رو به اون بگو

سلام من یک ماه و چهار روز پریود نشدم و اول لکه بینی داشتم الان کمی زیاد شده دو تا تست باردار انحام دادم منفی بود الان هم کمر درد دارم به نظر تون باردارم

سلام قرص میزوپروستال بگیر قطعیه داروگیاهی ها دارن

سلام الان دو هفته از وقت عادتم گذشته است. وقتی تست بارداری گرفتم جواب مثبت آمد. سه بار از آمپول برای سقط استفاده کردم ولی عادت نشدم. دو تا قرص شیاف استفاده کردم ولی بازم عادت نشدم. نمیدونم دیگه چکار باید بکنم. آیا برای سقط زود اقدام کردم؟ لطفا کمک کنین.

سلام بله زود اقدام کردین باید ۴۵ روز بگذره از حاملگیتون

من ۱۸ روزه که سقط کردم ولی هنوز خونریزی دارم دکتر میگه بقایایی جنین هنوز مونده باید کورتاژ کنی میترسم دیگه بچه دار نشم میشه راهنمییم کنید برای دفع باقیماندش چیکار کنم متشکرم

سلام میشه در مورد نحوه سقط کردنتون من رو هم مطلع کنید؟


برو پیش دوکتور …

من فک کنم ی ماهمه بچه اولمه ولی نمیخوام میخوام سقط کنم ولی می‌ترسم دیگه حامله نشم و عوارض داشته باشه کمکم کنید از چه آمپولی استفاده کردید


از روش های سقط استفاده نمایید

دو هفته ازعادتم داره می گذره چکار کنم ان راسقط کنم تو رو خدا سریع ترجواب بدهید.

سلام من الان هفت هفته میخوام بچه سقط کنم چون بارداری اول خیلی سختی کشیدم همیشه بیمارستان بود ولی الان دیگه تحمل ندارم


نکن سقط گناه هست آبجی

سلام من سه بچه دارم بجه کوچکم هاهه است دوهفته پریدم عقب افتادسزارین هم هستم چکارکنم که حامله نشود لطفاکمکم کنید

منم سقط جنین داشتم دکتر بهم گفته اگه خون ریزی انقدر زیاد بود که نشه کنترل کرد باید بیاد بری بیمارستان

سلام برای سقط جنین ۶هفته چکار باید کرد

ایا خونریزی بعد از سنو وازینال به وجود می اید

سلام من چهار ماه حامیله استم خانواده ام خبرنداره برای سقط کردنش چکار بایدکرد متشکرم

سلام من هم چهارماهه هستم وبه خاطر مشکلات خیلی زیاد تصمیم به سقط کردم ..ایا شما جواب سوالت رو گرفتی؟ لطفا من روهم راهنمایی کن.متشکرم

سلام منم بعد از سونوگرافی داخلی خونریزی گرفتم چکار کنم

س بازعفران میشه جنین یک ماهه سقط کرد زودترجواب پاسخم روبدین ممنونم


نه عزیزم احتمالش خیلی کمه

سلام من سه روز ازمایش دادم مثبت بوده سه بارسقط داشتم به دکترمراجعه کردم امپول جلوگیری ازسقط زدم ولی لک بینی دارم بازتوخونه تست دادم منفی بوده ولی خونریزی ندارم میشه سقط نشده باشه


فکر کنم سقط بشه

سلام من پنج هفته ام هست که باردارم چیکار کنم که بیفته لطفا کمکم کنید

منم دراینمورد راهنمایی کن منم پنج ماهگیمه

لطفا من هم در این مورد راهنمایی کنید خواهشا زودجواب بدید وقت ندارم


اگه راهی پیدا کردی ب منم بگو

سلام من آخرای اسفندبچه ام سقط شد ویک دوره عادت ماهیانه گذراندم ومجددا حامله هستم الان6هفته ام خیلی درد دارم درناحیه شکم وکمرآیا طبیعی یانشان دهنده سقط است…..؟یاطبیعیه

سلام من سه ماه کورتاژ کردم تو پنج ماهگی بچه تو شکمم مرد حالا باز حاملع ام لکه بینی دارم چکار کنم میشه کمکم کنید

سلام من امروز ازمایش بارداری دادم. جوابش مثبت بود بعد یه روب خونریزی گرفتم وسن جنین هم کمه. کچکار باید بکنم لطفا راهنماییم کنین طبیعی هستس یا نه درد زیر شکم هم دارم. یکم نگرانم

سلام من ۵ماه هم میخام سقط کنم چه کار کنم

من میخوام بچه سه هفته رو سقط کنم چه راه حلی پیش بینی میکنید چیکار کنم تا جنین سقط بشه

سریع ی سونوگرافی برو,, ازحاملگیت متمعن شو,,

با سلام میخواستم بپرسم چگونه میتوان سقط جنین کرد که دکتر نرویم؟

سلام من حدود چهل روز هستش عقب انداختمم دوبار هم تست از دارو خونه گرفتم پثبت بوده ز شکمم کاهی درد میکنه و میخوام سقت هم بکنم چون موقعیت بچه رو ندارم لطفن کمک کنید چی کار کنم که دکتر نرم

سلام من الان تازه رفتم سه ماه ولی همسرم میگه باید سقط کنیم منم نمیخوام برم دکتر که باامپول بندازم میخوام طبیعی باش

خانم ها چقدر راحت درباره سقط صحبت می کنید این موجود زندست خدا رو خوش نمیاد از بین ببرینش با این کار با دست خودتون بی برکتی تو زندگیتون میارید. وای بر شما

سلام من تازه یک ماه حاملهام و یک بچه پنج ماهه هم دارم می خام سقت کنم چی باید بکنم تا بچه سقط بشه

سلام عزیزم اگه میشه سقطش نکن من حاضرم ازش نگهداری کنم ۱۴‌ ساله ازدواج کردم بچه دار نمیشم هم خودم هم همسرم دچار افسردگی شدیم. من شاغلم سر خودم و گرم میکنم ولی خب بچه یه چیز دیگه ست?

سلام من الان حامله هستم هفت هفته و شش روز هست میخام سقط کنم چه راه حلی دارین لطفا راهنمایی کنین


دارو های گیاهی عالیه

سلام یه جوری راجب سقط صحبت میکنید انگار میخواید یه انگل رو از بین ببرید اون هم یه موجود زنده است شما دردقبالش مسئولید مسئولیت کارتون رو به گردن بگیرید

ای‌ خاک بر سرتون‌ منم تازه فهمیم باردارم خیلی خوشحالم دعا‌میکنم‌ که سالم باشه

سلام من دوماه که باردار هستم وچندروزی هست که خون ریزی ولک بینی دارم توروخدا بگید چیکار کنم

سلام موجود زنده یعنی چه بگویید انسان بگویید قتل یک انسان

دوست عزیزهیچ کس مخصوصا اگه خانم باشه ازین که مادر شه ازینکه یه فرشته از طرف خدانصیبش بشه ناراحت نمیشه وقتی جای کسی نیستی وقتی از وضعیت کسی آگاهی نداری هیچ وقت به خودت اجازه ی قضاوت کردن نده

سلام ببخشید من ده روز از عادت ماهانم گذشته تست کردم باردارم دکتر رفتم با سونو گرافی گفت هفت هفته هست بارداریم من آلمانم و نمیدونم چه چیزی اینجا برای سقط خوبه که ممنوع هم نباشه من ی دارو تو اینترنت پیدا کردم اما اینجا تو داروخانها نمیدن بدون نسخه پزشک چیکار کنم اگه راهی یا دارویی میشناسید که تو آلمان فروشش آزاد باشه لطفا راهنماییم بکنید ممنون میشم

سلام چرا از اول مواظب نبودید که حالا سقط کنید
خیلی ها منتظر بچه هستن حالا شما ها راحت در مورد سقط بچه ها تون حرف میزنید

اورو خدا این کاررا نکنید منم جنین سقط کردم الان هفت ماه که از خدا میخوام بچه ی بهم عطا کن ولی نمیده چوب کارم میخورم به دستور پزشک این کارو کردم الان پشیمانم

سلام میخواستم بدونم آیاخوردن خاک بچه راسقط میکند


تماس بگیرید


نه کی گفته دروغ گفته.

سلام من یکماه حامله م
وقتی اینقدر نظر درمورد سقط بچه دیدم مو ب تنم سیخ شده
شماها دیگه کی هستین؟؟
اخه پنج ماهه ک حتی موهاشم دراومده
چطوردلتون میاد بخدا اینا دارن نفس میکشن قلبشون داره میزنه
ب خودتون بیاین اخه مشکله مالی ؟؟
هرکه دندان دهد نان دهد
شماجوشه روزی اونو میزنین؟؟؟

توراخداهرکی بچه ش نمی خواهد بده به من چهارتاسقط داشتم برای بچه میمیرم


ههههههه

منم الان یک هفته است هرکاری بشه کردم.زعفران ،پونه و رازیانه سنل ختایی همه رو دم کردم خوردم.دایم طناب و پروانه میزنم اما هیچ اتفاقی نیفتاده.چیکار باید بکنم

سلام خسته نباشی من 40سالام سه تا سقط جنین داشتم ممکن ازرقیق بودن خونم باشه چکار باید کنم

من یک ماه اول بارداری خیلی جوشانده دارچین خوردم اما سقط نشد ایاعوارضی برای جنین دارد

دو روزه بیبی چک زدم یبار منفی شد بعدی که امروز زدم بعد 5 دقیقه 1 خاک نازک صورتی افتاد چیکار کنم یعنی حاملم؟؟؟همش زعفران میخورم تاثیری داره که بیوفته؟؟

با سلام لطفا بگید بچه سه ماهه رو چطور سقط کنم

سلام شما ها چقدر ناشکری میکنید من چهار سقط داشتم شب وروز دعا میکنم خدا بچه ی سالم بهم بده هیچ وقت سقط نکنید من تو ارزوی یک بچه موندم واسم دعا کنید


ایشالله میده


امام رضا خودش کمکت کنه

اونای که از نعمت خدا ناشکرن عسل بخورند زعفران بخورند بچه شون سقط میشه

تازمانيكه مابه بجه خودمون رحم نميكنيم منتظريم خدا دراي رحمتش به روي مابازبشه يه نكاهي به زمانهاي قديم كنيم كه خيروبركت وعمرطولاني وبدرومادرهامون عاقبت بخير ميشدن بافداكاري وسختيهاي زندكي (خدايابه دادمون برس)مامثلا بجه مسلمونيم.

من 5 روز پیش زایمان زودرس داشتم 5 ماه بود باردار بودم. انقدر ناراحتم. بچمو دوس داشتم. دوبارهم سقط کردم قبلش. کلی دوا درمون کردم فایده نداشت. یکی مثل من تو آرزوی بچه س. اونوقت شما میخواین عمدی سقط کنین. خداتون رو شاکر باشید


خانم محترم قضاوت نکن

سلام من یه هفته ای هست که باردارم ونمیخوام چون دوتابچه دارم میخواستم ببینم ایاراه کاری هست که من بارم بره خواهش میکنم راهنماییم کنید


چرا میخواهد سقط کنید

سلام من دوهفته لک بینی داشتم الان یک هفته است پاکم باز امروز کمی لک دیدم وازمایش دادم ک باردارهستم تقریبا تو هفته پنجمم حالا باید چکارکنم چون فعلا نامزدم و نمیخوایم خانوادها بفهمن باکره هم هستم تورو خدا راهنماییم کنید دارم روانی میشم ممنون

خجالت بکشید خانوما! چقدر راحت از سقط جنین حرف میزنین!!!!؟؟؟
سقط جنین قتله!

اره خیلی راحت ازسقط حرف می زنیم.چون دلم واسه بچم میسوزه میخام سقطش کنم.

سلام من هفته ی پانزدهم بارداریم جفتم پایینه دل درد دارم ایا احتمال سقط وجود داره؟؟؟؟خون ریزی ندارم


منم جفتم پایینه چکار کنم

قرص ال دی 3عدد بخور،با زعفران بچه سقط میشه

اگه خدا بخواد که اون بچه روزی خور شه هرکاری کنی نمیفته فقط با این کاراتون بچه تون ناقص به دنیا میاد، حالا باز هم حاضرین که تلاش کنین بندازیدش، به عاقبت کارتون فکر کنید بعد تصمیم بگیرید


منم,ازبچهه,دارشدن,میترسم

اينكه ميگين قرص ال دي واقعا سقط ميكنه؟

عزیزان،همه سقط ها عوارض داره.ممکنه به عمر از داشتن بچه محروم بشید.

سلام
خانم چهل و سه ساله اگر ده سال پيش كورتاژ كرده باشه با معاينه پزشكي معلوم ميشه؟

من حاملم يه چن روزيه كه تست گرفتم الان چيكار كنم از بين بره ترو خدا كمكم كنيد

من یک ونیم ماهه حامله ام،از دیشب شکم درد همراه باسوزش ادرار گرفتم،میدونم از عفونته،باسفالکسین پانصد هم خوب نمشه،چکارکنم،ی بار بچم هفت هفتگی سقط شده،ایندفه دوسندارم از دست بدم بچمو،

من بعد 22 سال نازایی. الان فهمیدم حاملم یک ماه دارم تو این یک ماه همش خونریزی شدید دارم خیلی نگرانم تورا خدا برامن دعا کنید فقط . التماس دعا

توروخدا این کارهارونکنید,خدابزرگه,مشکلات مالی و…حل میشن.

سلام من 6هفته و4روزمه لک بینی دارم شیاف گذاشتم دکتر داره ترو خدا بگید سقط میشه از 4روز پیش اینطور شدم

نگران نباش خدا بزرگه،منم تو۶هفته و ۲روز لک داشتم

نه عزیزم با هر لک بینی ,که بچه سقط نمیشه وقت استراحت کن

خدایا همه این کسانی که میخواهند بچه هاشونو سقط کنند خار و ذلیلشون کن ،من تو حسرت بچه موندم این در وجدانها میخواند بچه هاشونو سقط کنند خدایا خیر بهشون نرسان

فقط فقط استراحت كن،استراحت مطلق

خانم النا واقعا ……كه اينجور نفرين ميكنيد شما جاي اون خانومايي كه ميخوان سقط كنن نيستيد پس اظهار نظر بيخود نكنيد هيچكس توو زندگي بقيه نيست.

س.من.دوتا سقط داشتم .دوماه و دوهفته ازسقط دومم میگذره الان هم جلوگیری ندارم .اگه حامله بشم آیا برام ضرر نداره .تورا خدا جواب بدید.

سلام من سه ماهی میشه ک بچه ام سقط شودخودمم خیلی بچه دوسدارم توروخداکمکم کنین ک چیکاربایدبکنم ک دوباره حامله بشم زودترجواب بدین

به توچه اخه تو نازایی که دیگه نباید تو کار مردم دخالت کنی

سلام ۳۷ سالمه یک ماه عقب انداختم

سلام من در ۵ماهگی هستم انقباض رحم دارم میخواستم ببینم برای جنین. ضررداره یان

سلام من دو بچه دارم سومی ناخواسته بود نمیتونم مشکل دارم تو زندگی چه طوری میتوانم بچمو سقط کنم

واي همتون داريد از سقط حرف ميزنيد چرا مواظب نبوديد كه حالا يه بي زبون و از بين ميبريد شما قاتل حساب ميشيد

برای سقط جنین 5 هفته ای چکار باید کرد?

اخه از خدا بخواين فرزند سالم و صالح بهتون بده خدا وقتي بچه ميده روزيشم ميده اخه چرا اينجوريد بعد پشيمون ميشيد كه ديگه فايده نداره پشيموني

شما می میدونید از مشکلات بقیه.اونی که اشتباهی بچه دار شده که نباید جواب مانده نشون یکی دیگه رو بده عزیزم.منم دوتا دختر دارم وضعیت مالی هم بده .دخترکوچکم شیرخواره یک سال نیم داره.الان یک ماهه باردارم.بچمم دوست دارم ولی خداخودش گواهه مجبورم سقطش کنم.عصری می رم زعفرون میخرم اگه سقط شد که شد چه بهتر اگه نشد نگهش میدارم.دخترکوچکم هلنا اینقدبهم وابستگی داره که دستشوی می رم باید ببرمش همرام.الان هم که ویارشدیدی گرفتم هل نا اذیتم میکنه تاجایی که برا اولین بار زدم تو ذهنش همش جیغ می شم سربچهام به قرآن ناراحتی اعصاب گرفتم شاید.بعضی وقتها ناخواسته مجبوری.اینم بگم که من باقرص الدی جلوگیری میکردم.الانبیشتر ترسم اینه بخاطر قرصها بچه ناقص باشه.تکوناشم حس میکنم.

متاسفم برای اون کسایی که از زندگی هیچ کس خبر ندارن

سلام من ده هفته باردارهستم لک بینی دارم باید چکارکنم یک بارهم سقط داشتم

اکثرکسایی که دنبال سقط کردنن بخاطراینکه ناخواسته بوده.بیستراینایادخترمجردن یازن مطلقه بارفیقاشون رابطه دارن ناشی بازی درمیارن بعدش دنبال سقط میگردن.

سلام من ۶روز از روز عادتم میگذره ولی پریود نشودم باید چیکار کنم برا اینکه باردار نشون


آره بخداهمينجوري هست

سلام خانم دکتر ما نمیدونستیم بچه دار هستیم بر اثر شوخی تو هفته اول یه ضربه جزیی به شکم خانمم وارد شد از اون به بعد لکه بینی داره خیلی نگران هستیم چکار باید کرد؟؟ لطفا راهنمایی کنید

سلام من یک ماهه یک هفته میشه باردارم یه چند دفعه لکه شدم امروز خون ریزی کردم و یه لخته خون کوچیک هم بود درد هم دارم مقل درد قاعدگی چیکار کنم ؟

سلام برای جنینی که ۱۷ ماهشه چه چیزی بخورم سقط بشه لطفا زود جواب بدین

خاک تو سرت سقط نکن بخدا گناهه تو دلری یه نفس میکشی


فقط ساكشن جواب ميده

چرا ميخواين بچه هاتون سقط كنين بخدا گناه دارن .من بچه چهار ماهم سقط شد افسردگى گرفتم داغون شدم

سلام من چهار هفت مه امروز خونریزی دارم نمیخوام سفت بشه لطفا راهنمای کنید :با تشکر

سلام دوبارسقط اونم بلافاصله بعدازازمایش بارداری میتونه دلیلش ازمایش بارداری باشه ؟

سلام شاید بیست روز بشه موردحامله داریم میخواد سقط کنه راهیی ک قطعی باشه ندارید خواهش میکنم کمک کنید؟؟؟???

سلام من دوماهه کورتاژ شدم میخواستم بدونم دوباره کی می تونم باردار بشم

سلام من ماه اول بارداریمه یک گرم زعفران غلیط دم کردم در یک فنجان و خوردم ایا امکان دارد جنین سقط نسه یا اگر سقط نشد چ خطراتی برای جنین دارد

سلام خسته نباشید من تازه چیزای درمورد سقط خوندم الان از ترس میمیرم چون جایی نیستم که دکتر در دسترسم باشه من یه بار به علت اینکه امادگی نداشتم باشیاف سقد کردم الان فک میکنم بعد ۶ماه دوباره باردارشدم رحمم خیلی درد میکنه بعضی وقتا روزی ۳بارمعدم هم درد میکنه تکرار ادرار دارم یه هفته هست دیر عادت شدم خیلی خوشحال بودم گفتم باردارم چون الان خیلی بچه دوس دارم عفونت شدید دارم کیست تخمدان سمت چپم ریزه خواستم ببینم ایا احتمال داره باردار باشم وبچم بخواد خدای نکرده سقط بشه چون شنیدم هرکس رحمش درد داشته باشه بچش میخواد سقط بشه ترسیدم
لطفا جواب بدین

من الان یه بچه 10 ماهه دارم شیر میخوره جلوگیری هم داشتم ولی باردار شدم اصلا هم نمیخوام فقط به خاطر بچم سزارین هم شدم زایمان قبلیم زودرس بود مسمومیت بارداری داشتم هر چی هم خوردم تا الان سقط نشده الان شش هفته ام میدونم کارم درست نیست ولی خدا خودش میدونه که اصلا موقعیتشو ندارم تو رو خدا یه روش تضمینی بگین دارم دیوونه میشم افسردگی گرفتم چطور بچه ده ماهه رو ادم دلش میاد از شیر بگیره ؟

من امروز دکتر بهم گفت بچم داره سقط میشه افسردگی گرفتم انقد گریه کردم هفته هفتم هستم

سلام منم دوتا سقط کردم دوتاشم ۴۰ روزه خیلی نگرانم که دیگه نتونم بچه دارشم بهم کمک کنین دلیلش چیه؟

سلام4ماهمه بهدلیل مشکلات خانوادگی مجبورم سقط کنم خواهشاکمکمکنید……..

سلام خانم ها من چند ساله ازدواج کردم من وشوهرم به درودیوارزدیم ولی بچه دارنشدیم ازتون خواهش میکنم کسی هست بچه شوبه مابده به خدا یکتا دروغ نه میکنیم زندگی مارانجات دهید لطفا

سلام دوستان ازدل یک زوج خبرندارید ماازخوسه داریم میمیریم که بچه دارنه میشم اگرکسی بچه شونمی خواد لطفا لطفا به ما بدید زندگی مارانجات دهید

سلام،خانم هایی که بدلیل وجود هرمشکلی میخاهین سقط انجام بدین،فقط اینو بدونین سقط شاید بتونه مشکلی که الان شمادارین رو ازبین ببره،ولی عذاب وجدان بعدش خیلی آزار دهنده هست، دلتون رو قرص کنین،به خاطر خدا این کاررو نکنین،خداوند ازجایی که فکرش رو نمیکنین مشکلاتتون رو از جلوی پاتون برمیداره،

سلام به همگی بدانید ومطمئن باشید بعد از گناه کبیره که سقط جنین باشه خدا جزایش رامی دهد من 4 فرزند داشتم پنجمی را باردار شدم سقطش کردم 7سال بعد دوباره باردارشدم ناشکری نکردم وخوشحال شدن دو ماه شد خودش سقط شد نمی دانید چقدر گریه کردم وناراحت که چرا خدا اینکار را بامن کرد تاوان گناهم را پس دادم توصیه می کنم نکنید این گناه کبیره را

سلام من ی سقط حدود۵ماه پیش داشتم ک دوما هم بود باز الانم ی سقط داشتم یک ماهم بود چیکار کنم که سقط نشه .خیلی ناراحتم

سلام من حس میکنم ی هفتس ک باردارم چون درد بدی تو پهلوم دارمو حالت تهوع ب دلیل مجرد بودنم نمیتونم این بچرو نگه دارم لطفا بگید با امپول یا قرصی چیزی بچه سقط میشه یا ن؟؟؟کمکم کنید

سلام خسته نباشید 27 سالمه الان 19 هفته ام باردارم تو 18 هفتگی یه لک دیدم بعد دکتر گفت گردن رحم کوتاه باید سرکلاژ بکنی حالا این عمل انجام دادم بهم گفت استراحت مطلق باشی بازم امکانش هست بچم سقط بشه

سلام احساس میکن یک هفتست حاملم شرایط خیلی بدی دارم باید سقطش کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید

اخه اون بچه ای که تو شکمته ثمره ی لذت آنی تو و اون شوهر … که اینقد راحت از کشتنش حرف میزنی .
خدایا یکی چندین سال جون میکنه بهش نمیدی به یکی میدی که ذره ای انسانیت تو وجودش نیس..بزرگیتو شکر…

من تقریبا دوماه و نیم باردارم شرایط بچه دار شدن رو نداریم بیست و هفت سالمه میخوام بچه تو خونه سقط بشه چکار کنم سقطش کنم تو رو خدا راهی جلوی پام بذارید شوهرمم بچه نمیخواد

این کار نکنید خیلی براتون مشکل پیش میاید

سلام خانوما من حاملم میخوام سقط کنم نمیدونم چیکار کنم تو رو خدا راهنمایم کنید

من زنی ۳۷ ساله هستم ۳ تا سقط غیر عادی داشتم ۴م ۳م ۲ماهه حالا بعد یک سال۱ماهه باردار هستم مترسم باز سقط شود کمک کنید خواهش میکنم

سلام من اربدنم یه مایع سفیدرنگ خارج شد تاحالا همچین اتفاقی برام نیوفتاده بودعلتش میتونه سقط باشه؟؟؟

سلام من الان ۵ ماه حامله هستم سنوگرافی گرفتم گفته اب شکمت زیاده نگران شدم باید چیکار کنم …ممنونم ازتون

سلام دوستان گلم تو رو خدا کمکم کنید بچه ام سقط کنم اخه تو عقد باردار شدم

سلام من در ماه هفتم سال پیش سقط داشتم حالا هرکاری میکنم که دوباره باردار شوم نمیشه چی کارکنم

سلام خانوما . من یه ماهه عقب افتادم بی بی چک گفت مثبته ولی من نمیخامش و سنم خیلی کمه میترسم اتفاقی واس خودم بیفته وگرنه بچه خیلی دوست دارم .
کمکم کنید چه جوری سقط بشه . ممنونم

پشیمون میشیدنکنیدتوروخدامن اولش زعفرون خوردم بعدش پشیمون شدم اماحالابعد3هفته داره سقط میشه عذاب وجدان دارم شرایط تون ازمن بدترکه نیس 2تابچه دارم کوچیکه15ماهشه شوهرم یه به دردنخوربیکار

سلام من12هفته بارواریمه خونریزی دارم ودرددارم که میده می یادچه کار کنم درد زیادی دارم رفتم دکتر کفت شیاف استفاده کن کمک کنید درد زیادی دارم

سلام.ایا با خوردن قرص ال دی سقط انجام میشه

سلام من هشت روز از پریود گزشته تست زدم مسبته ده تا قرص سقط جنین خردم ولی هنوز سقط نشوده باید چه کار کنم تو خدا راهنمایم کنین

سلام من تازه چهارماس زایمان طبیعی انجام دادم الانم یکماه پریودیم عقب افتاده بی بی چک زدم مثبت قرص برای سقط استفاده کردم ولی خونریزی نیفتادم لطفا راهنمایی کنید

سلام ببخشیدسه روزه ازپریودم میگذره میترسم حامله بشم تست انجام ندادم چیکار کنم سقط بشه

درزمان حاملگی لکه بینی به چه معناهست

پایگاه خبری افکارخبر توسط سرورهای

گروه نرم افزاری آسام

میزبانی می شود.

سقط جنین به معنی خارج کردن جنین و یا ساک حاملگی از رحم است که ممکنه سقط خود به خودی باشه و یا سقط عمدی. سقط های خود به خودی اغلب بدلیل ناهنجاری ها و مشکلات کروموزومی در لقاح اولیه اتفاق می افتد . اما سقط عمدی زمانی است که مادر تصمیم میگیره با دارو و یا جراحی جنین را از رحم خارج کند. در این مقاله درباره راه های موجود برای سقط جنین توضیح کامل داده شده است:

سه روش رایج سقط جنین
روش های سقط جنین چقدر دردناک است؟
بهبود یافتن بعد از سقط با دارو
3 درمان خانگی سقط جنین
مشکلات بعد از سقط جنین

همان اندازه که از بارداری برنامه ریزی شده خوشحال میشوید ممکن است از بارداری ناخواسته ناراحت شوید. در این زمان شما به فکر سقط جنین هستید و به دنبال راه هایی می گردید. در واقع برای ختم بارداری باید جنین سقط شود. می خواهید بدانید که چگونه از بارداری خود بعد از گذشت یک ماه و یا بیشتر می توانید خلاص شوید، باید گفت سه راه پیش روی شما است:

 

در 9 هفته اول بارداری معمولا مصرف دارو جوابگو است. پزشک برای شما داروی میزوپروستول را تجویز می کند که هورمون پروژسترون را بلوکه کرده این هورمون برای بارداری ضروری است و باعث ضخیم شدن دیواره رحم میشود. داروها با ایجاد انقباضات شدید رحمی باعث خونریزی و ختم بارداری می‌شوند. خونریزی ایجاد‌ شده به‌ دنبال سقط دارویی معمولاً 9 تا 16 روز ادامه دارد. گاه علائمی نظیر تهوع، استفراغ، اسهال، تب و لرز و خستگی شدید بعد از سقط  در مادر ظاهر می‌شود اما نگران نباشید، این علائم خود به‌ خود از بین می‌رود.  پس از سپری شدن این زمان، سونوگرافی و آزمایش تیتر بتا لازم است تا اطمینان حاصل شود كه سقط كامل صورت گرفته است. در تعداد بسیار كمی از زنان، روش سقط دارویی به سقط نمی‌انجامد و نیاز به انجام اقدامات دیگری است.چیکار کنم تا جنین سقط بشه

بهترین زمان برای سقط جنین با قرص سایتوتک هفته ۴ تا ۸ بارداری است و در سه ماهه اول بارداری تا ۹۸ درصد باعث سقط جنین می‌شود.  قرص سایتوتک در دو دوز 100 و 200 میکروگرمی و با نام  میزوپروستول در بازار موجود است. سقط جنین حساسیت بالایی دارد چون سقط ناقص باعث صدمه به رحم و لوله فالوپ میشود، پس مراقب باشید، در اولین ویزیت پزشک، اولین دوز مصرف دارو تجویز میشود، بعد از گذشت چند روز دومین دوز که میسوپروستال نامیده میشود تجویز میشود. این دارو باعث انقباضات در رحم شده و محتوای آن را خالی میکند. سقط باعث خونریزی میشود که ممکنه تا 16 روز طول بکشد. لکه بینی و خونریزی روشن ممکن است تا هفته ها ادامه داشته باشد. ویزیت آخر برای این است که دکتر ببینید سقط انجام شده است یا نه و بقایا کاملا دفع شده است.

روش های مصرف گوناگونی برای این قرص وجود داره. دو روش پیشنهادی برای استفاده از قرص سایتوتک به اینصورت است: قرار دادن قرص در واژن یا در دهان. بعد از مصرف قرص‌ها تا 2 هفته احتمال سقط شدن جنین هست ولی بطور معمول در 12 ساعت اول پس از مصرف قرص‌ها جنین سقط می‌شود.

1- مصرف از طریق واژن:

در این رو ش باید دراز بکشید و 4 تا قرص سایتوتک را در داخل واژن بگذارید، نیاز نیست که خیلی عمیق گذاشته شود. بعد از گذاشتن قرص 30 دقیقه دراز بکشید. حتما قبلش دستانتان را بشورید و ادرار کرده باشید.

2- مصرف از طریق دهان:

4 عدد قرص سایتوتک را زیر زبان بگذارید و برای 30 دقیقه نگه دارید، تا قرص حل شود . بعد از 30 دقیقه قرص باقیمانده را ببلعید.

توجه: قرص حتما زیر نظر پزشک و با در نظر گرفتن شرایط پزشکی شما مصرف شود و از مصرف سر خود آن بپرهیزید.

 

روش ساکشن ، یکی از روش های سقط جنین با جراحی است که بین هفته ششم بارداری تا شانزدهم بارداری انجام میشه. نام‌های دیگر ساکشن، ساکشن آسپیراسیون ، کورتاژ با ساکشن، یا آسپیراسیون واکیوم می باشد.

این روش جراحی برای پایان دادن به بارداری تا 16 هفتگی بارداری انجام می شود. همچنین به عنوان کورتاژ مکش یا آسپیراسیون خلاء نامیده می شود.

مقاله پیشنهادی پزشک اوما: کورتاژ چیست | عوارض و مراقبت های بعد از کورتاژ

این روش جراحی به ندرت انجام می شود و در سه ماهه دوم بارداری انجام میشه و در آن با سرنگ مایع آمنیوتیک خارج و محلول  آب نمک، اوره یا کلرید پتاسیم به کیسه آمنیوتیک تزریق می شود. پروستاگلاندین ها به واژن وارد می شوند و پیتوسین به داخل ورید تزریق می شود. بعد از 48 ساعت جنین از رحم خارج میشه.

خانم سهام رشیدی، کارشناس مامایی و زنان، در مورد روش های سقط جنین اظهار کرد:”پزشک در برخی موارد با تشخیص وجود یک نقص مادرزادی در جنین یا موارد دیگری در دوران بارداری که ممکن است سلامت و حیات مادر را به خطر اندازد، تصمیم به ختم بارداری می‌گیرد. به این کار سقط عمدی یا خودخواستۀ جنین می‌گویند. سقط جنین، بسته به هفتۀ بارداری ممکن است با استفاده از دارو یا عمل جراحی ساده‌ای به نام کورتاژ یا هر دو انجام شود، به خصوص با افزایش سن بارداری نیاز به کورتاژ افزایش می‌یابد. بیشتر زنانی که سقط جنین آنها با استفاده از دارو صورت گرفته است تا زمانی که عفونت درمان‌نشده یا بافتی از جنین در بدن آنها باقی نمانده باشد، در آینده مشکلی برای بارداری مجدد نخواهند داشت. بارداری بعد از سقط جنین از طریق کورتاژ نیز با چنین فرضی که این عمل در محیطی استریل و با نظارت کامل و تجهیزات پزشکی مناسب انجام شده باشد، مشکلی برای زنان ایجاد نمی‌کند”.

داروهای سقط کننده: نگام مصرف این داروها شما احساس پریود شدن شدید همراه با اسهال، کرامپ شدید شکمی و معده درد دارید. بعدا شما خونریزی روشن خواهید داشت که برای یک تا دو هفته ادامه خواهد داشت. این عوارض طبیعی  است اما ممکن است شما سایر شرایط زیر را هم تجربه کنید که باید با پزشک مشورت کنید:

جراحی سقط: شما همان پریود شدید را تجربه خواهید کرد و دکتر برای شما استراحت تا چند هفته را تجویز میکند.

داروهای سقط جنین با میزوپروستول حدودا 97 درصد موفقیت آمیز است. در صورت عدم موفقیت جراحی پیشنهاد میشود. جراحی تا 99 درصد موفقیت آمیز است و در صورت شکست بار دوم تکرار میشود.

معمولا خانم ها بسرعت بعد از یک سقط ریکاوری میشوند اما در میان زنان مختلف متفاوت خواهد بود که مدت زمان آن چند هفته بیشتر نیست. شما باید از موارد زیر بعد از سقط آگاه باشید:

خونریزی و کرامپ شکمی علامت رایج بعد از داروی سقط است. سقط  در طی 4 تا 5 ساعت اتفاق می افتد و در طول یک تا دو روز تکمیل میشود. در برخی موارد مثلا سقط جنین بعد از یک ماهگی ممکن است تا دو هفته ادامه داشته باشد. خونریزی شدید یک تا دو ماه ادامه خواهد داشت.

تا یک هفته بعد از سقط کرامپ شدید دارید. کمپرس گرم می تواند درد شما را تسکین دهد.

بعد از سقط، زنان احساس ناراحتی، افسردگی، گناه و عذاب وجدان دارند. این احساسات موقتی است و شما بهبود می یابید.

شما تا چندین هفته نیاز به استراحت دارید.

یک تا دو هفته بعد از سقط رابطه جنسی نداشته باشید. باروری یک هفته بعد از سقط برمیگردد . شما باید از قرص ضد بارداری استفاده کنید.

 

این درمان ها تنها برای شناخت شما مطرح میشود و بهتر است برای اینکار اول از همه با پزشک مشورت کنید:

برای شروع باید گفت ویتامین C دارای آستانه بالایی برای مسمومیت است. بنابراین مصرف دوزهای بالاتر ویتامین C باعث سقط جنین می شود. ویتامین C در مرکبات وجود دارد و می توانید این ویتامین را با خوردن این میوه ها به دست آورید، مکمل های ویتامین C نیز برای اثربخشی بهتر توصیه می شود. شما باید دوز روزانه خود را از 500 تا 1200 میلی گرم در طول زمان استاندارد افزایش دهید. افزایش تدریجی دوز ویتامین C سبب افزایش متناوب در میزان استروژن در بدن شما می شود. علاوه بر این، افزایش سطح استروژن باعث کاهش سطح پروژسترون می شود. پروژسترون یک هورمون ضروری برای رشد سالم جنین است. بنابراین، کاهش پروژسترون ناشی از افزایش مصرف ویتامین C در نهایت منجر به سقط می شود.

مصرف آسپرین در بارداری سالم و ایمن بسیار ممنوع است. از مصرف قرص های آسپیرین مطمئن باشید؛ حدود 5 تا 6 روز بین 2 تا 8 هفته حاملگی همراه با ترکیب مواد گرم مانند زنجبیل، دارچین، قهوه، انجیر و غیره به شما کمک خواهد کرد که سقط جنین اتفاق بیفتد.

استفاده از این دارو اغلب به دنبال مصرف منظم ویتامین C به مدت شش روز است. در این مرحله، خانم به طور کلی نیاز به مصرف یک کپسول دونگ کوئی دارد. عمل ترکیبی هر دو دارو (مکمل های ویتامین C و کپسول دونگ کوئی) باعث انقباض رحم و سقط جنین می شود.

در اینجا به کارهایی که بعد از سقط انجام دهید بهتر است اشاره می کنیم:

به طور کلی، سقط جنین نباید در بارداری های بعدی اثرگذار باشد. با این حال، برخی از مطالعات نشان می دهد که ممکن است ارتباطی بین ختم بارداری و افزایش خطر ابتلا به زایمان زودرس و وزن کم نوزاد هنگام تولد وجود داشته باشد. خطرات ممکن است به نوع سقط جنین مربوط باشد:

در این حالت در اوایل بارداری برای سقط جنین دارو مصرف می شود. سقط جنین پزشکی خطر عوارض حاملگی آینده را افزایش نمی دهد.

 در عمل جراحی، جنین از رحم از طریق واژن خارج می شود. این عمل معمولا با استفاده از مکش و ابزار تیز و قاشق شکل انجام می شود. به ندرت، این عمل باعث بروز زخم در دیواره رحم می شود. خانم هایی که چند بار از سقط جنین جراحی استفاده کرده اند بیشتر در معرض خطر زخم در دهانه رحم قرار دارند. اگر سقط جنین داشته باشید و نگران تاثیر احتمالی آن بر حاملگی آینده باشید باید با پزشک خود مشورت کنید. او می تواند به شما در درک خطرات احتمالی و اقداماتی که می توانید برای اطمینان از حاملگی سالم انجام دهید کمک کند.

 

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

سقط جنین در ایالات متحده بسیار رایج است و به طور متوسط از هر 10 خانم 3 مورد سقط جنین دارند و تا سن 45 سالگی دیده می شود. دو روش سقط جنین وجود دارد: سقط جنین با قرص و سقط جنین با جراحی. خانم ها می توانند قرص های سقط جنین را تا هفته دهم بارداری مصرف کنند. بعد از این زمان، برای سقط جنین جراحی مورد نیاز است.

سقط جنین باید تحت مراقبت یک متخصص پزشکی مجاز در یک کلینیک انجام شود. با این حال، بسیاری از خانم ها عوارض جانبی مانند گرفتگی شکم، خونریزی واژینال، حالت تهوع، درد سینه و خستگی را پس از سقط جنین تجربه می کنند.

بسیاری از خانم ها بعد از سقط جنین خونریزی می کنند. در طول این دوره، ممکن است خونریزی سبک تا سنگین تجربه شود. خروج لخته خون نیز طبیعی است اما خروج لخته های بزرگ به مدت دو ساعت عادی نیست. خونریزی پیوسته و سنگین به مدت 12 ساعت یا بیشتر نشانه وجود مشکل است. 

پس از هر دو نوع سقط جنین توصیه می شود ، حدودا دو هفته  رابطه جنسی نداشته باشید. این کار خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد و بخش مهمی از مراقبت بعد از سقط جنین است. اگر بعد از سقط جنین رابطه جنسی محافظت نشده داشتید، با پزشک یا کلینیک تماس بگیرید و اقدامات پیشگیری از بارداری را سوال کنید. اگر بعد از سقط جنین در هنگان نزدیکی جنسی درد شدید داشتید، با کلینیک یا پزشک تماس بگیرید. 

مقاله پیشنهادی اوما : مدت زمان خونریزی پس از سقط جنین

عوارض جانبی عادی پس از سقط جنین عبارتند از:

با وجودی که توصیه می شود سقط جنین باید با شرایط مناسب و تحت مراقبت انجام شود، اما باز هم عوارض جدی دارد. یکی از رایج ترین عوارض عفونت است. عفونت می تواند ناشی از سقط ناقص و یا قرار گرفتن در معرض باکتری ها در واژن، مانند داشتن رابطه جنسی زودهنگام باشد. می توانید خطر ابتلا به عفونت را با انتظار برای داشتن رابطه جنسی و استفاده از پد به جای تامپون کاهش دهید.

علائم عفونت عبارتند از: تهوع و استفراغ شدید، تب و درد شدید لگن. عفونت های درمان نشده می توانند موجب بیماری التهابی لگن شوند، بنابراین سعی کنید به زودی علائم خود را به پزشک اطلاع دهید. سایر عوارض احتمالی ناشی از سقط جنین عبارتند از:

برخی از علائم میتواند عوارض اورژانسی ناشی از سقط جنین باشد. اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، به اورژانس مراجعه کنید:

پس از سقط جنین، دکتر یا کلینیک شما دستورالعمل های خاصی را در خصوص مراقبت پس از سقط جنین به شما ارائه می دهد. گاهی اوقات این مراقبت ها به کاهش عوارض جانبی کمک نمی کنند. برای کاهش عوارض جانبی و افزایش راحتی شما پس از سقط جنین، می توانید:

قطعا سقط جنین برای رحم خطرناک است. مخصوصا در افرادی که سقط های مکرر دارند. زوجین باید آگاهانه نزدیکی داشته باشند و از خطرات سقط جنین آگاه باشند:

و در آخر پیام پزشک :

جنین هدیه خداوند است، پس دادن هدیه خداوند کار درستی نیست، این هدیه حتما برای شما برکت خواهد داشت. پس اول از همه در روابط جنسی مراقب و محتاط باشید. از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید که مجبور نشوید هدیه خداوند را پس دهید. سقط جنین هم برای شما و هم همسرتان عواقب روحی و عاطفی بدی را بدنبال خواهد داشت. پس مراقب باشید!!! اگر با همسرتان تصمیم به سقط جنین گرفتید حتما و حتما نزد یک پزشک یا ماما باتجربه اینکار را انجام دهید. تمام موارد درمان های خانگی به تنهایی باعث سقط جنین نمیشه! پس حتما باید با پزشک مشورت کنید. قبل از تصمیم گیری همه جوانب را در نظر بگیرید و اگر در نهایت تصمیم به سقط گرفتید، این کار و شانسی انجام ندهید، فکر نکنید با یک لیوان زعفران یا چای بابونه جنین سقط میشه !! پیش کسی برین که این کار رو درست براتون انجام بده . در آخر امیدوارم که جواب بی بی چک همیشه اون چیزی باشه که منتظرش هست چه مثبت و چه منفی.

1-bpas team. Caring for yourself after your abortion. www.bpas.org.2018

2-Ana Gotter. After Abortion Care. www.healthline.com. August 29, 2016

3- Dr. Shivani Chaturvedi. How To Avoid Pregnancy After One Month? www.momjunction.com. April 23, 2019

 

سلام خسته نباشید.من 19 سالمه دو روز پشت سر هم رابطه داشتم .باکره ام و درهنگام رابطه مایع منی مطمئن نیستم داخل واژنم شده یا نه این رابطه دوروز قبل از زمان پریودیم بود و منی که ریخته میشد بلافصله پاک میکردیم . 15 هرماه پریود میشدم امروز پریود نشدم که 15 است هیچیک از علائم بارداری رو ندارم .وبخاطر ترسی که داشتم داروخخونه قرص HD رو دادن که روزانه باید مصرف کنم ایا این قرص اگه احتمال باردار بودنمم باشه از بین میبره یا خیراین قرص باید قبل رابطه خورده بشه یا بعد رابطه؟

سلام دکتر جان خیلی به کمکتون نیاز دارم من شهریور عقد کردم و بعداز اولین نزدیکی خونریزی من تا 20روز ادامه داشت وزمانی که به دکتر مراجعه کردم اعلام کردن من کیستی دارم به اندازه8سانتی متر که بزرگی این کیست باعث نازایی من میشه و همه دکترا پیشنهاد دادن جلو گیری نکنم ولی الان بعداز 5ماه من حامله شدم و چون عقدی هستم موقعیت خانه رفتن رو تو این وضع اقتصادی ندارم و تصمیم دارم سقط کنم که الان حدودا 36روزم هست زمانی که سقط کنم امکان داره کیست موجب نازایی من بشه لطفا کمکم کنید ممنون

سلام من ٢٢شهريور پريود شدم و ١ مهر نزديكي مشكوك داشتم كه البته مايع مني وارد نشده پرده هم دارمولي استرس دارم كه شايد پيشاب دوم وارد شده باشه و باعث حاملگي بشهمن ٢٢ مهر پريود شدم اما فقط روز اول خون ريزي زياد بود بقيه روزها خونريزي كمي داشتمو الان كه ٢٧ آبان هست ٥ روز از پريودم ميگذره و من هنوز پريود نشدمامكانش هست كه باردار باشم ؟ خيلي استرس دارم لطفا جوابمو زودتر بديد

سلام من رابطه‌ی کنترل نشده داشتم و آب منی داخل ریختولی توی ۲۴ ساعت دو بسته قرص امرجنسی و ۴تا ال دی و ازون ب بعد روزی یکی قرص ال دی خوردم تا ۴،۵روز و دل دردای شدید داشتمقراربود ۷روز بعد از پایان قرص خوردن پریود شم. ولی نشدم این ینی باردارم؟؟

سلام تو روخدا کمکم کنیدمن 16شهریور پریود شدم و اول مهر با نامزدم رابطه داشتم اما هنوز بکارت دارم ولی احتمال ورود مایع منی ب واژن وجود دارد. مهرماه پریود نشدم و الان 20روز از تاریخ پریودیم میگذره.تو روخداکمکم کنید چیکارکنم

دخترانه – مشاوره پزشکی زنان در بارداری و سقط جنین

روشهای سقط جنین خانه:بارداری وحاملگی  یکی از بهترین اتفاقات در زندگی یک زوج است اما فقط هنگامی که آنها امادگی آن را داشته باشند . دلایل زیادی وجود دارد که یک زوج برای بارداری تصادفی تصمیم به سقط جنین خود میگیرند که البته این یک جرم است . با این حال، اگر شما در نهایت تصمیم به سقط جنین گرفته اید، میتوانید درخانه وبدون استفاده از روشهای سقط جنین دارویی و جراحی انجام دهید.

۱-میوه پاپایا :این میوه گلابی شکل است وبه اسم عنبه هندی معروف است وسرشار از ویتامین های E ، C و E ، اسید فولیک میباشد .خوردن پاره ای از عنبه هندی حتی کال ان میتواند سبب القای سقط جنین شود . زیرا سرشار از اکسی توسین وپروستاگلاندین است که سبب تقویت انقباض رحمی میشود.

۲-دارچین: یک ادویه محرک رحمی است وبدنبال ان ممکن است موجب سقط جنین شود.چیکار کنم تا جنین سقط بشه

۳-زرشک :مصرف روزانه ۱۰گرم زرشک باعث سقط جنین میشود.

۴-ورزش: پزشکان همیشه توصیه به منع انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزش های سنگین مانند وزنه برداری، یا طناب زنی ،برای زنان باردار میکنند.

۵-طب سوزنی

۶-دوش ابگرم

سقط جنین به معنای پایان یافتن بارداری واز دست دادن جنین تا هفته ۲۰بارداری به هر علتی میباشد .در سقط جنین ناخواسته به طور طبیعی محصولات بارداری ازبین میرود ولی در سقط جنین عمدی به کمک روشهای دارویی وجراحی باعث ختم بارداری میشود.

از جمله عوارض سقط جنین میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

۱-مرگ مادر: دراثر خون ریزی، عفونت، آمبولی، بیهوشی و حاملگی خارج رحم اشاره  کرد

۲-کنسر پستان: با سقط  خطر کنسرپستان تقریبا دو برابر می شود.

۳-کنسرسرویکس وتخمدان:افزایش خطررحم وتخمداندرزنانی که سقط انجام داده اندبیشتر گزارش شده است.

۴-جفت سرراهی:خطر جفت سرراهی دربارداریهای بعدی ۱۰برابربیشترمیشود.

۵-رحم سوراخ شده: خطر سوراخ شدن رحم در۳درصدزنانی که سقط میکنند وجود دارد.

۶-پاره شدن دهانه رحم:اسیب دهانه رحم بیشتر در سقط جنین به روش جراحی کورتاژرخ میدهد.

۷-حاملگی خارج رحم :بزرگترین خطر سقط جنین افزایش احتمال حاملگی خارج رحمی یا EPمیباشد.

۸-عفونتهای لگنی :افزایش خطر عفونت لگنی و نازایی در سقط جنین بیشتراست.

قاعدگی نامنظم:۱۴علت قاعدگی وپریودی نامنظم

بعداز زایمان طبیعی : ۱۰ نکته مهم بدانید

بیماریهای عفونی مادر  مثل سرخجه وسایتو مگالو ویروس(ویروس گربه)وعفونت های مقاربتی وسرطان ،بیماریهای کلیوی،سل،بالا بودن فشار خون میتواند منجربه سقط جنین شود.

بیماریهای غددترشحی: بیماری هایی نظیر کم کاری تیروئید ، دیابت قندی می تواند منجر به سقط جنین شود.
مصرف دارو : مصرف سیگار ، الکل ، قلیان ،داروهای ضد بارداری و سموم محیطی نظیر سرب ، آرسنیک در مادر می تواند منجر به سقط جنین شود.
ناسازگاری خونی بین مادر و جنین :از لحاظ ژنتیک یک عامل خارجی برای مادر است و بدن مادر بر علیه آن آنتی بادی ساخته و جنین را دفع می نماید.

ناهنجاری های شکلی رحمي: رحم دو شاخ یا تک شاخ و یا انواع ناهنجاری های شكلي رحم مانند فیبروم می تواند منجر به سقط جنین شود .
نارسایی دهانه رحم: باز بودن بیش از حد دهانه رحم به دلیل مادرزادی یا کشش بیش از حد در باز کردن آن در هنگام سقط یا زایمان قبلی منجر به نارسایی و ضعف دهانه رحم شده و می تواند ایجاد سقط خود به خودی نماید.که دراین موارد باید حتما مادر عمل سرکلاژ را انجام دهد .

سن بالای مادر:خطر سقط جنین در زنان باردار زیر ۲۰ سال و بالای ۴۰ سال بیشتر است . میزان بروز سقط با حامله شدن خانمها در عرض سه ماه پس از زایمان اول افزایش می یابد

بسیاری از زنانی که سقط جنین را تجربه می­کنند؛ وقتی که می­فهمند قرص­های جلوگیری از بارداری می­توانند موجب سقط جنین شوند؛ تعجب می­کنند. از سوی دیگر، برخی از زنان تعجب می­کنند که آیا آنها ممکن است با مصرف قرص­های جلوگیری از بارداری، به حاملگی خود خاتمه دهند.

پاسخ به این سوالات به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ از جمله نوع قرص­های جلوگیری از بارداری و سایر روش­های هورمونی پیشگیری از بارداری و زمانی که از این روش­ها استفاده می­شود.

علیرغم تصورات غلط، شواهد علمی کمی وجود دارد که نشان دهند مصرف قرص­های جلوگیری از بارداری قبل از بارداری یا مصرف اتفاقی قرص­های جلوگیری از بارداری در اوایل بارداری، موجب مرگ جنین یا بروز نواقص هنگام تولد می­شود. در این صورت گفته می­شود؛ در مورد نگرانی­های خود و مسائل شخصی مربوط به بارداری با پزشک خود صحبت کنید.

به گفته­ی کالج آمریکایی متخصصین زنان و مامایی، مصرف قرص­های جلوگیری از بارداری قبل از باردار شدن علت سقط زودهنگام نیست. اگر سقط جنین را تجربه کرده­اید و قبل از بارداری، از قرص­های جلوگیری از بارداری استفاده کرده بودید؛ این علت سقط نیست. این یک نگرانی عادی است؛ اما این دو واقعه به هم ربطی ندارند.

چنانچه در ضمن جلوگیری از بارداری، حامله شوید

زمانی که به طور مناسب از این قرص­ها استفاده شود؛ اکثر انواع قرص­های ضد بارداری بیش از ۹۹ درصد در جلوگیری از بارداری موثرند. با این حال، گاهی اوقات زنان هنگام مصرف قرص، باردار می­شوند.

به عنوان مثال، اگر آنها فراموش کنند که قرص را مصرف کنند یا اگر از داروهایی استفاده کنند که اثر قرص ضدبارداری را کاهش می­دهند؛ این اتفاق می­افتد.

به طور کلی نباید به دلیل استفاده­ی اتفاقی از روش­های کنترل هورمونی بارداری، افزایش خطر سقط جنین یا هر گونه مشکلی در بارداری وجود داشته باشد. با این حال، اگر شما در این وضعیت هستید و قصد دارید جنین خود را حفظ کنید؛ شما باید مصرف دارو را قطع کنید.

اگر دچار بارداری ناخواسته شده­اید؛ ممکن است شنیده باشید که می­توانید برای پایان دادن به بارداری، از مقادیر زیادی از قرص­های جلوگیری از بارداری استفاده کنید. اگر قبلا تایید شده باشد که باردار هستید؛ این استراتژی احتمالا موجب سقط جنین شما نمی­شود. تا زمانی که یک تست بارداری مثبت می­شود؛ مقدار زیاد هورمون­های جلوگیری از بارداری احتمالا بارداری را خاتمه نخواهند داد. شما باید گزینه­های دیگر را بررسی کنید.

از لحاظ علمی، درست است که مصرف تعداد زیاد قرص­های جلوگیری از بارداری چنانچه چند روز بعد از مقاربت صورت گیرد؛ ممکن است در جلوگیری اضطراری از بارداری عمل کند- اما دوز موثر به برند قرص بستگی دارد. چنانچه در عرض چند روز پس از مقاربت محافظت نشده، از روش­های جلوگیری از بارداری استفاده می­کنید؛ فورا با یک پزشک یا داروساز صحبت کنید. آنها می­توانند از طریق یک فرآیند ایمن و موثر، شما را راهنمایی کنند.

قاعدگی نامنظم:۱۴علت قاعدگی وپریودی نامنظم

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

بعداز زایمان طبیعی : ۱۰ نکته مهم بدانید

کدام روش سقط جنین بهتراست؟

abortion pill-سقط جنین:۲۰علت-علائم و زعفران درسقط جنین

تامپون چیست و چگونه ازتامپون استفاده کنیم؟

درمان واژینیسموس چیست؟

سقط جنین باسایتوتک:(اثر،استفاده،خرید)۲۰۰

اتساع و کورتاژ چیست؟

حقایق پاپ اسمیر

درمان سوزاک چیست؟

درمان خانگی علائم سندرم پیش از قاعدگی

به دکترمراجعه کردم آزمایش بارداری خون دادم منفی بود برام سونوگرافی نوشتن گفتن احتمالا مشکلی پیدا کرده رحمت .ازلحاظ مالی یکم مشکل دارم .نمیدونم باید الان چیکارکنم .الان سوم فروردین من هنوز پریود نشدم .یعنی ۱۷روز تاخیر .شماراهی نمیتونین بهم بگین که بدون نیاز به سونوگرافی پریود بشم؟

سلام خسته نباشید من متاهل هستم و سیکل قاعدگی ۲۷ روزه منظم دارم ، اخرین پریودم دوم اسفند ماه بوده و امروز که سوم فروردین هست هنوز پریود نشدم، در این مدت هم یک یا دو بار رابطه داشتم اما دخولی صورت نگرفته ،الان ههنوز پریود نشدم میخاستم راهنمائی کنید با وجود اینکه نه دخول در کار بوده و نه رابطه پر خطری نداشتم، باز هم احتمال بارداری هست و ایاعلت این عقب افتادگی تغییر فصل میتونه باشه و تا چند روز طبیعیه ؟ ممنون میشم از پاسختون

وقتی رابطه پر خطر نبوده خیر ریسکی وجود ندارد فقط منتظر باشید

سلام بهمن ماه تاريخ ٢٩ ام رابطه داشتم و احتمال خيلي كمي ميدم مني وارد شده باشه تاريخ پريودم ١٤ ام بود و در ٧ اسفند ابتدا لك قهوه اي ديدم و بعداز ورزش كه اتجام دادم به مدت دوروز خونريزي شديد داشتم.
بعد ازون چون خيلي شك داشتم ٢٢ اسفند ازمايش بتا دادم و منفي بود و بيبي چك هايي كه ٢٠ اسفند گذاشتم و همينطور الان ميزارم هاله بسيااااار كمرنگي دارن كه فقط توي نور شديد ديده ميشه.
احتمال بارداري هست با وجود اينكه ازمايش بتايي كه منفي بود رو حدود ٢٠ روز بعد رابطه انجام دادم ؟ميشه گف جواب ازمايش كاذبه؟چون احساس بزرگ شدن شكممو دارم وچهار روز هم در هفته گذشته ترشح قهوه اي و زرد داشتم.
تورو خدا جوابمو بدين از استرس دارم ميميرم.

سلام خسته نباشید.من بارداریم ناخاسته بوده و قرص سایتوتک استفاده کردم ولی اثر نداشت ،برای سقط چیکار باید کنم؟

استفاده ازین قرصها براحتی نیست دستورالعملهای خاصی داره

سلام دکتر خداقوت سال نو مبارک .
من ۳ روز بعد از پریودیم نزدیکی محافظت نشده داشتم که ۱ ساعت بعدش قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم اما بعد خوردن قرص دوباره نزدیکی داشتیم و کاملا اب منی تخیله شد در واژنم که بعد از اون من چند ساعت بعد ۱ قرص اورژانسی ۷۵ خوردم و دوازده ساعت دیگه قرص دوم رو خوردم و بعد دوباره دوتا قرص ۷۵ رو باهم خوردم الان ۴ روز گذشته اما علائم درد پریودی ندارم کلی هم زعفرون دم کرده خوردم من ترسیدم چون دوتا فرزند دارم لطفا راهنماییم کنید

شما خیلی هورمون مصرف کرده اید بخاطر همین پریود نشدید

حالا چیکارکنم دکترجان تا پریود بشم

سلام و خسته نباشید من و همسرم رابطه داشتیم ولی بعدش قرص اورژانسی و الدی خوردم الان ۶ روز از تاریخ مریضیم میگزره بیبی چک منفی بود امکان داره باردار باشم؟

بله امکان داره چندروز بعد ازمایش رو تکرار کنید

با سلام و خسنه نباشید
من پسرم ۶ ماهشه و در این مدت جلو گیری به صورت طبیعی داشتیم
اما الان ۱۰ روزه که پرویید نشدم
۳روز پیس بی بی چک استفاده کروم منفی بود
اما هنوز پرویید نشدم
امکان بارداری هست؟
در ضمن از ۳ماهگی پسرم‌پرویید شدم
ممنون اگه جوابمو بدید

بله احتمال بارداری وجود دارد تست رو چندروز دیگه تکرار کنید

سلام.من ۱۳اسفند قرص سایتوتک مصرف کردم جنین زیر۵هفته بود.تقریبا ۱۵ روز خونریزی داشتم.بعدش ۵فروردین رابطه بدون جلوگیری داشتم که از ترشحات فک کردم زمان تخمک گزاریه.الان که۱۹ فروردینه هنوز پریود نشدم ‌.بی بی چک زدم خط دوم هاله میندازه.یعنی دوباره باردارم؟امکان داره بخاطر سقطم مثبت کاذب باشه؟

امکان داره اصلا سقط نشده باشه

سلام من سکس داشتم اما آب منی داخل ریخته نشد اما الان ۱۲ روز از زمان پریودیم میگزره امکان بارداری وجود داره ؟؟؟

بله چرا که نه

سلام
من پریود های نامنظم زیاد دارم الان ۱۵ روز از از زمان پریود میگذره تا دو روز پیش کلیه تست ها منفی بود تا در نهایت آمپول استروژن رو زدم امروز صبح که تست گذاشتم یکی از تست ها خط دوم خیلی کمرنگ ظاهر شد و تست دوم اصلا خط دوم اصلا ظاهر نشد آیا بار دارم ؟

مجدد تکرار کنید

سلام
من با اینکه پیشگیری کامل داشتم الان متوجه شدم که باردارم نمیدونم چه جوری اتفاق افتاده اماhcgمن۱۵۳بوده دکتر میگه باید صبر کنیم الان هیچی مشخص نیست وپسر شیرخواره دارم الان ۶هفته باردارم لطفا راهی بهم نشون بدید که بشه سقط بشه
قرص سایتوتک استفاده کنم؟داروی گیاهی فایده ایی داره
ممنون میشم پاسخ بدهید کمکم کنین لطفا

بهر حال تحت نظر پزشک باشید

سلام من ۱۲همین ماه پریود شدم و۱۶روز اخر پریودیم بود ک فقط لکه بینی داشتم ک همون روز با نامزدم رابطه داشتم ولی دخولی انجام نشد و منی هم ب واژنم نخورده ولی احتمال میدم پیشاب خورده امکانش هس من باردار شده باشم؟ چون شکمم سفت شده و تکرر ادرار دارم درضمن سیکل قاعدگی من ۳۲ روزس ممکنه بخاطر تخمک گزاری باشه

بیشتر احتمال عفونت مثانه درشما وجود دارد

سلام حالتون خوبه ببخشید یه سوال داشتم
من تو این دوره دو بار نزدیکی محافظت نشده داشتم دفعه اول بعد از ۲ روز یه قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم دفعه دوم دو تا ۷۵/۰ خوردم الان ۷/۸ روزه از موعد پریودیم گذشته زعفرون هم خیلی خوردم ولی پریود نمیشم ایا احتمال بارداری وجود داره ؟؟؟

بله وجود دارد تست بدهید

سلام خسته نباشيد
من رابطه مشكوك با همسرم داشتم بلافاصله بعدش ٢تا قرص اورژانس لونژيل ٧٥.٠ميلي گرم خوردم
استرس دارم الان خيالم راحت باشه ديگه؟احتمال بارداري صفره؟؟ممنون

احتمال صفر خواهد بود

سلام خسته نباشيد
من با همسرم رابطه مشكوك داشتم بلافاصله بعدش دوعدد قرص لونژيل ٧٥ميلي گرم خوردم
خيالم راحت باشه بارداري صفر درصده؟

بله صد درصد

سلام ببخشيد من هفته هفتمم بود ك سقط شد جنين
من چن روز قبلش دو س باري طناب زدم و يبارم دم كرده زعفران خوردم.چن روز بعدش يسري ترشحات زرد ديدم فرداش ترشحات قهوه اي شد و فرداش خونريزي كردم
دليل سقط همين كارهاي من بوده؟

بله و اینکه شما بسیار حساس به زعفران بودید

مطمنيد؟اخه يني يبار خوردن زعفران باعث سقط شده؟يني من گناه كردم؟?فكرشم نميكردم با يبار خوردن اينجور شه اخه قلبشم تشكيل شده بود
شايد ناهنجاري ژنتيكي بوده

سلام
من همیشه طبیعی جلوگیری میکردم .برای اولین بار قرص LDخوردم .روز ۴ ام پریودم قرص خوردم .روز ۵ ام پریودم بعد از قرص دوم رابطه آزاد داشتم .الان یه هفته گذشته و من تهوع خفیف با درد سینه خفیف دارم..وقرص رو هنوز دارم میخورم.
احتمال بارداری هست ؟

بیشتر به خاطر خوردن قرص ممکن علائم نشان داده باشید

سلام خانم دکتر خسته نباشین
معذرت میخوام من با نامزدم حدود ۴ ماهه پیش سکس بدون دخول داشتیم و اب منی روی واژن ریخته شد که بعد با دستمال پاک شد،یک ماه بعد ببی چک منفی بوده و تا حالا ۳بارم هست پریود میشه .حالامیخوام بدونم امکان بارداری هست یا فقط چون استرس میگیریم به خودمون تلقین میکنیمو حالمون خراب میشه؟لطفا راهنمایی کنین خیلی خیلی ممنون.

خیر وقتی اینهمه مدت پریود میشن احتمال بارداری وجود ندارد

سلام. من هفته ۴ بارداری هستم. دیروز قرص سقط رو بنا بر تجویز پزشک استفاده کردم. اما تا الان خونریزی کمی داشتم و چند لخته خیلی کوچیک. نمیدونم طبیعیه یا نه و اینکه آیا سقط شده یا خیر؟

احتمالا سقط انجام نشده ولی سونوگرافی کنید

چند روز پس از خوردن قرص سقط، برای سونوگرافی باید اقدام کرد؟

از ی جایی پرسیدم برای قرص سایتوتک گفتن از دونه ای ۳۵۰ رویی داریم تا ۷۵۰.هرچی قیمتش بالاتر بره بهتره.لطفا جوابمو بدین

بله داروی اصل گرونترو بهتر جوابدهی دارد

باسلام و عرض خسته نباشید
ببخشید دکتر من رابطه پر خطری نداشته ام اما ۱۷روز است که پریودی ام را عقب انداخته ام و مشکوک میباشم
از بیبی چک استفاده کردم اماجواب منفی بود
کلی هم زعفران خوردم اما تاثیری نداشته
دقیقا تایم پریودی تا سه روز لک مشاهده کردم
ممنون میشم راهنمایی کنید

این موارد بخاطر عدم تعادل هورمونهاست باید امپول قاعدگی بزنید

سلام ببخشید آمپول قاعدگی باعث سقط جنین میشه؟(زیر سه ماه)

خیر امپول قاعدگی باعث ماندن بهتر جنین میشود

سلام خسته نباشین.من در هفته ی چهارم بارداری اقدام به سقط کردم با ۵عدد قرص سایتوتک ۲۰۰میلی .اما هیچ اتفاقی نیفتاد.رفتم سونو گرافی هنوز قلبشم تشکیل نشده بود.گفتن چون زیر یک ماه بوده نشده.دوباره بعد از ده روز ۵تا قرص دیگه استفاده کردم و طناب زدم به خونریزی افتادم.الان از اون موقع چهار هفته میگذره و من همچنان خونریزی دارم.دیگه علایم بارداری رو ندارم.بعد از یک هفته هم ۲۰عدد قرص متیل ارگونوین رو هر هشت ساعت خوردم .ولی هیچ تاثیری نداشت.میشه راهنماییم کنین چیکار کنم تا تموم بشه.خسته شدم دیگه?

شما بعلت ناقص مصرف کردن دچار سقط ناقص شدید والان بقایای بارداری دارید

سلام. قرص سایتوتک رو از کجا تهیه میکنید؟ اکر بخوام بخرم کسی هست که برام بفرسته برام؟

با شماره مشاوره سایت تماس بگیرید

سلام من ۸ اسفند پریود شدم الان از پریودیم ۷ روز میگذره نشدم بیبی چک میرنم مشکوک میزنه و اینکه خیالم راحت که دوخولی صورت نگرفته ۵ گرم زعفران هم تو لیوان خوردم ولی هنوز پریود نشدم لطفاً راهنمایی کنید

۱هفته دیگه تست یازداری تکرار کنید اگر منفی بود امپول قاعدگی بزنید

سلام من سنو دادم الان شش هفته س ك باردارم ي بچه يك ساله هم دارم زعفران دم كردم تناب زدم تخم شويد هم مصرف كردم ولي هيچ تأثيري نداسته الان نميدونم چكار بايد بكنم ايا قرص سايتوتك إز داروخانه ميشه تهيه كرد اگر نه ازكجا تهيه كنم

باشماره مشاوره خانم دکترافشاری تماس بگیرید حهت تهییه قرصهای اصل

سلام من ۱۹ ام وقت پریودیم بود الان که ۲۷ هست هنوز پریود نشدم یه روز قبل سکس دو عدد قرص ال دی خوردم روز بعدش هم هم ۲ تا بیبی چک هم زدم منفی بود زعفران هم خوردم اما هیچ علائمی ندارم لطفا راهنمایی کنید

بخاطر خوردن قرصهاست پریودتون غقب افتاده است

سلام من ۱۹ وقت پریودیم بود روز قبلش برای عقب انداختن ان دو قرص ال دی خوردم و بعد سکس روز بعد ان ۲ قرص دیگر خوردم تا الان پریود نشدم و هیچ علائمی جز درد در نوک سینه ندارم بیبی چک هم زدم منفی بود خواهشا بگید چکار کنم سنم کمه و در دوران نامزدی هستم

اگر بیبی چک منفی ست دیگر نگران نباشید

سلام خسته نباشید من کلا پریودی نامنظمی دارم همیشه پریودیم یه هفته دو هفته عقب میفتاد ولی تاحالا پیش نیومده بود ک مث الان که ۲ ماه هس ک پریودیم عقب افتاده خعلی نگرانم
همسرم میگه ک منی رو وارد واژنم نکرده
تست هم زدم منفی بود کاملا
یک ماه ک از پریودیم گذشت قرص اچ دی هم مصرف کردم
تمام علایم پریودی رو هم دارم ولی نمیدونم چرا پریود نمیشم تورو خدا راهنماییم کنید

سلام من ماه پیش روز چهارم وپریودیم بانامزدم رابطه داشتم ولی هیچ دخولی صورت نگرف واب منی هم اصلا ریخته نشد ولی الان پنج روز اززمان پریودم میگذره وپریودنشدم… ممکنه باردارشده باشم؟؟ خیلی استرس دارم چندبارم زعفران و رازیانه خوردم ولی هیچ تاثیری نداره

بله ممکن تست بی بی چک را انجام دهید

خاهش میکنم راهنماییم کنید ک چرا بااینکه تموم علایم پریودی رو دارم یعنی سینه هام سفت شده جوش های قاعدگی و شکم درد های دوران پریودی هم سراغم میاد ولی پریود نمیشم
دوماه گذشته از پریودیم و من فقط یکبار یک لخته قهوه ای رنگ دیدم

سلام خسته نباشید من کلا پریودی نامنظمی دارم همیشه پریودیم یه هفته دو هفته عقب میفتاد ولی تاحالا پیش نیومده بود ک مث الان که ۲ ماه هس ک پریودیم عقب افتاده خعلی نگرانم
همسرم میگه ک منی رو وارد واژنم نکرده
تست هم زدم منفی بود کاملا
یک ماه ک از پریودیم گذشت قرص اچ دی هم مصرف کردم
تمام علایم پریودی رو هم دارم ولی نمیدونم چرا پریود نمیشم تورو خدا راهنماییم کنید

تست منفی جای نگرانی ندارد

سلام خسته نباشید من از روز اخر پریودیم شروع کردم به قرص خوردن درهمه رابطه ها تقریبا منی ریخته شده از دوبار هم قرص اورژانسی بعد رابطه ها خوردم تقربیا از همان اول دل درد شدید داشتم زیر دلم به شدت درد میکنه بی‌بی چک هم همان اوایل زدم منفی بود الان یه شبه قرص ها تموم شده و منتظرم پریود بشم ولی هنوز دل درد شدید دارم هی درد میگیره هی ول میکنه توروخدا راهنمایی کنین

سلام روزتون بخیر
من ۵روز پیش ازپریودی پاک شدم، وهمون روز نزدیکی داشتم بدون جلوگیری، یادم رفت قرص اورژانسی بخورم، الان دیر شده؟
مطمعنم که حامله میشم، چیکار کنم لطفآ راهنمایی کنید

ذخیره نام من، ایمیل و وب سایت و در این مرورگر برای دفعه بعد که خواستم نظر ثبت کنم.

طراحی و پشتیبانی: «وب‌کاستر»

در فنلاند در شرایط زیر می توانید در طول اوایل حاملگی عمل سقط جنین را انجام دهید:

از جمله دلایلی که برای سقط کردن جنین (abortti) کافی میباشد این است که بدنیا آوردن و مراقبت از کودک، فشار فراوانی را به زندگی شما وارد آورد. در عمل; یکی از مسایل زیر می توانند از جمله این دلایل باشند.

زنان از این حق برخوردارند که خودشان به شخصه درباره اینکه آیا می خواهند سقط جنین کنند، تصمیم بگیرند. البته شریک زندگی زن نیز در شرایطی که خود زن بخواهد و به نظر او توجه کند، می تواند در این تصمیم گیری شرکت کند.

اگر سن شما زیر سن قانونی است و می خواهید درخواست سقط جنین کنید، برای این موضوع نیازی به اجازه والدین خود ندارید. البته در اغلب موارد بهتر است که درباره موضوع مورد نظر با والدین خود صحبت کنید. البته اگر نمی خواهید در این باره با آنها صحبت کنید، می توانید با کارشناسان درمانگاه که موظف به محرمانه نگهداشتن موضوع شما هستند، گفتگو کنید.

سقط جنین باید قبل از هفته 12 بارداری انجام شود. البته اگر دلیل بسیار محکمی وجود داشته باشد، می توان آن را بعد از این زمان نیز انجام داد ولی در اینصورت نیاز به اجازه ویژه از سازمان کنترل والویرا (Valvira) می باشد. در شرایطی که علت انجام سقط جنین، بیماری و یا معلولیت شدید جنین می باشد نیز نیاز به کسب اجازه والویرا میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از درمانگاه (terveysasema) خود سئوال کنید.چیکار کنم تا جنین سقط بشه

اگر می خواهید سقط جنین کنید، حتی الامکان زود با درمانگاه خود تماس گرفته و با پزشک وقت بگیرید. همچنین می توانید با پزشک خصوصی نیز وقت بگیرید ولی زمانی که وقت می گیرید، اطمینان کسب کنید که دکتر برای ارائه گزارش جهت سقط جنین دارای اجازه والویرا می باشد. اگر بخواهید می توانید شریک زندگی خود را نیز با خود به مطب دکتر ببرید. دکتر برگه درخواست سقط کردن جنین را به بیمارستان ارسال میکند و در آنجا عمل سقط جنین انجام می شود.

در بیمارستان، پرستار و پزشک با شما گفتگو میکنند. با آنها درباره روش سقط جنین تصمیم می گیرید. سن حاملگی و نظر خود شما بر روی این تصمیم گیری اثر می گذارند.

سقط کردن جنین توسط دارو و یا کورتاژ (kaavinta) صورت میگیرد. کورتاژ معمولاً ضمن بیهوشی انجام می شود و پس از آن باید چند ساعتی را در بیمارستان ماند.

اگر سقط جنین توسط دارو انجام شود، در این صورت هر یک تا 3 روز یکبار داروها را از طریق واژن وارد بدن شخص کرده و بدین ترتیب انقباضات رحمی شروع شده و رحم تخلیه می شود. آمادگی داشته باشید که با شروع انقباضات رحمی ممکن است که نیاز به مصرف مسکن پیدا کنید. در بعضی از موارد علاوه بر دارو به کورتاژ نیاز می باشد.

4-2 هفته پس از انجام سقط جنین، در بیمارستان خود کنترل میشوید.

زمانیکه درباره سقط جنین تصمیم میگیرید، از پرستار و یا پزشک درمانگاه خود کمک دریافت میکنید. اطلاعات بیشتر درباره جاهاییکه در شرایط دشوار زندگی می توانید از آنها کمک بگیرید، در سایت InfoFinland و لینک سلامت روانی، یافت میشوند.

linkkiVäestöliitto:سقط کردن جنینفنلاندی

linkkiValvira:اجازه سقط کردن جنینفنلاندی | سوئدیابتدا ناحیه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب ناحیه، آدرس وب سایت InfoFinland مربوط به آن ناحیه را مشاهده می کنید.

زمان ورود به مطالب مختلف این وب سایت، با کلیک کردن بر روی لینکی که بر روی صفحه اصلی منو مشاهده می کنید، می توانید وارد صفحات مرتبط با موضوع انتخابی خود شوید.

همچنین می توانید ناحیه انتخابی خود را تغییر داده یا حذف کنید.


چنانکه کارمند، کارگر، صاحب شرکت یا دارای فعالیت صنفی و تجاری بوده و یا دانشجو، مهاجر بازگشته به وطن، پناهنده، پناهجو یا عضو خانواده فرد ساکن فنلاند می باشید، در این صورت می توانید اطلاعات متناسب با شرایط زندگی خود را بیابید. به کمک این سایت شما می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بصورت سریع و خلاصه شده بیابید.

سقط جنین در برخی از موارد برای زوجین بسیار مهم می شود. پس از ازدواج، حاملگی می‌تواند یکی از بهترین دوره‌های زندگی هر زوجی باشد. با این حال، بارداری تنها زمانی یک رویداد خوشحال‌کننده است که از قبل برای آن برنامه‌ریزی شده باشد. در بسیاری از مواقع حاملگی به صورت اتفاقی رخ می‌دهد آن هم زمانی که زوج واقعا بنا به دلایل زیادی اصلا بچه نمی‌خواهند. در چنین مواردی، آنها ترجیح می‌دهند به سقط جنین بیندیشند.

اگر این موضوع را از دیدگاه بشری بنگریم، کاملا گناه است. با این حال، اگر تصمیم نهایی شما سقط جنین باشد، بهتر است به جای روش‌های جراحی که می‌توانند عوارض جانبی زیادی داشته باشند، از داروهای خانگی و طبیعی برای سقط جنین استفاده کنید. داروهای خانگی سالم و طبیعی برای سقط جنین در دوران بارداری بهترین گزینه برای سقط جنین هستند. در این مقاله، ۱۶ شیوه‌ی سالم و بدون خطر برای سقط جنین گردآوری شده‌است.

یکی از داروهای خانگی بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری این است که به طور مرتب دوش آب گرم بگیرید. با این حال، شما باید این روش را با مصرف گیاهان دارویی بدون خطر یا سایر محصولات طبیعی ترکیب کنید تا نتایج بهتری به‌دست بیاورید. مطمئنا این روش برای رسیدن به نتایج مورد نظر بدون خطر و مطمئن است.

ویتامین C خواصی طبیعی برای جلوگیری از حاملگی دارد و یکی از گزینه‌های عالی در فهرست ۱۶ روش خانگی سقط جنین است. به یاد داشته باشید میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را در مقادیر زیاد مصرف کنید. این کار را باید به خصوص هنگامی انجام دهید که دوره‌ی ماهانه‌ی منظمی را تجربه می‌کنید و احساس بارداری دارید.چیکار کنم تا جنین سقط بشه

مطلب مرتبط: ۲۲ درمان خانگی موثر برای جلوگیری از بارداری

در واقع، دانه‌های کنجد یک افزودنی سالم برای رژیم غذایی آدم‌ها در سراسر جهان هستند. با این حال، این دانه حاوی خواص بدنامی هستند که می‌توانند سبب سقط جنین شوند. شما می‌توانید مقداری دانه‌ی کنجد را مستقیما مصرف کنید. گزینه‌ی دیگر برای مصرف کنجد این است که می‌توانید مقداری از دانه‌های کنجد را شب تا صبح داخل یک لیوان آب خیس بگذارید.

در هنگام صبح می‌توانید آبی را که مدت طولانی کنجد در آن غوطه‌ور بوده و طعم کنجد را گرفته مصرف کنید. برای به‌دست آوردن نتیجه‌ی مشابه، می‌توانید دانه‌های کنجد را به غذاهای‌تان اضافه کنید. این دانه‌ها دارویی بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین هستند!

برگ سبز جعفری نیز به عنوان یک داروی خوب برای سقط جنین در اوایل بارداری استفاده می‌شود. معروف است که این گیاه در اوایل دوره‌ی بارداری به طور طبیعی سبب سقط جنین می‌شود و تنظیم‌کننده‌ی عالی دوره‌ی قاعدگی است. این گیاه دارویی به شل شدن رحم کمک می‌کند و سپس باعث سقط جنین می‌شود. شما می‌توانید برگ‌های جعفری را به شیوه‌های متفاوتی مصرف کنید.

نخستین شیوه این است که می‌توانید چند برگ جعفری را آماده کنید و آن را همراه با مقدار کمی آب در یک دستگاه تمیز مخلوط‌کن بریزید و سپس آب آن را استخراج کنید. می‌توانید مقداری از آن را در یک فنجان تمیز بریزید و چند بار در روز آن را بخورید. روش دوم برای مصرف این گیاه دارویی این است که می‌توانید مقداری جعفری خشک بردارید و سپس از آن دمنوش تهیه کنید و آن را بنوشید.

و روش آخر این‌که، فقط چند ساقه جعفری را بردارید و سپس آن را به مدت یک شب تا صبح در واژن‌تان قرار دهید یا آن را چند بار در روز عوض کنید تا به بهترین نتیجه‌ی ممکن برسید.

ممکن است تعجب کنید از این‌که استفاده از چای بابونه هم درمان خانگی بدون خطر و طبیعی دیگری برای سقط جنین در اوایل دوره‌ی بارداری است چرا که اغلب ‌پزشکان نوشیدن این چای را به زنان باردار توصیه می‌کنند. برای به‌دست آوردن نتیجه‌ی عکس، فقط باید مقدار مصرف‌تان را افزایش بدهید. شما باید چند فنجان چای بابونه در روز بخورید تا جنین سقط شود.

برای این منظور باید بابونه‌ی خشک را با آب داغ مانند وقتی که چای دم می‌کنید، ترکیب کنید. حالا چای را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه دم بگذارید و سپس آن را مصرف کنید.

مطلب مرتبط: ۱۵ درمان خانگی بسیار موثر یبوست در بارداری

داشتن چند بار رابطه جنسی در ماه اول و دوم بارداری می‌تواند یکی از روش‌های خانگی طبیعی برای سقط جنین باشد. بهتر است بدانید که چه‌طور باید رابطه داشته باشید تا مشکل خود را حل کنید. دخول مکرر، و همچنین ارگاسم، ممکن است به سقط جنین منجر شود و این تاثیر چندین بار ثابت شده‌است.

اثر سنبل ختایی بر روی زنان بسیار عالی است. این گیاه دارویی به فعال شدن انقباضات کمک می‌کند و به این ترتیب سبب تسهیل شدن قاعدگی می‌شود. چنین خواصی سبب می‌شود که این گیاه دارویی یکی دیگر از روش‌های بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری باشد. شما باید گیاه دارویی سنبل ختایی را با یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید و ۴ بار در روز آن را مصرف کنید.

این گیاه یکی دیگر از داروهای خانگی بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل بارداری است. پس از مصرف این گیاه، شما باید کوهوش قرمز مصرف کنید. مهم است بدانید که فقط مصرف کوهوش سیاه سبب پایان بارداری نخواهد شد. با این وجود، اثر آن بر رحم شما منجر به سقط جنین خواهد شد. دوز توصیه شده برای مصرف این گیاه دارویی متفاوت است.

بنابراین، شما باید با یک متخصص گیاه شناسی برای این کار مشورت کنید. استفاده از کوهوش سیاه به طور کلی خطری ندارد، اما گزارش‌های زیادی از اثرات جانبی موقت آن وجود دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

گفته می‌شود که آب آناناس ماده‌ی بدون خطر و طبیعی دیگری است که می‌توان با آن در اوایل بارداری جنین را سقط کرد. دلیل چنین تاثیری ویتامین C فراوان و سایر آنزیم‌ها و مواد شیمیایی موجود در این میوه است که گفته می‌شود روی بدن زنان باردار تاثیر بیش‌تری دارند و به همین دلیل به طور موفقیت‌آمیزی سبب سقط جنین می‌شود بدون این‌که هر گونه عوارض جانبی ایجاد کنند. این راه‌حل به طور گسترده‌ای توسط بسیاری از زنان استفاده می‌شود. برای این کار خیلی ساده باید یک آناناس را خوب پوست بکنید و آن را برش دهید.

سپس آناناس‌های خرد شده را همراه با مقداری آب داخل دستگاه مخلوط‌کن بریزید و آب آناناس را آماده کنید. در نهایت، این آبمیوه را به طور منظم مصرف کنید. راه دیگر این است که می‌توانید آناناس را خرد کنید و هر روز یک کاسه از آن بخورید.

قرص آسپیرین برای سقط جنین در اوایل دوران بارداری تقریبا بدون خطر و طبیعی است .شما می‌توانید این قرص را برای تنظیم دوره‌ی قاعدگی‌تان نیز مصرف کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که تعداد زیادی قرص آسپرین تهیه کنید و سپس پنج تا ۶ قرص را با آب تمیز مصرف کنید. علاوه بر این، باید از سایر روش‌های خانگی سقط جنین نیز استفاده کنید.

در صورت استفاده از قرص آسپرین در هر شرایطی، رژیم غذایی شما حتما باید شامل مواد غذایی مانند زنجبیل، میخک، آووکادو، جعفری، انجیر و بعضی از گیاهان دارویی و مغزها باشد.

همه می‌دانیم که اغلب به زنان باردار توصیه می‌شود که در فعالیت‌های فیزیکی شرکت نکنند و چیزهای سنگین بلند نکنند و توصیه‌هایی از این دست. بنابراین، شما باید عکس این توصیه را انجام بدهید تا جنین در همان روزهای اولیه‌ی بارداری سقط شود. برای این‌که سقط جنین را به طور موفقیت‌آمیز انجام بدهید، باید به شدت ورزش کنید و گاهی اوقات حتی ورزش دراز و نشست را انجام دهید.

علاوه بر این، بالا و پایین رفتن از پله‌ها یک راه مطمئن است اگر که می‌خواهید جنین خود را سقط کنید. گذشته از این، باید یک رژیم سخت داشته باشید که تمام اقلام لازم را برای مصرف داشته باشد.

در واقع، مصرف دوز بالای ویتامین C به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از راه‌های سقط جنین شناخته شده‌است. در حالی که این ویتامین در میوه‌های خانواده‌ی مرکبات یافت می‌شود و می‌توانید با مصرف این میوه‌ها آن‌ را دریافت کنید، مصرف مکمل‌های این ویتامین برای اثربخشی بهتر توصیه می‌شود. همچنین باید مصرف روزانه‌ی این ویتامین را بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌گرم افزایش دهید.

افزایش تدریجی دوز آن منجر به افزایش سطح استروژن در بدن خواهد شد. علاوه بر این، افزایش سطح استروژن سبب کاهش سطح پروژسترون نیز می‌شود – هورمونی که برای رشد سالم جنین ضروری است. بنابراین، کاهش پروژسترون که ناشی از افزایش مصرف ویتامین C است، سبب وقوع سقط جنین بدون هرگونه خطری می‌شود.

پنیرویال نیز یکی دیگر از بهترین روش‌های خانگی طبیعی برای سقط جنین در اوایل دوره‌ی بارداری است. این گیاه به طور گسترده‌ای در تولید قرص‌های ضد بارداری و قطره‌های پزشکی استفاده می‌شود. ما اغلب گل این گیاه را به راحتی پیدا نمی‌کنیم، بنابراین برای استفاده از این گیاه، باید از برخی جزییات فنی پیروی کنید. شما باید فروشگاهی را پیدا کنید که قرص یا کپسول این گیاه را به فروش می‌رساند.

همچنین می‌توانید یک بطری محلول پنیرویال یا روغن آن را پیدا کنید و به طور مرتب مصرف کنید. این گیاه واکنش سنگین در بدن ایجاد می‌کند و باعث بروز مشکل در واژن می‌شود و به این ترتیب انقباض و سقط به طور طبیعی و بدون خطر رخ می‌دهد.

دونگ کوئی، یک گیاه دارویی چینی، که نام علمی آن Angelica Sinensis است یکی از شناخته‌شده‌ترین و بدون خطرترین داروهای خانگی برای سقط جنین در اوایل بارداری است. شما نمی‌توانید این گیاه یا گل دونگ کوئی را به راحتی به‌دست بیاورید اما در بسیاری از فروشگاه‌ها می‌توانید آن را به صورت پودری پیدا کنید. به هر حال بعد از یافتن آن، باید مقداری از این پودر را بردارید، آن را با آب مخلوط کنید و ترکیب حاصل را چند بار در روز مصرف کنید تا به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید.

پاپایا به عنوان یکی از روش‌های عالی برای سقط جنین در اوایل بارداری شناخته شده‌است، زیرا در کنار تاثیری که برای سقط جنین دارد، دارای طعم فوق‌العاده‌ای هم هست. گزارش تهیه شده از چند زن تاثیر پاپایا را روی سقط جنین تایید می‌کنند. پاپایا بدون خطر است و هیچ نگرانی بابت مصرف آن در دوز بالا در مقایسه با سایر داروهای طبیعی برای سقط جنین وجود ندارد.

ترکیبی از غلاف آکاسیا و موز یکی دیگر از داروهای بدون خطر و طبیعی برای سقط جنین در اوایل دوره‌ی بارداری است. با این حال، این مورد یک راه‌حل شناخته شده نیست. برای انجام این روش، باید غلاف آکاسیا و شاخریزهای موز را تهیه کنید و آنها را داخل کاسه بریزید. حالا، بدون اضافه کردن آب، آنها را خوب با هم مخلوط کنید. پس از آن، این کاسه را در زیر نور خورشید قرار دهید تا هر دو خوب خشک شود.

در مرحله‌ی بعد کاسه را به سایه منتقل کنید و به آن دو شکر هم اضافه کنید. حالا این مواد تشکیل‌دهنده را پودر کنید. زمانی که کارتان تمام شد، یک قاشق از این پودر را همراه با آب مصرف کنید. باید این پور را چند بار در روز مصرف کنید تا زمانی که خونریزی‌تان شروع شود.

از آنجا که بارداری واقعا برای همه یک هدیه نیست، اگر قبلا تصمیم خود را گرفته‌اید، می‌توانید داروهای خانگی زیر را امتحان کنید تا بارداری را پایان بدهید. با این وجود توصیه می‌شود با پزشک مشورت کنید تا تمام اطلاعات مربوط به سلامتی خود را بدانید و سپس برای کسب نتایج بهتر با رژیم غذایی کارتان را ادامه دهید.

منبع: vkool

برچسب ها vkoolبارداریبرای سقط جنین چی بخورم؟راه های سقط جنین در هفته اولسقط جنینسقط جنین با زعفرانسقط جنین با شیافسقط جنین در ماه اولسقط جنین در هفته اولطریقه مصرف اویشن برای سقط جنینعوارض سقط جنین با قرصعوارض سقط جنین در ماه اولقرص سقط جنین cytotecچگونه با زعفران سقط جنین کنیم

سلام
پس زعفران چی شد
با زعفران هم که صدق جنین بوده و می شود.

بسیار خوب و آموزنده بود

عالی

سلام.من ترکیب شیر و سیر رو به روش دیگه ای استفاده کردم و تمام جوش های صورت من در طول ۱ روز از بین رفت و درد معده ای که زمان زیادی داشتم به طرز عجیبی از بین رفت.حالا براتون توضیح میدم:دیروز به طور اتفاقی میگو خوردم با کمی سس سیر و یک لیوان موهیتو طبیعی.شب هم دوباره میگو خوردم با کمی ماست و یک حبه سیر خشک شده که تکه تکه شده به همراه ماست که تندی خاصی هم داشت.۲ ساعت بعد از شام ۱ لیوان شیر خوردم و خوابیدم.چند ساعت بعد معده شروع به کار کارد ولی همراه با کمی درد شکم .امروز که از خواب بیدار شدم و جلوی آینه رفتم هیچ اثری از جوش در هیچ جای صورتم ندیدم.همشون محو شدن و درد معده من از بین رفت .لازم به ذکر من اصلا نوشیدنی نوشابه رو به خاطر ضررهای زیادی که داره نزدیک به ۶ سال هست استفاده نمیکنم و در طول روز ۳ کیلومتر پیاده رو حتما در برنامه روزانه دارم.به هر حال شاید این مطالب جای تحقیق داشته باشه.چیکار کنم تا جنین سقط بشه

من در ماه های اول بارداریم بدون اینکه بدونم آناناس باعث سقط جنین میشه به شدت آناناس میخوردم میل شدیدی یه آناناس داشتم ولی خدا رو شکر سقط نشد ولی خدا میدونه چه تاثیری رو جنین گذاشته

ممنون خیلی عالیه

قلب جنین من تشکیل نشدو دکتر قرص سقط تجویز کردن هشت عدد ؛ همون زمان که خواستم مصرف کنم درد شدید گرفتم و بعد از سونو گرافی نشون دادکه جنین از بین رفته و فقط لخته های خون باقی مونده توی رحم ؛ و فرداش مجبور ب کورتاژ شدم

اینا واقعیه؟؟؟؟؟؟؟؟

اینا واقعیه؟؟؟؟؟؟

سلام عالی بود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وب‌سایت


همرسانی در

ایمیل

فیسبوک

Messenger

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

Messenger

توییتر

بالاترین

واتس‌اپ

لینک را کپی کنید

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود

ناهید (نام مستعار) به تنهایی و دور از خانواده در کابل زندگی ‌می‌کند. می‌گوید: “دو سال پیش با دوست پسرم آشنا شدم و بیش از یک سال است که در یک خانه با هم زندگی می‌کنیم. زمان برقراری ارتباط جنسی خیلی احتیاط می‌کنیم اما دو ماه پیش با وجود تمام این مراقبت‌ها باردار شدم. دو هفته‌ای احساس دل‌بدی و سردرد داشتم، ابتدا فکر می‌کردم عادی است اما وقتی به پزشک مراجعه کردم، فهمیدم که جنین چهل روزه‌ای در رحمم است.”

این دختر ۲۵ ساله که به تازگی تجربه سقط جنین را داشته، می‌گوید به خاطر آبروی خانواده‌اش تن به این کار داده است.

ناهید بعد از آگاهی در مورد بارداری‌اش در جستجوی پزشکی شد تا جنینش را سقط کند، کاری که چندان آسان نبود. اضطراب و نگرانی خودش از یک طرف و فشار دوست پسرش برای سقط جنین از طرف دیگر وضعیت روحی او را به حالت بحرانی رساند.

او می‌گوید دو هفته‌ای در جستجوی پزشک بوده تا اینکه این موضوع را با یکی از دوستانش که دانشجوی پزشکی بود مطرح کرد و از او خواست تا کمکش کند.

ناهید می‌گوید: “دوستم با تهیه داروی سقط جنین، در خانه برایم این کار را کرد. اگرچه جنینم با این کار سقط شد اما چندین روز درد و خونریزی شدید مرا خانه‌نشین کرد.”

سقط جنین تنها به بارداری‌های خارج از ازدواج ختم نمی‌شود، زنان دیگری هم هستند که به دلایل مختلف اقدام به سقط جنین می‌کنند.

لیلا (نام مستعار) زنی است که حدود شش ماه پیش ازدواج کرده و یک ماه پیش ناخواسته باردار شد، در زمانی که همراه شوهرش در حال آمادگی برای رفتن به خارج برای ادامه تحصیل بود.

او می‌گوید: “اصلا آماده بچه‌دار شدن نبودیم و تمام فکرمان به سفر و تحصیل ما بود، آمدن یک کودک در زندگی مشترک ‌ما تمام نقشه‌های ما را نقش برآب می‌کرد.”

لیلا می‌گوید که بعد از اطمینان از حاملگی با شوهرش به پزشک مراجعه کرد، در دوران معاینه پزشک از مراقبت‌های دوران بارداری می‌گفت ولی او به رهایی از این وضعیت فکر می‌کرده است.

او به پزشک گفت که می‌خواهد جنین را سقط کند ولی پزشک عصبانی شده و او را از مطبش بیرون کرد.

سرانجام لیلاو شوهرش به واسطه یکی از دوستانشان توانستند بدون اطلاع خانواده جنین را سقط کنند.

مونسه (نام مستعار) پزشک و سه سالی است که در خانه به صورت پنهانی عمل سقط جنین را انجام می‌دهد. زمانی که دانشجوی پزشکی بود، به این کار آغاز کرد. می‌گوید ۸۵ الی ۹۰ درصد مراجعینش کسانی هستند که از طریق رابطه نامشروع باردار می‌شوند.

خانم مونسه می‌گوید در کنار دختران مجرد، زنان متاهلی که از طریق برقراری رابطه با شخص دیگری غیر از همسرشان باردار شده‌اند نیز برای سقط جنین به او مراجعه می‌کنند.

او می‌گوید این زنان که شوهرانشان آنان را برای سال‌ها ترک کرده و برای کار به کشورهای همسایه رفته‌اند، با برقراری رابطه خارج از ازدواج حامله و پیش از بازگشت شوهرانش سعی می‌کنند تا جنین‌شان را سقط کنند.

به گفته او تعداد دیگری از زنان نیز به دلیل مشکلات اقتصادی یا ادامه تحصیل و از دست ندادن فرصت‌های کاری خواهان سقط جنین هستند.

مونسه می‌گوید:”در میان متقاضیان، زنانی هم هستند که به دنبال سقط جنین ۹ ماهه شان هستند. این زنان در بسیاری از موارد می‌خواهند تا کودکانشان مرده و حتی تکه تکه شده به دنیا بیاید.”

در میان مشتریان مونسه، داستان یکی اما متفاوت از دیگران است، “دختری که قربانی تجاوز شوهر خواهرش بود”.

اومی‌گوید: “خانواده آن دختر در ابتدا فکر می‌کردند که در شکم دخترشان یک کتله (غده) بزرگ است اما بعد از مراجعه به پزشک فهمیدند که او چهار ماهه باردار است. آنها در یکی از ولایت‌های دوردست افغانستان زندگی می‌کردند و برای حفظ آبرو به نزد من آمدند تا جنین دخترشان را سقط کنم.”

خانم مونسه برای هر سقط از ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار می‌گیرد و می‌گوید “افزایش متقاضیان سقط جنین” در پایتخت سبب شده تا این کار تبدیل به تجارتی پرسود شود.

به گفته او نه تنها پزشکان و ماماها بلکه کسانی که در درمانگاه‌ها کار می‌کنند، سقط جنین را انجام می‌دهند البته با نرخ پایین‌تر.

سقط جنین ناامن و خطرناک

بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، سقطی که توسط افراد غیرتخصصی یا در مراکز غیربهداشتی انجام شود، “سقط جنین ناامن” است.

در افغانستان نیز به دلیل ممنوعیت قانونی سقط جنین، بسیاری از زنان برای پایان دادن به بارداری خود به روش‌های ناامن متوسل می‌شوند که به گفته پزشکان برای مادران خطرات بسیاری در پی‌دارد.

نجم‌السما شفاجو، متخصص زنان و زایمان می‌گوید، بنابر محدودیت‌های قانونی در افغانستان بسیاری از زنان با مراجعه به افراد غیرمتخصص یا هم در محیط‌های غیر بهداشتی عمل سقط جنین را انجام ‌می‌دهند.

او می‌گوید این گونه سقط‌‌ها بیشتر با عفونت و خونریزی شدید همراه است و در مواردی نیز امکان دارد که سبب سوراخ شدن رحم، سقط مجدد، بارداری‌های خارج از رحم و حتی ناباروری شود.

خانم شفاجو می‌گوید، اگر سقط در سه ماه نخست بارداری صورت بگیرد، خطرات کمتری دارد اما بعد از گذشت ماه سوم این خطرات بیشتر می‌شود.

در افغانستان سقط جنین یک تابو و نامتعارف است. برخی در افغانستان سقط جنین را آزادی و حق زن و برخی دیگر این کار را قتل عمد و خلاف آموزه‌های دینی می‌دانند.

زینب حسینی، دانشجوی رشته علوم سیاسی با سقط جنین آگاهانه موافق است. او می‌گوید: “در جامعه افغانستان زنان زیادی به دلیل نگاه منفی جامعه مجبور هستند تا به گونه پنهانی جنین خود را سقط کنند. در حالی که ما باید به یک زن اجازه دهیم که خودش در مورد سقط یا عدم سقط جنینش تصمیم بگیرد، زیرا این حق اوست.”

برخلاف زینب، عبدالبصیر دانشجوی رشته پزشکی با سقط جنین سخت مخالف است. او می‌گوید: “سقط جنین یک نوع قتل عمد و گناه بزرگ است. در قرآن این کار منع شده و اگر به صورت پنهانی یا هم آشکار در جامعه رواج پیدا کند باعث افزایش رابطه‌های نامشروع می‌شود که برای آینده جامعه خطرناک است.”چیکار کنم تا جنین سقط بشه

در برخی کشورها سقط جنین قانونی و در ۲۶ کشور جهان تحت هر شرایطی غیرقانونی است. در کشورهای اسلامی نیز شرایط یکسان نیست. کشورهایی مانند تاجیکستان و ترکیه قوانین آسانی برای سقط جینن دارند، در ایران و افغانستان سقط جنین غیرقانونی و انجام آن ممنوع است، مگر در شرایط خاص.

وحید مجروح، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان می‌گوید: “تنها در دو حالت یک زن در افغانستان می‌تواند عمل سقط جنین را انجام دهد. اگر بارداری جان مادر را با خطر مواجه کند یا هم زندگی جنین بعد از تولد با خطر مواجه باشد.”

او می‌گوید اگر پزشکی جدا از این دو مورد عمل سقط جنین را انجام دهد، این کار به عنوان تخلف پزشکی ثبت شده و پزشک مورد نظر به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهد شد.

قانون جزای افغانستان نیز برای زنی که عمل سقط جنین را انجام دهد، یک سال زندان و تا یک هزار دلار جریمه نقدی جریمه تعیین کرده و برای پزشکانی که این کار را انجام دهند از دو تا هفت سال زندان در نظر گرفته شده ‌است.

 

بنده خانمی ۲۵ ساله هستم و با شوهرم هم سنیم.شرایط زندگیمون معمولیه و خداروشکر خوبیم باهم.من یک مشکل بزرگ برام پیش اومده جدیدا که به مشکلات قبلیم فزونی میکنه.بنده از بچگی با بچه ها کوچیک مشکل داشتمو نمی تونستم ارتباط برقرار کنم به نظرم موجوداتی مزاحم و عصاب خورد کن بودند و همیشه با بزرگتر از سن خودم همبازی بودم.الان به صورت کاملا ناخواسته و با جلوگیری کامل حامله شدم و از روز اول قسط سقط داشتم اما مادرم و شوهرم بشدت مخالفت کردن و مانع من شدن،الان اصلا نمتونم کنار بیام و همش گریه میکنم خودمو اطرافیانمو ازار میدم نمتونم بپذیرم مادر شدم و اصلا محدودیتهاشو دوست ندارمو مدام به شوهرم غر میزنم که تقصیر شما بود و منو دوست نداری.الانم ۶ ماهه هستم و هیچ کاری نمیشه کرد دیگه و من هم نمی پذیرم دوست دارم برم دنبال ادامه تحصیل و کارم و به اهداف بزرگ زندگیم برسم بچه جلوی راهمه و اصلا حاضر نیست سالهای طلایی عمرمو صرف نگهداری بچه بکنم.تروخدا راهنماییم کنید دارم افسرده میشم

 

 

عزیز دلم نمیدونم چه‌جوری بزرگ شدید و خانواده شما نسبت به شما چگونه نگرش داشتند چون این خیلی مهم هست آیا همین نگرش و در باره ی تربیت شما داشتند و آیا خانواده شما و مادر شما در ارتباطاتی که با شما داشتند همیشه احساس نگرانی داشتند و احساس میکردند مثلا اگر بچه نداشتند کارهای بهتری میتوانستند انجام بدن یا وقت بهتری رو در جای بهتری و با ارزشتری میتونستند داشته باشند در عین حال بچه‌دار شدید الان برخلاف اینکه جلوگیری کاملی داشتید ولی بچه دار شدید و در حال حاضر هم شش ماهتونه در شروع بچه دار شدنتون هم بارها خواستید فرزندتون رو سقط کنی اما به خاطر شوهر و‌پدر و مادرتون که اصرار داشتند این بچه ماندگار شده،بدونه آماگی باردار شدن یک مقدار سخت هست اما بحث ما سختیه بارداری نیست بحث ما عدم پذیرش شما در مورد فرزندتون هست و او رو‌ مانع ادامه تحصیلتون واهداف بزرگی که داشتید میدونستید به هر حال اگر واقعا این احساس در شما هست لازم بوده در همون اوایل یک مقدار پیگیریهای پزشکیتون رو بیشتر میکردید تا به نتیجه خاصی که‌ مورد نظرتون‌ بوده میرسیدید هیچکس دنبال سقط جنین برای بچه ش نیست ولی کسانی که آمادگی باردار شدن رو ندارن و آسیب میبینن از این نظر هم‌ خودشون وهم از نظر روانی فرزندشون سختی های بیشتری متحمل میشه، عزیز دل من مشکل اصلی بارداری شما نیست مشکل اصلی اینه که اگر شما چند سال بعد هم باردار میشدید این تفکر رو درباره اینکه بچه ها موجوداتی هستند که افراد رو از زندگی عادی باز میدارند و مشکل براشون ایجاد میکنند این تفکر وباور و اعتقاد در شما وجود داره و این برمیگرده به خیلی از مسائلی که باشما ارتباط داره من نمیدونم خانواده،گذشته، نگرش و اعتقادات شما که به روی شما ایجاد شده،مجموعه همه اینها دست به دست هم داده که شما این نگرش و باور رو در مورد فرزندتون یا در مورد بچه ها کلا داشته باشید در حال حاضر هم عزیز من،کاری نمیتونه بکنی واقعیت رو بپذیرید ببینید گاهی وقتها دنیا آمدن یک بچه یا مسئله، بروز یک حادثه شاید از نظر شما ناخوشایند باشه اما خودش تغییر روحیه رو به شما خواهد داد شما هنوز اون هورمون های ویژه مادرانه و‌اون احساس زیبای مادرانه شاید در شما نیست و‌ وجود نداره چون پیش خودتون احساس میکنید این بچه شمارو از خیلی از چیزها بازداشته ولی اهداف شما چی بوده مگه، به هر حال این خیلی مسئله است من نمیدونم شما اهداف بزرگ رو در چی میبینید هدفهای بزرگتون رو برای من مشخص نکردید، ادامه تحصیل رو عنوان کردید خوب ادامه تحصیل شما مقطع خودتون رو با بچه هم میتونید داشته باشید خیلی دارید مسائل رو برای خودتون سخت و‌پیچیده میکنید ما خیلی از خانمهارو داریم تدریس میکنن در دانشگاه،درس میدن،مطب هم میرن،بچه هاشونم با سلامت بزرگ میکنند،بزارید اون حس با تولدش ایجاد بشه و بزارید این حس در شما به وجود بیاد خیلی با این حسی که در خودتون هست نجنگید ببینید وقتی شما دارید میجنگید و منفی نگری دارید میکنید و احساس میکنید تمام مسائل شما داره از بین میره نمیدونم شما الان دیگه هیچ جایی رو‌نمیتونید داشته باشید و مرتب به همسرتون غر میزنید محدودیتهای بارداری برای شما سخت هست حالا مثلا اضافه وزن پیدا میکنید شاید یه مقدار از نظر اندام به هم بریزید یه مقدار ناراحتی های گوارشی وخاصی برای شما پیش بیاد اینا شمارو داره اذیت میکنه ولی وقتی یک حادثه ای در زندگی هر کسی پیش میاد عوارض و‌مسائل خاص خودش رو داره، و اینکه زن سالمی هستید و فرزندی رو تونستید باردار بشید اینکه توانمندی جسمی قوی دارید اینکه توانمندی روحی و روانی قوی بتونید داشته باشید و در آینده یک بچه ای رو تربیت بکنید که تمام اون ایده آلهای که مورد نظرت هست به عنوان یک انسان سالم در او دیده بشود به عنوان بخشی از وجود تو،اینها حسهای هست که به مرور زمان در شما ایجاد خواهد شد مهم اینه که الان نجنگید،نجنگید با این فرزندی که ناخواسته شما هست و ناخواسته هم آمده و یک اتفاقی بوده در زندگی شما و این اتفاق رو میشه به شکل منفی ومثبت بررسی کنیم،نجنگید باهاش چون جنگیدنی که شما الان دارید انجام میدید با این بچه ای که در رحم شما داره بزرگ میشه و الان شش ماهه هم هست بسیار به او آسیب میزنه اگر یک انسان وخانم هستید که میدونم هستید و یک روحیه رو بایستی داشته باشید که میدونم دارید اگر این منفی نگری هاتون رو تشدید بکنید اونی که در رحم شما داره شکل میگیره و به وجود میاد و روح‌و روانش داره تشکیل میشه فردا موجود عصبی خواهد شد که محصول شماست بنابراین موجود عصبی رو عصبیتر نکنید او الان هم اذیته،او تقصیری در به وجود آمدنش نداره پس یه مقدار منعطف تر باشید و شرایط رو بپذیرید حالا که شده بایستی نمیشد،شما میخواید تا کی غر بزنید خودتون رو عصبی تر و ناراحتتر بکنید،درسته هر چیزی محدودیت های خاص خودش رو داره ولی این رو بدونید زیبایی های خاص خودش هم داره فرزندی داره در وجود شما رشد پیدا میکنه که این فرزند نگاهش عمق روح‌و روانش و رفتارهای آینده ش از شما و از الان داره شکل میگیره بنابراین نگاه عصبی بودن و اینکه آدمهای مزاحمی هستند رو بزارید کنار،این بچه در آینده در آغوش شما فرزند خوب شما خواهد بود و شما بهترین مادر براش خواهد بود مادری که با حساسیتهای خاص خودتون یک تربیت خاص و اصولی در موردش خواهید داشت اگر این دوران شما بعد از بارداری و زایمانتون ادامه داشت من توصیه میکنم حتما مشاوره برید چون شما نیاز دارید، به خاطر چی دارم به شما میگم چون یک سری مسائل در شما هست که برای ما مشخص نیست هر نگرشی من در یک فرد ایجاد میشه از یک جایی شروع میشه منشاء و منبعی داره این منشاء و‌منبع تاثیری در شما گذاشته که نتیجه اون تاثیر این نوع باور و این نوع اعتقاد شده اون رو باید شناخت اگر اون رو نشناسیم نمیتونیم به شما کمک کنیم‌ و درمانتون کنیم بنابراین فعلا واقعیت موجود رو بپذیرید ازتون خواهش میکنم با من حرف بزنید خصوصی تا من بدونم چرا یک‌همچین حالتی شده تا بتونیم این دوره بارداری شما رو یک دوره ای داشته باشیم که برای شما زیباتر باشه باما حرف بزن وقت بگیر تا من بدونم به چه صورتی هست تا بتونیم به هم کمک بکنیم چون به هر حال شما در شرایطی هستید که از نظر روحی روانی باید کسی به شما کمک بکنه که این مسائل حل بشه و مشکلاتی که در ذهن شما هست از بین بره و پذیرش این مسئله در شما پیش بیاد که بعد از زایمانتون هم بتونید با راحتی بیشتر با تربیت بچه کلنجار برید چون بچه بعد از دنیا آمدنش نیازمنده نگرش مثبت مادرش هست پذیرش و قبولش خیلی مهمه مخصوصا الان که در رحم شما هست بپذیرید این موجود رو و بهش حق حیات و زندگی و یک دنیای شاد با شما رو داشته باشه این حقشه و نباید با اینگونه فکرها ازش بگیرید و خودتون رو عصبی نشون بدید و این رو هم در نظر داشته باشید اهدافی که در زندگی شما هست هر چقد هم بزرگ باشد بزرگتر از به وجود آوردن یک فرزند سالم نیست بنابراین سعی کنید زندگیتون رو بر اساس واقعیتهای موجود یه مقدار تغییر نگرش و باور رو با همدیگر داشته باشیم موفق باشید…مشاوره۲۴چیکار کنم تا جنین سقط بشه


بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

۲۹۰

admin

بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

۱۰۳

admin

بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

۱۱۵۶

admin

بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

۴۲۰۳

admin

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

برنامه های ما


به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید
!

درباره ما

متأسفانه در جامعه کنونی ایران آمار طلاق ، خیانت ، افسردگی ، اعتیاد و … بسیار بالا می باشد و روز به روز نیز شاهد پیشرفت این آمار ها می باشیم . هدف اصلی وبسایت مشاوره 24 کمک به کاهش این آمارها در جامعه می باشد و هم اکنون با کمک خدای بزرگ روزانه با دادن مشاوره تلفنی و آنلاین به ده ها هموطن کارهای مفیدی در این زمینه به انجام رسیده است.

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

چیکار کنم تا جنین سقط بشه

0

0 جمشید کاظمی فواید،علائم،خواص ژوئن 25, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *