چیکار کنم حامله نشم

چیکار کنم حامله نشم

چیکار کنم حامله نشم

چیکار کنم حامله نشم

${Body}


بانک اطلاعات


ابزارهای بارداری و زایمان


ابزارهای رشد کودک


ابزارهای سنجش سلامت


چیکار کنم حامله نشم


پاسخ سوالات بر اساس تاریخ پرسش سوال


مطلب از سایر رسانه ها


پرسش: سه ماه است که با شوهرم تصمیم به بچه دار شدن گرفتیم اما در این سه ماه هر چه تلاش کردیم بچه دار نشدم. کمی نگرانم. لطفا راهنمایی ام کنید.

پرسش: من ماه دیگه عروسیمه و برای جلوگیری از روز 2 پریودم یاز مصرف کردم.16 تا قرص رو خوردم از قرص 17 که میشد 18 روز بعد پریودم هم یکم دل درد و حس پریود دارم هم 5 روزه تا امروز که ترشحات قهوه ای شده البته در حد یکی دوبار تو هر روز بقیش ترشحاتم رنگش بی رنگه. می خواستم بپرسم اینا واسه دوره اول مصرف قرص عادیه یا علت دیگه ای داره؟البته قرصام رو همه رو سر یه ساعت خوردم فقط قرص 16 رو یک ساعت با تاخیر خوردم. سوال بعدیم هم در مورد اثر پیشگیری این قرصاس که با لکه بینی در ماه های بعد یا در ماه اول استفاده از روز دوم پریود هم موثر هست؟

پرسش: آیا امکان حاملگی با مایع بی رنگی که از آلت تناسلی مرد بیرون می آید (نه مایع منی) وجود دارد؟ و اگر زن حامله شود دوره قاعدگی قطع می شود یا خیر؟

پرسش: سلام من چند روز دیگه میخوام برم سفر ماه عسل. من روز اول سفر پریود میشم. چیکار کنم که هم پریود نشم هم حامله نشم. البته شوهرم بچه میخواد اما من فعلا نه. آیا الان قرص ال دی بخورم درسته؟ شوهرم کاندوم نمیزاره و نمیخواد طبیعی جلوگیری کنه. من چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید هیچ بیماری قند و فشار خون و نازایی هم نداریم در فامیلمون.

پرسش: من قراره ٤ شهریور امسال عروسی کنم ولی هنوز نمی دونم از چه روش جلوگیری استفاده کنم؟ من و همسرم چون فامیل هستیم و باید حاملگی کاملا کنترل شده باشه که مشکلی إیجاد نشه خیلی استرس داریم که بارداری ناخواسته نداشته باشیم. همسر من کإندوم رو پیشنهاد میده و میگه نمی خوام مواد شیمیایی مصرف کنی اما من فکر کردم یک ماه اول قرص مصرف کنم. لطفا بنده رو راهنمایی کنید و یک روش مطمئن رو بهم پیشنهاد بدید.

چیکار کنم حامله نشم


پرسش: پریود دردناکی دارم رفتم دکتر گفتن عفونت قارچی دهانه رحم دارم دارو دادند خوب شدم. دو ساله ازدواج کرد. چند بار عفونت داشتم بعد از درمان و چندبار نزدیکی بازهم عفونت میگیرم امکان داره از شوهرم بگیرم؟چیکار باید بکنم؟

پرسش: اواخر فروردین پریود شدم و بلافاصله بعد از تمام شدن نزدیکی داشتم که قرص اوسیز خوردم و تقریبا دوباره هفته بعدش هم همین کارو کردم و قرص خوردم که هفته بعدش لکه بینی داشتم و بعد از اون روز جلوگیری کردم تا تقریبا سه هفته بعد دوباره نزدیکی داشتم بدون جلوگیری و الان دوهفته از آن روز میگذره و پریود نشدم بی بی چک گرفتم شب انجام دادم منفی بود .میخوام بدونم عقب افتادن پریودم بخاطر دو بار در یک دوره خوردن قرص یا امکان بارداری؟

پرسش: 28ساله و همسرم33ساله، هر دویمان سالم هستیم آزمایش هم دادیم،من حدود یک سال ونیم پیش یک سقط داشتم در هفته 5به دلیل رشد نکردن جنین، حال که یک سال گذشته و الان حدود هشت ماه است که اقدام به بارداری کرده ام بچه دار نمیشوم، از طرفی خیلی علاقه مندم زودتر باردار شوم زیرا بنا به دلایلی اگر دیرتر شود نمی توانم، آیا راهی است با اینکه هر دو سالمیم زودتر حامله شوم؟

پرسش: من ۲ماه است عقد کردم. هم من و هم همسرم خیلی دوست داریم باهم رابطه کامل داشته باشیم؛ آخه ده سال هست باهمیم و بعد ده سال با هم عقد کردیم. همیشه آرزوی این لحظه رو داشتیم اما من با اینکه خیلی دوست دارم ترس افتاده به جونم و می ترسم باردار شم. راهنماییم کنید چطور میتونم از بارداری پیشگیری کنم و با عشقمم رابطه داشته باشم. قرص های ضد بارداری نمیتونم بخورم چون کلا قرص میخورم حالم خیلی بد میشه. خیلی سال پیش به خاطر کیستی که داشتم قرص ضد بارداری میخوردم تا رفع شه و از اونجا به بعد حالم بد میشه وقتی قرص مصرف میکنم. در جامعه ای هستیم که حرف زدن و مشاوره گرفتن در این باره یک کار غیرطبیعیه و جایی هم باشه مشاوره نیست.کلاس های دانشگاه تنظیم خانواده هم که چی بگم. من و همسرم خیلی انتظار کشیدیم و خودمم دوست دارم اما ترس از بارداری دارم. گیج شدم. از یک طرف خیلی دوست دارم از طرفی ترس از بارداری. لطفا ایمن ترین روش برای پیشگیری از بارداری را توضیح بدهید.

پرسش: من تازه ازدواج کردم و میخوام رابطه جنسی رو با همسرم شروع کنم. پیش یه متخصص برای راهنمایی گرفتن رفتم ولی هیچ سوالی نپرسیدن و فقط قرص یا کاندوم رو پیشنهاد کردن. فکر میکنم قرص میتونه عوارض داشته باشه برای همین میخواستم از شما راهنمایی بگیرم.

پرسش: آیا ژل لوبریکانت simplex اسپرم رو از بین میبره و جلو بارداری رو میگیره؟ضمنا روی بسته نوشته بر پایه آب. راه حل چیه؟ بدون ژل هم ممکن نیست. آیا میشه مثلا روغن زیتون که احتمالا هیچ جا و هیچ کس هم استفاده نکرده به کاربرد؟

پرسش: من ٦سال و نیمه ازدواج کردم.٥ سال جلوگیری کردم، حدود ١ سال اقدام به بارداری کردم اما متأسفانه هنوز باردار نشدم. ٢٩ سالمه من و شوهرم پیش دکتر هم رفتیم. دکتر گفته هیچ مشکلی ندارین. اما از روزی که اقدام کردم عادتهای ماهانم به هم خورده اولا ١٠ روز دیرتر میومد این آخرا زود زود میاد. خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم. میشه کمکم کنید بی زحمت؟

پرسش: میخواهم عروسی کنم ولی فعلا علاقه مندی به اولاد داشتن نداریم. لطفا راههای جلوگیری و راه هایی که به همسرم ضرر نداشته باشد بفرمایید. ولی نمیخواهیم از کاندوم استفاده کنیم.

پرسش : من ماه آینده جشن عروسیمه و همون موقع پریود میشم. میخواستم ببینم خوردن شبی یک عدد قرص مارولین از 10 روز قبل از اون تاریخ میتونه پریودم رو به تاخیر بندازه؟ بعد از عروسی هر زمان مصرف قرص رو قطع کنم پریود میشم؟

پرسش: خانومی 26 ساله هستم که از چند سال پیش دچار بیرون زدگی هموروئید شدم ولی به علت ترس و خجالت هم تمایل به عمل جراحی ندارم الان 3ماهه باردار هستم و تازه فهمیدم که در صورت داشتن هموروئید نمیتونم زایمان طبیعی انجام بدم.

پرسش: همسرم به علت نامنظم بودن دوران قاعدگی خود به پزشک زنان مراجعه نموده و به ایشان قرص دیان 35 را تجویز نموده اند که ایشان برای اولین بار از قرص ضد بارداری استفاده می نماید و طبق دستور پزشک از روز پنجم قاعدگی جهت پیشگیری از بارداری شروع به مصرف این قرص نموده اند . سه روز بعد سه مرتبه نزدیکی محافظت نشده داشته و در هر سه بار منی در واژن تخلیه شده است . با توجه به اینکه مصرف قرص به صورت منظم و در ساعت خاصی انجام می شود آیا امکان بارداری وجود دارد؟ چون اکثر سایتهای مشاوره نوشتن کسی که برای اولین بار از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنه ترجیحا باید از یکی دیگر از روشهای پیشگیری مانند کاندوم نیز در دوره اول استفاده از قرص هم استفاده کنه و اگه استفاده نکنه احتمال بارداری هست. همچنین آیا مصرف آزیترومایسن 250 و برخی مکملهای غذایی حاوی ویتامینها با قرص دیان 35 تداخل دارویی ندارد؟

پرسش: حدودا 7 ماه هست ازدواج کرده ام و از آن موقع تنظیم پریودم به هم ریخته و مثلا این ماه 2بار پریودم شده ام. میخواستم ببینم آیا قرص لونژین تاثیری در به هم ریختگی دارد یا خیر؟

پرسش : من قصد جلوگیری با قرص دارم.ولی نمیدونم چه وقتایی باید استفاده کنم؟هر روز باید بخورم یا زمانی که فقط رابطه برقرار میکنم؟وچه قرصی بخورم؟

پرسش : 30 سال دارم و 6 سال از عروسی ام میگذره. توی این مدت قصد بچه دار شدن نداشتیم. اما حدود 8 ماهه که تصمیم به بارداری گرفتم. ولی هیچ خبری نیست. آزمایش کامل هم انجام دادم. مشکلی نداشتم. همسرم هم آزمایش اسپرم انجام داد مشکلی نداشت. نمی دونم چرا خبری نیست. حسابی نگران و عصبی شدم و این استرس رو به همسرم هم انتقال دادم تا جایی که متاسفانه در دوره 10 تا 20 پریود که به توصیه دکتر یک شب در میان رابطه داریم 2ماهه که همسر در اون روزها در نعوظ مشکل پیدا کرده و رابطه انجام نمیشه که خیلی اذیت و ناراحت میشه ولی بعد از اون روزها در نعوظ و رابطه مشکلی نداریم. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید.

پرسش: بنده دختری 25 ساله هستم که حدود یک ماه و نیم پیش عقد کردم. به منظور جلوگیری از بارداری به پزشک زنان مراجعه کردم اما به خاطر مسائل زیادی که وجود داشت هر بار که میرم، یه آزمایش می نویسن و تا به حال تجویز دارو نداشتن! مسائلی که واسه من وجود داشته اول اینکه یه مدت کم خونی داشتم و از قرص آهن استفاده می کردم. مثل اینکه وضعیت کم خونیم با توجه به آزمایش ها بهتر شده. تقریبا چند سال پیش کیست داشتم که با مصرف ال دی برطرف شد. سونوگرافی رحم و تخمدان هم دادم اما مشکلی نبوده. دوره پریودم منظم نبود و با مصرف قرص ها تنظیم شد و مجددا نامنظمه و در حال حاضر تا روز پانزدهم هم لک می بینم و دکتر فعلا راهی برای برطرف کردنش بهم نگفتن! در پاهام احساس ضعف دارم و پس از حدود بیست دقیقه یا کمتر پیاده روی احساس درد دارم. البته در کودکی هم نرمی استخوان داشتم و از کفش های مخصوصی استفاده می کردم و الان هم از کفی استفاده می کنم. البته الان بیشتر ضعفم در کل پام هست و دردم در قسمت سینه پا و کف پا احساس میشه. چند ماه پیش پام بین سکوی قطار گیر کرد و ضرب دید. دکترم گفتن عکس بگیرم و مشکلی نبود اما درد همچنان در ساق پام هست. از لگنم هم عکس گرفتم و گفتن پوکی استخوان داری! یه دکتر دیگه رفتم، گفتن نه، چنین چیزی نیست! آزمایش رماتیسم هم دادم گفتن مشکلی نیست. آزمایش هورمون ها و قند خون و…کلی آزمایش دیگه هم دادم و کمبود کلسیم مشکل اساسی بود! البته در آخرین آزمایش هم مثل اینکه یه ماده ای در کبدم زیاد هست و واسم آزمایش هپاتیت نوشتن اما هنوز نرفتم! چون نمیدونم ایشون آگاهی دارن یا خیر و اصلا مربوط به زنان هم میشه یا نه! چون هر بار من کلی آزمایش تکرار و اضافه می کنم و کلی هم حق ویزیت میدم! مگه دو تا دانشجو چقدر درآمد دارن آخه؟! ممنون میشم اگه در مورد بخش هایی که مربوط به شما هست، راهنماییم کنید و اگه یه دکتر داخلی با تخصص و تشخیص خوب هم می شناسید که مسائلم رو با ایشون هم مطرح کنم، بهم معرفی کنید.متشکرم.

پرسش: مراسم عروسیم نزدیک است. شنیده ام برای پیشگیری از بارداری باید از یک تا دو هفته قبل از نزدیکی قرص ال دی مصرف کنیم. من شروع به مصرف کردم چیزی که باعث شک من شده اینه که از کسی شنیدم حداقل از یکماه قبل باید شروع به خوردن قرص می کردم حالا میخواستم ببینم نظر شما چیست؟ اگر بجای قرص ال دی از قرص اچ دی استفاده کنم بهتر نیست؟

پرسش: 23 سال دارم و ماه دیگه مراسم عروسیم است. برای جلوگیری از بارداری تا 2 سال میتوانم قرص مصرف کنم؟

پرسش: مدت 4 ماه است که ازدواج کرده ام. از بارداری زود و بدون برنامه ریزی می ترسم.به نظر شما بهترین راه پیشگیری از بارداری که ضرری برای بدنم نداشته باشه چیست؟

پرسش:من دختری 25 ساله هستم 9 ماه است که عقد کرده ام و هنوز باکره ام ولی شوهرم اصرار به از بین بردن این باکرگی دارند ولی من از ترس اینکه ناخواسته بچه دار شویم از این موضوع فرار میکنم لطفا منو راهنمایی کنین. همچنین میخواستم بپرسم چند روز بعد از قطع عادت ماهانه تخمک گذاری شروع میشود؟ چطوری میشود طبیعی جلوگیری کرد؟ بهترین روش جلوگیری از نظر شما کدام روش هست؟

پرسش: آیا درسته که هر چند وقت یکبار باید روش جلوگیری از بارداری رو تغییر داد؟

پرسش: 27 سال سن دارم و دو ماهه که ازدواج کردم. تا 5 سال آینده قصد بچه دار شدن ندارم. چه روش جلوگیری مناسبه؟ به نظر شما 5 سال مدت خوبیه؟

ویرایش پروفایل من

لیست علاقه مندی ها

نظرات من

بخشی از عبارت مورد نظر را تایپ کنید:


خانه


خدمات عروسی


آرایشگاه عروسآتلیه عروستالار پذیراییباغ تالار عروسی


چیکار کنم حامله نشمتشریفات عروسیمزون و لباس عروسگل و ماشین عروسدفترخانه ازدواجشیرینی و کیک عروسی


وبلاگ نوعروس


کلینیک نوعروس


فروشگاه اینترنتی خانومی


سئو سایت


آدرس دفتر نوعروس

تهران، بزرگراه ستاری، بلوار لاله، خیابان مجاهد کبیر جنوبی، پلاک 27

021-46019403 | 021-46019513


info@noarous.com


مشاوره پرستاری (سوالات خود را در بخش نظرات درج نمائید)

بیشتر زوج‌ها با روش‌های پیشگیری از بارداری آشنایی دارند اما با این حال، گاهی بارداری‌های ناخواسته رخ می‌دهد . پزشکان می‌گویند تا مدت کوتاهی پس از این واقعه ، هنوز هم راهی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد : ‌یک راه اورژانسی!  

روش اورژانسی، روشی است که اگر زوجی احتمال بارداری ناخواسته پس از تماس جنسی را بدهد (مثلا در اثر پارگی کاندوم یا استفاده نکردن از روش‌های مطمئن پیشگیری) می‌تواند تا 5 روز پس از تماس جنسی نیز از آن استفاده نماید. البته این روش جزو روش‌های موثر پیشگیری از بارداری نیست ولی به هر حال، قابل استفاده است.  

و اما مکانیسم آنها برای جلوگیری از بارداری 


  احتمالا مجموعه‌ای از موارد مانند پیشگیری و تأخیر در تخمک‌گذاری، تغییر موکوس دهانه رحم، اختلال در نفوذ اسپرم، اختلال در حرکت لوله‌ها و بالاخره اختلال در لقاح باعث تاثیر آن می‌شود.عوارض این درمان تهوع و استفراغ جزو شایع‌ترین عوارض مصرف این قرص‌هاست و بهتر است نیم ساعت قبل و 4 تا 6 ساعت پس از مصرف هر دوز این قرص از یک داروی ضدتهوع به دستور پزشک استفاده کرد . ا ز دیگر عوارض می‌توان به اختلال قاعدگی، سردرد و سرگیجه اشاره کرد. 

چیکار کنم حامله نشم


زمان شروع و چگونگی استفاده :  


اگر بیش از 5 روز از رابطه زناشویی همسران گذشته باشد و پیشگیری موثری استفاده نشده باشد، زن می‌تواند با یکی از این روش‌هااز بارداری ناخواسته جلوگیری نماید:1) قرص لوونورژسترول، 2 عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد2) ۴ عدد قرص LD یک‌جا در اولین فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد.3) قرص تری‌فازیک، 4 عدد قرص سفید در اولین فرصت و 4 عدد قرص سفید 12 ساعت بعد.و در بعضی از کشورها هم از 2 عدد قرص HD در اولین فرصت و 2 عدد 12 ساعت بعد استفاده می‌شود که البته به دلیل هورمون بالا و عوارض، کمتر توصیه می‌شود. قرص لوونورژسترول با اسامی تجاری مختلفی در بازار موجود است ولی در مراکز بهداشتی‌درمانی به نام LNG یا لوونورژسترول در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌گیرد. 

در مورد هر یک از قرصهای فوق مصرف نوبت اول بهتر است قبل از ۱۲ ساعت پس از وقوع نزدیکی بدون پیشگیری باشد  

 


این روش نباید مورد استفاده دایم قرار بگیرد و فقط در موارد خاصی باید استفاده شود: تماس جنسی محافظت‌نشده، استفاده نکردن از روش‌های موثر پیشگیری از بارداری، پارگی و خارج شدن کاندوم، فراموشی در مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری و… که البته باید در بروز هر کدام از موارد فوق با پزشک یا ماما مشورت شود.  

از موارد دیگر، تأخیر در تزریق آمپول‌های پیشگیری از بارداری و خروج آی‌یو‌دی در زمانی به جز دوران قاعدگی است. 

 


مصرف این قرص‌ها بسته به شرایط داوطلب و دسترسی به نوع قرص‌ها متفاوت است لذا برای استفاده از این قرص‌ها باید با پزشک یا ماما مشورت کرد . ولی توصیه‌هایی هم هست؛ مثلا اینکه قرص‌ها در اولین فاصله زمانی ممکن پس از تماس جنسی محافظت‌نشده خورده شوند تا بیشترین اثربخشی را داشته باشند. قرص‌ها با شکم خالی خورده نشوند و در صورت استفراغ تا دو ساعت پس از استفاده، خوردن مجدد قرص‌ها ضروری است. حداکثر دفعات مجاز استفاده از این روش در سیر سیکل قاعدگی نیز یک بار است و باید در حداقل دفعات ممکن در طول دوران باروری هر زن استفاده شود.مجاز بودن مصرف یک‌بار از این روش در هر دوره قاعدگی دلیلی بر تایید مصرف آن در هر دوره قاعدگی به عنوان روش پیشگیری از بارداری نیست. این روش برای کسانی که داروهای ضد سل و ضدصرع مصرف می‌نمایند، با احتیاط صورت می‌گیرد؛ چون اثربخشی این قرص‌ها کمتر می‌شود و باید مصرف قرص لوونورژسترول افزایش یابد و جمعا 4 عدد استفاده شود. با توجه به اینکه افزایش تعداد تماس‌های جنسی بدون محافظت اثربخشی روش را کاهش و احتمال بارداری را افزایش می‌دهد لذا یک خانم نمی‌تواند چند بار در طول یک دوره قاعدگی از این روش استفاده نماید. 

اثربخشی روش اورژانسی پیشگیری از بارداری با قرص‌های لوونورژسترول 99 درصد و با قرص‌های ترکیبی حدود 97 درصد است؛ یعنی میزان بارداری با استفاده از این روش در صورت استفاده از قرص‌های لوونورژسترول حدود 1 درصد و با استفاده از قرص‌های ترکیبی حدود 3 درصد گزارش شده است ولی اثربخشی آن با فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از روش ارتباط قابل توجهی دارد؛ یعنی هر چه‌قدر فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از روش کوتاه‌تر باشد، اثربخشی آن بیشتر خواهد بود.حرف آخراستفاده از این روش می‌تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی شود لذا اگر تأخیر قاعدگی بیش از 7 روز شود باید احتمال بارداری را مدنظر قرار داد و برای انجام مشاوره و تست بارداری به ماما یا پزشک مراجعه کرد. معمولا خانم‌ها سوال می‌کنند اگر با مصرف دارو باز بارداری رخ داد چه کار کنیم؟ جواب این است که با توجه به خطرناک نبودن این روش برای جنین، در صورت وقوع بارداری، هیچ نیازی به ختم بارداری نخواهد بود. اجازه بدهید یک نکته دیگر را هم خطاب به مسوولان بگویم.در خارج از کشور، به نیرو‌های پلیس که اولین افرادی هستند که با قربانیان خشونت‌های جنسی روبه‌رو می‌شوند، روش‌های ضدبارداری اورژانس آموزش داده می‌شود تا آن را به قربانیان بیاموزند تا زمان طلایی پنج‌روزه از دست نرود. پیشنهاد من به نیروی‌های محترم انتظامی کشورمان این است که با برقراری دوره‌های آموزشی برای پرسنل خود، به ما در این مهم یاری برسانند.  


چیکار کنم حامله نشم

چیکار کنم حامله نشم

0
0 مهران عربزاده فواید،علائم،خواص ژوئن 21, 2019
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *